آخرین و مهم‌ترین اخبار شیعه
شیعه

اخبار « شیعه »

تسنیمتسنیم34 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، میلاد پیغمبر اسلام صلی‌الله علیه و آله به عنوان رویدادی سراسر برکت و نعمت برای مردم جهان مطرح است. مرقد پدر نبی مکرم اسلامدر مورد مرقد پدر پیغمبر اکرم صلی‌الله علیه و آله، شبهه‌هایی وجود دارد. بررسی صحت و سقم رویدادهای زمان تولد نبی مکرم اسلامگفته شده که در زمان تولد پیغمبر اسلام صلی‌الله علیه و آله معجزات و رویدادهای ویژه‌ای اتفاق افتاد. یک پرسش مهم درباره رویدادهای زمان میلاد پیغمبر اسلام صلی‌الله علیه و آله آن است که گویا بسیاری از اتفاقاتی که عنوان شده مربوط به ایران است. آیا این مطلب صحت دارد؟ همین سؤال هم در خصوص رویدادهای زمان میلاد پیغمبر اسلام صلی‌الله علیه و آله مورد پرسش قرار گرفته است.
ایسناایسنا38 دقیقه قبل
این مراسم با قرائت پیام امام جمعه اهل تسنن شهر اوز، آغاز شد و در ادامه، احمد خضری، دبیر کمیته ارتقاء شهرستان اوز به تشریح روند طی شده برای ارتقاء پرداخت. خضری با تصریح اینکه اتحاد بین شیعه و سنی در منطقه جنوب فارس، ریشه دار و مستحکم بوده است، ارتقاء شهرستان اوز را گامی بلند برای تقویت این اتحاد و همدلی دانست. احمدی، عضو کمیته ارتقاء اوز نیز گفت: شادی مردم به واسطه تحقق خواسته هفتاد ساله‌ای است که با صبوری و بردباری، محقق شد. احمدی مردم اوز را صبورترین مردم توصیف و تاکید کرد که ارتقاء اوز به شهرستان، زمینه را برای بهبود هرچه مطلوبتر شرایط فراهم خواهد کرد. جشن مردمی ارتقاء این شهرستان، با حضور شخصیت‌های مختلفی از سراسر کشور در محل ورزشگاه اوز برگزار شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین53 دقیقه قبل
بیشتر بخوانید: برای مشاهده احادیث زیبای «امام جعفر صادق (ع)» اینجا کلیک کنید***سیره علمی و سیاسی «امام صادق (ع)» در قبال فرقه‌های مختلفوی ادامه داد: ابو حنیفه که پیشوای فرقه حنفیه است معتقد بود دانشمندتر و عالم‌تر از «امام ششم (ع)» ندیدم. «امام ششم (ع)» تلاش کرد تا اشتباهات آنان را با برگزاری جلسات متعدد مشخص کنند. ***توسعه جنبش‌های فکری و فرهنگی در زمان «امام صادق (ع)» وی به شرایط فرهنگی خاص در زمان «امام جعفر صادق (ع)» اشاره و ابراز کرد: جنبش‌های فکری و فرهنگی از زمان «امام صادق (ع)» توسعه پیدا کرد. زیرا تعالیم «امام ششم (ع)» از حوزه علوم اسلامی سر چشمه می‌گرفت. به اعتراف تاریخ اسلام، رخداد‌ها سبب شد تا «امام جعفر صادق (ع)» همچنان به عنوان یکی از عالمان بزرگ زمان خود باقی بمانند.
مهرمهر1 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه: امامت امام صادق (ع) در سال ۱۱۷ است که تا سقوط بنی‌امیه که سال ۱۳۲ می‌باشد، ۱۵ سال فاصله است. جالب است خودش راوی روایاتی است که از امام صادق (ع) شکست خورده. دیگر مکتب فقهی زمان امام صادق (ع) مکتب مالک بن انس است، او شاگرد شیوخ مدینه است. شهرت بیشتر او بعد از امام صادق (ع) است ولی از امام صادق (ع) تجلیل زیادی کرده است و ظاهرا شاگردی حضرت را هم داشته ولی ابتدائا اموی است و روی‌هم‌رفته با علویان و عباسیان میانه‌ی خوبی ندارد. مالک در سال ۱۹۹ و یا به قولی سال ۱۸۰ می‌میرد در حالی‌که دارای قدرتی فوق‌العاده بود و تا دوره‌ امام رضا فقیه مسلط است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
رهبر در جامعه اسلامی نقش تعیین‌کننده‌ای در جهت‌دهی حرکت‌های مردمی بر عهده دارد. قطعا مقصود از وحدت اسلامی این نیست که شیعه‌ها سنی شوند و یا سنی‌ها شیعه شوند و همه افراد مسلمان در سراسر جهان در عقاید و احکام و اصول و فروع و همه جزئیات دین، متحد و منسجم گردند بگونه‌ای که هیچ اختلاف نظری در اعتقادات و احکام فقهی در جامعه اسلامی وجود نداشته باشد، واقعیت اینست که مقصود از وحدت اسلامی، یکی کردن اعتقادات و یکنواخت کردن احکام عملی مذهب اسلامی نبوده و چنین چیزی در خارج امکان‌پذیر نخواهد بود. مقصود از وحدت اسلامی این است که پیروان هر یک از مذاهب گوناگون اسلامی در عین حال که عقاید و احکام خاص آن مذهب را برای خود حفظ می‌کنند و به آنها پای‌بند هستند، در روابط اجتماعی و سیاسی و نظامی و اقتصادی و فرهنگی خود با مسلمین دیگر همسو و تابع مصالح عالیه اسلام و امت اسلامی باشند و براساس این برداشت از وحدت، امت اسلامی مقابل دشمنان اسلام همواره به صورت «ید واحده» عمل کنند. هفته وحدت بر پایه میلاد حضرت رسول اکرم (ص) شکل گرفته است و در حقیقت وحدت یادآور پیام‌های اصیل توحیدی از جانب پیامبر بزرگ اسلام (ص) است. مختاری تصریح کرد: ما باید اسلام ناب و راستین پیامبر (ص) را معرفی کنیم. اکنون برخی از دولت‌های اسلامی ظاهرا دارای دولت اسلامی هستند اما مبانی اسلامی آنها توان ایجاد تحرک و پویایی درجوامع اسلامی را ندارند، به خاطر سر سپردگی به دولت‌های استکبار این دولت‌ها خود به عنوان مانعی در راه اتحاد امت اسلامی مطرح هستند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
همه مردم و مسئولین همواره باید در صدد این باشند که در ارتباط با وحدت امت را آماده کنند تا هیچکس شکار توطئه دشمنان نشود. به گفته این عالم اهل سنت وحدت محدودیت زمانی و مکانی ندارد و نباید به صورت مقطعی به آن توجه داشت و همه باید بر این امر آگاه باشند که وحدت امری واجب است و مانند دیگر امور واجب شرعی، همواره باید رعایت شود. این عالم اهل سنت وحدت را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: تحرکات دشمنان در کشور ایران اسلامی که همه مسلمانان در آن برادرانه در کنار هم زندگی می‌کنند همواره با شکست رو به رو می‌شود. وحدت مسلمانان برای دشمنان مانند بمب خطرناک استمدرس حوزه علمیه اهل سنت چابهار وحدت میان مسلمین را به بمب خطرناکی از نظر دشمنان تشبیه کرد و اظهار داشت: دشمنان اسلام آنقدر که از وحدت میان مسلمانان وحشت دارند از بمب هسته‌ای نمی‌هراسند؛ در واقع وحدت میان مسلمانان از بمب هم برای دشمنان خطرناک‌تر عمل می‌کنند. این عالم اهل سنت عنوان کرد: به دلیل اینکه مردمان همسایگان شرقی و غربی ایران اسلامی وحدت خود را حفظ نکرده‌اند دشمن توانسته بین آن‌ها رسوخ کند و با ایجاد ناامنی در کشور آنها، مردمان آن را از آبادی و عمران دور کرده است.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
الله، نبی‌الله، مصطفی، محمود، امین، امی، خاتم، مزمل، مدثر، نذیر، بشیر، مبین، کریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشر، منذر، مذکر، یس، طه‌ و … از دیگر القاب پیامبر (ص) هستند. پیامبر اسلام و در اعتقاد مسلمانان آخرین و برترین فرستاده‌ خداوند، پنجمین پیامبر از پیامبران اولوالعزم هستند. قرآن کریم به ایشان وحی شد و پیامبر (ص) مامور به تبلیغ و تبیین آن برای مردم شدند. هر سال در ماه ربیع‌الاول به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) در فاصله ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول در ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی «هفته وحدت» برگزار می‌شود. به اعتقاد اکثریت اهل سنت ۱۲ ربیع‌الاول و به نظر اکثریت اهل شیعه ۱۷ ربیع‌الاول روز میلاد پیامبر اسلام (ص) است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عمزمان با زادروز میلاد پیامبر اکرم (ص)؛ رضا اسماعیلی شاعر و منتقد ادبی در یادداشتی به بررسی حقیقت مفاهیم موجود در صلوات بر پیامبر اکرم (ص) پرداخته است. از پیامبر اکرم (ص) پرسیدند: چگونه صلوات بفرستیم؟ فرمود: بگویید: «اللهم صل علی محمد و آل محمد». آنچه در مورد حقیقت صلوات تا کنون ناگفته مانده، تفسیر مبسوط و مکشوف فراز «آل محمد» است. چنان که در روایتی از پیامبر اکرم (ص) آمده: ««أنا وعلی أبوا هذه الامة»، من و علی پدران این امت هستیم. یعنی وقتی ما بر محمد و آل محمد صلوات می‌فرستیم، به اعتبار این که ما نیز امت پیامبریم و جز خویشاندان اعتقادی آن رسول مکرم محسوب می‌شویم، بر خودمان نیز سلام و درود می‌فرستیم.

رئیس حوزه‌های علمیه اهواز: روستاها امروز نیاز فراوانی به طلاب و روحانیت دارند + تصاویر

5+
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل

مراسم سالگرد شهیدان سجاد مرادی و حمیدرضا دایی‌تقی برگزار شد+ تصاویر

3+
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، در شب وروز میلاد رسول مهربانی‌ها و موسس مکتب تشیع خراسان جنوبی غرق در شادی و سرور است. مردم مومن، ولایت مدار و خداجوی شیعه و اهل سنت خراسان جنوبی به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) و میلاد مسعود امام جعفر صادق (ع) این شب فرخنده را جشن گرفته و بر وحدت بین شیعه و اهل سنت تاکید کردند. جای جای استان کویری خراسان جنوبی با برگزاری جشن‌ها شادی‌ها نشست، همایش، نصب پلاکارد، پرچم، پارچه‌های رنگین، آذین بندی خیابانها، نور افشانی، برپایی ایستگاه صلواتی در نقاط مختلف شهر به ویژه مساجد، حسینیه‌ها کانون وحدت در این استان است. رئیس دیوان عالی کشور هم در این مراسم ضمن تبریک شب میلاد اظهار داشت: سیاست راهبردی نظام از روزی که طلوع کرد ایجاد وحدت بین فرق اسلامی بوده و سیاست کلی رفع تفرقه است زیرا همه ما می‌دانیم که دشمن از تفرقه استفاده میکند. انتهای پیام /۲۵۴/ش
فارسفارس2 ساعت قبل
(۵) همچنین علی بن جعفر در کتاب خود از برادرش، حضرت امام موسی بن جعفر (ع)، نقل کرده که آن حضرت فرمود: امام حسن (ع) و امام حسین (ع) پشت سر مروان، نماز خواندند و ما هم با ایشان (اهل سنت) نماز می‌خوانیم». وحدت از دیدگاه امام زمان (عج) بی‌شک سیره امام زمان (عج) نیز همان سیرت ائمه اطهار (ع) است. بنابراین می‌توان گفت که در عصر غیبت امام زمان (عج) مهم‌ترین دغدغه ایشان وحدت و یکپارچگی جهان اسلام است. زیرا تا وحدت جهان اسلام به معنای واقعی کلمه تحقق نیابد، هرگز تمدن اسلامی و مدینه فاضله عصر ظهور محقق نخواهد شد. الهدایة فی الأصول و الفروع، الشیخ الصدوق محمد بن علی بن حسین بن موسی بن بابویه قمی (۳۰۵-۳۸۱ق)، مؤسسة الإمام الهادی (ع)، چاپ اول، ۱۴۱۸ق، ج۲، ص۵۳۵- «صلی علی علیه السلام وراءهم».
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
در این مقاله تلاش شد تا با بهره گیری از ظرفیت‌های تحلیل گفتمان انتقادی، وجوهی از مناظره‌های امام صادق (ع) تحلیل شود. از این نظر، مذهب امام صادق (ع)، همان مذهب امام علی (ع) است که امامان دوازده گانه آن را حفظ کرده‌اند. یکی از رویکردهای گفتمانی که به تحلیل رخدادهای اجتماعی- سیاسی می‌پردازد، تحلیل انتقادی گفتمان است. روش تجزیه و تحلیل اطلاعاتیکی از مراحل اساسی در تحلیل گفتمان انتقادی، عملیاتی کردن مباحث نظری یا به عبارتی؛ تعیین متغیرها به منظور تحلیل متن و گفتمان است. در این مقاله تلاش شد تا با بهره گیری از ظرفیت‌های تحلیل گفتمان انتقادی، وجوهی از مناظره‌های امام صادق (ع) تحلیل شود.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
رسول جعفریان، روحانی و پژوهشگر تاریخ ایران و رئیس کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام و ایران، در یادداشتی از تاریخچه جشن‌های روز ولادت رسول خدا (ص) نوشت. به لحاظ تاریخى، نخستین دولتى که جشن تولد پیامبر (ص) را به صورت رسمى برگزار کرد، دولت شیعه فاطمى در مصر بود. گاهی گفته می‌شد چرا مسیحیان برای روز ولادت عیسی مسیح جشن می‌گیرند، ما مسلمانان نباید بگیریم؟ این احساس، سبب توسعه جشن‌های ولادت رسول شده است. در وسط آن سنگ سبزى بود که محل تولد حضرت ختمى مرتبت بود. محل ولادت حضرت رسول، امروز در شعب ابی طالب و در نزدیکی حرم خدا، محفوظ مانده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/فارس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس گفت: آنچه که حافظ از قرآن گرفت، ذهن بود و وقتی ذهن را با نرم‌افزار قرآن تغییر داد، دنیا از نگاه ذهن حافظ بهشت شد و با این بهشت حافظ جاودانه شد و به همین دلیل لقب لسان‌الغیب گرفت. وی با بیان ینکه تقریبا تمام حافظ پژوهان به سحرخیزی و سلامت‌طلبی حافظ معتقدند، گفت: آنچه که حافظ از قرآن گرفت، ذهن بود. دنیا مانند سخت‌افزار و ذهن مانند یک نرم افزار در این دنیا عمل می‌کند بنابراین حافظ سعی کرده ذهنش را قرآنی کند و تأثیرپذیری ذهن از قرآن دارد. به گزارش ایسنا، فیض‌الله میرقادری پژوهشگر اسلامی نیز در این همایش ملی طی سخنانی با موضوع «دولت بیدار، دولت قرآن» خاطرنشان کرد: حافظ در دولت قرآن به‌طور نیک بهره‌مند شده است و بهره‌مندی آن به این چند باری که کلمه قرآن در اشعارش آمده نیست بلکه در تک به تک اشعار حافظ می‌توانیم بهره‌مندی از قرآن را مشاهده کنیم. این پژوهشگر اسلامی با بیان اینکه دولت قرآن در اشعار حافظ تنها یک واژه نیست، گفت: اوج فخر قدسی حافظ در همین یک بیت است که می‌گوید «صبح‌خیزی و سلامت طلبی چون حافظ؛ هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم».
مهرمهر3 ساعت قبل
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «أدبنی ربی فأحسن تأدیبی» یعنی من را پروردگارم تربیت کرد و خوب تربیت کرد و جای دیگر می‌فرمایند: «أنا أدیب الله و علی أدیبی» من پرورش یافته خدا هستم و علی (ع) پرورش یافته من. به همین دلیل قرآن کریم همه ما و همه اقشار جامعه را فرمان داده به این که پیامبر اکرم (ص) را در زندگی خودمان الگو و اسوه قرار دهیم. قطعا بدانیم که عمل کردن و رفتار کردن بر طبق سیره و سنت پیامبر اکرم (ص) می‌تواند راهگشا باشد. وی در پایان گفت: در کنار مهرورزی و هدایت و ارشاد، جنبه قاطعیت نیز در رفتار پیامبر کاملا واضح و مشهود است. در کنار این قاطعیت و صلابت در رفتار پیامبر (ص) هیچ گاه ایشان اصل مهرورزی و هدایت را فراموش نمی‌کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی از آثار برگزیده علمی و تقریبی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی رونمایی شد. * کنفرانس وحدت اسلامی نمونه کوچکی از وحدت امت اسلامی است و امت اسلامی، نمونه و الگوی امت واحده است که به سمت خدا می‌رود تا زندگی ما را به کمال غایی خودش برساند. امت اسلامی امروز در برابر یک امتحان سختی در دین خودش و در معرض آزمون پایداری است. موضع امت اسلامی در مورد فلسطین و مسجدالاقصی یک آزمون سخت است که این امت یا متفرق می‌شود یا به وحدت اسلامی خود بازمی‌گردد. «نماز وحدت» به امامت علامه فرفورنماز جماعت ظهر و عصر سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با عنوان «نماز وحدت» به امامت علامه فرفور، از علمای برجسته سوریه در سالن اجلاس سران برپا شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین6 ساعت قبل
این یادواره از سال ۸۳ در ایام هفته وحدت و در راستای تقویت وحدت و یکپارچگی امت اسلامی برگزار می‌شود و هر ساله صدها نفر در آن شرکت دارند. گل بانگ وحدتپیامبر اکرم (ص) از اولین منادیان وحدت اسلامی است. کردستان را می‌توان نماد وحدت دانست، در بیشتر خانواده‌های کرد هم ترک هم فارس و هم شیعه و هم سنی هستند، اینجا وحدت را با تمام اعتقاد باور دارند و تاکنون هیچ دعوای قومی و مذهبی به ثبت نرسیده است. ابتکاری نوچندین سال است که به ابتکار جمهوری اسلامی ایران، هفته وحدت مورد استقبال مسلمانان دیگر نقاط جهان نیز قرار گرفته است. برچسب‌هاکردستان اهل سنت هفته وحدت
فارسفارس9 ساعت قبل
کمک و همیاری نظام به مسلمانان اهل سنت، باعث شده است که امروزه اهل سنت بیش از ۱۷ هزار مسجد در کشور داشته باشند. آزادی دینی که جمهوری اسلامی ایران به اهل سنت داده است، منحصر به ساخت مسجد نیست؛ بلکه مدارس دینی اهل سنت نیز سهم زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. رشد چشمگیر در حوزه فرهنگی برای مناطق اهل سنتدر حوزه فرهنگی نیز مناطق اهل سنت رشد چشمگیری داشته‌اند. (۷) پی‌نوشت‌ها۱- سلطانی، عبدالظاهر، اهل سنت ایران فرصت‌ها و چالش‌ها، سنندج: ۱۳۹۴ش، ص۱۰۳-۱۰۴۲-مشرق، «افزایش ۴ برابری مساجد اهل سنت بعد از انقلاب»، تاریخ انتشار: ۰۲/ آذر/ ۱۳۹۷. ۴- خبرگزاری جمهوری اسلامی، ««جمهوری اسلامی» و محرومیت‌زدایی از چهره سیستان و بلوچستان»، تاریخ انتشار: ۱۱/فروردین/۱۳۹۷.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/گیلان رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا دوران ۳۴ ساله امامت امام صادق (ع) را اوج شکوفایی معارف اهل بیت دانست و گفت: امام ششم (ع) اسلام نام محمدی (ص) را از زیر حجاب تیره و تار اسلام بنی‌امیه و بنی‌عباس بیرون آورد. حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، مکتب امام جعفر صادق (ع) را مکتب امامت، خلافت الهی و هدایت انسان‌ها دانست و اظهار کرد: درس‌آموزی برای کسب روزی حلال از جمله ویژگی‌های مکتب امام صادق (ع) است. وی متذکر شد: ‌ امام صادق (ع) با شرکت در مناظرات و مباحثات علمی و مذهبی علاوه بر آشکار ساختن چهره راستین اسلام و فقه آل محمد (ص)، شبهات دروغ‌سازان و نیرنگ‌بازان اموی و عباسی را نیز پاسخ می‌گفت و توطئه‌های آنان را باطل می‌ساخت. رئیس تبلیعات اسلامی صومعه‌سرا ساده‌زیستی را مهمترین شاخصه شخصیتی در زندگی و سیره امام صادق (ع) دانست و یادآور شد: ایشان در همه مراحل زندگی، سیره، روش و منش پیامبر (ص) را الگوی رفتار و گفتار خویش قرار داده بود.. صبر و شکیبایی و آرامش و حلم از دیگر ویژگی‌های شخصیتی امام صادق (ع) بود. این کارشناس دینی با بیان اینکه علمای زیادی از اهل سنت جزو شاگردان امام صادق (ع) بودند، تاکید کرد: از معروف‌ترین این شخصیت‌ها ابوحنیفه است که ارادت خاصی به امام صادق (ع) داشت.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
به لحاظ تاریخی، نخستین دولتی که جشن تولد پیامبر (ص) را به صورت رسمی برگزار کرد، دولت شیعه فاطمی در مصر بود. گاهی گفته می‌شد چرا مسیحیان برای روز ولادت عیسی مسیح جشن می‌گیرند، ما مسلمانان نباید بگیریم؟ این احساس، سبب توسعه جشن‌های ولادت رسول شده است. جشن‌های ولادت سبب شد تا رساله هایی در این باره با عنوان «مولد النبی ص» نوشته شود. این آثار مشتمل بر متن‌های ادبی در نظم و نثر برای بزرگداشت ولادت رسول خداست. محل ولادت حضرت رسول، امروز در شعب ابی طالب و در نزدیکی حرم خدا، محفوظ مانده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
در این حالت است که هم امام مان را شاد کرده‌ایم و هم مخاطب «سلام» امام هستیم و چه سلام شیرینی! درمانده و ناتوان است هر که برای هر بلا صبری، و برای هر نعمت شکری، و برای هر دشواری آسانی‌ای ندارد. و پدر ما رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرموده: «پروردگارم به من دستور داده است که مستمندان مسلمان را دوست بدارم.» ۱۷. «لا تشاور أحمق، و لا تستعن بکذاب و لا تثق بمودة ملوک.» با احمق مشورت نکن، و از دروغگو یاری مجو، و به دوستی زمامداران اعتماد مکن. بهترین برادر «أحب إخوانی إلی من أهدی إلی عیوبی.» محبوبترین برادرانم نزد من، کسی است که عیبهایم را به من اهدا کند.

هشدار امام خمینی (ره) درباره اختلاف افکنی دشمنان میان شیعیان و اهل سنت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران12 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در یکی از سخنرانی‌های خود، با اشاره به اختلاف افکنی دشمنان میان شیعیان و اهل سنت، فرمودند: به اسلام و قرآن توجه داشته باشید. ایجاد اختلاف موجب سلطه خارجی خواهد شد. آن‌هایی که از اسلام سیلی خوردند در کمین هستند. بیشتر بخوانید: بیانات امام خمینی (ره) درباره تحکیم وحدت مسلمین + فیلمانتهای پیام/بیانات امام خمینی (ره) درباره نقشه دشمن برای اختلاف اندازی میان شیعه و اهل سنت + فیلم
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین13 ساعت قبل
رییس حوزه‌های علمیه خوزستان: پیام خوزستان - دزفول- رییس حوزه‌های علمیه خوزستان با تاکید بر لزوم تربیت عالم دینی در جامعه گفت: دشمن از خلا روحانیت بیشترین استفاده را می‌کند. امام جمعه دزفول نیز در این آیین با تبریک هفته وحدت گفت: حوزه علمیه آیت اله قاضی دزفول ۱۸۵ طلبه دارد که در سه مقطع تحصیل می‌کنند. امام جمعه دزفول از رییس حوزه‌های علمیه استان خوزستان خواست پیگیر راه اندازی رشته‌های تخصصی در حوزه علمیه دزفول در حوزه برادران و خواهران باشند و شعبه دانشگاه امیرالمومنین (ع) در دزفول راه اندازی شود. در این آیین که با حضور مدیر حوزه‌های علمیه خوزستان و امام جمعه‌های دزفول و شوش برگزار شد ۱۱ نفر از طلبه‌های حوزه علمیه آیت اله قاضی دزفول و حوزه امام صادق (ع) شوش ملبس به لباس روحانیت شدند. برچسب‌هاحوزه علمیه دزفول هفته وحدت مناسک دینی

کتابهای معارف کاربردی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این اردوها هفت جلد کتاب معارف کاربردی با عنوانهای خداشناسی معرفت شناسی انسان شناسی اسلام شناسی شیعه شناسی و معاد شناسی معرفی می‌شوند.
ایمناایمنا14 ساعت قبل
به احتمال زیاد سازمان اطلاعات ترکیه همان طرفی است که این کار را به دستور سازمان اطلاعات خارجی انجام داد. تکرار می‌کنم اینها احتمالات هستند اما این ماهیت روابط بین سازمان‌های اطلاعات غربی یا سازمان‌های اطلاعاتی همدست با سازمان‌های غربی است. اردوغان پاسخ پیام اهانت‌آمیز ترامپ را دادرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در ابتدای کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود بیش از ۱۰ دقیقه صحبت کرد که این طولانی‌تر از سخنرانی افتتاحیه ترامپ بود. در گامی برای پاسخ به اهانت ترامپ به شیوه سیاسی اردوغان گفت که پیام اهانت آمیز ترامپ را به خودش بازگردانده است. اردوغان در واشنگتن بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: امروز پاسخ پیام ترامپ را به او دادم.
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیگیری‌های لازم در خصوص آزادی دو مرزبان ایرانی از چنگ تروریست‌ها انجام شده است. وی با بیان اینکه به مسئولان ارتش پاکستان که با فرمانده قرارگاه قدس ملاقات داشتند درخواست همکاری داده‌ایم، افزود: به شدت پیگیر آزادی هرچه زودتر دو مرزبان جمهوری اسلامی ایران هستیم. فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهید سردار شوشتری، پایه‌گذار وحدت بوده‌اند، ادامه داد: خدمات شهید شوشتری، در مدت حضور در بخش جنوبی سیستان و بلوچستان که عموما اهل‌سنت هستند به اندازه چندین سال خدمت بود. در این همایش از خانواده سرداران شهید شوشتری و محمدزاده تجلیل به عمل آمد. به گزارش مهر، مهر ماه پارسال ۱۴ نفر از مرزبانان هنگ مرزی میرجاوه و نیروهای بسیجی در اقدام تروریستی مزدوران استکبار ربوده شدند.
ایمناایمنا15 ساعت قبل
وی با بیان اینکه وحدت بین شیعه و سنی یکی از نمادهای اتحاد مسلمانان محسوب می‌شود، افزود: آیت الله سید محمد علی مبارکه‌ای با همت والای خود همواره برای اتحاد و وحدت جامعه اسلامی تلاش کرد. وی با اشاره به اینکه امروز آثار بسیاری از علمای دینی ما از بین رفته است ادامه داد: آثار و نوشته‌های آیت الله مبارکه‌ای به خوبی توسط فرزندان و خانواده ایشان نگهداری و حفظ شده است. استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: آیت الله سید محمد علی مبارکه‌ای از شخصیت‌های بزرگ و مجهول القدری محسوب می‌شود که بسیاری از بزرگان و علمای امروز اصفهان هم به خوبی با ایشان آشنایی ندارند. همایش بزرگداشت آیت الله سید محمد علی مبارکه‌ای با هدف آشنایی بیشتر علما، دانشمندان، اقشار مردم به خصوص نسل جوان با شخصیت علمی و فقهی این عالم دینی در مبارکه برگزار شد. آیت‌الله سید محمد علی مبارکه‌ای، متخلص به صفایی، فرزند مرحوم سید علی موسوی از مشاهیر بزرگ علمی شهرستان مبارکه، بوده است که در سال ۱۲۷۶ شمسی در این خطه متولد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سعدالله زارعی تحلیلگر مسائل بین‌المللی در دومین نشست تخصصی تعالی و توانمندسازی مسئولان و جانشینان مراکز استانی و مسئولان دفاتر هماهنگی بسیج اساتید کشور در دانشگاه تهران به بیان پشت پرده مسائل عراق و لبنان پرداخت. زارعی بیان کرد: کشور عراق دارای موقعیت ویژه برای دشمنان ماست و در قضایای اخیر آمریکایی‌ها تلاش کردند علاوه بر تمام کردن تحریم‌ها و فشار حداکثری با قطع ارتباط ایران و عراق به اهداف خود دست یابند. در پرونده سوریه، عراق با ایجاد یک گذرگاه استراتژیک ارتباطی میان سوریه و عراق، کمک ویژه‌ای کرد و این همکاری عراق تعیین کننده بود. بنابراین راه تغییر نظام سیاسی در لبنان بسته است. اما در نهایت آنچه در لبنان شاهد آن هستیم آنست که در صحنه لبنان تا این حد بیشتر جلوروی نمی‌توانند انجام دهند و بیش از این پیش نخواهند رفت.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
هفته وحدت، هفته درس‌آموزی از کلاس معلم بشریت، پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) است که به برکت میلادش، چهره جهان دگرگون شده و شرک‌ها و نفاق‌ها به یکرنگی گرایید و خصومت‌های چندین ساله به «اخوت اسلامی» مبدل گشته است. وحدت اسلامی همواره آرزوی اندیشمندان جهان اسلام بوده که با مجاهدت و تلاش خالصانه مسئولان نظام جمهوری اسلامی پایه‌های اساسی این امر تحکیم یافته است. هفته وحدت روشنگر این است که با دست اتحاد و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا (ص) و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنی بیگانگان بگیریم. «کانون فرهنگی هنری دارالقرآن وحی» مسجد جامع اهل تسنن بوشهر یکی از کانون‌های فعال استان است و برنامه‌های متنوعی در راستای هفته وحدت توسط این کانون در مسجد اهل تسنن بوشهر برگزار می‌شود. مداحان در مراسمات و جشن‌های هفته وحدت از اشعار وحدت آفرین استفاده کنند.

به انتهای لیست رسیدید

شیعه

شیعه دومین مذهب بزرگ پیروان دین اسلام است. واژه شیعه شکل مختصر «شیعه علی» یعنی پیرو یا حزب علی بن ابیطالب، نخستین امام، می‌باشد. شیعیان بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از کل جمعیت مسلمانان جهان و ۳۸ درصد جمعیت مسلمانان خاورمیانه را تشکیل می‌دهند. هر چند در طول تاریخ شیعه به شاخه‌های متعدد تقسیم شد، اما امروزه تنها سه دسته اصلی شیعه دوازده‌امامی، شیعه اسماعیلی و شیعه زیدی وجود دارد. امامیه یا شیعه دوازده‌امامی بزرگترین شاخه شیعه می‌باشد و اغلب اصطلاح شیعه به‌طور پیش‌فرض برای آن به کار می‌رود. مذهب شیعه مبتنی بر تفسیری از قرآن و سنت محمد می‌باشد که از طریق امامان شیعه بیان و تعلیم شده‌است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار شیعه را می‌خوانید. ویکی‌پدیا