شورای‌ اسلامی شهر تهران

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، نظری روز سه شنبه در پی سخنان علیرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران در صحن شورای شهر خطاب به رئیس شورا گفت: در مذاکرات صحن باید شأن اعضای شورا حفظ شود. وی افزود: این نوع لحن و خطاب قرار دادن اعضای شورای شهر مناسب نیست و باید نسبت به این برخوردها، تذکر داد. به گزارش ایرنا علیرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران روز سه شنبه در جریان بررسی لایحه جایگزین برج‌ها خطاب به اعضای شورای شهر گفت: اطلاعات من در خصوص باغات از خانم ناهید خداکرمی بیشتر است. وی در ادامه توضیحات خود اظهارداشت: تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که با نگاه پادگانی نمی‌توان از باغات محافظت کرد. محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز خطاب به وی گفت: این قدر از نگاه پادگانی و کلمه پادگانی استفاده نکنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، نورمحمدی معاون بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم از روند انجام معاینات سلامت اعضای شورای شهر ابراز خرسندی کرد و گفت: همانطور که از پیش برنامه ریزی شده بود؛ تیم سیار مرکز بهداشتی و درمانی منطقه هشت، صبح امروز از ساعت ۶ صبح در ساختمان شورای شهر تهران مسقر شدند که خوشبختانه چکاپ و معاینات سلامت اعضای شورای شهر تهران، به صورت کامل و منظم و با موفقیت به سرانجام رسید. بر اساس این گزارش، پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران، در راستای سیاست‌های پیشگیرانه سلامت از اقدامات اصلی شرکت شهر سالم در سال جاری بود که با همت و تلاش کادر درمانی مراکز بهداشتی درمانی این شرکت صورت گرفته است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران گفت: هم‌اکنون حدود ۲ هزار ملک در اختیار افراد حقیقی و حقوقی از مدیریت گذشته وجود دارد که البته شاید مواردی در بین این واگذاری‌ها باشد که ما هم قبول داشته باشیم. میرلوحی ادامه داد: قطعا باید سایر ساختمان‌ها به شهرداری برگردد و یا اینکه اجاره‌نامه جدید منعقد شود و حتی اجاره‌های معوقه نیز از سوی افراد حقیقی و حقوقی پرداخت شود. وی ادامه داد: البته بنده چندی پییش جلسه‌ای را با رئیس جدید املاک و مستغلات شهرداری تهران داشتم و تاکید کردم که هر چه زودتر ساختمان‌های در اختیار مدیران گذشته به مجموعه شهرداری برگردد و رئیس جدید سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران قبول داد که هر چه سریعتر این کار انجام شود. وی با اشاره به اینکه ما از طریق مراجع قضایی و اخذ حکم اقدام به پس‌گیری ساختمان‌های شهرداری تهران خواهیم کرد، گفت: اساسا این واگذاری‌ها به دوره گذشته (قالیباف) بر می‌گردد. میرلوحی در پاسخ به این پرسش که آیا اعضای شورایی شهر تهران و مدیران شهری در این دوره نیز از این ساختمان‌ها و امکانات استفاده می‌کنند یا خیر تصریح کرد: بنده مطلع هستم که حتی برخی از اعضای شورای شهر تهران در این دوره مستاجر هستند و نمی‌خواهند نزدیک به استفاده از این خانه‌ها نیز بروند و قاعدتا هیچ کدام از اعضای شورای شهر تهران از این تسهیلات استفاده نخواهند کرد.

آخرین جلسه شورای شهر تهران ۱۳۹۷

23+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران5 روز قبل
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نورمحمدی معاون بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم از روند انجام معاینات سلامت اعضای شورای شهر ابراز خرسندی کرد و گفت: همانطور که از پیش برنامه ریزی شده بود؛ تیم سیار مرکز بهداشتی و درمانی منطقه هشت، صبح امروز از ساعت ۶ صبح در ساختمان شورای شهر تهران مسقر شدند که خوشبختانه چکاپ و معاینات سلامت اعضای شورای شهر تهران، به صورت کامل و منظم و با موفقیت به سرانجام رسید. بر اساس این گزارش، پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران، در راستای سیاست‌های پیشگیرانه سلامت از اقدامات اصلی شرکت شهر سالم در سال جاری بود که با همت و تلاش کادر درمانی مراکز بهداشتی درمانی این شرکت صورت گرفته است. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
براساس شنیده‌ها، یکی از اعضای شورای شهر تهران به جرم توهین و نشر اکاذیب محکوم شد. شنیده‌ها حاکی از آن است؛ که یکی از اعضای شورای شهر تهران در دادسرا محکوم شده است. پس از درج خبری خلاف واقع و توهین آمیز در مردادماه امسال در یکی از خبرگزاری‌ها و به نقل از عضو شورای شهر تهران علیه شهردار اسبق تهران، محمدباقر قالیباف، وی اقدام به شکایت از این فرد کرد که دیروز رأی این پرونده در دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران، صادر و این عضو شورای شهر تهران را در مورد توهین و نشر اکاذیب مجرم و مستحق مجازات دانست. پیش از این هم در جلسه هفته گذشته شورای شهر تهران برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به دادسرا احضار شد اما حاضر به ارائه نظر دراینباره نشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسن خلیل‌آبادی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر در خصوص نامه انتقادآمیز حق‌شناس به حناچی گفت: اختلال دیدگاه‌ در دوران فعالیت شوراها وجود دارد، شورا اعتقاد دارد که باید در انتصابات هم نظارت داشته باشد. به گفته عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر، معمولا شهرداران در انتصابات از شوراها نظر نمی‌خواهند و فکر می‌کنند این موضوع دخالت در مدیریت آنهاست، اما ما وقتی می‌گوییم شورا و شهردار یک تیم بیست و دو نفره است و نگاه وسیعی در لایه‌های شهرداری داریم، آنها نیز باید در انتصابات همراه باشند. و ی با تأکید بر این موضوع که برخی از اعضای شورا به انتصابات معترض هستند گفت: ‌ شکافی وجود ندارد، به دنبال همگرایی هستیم. به گفته خلیل‌ابادی از بیرون شورا هم سفارش‌هایی می‌کنند، وی می‌خندد و می‌گوید همه سفارش می‌کنند. شهردار تهران هم سفارش‌پذیر است، البته بستگی به زور سفارش‌کننده دارد.
الفالف1 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران، گفت: دست‌فروشی در شهر تهران متولی ندارد و ساماندهی نیز نمی‌شود و معلوم نیست چه کسی باید در این خصوص پاسخگو باشد. گروه اجتماعی الف، ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۴ ۳۹۷۱۱۲۳۰۹۱به گزارش فارس، ناهید خداکرمی در صدوبیست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران افزود: در سال ۸۵ شورای شهر تهران مصوبه‌ای درخصوص ساماندهی دست‌فروشان داشته و در آن مصوبه بسیاری از موارد مربوط به دست‌فروشان دیده شده است. وی افزود: در اینکه باید دست‌فروشی در شهر تهران ساماندهی شود و دست‌فروشان مشکلاتی را برای شهر ایجاد کرده‌اند شکی نیست. نگهداری احشام در سال‌های ۴۰ تا ۶۰ در شهر تهران مطرح بوده ولی در حال حاضر نیست. وی افزود: در حال حاضر دست‌فروشی در شهر تهران متولی ندارد و ساماندهی نمی‌شود و معلوم نیست چه کسی باید در این خصوص پاسخگو باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، فصل چهارم از برنامه پنج سال سوم شهر تهران با عنوان ایمنی و افزایش تاب آوری در جلسه عصرگاهی امروز شورای شهر تهران بررسی شد. از این رو با توجه به انسجام برنامه پیشنهاد حذف این بند و دو بند دیگر را مطرح می‌کند. اعضای شورای شهر پس از شنیدن نظرات موافق و مخالف این پیشنهاد، در نهایت به حذف این سه بند از ماده ۸۵ رای دادند. در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد برنامه ۵ سال سوم شهر تهران فردا نهایی خواهد شد و از اعضای شورا خواست تا با حضور به موقع در تسریع تصویب این برنامه همکاری داشته باشند. برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران در ۹۶ ماده به صحن شورای شهر آورده شد که تاکنون ۸۶ ماده از آن بررسی شده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
امیدی که با تصویب لایحه جدید در شورای شهر با رای اکثریت آرا و صدور مجوز ساخت و ساز در ۶٢ باغ تهران به ناامیدی بدل شد. با این وجود اما چندی نگذشت که شورای شهر از لایحه‌ای رونمایی کرد که باز هم اجازه ساخت و ساز را به مالکان باغ‌های تهران می‌داد. ۵ اسفند ماه کلیات مصوبه جدید مبنی بر دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری تهران با یازده ماده به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید. نباید شریک خیانت در شهر تهران باشیم، از بین بردن ۱۶هکتار از باغ‌های پایتخت فاجعه زیست‌محیطی ایجاد خواهد کرد. مصوبات شورای شهر باید در جهت منافع اکثریت مردم باشد نه به منفعت قشر یا بخشی از افراد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، پیروز حناچی شهردار تهران را به تجدیدنظر در رای اعتماد یا فراهم کردن زمینه سقوط در بزنگاه‌های مدیریت شهری تهدید کرد. نیاز به یادآوری نیست که شورای شهر پنجم برخاسته از انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ حامل پیامی روشن از سوی شهروندان بیدار و هوشمند تهران، ری و تجریش بود. بنابراین کمترین انتظار از شهردار منتخب شورا و مدیران منصوب وی این است که خود را همسو و متعهد به این امانت و اجرای سیاست‌های این شورا و رویکردهای آن بدانند. براساس قانون اعضای شورای شهر می‌باید از مداخله مستقیم در حوزه اجرا و از جمله انتصابات خودداری کنند اما این تصور که پس از انتخابات شهردار شورای شهر تکلیف و مسئولیتی در قبال انتصاب قریب دو هزار مدیر شهرداری ندارد برداشتی نادرست و ناروا است. ب: یا در اولین بزنگاه در جاده پرخطر مدیریت شهری پشتیبانی و حمایت خود را از شهردار سلب و در نتیجه شرایط سقوط وی را فراهم کند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فصل چهارم از برنامه پنج سال سوم شهر تهران با عنوان ایمنی و افزایش تاب آوری در جلسه عصرگاهی امروز شورای شهر تهران بررسی شد. از این رو با توجه به انسجام برنامه پیشنهاد حذف این بند و دو بند دیگر را مطرح می‌کند. اعضای شورای شهر پس از شنیدن نظرات موافق و مخالف این پیشنهاد، در نهایت به حذف این سه بند از ماده ۸۵ رای دادند. در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد برنامه ۵ سال سوم شهر تهران فردا نهایی خواهد شد و از اعضای شورا خواست تا با حضور به موقع در تسریع تصویب این برنامه همکاری داشته باشند. برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران در ۹۶ ماده به صحن شورای شهر آورده شد که تاکنون ۸۶ ماده از آن بررسی شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
زهرا نژادبهرام در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به برگزاری جلسه هماندیشی اعضای شورای شهر تهران با پیروز حناچی شهردار تهران اظهار کرد: این جلسه صبح امروز با حضور اعضا و شهردار تهران با موضوع بودجه ۹۸ شهرداری تهران برگزار شد. وی تصریح کرد: در این جلسه شهردار تهران گزارشی از اقدامات انجام شده در شهرداری و همچنین افتتاح ۴۹۵ پروژه در دهه فجر ارائه کرد. در ادامه جلسه هم‌اندیشی امروز، حناچی گزارشی را نیز در ارتباط با دیدارهای انجام شده با مراجع و علمای قم به اعضای شورای شهر تهران ارائه کرد. عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در جلسه امروز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت؛ افتتاح پروژه‌های نیمه‌تمام تا پایان سال بود که در این زمینه شهردار تهران تاکید کرد که تا پایان اسفندماه تعدادی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید. وی در پایان گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه آینده پیگیری خواهد شد و قرار است معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران گزارشی را ارائه کند مربوط می‌شود به برنامه‌های شهرداری تهران در ایام نوروز که به زودی این جلسه با حضور مسئولان مربوطه برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز (چهارشنبه) در یکصد و شانزدهمین جلسه شورا به ادامه بررسی مواد لایحه برنامه سوم توسعه شهر تهران و ارائه پیشنهادات خود برای افزوده شدن و یا حذف برخی ماده‌ها پرداختند. امینی افزود: اعضای شورای شهر از نظر حقوقی حق دارند که حتی بعد از تصویب برنامه ادبیات آن را ویرایش کنند. الهام فخاری عضو دیگر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: با ادبیاتی که معاون شهردار به کار می‌برند جایگاه نظارتی شورا‌ها را نادیده گرفته می‌شود. وی گفت: اگر لازم است برای به کار بردن این ادبیات به شهردار تهران تذکر دهیم. اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه ماده ۶۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران را که شهرداری تهران را ملزم می‌کند به منظور حفظ ذخایر زیستی، تقویت اکولوژیک شهر تهران و حفاظت و جلوگیری از تخریب فضاهای سبز و رودخانه‌ها و عرصه‌های طبیعی نسبت به ایجاد توسعه فضاهای سبز در شهر اقدام کند را تصویب کردند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ در جلسه صبح امروز شورای شهر تهران، بررسی استفساریه شهرداری تهران در مورد تعیین تکلیف پرونده‌هایی که در پی لغو مصوبه برج باغ معطل مانده بودند روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت. افشین حبیب‌زاده عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران در ارتباط استفساریه شهرداری درباره تعیین تکلیف باغات تهران گفت: سه هزار قطعه باغ در شهر تهران باقی مانده است که حدود ۳۶۰۰ هکتار می‌شود. حبیب‌زاده افزود: به نظر بنده ما اجازه نداریم مردم را به عنوان شورای شهر تهران محکوم کنیم. نوری بیان کرد: ۶۲ باغ پروانه ساخت گرفتند که بیشترین فراوانی در منطقه یک با ۳۷ باغ در منطقه ۲ با ۸ هشت‌ باغ، در منطقه سه با سه باغ، در منطقه چهار با هفت باغ، در منطقه پنج با شش باغ، در منطقه شش با یک باغ، در منطقه هفت با یک باغ، در منطقه هشت با یک باغ، در منطقه یازده با سه باغ، در منطقه بیست با یک باغ، در منطقه بیست و یک با دو باغ، در منطقه بیست و دو با چهار باغ. به گزارش تسنیم؛ در نهایت اعضای شورای شهر تهران به کلیات این پیشنهاد و استفساریه رای مثبت دادند و بر همین اساس مجوز ساخت و ساز در ۶۲ باغ صادر شد.
الفالف2 هفته قبل
نمایش تصویر «مصدق» در صحن شورای شهر تهرانگروه اجتماعی الف، ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۰۰ ۳۹۷۱۲۱۴۱۵۰۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارتصویری از نمایش عکس دکتر مصدق با جمله «نجات وطن عالی‌ترین و مهم‌ترین هدف قانون است» در صحن علنی شورای شهر تهران به مناسبت سالگرد درگذشت وی را مشاهده می‌کنید.
فراروفرارو1 هفته قبل
فرارو- یک تصمیم از سوی شورای شهر تهران در روز ۱۵ اسفند ماه روز درختکاری است، بحث برانگیز شده است. موافقان و مخالفان چه کسانی بودند؟ ۱۵ عضو شورای شهر با تصمیم شورای شهر موافقت کردند و فقط چهار نماینده به آن رای مخالف دادند. منتقدان چه می‌گویند؟ مصوبه شورای شهر تهران آن هم در روز درختکاری به عنوان از سوی فعالان مدنی و محیط زیست به عنوان یک تصمیم «فاجعه آمیز» ارزیابی شد. تصمیم شورای شهر با انتقاد محمد علی وکیلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی هم روبه رو شد. تصمیم شورای شهر با انتقاد محمد علی وکیلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی هم روبه رو شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
جواد جبله در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در ملارد اظهار داشت: در راستای پیگیری و تکمیل پرونده دستگیری تنی چند از مفسدان در مجموعه شهرداری ملارد یکی از اعضای شورای شهر ملارد نیز به‌جرم ارتشاء دستگیر شد. وی ادامه داد: دادستانی به‌عنوان مدعی‌العموم در راستای دفاع از حقوق حقه عموم مردم و برخورد با فساد تلاش جدی داشته و به‌جهت استیفای این حقوق در پرونده مزبور و نیز جلوگیری از هر گونه سو‌ءاستفاده از موقعیت و مسئولیت ورود کرده و اقدامات لازم را انجام می‌دهد. دادستان شهرستان ملارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر اقدامات لازم در حال انجام است و طبیعتا تا زمان پیگیری و بررسی موضوع توسط مراجع مربوطه فرد مورد نظر امکان حضور در جلسات شورای شهر ملارد را ندارد. انتهای پیام/ح
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ‌ از صبح امروز تعدادی از رانندگان وانت‌بار نسبت به عوارض ورود به طرح ترافیک و همچنین تصمیمات اخذشده از سوی شورای شهر تهران و شهرداری تهران درباره ممنوعیت ورود آنها به محدوده زوج‌وفرد تجمع کردند. اعتراض‌کنندگان تأکید داشتند: ما وظیفه حمل‌ونقل عمومی را به‌عهده داریم و با هرگونه عوارض ورود به طرح ترافیک مخالفیم. به گزارش تسنیم رانندگان ملاقات با اعضای شورای شهر تهران و همچنین پورسیدآقایی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، درخواست اصلی تجمع‌کنندگان بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمود میرلوحی صبح امروز به دلیل شرکت در دادسرا در جلسه شورای شهر حضور نداشت، هرچند که در ابتدای جلسه شورای شهر و قبل از آغاز جلسه با حضور بر صحن شورا در مورد جلسه دادسرایش با اعضای شورای شهر صحبت کرد. احمد مسجدجامعی با توجه به شرایط امروز شورا و نبودن چند تن از اعضا قصد خروج از صحن شورا را داشت که محسن هاشمی گفت: از صحن خارج نشوید چون جلسه از نصاب می‌افتد و تاکید کرد که با توجه به شرایط ایجادشده فقط ناهید خداکرمی که دادگاه دارد می‌تواند از صحن خارج شود و محمود میرلوحی هم که صبح دادگاه بوده، ان‌شالله به زودی برمی‌گردد. میرلوحی در حالی برای اتهامش به دادسرا مراجعه کرد که حسینی میلانی و اعطا وی را همراهی می‌‌کردند و بعد از جلسه دادسرا نیز میرلوحی برای شرکت در جلسه شورا به صحن آمد. بعد از آمدن محمود میرلوحی به صحن شورای شهر تهران ناهید خداکرمی با همراهی حجت نظری در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان و برای بررسی پرونده‌اش به دادسرا رفت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 ماه قبل
به گزارش اصلاحات پرس، محمود میرلوحی صبح امروز به دلیل شرکت در دادسرا در جلسه شورای شهر حضور نداشت، هرچند که در ابتدای جلسه شورای شهر و قبل از آغاز جلسه با حضور بر صحن شورا در مورد جلسه دادسرایش با اعضای شورای شهر صحبت کرد. میرلوحی در حالی برای اتهامش به دادسرا مراجعه کرد که حسینی میلانی و اعطا وی را همراهی می‌‌کردند و بعد از جلسه دادسرا نیز میرلوحی برای شرکت در جلسه شورا به صحن آمد. بعد از آمدن محمود میرلوحی به صحن شورای شهر تهران ناهید خداکرمی با همراهی حجت نظری در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان و برای بررسی پرونده‌اش به دادسرا رفت. طبق این گزارش، میرلوحی به دلیل شکایت محمدباقر قالیباف در دادسرا حاضر شده و ناهید خداکرمی نیز در پی شکایت ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان امروز در دادسرای رسانه حضور پیدا خواهد کرد. منبع: ایسنا
فراروفرارو1 ماه قبل
صبح امروز ناهید خداکرمی و محمود میرلوحی، دو عضو شورای شهر تهران به دادسرا احضار شدند. به گزارش ایسنا، محمود میرلوحی صبح امروز به دلیل شرکت در دادسرا در جلسه شورای شهر حضور نداشت، هرچند که در ابتدای جلسه شورای شهر و قبل از آغاز جلسه با حضور بر صحن شورا در مورد جلسه دادسرایش با اعضای شورای شهر صحبت کرد. میرلوحی در حالی برای اتهامش به دادسرا مراجعه کرد که حسینی میلانی و اعطا وی را همراهی می‌کردند و بعد از جلسه دادسرا نیز میرلوحی برای شرکت در جلسه شورا به صحن آمد. بعد از آمدن محمود میرلوحی به صحن شورای شهر تهران ناهید خداکرمی با همراهی حجت نظری در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان و برای بررسی پرونده‌اش به دادسرا رفت. میرلوحی به دلیل شکایت محمدباقر قالیباف در دادسرا حاضر شده و ناهید خداکرمی نیز در پی شکایت ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان امروز در دادسرای رسانه حضور پیدا خواهد کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
شناسه خبر: ۸۴۷۸۵۲ ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۳ ۰ Aخانه | اجتماعی میزان منبع: همزمان با برگزاری یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورا بررسی بودجه شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه برای سال ۹۸ آغاز خواهد شد.
ایرناایرنا6 روز قبل
وی ادامه داد: نهایتا بازپرسی از من انجام شد و کیفرخواست صادر و الان با قید قرار کفالت آزادم. به گفته میرلوحی، عضو شورا طبق قانون مکلف است که در ۶ مورد اطلاع رسانی شفاف به شهروندان کند و بنده نیز به وظیفه خود عمل کردم. این عضو شورا تاکید کرد که در روز دادگاه هم غفلتی انجام دادیم و کمی دیر در دادگاه حاضر شدیم و رای صادر شده بود. وی ادامه داد: آقای هاشمی رئیس شورای شهر تهران نامه‌ای نوشتند و توضیح دادند که حرفایی که بنده زدم طبق وظایفم در قانون بوده است. این عضو شورای شهر تهران همچنین گفت که ۳۵ پرونده حسابرسی از قبل مانده و نمی‌توانم بدون بررسی آنها را امضا کنم.
تابناکتابناک2 هفته قبل
شورا با انتشار «همگامان» تنها نشریه تخصصی دارای مجوز از شورای شهر تهران تهران مخالفت کرد. به گزارش مهر، در نوبت صبحگاهی جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، بررسی تبصره‌های بودجه ادامه پیدا کرد. همچنین در این بند پیش‌بینی شد حقوق و مزایای قائم‌مقامان ذی‌حساب شهرداری از سوی شورای شهر تهران پرداخت شود و هرگونه پرداخت به این افراد، توسط واحدهای اجرایی محل خدمت ممنوع است. رسولی در مخالفت با پیشنهاد نظری گفت: این پیشنهاد در جهت ریزپروژه‌ها و برای افزایش بهره‌وری پیش‌بینی شده است. امانی در موافقت با پیشنهاد نظری اظهار داشت: حذف این بند از ریخت و پاش‌ها به بهانه پژوهش جلوگیری می‌کند که در نهایت این پیشنهاد رأی آورد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 هفته قبل
۱۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عدد بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران بود که به تصویب شورای شهر تهران هم رسید. بودجه پیشنهادی برای این بخش که به عبارتی بودجه درنظرگرفته‌شده برای شورای شهر تهران است، ۵۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است. این اعداد البته باید به تصویب شورای شهر برسد و به همین دلیل امکان تغییر و افزایش آن وجود دارد. شورا در سال چند جلسه دارد؟ شورای شهر تهران هفته‌ای یک جلسه رسمی دارد که سالانه و با توجه به حوادث و مباحث مربوط به شهر، جلسات فوق‌العاده‌ای هم برگزار می‌کند. برای رسیدن به تعداد جلسات شورا در یک سال، می‌توان از گزارش عملکرد رسمی همین شورا در سال اول فعالیت استفاده کرد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ صبح امروز جلسه‌ای با موضوع کنترل آلودگی هوای تهران به‌مناسبت روز هوای پاک به‌میزبانی کمیته محیط زیست شورای شهر تهران و با حضور سید آرش میلانی، عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران و برخی از مسئولان در حوزه حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران (علی پیر‌حسین‌لو، مصطفی قنبرنژاد) و اعضای یک مؤسسه فعال در حوزه محیط زیست برگزار شد. اما بین مهمانان امروز جلسه کمیته محیط زیست شورای شهر تهران یکی از محکومان فتنه ۸۸ (مجید توکلی) حضور داشت و این در حالی است که تا این لحظه هیچ یک از برگزار‌کنندگان جلسه و مسئولان حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران حاضر به پاسخگویی و دلیل حضور این فرد در جلسه نشده‌اند. بر اساس پیگیری‌های صورت‌گرفته این مراسم به‌دعوت رئیس کمیته زیست شورای شهر تهران بوده و مهمانان نیز با هماهنگی وی دعوت شدند و مجید توکلی از محکومان فتنه ۸۸، عضو مؤسسه‌ای بوده که از سوی کمیته محیط زیست شورای شهر تهران دعوت شده است. انتهای پیام/*
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
صبح امروز ناهید خداکرمی و محمود میرلوحی، دو عضو شورای شهر تهران به دادسرا احضار شدند. محمود میرلوحی صبح امروز به دلیل شرکت در دادسرا در جلسه شورای شهر حضور نداشت، هرچند که در ابتدای جلسه شورای شهر و قبل از آغاز جلسه با حضور بر صحن شورا در مورد جلسه دادسرایش با اعضای شورای شهر صحبت کرد. میرلوحی در حالی برای اتهامش به دادسرا مراجعه کرد که حسینی میلانی و اعطا وی را همراهی می‌‌کردند و بعد از جلسه دادسرا نیز میرلوحی برای شرکت در جلسه شورا به صحن آمد. بعد از آمدن محمود میرلوحی به صحن شورای شهر تهران ناهید خداکرمی با همراهی حجت نظری در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان و برای بررسی پرونده‌اش به دادسرا رفت. میرلوحی به دلیل شکایت محمدباقر قالیباف در دادسرا حاضر شده و ناهید خداکرمی نیز در پی شکایت ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان امروز در دادسرای رسانه حضور پیدا خواهد کرد.
اسکاناسکان1 ماه قبل
احضار دو عضو شورای شهر تهران به دادسراصبح امروز ناهید خداکرمی و محمود میرلوحی، دو عضو شورای شهر تهران به دادسرا احضار شدند. ساعت ۱۱:۰۹ کد مطلب: ۱۷۴۳۸احمد مسجدجامعی با توجه به شرایط امروز شورا و نبودن چند تن از اعضا قصد خروج از صحن شورا را داشت که محسن هاشمی گفت: از صحن خارج نشوید چون جلسه از نصاب می‌افتد و تاکید کرد که با توجه به شرایط ایجادشده فقط ناهید خداکرمی که دادگاه دارد می‌تواند از صحن خارج شود و محمود میرلوحی هم که صبح دادگاه بوده، ان‌شالله به زودی برمی‌گردد. میرلوحی در حالی برای اتهامش به دادسرا مراجعه کرد که حسینی میلانی و اعطا وی را همراهی می‌‌کردند و بعد از جلسه دادسرا نیز میرلوحی برای شرکت در جلسه شورا به صحن آمد. بعد از آمدن محمود میرلوحی به صحن شورای شهر تهران ناهید خداکرمی با همراهی حجت نظری در پی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان و برای بررسی پرونده‌اش به دادسرا رفت. میرلوحی به دلیل شکایت محمدباقر قالیباف در دادسرا حاضر شده و ناهید خداکرمی نیز در پی شکایت ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان امروز در دادسرای رسانه حضور پیدا خواهد کرد.

به انتهای لیست رسیدید

شورای‌ اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا