شیروان

شیروان

مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - ساری - بیست و چهارم مهرماه سی‌امین سالمرگ استاد مرتضی حنانه از آهنگسازان معاصر کشور است که اغلب مردم او را تنها به موزیک متن سریال هزار دستان می‌شناسند. همچنین در بحث آهنگسازی، موزیسین‌ها اغلب براساس حس و قریحه خود آثاری را می‌آفرینند و برخی نیز رشته آهنگسازی (کمپوزسیون) را می‌گذرانند که استاد مرتضی حنانه از جمله بهترین آنان است. مرتضی حنانه در مرکز عالی موسیقی واتیکان به تحصیل پرداخت و درباره موسیقی مذهبی ایتالیا پژوهش کرد. این ارکستر آثار آهنگ‌سازان ایران از قبیل مرتضی حنانه، صدیقه شهنیا، فریدون ناصری، فریدون فرزانه، مصطفی کسروی و سیروس شهردار را اجرا و ضبط کرد. مرتضی حنانه روز سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۶۸، پس از گذراندن بیماری سرطان چشم از جهان فروبست و در امامزاده طاهر (کرج) به خاک سپرده شد.

انجمن خروس جنگی؛ نخستین فریاد هنر مدرن ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری خروس، مهاجم، رنگارنگ و زیباست که بانگ برمی‌دارد و خروش می‌کند؛ برای چه؟ انجمن هنری «خروس جنگی» می‌گفت برای بیداری مردم. ریشه واژه خروس در اوستا به معنای خروشیدن است و اعضای انجمن فرهنگی خروس جنگی هم به همین دلیل او را برای نشان انجمن‌شان انتخاب کردند. نشریه «خروس جنگی»، هنر سنتی را در ایران به چالش کشید و مدرن شدن را نوید داد. انجمن هنری «خروس جنگی»، با صدای بیدار باش آمد و چند سال بعدش خاموش شد. اما تاثیر فریاد آن‌ها هنر مدرن ایران را زنده نگه داشت.

(تصاویر) وضعیت عجیب جنگل‌ کیانشهر در محاصره زباله‌ها

13+
فراروفرارو3 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
در حالیکه حفاظت از محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد باید در آن حیات رو به رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی است. خبرگزاری میزان: در حالیکه حفاظت از محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد باید در آن حیات رو به رشدی داشته باشند، وظیفه عمومی است. طبیعت جنگل زیبای کیاشهر بر اثر زباله تقریبا از بین رفته است. انباشت زباله در این منطقه نه تنها نفس جنگل را به شماره انداخته بلکه تهدیدی جدی علیه بهداشت عمومی و سلامت مردم شده است و آنطور که در تصاویر مشاهده می‌شود، دستگاه‌های مسئول اقدامی برای ساماندهی و رفع این مشکل انجام نداده‌اند. عکاس: حسن شیروانی

(تصاویر) دومین جلسه دادگاه گروه جهانبانی؛ متهم استثنایی پرونده بانک سرمایه

7+
فراروفرارو3 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- بیست‌ و سومین روز از مرداد ماه ۱۳۹۸ با اخبار و حاشیه‌های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به تاثیر قیمت ارز بر بازار نشر و کتاب از زبان مدیرعامل انتشارات شهید کاظمی اشاره کرد. وی درباره حضور پرتعداد عده‌ای خاص در سینما افزود: کافی است به ظاهر و سیمای بازیگران امروز نگاه کنید تا بفهمید امروز سینما دست چه کسانی افتاده است. وی در همین راستا ادامه داد: در کنار افزایش قیمت کاغذ، کمبود و نبود انواع کاغذ نیز بر مشکلات حوزه نشر افزوده است، بدین ترتیب قطعا ادامه روند موجود سبب آسیب در حوزه نشر خواهد شد، آسیب‌هایی که جبران آن به‌ سختی و تنها با هزینه‌های بیشتر امکان‌پذیر خواهد بود. مدیر انتشارات شهید کاظمی به کتاب‌های در نوبت چاپ «انتشارات شهید کاظمی» اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون ۵۰ کتاب در نوبت چاپ داریم که برای آن‌ها کاغذ وجود ندارد و این به علت افزایش قیمت کاغذ بوده که دامن‌گیر نشر شده است، بالا بودن قیمت کاغذ دست ناشران را برای چاپ بسته است. بازیگر سریال «دل» درباره اکران فیلم سینمایی کروکودیل تاکید کرد: خود من چند هفته پیش فیلم را به صورت کامل دیدم، نقشم در فیلم سینمایی کروکودیل را خیلی دوست دارم، این اثر کاملا متفاوت است، کروکودیل پنجره جدیدی در نقش‌هایی است که تاکنون بازی کرده‌ام.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- «مستند بلم» به نویسندگی سپهر حق‌شناس و کارگردانی حسن شیروانی عکاس و مستندساز عرصه خبر جمعه ۲۵ مرداد ماه ساعت ۱۵ از شبکه مستند سیما روی آنتن خواهد رفت. به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، «مستند بلم» به نویسندگی سپهر حق‌شناس و کارگردانی حسن شیروانی عکاس و مستندساز عرصه خبر جمعه ۲۵ مرداد ماه ساعت ۱۵ از شبکه مستند سیما روی آنتن خواهد رفت. حسن شیروانی کارگردان «مستند بلم» در فروردین ماه سال ۹۸ و پس از وقوع سیل به شهر سوسنگرد و روستایی به نام ابورفوش سفر کرد تا علاوه بر به تصویر کشیدن سختی‌های مردم این روستا با رساندن هدایای مردمی از جمله دارو و غذا مرحمی بر درد مردم این روستا شود. گفتنی است، مردم روستای ابورفوش پس از وقوع سیل مجبور شدند تا روستای خود را ترک کرده و با قایقی به نام (بلم) به سمت تپه‌های الله اکبر که در ۱۲ کیلومتری روستای خودشان بود سفر کنند و در این سفر که در این قایق انجامید با وقایعی مواجه شدند که در این مستند خواهید دید. انتهای پیام/
برنابرنا4 ماه قبل
نشست خبری رونمایی دومین شماره مجله تخصصی هنرهای تجسمی پشت بام، ‌ در گالری ایده برگزار شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نشست خبری رونمایی دومین شماره مجله تخصصی هنرهای تجسمی پشت بام، ‌ با حضور فرشید پارسی‌کیا مدیر مسئول، صاحب‌امتیاز و سردبیر مجله، حمید جانی‌پور، زروان روحبخشان و کیانوش معتقدی اعضای شورای سیاست‌گذاری و آرش سلطانعلی مدیر مسئول مجموعه فرهنگی هنری ایده، در گالری ایده برگزار شد. فرشید پارسی‌کیا، ضمن عرض خوش‌آمد و سپاس از مجموعه ایده، مجله پشت‌بام را معرفی کرد. غریب در این مورد جمله معروفی دارد: «عنوان خروس جنگی را من انتخاب کردم، ‌ نشان خروس جنگی را ضیاپور طراحی کرد، اما خروس جنگی واقعی ایرانی بود.» نشریه خروس جنگی در دور اول به دلیل حضور ضیاپور بیشتر در فضای هنرهای تجسمی حرکت کرده و در دور دوم به دلیل حضور ایرانی در فضای ادبیات گام برداشته است. مطالب مفید و تکمیلی درباره موضوع شماره دوم مجله پشت‌بام ارائه دادند.
مهرمهر4 ماه قبل
در ابتدای این نشست، آرش سلطانعلی، و فرشید پارسی‌کیا به معرفی مجله «پشت‌بام» پرداختند. پارسی کیا گفت: مجله «پشت‌بام» در دو فرمت کاغذی و آنلاین با دو تیم مجزا و محتوای مستقل از اسفند ماه سال ۹۷ شروع به کار کرده است. شماره دوم نشریه «پشت‌بام» با موضوع «انجمن هنری خروس جنگی» در ۲۴۰ صفحه منتشر شده است. وی افزود: دور سوم نشریه خروس جنگی با هوشنگ ایرانی و تندروی‌های او قوت گرفت. مطالب مفید و تکمیلی درباره موضوع شماره دوم مجله پشت‌بام ارائه دادند.

(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران

12+
فراروفرارو4 ماه قبل

(تصاویر) ایمنی، گمشده بازار تهران

18+
فراروفرارو5 ماه قبل
الفالف7 ماه قبل

(تصاویر) کارگاه قالی‌بافی در زندان کاشان

14+
فراروفرارو7 ماه قبل

شکستن پل قدیمی بر اثر طغیان رودخانه کن/ عکس

11+
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ماه قبل

(تصاویر) شکستن پل قدیمی بر اثر طغیان رودخانه کن

11+
فراروفرارو8 ماه قبل

رفوگری در بازار فرش تهران

46+
الفالف9 ماه قبل

(تصاویر) کوه‌های مریخی چابهار

14+
فراروفرارو10 ماه قبل

(تصاویر) فرجام غمبار خانه شیخ فضل‌الله نوری

14+
فراروفرارو10 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، پایگاه الکترونیکی نشریه گاردین عکس حسن شیروانی، عکاس خبرگزاری میزان را از حادثه هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش در میان ۲۰ تصویر برتر هفته خود قرار داد. این عکس از نگاه گاردین در میان ۲۰ تصویر برتر هفته این نشریه در کنار تصاویر دیگری از عکاسان رسانه‎های مهم جهان از جمله خبرگزاری آسوشیتدپرس، فرانسه، آناتولی و …قرار گرفته است. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید