صادق لاریجانی

صادق لاریجانی

برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
مثل یک شطرنج باز حرفه‌ای که با پیاده بازی می‌کند و او را قربانی می‌کند تا یک مهره ارزشمند حریف را بگیرد. مثل یک شطرنج باز حرفه‌ای که با پیاده بازی می‌کند و او را قربانی می‌کند تا یک مهره ارزشمند حریف را بگیرد. گفته می‌شود علی لاریجانی بیشترین تاثیر را در آرام کردن فضا و ایجاد تعادل داشته است. از هر کدام از برادران گاف‌های ریز و درشت زیاد دیده شده اما سخت است بتوان از علی لاریجانی گاف سیاسی در آورد. علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ هم در استان مازندران رای اول را آورده بود.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
جواد آرین‌منش نماینده سابق مجلس هم درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفته: آقای جلیلی در انتخابات مجلس پنجم از مشهد نامزد شد، اما رأی نیاورد، البته آن زمان چهره مشهور و شناخته‌شده در سطح ملی نبود. به طور مشخص بخش تندروی این جریان یعنی جبهه پایداری و جریان‌های مشابه مانند جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی یا رهپویان. حسین امینی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفته: صحبت‌هایش مطرح است. البته فضای عمومی را از الان نمی‌توان پیش‌بینی کرد، اما قدر مسلم جبهه پایداری از ایشان حمایت خواهد کرد. جواد آرین‌منش نماینده سابق مجلس هم درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفته: آقای جلیلی در انتخابات مجلس پنجم از مشهد نامزد شد، اما رأی نیاورد، البته آن زمان چهره مشهور و شناخته‌شده در سطح ملی نبود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
رسانه‌ها باید مصاحبه چالشی با آقای ناطق‌ نوری داشته باشند تا مشخص شود او مواضع گذشته خود را تغییر می‌دهد یا این که همچنان مواضع پیشین خود را دارد. تا جایی که به گزارش نامه‌نیوز، خبر آمدن جلیلی از شهر مشهد در فضای سیاسی مطرح شده است. حسین امینی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفته: صحبت‌هایش مطرح است. شاید چاره‌ای غیر از این تصمیم ندارد چون آقای جلیلی در تهران فاقد جایگاه است و در مشهد بیشتر از شهرهای دیگر جایگاه دارد. جواد آرین‌منش، نماینده سابق مجلس هم درباره تصمیم جلیلی برای نامزدی در انتخابات مجلس از مشهد گفته: آقای جلیلی در انتخابات مجلس پنجم از مشهد نامزد شد اما رأی نیاورد، البته آن زمان چهره مشهور و شناخته‌شده در سطح ملی نبود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله صادق لاریجانی صبح پنجشنبه با استقبال استاندار و مسئولان مازندران وارد استان شد. وی قرار است ظهر امروز در مراسم سالگرد آیت الله ایازی و یادواره بیش از ۱۰۰ شهید طلبه و روحانی در حوزه علمیه جعفریه شهر رستمکلا بهشهر سخنرانی کند. سخنرانی در بیست و یکمین یادواره ۷۶ شهید دهستان لفور در روستای کایکلا سوادکوه شمالی نیز از دیگر برنامه‌های عصر امروز آیت الله لاریجانی خواهد بود.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
پیام مازند - ساری - آیت الله صادق لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد مازندران شد. به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله صادق لاریجانی صبح پنجشنبه با استقبال استاندار و مسئولان مازندران وارد استان شد. وی قرار است ظهر امروز در مراسم سالگرد آیت الله ایازی و یادواره بیش از ۱۰۰ شهید طلبه و روحانی در حوزه علمیه جعفریه شهر رستمکلا بهشهر سخنرانی کند. سخنرانی در بیست و یکمین یادواره ۷۶ شهید دهستان لفور در روستای کایکلا سوادکوه شمالی نیز از دیگر برنامه‌های عصر امروز آیت الله لاریجانی خواهد بود.
فراروفرارو2 هفته قبل
دادگاه تجدید نظر حکم حسین فریدون را از هفت سال حبس به پنج سال کاهش دادفرارو- سخنگوی قوه قضائیه روز سه‌شنبه، از محکومیت قطعی حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور به ۵ سال حبس به خاطر دریافت رشوه خبر داد. پس از گذشت چند ماه روز ۲۵ تیر ۹۶ حسین فریدون بازداشت شد. چند سال پیش محمود احمدی نژاد اتهامی مشابه اتهام فریدون به فاضل لاریجانی وارد کردپرونده حسین فریدون طبیعتا از آغاز ابعاد سیاسی پیدا کرد. بسیاری از آن‌ها در فضای مجازی معتقدند حسین فریدون باید حکم سنگین‌تری می‌گرفت. در این بین عده‌ای نیز می‌گویند حالا که پرونده حسین فریدون به اینجا رسیده است خوب است دیگر پرونده‌های نزدیکان مقامات نیز پیگیری شود.
ایمناایمنا2 هفته قبل
او بارها تاکید کرده که در مبارزه با مفاسد حتی در درون خود قوه قضائیه ذره‌ای کوتاهی نخواهد کرد و اگر لازم باشد دست آنها را نه از مچ بلکه از بازو قطع خواهد کرد. رئیس قوه قضائیه پیش‌تر درمورد فساد در قوه قضائیه گفته بود: «در خود قوه قضائیه رشوه‌هایی اخذ شده است که بهت‌آور است؛ از آپارتمان‌های ششصدمتری گرفته تا ویلاهای چهار هزار متری در شمال که در نوع خود کم‌نظیر است». در راستای همین مبارزه با مفاسد به خصوص درون قوه قضائیه روز گذشته خبر آمد که بیژن قاسم‌زاده بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شده است. پیش از این اکبر طبری معاون اجرایی و مدیرکل امور مالی حوزه ریاست قوه قضائیه در دوران ریاست صادق لاریجانی، بازداشت شده است. اما آمارها نشان می‌دهد که در نیمه نخست امسال از ۶ خوراکی که در لیست حذفی‌ها قرار گرفتند، نیمی از آنها کمتر از ۵ درصد افزایش قیمت داشتند و افزایش قیمت دو کالا در سطح تغییرات شاخص کل بود.
الفالف2 هفته قبل
به سرانجام رسیدن پرونده حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور باعث توجه دوباره افکارعمومی به موضوع تخلفات اقتصادی دانه درشت‌ها شد. از پرونده مرتضی رفیقدوست تا تخلفات محمدرضا رحیمی و مهدی هاشمی رفسنجانی راه زیادی پیموده شد تا امروز که به محکومیت حسین فریدون رسیده‌ایم. اکنون پایان رسیدگی به پرونده حسین فریدون را می‌توان آغازی جدید برای رسیدگی به چنین پرونده‌هایی دانست. هیچ پرونده‌ای نباید به‌ هیچ دلیلی برای افکار عمومی به علامت سوال تبدیل شود. در حال حاضر البته هنوز پرونده‌هایی مانند پرونده فاضل لاریجانی و محمدجواد لاریجانی در افکار عمومی با چنین مسئله‌ای روبرو است.
الفالف2 هفته قبل
در حقیقت کم‌کم این باور در حال تقویت شدن است که کسی نمی‌تواند خودش را در حاشیه امن قرار دهد. او گفت که «کمی صبر کنید؛ ما بحثی را باز خواهیم کرد که ان‌شاءالله بتوانیم این مشکل را حل کنیم.» عالی‌ترین مقام قضایی جمهوری اسلامی همچنین خاطرنشان کرد که «اگر (بحث) جرم سیاسی را حل کنیم، این موضوع حدفاصلی می‌شود بین (اقدام) خلاف امنیت (ملی) و جرم سیاسی.» او همچنین بار دیگر تاکید کرد که این مشکل «حل می‌شود.» این اظهارات را به نوعی می‌توان اولین وعده رییس قوه‌قضاییه برای اجرای قانون جرم سیاسی در ایران دانست. من معتقدم این اظهار نظر و موارد مشابه آن از قبیل حکم وجوب و حرمت و امثال آن نیست. تو گویی قبح برخی مسائل چنان در بین مسئولین کشور ریخته است که چنین اتفاقی امری بسیار عادی جلوه می‌کند. بیشتر بخوانید: دزد به خانه عضو کمیسیون اقتصادی زد/ ۳۵۶۲۵۰۰۰۰۰ پول نماینده را دزد برد!
ایمناایمنا2 هفته قبل
روزنامه ابتکار، در صفحه نخست امروز خود با تیتر «جایی میان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی» به بررسی عبور اصولگریان از لاریجانی پرداخت و نوشت: اختلافات اصولگرایان خیلی جدی شده است. علی لاریجانی‌ قطعا برای اصولگرایان یک ظرفیت ارزشمند است، اما اخیرا می‌بینیم که طیف تندروی آنها شدیدترین حملات را روانه او می‌کند. آیا اصولگرایان گزینه بهتری دارند یا نه صندوق رای او چندان مورد توجه آنها نیست که می‌خواهند عبور کنند. هنوز زمان زیادی از جنجال برخی چهره‌های حوزوی‌ در رابطه با صادق لاریجانی نگذشته بود که اصولگرایان حمله به علی لاریجانی را نیز در مجلس کلید زدند. در این میان سه احتمال وجود دارد؛ یکی اینکه واقعا اصولگرایان به صورت جدی قصد دارند از لاریجانی عبور کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین|‌ این لایحه بالاخره از سوی قوه قضائیه منتشر شد. آنچه در ادامه می‌آید گفت وگو با یکی از نمایندگان موافق این لایحه در مجلس شورای اسلامی است. وی افزود: یک سری مواد هم از سوی قوه قضائیه جدید، به آن ۵۰ مورد قبلی اضافه شده و الان ۷۷ ماده شده است؛ یک سری مواد خوبی به آن اضافه شده است. «از مسائل خوب دیگر، فرهنگ سازی بنیاد خانواده است که دستگاه‌های قضایی و انتظامی را ملزم کرده تا فوری و خارج از نوبت به این مسائل رسیدگی کنند. خانمی که می‌خواهد برود شنا کند، باید یک جای سرپوشیده و مناسب ارزش‌های اسلامی باشد و نه یک سالن ورزشی سرباز.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
آقای لاریجانی در هر دو جناح دارای رأی هست اما این معیار به‌تنهایی نمی‌تواند او را به توفیق برساند. البته به‌طورکلی بعید است او با شرایط کنونی بخواهد نامزد ریاست‌جمهوری شود و حتی آمدنش به میدان انتخابات مجلس هم در هاله‌ای از تردید است». آقای لاریجانی باید فارغ از دعواهای اخیر آیت‌الله یزدی و آیت‌الله آملی لاریجانی و با تکیه‌بر هویت شخصی خود حمایت جامعه مدرسین را اخذ کند و در غیر این صورت بعید است بتواند در قم آراء زیادی را به خود اختصاص دهد». آقای لاریجانی وزنه تعادل مجلس بود و هرزمانی که به هر سویی متمایل می‌شد، آراء آن جناح بیشتر می‌شد. البته اگر آقای لاریجانی در مجلس آینده هم حضور نداشته باشد، بازهم اعتدال‌گرایان جریان اصلی مجلس خواهند بود اما بدون رهبریت آقای لاریجانی».
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین|پروانه سلحشوری در گفت‌وگویی، درباره لایحه نهایی ارسالی از سوی قوه قضائیه به عنوان «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» گفت: باید درباره این لایحه از آیت الله رئیسی تشکر کرد. از تمامی اعضای فراکسیون زنان مجلس و قوه قضائیه تشکر می‌کنم. در ضمن باید از آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه هم تشکر ویژه کرد، او بر اساس قولی که داده بود، لایحه را به سرانجام رساند. سلحشوری گفت: سال گذشته فراکسیون زنان مجلس به علی لاریجانی، رئیس مجلس نکاتی را درباره این لایحه مطرح کرد تا به آقای صادق لاریجانی، رئیس وقت قوه قضائیه درباره این لایحه تاکید کند، اما این درخواست در آن دوران به سرانجام نرسید. در شرایط فعلی اقدام آیت الله رئیسی قابل تحسین است و این اقدام گام بزرگی برای تامین امنیت زنان و خشونت زدایی در خانواده محسوب می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی درباره لایحه نهایی ارسالی از سوی قوه قضائیه به عنوان «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» به دولت گفت: این لایحه را می‌توان به عنوان مهمترین اولویت در اسرع وقت به مجلس ارسال کرد. از تمامی اعضای فراکسیون زنان مجلس و قوه قضائیه تشکر می‌کنم. در ضمن باید از آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه هم تشکر ویژه کرد، او بر اساس قولی که داده بود، لایحه را به سرانجام رساند. سلحشوری گفت: سال گذشته فراکسیون زنان مجلس به علی لاریجانی، رئیس مجلس نکاتی را درباره این لایحه مطرح کرد تا به آقای صادق لاریجانی، رئیس وقت قوه قضائیه درباره این لایحه تاکید کند، اما این درخواست در آن دوران به سرانجام نرسید. در شرایط فعلی اقدام آیت الله رئیسی قابل تحسین است و این اقدام گام بزرگی برای تامین امنیت زنان و خشونت زدایی در خانواده محسوب می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، پروانه سلحشوری در گفت‌وگویی، درباره لایحه نهایی ارسالی از سوی قوه قضائیه به عنوان «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» گفت: باید درباره این لایحه از آیت الله رئیسی تشکر کرد. از تمامی اعضای فراکسیون زنان مجلس و قوه قضائیه تشکر می‌کنم. در ضمن باید از آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه هم تشکر ویژه کرد، او بر اساس قولی که داده بود، لایحه را به سرانجام رساند. سلحشوری گفت: سال گذشته فراکسیون زنان مجلس به علی لاریجانی، رئیس مجلس نکاتی را درباره این لایحه مطرح کرد تا به آقای صادق لاریجانی، رئیس وقت قوه قضائیه درباره این لایحه تاکید کند، اما این درخواست در آن دوران به سرانجام نرسید. در شرایط فعلی اقدام آیت الله رئیسی قابل تحسین است و این اقدام گام بزرگی برای تامین امنیت زنان و خشونت زدایی در خانواده محسوب می‌شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
در یکی از اولین دیدارهای آقای صفار در جبه وزارت با عمود خیمه ولایت؛ ایشان دو نام را با آقای صفار در میان گذاشتند. ۲- مدیران و ناظران رسانه ملی ولایت پذیرند و تلاش خود برای تحقق رهنمودهای رهبری را کرده‌اند. شاید هر مدعی دیگری هم در جایگاه اینان قرار بگیرد ایمن از انفعال نباشد و باید به یک موازنه توقعات از رسانه ملی برسیم. آقای صفار رفت داخل جلسه و من احساس رهایی می‌کردم از همایش آداب بفرموده نویسی. و وقتی پرسیدم کی وقتش هست؟ آقای صفار جواب داد ما که در خدمتتان بودیم و هستیم، جلسه میگذاریم….
الفالف1 ماه قبل
آیا نقد اعضای دفتر رهبری امکان‌پذیراست؟ مدتی پیش وحید جلیلی، فعال فرهنگی با انتشار یادداشتی از عملکرد صدا و سیما انتقاد کرد و در حاشیه هم تعریضی به حسین محمدی، معاون بررسی دفتر رهبری هم وارد کرد. اما این مسئله باعث بروز یک پرسش مهم درباره عملکرد دفتر رهبری و امکان نقد اعضای دفتر شد. در این زمینه عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه جوان در یادداشتی در این روزنامه نوشت: «اعضای دفتر منهای مسئول مربوط فاقد هرگونه هویت حقوقی هستند و معنا و وظیفه مستقل ندارند. اگر بخواهیم نظر دوستان را بپذیریم عملکرد اعضای دفتر را تمام و کمال باید به پای رهبری بنویسیم. در این صورت باید از دوستان پرسید آیا می‌شود تمام و کمال از عملکرد اعضای دفتر رهبری دفاع کرد؟ آیا عملکرد ایشان یکسره مثبت است؟ اگر پاسخشان مثبت است که دیگر بحثی باقی نمی‌ماند اما اگر پاسخشان منفی باشد خطای اعضای دفتر به عهده رهبری می‌افتد که این کار جفا به رهبری است.
فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
شما ولایت پذیرهستید آقای صفار؟! شاید هر مدعی دیگری هم در جایگاه اینان قرار بگیرد ایمن از انفعال نباشد و باید به یک موازنه توقعات از رسانه ملی برسیم. و اگر در دوسال گذشته آقای صفار یا کسی از مجموعه دوستانشان قدمی بیش از حقیر برای هشدار نسبت به عدالتخواهی‌های قلابی و جریانات آنارشیستی برداشته‌اند معرفی کنند. آقای صفار رفت داخل جلسه و من احساس رهایی می‌کردم از همایش «آداب بفرموده نویسی». «بساز و بندازهایی» که نتیجه تحقیقات و مطالعاتشان از فلان بولتن حزبی فراتر نمی‌رود و انقلاب اسلامی را با حمایت صددرصدی جمهوری اسلامی «رفقا» تبین می‌فرمایند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
اما سیاست‌ها قطعا متفاوت بوده و هر چهار هم رییس جمهوری ایران بوده‌اند. خود آقای شمخانی نه تنها با آقای جلیلی تفاوت دارد که با دیگر وزیران دولت اصلاحات. چون هیچ یک با رییس خود وارد رقابت بر سر ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۰ نشد اما او شد. اگر آدم‌ها با هم تفاوت نداشتند مربیان فوتبال را این قدر تغییر نمی‌دادند. حالا ما بگوییم اوباما و ترامپ فرق ندارند و بولتون با قبلی‌ها و بعدی‌ها؟ ۲.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخشی از بیانیه آیت‌الله آملی‌لاریجانی با اشاره به نامه خود به آیت‌الله محمد یزدی، نوشت: «اینجانب ابایی ندارم که بپذیرم انسان در شرایطی قلم و زبانش دچار لغزش می‌شود و بر قلم و زبان مطالبی جاری می‌شود که خلاف مصلحت است و بلکه گاه خلاف انصاف. آیت‌الله یزدی حفظه‌الله منشأ خدمات بسیاری در حوزه‌های علمیه بوده‌اند و سابقه مودت اینجانب با ایشان هم دیرینه. ما همه در یک صفیم و دشمن بی‌جهت خیال باطل تفرقه‌افکنی نکند.» وی افزود: «ما همه در صف واحدیم و در خدمت رهبری نظام و در مسیر روشن انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای دینی عمل خواهیم کرد. راه امام قدس‌الله نفسه‌الزکیه و رهبری معظم انقلاب حفظه‌الله تعالی روشن است.» او در بخش دیگری از این بیانیه آورد: «گرچه می‌پذیرم که باید نامه با لحن درست‌تر و دقت بیشتری نگاشته می‌شد تا جلوی این سوء‌استفاده‌ها گرفته شود. او افزود: گاهی عذرخواهی مسوول از مردم مطرح است که این مهم‌تر است، یعنی در جایی که حقی از فردی ضایع شده مسوول مربوط عذرخواهی کند، اما این فرهنگ در ما رایج نیست و به‌ندرت مسوولان از مردم عذرخواهی می‌کنند.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت‌ها، مواضع و دیدگاه‌های خود در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازند. بهروز نعمتی از آغاز اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران از امروز - جمعه ۱۵ شهریور - خبر داده است. خروج آمریکا از برجام نافی سایر تعهدات طرف‌های برجام نیست آنها باید به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند. ما مطابق با برنامه آماده‌ایم تا نسبت به کاهش تعهدات و برداشتن گام سوم در این خصوص عمل کنیم و با توجه به شرایط و رفتارهایاروپایی‌ها تا کنون هیچ گونه تصمیمی مبنی بر توقف اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای گرفته نشده است. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی متن گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران بر اروپا را منتشر کرده است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
علی مطهری نماینده تهران در مجلس گفت: نظر من این بود که اساسا بهتر بود آقای آملی لاریجانی به صحبت‌های آقای یزدی پاسخ نمی‌داد. به هر حال می‌دانید که آقای یزدی گاهی عصبانی می‌شود و حرف‌هایی می‌زند، اما باید از کنار برخی صحبت‌های ایشان گذشت. این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه سخنانش بیان کرد: این گونه عذرخواهی‌ها بسیار مهمتر است و باعث جلب اعتماد بیشتر مردم به دولت و حکومت می‌شود. نماینده مردم تهران در مجلس در این باره گفت: نظر من این بود که اساسا بهتر بود آقای آملی لاریجانی به صحبت‌های آقای یزدی پاسخ نمی‌داد. به هر حال می‌دانید که آقای یزدی گاهی عصبانی می‌شود و حرف‌هایی می‌زند، اما باید از کنار برخی صحبت‌های ایشان گذشت.
الفالف1 ماه قبل
دیدارهای هفتگی ظریف و سردار سلیمانیمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در گفت‌وگویی با ایران درباره همکاری‌اش با سردار سلیمانی گفت: «ما همه برای منافع یک کشور کار می‌کنیم و مسئولان دستگاه‌های یک کشور هستیم. بیشتر بخوانید: باهنر: عده‌ای برای اینکه رأی بیاورند بر موج نارضایتی می‌دمند***حمله به شهردار قم با هدف تخریب لاریجانی است؟ مدتی است ماجرای مهاجرت فرزندان شهردار قم به خارج از کشور در رسانه‌ها مطرح شده است. روزنامه شرق در گزارشی تلاش کرده است نشان دهد با توجه به نزدیکی سقائیان‌نژاد به علی لاریجانی، حمله رسانه‌ها به او با هدف تخریب لاریجانی است. شرق نوشت: مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار سابق اصفهان و شهردار فعلی قم و رئیس اسبق دانشگاه صنعتی اصفهان از سوی خود اصولگراها بابت تحصیل شش فرزندش در قم مورد حمله قرار گرفته است. در دولت اول احمدی‌نژاد هم یکی از گزینه‌های وزارت علوم بود که به‌خاطر همین نزدیکی به لاریجانی حذف شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
رصد ویژه رسانه‌ها؛ دهم شهریور ۹۸نامه نیوز- گروه سیاست: این عجیب نیست که در آستانه محرم خبر زنده بودن «امام موسی صدر» توسط کمیته پیگیری وضعیت وی منتشر شد؟ محرم ماه امید است هرچند نامحرمان ظاهربین رنگ غم و شکست در آن می‌بینند. و باید نیک دانست که محرم خود بارقه‌ای از موج ایستادگی و نه گفتن به بن‌بست‌ها بود. در دولت اول احمدی‌نژاد هم یکی از گزینه‌های وزارت علوم بود که به‌خاطر همین نزدیکی به لاریجانی حذف شد. صبح امروز همزمان با فرارسیدن ماه محرم‌، مصادف با یکشنبه ۱۰ شهریور ماه، آیین سنتی «صلات» با حضور خادمان بارگاه منور رضوی برگزار شد. آیین سنتی صلات که سابقه دیرینه در آستان قدس رضوی دارد، اذن خدام بارگاه منور رضوی از ساحت قدسی حضرت ثامن الحجج (ع) برای آغاز مراسم عزاداری ماه محرم و دعوت از مردم برای شرکت در این مراسم است که همه ساله در نخستین روز ماه محرم برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به گزارش ایسنا، «شرق» در ادامه نوشت: از یک‌سو محمود احمدی‌نژاد مدام در خطابه‌هایش علنی به خاندان لاریجانی، به‌ویژه رئیس سابق قوه قضائیه حمله می‌کرد و از سوی دیگر بقیه خط حمله به علی لاریجانی را در پیش گرفتند. بعد از حمله به صادق لاریجانی، حالا آرام‌آرام به سراغ حذف یاران علی لاریجانی رفته‌اند. مرتضی سقائیان‌نژاد، شهردار سابق اصفهان و شهردار فعلی قم و رئیس اسبق دانشگاه صنعتی اصفهان از سوی خود اصولگراها بابت تحصیل شش فرزندش در قم مورد حمله قرار گرفته است. در دولت اول احمدی‌نژاد هم یکی از گزینه‌های وزارت علوم بود که به‌خاطر همین نزدیکی به لاریجانی حذف شد. پیش از این وب‌سایت‌های اصولگرا از مشرق‌نیوز تا صاحب‌نیوز از دست‌پاکی او نوشته بودند و تعداد فرزندان سقائیان‌نژاد را نمونه‌ای از مدیریت انقلابی می‌خواندند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
روزنامه شرق، صفحه نخست امروز خود را به بررسی پشت پرده حمله به شهردار قم به بهانه تخصیل فرزندانش در آمریکا اختصاص داده و در عکس یک خود نوشته است: «‌یاران لاریجانی در محاصره!» روزنامه شرق در ادامه توضیح داده است: ماجرا فقط تقابل رئیس سابق دولت با خاندان لاریجانی نبود. از یک‌سو محمود احمدی‌نژاد مدام در خطابه‌هایش علنی به خاندان لاریجانی، به‌ویژه رئیس سابق قوه قضائیه حمله می‌کرد و از سوی دیگر بقیه خط حمله به علی لاریجانی را در پیش گرفتند. بعد از حمله به صادق لاریجانی، حالا آرام‌آرام به سراغ حذف یاران علی لاریجانی رفته‌اند. در دولت اول احمدی‌نژاد هم یکی از گزینه‌های وزارت علوم بود که به‌خاطر همین نزدیکی به لاریجانی حذف شد. در این راستا ایران تاکید دارد که اروپا طی فرصت باقی مانده باید با اخذ معافیت فروش نفت ایران، خرید نفت را تضمین کند و یا حداقل معادل مقدار فروش نفت را به وسیله خطوط اعتباری در اختیار ایران قرار دهند.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی1 ماه قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
چرا؟ به دلیل اینکه سیاست حوزه حل مساله نیست. برای همین است که سیاست را در حوزه حل مساله در جامعه نمی‌دانم، لذا هر جا سیاست وارد می‌شود گره ایجاد می‌کند. آیا بخشی از اشکال هم مربوط به گروه‌های سیاسی است؟ یک بخشی از اشکال هم مربوط به گروه‌های سیاسی است. ممکن است نوعی فریب در آن وجود داشته باشد ولی باید مردم را به سمت رویکرد حل مساله ببریم به‌خصوص مساله اقتصاد که داخلی است. اگر اینها واقعا برای مردم دلسوزی می‌کنند، اولا باید بگویند چه برنامه‌ای برای حل مسائل مردم دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
رئیسی در گفت‌وگوی تلویزیونی تأیید کرد که تا کنون دسته‌‌چک‌های حساب‌های قوه قضائیه تک‌امضا و در اختیار رؤسای قوه قضائیه بوده است. موضع سخنگو و رئیس سابق دستگاه قضااظهارنظرها درباره حساب‌های قوه قضائیه اما کم نبوده است. در زمان رؤسای سابق و اسبق قوه قضائیه با اجازه رهبری، اموال مربوط به قوه قضائیه به حسابی به نام قوه قضائیه واریز می‌شود و اینکه می‌گویند حساب شخصی است، صد درصد کذب است». سال ۹۵ سخنگوی قوه قضائیه هم توضیحاتی را درباره اخبار منتشرشده درباره حساب‌هایی به نام قوه قضائیه، ارائه کرد. ماجرای حساب‌های سال ۷۴ چه بود؟ اما ماجرای حساب‌های سال ۷۴ قوه قضائیه کمی با گفته‌های رئیس سابق دستگاه قضائی متفاوت است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
طرح برخی مطالب بین آیت‌الله آملی لاریجانی و آیت‌الله یزدی و ایجاد حواشی گسترده در رسانه‌ها و افکار عمومی با پا درمیانی علما و مراجع و واکنش آنها روبه‌رو شد. اعتمادآنلاین| نامه آیت‌الله صادق آملی لاریجانی خطاب به آیت‌الله محمد یزدی از روی سایت مجمع تشخیص مصلحت نظام حذف شد. به گزارش اعتمادآنلاین، در روزهای اخیر علاوه بر واکنش‌هایی که از طرف علما و اساتید حوزه در مورد صحبت‌های آیت‌الله آملی لاریجانی و آیت‌الله یزدی مطرح شده، برخی مراجع عظام مانند آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله حسین نوری همدانی از دو طرف خواسته‌اند تا به مجادله خود ادامه ندهند. آیت‌الله سیدجعفر کریمی، رئیس شورای استفتائات دفتر مقام معظم رهبری، با اشاره به روش آیت‌الله یزدی می‌گوید: «آقای یزدی حرف خودش را می‌زند؛ هر روز با یک نفر در می‌افتد. آیت‌الله لاریجانی که نامه نوشتند باید اطمینان حاصل کنند که آیت‌الله یزدی واقعا این صحبت‌ها را بیان کرده‌اند یا خیر.

به انتهای لیست رسیدید