شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد ۱۶حزب استان کهگیلویه و بویراحمد با امضای بیانیه‌ای حضور فعالانه خود در انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخایبه بویراحمد و دنا و حمایت از کاندیدای اصلاح طلب این حوزه انتخابیه را اعلام کردند. به گزارش ایسنا، متن کامل بیانیه احزاب ۱۶ گانه در پی می‌آید: مردم آگاه و شریف استان کهگیلویه و بویراحمدبا درود بر شهیدان و مبارزان راه آزادی و عزت و شرف ملت ایران و تمامیت ارضی این کهن بوم پر افتخاردر آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن اعتراض شدید به عملکرد شورای نگهبان در رد صلاحیت‌های گسترده و بی سابقه‌ی اصلاح طلبان سراسر کشور، ما احزاب اصلاح طلب زیر با توجه به بیانیه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور مبنی بر آزاد بودن احزاب اصلاح طلب در حمایت از کاندیداهای اصلاح طلب، هرچند که امکان رقابت عادلانه برای این جریان مترقی در اکثر حوزه‌های انتخابیه کشور نیست، اعلام می‌داریم، اکنون که امکان رقابت نسبی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا امکان پذیر است و در صورت عدم معرفی کاندیدای اصلاح طلب بخشی از سبد رای اصلاح طلبان به نفع کاندیداهای اصول گرایان مصادره خواهد شد و ممکن است برخی اصلاح طلبان در چنبره فریب تبلیغات رقبای اصولگرا گرفتار شوند و یا ضمن احترام به تمامی طوایف و ایلات شریف و نجیب استان، بازگشت به مرزبندی‌های واپسگرایانه طایفه‌ای که موجب عقب ماندگی تاریخی استان است از مسیر درست و عقلانی خارج شوند، حمایت خود را از معرفی کاندیدای اصلاح طلب در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا اعلام می‌کنیم و از تمام اصلاح طلبان مقاوم و آرمانخواه و عزت طلب بویراحمد و دنا از هر قشر و طایفه، که اکثریت قاطع مردم شریف این منطقه هستند انتظار داریم که در این شرایط خطیر با انسجام و وحدت و همدلی و همزبانی دست در دست یکدیگر همچون دنای همیشه استوار، بر آزادگی و جوانمردی و آرمان‌های انسانی خود محکم و استوار بمانند تا به براستی در سمت درست و افتخار آمیز تاریخ استان ایستاده باشندبی تردید ما در زمان آزادی تبلیغات کاندیدایی که بتواند از آزادی‌ها و توسعه‌ی و پیشرفت کشور و استان و جایگاه بلند و قانونی مجلس شجاعانه دفاع کندو با فساد دامن گستر و اختلاس و رشوه خواری و رانت خواری مبارزه کند به شما معرفی خواهیم کرد. ۱ حزب توسعه ایران اسلامی۲ حزب اتحاد ملت «» ۳ سازمان عدالت و آزادی۴ «مجمع ایثارگران۵» همبستگی دانش آموختگان ایران۶ «سازمان معلمان ایران۷» مجمع زنان اصلاح طلب ایران اسلامی۸ «آزادی ایران اسلامی۹» جمعیت تولید گرایان ایران۱۰ «راه ملت ایران اسلامی۱۱» جوانان ایران اسلامی۱۲ «ندای ایرانیان۱۳ انجمن اسلامی معلمان۱۴» حزب اعتماد ملی۱۵ حزب اسلامی کار۱۶ خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران
الفالف2 هفته قبل
وضعیت اصلاح طلبان چگونه است؟ جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان روز یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ بدون نتیجه‌ای خاص درباره نحوه شرکت در انتخابات پایان یافت. اما شاید اگر در این جلسه رأی‌گیری درباره دادن یا ندادن لیست در تهران گرفته می‌شد، عدم ارائه لیست رأی می‌آورد. - تاکید اصلاح طلبان بر عدم ارائه لیست به نوعی فرار از واقعیت‌های مجلس دهم و تلاش برای فراموشی ناکارآمدهای آن است. - تاکید اصلاح طلبان برای نداشتن نامزد انتخاباتی برای فریب اصولگرایان و حفظ تشتت آنها تا روز رای گیری است. بدون شک در صورتی که اصولگرایان دو لیست برای تهران ارائه دهند شانس موفقیت آنها در انتخابات کاهش خواهد یافت.
فردا نیوزفردا نیوز3 هفته قبل
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نشست رئیس جمهور و رئیس دولت‌های رئیس دولت هفتم و هشتم را تائید کرد و گفت: در این نشست تاکید شده که باید زمینه‌ای فراهم شود که اصلاح طلبان مشارکت گسترده‌تری داشته باشند. خبرگزاری فارس: چندی پیش برخی از رسانه‌ها خبر از دیدار و نشست حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، رئیس دولت‌های هفتم و هشتم، حجت‌الاسلام ناطق نوری رئیس سابق مجلس، و سیدحسن خمینی تولیت حرم امام (ره) در ۵شنبه ۳ بهمن سال جاری داده بودند. در همین زمینه، محمدرضا تابش عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان و خواهر زاده رئیس دولت‌های هفتم و هشتم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، جلسه اخیر را تائید و تصریح کرد که این نشست بین آقای خاتمی و حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری بوده است. امیدواریم در این چند روز باقی مانده شورای نگهبان نیز مبنا را قانون‌گرایی بگذارد و مراقبت کند. وی گفت: ما (اصلاح‌طلبان) مسلما در هر جایی که کاندیدا داشته باشیم تلاش خواهیم کرد که لیست ارائه کنیم.
ایرناایرنا1 ماه قبل
هیچ بهانه‌ای اجازه چنین خطایی را نمی‌دهددر بخشی از بیانیه حزب اتحاد ملت ایران اسلامی آمده است: خلاف واقع‌گویی سه روزه، آتش اصلی است که به روح و روان جامعه افتاده است. باید تمهیدی برای تکرار نشدن حادثه سقوط اندیشیده شودحزب اعتماد ملی هم با اشاره به تاکید رهبر انقلاب و رئیس جمهوری بر بررسی‌های دقیق در بیانیه خود نوشت: هم باید با مقصران احتمالی برخورد مناسب صورت بگیرد و هم باید تمهیداتی فراهم کرد که از تکرار این گونه رخدادهای تلخ جلوگیری شود. در ادامه بیانیه اعتماد ملی آمده است: سوالات بسیاری پیرامون بروز این فاجعه وجود دارد که افکار عمومی منتظر پاسخ آنهاست. صبح شنبه -۲۱ دی‌ماه- ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است. این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
اما آنچه بر این غم‌ها افزود، فرار از پاسخگویی و بیان حقایق و دلایل اصلی سقوط هواپیما بود. متاسفانه آنچه که بر عمق این فاجعه افزود، تاخیر در بیان حقایق و کتمان دلایل اصلی سقوط بود. پاسخگوی اعتماد از دست رفته شهروندان ایرانی باشند. صبح امروز ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است. این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
اما آنچه بر این غم‌ها افزود، فرار از پاسخگویی و بیان حقایق و دلایل اصلی سقوط هواپیما بود. متاسفانه آنچه که بر عمق این فاجعه افزود، تاخیر در بیان حقایق و کتمان دلایل اصلی سقوط بود. پاسخگوی اعتماد از دست رفته شهروندان ایرانی باشند. در این حادثه ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر خارجی جان باختند. صبح امروز ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
هیات‌های اجرایی شخصیت حقوقی مستقل دارند و معتمدین توسط فرماندار با حضور دادستان و رئیس سازمان تبت احوال انتخاب می‌شوند. وی ادامه داد: هیات‌های اجرایی ده روز فرصت داشتند تا شرایط بیش از پانزده هزار داوطلب را بررسی کنند. ملاک عمل هیات‌های اجرایی مر قانون انتخابات مجلس است نه جریان‌های سیاسی داوطلبان. عرف ادامه داد: در سراسر کشور هیات‌های اجرایی ۱۱۲۳ هستند که ۲۰۸ هیات‌های اصلی و مابقی هیات‌های فرعی هستند. ما دغدغه‌ها را منتقل می‌کنیم اما هیات اجرایی دیگر وظیفه بررسی صلاحیت‌ها را ندارد و این هیات‌های نظارت هستند که ادامه بررسی‌ صلاحیت‌ها را انجام می‌دهند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور عصر امروز (شنبه) در نشست خبری با اهالی رسانه در مورد آمار رد صلاحیت شدگان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چیزی حدود یک هزار و ۳۳۶ نفر صلاحیتشان در هیئت‌های اجرایی تایید نشده است. وی عنوان کرد: ما برای هیئت‌های اجرایی هیچ فرصتی برای تجدیدنظر قائل نیستیم و می‌گوییم ۱۰ روز بیشتر زمان ندارد. رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: اکثریت قاطع استانداران نسبت به فرآیند شکل گیری و عملکرد هیئت اجرایی رضایت داشتند. عرف تصریح کرد: ما با توجه به اینکه همزمان مسئولیت کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را داریم، باید خود را ملتزم به قانون بدانیم و براساس قانون اقدام کنیم. در نتیجه استانداران ما موظف به اطلاع رسانی بودند و تا جایی که اطلاع دارم به همه اطلاع داده شده است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
رییس ستاد مرکزی انتخابات اصلاح‌طلبان گفت: تعامل با ارکان نظام با حفظ هویت اصلاح طلبان را خواهیم داشت. وی تاکید کرد: بدیل هرچیزی را غیر از اصلاح طلبان در سال ۹۶ و آبان ماه گذشته دیدیم که هر سه سر باخت است. وی با اشاره به فعالیت ستاد مرکزی انتخابات شورای عالی اصلاح طلبان ادامه داد: ستاد شورای ۱۱ نفره در نظر گرفته است و به عنوان رئیس آن قبول مسئولیت کردم. وی با تاکید بر این که فلسفه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان معنا و مفهومش این است که می‌خواهیم در چارچوب نظام فعالیت اصلاح طلبانه کامل داشته باشیم، گفت: تعامل با ارکان نظام با حفظ هویت اصلاح طلبان خواهیم داشت. این عضو هیات رئیسه شورای عالی اصلاح طلبان ادامه داد: وقتی بپذیریم جمعی کار کنیم و میل و سلیقه شخصی را اعمال نکنیم و هویت جمع مد نظر باشد می‌توانیم اهداف را اجرایی کنیم.
ایلناایلنا1 ماه قبل
این عضو هیات رئیسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان افزود: بی درایتی و سو مدیریت دست به دست هم داده‌اند و این اتفاقات را آفریدند. وی با اشاره به سهم حضور زنان در یازدهمین مجلس شورای گفت: کف حضور زنان در مجلس باید ۳۰ درصد باشد، ما باید سهم بیشتری برای زنان در نظر داشته باشیم. راکعی گفت: ما به عنوان ائتلاف «صدف» که متشکل از ۴ حزب زنان اصلاح طلب است، بعداز این اتفاقات اخیر تصمیم گرفتیم به میدان بیایم. این عضو هیات رئیسه شورای عالی سیاست گذاری با بیان اینکه خوشحالم از اقدام دکتر عارف و فراکسیون امید برای گزارش به مردم، گفت: مجلس در این دوره بسیار مظلوم واقع شد. راکعی تاکید کرد: باید به مردم گفته شود اگر به میدان نیایید دیگران خواهند آمد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رییس ستاد مرکزی انتخابات اصلاح‌طلبان گفت: تعامل با ارکان نظام با حفظ هویت اصلاح طلبان را خواهیم داشت. وی تاکید کرد: بدیل هرچیزی را غیر از اصلاح طلبان در سال ۹۶ و آبان ماه گذشته دیدیم که هر سه سر باخت است. وی با اشاره به فعالیت ستاد مرکزی انتخابات شورای عالی اصلاح طلبان ادامه داد: ستاد شورای ۱۱ نفره در نظر گرفته است و به عنوان رئیس آن قبول مسئولیت کردم. وی با تاکید بر این که فلسفه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان معنا و مفهومش این است که می‌خواهیم در چارچوب نظام فعالیت اصلاح طلبانه کامل داشته باشیم، گفت: تعامل با ارکان نظام با حفظ هویت اصلاح طلبان خواهیم داشت. این عضو هیات رئیسه شورای عالی اصلاح طلبان ادامه داد: وقتی بپذیریم جمعی کار کنیم و میل و سلیقه شخصی را اعمال نکنیم و هویت جمع مد نظر باشد می‌توانیم اهداف را اجرایی کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
جواد امام فعال سیاسی اصلاح طلب در دومین نشست شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان با رابطان استانی با بیان اینکه، اعتماد به جریان‌های سیاسی کمرنگ شده است، گفت: اصلاح‌طلبان خیلی در دولت نقشی نداشتند؛ اصلاح طلبان هم مانند مردم به دولت اعتماد کردند. از اقدام خود پشیمان نیستیم اما متناسب با آن اعتماد و اقبالی که از سوی مردم و اصلاح طلبان وجود داشت، دستاوردی حاصل نشده است. اما بعداز مجلس پنجم گفته شد معتمدین مردم نیز باید به تایید هیات‌های نظارت برسند که این خود چالش اصلی انتخاب معتمدین شد. وی تصریح کرد: شورای عالی جبهه اصلاح طلبان به عنوان نماد ائتلافی جریان اصلاحات است. این شورا نیروی جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
جواد امام فعال سیاسی اصلاح طلب در دومین نشست شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان با رابطان استانی با بیان اینکه، اعتماد به جریان‌های سیاسی کمرنگ شده است، گفت: اصلاح‌طلبان خیلی در دولت نقشی نداشتند؛ اصلاح طلبان هم مانند مردم به دولت اعتماد کردند. از اقدام خود پشیمان نیستیم اما متناسب با آن اعتماد و اقبالی که از سوی مردم و اصلاح طلبان وجود داشت، دستاوردی حاصل نشده است. اما بعداز مجلس پنجم گفته شد معتمدین مردم نیز باید به تایید هیات‌های نظارت برسند که این خود چالش اصلی انتخاب معتمدین شد. وی تصریح کرد: شورای عالی جبهه اصلاح طلبان به عنوان نماد ائتلافی جریان اصلاحات است. این شورا نیروی جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و هیأت رئیسه بسیار بر روی این طرح وقت گذاشته است تا نامزدهای اصلح انتخاب کنیم. به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا عارف در دومین نشست شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح‌طلبان با رابطان استانی با تاکید بر اینکه هنر اصلاح‌طلبان پیروزی در شرایط سخت است، گفت: حوادث آبان ماه باعث شرمندگی همه مسئولان شد. رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان تاکید کرد: احترام به خرد جمعی باید گذاشته شود. در تهران قطعا نمی‌توانیم به جای ۳۰ نفر ۳۱ نفر انتخاب کنیم و نفر ۳۱ با نفر ۳۰ تفاوتی نخواهد داشت. شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و هیأت رئیسه بسیار بر روی این طرح وقت گذاشته است تا نامزدهای اصلح انتخاب کنیم.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، جواد امام فعال سیاسی اصلاح طلب در دومین نشست شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان با رابطان استانی با بیان اینکه، اعتماد به جریان‌های سیاسی کمرنگ شده است، گفت: اصلاح‌طلبان خیلی در دولت نقشی نداشتند؛ اصلاح طلبان هم مانند مردم به دولت اعتماد کردند. رئیس کارگروه استان‌های شورای عالی سیاست‌‌گذاری جبهه اصلاح‌طلبان تاکید کرد: از اقدام خود پشیمان نیستیم اما متناسب با آن اعتماد و اقبالی که از سوی مردم و اصلاح طلبان وجود داشت، دستاوردی حاصل نشده است. وی ادامه داد: یکی از بحث‌های جدی و اعتراضاتی که امروز اتفاق می‌افتد در خصوص عملکرد هیات‌های اجرایی و اگر ریشه‌یابی دقیقی حاصل شود، ریشه آن به نظارت‌های استصوابی بازمی‌گردد. اما بعداز مجلس پنجم گفته شد معتمدین مردم نیز باید به تایید هیات‌های نظارت برسند که این خود چالش اصلی انتخاب معتمدین شد. امام درباره شاخصه‌های کاندیداها عنوان کرد: درست است که شاخصه‌ها از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری مطرح می‌شود اما تصمیم‌گیری برعهده خود استانها است و با تاکیدی که آقای عارف داشتند، ما در استانها برای کاندیداتصمیم نمی‌گیریم.
فردا نیوزفردا نیوز2 ماه قبل
روزنامه خراسان: ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم در آخرین روز خود با شگفتی‌ها و خبرهای غیر منتظره‌ای همراه شد. پیشتر هم چهره‌های شناخته شده‌ای چون حمید رسایی، علی مطهری، مصطفی میرسلیم، پروین احمدنژاد و … برای رقابت انتخاباتی بهارستان ثبت نام کردند. همچنین جواد امام و ابراهیم اصغرزاده فعالان سیاسی اصلاح طلب نیز در ستاد انتخابات وزارت کشور و فرمانداری تهران برای ثبت نام حاضر شدند. در نهایت گروه نهم چهره‌های مرتبط با رئیس جمهور سابق اند که مستقیم یا غیرمستقیم به او منسوب هستند. * همچنین بنا به گزارش مهر، از حاشیه‌های جالب آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم، ثبت نام خواهر «فریده اولاد قباد» نماینده مردم تهران در مجلس دهم و عضو فراکسیون امید بود.
مهرمهر2 ماه قبل
وی افزود: نمی‌دانم بالاخره طرح سرا اجرا خواهد شد یا طرح دیگری جایگزین آن می‌شود، به هر حال در وقت خودش می‌توان قضاوت کرد. عضو فراکسیون امید درباره اینکه آیا عملکرد مجلس مجلس دهم و فراکسیون امید تاثیری بر سبد رای اصلاحات گذاشته است؟، اظهار داشت: هر سبد انتخاباتی را مردم تعیین می‌کنند. مردم هم حق انتقاد و هم حق انتخاب دارند و ما تسلیم رای مردم هستیم. وی گفت: بر خلاف برخی که همه مشکلات را ناشی از انتخاب مردم می‌دانند عقیده دارم مشکلات ناشی از کسانی است که به انتخاب مردم احترام نمی‌گذارند و اجازه نمی‌دهند منتخبان مردم به وظیفه خود عمل کنند. انتخاب مردم هر چه باشد برای ما محترم است و از نظر ما این عین اصلاح طلبی است.
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش رکنا، ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم در آخرین روز خود با شگفتی‌ها و خبرهای غیر منتظره‌ای همراه شد. پیشتر هم چهره‌های شناخته شده‌ای چون حمید رسایی، علی مطهری، مصطفی میرسلیم، پروین احمدنژاد و … برای رقابت انتخاباتی بهارستان ثبت نام کردند. همچنین جواد امام و ابراهیم اصغرزاده فعالان سیاسی اصلاح طلب نیز در ستاد انتخابات وزارت کشور و فرمانداری تهران برای ثبت نام حاضر شدند. در نهایت گروه نهم چهره‌های مرتبط با رئیس جمهور سابق اند که مستقیم یا غیرمستقیم به او منسوب هستند. * همچنین بنا به گزارش مهر، از حاشیه‌های جالب آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم، ثبت نام خواهر «فریده اولاد قباد» نماینده مردم تهران در مجلس دهم و عضو فراکسیون امید بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ماه قبل
ساعت۲۴-عضو مجمع نیروهای خط امام از شورای نگهبان خواست تا فضا را برای بررسی صلاحیت‌ها باز کند و اگر اختلاف سلیقه‌ای وجود دارد با گفتگو حل کند نه برداشتن تیغ و جراحی کردن. وی افزود: شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بعد از مشخص شدن نتیجه بررسی صلاحیت‌ کاندیداها، تصمیم‌گیری خواهد کرد. اصلاح طلبان به سمت تحریم انتخابات نمی‌روندغفاری با تاکید براینکه اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه به سمت تحریم انتخابات نمی‌روند، خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان اعتقاد جدی دارند که صندوق آراء مشخص کننده هرگونه تغییر نهایی است. شورای نگهبان فضا را باز کند، اصلاح طلبان که مزدور نیستندوی درباره رویکرد شورای نگهبان به اصلاح طلبان در این دوره از بررسی صلاحیت‌ها، گفت: شورای نگهبان قطعا باید فضا را باز بگذارد، اصلاح‌طلبان خدایی‌ناکرده مزدور بیگانگان نیستند. بررسی سلیقه‌ای صلاحیت کاندیداها، باعث ضعیف شدن مجلس شده استغفاری گفت: دلیل ضعیف شدن جایگاه مجلس بررسی سلیقه‌ای صلاحیت‌های کاندیداهای مجلس است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از پیام خود به ریس جمهور ۲ روز قبل از اعلام تغییر نرخ بنزین خبر داد و گفت: اعتراض مسالمت آمیز حق طبیعی شهروندان طبق قانون اساسی است. وی افزود: اگر برخی نخبگان اصلاح طلب به جای موضع گیری در فضای رسانه‌ای در کارگروه‌های تخصصی شورای عالی اصلاح طلبان وقت بیشتری می‌گذاشتند مطمئنا برخی مشکلات راحت‌تر حل می‌شد. رئیس شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان انسجام و وحدت را برای اصلاح طلبان بسیار حیاتی برشمرد و تصریح کرد: بعد از موفقیت هایی که شورای عالی اصلاح طلبان در انتخابات‌های گذشته داشت، وحدت و انسجام ما از داخل خانواده اصلاحات هدف گیری شده است. رئیس فراکسیون امید با اشاره به اظهار نظرهایی که درباره انتخابات مجلس در فضای رسانه‌ای کشور صورت می‌گیرد، گفت: قرار نیست انتخابات مجلس یازدهم آخرین انتخابات باشد باید در صحنه بمانیم و تاثیرگذار باشیم. اگرچه گفتمان اصلاحات همواره اهل تعامل و گفت وگو و وفاق بوده و خواهد بود.
مهرمهر2 ماه قبل
یک روز پائیزی در دانشگاه آرام تربیت‌مدرس، میهمان اتاق محمود صادقی عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در دانشکده حقوق بودیم. برخی معتقدند که اعضای فراکسیون امید نتوانستند موفق شوند، البته برخی دیگر می‌گویند برای قضاوت درست در مورد عملکرد فراکسیون امید اولا باید ارزیابی درستی داشته باشیم. بقیه اعضای این هیئت از فراکسیون امید نیستند یا از فراکسیون ولایی هستند یا از فراکسیون مستقلان. نه، هیئت رئیسه این افراد را انتخاب و به مجلس معرفی می‌کند و از مجلس رأی می‌گیرد، نمایندگان مجلس انتخاب نمی‌کنند. به تبع این ماجرا، چون فراکسیون امید با دولت همراهی کرده است از دید مردم مقصر است.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
در مجموع نظر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تعیین کننده خواهد بود. یعنی مشخص نیست همچنان بر مشارکت مشروط تأکید دارند یا آنکه رویکرد انتخابات مجلس دهم را پی می‌گیرند و وارد ائتلاف با جریان اعتدال می‌شوند. علی صوفی درباره استراتژی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس به نامه‌نیوز گفت: مشارکت اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی قطعی است اما هنوز درباره استراژی نحوه حضور بحث نشده است. وی درباره احتمال ائتلاف با جریان اعتدال توضیح داد: مشارکت با نامزدهای اصلاح طلب مسلم و قطعی است اما درباره ائتلاف با جریان حامی دولت یا همان اعتدال، نفیا و اثباتا موضع مشخصی اتخاذ نشده چون اصلاح طلبان درباره این موضوع نظرات متفاوتی دارد. در مجموع نظر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تعیین کننده خواهد بود.
ایمناایمنا3 ماه قبل
اما به دلیل عملکردی که دولت و نمایندگان مجلس در این دوره داشته‌اند، دیدگاه و شعارهای اصلاح طلبان مورد سوال قرار گرفته است. برخی از اصلاح طلبان مانند مصطفی تاجزاده ایده انتخابات مشروط را مطرح می‌کنند و می‌گویند در صورت رد شدن کاندیداهای اصلی اصلاح طلبان، انتخابات را تحریم خواهیم کرد و عده‌ای دیگر مانند بهزاد نبوی معتقد هستند باید در هر شرایطی در انتخابات شرکت کرد. بسیاری از منتقدان معتقدند شعار جوان گرایی و چرخش نخبگان که از شعارهای اصلی اصلاح طلبان بود اجرایی نشد. یکی از موارد مورد اختلاف بین اصلاح طلبان تصمیم جدید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان برای راه اندازی سامانه سرا است. اصلاح طلبان وقتی شعاری را به مردم می‌دهند باید به آن عمل کنند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بیست و سومین جلسه شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان با حضور اعضا برگزار شد. در این جلسه اعضای ستادمرکزی انتخابات شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاحات با رای اعضا انتخاب شدند. بر این اساس سید حسین مرعشی، سید حسن رسولی، شهیندخت مولاوردی، علی باقری و علی شکوری راد به عنوان اعضای حقیقی ستاد مرکزی انتخابات شورای عالی جبهه اصلاحات انتخاب شدند. در این جلسه با اشاره به تصویب کلیات طرح سرا (سامانه رای سنجی اصلاح طلبان) اعلام شد که کمیته راهبردی شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان پس از جمع بندی نظرات مطرح شده درباره این طرح از سوی اعضای شورای عالی و نخبگان و اعمال اصلاحات لازم، طرح نهایی را برای تصویب جزییات آن آماده کند تا در شورای عالی سیاست گذاری بررسی شود.
الفالف3 ماه قبل
انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه برگزار می‌شود. از زاویه دید جبهه پایداری در انتخابات ترجیح نامزد اصلح به صالح مقبول حتما باید حکمفرما باشد. اصلاح طلبان اوائل آبان ماه از تدوین طرح جدید خود در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان خبر داند. طرح آنها با عنوان «سامانه رای سنجی اصلاح طلبان» یا «سرا» است که با هدف میدان دادن به بدنه اصلاح طلبان برای انتخاب لیست نهایی است. به نظر می‌رسد در بین اصلاح طلبان عده‌ای به شدت مخالف حضور وی در انتخابات هستند.
ایمناایمنا3 ماه قبل
شمخانی گفت: اعتماد میان حاکمیت و مردم، لازمه پایداری امنیت ملی است و قوه قضائیه در این ایجاد و تحکیم اعتماد نقش مهم و منحصر بفردی دارد. او ادامه داد: دشمن در کشور شبکه جاسوسی راه انداخته است و زم بازیگر آن بود و نباید در حال حاضر به آن پرداخت. باید ابتدا تمامی ابعاد پرونده زم نمایان شود و بعد از آن اطلاع‌رسانی کنیم. او درباره اخبار مبنی بر وقوع حادثه برای زم در زندان گفت: در گزارشی که ارائه شد خبری مبنی بر اینکه برای روح‌الله زم در زندان اتفاقی افتاده باشد اعلام نشد. بنابراین وقتی این ترکیب با هدف هم افزایی بسته شده است اینکه ما بین دو بخش اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی سیاست گذاری هم وزن کشی کنیم نقض غرض است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
وی افزود: آنچه به عنوان طرح سرا مطرح شد و کلیات آن به تصویب رسیده است یقینا جای کار دارد و حتما باید در خصوص اشکالات اعضای منتقد یا مخالف طرح به جمع بندی برسیم. رسولی با بیان اینکه سامانه سرا یک تکنیک است، خاطرنشان کرد: این سامانه نمی‌تواند وظایف، مسئولیت‌ها و اختیارات شورا را سلب کند. عضو شورای شهر تهران گفت: درباره شورای عالی سیاست گذاری هم به همین شکل است، راهبری و هدایت سیستم برگزاری انتخابات اصلاح طلبان بر عهده این شورا و کارگروه‌های وابسته به این نهاد است. بنابراین وقتی این ترکیب با هدف هم افزایی بسته شده است اینکه ما بین دو بخش اعضای حقیقی و حقوقی شورای عالی سیاست گذاری هم وزن کشی کنیم نقض غرض است. عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: پیشنهادی مبنی بر اجرای سامانه سرا به عنوان پایلوت در یکی استان‌ها روی میز قرار دارد و هنوز جای بحث دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ماه قبل
غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران در رشته توییتی به تصویب کلیات طرح سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان در جلسه اخیر شورای سیاست‌گذاری واکنش نشان داد. خطاب به طراحان سامانه «سرا» می‌نویسد: «چه کسی حق دارد بدنه اجتماعی اصلاحات را انتخاب کند؟ آنان باید ما را انتخاب کنند یا ما آنان را‌؟!». برای مردم اهمیتی ندارد که چگونه نامزد شده‌اید، مهم این است که چه می‌کنید …". به گزارش تسنیم، شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در جلسه یکشنبه هفته جاری خود طرح رای‌سنجی اصلاح‌طلبان را مورد بررسی قرار داد و در نهایت کلیات این طرح از سوی اعضا تصویب شد. براساس گزارش سایت خبری رویداد ۲۴ این طرح را برای اولین بار عماد بهاور از اعضای شورای عالی سیاست گذاری مطرح کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
وی در ضمن اشاره به این مطلب که بدنه اجتماعی اصلاحات از پایین به بالا شکل می‌گیرد، نه از بالا به پایین‌! خطاب به طراحان سامانه «سرا» می‌نویسد: «چه کسی حق دارد بدنه اجتماعی اصلاحات را انتخاب کند؟ آنان باید ما را انتخاب کنند یا ما آنان را؟!». شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در جلسه یکشنبه هفته جاری خود طرح رای‌سنجی اصلاح‌طلبان را مورد بررسی قرار داد و در نهایت کلیات این طرح از سوی اعضا تصویب شد. در این طرح نیمه آخر دی ماه، رای‌گیری آنلاین از اعضای اصلاح‌طلبی که به عضویت سامانه «سرا» درآمده‌اند، انجام خواهد شد و نامزدهای نهایی هر حوزه انتخابیه انتخاب خواهند شد. براساس گزارش رویداد ۲۴ این طرح را برای اولین بار عماد بهاور از اعضای شورای عالی سیاست گذاری مطرح کرده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
خطاب به طراحان سامانه «سرا» می‌نویسد: «چه کسی حق دارد بدنه اجتماعی اصلاحات را انتخاب کند؟ آنان باید ما را انتخاب کنند یا ما آنان را‌؟!». برای مردم اهمیتی ندارد که چگونه نامزد شده‌اید، مهم این است که چه می‌کنید …". به گزارش تسنیم، شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در جلسه یکشنبه هفته جاری خود طرح رای‌سنجی اصلاح‌طلبان را مورد بررسی قرار داد و در نهایت کلیات این طرح از سوی اعضا تصویب شد. در این طرح نیمه آخر دی ماه، رای‌گیری آنلاین از اعضای اصلاح‌طلبی که به عضویت سامانه «سرا» درآمده‌اند، انجام خواهد شد و نامزدهای نهایی هر حوزه انتخابیه انتخاب خواهند شد. براساس گزارش رویداد ۲۴ این طرح را برای اولین بار عماد بهاور از اعضای شورای عالی سیاست گذاری مطرح کرده است.

به انتهای لیست رسیدید