آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران
شورای شهر تهران

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

ایسناایسنا1 ساعت قبل
با پایان ششمین دوره برنامه کتاب‌گردی در روز کتاب‌گردی به نظر می‌رسد هنوز هم این روز برای مردم عادی شناخته‌شده نیست. به نظر می‌رسد این اتفاق یعنی کتاب‌گردی بیشتر جنبه دولتی دارد و مسئولان باربط و بی‌ربط سعی دارند حتما در این مراسم شرکت کنند. ناگفته نماند که امسال کتاب‌گردی بی‌فروغ‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد؛ البته اختلال در اینترنت در اطلاع‌رسانی درباره برگزاری این رویداد تاثیرگذار بود. احمد مسجدجامعی‌، عضو شورای شهر تهران و بنیان‌گذار کتاب‌گردی، محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب و دبیر هفته کتاب و تعدادی از خبرنگاران و عکاسان از افراد حاضر در برنامه کتاب‌گردی امسال بودند. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نیز در بازدید از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف که بخش عمده‌ای از آثارش به نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد حضور داشت.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران از اعضای شورای شهر تهران درخواست کرد تا بر کتاب‌فروشی‌هایی که در مترو هستند نظارت شود. به گفته رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، کتاب‌فروشی‌های محله اهمیت زیادی در فروش کتاب‌ها دارند و این کتاب‌فروشی‌های بزرگ بیشتر صنعتی‌شده هستند. هومان حسن‌پور همچنین اظهار کرد: دست‌فروشان مترو واقعا ما را اذیت می‌کنند و اعتماد عمومی به کتاب‌فروشی‌ها را از بین برده‌اند. او سپس به مسئله قاچاق کتاب و کاربری‌های فرهنگی اشاره کرد و از شورای شهر خواست در این زمینه تسهیلاتی را برای آن‌ها فراهم کند. او در ادامه بیان کرد: بعضی از مسائل در دست شورای شهر نیست و شورای شهر این قدرت را ندارد، اما برخی از کارها مانند کافه‌کتاب‌ها دارد قاعده‌مند می‌شود.
همشهریهمشهری3 ساعت قبل
۳۰۰میلیارد تومان خسارت در اصفهانناآرامی‌های روزهای گذشته در اصفهان خسارات سنگینی را به زیرساخت‌های شهری و اماکن و اموال عمومی وارد کرد. حمله به زیرساخت‌های شهری، بانک‌ها، ادارات مختلف ازجمله مخابرات، مؤسسات قرض‌الحسنه، ایستگاه‌های مترو، اتوبوس‌های شهری، اموال عمومی، خودروهای شهروندان، ساختمان‌ها و فضای سبز موجب تخریبی بی‌سابقه شد. قدرت‌الله نوروزی، شهردار اصفهان درباره میزان خسارات وارده به زیرساخت‌های شهری، می‌گوید: حوادث اخیر خسارت‌های سنگینی را به زیرساخت‌های شهر اصفهان وارد کرده است. البته برآورد دقیقی از این موضوع صورت نگرفته اما نزدیک به ۵۰میلیارد تومان خسارات به اتوبوسرانی وارد شده است. خسارت ۵۰میلیارد تومانی به شبکه اورژانسعلاوه بر زیرساخت‌های شهری، زیرساخت‌های درمانی نیز در اعتراضات اخیر متضرر شده‌اند.
کرد آنلاینکرد آنلاین5 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - برنامه کتابگردی با حضور فرماندار سنندج، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و جمعی از هنرمندان روز پنجشنبه در سنندج اجرا شد. در راستای اجرای پویش سراسری برنامه کتابگردی، مسئولان از تعدادی از کتابفروشی‌ها و انتشارات این شهر بازدید کرده و در جریان وضعیت این روزهای بازار نشر و مسائل و مشکلات پیش روی این قشر قرار گرفتند. کتابفروشی‌های غزالی و میدیا و انتشارات کردستان، ژیار، شیخی، مادیار و نحوی امروز در پویش کتابگردی مورد بازدید مسئولان و اهالی قلم و فرهنگ و هنر شهرستان سنندج قرار گرفتند. ما می‌توانیم با حضور خود در کتابفروشی‌ها و خرید کتاب به روشن ماندن این چراغ‌ها کمک کنیم و شهر و خانه‌هایمان را روشن نگه داریم». برچسب‌هاکردستان سنندج کتاب فرهنگ و ارشاد اسلامی
ایسناایسنا5 ساعت قبل
برنامه کتاب‌گردی در راسته کتاب‌فروشی‌های خیابان انقلاب ادامه پیدا کرد. در این برنامه بر تقویت جنبه مردمی کتاب‌گردی و دولتی نشدن آن تأکید شد. گروه کتاب‌گردی بازدید خود را از کتاب‌فروشی جهاد دانشگاهی آغاز کردند و سپس به نمایشگاه «اهدای کتاب به کتاب‌فروشی‌های سیل‌زده پلدختر» در خانه کتاب رفتند. نیکنام حسینی‌پور درباره میزان مردمی بودن برنامه کتاب‌گردی به ایسنا گفت: قبول دارم که جنبه مردمی این مراسم ضعیف است و بیشتر مسئولان در این مراسم شرکت می‌کنند. ما خودمان از این‌که کتاب‌گردی جنبه دولتی پیدا کند اجتناب می‌کنیم، اما از حضور مسئولان در این مراسم استقبال می‌کنیم، زیرا بسیاری از مشکلات کتاب‌فروشی‌ها با این بازدیدها حل می‌شود، ولی جنبه مردمی این رویداد نیز باید تقویت شود.
فارسفارس5 ساعت قبل
گفتنی است در این دیدار، از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. همچنین یادمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تقارن ایام هفته کتاب با هفته وحدت منتشر شده بود، به محسن هاشمی اهدا شد. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سیاست ما این است که کتابفروشی‌های محله (پاتوق کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم. این عضو شورای شهر ادامه داد: شهرداری منطقه ۲ تهران به خوبی این فضا را ایجاد کرده و امیدواریم در دیگر مناطق تهران نیز شاهد راه‌اندازی پاتوق‌های کتاب باشیم. در این دیدار کتاب «تاریخ پوشاک اقوام ایرانی» از سوی مدیریت شهر کتاب هیرمند به احمد مسجدجامعی هدیه داده شد و مسجدجامعی نیز کتاب «مردی به نام اوه»، «معماری اسلامی» و چند کتاب جامعه‌شناسی و روان‌شناسی را خریداری و به خبرنگاران هدیه کرد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
عضو شورای شهر تهران با اشاره به این‌که فضای کتاب‌فروشی‌های شهر باید برای جانبازان و معلولان مناسب‌سازی شود، اظهار کرد: از مزایای کتاب‌گردی، آشنایی مردم با ناشران و نویسندگان است. بازدید بعدی از شهر کتاب هیرمند در مجتمع بوستان پونک بود. مسئول شهر کتاب هیرمند نیز در پاسخ، حضور دانشجویان را پررنگ دانست و از فروش بالای کتاب‌های روان‌شناسی، فلسفه، جامعه‌شناسی و ادبیات خبر داد. او همچنین از مدیرعامل موسسه خانه کتاب خواست تا معافیت مالیاتی صنف کتاب‌فروشی‌ها را پیگیری کند. در این دیدار مسجدجامعی پس از تفال به دیوان حافظ، کتاب را امضا و خریداری و به مدیر کتاب‌فروشی اهدا کرد.
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
ایسنا_ ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. به گزارش خبر فوری به نقل از ایسنا، ششمین دوره کتاب‌گردی همزمان با روز پایانی بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با حضور احمد مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران -، مهدی‌ هاشمی - رئیس شورای شهر تهران -، نیکنام حسینی‌پور - دبیر هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب - و محمدرضا جوادی یگانه - معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران - آغاز شده است. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محسن محمدیان، در توضیح جزئیات واگذاری کارت بلیت رایگان مترو به سربازان گفت: شرکت بهره‌برداری مترو اجرا کننده مصوبات شورای شهر تهران است. وی افزود: تصمیم‌گیری درباره رایگان بودن بلیت مترو برای تمام اقشار جامعه بر اساس تأییدیه و مصوبه شورای شهر تهران انجام می‌شود. مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری مترو گفت: در کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران کمیته بلیت مترو و اتوبوس وجود دارد که اگر قرار باشد تصمیمی در حوزه رایگان‌سازی بلیت مترو برای سربازان گرفته شود باید در این کمیته بررسی و تصمیم گیری شود. او تصریح کرد: اگر شورای شهر تهران مصوبه‌ای مبنی بر رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان داشته باشد، این مصوبه اجرا می‌شود. او در پاسخ به این سوال که آیا رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان برای شرکت بهره‌برداری مترو چالشی ایجاد می‌کند یا خیر، تصریح کرد: اگر قرار باشد طرح (رایگان شدن بلیت مترو برای سربازان) به تصویب برسد، به طور حتم نظر کارشناسی شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر8 ساعت قبل
در این مراسم مهدی هاشمی؛ رئیس شورای شهر تهران در رابطه با فعالیت‌های این نشر گفت: بخش مهمی از آثار منتشر شده در این انتشارات به تالیفات و نوشته‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص دارد. گفتنی است در این دیدار، از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. همچنین یادمان بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران که به دلیل تقارن ایام هفته کتاب با هفته وحدت منتشر شده بود، به محسن هاشمی اهدا شد. احمد مسجدجامعی ضمن رونمایی از تابلوی راهنمای کتابفروشی آموت، وعده داد: نصب تابلوی راهنمای کتابفروشی‌ها در همه جای تهران اجرایی شود. عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سیاست ما این است که کتابفروشی‌های محله (پاتوق کتاب) را در محلات مختلف تهران رونق دهیم.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. به گزارش ایسنا، ششمین دوره کتاب‌گردی همزمان با روز پایانی بیست وهفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با حضور احمد مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران -، مهدی‌ هاشمی - رئیس شورای شهر تهران -، نیکنام حسینی‌پور - دبیر هفته کتاب و مدیرعامل موسسه خانه کتاب - و محمدرضا جوادی یگانه - معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران - آغاز شده است. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
فراروفرارو9 ساعت قبل
به گزارش فرارو، در یک هفته اخیر پس از افزایش قیمت بنزین مقامات امنیتی و برخی دولتمردان مردم را به اعتراض قانونی و خودداری از حرکت‌های تخربی و احساسی فراخوانده‌اند. به طور مشخص وزیر کشور خواستار طی مسیر قانونی برای اعتراض شده است. مقامات کشور در حالی از طی مسیر قانونی سخن می‌گویند که این مسیر قانونی دقیقا روشن نیست. شاید تنها پاسخ این است که اعتراض قانونی منوط به دریافت مجوز از وزارت کشور است. او افزود: «به همین دلیل بر مبنای ماده (۹۱) قانون آئین دادرسی دیوان عدالت به تصمیم هیئت عمومی دیوان عدالت اعتراض کرده‌ایم که امیدواریم با التفات به مبانی و جهات اعتراض، دیوان عدالت در نهایت اعتراض معاونت را پذیرفته و امکان اعمال حق اجتماعات و به تبع اعتراض به‌نحو مؤثر و امن را فراهم کند.» جنیدی از این که دیوان عدالت اداری این اعتراض را بررسی نکرده انتقاد کرد.
رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش رکنا، حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امسال شاخص‌های آلودگی هوا به هنگام افزایش آلاینده‌ها در شهر ری به بیش از ۱۶۰ واحد رسید، گفت: دلیل این وضعیت وجود آلاینده‌های بسیار در محدوده شهر ری است. عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: کارخانه سیمان، پالایشگاه نفت تهران، کامیون‌های عبوری از شهر ری و اتوبوس‌های شرکت واحد که با عمر طولانی در خطوط شهر ری فعالیت می‌کنند همه از جمله عوامل اصلی هستند که موجب شد این منطقه در هفته گذشته از میان مناطق مختلف شهر تهران آلوده‌ترین نقطه باشد. خلیل‌آبادی با اشاره به توقف بسیاری از اتوبوس‌های شهری در شهر ری، تصریح کرد: چند توقفگاه اتوبوس در شهر ری وجود دارد که هنگام توقف اتوبوس‌ها در این اماکن تعداد اتوبوس‌ها به ۲ هزار دستگاه می‌رسد و هنگام صبح که اتوبوس‌ها روشن می‌شوند، بخش زیادی از هوای شهر ری آلوده می‌شود. عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا انتقال پالایشگاه به جای دیگر ممکن است یا خیر؟ گفت: سلامت مردم از این موضوع مهم‌تر است، لذا یا باید پالایشگاه را انتقال دهند و یا آن‌ها را متناسب با استانداردهای محیط زیست تغییر دهند. خلیل‌آبادی در خصوص موضوع انتقال کارخانه سیمان، تصریح کرد: مقرر شده است تا صنایع کوچک داخل شهر به شهرک شمس‌آباد منتقل شوند که این کار هم با کندی انجام می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس10 ساعت قبل
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: طرح جدایی ری از تهران با ۳۶ امضا پیش از این توسط نمایندگان مجلس به هیات رئیسه تقدیم شده و اکنون در کمیسیون شوراها در حال بررسی است که با تصمیم نهایی مجلس در این زمینه اقدام می‌شود. خلیل‌آبادی گفت: در صورتی که طرح جدایی ری از تهران در دوره کنونی مجلس تصویب شود تا سال ۱۴۰۰ این جدایی اجرایی خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: من سال‌ها در ری زندگی‌کرده‌ام و به نظرم اکثر مردم به ویژه نخبگان و فرهیختگان با این تصمیم موافقند. به گزارش فارس، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران گفته است؛ جدایی ری از تهران به نفع مردم ری و تهران نیست و اکثر اعضای شورای شهر مخالف این جدایی هستند. همچنین ری قدیمی‌ترین شهر ایران معروف است و جا دارد که تصمیم‌گیران با دقت و بررسی جوانب مختلف تصمیم به جدایی برای این شهر بگیرند.
برترین‌هابرترین‌ها11 ساعت قبل
ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. خبرگزاری ایسنا: ششمین دوره مراسم کتاب‌گردی از صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ آبان‌ماه) آغاز شده و تا بعدازظهر ادامه دارد. کتاب‌گردی از کتاب‌فروشی دفتر نشر معارف در سعادت‌آباد آغاز شد. در این بازدید از دو عنوان کتاب دفتر نشر معارف با نام‎‌های «یادمان هفته کتاب» و «تاریخ شفاهی نشر» رونمایی شد. مقصدهای بعدی شهر کتاب ابن‌ سینا در شهرک غرب و کتاب‌فروشی آموت در مرزداران بود.
برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
سرمای ناگهانی هوا و بارش برف و گرانی بنزین و اعتراض‌هایی که در پی آن صورت گرفت و قطعی اینترنت و عدم دسترسی به شبکه‌های اجتماعی سبب شد که بازتاب رسانه‌ای «هفته کتاب» و طرح «پائیزه کتاب» کمتر از همیشه باشد. برترین‌ها: سرمای ناگهانی هوا و بارش برف و گرانی بنزین و اعتراض‌هایی که در پی آن صورت گرفت و قطعی اینترنت و عدم دسترسی به شبکه‌های اجتماعی سبب شد که بازتاب رسانه‌ای «هفته کتاب» و طرح «پائیزه کتاب» کمتر از همیشه باشد. اما روز ویژه طرح پاییزه که استقبال از کتاب و کتابفروشی‌ها در آن روز به اوج خود می‌رسد، امروز است. روز آخر هفته کتاب که در سال‌های اخیر روز کتابگردی نامگذاری شده است، روزی که کتابخوان‌ها قرار می‌گذراند تا به کتابفروشی‌های محبوب خود بروند و سری به آن‌ها بزنند و کتاب بخرند. در چنین شرایطی نباید بگذاریم چراغ کتابفروشی‌ها خاموش یا کم نور شود.
برنابرنا16 ساعت قبل
در این گزارش مهم‌ترین اخباری که طی هفته گذشته در رسانه‌ها منتشر شده است را با هم خواهیم خواند. اخطار هفته: افزایش قیمت ممنوع! در این رابطه مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به گرانی قیمت بنزین، گفت: نرخ بلیت مترو افزایش نمی‌یابد و حتی به آن فکر هم نمی‌کنیم. برکناری هفته: دو شهردار ناحیه تهرانشهرداران ناحیه ۴ و ناحیه ۵ منطقه یک تهران به علت عملکرد ضعیف در موضوع بارش برف روز شنبه ۲۵ آبان‌ماه برکنار شدند. وی خاطرنشان کرد: آنچه بانک مسکن به بانک مرکزی درخواست داده وام قابل انتقال از سازنده به خریدار است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
رییس دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران افزود: با عده‌ای از دوستان و در راس همه حجت الاسلام رئیسی شورای ائتلاف را ایجاد کردیم و افتخار می‌کنیم که شخص رئیسی آغازگر و پایه‌گذار شورای ائتلاف نیروی‌های انقلابی بود. ۳۰ لیست ارائه بدهیم، رای ما ۳۰ قسمت می‌شودچمران در ادامه گفت: کاری کنیم که فایده به دنبال داشته باشد. اکنون افرادی که دارای همه این مولفه‌ها هستند جمع شده‌اند و شورای ائتلاف نیروهای انقلابی را تشکیل داده‌اند که بتوانیم در انتخابات اسفند ۹۶ به پیروزی برسیم. چمران ادامه داد: اینکه ۳۰ لیست از دورن جریان نیروهای انقلاب خارج شود و رای ما به ۳۰ قسمت تقسیم شود، موفق نمی‌شویم. چمران افزود: هر کس که مردم او را برای کاندیداتوری انتخاب کردند، نامزد نهایی آن شهرستان خواهد بود.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه بازدید از منطقه ۹ و برج آزادی اظهارداشت: با توجه به اینکه برج آزادی به عنوان یکی از بناهای هویتی پایتخت محسوب می‌شود، باید برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی انجام شده و اقدامات لازم برای این نماد مدرنیته شهر تهران در دستور کار قرار گیرد. حفظ نماد هویتی کشور با ایمن سازی و آرام سازی اطراف میدان آزادیدر ادامه شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، برج آزادی را مجموعه‌ای فرهنگی دانست و گفت: از گذشته تاکنون یکی از مقاصد گردشگری مردم، تهران و برج آزادی با سازه‌ای فاخر می‌باشد؛ از این رو با ایمن سازی و آرام سازی اطراف میدان آزادی می‌توان جایگاه آن را در تهران، ایران و جهان به عنوان نماد هویتی کشور حفظ کرد. وی بر ارتقاء چرخ اقتصادی تهران تاکید کرد و گفت: باید بتوان اماکن عمومی را در چهارچوب قانون در اختیار شهروندان قرار داد که امید است این امر بر چرخه اقتصادی شهر تهران بیش از پیش کمک کند. دسترسی به میدان آزادی از طریق خط متروهمچنین سید علی مفاخریان شهردار منطقه۹ در ادامه به آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی اشاره و بیان کرد: با توجه به آمار تصادفات در اطراف میدان آزادی، دو طرح ترافیکی و آرام سازی در محور غربی میدان آزادی در حال اجراست و ایمن سازی آن در سه لاین کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشگری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود. وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی خاطر نشان کرد: بر اساس دستور رئیس شورای اسلامی شهری تهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، مقرر شده تا با ارسال لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی شده و با تسهیلاتی که فراهم می‌شود بتوان دسترسی بهتری برای شهروندان ایجاد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز ۲۹ آبان ماه مشاهده می‌کنید. مردم بازیچه آشوبگران نشوند/ ضرورت آموزش نحوه صحیح اعتراض و انتقادالستی گفت: مردم باید آگاهانه عمل کرده و باید حساب خود را از آشوبگران جدا کنند. چگونه علت حریق را از آتش نشانی جویا شویم؟ سخنگوی سازمان آتش نشانی، درباره اینکه این سازمان علت حریق را چگونه به شهروندان اعلام می‌کند پاسخ داد. پای لنگ حمل و نقل عمومی/محل هزینه کرد منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت کجاست؟ رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از ضرورت اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد. برخورد با تابلو‌های تبلیغاتی مغایر ارزش‌هاعضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران از برخورد با بلیبورد‌ها و تبلیغات شهری مغایر با ارزش‌ها خبر داد.
ایمناایمنا1 روز قبل
مادر و دو دختر تحت بازجویی قرار گرفتند تا اینکه دختر ۱۷ ساله به قتل پدرش برای دفاع از جان مادرش اعتراف کرد. دختر نوجوان ادامه داد: پدرم روی زمین افتاد و مادرم نجات پیدا کرد و در ادامه با اورژانس تماس گرفتیم تا پدرم زنده بماند اما پدرم به خاطر خونریزی زیاد تسلیم مرگ شد. با اعلام آخرین آمار مصرف دخانیات در کشور، تصریح کرد: ‌ بر اساس آخرین آمار قابل استناد، حدود ۲۰ درصد آقایان و ۲ درصد خانم‌ها مصرف روزانه سیگار دارند. حیدری با هشدار نسبت به بیماری‌زایی دخانیات، خاطرنشان کرد: ‌ تقریبا هیچ ارگانی در بدن از مصرف دخانیات و مواد سمی آن در امان نیست و تمامی ارگان‌های بدن به شکلی از مصرف دخانیات آسیب می‌بینند. به عبارت دیگر، مرتبط بودن تمامی سرطان‌ها، ۷۰ درصد بیماری‌های ریوی، ۵۰ درصد بیماری‌های قلبی عروقی و مرگ‌های ناشی از آن با مصرف دخانیات گزارش شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده با بیان اینکه کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در جلسه‌ای موضوع ارائه کارت بلیت تخفیف دار به سربازان را مورد بررسی قرار داد، گفت: در این جلسه کمیسیون حمل و نقل به این جمع بندی رسید که می‌تواند با کمک ستاد کل نیروهای مسلح کارت بلیت تخفیف دار به سربازان بدهد. وی با بیان اینکه با توجه به سهمیه‌ای که برای کارت بلیت‌های تخفیف دار در نظر گرفته شده می‌توان نسبت به صدور اقدام کرد، گفت: بر همین اساس فعلا در فاز اول برای ۲۰۰۰ نفر سرباز تا سقف هر کارت ۳۰۰ هزار تومان صادر می‌شود. رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه براین اساس نیروهای مسلح، سربازان را به شهرداری معرفی می‌کنند، گفت: کارت بلیت‌های سربازان ۳۰۰هزار تومان شارژ می‌شود اما از این میان ۲۰درصد مبلغ را ستاد کل و ۸۰ درصد را نیز شهرداری تهران پرداخت می‌کند. حبیب زاده افزود: این مهم در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مورد تایید قرار گرفته و باید در صحن شورا نیز تصویب شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از اهدای کارت بلیت رایگان اتوبوس و مترو به سربازان خبر داد. به گزارش تجارت‌نیوز، حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، درباره ارائه کارت بلیت رایگان اتوبوس و مترو به سربازان اظهار داشت: براساس ماده ۸۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، شهرداری‌ها موظفند تا با همکاری برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هایی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند، تسهیلاتی را برای استفاده رایگان سربازان از قطار، اتوبوس، ورزشگاه‌ها، گردشگاه‌ها، موزه‌ها، سینماها و … پیش‌بینی کنند. وی با بیان اینکه چند ماه پیش طی تذکری که در صحن شورای شهر تهران داشتم پیشنهاد کردم تا به این ماده قانونی خدمت وظیفه عمومی توجه شود، گفت: از همکارانم در شورای شهر تهران خواستم که به این موضوع در بودجه سال آینده شهرداری تهران توجه داشته باشند. عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: ‌ در همین راستا نیز جلساتی با حضور رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا و برخی مسؤولان شهری برگزار و در نهایت مقرر شد تا در فاز نخست تعداد ۲۰۰۰ کارت بلیت مترو به سربازانی که از ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت استفاده می‌کنند، ‌ ارائه شود. عضو شورای شهر تهران در مورد زمان اجرای این طرح نیز گفت: با تصویب نهایی این طرح، به زودی اعطای کارت بلیت رایگان به سربازان آغاز خواهد شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شامگاه پنجشنبه، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ایران اعلام کرد که از آغاز روز جمعه ۲۴ آبان سهمیه‌بندی بنزین آغاز شده و قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۳ هزار تومان است. شامگاه پنجشنبه، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ایران اعلام کرد که از آغاز روز جمعه ۲۴ آبان سهمیه‌بندی بنزین آغاز شده و قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۳ هزار تومان است. بحث مهم دیگر اینکه نزدیک به پنج سال است این اجازه به دولت داده شده تا بر اساس مصوبه، سالانه حدود ۱۵ درصد به قیمت بنزین اضافه کند. حتی با توجه به اینکه من در سال ۹۶ عضو کمیسیون تلفیق بودم، در آنجا نیز بحث بر سر این بود که مجلس در لایحه بودجه این افزایش قیمت را لحاظ کند. این نماینده مجلس ادامه داد: اما بعد از گذشت ۵سال، این تصمیم به یکباره گرفته شد و با اینکه مجلس در دو جلسه غیرعلنی به افزایش قیمت بنزین رای منفی داده بود، ولی به هرحال این تصمیم توسط سران قوا گرفته و اجرا شد.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران از برخورد با بلیبورد‌ها و تبلیغات شهری مغایر با ارزش‌ها خبر داد. حجت نظری با اشاره به وضعیت تابلو‌ها و بیلبورد‌های تبلیغاتی در سراسر شهر تهران، گفت: رسیدگی به تخلفات احتمالی یا مغایرت این نوع تابلو‌ها با ارزش‌ها در حیطه نظارتی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران است. وی با بیان اینکه اگر بلیبورد تبلیغاتی در سطح شهر منافات با ارزش‌ها داشته باشد به طور حتم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر نیز ورود خواهد داشت، افزود: تشکیل کمیسیون‌های تخصصی برای تسهیل امور بوده از این رو همه نمایندگان حق ورود به موضوعات مدیریت شهری را دارند. نظری با تاکید بر اینکه تاکنون با بیلبوردی که ارزش‌ها را نقض کرده باشد رو به رو نشده‌ام، تصریح کرد: اگر چنین تبلیغ یا بیلبوردی در سطح شهر دیده شود به طور حتم با آن برخورد خواهیم کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
حجت نظری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بند دو تبصره۲۷ بودجه مصوب شورای شهر تهران که درآن به صراحت چاپ نشریات کاغذی را ممنوع کرده است، گفت: این تبصره با دو انگیزه چاپ نشریات کاغذی را ممنوع می‌کند؛ نخست این که با سایر نشریات رقابت نکند و دوم آن که تلاش کنیم تا یک گام هر چند کوچک در راستای حفاظت از محیط زیست برداریم. واقعیت این است که می‌خواستیم شهرداری به عنوان یک مرجع اجرایی و سازمان نسبتا دولتی با رسانه‌ها رقابت نکند و این شیوه شاید به نوعی تقویت رسانه‌های بخش خصوصی باشد و نمی‌شود گفت دارد با آنها رقابت می‌کند. نظری در پاسخ به این پرسش که با توجه به لزوم کاهش هزینه‌ها در شهرداری چرا از ظرفیت‌های داخلی مانند روزنامه وابسته به شهرداری برای انتشار این ویژه نامه‌ها استفاده نمی‌شود گفت: از لحاظ قانونی ایرادی به این رویه وجود ندارد اما می‌توان پیشنهاد کرد از ظرفیت‌های داخلی شهرداری استفاده شود و در مجموع به لحاظ اقتصادی نیازی به انتشار این همه ویژه نامه از سوی شهرداری تهران نباشد. به گفته این عضو شورای شهر تهران باید نظارت جدی‌تری به هزینه کردهای این حوزه انجام شود فارغ از این که به لحاظ محتوایی در این ویژه نامه‌ها چه اتفاقی رخ می‌دهد، باید تاکید کرد که حجم چنین تولیداتی باید بر اساس نیاز و انتظار مخاطب باشد. به نظرم شاید این میزان ویژه نامه آن هم برای مدیریت شهری لازم نباشد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
در همین راستا، یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است این یک نقص قانونی است که مردمی که عضو هیچ گروه یا حزبی نیستند، نتوانند از وزارت کشور درخواست تجمع قانونی کنند. یعنی مجلس به افزایش قیمت بنزین در هیچ سطحی رای نداد. وی افزود: آنچه نمایندگان مجلس می‌توانند بگویند این است که در نحوه اجرای این طرح بی‌تدبیری زیادی صورت گرفته است. حیدری گفت: برای توجیه افزایش قیمت بنزین، قیمت فوب خلیج فارس را مثال می‌زنند و قیمت آن نیز بنابر نرخ دلار است که آن هم در نوسان است. نماینده عضو فراکسیون امید مجلس گفت: این یک نقص قانونی است که مردمی که عضو هیچ گروه یا حزبی نیستند، نتوانند از وزارت کشور درخواست تجمع قانونی کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
در پی این تصمیم، اعتراضاتی در گوشه و کنار جامعه اتفاق افتاد که حوادث تلخی برای کشور رقم زد. بحث مهم دیگر اینکه نزدیک به پنج سال است این اجازه به دولت داده شده تا بر اساس مصوبه، سالانه حدود ۱۵ درصد به قیمت بنزین اضافه کند. حتی با توجه به اینکه من در سال ۹۶ عضو کمیسیون تلفیق بودم، در آنجا نیز بحث بر سر این بود که مجلس در لایحه بودجه این افزایش قیمت را لحاظ کند. اما اکثریت مجلس این را نپذیرفت و قرار شد خود دولت، تدبیری در این‌باره به کار بندد که متاسفانه این تدبیر اتخاذ نشد. هفته آینده «سران قوا» به مجلس می‌آیندسیاوشی گفت: به دلیل مشکلاتی که به ویژه در یک سال و نیم اخیر بر مردم تحمیل شده، دهک‌های پایین جامعه تحت فشارهستند و باید چاره‌ای برای حل مشکلات آنها دیده شود.
فراروفرارو1 روز قبل
بسیاری از مخاطبان ایسنا در بخش نظرات این خبر، به بحث بستر قانونی و اینکه چگونه می‌توان اعتراضات را از مسیر قانونی پیگیری کرد واکنش‌هایی داشتند. بفرمایید بستر قانونی کجاست؟» بستر قانونی که وزیر کشور به آن اشاره کرد در سخنان سایر مسئولین هم دیده می‌شود. اعتراض حق همه مردم است و می‌توانند اعتراض کنند. در واقع این تبصره همان موضوعی است که تدوین‌کنندگان قانون اساسی با آن مخالف بوده‌اند یعنی نیاز به داشتن مجوز برای برگزاری تجمع و راهپیمایی. اما مشخص نیست تبصره‌ای مغایر با قانون اساسی چگونه در قانون احزاب گنجانده شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران از برخورد با بلیبورد‌ها و تبلیغات شهری مغایر با ارزش‌ها خبر داد. حجت نظری عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به وضعیت تابلو‌ها و بیلبورد‌های تبلیغاتی در سراسر شهر تهران، گفت: رسیدگی به تخلفات احتمالی یا مغایرت این نوع تابلو‌ها با ارزش‌ها در حیطه نظارتی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران است. وی با بیان اینکه اگر بلیبورد تبلیغاتی در سطح شهر منافات با ارزش‌ها داشته باشد به طور حتم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر نیز ورود خواهد داشت، افزود: تشکیل کمیسیون‌های تخصصی برای تسهیل امور بوده از این رو همه نمایندگان حق ورود به موضوعات مدیریت شهری را دارند. نظری با تاکید بر اینکه تاکنون با بیلبوردی که ارزش‌ها را نقض کرده باشد رو به رو نشده‌ام، تصریح کرد: اگر چنین تبلیغ یا بیلبوردی در سطح شهر دیده شود به طور حتم با آن برخورد خواهیم کرد. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید

شورای شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا