آخرین و مهم‌ترین اخبار صادرات نفت
صادرات نفت

اخبار « صادرات نفت »

قدس آنلاینقدس آنلاین5 دقیقه قبل
وزیر خارجه در پیامی توییتری با اشاره به ادامه تحرکات ضدایرانی مشاور امنیت ملی کاخ سفید، بر نقش او در زمینه توقیف ابرنفتکش گریس ۱ در جبل طارق تاکید کرد. قدس آنلاین: «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران بعد از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های غربی درباره نقش‌آفرینی مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران در جبل طارق، پیامی توییتری در این باره منتشر کرد. وزیر خارجه ایران که برای دیدار با مقام‌های ونزوئلایی و شرکت در نشست کشورهای عضو جنبش غیر متعهد، در کاراکاس حضور دارد، امروز یکشنبه در پیام توییتری نوشت: «دچار اشتباه نشوید: جان بولتون بعد از ناکامی در کشاندن دونالد ترامپ به جنگ قرن (با ایران) و به دلیل ترس از فروپاشی تیم ب، در حال رو کردن پخش کردن سم خود به سمت بریتانیا است به این امید که این کشور را به یک باتلاق بکشاند. فقط احتیاط و آینده‌نگری می‌تواند چنین ترفندهایی را خنثی کند». روزنامه «گاردین» امروز شنبه پیش از توییت محمد جواد ظریف، طی گزارشی در مورد توقیف نفتکش حامل نفت ایران در نزدیکی منطقه «جبل طارق»، از نقش «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در این اقدام پرده برداشته بود.
الفالف7 دقیقه قبل
به گزارش فارس، علی‌رغم رشد سریع انرژی‌های تجدیدپذیر طی دهه گذشته، سوخت‌های فسیلی هنوز پرمصرف‌ترین سوخت در جهان هستند. حضور آلمان در میان ۱۰ کشور برتر این زمینه، بزرگ‌ترین شگفتی است زیرا این کشور به میزان گسترده‌ای به عنوان «سبزترین کشور» شناخته شده است. مجموع تولید سوخت‌های فسیلیبا توجه به اینکه آمریکا در تولید نفت و گاز طبیعی در جهان در جایگاه نخست قرار دارد، تعجب‌آور نیست که در تولید سوخت‌های فسیلی هم در جایگاه اول قرار داشته باشد. قرار گرفتن روسیه در جایگاه دوم نیز شگفت‌انگیز نیست اما ایران در جایگاه سوم قرار دارد که باعث تعجب بسیاری شده است. در مورد نروژ شاید بیشترین شگفتی وجود داشته باشد زیرا این کشور فقط در تولید گاز طبیعی رتبه ۷ را دارد.
نودنود10 دقیقه قبل
کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. آرای صادره شده به شرح زیر است: *با توجه به شکایت سوشا مکانی از باشگاه صنعت نفت آبادان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال و هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد. *در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. *با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. *در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید.
خبر فوریخبر فوری20 دقیقه قبل
کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. آرای صادره شده به شرح زیر است: *با توجه به شکایت سوشا مکانی از باشگاه صنعت نفت آبادان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال و هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد. *در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. *با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. *در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید.
فارسفارس24 دقیقه قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، علی‌رغم رشد سریع انرژی‌های تجدیدپذیر طی دهه گذشته، سوخت‌های فسیلی هنوز پرمصرف‌ترین سوخت در جهان هستند. حضور آلمان در میان ۱۰ کشور برتر این زمینه، بزرگ‌ترین شگفتی است زیرا این کشور به میزان گسترده‌ای به عنوان «سبزترین کشور» شناخته شده است. مجموع تولید سوخت‌های فسیلیبا توجه به اینکه آمریکا در تولید نفت و گاز طبیعی در جهان در جایگاه نخست قرار دارد، تعجب‌آور نیست که در تولید سوخت‌های فسیلی هم در جایگاه اول قرار داشته باشد. همچنین ممکن است تعجب‌انگیز باشد که کشورهای خاورمیانه در میان ۱۰ کشور نخست این فهرست قرار ندارند اما کشورهایی مثل کانادا، چین، نروژ و استرالیا، همگی در میان ۱۰ کشور اول قرار دارند. در مورد نروژ شاید بیشترین شگفتی وجود داشته باشد زیرا این کشور فقط در تولید گاز طبیعی رتبه ۷ را دارد.
روزنوروزنو26 دقیقه قبل
استقلالی‌ها بعد از گذراندن اردو در ترکیه و بازگشت به تهران تمرینات خود را در زمین نفت تهرانسر آغاز کردند. در این تمرینات ۴ملی‌پوش آبی‌ها که در اختیار تیم‌های ملی امید و بزرگسالان بودند حضور یافتند تا تمرینات این تیم با تمامی بازیکنان پیگیری شود. مهدی قائدی و سینا خادم‌پور دو ملی‌پوش امید و سیاوش یزدانی و آرش رضاوند دو ملی‌پوش بزرگسالی بودند که با آغاز تمرینات استقلال در تهران در کنار هم‌تیمی‌های خود حاضر شدند و زیر نظر کادر فنی آبی‌پوشان به تمرین پرداختند.
نامه‌نیورنامه‌نیور29 دقیقه قبل
وزیر دادگستری دولت در سایه و عضو حزب کارگر انگلیس بر این باور است که دولت محافظه کار لندن نباید پیام رسان و تابع دونالد ترامپ باشد. ریچارد بورگن وزیر دادگستری دولت در سایه و نماینده حزب محافظه کار در مجلس عوام انگلیس در مصاحبه‌ای با شبکه اسکای نیوز ضمن انتقاد شدید از دولت محافظه کار در قبال ایران، تاکید کرد: ما نباید پیام رسان و تابع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باشیم. جمهوری اسلامی نیز یک فروند نفتکش انگلیسی را توقیف کرده است. این نماینده پارلمان انگلیس افزود: لندن نباید در موضوعات مربوط به ایران، از مواضع دولت آمریکا پیروی کند. وی تصریح کرد: چیزی که نمی‌خواهیم انجام دهیم این است که به پیام رسان یا تابع دولت ترامپ تبدیل شویم.
مهرمهر32 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری اظهار داشت: هم اینک پلیس سیستان و بلوچستان طرح جمع آوری باک‌های اضافی و شناسایی دپوهای سوخت را در دستور کار دارد و گشت‌های ویژه‌ای را در این خصوص به ویژه در گلوگاه‌های مرزی فعال کرده است. وی گفت: در مدت مذکور هفت دپوی سوخت شناسایی، ۱۱ باک اضافه کشف و ۶ دستگاه خودروی تانکردار و نفتکش توقیف شده‌اند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: از مقدار سوخت‌های قاچاق کشف شده، ۴۲ هزار و ۶۸۵ لیتر بنزین، ۱۰۷ هزار و ۸۶۴ لیتر گازوئیل، ۱۷۵ هزار و ۴۵۰ لیتر نفت کوره و ۲۴ هزار و ۸۸۰ لیتر قیر است. وی با اشاره به توقیف خودروهای سوخت کش تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.
تسنیمتسنیم35 دقیقه قبل
بر اساس این گزارش، تنش‌ها بین انگلیس و ایران بر سر توقیف یک فروند نفتکش حامل نفت خام ایران در جبل الطارق تشدید شده است. جمهوری اسلامی نیز یک فروند نفتکش انگلیسی را توقیف کرده است. این نماینده پارلمان انگلیس افزود: لندن نباید در موضوعات مربوط به ایران، از مواضع دولت آمریکا پیروی کند. نقش ما باید تلاش برای کاهش تنش و حمایت از توافق هسته‌ای آن هم با صدای بلند و کاملا رسا باشد. وی تصریح کرد: چیزی که نمی‌خواهیم انجام دهیم این است که به پیام رسان یا تابع دولت ترامپ تبدیل شویم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین37 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران بعد از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های غربی درباره نقش‌آفرینی مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران در جبل طارق، پیامی توییتری در این باره منتشر کرد. وزیر خارجه ایران که برای دیدار با مقام‌های ونزوئلایی و شرکت در نشست کشورهای عض جنبش غیر متعهد، در کاراکاس حضور دارد، امروز یکشنبه در پیام توییتری نوشت: «دچار اشتباه نشوید: جان بولتون بعد از ناکامی در کشاندن دونالد ترامپ به جنگ قرن (با ایران) و به دلیل ترس از فروپاشی تیم ب، در حال رو کردن پخش کردن سم خود به سمت بریتانیا است به این امید که این کشور را به یک باتلاق بکشاند. فقط احتیاط و آینده‌نگری می‌تواند چنین ترفندهایی را خنثی کند».
وانانیوزوانانیوز38 دقیقه قبل
محکومیت نفت آبادان، ماشین‌سازی، نساجی و مرزبان توسط کمیته تعیین وضعیتمحکومیت نفت آبادان، ماشین‌سازی، نساجی و مرزبان توسط کمیته تعیین وضعیتبه گزارش وانانیوز، به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. آرای صادره شده به شرح زیر است: *با توجه به شکایت سوشا مکانی از باشگاه صنعت نفت آبادان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال و هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد. *در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. *با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. *در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید.
تابناکتابناک39 دقیقه قبل
وزیر نفت ضمن تشریح جزئیات دیدار با وزیران پیشین نفت گفت: نشست‌ها با نخبگان سیاسی و اقتصادی برای اطلاع از دیدگاه‌هایشان ادامه می‌یابد و آنان در جریان اتفاق‌های صنعت نفت قرار می‌گیرند. وزیر نفت با اشاره به اینکه صنعت نفت در شرایط حساسی است و نوک پیکان حمله‌های دشمن متوجه صنعت نفت است، گفت: کارهای خوبی در صنعت نفت انجام شده است و ان‌شاء‌الله مردم آثار خیر آن را در زندگی خود ببینند. وی ادامه داد: شرایط سختی است و پس از صنعت نفت که در خط مقدم است، بانک مرکزی قرار دارد. وزیر نفت از حضور وزیران پیشین نفت در این نشست قدردانی کرد و یادآور شد: نشست‌ها با نخبگان سیاسی و اقتصادی برای اطلاع از دیدگاه‌هایشان ادامه خواهد یافت و آنها را در جریان اتفاق‌های صنعت نفت قرار می‌دهیم. وی تصریح کرد: افرادی که در ثبت‌نام‌های پیشین شماره حساب‌های خود و نیازشان را برای دریافت کارت هوشمند سوخت المثنی اعلام کرده‌اند، کارت سوخت دریافت می‌کنند و ما معطل ثبت‌نام جدید نخواهیم ماند.
تسنیمتسنیم41 دقیقه قبل
در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ ترکیه بزرگترین شریک تجاری گرجستان با ۸۴۳ میلیون دلار است و سپس روسیه، آذربایجان، چین و اوکراین به ترتیب با ۶۷۷٫۸۷ میلیون دلار، ۵۰۸٫۹ میلیون دلار، ۴۸۳٫۶ میلیون دلار و ۳۰۴٫۶ میلیون دلار قرار دارند. در رتبه‌های بعدی ارمنستان با ۲۷۴٫۷ میلیون دلار، ایالات متحده ۲۶۸٫۵ میلیون دلار، آلمان ۲۳۷٫۷ میلیون دلار، بلغارستان ۲۰۹٫۹ میلیون دلار، رومانی ۲۰۳٫۹ میلیون دلار جای گرفته‌اند. در زمینه صادرات نیز روسیه با ۲۶۱٫۳ میلیون دلار، جمهوری آذربایجان، بلغارستان، ارمنستان و اوکراین نیز به ترتیب با ۲۱۱٫۳ میلیون دلار، ۱۴۹٫۱ میلیون دلار، ۱۴۷٫۷ میلیون دلار و ۱۲۹٫۴ میلیون دلار قرار دارند. مهم‌ترین محصولات صادراتی گرجستان سنگ معدن و کنسانتره مس با ۳۰۶٫۶ میلیون دلار می‌باشند و پس از آن صادرات مجدد اتومبیل با ۲۶۰٫۵ میلیون دلار، آلیاژ آهن با ۱۷۹٫۲ میلیون دلار، دارو با ۱۰۵٫۶ میلیون دلار، شراب با ۹۷٫۲ میلیون دلار، آب معدنی با ۶۵٫۵ میلیون دلار، کود نیتروژنی با ۵۳٫۹ میلیون دلار، مشروبات الکلی با ۵۱٫۲ میلیون دلار، سیگار با ۳۳٫۹ میلیون دلار، طلا با ۳۲٫۹ میلیون دلار و سایر کالاها با ۵۸۹ میلیون دلار قرار دارند. مهمترین محصولات وارداتی به گرجستان نیز نفت و روغن نفت با ۳۴۱٫۲ میلیون دلار، خودرو با ۳۰۸٫۸ میلیون دلار، سنگ معدن و کنسانتره مس با ۲۶۶٫۸ میلیون دلار، دارو با ۱۸۱٫۵ میلیون دلار، گازهای پتروشیمیایی با ۱۷۸٫۷ میلیون دلار، موبایل و دیگر تلفن‌های بی سیم با ۸۳٫۳ میلیون دلار، گندم با ۴۳٫۹ میلیون دلار، لاستیک با ۴۲٫۷ میلیون دلار، سیگار با ۳۸٫۲ میلیون دلار و سایر کالاها با ۲٫۷ میلیارد دلار می‌باشند.
فارسفارس42 دقیقه قبل
وی افزود: اروپا علی رغم گرفتن ژست استقلال از آمریکا، عملا در نقش مکمل سیاست‌های ترامپ وارد بازی کارشکنی و برهم زدن توافق برجام شد. وی ادامه داد: ما حتی شاهد بودیم در سال پایانی جنگ، آمریکا مستقیما وارد صحنه نبرد نظامی در دفاع از رژیم بعث عراق شد، و تا سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ما به پیش رفت، که البته دست انتقام خداوند تنها چندماه بعد ماجرای مشابه لاکربی را رقم زد. اما اکنون آیا ایران سال ۶۸ با ایران سال ۹۸ اصلا قابل مقایسه است؟! ایران سال ۹۸، ایرانی است که پیشرفته‌ترین پهپاد نظامی-جاسوسی آمریکا را سرنگون می‌کند، و متحدانش، با پهپاد، عربستان را به سطوح آورده، یا رژیم صهیونیستی را تنها با راکت به مسلخ تحقیر و آتش بس می‌کشانند. انتهای پیام/
ایسناایسنا44 دقیقه قبل
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: احداث شهرک صنایع میان دستی و پایین دستی به صورت تخصصی در امیدیه تصویب شده است. شرایط کسب و کار در استان شرایط خوبی نبوده و رتبه استان در بحث ایجاد فضای کسب و کار مناسب نیست. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: ادامه‌دار بودن تولید واحدهای صنعتی به استفاده از محصولات آن‌ها و حمایت از آن‌ها بستگی دارد. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم به این شرکت‌ها کمک کنیم، تضمین تولیدات واحدهای صنعتی است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: احداث شهرک صنایع میان دستی و پایین دستی به صورت تخصصی در امیدیه تصویب شده است.
خبر فوریخبر فوری44 دقیقه قبل
وزیر خارجه ایران با اشاره به ادامه تحرکات ضد ایرانی مشاور امنیت ملی کاخ سفید، بر نقش او در زمینه توقیف ابرنفتکش گریس ۱ در جبل طارق تاکید کرده است. به گزارش خبر فوری، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران بعد از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های غربی درباره نقش‌آفرینی مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران در جبل طارق، پیامی توییتری در این باره منتشر کرد. وزیر خارجه ایران که برای دیدار با مقام‌های ونزوئلایی و شرکت در نشست کشورهای عض جنبش غیر متعهد، در کاراکاس حضور دارد، امروز یکشنبه در پیام توییتری نوشت: «دچار اشتباه نشوید: جان بولتون بعد از ناکامی در کشاندن دونالد ترامپ به جنگ قرن (با ایران) و به دلیل ترس از فروپاشی تیم ب، در حال رو کردن پخش کردن سم خود به سمت بریتانیا است به این امید که این کشور را به یک باتلاق بکشاند. فقط احتیاط و آینده‌نگری می‌تواند چنین ترفندهایی را خنثی کند».
فراروفرارو46 دقیقه قبل
فرارو- «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران بعد از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های غربی درباره نقش‌آفرینی مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران در جبل طارق، پیامی توییتری در این باره منتشر کرد. وزیر خارجه ایران که برای دیدار با مقام‌های ونزوئلایی و شرکت در نشست کشور‌های عض جنبش غیر متعهد، در کاراکاس حضور دارد، امروز یکشنبه در پیام توییتری نوشت: «دچار اشتباه نشوید: جان بولتون بعد از ناکامی در کشاندن دونالد ترامپ به جنگ قرن (با ایران) و به دلیل ترس از فروپاشی تیم ب، در حال رو کردن پخش کردن سم خود به سمت بریتانیا است به این امید که این کشور را به یک باتلاق بکشاند. فقط احتیاط و آینده‌نگری می‌تواند چنین ترفند‌هایی را خنثی کند».
اقتصادنیوزاقتصادنیوز46 دقیقه قبل
رابرت اشلی اقدامات ایران در هفته‌های اخیر از جمله توقیف کشتی انگلیسی را پاسخ تهران به فشارهای ناشی از تحریم‌های اقتصادی و فشار دیپلماتیک خواند و گفت: «من ایران را در نقطه عطف می‌بینم، آنچه که شاهد آن هستید، تلاش برای از بین بردن وضعیت کنونی است». روز جمعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد یک فروند نفتکش انگلیسی به دلیل عدم رعایت مقررات بین‌المللی، توقیف شده است. این اقدام دو هفته پس از آن صورت گرفت که نیروهای ویژه انگلیس با حمله به یک نفتکش حامل نفت ایران که در حال عبور از آب‌های بین‌المللی نزدیک «جبل طارق» بود، این کشتی را توقیف کردند. جمهوری اسلامی ایران، این اقدام را که به بهانه اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه صورت گرفته، «راهزنی دریایی» توصیف کرده است. در پی توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز، «توبیاس الوود» معاون وزیر دفاع انگلیس امروز اذعان کرد که لندن از توان کافی برای محافظت از تمام کشتی‌های تجاری خود، برخودار نیست.
خانه ملتخانه ملت47 دقیقه قبل
شمس الله شریعت نژاد عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۳۰ تیرماه) کمیسیون، گفت: جلسه امروز در خصوص رسیدگی به لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریای خزر بود که به مواد مختلف آن با حضور مسئولان وزارات امور خارجه، سازمان حفاظت از محیط زیست و مرکز پژوهش‌های مجلس پرداخته شد. نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کلیات لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط زیست دریای خزر با اصلاحاتی تصویب شد، بررسی جزئیات، پاسخ به سوالات و ابهامات به کارگروهی سپرده شد و نتیجه بررسی‌ها به کمیسیون ارائه می‌شود. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محیط زیست دریای خزر برای ما اهمیت دارد زیرا قسمت عمیق آن به سمت ایران است، آلاینده‌هایی نیز که وارد این دریا می‌شوند در قسمت‌‌های عمیق رسوب می‌کنند و زیست این دریا را به خطر می‌اندازند، تصریح کرد: کشورهای آلاینده دریای خزر صنعتی‌تر از ایران هستند و استخراج نفت از این دریا نیز یک فرآیند آلاینده محسوب می‌شود. کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست با چهار بند از لایحه مشارکت عمومی – خصوصی که مربوط به بخش کشاورزی و محیط زیست است موافقت کرد و به تصویب رسیدعضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دستور کار دیگر کمیسیون کشاورزی بررسی چهار بند از لایحه مشارکت عمومی – خصوصی به عنوان کمیسیون فرعی بود، خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌های به عمل آمده در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست با چهار بند از لایحه مشارکت عمومی – خصوصی که مربوط به بخش کشاورزی و محیط زیست است، موافقت و به تصویب رسید. /پایان پیام
فارسفارس48 دقیقه قبل
محکومیت نفت آبادان، ماشین‌سازی، نساجی و مرزبان توسط کمیته تعیین وضعیتبه گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. آرای صادره شده به شرح زیر است: *با توجه به شکایت سوشا مکانی از باشگاه صنعت نفت آبادان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد ریال و هزینه دادرسی در حق خواهان محکوم شد. *در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. *با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. *در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید.
مهرمهر49 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون فوتبال، کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تعدادی از پرونده‌های مطروحه اعلام کرد. * در پرونده شکایت علی اکبر فرهنگ از باشگاه بادران تهران، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۷۰ میلیون ریال در حق خواهان محکوم شد. * با توجه به شکایت اکبر محمدی از باشگاه خونه به خونه بابل، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم شد. * در پی شکایت شهرام کوثری از باشگاه پاس همدان، این باشگاه به پرداخت مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال بابت اصل خواسته در حق خواهان محکوم گردید. * آرای صادره ظرف مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال قابل تجدیدنظرخواهی خواهد بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور54 دقیقه قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
الفالف56 دقیقه قبل
وزیر خارجه ایران با اشاره به ادامه تحرکات ضد ایرانی مشاور امنیت ملی کاخ سفید، بر نقش او در زمینه توقیف ابرنفتکش گریس ۱ در جبل طارق تاکید کرده است. گروه سیاسی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۳۰ ۳۹۸۰۴۳۰۱۴۵به گزارش فارس، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران بعد از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های غربی درباره نقش‌آفرینی مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران در جبل طارق، پیامی توییتری در این باره منتشر کرد. وزیر خارجه ایران که برای دیدار با مقام‌های ونزوئلایی و شرکت در نشست کشورهای عض جنبش غیر متعهد، در کاراکاس حضور دارد، امروز یکشنبه در پیام توییتری نوشت: «دچار اشتباه نشوید: جان بولتون بعد از ناکامی در کشاندن دونالد ترامپ به جنگ قرن (با ایران) و به دلیل ترس از فروپاشی تیم ب، در حال رو کردن پخش کردن سم خود به سمت بریتانیا است به این امید که این کشور را به یک باتلاق بکشاند. فقط احتیاط و آینده‌نگری می‌تواند چنین ترفندهایی را خنثی کند».
ایران‌جیبایران‌جیب57 دقیقه قبل
روز پنج‌شنبه نماینده عربستان در سازمان ملل متحد گفت که کشورش به‌دنبال جنگ با ایران نیست و زمان آن فرارسیده که جنگ یمن به پایان برسد. روز پنج‌شنبه نماینده عربستان در سازمان ملل متحد گفت که کشورش به‌دنبال جنگ با ایران نیست و زمان آن فرارسیده که جنگ یمن به پایان برسد. «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی، تبادل سیگنال‌های مثبت میان دو طرف را بررسی و زمینه‌های مشترک برای تعامل دیپلماتیک میان تهران و ریاض را تحلیل کرده است. عبدالله المعلمی با بیان آمادگی عربستان برای تعامل دیپلماتیک با تهران گفت: این مساله به زمینه‌ای مشترک نیاز دارد. ظریف همچنین گفت که اگر ریاض آماده باشد، همین فردا در تهران خواهم بود.
موجموج1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در توییتی نوشت: پیام توقیف نفتکش انگلیسی به تمام دنیا مخابره شد، تحریم کنندگان ایران باید به زودی همه تحریم‌ها را بردارند. چرا که به زودی روزی خواهد رسید که یک بشکه نفت هم از تنگه هرمز به سمت کشورهایی همچون انگلیس و فرانسه و آمریکا صادر نخواهد شد.
فردا نیوزفردا نیوز1 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران بعد از انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌های غربی درباره نقش‌آفرینی مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران در جبل طارق، پیامی توییتری در این باره منتشر کرد. اما شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد حقیقت چیز دیگری است و تیم امنیت ملی بولتون مستقیما در شکل دادن به رخداد جبل طارق، نقش داشته‌اند. توقیف گریس ۱، مستقیما به توقیف یک تانکر بریتانیایی به نام «استنا ایمپرو» توسط سپاه پاسداران انقلاب ایران در تنگه هرمز منجر شد. هرچند ایران میان این دو موضوع ارتباط مستقیم ایجاد نکرده، اما این کشور قبلا گفته بود «راهزنی» بریتانیا در جبل طارق را پاسخ می‌دهد. ایالات متحده بریتانیا را هم در جریان قرار داده بود.» به نوشته گاردین، اقدام انگلیس در توقیف گریس ۱ نه تنها ایران، بلکه اسپانیا را نیز خشمگین کرده است.

انگلیس خبیث در گذر تاریخ ایران +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرامی تاریخ پهلوی فیلمی با عنوان «انگلیس خبیث در گذر تاریخ ایران» منتشر کرد. گوشه‌ای از خیانت‌های انگلیس را تا به امروز با هم مرور میکنیم …قحطی و مرگ ۹ میلیون ایرانی، دخالت در امور کشور به مانند تغییر پادشاهان و تاراج نفت و سرمایه مردم، جدایی مناطق مهمی از کشور به مانند جزیره بحرین مروارید خلیج فارس، سرچشمه هیرمند، اروند رود ورشته کوههای آرارات …. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
مسعود رضاییان، معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان گفت: تاخیر در برگزاری مسابقات با توجه به شروع با تاخیر تمرینات و زمان انتخاب سرمربی تیم، به نفع ماست و به فال نیک می‌گیریم. به گزارش وانانیوز، مسعود رضاییان درباره شرایط آماده‌سازی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: تمرینات ابتدایی آماده‌سازی تیم در آبادان انجام شد و از فردا در تهران اردوی آماده‌سازی و پرفشاری را برگزار خواهیم کرد تا عقب‌افتادگی در شروع تمرینات را جبران کنیم. پس از حضور اسکوچیچ، سرمربی تیم به دلیل اینکه زمان کمی کنار بازیکنان بوده و تیم از آمادگی صد درصد به دور است، ‌معتقد بود که نمی‌توانیم در این جام شرکت و با تیم‌های لیگ برتری بازی کنیم. رضاییان در همین زمینه افزود: اسکوچیچ مخالف شرکت صنعت نفت در جام شهدا بود. تأخیر در برگزاری مسابقات هم با توجه به شروع با تأخیر تمرینات و زمان انتخاب سرمربی تیم، به نفع ماست و به فال نیک می‌گیریم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
انگلیس نفت‌کش ایران را بدون توجیه حقوقی و برای خوشایند بولتون، توقیف کرد و اعلام می‌کند اگر دست به اقدام متقابل بزنید، تحریک خواهیم شد! ­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ رضا نصری، حقوقدان بین الملل در مرکز مطالعات حقوقی ژنو امروز (یکشنبه) با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «انگلیس به ایران اعلام می‌کند:۱) ما تعهداتمان را در چارچوب برجام اجرا نخواهیم کرد و از بین بردن اقتصاد شما توسط آمریکا را نظاره خواهیم کرد. اما اگر شما واکنش نشان دهید، ما «تحریک» خواهیم شد! ۲) نفت‌کش شما را با دو میلیون بشکه (نفت) , بدون توجیه قابل قبول حقوقی و برای اینکه جان بولتون خوشش بیاید، توقیف می‌کنیم. اگر دست به اقدام متقابل بزنید، تحریک خواهیم شد!»
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
وی ادامه داد: ما توانستیم چهاردهه را با موفقیت پشت سر بگذاریم و از تنگناها عبور کنیم. ملت ما به این نوع اقدامات دشمنان نظام و انقلاب عادت دارند. این تحلیل‌گر سیاست خارجی گفت: امروز با عبور از اثر روانی خروج آمریکا از برجام، ارزش پول ملی نسبت به سال گذشته بهتر شده و به نوعی می‌توان گفت ایالات متحده آمریکا نیز تنها آخرین تیرهای ترکش خود را مورد استفاده قرار می‌دهد و ابتکار جدیدی برای اعمال فشار در اختیار ندارد. زارعی افزود: امروز اختلافاتی در بدنه حاکمیتی آمریکا چه در کنگره و چه در محافل دیگر نسبت به چگونگی تعامل با ایران دیده می‌شود. این کارشناس ارشد سیاست خارجی گفت: همین شکست‌ها نیز باعث ایجاد توهماتی در ذهن رئیس‌جمهور آمریکا شده که ادعا می‌کند آمریکا پهپاد ایران را مورد هدف قرار داده در حالی که مقام‌های ارشد نظامی ایران با روشنگری اعلام می‌کنند که هیچ یک پهپادهای ایران در جریان عملیات‌های خود آسیب ندیده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید

صادرات نفت

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار صادرات نفت را می‌خوانید