آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران
شورای شهر

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

ایمناایمنا8 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، ابوالفضل ابوترابی درباره طرح مجلس برای ایجاد مکانی جهت برگزاری تجمعات اظهار کرد: بنده و آقای مازنی دو طرح برای اصلاح بندی از قانون اساسی ارائه کردیم که به موجب آن افراد امکان برگزاری تجمع داشته باشند مشروط بر آن که تجمع مسلحانه نبوده و مخل امنیت عمومی نباشد. سه مصوبه از سوی شورای شهر تهران، وزارت کشور و شورای عالی امنیت ملی در این باره ارائه شد لذا این ۵ طرح در کمیسیون شورا بررسی و با هم ادغام شد. وی ادامه داد: خروجی این طرح‌ها مصوبه کمیسیون شوراها بود که اکنون در نوبت بررسی صحن قرار گرفته که به دلیل طرح‌هایی که در صف بررسی صحنه قرار دارد بعید است به این دوره مجلس برسد مگر این که با اتفاقات رخ داده در روزهای اخیر بتوانیم در هفته آینده اولویت بررسی این طرح را جلو انداخته و در این دوره تعیین تکلیف کنیم. وی افزود: پیشنهاد بنده این بود که مجل تجمع در تهران جلوی مجلس باشد که کمیسیون شوراها با آن مخالفت کرد در نهایت مصوب شد که محل تجمع بنا به تشخیص شورای تامین استان‌ها اعلام شود. ابوترابی به ایسنا گفت: قطعا در اعتراضات اخیر اگر مکان خاصی برای تجمع وجود داشت به راحتی می‌توانستیم بین افرادی که طبق خواسته قانونی‌شان می‌خواستند تجمع کرده تا صدایشان را به گوش مسئولان برسانند باکسانی که از این بستر آشوب‌گری کرده و سوار موج شدند تفکیک قائل شویم به هرحال امیدواریم اولویت بررسی این طرح را هفته آینده در دستور کار قرار دهیم.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
۳۰۰میلیارد تومان خسارت در اصفهانناآرامی‌های روزهای گذشته در اصفهان خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های شهری و اماکن و اموال عمومی وارد کرد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری، می‌گوید: حوادث اخیر خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. وی با اشاره به برآوردهای اولیه خسارات واردشده به زیرساخت‌های شهری، گفت: بیش از ۳۰۰میلیارد تومان برآورد اولیه خسارات است. البته برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته اما نزدیک به ۵۰میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است. خسارت ۵۰میلیارد تومانی به شبکه اورژانسعلاوه بر زیرساخت‌های شهری، زیرساخت‌های درمانی نیز در اعتراضات اخیر متضرر شده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بارش باران و برف طی هفته‌های اخیر در تهران گفت: میزان بارش در مدت زمان کوتاه در هفته گذشته تهران زیاد بوده و حجم نهرها و کانال‌ها جواب نمی‌دهد. اگر مانعی بر سر راه آب نباشد، عبور می‌کند و مشکلی ایجاد نخواهد شد. صدراعظم نوری با بیان اینکه وقتی حجم باران باشد، این مقدار آب عبور خواهد کرد، افزود: باید صبوری کرد و نظارت کامل داشت و چنانچه مسیر باز باشد این حجم عبور خواهد کرد اما از مردم می‌خواهیم شهر، خیابان‌ها، نهرها و کانال‌ها را محل تخلیه پسماند قرار ندهند. رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ما در این لایروبی‌ها بعضا شاهد بودیم تشک خوشخواب، صندلی و مبل در کانال‌ها ریخته شده که این کانال‌ها هر چقدر هم عریض باشند بالاخره آب پشت این وسایل گیر می‌کند. او افزود: خواهشی که از مردم داریم این است که همکاری کنند تا پسماندهای خود را در جای مناسب قرار بدهند و در فضاهای عمومی رها نکنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ در تهران روزانه ۸تا ۹ هزار تن زباله تولید می‌شود که در مقایسه با سایر کشورها عدد قابل توجهی است. همچنین به دلیل تفکیک نشدن زباله خشک از‌تر، بازیافت زباله بسیار محدود است و کمپوست تولیدی هم کیفیت لازم برای استفاده به عنوان کود در فعالیت‌های باغبانی را ندارد. در این نمودار میزان زباله تولیدی تهرانی‌ها را به تفکیک نوع نشان داده‌ایم. همان‌طور که مشخص است، مواد غذایی در صدر این نمودار است و پلاستیک رتبه دوم را دارد. آن‌طور که مدیران این مرکز می‌گویند؛ طرح جامع مدیریت پسماند سال آینده برای بررسی به صحن شورای شهر تهران خواهد آمد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین16 ساعت قبل
مصوبه‌ای که مناطق مشخصی از شهر را به برگزاری تجمعات مردمی اختصاص می‌داد. اعتمادآنلاین|‌ تجربه اعتراضات مردمی در دی‌ماه سال ۹۶ باعث شد دولت و مجلس به دنبال راهی برای تسهیل و کاهش آسیب‌های ناشی از تجمعات مردمی بگردند. اصلی که حق تجمعات مردمی و راهپیمایی را مشروط بر آنکه «مخل مبانی اسلام» نباشد و «بدون حمل سلاح» انجام شود به رسمیت شناخت. دیوان عدالت اداری مصوبه دولت را ابطال کرددر همین راستا، مصوبه تعیین محل‌هایی برای تجمعات به دولت ابلاغ شد و از طرف دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در کمیسیون امور داخلی شوراها مطرح شد و به تصویب رسید. ضلع شمالی مجلس شورای اسلامی تا ورزشگاه آزادی و بوستان گفت‌وگو هم به این کار اختصاص یافت.
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، محمد سالاری با بیان این که وجود ۱۲۰۰ مرکز صدور پروانه در منطقه سرزمینی تهران نشان می‌دهد به همین میزان نیز کانون جمعیتی وجود دارد، گفت: با وجود این میزان کانون جمعیتی تصمیم‌گیری‌های جزیره‌ای به این نوع ساخت‌وسازها دامن زده است. سالاری با تاکید بر این که باید نظام تصمیم‌سازی واحدی در حوزه شهرسازی اعمال شود، تصریح کرد: اکنون شورای اسلامی شهر هر بخش با همکاری شهرداری همان منطقه در راستای درآمدزایی هر چه بیشتر مجوزهایی را صادر می‌کنند. وی با بیان این که فراهم‌سازی بستر لازم برای بارگذاری‌های جمعیتی و بلندمرتبه‌سازی از سوی بخش خصوصی در تعامل با شهرداری‌های مناطق اقماری تهران معضلی شده است، گفت: حاکمیت نباید اجازه این نوع ساخت‌وسازها را بدهد، زیرا مجاز بودن این نوع فعالیت‌ها در ادامه بار مضاعفی بر دوش تهران خواهد گذاشت. سالاری ادامه داد: مجاز بودن چنین ساخت‌وسازهایی منجر به هجوم جمعیتی در اطراف تهران به مرکز شهر و دریافت سرانه‌های خدماتی از پایتخت خواهد شد. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: مدیریت یکپارچه از حریم لازم است تا ظرفیت‌های پایتخت هدر نرود و معضلات عدیده در آینده رخ ندهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
محمد سالاری در تشریح پیشنهاد تعیین محل هایی برای تجمعات مردم گفت: تصمیمی که شورای شهر تهران در ابتدای دوره پنجم گرفت در راستای تحقق اصول قانون اساسی کشور مبنی بر به رسمیت شناختن و قانونی دانستن اعتراضات مسالمت آمیز به مجموعه تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی است. وی افزود: با توجه به اینکه این موضوع از ضرورت‌های انکارناپذیر نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر جمهوریت نظام است و علی‌رغم همراهی که جامعه مدنی و رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی با این موضوع داشتند و اتفاقا مسئولین نظام هم در سطوح مختلف اعم از دولت، مجلس و سایر نهادها در سخنرانی‌ها و شعار‌های انتخاباتی و برنامه هایشان بر این امر تاکید داشتند؛ ولی متاسفانه مورد مخالفت قرار گرفت و به سرانجام نرسید. وی ادامه داد: اتفاقات امروز جامعه ایران فارغ از محتوای طرح که مربوط به روزرسانی تدریجی قیمت سوخت است که در برنامه ششم توسعه به تصویب رسید و در محافل کارشناسی هم اکثریت نظریه پردازان و کارشناسان اقتصادی و سیاسی آن را مشروط به اجرای یک فرایند درست قبول دارند، ناشی از عدم گفتگو و تبادل نظر و اشتراک گذاری نظرات بوده است. وی اظهار کرد: در این شرایط نتیجه این می‌شود که وقتی به علتی مانند افزایش قیمت سوخت فضای التهاب آور ایجاد می‌شود گروه‌های معاند با سوءاستفاده از فضا به دنبال اهداف خود برای ضربه‌زدن به نظام، مردم و اموال عمومی برمی‌آیند و کنشگری می‌کنند و اعتراضات عمومی به شیوه‌های غیرقابل قبول سوق پیدا می‌کند. سالاری که به عقیده او یکی از مسببان اصلی رخداد برخی شیوه‌های اعتراضی، عدم اجرای اصول قانون اساسی است، افزود: در حقیقت سران قوا به محورهایی که خودشان در این ارتباط مطرح می‌کنند، در زمان اجرا و اقدام، عمل نمی‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
از گذشته هم استعمارگران همواره در این منطقه حضور داشته‌ و در امور داخلی کشور دخالت می‌‌کردند. وی ادامه داد: این در حالی‌است که ملت ما از زمان مشروطه پیشگام دموکراسی در منطقه بوده و برای آن هزینه داده است. با در نظر گرفتن حق اعتراض مردم دو طرف با یگدیگر گفت‌وگو کنند تا ان‌شاءالله از این ناآرامی‌ها عبور کنیم. وی سپس گفت: ما همچنان به دولت محترم اصرار می‌کنیم که اماکنی را برای بیان اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایجاد کند. در سه سال اخیر به خاطر اینکه این ظرفیت و امکان به صورت قانونی فراهم نشده است، مشکلاتی داشته‌ایم.
انتخابانتخاب18 ساعت قبل
محسن هاشمی گفت: در ابتدای کار برآورد می‌شد که به سهمیه‌بندی بنزین بیش از ۱۵ تا ۲۰ در صد افزایش مسافر خواهیم داشت که این موضوع مشهود است و باید گفت: افزایش نرخ سوخت تاثیر مستقیمی بر حمل و نقل عمومی تهران دارد. وی با بیان اینکه به دلیل سردی هوا، معمولا مردم از مترو و اتوبوس استقبال بیشتری می‌کنند گفت: با اینکه تمام ناوگان حمل و نقل عمومی را برای سرویس دهی بهتر و سریع فعال کردیم، اما دقت داشته باشید که با توجه به سهمیه بندی بنزین، استقبال مردم از مترو و اتوبوس بیشتر است و این در حالیست که شهرداری تهران توان افزایش ناوگان را ندارد. رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه باید فکر اساسی به حال مترو کرد؛ چرا که در حال حاضر بیش از هزار واگن در مترو فعال است که حدود ۳۰ درصدشان نیز باید اورهال شوند گفت:، اما اجبارا باید از این قطار‌ها استفاده کنیم که ممکن است در حین سرویس دهی دچار حادثه یا خرابی شوند و دقت داشته باشید که اگر یک واگن یا یک قطار مترو نتواند به درستی کار کند، کل سرویس دهی خط و حتی شبکه مترو را دچار اختلال می‌کند. وی با اشاره به مشکلات سیستم اتوبوسرانی نیز با بیان اینکه تعداد ناوگان اتوبوس رانی تهران، طی ده سال گذشته از بیش از ۷۰۰۰ دستگاه است گفت:، اما به جای آنکه مطابق برنامه ناوگان اتوبوسرانی ۳۰ درصد افزایش یابد تعداد اتوبوس‌ها به کمتر از ۶۰۰۰ دستگاه رسیده که عمر اتوبوس‌ها نیز از پنج سال به ۱۱ سال رسیده است به نحوی که نیمی از ناوگان فعلی اتوبوسرانی تهران در حال حاضر فرسوده است و روزانه بیش از ۳۰۰ مورد توقف ناشی از خرابی اتوبوس در تهران رخ می‌دهد که موجب افزایش ترافیک و نارضایتی شهروندان می‌شود. هاشمی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود ناوگان در سیستم مترو و اتوبوس گفت: مدیریت شهری در حالی با افزایش حدوده ۱۵ تا ۲۰ درصدی مسافران در پی سهمیه بندی بنزین روبرو است که ناوگان فرسوده‌اش توان لازم را ندارد و به همین دلیل از دولت خواستیم که به شهرداری تهران نگاه ویژه‌ای داشته باشد و آن‌ها نیز قول بررسی دادند چراکه بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها باید بخشی از درآمد‌های بنزین صرف توسعه حمل و نقل عمومی شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از ضرورت مدیریت یکپارچه در بحث شهری خبر داد و گفت: وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در کلانشهر تهران بر مشکلات عدیده شهری افزوده است. محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به چرایی ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اطراف تهران، گفت: متاسفانه نبود سیاست گذاری منسجم و واحد و همچنین وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در کلانشهر تهران بر مشکلات عدیده شهری افزوده است. وی با بیان اینکه وجود هزار و ۲۰۰ مرکز صدور پروانه در منطقه سرزمینی تهران نشان می‌دهد که به همین میزان نیز کانون جمعیتی وجود دارد، افزود: با وجود این میزان کانون جمعیتی تصمیم گیری‌های جزیره‌ای به این نوع ساخت و ساز‌ها دامن زده است. سالاری ادامه داد: مجاز بودن چنین ساخت و ساز‌هایی منجر به هجوم جمعیتی در اطراف تهران به مرکز شهر و دریافت سرانه‌های خدماتی از پایتخت خواهد شد. رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، یادآور شد: مدیریت یکپارچه از حریم لازم است تا ظرفیت‌های پایتخت هدر نرفته و معضلات عدیده در آینده رخ ندهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیته میراث و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، از بارگذاری دو برابری جمعیت در اطراف دریاچه چیتگر انتقاد کرد و گفت: شهرداری باید ساخت و ساز‌ها و عوارض زیست محیطی منطقه را کاهش دهد. حسین خلیل آبادی رئیس کمیته میراث و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به مشکلات رخ داده برای ساکنان اطراف دریاچه چیتگر، گفت: در اطراف این دریاچه اکنون جمعیت بسیاری ساکن شده‌اند در حالی که این منطقه ظرفیت این میزان خانوار را ندارد. وی با بیان اینکه در حال حاضر بارگذاری جمعیت در اطراف دریاچه چیتگر دو برابر پیش بینی‌های قبلی بوده است، افزود: البته که می‌توان با ایجاد سیستم‌های تهویه و سیستم‌های اکولوژیک بخشی از معضلات زیست محیطی را برطرف کرد، اما باید جمعیت پذیری در این منطقه را کنترل کرد. این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه این نوع افزایش جمعیت در اطراف دریاچه چیتگر محیط زیست را تهدید می‌کند، افزود: شهرداری باید بارگذاری جمعیت در این منطقه را کنترل کرده و سیستم‌های لازم برای رفع عوارض از نظر بو و شرجی بودن شرایط جوی را با نصب دستگاه‌ها رفع کنند. انتهای پیام/
ایسناایسنا22 ساعت قبل
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: باید زمینه بروز رسمی و قانونی اعتراضات مردم فراهم شود. از گذشته هم استعمارگران همواره در این منطقه حضور داشته‌ و در امور داخلی کشور دخالت می‌‌کردند. وی سپس گفت: ما همچنان به دولت محترم اصرار می‌کنیم که اماکنی را برای بیان اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایجاد کند. میرولوحی در پایان گفت: باید زمینه بروز رسمی و قانونی اعتراضات مردم فراهم شود. در سه سال اخیر به خاطر اینکه این ظرفیت و امکان به صورت قانونی فراهم نشده است، مشکلاتی داشته‌ایم.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
خبرگزاری ایسنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: باید زمینه بروز رسمی و قانونی اعتراضات مردم فراهم شود. از گذشته هم استعمارگران همواره در این منطقه حضور داشته‌ و در امور داخلی کشور دخالت می‌‌کردند. وی سپس گفت: ما همچنان به دولت محترم اصرار می‌کنیم که اماکنی را برای بیان اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایجاد کند. میرولوحی در پایان گفت: باید زمینه بروز رسمی و قانونی اعتراضات مردم فراهم شود. در سه سال اخیر به خاطر اینکه این ظرفیت و امکان به صورت قانونی فراهم نشده است، مشکلاتی داشته‌ایم.
ایسناایسنا1 روز قبل
با پایان ششمین دوره برنامه کتاب‌گردی در روز کتاب‌گردی به نظر می‌رسد هنوز هم این روز برای مردم عادی شناخته‌شده نیست. به نظر می‌رسد این اتفاق یعنی کتاب‌گردی بیشتر جنبه دولتی دارد و مسئولان باربط و بی‌ربط سعی دارند حتما در این مراسم شرکت کنند. ناگفته نماند که امسال کتاب‌گردی بی‌فروغ‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد؛ البته اختلال در اینترنت در اطلاع‌رسانی درباره برگزاری این رویداد تاثیرگذار بود. احمد مسجدجامعی‌، عضو شورای شهر تهران و بنیان‌گذار کتاب‌گردی، محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب و دبیر هفته کتاب و تعدادی از خبرنگاران و عکاسان از افراد حاضر در برنامه کتاب‌گردی امسال بودند. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نیز در بازدید از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف که بخش عمده‌ای از آثارش به نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد حضور داشت.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران از اعضای شورای شهر تهران درخواست کرد تا بر کتاب‌فروشی‌هایی که در مترو هستند نظارت شود. به گفته رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، کتاب‌فروشی‌های محله اهمیت زیادی در فروش کتاب‌ها دارند و این کتاب‌فروشی‌های بزرگ بیشتر صنعتی‌شده هستند. هومان حسن‌پور همچنین اظهار کرد: دست‌فروشان مترو واقعا ما را اذیت می‌کنند و اعتماد عمومی به کتاب‌فروشی‌ها را از بین برده‌اند. او سپس به مسئله قاچاق کتاب و کاربری‌های فرهنگی اشاره کرد و از شورای شهر خواست در این زمینه تسهیلاتی را برای آن‌ها فراهم کند. او در ادامه بیان کرد: بعضی از مسائل در دست شورای شهر نیست و شورای شهر این قدرت را ندارد، اما برخی از کارها مانند کافه‌کتاب‌ها دارد قاعده‌مند می‌شود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
۳۰۰میلیارد تومان خسارت در اصفهانناآرامی‌های روزهای گذشته در اصفهان خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های شهری و اماکن و اموال عمومی وارد کرد. حمله به زیرساخت‌های شهری، بانک‌ها، ادارات مختلف ازجمله مخابرات، مؤسسات قرض‌الحسنه، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس‌های شهری، اموال عمومی، خودروهای شهروندان، ساختمان‌ها و فضای سبز موجب تخریبی بی‌سابقه شد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری، می‌گوید: حوادث اخیر خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. البته برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته اما نزدیک به ۵۰میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است. خسارت ۵۰میلیارد تومانی به شبکه اورژانسعلاوه بر زیرساخت‌های شهری، زیرساخت‌های درمانی نیز در اعتراضات اخیر متضرر شده‌اند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - برنامه کتابگردی با حضور فرماندار سنندج، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و جمعی از هنرمندان روز پنجشنبه در سنندج اجرا شد. در راستای اجرای پویش سراسری برنامه کتابگردی، مسئولان از تعدادی از کتابفروشی‌ها و انتشارات این شهر بازدید کرده و در جریان وضعیت این روزهای بازار نشر و مسائل و مشکلات پیش روی این قشر قرار گرفتند. کتابفروشی‌های غزالی و میدیا و انتشارات کردستان، ژیار، شیخی، مادیار و نحوی امروز در پویش کتابگردی مورد بازدید مسئولان و اهالی قلم و فرهنگ و هنر شهرستان سنندج قرار گرفتند. ما می‌توانیم با حضور خود در کتابفروشی‌ها و خرید کتاب به روشن ماندن این چراغ‌ها کمک کنیم و شهر و خانه‌هایمان را روشن نگه داریم». برچسب‌هاکردستان سنندج کتاب فرهنگ و ارشاد اسلامی
ایسناایسنا1 روز قبل
برنامه کتاب‌گردی در راسته کتاب‌فروشی‌های خیابان انقلاب ادامه پیدا کرد. در این برنامه بر تقویت جنبه مردمی کتاب‌گردی و دولتی نشدن آن تأکید شد. گروه کتاب‌گردی بازدید خود را از کتاب‌فروشی جهاد دانشگاهی آغاز کردند و سپس به نمایشگاه «اهدای کتاب به کتاب‌فروشی‌های سیل‌زده پلدختر» در خانه کتاب رفتند. نیکنام حسینی‌پور درباره میزان مردمی بودن برنامه کتاب‌گردی به ایسنا گفت: قبول دارم که جنبه مردمی این مراسم ضعیف است و بیشتر مسئولان در این مراسم شرکت می‌کنند. ما خودمان از این‌که کتاب‌گردی جنبه دولتی پیدا کند اجتناب می‌کنیم، اما از حضور مسئولان در این مراسم استقبال می‌کنیم، زیرا بسیاری از مشکلات کتاب‌فروشی‌ها با این بازدیدها حل می‌شود، ولی جنبه مردمی این رویداد نیز باید تقویت شود.
فارسفارس1 روز قبل
گفتنی است در این دیدار، از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. همچنین یادمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تقارن ایام هفته کتاب با هفته وحدت منتشر شده بود، به محسن هاشمی اهدا شد. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سیاست ما این است که کتابفروشی‌های محله (پاتوق کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم. این عضو شورای شهر ادامه داد: شهرداری منطقه ۲ تهران به خوبی این فضا را ایجاد کرده و امیدواریم در دیگر مناطق تهران نیز شاهد راه‌اندازی پاتوق‌های کتاب باشیم. در این دیدار کتاب «تاریخ پوشاک اقوام ایرانی» از سوی مدیریت شهر کتاب هیرمند به احمد مسجدجامعی هدیه داده شد و مسجدجامعی نیز کتاب «مردی به نام اوه»، «معماری اسلامی» و چند کتاب جامعه‌شناسی و روان‌شناسی را خریداری و به خبرنگاران هدیه کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
عضو شورای شهر تهران با اشاره به این‌که فضای کتاب‌فروشی‌های شهر باید برای جانبازان و معلولان مناسب‌سازی شود، اظهار کرد: از مزایای کتاب‌گردی، آشنایی مردم با ناشران و نویسندگان است. بازدید بعدی از شهر کتاب هیرمند در مجتمع بوستان پونک بود. مسئول شهر کتاب هیرمند نیز در پاسخ، حضور دانشجویان را پررنگ دانست و از فروش بالای کتاب‌های روان‌شناسی، فلسفه، جامعه‌شناسی و ادبیات خبر داد. او همچنین از مدیرعامل موسسه خانه کتاب خواست تا معافیت مالیاتی صنف کتاب‌فروشی‌ها را پیگیری کند. در این دیدار مسجدجامعی پس از تفال به دیوان حافظ، کتاب را امضا و خریداری و به مدیر کتاب‌فروشی اهدا کرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ایسنا_ ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. به گزارش خبر فوری به نقل از ایسنا، ششمین دوره کتاب‌گردی همزمان با روز پایانی بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با حضور احمد مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران -، مهدی‌ هاشمی - رئیس شورای شهر تهران -، نیکنام حسینی‌پور - دبیر هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب - و محمدرضا جوادی یگانه - معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران - آغاز شده است. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، محسن محمدیان، در توضیح جزئیات واگذاری کارت بلیت رایگان مترو به سربازان گفت: شرکت بهره‌برداری مترو اجرا کننده مصوبات شورای شهر تهران است. وی افزود: تصمیم‌گیری درباره رایگان بودن بلیت مترو برای تمام اقشار جامعه بر اساس تأییدیه و مصوبه شورای شهر تهران انجام می‌شود. مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو گفت: در کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران کمیته بلیت مترو و اتوبوس وجود دارد که اگر قرار باشد تصمیمی در حوزه رایگان‌سازی بلیت مترو برای سربازان گرفته شود باید در این کمیته بررسی و تصمیم گیری شود. او تصریح کرد: اگر شورای شهر تهران مصوبه‌ای مبنی بر رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان داشته باشد، این مصوبه اجرا می‌شود. او در پاسخ به این سوال که آیا رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان برای شرکت بهره‌برداری مترو چالشی ایجاد می‌کند یا خیر، تصریح کرد: اگر قرار باشد طرح (رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان) به تصویب برسد، به طور حتم نظر کارشناسی شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
در این مراسم مهدی هاشمی؛ رئیس شورای شهر تهران در رابطه با فعالیت‌های این نشر گفت: بخش مهمی از آثار منتشر شده در این انتشارات به تالیفات و نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد. گفتنی است در این دیدار، از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. همچنین یادمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تقارن ایام هفته کتاب با هفته وحدت منتشر شده بود، به محسن هاشمی اهدا شد. احمد مسجدجامعی ضمن رونمایی از تابلوی راهنمای کتابفروشی آموت، وعده داد: نصب تابلوی راهنمای کتابفروشی‌ها در همه جای تهران اجرایی شود. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سیاست ما این است که کتابفروشی‌های محله (پاتوق کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. به گزارش ایسنا، ششمین دوره کتاب‌گردی همزمان با روز پایانی بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با حضور احمد مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران -، مهدی‌ هاشمی - رئیس شورای شهر تهران -، نیکنام حسینی‌پور - دبیر هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب - و محمدرضا جوادی یگانه - معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران - آغاز شده است. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
فراروفرارو1 روز قبل
به گزارش فرارو، در یک هفته اخیر پس از افزایش قیمت بنزین مقامات امنیتی و برخی دولتمردان مردم را به اعتراض قانونی و خودداری از حرکت‌های تخربی و احساسی فراخوانده‌اند. به طور مشخص وزیر کشور خواستار طی مسیر قانونی برای اعتراض شده است. مقامات کشور در حالی از طی مسیر قانونی سخن می‌گویند که این مسیر قانونی دقیقا روشن نیست. شاید تنها پاسخ این است که اعتراض قانونی منوط به دریافت مجوز از وزارت کشور است. او افزود: «به همین دلیل بر مبنای ماده (۹۱) قانون آئین دادرسی دیوان عدالت به تصمیم هیئت عمومی دیوان عدالت اعتراض کرده‌ایم که امیدواریم با التفات به مبانی و جهات اعتراض، دیوان عدالت در نهایت اعتراض معاونت را پذیرفته و امکان اعمال حق اجتماعات و به تبع اعتراض به‌نحو مؤثر و امن را فراهم کند.» جنیدی از این که دیوان عدالت اداری این اعتراض را بررسی نکرده انتقاد کرد.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امسال شاخص‌های آلودگی هوا به هنگام افزایش آلاینده‌ها در شهر ری به بیش از ۱۶۰ واحد رسید، گفت: دلیل این وضعیت وجود آلاینده‌های بسیار در محدوده شهر ری است. عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: کارخانه سیمان، پالایشگاه نفت تهران، کامیون‌های عبوری از شهر ری و اتوبوس‌های شرکت واحد که با عمر طولانی در خطوط شهر ری فعالیت می‌کنند همه از جمله عوامل اصلی هستند که موجب شد این منطقه در هفته گذشته از میان مناطق مختلف شهر تهران آلوده‌ترین نقطه باشد. خلیل‌آبادی با اشاره به توقف بسیاری از اتوبوس‌های شهری در شهر ری، تصریح کرد: چند توقفگاه اتوبوس در شهر ری وجود دارد که هنگام توقف اتوبوس‌ها در این اماکن تعداد اتوبوس‌ها به ۲ هزار دستگاه می‌رسد و هنگام صبح که اتوبوس‌ها روشن می‌شوند، بخش زیادی از هوای شهر ری آلوده می‌شود. عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انتقال پالایشگاه به جای دیگر ممکن است یا خیر؟ گفت: سلامت مردم از این موضوع مهم‌تر است، لذا یا باید پالایشگاه را انتقال دهند و یا آن‌ها را متناسب با استانداردهای محیط زیست تغییر دهند. خلیل‌آبادی در خصوص موضوع انتقال کارخانه سیمان، تصریح کرد: مقرر شده است تا صنایع کوچک داخل شهر به شهرک شمس‌آباد منتقل شوند که این کار هم با کندی انجام می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس1 روز قبل
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: طرح جدایی ری از تهران با ۳۶ امضا پیش از این توسط نمایندگان مجلس به هیات رئیسه تقدیم شده و اکنون در کمیسیون شوراها در حال بررسی است که با تصمیم نهایی مجلس در این زمینه اقدام می‌شود. خلیل‌آبادی گفت: در صورتی که طرح جدایی ری از تهران در دوره کنونی مجلس تصویب شود تا سال ۱۴۰۰ این جدایی اجرایی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: من سال‌ها در ری زندگی‌کرده‌ام و به نظرم اکثر مردم به ویژه نخبگان و فرهیختگان با این تصمیم موافقند. به گزارش فارس، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران گفته است؛ جدایی ری از تهران به نفع مردم ری و تهران نیست و اکثر اعضای شورای شهر مخالف این جدایی هستند. همچنین ری قدیمی‌ترین شهر ایران معروف است و جا دارد که تصمیم‌گیران با دقت و بررسی جوانب مختلف تصمیم به جدایی برای این شهر بگیرند.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. خبرگزاری ایسنا: ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
سرمای ناگهانی هوا و بارش برف و گرانی بنزین و اعتراض‌هایی که در پی آن صورت گرفت و قطعی اینترنت و عدم دسترسی به شبکه‌های اجتماعی سبب شد که بازتاب رسانه‌ای «هفته کتاب» و طرح «پائیزه کتاب» کمتر از همیشه باشد. برترین‌ها: سرمای ناگهانی هوا و بارش برف و گرانی بنزین و اعتراض‌هایی که در پی آن صورت گرفت و قطعی اینترنت و عدم دسترسی به شبکه‌های اجتماعی سبب شد که بازتاب رسانه‌ای «هفته کتاب» و طرح «پائیزه کتاب» کمتر از همیشه باشد. اما روز ویژه طرح پاییزه که استقبال از کتاب و کتابفروشی‌ها در آن روز به اوج خود می‌رسد، امروز است. روز آخر هفته کتاب که در سال‌های اخیر روز کتابگردی نامگذاری شده است، روزی که کتابخوان‌ها قرار می‌گذراند تا به کتابفروشی‌های محبوب خود بروند و سری به آن‌ها بزنند و کتاب بخرند. در چنین شرایطی نباید بگذاریم چراغ کتابفروشی‌ها خاموش یا کم نور شود.

به انتهای لیست رسیدید

شورای شهر

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا