آخرین و مهم‌ترین اخبار شیعه
شیعه

اخبار « شیعه »

تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «آلیستر برت»، معاون سابق وزیر خارجه انگلیس در امور غرب آسیا در یادداشتی در نشریه هفته نامه آبزرور ضمن اشاره به تحولات اخیر نوشته نخست‌وزیر بعدی انگلیس باید سریعا به فردی کارشناس در امور ایران تبدیل شود. «برت»، حل و فصل مسائل پیرامون برگزیت، مسائل داخلی انگلیس و «بحران تمام‌عیار بین‌المللی» را چالش‌های پیش روی نخست‌وزیری بعدی این کشور خواسته و حل و فصل آنها را آزمونی برای «مهارت دیپلماتیک» نخست‌وزیری بعدی انگلیس دانسته است. او درباره ایران نوشته این کشور روابط پیچیده و دیرینه‌ای با کشورهای اطرافش دارد. رها کردن برجام توسط آمریکا موجب ایجاد رشته‌ای از پاسخ‌ها شده است.» مقام سابق وزارت خارجه انگلیس نوشته سیاست فشار حداکثری آمریکا در کوتاه‌مدت مثمر ثمر نخواهد بود. او نوشته ایران به این سیاست منفعلانه پاسخ نمی‌دهد.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: در شرایطی که وزارت امور خارجه نتوانسته در این زمینه اقدامی داشته باشد از وزیر بهداشت و درمان انتظار داریم که به این موضوع ورود کند و جان وی را نجات دهند. به گزارش ایلنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: مخابرات مجلس از ساعت ۱۸ عصر تا فردا ساعت ۷ پاسخگوی تماس‌های مردمی نیست و در روزهای تعطیل و جمعه نیز این روند ادامه دارد که باید موضوع پبگیری شود، زیرا مردم با مرکز قانون‌گذاری کشور و مجلس تماس می‌گیرند و باید پاسخ آنها داده شود. نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وضعیت جسمی شیخ زکزاکی به دلیل مسمومیت عمدی با سرب به عنوان فردی که چندین میلیون نفر را مسلمان و به مذهب حقه شیعه دعوت کرده نا مناسب است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که وزارت امور خارجه نتوانسته در این زمینه اقدامی داشته باشد از وزیر بهداشت و درمان انتظار داریم که به این موضوع ورود کند و جان وی را نجات دهند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست معاونین آموزشی و پژوهشی کمیته‌های استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ساختمان مرکزی این نهاد برگزار شد. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: دشمنان تمام ابزارها را جمع کرده‌اند و در کنار هم قرار داده‌اند برای اینکه به نتیجه برسند. از افرادی که خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن می‌ریزند بگیرید تا کسانی که کاملا مخالف آنها عمل می‌کنند. هر چه این گزارش‌ها و گزاره‌ها را بپذیرید، مسئولیتی که به دوش یک استاد معارف است، بیشتر و سنگین‌تر می‌شود. خداوند فرصت مجاهدتی به ماها عنایت کرده که بی‌تردید از مجاهدتی که مدافعان حرم و مدافعان حریم کشور دارند، بالاتر است.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با ارسال نامه‌ای خطاب به آنتونیوگوترش دبیرکل سازمان ملل، میشل باچلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، سازمان دیده بان حقوق بشر، شارون اسلاتر مدیر عامل مؤسسه بین المللی دفاع از خانواده و عضو انجمن خانواده سازمان ملل خواستار اعزام هیأتی ویژه برای بررسی و درمان وضعیت جسمی علامه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر مسلمانان کشور نیجریه و همسر مجروح ایشان شدند. لذا از آن نهاد درخواست داریم هیأتی ویژه برای بررسی وضعیت ایشان اعزام کرده و به درمان فوری و احقاق حق این خانواده اقدام کنند. باید مورد پیگرد قرار گیرد و در دیوان مذکور پاسخگو باشد. همچنین براساس مواد (۱) و (۴۵) طرح مسؤولیت بین‌المللی دولت‌ها، اعمال خشونت دولت نیجریه علیه این جمعیت مسلمان شیعه به ویژه خانواده محترم شیخ زکزاکی متخلفانه و قابل بازخواست است، و طبق مواد (۳۴-۳۰) اقدامات جدی نهادهای ذیربط را می‌طلبد. با توجه به مراتب فوق خواستار پاسخگویی سریع و صریح مسؤولین محترم نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر هستیم.»
خانه ملتخانه ملت3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۳۰ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: مخابرات مجلس از ساعت ۱۸ عصر تا فردا ساعت ۷ پاسخگوی تماس‌های مردمی نیست و در روزهای تعطیل و جمعه نیز این روند ادامه دارد که باید موضوع پبگیری شود، زیرا مردم با مرکز قانون‌گذاری کشور و مجلس تماس می‌گیرند و باید پاسخ آنها داده شود. نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وضعیت جسمی شیخ زکزاکی به دلیل مسمومیت عمدی با سرب به عنوان فردی که چندین میلیون نفر را مسلمان و به مذهب حقه شیعه دعوت کرده نا مناسب است، خاطرنشان کرد: در شرایطی که وزارت امور خارجه نتوانسته در این زمینه اقدامی داشته باشد از وزیر بهداشت و درمان انتظار داریم که به این موضوع ورود کند و جان وی را نجات دهند. /پایان پیام
سینماپرسسینماپرس3 ساعت قبل
سینماپرس: مستند «خاطرات خبرنگار جنگ» ماجرای زن قهرمان عراقی است که با ابتکار عملی خاص، از قتل عام شیعیان موصل جلوگیری می‌کند. به گزارش سینماپرس، مستند «خاطرات خبرنگار جنگ»، جدیدترین مستند وحید چاووش است که با روایتی متفاوت، تصویری جدید از داعش را به تصویر می‌کشد. قصه این مستند، رشادت‌های زن قهرمان عراقی بنام «ام قسی» است. او که از اهل سنت است، تعدادی از سربازان شیعه را از دست داعش نجات داده و فراری می‌دهد. مراسم رونمایی از «خاطرات خبرنگار جنگ» روز چهارشنبه ۲ مرداد ماه ساعت ۱۷ در سالن سوره حوزه هنری برگزار خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
در سند استراتژی پنتاگون که در سال ۲۰۱۲ نیز تنظیم شده، به جنگ «ایده‌ها» و «روایت‌ها» در عصر بی‌نظمی حاصل از اینترنت، اشاره شده است. جریانی در عرصه فکری و ذهنی پیروز است که بتواند «روایت بسازد»، «کنترل روایت» را به دست بگیرد و روایت خود را تثبیت کند. در بازار رسانه‌های جهان، رسانه‌های بزرگ صهیونیستی مثل بی بی سی و سی ان ان، تعیین کنندگان اصلی روایت‌ها و دستور کارهای خبری و تحلیلی هستند. آنها چگونه روایت می‌سازند؟ اخبار مهمترند یا روایت‌ها؟ روایت‌ها چگونه غالب می‌شوند؟! جنگ روایتی که تلاش می‌کند هم اسطوره سازش ناپذیری امام و سردار قهرمان و محبوب ایران را بشکند و هم روایت اصلی دیگر با عادی سازی و نرمالیزاسیون القا شود.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
مرجع تقلید شیعه با اشاره به وظیفه خطیر دانشگاهیان در پیشرفت کشور، گفت: دانشگاه‌ها باید گره از زندگی مردم باز کنند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار با رییس و معاونین دانشگاه صنعتی قم، زندگی بشر را بر دو محور علم و ایمان دانست و عنوان کرد: علم موتوری است که جامعه را پیش می‌برد و ایمان جنبه رهبری دارد. وی بیان کرد: علم فقط آگاهی می‌دهد و تقوا و ایمان علم را رهبری و هدایت می‌کنند؛ اگرعلم و تقوا در کنارهم قرار گیرند دانشگاه‌ها می‌توانند گره از زندگی مردم باز کنند. آیت الله سبحانی خاطر نشان کرد: از معنویت در دانشگاه‌ها نباید غافل شد، دین باید در متن زندگی دانشجویان قرار گیرد، از این طریق دانشجو تحصیل کرده هم دنیا و هم آخرت را دارد. رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: دانشگاه صنعتی قم با پیوند حوزه و دانشگاه می‌تواند نقش محوری درترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی داشته باشد و به عنوان نمونه کاملی از یک دانشگاه اسلامی و الگوی مناسبی برای سایر دانشگاه‌های صنعتی در کشور باشد.
فارسفارس5 ساعت قبل
اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با ارسال نامه‌ای به مسؤولان نهادهای بین‌­المللی مدافع حقوق بشر خواستار، اعزام هیأتی ویژه برای درمان وضعیت جسمی علامه شیخ ابراهیم زکزاکی و اعمال ماده ۷ اساسنامه دیوان بین‌­المللی کیفری شدند. لذا از آن نهاد درخواست داریم هیأتی ویژه برای بررسی وضعیت ایشان اعزام کرده و به درمان فوری و احقاق حق این خانواده اقدام کنند. ما اعضای شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی که متشکل از ۲۶ نفر از عالی‌­ترین مقامات مسؤول کلیه دستگاه‌­ها در امور بانوان هستیم از آن نهاد مصرانه می­‌خواهیم نسبت به اعمال ماده ۷ اساسنامه دیوان بین‌­المللی کیفری اقدام لازم معمول فرمائید. باید مورد پیگرد قرار گیرد و در دیوان مذکور پاسخگو باشد. با توجه به مراتب فوق خواستار پاسخگویی سریع و صریح مسؤولین محترم نهادهای بین‌­المللی مدافع حقوق بشر هستیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
معاون استاندار ایلام با اشاره به حذف روادید (ویزا) در ایام اربعین امسال یادآور شد: با توجه به حذف ویزا پیش بینی می‌شود امسال بیش از چهار میلیون نفر زائر از مرز بین المللی مهران تردد کنند که این مهم وجود کنسولگری عراق در ایلام را ضرورت می‌بخشد. نوذری تاکید کرد: در صورت کمک طرف عراقی ایجاد مدرسه و درمانگاه برای اتباع عراقی صورت می‌پذیرد که این مهم می‌تواند در جهت تعاملات مثبت فرهنگی بین دو کشور مورد توجه قرار گیرد. فراس مجید مدیرکل امور مهاجرین سفارت عراق در تهران نیز در این دیدار از مسئولان کشور و استان ایلام در جهت برقراری ارتباط مثبت فی مابین دو کشور و ایجاد تسهیلات لازم قدرانی کرد و گفت: در صدد هستیم با توجه به حجم بالای تردد بین دو کشور کنسولگری عراق در ایلام را دایر کنیم. به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب باختری ایلام قرار دارد و مرز بین المللی مهران در ۱۱ کیلومتری آن از کانون‌های مهم تردد زائر به کشور عراق بشمار می‌رود. از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر از مرز رسمی مهران بسوی شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق عزیمت کرده‌اند که این تعداد بسیار بیشتر مدت مشابه سال‌های گذشته است.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پیش اجلاسیه کرسی تخصصی روش شناسی وجوه و نظایر در قرآن برگزار شد. برای تبیین واژگان از تفسیر مقارن، بیش از موارد ذکر شده در اثر مولف می‌شود استفاده نمود. در تبیین معنای واژگان از نقش عقل، تاریخ، و دانش تجربی غفلت شده است. در تبیین معنای «اتی امرالله» شاهدی برای آن اینکه چه وجهی دارد ذکر نشده است. در استفاده از تفسیر قرآن به قرآن برای تبین معنای واژگان مناقشاتی وجود دارد.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
نیروهای امنیتی افغانستان در روزهای اخیر مجموعه‌ای از حملات ملموس را علیه زیرساخت‌های «ولایت خراسان» - شاخه داعش در افغانستان آغاز کرده‌اند. در روز ۲۸ ژوئن در ناحیه ۸ کابل، ستیزه جویان داعش یک مین منفجر کرده و حدود ۱۲ تن از مقامات امنیتی افغانستان را کشته و زخمی کردند. در عین حال، صحبت‌هایی در مورد بازگشت گروه‌های ستیزه جویان به شمال افغانستان وجود دارد، که آنها از آنجا یک سال پیش توسط ستیزه جویان طالبان رانده شدند. براساس گزارش ماه می‌پنتاگون، تعداد ستیزه جویان داعش در افغانستان امروز ۳-۵ هزار نفر است. بنابراین، امروز نیروهای امنیتی افغان نه تنها از کشور خود در برابر تهدید داعش محافظت می‌کنند بلکه امنیت مرزهای جنوبی کشورهای مستقل مشترک المنافع را نیز تضمین می‌کنند. "
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
انتشارات نقش اندیشه کتاب گلبرگ‌های علوی را که به قلم «محمد مطهر» در قطع وزیری در ۵۱۰ صفحه و ۱۹۲ گلبرگ تهیه کرده و در آستانه عید سعید غدیر خم منتشر می‌کند. اعتمادآنلاین| انتشارات نقش اندیشه کتاب گلبرگ‌های علوی را که به قلم «محمد مطهر» در قطع وزیری در ۵۱۰ صفحه و ۱۹۲ گلبرگ تهیه کرده، در آستانه عید سعید غدیر خم منتشر می‌کند. این کتاب شامل مطالبی از میلاد حضرت، القاب آن امام همام، غدیر، حضور موثر در جنگ‌ها، پیشگامی در آوردن اسلام، معجزات، کرامت اشعار، نهج البلاغه و خطبه‌های بدون الف، خطبه‌های بدون نقطه و بالاخره مرثیه و اجمالی در ارتباط با مزار آن حضرت در نجف‌اشرف است. براساس نظر حاکم نیشابوری از علمای اهل سنت هم اخبار در مورد این‌که فاطمه بنت اسد «علی‌بن‌ابی‌طالب» را در خانه کعبه به دنیا آورد در حد تواتر است. نگارش این کتاب حدود ۱۰ سال زمان برده است و تاکنون از این نویسنده مجموعه کتاب‌هایی با عنوان‌های گلبرگ‌های حسنی، گلبرگ‌های حسینی، گلبرگ‌های رضوی و گل علقمه چاپ و منتشر شده است.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
کتاب «تکوین نهاد مرجعیت تقلید شیعه» نوشته محسن صبوریان منتشر شد. «شکل‌گیری نهاد مرجعیت تقلید»، «نهاد روحانیت در دوره قاجار» و «نهاد روحانیت در دوره پهلوی اول» فصل‌های مختلف این کتاب‌اند. نوشته پشت‌ جلد کتاب: نهاد متمرکز مرجعیت تقلید شیعی در اواسط دوره قاجار پدید آمد. شکل‌گیری این نهاد با تبلور نظریه اجتهاد و تقلید و توسعه نظریه تقلید پیوند خورده است. همچنین نهاد مرجعیت از آغاز با زعامت در پیوند بوده و آثار این پیوند را می‌توان در نهضت‌های تنباکو و مشروطه پی گرفت.
همشهریهمشهری7 ساعت قبل
حتی در کشورهای با اقلیت مسلمان، جمعیت مسلمانان روند رو به رشد را مشاهده می‌کنند و اهمیت اساسی حضور و فعالیت‌های اسلامی در این کشورها فراگیر‌تر شده است. ژاپن، که در آن اقلیت مسلمان زندگی می‌کنند نیز در دوران رشد حبابی اقتصاد، حضور و جمعیت مسلمانان را تجربه کرد. با این حال، آنها به عنوان یک اقلیت در جامعه ژاپن مطرح هستند که فرصت زندگی در جامعه ما را دارند. برآورد می‌شود که جمعیت مسلمانان همچنان در اروپا و ژاپن رشد خواهند کرد، اما رشد نه تنها در تعداد مهاجران مسلمان نهفته است بلکه نیمی از جمعیت جامعه مسلمان در کشورهایی مانند انگلستان، متولد شده و رشد می‌کنند. آنها افرادی کلیدی هستند که برای کمک به همکاری با جامعه مسلمانان در سطح محلی کمک می‌کنند.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
انتشارات نقش اندیشه کتاب گلبرگ‌های علوی را که به قلم «محمد مطهر» در قطع وزیری در ۵۱۰ صفحه و ۱۹۲ گلبرگ تهیه کرده و در آستانه عید سعید غدیر خم منتشر می‌کند. به گزارش ایلنا، انتشارات نقش اندیشه کتاب گلبرگ‌های علوی را که به قلم «محمد مطهر» در قطع وزیری در ۵۱۰ صفحه و ۱۹۲ گلبرگ تهیه کرده، در آستانه عید سعید غدیر خم منتشر می‌کند. این کتاب شامل مطالبی از میلاد حضرت، القاب آن امام همام، غدیر، حضور موثر در جنگ‌ها، پیشگامی در آوردن اسلام، معجزات، کرامت اشعار، نهج البلاغه و خطبه‌های بدون الف، خطبه‌های بدون نقطه و بالاخره مرثیه و اجمالی در ارتباط با مزار آن حضرت در نجف‌اشرف است. براساس نظر حاکم نیشابوری از علمای اهل سنت هم اخبار در مورد این‌که فاطمه بنت اسد «علی‌بن‌ابی‌طالب» را در خانه کعبه به دنیا آورد در حد تواتر است. نگارش این کتاب حدود ۱۰ سال زمان برده است و تاکنون از این نویسنده مجموعه کتاب‌هایی با عنوان‌های گلبرگ‌های حسنی، گلبرگ‌های حسینی، گلبرگ‌های رضوی و گل علقمه چاپ و منتشر شده است.
الفالف8 ساعت قبل
این حالت در علم پزشکی به عنوان اورژانس سطح یک طبقه بندی می‌شود و وظیفه تمامی جنبش‌های حقوق بشری پیگیری وضعیت ایشان است. دو ساختار مشخص در ایران موظفند نسبت به پیگیری وضعیت ایشان حساس باشند. دوم وزارت بهداشت کشور سالهاست درباره دیپلماسی سلامت فعالیت می‌کند. در ایران صدها متخصص سم شناسی و چشم پزشکی وجود دارند. بیمارستان لقمان حکیم بعنوان مرکز سم شناسی غرب آسیا و بیمارستان فارابی بعنوان چشم پزشکی حتما توانایی درمان این شیخ مبارز را دارند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «در طلب زرتشت» نوشته پل کریواچک با ترجمه علی‌اصغر بهرامی به‌تازگی توسط نشر چشمه به چاپ دوم رسیده است. پل کریواچک تاریخ‌شناس انگلیسی، متولد سال ۱۹۳۷ و درگذشته به سال ۲۰۱۱ است که تحقیقاتی درباره ایران، آسیا، تمدن بابل و دین زرتشت دارد. فتح اسکندر، دانیال نبی، فرقه بحرالمیت هم بخش‌های تشکیل‌دهنده ششمین فصل کتاب هستند. در هشتمین فصل کتاب «نخستین پیامبر»، ۴ بخش دیگر کتاب با عناوین نوروز، دین یک چیز زنده است، عاشورا، گفتار نیک پندار نیک کردار نیک آمده‌اند. بعد از سیصد و سی و هشت سال، امپراتوری بیزانس یک‌بار دیگر بر کل شبه‌جزیره بالکان تسلط یافت، و بازیل را «بلغارکش» خواندند.
رجانیوزرجانیوز8 ساعت قبل
نویسنده کتاب «از تبار دجال» گفت: احمد الحسن فقط از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل فیس­بوک پاسخ سؤالات را می­‌دهد. نباید تعجب کرد اگر بشنویم که این جملات نهایت استدلالات این فرقه برای اثبات این ادعاست که: «احمد الحسن بصری، همان یمانی است»! برای آشنایی بیشتر با روش‌های جذب این مدعی دروغین مهدویت با حجت‌الاسلام والمسلمین نصرت‌الله آیتی کارشناس مهدویت گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌آید: طرفداران احمد الحسن مدعی هستند که او امام غایب است! عکس‌ جدید از احمد الحسنترس احمد الحسن از مشت‌خالی‌اش در مناظره با علمااین کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه احمد الحسن از مناظره رودرو و عمومی با علمای دین ابا دارد، ابراز داشت: این عدم حضور، هوشمندانه طراحی شده است. در واقع جریان احمد الحسن بصری یک جریان انحرافی است که هیچ اساسی ندارد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
دبیراجرایی بنیاد بین‌المللی غدیردر استان گلستان اعلام کرد: امسال جشنهای باشکوه دهه امامت و ولایت استان گلستان با حضور مردم و علمای اهل سنت استان گلستان رونق بیشتری پیدا خواهد کرد. به گزارش ایسنا به نقل از بنیاد بین‌المللی غدیر طاهری- دبیراجرایی بنیاد بین‌المللی غدیردر استان گلستان اظهار کرد: بحمدالله شیعیان و اهل سنت استان گلستان در نهایت وحدت و مودت درکنار و همراه با هم در حال تدارک برگزاری باشکوه جشنهای ایام مبارک دهه امامت و ولایت هستند. دبیر اجرایی بنیادغدیراستان گلستان به برخی از برنامه‌های درحال تدارک این استان در دهه امامت پرداخت و گفت: امسال برگزاری مراسم‌های باشکوه غدیری را در بیش از ۲۰۰۰ مسجد و محفل مردمی با همکاری هیات مذهبی و مساجد استان و مشارکت فعال اداره کل تبلیغات اسلامی استان، برگزاری نماز عید قربان در ۱۰۰۰ مسجد استان، راه‌اندازی کاروان‌های شادی غدیر با همکاری دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان، برپایی ایستگاه‌های صلواتی در مسیرها و میادین شلوغ شهرها، اطعام ۳۰۰۰۰ نفری متمرکز در شهرها با همکاری کمیته امداد و بهزیستی برای مستمندان استان، اعلام آمادگی مردمی برای اطعام گستردۀ خانواده‌ها، ۱۵ برنامه قوی متمرکز در شهر گرگان با مشارکت شهرداری و هیات، تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی برای مستمندان، مشارکت در تهییۀ برنمامه‌های معارفی رسانه‌ای با همکاری صدا و سیمای استان، برگزاری و تدارک مراسم بازسازی واقعۀ غدیر در ۸ نقطۀ استان با همکاری ستاد بازسازی واقعۀ غدیر، برگزاری جشنهای متعدد در بقاع متبرکۀ استان با مشارکت فعال اوقاف، برپایی نشست‌های غدیرشناسی با همکاری دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، تمید مقدمات لازم برای انجام ویژه برنامه‌هایی در شهر آزاد شهر و اطعام ۸۰۰۰ هزار نفری مومنین با همکاری شیعیان و اهل سنت، برگزاری جشن ویژه در عید غدیر در شب عید غدیر در بندر ترکمن با حضور گستردۀ علمای شیعه و سنی و برنامه‌های متعدد دیگری که در پارک‌ها و میادین اصلی شهرها پیش بینی شده است. انتهای پیام
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
حکمرانی و فرمانروایی بر اساس فقه، بایسته‌ها و الزاماتی دارد که در فقه فردی عبادات و معاملات چندان مورد نیاز نیست. احکام اجتماعی با تناسب و انسجام نسبت به یکدیگر وضع گردیده و هدف آن برقراری نظم عمومی در ذیل حاکمیت الهی است. بنابراین توجه به نظام احکام و ساخت‌وارگی آن، اصل راهبردی مهمی در حکمرانی و قانونگذاری است و قانون‌گذار را از نگاه جزیره‌ای و تک‌بعدی به احکام بازمی‌دارد. یکی از داعیه‌های گفتمان و اندیشه فقه نظام که یک دهه بیشتر از عمر آن نمی‌گذرد، توجه به این تناسب و هماهنگی در احکام اجتماعی-سیاسی است. انسجام و ساخت‌وارگی که در راستای اهداف کلان جامعه اسلامی مانند برقراری عدالت، اقامه احکام و پایداری سنت‌ها و سبک زندگی اسلامی است.
جام نیوزجام نیوز15 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسى جام نیوز، «ندیم قطیش «یک مجری لبنانی شیعه بود که بشدت ضد ایران و حزب الله است و در خط جریان المستقبل و همسو با عربستان و آمریکا است. واکنش او به توقیف نفتکش انگلیس غیرقابل تصور است. وی در حساب توئیتر خود در این باره نوشته است: آنچه ایران انجام داد شجاعتی بی سابقه است و روحیه مبارزه طلبی قابل تامل است هرچند نظرات پیشین من در برنامه‌های قبل متفاوت بود. وى در ادامه گفته است: ایران بر اساس این قاعده رفتار کرد که غرب ترسو است و دموکراسی‌ها در مقابل جنگ، پوشالین هستند. وى همچنین با تمجید از مدیریت راهبردى رهبر انقلاب در این باره مى افزایش: [آیت الله] خامنه‌ای امتیازهای بسیار بسیار ارزشمندی در بازی مقابل ترامپ کسب کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
نباید تعجب کرد اگر بشنویم که این جملات نهایت استدلالات این فرقه برای اثبات این ادعاست که: «احمد الحسن بصری، همان یمانی است»! طرفداران احمد الحسن مدعی هستند که او امام غایب است! وی با بیان اینکه یکی از دلایل رد ادعای این فرد آن است که امام غایب نیاز به نائب غایب برای انجام کارهای خود ندارد و اساسا اینکه امام غایب نماینده‌ای برای خود قرار بدهد که او هم غایب باشد، سخن سخیفی است، افزود: ‌ وی فقط از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل فیس­بوک پاسخ سؤالات را می­‌دهد. ترس احمد الحسن از مشت‌خالی‌اش در مناظره با علمااین کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه احمد الحسن از مناظره رودرو و عمومی با علمای دین ابا دارد، ابراز داشت: این عدم حضور، هوشمندانه طراحی شده است. در واقع جریان احمد الحسن بصری یک جریان انحرافی است که هیچ اساسی ندارد.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ورود اسلام به ایران، تنها به دوران هجرت تاریخی امام رضا علیه السلام به کشور ما مربوط نمی‌شود. دلایل فتح ایران توسط خلفا بعدرویداد دیگری که در دوران صدر اسلام متوجه ایران شد، فتح ایران بود. ایران، آراسته به قدم‌های مبارک امام رضا علیه السلامیکی دیگر از موقعیت‌های تاریخی در اسلام که نام ایران می‌درخشد، در زمان هجرت امام رضا علیه السلام به ایران است. دلایل دیگری نیز وجود دارد که این نقل در رابطه با مسیر امام رضا علیه السلام نمی‌تواند درست باشد. ظاهرا امام رضا علیه السلام در اواخر ماه ذی‌حجه سال دویست یا اوایل محرم سال دویست و یک به مرو رسیدند.
فارسفارس17 ساعت قبل
نباید تعجب کرد اگر بشنویم که این جملات نهایت استدلالات این فرقه برای اثبات این ادعاست که: «احمد الحسن بصری، همان یمانی است»! برای اطلاعات بیشتر درباره ماهیت اصلی «احمد الحسن» اینجا، اینجا، اینجا و اینجا را بخوانید. وی با بیان اینکه یکی از دلایل رد ادعای این فرد آن است که امام غایب نیاز به نائب غایب برای انجام کارهای خود ندارد و اساسا اینکه امام غایب نماینده‌ای برای خود قرار بدهد که او هم غایب باشد، سخن سخیفی است، افزود: ‌ وی فقط از طریق شبکه‌های اجتماعی مثل فیس­بوک پاسخ سؤالات را می­‌دهد. عکس‌ جدید از احمد الحسنترس احمد الحسن از مشت‌خالی‌اش در مناظره با علمااین کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه احمد الحسن از مناظره رودرو و عمومی با علمای دین ابا دارد، ابراز داشت: این عدم حضور، هوشمندانه طراحی شده است. در واقع جریان احمد الحسن بصری یک جریان انحرافی است که هیچ اساسی ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ندیم قطیش یک مجری لبنانی شیعه است که بشدت ضد ایران و حزب الله بوده و در خط جریان المستقبل و همسو با عربستان و آمریکا است. واکنش او به توقیف نفتکش انگلیس غیرقابل تصور است. وی نوشته است: آنچه ایران انجام داد شجاعتی بی سابقه و روحیه مبارزه طلبی قابل تامل است هرچند نظرات پیشین من در برنامه‌های قبل متفاوت بود. ایران بر اساس این قاعده رفتار کرد که غرب ترسو است و دموکراسی‌ها در مقابل جنگ، پوشالین هستند. خامنه‌ای امتیازهای بسیار بسیار ارزشمندی در بازی مقابل ترامپ کسب کرد.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان عصر شنبه در آئین تکریم و معارفه ریاست دفتر امور اهل سنت نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، بیان داشت: از ظرفیت‌های آیت‌الله نعیم‌آبادی (نماینده سابق ولی‌فقیه در استان هرمزگان) در تهران و قم بهره خواهیم برد زیرا سرمایه‌ای گران‌بهاست که باید از تجربیاتش استفاده کرد. وی با بیان اینکه امیدوارم رئیس جدید دفتر امور اهل سنت نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان بتواند همچون گذشته منشأ وحدت باشد، تصریح کرد: از بین گزینه‌های مختلف به یک فرزند هرمزگانی رسیدیم که فردی شایسته و توانمند بوده و به‌طور حتم می‌تواند خدمات ارزنده‌ای از خود بر جای بگذارد. لطفیان با اشاره به اینکه درمجموع نظام جمهوری اسلامی هیچ مضایقه‌ای برای رشد دینی برادران اهل سنت وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امروز خدماتی که دولت به طلاب اهل سنت ارائه می‌دهد بیشتر از خدماتی است که به طلاب شیعه ارائه می‌دهد. وی با بیان اینکه انتظاری که از استان هرمزگان داریم تقویت وحدت و انسجام موجود است، اظهار کرد: در هرمزگان دغدغه‌ای از بابت وحدت طلاب شیعه و سنی وجود ندارد اما باید از آن مراقبت کنیم. دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور با اشاره به اینکه باید بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری به‌خوبی برای مردم تبیین شود، تصریح کرد: این وظیفه خطیر از مسئولیت‌های مهم طلاب شیعه و سنی است که باید در بستر وحدت امت اسلامی محقق شود.
مهرمهر20 ساعت قبل
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه این باور در همه ما ایجاد شد که هرمزگانی‌ها توانمندند و اگر اعتماد شود می‌توانند توانمندی خود را به اثبات برسانند، خاطرنشان کرد: مشکلاتی هنوز در هرمزگان پابرجاست که نیاز به همت مسئولین و دستگاه‌های اجرایی دارد. وی با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان هرمزگان و نیاز به هزار تخت بیمارستانی، مستلزم همت تمامی مسئولین است، عنوان کرد: جایگاه نخبگان و جوانان هرمزگانی در مسئولیت‌های خطیر کشوری باید موردبازنگری قرار گیرد و این انتظار به‌جا مردم است. مرادی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش هرمزگان نیازمند توجه بیشتری است، اضافه کرد: انتظار می‌رود نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در این موارد همراه و پیشگام بوده و مطالبه‌گر مردم استان باشد. عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با تأکید بر اینکه هنوز درآمد استان هرمزگان از مازاد درآمدهای مالیاتی مغفول مانده است، عنوان کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد استان نیز از این محل پرداخت‌نشده و انتظار می‌رود با پیگیری این حق هرمزگان نیز بازگردانده شود. وی با تقدیر از زحمات رضایی (ریاست سابق دفتر امور اهل سنت نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان)، اضافه کرد: باوقار (ریاست جدید دفتر امور اهل سنت نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان) فردی توانمند است و به‌طور حتم در این مسئولیت می‌تواند ستونی برای وحدت و انسجام شیعه و باشد.
مهرمهر21 ساعت قبل
مردم هرمزگان هیچگاه زحمات و تلاش‌های صادقانه نعیم آبادی را فراموش نخواهند کرد. وی عنوان کرد: ورود به هرکاری اگر با صداقت باشد، خروجی آن هم ماندگار خواهد بود. عمل به هر چیزی با صداقت است یعنی هر چیزی با واقع و حقیقت منطبق باشد، صداقت معنا پیدا می‌کند. حجت‌الاسلام‌عبادی زاده تصریح کرد: وقتی جمله‌ای با تظاهر گفته شود شنونده متوجه عدم صداقت گوینده خواهد شد. وی با بیان اینکه مسئله وحدت امت اسلامی تاکتیک نیست بلکه یک استراتژی است، اظهار کرد: تاکتیک تابع شرایط و زمان است اما استراتژی یک امر ثابت است و همواره می‌ماند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد عبادی زاده نماینده جدید ولی فقیه در هرمزگان در اولین حکم انتصاب، حجت الاسلام احمد رضا باوقار را به عنوان رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان منصوب کرد. مراسم تودیع و معارفه باحضور حجت الاسلام کاظم لطفیان دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور، مسئولان استان هرمزگان و علمای شیعه و سنی و در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد. در این مراسم از زحمات حجت الاسلام و المسلمین یوسف رضایی تقدیر و حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا باوقار به عنوان رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان هرمزگان انتصاب شد. این مراسم با سخنرانی عباس میرزاد معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری هرمزگان آغاز و با صحبت‌های حجت الاسلام باوقار به اتمام رسید.

به انتهای لیست رسیدید

شیعه

شیعه دومین مذهب بزرگ پیروان دین اسلام است. واژه شیعه شکل مختصر «شیعه علی» یعنی پیرو یا حزب علی بن ابیطالب، نخستین امام، می‌باشد. شیعیان بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از کل جمعیت مسلمانان جهان و ۳۸ درصد جمعیت مسلمانان خاورمیانه را تشکیل می‌دهند. هر چند در طول تاریخ شیعه به شاخه‌های متعدد تقسیم شد، اما امروزه تنها سه دسته اصلی شیعه دوازده‌امامی، شیعه اسماعیلی و شیعه زیدی وجود دارد. امامیه یا شیعه دوازده‌امامی بزرگترین شاخه شیعه می‌باشد و اغلب اصطلاح شیعه به‌طور پیش‌فرض برای آن به کار می‌رود. مذهب شیعه مبتنی بر تفسیری از قرآن و سنت محمد می‌باشد که از طریق امامان شیعه بیان و تعلیم شده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شیعه را می‌خوانید. ویکی‌پدیا