شیراز

شیراز

مهرمهر19 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرزاق موسوی رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در آیین گشایش این مرکز گفت: دستیابی به راهبرد‌های توسعه شهری، شناسایی دستاورد‌ها، افزایش اثر بخشی از جمله ویژگی‌های مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شیراز است. عبدالرزاق موسوی اضافه کرد: بر اساس وظایفی که برای شورای شهر در نظر گرفته شده است و برای اجرای این قوانین در بهترین حالت از میان ٣۴ وظیفه‌ای که در قانون برای شورای‌های شهر لحاظ شده تنها ٢۵ وظیفه یه صورت کامل اجرایی شده است. موسوی در خصوص مرکز پژوهش نیز تاکید کرد: در جهت اجرای مناسب مصوبات و مصوب کردن قوانین مناسب شهر باید آثار این لوایح در جامعه در نظر گرفته شود و از جایی برای تجمع نظرها، پژوهش‌ها و نظارت بر آثار این مصوبات در جامعه مرکز پژوهش است. موسوی در خصوص چینش اعضا در مرکز پژوهش نیز متذکر شد: سه عضو شورای شهر، سه استاد دانشگاه، شهرداری شیراز از جمله هیات امنای مرکز پژوهش‌های شورای شهر هستند و علاوه بر انتخاب سرپرست شاهد جذب اساتید دانشگاه‌های مختلف در جهت تحقق پژوهش در شیراز فعالیت کند. رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ابراز امیدواری کرد: دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی از جمله مراکزی است که باید در راستای بهبود وضعیت شهر به مرکز پژوهش‌های شورای شهر کمک کنند

بازتاب گسترده بازداشت زم در رسانه‌های خارجی و داخلی؛ بهت و دیگر هیچ!

11+
نامه‌نیورنامه‌نیور25 دقیقه قبل
ایسناایسنا34 دقیقه قبل
در هفته دوم لیگ برتر فوتبال بانوان کشور سپاهان در انزلی میهمان ملوان است و ذوب‌آهن باید به مصاف تیم همیاری آذربایجان غربی برود. به گزارش ایسنا، هفته دوم لیگ برتر فوتبال بانوان با ۶ بازی در شهرهای مختلف پیگیری می‌شود، در یکی از بازی‌های مهم و دیدنی هفته دوم، سپاهانی که هفته اول با نتیجه ۲ بر صفر مقابل آذرخش کردستان تن به شکست داده بودند در دومین دیدار خارج از خانه خود به مصاف ملوان بندر انزلی می‌روند. دیداری که قضاوت آن را سرور ساعدی بر عهده دارد. اما ذوب‌آهن که همچنان فرزانه نصر را به عنوان مربی-بازیکن در اختیار دارد و هفته گذشته نیز با نتیجه ۵ بر صفر مقابل پالایش گار ایلام مغلوب شده، باید رو در روی همیاری آذربایجان غربی قرار گیرد. سلما رضوی، فاطمه دهقان، پریسا صائبی و زهرا معتمدی کار داوری این بازی را بر عهده دارند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، آزمون‌های مربوطه در روز جمعه ۱۷ آبان ماه ۹۸ به طور همزمان در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، کرج، کرمانشاه، کرمان، ساری و رشت برگزار خواهد شد. زمان دریافت کارت ورود به جلسه از روز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه است. تمامی دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد می‌توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش، نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین از منابع و بودجه بندی سوالات این آزمون‌ها آگاهی یابند. شایان ذکر است به دلیل برگزاری همزمان آزمون EPT و آزمون فراگیر مهارتهای عربی هر داوطلب مجاز به ثبت نام در یکی از آزمون‌های مذکور می‌باشد و شرکت همزمان در دوآزمون فوق امکان پذیر نیست.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
این دختر هاجر صفرزاده است، قهرمان ایران، آسیا و دنیا، اولین بانوی کم‌بینا ایرانی که در مسابقات برون مرزی مدال کسب کرد. گویا حتی هیچکس از اطرافیانش نیز نمی‌دانند که این جوان به عنوان بهترین ورزشکار آسیا شناخته شده است. همچنین در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا نیز موفق به کسب یک نقره و دو برنز برای کاروان ایران شدم. " به عقیده خودش تمام این موفقیت‌ها نیز در گرو یک اصل به دست آمد، «تلاش، تلاش و تلاش». «آن قدر که در آن چند روز در دبی هوای منو داشتند، در ایران نداشتند.»
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله لطف الله دژکام سه شنبه در آیین افتتاح مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: افزایش آگاهی به شهروندان و ایجاد مطالبه‌گری از ناحیه شهروندان در کنار مرکز پژوهش‌ها ایجاد شود و در جامعه نیز نمود داشته باشد. امام جمعه شیراز با اشاره به نقش مساجد متذکر شد: مساجد در جهت جامعه نیز می‌توانند جایگاه‌های مناسبی در جهت فرهنگ سازی و پژوهش داشته باشند و می‌توان با استفاده از ظرفیت مساجد نسبت به پژوهش‌های عامیانه استفاده کردالبته مدیریت فرهنگی مساجد یکی از موضوعات مغفول مانده در شیراز است. وی معتقد است: بیش از ۶٠٠ مسجد در شیراز وجود دارد و می‌توان با استفاده از این ظرفیت موجود نسبت به آگاهی افزایی در میان عامه مردم اقدام کرد و باید به سمتی رفت که پژوهش‌ها از اتاق‌ها خارج شود و در جامعه تبدیل به فرهنگ شود. آیت الله دژکام تاکید کرد: مساجد، روحانیون و مدیران شهری و مراکز پژوهشی در کنار هم باید کار کنند تا شرایط جامعه بهبود یاد تا شاهد افزایش اگاهی عامه مردم باشیم. امام جمعه شیراز در خصوص طرح‌های پژوهشی و استمرار این اقدامات نیز تاکید کرد: گاهی ممکن است پژوهش‌های خوبی در شهر صورت بگیرد باید از این پژوهش‌ها در راستای بهبود جامعه استفاده شود و اگر سیاست و پژوهشی در جامعه مورد ارزیابی صورت گرفت و مثمر ثمر بود باید ادامه پیدا کند.
مهرمهر1 ساعت قبل
تنها ١۵ درصد از نیازهای یک معلول نابینا در شیراز مرتفع شده استمدیر بهزیستی شهرستان شیراز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری مهر گفت: تنها ١۵ درصد از نیازهای یک معلول نابینا در شیراز مرتفع شده و برای بیش از ٨۵ درصد از نیازهای شخصی نیازمند حضور دیگران است. او در خصوص عدم مناسب سازی شهری نیز متذکر شد: طراحی شهری ما مناسب برای نابینایان است با این حال کمیته مناسب سازی شهرستان شیراز با تشکیل جلسات متعدد شرایط و قوانینی وضع کرده که در راستای مناسب سازی شهری برای نابینایان است. وی افزود: بر اساس مصوبه این کمیته تنها زمانی مجوز پایان کار برای افراد صادر میگردد که علاوه بر تکمیل مفاد قانونی نسبت به مناسب سازی برای معلولین نیز اقدام کرده باشند. آذرمی افزود: عدم دسترسی به مناطق تفریحی شهری، عدم مناسب سازی مجموعه‌های ورزشی و در نظر گرفتن رمپ‌های نامناسب برای نابینایان از جمله مشکلاتی است که این افراد در جامعه با آن مواجه‌اند. وجود ۵ هزار نابینا در شیرازمدیر بهزیستی شهرستان شیراز گفت: بیش از پنج هزار معلول نابینا در شهرستان شیراز در حال زندگی هستند البته برخی از این افراد تک معلولی نبوده و دچار معلولیت‌های دوگانه‌اند.
مهرمهر1 ساعت قبل
البته در کنار استشمام بوی گاز صدای فعالیت نیروگاه تولید برق در این منطقه که به «نیروگاه گازی» از گذشته موسوم بوده نیز به گوش می‌رسد و این صدا در ساعات انتهایی شب و به خصوص بامداد هر روز خواب را از چهره هر ساکنین می‌گیرد. وی افزود: نه تنها کار خاصی در زمینه جا به جایی صورت نگرفته بلکه کارخانه سیمان، روغن نباتی، پشم شیشه و نیروگاه گازی مدرس در حال فعالیت بوده و مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده‌اند. ظهرابی در خصوص نیروگاه گازی شیراز گفت: این نیروگاه آلودگی صوتی برای مناطق مسکونی اطراف خود ایجاد کرده و این آلودگی به گونه‌ای است که بر زندگی افراد تأثیرگذار است. مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: موضوع جا به جایی نیروگاه گازی شیراز هنوز هم مطرح است اما به واسطه حضور در نقطه مهم شهری این جا به جایی هنوز محقق نشده است. وی اضافه کرد: دو عامل تاثیر در مدار برق و حساس بودن منطقه باعث شده تا این نیروگاه تاکنون جا به جا نشود البته این نیروگاه با این شرایطی که مطرح شد هنوز هم در مدار تولید برق فعالیت می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
تا جواب بدهم هزار راه می‌رود دلم. همان که با «گل ترمه» مبدعش شدیم و به‌واسطه‌اش دل و روده موضوعات متفاوت را می‌ریزیم بیرون. همان که با «گل ترمه» مبدعش شدیم و به‌واسطه‌اش دل و روده موضوعات متفاوت را می‌ریزیم بیرون. گوشی را برمی‌دارم و صدای خواب‌آلود «گلی» که می‌پیچد در گوشم، تازه دوزاری‌ام می‌افتد. - سراپا گوشم عزیز دلم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
رئیس ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان فارس یادآور شد: گرفتن گواهی سوء پیشینه یکی از الزامات دارندگان کارت بازرگانی است که تا پیش از این هر فعال اقتصادی در استان باید دو هفته کاری برای اخذ این گواهی در انتظار می‌ماند. موسوی با اشاره به کاهش زمان صدور گواهی عدم سوء پیشینه در استان فارس تصریح کرد: این اقدام مثبت و کارگشای اتاق بازرگانی استان فارس گام مهمی در راستای کاهش فرآیند صدور کارت بازرگانی در کشور خواهد بود. وی گفت: متقاضیان می‌توانند با ارائه کارت ملی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان نسبت به اخذ این گواهی اقدام کنند و دارندگان کارت بازرگانی و عضو اتاق بازرگانی فارس برای دریافت گواهی سوء پیشینه نیاز به حضور فیزیکی نداشته و می‌توانند از سیستم مکانیزه این اتاق نیز استفاده کنند. رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در شهر شیراز و سایر حوزه‌های قضایی استان خاطر نشان کرد: این دفاتر با هدف ایجاد امکان دسترسی آسان‌تر مردم به خدمات قضایی، ثبت انواع دادخواست، شکایت و صرفه جویی در وقت و هزینه راه‌اندازی شده است که در این دفاتر ۲۲ خدمات قضایی ارائه می‌شود. انتهای پیام/
ایلناایلنا1 ساعت قبل
رئیس جمهور تاکید کرد: دولت یازدهم و دوازدهم از سال ۲۰۱۳ تاکنون همه تلاش و افتخارش بر این بوده است که به عنوان دولت سلامت و دولت محیط زیست باشد. وی ادامه داد: دولت یازدهم و دوازدهم از سال ۲۰۱۳ تاکنون همه تلاش و افتخارش بر این بوده است که به عنوان دولت سلامت و دولت محیط زیست باشد. کاری که این دولت برای سلامت و محیط زیست انجام داده است قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست. هرصبح که آفتاب طلوع می‌کند تا غروب می‌کند ده روستای جدید به شبکه گاز کشور افزوده می‌شود. روحانی گفت: سلامتی از بهداشت آغاز می‌شود و بهداشت ما از اعتماد مردم و غذای و آب سالم آغاز می‌شود.
فارسفارس2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، پویش در هوای مهر در جهرم بار دیگر به تحصیل دانش آموزان محروم نقاطی فراتر از استان فارس کمک کرد. وی از توزیع ۱۶۰۰ بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند خبر داد و عنوان کرد: این تعداد بسته لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند شهرستان‌های بم، بشاگرد، بندرلنگه، یاسوج، قصر قند و میرجاوه توسط گروه‌های جهادی توزیع شد. الطافی تاکید کرد: ۴۰۰ بسته لوازم‌التحریر نیز میان دانش‌آموزان نیازمند جهرم، امسال در طرح پویش در هوای مهر توزیع شد. مدیرعامل بنیاد خیریه موج مهربانی ارزش ریالی هر یک از این بسته‌های تهیه شده را ۸۰۰ هزار ریال عنوان کرد و گفت: تمام هزینه این پویش مردمی توسط خیرین همراه و همیشگی بنیاد خیریه موج مهربانی تامین شد. وی با تاکید بر حمایت بنیاد خیریه موج مهربانی از سایر مناطق محروم در کشور اظهار کرد: هدف این بنیاد خیریه که فعالیت خود را از سال ۹۳ آغاز کرده است، کمک به مناطق محروم فراتر از شهرستان و استان بود تا سایر نقاط محروم کشور نیز از کمک خیران مردم نیک اندیش جهرم و فارس برخوردار شوند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
رئیس روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: دومین نمایشگاه بین المللی خرما، فرآوری و صنایع وابسته از عصر امروز بیست و سوم مهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شیراز آغاز به کار خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی از راهکارهای مهم رونق تولید محسوب شده و حمایت از فعالان داخلی به ویژه تولید کنندگان محصولات مختلف خرما و صنایع مرتبط به آن مهمترین رویکرد برگزاری این نمایشگاه است. وی ادامه داد: سالانه ۱۸۰ تن محصول در شهرستان‌های استان فارس تولید و به بازار عرضه می‌شود؛ لذا توجه به فرآوری این محصول می‌تواند در رونق اقتصادی سهم قابل توجهی داشته باشد. او همچنین از برگزاری نشست‌های علمی و آموزشی در زمینه باغبانی، صادرات، فرآوری، توسعه اقتصادی و … به عنوان یک برنامه جنبی این نمایشگاه خبر داد. واحدی‌پور با یادآوری اینکه دومین نمایشگاه بین‌المللی خرما ساعت ۱۷ عصر امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس افتتاح می‌شود، گفت: این نمکایشگاه به مدت ۴ روز یعنی تا ۲۶ مهر از ساعت ۱۶ تا ۲۲ برپا خواهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به نقل از شانا، رینگ داخلی این بورس، امروز (سه‌شنبه، ۲۳ مهرماه) شاهد عرضه کالا‌های آیزوریسایکل، آیزوفید، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰، حلال ۴۰۴ و نفتای سنگین تصفیه نشده پالایش نفت شیراز، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین پتروشیمی جم، پروپان مایع پتروشیمی آبادان، سی‌اس‌او پالایش نفت شازند (عرضه توسط شازند)، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه و میعانات گازی مجتمع گاز پارس‌جنوبی است و بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۵ و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، رافینت پتروشیمی بیستون و گاز مایع پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز دوشنبه (۲۲ مهرماه) کالا‌های آیزوریسایکل پالایش نفت شیراز، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، میعانات گازی پالایش گاز ایلام و هگزان پتروشیمی بندر امام در رینگ داخلی و برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل پتروشیمی بیستون و گاز مایع پالایش نفت تهران در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۱۰٫۲۹۵ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۴۶۵ میلیارد و ۴۳۳ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
دروازه‌بان جوان استقلال در حاشیه تماشای فیلم ابی به رنگ اسمان حرفهای جالبی برزبان اورد. در کنار شاهین بیانی فیلم «آبی به رنگ آسمان» را تماشا کردید. کاپیتان اسبق و یکی از بزرگان باشگاه استقلال گفت از اینکه با حسین حسینی این فیلم را تماشا کرده خوشحال است. خیلی خوشحال و برای من افتخار بود که در کنار یکی از بزرگان باشگاه استقلال این فیلم را تماشا کردم. به‌هرحال بازی با همشهری‌هایمان و تیم شهرمان جالب خواهد بود.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
فجری‌های سابق در ترکیب استقلال تهران مقابل فجرسپاسی شیراز قرار میگیرند. به گزارش ایلنا، ‌تیم فجرسپاسی شیراز همه ساله بازیکنان زیادی را به تیم‌های سرخ آبی پایتخت، بصورت مستقیم یا غیر مستقیم معرفی کرده است. ‌سید حسین حسینی‌ دیگر بازیکن شیرازی استقلال تهران است که سابقه بازی در برق شیراز را در کارنامه دارد. ‌‌محمد دانشگر و‌ فرشید اسماعیلی سابقه قهرمانی با تیم امید فجرسپاسی در لیگ برتر کشور با سرمربی‌گری اسماعیل زارع را در کارنامه خود دارند. ‌داوود مهابادی سرمربی فجرسپاسی هم سابقه بازی در تیم استقلال تهران را در کارنامه دارد. ‌‌باید دید مصاف شاگردان با انگیزه داوود مهابادی با تیم استقلال تهران چه نتیجه‌ای را خواهد داشت؟ گرچه هدف اصلی فجرسپاسی ماندن در کورس رقابت‌های لیگ یک و صعود به لیگ برتر میباشد اما مهابادی و شاگردانش به دنبال نمایش خوب همراه با کسب پیروزی مقابل‌ تیم استقلال هستند.
فارسفارس3 ساعت قبل
ماجرای فوت دو نوزاد در شیرخوارگاه ولیعصر (عج) واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی و بین برخی رسانه‌های رسمی ایجاد کرد که علیرغم توضیحات مدیرکل وقت بهزیستی فارس اما همچنان دارای ابهام و لازم به بررسی دقیق است. به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، چندی پیش مردم موضوعی را با عنوان «فوت دو نوزاد در شیرخوارگاه شیراز» در سامانه فارس من ثبت کرده و خواستار پیگیری موضوع شدند. با انعکاس این واقعه در فضای مجازی که اعتراض‌هایی را نیز به دنبال داشت، مدیرکل وقت بهزیستی فارس در پاسخ، علت فوت دو نوزاد را معلولیت ناشی از نارس بودن آنها اعلام کرد. نوزاد فوت شده مشکل قلبی نداشتبا توجه به اهمیت موضوع، یکی از کارکنان بهزیستی فارس از خبرنگار ما درخواست کرد تا توضیحاتی را به نقل از وی و بدون ذکر نام منتشر کنیم. قصور در فوت نوزادانوی ادامه داد: متاسفانه در ماجرای فوت نوزادان قصوری اتفاق افتاده و برای لاپوشانی عملکرد بد مدیریت شیرخوارگاه و همینطور بهزیستی فارس، با یکی از نهادهای مرتبط لابی‌گری کرده و پرونده پزشکی جعلی برای نوزاد درست کردند.
شاناشانا3 ساعت قبل
به گزارش شانا به نقل از بورس انرژی، رینگ داخلی این بورس، امروز (سه‌شنبه، ۲۳ مهرماه) شاهد عرضه کالاهای آیزوریسایکل، آیزوفید، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰، حلال ۴۰۴ و نفتای سنگین تصفیه نشده پالایش نفت شیراز، برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین پتروشیمی جم، پروپان مایع پتروشیمی آبادان، سی‌اس‌او پالایش نفت شازند (عرضه توسط شازند)، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه و میعانات گازی مجتمع گاز پارس‌جنوبی است و بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۵ و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، رافینت پتروشیمی بیستون و گاز مایع پالایش نفت لاوان در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز دوشنبه (۲۲ مهرماه) کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت شیراز، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، میعانات گازی پالایش گاز ایلام و هگزان پتروشیمی بندر امام در رینگ داخلی و برش سنگین حاصل از پالایشگاه نفت و پتروشیمی به جز بنزین و گازوئیل پتروشیمی بیستون و گاز مایع پالایش نفت تهران در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد. در این روز بیش از ۱۰٫۲۹۵ تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از ۴۶۵ میلیارد و ۴۳۳ میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
به گزارش بلومبرگ، ایران برای جلوگیری از تحریم‌های ایالات متحده هم‌اکنون به صادرات نفت از طریق کشتی به کشتی در دریاهای آزاد اقدام می‌کند. ایرانمشاور «آبه» فردا به تهران می‌آیدخبر اول اینکه، مشاور نخست وزیر ژاپن فردا به تهران می‌آید. ژاپن از جمله خریداران اصلی نفت ایران است که به لحاظ سیاسی و اقتصادی هم روابط حسنه‌ای با تهران دارد. به گزارش «ایران»، به نظر می‌رسد مشاور آبه شینزو در این سفر درباره طرح ابتکاری ژاپن برای بن‌بست‌شکنی شرایط موجود در برجام رایزنی کند. همدان «کلانشهر» شدمدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: با تصویب طرح مجموعه شهری، همدان «کلانشهر» شد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
ایلنا: حسین حسینی دروازه‌بان جوان استقلال و یکی از کاپیتان‌های این فصل تیم فیلم «آبی به رنگ آسمان» که به تاریخچه این باشگاه اختصاص دارد را در کنار شاهین بیانی تماشا کرد. کاپیتان اسبق و یکی از بزرگان باشگاه استقلال گفت از اینکه با حسین حسینی این فیلم را تماشا کرده خوشحال است. بازی با تیم همشهری‌تان باید برای شما جالب و جذاب باشد؟ فکر کنم ۴ تا از بچه‌های ما در فجر سپاسی بازی کرده‌اند و خودم هم بازیکن برق شیراز بودم. به‌هرحال بازی با همشهری‌هایمان و تیم شهرمان جالب خواهد بود. درست است که تیم در بازی‌های اول فصل خوب نتیجه نگرفته است، اما بچه‌ها تلاش می‌کنند تا شرایط بازی به بازی بهتر شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
رئیس کل دادگستری استان فارس در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: فرآیند صدور اخذ گواهی عدم سوء پیشینه برای فعالان اقتصادی از دو هفته به ۲۴ ساعت کاهش یافته است. رئیس کل دادگستری استان فارس در گفتگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار کرد: فرآیند صدور اخذ گواهی عدم سوء پیشینه برای فعالان اقتصادی از دو هفته به ۲۴ ساعت کاهش یافته است. رئیس ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان فارس یادآور شد: گرفتن گواهی سوء پیشینه یکی از الزامات دارندگان کارت بازرگانی است که تا پیش از این هر فعال اقتصادی در استان باید دو هفته کاری برای اخذ این گواهی در انتظار می‌ماند. حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به کاهش زمان صدور گواهی عدم سوء پیشینه در استان فارس تصریح کرد: این اقدام مثبت و کارگشای اتاق بازرگانی استان فارس گام مهمی در راستای کاهش فرآیند صدور کارت بازرگانی در کشور خواهد بود. وی گفت: متقاضیان می‌توانند با ارائه کارت ملی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان فارس نسبت به اخذ این گواهی اقدام کنند و دارندگان کارت بازرگانی و عضو اتاق بازرگانی فارس برای دریافت گواهی سوء پیشینه نیاز به حضور فیزیکی نداشته و می‌توانند از سیستم مکانیزه این اتاق نیزاستفاده کنند.
تابناکتابناک5 ساعت قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و سومین روز مهر ماه پرداخته می‌شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و سومین روز مهر ماه پرداخته می‌شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۲۳ مهر ۱۳۳۹، به دنبال تاسیس بانک مرکزی ایران، جواهرات سلطنتی به عنوانه پشتوانه چاپ اسکناس تحویل خزانه این بانک شد. مدیرعامل این شرکت گفت: ۴۰۰ پرونده به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان بررسی شده است و از این حجم ۱۰۰ پرونده به ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان به نتیجه رسیده است. ۲۳ مهر ۱۳۹۷، محسن قاسم جهرودی از سمت مدیرعاملی سایپا برکنار و محمدرضا سروش جایگزین وی شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - نماینده فوتبال خوزستان در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی یک بازیکن محروم دارد. با اعلام سازمان لیگ، کمیته مسابقات اسامی محرومان مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال (یادواره آزادسازی خرمشهر) فصل ۹۹-۹۸ را اعلام کرد. در این مرحله از رقابت‌ها، مهران غفوری (بازیکن) و حمود اصلاحی (مربی) تیم شهرداری ماهشهر همچنین احمد مجیدی نسب مدیر تیم استقلال ماهشهر به دلیل ۲ اخطاره بودن نمی‌توانند در این مرحله از رقابت‌ها تیم‌های خود را همراهی کنند. دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی روزهای ۲۴ و ۲۵ مهرماه و پنج آذرماه برگزار می‌شود. برنامه مسابقات مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح ذیل است: چهارشنبه ۲۴ مهر ۹۸* شهر خودرو - نفت مسجدسلیمانساعت ۱۶:۲۰ - ورزشگاه امام رضا مشهد* ذوب‌آهن اصفهان - مس کرمانساعت ۱۶:۵۰ - ورزشگاه فولادشهر اصفهان* شاهین شهرداری بوشهر- سایپا تهرانساعت ۱۷ - ورزشگاه شهید مهدوی بوشهرپنج‌شنبه ۲۵ مهر ۹۸* شهرداری ماهشهر- استقلال ماهشهرساعت ۱۶ - ورزشگاه شهدای ماهشهر* فولاد مبارکه سپاهان- پیکان تهرانساعت ۱۶:۵۰ - ورزشگاه نقش جهان اصفهان* استقلال تهران - فجرسپاسی شیرازساعت ۱۶:۵۰ - ورزشگاه آزادیسه شنبه ۵ آذرماه: پرسپولیس - نفت آبادان ساعت ۱۶:۱۵ ورزشگاه آزادی۹۸۷۹/۶۰۰۲
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
خبرورزشی: عباس سرخاب که خود از مهاجمان اسبق استقلال محسوب می‌شود مشکل فعلی این تیم در لیگ برتر را گلزنی می‌داند. امیدوارم یا خودش با قدرت برگردد یا دیگر مهاجمان استقلال بتوانند پای خود را به گلزنی باز کنند. چرا سجاد آقایی که در دیدار با گل ریحان گل زد در بازی بعدی نیمکت‌نشین بود؟ باید با بازی دادن به این بازیکنان با انگیزه دل و جرأت آن‌ها را زیاد کرد. فجر فصل قبل هم کاندیدای صعود به دسته بالاتر بود و این فصل هم عزمش را جزم کرده تا شیراز هم یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد. استقلال چه کار کند تا برنده شود؟ باید دست از احتیاط بردارد و در همان ۱۰، ۲۰ دقیقه اول به گل برسد.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
از فاصله چندمتری در هوای گرگ‌ومیش طاق کاخ ساسان سروستان به چشم می‌خورد اما با تاریک شدن هوا آثاری از کاخ ساسانی در دل تاریکی بیابان نیست. جدا از این علف‌های هرز در اطراف کاخ و حتی وجود برخی زباله‌ها نشان می‌دهد که مدت‌ها است به کاخ ساسان رسیدگی نشده است. مردم محلی و ساکنین روستای اطراف می‌گویند: چند مدت پیش کمی وضعیت کاخ ساسان سروسامان داده شد اما بعد از مدتی کاخ رها شد و حتی بدتر از قبل هم شده است. سراغ دیگر اهالی روستا می‌روم، آنها هم در مورد وضعیت کاخ ساسان می‌گویند: در واقع کاخ ساسان بدون مدیریت است و ما ساکنین امید داشتیم که گردشگران به این منطقه بیایند اما این اتفاق نیفتاد. سال گذشته یونسکو در نشست سالیانه خود که در کشور بحرین برگزار شد با ثبت جهانی محور ساسانی موافقت کرد.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
برخی خبرهای غیررسمی درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم نشان می‌دهد که احتمالا او به شیوه‌ای شبیه به بازداشت عبدالمالک ریگی، بازداشت شده است. بامداد سه شنبه، ۴ اسفند ۱۳۸۸، روابط عمومی وزارت اطلاعات گزارش کرد که مأموران این وزارتخانه عبدالمالک ریگی را بازداشت کرده‌اند. مصطفی محمدنجار، وزیر کشور ایران خبر از دستگیری او در خارج از کشور و انتقال او به ایران را داد. حیدر مصلحی در توضیحات دستگیری ریگی اظهار داشت که این عملیات بدون کمک سرویس‌های اطلاعاتی خارجی بوده‌است. همچنین محمد عباسی سفیر پاکستان در تهران گفت که دستگیری ریگی بدون همکاری پاکستان نمی‌توانست انجام شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
محسن گل‌محمدی، انتشار خبر حمله مسلحانه به اتوبوس ایرانشهر- شیراز در محور بمپور در فضای مجازی را تکذیب کرد و با بیان اینکه هیچ حمله و سرقت مسلحانه‌ای در راه‌های ارتباطی این شهرستان رخ نداده است، اظهار کرد: به‌دنبال اختلاف دو برادر از اتباع بیگانه، یک دستگاه اتوبوس مسافربری متعلق به یکی از این برادران که از ایرانشهر عازم شیراز بود، در محور بمپور توسط برادر دیگر با پرتاب سنگ و شکسته شدن شیشه اتوبوس متوقف شد و ۲ برادر با هم به جر و بحث پرداخته و قصد درگیری فیزیکی با یکدیگر را داشتند که با وساطت مسافران و اطلاع آنان به پلیس فرد مهاجم متواری شده است. وی افزود: ماموران انتظامی با اطلاع از این حادثه در محل حضور یافته و به بررسی موضوع پرداختند و اکنون در حال پیگیری و جستجو برای یافتن فرد مورد نظر هستند. دادستان شهرستان ایرانشهر در گفت‌وگو با ایرنا ادامه داد: این حادثه که براثر اختلاف این ۲ برادر و سنگ‌پرانی و متوقف شدن اتوبوس رخ داد توسط برخی افراد در فضای مجازی با عنوان «حمله مسلحانه به اتوبوس مسافری ایرانشهر به شیراز» منتشر شد و متاسفانه همچنان در حال بازنشر است. در حالی که هیچ گونه حمله یا سرقت مسلحانه‌ای صورت نگرفته است. گل‌محمدی تاکید کرد: دستگاه قضایی با افرادی که اقدام به نشر این‌گونه اخبار کذب در فضای مجازی می‌کنند، برخورد قانونی خواهد کرد.
فارسفارس11 ساعت قبل
نگاهی به این بازی‌ها می‌اندازیم؛ شهر خودرو مشهد - نفت مسجدسلیمان؛ نبرد مربیان پرسپولیسیهر دو تیم درمرحله یک شانزدهم دو تیم لیگ برتری را حذف کردند و به این مرحله رسیدند. اکنون این دو تیم باردیگر مقابل هم در حالی قرار می‌گیرند که در لیگ برتر هم جدال دو تیم برنده نداشته است. شهر خودرو هم با یحیی گل محمدی یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی است. تیمی که هنوز در لیگ برتر شکست نخورده است به همین خاطر شاید این مسابقه به وقت‌های اضافه و ضربات پنالتی کشیده شود. نبرد مربیان پرسپولیسی و لیگ برتری جذاب خواهد بود. شانس برد نارنجی پوشان در این مسابقه بیشتر از شاهین است اما فوتبال قابل پیش بینی نیست و شاید آخرین تیم جدول لیگ برتر در این بازی شگفتی ساز شد.
ایلناایلنا15 ساعت قبل
مدیر کل تامین اجتماعی فارس با اشاره به اینکه سهم بانوان در پست‌های مدیریتی اداره کل تامین اجتماعی فارس اندک است، ادامه داد: در تلاشیم تا بتوانیم از وجود بانوان در پست‌های مدیریتی استفاده کنیم بطوریکه حداقل ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی سازمان تامین اجتماعی فارس به بانوان اختصاص می‌یابد. وی با بیان اینکه میزان بیمه‌شدگان جامعه کارگری استان زیر حد نصاب کشوری است، افزود: ۴۶ درصد کارگران استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که این رقم پایین‌تر از میانگین کشور است. مدیرکل تامین اجتماعی فارس با بیان اینکه بسیاری از کارفرمایان استان فرار بیمه‌ای دارند، ادامه داد: در تلاشیم تا با حمایت خانه کارگر و بخش خصوصی این مشکل را مرتفع کنیم. وی در ادامه گفت: سازمان تامین اجتماعی باید پیشرو بخش همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باشد. وی با بیان اینکه بدهی کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی سبب شده که تامین اجتماعی دفترچه کارگران را تمدید نکند، ادامه داد: اگرچه بدهی کارفرمایان به تامین اجتماعی هیچ ارتباطی به کارگران ندارد اما متاسفانه شاهد این بخش در بیمه کارگران هستیم.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، این دیوان حافظ که نخستین‌بار در سال ۱۳۳۴ هجری قمری توسط میرزا محمود ادیب بن علی بن نقی مصطفی شیرازی در چاپخانه مظفری بمبئی چاپ شده بود، پس از ۱۰۷ سال، بار دیگر به گونه چاپ عکسی از روی نسخه خطی به خط میرزا ادیب مصطفوی منتشر شده است. میرزامحمود ادیب به فراست، برادرزاده خود علی‌نقی مصطفوی را که پس از مرگ پدر، سرپرستی‌اش را به عهده دارد، ترغیب می‌کند تا چاپخانۀ مصطفوی را به سال ۱۲۸۵ ه. کمالی در ادامه نوشته است: «حافظ ادیب» بیست سال پس از «حافظ محمد قدسی» که به سال ۱۳۱۴ ه. ق در بمبئی به چاپ رسیده بود، منتشر می‌شود و این دو حافظ نگاشته شیرازیان، براساس نسخه‌های مورد استناد خود، در بازخوانی و گزینش بهترین و مقبول‌ترین و حافظانه‌ترین قرائت‌ها در روزگار خود، بیش از همه توفیق داشته‌اند. از این‌روی، چاپ مجدد نگاشته میرزامحمود ادیب مصطفوی، کاری درخور و فرصتی مغتنم برای بازخوانی کارنامه حافظ‌نگاری و حافظ‌پژوهی شیرازیان و نیز تحقیق و پژوهش پیرامون نسخه‌های مورد استفاده از دیوان حافظ است.

به انتهای لیست رسیدید