آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران
شورای شهر

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
مدیریت شهری تهران از بین دست‌کم سه معادله …کف و سقف افزایش مبلغ عوارض ساختمانی برای ساخت‌و‌سازهای مسکونی در سال جدید اعلام شد. بر این اساس، سال آینده میانگین هزینه مربوط به عوارض ساخت مسکن در پایتخت بین ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به وضع موجود افزایش پیدا می‌کند. کف و سقف عوارض ساخت مسکن در شهر تهران برای سال ۹۹ تعیین شد. اما معادله سوم که بر مبنای آن، پایه محاسباتی جدیدی برای عوارض ساخت وساز تعریف می‌شود به این صورت پیش‌بینی شده که عوارض ساختمانی برحسب مرغوبیت مکانی محاسبه و به سازنده اعلام شود. در حال حاضر عوارض ساخت وساز نسبتی از قیمت فروش مسکن است.
دنیای خودرودنیای خودرو1 ماه قبل
به گزارش «دنیای خودرو» قیمت بلیت‌ها در سال جدید افزایش پیدا کردند. طبق مصوبه شورای شهر تهران از این پس بلیت مترو داخل شهری از۱۲۰۰ تومان به ۱۵۰۰ تومان در سال ۹۹ افزایش خواهد یافت و بلیت تک سفره مترو نیز با افزایش ۲۰۰ تومانی به ۱۷۰۰ در سال ۹۹ تغییر می‌کند. بلیت تک سفره هشتگرد که ۶۰ کیلومتر است ۵ هزار تومان تعیین شده و بلیت مترو فرودگاه امام (ره) به دلیل کم بودن تعداد مسافرانش همان ۹هزارتومان باقی خواهد ماند. همچنین برای اتوبوس و مینی بوس نیز افزایش ۲۵درصدی پیش بینی شده است. این افزایش در حالی مطرح شده است که سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک آن را کافی نمی‌داند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین، دکتر حامد مظاهریان با اشاره به تصویب بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، نوشت: «در شرایطی که دولت نتوانست کلیات بودجه سال ۱۳۹۹ را در مجلس شورای اسلامی به تصویب برساند، با هوشمندی و دقت نظر شورای شهر تهران، بودجه شهر تهران شامل درآمدها، هزینه‌ها و تبصره‌ها به تصویب رسید. برای مأموریت ترافیک بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافته است. در بودجه، ۷۹۰ میلیارد تومان برای بازنشستگی و بازخرید انگیزشی بیش از ۳۰۰۰ نفر پرسنل شهرداری تهران پیش‌بینی شده است. افزایش ۲۵ درصدی در هزینه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری تهران نسبت به سال ۱۳۹۸ در نظر گرفته شده است. بودجه شهرداری پس از کسب نظر از فرمانداری بر روی سایت شفاف برای اطلاع عموم بارگذاری خواهد شد.»

ببینید | دلیل آلودگی هوای تهران در چند روز گذشته چه بود؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
تردد بالای خودروهای شخصی در سطح شهر و فرسودگی ناوگان حمل ونقل شهری دو دلیلی است که همواره برای شاخص بالای آلودگی هوای تهران مطرح می‌کنند، اما یک‌شنبه یازدهم اسفندماه در حالی شاخص آلودگی هوای پایتخت ۱۳۶ بوده‌ که عموم شهروندان به علت شیوع بیماری کرونا خود را در خانه‌ها قرنطینه‌کردند و به‌گفته‌ی مدیر برنامه‌ریزی شرکت پخش فراورده‌های نفتی مصرف بنزین ده درصد کاهش یافته‌است. محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران می‌گوید: «احتمال دارد سوزاندن مازوت توسط نیروگاه‌های گازی علت آلودگی هوای شهر تهران باشد».
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشناهید خداکرمی در دویست و سومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران اظهار داشت: آنچه از اخبار به گوش ما می‌رسد تعداد قابل توجه ایرانیانی که به خارج از کشور می‌روند به بیماری کرونا است. اخبار اجتماعی- وی افزود: ‌این موضوع نشان می‌دهد یا تعداد زیادی از افراد در کشور آلوده به ویروس کرونا بدون علامت هستند و یا در ورودی کشور در فرودگاه امام به کرونا مبتلا شده‌اند. این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ‌هر چند که فرودگاه امام خمینی در حوزه شهرداری تهران نیست ولی شخص حناچی در ستاد کرونای تهران است و باید با ارگان‌های دیگر این موضوع به بحث گذاشته شود. خداکرمی خاطرنشان کرد: ایستگاه‌های مترو، واگن‌های قطار و تاکسی‌های مربوط به فرودگاه امام و حتی دوربین‌های آن باید ضد عفونی شوند و حناچی شهردار تهران این مسئله را در ستاد کرونای تهران مطرح و پیگیری کند. وی گفت: آمار بالای مبتلایان به کرونا که از ایران به کشورهای دیگر سفر کرده‌اند نشان می‌دهد که اگر همه ما آلوده به کرونا نباشیم انتقال این ویروس در فرودگاه امام بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعیین تکلیف رای نهایی پالادیوم به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت که؛ حدود دو هفته می‌شود که رای نهایی مبنی بر تخریب پل و تونل پالادیوم صادر و ابلاغ شده است. شهرداری منطقه یک نیز در واکنش به این اظهار نظر رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به اقتصادآنلاین گفت که رای به مالک ابلاغ شده اما به منطقه هنوز نه. مدیر روابط عمومی این منطقه اعلام کرد که به محض ابلاغ رای، ما برای عملیاتی کردن آن دست به کار خواهیم شد همچنین از آنجایی که پل و تونل احداث شده سازه‌های سنگینی هستند که باید به دقت جمع‌آوری شود در حال رایزنی با سازمان نظام مهندسی هستیم. البته شهرداری منطقه یک این را هم گفت که مالک تا دوماه بعد از صدور رای فرصت دارد تا خود نسبت به جمع آوری تخلف اقدام کند در غیراین صورت منطقه و شهرداری وارد عمل خواهند شد.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
دکتر اقبال شاکری با اشاره به اینکه مردم با انتخاب خود در دوم اسفندماه به کشور و مسئولان پیام مشخصی دادند، اظهار کرد: مردم در سراسر کشور اعلام کردند که مایل‌اند نمایندگانی با رویکرد ارزشی، انقلابی و جهادی وارد مجلس شوند. پایگاه خبری فردا: دکتر اقبال شاکری با اشاره به اینکه مردم با انتخاب خود در دوم اسفندماه به کشور و مسئولان پیام مشخصی دادند، اظهار کرد: مردم در سراسر کشور اعلام کردند که مایل‌اند نمایندگانی با رویکرد ارزشی، انقلابی و جهادی وارد مجلس شوند. وی افزود: به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که مردم انتظارات بسیار سنگینی از مجلس یازدهم دارند و از این مجلس می‌خواهند که زندگی آن‌ها را به‌صورت کلی بهبود ببخشد. وی خاطرنشان کرد: از مجلس یازدهم انتظار می‌رود که در یک‌زمان مناسب و نه‌چندان طولانی اقداماتی که موجب امیدواری مردم شده است را از خود نشان دهند. وی خاطرنشان کرد: سابقه مدیریت آقای قالیباف در سطح کلان نشان می‌دهد که انجام کارهای بزرگ خاصیت ایشان است و بنابراین می‌توان امیدوار بود که حوزه‌هایی که در حال حاضر مورد غفلت واقع‌شده است و مردم به‌شدت نیازمند آن‌ها هستند با کمک قدرت مدیریت و پشتوانه بن‌بست شکن دکتر قالیباف، ان‌شاءالله موانع موجود در حوزه‌های مختلف از پیش روی آن‌ها برداشته شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران ادامه بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران صورت گرفت که اعضای شورا به سقف ۳۰ هزار و ۵۷۴ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال رأی مثبت دادند. وی اظهار امیدواری کرد: لایحه بودجه بر اساس زمان بندی ۱۵ اسفند ماه نهایی شود. رسولی با اشاره به بررسی لایحه بودجه در جلسات قبل گفت: تغییراتی در کمیسیون‌ها ایجاد شد و نهایتا سقف درآمدی بودجه با رقم ۳۰ هزار و ۵۷۴ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال بسته شد که برای نهایی شدن این بخش باید در صحن به رأی گذاشته شود. این عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: بودجه سال ۹۹ نسبت به مصوب بودجه ۹۸، ۲۶ درصد افزایش داشته و در بخش تبصره‌ها نیز ۴۴ تبصره روز گذشته در کمیسیون تلفیق نهایی شده است. در نهایت رئیس شورای شهر درخواست کرد اگر عضوی مخالفتی با سقف درآمدی دارد بیان کند که هیچکدام از اعضاء مخالفتی نداشته و این رقم با ۱۳ رأی موافق در شورا به تصویب رسید.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۳ رأی موافق، سقف ۳۰ هزار و ۵۴۷ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریالی درآمد شهرداری تهران برای سال آینده را به تصویب رساندند. به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، بررسی سقف درآمدی بودجه شهرداری برای سال آینده را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا محسن هاشمی، در خصوص سقف درآمدی بودجه گفت: این سقف ۳۰ هزار و ۵۷۴ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. اگر اعضای شورا مخالفتی با این مساله دارند نظرات خود را اعلام کنند. به گزارش ایسنا، هیچ یک از اعضای شورا با سقف درآمدی بودجه شهرداری برای سال آینده مخالفتی نکرد و نهایتا پس از رأی گیری سقف بودجه با ۱۳ رأی موافق، در صحن شورا به تصویب رسید. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری از سوی شهرداری در سریعترین زمان ممکن تاکید کرد. به گزارش ایسنا، محمد جواد حق شناس در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: امروزه اهمیت گردگشری در ابعاد مختلف بر کسی پوشیده نیست. وی افزود: توسعه گردشگری شهر تهران و ضرورت تبدیل آن به مقصد گردشگری در سال ۹۷ و در ماده ۷۲ برنامه توسعه شهر تهران مورد توجه قرار گرفت و شهرداری مکلف به ارائه لایحه سازمان گردشگری در پایان سال اول برنامه شد. حق شناس تاکید کرد: ‌ متأسفانه با گذشت بیش از ۱۲ ماه از این مصوبه، هیچ اقدامی در خصوص تشکیل سازمان گردشگری توسط شهرداری تهران انجام نشده است. بنابراین به شهردار تهران تذکر داده می‌شود نسبت به ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری هر چه سریعتر و در مدت زمان باقی‌مانده اقدام کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، زهرا نژاد بهرام در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران با تشکر از نیروهای عملیاتی شهرداری تهران گفت: باران چند روز گذشته که طی ۵۰ سال اخیر بی سابقه بود طراوت خاصی به شهر بخشید اما در عین حال دغدغه مدیریت شهری در مناطق ۲۲ گانه در راستای پیشگیری از وقوع سیلاب بسیار بالا بود. وی ادامه داد: ما بیش از ۷ مسیل و رود دره در تهران داریم که هر کدام می‌تواند منبعی برای وقوع احتمالی سیل باشد. لذا حضور موثر شهرداران نواحی و مناطق و استفاده از ظرفیت‌های موجود در لایروبی مسیل‌ها و نیز حضور موثر نیروهای عملیاتی شهرداری تهران سبب شد روزهای آرامی را پشت سر بگذاریم. نژاد بهرام افزود: در سال جاری در دو مقطع فروردین ماه و اسفند ماه تحت تاثیر بارش‌های سیل آسا قرار داشت ولی تمهیدات و تدابیر مدیریت شهری در پاک سازی مسیل‌ها و رود دره‌ها اقدام موثری در عدم بروز سیل بود که این اتفاق قابل تقدیر است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت نظری در جلسه روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه هفتم اسفند سالروز برگزاری اولین دوره انتخابات شورا را داشتیم، گفت: خوب است یادی بکنیم از مرحوم آیت‌الله طالقانی، معمار نهاد شورا در جمهوری اسلامی. وی در ادامه در مورد خانه موزه مرحوم آیت‌الله طالقانی به شهرداری تهران تذکر داد و گفت: خانه آیت الله طالقانی از سوی خانواده آن مرحوم و برای ایجاد خانه موزه به شهرداری هبه شد، اما متاسفانه این خانه امروز با عنوان کتابخانه فعالیت می‌کند و بارها هم خانواده مرحوم آیت‌الله طالقانی این موضوع را اعلام کرده‌اند که این هبه برای ایجاد خانه موزه ایشان بوده که در منظور خودش مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است. عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران افزود: ما در ۲۳ اسفندماه ولادت آیت‌الله طالقانی را در پیش داریم که امیدوارم شهرداری بتواند تا آن زمان برای تبدیل خانه موزه آیت‌الله طالقانی زمینه‌سازی کند. پیشنهاد می‌کنم بخشی از این خانه هم به عنوان موزه شورای شهر و تاریخ شورا در تهران فعالیت کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی اعطا در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران با تشکر از اقدامات مدیریت شهری بابت تلاش‌های موثری که در حوزه پیشگیری از ویروس کرونا انجام داده است، گفت: از تلاش‌های مدیریت شهری برای جلوگیری از گسترش کرونا در فضاهای عمومی شهر تشکر می‌کنم. وی در ادامه تذکری در خصوص عدم اجرایی شدن یکی از مصوبات شورای شهر تهران داد و گفت: مصوبه الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه فرآیند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های ساختمانی که در تاریخ ۳۰ تیرماه امسال در شورا به تصویب رسید، مهلتی دو ماهه برای ارائه این لایحه به شهرداری داده شد. اعطا ادامه داد: اما علیرغم گذشت قریب به هشت ماه این لایحه به شورا ارسال نشده است. سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه حوزه صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی از حوزه‌های پر مشکل و پر از نارضایتی در میان شهروندان است، گفت: انتظار می‌رود شهرداری تهران توجه بیشتری نسبت به این مصوبه داشته باشد و در اسرع وقت لایحه مربوطه را به شورای شهر جهت بررسی و بهینه کردن فرآیند و تصویب ارائه کنند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حجت‌ نظری امروز در جریان برگزاری دویست و دومین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: هفتم اسفند ماه سالروز برگزاری نخستین دوره انتخابات شورا را داشتیم و خوب است یادی کنیم از معمار شورا در جمهوری اسلامی مرحوم آیت‌الله طالقانی. وی افزود: تذکر امروز بنده هم در مورد خانه موزه مرحوم آیت‌الله طالقانی است؛ اطلاع دارید که خانه مربوط به ایشان از سوی خانواده آن مرحوم و برای ایجاد خانه موزه به شهرداری هبه شد اما متاسفانه این خانه امروز با عنوان کتابخانه فعالیت می‌کند و بارها هم خانواده مرحوم آیت‌الله طالقانی این موضوع را اعلام کرده‌اند که این هبه برای ایجاد خانه موزه ایشان بوده است و این مسئله مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در بیست و سوم اسفند ماه ولادت آیت‌الله طالقانی را در پیش داریم که امیدوارم شهرداری بتواند تا این زمان برای تبدیل خانه موزه آیت‌الله طالقانی زمینه‌سازی کند و پیشنهاد می‌کنم موزه شورای شهر و تاریخ شورا در تهران فعالیت کند. انتهای پیام/
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه امروز یکشنبه ۱۱ اسفند ماه شورای شهر تهران با بیان این‌که در حال حاضر همه مردم کشور در شرایط خاصی هستند، اظهار کرد: شاهد شیوع کرونا در سطح کشور هستیم و جا دارد از زحمت‌کشان عرصه مقابله با ویروس کرونا از جمله وزارت بهداشت و دکتر نمکی، دکتر زالی ریاست ستاد کرونای تهران و همچنین شهرداری تهران که مسئولیت ستاد بحران شهر تهران را برعهده دارند تشکر کنم. رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که این بیماری علاوه بر آنکه سلامت جامعه را تهدید می‌کند به اقتصاد و معیشت بخش زیادی از شهروندان در آستانه سال نو آسیب زده است، گفت: علاوه بر آنکه مدیریت کشور می‌بایست در بحث مقابله با کرونا اقدامات لازم را انجام دهد، لازم است که شهروندان نیز به رعایت بهداشت فردی خود ملزم شوند و همچنین در حوزه معیشت و اقتصاد نیز که بخشی از جامعه دچار خسارت شدند نیکوکاران و خیرین در حد بضاعت خود وارد عمل شوند. هاشمی با اشاره به لزوم استفاده از سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آموزش و پیشگیری از شیوع کرونا، اظهار کرد: از حجت نظری رییس ستاد سمن‌های شهر تهران می‌خواهم که در هماهنگی با شهرداری تهران از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا وارد شوند. وی با اشاره به لزوم حفظ آرامش مردم تصریح کرد: از اصحاب رسانه تقاضا می‌شود که فضای پرتنش ایجاد نکنند و به نگرانی مردم اضافه نکنند، چرا که استرس می‌تواند به کارکرد سیستم ایمنی بدنی خدشه وارد کند، اما لازم است اطلاع‌رسانی به روز و دقیقی در این زمینه انجام شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محمدجواد حق‌شناس امروز در ادامه دویست و دومین جلسه شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران اظهار کرد: امروزه اهمیت گردشگری در ابعاد مختلف برکسی پوشیده نیست و حتی در کوچکترین سکونتگاه‌های کشور این مقوله مورد توجه قرار دارد اما در شهر تهران داستان به‌صورت دیگری است. وی تصریح کرد: در راستای توسعه گردشگری شهر تهران و ضرورت تبدیل این شهر به مقصد گردشگری در سال ۹۷ در ماده ۷۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری مکلف به ارائه لایحه سازمان گردشگری در پایان سال اول برنامه شده است اما با گذشت بیش از ۱۲ ماه از سال هیچ اقدامی در این باره صورت نگرفته و به نظر می‌رسد انگیزه جدی در این مورد وجود ندارد. حق‌شناس گفت: لذا به شهردار تهران تذکر می‌دهم که نسبت به لایحه تشکیل سازمان گردشگری هر چه سریعتر اقدام کند. انتهای پیام/
ایلناایلنا1 ماه قبل
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نسبت به تبدیل خانه آیت‌الله طالقانی به موزه به شهرداری تهران تذکر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت نظری در جریان دویست و دومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: خانه موزه مرحوم آیت‌الله طالقانی از سوی خانواده آن‌ مرحوم و برای ایجاد خانه موزه به شهرداری هبه شد، اما متاسفانه این خانه امروز با عنوان کتابخانه فعالیت می‌کند و بارها هم خانواده مرحوم آیت‌الله طالقانی این موضوع را اعلام کرده‌اند که این هبه برای ایحاد خانه موزه ایشان بوده که در منظور خودش مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است. او ادامه داد: ۲۳ اسفندماه ولادت آیت‌الله طالقانی است و امیدوارم شهرداری بتواند تا آن زمان برای تبدیل خانه موزه آیت‌الله طالقانی زمینه‌سازی کند. نظری پیشنهاد داد که بخشی از این خانه نیز به عنوان موزه شورای شهر و تاریخ شورا در تهران فعالیت کند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نسبت به تبدیل خانه آیت‌الله طالقانی به موزه به شهرداری تهران تذکر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت نظری در جریان دویست و دومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار داشت: خانه موزه مرحوم آیت‌الله طالقانی از سوی خانواده آن‌ مرحوم و برای ایجاد خانه موزه به شهرداری هبه شد، اما متاسفانه این خانه امروز با عنوان کتابخانه فعالیت می‌کند و بارها هم خانواده مرحوم آیت‌الله طالقانی این موضوع را اعلام کرده‌اند که این هبه برای ایحاد خانه موزه ایشان بوده که در منظور خودش مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است. او ادامه داد: ۲۳ اسفندماه ولادت آیت‌الله طالقانی است و امیدوارم شهرداری بتواند تا آن زمان برای تبدیل خانه موزه آیت‌الله طالقانی زمینه‌سازی کند. نظری پیشنهاد داد بخشی از این خانه نیز به عنوان موزه شورای شهر و تاریخ شورا در تهران فعالیت کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رییس کمیته معماری و فضاهای شهری شورای شهر تهران از تأخیر هشت ماهه شهرداری در ارائه‌ی لایحه فرآیند صدور پروانه گله کرد. به گزارش ایسنا، علی اعطا صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان این‌که شورای شهر مصوبه‌ای را با موضوع اقدام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه فرآیند صدور پروانه عملیات ساختمانی و گواهی‌های ساختمانی در ۳۰ تیرماه سال جاری به تصویب رساند، اظهار کرد: براساس این مصوبه شهرداری دو ماه فرصت داشت که این لایحه را به شورای شهر ارائه کند. رییس کمیته معماری و فضاهای شهری شورای شهر تهران با بیان این‌که متاسفانه نه تنها شهرداری در مهلت قانونی؛ بلکه با گذشت بیش از هشت ماه از تصویب این مصوبه، هنوز این لایحه را به شورای شهر ارائه نکرده است. اعطا با بیان این‌که حوزه صدور پروانه و گواهی‌های ساختمانی یکی از حوزه‌های عمومی است که معمولا مراجعات به آن زیاد است و نارضایتی شهروندان در این بخش زیاد است، اظهار کرد: انتظار می‌رود شهرداری تهران اهتمام بیشتری نسبت به این مصوبه نشان دهد و در اسرع وقت لایحه مربوطه را برای بررسی به شورای شهر بدهد تا بتوانیم فرآیند را بهینه کنیم، هرچند که چندین بار به مسئولان شهرداری در این خصوص تذکر داده‌ام اما توجه نکرده و حالا این تذکر را خطاب به شهردار تهران بیان کردم. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محسن هاشمی امروز در جریان برگزاری دویست و دومین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: در شرایطی هستیم که مردم دوران سختی را سپری می‌کنند و ماه پایانی سال دشوار ۱۳۹۸، شاهد بروز وضعیتی خاص در جامعه به دلیل اپیدمی کرونا هستیم. هاشمی با یادآوری این نکته که مدیریت شهری هماهنگ با وزارت بهداشت، در حال انجام وظایف محوله در مقابله با کرونا است، افزود: همچنین می‌تواند از زیرساخت‌ها و امکانات خود برای ایجاد پویش‌های داوطلبانه و مردمی شهروندان به منظور کمک به یکدیگر و همچنین تأمین کالاهای بهداشتی و پیشگیرانه برای اقشار محروم جامعه استفاده کند که تحرک معاونت اجتماعی شهرداری را ایجاب می‌کند. رئیس شورای شهر تهران افزود: تشکل‌های مردم‌نهاد یا سمن‌ها که روز سمن‌ها را نیز پشت سرگذاشتیم، ابزار کارآمدی برای سازماندهی و اثربخشی اقدامات داوطلبانه هستند که ستاد سمن‌های شورای شهر تهران می‌تواند نقش موثری در این زمینه ایفا کند. وی ادامه داد: برای کاهش آسیب‌های خانواده بزرگ مدیریت شهری نیز در این ایام پیک بیماری، تدابیری از قبیل کاهش نیروی انسانی مستقر در ادارات و تمرکز بر حوزه خدمات شهری و نظافت را می‌توان پیش‌بینی کرد. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 ماه قبل
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از تبدیل نشدن کتابخانه آیت‌الله طالقانی به خانه موزه انتقاد کرد و گفت: می‌توان خانه آیت‌الله طالقانی را به موزه شورای شهر تبدیل کرد. به گزارش ایسنا، حجت نظری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان این‌که چندی پیش سالروز برگزاری اولین دوره انتخابات شوراهای شهر بود، گفت: به همین دلیل خوب است به بهانه تشکیل نهاد شوراها یادی از معمار نهاد شوراها در جمهوری اسلامی یعنی آیت‌الله طالقانی داشته باشیم. وی با بیان این‌که خانواده آیت‌الله طالقانی خانه پدری‌شان را به شهرداری برای ایجاد خانه موزه هبه کردند، اظهار کرد: اما متاسفانه هنوز از این خانه به عنوان یک کتابخانه استفاده می‌شود. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این‌که خانواده آیت‌الله طالقانی بابت عدم تبدیل کتابخانه به خانه موزه طالقانی به شهرداری تهران گله کردند، گفت: اعضای آیت‌الله طالقانی این خانه را برای ایجاد خانه موزه به شهرداری تهران دادند، اما هنوز این خانه به موزه تبدیل نشده است. نظری با بیان این‌که در آستانه ولادت آیت‌الله طالقانی قرار داریم و امید است شهرداری تا آن زمان زمینه‌ی لازم را برای ایجاد این کتابخانه به خانه موزه انجام دهد، اظهار کرد: این خانه را می‌توانیم به موزه شورای شهر تبدیل کنیم، چرا که آیت‌الله طالقانی بنیان‌گذار تشکیل نهاد شوراها در کشور بوده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران درباره عدم ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری پس از گذشت یک سال تذکر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجواد حق‌شناس در تذکری نسبت به عدم اجرای مصوبه ۷۲ شهرداری تهران در زمینه گردشگری تذکر داد. او با اشاره به اهمیت گردشگری در کشور گفت: در راستای توسعه گردشگری شهر تهران در سال ۹۷، ‌ براساس ماده ۷۲ شهرداری تهران مکلف به ارائه لایحه سازمان درون شهری در پایان سال اول برنامه شده است، اما با گذشت بیش از دوازده ماه از سال هیچ اقدامی در این‌باره انجام نگرفته است و به نظر می‌رسد انگیزه‌ای جدی درباره آن وجود ندارد. حق‌شناس در ادامه درباره ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری به شهردار تهران تذکر داد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد حق شناس در جلسه علنی روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران درخواست ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری به شورا را یادآوری کرد. وی با اشاره به عدم اجرای مصوبه ماده ۷۲ برنامه سوم شهرداری تهران گفت: امروزه اهمیت گردشگری در ابعاد مختلف بر کسی پوشیده نیست و حتی در کوچک‌ترین سکونت گاه‌های کشور این موضوع مورد توجه قرار دارد. اما در شهر تهران داستان به صورت دیگری است. حق شناس تصریح کرد: برای توسعه گردشگری شهر تهران و ضرورت تبدیل این شهر به مقصد گردشگری در سال ۹۷ در ماده ۷۲ برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری مکلف به ارائه لایحه سازمان گردشگری در پایان سال اول برنامه شده بود اما با گذشت بیش از ۱۲ ماه از سال اول هیچ اقدامی در این رابطه انجام نشده است. رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: انگیزه جدی در این مورد وجود ندارد لذا به شهردار تهران تذکر می‌دهم نسبت به ارائه لایحه تشکیل سازمان گردشگری هرچه سریع‌تر اقدام کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رییس شورای شهر تهران گفت: لازم است که از زیرساختها و امکانات مدیریت شهری برای ایجاد پویش‌های تامین کالاهای بهداشتی و پیشگیرانه برای اقشار محروم استفاده شود. به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با بیان این‌که در حال حاضر همه مردم کشور در شرایط خاصی هستند، اظهار کرد: شاهد شیوع کرونا در سطح کشور هستیم و جا دارد از زحمت‌کشان عرصه مقابله با ویروس کرونا از جمله وزارت بهداشت و دکتر نمکی، دکتر زالی ریاست ستاد کرونای تهران و همچنین شهرداری تهران که مسئولیت ستاد بحران شهر تهران را برعهده دارند تشکر کنم. هاشمی با اشاره به لزوم استفاده از سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آموزش و پیشگیری از شیوع کرونا، اظهار کرد: از حجت نظری رییس ستاد سمن‌های شهر تهران می‌خواهم که در هماهنگی با شهرداری تهران از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا وارد شوند. وی با اشاره به لزوم حفظ آرامش مردم تصریح کرد: از اصحاب رسانه تقاضا می‌شود که فضای پرتنش ایجاد نکنند و به نگرانی مردم اضافه نکنند، چرا که استرس می‌تواند به کارکرد سیستم ایمنی بدنی خدشه وارد کند، اما لازم است اطلاع‌رسانی به روز و دقیقی در این زمینه انجام شود. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران عنوان کرد که اقدامات شهرداری در خصوص لایروبی مداوم مسیل و روددره‌ها در راستای جلوگیری از سیل قابل تقدیر است. به گزارش ایسنا، زهرا نژادبهرام صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به بارندگی بی‌سابقه در تهران گفت: تهران امسال دو مرتبه در معرض سیل قرار داشت و به یاد داریم که در فروردین‌ماه و اسفندماه شاهد بارش بی‌سابقه در تهران بودیم. وی با بیان این‌که با وجود آنکه تهران در معرض سیل قرار داشت اما خوشبختانه با اقدامات مناسب مدیریت شهری این اتفاق رخ نداد، اظهار کرد: لایروبی مدام مسیل و رود دره‌ها و همچنین نظارت شهرداران منطقه بر روند لایروبی سبب شد که شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم. عضو هیات رییسه شورای شهر تهران ادامه داد: اقدامات شهرداری تهران در خصوص لایروبی و اقدامات پیشگیرانه از بروز سیل در تهران قابل تقدیر است. انتهای پیام
ایلناایلنا1 ماه قبل
رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران درباره کمبود موادضدعفونی کننده برای ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی و همچنین کمبود ماسک و دستکش برای رانندگان و تامین هرچه سریعتر آن به دولت تذکر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در تذکری در جریان دویست ودومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به ضدعفونی کردن مداوم ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی شهر تهران در روزهای اخیر گفت: سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران فعالیت‌های متعددی را برای تضمین سلامت مردم انجام می‌دهد و مرتبا تلاش می‌کند تا با ضدعفونی کردن اماکن و وسایل حمل و نقل عمومی مخاطرات را کاهش بدهد. او افزود: اما تذکری به سازمان برنامه و بودجه کشور دارم چراکه علی رغم تلاش‌های زیادی که انجام شده است به شدت با کمبود مواد ضدعفونی کننده برای ضدعفونی مترو و تاکسی و اتوبوس‌ها و همچنین به شدت با کمبود ماسک و دستکش برای پرسنل زحمتکش اتوبوسرانی و تاکسیرانی رو به رو هستیم. رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران درباره وضعیت رانندگان تاکسی و اتوبوس نیز گفت: این عزیزان در جهت دریافت ماسک و دستکش و وسایل حفاظت حداقلی از خودشان با مشکلاتی رو به رو هستند. فراهانی از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد تا با تامین اعتبار نسبت به تهیه هرچه سریعتر این اقلام اقدام شود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رئیس شورای شهر تهران از خیرین و نیکوکاران درخواست کرد با توجه به اینکه معیشت و اقتصاد بخشی از جامعه با شیوع کرونا دچار مشکل شده است، در حد توان خود کمک کنند. او ادامه داد: حضور این بیماری در سطح شهرها سلامت جامعه را تهدید کرده است و در کنار آن اقتصاد و معیشت بخش قابل توجهی از مردم که وابسته به رونق شب عید و ایام پایانی سال بوده‌اند دچار آسیب شده است. لازم است که در این جهت نیز مراقبت‌هایی را در شهر در نظر بگیریم. رئیس شورای شهر تهران با اشاره به سپری شدن روز جهانی سازمان‌های مردم نهاد به نقش آنها در این شرایط اشاره کرد و گفت: می‌توان با کمک گرفتن از سمن‌ها در چنین شرایطی نقش موثری را ایفا کنند. هاشمی همچنین از اصحاب رسانه درخواست کرد فضای پرتنش ایجاد نکنند چرا که همین کار باعث افزایش استرس و کاهش سطح ایمنی بدن می‌شود و احتمال ابتلای افراد به کرونا را تشدید می‌کند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گفته رئیس شورای شهر تهران ۷۰ پروژه نیمه تمام از دوره پیشین مدیریت شهری باقی مانده که بین ٢٠ تا ٩٠ درصد پیشرفت داشته‌اند و حالا اتمام این پروژه‌ها در دستور کار مدیریت شهری است. به گزارش ایسنا، محسن هاشمی، درباره آخرین وضعیت روند تکمیل پروژه‌های شهری توضیح داد: تقریبا بیش از ۷۰ پروژه از دوره گذشته باقی مانده که مدیریت شهری و شورای شهر در دوره پنجم تصمیمی در اجرای آنها نداشته است. رییس شورای شهر تهران ادامه داد: شورای شهر و مدیریت شهری در دوره جدید نمی‌تواند مسئولیت تصمیم‌گیری نسبت به این پروژه‌ها را قبول کند هرچند که بیش از ۹۰ درصد پروژه‌ها قابل پیگیری است. هاشمی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌هایی که وعده اتمام آنها داده شده بود افتتاح شده است، گفت: برخی دیگر از پروژه‌های باقی مانده پیشرفت فیزیکی خوبی داشته‌اند و امیدوارم شهرداران مناطق نیز پروژه‌های مختلفی که تعریف شده را پیگیری کنند تا هر چه سریعتر به اتمام برسند. بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در دوره مدیریت شهری فعلی طراحی و اجرای پروژه‌های جدید کمتری در دستور کار قرار گرفته است، گفت: اگر در سال آینده طراحی و اجرای پروژه‌های جدید در دستور کار قرار گیرد حتما به مسائلی همچون توجه به نظرات و خواسته‌های شهروندان در اجرای پروژه‌های منطقه‌ای توجه خواهیم کرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
کرونا ویروس دموکرات استطی روزهای گذشته و به دنبال افزایش تقاضای مردم برای انجام تست کرونا محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفته بود آزمایش ویروس کرونا مخصوص بیماران بد حال است. به گزارش انتخاب، محمدمهدی گویا با حضور در برنامه گفت‌وگوی خبری شبکه دو عنوان کرد: «آزمایش ویروس کرونا مخصوص کسانی است که حال عمومی بدی دارند.» وی ادامه داد: «این عفونت با بسیاری از عفونت‌های تنفسی دیگر اشتباه گرفته می‌شود. کاش آقای گویا اجازه می‌دادند که حال این عده از مسئولان یا کارکنان بد می‌شد و آن وقت کرونا می‌گرفتند، نه آنکه از لحاظ ظاهر در سلامت کامل به سر می‌برند، اما چون از ما بهتران محسوب می‌شوند یا از ژن‌های خوب هستند، قبل از بدخیم شدن حالشان تست کرونا از آنها گرفته می‌شود. نزدیکی مجلسی‌ها به مردم در ابتلا به کرونابعد از دولتی‌ها در همان فاصله زمانی خبر از مبتلا شدن نمایندگان مجلس به کرونا شنیده شد. ضمن اینکه بسیاری از پرستاران و پزشکان امروز از هر فرد دیگری بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند.
مهرمهر1 ماه قبل
زهرا صدراعظم نوری در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این پرسش که در اقدامات مدیریت شهری برای پیشگیری از ویروس کرونا آیا به موضوعاتی از جمله کودکان کار و زباله گرد نیز توجه شده است، گفت: در جلساتی که با دستگاه‌های اجرایی و شهرداری تهران داشتیم موارد متعددی را مدیران گزارش دادند و اقدامات خوب و پیشگیرانه‌ای انجام شده که نویدبخش است از جمله در حوزه پسماند. وی ادامه داد: این حوزه مخاطراتش بالاست و در شرایط عادی می‌تواند مساله زا باشد و تولید بیماری کرده و افراد را مبتلا کند و در شرایط حاد و بحرانی این حوزه ریسک مضاعف پیدا می‌کند. در این حوزه گزارشاتی داده شد و تاکید ما به عنوان کمیسیون سلامت این بود که در حوزه پسماند خشک و تر و به طور کلی جمع آوری، امحا و دفن رعایت مسائل بهداشتی انجام شود. رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اقداماتی که برای رعایت اسکان کارگری در این حوزه انجام شده گفت: امکانات کافی از جمله دستکش، ماسک، لباس در اختیار این افراد قرار گرفته و مکان‌های اسکان کارگری باید مرتبا ضدعفونی شود، تاکید ما به رعایت مسائل ایمنی در این حوزه از جمله کودکان کار مورد تاکید مضاعف قرار گرفتند که مسائل بهداشتی در این حوزه رعایت شود. شهردار تهران نیز اعلام کرد بدون رعایت تشریفات (ترک تشریفات) این اقلام به سرعت تهیه و در اختیار رانندگان اتوبوس قرار گیرد.

به انتهای لیست رسیدید

شورای شهر

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا