شورای امنیت

شورای امنیت

انتخابانتخاب12 دقیقه قبل
رئیس‌جمهوری لبنان بار سه‌شنبه شب تأکید کرد که دولت جدید این کشور باید برای مقابله با فساد اراده داشته باشد. رئیس جمهور لبنان از ایده تشکیل دولت تکنوکرات استقبال نکرد و گفت که از نظر او «دولت نصف‌نصف» (نیمی از سیاسیون و نیمی از تکنوکرات‌ها) برای اداره امور لبنان مناسب است. میشل عون گفت که با حریری دیدار کرده و او در مورد بازگشت به دولت مردد است و هنوز به وی پاسخی نداده است. میشل عون در مورد تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب‌الله گفت که حزب‌الله لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحده که خواهان آتش‌بس بین لبنان و رژیم صهیونیستی است، پایبند بوده است و در هیچ یک از موضوعات میدانی مربوط به لبنان دخالت نمی‌کند. رئیس جمهور لبنان ادامه داد که تحریم‌های آمریکا علیه لبنان بر اساس ادعای واشنگتن علاوه بر حزب‌الله، مردم لبنان را نیز شامل می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین56 دقیقه قبل
یک دیپلمات اروپایی روز سه‌شنبه گفته که کشورهای اروپایی قصد ندارند «به زودی» از توافق هسته‌ای «برجام» خارج شوند، اما ممکن است در آینده مجبور شوند درباره ساز و کاری که می‌تواند به بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران منجر شود، تصمیم‌گیری کنند. با این حال، کشورهای اروپایی اعتراف کرده‌اند که تا کنون به وعده‌های خود برای برخوردار کردن ایران از مزایای این توافق عمل نکرده‌اند. از این مکانیسم به عنوان «مکانیسم ماشه» یاد می‌شود. یک دیپلمات اروپایی گفت: «ما نمی‌خواهیم خیلی زود از توافق خارج شویم ولی نمی‌توانیم هم دست روی دست بگذارند. با وجود این، به گفته دیپلمات‌ها، بعید است اروپایی‌ها مکانیسم ماشه را قبل از ماه ژانویه، یعنی زمان اعلام گام بعدی کاهش تعهدات برجامی ایران فعال کنند.
ایلناایلنا57 دقیقه قبل
وی تاکید کرد: همه مسائل فوق نشان می‌دهد اروپا همچنان در مرحله تهدید بوده و امیدوار است با این تهدید‌ها ایران را وادار به تجدید نظر کند که البته بعید به نظر می‌رسد. باید بدانیم که آژانس به شکل کاملا روشنی تحت نفوذ آمریکا و اروپا بوده و تنش در روابط ایران و غرب به طور محسوسی بر گزارش‌های آژانس هم تاثیر خواهد گذاشت. وی افزود: فعلا ایران قصد ندارد در بحث دسترسی‌های پادمانی آژانس تغییری ایجاد کند و تا امروز همه گام‌های ایران تحت نظر آژانس بوده است. اینکه می‌بینیم آژانس از سایت اعلام نشده صحبت می‌کند که احتمالا همان «تورقوزآباد» مدنظر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی باشد یک پارامتر قابل توجه است. آمریکا مدت‌ها منتظر بود که ایران اقدامی انجام دهد تا بتواند فشارها بر ایران را افزایش داده و حداقل اروپا از انتقاد از آمریکا دست بردارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین59 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، مهدی ذاکریان، استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل بین‌الملل معتقد است که اگرچه اروپا به روح برجام پایبند بوده اما نتوانسته خواسته‌های ایران را برآورده کند. بنابراین به لحاظ سیاسی در موضوع تعلیق قطعنامه‌های شش‌گانه علیه ایران، اروپا به تعهد خود عمل کرد. اروپایی‌ها نیز وعده‌ داده بودند که بخش‌هایی از منافع تجاری ایران در برجام را تامین کنند و از ایران خواستند که صبر کند. خروج امریکا از جامعه ملل تبدیل به یکجانبه‌گرایی امریکا و پس رفتن اروپا در جامعه بین‌المللی شد. نخست اینکه اروپایی‌ها تمام زیان‌های ایران از برجام را در حد توان جبران و سعی کنند ایران را برای ماندن در برجام راضی کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین59 دقیقه قبل
اولین مساله این بود که انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه نشان داد که اردوغان دیگر کاریزمای سابق را ندارد. ترکیه می‌خوهد با ایجاد یک بحران جدید در خارج، وضعیت بحران داخلی را حل و فصل کند. در داخل ترکیه کرد‌ها می‌توانستند با دولت سوریه متحد شوند؛ چندین بار گفته بودند که ما با دولت سوریه مشکلی نداریم ما خود مختاری می‌خواهیم و جدایی طلب نیستیم ولی ترکیه استقلال یا خودمختاری کرد‌های سوریه را برای خودش آفت می‌داند. یعنی نصف مرز ترکیه با سوریه منطقه امن بشود. الان کرد‌ها با دولت سوریه مشکلی ندارند، کما اینکه خیلی از کرد‌ها از آن منطقه رفتند که بهانه دست دولت ترکیه و سوریه ندهند.
تابناکتابناک1 ساعت قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و دومین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و دومین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۲۲ آبان ۱۲۹۷، جنگ جهانی اول با شکست آلمان پایان یافت. ۲۲ آبان ۱۳۰۱، میلسپو رئیس کل امور مالیه ایران امروز از مرزهای غربی کشور وارد ایران شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
وقتی مشغول دفع‌الوقت بودید، ایران مکانیسم رفع اختلاف در برجام را به جریان انداخت و تمام کرد.» ظریف افزود: «ما اکنون در حال استفاده از اقدامات جبرانی مندرج در پاراگراف ۳۶ برجام هستیم. آن هم در شرایطی که امریکا تلاش کرده با تحریم‌های خود بتدریج دورنمای مبادلات اقتصادی ایران را پیچیده‌تر کند. دو سناریوی باقی ماندهآغاز گام‌های تدریجی ایران و متوقف شدن مرحله به مرحله تعهدات برجامی‌اش، اروپا را با واقعیت ناتوانی خود برای نجات برجام رو به رو کرد. اشاره‌ای که به این معناست شرکای اروپایی این توافق، خود به پیامدهای زیان بار بازگذاشتن دست تهران برای تلافی‌جویی بیشتر و فراتر از برجام واقفند. چه تهدید آنها به خروج از برجام هم می‌تواند پیامدهای مشابهی را از سوی ایران به دنبال داشته باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز4 ساعت قبل
لذا ایران تصمیم گرفته که این روند را تغییر دهد. موسویان در پاسخ به پرسشی در مورد آژانس بین المللی انرژی اتمی خاطر نشان ساخت: من معتقدم آژانس از ابتدای بحران هسته‌ای ایران، سیاسی عمل کرده است. ترامپ معاهده ان پی تی را زیر سئوال برده زیرا حق ایران برای غنی سازی را منکر شده است. گولدنبرگ در این باره اظهار داشت: ایران قبلا ان پی تی را نقض کرد که بحران هسته‌ای ایران ایجاد شد. ایران در صورتی از ان پی تی خارج خواهد شد که پرونده هسته‌ای ایران مجدد به شورای امنیت سازمان ملل برود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، توماس رایت در مقاله‌ای با عنوان «حضور بله قربان گوها در دولت ترامپ» در وب سایت مطالعاتی بروکینگز آمریکا به مدیریت سیاست خارجی ترامپ پرداخته و معتقد است انتخاب مجدد وی می‌تواند پیامدهایی داشته باشد. وی می‌نویسد: می‌دانیم که ترامپ به کسانی که نسبت به خواست هایش انقیاد ندارند، بدبین و بی اعتماد است. تعبیر تفاله که ترامپ درباره این افراد استفاده کرد، بعدها توسط «استفانی گریشام» منشی رسانه‌ای ترامپ مورد تایید و دفاع قرار گرفت. در پایان این مقاله آمده است: بعید است که در صورت انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری، تغییری در این وضعیت رخ دهد. آنها باید نگران تبعات انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری نیز باشند.
الفالف7 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، توماس رایت در مقاله‌ای با عنوان «حضور بله قربان گوها در دولت ترامپ» در وب سایت مطالعاتی بروکینگز آمریکا به مدیریت سیاست خارجی ترامپ پرداخته و معتقد است انتخاب مجدد وی می‌تواند پیامدهایی داشته باشد. وی می‌نویسد: می‌دانیم که ترامپ به کسانی که نسبت به خواست هایش انقیاد ندارند، بدبین و بی اعتماد است. تعبیر تفاله که ترامپ درباره این افراد استفاده کرد، بعدها توسط «استفانی گریشام» منشی رسانه‌ای ترامپ مورد تایید و دفاع قرار گرفت. در پایان این مقاله آمده است: بعید است که در صورت انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری، تغییری در این وضعیت رخ دهد. آنها باید نگران تبعات انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری نیز باشند.
فارسفارس8 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میشل عون»، رئیس‌جمهوری لبنان بار سه‌شنبه شب تأکید کرد که دولت جدید این کشور باید برای مقابله با فساد اراده داشته باشد. رئیس جمهور لبنان از ایده تشکیل دولت تکنوکرات استقبال نکرد و گفت که از نظر او «دولت نصف‌نصف» (نیمی از سیاسیون و نیمی از تکنوکرات‌ها) برای اداره امور لبنان مناسب است. میشل عون در مورد تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب‌الله گفت که حزب‌الله لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحده که خواهان آتش‌بس بین لبنان و رژیم صهیونیستی است، پایبند بوده است و در هیچ یک از موضوعات میدانی مربوط به لبنان دخالت نمی‌کند. رئیس جمهور لبنان ادامه داد که تحریم‌های آمریکا علیه لبنان بر اساس ادعای واشنگتن علاوه بر حزب‌الله، مردم لبنان را نیز شامل می‌شود. میش عون در حمایت از حزب‌الله گفت: ‌ «کسی نمی‌تواند من را مجبور به رها کردن حزبی کند که یک سوم لبنان را تشکیل می‌دهد».
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
ایران اعلام کرد که اگر حتی سایر پنج قدرت امضا‌کننده منهای آمریکا، برجام را امضا کنند، بازهم به آن متعهد خواهد ماند. بیشترین بازرسی‌های تاریخ آژانس از تاسیسات هسته‌ای ایران بوده است؛ تمام گزارش‌های آژانس ذکر می‌کند که شواهد مسلمی در تغییر مسیر برنامه هسته‌ای ایران به سمت بمب وجود ندارد، اما هنوز موضوع هسته‌ای ایران دستور کار اول آژانس است. باوجودی‌که ایران بیشترین بازرسی و همکاری‌ها را با آژانس داشته، هنوز فشار هسته‌ای علیه ایران ادامه دارد. دوم اینکه ترامپ بارها گفته که برجام یک توافق فاجعه‌بار است و از برجام خارج شده و خواستار یک توافق جدید هسته‌ای با ایران شده است. ثانیا: یا مثل ترامپ از برجام خارج می‌شدم یا حداقل تعهدات ایران در قالب برجام را تعلیق می‌کردم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
بیماری پروانه‌ای یا اپیدرمولیزیس بولوسا (Epidermolysis bullosa) که به ای‌بی (EB) شناخته می‌شود، یک بیماری ارثی در بافت‌های پوستی است که در پوست و غشای مخاطی ایجاد تاول می‌کند، شیوع این بیماری ۱ در ۵۰ هزار است. شدت بیماری از ملایم تا کشنده تغییر می‌کند، این بیماری از یک جهش ژنتیکی در کراتین یا کلاژن ایجاد می‌شود. در تمام گروه ‌های قومی و نژادی رخ می‌دهد و به طور مساوی بر مردان و زنان اثر می‌کند. کشورهای مختلفی این پانسمان را تولید می‌کنند اما بهترین نوع پانسمان مورد نظر برای بیماران ای بی در کشور سوئد است. این شرکت سوئدی طی نامه‌ای رسما اعلام کرد که کشور شما در تحریم است و ما نمی‌توانیم سهمیه پانسمانتان را ارسال کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
توماس رایت در مقاله‌ای با عنوان «حضور بله قربان گوها در دولت ترامپ» در وب سایت مطالعاتی بروکینگز آمریکا به مدیریت سیاست خارجی ترامپ پرداخته و معتقد است انتخاب مجدد وی می‌تواند پیامدهایی داشته باشد. وی می‌نویسد: می‌دانیم که ترامپ به کسانی که نسبت به خواست هایش انقیاد ندارند، بدبین و بی اعتماد است. تعبیر تفاله که ترامپ درباره این افراد استفاده کرد، بعدها توسط «استفانی گریشام» منشی رسانه‌ای ترامپ مورد تایید و دفاع قرار گرفت. در پایان این مقاله آمده است: بعید است که در صورت انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری، تغییری در این وضعیت رخ دهد. آنها باید نگران تبعات انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری نیز باشند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
یک دیپلمات اروپایی روز سه‌شنبه گفته کشورهای اروپایی طرف ایران در توافق هسته‌ای هنوز درباره فعال کردن ساز و کاری که به احیای تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران منجر می‌شود تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند. با این حال، کشورهای اروپایی اعتراف کرده‌اند که تا کنون به وعده‌های خود برای برخوردار کردن ایران از مزایای این توافق عمل نکرده‌اند. از این مکانیسم به عنوان «مکانیسم ماشه» یاد می‌شود. با وجود این، به گفته دیپلمات‌ها، بعید است اروپایی‌ها مکانیسم ماشه را قبل از ماه ژانویه، یعنی زمان اعلام گام بعدی کاهش تعهدات برجامی ایران فعال کنند. هنوز درباره فعال کردن این مکانیسم تصمیم نگرفته‌ایم چون لازم است بدانیم این کار چه کمکی به ما در جهت تنش‌زدایی می‌کند.
الفالف9 ساعت قبل
یک دیپلمات اروپایی روز سه‌شنبه گفته کشورهای اروپایی طرف ایران در توافق هسته‌ای هنوز درباره فعال کردن ساز و کاری که به احیای تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران منجر می‌شود تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند. با این حال، کشورهای اروپایی اعتراف کرده‌اند که تا کنون به وعده‌های خود برای برخوردار کردن ایران از مزایای این توافق عمل نکرده‌اند. از این مکانیسم به عنوان «مکانیسم ماشه» یاد می‌شود. با وجود این، به گفته دیپلمات‌ها، بعید است اروپایی‌ها مکانیسم ماشه را قبل از ماه ژانویه، یعنی زمان اعلام گام بعدی کاهش تعهدات برجامی ایران فعال کنند. هنوز درباره فعال کردن این مکانیسم تصمیم نگرفته‌ایم چون لازم است بدانیم این کار چه کمکی به ما در جهت تنش‌زدایی می‌کند.
فارسفارس9 ساعت قبل
یک دیپلمات اروپایی روز سه‌شنبه گفته کشورهای اروپایی طرف ایران در توافق هسته‌ای هنوز درباره فعال کردن ساز و کاری که به احیای تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران منجر می‌شود تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند. با این حال، کشورهای اروپایی اعتراف کرده‌اند که تا کنون به وعده‌های خود برای برخوردار کردن ایران از مزایای این توافق عمل نکرده‌اند. از این مکانیسم به عنوان «مکانیسم ماشه» یاد می‌شود. با وجود این، به گفته دیپلمات‌ها، بعید است اروپایی‌ها مکانیسم ماشه را قبل از ماه ژانویه، یعنی زمان اعلام گام بعدی کاهش تعهدات برجامی ایران فعال کنند. هنوز درباره فعال کردن این مکانیسم تصمیم نگرفته‌ایم چون لازم است بدانیم این کار چه کمکی به ما در جهت تنش‌زدایی می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، توماس رایت در مقاله‌ای با عنوان «حضور بله قربان گوها در دولت ترامپ» در وب سایت مطالعاتی بروکینگز آمریکا به مدیریت سیاست خارجی ترامپ پرداخته و معتقد است انتخاب مجدد وی می‌تواند پیامدهایی داشته باشد. ترامپ بعد از این اظهار نظر درباره دو شخص مذکور، گفت که آنهایی (Never Trumpers) که مخالف نامزدی او در انتخابات سال ۲۰۱۶ بوده‌اند، کلا «یک عده تفاله (human scum)» هستند. تعبیر تفاله که ترامپ درباره این افراد استفاده کرد، بعدها توسط «استفانی گریشام» منشی رسانه‌ای ترامپ مورد تایید و دفاع قرار گرفت. در پایان این مقاله آمده است: بعید است که در صورت انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری، تغییری در این وضعیت رخ دهد. آنها باید نگران تبعات انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری نیز باشند.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که «الکساندر ویندمن» نباید از این موضوع بترسد که ادای شهادت او در کنگره آمریکا علیه رئیس جمهور این کشور با اقدام تلافی جویانه روبرو می‌شود. اخبار بین‌الملل- ویندمن که در حال حاضر در شورای امنیت ملی کاخ سفید فعالیت می‌کند، پس از ادای شهادت در کنگره در روز ۲۹ اکتبر از سوی ترامپ مورد انتقاد و حمله‌های لفظی قرار گرفت و رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توئیتری مدعی شد که ویندمن «هرگز شاهد [گفتگوی تلفنی] او» نبوده است. طبق متن اظهارات ویندمن، او در مراسم ادای شهادت خود گفته بود: «شکی نیست که ترامپ در ازای دیدار رهبر اوکراین از کاخ سفید، خواستار تحقیقات کی یف در مورد فعالیت تجاری هانتر بایدن، پسر جو بایدن- رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰- شده است. ویندمن همچنین به قانونگذاران گفته بود که به باور وی، این اقدامات دولت ترامپ به روابط میان آمریکا و اوکراین لطمه زده است. لازم به ذکر است که دموکراتها ترامپ را به سوء استفاده از قدرت و اختیارات ریاست جمهوری برای کسب منافع شخصی و حزبی متهم می‌کنند.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
خبرآنلاین: توماس رایت در مقاله‌ای با عنوان «حضور بله قربان گوها در دولت ترامپ» در وب سایت مطالعاتی بروکینگز آمریکا به مدیریت سیاست خارجی ترامپ پرداخته و معتقد است انتخاب مجدد وی می‌تواند پیامدهایی داشته باشد. وی می‌نویسد: می‌دانیم که ترامپ به کسانی که نسبت به خواست هایش انقیاد ندارند، بدبین و بی اعتماد است. تعبیر تفاله که ترامپ درباره این افراد استفاده کرد، بعدها توسط «استفانی گریشام» منشی رسانه‌ای ترامپ مورد تایید و دفاع قرار گرفت. در پایان این مقاله آمده است: بعید است که در صورت انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری، تغییری در این وضعیت رخ دهد. آنها باید نگران تبعات انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهوری نیز باشند.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
انگلیس، فرانسه و آلمان به عنوان کشورهای طرف برجام، بعد از خروج آمریکا از این توافق هسته‌ای وعده دادند ایران را از مزایای وعده‌داده‌شده در این توافق برخوردار کنند. با این حال، کشورهای اروپایی اعتراف کرده‌اند که تا کنون به وعده‌های خود برای برخوردار کردن ایران از مزایای این توافق عمل نکرده‌اند. از این مکانیسم به عنوان «مکانیسم ماشه» یاد می‌شود. با وجود این، به گفته دیپلمات‌ها، بعید است اروپایی‌ها مکانیسم ماشه را قبل از ماه ژانویه، یعنی زمان اعلام گام بعدی کاهش تعهدات برجامی ایران فعال کنند. هنوز درباره فعال کردن این مکانیسم تصمیم نگرفته‌ایم چون لازم است بدانیم این کار چه کمکی به ما در جهت تنش‌زدایی می‌کند.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
میراث مورالس برای بولیوی به هیچ وجه قابل مقایسه با میراث چاوز برای ونزوئلا نیست؛ مورالس کشور فقیر بولیوی را متحول کرد و میراث و کارنامه‌ای موفق از خود به یادگار گذاشت. عصرایران - «ایوو مورالس» رییس جمهوری چپگرای بولیوی روز یکشنبه در اثر فشار ارتش این کشور مجبور به استعفا شد و دیروز (دوشنبه) کشورش را به مقصد مکزیک ترک کرد. مورالس از سال ۲۰۰۶ به مدت بیش از ۱۲ سال رییس جمهوری بولیوی بود و در دوران او اقتصاد کشور فقیر بولیوی به سمت مثبت متحول شد. او در آن جلسه گفت: «دولت بولیوی قویا تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه دولت و ملت ایران را محکوم می‌کند.» مورالس دیروز در حالی کشور بولیوی را تحویل مخالفان و ارتش بولیوی داد که هم‌اینک منابع ارزی این کشور فقیر بیش از ۵۰ درصد از تولید ناخالص داخلی یک سال کشور را در خود جای داده است.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
اگر من جای اقای روحانی بودم، اولا: تعهدات ایران درقالب ان پی تی را تعلیق میکردم چون ترامپ حق ایران درقالب ان پی تی را منکر شده است. ثانیا: یا مثل ترامپ از برجام خارج میشدم و یا حداقل تعهدات ایران در قالب برجام را تعلیق میکردم. ایران درصورتی از ان پی تی خارج خواهد شد که پرونده هسته‌ای ایران مجدد به شورای امنیت سازمان ملل برود. مجری: آقای روحانی درنیویورک طرح صلح هرمز را برای صلح و همکاری با کشورهای همسایه خلیج فارس را مطرح کرد. آقای روحانی هم با طرح صلح هرمز همین سیاست را بطور شفاف به جهان اعلام کرده است.
مهرمهر14 ساعت قبل
همچنین به این مساله تاکید شد که تصمیمات و مسائلی مانند مصوبه اخیر شورای امنیت ملی مبنی بر «تولید بار اول» که در ۱۳ شهریور امسال ابلاغ شد، هم می‌تواند به ابعاد حمایتی کمک کند. لیلا محمدی رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ICT در این جلسه گفت: این پژوهشگاه ضمن رصد فناوری، آینده نگری و کمک به تدوین برنامه‌های بخشی و ملی، توسعه فناوری‌های بومی و بومی سازی فناوری‌های پیشرفته و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان در حوزه فاوا را دنبال می‌کند. در این جلسه، هومن ضرابی و معصومه خوش بختیان به عنوان مجریان پروژه، گزارشی از دستاوردهای پروژه «رگولاتوری خودروهای متصل» که به سفارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پژوهشکده فناوری ارتباطات به انجام رسید و نیز نتایج پژوهش­های صورت گرفته در خصوص «شبکه زیرساخت خودروهای هوشمند»، ارائه کردند. همچنین رضا بحری عضو هیئت علمی پژوهشگاه ICT توضیحاتی در خصوص باندهای فرکانسی مورد نیاز در فناوری DSRC و سلولی بیان کرد. در این جلسه نمایندگانی از نهاد ریاست جمهوری، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خودروسازان، اپراتورها، شهرداری تهران، مرکز مدیریت راههای کشور، پژوهشکده خودرو دانشگاه تهران و بخش خصوصی حضور داشتند و نقطه نظرات خود را پیرامون پژوهش‌های ارائه شده، عنوان کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
اقدامات دولت عراق: هفده تصمیم دولت عراق برای پاسخ به مطالبات معترضانهیئت دولت عراق در پنجم اکتبر، بسته حمایتی مرکب از هفده تصمیم را برای پاسخ به خواسته‌های معترضان صادر کرد که عبارتند از:۱- برنامه‌ای برای ارائه زمین‌های مسکونی ویژه افراد کم درآمد و دیگر اقشار مطابق با تصمیم ویژه هیئت دولت در همه استان‌ها به اجرا درآید. «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق در ادامه اعتراض‌های مردمی عراق، خواستار حضور نمایندگانی از صفوف معترضان در صحن پارلمان شد. تصویب بسته نخست مطالبات معترضانپس از این دیدار، رئیس پارلمان عراق، مجموعه توصیه‌هایی را عنوان کرد. تایید وجود درخواست‌هایی برای استیضاح نخست‌وزیر و چند وزیر کابینهرئیس پارلمان عراق نیز از درخواست‌هایی برای استیضاح نخست‌وزیر و وزرای نفت، برق، صنایع و دارایی او خبر داد. توقف استفاده از گاز اشک‌آورکمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق در اول نوامبر، خواستار توقف استفاده از گازهای اشک‌آور علیه معترضان شد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر اطلاع رسانی فلسطین، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل از شورای امنیت درخواست کرده حملات موشکی مقاومت فلسطین از نوار غزه به اراضی اشغالی را محکوم کند! بر اساس این گزارش، این درخواست مضحک در حالی مطرح می‌شود که این رژیم بامداد امروز در حالی که ساکنان نوار غزه هنوز خواب بودند، به وحشیانه‌ترین شیوه ممکن منزلی مسکونی را در محله شجاعیه در شهر غزه بمباران کرد و یک زن و شوهر فلسطینی (فرمانده گروهان‌های قدس) را به شهادت رساند و دو فرزند خردسال آنان را هم به شدت مجروح و روانه بیمارستان کرد. همزمان با این جنایت، رژیم صهیونیستی به خاک سوریه نیز تعرض کرده و منزل یکی دیگر از رهبران جهاد اسلامی را در مجاورت سفارت لبنان بمباران کرده و دو نفر را به شهادت رساند و بیش از ده نفر دیگر را هم زخمی کرد.
انتخابانتخاب15 ساعت قبل
واقعیت این است که تغییر اصل انحصار صداو سیما در قانون اساسی دشوار است. این طرح در کمیسیون فرهنگی مجلس مخالفانی جدی دارد و ما نیز از جمله مخالفان آن هستیم. وی افزود: در سطحی دیگر، به نظر می‌رسد حتی نمایندگان مجلس نیز نمی‌توانند بر عملکرد و سیاست‌گذاری‌های صدا و سیما نظارت داشته باشند. متاسفانه شورای نظارت نیز چنان قدرت نظارت بر عملکرد صدا و سیما ندارد. متاسفانه در صدا و سیما برنامه‌های آگاهی دهنده و منطق با خواست عمومی جامعه را شاهد نیستیم.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه رای الیوم نوشت: هر انسان معمولی عربی که اظهارات مسئولان رژیم صهیونیستی و رسانه‌های آن درباره اعتراضات لبنان و عراق را پیگیری می‌کند، به این نتیجه می‌رسد که تل آویو به دنبال تحقق دو هدف راهبردی خود در جریان این اعتراضات است که هر دوی آن به امنیت ملی این رژیم مربوط می‌شود. این رسانه افزود اولین هدف رژیم صهیونیستی از این اعتراضات، جلوگیری از شکل گیری «هلال شیعی» و نفود ایران در منطقه است. هدف دوم هم این است که حزب الله و الحشد الشعبی عراق خلع سلاح شوند، زیرا به گفته تسفی بارئیل شرق شناس اسرائیلی و تحلیلگر مسائل جهان عرب، حزب الله و الحشد تهدیدی خطرناک برای رژیم محسوب می‌شوند، به خصوص اینکه از حمایت ایران دشمن شماره یک تل آویو برخوردارند. روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» در گزارشی ضمن اعلام خبر سفر مخفیانه نتانیاهو به ریاض، نوشت که محور گفت‌وگوی سه جانبه نتانیاهو، بن سلمان و مارک اسپر، کشور لبنان و تحولات جاری آن بود که به دنبال آن دیگر رسانه‌های جهان فاش کردند هدف از برگزاری این نشست سه جانبه، بررسی اعتراضات کنونی لبنان بود. در ادامه این گزارش آمده که مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا، در سفرش به لبنان در ماه مارس، به میشل عون رئیس جمهور لبنان هشدار داد که باید حزب الله مهار شود یا عواقب بی سابقه‌ای در انتظار آن خواهد بود.
فارسفارس16 ساعت قبل
دولت و پارلمان عراق از آغاز تظاهرات‌های مردمی تاکنون، گامهایی برای اجابت خواست معترضان برداشته‌اند که یکی از مهم‌ترین موارد تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره فساد و لغو شوراهای استانداری است. «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق در ادامه اعتراض‌های مردمی عراق، خواستار حضور نمایندگانی از صفوف معترضان در صحن پارلمان شد. تصویب بسته نخست مطالبات معترضانپس از این دیدار، رئیس پارلمان عراق، مجموعه توصیه‌هایی را عنوان کرد. تایید وجود درخواست‌هایی برای استیضاح نخست‌وزیر و چند وزیر کابینهرئیس پارلمان عراق نیز از درخواست‌هایی برای استیضاح نخست‌وزیر و وزرای نفت، برق، صنایع و دارایی او خبر داد. توقف استفاده از گاز اشک‌آورکمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق در اول نوامبر، خواستار توقف استفاده از گازهای اشک‌آور علیه معترضان شد.
الفالف16 ساعت قبل
اگر من جای اقای روحانی بودم، اولا: تعهدات ایران درقالب ان پی تی را تعلیق میکردم چون ترامپ حق ایران درقالب ان پی تی را منکر شده است. ثانیا: یا مثل ترامپ از برجام خارج میشدم و یا حداقل تعهدات ایران در قالب برجام را تعلیق میکردم. ایران درصورتی از ان پی تی خارج خواهد شد که پرونده هسته‌ای ایران مجدد به شورای امنیت سازمان ملل برود. مجری: آقای روحانی درنیویورک طرح صلح هرمز را برای صلح و همکاری با کشورهای همسایه خلیج فارس را مطرح کرد. آقای روحانی هم با طرح صلح هرمز همین سیاست را بطور شفاف به جهان اعلام کرده است.

به انتهای لیست رسیدید