آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران
شورای‌ اسلامی شهر تهران

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محمد سالاری با توجه به پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای جلسات شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که پایتخت نشینان با شیوع کرونا ویروس درگیر هستند، توقع از مدیریت شهری و شورای شهر تهران حضور جدی در صحنه برای اتخاذ تصمیمات مقتضی و تصمیم سازی کارشناسانه برای اداره شهر متناسب با شرایط کنونی و همراهی با دیگر نهادهای مسئول در کنترل و مبارزه با بیماری است. عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر مخالفت خود با تعطیلی جلسات شورا ادامه داد: جلسات شورا می‌تواند بدون حضور اعضایی که نسبت به سلامت آنان تردید وجود دارد تداوم داشته و تصمیم گیری در مورد اداره شهر بدون کوچک‌ترین خللی ادامه یابد و البته برای سلامت مراجعه کنندگان و احتمال شیوع بیماری می‌توان از برگزاری جلسات مردمی به صورت موقت جلوگیری کرد و برای این امر نیز از روش‌های غیرحضوری بهره برد. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: در آستانه سال جدید و با توجه به بررسی بودجه سال آینده شهرداری، تعطیلی حتی یک جلسه شورا هم می‌تواند فرصت سوزی در اداره بهتر شهر تلقی شود ضمن اینکه شهروندان تهرانی باید در شرایط فعلی نمایندگان خود را مسئولانه در کنار خود ببینند و مطمئن باشند که نه تنها شهر به حال خود رها نخواهد شد بلکه با جدیتی بیش از گذشته مدیریت می‌شود. سالاری با اشاره به چگونگی سرایت کروناویروس در مجامع عمومی افزود: شورای شهر تهران باید با استفاده از نظرات بدنه کارشناسی خود به دنبال راهکارهایی باشد که بتواند با کمترین هزینه و تحمیل آسیب به زندگی شهروندان تهرانی، استفاده از حمل و نقل عمومی را به دلیل امکان شیوع گسترده بیماری به حداقل برساند و امکانات لازم برای پیشگیری از تشدید بیماری را در اختیار مردم پایتخت قرار دهد. وی در پایان افزود: به حداقل رساندن تعداد پرسنل، دورکاری و یا کاهش ساعت کار نیز از مواردی است که شهرداری تهران در بخش‌هایی که امکان اجرا وجود دارد و برای حفظ سلامت کارمندان خود باید در دستور کار خود قرار دهد.
مهرمهر1 ساعت قبل
محمد سالاری در گفتگو با خبرنگار مهر با توجه به پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای جلسات شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که پایتخت نشینان با شیوع کرونا ویروس درگیر هستند، توقع از مدیریت شهری و شورای شهر تهران حضور جدی در صحنه برای اتخاذ تصمیمات مقتضی و تصمیم سازی کارشناسانه برای اداره شهر متناسب با شرایط کنونی و همراهی با دیگر نهادهای مسئول در کنترل و مبارزه با بیماری است. عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر مخالفت خود با تعطیلی جلسات شورا ادامه داد: جلسات شورا می‌تواند بدون حضور اعضایی که نسبت به سلامت آنان تردید وجود دارد تداوم داشته و تصمیم گیری در مورد اداره شهر بدون کوچک‌ترین خللی ادامه یابد و البته برای سلامت مراجعه کنندگان و احتمال شیوع بیماری می‌توان از برگزاری جلسات مردمی به صورت موقت جلوگیری کرد و برای این امر نیز از روش‌های غیرحضوری بهره برد. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ادامه داد: در آستانه سال جدید و با توجه به بررسی بودجه سال آینده شهرداری، تعطیلی حتی یک جلسه شورا هم می‌تواند فرصت سوزی در اداره بهتر شهر تلقی شود ضمن اینکه شهروندان تهرانی باید در شرایط فعلی نمایندگان خود را مسئولانه در کنار خود ببینند و مطمئن باشند که نه تنها شهر به حال خود رها نخواهد شد بلکه با جدیتی بیش از گذشته مدیریت می‌شود. سالاری با اشاره به چگونگی سرایت کروناویروس در مجامع عمومی افزود: شورای شهر تهران باید با استفاده از نظرات بدنه کارشناسی خود به دنبال راهکارهایی باشد که بتواند با کمترین هزینه و تحمیل آسیب به زندگی شهروندان تهرانی، استفاده از حمل و نقل عمومی را به دلیل امکان شیوع گسترده بیماری به حداقل برساند و امکانات لازم برای پیشگیری از تشدید بیماری را در اختیار مردم پایتخت قرار دهد. وی در پایان افزود: به حداقل رساندن تعداد پرسنل، دورکاری و یا کاهش ساعت کار نیز از مواردی است که شهرداری تهران در بخش‌هایی که امکان اجرا وجود دارد و برای حفظ سلامت کارمندان خود باید در دستور کار خود قرار دهد.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
نتیجه آزمایش مشکوک ابتلا به ویروس کرونا رئیس و چند عضو شورای شهر تهران مشخص شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در کانال تلگرامی خود نوشت: پیرو برگزاری جلسه‌ای با شهردار منطقه ١٣ تهران که مشکوک به ابتلا به ویروس کروناست، تست این اپیدمی انجام شد. لازم بذکر است انجام این تست به‌دلیل رعایت دستورالعمل‌های ایمنی بوده و رییس و سایر اعضای حاضر در جلسه مذکور هیچگونه علائم بیماری ندارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز شنبه ۳ اسفند ماه مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: لیست بیمارستان‌های پذیرش کننده بیماران کروناویروس اعلام شدلیست بیمارستان‌های ارائه دهنده خدمت به بیماران مبتلا به کروناویروس در کل کشور از سوی سازمان نظام پزشکی اعلام شد. بیشتر بخوانید: مدارس تهران فردا یکشنبه ۴ اسفند تعطیل است؟ سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران به بیان توضیحاتی درباره تعطیلی مدارس تهران برای فردا یکشنبه ۴ اسفند ماه پرداخت. بیشتر بخوانید: کرونا آزمون دکتری ۹۹ را لغو نمی‌کندرئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: آزمون دکتری در ۹ اسفند برگزار خواهد شد و تصمیمی برای لغو آن نگرفته‌ایم. بیشتر بخوانید: مدارس کدام استان‌ها فردا یکشنبه ۴ اسفند تعطیل است؟ احتمال تعطیلی مدارس برخی استان‌های کشور فردا یکشنبه ۴ اسفند ماه به دلیل برودت و سردی هوا و احتمال شیوع کرونا وجود دارد.
تابناکتابناک2 ساعت قبل
به گزارش «تابناک»، از روز‌های ابتدایی تشخیص نسخه جدیدی از ویروس کرونا در شرق چین، ماموریتی ویژه پیش روی دانشمندان قرار گرفت؛ راه تشخیص این ویروس. فرمولی که برای رسیدن به آن زحمات زیادی کشیده شده و حالا با کمک آن می‌شود تشخیص داد که افراد مبتلا به آنفلوانزا هستند یا ویروس جدید کرونا یا همان «سارس-کوو-۲». اما مگر ممکن است در عرض چند ساعت نتیجه تست مشخص شود؟ با خواندن این مطلب احتمالا پاسخ دادن به این سوال برایتان ساده است! ذکر این نکته بد نیست که در هفته‌های گذشته و پیش از آنکه موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشورمان گزارش شده باشد، خریداری محموله‌ای از کیت‌های تشخیص این ویروس از آلمان در دستور کار متولیان بهداشت و درمان در کشورمان قرار گرفته و با اتکا به این کیت‌های خریداری شده است که می‌بینیم تشخیص قطعی ابتلا به ویروس در کشورمان ممکن است و از این بابت نگرانی‌ای وجود ندارد. نقطه پایانی بر آزمایش‌ها و شروع فرایند‌های درمانی و پی گرفتن زنجیره‌های احتمالی افرادی که در مراوده با فرد مبتلا به ویروس مبتلا شده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سامانه طرح‌ها و لوایح شورای شهر تهران مدتی پیش رونمایی شد. در این سامانه تمام مصوبات شورای شهر از دوره اول تا شورای پنجم بارگذاری شده و تمام فرآیند تصویب مصوبات شورا در این سامانه قرار گرفته بود. در این سامانه شهروندان می‌توانستند در جریان اینکه طرحی که در شورا به تصویب می‌رسد توسط چه کسانی امضا شده، چه تغییراتی کرده و در صحن شورا چه کسانی به آن رأی داده‌اند، قرار گیرند. در این سامانه مردم می‌توانستند نظرات خود را در خصوص طرح‌ها و لوایح به اعضای شورا منتقل کنند و حتی شهروندان این اختیار را داشتند که طرح‌هایی نیز پیشنهاد کنند. اما اینکه اگر مردم در جریان وجود این سامانه هم بودند، استقبالی می‌شد یا خیر، قابل پیش بینی نیست.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
رئیس شورای شهر تهران گفت: تا مشخص شدن جواب تست کرونا در خانه می‌مانم. «محسن هاشمی» رئیس شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به دیدارش با شهردار منطقه ۱۳ گفت: پزشکان در منزلم حاضر شدند و آزمایش گرفتند و اعلام کردند مشکلی نیست. فردا در جلسه شورای شهر شرکت نمی‌کنم و در روزهای آینده در خانه می‌مانم تا جواب تست کرونا مشخص شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
برخی داروخانه‌ها نیز از افزایش قیمت چند برابری قیمت ماسک از سوی توزیع کنندگان و یا مشروط کردن فروش ماسک به خرید اقلام متعدد دیگر از سوی داروخانه‌ها خبر می‌دهند. وعده وزارت بهداشت برای توزیع ماسک رایگان! وی افزود: با توزیع رایگان ماسک در کشور، علاوه بر ایجاد آرامش روانی در جامعه، بحث سوداگری و اختلال در نظم اجتماعی و اقتصادی کشور از بین می‌رود. خرید و فروش ماسک در داورخانه‌ها ممنوع می‌شود! به گزارش ایسنا، دکتر یوسفی اظهار داشت: با هماهنگی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، دستورالعمل ممنوعیت خرید و فروش ماسک در داروخانه‌ها به زودی ابلاغ می‌شود.

حال و هوای پایتخت پس از کرونا/ حمایت تهرانی‌ها از پویش نه «به دست دادن» +تصاویر

6+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
دنیای خودرودنیای خودرو13 ساعت قبل
راهکاری که مدیریت شهری در پایتخت دست به دامن آن شده است؛ ضدعفونی کردن اتوبوس‌‌ها، متروها و وسایل‌ نقلیه عمومی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا. ضدعفونی موثر استویروس کرونا دنیا را فراگرفته و هشدارها بیشتر معطوف به رعایت بهداشت شخصی است، اما بعد عمومی آن را نمی‌توان نادیده گرفت. او همچنین معتقد است اقداماتی که شهرداری تهران برای کاهش شیوع ویروس کرونا انجام داده، در دنیا بی‌سابقه است. اما واقعیت این‌است به‌دلیل ازدحام مسافران در وسایل نقلیه عمومی این که به‌دستگیره‌ای دست نزنند، امکان‌پذیر نیست و باید از روش‌های جایگزین استفاده کرد. به‌گفته این عضو شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری هم اخبار را از طریق وزارت بهداشت پیگیری می‌کند و دائما با این نهاد در تعامل است.
رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی رکنا، مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه ۱۳ شهرداری تهران به دلیل بیماری و علائمی مشابه کرونا در بیمارستان بستری شد. روز سه شنبه محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، برای دیدار مردمی منطقه ۱۳ را انتخاب کرد و با برخی از اعضای شورای شهر به این منطقه رفت. در این مراسم شهردار منطقه با ماسک حاضر شده بود. طبق خبرهای منتشر شده، رحمان زاده با مراجعه به بیمارستان عرفان سعادت آباد بستری شد و پس از آن که آزمایش کرونا وی را برای بررسی‌های بیشتر به بیمارستان مسیح دانشوری (محل قرنطینه بیماران کرونایی تهران) اعزام کردند. امید محدث، معاونت مرکز اطلاع رسانی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا ضمن رد کردن مثبت بودن آزمایش رحمان زاده، گفت: شهردار منطقه ۱۳ علائم کرونا داشته و روز گذشته خود را به بیمارستان معرفی کرده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین14 ساعت قبل
پیام خوزستان - عضو شورای اسلامی شهر تهران اقدامات مدیریت شهری برای جلوگیری از شیوع کرونا را تشریح کرداقدامات مدیریت شهری برای جلوگیری از شیوع کروناعلی اعطا، عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات شهرداری تهران برای مقابله با ویروس کرونا گفت: مسئولیت اصلی مقابله با کرونا بر عهده شورای شهر است. عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: از آنجایی که شهرداری مدیریت فضای شهری را بر عهده دارد و در حوزه فضاهای عمومی می‌تواند تأثیرگذار باشد، اماکن پر ترددی است که شهرداری به طور خاص می‌تواند به کاهش ویروس کرونا در مکان‌های ویژه همچون ایستگاه‌های مترو، ایستگاه‌های اتوبوس کمک بکند. از روز گذشته اقدامات در مترو بی آر تی شروع شده که هر شیفت این ایستگاه‌ها ضد عفونی می‌شوند. به طور ویژه برای جلوگیری از پراکندگی اطلاع‌رسانی کرونا بر عهده مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری است. سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره وضعیت نگران کننده گرمخانه‌ها گفت: برای رسیدگی به وضعیت گرمخانه‌ها پیگیر بودیم و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای توزیع وسایل بهداشتی کافی در این گرمخانه‌ها انجام داده‌ایم.
مازن آنلاینمازن آنلاین14 ساعت قبل
پیام مازند - عضو شورای اسلامی شهر تهران اقدامات مدیریت شهری برای جلوگیری از شیوع کرونا را تشریح کرداقدامات مدیریت شهری برای جلوگیری از شیوع کروناعلی اعطا، عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات شهرداری تهران برای مقابله با ویروس کرونا گفت: مسئولیت اصلی مقابله با کرونا بر عهده شورای شهر است. عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: از آنجایی که شهرداری مدیریت فضای شهری را بر عهده دارد و در حوزه فضاهای عمومی می‌تواند تأثیرگذار باشد، اماکن پر ترددی است که شهرداری به طور خاص می‌تواند به کاهش ویروس کرونا در مکان‌های ویژه همچون ایستگاه‌های مترو، ایستگاه‌های اتوبوس کمک بکند. از روز گذشته اقدامات در مترو بی آر تی شروع شده که هر شیفت این ایستگاه‌ها ضد عفونی می‌شوند. به طور ویژه برای جلوگیری از پراکندگی اطلاع‌رسانی کرونا بر عهده مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری است. سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره وضعیت نگران کننده گرمخانه‌ها گفت: برای رسیدگی به وضعیت گرمخانه‌ها پیگیر بودیم و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای توزیع وسایل بهداشتی کافی در این گرمخانه‌ها انجام داده‌ایم.
کرد آنلاینکرد آنلاین14 ساعت قبل
عصر کرد - عضو شورای اسلامی شهر تهران اقدامات مدیریت شهری برای جلوگیری از شیوع کرونا را تشریح کرداقدامات مدیریت شهری برای جلوگیری از شیوع کروناعلی اعطا، عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات شهرداری تهران برای مقابله با ویروس کرونا گفت: مسئولیت اصلی مقابله با کرونا بر عهده شورای شهر است. عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران افزود: از آنجایی که شهرداری مدیریت فضای شهری را بر عهده دارد و در حوزه فضاهای عمومی می‌تواند تأثیرگذار باشد، اماکن پر ترددی است که شهرداری به طور خاص می‌تواند به کاهش ویروس کرونا در مکان‌های ویژه همچون ایستگاه‌های مترو، ایستگاه‌های اتوبوس کمک بکند. از روز گذشته اقدامات در مترو بی آر تی شروع شده که هر شیفت این ایستگاه‌ها ضد عفونی می‌شوند. به طور ویژه برای جلوگیری از پراکندگی اطلاع‌رسانی کرونا بر عهده مرکز اطلاع‌رسانی شهرداری است. سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران درباره وضعیت نگران کننده گرمخانه‌ها گفت: برای رسیدگی به وضعیت گرمخانه‌ها پیگیر بودیم و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای توزیع وسایل بهداشتی کافی در این گرمخانه‌ها انجام داده‌ایم.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشزهرا صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در واکنش به جمع آوری جمعه بازار پاساژ پروانه با تأکید بر این نکته که مقاوم‌سازی محیط‌های پرتردد شهری از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری است، گفت: در صحبتی که با شهردار منطقه ۱۲ درباره ساماندهی پاساژ پروانه داشتم، قرار شد پس از ایمن سازی و هوشمند سازی پاساژ پروانه فعالیت دستفروشان این مجموعه تا پایان سال جاری ادامه داشته باشد. اخبار اجتماعی - رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: جمعه بازار پاساژ پروانه تا انتهای سال جاری دایر است و در کنار آن دست فروشان می‌توانند روز‌های پنجشنبه از ظرفیت عودلاجان نیز برای فروش اجناس خود استفاده کنند. نوری تأکید کرد: در صحبت خود با شهردار منطقه از او خواستم که به هیچ وجه بازار کاسبان پارکینگ پروانه تا انتهای سال با اخلال مواجه نشود و شهردار نیز اعلام کرد با نمایندگان دست‌فروشان پاساژ پروانه صحبت شده تا آن‌ها از ظرفیت منطقه عودلاجان نیز بتوانند جهت عرضه اجناس خود استفاده کنند. او تصریح کرد: از سوی مدیریت شهری با بنیاد مستضعفان توافقی انجام شد که بر اساس آن بنیاد مستضعفان تمام هزینه‌های ایمن‌سازی پاساژ پروانه را انجام دهد و از این فضا به عنوان پارکینگ پاساژ پلاسکو استفاده کند. صدراعظم نوری با اشاره به این نکته که فعالیت دست‌فروشان پاساژ پروانه ویژه‌ نیست، گفت: شکل فعالیت در جمعه بازار پاساژ پروانه به این شکل است که هر یک از کاسبان اجناس خود را به مشتریان عرضه می‌کنند و باید دانست که این شکل عرضه کالا می‌تواند در هر محیط دیگری نیز انجام شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، عمار سعیدیانفر با اعلام خبر آغاز ثبت نام از خبرگاران برای دریافت سهمیه طرح ترافیک گفت: براساس مصوبه شورای شهر تهران، حدود ۳ درصد از طرح ترافیک به موارد خاص اختصاص یافته است که شهرداری تهران در راستای کمک به خبرنگاران و تسهیل در تردد آنها، دو سوم سهمیه موارد خاص که حدود دو هزار و ۱۰۰ طرح تخفیف می‌شود را با تخفیف ۹۰ درصد برای خبرنگاران در نظر گرفته است. بیشتر بخوانید: جزئیات اجرای طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه سال ۹۹وی با بیان اینکه از روز شنبه سوم اسفند فرآیند ثبت نام آرم طرح ترافیک سال ٩٩ خبرنگاران آغاز می‌شود و آن‌ها می‌توانند با مراجعه به سامانه «تهران من» این مهم را ثبت کنند، گفت: خبرنگاران پس از ورود به سامانه تهران من، قسمت «خدمات طرح ترافیک» که زیرمجموعه آن «خدمات خاص خبرنگاران و عکاسان» است را انتخاب کرده و مدارک خود اعم از معرفی نامه و گواهی اشتغال به کار، بیمه خبرنگاری و یا ۱۰ اثر خود را در این قسمت بارگذاری کنند. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی با تاکید بر اینکه عمده خبرنگاران، سال گذشته در این سامانه ثبت نام کردند، اما با این حال می‌بایست مدارک خود را بارگذاری کنند، افزود: خبرنگاران متقاضی تا پایان اسفندماه فرصت ثبت نام در سامانه را دارند و بعد از آن با بسته شدن قیمت خدمات طرح ترافیک، فرآیند بررسی آغاز خواهد شد. وی با بیان اینکه ضوابط در مورد طرح ترافیک خبرنگاران به مانند سال گذشته است و تغییری نکرده است، تصریح کرد: خبرنگارانی که مایل به دریافت طرح ترافیک نیستند می‌توانند برای دریافت کارت بلیت مترو اقدام کرده و همان مدارک فوق الذکر را برای دریافت کارت بلیت بارگذاری کنند. انتهای پیام/
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، ‌ محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در انتخابات شرکت کردند. رئیس فراکسیون امید به اتفاق همسرش دقایقی قبل با حضور در حسینیه جماران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد. علاوه بر این محسن هاشمی‌بهرمانی رئیس شورای شهر تهران نیز دقایقی قبل با حضور در حسینیه جماران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| عمار سعیدیانفر با اعلام خبر آغاز ثبت نام از خبرگاران برای دریافت سهمیه طرح ترافیک گفت: براساس مصوبه شورای شهر تهران، حدود ۳ درصد از طرح ترافیک به موارد خاص اختصاص یافته است که شهرداری تهران در راستای کمک به خبرنگاران و تسهیل در تردد آنها، دو سوم سهمیه موارد خاص که حدود ۲۱۰۰ طرح تخفیف می‌شود را با تخفیف ۹۰ درصد برای خبرنگاران در نظر گرفته است. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی با تاکید بر اینکه عمده خبرنگاران، سال گذشته در این سامانه ثبت نام کردند اما با این حال می‌بایست مدارک خود را بارگذاری کنند، افزود: خبرنگاران متقاضی تا پایان اسفندماه فرصت ثبت نام در سامانه را دارند و بعد از آن با بسته شدن قیمت خدمات طرح ترافیک، فرآیند بررسی آغاز خواهد شد. وی با بیان اینکه ضوابط در مورد طرح ترافیک خبرنگاران به مانند سال گذشته است و تغییری نکرده است، تصریح کرد: خبرنگارانی که مایل به دریافت طرح ترافیک نیستند می‌توانند برای دریافت کارت بلیت مترو اقدام کرده و همان مدارک فوق الذکر را برای دریافت کارت بلیت بارگذاری کنند. سعیدیان فر گفت: بررسی مدارک پس از پایان ثبت نام آغاز می‌شود. منبع: ایسنا
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس شورای شهر تهران گفت: انتخابات از نظر جهانی نیز مهم است الان نگاه جهانی به ایران است و سرنوشت ایران به این انتخابات دوخته شده است و می‌خواهند بگویند انتخابات از رونق افتاده و مردم به سرنوشت نظامشان اهمیت نمی‌دهندبه گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با حضور در حسینیه جماران و شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: امام خمینی مجلس را در راس امور دانسته و در گفته‌های امام خمینی انتخابات مجلس شورای اسلامی اهمیت بسیاری دارد. وی با بیان اینکه انتخابات نقش بسیار مهمی در سرنوشت کشور دارد، ادامه داد: لازم است مردم در انتخابات شرکت کنند و باید بدانند که عدم شرکت در انتخابات یعنی کم اهمیت بودن نسبت به سرنوشت خودشان و اجازه دادن به دیگران برای اینکه کسانی که خودشان بخواهند به مجلس بفرستند. رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: لازم است مردم بیایند و از میان کاندیداهایی که وجود دارند و می‌توانند نقش موثری را در افکاری که آنها می‌خواهند داشته باشند، انتخاب خود را داشته باشند. وی ادامه داد: انتخابات از نظر جهانی نیز مهم است الان نگاه جهانی به ایران است و سرنوشت ایران به این انتخابات دوخته شده است و می‌خواهند بگویند انتخابات از رونق افتاده و مردم به سرنوشت نظامشان اهمیت نمی‌دهند هر چند مردم مشکلاتی دارند ولی این موضوع ربطی به حضور در انتخابات ندارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس شورای شهر تهران گفت: مردم مشکلاتی دارند، ولی این موضوع ربطی به حضور در انتخابات ندارد. به گزارش ایسنا، محسن هاشمی پس از انداختن رای خود برای انتخابات مجلس یازدهم و میان‌دوره‌ای خبرگان در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران گفت: امام خمینی مجلس را در راس امور دانسته و در گفته‌های امام خمینی انتخابات مجلس شورای اسلامی اهمیت بسیاری دارد. وی با بیان اینکه انتخابات نقش بسیار مهمی در سرنوشت کشور دارد، ادامه داد: لازم است مردم در انتخابات شرکت کنند و باید بدانند که عدم شرکت در انتخابات یعنی کم اهمیت بودن نسبت به سرنوشت خودشان و اجازه دادن به دیگران برای اینکه کسانی که خودشان بخواهند به مجلس بفرستند. رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: لازم است مردم بیایند و از میان کاندیداهایی که وجود دارند و می‌توانند نقش موثری را در افکاری که آنها می‌خواهند داشته باشند، انتخاب خود را داشته باشند. وی ادامه داد: انتخابات از نظر جهانی نیز مهم است؛ الان نگاه جهانی به ایران و سرنوشت ایران به این انتخابات دوخته شده است و می‌خواهند بگویند انتخابات از رونق افتاده و مردم به سرنوشت نظام‌شان اهمیت نمی‌دهند هر چند مردم مشکلاتی دارند، ولی این موضوع ربطی به حضور در انتخابات ندارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری ایسنا: مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیات ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران را تشریح کرد. عمار سعیدیانفر با اعلام خبر آغاز ثبت نام از خبرگاران برای دریافت سهمیه طرح ترافیک گفت: براساس مصوبه شورای شهر تهران، حدود ۳ درصد از طرح ترافیک به موارد خاص اختصاص یافته است که شهرداری تهران در راستای کمک به خبرنگاران و تسهیل در تردد آنها، دو سوم سهمیه موارد خاص که حدود ۲۱۰۰ طرح تخفیف می‌شود را با تخفیف ۹۰ درصد برای خبرنگاران در نظر گرفته است. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی با تاکید بر اینکه عمده خبرنگاران، سال گذشته در این سامانه ثبت نام کردند اما با این حال می‌بایست مدارک خود را بارگذاری کنند، افزود: خبرنگاران متقاضی تا پایان اسفندماه فرصت ثبت نام در سامانه را دارند و بعد از آن با بسته شدن قیمت خدمات طرح ترافیک، فرآیند بررسی آغاز خواهد شد. وی با بیان اینکه ضوابط در مورد طرح ترافیک خبرنگاران به مانند سال گذشته است و تغییری نکرده است، تصریح کرد: خبرنگارانی که مایل به دریافت طرح ترافیک نیستند می‌توانند برای دریافت کارت بلیت مترو اقدام کرده و همان مدارک فوق الذکر را برای دریافت کارت بلیت بارگذاری کنند. سعیدیان فر گفت: بررسی مدارک پس از پایان ثبت نام آغاز می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیات ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران را تشریح کرد. عمار سعیدیانفر در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام خبر آغاز ثبت نام از خبرگاران برای دریافت سهمیه طرح ترافیک گفت: براساس مصوبه شورای شهر تهران، حدود ۳ درصد از طرح ترافیک به موارد خاص اختصاص یافته است که شهرداری تهران در راستای کمک به خبرنگاران و تسهیل در تردد آنها، دو سوم سهمیه موارد خاص که حدود ۲۱۰۰ طرح تخفیف می‌شود را با تخفیف ۹۰ درصد برای خبرنگاران در نظر گرفته است. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی با تاکید بر اینکه عمده خبرنگاران، سال گذشته در این سامانه ثبت نام کردند اما با این حال می‌بایست مدارک خود را بارگذاری کنند، افزود: خبرنگاران متقاضی تا پایان اسفندماه فرصت ثبت نام در سامانه را دارند و بعد از آن با بسته شدن قیمت خدمات طرح ترافیک، فرآیند بررسی آغاز خواهد شد. وی با بیان اینکه ضوابط در مورد طرح ترافیک خبرنگاران به مانند سال گذشته است و تغییری نکرده است، تصریح کرد: خبرنگارانی که مایل به دریافت طرح ترافیک نیستند می‌توانند برای دریافت کارت بلیت مترو اقدام کرده و همان مدارک فوق الذکر را برای دریافت کارت بلیت بارگذاری کنند. سعیدیان فر گفت: بررسی مدارک پس از پایان ثبت نام آغاز می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
اعطا از توزیع رایگان ماسک در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو از سوی شهرداری تهران خبر داد. باشگاه خبرنگاران جوان: علی اعطاء سخنگوی شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود خبر از توزیع ماسک رایگان در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو از سوی شهرداری تهران خبر داد. سخنگوی شورای شهر تهران در صفحه شخصی خود نوشت؛ "امشب با دکتر حناچى تماس گرفتم. پیشنهاد توزیع ماسک در ایستگاه هاى اتوبوس و مترو و در صورت امکان سایر فضاهاى پرتردد را مطرح کردم. استقبال کردند. پیگیرى موضوع خواهم بود. "
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی3 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
پارس نیوزپارس نیوز3 روز قبل
جشن چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی، نقطۀ اوج وحدت و حضور آکنده از بصیرت و آگاهی ملت صبار ایران اسلامی و بازتعریف حمایت چهار دهه از انقلاب اسلامی بود. امروزه ملت پرافتخار ایران، در حال آفرینش یوم الله‌ها هستند و با خلق حماسه‌ها، عظمت و شکوه خود را به رخ جهانیان و دشمنان نظام اسلامی می‌کشند. ملت عزیز ایران نشان داد که از خط مجاهدت شجاعانه دفاع میکند، ملت ایران وفاداری خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی را اثبات کرد. ملت با عظمت ایران می‌دانند هر انتخاباتی به تناسب موقعیت زمانی و چگونگی تحولات سیاسی و اجتماعی آن دوره، حائز اهمیت است. ان شاءالله نصرت الهی و فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی برای مردم عزیز ایران، در راه است.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
لایحه تعیین نرخ بلیت و کرایه وسایل حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۹۹ به شورای شهر تهران ارسال و در کمیسیون‌های تخصصی در حال بررسی است. در هنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ‌دار، کمترین بهای کارت بلیت مبلغ‌دار از اعتبار کارت ایشان کسر شده و در هنگام ثبت خروج و با توجه به مسافت طی شده مابه‌التفاوت مبلغ سفر از اعتبار کارت ایشان کسر شود. در هنگام ثبت ورود توسط مسافران دارای کارت بلیت مبلغ‌دار، بالاترین بهای کارت بلیت مبلغ‌دار از اعتبار کارت کسر شده و در هنگام ثبت خروج و با توجه به مسافت طی شده، مابه‌التفاوت مبلغ سفر به اعتبار کارت اضافه شود. نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی و مینی بوسرانیافزایش نرخ بلیت اتوبوس نیز در سال ۹۹ براساس میزان تورم سالیانه خواهد بود. نرخ کرایه در نوبت شب از ساعت (۲۲) لغایت (۶) بامداد معادل بیست درصد (۲۰٪) به نرخ‌های تعیین شده افزوده می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
طرح روی زمین ماندهیکی از مهم‌ترین طرح‌ها طی سال‌های اخیر برای ساماندهی جای پارک خودروهای تهران، طرح ساماندهی جای پارک است که ناقص اجرا شده و باید هرچه سریع‌تر کامل شود. طبق مصوبه شورای شهر تهران طرح پارک حاشیه‌ای باید برای همه تهران اجرا شود. حداقل قرار بود تا سال ۹۸، ۲۰۰هزار پارک حاشیه‌ای ساماندهی شود ولی اکنون این مسئله رها شده و شهرداری در باره آن تعلل داشته است. طبق مصوبه شورای شهر تهران، طرح پارک حاشیه‌ای باید برای همه تهران اجرا شود. حداقل قرار بود تا سال ۹۸، ۲۰۰هزار پارک حاشیه‌ای ساماندهی شودنرم افزاری برای یافتن جای پارکتاکنون ۲نرم‌افزار برای رزرو جای پارک آنلاین طراحی شده که الوپارک و بی‌پارک نام دارند.
ایرناایرنا5 روز قبل
با وجود اعلام چندباره مسئولان شهرداری و پلیس در خصوص ممنوعیت فعالیت پارکبانان اما هنوز در برخی معابر بعضی افراد با عنوان «پارکبان» فعالیت می‌کنند و از شهروندان در ازای جای پارک، هزینه می‌گیرند. «محمد علیخانی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که ما اصلا پارکبان نداریم و فعالیت افرادی با این عنوان در شهر غیر قانونی است. وی یادآور شد که با مصوبه شورای شهر، پارکبان جمع شده و اگر در منطقه‌ای حضور دارند، شهروندان نباید پول بدهند. وی با اشاره به حضور پارکبان‌ها در برخی مناطق از جمله منطقه ۱۹ شهرداری تهران گفت: این موضوع از سوی کلانتری انجام شده و توجیه می‌کنند که چون امنیت نیست، ‌ به خاطر ایجاد امنیت و حافظت از خودرو شهروندان، پارکبان مستقر کرده‌اند. علیخانی تاکید کرد که این اقدام غیر قانونی است و قانونی نداریم که بر اساس آن کلانتری‌ها برای پارک حاشیه‌ای، پارکبان بگذارند.

به انتهای لیست رسیدید

شورای‌ اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا