شکایت

شکایت

شکست طرح اخازی آمریکا از بانک‌های لبنان

صدا و سیماصدا و سیما47 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیمااز بیروت، خانواده‌های نظامیان آمریکایی که در انفجار مقر این نیرو‌ها در لبنان در سال ۱۹۸۳ کشته شدند، با متهم کردن ۱۱ بانک لبنانی به همکاری با حزب الله، علیه این بانک‌ها شکایت کردند و خواهان غرامت شدند، اما بانک‌های مذکور درخواست غرامت آن‌ها را رد کردند. وکلای این بانک‌ها (سوسییتیه جنرال لبنان، فرنسبنک، بنک الشرق الأوسط وأفریقیا، لبنان والمهجر، بیبلوس، عوده، بیروت، لبنان والخلیج، اللبنانی الفرنسی، بیروت والبلاد العربیة، جمال ترست بنک) با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند پرونده این شکایت از اساس، مردود و به نفع وکلایشان بسته شد. مصاحبه‌ها:۱-یونس عوده– تحلیل‌گر سیاسی۲-شهروند لبنانی۳-ابراهیم الموسوی– نماینده فراکسیون مقاومت و وفاداری در مجلس لبنان
رکنارکنا1 ساعت قبل
به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری زوج کلاهبردار طی یک عملیات موفقیت آمیز پلیسی در شهرستان گرگان خبر داد. سردار روح الامین قاسمی در تشریح این خبر، گفت: به دنبال شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری‌های گسترده از آنان توسط زن و شوهری در گرگان، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت. فرمانده انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: اقدامات فنی و تخصصی ماموران آغاز شد و پس از بررسی سرنخ‌های موجود و اشراف اطلاعاتی، سرانجام مخفیگاه زوج کلاهبردار در گرگان شناسایی شد. سردار قاسمی، گفت: پس از هماهنگی با مقام قضائی و در عملیاتی غافلگیرانه، هر ۲ متهم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند. وی افزود: متهمان در تحقیقات مقدماتی و پس از مواجهه با مستندات پلیس چاره‌ای جز اعتراف نداشتند و به ۲۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان گرگان اقرار کردند.
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
دولت، هفده ماه پیش اماکنی را برای اعتراض در تهران و شهرستان‌ها تعیین کرده بود ولی دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد. دو روز پیش، «جعفر محمدی»، سردبیر سایت خبری عصر ایران، یادداشتی نوشته بود درباره وقایع اخیر و در بخشی از این یادداشت به نبود محل قانونی برای اعتراضات قانونی در کشور اعتراض کرده بود. در این مطلب آمده بود: «هنوز سازوکار مناسبی برای بیان اعتراضات در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! البته دیوان عدالت اداری تصور می‌کرد که این حق مغایر قانون است و آن را ابطال کرد. اما در ۲۶ شهریور ماه، دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد و عملا مانع ایجاد محلی برای تجمعات قانونی شد.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری زوج کلاهبردار طی یک عملیات موفقیت آمیز پلیسی در شهرستان گرگان خبر داد. به گزارش ایلنا، سردار روح الامین قاسمی در تشریح این خبر، گفت: به دنبال شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری‌های گسترده از آنان توسط زن و شوهری در گرگان، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت. فرمانده انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: اقدامات فنی و تخصصی ماموران آغاز شد و پس از بررسی سرنخ‌های موجود و اشراف اطلاعاتی، سرانجام مخفیگاه زوج کلاهبردار در گرگان شناسایی شد. سردار قاسمی، گفت: پس از هماهنگی با مقام قضائی و در عملیاتی غافلگیرانه، هر ۲ متهم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند. وی افزود: متهمان در تحقیقات مقدماتی و پس از مواجهه با مستندات پلیس چاره‌ای جز اعتراف نداشتند و به ۲۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان گرگان اقرار کردند.
الفالف2 ساعت قبل
کوبا سفارت آمریکا در هاوانا را به حمایت از اقدامات «ضدانقلابی» یکی از سران معارض و بی‌ثبات کردن کشورش متهم کرد. به گزارش چهارشنبه شب رویترز، دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا محاصره اقتصادی کوبا را تشدید کرده و خواستار آزادی «خوزه دانیل فرر» از چهره‌های اصلی مخالفان دولت کوبا شده است. سفارت آمریکا در کوبا هفته گذشته ویدیویی از دیدار دیپلمات ارشد خود «مارا تکاچ» با «نلوا ایسمارایس اورتگا» همسر فرر منتشر کرد. روزنامه حزب کمونیست سفارت آمریکا در هاوانا را به بی‌ثبات کردن کوبا، جذب مزدور و شناسایی بخش‌های جدید اقتصادی برای تحریم‌های بیشتر متهم کرد. باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا روند تنش‌زدایی با کوبا را آغاز کرد اما ترامپ این روند را معکوس کرده و فشارها بر هاوانا را افزایش داده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 ساعت قبل
ساعت۲۴- دولت، هفده ماه پیش اماکنی را برای اعتراض در تهران و شهرستان‌ها تعیین کرده بود ولی دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد. دو روز پیش، «جعفر محمدی»، سردبیر سایت خبری عصر ایران، یادداشتی نوشته بود درباره وقایع اخیر و در بخشی از این یادداشت به نبود محل قانونی برای اعتراضات قانونی در کشور اعتراض کرده بود. در این مطلب آمده بود: «هنوز سازوکار مناسبی برای بیان اعتراضات در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! البته دیوان عدالت اداری تصور می‌کرد که این حق مغایر قانون است و آن را ابطال کرد. اما در ۲۶ شهریور ماه، دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد و عملا مانع ایجاد محلی برای تجمعات قانونی شد.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
حجت الاسلام سید کاظم موسوی در حاشیه راهپیمایی حمایت از ولایت و امنیت کشور در شیراز به ایسنا گفت: انقلاب و نظام اسلامی و امنیت کشور به آسانی کسب نشده که ارزان از دست بدهیم. وی خاطرنشان کرد: اغتشاشگران و اشرار بدانند که دادگستری پای کار است و همه را براساس قانون و عدالت اسلامی محاکمه خواهد کرد. موسوی با بیان اینکه مجازات سختی در انتظار اشرار و اغتشاشگران و مخلان نظم و امنیت عمومی است، گفت: صف مردم از مخلان نظم و اغتشاشگران جدا است. رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به حضور گسترده و حماسی مردم در راهپیمایی حمایت از ولایت و امنیت کشور در شیراز گفت: این مردم همیشه در صحنه بوده و هستند و هرجا بحث امنیت کشور باشد، مردم آماده دفاع بوده‌اند. دادگستری فارس قبلا اعلام کرده که هر شهروندی در جریان آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر دچار خسارت شده است، امکان طرح شکایت از طریق مجاری قانونی و قضایی در فارس را دارد.
فارسفارس3 ساعت قبل
سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا طی جلسه علنی مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص تحقیقات درباره استضاح ترامپ تأیید کرد که ترامپ، دیدار با همتای اوکراینی در کاخ سفید را به آغاز تحقیقات درباره بایدن مشروط کرده بود. اوکراین‌گیت؛ سفیر آمریکا، «بده بستان» کاخ سفید و اوکراین را تأیید کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «گوردون ساندلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا روز گذشته (چهارشنبه) در جلسه علنی کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا تأیید کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، دیدار با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در کاخ سفید را مشروط به آغاز تحقیقات در خصوص «جو بایدن» رقیب انتخاباتی‌اش کرده بود. ساندلند سپس به چندین گفت‌وگو اشاره کرد که با ترامپ درباره آغاز تحقیقات اوکراین در خصوص دو موضوع داشته است. ساندلند تصریح کرد: «همانطور که قبلا نیز شهادت دادم، در خصوص درخواست مطرح شده کاخ سفید و دیدار در کاخ سفید، جواب، آری است. در تاریخ ۲۶ سپتامبر سال جاری میلادی، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا متن از طبقه‌بندی خارج‌شده شکایت یک افشاگر را در خصوص تعاملات بین رئیس‌جمهور آمریکا و «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین منتشر کرد.
رکنارکنا3 ساعت قبل
رسانه‌های بین‌المللی نوشته‌اند سخنان این سفیر «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا را بیشتر درگیر مسائل استیضاح ترامپ خواهد کرد. ساندلند گفته پامپئو به او دستور داده سیاست‌های خود در قبال اوکراین را با وکیل ترامپ هماهنگ کند. در تاریخ ۲۶ سپتامبر سال جاری میلادی، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا متن از طبقه‌بندی خارج‌شده شکایت یک افشاگر را در خصوص تعاملات بین رئیس‌جمهور آمریکا و «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین منتشر کرد. ساندلند اما در شهادت ۱۷ اکتبر خود منکر هرگونه بده‌بستان بین روسای جمهور آمریکا و اوکراین شد. کمتر از یک‌ماه بعد، ساندلند شهادت خود در پیشگاه کمیته تحقیق مجلس نمایندگان را با ارسال نامه‌ای به مجلس نمایندگان تغییر داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
دو روز پیش، «جعفر محمدی»، سردبیر سایت خبری عصر ایران، یادداشتی نوشته بود درباره وقایع اخیر و در بخشی از این یادداشت به نبود محل قانونی برای اعتراضات قانونی در کشور اعتراض کرده بود. در این مطلب آمده بود: «هنوز سازوکار مناسبی برای بیان اعتراضات در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! دولت باید محل‌هایی امن را برای اعتراض در نظر بگیرد. البته دیوان عدالت اداری تصور می‌کرد که این حق مغایر قانون است و آن را ابطال کرد. اما در ۲۶ شهریور ماه، دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد و عملا مانع ایجاد محلی برای تجمعات قانونی شد.
روزنوروزنو3 ساعت قبل
محرومیت‌های طولانی مدتی برای چهار عضو، تیم فوتبال المپیک استرالیا در نظر گرفته است. این محرومیت به دلیل رفتار غیرحرفه‌ای این چهار عضو تیم ملی فوتبال امیدهای استرالیا در تورنمنت زیر ۲۳ کامبوج و با شکایت یک زن اتخاذ شده است. فدراسیون فوتبال استرالیا با انتشار بیانیه‌ای در روز شه شنبه اعلام کرده که هر چهار بازیکن خاطی باید در برنامه‌های آموزشی و مشاور که توسط دولت برگزار می‌شود، مشارکت داشته باشند. این چهار بازیکن در شب پایانی رقابت‌های مقدماتی انتخابی المپیک (مرحله اول) که در کامبوج برگزار شد، با رفتاری که داشته‌اند، قوانین فدراسیون فوتبال استرالیا را نقض کرده‌اند. تیم ملی المپیک استرالیا برای رسیدن به المپیک توکیو باید در گروه اول رقابت‌های مقدماتی با تیم‌های تایلند، عراق و بحرین رقابت کند.
ایران‌جیبایران‌جیب3 ساعت قبل
گروه دیگر هم این‌گونه دل مردم را خالی می‌کنند که گرانی کالاها از هفته‌های آینده آغاز می‌شود. منتقدان دیگر می‌گویند کالاها از بنادر به خاطر اختلال در تلفن با چالش مواجه خواهد شد و کالاها به سهولت وارد مراکز توزیع نمی‌شود. او اظهارمی کند: وضعیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و کالایی بسیار مطلوب است و هیچ زمان فروشگاه‌ها با چنین ذخایر کاملی روبه‌رو نبودند. جزئیات فروش ویژهقبادی درباره وضعیت فروش کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌گوید: از هفته جاری فروش فوق‌العاده و ویژه کالاها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای آغاز شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: طبق دستور رئیس جمهوری دولت و دستگاه‌های دولتی به هیچ عنوان تا پایان سال حق گران کردن هیچ کالایی را ندارند.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
البته مسئولان استان به طور دقیق آمار خسارت‌های اصفهان را اعلام نکرده‌اند و میزان خسارات در بخش‌های مختلف و بعضا به طور جداگانه اعلام شده است. خسارت ۱۰ میلیاردی به مترو اصفهانهمچنین، رضا فاتحی- مدیرعامل قطار اصفهان با بیان اینکه هنوز برآورد دقیقی از خسارات وارده به خطوط مترو اصفهان نشده است، گفت: تصور بنده این است که حداقل ۱۰ میلیارد تومان به مترو و زیرساخت‌های آن خسارت وارد شده است. قدرت افتخاری درخصوص خسارت وارد شده به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان، گفت: برآورد دقیقی صورت نگرفته، اما نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان خسارت به اتوبوسرانی اصفهان وارد شده است. آسیب به ۴۸۰ درخت و درختچه در اصفهانمدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری اصفهان نیز میزان خسارت وارده به فضای سبز شهر اصفهان در جریان اتفاقات چند روز اخیر را سه میلیارد تومان اعلام کرد. برآورد خسارت ۱۰ میلیاردی بانک‌های اصفهان در اغتشاشاتوی همچنین درباره خسارت بانک‌های استان در ناآرامی و اغتشاشات اخیر، توضیح داد: خسارت بانک‌های اصفهان در ناآرامی‌های اخیر حدود ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
وی گفت: امسال چند طرح و تکمیل چند پروژه در کتابخانه‌های عمومی استان قابل پیگیری است و تا دو ماه آینده کتابخانه میاندورود و زاغمرز راه اندازی می‌شود. ولی‌پور بیان کرد: انجمن خیران فرهنگی از سال گذشته در استان تشکیل شد و شانزدهمین جلسه و نشست آن در چالوس برگزار شد تا بتواند کمک کار کتابخانه‌های عمومی استان باشد. وی گفت: اگر بتوانیم ۳۵ پروژه نیمه کاره را به اتمام برسانیم فضای کتابخانه‌ای ما در استان به استاندارد مطلوب می‌رسد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران تصریح کرد: برخی از مردم از گرانی کتاب شکایت دارند که توصیه می‌کنیم عضو کتابخانه شده و به صورت رایگان از کتاب بهره مند شوند. نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های مازندران تا ساعت ۲۰ شب جمعه یکم آذر ماه در محل مرکز نمایشگاهی سعید در کیلومتر ۱۸ جاده خزرآباد - ساری دایر است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین ایزدی مدیر گشت‌های تعزیرات گفت: در حوزه تهران همکاری خوبی با سازمان اصناف، پلیس اقتصادی و اتحادیه‌ها ایجاد شده است. مدیر گشت‌های تعزیرات درباره افزایش قیمت تاکسی‌های شهری هم گفت: متولی مدیریت حمل و نقل شهری به عهده شهرداری است. وی با اشاره به افزایش قیمت گوجه افزود: در زمان بارندگی چون کشاورز برداشتی ندارد، قیمت این محصول افزایش یافته است و این ربطی به افزایش قیمت بنزین ندارد. مدیر گشت‌های تعزیرات گفت: با کم فروشی به شدت برخورد می‌کنیم. خسرو ابراهیمی نیا نائب رئیس اتاق اصناف تهران هم گفت: ۸۳۵ مورد بازرسی داشتیم که حدود ۱۷۱ پرونده تشکیل شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، قاچاق کتاب در بازار ابعاد پیچیده‌ای دارد و اغلب کتاب‌هایی را در برمی‌گیرد که پرفروش شده‌اند. شکل دیگر قاچاق کتاب بعد از تمام‌شدن نوبت چاپ کتاب اتفاق می‌افتد؛ یعنی مثلا کتابی که دیگر تجدید چاپ نشده اما نمونه آن در بازار موجود است. کارگروهی که کارساز نشدتا به حال اما پیگیری‌ها درباره قاچاقچیان کتاب نتیجه نداده است. به دنبال آن هم انبار کتاب‌های قاچاق کشف‌شده به نمایش عمومی گذاشته شد و حتی اتحادیه ناشران هم از قاچاقچیان کتاب به منظور صیانت از حقوق ناشران شکایت کرد. گویا متهمان قاچاق کتاب با سوءاستفاده از نبود قانون بروز یا به چند ماه حبس محکوم شده‌ و یا بخشیده شده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، حسین ایزدی مدیر گشت‌های تعزیرات گفت: در حوزه تهران همکاری خوبی با سازمان اصناف، پلیس اقتصادی و اتحادیه‌ها ایجاد شده است. مدیر گشت‌های تعزیرات درباره افزایش قیمت تاکسی‌های شهری هم گفت: متولی مدیریت حمل و نقل شهری به عهده شهرداری است. وی با اشاره به افزایش قیمت گوجه افزود: در زمان بارندگی چون کشاورز برداشتی ندارد، قیمت این محصول افزایش یافته است و این ربطی به افزایش قیمت بنزین ندارد. مدیر گشت‌های تعزیرات گفت: با کم فروشی به شدت برخورد می‌کنیم. خسرو ابراهیمی نیا نائب رئیس اتاق اصناف تهران هم گفت: ۸۳۵ مورد بازرسی داشتیم که حدود ۱۷۱ پرونده تشکیل شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
از اول ژانویه ۲۰۲۰ هم دولت هزاردستگاه آپارتمان و خوابگاه را به صورت موقت در اختیار قربانیان خشونت خانگی قرار خواهد داد. عاملان قتل محکوم نمی‌شوند۱۳۱زن به قتل رسیده، بخش بسیار کوچکی از زنانی هستند که مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرند. بر اساس آمارها سالانه ۲۱۹ هزار زن در فرانسه مورد خشونت خانگی قرار می‌گیرند که تعداد بسیار کمی از آنها به پلیس شکایت می‌کنند. گزارش وزارت دادگستری می‌گوید حتی در پرونده‌های قتل یا اقدام به قتل زنان نیز در دادگاه‌ها بدون نتیجه بسته می‌شود. تقریبا دوسوم قربانیان قتل، نیز پیش‌تر خشونت خانگی را تجربه کرده بودند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین ایزدی مدیر گشت‌های تعزیرات گفت: در حوزه تهران همکاری خوبی با سازمان اصناف، پلیس اقتصادی و اتحادیه‌ها ایجاد شده است. مدیر گشت‌های تعزیرات درباره افزایش قیمت تاکسی‌های شهری هم گفت: متولی مدیریت حمل و نقل شهری به عهده شهرداری است. وی با اشاره به افزایش قیمت گوجه افزود: در زمان بارندگی چون کشاورز برداشتی ندارد، قیمت این محصول افزایش یافته است و این ربطی به افزایش قیمت بنزین ندارد. مدیر گشت‌های تعزیرات گفت: با کم فروشی به شدت برخورد می‌کنیم. خسرو ابراهیمی نیا نائب رئیس اتاق اصناف تهران هم گفت: ۸۳۵ مورد بازرسی داشتیم که حدود ۱۷۱ پرونده تشکیل شده است.
فراروفرارو4 ساعت قبل
به گزارش شرق؛ مأموران با انجام تحقیقات چند مرد جوان را که در درگیری حضور داشتند، بازداشت کردند. یکی از شاهدان گفت: ظهر روز حادثه فرهاد، برادر فریدون که مردی جوان است، با سعید درگیری لفظی پیدا کرد و سعید به او فحاشی کرد بعد دعوا تمام شد. در نهایت با دخالت مأموران درگیری تمام شد. من به قصد کشتن کسی را نزدم وقتی رامین به سمت من آمد برای اینکه از خودم دفاع کنم او را زدم. فریدون از یکی از آن‌ها به نام ساسان شکایت کرد و گفت: ساسان به‌ضرب چاقو من را زد.
فراروفرارو4 ساعت قبل
به گزارش فرارو، در یک هفته اخیر پس از افزایش قیمت بنزین مقامات امنیتی و برخی دولتمردان مردم را به اعتراض قانونی و خودداری از حرکت‌های تخربی و احساسی فراخوانده‌اند. به طور مشخص وزیر کشور خواستار طی مسیر قانونی برای اعتراض شده است. مقامات کشور در حالی از طی مسیر قانونی سخن می‌گویند که این مسیر قانونی دقیقا روشن نیست. شاید تنها پاسخ این است که اعتراض قانونی منوط به دریافت مجوز از وزارت کشور است. او افزود: «به همین دلیل بر مبنای ماده (۹۱) قانون آئین دادرسی دیوان عدالت به تصمیم هیئت عمومی دیوان عدالت اعتراض کرده‌ایم که امیدواریم با التفات به مبانی و جهات اعتراض، دیوان عدالت در نهایت اعتراض معاونت را پذیرفته و امکان اعمال حق اجتماعات و به تبع اعتراض به‌نحو مؤثر و امن را فراهم کند.» جنیدی از این که دیوان عدالت اداری این اعتراض را بررسی نکرده انتقاد کرد.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
کمرویی ناشی از استرس یا فشار روانیاسترس یا همان فشارروانی به هر نوع فشار یا نیرو اتلاق می‌شود که این فشار می‌‌تواند جسمانی باشد مانند: استرس حاصل از انجام دادن تکالیف یا وظایف یا استرس ناشی از یک بیماری توان‌فرسا یا می‌تواند استرس ناشی از برخی رفتارهای آدمی باشد مانند: کم‌رویی و خجالتی بودن و … یکی از پیامدهای استرس یا فشار روانی، تأثیری است که بر عملکرد رفتاری انسان‌‌ها می‌‌گذارد. کمرویی چه تأثیراتی را با خود برای اشخاص به وجود می‌‌آورد؟ اگر بخواهیم تأثیرات و پیامدهای ناشی از کم‌رویی را ذکر کنیم، می‌‌توانیم به طور اجمال به موارد زیر اشاره نماییم:۱. کمرویی می‌تواند در حد معلولیت‌های جسمانی با یک نارسایی ذهنی فلج‌کننده باشد و با پیامدهای منفی و مخرب نیز همراه شود. راهکارهای طلایی روان‌شناسی برای مقابله با کم‌رویی ناشی از استرس یا فشار روانی۱- نقاط ضعف و قوت خود را به خوبی بشناسید و اهداف خود را با توجه به آن‌ها تعیین کنید.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
مهم‌ترین عناوین مطبوعات و روزنامه‌های برخی کشور‌های جهان در روز پنجشنبه ۳۰ آبان به شرح ذیل است … به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیماپاکستانروزنامه نئی بات- شکایت نمایندگان احزاب مخالف از دولت عمران خان در دادگاه عالی پاکستان- وزیر خارجه پاکستان: تکمیل کریدور اقتصادی «سی پک» و افزایش مناسبات با چین اولین اولویت پاکستان در امور اقتصادی است. روزنامه جنگ- دستگیری دو تروریست در ایالت پنجاب پاکستان- وزیر اطلاع رسانی پاکستان: فضل الرحمان و حزب جمعیت علمای اسلام از تحصن در پایتخت هیچ دستاوردی نداشته است. - وزیر بهداشت و درمان پاکستان: موسسه خیریه «بیل گیت» دو میلیارد دلار جهت مبارزه با بیماری فلج اطفال در پاکستان هزینه خواهد کرد. روزنامه اوصاف- عمران خان: پاکستان برای هماهنگی بین مذاهب مصمم است. - رئیس جمهور پاکستان: اسلام آباد برای گسترش گردشگری مذهبی تلاش خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ امیرخسرو فخریان در دومین همایش اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای که با حضور وزیر صمت برگزار شد افزود: این کالا‌ها در حال حاضر به میزان لازم در کشور وجود دارد و توزیع بخش عمده‌ای از این کالا‌های اساسی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای واگذار شده است. رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای ادامه داد: طبق طرح ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای همه این واحد‌های توزیع کننده کالا تخفیف‌های ویژه به مصرف کننده ارائه خواهند کرد. آقای فخریان با بیان اینکه این تخفیف‌ها تا اطلاع بعدی در فروشگاه‌های اعمال خواهند شد گفت: هدف ما ارائه کالا با قیمت مناسب به مردم است و در این راستا کالا‌های اساسی با قیمت مصوب در فروشگاه‌ها عرضه خواهد شد. وی افزود: نظارت در این واحد‌ها وجود خواهد داشت ضمن آنکه صدای مشتری ضبط و شکایت آن‌ها به سرعت بررسی خواهد شد. رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای ویترین کشور هستند گفت: تنها واحد‌هایی که مدیریت توزیع کالا در آن‌ها امکان پذیر است فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند که وضعیت ورود و خروج کالا در آن‌ها مشخص است.

نقش انحصار و نبود شفافیت در مسائل کسب وکار

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
پس به نظر می‌رسد که شورای رقابت خیلی بهتر می‌توانست در مقابل خودروسازان از ابزار‌های اداری خود استفاده کند. زمانیان در پاسخ به گفته‌های شیوا در خصوص انحصار طلبی کانون وکلا گفت: دیوان عدالت اداری در خصوص کانون وکلا حکم دیگری صادر نموده مبنی براینکه وکالت مصداق کسب و کار است. جالب اینکه هیچ جای قانون ذکر نشده حکم شورای رقابت منوط به بارگذاری مجوز کسب و کار در سامانه هیات مقررات زدایی است. جالب اینکه هیچ جای قانون ذکر نشده حکم شورای رقابت منوط به بارگذاری مجوز کسب و کار در سامانه هیات مقررات زدایی است. ما الان نمی‌دانیم شرایط وکیل شدن چه هست پس مجوز‌های کانون وکلا باید در سامانه ثبت گردد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از خسارت دیدگان از اقدامات آشوبگران خواست تا با مراجعه به دادسرا و مراجع قضایی طرح شکایت کنند. محمدحسین صادقی در گفت و گو با ایسنا، به وقوع حوادث تلخ چند روز اخیر کشور و استان اشاره کرد و گفت: هرچند اعتراض‌های مردم نسبت به تصمیم دولت در افزایش قیمت بنزین در بستری آرام درحال انجام بود، اما عده‌ای اغتشاشگر در دل اعتراض‌های آرام مردم نفوذ کرده و آشوب کردند. وی اضافه کرد: با ثبت شکایت افراد خسارت دیده، مرتکبین این جنایت نابخشودنی که توسط نیروهای امنیتی و انتظامی شناسایی شده و یا می‌شوند و نیز یا تحت تعقیب هستند را به مجازات سخت پیش‌بینی شده در قانون محکوم خواهیم کرد. صادقی یادآورشد: این افراد می‌توانند با مراجعه به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه واقع در کوچه ثبت نسبت به طرح و ثبت شکایت خود اقدام کنند. وی در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مراقبت کامل مسئولین و جلوگیری از افزایش قیمت کالاها به بهانه اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت اشاره کرد و افزود: در این راستا با سازمانهای متولی از قبیل مجامع امور صنفی، سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و سازمان تعزیرات حکومتی همکاری و تعامل کاملی خواهیم داشت تا از هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین جلوگیری کنیم و اقدامات قضایی پیشگیرانه جدی برای تحقق این منظور را در دستور کار داریم.
برنابرنا5 ساعت قبل
مردی مسن که در حمایت از برادرش مرتکب قتل شده‌ بود، با شکایت اولیای‌دم به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود. یکی از شاهدان گفت: ظهر روز حادثه فرهاد، برادر فریدون که مردی جوان است، با سعید درگیری لفظی پیدا کرد و سعید به او فحاشی کرد بعد دعوا تمام شد. در نهایت با دخالت مأموران درگیری تمام شد. من به قصد کشتن کسی را نزدم وقتی رامین به سمت من آمد برای اینکه از خودم دفاع کنم او را زدم. فریدون از یکی از آنها به نام ساسان شکایت کرد و گفت: ساسان به‌ضرب چاقو من را زد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ساعت قبل
پس از تخلفاتی که در حوزه واردات خودرو صورت گرفت، مقرر شد خودرو‌های در گمرک مانده فقط با مصوبه هیات دولت ترخیص شوند. با مصوبه دولت از ۱۳ هزار دستگاه خودروی دپو شده در گمرک، فقط ۷ هزار دستگاه موفق به ترخیص شدند اما، ۶ هزار خودرو دیگر در گمرک همچنان زمین‌گیر ماندند. در این باره مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان اظهار کرد: اگر قرار بر حل شدن مشکلات خودرو‌های دپو شده در گمرک است چرا پس از حدود دو سال دولت فکری برای این موضوع نمی‌کند تا تکلیف همه مشخص شود. وی درباره تکلیف خریداران خودرو‌ها گفت: دولت باید در این باره تکلیف را مشخص کند و به جز دولت کاری از کسی بر نمیاد. به گزارش خبرگزاری میزان؛ ظاهرا حاشیه‌های ترخیص خودرو‌های دپو شده در گمرک به این زودی پایان نخواهد یافت و کماکان باید منتظر تصمیمات جدید دولت در این باره بود.
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، پس از ممنوعیت واردات خودرو‌های خارجی توسط دولت، تعدادی از خودرو‌های وارداتی که در گمرک مانده بودند حاشیه ساز شدند. پس از تخلفاتی که در حوزه واردات خودرو صورت گرفت، مقرر شد خودرو‌های در گمرک مانده فقط با مصوبه هیات دولت ترخیص شوند. پس از این صحبت‌ها دولت فرصت ۴ ماهه‌ای را در نظر گرفت تا افراد برای ترخیص خودرو‌های خود اقدام کنند و در ادامه دو فرصت یک ماهه نیز برای ترخیص خودرو‌ها در نظر گرفت تا واردکنندگان خودرو‌های خود را ترخیص کنند. با مصوبه دولت از ۱۳ هزار دستگاه خودروی دپو شده در گمرک، فقط ۷ هزار دستگاه موفق به ترخیص شدند اما، ۶ هزار خودرو دیگر در گمرک همچنان زمین‌گیر ماندند. ظاهرا حاشیه‌های ترخیص خودرو‌های دپو شده در گمرک به این زودی پایان نخواهد یافت و کماکان باید منتظر تصمیمات جدید دولت در این باره بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
سرگرد روح‌الله شهبازی‌پور رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه ‌و بویراحمد در خصوص این پرونده گفت: رسیدگی به این پرونده با شکایت زنی جوان آغاز شد. وی مدعی بود فردی ناشناس در واتس اپ علاوه بر توهین، برای او ایجاد مزاحمت می‌کند. سرگرد شهبازی‌پور با بیان اینکه توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی جرم است، گفت: افراد زیادی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. در این فضاها توهین به افراد از شایع‌ترین جرایم بوده که مطابق قانون‌، جرم و دارای مجازات است. بنابراین با توجه به نوع توهین‌، مجازات آن نیز متفاوت است و در صورت شکایت‌ کردن توسط شاکی‌، پیگیری قضایی آن امکان‌پذیر خواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید