آخرین و مهم‌ترین اخبار شیعه
شیعه

اخبار « شیعه »

همشهریهمشهری1 روز قبل
این مرجع تقلید در یک فایل ویدئویی که امروز شنبه (۳ اسفند) منتشر شد، در این خصوص اظهار کرد: برای مقابله با این بیماری باید بر اعصاب خود مسلط باشیم و از ترس و استرس پرهیز کنیم. وی با تاکید بر توکل به خداوند تاکید کرد: ‌خوب است در تمام خانه‌ها زیارت عاشورا و حدیث کسا خوانده شود زیرا این دو به همه روحیه می‌دهند و آثار گرانبهایی دارند. این مرجع تقلید افزود: اگر مردم به وظایف خود از نظر بهداشتی به‌درستی عمل کنند، ان‌شاءالله مشکلی نخواهد بود و ما هم دعا می‌کنیم و امیدواریم موثر واقع شود. وی در یک فایل ویدوئی در این خصوص افزود: توصیه آنها از جمله حضور نیافتن در اجتماع‌ها، برای ما حجت است. این مرجع تقلید اظهار کرد: به طور قطع در هر پدیده‌ای که رخ دهد، مصلحتی از جانب خداوند وجود دارد که ما از آن اطلاع نداریم.
ایرناایرنا1 روز قبل
برخی گروه‌های سنی و کرد عراق به علت آنچه که طرف مشاوره و پیشنهاد قرار نگرفته بودند با کابینه علاوی مخالفت کردند. العامری در یادواره سالگرد شهادت «محمد باقر الحکیم» و شهدای مقاومت گفت که علاوی و نیروهای شیعه با کردها و سنی‌ها بر سر معرفی کابینه به توافق رسیدند. رهبر ائتلاف الفتح تاکید کرد که جناح‌های سیاسی شیعه مشروط به اینکه چهره‌های مستقل و غیرحزبی انتخاب شود به نخست وزیر منتخب اجازه دادند که وزرای خود را انتخاب کند. العامری از گروه‌های سیاسی کرد و اهل سنت خواست تا برای عبور از بحران و برقراری ثبات و امنیت در کشور با گروه‌های شیعه همکاری کنند. علاوی دوازدهم بهمن گذشته با حکم «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق به عنوان نخست وزیر مکلف و جدید جایگزین «عادل عبدالمهدی» مستعفی شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، رئیس یک فراکسیون پارلمانی عراق اعلام کرد پیشرفت زیادی در مذاکرات تشکیل دولت صورت گرفته و بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت موافقت خود را برای دادن رای اعتماد اعلام کرده‌اند. محمد الخالدی رئیس فراکسیون بیارق الخیر گفت پیشرفت زیادی در مذاکرات تشکیل دولت صورت گرفته است و بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت هم آمادگی خود را برای دادن رای اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی اعلام کردند. وی افزود این گفت‌وگوها به مراحل پیشرفته‌ای رسیده است به طوری که بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت در داخل پارلمان و از طریق تماس‌هاس مستقیم با آنها، حمایت خود را از دولت اعلام کرده و گفته‌اند آماده‌اند به آن رای اعتماد دهند. محمد توفیق علاوی نخست وزیر مکلف عراق چهارشنبه خواستار برگزاری نشست رای اعتماد به کابینه خود در روز دوشنبه هفته جاری شده بود. این در حالی است که یک منبع سیاسی پنجشنبه گذشته گفته بود که گروه‌های اقلیت سنی و کردی به رهبران اکثریت (شیعه) گفته بودند با دادن رای اعتماد به دولت محمد توفیق علاوی مخالف هستند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رئیس یک فراکسیون پارلمانی عراق اعلام کرد پیشرفت زیادی در مذاکرات تشکیل دولت صورت گرفته و بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت موافقت خود را برای دادن رای اعتماد اعلام کرده‌‌اند. محمد الخالدی رئیس فراکسیون بیارق الخیر گفت پیشرفت زیادی در مذاکرات تشکیل دولت صورت گرفته است و بیش از ۴۰ نماینده اهل سنت هم آمادگی خود را برای دادن رای اعتماد به کابینه محمد توفیق علاوی اعلام کردند. محمد توفیق علاوی نخست وزیر مکلف عراق چهارشنبه خواستار برگزاری نشست رای اعتماد به کابینه خود در روز دوشنبه هفته جاری شده بود. این در حالی است که یک منبع سیاسی پنجشنبه گذشته گفته بود که گروه‌های اقلیت سنی و کردی به رهبران اکثریت (شیعه) گفته بودند با دادن رای اعتماد به دولت محمد توفیق علاوی مخالف هستند. العامری از طیف‌های اهل سنت و کردها خواست برای عبور از این پیچ خطرناک (با گروه‌های اکثریت) همکاری کنند.
ایلناایلنا1 روز قبل
این مرجع تقلید در یک فایل ویدئویی که روز شنبه منتشر شد، در این خصوص افزود: برای مقابله با این بیماری باید بر اعصاب خود مسلط باشیم و از ترس و استرس پرهیز نماییم. آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر توکل بر خداوند، تاکید کرد: ‌خوب است در تمام خانه‌ها زیارت عاشورا و حدیث کسا خوانده شود، زیرا این دو به همه روحیه می‌دهد و آثار گرانبهایی دارد. وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی، ادامه داد: در این مقطع زمانی معاشرت‌ها و حضور در مراکز عمومی صحیح نیست. این مرجع تقلید بیان کرد: اگر مردم به وظایف خود از نظر بهداشتی به‌درستی عمل نمایند، ان شاالله مشکلی نخواهد بود و ما هم دعا می‌کنیم و امیدواریم موثر واقع شود. آیت الله جعفر سبحانی از دیگر مراجع تقلید نیز با تاکید بر ضرورت توجه به هشدارها و توصیه‌های پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا گفته است: توصیه پزشکان و مسئولان بهداشتی و درمانی کشور برای مقابله با کرونا از جمله عدم حضور در اجتماعات برای ما حجت است.
مهرمهر2 روز قبل
خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: با وجود سرمای هوا از اولین دقایق آغاز کار رأی گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مردم مرزدار و انقلابی آذربایجان غربی همپای سراسر کشور با حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی آماده خلق حماسه دیگری هستند. رنگین کمان ادیان و مذاهب اعم از سنی و شیعه، ارمنی و آشوری، کلدانی و زرتشتی در این استان آماده‌اند تا امروز با انگشتان اشاره‌ای که رنگ حضور به خود خواهد گرفت بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و استکبار جهانی بزند. فاطمه علیزاده که به همراه فرزند خردسالش در پای صندوق رأی در ارومیه حاضر شده است به خبرنگار مهر گفت: سرنوشت و آینده کشور توسط مردم تعیین می‌شود و باید با احساس تکلیف اجازه دخالت دشمنان را در آینده کشور ندهیم. وی با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش امروز مدیون خون شهدا و امام راحل است افزود: این حضور کمترین کاری است که برای تداوم راه شهدا و حفظ امنیت است انجام می‌دهیم. ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر در استان طی روز ۲ اسفند امسال واجد شرایط رأی دادن هستند که از این میزان ۴۹٫۷۵ درصد مرد و ۵۰٫۲۵ درصد زن است.
مهرمهر2 روز قبل
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح جمعه در گلستان آغاز شد. حضور گسترده مردم در انتخابات مشت محکمی بر همه توطئه‌های دشمنان است وی با بیان اینکه نباید سرنوشت خود را به دست دشمنان بسپاریم، افزود: حضور گسترده مردم مشت محکمی بر همه توطئه‌های دشمنان و جهاد در راه خداست. یوسفی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند «آنچه در انتخابات بسیار مهم است، حضور عمومی مردم است»، لذا همه باید در انتخابات شرکت کنیم زیرا این یک وظیفه ملی است. گلستانی‌ها با حضور در هزار و ۳۸۹ شعبه اخذ رأی با انگشتان سبابه خود بار دیگر مهر تأییدی بر آرمان‌های این نظام مقدس زدند. یک میلیون و ۳۳۰ هزار نفر در گلستان واجد شرایط رای دادن هستند که ۷۱ هزار نفر آن‌ها را رای اولی‌ها تشکیل می‌دهند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، دقایقی پیش در ساعت ۸ صبح همزمان با سراسر کشور رأی‌گیری در ۵ حوزه انتخابیه استان کردستان آغاز شد. حسین خوش‌اقبال، رئیس ستاد انتخابات استان کردستان به خبرنگار تسنیم گفت: تعداد واجدین شرایط رای دادن در استان کردستان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رأی‌اولی‌ محسوب می‌شوند. وی افزود: برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۲۳۴ شعبه اخذ رأی در سراسر استان کردستان پیش‌بینی شده که از این تعداد، ۶۳۲ شعبه ثابت و ۶۰۲ شعبه سیار است. براساس مشاهدات عینی خبرنگاران تسنیم همه مردم سراسر استان کردستان اعم از شیعه و سنی از ساعت اولیه صبح امروز با شور و هیجان در پای صندوق‌های رأی، برای خلق حماسه‌ای ماندنی حضور یافته‌اند. ۱۵۰ خبرنگار و عکاس حماسه حضور مردم کردستان در انتخابات را ثبت می‌کنند‌۱۵۰ خبرنگار و عکاس اخبار انتخابات را در ۵ حوزه انتخابیه شهرستان‌های «سنندج، دیواندره و کامیاران»؛ «سقز و بانه»، «مریوان و سروآباد»، «قروه و دهگلان» و «بیجار» پوشش می‎دهند.
مهرمهر2 روز قبل
بنابراین، با وجود برطرف شدن برخی یا حتی همه این علت‌ها نیز استمرار غیبت قابل تصور خواهد بود. [۱] الف) حفظ جان آخرین امامبر اساس برخی روایات می‌توان گفت حکمت و فلسفه غیبت، در امان داشتن آخرین حجت حق از کید و مکر دشمنان است. دیگر اینکه امام مهدی (ع) بر اساس آنچه در روایات معصومین (ع) آمده است، آخرین حجت و ذخیره الهی است و اگر خدای ناکرده آن حضرت کشته شود، جای‏گزینی برای ایشان وجود نخواهد داشت. در این روایت سدیر از امام صادق (ع) چنین نقل می‌کند: إن للقائم منا غیبة یطول أمدها. [۱۰] د) امتحان مردماز برخی روایات استفاده می‌شود که غیبت امام مهدی (ع)، امتحانی الهی است که خداوند به وسیله آن، مؤمنان راستین و ثابت قدم را از مدعیان دروغین و مسلمانان سست عنصر تمییز می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، بعد از انتشار اخباری مبنی بر مشاهده موارد مشکوک به ابتلا به ویروس «کرونا» در شهر قم، یکی از چهره‌های رسانه‌ای ضدانقلاب در اینستاگرام از این بابت ابراز خوشحالی کرد. «حسن کریمی» مجری شبکه وهابی «نور» با مسرت در صفحه شخصی خود نوشت: ویروس کرونا بالاخره به هدف رسید. حالا ببینیم چکار می‌کنه …! فعالان وهابی که از مذهب شیعه و انقلاب اسلامی بیزارند، نسبت به شهر مقدس قم و اهالی آن بغض و کینه مضاعف دارند و به مناسبت‌های مختلف این احساس شیطانی را بروز می‌دهند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم- یکی از فهرست‌های انتخاباتی که در روزهای گذشته منتشر شده، لیست «مجلس عدالتخواه» است که یکی از چهره‌های شناخته شده این لیست محمدصادق شهبازی دبیر اسبق جنبش عدالتخواه دانشجویی و پژوهشگر انقلاب اسلامی است. * عدالتخواهی مسئله اصلی کشور را تبعیض در حوزه‌های مختلف می‌داندعدالت‌خواهی گفتمانی است که می‌گوید مسائل اصلی چیز دیگری‌ست و مسائل دست اول کشور مسائلی از جنس تبعیض در حوزه‌های مختلف است. اینکه گفتمان عدالت تکرار بشود، مسائل نظام و مردم حل می‌شود، اما کافی نیست و انحراف ایجاد می‌شود. ما گفتمان عدالت را به میدان آورده‌ایم و تلاش می‌کنیم، هرکس که به این گفتمان پای‌بندی دارد، بدان بپیوندد. اما اینکه در کشور هر کس از ظن خود یار و همراه گفتمان عدالت‌خواهی شده است را رشد و پیشرفت گفتمان انقلاب می‌دانیم.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
کاندیداها با برگزاری مجالس و سخنرانی‌ها سعی در بیان اهداف و برنامه‌های خود برای ورود به مجلس شورای اسلامی دارند برگزاری این مجالس و سخنرانی‌ها به مردم کمک خواهد کرد تا با شناخت بهتری پای صندوق‌های رأی بروند و فرد اصلح را برای نمایندگی مجلس پیدا کنند. هواداران برای معرفی کاندیدای خود از همه موارد استفاده می‌کنند تا رأی بیشتری را برای فرستادن نامزد خود به کرسی مجلس، به دست بیاورند. به‌نظر من نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ۴ حوزه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی وظیفه قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین مصوب را دارند از این رو از نمایندگان مجلس پیشرو انتظار می‌رود در همه این حوزه‌ها فعالیت فراگیر و همه‌جانبه‌ای داشته باشند و از بخشی‌نگری و اقدامات جزیره‌ای خودداری کنند. همه ما پیرو خط ولایت فقیه هستیم و از آن اطاعت می‌کنیم. مردم خراسان جنوبی شیعه و سنی، یکدل و هم صدا بار دیگر در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت می‌کنند تا نقشه‌ها و خیال باطل دشمنان را نقش بر آب کنند.

کارنامه‌ قالیباف و دیکته‌های نانوشته‌ مدعیان/ «مدیریت جهادی» مجلس را هم متحول خواهد کرد

8+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
هم برای ما افتخار هست که در جامعه بشری امروز عالمان اندیشمندان و فرهیختگان مسیر علم و دانش را به پیش می‌برند. روحانی گفت: برای اینکه ما در جامعه‌ای بتوانیم در مسیر رشد علمی قرار بگیریم. رییس دولت دوازدهم افزود: خواندن، نوشته، علم، دانش، و مکتب تعلیمی وجود نداشت مکتب‌خانه‌ای و مدرسه‌ای وجود نداشت. می‌ترسم میوه را هم دوقطبی کرد؛ پرتغال جناح راست و پرتغال جناح چپ، در حالی که پرتغال، پرتغال است. دانشگاه‌ها در زمان انتخابات فعال بودند اما یادمان نرود که به دنبال علم و دانش رفتیم و علم و دانش را نباید تقسیم کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین6 روز قبل
نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: نمازهای جمعه جایگاه ویژه‌ای دارند و امامان جماعت نیز بعنوان فرماندهان پایگاه مبارزه با هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام نقش موثری در هدایت جوانان دارند. آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در مراسم تکریم و معارفه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کردستان، اظهار داشت: هیچ تفاوتی بین ائمه جمعه اهل سنت و شیعه وجود ندارد و شورای سیاستگذاری در کردستان با حضور روحانیون اهل تشیع و ماموستایان اهل سنت برگزار می‌شود و این مسئله نشان دهنده وحدت این بزرگواران در منطقه کردستان است. نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امروز با توجه به هجمه هایی که از سوی دشمنان به فرهنگ جامعه ما صورت گرفته نقش ائمه جمعه در هدایت افراد جامعه به ویژه جوانان که در نوک پیکان این هجمه‌ها قرار دارند بسیار سنگین است و باید دین حق را بین مردم بیش از گذشته اشاعه دهند. آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: نمی‌توان انتظار معجزه برای گسترش دین اسلام داشت و ائمه جمعه بعنوان مبلغین دینی وظیفه دارند انچه که دین اسلام به انان تکلیف کرده را در جامعه نهادینه کنند و جوانان را به سوی جهاد و مبارزه در راه خدا هدایت کنند. گفتنی است پیش از این حجت الاسلام مهدی فرضی ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کردستان را برعهده داشت که در این مراسم از زحمات وی تقدیر و حجت الاسلام سیدمحمدعلی رضایی به عنوان رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان معرفی شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، دو روزنامه‌نگار مجله نیویورکر آمریکا در گزارشی تحقیقی به جزئیات این واقعه، چگونگی جان به‌در‌بردن سردار سلیمانی از آن ترور و همچنین تأثیرات شهادت قاسم سلیمانی بر بازتعریف مرزهای ترور دولتی پرداخته‌اند. (برای همین هم شاید) وقتی در سوم ژانویه دولت آمریکا از عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داد، ابتدا علت آن را «تهدید فوری» از جانب او علیه جان آمریکایی‌ها عنوان کرد. قاسم سلیمانی و محمود سلیمان، از فرماندهان ارشد ارتش سوریه و نزدیک به بشار اسد، همراه او بودند … جلسه‌ای غیرمعمول و رده‌بالا میان سه فرمانده از لبنان، ایران و سوریه بود … محمود سلیمان همان کسی بود که برنامه هسته‌ای سوریه را هدایت می‌کرد. مرگ یک پیمانکار آمریکاییحمله راکتی به پایگاه کی-۱ کرکوک زمینه‌ساز تحولاتی شد که در نهایت با ترور سردار سلیمانی به اوج خود رسید و ایران و آمریکا را تا مرز درگیری نظامی همه‌جانبه پیش برد. آلیسا جی. من به شما درباره سه حمله داعش که تنها چند روز پیش از این حمله روی داده بود گفتم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت ۲۴-در صورت تشدید بیشتر تنش‌های میان ایران و آمریکا، ترکیه به حمله نظامی آمریکا به ایران نخواهد پیوست. آنکارا باید امیدوار باشد بهترین‌ها اتفاق بیافتد و برای بدترین‌ها آماده شود. آنکارا به دقت و حساسیت بالا گرفتن تنش‌های اخیر میان ایران و آمریکا را دنبال می‌کند. حمله آمریکا به عراق و اختلاف نظر ترکیه و ایران درباره این حمله نیز به تنش هایی میان دو همسایه منجر شد. در صورت تشدید بیشتر تنش‌های میان ایران و آمریکا، ترکیه به حمله نظامی آمریکا به ایران نخواهد پیوست.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، حضرت فاطمه زهرا (س) در سال پنجم پس از بعثت در روز ۲۰ جمادی‌الثانی در مکه به دنیا آمدند. امام حسن (ع)، امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) از فرزندان حضرت فاطمه زهرا (س) هستند. زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه و مرضیه از القاب و صفات حضرت زهرا (س) به شمار می‌آیند. گفت‌وگوی فرشتگان با حضرت فاطمه‌زهرا (س) در زمان پیامبر و پس از رحلت ایشان، برای تسلی دادن حضرت فاطمه (س) و خبر دادن از آینده نسل پیامبر بوده است. روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان روز «زن» نام‌گذاری شده و در این روز مقام مادر گرامی داشته می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی اختصاصی، مواضع کشورمان را درباره رخ‌دادهای اخیر پیرامون ایران از جمله به شهادت رسیدن سردار سلیمانی توسط آمریکا و حادثه هواپیمای اوکراینی در ایران تشریح کرد. وزیر امور خارجه کشورمان گفت که پاسخ ایران به این نامه «به اندازه نامه او [پمپئو] بی‌ادبانه نبود». او با اشاره به این که لحن تعامل میان آمریکا و ایران بدتر شده است، گفت: من این گونه نبودم. هنوز همان وزیر امور خارجه‌ای هستنم که به شیوه‌ محترمانه‌ای با جان‌ کری تعامل کرد. رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان آمریکا را مقصر برانگیختن بحران دانست و بیان کرد که ممانعت از این وضعیت، به ترامپ بستگی دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
«مایکل روبین» محقق اندیشکده محافظه‌کار «اینترپرایز» آمریکا با نگارش مقاله‌ای در نشریه «نشنال اینترست» آمریکا، ضمن ابراز نگرانی از عدم تاثیر کافی تحریم‌های ترامپ علیه ایران، خواستار تشدید این تحریم‌ها و افزودن حوزه صنایع و فناوری «نانو» ایران به لیست تحریم‌های آمریکا شده است. به گزارش عصرایران، این محقق آمریکایی با نگارش مقاله‌ای تحت عنوان «چگونه ترامپ می‌تواند حداکثر فشار حداکثری را بر ایران تحمیل کند؟» نوشته است: کمپین فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران هنوز حاوی برخی نقاط ضعف است. سرکار" همچنین ادعا کرد که ایران هم‌اکنون نانو فناوری را به ۴۵ کشور جهان صادر می‌کند. چین فعالانه به صنعت ایران کمک می‌رساند. بیشتر بخوانید: چرا اقتصاد ایران علی‌رغم تحریم آمریکا فرونپاشید؟ آمریکا: در حال افزایش فشار حداکثری علیه ایران هستیم/ اگر شخصی مصالح تعیین شده را به بخش عمرانی ایران بفروشد، تحریم می‌شودظریف: سیاست فشار ترامپ، محکوم به شکست است
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
به گزارش جام نیوز، شیخ محمد صدیق فهیمی، از ائمه جمعه اهل سنت استان هرمزگان در پاسخ به شبکه‌های وهابی که مدعی شدند جمهوری اسلامی به دنبال سنی زدایی است، گفت: «این بحث، یعنی سنی زدایی مطلقا یک اتهام نارواست و هیچ عقل سلیمی این ادعا را قبول نمی‌کند. جمهوری اسلامی به همه جوامع اسلامی توجه دارد، حتی کشورهای اسلامی که شیعه نیستند. آنهایی که از طریق شبکه‌های ضاله به این موضوع می‌پردازند، هدفشان ایجاد اختلاف و جدایی بین مسلمانان است تا خود شیرینی خودشان را به اربابانشان نشان دهند.» ۱۰۶۱۰۶
رکنارکنا1 هفته قبل
همچنین مقایسه موجودیت نظامی آمریکا در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۲۰ نیز از حیث بررسی موازنه نظامی میان دو طرف در زمینه امکان خروج نیرو‌های آمریکایی حائز اهمیت است. ۳- میزان قدرت ایران و متحدانش در بسیج افکار عمومی عراق نزد نیرو‌های آمریکایی و موجودیت نظامی این کشور در عراق. ۴- جدیت گروه‌های مسلح در حمله احتمالی به پایگاه‌های نظامی آمریکا و ایجاد تهدیدات واقعی برای واشنگتن. ۵- افزایش تنش از سوی دولت عراق ضد نیرو‌های آمریکایی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی و به دردسر انداختن واشنگتن در محافل بین المللی. علاوه بر اینکه به این ترتیب موجودیت نظامی آمریکا در کشور‌های دیگر منطقه نیز تهدید می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
رئیس اندیشکده یقین گفت: شییع میلیونی شهید سلیمانی آثار و برکاتی به مراتب بالاتر از هزاران تبلیغات فرهنگی داشت و شهدای ما سبک زندگی را نه با حرف و سخن، بلکه با ایثار و ازخودگذشتگی برای مردم تبیین کردند. رئیس اندیشکده یقین: در بخش دیگری از سخنانش به ایجاد شبهه و تخریب دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط رسانه‌های معاند اشاره کرد و گفت: تشییع میلیونی شهید سلیمانی آثار و برکاتی به مراتب بالاتر از هزاران تبلیغات فرهنگی داشت و شهدای ما سبک زندگی را نه با حرف و سخن، بلکه با ایثار و ازخودگذشتگی برای مردم تبیین کردند. عباسی هجوم موشکی به پایگاه عین الاسد را سیلی محکمی به نظام سلطه دانست و گفت: راهپیمایی میلیونی مردم عراق علیه اشغالگری آمریکایی‌ها و بزرگداشت حیرت‌انگیز شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، نامشروع بودن حضور آمریکا در منطقه را به اثبات رسانده است. وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب ۷ مسأله را خطاب به جوانان عنوان کردند که سیاست خارجی و استقلال یکی از موارد آن است. عباسی موشک‌های کشورمان را مایه هراس دشمنان دانست و تصریح کرد: کسی که صنعت دفاعی ایران را بشناسد، می‌فهمد که این مدیریت از آیات جهاد و شهادت ریشه گرفته است، مدیریت فوق استراتژیک مقام معظم رهبری بخشی از درس اسلام در عرصه مدیریت سیاسی است، اگر قرن بیستم میلادی قرن امام خمینی (ره) بود، قرن بیست و یکم میلادی هم قرن مقام معظم رهبری است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد اندکی قبل از دوازدهمین سالگرد شهادت «حاج عماد مغنیه» فرمانده نظامی حزب‌الله لبنان٬ مجله آمریکایی «نیویورکر» در گزارشی طولانی جزئیاتی از عملیات ترور حاج عماد مغنیه در سوریه را منتشر کرد. در آن زمان «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی این ماموریت جنایی را به «مائیر داگان» رئیس وقت موساد واگذار کرد. در مرکز عملیات در داخل مقر موساد٬ هریک از افسران در ماموریت ترور عماد مغنیه نقش خاصی داشت. نقشه این بود که بسته منفجره به محض رویت حاج مغنیه منفجر شود؛ اما او تنها نبود. دو نفر همراه حاج عماد مغنیه بودند که جاسوسان موساد آنها را به خوبی می‌شناختند. یکی از این جاسوسان موساد می‌گوید که او به یکباره به هوا پرتاب شد و فورا جان خود را از دست داد.
مهرمهر1 هفته قبل
معاون هماهنگ کننده سپاه قدس با بیان اینکه رد پای آمریکا و اسرائیل در تمام دشمنی‌ها با ملت ایران مشخص است، افزود: ملت ما دنبال استقرار دین خدا، عدالت و نفی سلطه‌پذیری است، صد هزار شهید و این همه دشمنی برای این است که ملت ایران به دنبال استقلال و پیاده‌سازی احکام الهی در این جغرافیا است. وی با بیان اینکه سردار سلیمانی نماد مقاومت بود، اظهار کرد: سردار سلیمانی کارهای بزرگی انجام داده است که قابل گفتن نیست، اما برکات آن روزبه‌روز قابل مشاهده است. سیاح با تجلیل مقام شهدا، گفت: شهدای ما، گنجینه ارزشمند انقلاب اسلامی هستند و وظیفه همه ما، حفاظت از این گنجینه است. در ایام الله دهه فجر، چندین یادواره از جمله نخستین کنگره شهدای انقلاب اسلامی در تایباد با حضور مردم شهید پرور این شهرستان برگزار شد. وی افزود: زندگی حاج قاسم سلیمانی، آن طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، یک الگو و نمونه برای جامعه ماست.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: آژانس‌ها در این سال‌ها به جای کار کردن روی تورهای ورودی، روی تورهای خروجی کار کرده‌اند و تورهای ورودی کرمان ضعیف هستند. رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان گفت: از حوزه صنایع دستی استان کرمان شرکت کنندگان بیشتری در نمایشگاه داریم و گلایه ما از آژانس‌های گردشگری است که به جز یکی دو مورد نیامده‌اند. وی با گلایه از آژانس‌های گردشگری استان کرمان بیان کرد: آژانس‌ها در این سال‌ها به جای کار کردن روی تورهای ورودی، روی تورهای خروجی کار کرده‌اند و تورهای ورودی کرمان ضعیف هستند. این فعال بخش خصوصی استان کرمان عنوان کرد: باید راهکاری پیدا و راه را هموار کنیم. بهرامی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در سال‌های آینده اتفاقات خوبی در گردشگری استان کرمان می‌افتد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رمزمان قاسم قاسم مرتضی بود. ورود حاج قاسم، روش و منش حاج قاسم و فرماندهی حاج قاسم و نوع ارتباطات حاج قاسم با تمام سرران عشایر، تمام سران گروه‌های مسلح مبارز در کشورهای عربی باعث شد که یک انسجام واقعا الهی پیدا کنند. ایشان خودش یک فرمانده مقتدر در رده حاج قاسم سلیمانی بود اما می‌گفت که من به عنوان یک سرباز از حاج قاسم اطاعت می‌کنم. نمونه‌ای که می‌فرمایید در حلب، محاصر کامل، نیروهای اسلامی (نیروهای حاج قاسم) در محاصره بودند و حاج قاسم با هلی کوپتر بلند می‌شود و وسط آنها می‌نشیند. شهید همدانی، شهید قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم باعث شدند که ارتش سوریه قرآن خوان و نمازخوان شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شبکه جهانی هدهد تنها و اولین شبکه بین المللی شیعی در حوزه کودک و نوجوان است که به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی فعالیت می‌کند. کرار انصاری‌منش به ایجاد بخشی در شبکه به عنوان فضای مجازی تأکید کرد و گفت: یکی دیگر از عملکردهای ما در این تغییر و تحول جدید، توسعه و تقویت فضای مجازی بوده است با این هدف که شبکه هدهد را هرچه بیشتر در فضای مجازی بشناسانیم. امروزه با تکنولوژی نوین و رسانه‌های نوینی که در فضای مجازی به‌وجود آمده‌اند، گرایش مردم بیشتر به این سمت رفته است و ما خواه‌ناخواه مجبوریم در فضای مجازی حضوری فعال و هدفمند داشته باشیم. این روزها شبکه بین‌المللی کودک و نوجوان به سمت برنامه‌های تعامل‌محور با مخاطب رفته که نوعی هم‌افزایی رسانه‌ای ایجاد کند. برای مثال پوستری روی دیوار می‌چسباندند که روی آن نوشته بود عکس من و در برنامه «عکس مهر» پخش شد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
حسن بن أحمد بن عبدالرحمان البنا بنیان‌گذار جمعیت اخوان المسلمین در ۱۴ اکتبر ۱۹۰۶ در ناحیه بحیره در شهر کوچک محمودیه دیده به جهان گشود. بنابراین در خصوص عوامل ذهنی که به شکل‌گیری منظومه فکری حسن البنا مدد رساند، ‌ می‌توان به تحصیل مذهبی و تربیت خانوادگی اشاره کرد. تقریبا یک سال بعد، نخستین هسته تشکیلات اخوان المسلمین و شاخه‌های آن در شهر اسماعیلیه تکوین پذیرفت. تأسیس اخوان المسلمین نقطه عطفی در زندگی البنا بود و از آن پس، زندگی او با این جمعیت درآمیخت. همچنین وی می‌کوشید، پیرامون مفهوم هویت اسلامی، مفاهیم دیگری هم چون وحدت اسلامی، برادری و اخوت اسلامی و دولت اسلامی را بازسازی کند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
در مساله ایران و امریکا سه فاکتور وجود دارد: ایران، امریکا و کشورهای خلیج فارس. دولت ترامپ سیاست فشار حداکثری بر ایران را برای به پای میز مذاکره کشاندن تهران اتخاذ کرده و آن را ادامه می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت که امریکا به دنبال حذف اروپا (به عنوان متحد سنتی خود) از مذاکره با ایران است؟ بله. حتی فردی مانند امانوئل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه که خود را دوست دونالد ترامپ می‌دانست هم از سوی ترامپ احمق خطاب شد. اتحادیه اروپا در حال حاضر با سه چالش سخت روبه رو است: رابطه با روسیه، حل و فصل برگزیت و رابطه با دونالد ترامپ.

به انتهای لیست رسیدید

شیعه

شیعه دومین مذهب بزرگ پیروان دین اسلام است. واژه شیعه شکل مختصر «شیعه علی» یعنی پیرو یا حزب علی بن ابیطالب، نخستین امام، می‌باشد. شیعیان بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از کل جمعیت مسلمانان جهان و ۳۸ درصد جمعیت مسلمانان خاورمیانه را تشکیل می‌دهند. هر چند در طول تاریخ شیعه به شاخه‌های متعدد تقسیم شد، اما امروزه تنها سه دسته اصلی شیعه دوازده‌امامی، شیعه اسماعیلی و شیعه زیدی وجود دارد. امامیه یا شیعه دوازده‌امامی بزرگترین شاخه شیعه می‌باشد و اغلب اصطلاح شیعه به‌طور پیش‌فرض برای آن به کار می‌رود. مذهب شیعه مبتنی بر تفسیری از قرآن و سنت محمد می‌باشد که از طریق امامان شیعه بیان و تعلیم شده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شیعه را می‌خوانید. ویکی‌پدیا