شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان

شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان

ایلناایلنا1 ساعت قبل
یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: طبیعی است که احزاب اصلاح‌طلب الان برای خودشان برنامه‌ای دارند و تصمیماتی برای خود گرفته و می‌گیرند که چه افرادی و چگونه وارد انتخابات شوند. اما نهایتا همه احزابی که عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستند باید با هم هماهنگ شوند. نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم گفت: افراد باتوجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور و همچنین باتوجه به بحران‌هایی که وجود دارد تجزیه و تحلیل می‌کنند و توان خود را می‌سنجند و با بررسی‌هایی که می‌کنند در انتخابات شرکت می‌کنند. اما نهایتا همه احزابی که عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستند نهایتا باید با هم هماهنگ شوند. افرادی که ثبت‌نام می‌کنند در حد خودشان شرایطی را دیده‌اند که برای مجلس حضور یابند اما اینکه چه کسی بخواهد اصلاح‌طلبان را اینجا رهبری کند باید به آینده واگذار کنیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد11 ساعت قبل
پیش از این محمد علی وکیلی روز جمعه هنگام ثبت‌نام در انتخابات از احتمال عدم حضور عارف در انتخابات مجلس یازدهم خبرداده بود. عارف دومین چهره شاخص مجلس دهم است که پس از علی لاریجانی، رئیس مجلس تصمیم گرفته داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم نشود. به این ترتیب شهردار اسبق تهران عصرروز گذشته به‌طور رسمی به‌عنوان کاندیدای مجلس یازدهم ثبت‌نام کرد. یاران احمدی‌نژاد و اصولگرایاناما به غیر از نمایندگان اصولگرای مجلس دهم، دیگر چهره‌های اصولگرا هم در آخرین روز ثبت‌نام حضور گسترده‌ای برای ثبت‌نام درانتخابات مجلس یازدهم داشتند. به گزارش «ایسنا» او با انتشار بیانیه‌ای انتقادی نسبت به آنچه تحدید جایگاه مجلس خواند گفت که تصمیم به عدم شرکت در انتخابات مجلس یازدهم گرفته است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محمد قوچانی سردبیر روزنامه سازندگی و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در یادداشتی که در صفحه شخصی خود منتشر کرد، به بی‌برنامگی محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعتراض کرده و این شورا را در راهبری انتخاباتی اصلاح‌طلبان بی‌کفایت دانست. حتی اگر فکر کنیم مردم رای نمی‌دهند حق نداشتیم در برابر آرمانهای اصلاح طلبی این قدر بی مسئولیت و باری به هر جهت باشیم. این «آغاز یک پایان» است. " آغاز پایان اصلاح طلبان‌" خسته و نااستواری که فقط در زمین هموار می‌توانند سیاست ورزی کنند‌. ما به یک شکست نیاز داریم تا به خود آییم و اصلاح طلبی را اصلاح کنیم … ما اصلاح طلب می‌مانیم، حتی اگر در اقلیت باشیم … این بی تدبیری است که ما را اقلیت می‌کند، نه رای اکثریت ….
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محمد قوچانی سردبیر روزنامه سازندگی و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در یادداشتی که در صفحه شخصی خود منتشر کرد، به بی‌برنامگی محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعتراض کرده و این شورا را در راهبری انتخاباتی اصلاح‌طلبان بی‌کفایت دانست. حتی اگر فکر کنیم مردم رای نمی‌دهند حق نداشتیم در برابر آرمانهای اصلاح طلبی این قدر بی مسئولیت و باری به هر جهت باشیم. این «آغاز یک پایان» است. " آغاز پایان اصلاح طلبان‌" خسته و نااستواری که فقط در زمین هموار می‌توانند سیاست ورزی کنند‌. صفحه اول روزنامه سازندگی در شماره فردا (۱۷ آذر) انتهای پیام/
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
الان جامعه ایران خودش را به زحمت با فشارهایی که سال قبل به او وارد شده تطبیق داده است پس دیگر به آن دست نزنید. اصلا در جمهوری اسلامی سابقه ندارد که در سالی که منتهی به انتخابات است ما دست به اصلاحات ساختاری زده باشیم. ما در جمهوری اسلامی همیشه بی‌خردی داشته‌ایم اما این اوج بی خردی است. اگر نیروهای توانمند، با تجربه، امین و وفاداربه جمهوری اسلامی در جناح اصلاح طلب یا در جناح اصولگرا به صحنه نیایند و ثبت نام نکنند، فاجعه است. اینکه عده‌ای به اسم دفاع از ایران به دنبال براندازی و انحلال جمهوری اسلامی هستند نمی‌دانند که بعد از آن چه خطراتی ایران را تهدید می‌کند. اگر یک روزی جمهوری اسلامی از آقای خاتمی و موسوی و کروبی و ما باقی مانده‌های آقای هاشمی بگذرد از احمدی نژاد نمی‌گذرد.
ایلناایلنا2 روز قبل
یک‌هفته پیش از آغاز مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم، چالش‌های اقتصادی و اجتماعی به استقبال فضای انتخاباتی کشور رفت. بنابراین این شورا و سایر احزاب اصلاح‌طلب به صورت مستقل عمل نخواهند کرد. این نوع رایزنی‌ها معمولا بعد از اعلام نظر شورای نگهبان صورت می‌گیرد. اصلاح‌طلبان نمی‌توانند با قوائد کلی مسائل خود را حل کنند*** پیش از این ایام دو راهبرد عمده برای اصلاح‌طلبان در جهت حضور در انتخابات پیش رو مطرح شده بود. یکی دعوت از زنان اصلاح‌طلب کشور برای حضور پررنگ در این انتخابات یکی دیگر هم دعوت از شخصیت‌های اصلاح‌طلب واقعی بدون نگرانی از نوع موضع گیری شورای نگهبان.
ایلناایلنا2 روز قبل
یک‌هفته پیش از آغاز مهلت ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم، چالش‌های اقتصادی و اجتماعی به استقبال فضای انتخاباتی کشور رفت. بنابراین این شورا و سایر احزاب اصلاح‌طلب به صورت مستقل عمل نخواهند کرد. این نوع رایزنی‌ها معمولا بعد از اعلام نظر شورای نگهبان صورت می‌گیرد. اصلاح‌طلبان نمی‌توانند با قوائد کلی مسائل خود را حل کنند*** پیش از این ایام دو راهبرد عمده برای اصلاح‌طلبان در جهت حضور در انتخابات پیش رو مطرح شده بود. یکی دعوت از زنان اصلاح‌طلب کشور برای حضور پررنگ در این انتخابات یکی دیگر هم دعوت از شخصیت‌های اصلاح‌طلب واقعی بدون نگرانی از نوع موضع گیری شورای نگهبان.
ایسناایسنا2 روز قبل
در جریان پنجمین روز مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یک نماینده فعلی، یک نماینده پیشین مجلس و یک دیپلمات با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران ثبت نام خود را انجام دادند. به گزارش ایسنا، امروز (پنجشنبه) در جریان پنجمین روز مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۴۰۰ نفر جهت اعلام کاندیداتوری به ستاد انتخابات فرمانداری تهران مراجعه کردند. در این بین تنها حضور ۳ نفر از شخصیت‌های سیاسی مورد توجه عکاسان و خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات فرمانداری تهران گرفت محمدرضا بادامچی نماینده مجلس دهم، رامین مهمانپرست سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه و مجتبی رحماندوست نماینده اصولگرای مجلس نهم از شخصیت‌های بودند که برای داوطلبی در انتخابات مجلس یازدهم در این ستاد حضور یافتند. مسعود ستایشی معاون قضائی رئیس کل دادگستری تهران نیز صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات فرماداری تهران از نزدیک در جریان روند ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. انتهای پیام
ایلناایلنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی شکوری‌راد در حاشیه ثبت‌نام خود در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران گفت: اولویت مجلس یازدهم در درجه اول کسب هویت مجلس است. اولین کاری که نمایندگان مجلس باید انجام دهند این است که هویت مجلس را باز گرداند. وی در مورد اینکه برخی سیاسیون با شورای نگهبان درخواست گفتگو داشتند گفت: این درخواست‌ها به این دلیل است که شورای نگهبان در عمل دارد این کار را می‌کند و آنها را ناگزیر کرده که برکند با شورای نگهبان لابی کنند. از همینجا به همه افراد سیاسی می‌گویم به سراغ شورای نگهبان نروید چرا که این کار باعث جسارت شورای نگهبان در تعیین تکلیف انتخابات شده است. وی تاکید کرد: آنچه امروز در مجلس می‌بینید برگزیده شورای نگهبان است چه خوب باشد چه بد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بادامچی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پس از حضور در فرمانداری تهران و ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره رویه شورای عالی اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو اظهار داشت: رویکرد شورا قهر با انتخابات نیست بلکه این شورا به دنبال تداوم و مشارکت است. وی با بیان اینکه «مجلس دهم بسیار فعال بود»، خاطرنشان کرد: بسیاری از لوایحی که مجالس گذشته نتوانستند آنها را به سرانجام برسانند در مجلس دهم به سرانجام رسید همچنین این مجلس بسیاری از طرح‌ها و لوایح جدید دولت را پیگیری کرد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: مجلس دهم مجلسی بسیار فعال و هم گام با نهادهای مختلف است. بادامچی همگرایی با نهادهای مختلف داخلی، گسترش روابط دوستانه با کشورهای منطقه و همچنین ابقا و ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان را از جمله اولویت‌های مجلس یازدهم عنوان کرد. بادامچی در پایان درباره علت حضور تعداد کمی از اصلاح طلبان برای اعلام کاندیداتوری در انتخابات مجلس خاطرنشان کرد: همچنان فرصت برای ثبت نام داوطلبان مجلس وجود دارد و معمولا نیز افراد بسیاری روزهای آخر را برای ثبت نام در انتخابات‌ها انتخاب می‌کنند.
تابناکتابناک3 روز قبل
عبدالکریم حسین‌زاده، نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس، در این زمینه گفته است: شرایط کنونی مطلوب حال اصولگرایان است، ولی اگر فضای مشارکتی بالایی داشته باشیم، مجلس یازدهم، مجلس متعالی به لحاظ وجود وزن‌ها و گفتمان‌های مختلف در صحن علنی مجلس خواهد بود. در غیر این صورت، همان‌طور که گفتم، مجلس یازدهم شبیه مجلس هفتم یا نهم خواهد بود. حسین‌زاده در پاسخ به اینکه شباهت مجلس آینده به مجلس دهم محتمل است یا خیر، گفت: آرزو نمی‌کنم که مجلس یازدهم شبیه مجلس دهم شود. مردم به کارآمدی کاندیدا‌ها رأی نمی‌دهند، بلکه به جدال‌های سیاسی رأی می‌دهند. این نماینده مجلس تأکید کرد: مردم به کارآمدی رأی نمی‌دهند، بلکه به میزان تقابل‌های حزبی، سیاسی و جنگ و جدال‌های سیاسی و موضوعاتی که به‌ واقع دون شأن کشور است، رأی می‌دهند و بر اساس آن تأثیرگذاری‌ها را در بطن و متن جامعه اندازه‌گیری می‌کنیم.
همشهریهمشهری6 روز قبل
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به اینکه ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفته است که هیچ درخواستی از سوی احزاب برای تشکیل تجمعات داده نشده است، گفت: بستر آن فراهم نشده است. آقای ملانوری به جای اینکه بگویند درخواستی نشده، با توجه به اینکه رسمی هستند، رسانه و جایگاه قانونی دارند، آمادگی خود را برای دادن مجوز به احزاب اعلام کنند و بگویند که بستر آماده شده است. انجام این تجمعات عیب ندارد اما اعلام کنند که احزاب هم می‌توانند درخواست تجمع کنند و بستر آن را نیز فراهم کنند. دبیر حزب مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به اعتراضات روزهای گذشته، گفت: در بسیاری از مواقع وقتی چنین اتفاقی می‌افتد مسئولان به میان معترضان رفته و با نماینده آنها صحبت و مذاکره می‌کنند. اگر می‌خواهیم احزاب، مردم را نمایندگی کرده و آنها فضا را مدیریت کنند، باید حتما جایگاه لازم را برایشان قائل باشیم.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
روزنامه اعتماد با محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در باره شان و جایگاه مجلس شورای اسلامی گفت وگویی انجام داده است. مضاف بر اینکه در همان نظارت تقنینی نیز شورای نگهبان بعضا ایرادهایی به مصوبات مجلس وارد می‌کند که این ایرادها به رویه‌های دایمی تبدیل شده است؛ کمااینکه شورای نگهبان بعضا حوزه شمول قوانین عام را مقید می‌کند. بنابراین بنده معتقدم که عملکرد و کارایی مجلس به نوعی با شورای نگهبان پیوند خورده است؛ بدین‌ترتیب هر قضاوتی که درباره کارکردهای مجلس صورت می‌گیرد، باید نقش شورای نگهبان را نیز در آن پررنگ دانست. این جزو کارنامه شورای نگهبان است و لازم است کار آماری دقیقی انجام شود تا مردودان و مقبولان مقایسه شوند. امروز می‌دانیم که نحوه عملکرد شورای نگهبان سبب شده بسیاری از اشخاص ذی‌صلاح اساسا به‌سمت انتخابات نروند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به اینکه ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفته است که هیچ درخواستی از سوی احزاب برای تشکیل تجمعات داده نشده است، گفت: بستر آن فراهم نشده است. آقای ملانوری به جای اینکه بگویند درخواستی نشده، با توجه به اینکه رسمی هستند، رسانه و جایگاه قانونی دارند، آمادگی خود را برای دادن مجوز به احزاب اعلام کنند و بگویند که بستر آماده شده است. وی با بیان اینکه ما باید بستر اعتراضات را فراهم کنیم تا جامعه تخلیه شود و همچنین رسانه‌ها دستشان آزاد باشند، تاکید کرد: وقتی ما از رسانه‌ها هر روز می‌خواهیم که فلان کار را بکنند یا نکنند، مطالبات مانده و باز نمی‌شوند. انجام این تجمعات عیب ندارد اما اعلام کنند که احزاب هم می‌توانند درخواست تجمع کنند و بستر آن را نیز فراهم کنند. اگر می‌خواهیم احزاب، مردم را نمایندگی کرده و آنها فضا را مدیریت کنند، باید حتما جایگاه لازم را برایشان قائل باشیم.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مدیرعامل بنیاد باران گفت: زمینه‌ها و روزنه‌ها را بسته‌اند، اگر نبسته بودند اعتراض صنفی تبدیل به بحث‌های سیاسی و امنیتی نمی‌شد، اما چون ما روزنه‌ها را بسته‌ایم و اجازه ندادیم این مطالبات مطرح شوند، مطالبات حجیم و تلنبار شده و در نهایت از یک جایی بیرون می‌زند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به اینکه ملانوری مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفته است که هیچ درخواستی از سوی احزاب برای تشکیل تجمعات داده نشده است، گفت: بستر آن فراهم نشده است. وی با بیان اینکه ما باید بستر اعتراضات را فراهم کنیم تا جامعه تخلیه شود و همچنین رسانه‌ها دستشان آزاد باشند، تاکید کرد: وقتی ما از رسانه‌ها هر روز می‌خواهیم که فلان کار را بکنند یا نکنند، مطالبات مانده و باز نمی‌شوند. انجام این تجمعات عیب ندارد اما اعلام کنند که احزاب هم می‌توانند درخواست تجمع کنند و بستر آن را نیز فراهم کنند. اگر می‌خواهیم احزاب، مردم را نمایندگی کرده و آنها فضا را مدیریت کنند، باید حتما جایگاه لازم را برایشان قائل باشیم.
فراروفرارو1 هفته قبل
این فعال سیاسی افزود: اگر مردم پشت اصلاح‌طلبان نباشند، رأی‌آوری برای آنان سخت می‌شود. موسوی‌لاری درباره جریان اصولگرایی و نحوه حضورش در انتخابات ادامه داد: در جریان مقابل یک گروه را تیم آقای احمدی‌نژاد تشکیل می‌دهد که ساز خودشان را می‌زنند و همچنان از امکاناتی که ذخیره کرده‌اند، استفاده می‌کنند. موسوی‌لاری گفت: جریانی در اصولگرا‌ها رشد کرده که از اواخر دوران احمدی‌نژاد هم تندتر شدند؛ امثال باهنر و ناطق در میان آن‌ها جایی ندارند. او در نقد برخورد حاکمیت با احمدی‌نژاد گفت: امروز هم احمدی‌نژاد تندترین نقد‌ها را به نظام و همه افراد دارد، اما همه‌جا هست، در همه جمع‌ها مثل مجمع تشخیص حضور دارد. پس معلوم می‌شود در طیف اصولگرایی تعریف می‌شود که نهاد‌های در قبضه اصولگرایان با او برخورد نمی‌کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
با در‌نظر‌داشتن این دو موضوع باید دانست که ضرورت دارد همه احزاب، تشکل‌ها و کاندیداها در انتخابات قوی حاضر شوند. در چنین شرایطی زمینه ائتلاف بیش از گذشته فراهم شده است …. من تصور می‌کنم ردصلاحیت‌ها در این دوره کم نباشد و امیدواریم که مسئولان تصمیم‌گیرنده درباره صلاحیت‌ نامزدها تدبیری به خرج دهند تا صلاحیت تعداد بیشتری از نیروهای اصلاح‌طلب تأیید شود. آنها چنین فضایی را می‌پسندند اما همان زمان هم می‌گفتیم این مسیر بادوام نیست و شرایط دنیا، شرایط کشور و فضای مجازی اجازه تک‌صدایی نخواهد داد. برای ائتلاف مجدد باید امثال آقای واعظی و نوبخت که از مواهب ائتلاف استفاده کردند، به قول‌های خود بازگردند تا ببینیم در آینده چه می‌شود».
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
از سوی دیگر باتوجه به انتقادهای تندی که برخی از رسانه‌های اصولگرا به اصلاح‌طلبان وارد می‌کنند، نیروهای اصلاح‌طلب نگران بررسی صلاحیت‌ نیروهایشان در انتخابات شده‌اند. با در کنار هم قرار دادن این موضوعات می‌توان دریافت که اکنون که مدت اندکی تا انتخابات مجلس باقی مانده است احتمال ائتلاف اصلاح‌طلبان با نیروهای معتدل اصولگرا و ادامه مسیر چند انتخابات اخیر منتقی نیست. همه نیروهای سیاسی به‌جای آنکه به دعواهای جناحی دامن بزنند، باید با نگاه ملی به انتخابات نگاه کنند. تبلور بخش جمهوریت بیش و پیش از سایر حوزه‌ها در فصول انتخابات آن هم با ضریب مشارکت بالای مردم سنجیده می‌شود. نکته دیگر اینکه تصور می‌کنم احزاب اصلاح‌طلب عضو شورای عالی سیاست‌گذاری مشخصا حزب کارگزاران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین احزاب اصلاح‌طلب خارج از کار جمعی و بدون درنظر داشتن منشور اصلاح‌طلبی عمل نمی‌کند و دچار تک‌روی نمی‌شود».
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
از سوی دیگر باتوجه به انتقادهای تندی که برخی از رسانه‌های اصولگرا به اصلاح‌طلبان وارد می‌کنند، نیروهای اصلاح‌طلب نگران بررسی صلاحیت‌ نیروهایشان در انتخابات شده‌اند. با در کنار هم قرار دادن این موضوعات می‌توان دریافت که اکنون که مدت اندکی تا انتخابات مجلس باقی مانده است احتمال ائتلاف اصلاح‌طلبان با نیروهای معتدل اصولگرا و ادامه مسیر چند انتخابات اخیر منتقی نیست. همه نیروهای سیاسی به‌جای آنکه به دعواهای جناحی دامن بزنند، باید با نگاه ملی به انتخابات نگاه کنند. تبلور بخش جمهوریت بیش و پیش از سایر حوزه‌ها در فصول انتخابات آن هم با ضریب مشارکت بالای مردم سنجیده می‌شود. نکته دیگر اینکه تصور می‌کنم احزاب اصلاح‌طلب عضو شورای عالی سیاست‌گذاری مشخصا حزب کارگزاران به عنوان یکی از قدیمی‌ترین احزاب اصلاح‌طلب خارج از کار جمعی و بدون درنظر داشتن منشور اصلاح‌طلبی عمل نمی‌کند و دچار تک‌روی نمی‌شود».
ایلناایلنا1 هفته قبل
دبیرکل حزب اراده ملت ضمن انتقاد از شاکله شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد که طرح سراپر از ایراد و ابهام است و توان اجرا شدن ندارد. خود قوه قضاییه معتقد است که برخوردها جناحی نیست و من معتقدم که نباید در این مورد زود قضاوت کرد و باید مقداری زمان به آنها بدهیم ولی به طور کلی از رویکرد قوه قضاییه استقبال می‌کنیم. حکیمی‌پور در مورد راهکار درست گفت: دو سال روی طرح مجمع و پارلمان اصلاحات کار کردیم، بهتر بود که آن را زمین نمی‌زدند. نماینده اسبق مجلس در پاسخ به اینکه حتی بدنه جریان اصلاح‌طلبی به شورای عالی نقد دارند اما گوش شنوایی نیست، گفت: مسئول این موضوع من نیستم. وی در مورد اینکه آیا حزب کارگزاران مخالف اصلی پارلمان اصلاحات بود، گفت: نه، مخالف پارلمان آنها نبودند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 هفته قبل
حامیان این طرح می‌گویند یکی از ویژگی‌های سامانه سرا این است که می‌تواند تمام اصلاح‌طلبان را حول یک پایگاه مشخص، منسجم کند. اما کارگزاران که تا پیش از این نیز انتقادهایی نسبت به شورای عالی سیاست‌گذاری داشته‌اند حالا هم از منتقدان این طرح محسوب می‌شوند. محمود صادقی، نماینده مردم تهران درباره اختلاف داخلی اصلاح‌طلبان درباره طرح سامانه رای سنجی اصلاح‌طلبان می‌گوید: «خاستگاه اصلی اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است. برخی از این احزاب در دوره‌های قبلی انتخابات هم ان‌قلت‌هایی به شورای عالی سیاست‌گذاری داشته‌اند و اینگونه نیست که انتقادات مربوط به این دوره باشد. درواقع مشکل این جریان سیاسی نه طرح سرا و نه مشارکت مشروط است بلکه مشکل اصلاح‌طلبان نداشتن یک گفتمان جدید و ناظر به اصلی‌ترین مشکلات کشور است.
تابناکتابناک2 هفته قبل
به گزارش «تابناک»؛ اما از روزی که اصلاح‌طلبان از طرح جدید خود رونمایی کرده‌اند موافقان و مخالفان این طرح در برابر یکدیگر صف‌آرایی کردند. داود محمدی، نماینده اصلاح‌طلب تهران در خصوص «طرح سرا» که در هفته‌های اخیر به طور جدی توسط شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، گفت: به نظر من، «طرح سرا» از زیرساخت و امنیت لازم برای اجرا برخوردار نیست. وی افزود: در این طرح امکان اینکه عده‌ای وارد سیستم شوند و امنیت آن را دچار مشکل کنند، وجود دارد. عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: باید نقش احزاب برای مردم تبیین شود تا آن‌ها با اعتماد بیشتری به آن‌ها روی آورند. دبیرکل انجمن اسلامی معلمان کشور گفت: من آینده خوبی را برای این طرح متصور نیستم و اتفاقا برخی احزاب بزرگ اصلاح‌طلب هم در شورای عالی سیاست‌گذاری با آن مخالفت کردند، زیرا این روند یک روند عادلانه برای شایسته‌سالاری نیست.
فارسفارس3 هفته قبل
شهاب طباطبایی سخنگوی حزب ندای ایرانیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس از برگزاری کنگره حزب متبوعش در اواسط آذرماه سال جاری خبر داد. وی گفت که در این کنگره که درون تشکیلاتی است، قرار است اعضای جدید شورای مرکزی حزب انتخاب شده و در مورد یازدهمین دوره انتخابات مجلس همفکری شود. به گزارش فارس، سیدصادق خرازی هم اکنون دبیرکلی حزب ندای ایرانیان را برعهده دارد. حزب ندای ایرانیان از جمله احزاب اصلاح‌طلب است که محور فعالیت خود را جوانان اصلاح‌طلب قرار داده و در دو شورای هماهنگی جبه اصلاحات و شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عضویت و حق رای دارد. برای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، مجید فراهانی دبیرکل وقت حزب ندا توانست در لیست اصلاح‌طلبان برای شهر تهران قرار بگیرد و وارد این پارلمان محلی شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
درباره عارف همانطور که گفته شد برخی از اصلاح‌طلبان مثل عبدالله ناصری و علی شکوری‌راد از احتمال کاندیدا نشدن او برای انتخابات مجلس و آمادگی‌اش برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ سخن گفته‌اند. ولی به هر حال عده‌ای معتقدند عارف برای انتخابات مجلس ظرفیت خوبی دارد هر چند که نوع مدیریتش در فراکسیون امید با انتقاداتی مواجه بوده اما همچنان می‌تواند امید اول اصلاح‌طلبان برای سرلیستی در انتخابات مجلس یازدهم باشد. مسعود پزشکیان دیگر نامی است که برای سرلیستی اصلاح‌طلبان شنیده شده. پزشکیان با توجه به نایب‌رئیسی مجلس و فعالیت‌هایی که بیش از عارف به چشم آمده می‌تواند گزینه معقولی برای سرلیستی اصلاح‌طلبان به حساب بیاید. سردرگمی اصلاح‌طلبان آنجایی بیشتر مشخص می‌شود که حتی برخی از اصلاح‌طلبان از سرلیستی علی لاریجانی سخن گفته‌اند.

بحران سرلیستی در انتخابات آینده

7+
الفالف3 هفته قبل
الفالف3 هفته قبل
گویا گمانه‌زنی‌ها درست بودند و نعمتی به زودی دیپلمات خواهد شد؛ آن‌هم سفیر ایران در ایتالیا. غالب فرضیات بر این است که به زودی نعمتی دیگر نماینده مستعفی پارلمان دهم خواهد شد و احتمالا راهی رم، می‌شود. افزون بر این‌ها، در اردیبهشت ۱۳۹۸ این نماینده مجلس از سوی مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، به‌عنوان سرپرست فدارسیون کشتی نیز منصوب می‌شد. بگذارید آسان و سهل‌الفهم بگوییم؛ یا ما قدرت فهم توانایی‌های آقای نعمتی را نداریم یا واقعا یک جای کار ایراد دارد. هم جلالی و هم نعمتی، نیک می‌دانند که نه در تهران بار دیگر رنگ مجلس را می‌بینند و نه در اسدآباد و شاهرود.
ایمناایمنا3 هفته قبل
به گزارش ایمنا، علی شکوری راد، روز پنجشنبه در مورد برخی انتقادات به طرح سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان، اظهار کرد: مانند دیگر افراد و احزاب در جریان چنین طرحی قرار گرفتیم. این طرح جای دیگری طراحی شده بود و همانطور که به گروه‌های دیگر معرفی شد به ما هم معرفی شد. احساس کردیم این طرح یک نوآوری است و می‌تواند اعتماد بدنه اصلاح‌طلبان که تا حدودی از دست رفته را برگرداند. این طرح موجب مشارکت تعداد بیشتری از اصلاح‌طلبان در فرایند تصمیم گیری نهادهای جبهه‌ای و شورایی آنها می‌شود. دبیرکل حزب اتحاد ملت ادامه داد: به این نتیجه رسیدیم که سامانه سرا، طرح مناسبی است ولی برخی از دوستان به انحاء مختلف انگشت تقصیر را به سوی حزب اتحاد ملت نشانه رفته‌اند در حالی که ما فقط یک عضو از اعضا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستیم.
تابناکتابناک3 هفته قبل
هر چه به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، موضوع ریزش آرا به ویژه در میان جناح اصلاح‌طلب، بیش از هر زمان دیگر خود را نشان می‌دهد. هر چه به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، موضوع ریزش آرا به ویژه در میان جناح اصلاح‌طلب، بیش از هر زمان دیگر خود را نشان می‌دهد. به گزارش «تابناک»؛ همین موضوع آن‌ها را بر آن داشته تا از روش نوینی برای کشاندن مخاطبان خود به پای صندوق رأی استفاده کنند. به همین دلیل، موضوع طرح «سرا» را در شورای عالی اصلاح‌طلبان مطرح نمودند و به دنبال اجرایی کردن آن برای انتخابات مجلس یازدهم در اسفند ماه هستند. مدتی است، اعتماد مردم نسبت به اصلاح‌طلبان کمرنگ شده و بهترین راه‌حل برای بازسازی این اعتماد از دست ‌رفته این است که اصلاح‌طلبان بیشتر از گذشته به مردم روی بیاورند و نشان دهند، به ‌معنای واقعی، اصل برای آن‌ها مردم است و حاضر نیستند به هر قیمتی به قدرت راه پیدا کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| کلیات طرح «سرا» یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه با رأی سه‌چهارم از اعضای شورای سیاست‌گذاری به عنوان راهبرد اصلاح‌طلبان برای انتخابات معرفی شد. حزب اعتمادملی، حزب کارگزاران سازندگی، انجمن اسلامی معلمان، حزب اسلامی کار از مخالفان جدی طرح «سرا» ی اصلاح‌طلبان هستند. اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتمادملی، درباره این طرح گفت: «طرح‌هایی همچون سرا نمی‌توانند اصلاح‌طلبان را از وضعیتی که دارند رهایی بخشند. در این طرح شائبه فامیل‌بازی وجود دارد.» احزاب مخالف تاکید کرده‌اند که در صورت لحاظ نشدن دلایل مخالفت‌شان، طرح خروج از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را بررسی خواهند کرد. از طرف دیگر در جلسه اخیر شورای عالی سیاست‌گذاری بررسی دلایل مخالفت احزاب به کمیته راهبردی این شورا سپرده شده تا به تکمیل طرح و ارائه جزئیات در شورا منجر شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
برخی از چهره‌های تصمیم‌گیر در جریان اصلاحات گویا فهمی ‌از مناسبات سنتی در بافت جامعه ایران ندارند. فارن افرز می‌نویسد: سال گذشته دولت ترامپ کمپین «اعمال فشار حداکثری» علیه ایران را آغاز کرد. ما مصرانه خواستار تعیین جدول زمان‌بندی پرداخت بدهی ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق تامین اجتماعی هستیم. براساس بیانیه این مرکز، این عمل قرار است صبح سه‌شنبه در بیمارستان دانشگاه اموری برای رفع فشار مغزی انجام شود. جیمی کارتر، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا و از دموکرات‌ها برای یک دوره از ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ رئیس‌جمهوری آمریکا بود.

به انتهای لیست رسیدید