شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری گفت: حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی امام جمعه جدید یاسوج فاضل و همه او را به عنوان شخصیتی خدمتگزار برای مردم می‌شناسند. وی اظهارکرد: حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی فاضل و همه او را به عنوان شخصیتی خدمت گذار برای مردم می‌شناسند. به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: امام جمعه باید با زبانی شیوا و مقتدرانه به گونه‌ای عمل کند تا رفتار و آنچه مردم دارند رنگ دینی بپذیرد و اهدافی را که رهبر فرزانه ترسیم کرده است، محقق شود. گفتنی است که با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج منصوب شد. انتهای پیام
فراروفرارو1 روز قبل
حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری در جمع نخبگان فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: فرصتی که با شهادت حاج قاسم سلیمانی برای کشور ایجاد شد هدیه بزرگی از طرف خداوند بود. به گزارش فارس، مسوول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: این شهادت از لحاظ فرهنگی خیلی کشور را به جلو برد و ظرفیت فوق العاده‌ای بود خون حاج قاسم غوغایی درست کرد که بی‌نظیر بود. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در بخشی دیگری از اظهارات خود در جمع نخبگان فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع تریبون‌های نماز جمعه در کشور اشاره کرد و گفت: در گام دوم انقلاب بر اساس مبانی رهبری و نگاه ایشان نماز جمعه را در کشور بازآفرینی می‌کنیم که در درجه اول باز تعریف حوزه ماموریت‌ها و بخشی هم در حوزه منابع انسانی است. حاج علی اکبری با اشاره به یکی دیگر از فرمایشات رهبری در خصوص اهمیت نماز جمعه اظهار کرد: معظم‌له فرمودند: کدام حزب در دنیا میتینگ هفتگی برپا می‌کند. وی افزود: نماز جمعه پدیده‌ای منحصر بفرد است که ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد و به همین خاطر ناچار به تغییرات هستیم بخشی به اقتضای سن خود و به دلیل ماموریت‌های جدیدی که داریم باید جای خود را به جوانان بدهند و بعضی‌ها هم تناسبی با جایگاه امامت جمعه ندارند که ناچار به تغییر هستیم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مسوول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه پدیده‌ای منحصر بفرد است که ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد و به همین خاطر ناچار به تغییرات هستیم بخشی به اقتضای سن خود و به دلیل ماموریت‌های جدیدی که داریم باید جای خود را به جوانان بدهند و بعضی‌ها هم تناسبی با جایگاه امامت جمعه ندارند که ناچار به تغییر هستیم. مسوول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: این شهادت از لحاظ فرهنگی خیلی کشور را به جلو برد و ظرفیت فوق العاده‌ای بود خون حاج قاسم غوغایی درست کرد که بی‌نظیر بود. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در بخشی دیگری از اظهارات خود در جمع نخبگان فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع تریبون‌های نماز جمعه در کشور اشاره کرد و گفت: در گام دوم انقلاب بر اساس مبانی رهبری و نگاه ایشان نماز جمعه را در کشور بازآفرینی می‌کنیم که در درجه اول باز تعریف حوزه ماموریت‌ها و بخشی هم در حوزه منابع انسانی است. حاج علی اکبری با اشاره به یکی دیگر از فرمایشات رهبری در خصوص اهمیت نماز جمعه اظهار کرد: معظم‌له فرمودند کدام حزب در دنیا میتینگ هفتگی برپا می‌کند. وی افزود: نماز جمعه پدیده‌ای منحصر بفرد است که ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد و به همین خاطر ناچار به تغییرات هستیم بخشی به اقتضای سن خود و به دلیل ماموریت‌های جدیدی که داریم باید جای خود را به جوانان بدهند و بعضی‌ها هم تناسبی با جایگاه امامت جمعه ندارند که ناچار به تغییر هستیم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت محروم آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی در اراک، اظهار داشت: ولایت‌مداری و پایبندی به ارزش‌های والای انقلاب اسلامی از مهمترین ویژگی‌های آیت‌الله رسولی محلاتی بود. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: آیت‌الله رسولی محلاتی از یاران امام راحل و مقام معظم رهبری بود که در طول ۴۰ سال فعالیت در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آثار و برکات بسیاری از وی به جا مانده است. دری نجف آبادی بیان کرد: این عالم وارسته در جریانات انقلاب اسلامی نیز از پشتیبانان امام راحل بود و تلاش‌های بسیاری در پیروزی انقلاب اسلامی انجام داد که همواره شایسته تقدیر است. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطر نشان کرد: مرحوم آیت‌الله رسولی محلاتی بیش از ۱۰۰ تألیف و اثر علمی از خود به یادگار گذاشته که امروز تمامی آن‌ها در رده‌های مختلف علمی به ویژه در حوزه‌های علمیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. وی تصریح کرد: ابعاد شخصیتی آیت‌الله رسولی محلاتی برای گسترش مفاهیم و علوم اسلامی در جامعه با تالیفات ارزنده و مؤثر باید در حوزه‌های علمیه کشور تشریح و تبیین شده و نقش سازنده این عالم وارسته در تحقق اهداف حوزه‌ها باید در بین طلاب تبیین و الگوسازی شود.
ایرناایرنا2 روز قبل
مسؤول امور ارتباطات حوزوی دفتر رهبر معظم انقلاب نیز گفت: دلیل اصلی تغییر امام جمعه یاسوج بیماری، کهولت سن و مشکلات جسمانی حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی بود. وی افزود: حضور کم نظیر ملت ایران در آیین تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی یک رفراندوم به تمام معنا بود و یکبار دیگر حقانیت نظام و انقلاب را به رخ جهانیان کشاند. حجت الاسلام و المسلمین محمدیان بیان کرد: مسؤولان اجرایی کشور پس از این حماسه آفرینی ملت ایران باید هر چه بیشتر به آنان خدمت رسانی کرده و برای کاهش مشکلاتشان گام‌های بلندتری بردارند. در این آیین حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی به عنوان نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج معرفی شد. پیش از این آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بود و امامت جمعه یاسوج را نیز حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی بر عهده داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- ائمه جمعه کشور از فرماندهان سپاه درخواست کردند با صلابت و مستحکم، همچون گذشته خار چشم دشمنان باشند و در دفاع از امنیت این مرز و بوم و در پشتیبانی از محور مقاومت در عمق راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جهاد شبانه روزی خود را ادامه دهند. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به ملت شریف، آزاده و حماسه آفرین ایران اسلامی در خصوص هجمه‌های اخیر به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد. متن این بیانیه به این شرح است: باسمه تعالیاگر سپاه نبود، کشور نبودملت شریف، آزاده و حماسه آفرین ایران اسلامیروز‌های سرنوشت سازی که پشت سر می‌گذاریم، میدان آزمایش جدیدی را برای شما سرافرازان، از پس چهل سال فراز و فرود رقم زده است. باشد که زنجیره‌ی خفت و خواری دشمنان ایران و اسلام، با تدابیر داهیانه‌ی فرمانده معظم کل قوا و همت والای رزمندگان، به انقلاب مهدی موعود (ارواحنالتراب مقدمه الفداء) متصل گردد. ان شاء اللهوالسلام علی عبادالله الصالحینشورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشوربیشتر بخوانید: انتهای پیام/
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور خطاب به ملت شریف، آزاده و حماسه آفرین ایران اسلامی در خصوص هجمه‌های اخیر به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد. متن بیانیه به شرح زیر است: ملت شریف، آزاده و حماسه آفرین ایران اسلامیروزهای سرنوشت سازی که پشت سر می‌گذاریم، میدان آزمایش جدیدی را برای شما سرافرازان، از پس چهل سال فراز و فرود رقم زده است. و البته شما مردم غیور، به شایستگی ریشه دروغ پراکنی و تزویر را می‌شناسید. باشد که زنجیره خفت و خواری دشمنان ایران و اسلام، با تدابیر داهیانه فرمانده معظم کل قوا و همت والای رزمندگان، به انقلاب مهدی موعود (ارواحنالتراب مقدمه الفداء) متصل گردد. ان شاء اللهوالسلام علی عبادالله الصالحینشورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشورانتهای پیام/
ایسناایسنا5 روز قبل
رییس ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: امروز در دنیا حکومت و نظامی را پیدا نمی‌کنید که آرمان‌ها، ارزش‌ها، اهداف و رویکردهای آن منطبق بر ارزش‌های مسجد باشد. رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: در این جنگ رسانه‌ای، رویداد مبارک و مهم ایستادگی مقتدرانه ایران در مقابل امریکا، تحت‌الشعاع برخی مسائل دیگر قرارگرفت. کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز باید در راستای آگاهی‌بخشی و بصیرت افزایی در رابطه با رویدادهای اخیر کشور تلاش کنند. در همین رابطه برخی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور همراه با تعدادی از چهره‌های شاخص محله و شهر خود به خانواده‌های شهدای هواپیمای اوکراینی سرکشی و از آنها دلجویی می‌کنند. وی ادامه داد: با توجه به اطلاعات این سامانه می‌توان برنامه‌های کانون‌های مساجد در دهه فجر انقلاب اسلامی را رصد و ارزیابی‌کرد و برای امسال برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشت.
فارسفارس6 روز قبل
در مدت زمانی که در قم بودند ابتدا در محضر پدر بزرگوارشان مرحوم آیت‌الله سیدمحمد رسولی محلاتی که از شاگردان مرحوم آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری بودند، تلمذ کردند و پس از آن رسائل و مکاسب را در نزد مرحوم آیت‌الله سیدمحمدرضا گلپایگانی و کفایه را نیز در نزد مرحوم آیت‌الله مجاهدی تبریزی و همچنین آیت‌الله سیدمحمدباقر طباطبایی سلطانی فرا گرفتند. آثار علمی آیت‌الله رسولی محلاتی عمدتا در سه بخش تصحیح متون حدیثی و تفسیری، ترجمه و شرح متون و تألیفات شخصی که بیشتر در تاریخ اسلام و زندگانی ائمه اطهار (ع) و کتب اخلاقی و معارف اسلامی است، شامل می‌شود. تصحیح تفسیر مجمع‌البیان اثر مرحوم طبرسی در ده جلد و همچنین تصحیح «تفسیر العیاشی» در ۲ جلد از دیگر آثار علمی و تفسیری است که مرحوم آقای رسولی محلاتی نسبت به احیاء آنها همت گماردند. آیت‌الله رسولی علاوه بر اهتمام در احیاء آثار علمی بزرگان و تدوین کتب ارزشمند، در عرصه تبلیغ و منبر و سخنرانی نیز توفیقات بسیار خوبی داشتند. بنده چندین بار به ایشان عرض کردم شما با این همه مشاغل علمی و مهم چطور امامت جماعت مسجد را رها نمی‌کنید؟!
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش، ‌ آیت الله علیرضا اعرافی و محسن حاجی میرزایی در احکام جداگانه‌ای حجج اسلام سید محمد نبی موسوی، سیداحمدرضا شاهرخی، حبیب الله شعبانی موثقی، محمد باقر محمدی لائینی، مصطفی محامی و محمد عبادی زاده ائمه جمعه مراکز استانهای خوزستان، لرستان، همدان، مازندران، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را به عنوان رؤسای کمیته همکاریهای ۶ استان منصوب کردند. وزیر آموزش و پرورش و مدیر حوزه‌های علمیه در این احکام تاکید کرده‌اند؛ «نظر به منزلت منیع و جایگاه رفیع نمایندگان محترم ولی فقیه در تمشیت امور فرهنگ و تربیت اسلامی در استانها به «ریاست کمیته همکاری استان» منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با درایت ائمه جمعه مراکز استانها و همکاری مدیرکل آموزش و پرورش (نایب رئیس کمیته) و سایر اعضای کمیته همکاری، ضمن فعال کردن کمیته‌های استان، منطقه و شهرستان و اتخاذ تدابیر لازم در چارچوب سیاست‌های منصوب و ابلاغی ستاد همکاری‌ها، بستر مناسب برای توسعه و تعمیق تعامل هدفمند، جهت دار و اثرگذار حوزه علمیه و آموزش و پرورش فراهم شود.» گفتنی است در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای سند تحول بنیادی آموزش و پرورش در خصوص دست یابی به اهداف عالی تعلیم و تربیت اسلامی با حضور و مشارکت علما و فضلای حوزوی و استفاده از ظرفیت بی بدیل حوزه‌های علمیه، مراتب تشکیل کمیته‌های همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش در استان، منطقه و شهرستان، طی بخشنامه ۱۱۸۹۶ مورخ ۱۲/۱۲/۹۳ مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور و نیز بخشنامه ۲۴۶۱۱۹ مورخ ۱۱/۱۲/۹۳ وزارت آموزش و پرورش، به مدیریت‌های ستادی و استانی حوزه و آموزش و پرورش در سراسر کشور ابلاغ شده است. طبق بخشنامه‌های جداگانه ارسالی، نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه مراکز استانها به عنوان رئیس و مدیرکل آموزش و پرورش استان به عنوان نایب رئیس کمیته همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش مسئولیت تشکیل کمیته با حضور اعضای آن شامل مدیران حوزه‌های علمیه خواهران و برادران استان، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه، مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و معاونین آموزشی و تربیتی ادارات کل آموزش و پرورش اعضای کمیته استانی و متناظر آن اعضای کمیته همکاری‌های شهرستانی و منطقه‌ای را برعهده دارند و مسائل مربوط به تعلیم و تربیت اسلامی و نحوه استفاده از ظرفیت‌های حوزه و آموزش و پرورش را در هر استان رصد و ارزیابی می‌کنند. ریاست کمیته همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش در استانهای مزبور بر عهده نمایندگان سابق ولی فقیه بود.
مهرمهر6 روز قبل
در مدت زمانی که در قم بودند ابتدا در محضر پدر بزرگوارشان مرحوم آیت‌الله سیدمحمد رسولی محلاتی که از شاگردان مرحوم آیت‌الله شیخ عبدالکریم حائری بودند، تلمذ کردند و پس از آن رسائل و مکاسب را در نزد مرحوم آیت‌الله سیدمحمدرضا گلپایگانی و کفایه را نیز در نزد مرحوم آیت‌الله مجاهدی تبریزی و همچنین آیت‌الله سیدمحمدباقر طباطبایی سلطانی فرا گرفتند. تألیف، تحقیق، تصحیح متون حدیثی و تفسیری، ترجمه و شرح قرآن کریم و بسیاری از تفاسیر و کتب معتبر دیگر که بالغ بر یکصد اثر علمی است، از ابعاد شخصیت علمی ایشان حکایت دارد. تصحیح تفسیر مجمع‌البیان اثر مرحوم طبرسی در ده جلد و همچنین تصحیح «تفسیر العیاشی» در ۲ جلد از دیگر آثار علمی و تفسیری است که مرحوم آقای رسولی محلاتی نسبت به احیاء آنها همت گماردند. آیت‌الله رسولی علاوه بر اهتمام در احیاء آثار علمی بزرگان و تدوین کتب ارزشمند، در عرصه تبلیغ و منبر و سخنرانی نیز توفیقات بسیار خوبی داشتند. بنده چندین بار به ایشان عرض کردم شما با این همه مشاغل علمی و مهم چطور امامت جماعت مسجد را رها نمی‌کنید؟!
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در پیام آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی و سید علی آقازاده، آمده است؛ «ارتحال روحانی گرانقدر، یاور انقلاب، امام (ره) و مقام معظم رهبری، آیت الله حاج سید هاشم رسولی محلاتی، موجب تألم و تأثر گردید. آیت‌الله رسولی محلاتی محقق تاریخ اسلام و حدیث، مؤلف بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در حوزه قرآنی و تاریخ تشیع، مترجم و گردآورنده آثاری در حوزه تاریخ اسلام و سیره ائمه اطهار (ع) و نخستین رئیس دانشکده تبلیغ دانشگاه امام صادق (ع) و از جمله اساتیدی بود که از روز اول تأسیس این دانشگاه در کنار مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی قرار داشت و منشأ خدمات ارزنده فراوانی از جمله سال‌ها تصدی ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و نمایندگی دومین دوره مجلس خبرگان رهبری بود. ارتحال این عالم ربانی را محضر مقدس حضرت ولیعصر (عج)، مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه، بیت مکرم ایشان و مردم شریف استان مرکزی به ویژه مردم قدرشناس شهرستان محلات تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای آن عالم پارسا علو درجات و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر جزیل مسالت داریم.» قابل ذکر است، آیت الله رسولی محلاتی متولد ۱۳۰۹ در شهرستان محلات بود. وی از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور را برعهده داشت و نماینده دومین دوره مجلس خبرگان رهبری از استان تهران بود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ولی عادلی عصر جمعه به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت سردار رشید اسلام و مجاهد فی سبیل الله سپهبد «شهید قاسم سلیمانی» در مسجد ولیعصر (عج) بالا محله فومن، اظهار کرد: سردار سلیمانی مصداق عینی سرباز مکتب امام خمینی (ره) بود. عادلی در ادامه با بیان اینکه همگان شخصیت ممتاز و تأثیرگذار شهید سلیمانی را به چشم دیده‌اند، افزود: سردار سلیمانی تمام نقشه‌های شوم استکبار و صهیونیسم را نقش بر آب و بی اثر کرده بود. وی با اشاره به توطئه دشمن و استکبار جهانی برای تصرف ثروت خاورمیانه است، گفت: مقاومت و ایستادگی در برابر نقشه‌های شوم دشمنان یکی از مهم‌ترین عوامل نفرت دشمن از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است. وی افزود: شهید سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» با استکبارستیزی، عدم سازش با ظالمان، ایستادگی در برابر دشمن و دفاع از مردم و خاک کشور، سبب شد دیگر نیازی به جنگیدن با داعش در خیابان‌های کشور نباشیم. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان اظهار کرد: دشمن قدرت جلوگیری از نفوذ اندیشه «حاج قاسم» را ندارد و هر گره‌ای که در انقلاب ایجاد شود با خون شهید دیگری گشوده خواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
خطیب جمعه تهران در ادامه ابراز داشت: شهید سلیمانی چهل سال در عرصه مقاومت مجاهدت و تلاش کرده و در این راه شجاعت را با تدبیر در آمیخته و همه را در خدمت اخلاص در راه خدا به میدان آورده بود. وی ادامه داد: در نتیجه شهادت شهید سلیمانی و از برکت خون وی آیات شهادت تفسیر شد و رونق معنوی خاصی به جامعه داده شد، از سوی دیگر دستگاه محاسباتی مردم و مسئولین به روزرسانی شد و از درآمیختن اشک و خون یک ائتلاف قلبی و وحدت گفتمانی بی‌نظیر در جامعه فراهم شد. حماسه قدرشناسانه مردم در تشییع شهید سلیمانی رفراندومی برای مقاومت بود. انتقام سخت آغاز شده و خون شهید رسواکننده و شب‌شکن است به ویژه اگر سیدالشهدای عرصه مقاومت به صحنه رفته باشد. خطیب نماز جمعه تهران در پایان بخشی از سخنان خود را به زبان عربی و خطاب به مردم عراق بیان کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
علی اکبر ولایتی با صدور پیامی درگذشت آیت الله رسولی محلاتی را تسلیت گفت. به گزارش ایسنا، متن پیام به این شرح است: «بسم الله الرحمن الرحیمانا لله و انا الیه راجعونخبر ارتحال آیت الله حاج سید هاشم رسولی محلاتی یار دیرین انقلاب، امام (ره) و رهبری، که عمر پربرکت خود را در مسیر معرفی تعالیم قرآنی، مکتب اهل بیت (ع) و فرهنگ بلند شیعی صرف نمود موجب تاسف و تالم فراوان گردید. درگذشت این عالم و محقق دانشمند که کتب و تالیفات فراوانی در زمینه‌های قرآنی و شیعی ارائه نمود و سال‌ها در خدمت به انقلاب و نظام در مسئولیت هایی همچون ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و نمایندگی دومین دوره مجلس خبرگان رهبری منشاء خدمات ارزشمند و ماندگاری بوده است را به روحانیت معزز، شاگردان و علاقه مندان و به ویژه فرزندان و دامادهای گرامی آن مرحوم علی الخصوص حجت الاسلام و المسلمین جناب آقایان ناطق نوری و شهیدی تسلیت عرض نموده، برای ایشان از درگاه خداوند متعال علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.» انتهای پیام
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
وی افزود: چنانچه بخواهیم برای شهید حاج قاسم سلیمانی یک ویژگی خاص را مطرح کنیم که کلید شخصیتی او باشد، بدون تردید این ویژگی تقوای الهی است. همین کلمه متفاوت و ممتاز و پرمعنا از شخصیت حاج قاسم را برای ما رمزگشایی می‌کند. حاج قاسم بی قرار ملاقات حقوی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را مصداق این فراز خطبه امیرمومنان (ع) دانست و گفت: حاج قاسم بی قرار ملاقات حق بود. حاج علی اکبری افزود: حاج قاسم هیچ آرامش و آسایشی نداشت و نام او مساوی با جهاد و حضور در صحنه مجاهدت بود. زلزله‌ای مانند داعش و قبل از آن زلزله صدام برای حاج قاسم داستانی نیست.
ایلناایلنا1 هفته قبل
امام جمعه موقت تهران گفت: رژیم سلطه‌گر آمریکا پایگاه‌های نظامی خیلی زیادی در دنیا دارد اما باید بداند داشتن پایگاه‌های نظامی متعدد به ویژه پایگاه‌های نظامی در منطقه ما نقطه قوت نیست، بلکه نقطه ضعف است. حماسه قدرشناسانه مردم در تشییع شهید سلیمانی رفراندومی برای مقاومت بود. وی با اشاره تعداد زیاد پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه، خاطرنشان کرد: این رژیم سلطه‌گر پایگاه‌های نظامی خیلی زیادی در دنیا دارد اما باید بداند داشتن پایگاه‌های نظامی متعدد به ویژه پایگاه‌های نظامی در منطقه ما نقطه قوت نیست، بلکه نقطه ضعف است. انتقام سخت آغاز شده و خون شهید رسواکننده و شب‌شکن است به ویژه اگر سیدالشهدای عرصه مقاومت به صحنه رفته باشد. خطیب نماز جمعه تهران در پایان بخشی از سخنان خود را به زبان عربی و خطاب به مردم عراق بیان کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
امام جمعه چغادک با گرامیداشت شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: شهادت این مرد اسطوره‌ای ایران قیامتی بر پا کرد و انقلابی در جهان به ویژه در منطقه مقاومت ایجاد کرد. امام جمعه چغادک گفت: شهید سلیمانی با شهادت خود آمریکا را در پیش چشم ملت‌های دنیا رسوا کرد و این تأثیر خون اوست که قدری از آن تازه آشکار شده است، به همین جهت بسیاری از تحلیلگران گفتند، خون سردار سلیمانی از حیات او برای استکبار و آمریکا خطرناک‌تر است. خدری با بیان اینکه خون شهید سلیمانی اتحاد و همبستگی عجیب و بی نظیری در ملت ما و ملت‌های منطقه ایجاد کرد گفت: این خون تشییع جنازه بی‌نظیری را رقم زد که در نوع خود در تمام تاریخ بی سابقه است؛ خون هیچ سردار نظامی در بین ملت‌های دنیا چنین تأثیری ایجاد نکرده است. خدری با بیان اینکه سردار اسماعیل قاآنی خود شهید زنده‌ای است گفت: وی نزدیک ۱۰ سال در کنار آن شهید عزیز بوده و مغز متفکری است. امام جمعه چغادک ادامه داد: انتقام خون شهید ما خروج نظامیان آمریکا از کل منطقه مقاومت است، انتقام این خون، نابودی اسرائیل جنایتکار و ضعف زبونی آمریکا است که ان شاءالله با بیداری ملت‌های منطقه در آینده نزدیک امیدواریم این هدف بزرگ محقق شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران در مصلی امام خمینی (ره) با به سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهر (س) و شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: انسان وقتی خطبه متقین را می‌خواند، آرزو می‌کند که آیا در محیط عینی کسی را می‌شناسیم که آراسته به این فضیلت‌ها باشد، اما وقتی با شخصیتی مانند حاج قاسم سلیمانی روبرو می‌شود، می‌بینید که مصداق دارد و هر فرازی از این ۱۱۰ ویژگی متقین در این شخصیت متبادر می‌شود. وی شهادت را یکی از عوامل رمزگشایی از شخصیت پرهیزکاران دانست و افزود: اسرار شخصیتی حاج قاسم با شهادتش رمزگشایی و پرده برداری شد که یکی از ویژگی‌های شهادت، معرفی شخصیت هاست و زمانی که این شهید با تعریف رهبر معظم انقلاب به مردم معرفی شد و مردم با حقیقت وجودی این شهید روبرو شدند، چنین فضای معنوی در جامعه حاکم شد و این حال معنوی این هفته را دربرگرفت. حاکمیت عطر تقوای الهی در فضای کشوررییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: این هفته یک هفته عجیبی بود. از سحر جمعه گذشته تا این جمعه فضای کشور و منطقه مقاومت از عطر تقوای الهی آکنده بود. این خبر در حال تکمیل است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت اللهکه مسئول وجوهات و مسائل شرعی دفتر مقام معظم رهبری بود، شامگاه (۱۹دی) دعوت حق را لبیک گفت. وی عضو بیت امام راحل (ره) و بیت مقام معظم رهبری و مولف، مورخ و پژوهشگر برجسته شیعه و مولف بیش از ۱۰۰عنوان کتاب در حوزه قرآنی و تاریخ تشیع بود. آیت الله رسولی محلاتی همچنین از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ نخستین رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بوده‌است. آیت الله رسولی نمایندگی استان تهران را در دومین دوره مجلس خبرگان رهبری بر عهده داشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ارتحال عالم فرزانه و نویسنده ودانشمند توانا، یاور دیرینه حضرت امام و رهبر معظم انقلاب، اولین رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه آیت الله رسولی محلاتی را تسلیت گفت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی، نخستین رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و مؤلف، مترجم و گردآورنده آثاری در حوزه تاریخ اسلام و سیره ائمه اطهار (ع) شامگاه امشب دعوت حق را لبیک گفت. آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی، مولف آثاری چون تاریخ اسلام، کیفر گناه و آثار و عواقب خطرناک آن، قصص قرآن یا تاریخ انبیا، درس‌هایی از تاریخ تحلیلی اسلام، راهنمای بهشت یا بهشتیان از دیدگاه قرآن و حدیث، جنبه‌های اخلاقی و سیره عملی امام رضا (ع) و شرح تألیفات شیخ طوسی و شروح آن‌ها شامگاه پنجشنبه ۱۹ دیماه در سن ۸۹ سالگی درگذشت. وی متولد ۱۳۰۹ محلات بود. وی از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ نخستین رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بود و نمایندگی استان تهران را در دومین دوره مجلس خبرگان رهبری بر عهده داشت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/خراسان جنوبی رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: راز اینکه خداوند دل‌ها را به برکت سردار سلیمانی تکان داد، این بود که دل و عقربه وجود او به دل ولی امرش متصل بود. حجت‌الاسلام مهدی رحیم‌آبادی، سه شنبه شب ۱۷ دی، در آیین بزرگداشت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در امامزادگان باقریه بیرجند اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن شرط ولایتمدار شدن، دوست‌شناسی و دشمن‌شناسی است. وی افزود: امروز مساله مهم دشمن و دشمن‌شناسی است و ملت با دندان‌های به هم فشرده و مشت‌های فولادین در مقابل استکبار جهانی در اوج اقتدار، خشم و غضب قرار دارند و انتقام را جزو حق قطعی و کوچکترین اقدام می‌دانند که باید انجام شود. وی با بیان اینکه بنا نیست عالمی با این عظمت دست کفار بیفتد چراکه حاج قاسم‌ها زیاد هستند، اظهار کرد: سردار سلیمانی و همراهانش توانستند گروهی از دشمنان را از منطقه بیرون کنند و قطعا انتقام جهانی خون شهدا گرفته خواهد شد. رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی بیان کرد: این شهادت نشان دهنده استیصال استکبار جهانی است و در این شرایط همه باید به رسالت منتظران ظهور عمل کنیم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری گفت: عصر حاضر اگر عزتی یافت و نامش در تاریخ ماند، به خاطر شکل گیری انقلابی بود که اجازه ددمنشی‌ را به دشمنان خدا نداد. وی اظهارکرد: نهادی به نام نهاد فاخر نماز جمعه و نهادی به نام نهاد نماینده ولی فقیه، این دو برای نقش هدایتگری و برای نقش هدایت در عرصه فرهنگ و سیاست و اجتماع شکل می‌گیرد. آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: هر اتفاقی که برای انقلاب می‌افتد و هر شکلی که صورت بپذیرد باید انقلاب و آرمانهای انقلاب بماند و هدایت‌ها باید استمرار یابد. وی اظهارکرد: این ادامه یافت تا اینکه سیاست در دفتر مقام معظم رهبری و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای وحدت این دو جایگاه تغییر کرد. بدون شک به حول و قوه الهی و به مدد الهی به شما بیش از بنده خدمت خواهند کرد.
مهرمهر2 هفته قبل
وی بیان داشت: نهادی به نام نهاد فاخر نماز جمعه و نهادی به نام نهاد نماینده ولی فقیه، این دو برای نقش هدایتگری و برای نقش هدایت در عرصه فرهنگ و سیاست و اجتماع شکل می‌گیرد. آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: تاریخ انقلاب ما در این چهل ساله در این منصب‌ها مردان بزرگی را به خود دیده که آمدند و رفتند و یا جان پاک خود را مثل شهید سلیمانی تقدیم خدای متعال کردند. هدایت‌ها باید استمرار یابدوی افزود: هر اتفاقی که برای انقلاب می‌افتد و هر شکلی که صورت بپذیرد باید انقلاب و آرمانهای انقلاب بماند و هدایت‌ها باید استمرار یابد. آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: عصر حاضر اگر عزتی یافت و برای همیشه قرن، نامش در تاریخ ماند، به خاطر شکل گیری انقلاب در این دوران بود که ساختار جهان را به هم ریخت و اجازه ددمنشی‌های متوالی و متکاثر را به دشمنان خدا و ملت‌ها نداد. آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه اگر بروم یعنی اورا تنها گذاشته‌ام یعنی حمایت نکرده‌ام برای چه این کار را بکنم، گفت: اما نکته دیگر ابراز تشکر از شما بزرگواران، ابراز محبت شما نه به بنده بلکه به بیت مرحوم مرحوم آیت الله ملک حسینی به لحاظ خدمتهای آن مرحوم است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در پی شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان آن بزرگ‌مرد مقاومت اسلامی طی پیامی اعلام کرد: دولت‌های پلید آمریکای جهانخوار و صهیونیسم جهانی با این اقدام تروریستی بار دیگر نشان دادند، پرچمدار اصلی تروریسم جهانی ذات خبیث و دولت‌های پلید آنان است. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در پی شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان آن بزرگ‌مرد مقاومت اسلامی پیام تسلیت خود را صادر کرد. مصیبت فقدان این سردار دلاور بدون تردید برای همه ملت ما و ملت‌های اسلامی تلخ و سخت خواهد بود. اما به فرموده‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی انتقام جبهه مقاومت اسلامی سخت‌تر خواهد بود. آمریکای جهانخوار و صهیونیسم جهانی با این اقدام تروریستی بار دیگر نشان دادند، پرچمدار اصلی تروریسم جهانی ذات خبیث و دولت‌های پلید آنان است.
فارسفارس2 هفته قبل
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در پی شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد: برکات و آثار این خونهای پاک، تقویت بیشتر مقاومت اسلامی را در تطهیر بلاد اسلامی از لوث وجود استکبار و صهیونیسم، در پی خواهد داشت. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور پیام تسلیتی صادر کرد. مصیبت فقدان این سردار دلاور بدون تردید برای همه ملت ما و ملتهای اسلامی تلخ و سخت خواهد بود، اما به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی انتقام جبهه مقاومت اسلامی سخت‌تر خواهد بود. شهادت سردار سلیمانی و در کنار او مجاهد بزرگ اسلام حاج ابومهدی مهندس و دیگر همراهان ایشان، نشانی روشن و هدایتگر از بهم پیوستگی و وحدت مجاهدان مقاومت اسلامی در منطقه و جهان است. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهشورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشورانتهای پیام/
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/گیلان مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با بیان اینکه فتنه ۸۸ خدشه‌ای توام به اسلامیت و جمهوریت نظام وارد کرد، گفت: فتنه به بهانه تقلب آغاز شد، ‌ اما در ادامه اصل انقلاب و نظام و ولایت را هدف قرار داده بود. مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان به تشریح فتنه پس از انتخابات سال ۸۸ پرداخت و افزود: فتنه به شرایطی می‌گویند که افراد نتوانند در آن شرایط حق را از باطل تشخیص دهند و لذا در فتنه پیچیده ۸۸ تشخیص برای مردم سخت شد. وی با بیان اینکه سران فتنه در القای دروغ بزرگ «تقلب» نقش داشتند و قبل از اعلام نتایج انتخابات اعلام پیروزی کردند، متذکر شد: تقلب رمز فتنه ۸۸ بود و هشت ماه کشور را دچار تلاطم و تشنج کرد. مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با بیان اینکه فتنه ۸۸ ضربه‌ای توام به اسلامیت و جمهوریت نظام زد، گفت: فتنه به بهانه تقلب آغاز شد، ‌ اما در ادامه اصل انقلاب و نظام و ولایت را هدف قرار داده بود. وی برآورد هزینه مادی خسارات فتنه ۸۸ را بالغ بر ۳۲۰ هزار میلیارد تومان دانست و ادامه داد: با این سرمایه می‌توانستیم برای بیش از دو میلیون جوان شغل ایجاد کنیم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/سیستان و بلوچستان سیستان و بلوچستان نماینده شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سیستان و بلوچستان گفت: همیشه در اعتراضات و نگرانی‌ها باید حواسمان به نفوذ دشمن و افراد سود جو باشد چراکه آنها خیرخواه مردم و ایران اسلامی نیستند. وی با بیان اینکه منافقین در فتنه ۸۸ دنبال این بودند تا آتش فتنه را شعله ورتر کنند، افزود: مردم بدانند که وسط اعتراضات، دشمن به میدان می‌آید، پس باید مواظب نفوذ دشمن باشند و نگذارند افراد شرور از اعتراضات آنها سوء استفاده کنند و با شرارت‌های خود به اموال عمومی و خصوصی صدمه بزنند. وی ادامه داد: حساب مردم ایران از سودجویان و اشرار جداست چراکه مردم ما به اموال خودشان آسیب نمی‌زنند و از فقه اسلام تجاوز نمی‌کنند. نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: ۹ دی آن مهر بطلانی بود که بر سحر دشمنان زده شد و در واقع حضور مردم در حماسه آن روز باطل السحری بود که بر جریان فتنه گران و استکبار جاری شد. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید