شیعیان

شیعیان

ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/قم یک استاد حوزه علمیه گفت: شهر قم یک شهر و مکان مقدس و خاکش نیز قابل احترام است و باید حرمت این فضا و این مکان به‌درستی نگه‌داشته شود چراکه این شهر و ساکنان آن موردتوجه اهل‌بیت (ع) هستند و انجام منکرات و بی‌حجابی زیبنده این شهر مقدس نیست. وی افزود: در کتاب جغرافیایی «معجم البلدان» تاریخ تاسیس شهر قم در سنه ۸۳ هجری نوشته شده است که مصادف با دوره امامت امام سجاد علیه السلام و همزمان با حکامی عبدالملک مروان در شامات و حکمرانی حجاج بن یوسف در عراق است. نظری منفرد افزود: زمان صدور این روایت قبل از تولد پدر گرامی حضرت معصومه سلام الله علیها است و این در حالی بوده که شهر کوفه دارای جمعیت کثیر و یکی از شهرهای بزرگ اسلامی بوده است. وی خاطرنشان کرد: شیعیان، مومنان، عالمان و محدثین بسیار بزرگی در این شهر مدفون هستند و باید قدر این نعمات به‌درستی دانسته شود. وی یادآور شد: شهر قم یک شهر و مکان مقدس و خاکش نیز قابل احترام است و باید حرمت این فضا و این مکان به‌درستی نگه‌داشته شود چراکه این شهر و ساکنان آن موردتوجه اهل‌بیت (ع) هستند و انجام منکرات و بی‌حجابی زیبنده این شهر مقدس نیست.
رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز سه شنبه در سفر به استان ننگرهار در شرق این کشور، اعلام کرد: درپی مبارزه مشترک نظامیان افغان، سرانجام داعش در ننگرهار نابود شده است. اشرف غنی از تلاش مردم ننگرهار برای سرکوب داعش قدردانی کرد و افزود: هماهنگی و همکاری مشترک مردم و نظامیان افغان چنین دستاورد‌هایی را به دنبال دارد. رئیس جمهور افغانستان، همچنین به وزارت دفاع این کشور دستور داد نیرو‌های خیزش مردمی (شبه نظامیان طرفدار دولت افغانستان) در استان ننگرهار را در ارتش افغانستان جذب کند. داعش چهار سال پیش استان ننگرهار را به عنوان مرکز خلافت خود در افغانستان تعیین کرد و بسیاری از تحرکات تروریستی خونین خود را در این استان انجام داد. انفجار‌های انتحاری در مساجد امام زمان (عج) خیرخانه و پل خشک کابل، مسجد امام زمان (عج) شهر گردیز، حمله به تجمع جنبش روشنایی در کابل، حمله به مرکز آموزشی موعود در غرب شهرکابل، حمله به مرکز فرهنگی آموزشی تبیان، حمله انتحاری به مرکز توزیع شناسنامه در غرب کابل، حمله به مسجد شیعیان در هرات و ده‌ها حمله تروریستی دیگر که بیشتر شهروندان شیعه افغانستان هدف قرارگرفت از جنایت‌های داعش در چهارسال گذشته بود که براثر آن هزاران نفر شهید یا زخمی شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
درپی مبارزه مشترک نظامیان افغان، سرانجام داعش در ننگرهار نابود شده است. به گزارش سرویس بین المللی خبرگزاری صداوسیما، «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان روز سه شنبه در سفر به استان ننگرهار در شرق این کشور، اعلام کرد، محمد اشرف غنی از تلاش مردم ننگرهار برای سرکوب داعش قدردانی کرد و افزود: هماهنگی و همکاری مشترک مردم و نظامیان افغان چنین دستاورد‌هایی را به دنبال دارد. رئیس جمهور افغانستان، همچنین به وزارت دفاع این کشور دستور داد، نیرو‌های خیزش مردمی (شبه نظامیان طرفدار دولت افغانستان) در استان ننگرهار را در ارتش افغانستان جذب کند. داعش چهار سال پیش استان ننگرهار را به عنوان مرکز خلافت خود در افغانستان تعیین کرد و بسیاری از تحرکات تروریستی خونین خود را در این استان انجام داد. انفجار‌های انتحاری در مساجد امام زمان (عج) خیرخانه و پل خشک کابل، مسجد امام زمان (عج) شهر گردیز، حمله به تجمع جنبش روشنایی در کابل، حمله به مرکز آموزشی موعود در غرب شهرکابل، حمله به مرکز فرهنگی آموزشی تبیان، حمله انتحاری به مرکز توزیع شناسنامه در غرب کابل، حمله به مسجد شیعیان در هرات و ده‌ها حمله تروریستی دیگر که بیشتر شهروندان شیعه افغانستان هدف قرارگرفت از جنایت‌های داعش در چهارسال گذشته بود که براثر آن هزاران نفر شهید یا زخمی شدند.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز سه شنبه در سفر به استان ننگرهار در شرق این کشور، اعلام کرد: درپی مبارزه مشترک نظامیان افغان، سرانجام داعش در ننگرهار نابود شده است. اخبار بین الملل- اشرف غنی از تلاش مردم ننگرهار برای سرکوب داعش قدردانی کرد و افزود: هماهنگی و همکاری مشترک مردم و نظامیان افغان چنین دستاورد‌هایی را به دنبال دارد. رئیس جمهور افغانستان، همچنین به وزارت دفاع این کشور دستور داد نیرو‌های خیزش مردمی (شبه نظامیان طرفدار دولت افغانستان) در استان ننگرهار را در ارتش افغانستان جذب کند. داعش چهار سال پیش استان ننگرهار را به عنوان مرکز خلافت خود در افغانستان تعیین کرد و بسیاری از تحرکات تروریستی خونین خود را در این استان انجام داد. انفجار‌های انتحاری در مساجد امام زمان (عج) خیرخانه و پل خشک کابل، مسجد امام زمان (عج) شهر گردیز، حمله به تجمع جنبش روشنایی در کابل، حمله به مرکز آموزشی موعود در غرب شهرکابل، حمله به مرکز فرهنگی آموزشی تبیان، حمله انتحاری به مرکز توزیع شناسنامه در غرب کابل، حمله به مسجد شیعیان در هرات و ده‌ها حمله تروریستی دیگر که بیشتر شهروندان شیعه افغانستان هدف قرارگرفت از جنایت‌های داعش در چهارسال گذشته بود که براثر آن هزاران نفر شهید یا زخمی شدند.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله صافی گلپایگانی ظهر امروز در دیدار شهردار قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به برکات حضور حضرت معصومه (س) در قم اظهار داشت: ۲۳ ربیع‌الاول همزمان با سالروز ورود کریمه اهل‌بیت (ع) و روز قم باید گرامی داشته شود. وی مناسبت حضور حضرت معصومه (س) به قم را توفیقی عظیم برشمرد و افزود: ویژه‌برنامه‌های روز قم برای عموم مردم اعلام شود تا مردم جنبه‌ها و سوابق تاریخی قم را بدانند و تلاش شود جایگاه علم و فقاهت این شهر برای جهانیان معرفی شود. مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر شهرت قم به واسطه جنبه‌های مذهبی و فرهنگی و حضور محدثان و علما در این شهر تصریح کرد: اعتبار شهر قم از برکت حضور حضرت معصومه (س) بوده که باید تلاش شود جایگاه آن در سطح ملی و بین‌المللی تبیین شود. وی با اشاره به جایگاه ویژه شهر قم و شرایط ویژه این شهر یادآور شد: شهر قم از نظر اعتقادات، آداب‌ و رسوم و جایگاه معنوی و فرهنگی با دیگر کشورها متفاوت بوده که باید به ابعاد مختلف این شهر توجه شود. وی قم را مرکز شعائر اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: قم تاریخ جهان تشیع بوده و باید این میراث معرفی و حفظ شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- به مناسبت چهلمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین و گرامیداشت یاد و خاطر ۹۲ هزار شهید بسیجی سرافراز، مراسم پرفیض دعای ندبه در حسینیه شهدای بسیج منطقه افسریه برگزار می‌شود. براساس این گزارش، جامعه ستایشگران و مدیران هیأت‌های مذهبی کشور، جشن چهل سالگی بزرگداشت هفته بسیج را با تأکید بر مقابله همه‌جانبه با استکبار جهانی و حضور همه‌جانبه در عرصه‌های جدی انقلاب، برگزار خواهند کرد. بیشتر بخوانید: برای مطالعه گفت‌وگو رئیس سازمان بسیج مداحان پیرامون اشعار مداحی‌ها اینجا کلیک کنیدمحور حرکت جامعه ستایشگری در بزرگداشت هفته بسیج، تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و حرکت تحولی و تمدن‌ساز است. برنامه محوری جامعه ستایشگران، اجتماع پرشکوه شیعیان و بسیجیان شیفته و عاشقان دلسوخته در بامدادان جمعه و دومین روز از هفته پربرکت بسیج، در محافل دعای ندبه در همه مراکز استان‌ها و شهر‌های کشور است که مراسم محوری آن در تهران در محل حسینیه شهدای بسیج واقع در بزرگراه بسیج، منطقه افسریه، خیابان شهید رحیمی خواهد بود. این مراسم به‌صورت زنده از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر درست ۵ سال پیش در چنین روزی اخبار مبهم و متعددی از حمله به سفارت ایران در لبنان در رسانه‌های لبنانی و ایرانی منتشر شد. اخبار تایید کننده هولناکی ماجرا را نشان می‌داد: «طی دو انفجار انتحاری در مقابل سفارت ایران در بیروت، ۲۳ نفر شهید و بیش از ۱۵۰ نفر زخمی شده بودند.» به جز رایزن فرهنگی ایران و همسر یکی از دیپلمات‌های ایرانی‌، بقیه قربانیان این حادثه، شهروندان لبنان بودند و یکی از آنها رضوان فارس، مامور لبنانی حفاظت سفارت ایران بود. اما خسارت فرهنگی بزرگ ایران در این اتفاق درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری بود. اما متأسفانه این مأموریت دوامی نیافت و ابراهیم انصاری طی انفجارهای تروریستی صبح امروز در مقابل سفارت ایران که به شهادت دست کم ۲۳ نفر و مجروحیت بیش از ۱۴۰ نفر دیگر انجامید به لقاء الله پیوست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
رضایی ادامه داد: در این اثر، داستان‌ها در دسته کرامات، معجزات و داستان‌های شگفت طبقه‌بندی می‌شود و روایاتی که از عناصر شگفتی برخوردار است برای نگارش انتخاب شده است. جنس کار، جنس بازنویسی است و بعضا وارد بازآفرینی نشده‌اند و نویسنده بین داستان مدرن و حکایت‌نویسی مردد است. رضایی با تاکید بر اینکه ما تحقیقات اجتماعی کاملی درباره دوره‌های مختلف تاریخی نداریم، یادآور شد: داستان تاریخی خواننده را به قلب تاریخ می‌برد و ضروری است نویسندگان به فضای تاریخی نزدیک شوند تا به تصویرسازی‌های مخاطب کمک شود. این نویسنده و منتقد ادبی بیان کرد: اثر تاریخی خوب کاری است که حتی اگر اسم و عناوین شخصیت‌ها را نیز حذف کنیم بازهم زندگی و روایت آن دوره را بازگو نماید. همچنان که نیاز داریم داستان‌ها نوشته و در مورد آن نقد شود تا از مجموع آن به برآیند بهتری برسیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
جنس کار، جنس بازنویسی است و بعضا وارد بازآفرینی نشده‌اند و نویسنده بین داستان مدرن و حکایت‌نویسی مردد است. رضایی با تاکید بر اینکه ما تحقیقات اجتماعی کاملی درباره دوره‌های مختلف تاریخی نداریم، یادآور شد: داستان تاریخی خواننده را به قلب تاریخ می‌برد و ضروری است نویسندگان به فضای تاریخی نزدیک شوند تا به تصویرسازی‌های مخاطب کمک شود. این نویسنده و منتقد ادبی بیان کرد: اثر تاریخی خوب کاری است که حتی اگر اسم و عناوین شخصیت‌ها را نیز حذف کنیم بازهم زندگی و روایت آن دوره را بازگو نماید. وثوق‌کیا با ذکر نمونه‌ای از آثار تاریخی نوشته شده در چند سال اخیر تصریح کرد: آثار نویسندگانی همچون سعید تشکری از فضای تاریخی، تصویر خوبی را به مخاطب ارائه می‌کند. عابدی گفت: طبق این رویکرد معتقدم هنوز داستان‌های بزرگ نوشته نشده‌اند و آنچه نوشته شده شبیه به یک لالایی پیش از خواب است.
فارسفارس22 ساعت قبل
به مناسبت چهلمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین و گرامیداشت یاد و خاطر ۹۲ هزار شهید بسیجی سرافراز، مراسم پرفیض دعای ندبه در حسینیه شهدای بسیج منطقه افسریه برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، به مناسبت چهلمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین و گرامیداشت یاد و خاطر ۹۲ هزار شهید بسیجی سرافراز، مراسم پرفیض دعای ندبه، در روز جمعه اول آذرماه، همراه با اقامه نماز جماعت صبح و سخنرانی حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان و قرائت دعا و مدیحه‌سرایی محمدرضا طاهری در حسینیه شهدای بسیج در منطقه افسریه برگزار می‌شود. براساس این گزارش، جامعه ستایشگران و مدیران هیأت‌های مذهبی کشور، جشن چهل سالگی بزرگداشت هفته بسیج را با تأکید بر مقابله همه‌جانبه با استکبار جهانی و حضور همه‌جانبه در عرصه‌های جدی انقلاب، برگزار خواهند کرد. محور حرکت جامعه ستایشگری در بزرگداشت هفته بسیج، تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و حرکت تحولی و تمدن‌ساز است. این مراسم به‌صورت زنده از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/قم سخنران حرم حضرت معصومه (س) گفت: بنابر فرمایش امام صادق علیه‌السلام، قم قطعه‌ای از بیت‌المقدس است و اگر اهل قم نبودند دین متلاشی و نابود می‌شد. قم قطعه‌ای از بیت‌المقدس استوی افزود: بنابر روایت متعدد به شفاعت این بانوی کرامت شیعیان وارد بهشت خواهند شد و بنابر فرمایش امام صادق علیه‌السلام این شهر مقدس و این سرزمین قطعه‌ای از بیت‌المقدس است و اگر اهل قم نبودند دین متلاشی و نابود می‌شد. استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: حضرت معصومه سلام‌الله علیها از صاحبان زیارت ماثوره هستند و بنابر روایت امام جواد علیه‌السلام هر فردی ایشان را در قم زیارت کند بهشت بر او واجب خواهد شد. بندانی نیشابوری یادآور شد: در تاریخ قدیم قم آمده است در شوارع اصلی شهر، خانم‌ها تردد نداشته‌اند در حالی‌که امروزه در شوارع اصلی شهر قم با کثرت تردد بانوان مواجه هستیم. بی‌حجابی و گرانفروشی زیبنده قم نیستاستاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: این شهر حرم اهل‌بیت (ع) است و باید مواظب چشم، گوش، زبان، اعمال و کردار خود باشیم و بی‌حجابی، ربای بانکی، موسیقی، نزول، گرانفروشی و غیره زیبنده حرم اهل‌بیت (ع) نیست.
ایلناایلنا1 روز قبل
تحلیلگر مسائل منطقه گفت: دموکراسی توافقی، دخالت خارجی و سهم‌خواهی سه عامل اصلی مشکل‌های لبنان است. این در حالیست که «سعد الحریری» از سمت نخست‌وزیری لبنان استعفاء داد و حالا به عنوان سرپرست، اداره کننده دولت لبنان است. این بدان معناست که وی هم‌اکنون کابینه و امور اجرایی لبنان را اداره می‌کند و بر تمام فعالیت‌های قوه اجرائیه لبنان نظارت کامل دارد. از این منظر سه عنصر دموکراسی ترکیبی، ‌ سهم‌خواهی و دخالت خارجی از موضوع‌هایی هستند که باعث شده این کشور وارد بحران شود و خلاء قدرت در آن به وجود بیاید. لذا تمام این مولفه‌ها به خوبی در حال نمایان کردن آینده‌ای است که مردم لبنان قبلا آن را تجربه کرده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- پایگاه العربیه، پایگاهی است که به فضل دلار‌های نفتی سعودی، بطور شبانه روزی اخبار و گزارش‌های دروغین را نقل می‌کند، اما اینبار به سراغ جعل کدام اخبار رفته است؟! روشن است که این تاریخ، همان تاریخی است که گروه تروریستی وهابی داعش، یک سوم خاک عراق را اشغال کرده و به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده بود. مفاد اسناد ادعایی آمریکا درباره المالکی توسط منابع نظامی بلندپایه و نزدیک به سپهبد حاتم المکصوصی رییس سازمان اطلاعات ارتش عراق در دولت المالکی و مدیر فعلی بخش مهندسی ارتش عراق تکذیب شد. این منابع افزودند که اسناد به اصطلاح لو رفته درباره همکاری اطلاعاتی مزبور، موضوعی طبیعی و در چارچوب بند‌های توافق چهارجانبه است. قبل از آنکه پاسخ به ادعا‌های نیویورک تایمز را پایان دهیم باید به دروغ بزرگ دیگری نیز درباره به اصطلاح عملیات شبه نظامیان وابسته به ایران برای پاکسازی جرف الصخر اشاره کنیم.
فارسفارس1 روز قبل
اما نه تنها موفق به این مهم نشدند که تا کنون به دیل هشیاری مردم، مسئولین و مرجعیت، طرف‌های خارجی و جریانات نفوذی داخلی در عملیاتی کردن اهداف خود ناکام ماندند. اقدامات و سیاست‌های دولت بغداد در تحقق خواسته‌های مردم عراق با حمایت گروه‌های سیاسی و همینطور با پشتوانه رهنمودهای حکیمانه مرجعیت عالی شیعیان آن کشور یعنی آیت الله سیستانی، در حال اجرا است. در آخرین مواضع مرجعیت عالی این کشور که از سوی نماینده آیت الله سیستانی در خطبه‌های نماز جمعه کربلا قرائت شد نکات قابل تاملی در خصوص تحولات اخیر در عراق به چشم می‌خورد که متعاقب آن بسیاری از شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی از مواضع مرجعیت حمایت و آن را نقشه راه برون رفت از بحران فعلی کشور قلمداد کردند. _ نخست وزیر، نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی)، وزیر کشور، رهبر جریان حکمت ملی، گروه مقاومت اسلامی نجبا و برخی دیگر از شخصیت‌ها و گروه‌ها داخلی عراق در بیانیه‌ها و مواضع جداگانه‌ای از رهنمودهای مرجعیت حمایت کرده و آن را نقشه راه برون رفت از بحران عراق عنوان کردند. بر اساس آنچه که نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق از دیدارش با آیت الله سیستانی گفته، ایشان از عدم جدیت لازم گروه‌های سیاسی در جهت اصلاحات در کشور نگران است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، «شیخ عیسی قاسم» رهبر شعیان بحرین در گفت‌وگو با دفاع‌پرس با تاکید بر اینکه «فلسطین» موضوع اول جهان اسلام است، اظهار داشت: اتحاد امت اسلامی در قضیه فلسطین عزت و اقتدار را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. وی گفت: تلاش امت اسلامی برای نجات فلسطین از دست اشغالگران صهیونیستی، موجب می‌شود این امت وحدت خود را بازیابد و به یک امت واحد و یکپارچه تبدیل شود. رهبر شیعیان بحرین در ادامه با اشاره به کنفرانس وحدت اسلامی خاطرنشان کرد: این کنفرانس هر سال با حضور شخصیت‌ها و چهره‌های شاخص جهان اسلام اعم از شیعه و سنی به مناسبت هفته وحدت در ایران برگزار می‌شود که مناسبت و موضوع برگزاری آن خیلی مهم است و با آینده امت و جهان اسلام ارتباط زیادی دارد. وی با بیان اینکه کنفرانس وحدت اسلامی به خون امتی وصل است که برای بنای جهان اسلام از جان خود گذشته‌اند، گفت: امیدوارم تمام ملت‌های اسلامی در راه تحقق امت واحده تلاش کنند. انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانه‌ها

استان وان در یک نگاه

11+
کجاروکجارو1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اما نه تنها موفق به این مهم نشدند که تا کنون به دیل هشیاری مردم، مسئولین و مرجعیت، طرف‌های خارجی و جریانات نفوذی داخلی در عملیاتی کردن اهداف خود ناکام ماندند. اقدامات و سیاست‌های دولت بغداد در تحقق خواسته‌های مردم عراق با حمایت گروه‌های سیاسی و همینطور با پشتوانه رهنمودهای حکیمانه مرجعیت عالی شیعیان آن کشور یعنی آیت الله سیستانی، در حال اجرا است. در آخرین مواضع مرجعیت عالی این کشور که از سوی نماینده آیت الله سیستانی در خطبه‌های نماز جمعه کربلا قرائت شد نکات قابل تاملی در خصوص تحولات اخیر در عراق به چشم می‌خورد که متعاقب آن بسیاری از شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی از مواضع مرجعیت حمایت و آن را نقشه راه برون رفت از بحران فعلی کشور قلمداد کردند. _ نخست وزیر، نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی)، وزیر کشور، رهبر جریان حکمت ملی، گروه مقاومت اسلامی نجبا و برخی دیگر از شخصیت‌ها و گروه‌ها داخلی عراق در بیانیه‌ها و مواضع جداگانه‌ای از رهنمودهای مرجعیت حمایت کرده و آن را نقشه راه برون رفت از بحران عراق عنوان کردند. بر اساس آنچه که نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق از دیدارش با آیت الله سیستانی گفته، ایشان از عدم جدیت لازم گروه‌های سیاسی در جهت اصلاحات در کشور نگران است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، مراسم اعطای احکام جمعی از خدام بارگاه منور رضوی توسط حجت الاسلام والمسلمین مروی، تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد. در این مراسم که در تالار ولایت بارگاه منور امام هشتم شیعیان برگزار شد جمعی از خدام احکام خود را از تولیت آستان قدس رضوی دریافت کردند. انتهای پیام/۲۸۱/ز
تسنیمتسنیم1 روز قبل
از این سو به شیعه حمله می‌شد، از آن سو به تعدادی از اهل سنت یا به مساجد اهل سنت تعدی می‌شد. ما در بین علمای اهل سنت بزرگانی را در این جریان دیدیم که به شهادت رسیدند. از آن‌طرف تشیع انگلیسی کتاب‌هایی را منتشر کرد در تکفیر اهل سنت و حتی اهانت به اهل سنت. مهم‌ترین توصیه رهبر معظم انقلاب نسبت به وحدت اسلامی چه موردی است؟ یکی از مهم‌ترین سفارشات رهبر انقلاب اسلامی جداسازی بین اسلام راستین از اسلام دروغین است. یکی دیگر از علمای اهل سنت یکی از کشورها صراحتا به من می‌گفت، می‌گفت من مقلد رهبری‌ام و کتاب فتوای ایشان را بدهید.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/لرستان یک کارشناس مسائل سیاسی لرستان اظهار کرد: هفته وحدت، هفته اتحاد، برادری و باهم بودن مسلمانان است، چراکه امروز یکی‌از نقشه‌های دشمن در ایجاد تفرقه و گروه وهابیت و اجرای سیاست خبیث انگلیسی تفرقه بی‌انداز و حکومت کن و کارهایی دیگری که انجام می‌دهد، به دنبال ایجاد اختلاف بین اهل تسنن و تشیع است. وی با تأکید بر این‌که ما شیعیان و اهل سنت برادر بوده و وجه اشتراک زیادی با یکدیگر داریم، اظهار کرد: درعین حال وجوه اختلافی بین شیعیان و اهل سنت وجود دارد که می‌توانیم با کار فرهنگی، مفاهمه و مکالمه به تفاهم برسیم. امیری تصریح کرد: هفته وحدت، هفته اتحاد، برادری و باهم بودن مسلمانان است، چراکه امروز یکی‌از نقشه‌های دشمن در ایجاد تفرقه و گروه وهابیت و اجرای سیاست خبیث انگلیسی تفرقه بی‌انداز و حکومت کن و کارهایی دیگری که انجام می‌دهد، به دنبال ایجاد اختلاف بین اهل تسنن و تشیع است. امیری با بیان این‌که دشمنان بیشتر از وقت‌های دیگر دنبال ایجاد مشکل در بین مسلمانان هستند، اظهار کرد: براین اساس امروز بیشتر از هر روزی نیاز به وحدت در بین مسلمانان احساس می‌شود. مسلمان کشته شده است و دشمن به آرزوی خود که ایجاد اختلاف بین مسلمانان است رسیده‌است.
ایسناایسنا2 روز قبل
این دیپلمات کشورمان اضافه کرد: او متهم است که واسطه معامله سلاح بین عربستان و انگلیس است که در آن، قضیه رشوه باعث دادگاهی شدن برخی اشخاص شده است. ناکارآمدی دولت ناشی از همین نظام سهمیه‌ای، فساد سیستماتیک و نهادینه شده در کشور. ۲- خواست مردم برای برخورداری از خدمات رفاهی و اولیه‌ای که یک شهروند باید از آن برخوردار شود. وی اظهار کرد: بدهی لبنان و سودی که باید پرداخت کند و فساد در کشور بار سنگینی بر دوش نظام اقتصادی و مالی لبنان است. با قطع کمک‌ها به لبنان طبیعی است، سیستمی که عادت به قرض گرفتن از مجامع بین‌المللی و خصوصی دارد دچار مشکلاتی شود و نتواند بودجه‌بندی سالانه خود را ببندد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، حاکم بوساری رئیس پلیس ایالت کوگی نیجریه امروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: اعتراضات پس از انتخابات استانداری‌ها در روز گذشته آغاز و در ادامه به خشونت کشیده شده شد. بر اساس اعلام رئیس پلیس ایالت کوگی نیجریه، در جریان اعتراضات مذکور ۴ نفر جان خود را از دست دادند. حاکم بوساری در ادامه افزود: در این حوادث خشونت‌بار که در ایالات کوگی و بایلسا روی داد، شمار زیادی نیز زخمی شدند. گفتنی است دیروز در جریان انتخابات استانداری‌ها در ایالت بایلسا گروهی اقدام به ربودن صندوق اخذ آراء کردند که منجر به بروز درگیری و مجروحیت شمار بسیاری از مردم شد. این در حالیست که محمدو بوهاری رئیس جمهوری نیجریه که حادثه فجیع قتل عام شیعیان در زاریا را در کارنامه تاریک دوران تصدی خود دارد؛ تا کنون نتوانسته است هیچ اقدام مثبتی را برای جلوگیری از ادامه جریان‌های مشابه در سراسر کشورش به انجام برساند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد عصر امروز با حضور دانشجویان و فعالان فرهنگی دانشگاه و با هدف تبیین اهداف شهدا و ترویج آموزه‌های دفاع مقدس در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد در رشت برگزار شد. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد شهر رشت در این مراسم با بیان اینکه شهدا تجلی صفات عالیه بودند و این صفات را در جبهه‌های حق علیه باطل به نمایش گذاشتند اظهار داشت: شهدا با ایثارها و جانفشانی خود تجسم صفات عالیه و کمالیه شدند. حجت‌الاسلام قاسم قاسمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با مجاهدت امام (ره)، جانفشانی علما، مردم، جوانان و به برکت خون شهدا بیمه شد گفت: امروز دوران تثبیت و صدور پیام‌های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران است و ما نیز بر سر سفره‌ای نشسته‌ایم که شهدا برای آن جانفشانی کردند. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد شهر رشت با اشاره به رشادت‌های شهدا تصریح کرد: شهدا در هشت سال جنگ تحمیلی، سینه‌های خود را سپر بلا کردند و در مقابل دشمنان مسلح نظام ایستادگی کردند و مصیبت و سختی را همانند شربتی گوارا می‌دانستند و در برابر سختی‌ها صبر می‌کردند. وی با اشاره به گفتمان جهانی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی تبدیل به یک گفتمان جهانی شده و این به برکت خون شهدا است زیرا شهدا تربیت‌ شده مکتب اسلام و ائمه اطهار (ع) بودند و در این راه نیز به درجات عالی رسیدند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
آیت‌الله مکارم شیرازی در پیامی مبارزه با فساد را یک اصل مهم برای حل مشکلات اقتصادی دانست و گفت: نباید حاشیه‌ها را بزرگنمایی کرد و اصل موضوع را تحت تأثیر قرار داد. یکی از مراجع تقلید شیعیان در پیامی مبارزه با فساد را یک اصل مهم برای حل مشکلات اقتصادی دانست و گفت: نباید حاشیه‌ها را بزرگنمایی کرد و اصل موضوع را تحت تأثیر قرار داد. در بخشی از پیام آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی آمده است: شکی نیست که امروزه یکی از مشکلات مهم کشور، فساد در دستگاه‌هاست و مبارزه با آن از اهم مسائل است. همه ما قبول داریم مبارزه با فساد به‌خصوص در دستگاه‌های حکومتی به‌ویژه فسادهای کلان یک اصل مهم برای حل مشکلات اقتصادی است. نباید بزرگنمایی کرد و اصل موضوع را تحت تأثیر قرار داد.
فراروفرارو2 روز قبل
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است، گفت: مردم و مسئولان در خصوص دشمن مشترک هر دو یک وظیفه ویژه دارند. نظام را با تخصص باید حفظ کرد، این به تعبیری از اوجب واجبات است. آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: حفظ نظام از اوجب واجبات است، اگر اقدامی محققانه، عالمانه و همراه با «و أمرهم شوری» باشد، یک اقدامی خواهد شد که به نفع همه خواهد بود و اعتراض کسی را هم در پی نخواهد داشت. وی در پایان تأکید کرد: در نتیجه مسئولان باید وظیفه ‏شان مشخص باشد، آن‌ها ضامن هستند، اما مردم نیز شرعا وظیفه‏ دارند که به بهترین وجه از نظام دفاع کنند چرا که دشمن مشترک در کمین است. ما از ذات اقدس الهی می‎خواهیم به برکت خون‎های پاک شهدا این نظام را سالم نگه بدارد تا دست صاحب اصلی‎اش برسد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، آیین اختتامیه سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی شب گذشته با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس قوۀ قضائیه، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مهمانان کنفرانس وحدت از بیش از ۹۰ کشور جهان در سالن زرین هتل آزادی برگزار شد. در بخشی از این مراسم، فاطمه عبادی برگزیدۀ مسابقه عصر جدید، تصویری از لوگوی مجمع جهانی تقریب مذاهب را با شن تصویرگری کرد که بسیار مورد استقبال حاضران قرار گرفت. همچنین در این مراسم از سند چشم‌انداز و راهبرد مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در افق ۱۴۱۴ و تابلو فرش مقاومت برگرفته از آیاتی از قرآن کریم و تصاویر چهره‌های شناخته‌شده جبهه مقاومت با حضور حجت‌الاسلام رئیسی رئیس قوۀ قضائیه و آیت الله محسن اراکی رونمایی شد. به گزارش تسنیم، امسال سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با محوریت «وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی» در حالی برگزار شد که انقلاب اسلامی ایران ۴۰ سالگی خود را گذرانده بود و این امر بشارتی در دل مسلمانان جهان ایجاد کرد تا تحقق مسأله وحدت که در سالیان اخیر بسیار مورد تأکید رهبر انقلاب بوده است، بیش از پیش به منصه ظهور کشانده شود. تجدید میثاق میهمانان کنفرانس وحدت با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره)، دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، برگزاری ۲۰ کمیسیون و نشست تخصصی، تقدیر از شخصیت‌ها و نخبگان عرصه تقریب، برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام‌صادق (ع)، رونمایی از آثار هنری تقریبی، ارائه دستاوردهای تقریبی در قالب برپایی نمایشگاه و غرفه در حاشیه کنفرانس وحدت و … از جمله برنامه‌های سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی بود.
ایلناایلنا3 روز قبل
تحلیلگر مسائل منطقه گفت: گزینه جدید نخست‌وزیری لبنان کارنامه سیاسی نسبتا خوبی دارد اما او هم به فساد آلوده است. این مدل از ساختار سیاسی در آن زمان برای تقسیم قدرت بدون دعوا و درگیری صورت گرفت تا تمام طیف‌ها بتوانند در جای جای ساختار سیاسی لبنان حضور داشته باشند و سهم خود را کسب کنند. مشکل اصلی لبنان و به صورت کلی ایراد ساختار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی این کشور نفوذ ثروتمندان است؛ این طیف از سرمایه‌داران لبنانی در تمام احزاب حضور دارند و اتفاقا سعد الحریری هم از همین طیف به حساب می‌آید. لذا این طیف از سیاسیون لبنان درک درستی از مطالبات مردم ندارند و اتفاقا محمد الصفدی هم در همین طیف خلاصه می‌شود. وی در پایان تصریح کرد: بر اساس داده‌های موجود احزاب سیاسی لبنان با نخست‌وزیری محمد الصفدی موافقت کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| شیخ عیسی قاسم در پاسخ به این سوال که چرا موضوع فلسطین به محور وحدت اسلامی تبدیل شده است، اعلام کرد: دلیل این مساله بزرگی مشکلات فلسطین است. مشکل فلسطین بسیار بزرگ است و اگر مسلمانان، حامی مردم فلسطین برای آزادی این سرزمین از دست اشغالگرلان نباشند، فاجعه‌ بزرگی به بار خواهد آمد. رهبر شیعیان بحرین که در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی گفت‌وگو می‌کرد، تاکید کرد: مساله‌ فلسطین انگیزه بزرگی برای وحدت امت اسلامی است. او در رابطه با نقش ایران در وحدت اسلامی نیز اعلام کرد: ایران پرچم‌دار وحدت اسلامی است. این دوره از کنفرانس وحدت اسلامی در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه در تهران با محوریت فلسطین و دفاع از مسجدالاقصی برگزار شده بود.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 روز قبل
به گزارش شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان در پیامی گفت: متأسفانه در حالی که گرانی، تورم و بیکاری بسیاری از اقشار مملکت را در وضعیت سخت و ناراحت کننده‌ای قرار داده، طرحی در شب میلاد رسول رحمت (صلی‌الله علیه و آله وسلم) توسط سران قوا تصویب شد که موجب تأسف و نگرانی شدید است. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که لغو این طرح را اعلام کنند و برای رفع مشکلات مردم با مشورت بزرگان و اساتید علم اقتصاد اقدام فوری کنند.

به انتهای لیست رسیدید