آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران
شورای شهر تهران

اخبار «شورای اسلامی شهر تهران»

جلسه شورای اسلامی شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
گزارش اختصاصیجلسه شورای اسلامی شهر تهرانکم توجهی شهرداری به ارائه لایحه به کارگیری جوانان در سمت‌های مدیریتی، صدای طراح آن را در شورای شهر تهران درآورد

جلسه شورای اسلامی شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، یکصدو سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران آغاز شد. اعضای شورای شهر سنندج و بروجرد امروز مهمان اعضای شورای شهر تهران هستند. طرح ساماندهی مراکز آموزشی شهرداری تهران امروز در یکصدو سی و هفتمین جلسه شورای شهر بررسی می‌شود. انتهای پیام/

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
گزارش عملکرد یکساله معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سوالات استیضاح گونه شورای شهری‌ها از معاون شهردار، تنها دستور کار پارلمان شهری بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ گزارش عملکرد یکساله معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و سوالات استیضاح گونه شورای شهری‌ها از معاون شهردار، تنها دستور کار پارلمان شهری بود
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا، نظری روز سه شنبه در پی سخنان علیرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران در صحن شورای شهر خطاب به رئیس شورا گفت: در مذاکرات صحن باید شأن اعضای شورا حفظ شود. وی افزود: این نوع لحن و خطاب قرار دادن اعضای شورای شهر مناسب نیست و باید نسبت به این برخوردها، تذکر داد. به گزارش ایرنا علیرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران روز سه شنبه در جریان بررسی لایحه جایگزین برج‌ها خطاب به اعضای شورای شهر گفت: اطلاعات من در خصوص باغات از خانم ناهید خداکرمی بیشتر است. وی در ادامه توضیحات خود اظهارداشت: تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که با نگاه پادگانی نمی‌توان از باغات محافظت کرد. محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز خطاب به وی گفت: این قدر از نگاه پادگانی و کلمه پادگانی استفاده نکنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، نورمحمدی معاون بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم از روند انجام معاینات سلامت اعضای شورای شهر ابراز خرسندی کرد و گفت: همانطور که از پیش برنامه ریزی شده بود؛ تیم سیار مرکز بهداشتی و درمانی منطقه هشت، صبح امروز از ساعت ۶ صبح در ساختمان شورای شهر تهران مسقر شدند که خوشبختانه چکاپ و معاینات سلامت اعضای شورای شهر تهران، به صورت کامل و منظم و با موفقیت به سرانجام رسید. بر اساس این گزارش، پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران، در راستای سیاست‌های پیشگیرانه سلامت از اقدامات اصلی شرکت شهر سالم در سال جاری بود که با همت و تلاش کادر درمانی مراکز بهداشتی درمانی این شرکت صورت گرفته است.

جلسه علنی شورای شهر تهران

13+
ایسناایسنا6 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، به علت حضور رئیس و شماری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در مراسم بهره برداری سه ایستگاه خط ۶ مترو که صبح امروز با حضور رئیس جمهور، شهردار و دیگر مقامات برگزار شد، جلسه شورای شهر تهران با وجود حضور ۹ نفر از اعضا لغو شد. زهرا نژاد بهرام، احمد مسجدجامعی، حجت نظری، محمد سالاری، ناهید خداکرمی، الهام فخاری، زهرا صدراعظم نوری، علیخانی و مجید فراهانی از ساعت ۹ صبح در صحن شورا حضور داشتند، اما پس از یک ساعت و نیم انتظار صحن را ترک کردند.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران گفت: هم‌اکنون حدود ۲ هزار ملک در اختیار افراد حقیقی و حقوقی از مدیریت گذشته وجود دارد که البته شاید مواردی در بین این واگذاری‌ها باشد که ما هم قبول داشته باشیم. میرلوحی ادامه داد: قطعا باید سایر ساختمان‌ها به شهرداری برگردد و یا اینکه اجاره‌نامه جدید منعقد شود و حتی اجاره‌های معوقه نیز از سوی افراد حقیقی و حقوقی پرداخت شود. وی ادامه داد: البته بنده چندی پییش جلسه‌ای را با رئیس جدید املاک و مستغلات شهرداری تهران داشتم و تاکید کردم که هر چه زودتر ساختمان‌های در اختیار مدیران گذشته به مجموعه شهرداری برگردد و رئیس جدید سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران قبول داد که هر چه سریعتر این کار انجام شود. وی با اشاره به اینکه ما از طریق مراجع قضایی و اخذ حکم اقدام به پس‌گیری ساختمان‌های شهرداری تهران خواهیم کرد، گفت: اساسا این واگذاری‌ها به دوره گذشته (قالیباف) بر می‌گردد. میرلوحی در پاسخ به این پرسش که آیا اعضای شورایی شهر تهران و مدیران شهری در این دوره نیز از این ساختمان‌ها و امکانات استفاده می‌کنند یا خیر تصریح کرد: بنده مطلع هستم که حتی برخی از اعضای شورای شهر تهران در این دوره مستاجر هستند و نمی‌خواهند نزدیک به استفاده از این خانه‌ها نیز بروند و قاعدتا هیچ کدام از اعضای شورای شهر تهران از این تسهیلات استفاده نخواهند کرد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نورمحمدی معاون بهداشت و پیشگیری شرکت شهر سالم از روند انجام معاینات سلامت اعضای شورای شهر ابراز خرسندی کرد و گفت: همانطور که از پیش برنامه ریزی شده بود؛ تیم سیار مرکز بهداشتی و درمانی منطقه هشت، صبح امروز از ساعت ۶ صبح در ساختمان شورای شهر تهران مسقر شدند که خوشبختانه چکاپ و معاینات سلامت اعضای شورای شهر تهران، به صورت کامل و منظم و با موفقیت به سرانجام رسید. بر اساس این گزارش، پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران، در راستای سیاست‌های پیشگیرانه سلامت از اقدامات اصلی شرکت شهر سالم در سال جاری بود که با همت و تلاش کادر درمانی مراکز بهداشتی درمانی این شرکت صورت گرفته است. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
براساس شنیده‌ها، یکی از اعضای شورای شهر تهران به جرم توهین و نشر اکاذیب محکوم شد. شنیده‌ها حاکی از آن است؛ که یکی از اعضای شورای شهر تهران در دادسرا محکوم شده است. پس از درج خبری خلاف واقع و توهین آمیز در مردادماه امسال در یکی از خبرگزاری‌ها و به نقل از عضو شورای شهر تهران علیه شهردار اسبق تهران، محمدباقر قالیباف، وی اقدام به شکایت از این فرد کرد که دیروز رأی این پرونده در دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران، صادر و این عضو شورای شهر تهران را در مورد توهین و نشر اکاذیب مجرم و مستحق مجازات دانست. پیش از این هم در جلسه هفته گذشته شورای شهر تهران برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به دادسرا احضار شد اما حاضر به ارائه نظر دراینباره نشد.

حقوق اعضای شورای شهر تهران چقدر است؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران همزمان با روز شوراها در پایگاه خبری اقتصادآنلاین حضور پیدا کرد و ضمن بازدید از این سایت؛ گفت‌وگویی خودمانی با خبرنگاران و مدیران سایت انجام داد.

آخرین جلسه شورای شهر تهران ۱۳۹۷

23+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 ماه قبل

آخرین خبرها از شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ گودال‌ها و شن چاله‌های خطرناک در منطقه ۱۸ در محدوده رودخانه کن، بزرگراه فتح - آزادگان به عمق ۵۰ تا ۱۰۰ متر و احتمال رانش زمین در اطراف آن آنقدر نگران کننده شده‌اند که باعث تذکر یکی از اعضای شورای شهر به شهرداری برای ایمن سازی آن‌ها شد.

۲۱ خرداد؛ جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محسن هاشمی در پایان یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کلیات آیین نامه شورایاری‌ها در صحنه شورای شهر به تصویب رسید، اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر تهران ۱۲ پیشنهاد در خصوص این آیین نامه به هیئت رئیسه ارائه کردند که سه پیشنهاد آن رای آورد و بررسی بقیه جزئیات به جلسه آتی شورای شهر موکول شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
فارسفارس2 ماه قبل
حناچی گفت: سیل امسال باعث خسارات زیادی شد و در سال جاری شهرداری تهران ۳ اقدام عمده آمادگی برای سیل تهران، نشاط مردم و کمک به استان‌های درگیر داشتیم. وی افزود: عمده کمک‌های ما جمع‌آوری کمک‌های مردمی و کمک‌های غیر نقدی شهروند بوده است و از حرم امام ۷۰ ماشین سبک و سنگین اعزام شد. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسن خلیل‌آبادی عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر در خصوص نامه انتقادآمیز حق‌شناس به حناچی گفت: اختلال دیدگاه‌ در دوران فعالیت شوراها وجود دارد، شورا اعتقاد دارد که باید در انتصابات هم نظارت داشته باشد. به گفته عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر، معمولا شهرداران در انتصابات از شوراها نظر نمی‌خواهند و فکر می‌کنند این موضوع دخالت در مدیریت آنهاست، اما ما وقتی می‌گوییم شورا و شهردار یک تیم بیست و دو نفره است و نگاه وسیعی در لایه‌های شهرداری داریم، آنها نیز باید در انتصابات همراه باشند. و ی با تأکید بر این موضوع که برخی از اعضای شورا به انتصابات معترض هستند گفت: ‌ شکافی وجود ندارد، به دنبال همگرایی هستیم. به گفته خلیل‌ابادی از بیرون شورا هم سفارش‌هایی می‌کنند، وی می‌خندد و می‌گوید همه سفارش می‌کنند. شهردار تهران هم سفارش‌پذیر است، البته بستگی به زور سفارش‌کننده دارد.
الفالف4 ماه قبل
عضو شورای شهر تهران، گفت: دست‌فروشی در شهر تهران متولی ندارد و ساماندهی نیز نمی‌شود و معلوم نیست چه کسی باید در این خصوص پاسخگو باشد. گروه اجتماعی الف، ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۴ ۳۹۷۱۱۲۳۰۹۱به گزارش فارس، ناهید خداکرمی در صدوبیست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در ساماندهی مشاغل سیار و بی‌کانون در شهر تهران افزود: در سال ۸۵ شورای شهر تهران مصوبه‌ای درخصوص ساماندهی دست‌فروشان داشته و در آن مصوبه بسیاری از موارد مربوط به دست‌فروشان دیده شده است. وی افزود: در اینکه باید دست‌فروشی در شهر تهران ساماندهی شود و دست‌فروشان مشکلاتی را برای شهر ایجاد کرده‌اند شکی نیست. نگهداری احشام در سال‌های ۴۰ تا ۶۰ در شهر تهران مطرح بوده ولی در حال حاضر نیست. وی افزود: در حال حاضر دست‌فروشی در شهر تهران متولی ندارد و ساماندهی نمی‌شود و معلوم نیست چه کسی باید در این خصوص پاسخگو باشد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بر حمایت اعضای شورای شهر تهران از پروژه کمربند سبز تهران در قالب تخصیص بودجه و پیگیری برای تسهیل اجرای این پروژه افزود: قطعا اجرای این جنگل کاری‌ها می‌توانند جلوی ساخت و سازهای غیرقانونی در ارتفاعات را بگیرد. به گزارش ایسنا، علی اعطا در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران از پروژه کمربند سبز شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: درختکاری که انجام می‌شود در قالب پروژه‌ای دراز مدت است که سال‌ها شروع شده اما در مقاطعی مختلف سرعت اجرای پروژه متفاوت بوده است. این عضو شورای اسلامی شهر تهران در تشریح اهمیت اجرای پروژه کمربند سبز تهران و جنگل‌کاری‌های انجام شده، گفت: اجرای این پروژه از چند منظر اهمیت دارد. که مهمترین آن این است که این کمربند شهر جلوی توسعه غیرقانونی تهران را می‌گیرد و در حقیقت محدوده تهران را مشخص می‌کند. اعطا تاکید کرد: بی‌تردید شورای شهر تهران از اجرای این پروژه حمایت می‌کند و امیدواریم امسال و سال‌های آینده اجرای این پروژه با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
داریوش قنبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتقاد شورای شهر در مورد بی‌توجهی شهردار تهران به تذکرهای شورای شهر، گفت: شهردار تهران در جلساتی که با شورای معاونان داریم، تاکید می‌کند که باید به تذکر اعضای شورای شهر توجه ویژه‌ای شود و به موقع به آنها با حفظ کامل احترام پاسخ داده شود و هیچ تذکری نباید بدون پاسخ باقی بماند. مشاور پارلمانی شهردار تهران، ادامه داد: شهردار تاکید کرده است که متن پاسخ معاونت‌های شهرداری به تذکر اعضای شورای شهر به هیچ وجه رسانه‌ای نشود، هر چند که سوال‌های اعضای شورای شهر از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود. شهردار تهران با تهدیدکنندگان اعضای شورای شهر برخورد خواهدکردوی در مورد تهدید برخی اعضای شورای شهر توسط تعدادی از نیروهای شهرداری، تاکید کرد: بعید می‌دانم که فردی از شهرداری، اعضای شورای شهر را تهدید کرده باشد، چرا که شورا نهاد بالای دست شهرداری محسوب می‌شود و به هیچ وجه فردی از درون شهرداری توان تهدید اعضای آن را ندارد و اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، شهردار تهران در سطح عالی با تهدیدکنندگان برخورد خواهد کرد. قنبری با تاکید براینکه هیچ اختلافی بین شهرداری و شورای شهر وجود ندارد، یادآور شد: برخی که به لحاظ سیاسی شکست‌خوردگان انتخابات سال ۹۶ هستند و منافع خود را در شهرداری و شورای شهر از دست داده‌اند، تلاش می‌کنند این طور القا کنند که بین شورای شهر و شهرداری اختلاف وجود دارد. مشاور پارلمانی شهردار تهران، اظهارکرد: هم‌اکنون یک همگرایی، وحدت و اتفاق نظر بین شورای شهر و شهرداری برای حل مشکلات شهروندان از جمله رفع آلودگی هوا و ترافیک به عنوان دو خواسته مهم آنها وجود دارد و تذکر شورای شهر هم به عملکرد شهرداری در این مورد قدرت می‌بخشد. /پایان پیام
موجموج2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، اعضای شورای شهر تهران امروز یکشنبه (۱۲ خرداد) پس از پایان صد و چهل و پنجمین جلسه شورای شهر برای شرکت در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و دیدار با حجت الاسلام حسن خمینی راهی جماران شدند. امینی نایب رئیس شورای شهر تهران در ساعت ۱۱ امروز و در پایان مدت زمان قانونی جلسه شورای شهر تهران خطاب به اعضا گفت: از آنجایی که قرار است همگی به جماران برویم پس مدت جلسه شورا را تمدید نمی‌کنیم. وی افزود: خبرنگاران هم مصاحبه‌هایشان را بگذارند برای جلسه بعدی تا اعضا فرصت کنند سریع خود را به جماران برسانند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، فصل چهارم از برنامه پنج سال سوم شهر تهران با عنوان ایمنی و افزایش تاب آوری در جلسه عصرگاهی امروز شورای شهر تهران بررسی شد. از این رو با توجه به انسجام برنامه پیشنهاد حذف این بند و دو بند دیگر را مطرح می‌کند. اعضای شورای شهر پس از شنیدن نظرات موافق و مخالف این پیشنهاد، در نهایت به حذف این سه بند از ماده ۸۵ رای دادند. در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد برنامه ۵ سال سوم شهر تهران فردا نهایی خواهد شد و از اعضای شورا خواست تا با حضور به موقع در تسریع تصویب این برنامه همکاری داشته باشند. برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران در ۹۶ ماده به صحن شورای شهر آورده شد که تاکنون ۸۶ ماده از آن بررسی شده است.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، علی اعطا با بیان اینکه در دومین ماه شروع به کار شورای شهر پنجم با توجه به رخداد حادثه‌ای همچون پلاسکو در تهران، رسیدگی به وضعیت ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه در دستور کار قرار گرفت، افزود: گزارشاتی نیز از ناایمن بودن برخی ساختمان‌های بلند مرتبه در وزارت راه و شهرداری وجود داشت که برهمین اساس پیگیری این موضوع با جدیت بیشتری دنبال شد. وی با بیان اینکه بررسی‌ها در مورد ساختمان‌های ناایمن بلندمرتبه نشان داده که بعضا این ساختمان‌ها در دو حوزه دارای مشکلاتی هستند؛ ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد که سازه بخشی از ساختمان‌های بلندمرتبه ناایمن است یعنی سازه از نظر تاسیساتی دارای مشکلاتی است و یا بنا فرسوده است ودر کل سازه در برابر حوادث مختلف ناپایدار است و همچنین بررسی‌ها نشان داد بخش دیگری از مشکلات ساختمان‌های ناایمن بلندمرتبه مربوط به مسائل شهری است که عمدتا به دلیل عدم جانمایی مناسب بنا رخ داده بود بگونه‌ای که ساختمان بلندمرتبه در معبر باریک یا پر ترافیک ایجاد شده بود که دسترسی به آن سخت بود و ساختمان‌ها عمدتا از این دو منظر دارای مشکلاتی بودند که در نهایت بررسی‌ها، نشان می‌داد ساختمان‌های بلند مرتبه جزو آسیب‌پذیرترین ساختمانها در بافت شهری هستند. اعطا با بیان اینکه در ابتدای آغار به کار شورا مقررشد در قالب طرح دوفوریتی، شهرداری ملزم شود که مطالعاتی در این زمینه انجام دهد و برنامه عملیاتی برای ایمن سازی ساختمان بلند مرتبه ارائه کند ادامه داد: اما بنا به دلایل مختلف این کار با تاخیر مواجه شد و بعد از ۱٫۵سال در آبان ماه سال گذشته، لایحه‌ای را به شورای شهر ارائه کردند که با انتظارات سازگار نبود و قرار شد لایحه دیگری ارائه کنند که حالا این لایحه در نوبت بررسی در صحن شورای شهر است. اعطا افزود: این لایحه در نوبت بررسی شورای شهر قرار دارد و به زودی برای جمع بندی نهایی به صحن آورده خواهد شد. انتهای پیام
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
امیدی که با تصویب لایحه جدید در شورای شهر با رای اکثریت آرا و صدور مجوز ساخت و ساز در ۶٢ باغ تهران به ناامیدی بدل شد. با این وجود اما چندی نگذشت که شورای شهر از لایحه‌ای رونمایی کرد که باز هم اجازه ساخت و ساز را به مالکان باغ‌های تهران می‌داد. ۵ اسفند ماه کلیات مصوبه جدید مبنی بر دستورالعمل ماده ۱۴ قانون زمین شهری تهران با یازده ماده به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید. نباید شریک خیانت در شهر تهران باشیم، از بین بردن ۱۶هکتار از باغ‌های پایتخت فاجعه زیست‌محیطی ایجاد خواهد کرد. مصوبات شورای شهر باید در جهت منافع اکثریت مردم باشد نه به منفعت قشر یا بخشی از افراد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز اولین نشست خبری انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های پیمانکاری سرویس مدارس استان تهران با حضور مرتضی آزاد رئیس هیئت مدیره و مصطفی سامانی دبیر انجمن صنفی برگزار شد تا چالش‌های این حوزه بررسی شود. سامانی در این نشست گفت: انجمن صنفی سرویس مدارس در آبان ماه سال ۹۷ شکل گرفت. انجمن صنفی سرویس مدارس را دوستانی که چندین سال در سیستم بودند تشکیل دادند. شورای شهر مصوبه‌ای اعلام‌کرد که طبق آن درصدی تخفیف به کسانی که مجوز حمل و نقل دانش آموزی دارند ارائه می‌شود. وی ادامه داد: مصوب شد که سرویس مدارس باید برچسب دار شوند.

به انتهای لیست رسیدید

شورای شهر تهران

شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، شورایی مرکب از ۲۱ نفر است که با رأی مردم شهرهای تهران، ری و تجریش، برای تصمیم‌گیری در خصوص امور مربوط به شهرداری تهران انتخاب می‌شوند، کمیته حمل و نقل و ترافیک از جمله کمیته‌های شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش می‌باشد. نام این شورا تا دورهٔ چهارم شورای اسلامی شهر تهران بود. در حال حاضر ساختمان شورای شهر تهران در خیابان بهشت ضلع جنوب پارک شهر تهران واقع شده‌ است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شورای اسلامی شهر تهران را می خوانید. ویکی‌پدیا