آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران
شورای‌ اسلامی شهر تهران

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، یکصدو سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران آغاز شد. اعضای شورای شهر سنندج و بروجرد امروز مهمان اعضای شورای شهر تهران هستند. طرح ساماندهی مراکز آموزشی شهرداری تهران امروز در یکصدو سی و هفتمین جلسه شورای شهر بررسی می‌شود. انتهای پیام/
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، نظری روز سه شنبه در پی سخنان علیرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران در صحن شورای شهر خطاب به رئیس شورا گفت: در مذاکرات صحن باید شأن اعضای شورا حفظ شود. وی افزود: این نوع لحن و خطاب قرار دادن اعضای شورای شهر مناسب نیست و باید نسبت به این برخوردها، تذکر داد. به گزارش ایرنا علیرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران روز سه شنبه در جریان بررسی لایحه جایگزین برج‌ها خطاب به اعضای شورای شهر گفت: اطلاعات من در خصوص باغات از خانم ناهید خداکرمی بیشتر است. وی در ادامه توضیحات خود اظهارداشت: تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که با نگاه پادگانی نمی‌توان از باغات محافظت کرد. محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز خطاب به وی گفت: این قدر از نگاه پادگانی و کلمه پادگانی استفاده نکنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، نورمحمدی معاون بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم از روند انجام معاینات سلامت اعضای شورای شهر ابراز خرسندی کرد و گفت: همانطور که از پیش برنامه ریزی شده بود؛ تیم سیار مرکز بهداشتی و درمانی منطقه هشت، صبح امروز از ساعت ۶ صبح در ساختمان شورای شهر تهران مسقر شدند که خوشبختانه چکاپ و معاینات سلامت اعضای شورای شهر تهران، به صورت کامل و منظم و با موفقیت به سرانجام رسید. بر اساس این گزارش، پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران، در راستای سیاست‌های پیشگیرانه سلامت از اقدامات اصلی شرکت شهر سالم در سال جاری بود که با همت و تلاش کادر درمانی مراکز بهداشتی درمانی این شرکت صورت گرفته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، به علت حضور رئیس و شماری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مراسم بهره برداری سه ایستگاه خط ۶ مترو که صبح امروز با حضور رئیس جمهور، شهردار و دیگر مقامات برگزار شد، جلسه شورای شهر تهران با وجود حضور ۹ نفر از اعضا لغو شد. زهرا نژاد بهرام، احمد مسجدجامعی، حجت نظری، محمد سالاری، ناهید خداکرمی، الهام فخاری، زهرا صدراعظم نوری، علیخانی و مجید فراهانی از ساعت ۹ صبح در صحن شورا حضور داشتند، اما پس از یک ساعت و نیم انتظار صحن را ترک کردند.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران گفت: هم‌اکنون حدود ۲ هزار ملک در اختیار افراد حقیقی و حقوقی از مدیریت گذشته وجود دارد که البته شاید مواردی در بین این واگذاری‌ها باشد که ما هم قبول داشته باشیم. میرلوحی ادامه داد: قطعا باید سایر ساختمان‌ها به شهرداری برگردد و یا اینکه اجاره‌نامه جدید منعقد شود و حتی اجاره‌های معوقه نیز از سوی افراد حقیقی و حقوقی پرداخت شود. وی ادامه داد: البته بنده چندی پییش جلسه‌ای را با رئیس جدید املاک و مستغلات شهرداری تهران داشتم و تاکید کردم که هر چه زودتر ساختمان‌های در اختیار مدیران گذشته به مجموعه شهرداری برگردد و رئیس جدید سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران قبول داد که هر چه سریعتر این کار انجام شود. وی با اشاره به اینکه ما از طریق مراجع قضایی و اخذ حکم اقدام به پس‌گیری ساختمان‌های شهرداری تهران خواهیم کرد، گفت: اساسا این واگذاری‌ها به دوره گذشته (قالیباف) بر می‌گردد. میرلوحی در پاسخ به این پرسش که آیا اعضای شورایی شهر تهران و مدیران شهری در این دوره نیز از این ساختمان‌ها و امکانات استفاده می‌کنند یا خیر تصریح کرد: بنده مطلع هستم که حتی برخی از اعضای شورای شهر تهران در این دوره مستاجر هستند و نمی‌خواهند نزدیک به استفاده از این خانه‌ها نیز بروند و قاعدتا هیچ کدام از اعضای شورای شهر تهران از این تسهیلات استفاده نخواهند کرد.

حقوق اعضای شورای شهر تهران چقدر است؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران همزمان با روز شوراها در پایگاه خبری اقتصادآنلاین حضور پیدا کرد و ضمن بازدید از این سایت؛ گفت‌وگویی خودمانی با خبرنگاران و مدیران سایت انجام داد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نورمحمدی معاون بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم از روند انجام معاینات سلامت اعضای شورای شهر ابراز خرسندی کرد و گفت: همانطور که از پیش برنامه ریزی شده بود؛ تیم سیار مرکز بهداشتی و درمانی منطقه هشت، صبح امروز از ساعت ۶ صبح در ساختمان شورای شهر تهران مسقر شدند که خوشبختانه چکاپ و معاینات سلامت اعضای شورای شهر تهران، به صورت کامل و منظم و با موفقیت به سرانجام رسید. بر اساس این گزارش، پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران، در راستای سیاست‌های پیشگیرانه سلامت از اقدامات اصلی شرکت شهر سالم در سال جاری بود که با همت و تلاش کادر درمانی مراکز بهداشتی درمانی این شرکت صورت گرفته است. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
براساس شنیده‌ها، یکی از اعضای شورای شهر تهران به جرم توهین و نشر اکاذیب محکوم شد. شنیده‌ها حاکی از آن است؛ که یکی از اعضای شورای شهر تهران در دادسرا محکوم شده است. پس از درج خبری خلاف واقع و توهین آمیز در مردادماه امسال در یکی از خبرگزاری‌ها و به نقل از عضو شورای شهر تهران علیه شهردار اسبق تهران، محمدباقر قالیباف، وی اقدام به شکایت از این فرد کرد که دیروز رأی این پرونده در دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران، صادر و این عضو شورای شهر تهران را در مورد توهین و نشر اکاذیب مجرم و مستحق مجازات دانست. پیش از این هم در جلسه هفته گذشته شورای شهر تهران برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به دادسرا احضار شد اما حاضر به ارائه نظر دراینباره نشد.

آخرین جلسه شورای شهر تهران ۱۳۹۷

23+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فارسفارس1 ماه قبل
حناچی گفت: سیل امسال باعث خسارات زیادی شد و در سال جاری شهرداری تهران ۳ اقدام عمده آمادگی برای سیل تهران، نشاط مردم و کمک به استان‌های درگیر داشتیم. وی افزود: عمده کمک‌های ما جمع‌آوری کمک‌های مردمی و کمک‌های غیر نقدی شهروند بوده است و از حرم امام ۷۰ ماشین سبک و سنگین اعزام شد. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسن خلیل‌آبادی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر در خصوص نامه انتقادآمیز حق‌شناس به حناچی گفت: اختلال دیدگاه‌ در دوران فعالیت شوراها وجود دارد، شورا اعتقاد دارد که باید در انتصابات هم نظارت داشته باشد. به گفته عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر، معمولا شهرداران در انتصابات از شوراها نظر نمی‌خواهند و فکر می‌کنند این موضوع دخالت در مدیریت آنهاست، اما ما وقتی می‌گوییم شورا و شهردار یک تیم بیست و دو نفره است و نگاه وسیعی در لایه‌های شهرداری داریم، آنها نیز باید در انتصابات همراه باشند. و ی با تأکید بر این موضوع که برخی از اعضای شورا به انتصابات معترض هستند گفت: ‌ شکافی وجود ندارد، به دنبال همگرایی هستیم. به گفته خلیل‌ابادی از بیرون شورا هم سفارش‌هایی می‌کنند، وی می‌خندد و می‌گوید همه سفارش می‌کنند. شهردار تهران هم سفارش‌پذیر است، البته بستگی به زور سفارش‌کننده دارد.
الفالف3 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران، گفت: دست‌فروشی در شهر تهران متولی ندارد و ساماندهی نیز نمی‌شود و معلوم نیست چه کسی باید در این خصوص پاسخگو باشد. گروه اجتماعی الف، ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۴ ۳۹۷۱۱۲۳۰۹۱به گزارش فارس، ناهید خداکرمی در صدوبیست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران افزود: در سال ۸۵ شورای شهر تهران مصوبه‌ای درخصوص ساماندهی دست‌فروشان داشته و در آن مصوبه بسیاری از موارد مربوط به دست‌فروشان دیده شده است. وی افزود: در اینکه باید دست‌فروشی در شهر تهران ساماندهی شود و دست‌فروشان مشکلاتی را برای شهر ایجاد کرده‌اند شکی نیست. نگهداری احشام در سال‌های ۴۰ تا ۶۰ در شهر تهران مطرح بوده ولی در حال حاضر نیست. وی افزود: در حال حاضر دست‌فروشی در شهر تهران متولی ندارد و ساماندهی نمی‌شود و معلوم نیست چه کسی باید در این خصوص پاسخگو باشد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر حمایت اعضای شورای شهر تهران از پروژه کمربند سبز تهران در قالب تخصیص بودجه و پیگیری برای تسهیل اجرای این پروژه افزود: قطعا اجرای این جنگل کاری‌ها می‌توانند جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی در ارتفاعات را بگیرد. به گزارش ایسنا، علی اعطا در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران از پروژه کمربند سبز شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: درختکاری که انجام می‌شود در قالب پروژه‌ای دراز مدت است که سال‌ها شروع شده اما در مقاطعی مختلف سرعت اجرای پروژه متفاوت بوده است. این عضو شورای اسلامی شهر تهران در تشریح اهمیت اجرای پروژه کمربند سبز تهران و جنگل‌کاری‌های انجام شده، گفت: اجرای این پروژه از چند منظر اهمیت دارد. که مهمترین آن این است که این کمربند شهر جلوی توسعه غیرقانونی تهران را می‌گیرد و در حقیقت محدوده تهران را مشخص می‌کند. اعطا تاکید کرد: بی‌تردید شورای شهر تهران از اجرای این پروژه حمایت می‌کند و امیدواریم امسال و سال‌های آینده اجرای این پروژه با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، فصل چهارم از برنامه پنج سال سوم شهر تهران با عنوان ایمنی و افزایش تاب آوری در جلسه عصرگاهی امروز شورای شهر تهران بررسی شد. از این رو با توجه به انسجام برنامه پیشنهاد حذف این بند و دو بند دیگر را مطرح می‌کند. اعضای شورای شهر پس از شنیدن نظرات موافق و مخالف این پیشنهاد، در نهایت به حذف این سه بند از ماده ۸۵ رای دادند. در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد برنامه ۵ سال سوم شهر تهران فردا نهایی خواهد شد و از اعضای شورا خواست تا با حضور به موقع در تسریع تصویب این برنامه همکاری داشته باشند. برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران در ۹۶ ماده به صحن شورای شهر آورده شد که تاکنون ۸۶ ماده از آن بررسی شده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
امیدی که با تصویب لایحه جدید در شورای شهر با رای اکثریت آرا و صدور مجوز ساخت و ساز در ۶٢ باغ تهران به ناامیدی بدل شد. با این وجود اما چندی نگذشت که شورای شهر از لایحه‌ای رونمایی کرد که باز هم اجازه ساخت و ساز را به مالکان باغ‌های تهران می‌داد. ۵ اسفند ماه کلیات مصوبه جدید مبنی بر دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری تهران با یازده ماده به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید. نباید شریک خیانت در شهر تهران باشیم، از بین بردن ۱۶هکتار از باغ‌های پایتخت فاجعه زیست‌محیطی ایجاد خواهد کرد. مصوبات شورای شهر باید در جهت منافع اکثریت مردم باشد نه به منفعت قشر یا بخشی از افراد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
با توجه به حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاح خط ۶ مترو تهران با حضور رییس جمهور و به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضای حاضر در صحن، یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران هنوز تشکیل نشده است. به گزارش ایسنا، زهرا نژاد بهرام پس از عدم تشکیل یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه در تشریح عدم تشکیل این جلسه گفت: ما تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه منتظر شدیم اما این جلسه به حد نصاب نرسید. اما با توجه به اهمیتی که اعضا و ریاست شورا به تشکیل جلسات دارند می‌دهند اصرار بر تشکیل این جلسه داشتند. وی تاکید کرد: جلسه هم اندیشی صبح اعضا تشکیل شد چرا که جلسات هم اندیشی نیاز به حد نصاب ندارد. به گزارش ایسنا، در ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه محسن هاشمی به همراه مرتضی الویری، میرلوحی، و رسولی وارد صحن شورا شدند اما تا لحظه‌ی انتشار این خبر هنوز جلسه‌ی شورای اسلامی شهر تهران تشکیل نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، پیروز حناچی شهردار تهران را به تجدیدنظر در رای اعتماد یا فراهم کردن زمینه سقوط در بزنگاه‌های مدیریت شهری تهدید کرد. نیاز به یادآوری نیست که شورای شهر پنجم برخاسته از انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ حامل پیامی روشن از سوی شهروندان بیدار و هوشمند تهران، ری و تجریش بود. بنابراین کمترین انتظار از شهردار منتخب شورا و مدیران منصوب وی این است که خود را همسو و متعهد به این امانت و اجرای سیاست‌های این شورا و رویکردهای آن بدانند. براساس قانون اعضای شورای شهر می‌باید از مداخله مستقیم در حوزه اجرا و از جمله انتصابات خودداری کنند اما این تصور که پس از انتخابات شهردار شورای شهر تکلیف و مسئولیتی در قبال انتصاب قریب دو هزار مدیر شهرداری ندارد برداشتی نادرست و ناروا است. ب: یا در اولین بزنگاه در جاده پرخطر مدیریت شهری پشتیبانی و حمایت خود را از شهردار سلب و در نتیجه شرایط سقوط وی را فراهم کند.
فارسفارس4 هفته قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در نشست خبری اظهار داشت: فستیوال و جشنواره‌های فرهنگی و هنری زیادی در نوروز به صورت منسجم برگزار شد. وی افزود: موضوع شورایاری‌ها به صورت جدی در دستور کار قرار دارد و روز گذشته اولین جلسه شورای راهبردی با حضور شهردار در این رابطه برگزار شد. سخنگوی شورای شهر تهران ادامه دارد: ۲۱ عضو شورا در حوزه‌های مختلف نظر دارند ولی موضع‌گیری شورا سخنان رئیس و سخنگو است و نظر سایرین می‌تواند شخصی یا نظر شورا باشد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور، شهردار و اعضای شورای شهر تهران بخش جنوبی خط ۶ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. همچنین بخشی از کمربند سبز تهران و مسکن امید، از دیگر پروژه‌هایی است که امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. به دلیل بی‌توجهی شهرداری به زمان برگزاری جلسه شورا و حضور اعضا در این مراسم‌، هنوز جلسه شورای شهر تهران تشکیل نشده و تنها زهرا نژاد بهرام، احمد مسجدجامعی، حجت نظری، محمد سالاری، ناهید خداکرمی، الهام فخاری، زهرا صدراعظم نوری و مجید فراهانی در جلسه حاضر هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| شهربانو امانی شامگاه سه شنبه (ششم فروردین) در توئیتر خود نوشت: بارها شنیدم از مسیر رودخانه‌ای که خشک شده تا صدسال دیگر ممکن است دوباره آب و سیلاب جاری شود. وی ادامه داد: مدیریت غلط که مجوزهای رودخانه خواری و ساخت و ساز در بستر رودخانه را صادر کرد و عده‌ای به نان و نوا رسیدند، امروز موجب بینوایی مردم است. امانی بدون اشاره به نام هیچ فرد یا گروهی نوشته: «کسانی که هیچگاه قانون یقه آنها را نمی‌گیرد.» بارش باران‌های شدید و وقوع سیل همزمان با آغاز سال جدید خسارت‌های مالی و جانی جبران ناپذیری را به چندین استان کشور از جمله گلستان، مازندران و فارس وارد کرد؛ در کلانشهر تهران نیز مدیریت شهری با رصد وضعیت هوا فعال و طی ۲ روز گذشته همزمان با وقوع باران‌های شدید با لایروبی رودخانه‌ها و انهار و برخی محدودیت‌های تردد از جمله در بزرگراه امام علی از وقوع سیل جلوگیری شد. گفته می‌شود که ۶ رود دره تهران در دوره‌های گذشته مدیریت شهری پایتخت بسته شده و جای خود را به ساخت و ساز داده و این موضوع وقوع سیل در پایتخت را بیش از پیش محتمل کرده است. منبع: ایرنا
تابناکتابناک1 ماه قبل
اولین جلسه شورای شهر تهران پس از تعطیلات به دلیل برگزاری سه مراسم افتتاحیه از پروژه‌های شهری، هنوز برگزار نشده است. به گزارش مهر، صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور، شهردار و اعضای شورای شهر تهران بخش جنوبی خط ۶ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. همچنین بخشی از کمربند سبز تهران و مسکن امید، از دیگر پروژه‌هایی است که امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. به دلیل بی‌توجهی شهرداری به زمان برگزاری جلسه شورا و حضور اعضا در این مراسم‌، هنوز جلسه شورای شهر تهران تشکیل نشده و تنها زهرا نژاد بهرام، احمد مسجدجامعی، حجت نظری، محمد سالاری، ناهید خداکرمی، الهام فخاری، زهرا صدراعظم نوری و مجید فراهانی در جلسه حاضر هستند.

جلسه شورای شهر تهران/ ۸ اردیبهشت ۹۸

14+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 هفته قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
اصناف سینمایی طی نامه‌ای از مهندس محسن هاشمی ریاست شورای اسلامی شهر تهران برای در نظر گرفتن نام هنرمندان برای معابرشهر تهران قدردانی کرد. به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، اصناف سینمایی طی نامه‌ای از مهندس محسن هاشمی ریاست شورای اسلامی شهر تهران برای در نظر گرفتن نام هنرمندان برای معابرشهر تهران قدردانی کرد، این نامه به شرح زیر است: «به نام خداجناب آقای مهندس محسن هاشمیریاست محترم شورای اسلامی شهر تهرانبا سلام و احترام؛ به یقین توجه به مفاخر فرهنگی، هنری و علمی از سوی جنابعالی و سایر اعضای محترم شورا، بانی رشد فضای همدلی و ارتقای اعتماد به نفس رهروانی است که شهر خود را مزین به این نام‌ها می‌بینند. مراتب امتنان خانه سینما – جامعه اصناف سینمای ایران – را بابت مزین کردن معابری از شهر به نام عالیجنابان فرهنگ و هنر کشور، خصوصا بزرگان سینمای ایران بپذیرید. تداوم این تدبیر را از جنابعالی و همکاران ارجمندتان انتظار داریم.» انتهای پیام
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، صد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران، امروز با حضور ۱۹ نفر از اعضای شورای شهر تهران برگزار شد. پس از آن ۵ نفر از اعضای شورای شهر تهران تذکراتی را در خصوص مدیریت شهری سیلاب‌های اخیر و همچنین برخی مسائل اعلام کردند. اعضای شورای شهر تهران در گام بعدی وارد بررسی طرح دوفوریتی شهرداری تهران برای تصویب یک لایحه در خصوص کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور شدند. اعضای شورای شهر تهران وارد بررسی رقم پیشنهادی اجرای لایحه شدند که عدد بودجه ۱۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای این لایحه از سوی اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید. شورای شهر با تمدید مهلت وارد دستور جلسه بررسی ضوابط املاک از پیش تعیین شده شد و ۵ پرونده مربوط به باغات مورد بررسی قرار گرفت و سرانجام در ساعت ۱۱:۳۰ صد و سی و پنجمین جلسه شورای شهر تهران به پایان رسید و مقرر شد جلسه بعدی در تاریخ ۲۷ فروردین روز سه شنبه برگزار شد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
زهرا نژادبهرام در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به برگزاری جلسه هماندیشی اعضای شورای شهر تهران با پیروز حناچی شهردار تهران اظهار کرد: این جلسه صبح امروز با حضور اعضا و شهردار تهران با موضوع بودجه ۹۸ شهرداری تهران برگزار شد. وی تصریح کرد: در این جلسه شهردار تهران گزارشی از اقدامات انجام شده در شهرداری و همچنین افتتاح ۴۹۵ پروژه در دهه فجر ارائه کرد. در ادامه جلسه هم‌اندیشی امروز، حناچی گزارشی را نیز در ارتباط با دیدارهای انجام شده با مراجع و علمای قم به اعضای شورای شهر تهران ارائه کرد. عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت؛ افتتاح پروژه‌های نیمه‌تمام تا پایان سال بود که در این زمینه شهردار تهران تاکید کرد که تا پایان اسفندماه تعدادی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید. وی در پایان گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه آینده پیگیری خواهد شد و قرار است معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران گزارشی را ارائه کند مربوط می‌شود به برنامه‌های شهرداری تهران در ایام نوروز که به زودی این جلسه با حضور مسئولان مربوطه برگزار خواهد شد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فصل چهارم از برنامه پنج سال سوم شهر تهران با عنوان ایمنی و افزایش تاب آوری در جلسه عصرگاهی امروز شورای شهر تهران بررسی شد. از این رو با توجه به انسجام برنامه پیشنهاد حذف این بند و دو بند دیگر را مطرح می‌کند. اعضای شورای شهر پس از شنیدن نظرات موافق و مخالف این پیشنهاد، در نهایت به حذف این سه بند از ماده ۸۵ رای دادند. در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد برنامه ۵ سال سوم شهر تهران فردا نهایی خواهد شد و از اعضای شورا خواست تا با حضور به موقع در تسریع تصویب این برنامه همکاری داشته باشند. برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران در ۹۶ ماده به صحن شورای شهر آورده شد که تاکنون ۸۶ ماده از آن بررسی شده است.

به انتهای لیست رسیدید

شورای‌ اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا