آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران
شورای اسلامی شهر تهران

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امروز در مجموع در این حوزه از از ۴۰۰ نفر نام نویسی شد و تعداد زیادی از داوطلبان که در مصلی حضور داشتند بعد از کار ثبت نام آنان اندکی بعد از ساعت ۱۸ کشیده شد. البته بودند کسانی که با همسر و یا فرزندان خود برای ثبت نام در مجموعه چهل سرای مصلای امام خمینی برای نام نویسی آمده بودند. اقبال شاکری عضو سابق شورای شهر نیز گفت: ما برای بازگرداندن مجلس از جایگاه تماشاچی به جایگاه نظارت پا به میدان گذاشتیم و می‌خواهیم تکانی به دولت خسته و نشسته بدهیم. وجیه الله آقاتقی نیز از لزوم توجه به اهمیت قانون گفت و گفت: من در هر شرایطی که تأیید شود و چه تأیید نشوم از قانون تبعیت می‌کنم. نام نویسی از داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری تا بیست و یکم این ماه ادامه خواهد داشت.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین در پی انتشار خبری منبی بر فروش ساعتی صندلی‌های اتوبوس پایتخت، شهردار تهران طی یک اظهار نظر وئیتری با این طرح مخالفت و آن را غلط خواند. حناچی اظهار داشت: " خبر و بحث‌های جانبی مطرح شده در باره فروش صندلی‌های اتوبوس غلط است و موضوعیت ندارد. طی تماسی با معاون حمل و نقل اکیدا به وی دستور دادم از اجرای هر طرحی که موجب نگرانی شهروندان شود خودداری نمایند. " شهردار تهران در بخش دیگری از خبر توئیتری‌اش، نوشته است: «در شرایط فعلی معیشتی مردم، شهرداری تهران همه توان خود را مصروف تسهیل دسترسی ارزان و حداکثری مردم به حمل و نقل عمومی خواهد کرد.» علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز به خبر فروش صندلی اتوبوس‌های پایتخت توسط شهرداری واکنش نشان داد و گفت؛ چنین چیزی در کمیسیون عمران مطرح نشده و هیچ مجوزی هم از سوی شورا برای آن صادر نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران با بیان اینکه بلیت اتوبوس یک ریال هم گران نمی‌شود، گفت: صندلی‌های اتوبوس‌رانی شهری متعلق به همه مردم است. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی نیستدر این راستا رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز اعلام کرد: هیچ مجوزی برای فروش صندلی اتوبوس‌های پایتخت از سوی شورا صادر نشده است. به مسئولین حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تذکر می‌دهم قبل از طرح چنین مسایلی در رسانه‌ها، کمی فکر کنند. همچنین الهام فخاری و مجید فراهانی ۲ عو دیگر شورای شهر تهران در توئیت‌های جداگانه مخالفت خود را با طرح صندلی فروشی اتوبوس اعلام کردند. اتوبوس‌های عادی گران نمی‌شودمدیرعامل اتوبوسرانی تهران گفت: تلاش می‌کنیم در موقعیت‌های دائمی بیشتر از مینی‌بوس‌های نو استفاده شود و کرایه اتوبوسهای عادی گران نمی‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- ششمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی پایان یافت که امروز نسبت به روز‌های قبل چهره‌های بیشتر شناسنامه به دست به ستاد انتخابات و فرمانداری‌ها رفتند به طوری که ورودی بهارستان ترافیک بود. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، ششمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی پایان یافت که امروز نسبت به روز‌های قبل چهره‌های بیشتر شناسنامه به دست به ستاد انتخابات و فرمانداری‌ها رفتند به طوری که ورودی بهارستان ترافیک بود. کیومرث هاشمی معاون پیشین سازمان تربیت بدنی۲۸. سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی عضو فعلی هیئت رئیسه مجلس۲۹. ایرج ندیمی نماینده مجلس نهمبیشتر بخوانید: انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پی انتشاری خبری مبنی بر فروش صندلی‌های اتوبوس پایتخت در کانال تلگرامی خود واکنش نشان داد. وی در این باره گفت: از زمان انتشار خبر فروش صندلی اتوبوس‌ها، تماس‌ها و پیام‌های زیادی از سوی مردم داشته‌ام که نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. بدین وسیله اعلام می‌کنم چنین موضوعی در هیچ یک از جلسات کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، ری و تجریش مطرح نشده و هیچ مجوزی هم از سوی شورای شهر برای آن صادر نشده است. به مسئولین حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تذکر می‌دهم قبل طرح چنین مسائلی در رسانه‌ها، کمی فکر کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: در بحث فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر، شورای شهر تهران و کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل از چنین تصمیمی مطلع نیست و مجوزی برای فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر به شهرداری نداده است. اعتمادآنلاین| «علی اعطا» سخنگوی شورای شهر تهران درباره فروش صندلی اتوبوس شرکت واحد گفت: با افزایش نرخ بنزین فشار روی حمل نقل عمومی یعنی اتوبوس و مترو زیاد شده است و انتظار این است در این شرایط، به دنبال توسعه ناوگان اتوبوسرانی و مترو باشیم. سخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر انتظار می‌رود شهرداری با پیگیری مصوبه شورای اقتصاد پیگیر افزایش ناوگان باشد؛ چرا که در ۶ سال گذشته اتوبوس به تهران تزریق نشده است و اکنون دوای درد حمل‌‌ونقل تهران، فروشی کردن صندلی‌های اتوبوس نیست، بلکه توسعه ناوگان است. او گفت: در شرایطی که جامعه از افزایش قیمت بنزین و تبعات آن ملتهب است، مسوولین شهری نباید طرح‌ها و ایده هایی مطرح کنند که فضای تبعیض و نابرابری را در ذهن متبادر می‌کند. در بحث فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر، شورای شهر تهران و کمیسیون عمران و حمل‌‌ونقل از چنین تصمیمی مطلع نیست و مجوزی برای فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر به شهرداری نداده است.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
سخنگوی پارلمان شهری پایتخت گفت که شورای شهر مجوزی برای فروش صندلی‌های اتوبوس نداده است. به گفته این عضو شورا، در بحث فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر، شورای شهر تهران و کمیسیون عمران و حمل و نقل از چنین تصمیمی مطلع نیست و مجوزی برای فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر به شهرداری نداده است. او تاکید کرده از شهردار محترم سوال می‌کنم منشاء این ایده چه بوده است؟ ماجرای فروش صندلی‌ها در اتوبوس‌های شهری تهران را اینجا بخوانید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران درباره فروش صندلی اتوبوس شرکت واحد اظهارداشت: با افزایش نرخ بنزین فشار روی حمل نقل عمومی یعنی اتوبوس و مترو زیاد شده است و انتظار این است در این شرایط، به دنبال توسعه ناوگان اتوبوسرانی و مترو باشیم. سخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر انتظار می‌رود شهرداری با پیگیری مصوبه شورای اقتصاد پیگیر افزایش ناوگان باشد؛ چرا که در ۶ سال گذشته اتوبوس به تهران تزریق نشده است و اکنون دوای درد حمل و نقل تهران، فروشی کردن صندلی‌های اتوبوس نیست، بلکه توسعه ناوگان است. وی بیان داشت: در شرایطی که جامعه از افزایش قیمت بنزین و تبعات آن ملتهب است، مسوولین شهری نباید طرح‌ها و ایده هایی مطرح کنند که فضای تبعیض و نابرابری را در ذهن متبادر می‌کند. در بحث فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر، شورای شهر تهران و کمیسیون عمران و حمل و نقل از چنین تصمیمی مطلع نیست و مجوزی برای فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر به شهرداری نداده است. اعطا خاطر نشان کرد: به عنوان سخنگوی شورا و به نمایندگی از همکارانم، از شهردار محترم سوال می‌کنم منشاء این ایده چه بوده است؟
فارسفارس4 ساعت قبل
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: در بحث فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر، شورای شهر تهران و کمیسیون عمران و حمل و نقل از چنین تصمیمی مطلع نیست و مجوزی برای فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر به شهرداری نداده است. علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درباره فروش صندلی اتوبوس شرکت واحد اظهارداشت: با افزایش نرخ بنزین فشار روی حمل نقل عمومی یعنی اتوبوس و مترو زیاد شده است و انتظار این است در این شرایط، به دنبال توسعه ناوگان اتوبوسرانی و مترو باشیم. سخنگوی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر انتظار می‌رود شهرداری با پیگیری مصوبه شورای اقتصاد پیگیر افزایش ناوگان باشد؛ چرا که در ۶ سال گذشته اتوبوس به تهران تزریق نشده است و اکنون دوای درد حمل و نقل تهران، فروشی کردن صندلی‌های اتوبوس نیست، بلکه توسعه ناوگان است. در بحث فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر، شورای شهر تهران و کمیسیون عمران و حمل و نقل از چنین تصمیمی مطلع نیست و مجوزی برای فروش یا رزرو صندلی‌های اتوبوس با قیمت بالاتر به شهرداری نداده است. اعطا خاطر نشان کرد: به عنوان سخنگوی شورا و به نمایندگی از همکارانم، از شهردار محترم سوال می‌کنم منشاء این ایده چه بوده است؟ انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پی انتشاری خبری مبنی بر فروش صندلی‌های اتوبوس پایتخت در کانال تلگرامی خود واکنش نشان داد. وی در این باره گفت: از زمان انتشار خبر فروش صندلی اتوبوس‌ها، تماس‌ها و پیام‌های زیادی از سوی مردم داشته‌ام که نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. بدین وسیله اعلام می‌کنم چنین موضوعی در هیچ یک از جلسات کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، ری و تجریش مطرح نشده و هیچ مجوزی هم از سوی شورای شهر برای آن صادر نشده است. به مسئولین حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تذکر می‌دهم قبل طرح چنین مسائلی در رسانه‌ها، کمی فکر کنند. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمهدی خداپرست مدیر روابط عمومی شرکت ساخت مترو تهران، در واکنش به انتقاد الهام فخاری عضو شورای شهر تهران مبنی بر این نکته که خط ۶ و ۷ مترو برای معلولان مناسب سازی نشده است، گفت: باید به این نکته اشاره کنم که تا به امروز در دوره جدید مدیریت مترو (از زمان روی کار آمدن علی امام مدیر عامل شرکت ساخت مترو تهران) هیچ ایستگاهی در خطوط مترو بدون پله برقی افتتاح نشده است. اخبار اجتماعی - مدیر روابط عمومی شرکت ساخت مترو تهران افزود: ممکن است برخی از ایستگاه‌های افتتاح شده آسانسور نداشته باشند، اما به طور حتم هیچ ایستگاهی بدون پله برقی افتتاح نشده است و شهروندان باید بدانند که ما نمی‌توانیم به علت نبود آسانسور از مسافرگیری شهروندان جلوگیری کنیم. خداپرست تصریح کرد: چندی پیش مناقصه‌ای برگزار شد که در این مناقصه قرار شد ۲۰۰ دستگاه آسانسور تهیه و در خطوط مترو نصب شود، اما باید گفت برخی از ایستگاه‌های مترو امکان جانمایی جهت نصب آسانسور را ندارند. او تصریح کرد: اگر ما ایستگاهی را به دلیل نداشتن آسانسور افتتاح کردیم پس از آن تعهد کردیم که ظرف مدت ۳ ماه آسانسور آن را تأمین و نصب کنیم.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ششمین روز ثبت نام داوطلبین کاندیداتوری رقابت‌های مجلس شورای اسلامی در ستاد فرمانداری تهران در حالی پایان یافت که همانند روزهای گذشته چهره‌های اقتصادی پا به پای چهره‌های سیاسی در این ستاد حضور پیدا کردند. به گزارش ایسنا، امروز (جمعه) ششمین روز ثبت نام از داوطلبین کاندیداتوری یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی در ستاد فرمانداری تهران به پایان رسید. تنها یک روز دیگر این ستاد فعال است و به گفته ستاد مرکزی انتخابات مهلت از پیش تعیین شده دیگر تمدید نمی‌شود. صبح امروز علی عباسپور تهرانی‌فر نماینده ادوار مجلس با حضور دراین ستاد مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کرد. به نظر می‌رسد چهره‌های مطرح عرصه اقتصاد خیز بلندتری نسبت به چهره‌های سیاسی شناخته شده برای کسب کرسی‌های مجلس برداشته‌اند.
فارسفارس6 ساعت قبل
شهردار منطقه ۱۵ در حاشیه بازدید از پروژه رستگاری مقدم در محله مشیریه، گفت: بزودی بخشی از این بزرگراه حدفاصل بزرگراه آزادگان تا محله مشیریه به صورت رفت و برگشت افتتاح می‌شود. شهردار منطقه ۱۵ بیان داشت: فاز نخست رینگ ترافیکی جنوب شرق تهران با آماده‌سازی بخش شمالی بزرگراه شهید نجفی رستگار آماد‌ه بهره‌برداری است. وی یادآور شد: در ضلع جنوب بزرگراه پل خیابان شهید مزینانی احداث شده است که فردا به بهره‌برداری می‌رسد و یکسری تملک املاک باقی مانده است که در ضلع جنوب بزرگراه و در محله مشیریه است که بزودی این تملک‌ها نیز انجام خواهد شد. وی تاکید کرد: با تکمیل بزرگراه نجفی رستگار و اتصال آن به بزرگراه آزادگان بار ترافیکی میدان بسیج کاهش می‌یابد و این بزرگراه یک پروژه ملی است که با بهره‌برداری رینگ ترافیکی جنوب شهر تهران تکمیل می‌شود. در حاشیه این بازدید نیز علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران، گفت: منطقه ۱۵ پتانسیل‌های زیادی برای مدیریت شهری دارد که می‌توان از فضاهای مختلف آن استفاده کرد.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اقبال شاکری عضو سابق شورای شهر تهران که عصر امروز (جمعه) به منظور ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، به سایت فرمانداری تهران آمد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: من به عنوان یک عضو هیئت علمی دانشگاه و متخصص امور صنعت و عمران، با توجه به چهار سال تجربه‌ای که در شورای شهر تهران داشتم اقدام به شرکت در انتخابات کردم. وی افزود: فضایی که امروز در دولت و مجلس شورای اسلامی می‌بینیم، یک دولت خسته و مجلس تماشاگر است؛ به نظر بنده باید یک انرژی، نیروی جدید و تحرک جدیدی را در مجلس ایجاد کنیم که یا دولت فعلی را به راه بیندازد و با خواسته‌های مردم همراه کند یا یک دولتی را جایگزین کند. شاکری ادامه داد: امیدوارم با نیروهای همسوی دیگری که وارد مجلس می‌شوند، نیازها و خدماتی که مردم در حال حاضر لازم دارند و مغفول مانده مرتفع شود. شاکری درباره شفافیت مالی و رای نمایندگان اظهار کرد: کاملا با این مساله موافقم که نه تنها آراء، بلکه زندگی و کسب و کار فرزندانشان در معرض دید، نظر و رای مردم قرار بگیرد. وی درباره عملکرد کنونی مجلس گفت: مجلس دهم را بیشتر تماشاگر می‌دانم تا ناظر بر عملکرد دولت، به همین دلیل کارآمدی لازم را در نظراتشان مشاهده نمی‌کنم؛ به عقیده من بعد نظارتی بر رفتار وزارت خانه‌ها، سازمان‌های دولتی و دولتمردان یکی از موضوعاتی است که باید به آن بپردازیم.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
نحوه تخصیص بسته حمایت معیشتی، تداوم شیوع آنفلوآنزا در کشور، رتبه‌بندی معلمان، تشدید آلودگی هوا کلانشهرها، استشمام بوی نامطبوع در پایتخت از جمله اتفاقات ۹ تا ۱۵ آذرماه بود که به آن‌ها پرداخته شد. به گفته مسوولان سازمان جنگل‌ها و محیط زیست در پی سهمیه بندی بنزین برای تامین سوخت خودروها به منظور گشت و پایش در عرصه‌های جنگلی و مناطق حفاظت شده محیط زیست با مشکل مواجه شده‌اند. روز دوشنبه بوی نامطبوعی در مناطق مختلف تهران استشمام می‌شد و محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران- از بررسی برای یافتن منشا این بو خبرداد. فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز از تداوم برخورد با خودروها و کامیون‌های آلاینده و دودزا در سطح شهر تهران خبر داد. این در حالیست که احسان جاهد - مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک - معتقد است عدم تخصیص کد از سوی پلیس راهور به دوربین‌های نصب شده در شهر باعث افزایش تخلفات و آلودگی هوای تهران شده است.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
وی ادامه داد: حزب اتحاد ملت به این نتیجه رسیده که اصل حضور در انتخابات را به عنوان یک رفتار دموکراسی‌خواهانه و اصلاح‌طلبانه نگاه کنند و علیرغم وضعیت موجود اما باز می‌توان مجلسی در راس امور تشکیل داد. نقاشی تصریح کرد: ما عقیده داریم با حضور این نیروها بسیاری از این فشارها کمتر خواهد شد و مجلس به کارکرد اصلی خود خواهد رسید. در نهایت تغییر رویکرد شورای نگهبان شاید بتواند این قهر مردم با صندوق رای را تا حدودی التیام ببخشد. وی با اشاره به شفافیت رای و مالی گفت: شفافیت یکی از مولفه‌های اصلی دموکراسی خواهی است و هیچ نیروی دموکرات و اصلاحات خواهی نمی‌تواند مخالف این امر باشد. مفهوم انتخابات یعنی یک رقابت منصفانه و سالم و برای رسیدن به این امر باید این فضا به وجود آید.
پارس نیوزپارس نیوز8 ساعت قبل
به گزارش پارس نیوز، محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پس از ثبت‌نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه باید بتوانیم مردم را از دست دولتی که به این شکل عمل می‌کنند، نجات دهیم افزود: مجلس در حال حاضر دچار یک ضعف جدی شده و در نظر جامعه از وجاهت خود افتاده است. عضو سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: وضعیت دولت کنونی خوب نبوده و دچار بی تحرکی و بی عملی است. مردم نیز با توجه به وضعیت معیشتی، گرانی و تورم حاکم در جامعه امید چندانی به دولت ندارند. لذا مجلس باید ورود کرده و در فرصت کم باقی مانده دولت را وادار به کار کند. مدیر مسئول روزنامه رسالت بیان کرد: این دوره شورای ائتلاف قطعا از حضور بانوان و جوانان نسبت به دور گذشته بیشتر استفاده خواهد کرد و نقش آنان محسوس خواهد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین8 ساعت قبل
محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با عدم اجرای وعده رنگی شدن پایتخت گفت: ایراد به شهرداری وارد است. وقتی ایده‌ای را شهردار تهران در اسفند ۹۷ مطرح می‌کنند، باید سازمان‌هایی که ذیل نظر ایشان هستند به این ایده‌ها توجه نشان دهند. اعتمادآنلاین|‌ محمدجواد حق شناس با انتقاد از عدم اجرای وعده‌ها از سوی شهردار تهران به لزوم تعهد مجموعه شهری به برنامه سوم و وعده‌ها تاکید کرد. محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با عدم اجرای وعده رنگی شدن پایتخت گفت: ایراد به شهرداری وارد است. وقتی ایده‌ای را شهردار تهران در اسفند ۹۷ مطرح می‌کنند، باید سازمان‌هایی که ذیل نظر ایشان هستند به این ایده‌ها توجه نشان دهند.
فارسفارس8 ساعت قبل
* جنبش دانشجویی، یاری‌گر انقلاب اسلامیپس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به اینکه جامعه ایران درگیر اتفاقات متعددی شد، جنبش دانشجویی نیز به تبع آن وارد مراحل گوناگونی گردید؛ جنبش دانشجویی پس از انقلاب اسلامی را می‌توان رفیق جامعه مدنی و شریک جامعه سیاسی معرفی کرد که آرمان‌های خود را در آرمان‌های انقلاب اسلامی تحقق یافته می‌دید و بر همین اساس بود که دانشجویان که غالبا عضو انجمن‌های اسلامی دانشجویان بودند، از همان ماه‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس و حضور در نهادهای مختلف مردمی و انقلابی را در دستور کار خود قرار می‌دهند و در مجموعه‌هایی از قبیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی، جهاد دانشگاهی و … نقش موثری ایفا می‌کنند. لیبرالیسم در ایران در دامن روشنفکری دینی رشد یافته و سوار بر دوش جنبش دانشجویی، خصوصا با تحرک وسیع دفتر تحکیم وحدت، گسترش یافت. این بخش از جریان دانشجویی در اسفندماه سال ۱۳۸۳ دیدگاه‌ها و تفکراتشان را در قالب «سند گفتمان جنبش دانشجویی مسلمان» منتشر کردند. پس از آن مواضع روشنگر و ذیل گفتمان انقلاب اسلامی جنبش دانشجویی مسلمان از تجمع و بیانیه و دیدار با مسئولان و درخواست از آنها باعث شد تا بررسی معاهده‌ی FATF در مجلس شورای اسلامی به تعویق بیافتد و رهبر انقلاب نیز در سخنرانی خود در سالروز رحلت حضرت امام (ره) سخنانی صریحی به این روشنگری جریان جنبش دانشجویی بیافزاید. * جریان دانشجویی همچنان پای کار گفتمان انقلاب اسلامیدر حالی جنبش دانشجویی همچنان با قدرت پای گفتمان انقلاب اسلامی ایستاده است و مولفه‌های این گفتمان را در میدان عمل جلو می‌برد.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: بر عکس دوره قبل اگر چهره‌های اصلی و پیشروی اصلاح‌طلب که می‌توانند نشانه تغییر باشند تایید صلاحیت نشوند شاید حزب اتحاد ملت و اصلاح‌طلبان از دادن لیست خودداری کنند. مفهوم انتخابات یعنی یک رقابت منصفانه و سالم و برای رسیدن به این امر باید این فضا به وجود آید. ما عقیده داریم با حضور این نیروها بسیاری از این فشارها کمتر خواهد شد و مجلس به کارکرد اصلی خود خواهد رسید. در نهایت تغییر رویکرد شورای نگهبان شاید بتواند این قهر مردم با صندوق رای را تا حدودی التیام ببخشند. مفهوم انتخابات یعنی یک رقابت منصفانه و سالم و برای رسیدن به این امر باید این فضا به وجود آید.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اعضای این شورا، دو فوریت طرح «رسیدگی به خانواده‌های آسیب‌دیده از حوادث شهر تهران در اواخر آبان ماه ۹۸» را تصویب کردند. رییس کمیته اقتصادی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: با این حال بر اساس گزارش‌های واصل شده، میزان تلفات جانی در شهر تهران بسیار محدود بوده، اما در عین حال، گزارشات زیادی درخصوص مصدومیت و مجروحیت همشهریان داریم و خسارات به اموال عمومی و خصوصی وجود دارد. او ادامه داد: به عنوان نمونه در اعتراضات اخیر، گزارشات زیادی درخصوص آسیب شهروندانی داشتیم که به عنوان تماشاچی و یا عابر در صحنه حضور داشتند. باید تلاش کنیم تا از آلام آن دسته از آسیب دیدگانی که صرفا اعتراض داشتند، کاسته شود. میرلوحی تاکید کرد: اکنون در مجموعه شهر تهران از طریق شهرداری‌ها و فرمانداری، مشغول جمع‌آوری و برآورد میزان خسارات هستیم و جمع‌بندی این مسئله نیز در آینده نزدیک به اطلاع مردم خواهد رسید.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
واگذاری ساختمان روزنامه اطلاعات، تلاش برای لغو روادید روسیه، متضرر شدن مسافران ایرانی توسط ایرلاین ترک، کارت ارزی گردشگران خارجی از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود. وی با بیان اینکه این قانون در سال ۹۶ به ما ابلاغ شده بود منتها اجرا نمی‌شد گفت: اساسنامه با همکاری وزارت صمت و میراث فرهنگی اصلاح خواهد شد. ولی این برنامه به دلیل سفر رئیس جمهور و همراهی وزیر میراث فرهنگی متوقف شده است و به زمان دیگری موکول شد. بزرگداشت فارابی و عطار در دستور کار یونسکودبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، از قرار گرفتن ابونصر فارابی و عطار نیشابوری در فهرست گرامی‌داشت کمیسیون ملی یونسکو خبر داد. چون به تازگی سردر ساختمان قدیمی روزنامه اطلاعات در خیابان خیام تهران آگهی واگذاری نصب شده است.
مهرمهر10 ساعت قبل
محسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت لیست اصولگرایان گفت: ائتلاف اصولگرایان در حال طی مسیر خود بوده و مجامع آن در استان‌ها و شهرستان‌ها در حال برگزاری است. وی تصریح کرد: وضعیت دولت کنونی خوب نبوده و دچار بی تحرکی و بی عملی است. سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان اضافه کرد: مجلس جدید و کارکرد نمایندگان فعلی باید هم دولت را وادار و هم به آن کمک کند تا کار انجام دهد. عضو سابق شورای شهر تهران بیان کرد: این دوره شورای ائتلاف قطعا از حضور بانوان و جوانان نسبت به دور گذشته بیشتر استفاده خواهد کرد و نقش آنان محسوس خواهد بود. پیرهادی در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال کاندیداتوری محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم گفت: اطلاعی در این خصوص ندارم.
مهرمهر10 ساعت قبل
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: برای نخستین بار در فرایند صدور پروانه ساختمانی، پروانه مرمت برای خانه‌های تاریخی ومیراثی پیش بینی شده است. بزرگداشت فارابی و عطار در دستور کار یونسکودبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، از قرار گرفتن ابونصر فارابی و عطار نیشابوری در فهرست گرامی‌داشت کمیسیون ملی یونسکو خبر داد. وی گفت: پس از بررسی گروه‌های کارشناسی در نهایت دو شخصیت ابونصر فارابی و عطار نیشابوری برای معرفی به یونسکو به منظور درج در فهرست گرامی‌داشت انتخاب شدند. چون به تازگی سردر ساختمان قدیمی روزنامه اطلاعات در خیابان خیام تهران آگهی واگذاری نصب شده است. در این نشست، پویا محمودیان، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «از ابتدای سال ۹۷ با تأکید وزیر برنامه‌ریزی‌های طرح تجاری‌سازی صنایع‌دستی، در معاونت صنایع‌دستی وزارتخانه آغاز شد.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
عضو سابق شورای شهر تهران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، ‌ غلامرضا انصاری عضو سابق شورای شهر تهران برای ثبت‌نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تهران حاضر شد. وی سابقه استانداری مازندران، سفیر ایران در ترکمنستان و سفیر ایران در بریتانیا، روسیه و هند را در کارنامه خود دارد.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
حال حمل و نقل عمومی تهران خوب نبود و حالا با افزایش تعداد مسافرانش در پی سهمیه بندی بنزین، اوضاع شلوغی‌اش به مراتب بدتر شده است. به گزارش ایسنا، سر حمل و نقل عمومی کلانشهرها به خصوص تهران چندین سالی است که از بودجه‌های دولتی بی کلاه مانده، به همین دلیل ناوگانی فرسوده و تعمیری حاصل سالها کم‌توجهی مسئولان برای مردم تهران باقی مانده است. بدهی ۴۴ هزار میلیاردی دولت به کلانشهرهاسهم حمل ونقل عمومی تهران از سهمیه بندی بنزین، یک ریال هم نیست! وی با بیان اینکه طبیعی است که بخشی از منابع حاصله از سهمیه بندی بنزین و حتی صادرات بنزین صرف توسعه حمل ونقل عمومی شود، ادامه می‌دهد: مسئولان بارها اعلام کرده‌اند که تمام منابع حاصله از سهمیه بندی بنزین را به افراد جامعه برمی‌گرداند و حمل ونقل عمومی مصداق بارز برگرداندن پول به مردم است؛ چراکه همه افراد در هر قشری، اعم از ثروتمند یا فقیر و …. از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند و بهتر است از محل سهمیه بندی یا صادرات بنزین منابعی برای حمل ونقل عمومی در نظر گرفته شود. به گزارش ایسنا، آنگونه که مسئولان شهری اعلام کردند، تعداد مسافران حمل و نقل عمومی پس از سهمیه بندی بنزین ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد کرده و این در حالی است که وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی نیز در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برد و به نظر می‌رسد می‌بایست برای پوشش بهتر، مسئولان شهری رایزنی بیشتری با دولت، مجلس و … داشته باشند تا مبادا سر حمل ونقل عمومی تهران از سهمیه بندی بنزین بی کلاه بماند.
خانه ملتخانه ملت12 ساعت قبل
بی‌توجهی دولت به اجرای مصوبات قانون هوای پاکوی با بیان اینکه دولت به تعهدات خود در اجرای کامل مصوبات قانون هوای پاک عمل نکرده است، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به وظایف خودش در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسی‌های فرسوده، عمل نکرده است. امروز حدود ۲۰ هزار تاکسی فرسوده در حال تردد در سطح شهر تهران هستند و رانندگان به دلیل بی‌توجهی دستگاه‌های مربوطه به روند نوسازی ناچارند با همان خودروهای آلاینده و فرسوده در سطح شهر تردد کنند. سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه بی‌توجهی دولت به نوسازی تاکسی‌های فرسوده، مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است، تصریح کرد: متاسفانه بی‌توجهی به نوسازی تاکسی‌ها باعث افزایش آلودگی شهر و حتی منجر به حذف سهمیه سوخت رانندگان می‌شود، بنابراین لازم است دولت بر اساس قانون برنامه ششم، قانون هوای پاک به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اقدام کنند. این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رئیس شورای شهر تهران تلاش بسیاری برای توسعه ناوگان حمل‌ و‌ نقل عمومی به ویژه مترو کرده است، افزود: کمبود اعتبار و عدم پرداخت بدهی‌های شهرداری توسط دولت مانع بهره‌برداری و افتتاح برخی از طرح‌ها شده است. اما امیدواریم در بودجه سال آتی برای رفاه حال مردم به حوزه حمل‌و‌نقل عمومی توجه بیشتر داشته باشند. /پایان پیام
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان درباره آخرین وضعیت لیست اصولگرایان گفت: ائتلاف اصولگرایان در حال طی مسیر خود بوده و مجامع آن در استان‌ها و شهرستان‌ها در حال برگزاری است. وی تصریح کرد: وضعیت دولت کنونی خوب نبوده و دچار بی تحرکی و بی عملی است. سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان اضافه کرد: مجلس جدید و کارکرد نمایندگان فعلی باید هم دولت را وادار و هم به آن کمک کند تا کار انجام دهد. عضو سابق شورای شهر تهران بیان کرد: این دوره شورای ائتلاف قطعا از حضور بانوان و جوانان نسبت به دور گذشته بیشتر استفاده خواهد کرد و نقش آنان محسوس خواهد بود. پیرهادی در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال کاندیداتوری محمدباقر قالیباف برای انتخابات مجلس یازدهم گفت: اطلاعی در این خصوص ندارم.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران گفت: اصلا درست نیست زمانی که هوا به واسطه نزولات آسمانی و تغییرات جوی، آلایندگی کمتری دارد، ‌ بهتر شدن هوا را به خودمان منتسب کنیم. «حجت نظری» عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص نقش شهرداری در کاهش آلودگی هوای شهر تهران گفت: متولی امر آلودگی هوا تنها مدیریت شهری نیست و دستگاه‌های متعددی در این حوزه مسئولت دارند. عضو شورای شهر تهران افزود: مردم این رفتار دوگانه را به خوبی می‌فهمند و این دوگانگی چیزی جز نفاق نمی‌تواند باشد. عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در کنار اینها دولت نیز به وظایف خود به خوبی عمل نکرد و سهم خود برای توسعه حمل و نقل عمومی را نپرداخته و نتوانستیم شرایط بهتری را رقم بزنیم. ما تنها متولی نیستیم، ‌اما باید با مردم روراست باشیم و وقتی هوا بهتر می‌شود، اذعان نکنیم که ما تنها عامل بهبود هوا بوده‌ایم.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
سالاری با تأکید بر اینکه باید با وجود محدودیت‌های درآمدی در خیلی از حوزه‌هایی که شهروندان مطالبه دارند، اتفاقات خوبی رقم زد، گفت: از جمله آن‌ها انضباط بخشی به فرآیند‌های مالی در شهر تهران است. او افزود: واگذاری املاک و اراضی شهرداری تهران و اساسا فساد و رانت گسترده‌ در ساختار سازمانی شهرداری از جمله مشکلات جدی مدیریت شهری است که بخش عمده‌ای از آن را برطرف کرده‌ایم، اما هنوز راه درازی در پیش داریم. رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: رویکرد توجه به حقوق عمومی شهر، عدم شهر فروشی و عدم زیر پا گذاشتن سود شهرسازی و طرح تفصیلی از جمله مواردی است که مورد توجه ما قرار گرفته و تلاش می‌کنیم رویکرد انسان‌ محوری را جایگزین خودرو محوری کنیم. سالاری با بیان اینکه طرح جامع پسماند یکی دیگر از اولویت‌های شورای شهر است، گفت: باید در این حوزه شاهد تحول اساسی باشیم و در موضوع تفکیک، انتقال و ساماندهی پسماند وضعیت نامناسب کنونی را اصلاح کنیم. عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری از همه موارد مهم‌تر است، گفت: ساختار کنونی شهرداری تهران به هیچ عنوان پاسخگوی مأموریت‌‌های آن نیست و یک بروکراسی بسیار پیچیده در آن حکم‌فرما است که برطرف کردن آن جزء برنامه‌‌های دوره پنجم است.

به انتهای لیست رسیدید

شورای اسلامی شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا