آخرین و مهم‌ترین اخبار صادرات نفت
صادرات نفت

اخبار « صادرات نفت »

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، از بازی‌های پایانی هفته بیستم لیگ برتر، عصر روز گذشته تیم شهرخودرو توانست برابر نفت مسجدسلیمان به برتری برسد. اما نکته جالب این دیدار و پیروزی در آن، به حضور دو سرمربی فعلی و قبلی این تیم بر می‌گردد. در حالی که یحیی گل محمدی به ماه‌های آخر حضور یک سال و نیمه خود در مشهد رسیده بود در دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، باید در دیداری حساس به مصاف مهدی تارتار می‌رفت. روز گذشته اما پس از سه، چهار ماه تیم شهرخودرو از بازی‌های هفته بیستم باز هم روبروی شاگردان مهدی تارتار قرار گرفت و جالب اینکه این بازی نیز در خانه این تیم برگزار می‌شد. با این نتیجه می‌توان گفت پس از پایان بازی روز قبل آقامجتبی توانست پس از برتری برابر مهدی تارتار و تیمش، انتقام آقایحیی را از نفت مسجدسلیمان بگیرد و به این ترتیب سه دیدار این دو تیم در فصل فوتبالی فعلی با یک تساوی و یک برد برای طرفین به پایان برسد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه عصر امروز پس از دیدار با رؤسای دانشگاه‌ها در جمع خبرنگاران گفت: مروز سکوی A فاز ۱۳ نصب شد که جزو آخرین سکوهای پارس جنوبی است و آخرین سکوی این فاز نیز تا آخر امسال نصب می‌شود. وی افزود: با نصب آخرین سکوی فاز ۱۳ تا پایان امسال، عملا نصب سکوی ۲۷ فاز پارس جنوبی به پایان می‌رسد. وزیر نفت دلیل نوسانات قیمت نفت در بازار را ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: بازار نفت محور گفت‌وگوی تلفنی با وزیر انرژی روسیه بود؛ به اعتقاد او کاهش تولید بیشتر تا پیش از نشست ماه مارس ضروری نیست. زنگنه ادامه داد: در نشست ماه مارس اوپک شرکت خواهم کرد و پروازم با «ایران ایر» خواهد بود. وزیر نفت همچنین گفت: بخشنامه مبارزه با کرونا در صنعت نفت را ابلاغ کردم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز از دهلی و سنگاپور، پالایشگران هندی، سومین واردکننده بزرگ نفت در جهان، با فراوانی انتخاب‌های موجود برای خرید انواع کمیاب نفت خام مواجه‌اند. این فراوانی پس از شیوع ویروس کرونا و کاهش پالایش نفت خام و در پی آن کاهش تقاضا در چین رقم خورده است. راماچاندران، مدیر پالایشگاه‌های شرکت بهارات پترولیوم هند دراین باره گفت: فرصت‌های ایجادشده در بازارهای هند از اتفاق‌های روی داده در چین نشأت می‌گیرند. نوع نفت خام دریافتی، بسیار ارزان‌تر از نوع نفت خامی است که پیش از این دریافت می‌کردیم و این مسئله قابل توجه است. به‌دنبال شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای نفت خام و افزایش سطح ذخیره‌سازی‌های نفت خام و سوخت چین در ماه فوریه، پالایشگران چینی تولید خود را حداقل یک و نیم میلیون بشکه در روز کاهش دادند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
به هر حال صنعت نفت در بخش پایین‌دستی پالایشی و پتروشیمی سابقه‌ای طولانی دارد وظرفیت‌ها در این صنعت بسیار زیاد است. وزارت نفت در این حوزه فقط اجرا کننده است و پیشنهادی از وزارت نفت خواسته نشده است. زنگنه درباره روند نزولی قیمت نفت گفت: کرونا عامل اصلی نوسانات قیمت نفت است. این ویروس باعث شده که فعالیت‌های اقتصادی در چین تعطیل شود و تقاضا برای نفت کاهش یافته است. وزیر نفت گفت: اوپک تلاش می‌کند که عرضه را کاهش دهد تا قیمت نفت کاهش پیدا نکند و تصمیم‌گیری درباره این موضوع به اجلاس ۱۵ اسفندماه موکول شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وی عنوان کرد: بر اساس سیاست‌های کلی وزارت نفت در حوزه توسعه میدان‌ها، لزوم حضور در بازار رقابتی و حفظ سهم بازار، سرمایه‌گذاری در بخش دریا و توسعه ناوگان حفاری دریایی در خلیج فارس اهمیت خاصی دارد و این مهم به برنامه‌ریزی مناسب و همگام با وضع بازار و توسعه و ارتقای ناوگان حفاری نیاز دارد. ثقفی گفت: با توجه به نقش مهم عملیات حفاری در پیشبرد پروژه‌های توسعه میدان‌های نفتی و گازی و با توجه به اینکه شرکت دی‌سی‌آی مجری یکی از نخستین پروژه‌های EPDF در کشور است، به توسعه ظرفیت‌های خود در این زمینه توجه جدی دارد. این شرکت با در اختیار داشتن نیروی ماهر، متخصص و دانش‌آموخته ایرانی در ادامه توسعه فعالیت‌های خود به دنبال در اختیار گرفتن دستگاه حفاری جدید خارجی یا داخلی برای پیشبرد اهداف خود است. وی با اشاره به اینکه این شرکت به یک دستگاه حفاری دریایی ۳۵۰ فوتی با قابلیت اسکید ۷۰ فوت نیاز دارد، افزود: شرکت دی‌سی‌آی می‌تواند راهبری این دستگاه جدید را به‌ عهده گیرد. شرکت دی‌سی‌آی در سال ۱۳۸۸ به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه و زیر مجموعه شرکت توسعه پترو ایران با هدف تامین دستگاه‌های حفاری دریایی و ارائه خدمات مربوطه تاسیس شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وزیر نفت گفت: بین بخش‌های بالادستی صنعت نفت و دانشگاه‌ها پیوند خوبی برقرار شده و دیگر همدیگر را دفع نمی‌کنند؛ امیدواریم این همکاری و نیاز مشترک به یکدیگر در عمل برای توسعه کشور استفاده شود. اعتمادآنلاین| بیژن زنگنه، وزیر نفت، امروز (دوشنبه، پنجم اسفندماه) در دیدار با رؤسای دانشگاه‌های طرف قرارداد صنعت نفت در حوزه انستیتوهای تحقیقاتی پایین دست گفت: حدود یک ماه پیش طرح‌های بالادستی صنعت نفت با حضور رؤسای دانشگاه‌ها بررسی شد و امیدواریم آثار تصمیم‌های گرفته شده در آن نشست، به‌زودی مشخص شود. وی در این نشست از انستیتوهای تحقیقاتی خواست با ارائه عملکرد، مشکلات خود را صریح بیان کنند. این نشست که رؤسای دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت ایران، پژوهشگاه صنعت نفت، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در آن حضور دارند، هم اکنون در حال برگزاری است. بر اساس این گزارش، اسفندماه ۱۳۹۵، ۱۲ قرارداد پژوهشی در حوزه پایین‌دستی صنعت نفت امضا شد که چهار قرارداد میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی با دانشگاه‌های شیراز، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، پنج قرارداد میان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با دانشگاه‌های تهران، شیراز، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان و همچنین سه قرارداد میان شرکت ملی گاز ایران با دانشگاه‌های تهران و علم و صنعت ایران (شرکت OTC به عنوان همکار دانشگاه علم و صنعت) و پژوهشگاه صنعت نفت بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
کارشناس فروشجنسیت: خانم، آقامسلط به Office به ویژه Word و Excel و Power Pointحداقل کارشناسی فنی، بازرگانی و یا رشته‌های مرتبطآشنا به اصول و مبانی فروشمسئولیت پذیر، با پشتکار و انگیزه بالا و علاقمند به کار تیمیمسلط در نامه نگاری و مذاکرات تلفنیبرگزاری جلسات دارای نظم و دقت و سرعت عمل در انجام امور روابط عمومی قویآشنا به فنون مذاکره و برقراری ارتباط موثر با دیگرانعلاقمند به یادگیریآشنایی به زبان انگلیسی امتیاز ویژه محسوب می‌شودترجیحا ساکن غرب تهرانحقوق ثابتبیمه تامین اجتماعیاز متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به ایمیل زیر ارسال نمایند. اطلاعات تماسایمیل resome. pr@gmail. comآدرس: محل کار: بزرگراه فتح

چهاردهمین شماره مجله تصویری نفت و انرژی (متنا)

شاناشانا1 روز قبل
شانا _ گروه فیلم: شاید انتخاب نمی‌کنیم که کجا متولد شویم اما انتخاب می‌کنیم محل تولدمان چه سرنوشتی داشته باشد. انتخاب می‌کنیم که راه برویم یا بدویم، بنشینیم یا برخیزیم، در خواب فرو رویم یا بیداری را تجربه کنیم. انتخاب می‌کنیم از میان تمام راه‌های ممکن، چگونه بین خطوط حرکت کنیم. بین خطوط اخلاق، بین خطوط شایستگی و بین خطوط تدبر. متنا مجله تصویری نفت و انرژی، با احترام به اراده و عزم توانگران بیدار این سرزمین، ادامه راه را برای همه مخاطبان خود سهل و میسر آرزو می‌کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
بازار S&P ۵۰۰ نیز ۳٫۲ درصد و Nasdaq حدود ۴٫۳ درصد سقوط کردند. سقوط شاخص سهام در آمریکا پس از سقوط روز دوشنبه بازارهای سهام در آسیا و اروپا رخ داد. شاخص سهام KOSPI کره جنوبی روز دوشنبه حدود ۳٫۹ درصد سقوط کرد که بدترین روز بازار سهام این کشور از ماه اکتبر ۲۰۱۸ تاکنون است. در ایتالیا نیز با افزایش آمار قربانیان و مبتلایان کرونا، شاخص مهمترین بازار سهام بیش از ۵٫۷ درصد کاهش یافت. علاوه بر این، شاخص بازار سهام FTSE ۱۰۰ انگلیس ۳٫۵ درصد، DAX آلمان ۴ درصد، CAC ۴۰ فرانسه ۴ درصد و HSI هنگ کنگ ۱٫۸ درصد کاهش یافت.
تابناکتابناک1 روز قبل
سرمایه‌گذاران با نگرانی زیاد تحولات مربوط به شیوع ویروس کرونا در خارج از چین را زیر نظر گرفته‌اند. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا به ۱۵۲ نفر رسید و ۴ نفر هم جان خود را به این علت از دست دادند. قیمت شاخص نفت خام برنت در بورس کالای شانگهای ۴٫۷ درصد و قیمت قرارداد آتی نفت کوره در بورس بین‌المللی انرژی چین، ۴٫۲ درصد کاهش یافت. گسترش ویروس کرونا سبب کاهش شدید تقاضای نفت خام چین و سقوط قیمت این کالا در جهان شده است. درهم امارات نیز ۴۲۴۰ تومان قیمت گذاری شده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا به نقل از رویترز به علت شیوع سریع ویروس کرونا در چند کشور خارج چین و نگرانی سرمایه گذاران در مورد تقاضا برای نفت، قیمت نفت در معاملات امروز بیش از سه درصد افت کرد. همچنین ارزش بازارهای بورس دنیا به علت نگرانی در مورد تاثیر رشد جدید ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان در کره جنوبی، ایران و ایتالیا کاهش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۲٫۲۲ دلار کاهش ۵۶٫۲۸ دلار و هر بشکه نفت خام امریکا به ۱٫۹۹ دلار کاهش ۵۱٫۳۹ دلار معامله شدند. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در این رابطه گفت: «قیمت نفت همچنان آسیب پذیر می‌ماند زیرا تاجران انرژی با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا قیمت گذاری نمی‌کنند.» «درحالی که برخی بخش‌های چین در مورد کرونا از بهبود وضعیت خبر می‌دهند، بازارهای مالی متشنج خواهد ماند تا ما ببینیم که این وضعیت در کره جنوبی، ایتالیا و ایران و ژاپن بهبود یابد.»
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- محمود فکری می‌گوید با مدیران نساجی مازندران به جمع بندی رسیده است. به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، محمود فکری مربی تیم خوشه طلایی ساوه در رابطه با مذاکراتش با باشگاه نساجی مازندران، اینگونه توضیح داد: خب ما ظهر با باشگاه نساجی مازندران جلسه داشتیم و فکر می‌کنم روی من به جمع بندی رسیده‌اند؛ ولی خودم دنبال این هستم که از باشگاه خوشه طلایی رضایت قلبی بگیرم. او ادامه داد: منتظر آقای پرویزی هستم تا با هم صحبت کنیم و اگر ایشان اوکی بدهند دیگر مشکلی برای حضور من در نساجی وجود ندارد. از مربی سابق نفت مسجد سلیمان و همینطور نساجی مازندران در این رابطه پرسیدیم که آیا مدیرعامل باشگاه خوشه طلایی با جدایی او موافقت می‌کند که فکری در واکنش به این موضوع گفت: به امید خدا همکاری می‌کنند و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشد. ارتباط خوبی با هم داریم و سرپرست تیم هم مصاحبه کرده و گفته مشکل خاصی نیست.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
محمود فکری مربی تیم خوشه طلایی ساوه در گفتگو با «ورزش سه» در رابطه با مذاکراتش با باشگاه نساجی مازندران، اینگونه توضیح داد: خب ما ظهر با باشگاه نساجی مازندران جلسه داشتیم و فکر می‌کنم روی من به جمع بندی رسیده‌اند؛ ولی خودم دنبال این هستم که از باشگاه خوشه طلایی رضایت قلبی بگیرم. او ادامه داد: منتظر آقای پرویزی هستم تا با هم صحبت کنیم و اگر ایشان اوکی بدهند دیگر مشکلی برای حضور من در نساجی وجود ندارد. از مربی سابق نفت مسجد سلیمان و همینطور نساجی مازندران در این رابطه پرسیدیم که آیا مدیرعامل باشگاه خوشه طلایی با جدایی او موافقت می‌کند که فکری در واکنش به این موضوع گفت: به امید خدا همکاری می‌کنند و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشد. ارتباط خوبی با هم داریم و سرپرست تیم هم مصاحبه کرده و گفته مشکل خاصی نیست. سعی می‌کنیم همکاری کنیم و به تعامل برسیم.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، با توجه به‌ماهیت بنزین و نقطه تبخیر پایین این سوخت، یکی از معضلات استفاده از آن کنترل بخاراتی است که حین سوخت‌گیری درهوا پخش می‌شود. حال پس از گذشت ۱۱ سال به‌اجرای فاز دوم این طرح رسیده‌ایم که جایگاه‌ داران را ملزم به‌ استفاده از دستگاه‌ هایی برای بازیافت بخارات بنزین می‌کند. این دستگاه بخارهای بنزین را جمع‌آوری کرده و فورا اقدام به‌بازگشت آن به‌چرخه توزیع سوخت می‌کند. بهران فقط یک روغن‌ ساز نیستشرکت بازرگانی بهران یکی از شرکت‌های اقماری وابسته به‌شرکت نفت بهران است که در سال ۱۳۷۳ با هدف مدیریت و نظارت بر جایگاههای عرضه سوخت و همچنین توزیع مویرگی محصولات بهران، ‌ فعالیت خود را آغاز کرد. بنابراین هرچندساعت یکبار جایگاه‌های توزیع سوخت بهران از جمله نقاط حساسی همچون نازل‌ها، پایانه‌های پرداخت هزینه سوخت (PayStation) و سایر نقاط جایگاه ضدعفونی شده تا هم مشتری‌‌های این جایگاه‌‌ها با خیال راحت اقدام به‌ سوخت‌ گیری کنند و هم کارمندان این مجموعه از ابتلا به‌این ویروس در امان باشند.»
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
نزدیک به ۵۰۰ شرکت در رشته‌های مختلف کاری در این رویداد پنج روزه، توانمندی‌ها و محصولات خود را عرضه کردند. در بازدید سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تولیدکنندگان مختلف، دغدغه‌های خود را با وی در میان گذاشتند. در بازدید سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تولیدکنندگان مختلف، دغدغه‌های خود را با وی در میان گذاشتند. بر اساس این قرارداد، قرارگاه خاتم با توجه به پروژه ریل ملی، با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، انجام برخی پروژه‌های ریلی، خصوصا خط آهن چابهار را بر عهده می‌گیرد. برگزاری نشست‌های ارائه نیازمندی‌های فناورانه هلدینگ‌های تخصصی قرارگاه خاتم الانبیا با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و … از جمله دیگر بخش‌هایی بود که در حاشیه نمایشگاه برگزار شد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارششاخص کل در پایان معاملات امروز با رشد ۴۸۳۱ واحدی توانست بار دیگر کانال جدیدی را فتح کرده و تمام کارشناسان انگشت به دهان فرو برده و رشد بورس را تماشا کنند. در گروه بانکی‌ها نیز وضعیت نوسانی است، گزارش‌های یک ماه و ۹ ماه غول‌های بانکی چنگی به دل نزده و گویی این نمادها وارد وضعیت اصلاح قیمتی شده‌اند. با نزدیک شدن عید نوروز بازار گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی رشد داشته و این گروه در وضعیت مناسبی قرار دارند، سردسته این گروه نماد کسرا است که اکنون در موج پنجم صعود خود قرار داشته و در آینده‌ای نزدیک موج اول صعود را شروع خواهد کرد. فلزات اساسی وضعیتی نسبتا مناسب دارند اما بزرگان این گروه نیز وضعیت به سامانی ندارند در گروه فرآورده‌های نفتی این وضعیت به همین منوال پیش رفته اما حجم قرمزهای گروه نفت بسیار بیشتر از فلزات اساسی است. غول‌های خودرویی نیز وضعیت مناسبی نداشته و حتی بازار شب عید نتوانسته آنان را در محدوده مثبت پیش ببرد.
روزنوروزنو1 روز قبل
کاوه ستوده در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر در خصوص وضعیت نهایی دیاباته اظهار داشت: این بازیکن در بازی مقابل نفت مسجد سلیمان مصدوم شد و ما کار درمانی را شروع کردیم، ولی نیمه تمام ماند و با تصمیم کادر فنی به مسافرت رفت. وی ادامه داد: موقع بازگشت ما وقتی MRI گرفتیم وضعیت حاد بود. با اینکه دکتر نوروزی در سمینار بودند به همین علت آن را نصف و نیمه رها کردند. دکتر ستوده در خصوص وضعیت نهایی دیاباته گفت: MRI شیخ دیاباته اصلا خوب نبود و او تا پایان اسفند ماه قطعا در دسترس نیست.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، قیمت قراردادهای آینده انرژی در بورس شانگهای چین در معاملات امروز بیش از ۴ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد در بیش از یک هفته اخیر رسید. قیمت شاخص نفت خام برنت در بورس کالای شانگهای ۴٫۷ درصد و قیمت قرارداد آتی نفت کوره در بورس بین‌المللی انرژی چین، ۴٫۲ درصد کاهش یافت. گسترش ویروس کرونا سبب کاهش شدید تقاضای نفت خام چین و سقوط قیمت این کالا در جهان شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
با این حال هنوز از ستاد هماهنگی خدمات سفر، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی، به عنوان متولیان سفر، خبری درج نشده که جلسه برای این وضعیت تشکیل داده باشند. در آغاز بحران کرونا و در حالی ن‌که سایر کشورها اقدامات فوری را در ارتباط با چین به اجرا گذاشتند، دولت جلسه‌ای برگزار کرد و به خواست وزارت بهداشت، مصوب کرد پروازها به چین متوقف شود. وزیر بهداشت اکنون اعلام کرده است که ناقلان چینی، منشاء ویروس جدید کرونا در ایران بوده‌اند. حالا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور از ابلاغ دستورالعمل‌ها و اقدامات پیشگیرانه این سازمان به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا خبر می‌دهد. توجیه مسؤولان گردشگری در نوروز سیل‌زده این بود که به عنوان متولی گردشگری و سفر نمی‌توانند از مردم بخواهند سفر نروند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش وزارت نفت، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه) در دیدار با رؤسای دانشگاه‌های طرف قرارداد صنعت نفت در حوزه انستیتوهای تحقیقاتی پایین دست گفت: حدود یک ماه پیش طرح‌های بالادستی صنعت نفت با حضور رؤسای دانشگاه‌ها بررسی شد و امیدواریم آثار تصمیم‌های گرفته شده در آن نشست، به‌زودی مشخص شود. وی در این نشست از انستیتوهای تحقیقاتی خواست با ارائه عملکرد، مشکلات خود را صریح بیان کنند. این نشست که رؤسای دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت ایران، پژوهشگاه صنعت نفت، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در آن حضور دارند، هم اکنون در حال برگزاری است. بر اساس این گزارش، اسفندماه ۱۳۹۵، ۱۲ قرارداد پژوهشی در حوزه پایین‌دستی صنعت نفت امضا شد که چهار قرارداد میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی با دانشگاه‌های شیراز، صنعتی امیرکبیر، تربیت مدرس و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، پنج قرارداد میان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با دانشگاه‌های تهران، شیراز، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان و همچنین سه قرارداد میان شرکت ملی گاز ایران با دانشگاه‌های تهران و علم و صنعت ایران (شرکت OTC به عنوان همکار دانشگاه علم و صنعت) و پژوهشگاه صنعت نفت بوده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
رئیس جمهور الجزایر افزود: کارگران در سال ۱۹۵۶ علیه استعمار فرانسه قیام کردند و توانستند اتحادیه تاریخی خود را به رهبری شهید عیسات ایدیر پایه گذاری کنند. وی افزود: در سال ۱۹۷۱ مردم الجزایر توانستند به رهبری هواری بومدین نفت و گاز کشور خود را ملی کنند. این روزنامه در خبر دیگری به نقل از وزیر ارتباطات الجزایر نوشت: این کشور در نظر دارد یک شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای بین‌المللی برای بهبودی چهره الجزایر نزد افکار عمومی جهان راه اندازی کند. عمار بلحیمر افزود: الجزایر برای سنجش افکار عمومی مردم، موسسه‌ای را در این زمینه تاسیس خواهد کرد. وی با تاکید بر ضرورت عاری سازی فضای رسانه‌ایی از خبرهای نادرست گفت: باید اخبار در چارچوب حقیقی و قانونی منتشر شوند تا مردم به رسانه‌ها دوباره اعتماد پیدا کنند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرتیپ محمدرضا نقدی روز دوشنبه با حضور در مصلی امام خمینی (ره) تهران، از نمایشگاه «رونق تولید» بازدید کرد. معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در جریان این بازدید که به همراه سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری صورت گرفت، ضمن گفت‌ وگو با تولیدکنندگان، در جریان مشکلات و مسائل مختلف آن‌ها قرار گرفت. نقدی ادامه داد: پیام صنعت‌گران در این نمایشگاه این است که مدیران کشور به ظرفیت آن‌ها توجه بیشتری کنند. دستاوردهای نمایشگاه «رونق تولید» بسیار امیدبخش استوی با بیان اینکه دستاوردهایی که در نمایشگاه «رونق تولید» به نمایش گذاشته شده، بسیار امیدبخش است، گفت: این دستاوردها نشان‌دهنده این است که صنعتگران ما در اوج تحریم‌ها و بسته شدن درهای مبادلات علمی، با ابتکار و خلاقیت خود، از این محدودیت‌ها و گردنه‌های علمی عبور کردند. معاون هماهنگ‌کننده سپاه خاطرنشان کرد: اعتقاد و خودباوری باید در مدیران ما بیشتر از آن‌چه هست، وجود داشته باشد تا ظرفیت جوانان کشور را باور داشته باشند؛ چراکه با وجود این جوانان در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، موضوعی نیست که نتوانیم از آن نتیجه مثبت بگیریم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴ -شاید هنوز طبیعت ناب ایرانی به کمک بیاید و طعم ومزه خوش پسته ایران راه رابرای بازگشت تاج پادشاهی پسته ممکن سازد اما اکنون این پسته کاران کالیفرنیایی هستند که با تولید ۴۴۰ هزارتن پسته برقلمرو پسته حکمفرمایی می‌کنند. درحالی که ایرانیان از هر هکتار باغ پسته تنها یک تن برداشت دارند این رقم در آمریکا ۵تن است. با سقوط تولید پسته ایران در سال زراعی گذشته حالا تولید بسیاری از کشورها افزایش سطح زیر کشت پسته رادردستور کار قراردارند، به طوری که در سال زراعی جاری، گرجستان، ازبکستان، آذربایجان، ایتالیا، اسپانیا، چین و استرالیا، قزاقستان، رومانی و اوکراین به دنبال افزایش کشت و تولید پسته بودهاند. درگزارش یورونیوز در باره رقابت پسته کاران آمریکایی با ایران آمده است: ایالات متحده که تولید انبوه پسته را از سال ۱۹۷۶ آغاز کرده، اکنون از ایران به عنوان تولید کننده برتر جهان پیشی گرفته است. در فاصله سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹، ایران هنوز به طور متوسط ۴۰ درصد تولید جهانی پسته را در اختیار داشت و سهم آمریکا به ۳۳ درصد رسیده بود. در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم پسته در بازار جهانی حدود ۹ دلار است و بازده تولید آن در آمریکا به ازاء هر هکتار ۵ تن است که ۵ برابر بازده باغ‌های پسته ایران است.
ایسناایسنا1 روز قبل
در بازدید سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، تولیدکنندگان مختلف، دغدغه‌های خود را با وی در میان گذاشتند. «راه و شهرسازی، نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی، نیرو و ICT از جمله رشته‌هایی بود که شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و سایر تولیدکنندگان فعال در آن حوزه، محصولات ایران ساخت خود را به شرکت‌های متقاضی و بازدیدکنندگان عرضه کردند. امضای قرارداد چند جانبهامضای یک قرارداد چند جانبه با حضور قرارگاه خاتم الانبیا (ص)، شرکت ذوب آهن اصفهان و چند نهاد دولتی از جمله رویدادهای جنبی این نمایشگاه بود. بر اساس این قرارداد، قرارگاه خاتم با توجه به پروژه ریل ملی، با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، انجام برخی پروژه‌های ریلی، خصوصا خط آهن چابهار را بر عهده می‌گیرد. برگزاری نشست‌های ارائه نیازمندی‌های فناورانه هلدینگ‌های تخصصی قرارگاه خاتم الانبیا با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و … از جمله دیگر بخش‌هایی بود که در حاشیه نمایشگاه برگزار شد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
باشگاه خبرنگاران جوان: سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه نمایشگاه رونق تولید با بیان اینکه نمایشگاه امروز خیلی امید بخش است، گفت: در این نمایشگاه شور و شعف در میان صنعتگران و جوانان نخبه دیده می‌شود چرا که با وجود تحریم‌ها و بسته شدن مبادلات فنی به روی کشور، جوانان توانستند از بسیاری از گردنه‌های مهم فنی عبور کنند و علم و فناوری لازم را به دست آورند. او با اشاره به اهمیت نقش جوانان در عرصه صنعت کشور افزود: جوانان ما نشان دادند که با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌توانند وابستگی کشور را به ارز و فروش نفت کمتر کنند و شرایطی را فراهم کنند تا اشتغال‌زایی بیشتری ایجاد شود. معاون هماهنگی سپاه پاسداران با انتقاد از عملکرد برخی مدیران در حوزه صنعت نفت بیان کرد: چرا باید ۴۰ درصد از قطعات نفتی از خارج کشور وارد شود درحالیکه با همت مدیریتی و اعتماد و خودباوری به جوانان کشور می‌توان استفاده حداکثری از تولیدات داخلی داشت و قله‌های فناوری را یکی پس از دیگری فتح و بخش اعظمی از فناوری را بومی‌سازی کرد.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
تیم سرآسیایی در نیمه اول چند فرصت گل داشت اما سرانجام روی حرکت انفرادی قاسمی نژاد از پشت محوطه جریمه به گل رسید. ۳ نبرد هوایی موفق، ۲ پاس کلیدی و یک شوت که منجر به گل شد، باعث شد قاسمی نژاد با نمره فنی ۸٫۱ از سایت یازده، ستاره میدان شود. خلعتبری هم در این بازی نمایش خوبی داشت و نمره ۷٫۰ را گرفت. شهرخودرو در مجموع در فاز حمله در روزهایی که قاسمی نژاد نمایش خوبی دارد، بوی گل می‌دهد. نفت مسجدسلیمان هم هرچند با آرایش پایه ۲-۴-۴ بازی می‌کرد، اما متوسط استقرار عماد میرجوان (۹۰) خیلی عقب‌تر از جبورری (۷۰) است.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
با محرومیت باشگاه شهر خودرو مشهد از ۲ پنجره نقل و انتقالاتی, جمع تیم‌هایی که با این محرومیت در لیگ برتر فوتبال مواجه شد‌ه‌اند به عدد ۴ رسید. به گزارش وانانیوز، امروز (دوشنبه) کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال یک بار دیگر رای بر بسته شدن ۲ پنجره نقل و انتقالاتی برای یک باشگاه دیگر داد. با اضافه کردن ماشین‌سازی و شهر خودرو تعداد باشگاه‌هایی که هم‌اکنون دچار محرومیت نقل و انتقالاتی در لیگ برتر هستند به عدد ۴ می‌رسد. اتفاقاتی که فوتبال ایران به تبعات آن که محرومیت و جریمه است, عادت دارد. در این رابطه صنعت نفت آبادان, تراکتور تبریز, نساجی مازندران, پارس جنوبی, استقلال و پرسپولیس هم در نیم فصل برای جذب بازیکن دچار مشکل شدند و حتی در این بین آبادانی‌ها در نهایت موفق به کسب مجوز برای جذب بازیکن جدید نشدند.
ایرناایرنا1 روز قبل
این روزنامه به نقل از منابع مرتبط با پرونده مرزهای دریایی و نفت و گاز لبنان افزود: برخلاف گفته‌ها در این باره که «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه سفرش به لبنان با هدف بررسی موضوع مرزها و نفت وگاز لغو کرده است، طرف لبنانی اصلا در جریان این سفر قرار نداشته و هیچ مسوول آمریکایی چه در تیم شنکر چه در سفارت آمریکا در بیروت مقام‌های لبنان را در جریان این دیدار قرار نداده‌اند یا زمانی را برای انجام این دیدار درخواست نکرده‌اند. جمهوریت به نقل از این منابع، بدون ذکر نام آن‌ها نوشت: موضع لبنان درباره امتیاز ندادن در موضوع حاکمیت دریایی خود و حقش بر حوزه‌ها و منابع نفتی و گازی ثابت است و در حال حاضر توپ در زمین لبنان نیست. پیش از این مقام‌های بیروت این موضع خود را به هیات‌های آمریکایی اعلام کرده بودند و بیش از این، حرفی برای گفتن ندارند. روزنامه لبنانی اضافه کرد: اگر شنکر فردا یا سال بعد به بیروت سفر کند همین موضع را خواهد شنید و لبنان دنبال راه‌حلی است که منافع ملی کشور را برآورده کند نه راه حلی که هیات‌های آمریکایی ارایه و در آن تنها منافع رژیم صهیونیستی را مد نظر قرار ‌دهند. برغم گذشت ۲۰ سال از خروج نیروهای رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان و استقرار ۱۱ هزار تن از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل (یونیفل) در این منطقه، هنوز مرزهای زمینی و نیز دریایی فلسطین اشغالی با لبنان تعیین و ترسیم نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
عباس اسدورز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به رشد روزافزون بازار بانکرینگ و همچنین فناوری‌های سوخت‌رسانی و نیز استانداردهای محیط زیست گفت: نیاز به توسعه، بهبود و به‌روزرسانی این صنعت در کشور در حال افزایش است. اعتمادآنلاین|‌ مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب ایران در صنعت بانکرینگ (سوخت رسانی) گفت: سوخت مرغوب و با کیفیت، امنیت مرزها و جزایر کشور، عمق مناسب برای لنگرگاه کشتی‌ها و فاصله نزدیک بنادر ایران به آب‌های بین‌المللی را می‌توان در شمار ظرفیت‌های ایران برای توسعه این بخش دانست. عباس اسدورز، با اشاره به رشد روزافزون بازار بانکرینگ و همچنین فناوری‌های سوخت‌رسانی و نیز استانداردهای محیط زیست، نیاز به توسعه، بهبود و به‌روزرسانی این صنعت در کشور در حال افزایش است. مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اضافه کرد: این شرکت سازمانی عملیاتی است و در عین حال تخصصی که همه امور دریافت، ذخیره‌سازی، عملیات صادرات و واردات نفت خام، مواد نفتی و میعانات گازی، خدمات دریایی و همچنین ارائه خدمات اندازه‌گیری و آزمایشگاهی را برعهده دارد. اسدورز افزود: پایانه نفتی خارک به‌عنوان یکی از مناطق مهم و راهبردی شرکت پایانه‌های نفتی ایران و بزرگ‌ترین مرکز صادرات نفت خام کشور دارای بستر مناسب برای صنعت بانکرینگ است، زیرا ارتفاع جزیره، انتقال راحت سوخت به کشتی‌ها را ممکن می‌سازد و همچنین در مسیر بسیاری از کشتی‌های عبوری قرار دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارششهروز برزگر نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه (۵ اسفند) مجلس شورای اسلامی و پس از بیان نظرات موافقین و مخالفین کلیات لایحه بودجه سال آتی در تذکری گفت: بودجه سال ۹۹ از ایرادات زیادی برخوردار است به طوری که ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد فروش نفت از سوی دولت در نظر گرفته شده است این در حالی است که دولت اعلام کرده که می‌خواهد یک میلیون بشکه نفت در روز به فروش برساند. این در حالی است که ما هم اکنون فقط ۳۰۰ هزار بشکه نفت می‌‌فروشیم. اخبار سیاسی - نماینده مردم سلماس در مجلس تصریح کرد: دولت و کمیسیون تلفیق در سال آتی ۱۹۵ هزار میلیارد تومان مالیات در نظر گرفته که از مردم اخذ کند ضمن اینکه حجم زیادی از معافیت‌های مالیاتی هم وجود دارد. برزگر گفت: قطعا در بودجه سال ۹۹ ما شاهد کسری بودجه ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.

به انتهای لیست رسیدید

صادرات نفت

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار صادرات نفت را می‌خوانید