آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران
شورای‌ اسلامی شهر تهران

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

مهرمهر36 دقیقه قبل
وی ادامه داد: هر چند که سال گذشته ابلاغ کردیم که از این به بعد ساختمان‌های شهرداری نیز باید پروانه کسب کنند و حالا شورا این ابلاغیه را تصویب کرد تا محکم کاری شود. گلپایگانی در مورد امضاهای طلایی در شهرداری و هشدار یکی از اعضای شورای شهر در مورد افزایش امضاهای طلایی در شهرداری تهران افزود: امضای طلایی زیاد بود، اما هم اکنون آن را کاهش دادیم. به گفته وی یکی از دلایل هوشمندسازی و الکترونیکی شدن فرآیند صدور پروانه این است که ارباب رجوع از طریق سامانه الکترونیکی، فرآیند ساخت را طی کند. گلپایگانی با بیان اینکه در ابتدا برخی‌ به بهانه درآمدزایی این اقدامات را انجام دادند که در نهایت سبب شد امروز چهره شهر آرامبخش نباشد، گفت: اما در مدیریت جدید شهری این امضاهای طلایی به شدت کاهش یافت و معتقدیم حذف نیروی انسانی که می‌تواند اختیار امضای طلایی داشته باشد موجب افزایش شفافیت خواهد شد. به طور حتم، در مقابل امضاهای طلایی می‌ایستیم.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
این سوله ۲۲۰۰ مترمربعی قادر به تفکیک ۵۰ تن پسماند به‌صورت نیمه‌مکانیزه با استفاده از خط نقاله و نیروی انسانی است. این دستگاه زباله‌هایی مانند بطری‌های پلاستیکی نوشابه را دریافت می‌کند و به ازای آن رسید چاپی ارائه می‌دهد. پیروز حناچی در پایان این بازدید و در بوستان پدر، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم پروژه‌هایی را که بیشتر از جنس محیط‌زیست هستند، تعقیب کنیم. ما به مگاپروژه‌هایی که در اسناد بالادستی مطرح شده‌اند نیز می‌پردازیم اما در نگاه کلان، پروژه‌های محلی اهمیت فراوانی دارند. شهردار افزود: ما قول داده بودیم جلوی تخریب باغات را بگیریم و شهر را با نگاهی برای همه اداره کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
دبیرکل حزب آزادی با تاکید بر اینکه اصل شوراها از اصول پایه‌ای قانون اساسی است و اجرایی شدن همه ابعاد آن باعث مشارکت مردم در سرنوشت خودشان می‌شود، بیان کرد: این تمرین دموکراسی است و امیدوارم برای کمک به روند تکمیل مردم‌سالاری دینی، امسال و دوره‌های آینده انتخابات شورایاری‌ها برگزار شود. دبیرکل حزب آزادی با تاکید بر فراجناحی بودن این مساله، گفت: باید در نظر داشت که انتخابات شورایاری‌ها در آستانه برگزاری است زمان مناسبی برای طرح اختلاف نیست. دولت و سازمان بازرسی کل کشور به روال سنوات گذشته در خصوص برگزاری انتخابات شورایاری‌ها به تفاهم برسند. محتشمی خاطرنشان کرد: اکنون که شورایاری‌ها در مقطع تبلیغات و معرفی خود هستند و ستاد اجرایی انتخابات آن شکل گرفته است باید در جهت اجرایی شدن شورایاری‌ها به هم کمک کنیم که این نهاد محلی و مردمی برای کمک به فرایند مردم سالاری دینی عملیاتی شود. همچنین قانون شورایاری‌ها نباید مختص تهران باشد و باید همه کلان شهرها و شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر را نیز شامل شود.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی اعطا در حاشیه صد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به دستور جلسه امروز اظهار کرد: الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرآیند صدور پروانه یکی از مصوبات امروز شورای شهر بود که کلیات آن به تصویب اعضا رسید. سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به نارضایتی شهروندان در حوزه ساخت و ساز اضافه کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده بخش عمده نارضایتی شهروندان در حوزه صدور پروانه ساختمانی است و شورا برای حل این مشکل باید اقدامات جدی‌تری انجام دهد. وی با اشاره به الزام شهرداری تهران به ارایه لایحه فرآیند صدور پروانه تصریح کرد: این تصمیم با اجماع اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید و شهرداری موظف شد که در مدت ۲ ماه، این لایحه را ارائه کند. سخنگوی شورای شهر تهران با تأکید بر کوتاه شدن روند صدور پروانه در صورت ارائه لایحه اضافه کرد: لایحه طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه فرایند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های پایان کار ساختمانی می‌تواند منجر به کوتاه شدن روند و شفاف شدن نحوه صدور پروانه شود. وی تاکید کرد که فرآیند صدور پروانه ساخت و ساز باید کوتاه، شفاف، علمی و طبق طرح تفصیلی باشد.
الفالف1 ساعت قبل
گروه اجتماعی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۳۶ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۴به گزارش تسنیم، ناصر سراج در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های تهران از موافقت سران قوا برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داده است، اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ اتفاقا امروز در معاونت حقوقی ریاست جمهوری حضور یافتیم و مسائل مورد نظر خود را ارائه کردیم. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه محسن هاشمی گفته سازمان بازرسی برگزار انتخابات شورایاری‌ها را به موافقت سران قوا منوط کرده است، گفت: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیاز به قانون دارد، اما گفتیم، چون ممکن است زمان‌بر باشد می‌توانید از ظرفیت سران قوا استفاده کنید وگرنه این مسئله نیاز به قانون دارد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این موضوع هم مربوط به چند ماه قبل است که اعلام کردیم، اما متاسفانه آقایان اقدام نکردند. وی تاکید کرد: آنچه مدنظر ما قرار دارد، قانون است وگرنه با شورایاری‌ها مشکلی نداریم و شاید برای نظام و کشور هم وجود چنین نهادی مفید باشد. ضمن اینکه مسئول برگزاری انتخابات طبق قانون، وزارت کشور و به جز وزارت کشور، هیچ کس حق برگزاری انتخابات ندارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
امید سلیمی بنی: بستگان برخی از اعضای شورای شهر تهران، پست و سمت‌های جدید درشهرداری گرفته‌اند. به عنوان مثال برادر یک عضو اصلاحطلب شورای شهر تهران، اخیرا در شهرداری منطقه ۵ سمت معاونت مالی و اقتصاد شهری را دریافت کرده است. زهرا صدراعظم نوری درباره مغایرت این انتصاب با مصوبه مدیریت تعارض منافع معتقد است این انتصاب، به هیچ عنوان تعارض با مصوبه مزبور ندارد. هر چند این عضو شورای شهر تهران ترجیح می‌دهد درباره سایر انتصابات فامیلی منسوب به او سکوت کند ولی گزارشهای تایید نشده در فضای مجازی، در خصوص دیگر انتصابات فامیلی بعضی از بستگان شورای شهر در شهرداری تهران منتشر شده است. ماده دهم این مصوبه می‌گوید: به کارگیری بستگان مدیران شهرداری تهران و واحدهای تابعه و بستگان اعضای شورای اسلامی شهر تهران طی دوره مسئولیت در شهرداری تهران و واحدهای تابعه و شورای اسلامی شهر تهران ممنوع است.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
معاینه فنی برتر به خودروهای صفر تعلق نمی‌گیرد و ٦٠‌درصد خودروهای «نو» در تست آلایندگی معاینه فنی قبول نمی‌شوند! حدود نیمی از خودروهای مراجعه‌کننده نقص فنی داشتندپارسال چیزی حدود یک‌میلیون و ٨٠٠‌هزار نفر به ستاد معاینه فنی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ٣٩٠‌هزار دستگاه خودرو موفق به دریافت معاینه فنی برتر شدند. جالب است که از یک‌میلیون و ٢٨٠‌هزار خودرویی که برای نخستین‌ بار برای دریافت معاینه فنی مراجعه کردند، ٤٢‌درصد دارای نقص فنی بوده‌اند. ٣٧‌ هزار تومان هزینه معاینه فنی برتر٣٧‌هزار تومان هزینه‌ گرفتن معاینه فنی در تهران است، حالا فرقی نمی‌کند برتر باشد یا معمولی. در معاینه فنی برتر مونواکسید خودرویتان کمتر از ٠,٧‌درصد و هیدروکربن نسوخته باید ٢٥٠ ppm باشد اما در معاینه فنی برتر خودرو باید در دور آرام همین استاندارد را پاس کند اما در دور تند (٢٥٠٠ دور در دقیقه) میزان مونواکسید تولیدی خودرویتان باید زیر ٠٫٦‌درصد باشد.
مهرمهر2 ساعت قبل
سالاری ادامه داد: اگر به سابقه تاریخی نحوه صدور پروانه نگاه کنیم متوجه می‌شویم، وضعیت نسبت به امروز بسیار بهتر بوده است، در حالی که آن زمان نه سامانه برخط و نه خدمات هوشمند وجود داشته است. وی با اشاره به پیشنهاد شهرداری در خصوص اضافه شدن مشاور همراه در فرایند صدور پروانه بیان کرد: می‌گویند، شهروند در فرایند دریافت پروانه، یک مشاور همراه داشته باشد اما این اقدام، مشکل را حل نمی‌کند. وی اضافه کرد: بر اساس آمار شهرداری تهران، اکنون در منطقه یک، میانگین زمان صدور پروانه ۵۴۱ روز و در منطقه ۲، ۲۹۱ روز و… است و جالب اینکه با دستکاری در سیستم، تقصیر طولانی شدن زمان صدور پروانه را به گردن شهروند می‌اندازند. سالاری با بیان اینکه ما در کمیسیون شهرسازی و معماری در راستای رفع مشکلات موجود، این طرح را ارائه دادیم، گفت: اکنون که شهرداری تهران به لحاظ سامانه شهرسازی و هوشمندسازی رتبه اول کشور را دارد، تبلور عینی آن باید در همین فرایندهای صدور پروانه و ارائه خدمات باشد. ما می‌گوئیم ارائه خدمات صدور پروانه باید شهروند محور باشد تا شهروند از طریق سامانه درخواست دهد و از طریق سامانه پروانه را دریافت کند و دیگر نیازی به مراجعه به شهرداری و دفاتر نباشد و دفاتر در کنار شهروند قرار گیرند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن اشاره به مزایا و معایب زیست شبانه افزود: اجرای این طرح طرفداران زیاد و مخالفان جدی دارد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، عیسی فرهادی در جلسه شورای مشورتی جوانان شهرستان تهران که با حضور فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و وره چهر مشاور امور جوانان استاندار تهران برگزار شد، در پاسخ به پیگیری جوانان در خصوص زیست شبانه گفت: شهرداری ملزم شد برای زیست شبانه طرح بیاورد و در راستای این طرح شورای اسلامی شهر تهران یک مصوبه سه ماه ارائه کرد که بخشی از آن در ماه مبارک رمضان اجرا و ما شاهد آن بودیم. وی افزود: این در حالی است که شورای امنیت کشور در اجرای این طرح بحث دارد و نظر فرمانداری اجرای طرح در چند نقطه‌ی شهر است تا افرادی که خواستار استفاده از امکانات کافه رستوران‌ها و سایر اماکن مشخص شده هستند بتوانند بهره لازم را از آن ببرند، در این صورت زمینه اشتغال عده‌ای از شهروندان نیز فراهم و منبع درآمد مردم خواهد شد، ولی این طرح قرار نیست در همه‌ی محلات تهران اجرا گردد و نباید فراگیر شود چرا که علاوه بر فراهم آوردن زیرساخت‌های امنیتی، انجام این کار فرهنگی نباید باعث اذیت و آزار عده‌ای از مردم شود. فرهادی در ادامه گفت: بهتر است شورای مشورتی جوانان شهرستان تهران از مردم در خصوص اجرای زیست شبانه نظرسنجی کند تا از نتایج حاصل از این نظر سنجی برای اجرای یا عدم اجرای طرح زیست شبانه تصمیم گیری لازم صورت پذیرد. انتهای پیام/
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل
سلامت نیوز: «معاینه فنی برتر به خودروهای صفر تعلق نمی‌گیرد و ٦٠‌درصد خودروهای «نو» در تست آلایندگی معاینه فنی قبول نمی‌شوند!» به گزارش سلامت نیوز، روزنامه شهروند نوشت: ٦٠‌درصد خودروهای نو از تست معاینه فنی برتر مردود شدند. حدود نیمی از خودروهای مراجعه‌کننده نقص فنی داشتندپارسال چیزی حدود یک‌میلیون و ٨٠٠‌هزار نفر به ستاد معاینه فنی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ٣٩٠‌هزار دستگاه خودرو موفق به دریافت معاینه فنی برتر شدند. جالب است که از یک‌میلیون و ٢٨٠‌هزار خودرویی که برای نخستین‌ بار برای دریافت معاینه فنی مراجعه کردند، ٤٢‌درصد دارای نقص فنی بوده‌اند. ٣٧‌هزار تومان هزینه معاینه فنی برتر٣٧‌هزار تومان هزینه‌ گرفتن معاینه فنی در تهران است، حالا فرقی نمی‌کند برتر باشد یا معمولی. در معاینه فنی برتر مونواکسید خودرویتان کمتر از ٠,٧‌درصد و هیدروکربن نسوخته باید ٢٥٠ ppm باشد اما در معاینه فنی برتر خودرو باید در دور آرام همین استاندارد را پاس کند اما در دور تند (٢٥٠٠ دور در دقیقه) میزان مونواکسید تولیدی خودرویتان باید زیر ٠٫٦‌درصد باشد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از کاهش امضاهای طلایی در فرایند ساخت و ساز در تهران خبر داد. وی با بیان این که این آسیب شناسی یک اتفاق مهم و گام اساسی در راستای شفاف سازی و هوشمند سازی بود، گفت: مواردی که مورد نقض بود را اصلاح کردیم. گلپایگانی با بیان این که تا آخر سال هوشمند سازی صدور پروانه محقق می‌شود، گفت: هوشمند سازی یک ضرورت است، اما باید زیرساخت‌های آن نیز فراهم شود. گلپایگانی در مورد امضاهای طلایی در شهرداری و هشدار عضو شورای شهر (سالاری) در مورد افزایش امضاهای طلایی در شهرداری تهران گفت: امضای طلایی زیاد بود، اما الان آن را کاهش دادیم. اما در مدیریت جدید شهری این امضاهای طلایی به شدت کاهش یافت و معتقدیم حذف نیروی انسانی که می‌تواند اختیار امضای طلایی داشته باشد موجب افزایش شفافیت خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
این موضوع سابقه تاریخی دارد و به تصمیم گیری‌های دوره گذشته مرتبط است. سالاری با تاکید بر اینکه به صورت کامل شهرسازی مناطق برون سپاری نشده است، افزود: قرار بود تنها طرح تفصیلی برای شهرداری باشد و بقیه موضوعات در قالب این دفاتر، برون سپاری شود که محقق نشد. ۹۰ درصد مراجعات مردم به شهرداری در حوزه شهرسازی و معماری است و بیشترین نارضایتی مردم هم در این بخش وجود دارد لذا باید تکلیف مشخص شود. وی در ادامه با انتقاد از محقق نشدن حذف امضاهای طلایی افزود: قرار بود با طرح تفصیلی همه مردم حقوق و شرایط خود را در سامانه مشاهده و امضاهای طلایی نیز از بین برود ولی این موضوع نه تنها محقق نشد بلکه روز به روز در حال افزایش است. وی گفت: اکنون وقت مردم در سازمان‌هایی که برون سپاری شده تلف می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ساعت قبل
ساعت ۲۴- عضو شورای شهر تهران گفت: آمار دقیقی از تخلف کودک و نوزاد فروشی در پایتخت وجود ندارد، چرا که این معضل جز آسیب‌های پنهان است. الهام فخاری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا گزارشی درخصوص کودک و نوزاد فروشی دریافت و آماری در این حوزه احصاء شده است؟ گفت: آمار دقیقی از تخلف کودک و نوزاد فروشی در پایتخت وجود ندارد، چراکه این معضل جز آسیب‌های پنهان است. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: نوزاد و کودک فروشی یک آسیب پنهان است و شرایط اقتصادی و مسائلی از این دست می‌تواند در شکل‌گیری و گسترش این معضل نقش به سزایی ایفا کند، اما تأکید می‌کنم آماری در این باره احصاء نشده است. او با تاکید بر اینکه اولویت شورای شهر مدیریت شهری است، گفت: کمیته اجتماعی شورای شهر تهران اولویت‌های کاری خود را دارد که بخش مهمی از آن مدیریت شهری است و در بحث آسیب شناسی بافت‌های شهری باید با نگاه وسیع‌تری به عنوان فعال اجتماعی توجه کرد، زیرا این گونه معضل‌های اجتماعی مربوط به چندین نهاد مختلف است که برای کاهش آن باید با یکدیگر تعامل داشته باشند. فخاری گفت: نیازمند همکاری بین نهادی در مدیریت شهری و شهرداری تهران برای حل بسیاری از مشکلات هستیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ ناصر سراج در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های تهران از موافقت سران قوا برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داده است، اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ اتفاقا امروز در معاونت حقوقی ریاست جمهوری حضور یافتیم و مسائل مورد نظر خود را ارائه کردیم. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه محسن هاشمی گفته سازمان بازرسی برگزار انتخابات شورایاری‌ها را به موافقت سران قوا منوط کرده است، گفت: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیاز به قانون دارد اما گفتیم چون ممکن است زمان‌بر باشد می‌توانید از ظرفیت سران قوا استفاده کنید وگرنه این مسئله نیاز به قانون دارد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این موضوع هم مربوط به چند ماه قبل است که اعلام کردیم اما متاسفانه آقایان اقدام نکردند. وی تاکید کرد: آنچه مدنظر ما قرار دارد، قانون است وگرنه با شورایاری‌ها مشکلی نداریم و شاید برای نظام و کشور هم وجود چنین نهادی مفید باشد. ضمن اینکه مسئول برگزاری انتخابات طبق قانون، وزارت کشور و به جز وزارت کشور، هیچ کس حق برگزاری انتخابات ندارد.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: بیشترین نارضایتی شهروندان از شهرداری در حوزه شهرسازی است. سالاری با تاکید بر اینکه به صورت کامل شهرسازی مناطق برون سپاری نشده است، افزود: قرار بود تنها طرح تفصیلی برای شهرداری باشد و بقیه موضوعات در قالب این دفاتر، برون سپاری شود که محقق نشد. ۹۰ درصد مراجعات مردم به شهرداری در حوزه شهرسازی و معماری است و بیشترین نارضایتی مردم هم در این بخش وجود دارد لذا باید تکلیف مشخص شود. وی در ادامه با انتقاد از محقق نشدن حذف امضاهای طلایی افزود: قرار بود با طرح تفصیلی همه مردم حقوق و شرایط خود را در سامانه مشاهده و امضاهای طلایی نیز از بین برود ولی این موضوع نه تنها محقق نشد بلکه روز به روز در حال افزایش است. وی گفت: اکنون وقت مردم در سازمان‌هایی که برون سپاری شده تلف می‌شود.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های تهران از موافقت سران قوا برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها خبر داده است، اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ اتفاقا امروز در معاونت حقوقی ریاست جمهوری حضور یافتیم و مسائل مورد نظر خود را ارائه کردیم. وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه محسن هاشمی گفته سازمان بازرسی برگزار انتخابات شورایاری‌ها را به موافقت سران قوا منوط کرده است، گفت: برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیاز به قانون دارد اما گفتیم چون ممکن است زمان‌بر باشد می‌توانید از ظرفیت سران قوا استفاده کنید وگرنه این مسئله نیاز به قانون دارد. رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: این موضوع هم مربوط به چند ماه قبل است که اعلام کردیم اما متاسفانه آقایان اقدام نکردند. وی تاکید کرد: آنچه مدنظر ما قرار دارد، قانون است وگرنه با شورایاری‌ها مشکلی نداریم و شاید برای نظام و کشور هم وجود چنین نهادی مفید باشد. ضمن اینکه مسئول برگزاری انتخابات طبق قانون، وزارت کشور و به جز وزارت کشور، هیچ کس حق برگزاری انتخابات ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- عضو شورای شهر تهران گفت: ارائه خدمات صدور پروانه باید شهروند محور باشد تا شهروند از طریق سامانه درخواست دهد و از طریق سامانه پروانه را دریافت کند و دیگر نیازی به مراجعه به شهرداری و دفاتر نباشد و دفاتر در کنار شهروند قرارگیرند. سالاری ادامه داد: اگر به سابقه تاریخی نحوه صدور پروانه نگاه کنیم متوجه می‌شویم، وضعیت نسبت به امروز بسیار بهتر بوده است در حالیکه آن زمان نه سامانه برخط و نه خدمات هوشمند وجود داشته است. وی با اشاره به پیشنهاد شهرداری در خصوص اضافه شدن مشاور همراه در فرایند صدور پروانه بیان کرد: می‌گویند، شهروند در فرایند دریافت پروانه، یک مشاور همراه داشته باشد، اما این اقدام، مشکل را حل نمی‌کند. وی اضافه کرد: بر اساس آمار شهرداری تهران، اکنون در منطقه یک، میانگین زمان صدور پروانه ۵۴۱ روز و در منطقه ۲، ۲۹۱ روز و … است و جالب اینکه با دستکاری در سیستم، تقصیر طولانی شدن زمان صدور پروانه را به گردن شهروند می‌اندازند. ما می‌گوییم ارائه خدمات صدور پروانه باید شهروند محور باشد تا شهروند از طریق سامانه درخواست دهد و از طریق سامانه پروانه را دریافت کند و دیگر نیازی به مراجعه به شهرداری و دفاتر نباشد و دفاتر در کنار شهروند قرارگیرند.
فارسفارس4 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران با تأکید بر کوتاه شدن زمان صدور پروانه‌های ساختمانی، گفت: مشکلات در این زمینه باعث شده که تمایل مردم به ساخت‌وساز‌های غیرمجاز افزایش یابد. به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، مجید فراهانی در صد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران درباره طولانی بودن روند رسیدگی به صدور پروانه ساختمان‌ها اظهار داشت: مشکلات پروانه ساختمانی در حال افزایش است واین مسأله تمایل مردم را برای ساخت‌وسازهای غیرمجاز به همراه دارد. وی افزود: شرایط ساخت‌وساز در پایتخت به صورتی شده که از یک طرف قیمت مسکن سرسام‌آور است و از طرف دیگر صدور پروانه نیز به سختی انجام می‌گیرد. فراهانی به موضوع پیچیدگی‌های اداری به جهت صدور پروانه‌های ساختمانی اشاره کرد و گفت: جای تعجب است که چگونه برخی از شهرها همچون مشهد زمان صدور پروانه در آن بسیار اندک است ولی در پایتخت چنین نیست که این نشان می‌دهد که نظام سیستماتیکی در این زمینه طراحی کنیم. وی تأکید کرد: فرایند صدور پروانه باید کوتاه و منضبط باشد تا کار برای مراجعان تسهیل شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 ساعت قبل
ساعت ۲۴- رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص علت حضورش در ریاست جمهوری به شوخی گفت: بنویسید آقای روحانی را دوست داریم، می‌رویم وی را ببینیم. در ساعت ۹:۴۵ و پس از گذشت ۴۰ دقیقه از آغاز به کار صدوپنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران جلسه شورا را ترک کرد. او در جمع خبرنگاران و خصوص علت رفتنش گفت: من ساعت ۱۰ صبح باید در ریاست جمهوری باشم و نمی‌توانم امروز با خبرنگاران مصاحبه‌ای داشته باشم. او در پاسخ به این سوال که دلیل حضور شما در ریاست جمهوری چیست؟ گفت: بنویسید آقای روحانی را دوست داریم می‌رویم ایشان را ببینیم. هاشمی در پاسخ به اصرار خبرنگاران برای اعلام علت حضورش در ریاست جمهوری گفت: ما قبلا در ریاست جمهوری بودیم و الان وقتی به آنجا می‌رویم هوم سیت (بازگشت به خانه) می‌کنیم.
تابناکتابناک4 ساعت قبل
بررسی باغ بودن یا نبودن ۳ پلاک ثبتی در دستور کار شورای شهر تهران قرار گرفت. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بررسی باغ بودن یا نبودن ۳ پلاک ثبتی در دستور کار شورای شهر تهران قرار گرفت. در ابتدا بررسی پلاک ثبتی به شماره ۶۸۱۲/۴۲ انجام شد که اعضای شورای شهر تهران با ۱۵ رأی موافق به باغ بودن آن رأی دادند. بررسی پلاک ثبتی به شماره ۴۵/۱۶۲۰۹ انجام شد که اعضای شورای شهر تهران با ۱۶ رأی موافق به باغ بودن آن رأی دادند. در ادامه بررسی پلاک ثبتی به شماره ۸/۹۲۷۶ انجام شد که اعضای شورای شهر تهران با ۱۶ رأی موافق به باغ بودن آن رأی دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ‌ از اول مرداد صدور پروانه‌های ساختمانی به صورت سیستمی انجام می‌شود و نیروی انسانی حذف خواهد شد. اعتمادآنلاین|‌ عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در حاشیه یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: الزام صدور پروانه برای همه ساختمان‌ها قانونی است و همه مالکین در شهر و حریم شهر باید از طریق مرجع صدور پروانه نسبت به دریافت پروانه اقدام کنند. گلپایگانی در مورد امضاهای طلایی گفت: امضاهای طلایی زیاد بوده ولی ما آنها را کاهش داده‌ایم و از اول مرداد صدور پروانه سیستمی انجام می‌گیرد تا اگر خلاف مقررات انجام گرفته باشد جلوی تهیه پروانه را بگیریم. وی بیان داشت: علت طولانی شدن صدور پروانه به چانه‌زنی ارباب رجوع و شهرداری برمی‌گردد که این مسئله در سنوات گذشته بوده تا افراد اقداماتی که قانون تأیید نکرده را انجام دهند. وی ابراز امیدواری کرد: با حذف نیروی انسانی در صدور پروانه‌های ساختمانی و سیستمی شدن این فرآیند شفافیت بیشتری در صدور پروانه‌ها انجام گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جریان بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرآیند صدور پروانه عملیات ساختمانی» گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات و چالش‌های شهرداری تهران که موجب فساد، رانت و نارضایتی عمومی شده حوزه شهرسازی و معماری است. سالاری ادامه داد: اگر به سابقه تاریخی نحوه صدور پروانه نگاه کنیم متوجه می‌شویم، وضعیت نسبت به امروز بسیار بهتر بوده است در حالیکه آن زمان نه سامانه برخط و نه خدمات هوشمند وجود داشته است. شورای شهر تهران در دوره دوم تصمیم گرفت، مشکل حوزه شهرسازی و معماری را با یک تصمیم اساسی و مبنایی حل کند تا تصدی‌گری‌های ارائه خدمات حوزه شهرسازی و معماری، مانند سایر حوزه‌ها به بخش خصوصی برونسپاری شود و در همین راستا، دفاتر خدمات الکترونیک شهر تهران ایجاد شد. عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۹۰ درصد مراجعات مردم به شهرداری مربوط به حوزه شهرسازی است و بیشترین نارضایتی نیز از حوزه شهرسازی و معماری است. شهرداری باید تکلیف این فرایند را مشخص کند، این فقط یک رویکرد و تصمیم شجاعانه است و نیاز به پول ندارد.
وانانیوزوانانیوز4 ساعت قبل
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران از ارائه سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران به اعضای شورای شهر خبر داد. به گزارش وانانیوز، بنابر اعلام شهرنوشت، سکینه اشرفی پیش از آغاز یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران توضیح داد: سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران در راستای اجرای ماده ٩٤ احکام برنامه تدوین شده و در قالب یک سند برنامه و هفت سند پشتیبان در حوزه‌های مأموریتی تقدیم اعضای شورای شهر شده است. به گفته اشرفی، سند چشم‌انداز شهر تهران، طرح جامع و الزامات تدوین برنامه در تهیه این اسناد مورد توجه قرار گرفته است. معاون شهردار تهران اعلام کرد: برای تدوین این اسناد بیش از ۱۰۰ جلسه کارشناسی با حضور معاونان تخصصی شهرداری برگزار شده و از مشارکت جدی بدنه کارشناسی شهرداری در تدوین اسناد بهره برده شده است. اشرفی در ادامه اجرای برنامه را مهم‌تر از تدوین اسناد دانست و تأکید کرد: عزم شهرداری بر اجرای دقیق احکام برنامه استوار است و امیدواریم در افق ۱۴۰۲ شعار «تهران، شهری برای همه» محقق شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
نظری درباره حریق در میدان حسن آباد گفت: در ساعات پایانی چهارشنبه هفته گذشته در میدان تاریخی حسن آباد رخ داد. اما ابهاماتی پیرامون این حادثه وجود دارد که لازم است مسئولان مرتبط در شهرداری و نیز دیگر مسئولان نسبت به آن پاسخگو باشند. وی بر لزوم آموزش‌ها و امکانات تخصصی لازم برای اطفای حریق در اماکن تاریخی و دارای ارزش ملی و میراثی به آتش نشانان و امدادگران تاکید کرد و افزود: گاهی نحوه خاموش کردن آتش، خود ممکن است به بنا‌های با ارزش آسیب بیشتری وارد کند. تذکری که با استناد به مصوبه شورای شهر برای الزام شهرداری تهران به جلوگیری از برگزاری نمایشگاه در این محل ارائه شد. متاسفانه درمحلی که نباید چنین نمایشگاهی برگزار شود، نه‌تن‌ها شهرداری نسبت به برگزای نمایشگاه مخالفت نکرده، بلکه سازمان فاوای شهرداری تهران نیز اقدام به برپایی غرفه در این نمایشگاه کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
اخبار اجتماعی-وی ادامه داد: یک گزارش فنی پیرامون موضوع آتش سوزی در حسن آباد ارائه شود تا مشخص شود چرا دیر آتش خاموش شده است. باید علت آتش سوزی و زمان شروع اطفای حریق و اینکه چرا علایم هشدار نداشته است به مردم ارایه شود. مسجد جامعی افزود: این بنا آخرین بنا از دوره بناسازی رنسانس در ایران بوده است و بیش از هشتاد سال قدمت دارد. عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: البته نباید این بنا فقط در جداره آن خلاصه شود و باید خود سازه هم مورد توجه قرار گیرد. وی موضوع احیای میدان حسن آباد را موضوع مهمی تلقی کرد و گفت: بهتر است در حین بهسازی و احیای میدان به موضوعات همه جانبه دیده شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
عضو کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به موضوع نوزادفروشی در برخی محله‌های تهران اشاره کرد و گفت: ممکن است به دلیل شرایط سخت اقتصادی این کار افزایش یابد ولی ما آماری در این زمینه نداریم. اعتمادآنلاین|‌ الهام فخاری عضو کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و پنجاهو ششمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران در مورد موضوع نوزادفروشی در یکی از محله‌های تهران گفت: ‌این موضوعات از آسیب‌های پنهان و پیچیده در جامعه است که پیامدهای دشوار اقتصادی می‌تواند بر روی آن اثرگذار باشد. وی افزود: نوزادفروشی ممکن است به دلیل شرایط سخت اقتصادی افزایش یابد ولی ما آماری در این زمینه در اختیار نداریم. وی در پاسخ به اینکه خودتان چقدر موضوع را رصد می‌کنید گفت: ‌این موضوع یک مسئله بین‌بخشی است که باید با همکاری سازمان‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد و وظیفه اصلی خود را مباحث مرتبط با شهر و شهرداری می‌دانیم. این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: موضوع کودک‌فروشی بزه و جرائمی به شمار می‌رود که بیش از اینکه به حوزه مدیریت شهری برگردد مرتبط با حوزه شورای اجتماعی می‌شود.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
در جلسه امروز شورای شهر تهران، شهرداری تهران ملزم شد؛ لایحه تعیین تکلیف پروانه عملیات ساختمانی و گواهی پایان کار ساختمان‌های در تملک شهرداری را تهیه کند. به گزارش خبرنگار ایلنا، در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر الزام شهرداری به تعیین تکلیف پروانه ساختمان‌های در تملک مورد بررسی قرار گرفت. در ابتدای این بررسی علی اعطا پیشنهاد حذف تبصره ۴ که شهرداری تهران را مکلف می‌کند پرونده تمام املاک دارای تخلفات ساختمانی تحت تملک شهرداری و مناطق، سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات تابع و همچنین پروژه‌های مشارکتی را به کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ارسال کند را مطرح کرد. در ادامه حسن رسولی پیشنهاد رفع نواقص فنی ساختمان‌های شهرداری را مطرح کرد، اما این پیشنهاد به موافقت اعضا نرسید. بررسی این لایحه در پیشنهادی که از سوی علی اعطا مطرح شد، الزام شهرداری تهران در ارسال پرونده کلیه املاک دارای تخلفات ساختمانی تحت تملک شهرداری و مناطق، سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات تابع و همچنین پروژه‌های مشارکتی را به کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری بررسی شد که این تبصره با ۱۸ رای موافق و یک مخالف به تصویب رسید.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم ساماندهی موضوع برون سپاری در حوزه صدور پروانه‌ها، گفت: بیشترین نارضایتی شهروندان از شهرداری در حوزه شهرسازی است. وی افزود: البته ۲۰ سال پیش روند صدور پروانه بهتر از امروز بود در حالی که آن زمان سامانه برخط و هوشمندی وجود نداشت. ۹۰ درصد مراجعات مردم به شهرداری در حوزه شهرسازی و معماری است و بیشترین نارضایتی مردم هم در این بخش وجود دارد لذا باید تکلیف مشخص شود. سالاری با تاکید بر اینکه در حال حاضر صدور پروانه هفت خوان رستم است، اظهار کرد: اکنون بخشی از وقت مردم در سازمان‌های که برون سپاری شده تلف می‌شود. اکنون که شهرسازی در حوزه سامانه‌های هوشمند رتبه نخست را دارد باید تبلور عینی آن در صدور پروانه قابل مشاهده باشد.
رکنارکنا5 ساعت قبل
عضو کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به موضوع نوزادفروشی در برخی محله‌های تهران اشاره کرد و گفت: ممکن است به دلیل شرایط سخت اقتصادی این کار افزایش یابد ولی ما آماری در این زمینه نداریم. الهام فخاری عضو کمیته اجتماعی شهر تهران در حاشیه یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران در مورد موضوع نوزادفروشی در یکی از محله‌های تهران گفت: ‌این موضوعات از آسیب‌های پنهان و پیچیده در جامعه است که پیامدهای دشوار اقتصادی می‌تواند بر روی آن اثرگذار باشد. وی افزود: نوزادفروشی ممکن است به دلیل شرایط سخت اقتصادی افزایش یابد ولی ما آماری در این زمینه در اختیار نداریم. وی در پاسخ به اینکه خودتان چقدر موضوع را رصد می‌کنید گفت: ‌این موضوع یک مسئله بین‌بخشی است که باید با همکاری سازمان‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد و وظیفه اصلی خود را مباحث مرتبط با شهر و شهرداری می‌دانیم. این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: موضوع کودک‌فروشی بزه و جرائمی به شمار می‌رود که بیش از اینکه به حوزه مدیریت شهری برگردد مرتبط با حوزه شورای اجتماعی می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری5 ساعت قبل
عضو کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به موضوع نوزادفروشی در برخی محله‌های تهران اشاره کرد و گفت: ممکن است به دلیل شرایط سخت اقتصادی این کار افزایش یابد ولی ما آماری در این زمینه نداریم. در یکی از محله‌های تهران گفت: ‌این موضوعات از آسیب‌های پنهان و پیچیده در جامعه است که پیامدهای دشوار اقتصادی می‌تواند بر روی آن اثرگذار باشد. وی افزود: نوزادفروشی ممکن است به دلیل شرایط سخت اقتصادی افزایش یابد ولی ما آماری در این زمینه در اختیار نداریم. وی در پاسخ به اینکه خودتان چقدر موضوع را رصد می‌کنید گفت: ‌این موضوع یک مسئله بین‌بخشی است که باید با همکاری سازمان‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد و وظیفه اصلی خود را مباحث مرتبط با شهر و شهرداری می‌دانیم. این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: موضوع کودک‌فروشی بزه و جرائمی به شمار می‌رود که بیش از اینکه به حوزه مدیریت شهری برگردد مرتبط با حوزه شورای اجتماعی می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

شورای‌ اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا