صحرای کربلا

صحرای کربلا

حرف‌های تکاندهنده پدر بسیجی ۱۹ ساله که توسط چند شرور به شهادت رسید+ فیلم

رکنارکنا3 هفته قبل
پدر این شهید ۱۹ ساله در این مراسم با اشاره به شهادت حضرت علی اکبر (ع) در صحرای کربلا و ذکر مصیبت امام حسین (ع) در غم از دست دادن جوانش گفت: مصیبت ما هر چقدر هم که بزرگ باشد، حتی با یک درصد از مصیبت‌های امام حسین (ع) قابل مقایسه نیست. پسر من هم فدای امام حسین (ع). پدر شهید رضوان با اشاره به علاقه‌مندی شهید برای حضور در جمع مدافعان حرم گفت: پسرم همیشه می‌گفت اجازه بدهید من هم به سوریه بروم که من ممانعت می‌کردم و می‌گفتم همین یک پسر را دارم و سوریه نمی‌گذارم برود. گفتنی است؛ محمد مهدی رضوان بسیجی ۱۹ ساله، از گردان ۱۲۱ امام علی (ع) یگان امام حسن مجتبی (ع) بود. شهید رضوان نخستین شهید گشت رضویون است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
خیرالله تقیانی‌پور نویسنده نمایش «خاموشان» درباره شکل‌گیری ایده این اثر نمایشی و نگاهی که در نگارش آثاری با مضمون مذهبی دارد، سخن گفت. البته نمایش‌هایی که با این مضمون می‌نویسم طبیعتا چاشنی‌هایی هم برای همراه کردن مخاطب دارد که «خاموشان» از این قاعده مستثنی نیست. این اتفاق خاطره مشترک من، علی سلیمانی، جواد نوری، هادی عطایی و علیرضا نوری و تعداد دیگری از دوستانمان است. نمایشنامه «خاموشان» هم نقبی می‌زند به افرادی که در طول تاریخ سکوت کردند و خاموش بودند؛ شاید اگر آن‌ها به زبان می‌آمدند و سکوت نمی‌کردند، شاهد اتفاقاتی تلخ نبودیم و می‌شد از حوادثی پیشگیری کرد. در نمایش گریز کوچکی هم به واقعه کربلا و سکوت خواص کوفه زده می‌شود که باعث وقوع آن فاجعه بزرگ صحرای کربلا شد.
مهرمهر1 ماه قبل
البته نگاه من به نمایش‌های به اصطلاح مذهبی، نگاهی تفکرمحور است به شکلی مخاطب وقتی از سالن بیرون می‌آید صرفا به سوگ ننشیند بلکه به تعقل برسد و به اتفاقی که قرن‌ها پیش رخ داده بیندیشد. البته نمایش‌هایی که با این مضمون می‌نویسم طبیعتا چاشنی‌هایی هم برای همراه کردن مخاطب دارد که «خاموشان» از این قاعده مستثنی نیست. این اتفاق خاطره مشترک من، علی سلیمانی، جواد نوری، هادی عطایی و علیرضا نوری و تعداد دیگری از دوستانمان است. نمایشنامه «خاموشان» هم نقبی می‌زند به افرادی که در طول تاریخ سکوت کردند و خاموش بودند؛ شاید اگر آن‌ها به زبان می‌آمدند و سکوت نمی‌کردند، شاهد اتفاقاتی تلخ نبودیم و می‌شد از حوادثی پیشگیری کرد. در نمایش گریز کوچکی هم به واقعه کربلا و سکوت خواص کوفه زده می‌شود که باعث وقوع آن فاجعه بزرگ صحرای کربلا شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
با سومین همایش منطقه‌ای شاعران عاشورایی آذربایجان با حضور شعرا و مداحانی از خطه آذربایجان در اردبیل برگزار شد. حجت‌الاسلام مهدی ستوده از واقعه عاشورا به عنوان درس عبرت بزرگ تاریخی یاد کرد و گفت: در زوایای پنهان مکتب عاشورا مطالب ناگفته بسیاری وجود دارد که ضروری است مردم با آنها آشنا شده و این مطالب در بین مردم بازگو شود تا ماندگاری این واقعه عظیم را شاهد باشیم. امیر رجبی همچنین به رونمایی از کتاب ید بیضاء آثار میرزا صادق بیضای اردبیلی نیز اشاره و تصریح کرد: اردبیل شهر حسینی است و با نام حضرت اباعبدالله و حضرت ابوالفضل (ع) گره خورده و این افتخار بزرگی برای مردم این استان است. در این مراسم شعرخوانی شده و در رثای شهدای کربلا و اسرای نینوا که ۴۰ منزل در فراق امام حسین در سوگ نشستند، عزاداری شد و مداحان به اجرای برنامه پرداختند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
حالم که بهتر شد عزم رفتن جبهه کردم، همین که قضیه رفتنم به جبهه به حسین گفتم، حسین گفت مو هم میام. یهو دیدم حسین سرش از خاکریز بلند کرده و هی داره تیراندازی می‌کنه. شهامتش که دیدم مو هم دل پیدا کردم. هر چی فریاد میزدم حسین، حسین، حسین … صدا به صدا نمی‌رسید. خوب سیلش کردم …. شهادت سردار شهید حسین حمایتی …. تا همینجاش خوندم و چشام یکهو سیاهی رفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
برای اجرای این اثر نمایشی لوکیشن‌های بسیاری را از شمال تا غرب و شرق تهران جستجو کردیم تا نهایتا به بوستان ولایت رسیدیم. وی در پایان صحبت‌هایش متذکر شد: این نمایش بزرگ میدانی به یاری و تلاش نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت که از تک‌تکشان قدردانی می‌کنم. نمایش میدانی «تنهاتر از مسیح» ویژه ایام اربعین حسینی و ماه صفر با محوریت مصائب خاندان عصمت و طهارت در واقعه عاشورا در بوستان ولایت و در فضایی بیش از ۲۰ هزار مترمربع روی صحنه می‌رود. این نمایش کاری از مؤسسه هنری رسانه‌ای سیمای ققنوس و به سفارش سازمان هنری رسانه‌ای اوج و تهیه‌کنندگی علی اسماعیلی و کارگردانی حسن بزرا اجرا می‌شود. «تنهاتر از مسیح» با مشارکت ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهرداری تهران از تاریخ ۱۷ مهر ماه لغایت ۶ آبان ماه هر شب در بوستان ولایت شهر تهران اجرا می‌شود.

پیاده روی دیشموکی‌های عاشق اهل بیت در روز اربعین حسینی/تصاویر

3+
فارسفارس1 ماه قبل
مهرمهر1 ماه قبل
زمانی انقلاب امام حسین در کاخ یزید با خطبه‌های آتشین دوباره تداعی شد و پیروز واقعی را به همه نشان داد. جمیع ائمه و أوصیاء الهی که به زیارت حضرت می‌روند در حق زائران امام حسین دعا می‌کنند و بشارت می‌دهند. زیارت امام حسین فقیر و غنی ندارد و طبق سفارشات بر فقرا سالی یکبار و بر اغنیا سالی دو بار لازم است. طبق روایات حتی ترک زیارت امام حسین بر اثر خوف از جان و مال روا نیست و ترک زیارت ایشان موجب نقص در دین و ایمان و ترک حق بزرگی از حقوق پیغمبر است و آمده است که ترک زیارت امام حسین عمر طبیعی را کم می‌کند. آنقدر روایات در مورد ثواب زیارت امام حسین هست که در روایات دیگری می‌خوانیم که وقتی اجر زیارت را می‌شنوید، تکذیب نکنید.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: گزارشگر صداوسیما ضمن تکذیب شایعه مهاجرتش به لندن، اعلام کرد که با فعالیت در عرصه مستندسازی، همچنان در خدمت هموطنان خواهد بود. به گزارش سینماپرس، اسماعیل فلاح، خبرنگار صداوسیما در لندن؛ شایعات مبنب بر مهاجرتش به لندن را تکذیب کرد و در پست اینستاگرامی‌اش نوشت: نه بازنشسته شده‌ام؛ نه پناهنده شده‌ام، نه تابعیت دارم؛ از طرف سازمان صدا و سیما مدتی مامورم. فلاح در پستی اینستاگرامی نوشت: «نخستین گزارش من برای صدا و سیما امروز در جام جم آنلاین پخش شد. یاد این مثل افتادم …یکی گفت: خسن و خسین هر سه دختران مغاویه بودند که در مدینه آنان را گرگ درید. در مدینه گرگ آنها را پاره نکرد بلکه امام حسن را همسرش زهر داد، امام حسین را هم شمر ملعون تو صحرای کربلا شهید کرد.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: تهیه‌کننده نمایش میدانی «تنهاتر از مسیح» که ویژه ایام اربعین حسینی در بوستان ولایت اجرا می‌شود درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی سخن گفت. برای اجرای این اثر نمایشی لوکیشن‌های بسیاری را از شمال تا غرب و شرق تهران جستجو کردیم تا نهایتا به بوستان ولایت رسیدیم. وی در پایان صحبت‌هایش متذکر شد: این نمایش بزرگ میدانی به یاری و تلاش نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت که از تک‌تکشان قدردانی می‌کنم. این نمایش کاری از مؤسسه هنری رسانه‌ای سیمای ققنوس و به سفارش سازمان هنری رسانه‌ای اوج و تهیه‌کنندگی علی اسماعیلی و کارگردانی حسن بزرا اجرا می‌شود. «تنهاتر از مسیح» با مشارکت ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهرداری تهران از تاریخ ۱۷ مهر ماه لغایت ۶ آبان ماه هر شب در بوستان ولایت شهر تهران اجرا می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
برای اجرای این اثر نمایشی لوکیشن‌های بسیاری را از شمال تا غرب و شرق تهران جستجو کردیم تا نهایتا به بوستان ولایت رسیدیم. وی در پایان صحبت‌هایش متذکر شد: این نمایش بزرگ میدانی به یاری و تلاش نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت که از تک‌تکشان قدردانی می‌کنم. نمایش میدانی «تنهاتر از مسیح» ویژه ایام اربعین حسینی و ماه صفر با محوریت مصائب خاندان عصمت و طهارت در واقعه عاشورا در بوستان ولایت و در فضایی بیش از ۲۰ هزار مترمربع روی صحنه می‌رود. این نمایش کاری از مؤسسه هنری رسانه‌ای سیمای ققنوس و به سفارش سازمان هنری رسانه‌ای اوج و تهیه‌کنندگی علی اسماعیلی و کارگردانی حسن بزرا اجرا می‌شود. «تنهاتر از مسیح» با مشارکت ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شهرداری تهران از تاریخ ۱۷ مهر ماه لغایت ۶ آبان ماه هر شب در بوستان ولایت شهر تهران اجرا می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
مراسم اربعین از دیرباز مراسمی سنتی در کشور عراق بوده است. شهر کربلا در چشم شیعیان و به‌ویژه شیعیان عراق، مرکز یک واقعه بزرگ تاریخی و مهم است. کشور عراق قرابت فرهنگی نزدیکی با ایران داشته و حوزه‌های علمیه شیعه در این کشور گرم و فعال بوده است، ‌ کتاب‌ها، آثار به‌جامانده و نسخه‌های خطی موجود در عراق می‌توانند مکمل بخشی از فرهنگ گذشته ایران باشد. با توجه به شواهد و آثار بسیار دو کشور ایران و عراق نزدیکی بسیاری به هم دارند. همبستگی و یکپارچگی اجتماعی در مراسم اربعین بسیار پررنگ است و در تمامی طول برگزاری این مراسم وجود دارد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با بیان اینکه در مسیر اسلام و اهل بیت‌ (ع) باید ثبات قدم داشته باشیم و اگر می‌خواهیم عاقبت به‌‌خیر شویم باید ثبات قدم در مسیر حق را در دستور کار خود قرار دهیم افزود: اگر می‌خواهیم به جایی برسیم و سعادتمند شویم نمی‌توان هر لحظه تغییر رفتار داد و هر جا به نفعمان هست حق‌گو و حق‌مدار شویم. این مبلغ معارف اسلامی با اشاره به اینکه اگر حواسمان را جمع نکنیم و ثبات قدم در مسیر امام حسین‌ (ع) نداشته باشیم به بیراهه خواهیم رفت گفت: حضرت زینب کبری (س) نیز در مسیر حق ثبات قدم داشت و در مقابل آن همه سختی که بر زینب‌ (س) وارد شد، تسلیم نشد و در کاخ یزید او را رسوا کرد. قاسمی با اشاره به اینکه هیئتی‌ها و حسینی‌ها باید خیلی از رفتار خود مراقبت کنند و اگر در مسیر حسین‌ (ع) ثبات قدم داشته باشید پله به پله بالا می‌روید، نه سرافکنده می‌شوید و به پائین کشیده می‌شوید خاطر‌نشان کرد: کسی که دم از امام حسین‌ (ع) می‌زند جایش در مجلس گناه نیست. وی با اشاره به اینکه اربعین آموزش ثبات قدم داشتن در مسیر حق است گفت: پیاده‌روی اربعین یک حرکت عظیم است و نشان می‌دهد که ما در راه حسین (ع) که راه حق است ثبات قدم داریم و این راه را با هر سختی که برایمان ایجاد کنید، ادامه خواهیم داد. به گزارش تسنیم ویژه برنامه جاماندگان اربعین در سقاخانه و دارالشفای حضرت ابوالفضل‌ (ع) روستای ده‌زیار کرمان که به همت هیئت تعزیه‌خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده‌زیاربرگزار شد با مداحی مداح اهل‌ بیت (ع) عادل رضایی و سینه‌زنی و عزاداری جوانان عاشورایی همراه بود.
فارسفارس1 ماه قبل
اربعین، صدای عدالت و صداقت و شاخه‏‌های درخت آزادگی است که از خاک کربلا روییده و تا ژرفای روزها و روزگاران ریشه دوانیده است. موکب دارانی که خدمت ارائه می‌کنند از هر نوعی که بشود و برایشان دست بدهد از مالیدن پاهای خسته زائران گرفته تا اطعامشان! برپایی ۱۶ موکب کردستانحجت‌الاسلام سیدمحمد سادات مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات کردستان هم در این باره می‌گوید: زائران از موکب‌های استان کردستان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی استقبال بسیار خوبی داشته‌اند. چهار موکب استان کردستان در کربلای معلی مشغول به اسکان و پذیرایی زوار هستند و روزانه ۳۰ هزار پرس غذا در سه وعده و ۵ هزار نفر در این موکب‌ها اسکان داده می‌شوند. ۵۰۰ خادم و خادمه از سراسر استان از برادران و خواهران تشیع و اهل سنت به امر خدمات‌رسانی در مواکب‌های استان کردستان در داخل و خارج از این استان فعالیت می‌کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
وحید شفیعی، جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، از انجام ۳۹۶ عملیات موفق بازپیوند خانواده برای زائران مهجور و درمانده ایرانی راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی در داخل عراق و اعزام آنان به ایران خبر داد. اعتمادآنلاین| وحید شفیعی، جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، با ارائه آخرین گزارش آماری افراد مراجعه کننده به ستاد اربعین در محل ستاد عملیات کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی در اجرای پروژه بازپیوند خانواده از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از روز نوزدهم تا ظهر روز بیست و چهارم مهر ماه جاری این مطلب را عنوان کرد. جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ادامه داد: در مدت یادشده و در اجرای طرح پیشگیری از جدایی و مفقودی افراد خانواده، حفظ پیوند و ارتباط بین خانواده و ایجاد ارتباط میان اعضای خانواده‌های از هم جدا افتاده، ۵۴ عملیات موفق بازپیوند در داخل خاک عراق انجام شد. جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در میان این زائران، افراد دارای معلولیت ذهنی، معلولیت‌های حرکتی، سالخوردگان و نظایر آن حضور دارند، گفت: فعالیت اصلی اعضای گروه بازپیوند از زمانی آغاز می‌شود که افراد مهجور به کنسولگری انتقال داده می‌شوند. اگر خانواده در عراق باشند که تحویل آنها می‌شود و گرنه در آن سوی مرز به خانواده‌اش رسانده می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: نمایش محیطی «قصه‌ ظهر عاشورا» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی رضا بهرامی از ۲۴ مهر در محوطه باز مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود. به گزارش سینماپرس، نمایش «قصه ظهر عاشورا» که از ۱۲ تابلو تشکیل شده و تابلوها هر کدام روایتگر روزهای محرم و صحرای کربلا است، همراه با نور و موسیقی و در تاریکی شب روبروی درب مرکز تئاتر کانون اجرا می‌شود. همین داستان سبب کلید خوردن نمایش «قصه‌ ظهر عاشورا» در ذهنم شد و خواستم آن فضا را به‌نوعی نشان دهم. بر اساس این خبر، طراحی و ساخت ماسک نمایش «قصه ظهر عاشورا» را مژده ذکریاپور بر عهده دارد و اشعار تعزیه را عرفان پورمحمدی سروده است. یادآوری می‌شود تماشای نمایش «قصه‌ ظهر عاشورا» برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، نمایش «قصه ظهر عاشورا» که از ۱۲ تابلو تشکیل شده و تابلوها هر کدام روایتگر روزهای محرم و صحرای کربلا است، همراه با نور و موسیقی و در تاریکی شب روبروی درب مرکز تئاتر کانون اجرا می‌شود. همین داستان سبب کلید خوردن نمایش «قصه‌ ظهر عاشورا» در ذهنم شد و خواستم آن فضا را به‌نوعی نشان دهم. بر اساس این خبر، طراحی و ساخت ماسک نمایش «قصه ظهر عاشورا» را مژده ذکریاپور بر عهده دارد و اشعار تعزیه را عرفان پورمحمدی سروده است. این نمایش از ۲۴ مهر تا پایان ماه صفر هر روز ساعت ۱۸ در محوطه پارک لاله تهران و جلوی درب مرکز تولید تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود. یادآوری می‌شود تماشای نمایش «قصه‌ ظهر عاشورا» برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
ابراهیم فیاض گفت: پیاده‌روی اربعین نوعی اعتراض خاموش و صلح‌طلبانه است که نشان از رویکرد مسالمت‌آمیز دین اسلام دارد. در نتیجه باید گفت پیاده‌روی اربعین تبلیغی برای چهره رئوف و رحمانی اسلام و مسلمانان است. ابراهیم فیاض، جامعه‌شناس، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»: اعتمادآنلاین| ابراهیم فیاض، جامعه‌شناس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با اشاره به مراسم پیاده‌روی اربعین گفت: ویژگی مراسم پیاده‌روی اربعین این است که نه دستوری است و نه دعوتی. ابراهیم فیاض در پایان سخنانش گفت: پیاده‌روی اربعین نوعی اعتراض خاموش و صلح‌طلبانه است که نشان از رویکرد مسالمت‌آمیز دین اسلام دارد. در نتیجه باید گفت پیاده‌روی اربعین تبلیغی برای چهره رئوف و رحمانی اسلام و مسلمانان است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
ابراهیم فیاض گفت: پیاده‌روی اربعین نوعی اعتراض خاموش و صلح‌طلبانه است که نشان از رویکرد مسالمت‌آمیز دین اسلام دارد. در نتیجه باید گفت پیاده‌روی اربعین تبلیغی برای چهره رئوف و رحمانی اسلام و مسلمانان است. اعتمادآنلاین: ابراهیم فیاض گفت: پیاده‌روی اربعین نوعی اعتراض خاموش و صلح‌طلبانه است که نشان از رویکرد مسالمت‌آمیز دین اسلام دارد. ابراهیم فیاض، جامعه‌شناس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با اشاره به مراسم پیاده‌روی اربعین گفت: ویژگی مراسم پیاده‌روی اربعین این است که نه دستوری است و نه دعوتی. ابراهیم فیاض در پایان سخنانش گفت: پیاده‌روی اربعین نوعی اعتراض خاموش و صلح‌طلبانه است که نشان از رویکرد مسالمت‌آمیز دین اسلام دارد.
ایمناایمنا1 ماه قبل
«نمایش آواز سردادن قلندر شیدا» با توجه به روضه خوانی‌های قدیمی به بیان شعر جبرئیل منصوب به ناصرالدین شاه در دستگاه همایون می‌پردازد. نویسنده و کارگردان این نمایش ادامه می‌دهد: فضای نمایش کاملا ایرانی است. موسیقی و نقاشی قهوه‌خانه از زمان قاجار در فرهنگ ایرانیان نهادینه شده است و من از این هنر در اثر استفاده کرده‌ام. تلاش کردیم تمام نکاتی را که مربوط به فرهنگ اصیل ایرانی است را در «آواز سردادن قلندر شیدا» به نمایش بگذاریم. به گزارش ایمنا، نمایش «آواز سردادن قلندر شیدا» هر شب تا سوم آبان ماه ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه ماه واقع در خیابان استانداری، گذرسعدی روی صحنه می‌رود و علاقه مندان می‌توانند، برای تهیه بلیط به سایت https: //gisheh۸. com مراجعه نمایند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت خبر داد: خبرگزاری ایرنا: رئیس مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از فوت ۴ زائر ایرانی اربعین حسینی در بیمارستان‌های الحسین کربلا و کاظمیه در شهر کاظمین خبر داد. رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: مهرانگیز کمالی احمقیه فرزند مقصود ساکن تبریز نیز به علت ایست قلبی خبر داد. حلی ساز اضافه کرد: همچنین هایپوگلاسیمی (افت شدید قند) علت مرگ یکی دیگر از زائران ایرانی اربعین به نام محمد معتمدی ۶۰ ساله ساکن تهران در بیمارستان کاظمیه در شهر کاظمین شده است. اربعین مصادف با ۲۰ صفر چهلمین روز شهادت امام سوم شیعیان جهان در سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا است. راهپیمایی اربعین حسینی (ع) نماد وحدت مسلمان جهان است چرا که در این روز همه مسلمانان از سراسر جهان به سمت کربلا در حرکت هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در گفتگوی تلفنی با رادیو اربعین با بیان اینکه خدا هر بنده‌ای را دوست داشته باشد و بخواهد به او خیر بدهد، دلش را کانون محبت امام حسین (ع) قرار می‌دهد، گفت: این یک کار بشری و انسانی نیست، بلکه کاری الهی است، زیرا امام حسین (ع) جلوه خدا و محضر جمال حق است، محبت به این امام بزرگوار عطش همه فطرت‌های سالم و همه زیبایی هاست. امام جمعه موقت تهران بیان کرد: همان فطرتی که خدا را می‌خواهد، امام حسین (ع) را نیز می‌خواهد، زیرا آیینه تمام نمای خداوند، امام حسین (ع) است. وی با اشاره به حدیثی از امام باقر (ع) اظهار داشت: اگر مردم می‌دانستند که اسراری در زیارت امام حسین (ع) است از شوق شان جان می‌دادند. دل‌های بیقرار، زائران امام حسین (ع) را از خانه و کاشانه بیرون کرده است و در این اوضاع خاص عراق و با وجود احتمال خطرها، این عزیزان همه چیز را به جان خریدند. حجت الاسلام والمسلمین صدیقی بیان کرد: امام حسین دل زائران و عاشقان خود را برده است، زیرا کاری که امام حسین در صحرای کربلا کرد تا قیام قیامت خاموش و فراموش نخواهد شد و خون بهای امام حسین (ع) آمدن امام عصر (عج) است. این رویش‌ها و زیارت‌ها، امام زمان را دعوت می‌کنند و روز به روز بر محبان این امام عزیز افزوده می‌شود. وی درباره پیام این پیاده روی بزرگ تصریح کرد: زائران عزیز به سوی امام حسین (ع) می‌روند تا پیام از خودگذشتگی، تحمل، صبر و استقامت را و اینکه شب‌ها پارسا و عاشق باشند و روز‌ها مجاهد و در کارزار با دشمنان بشریت باشند، به جهانیان صادر کنند. امروز یزید زمان استکبار آمریکا و الحاد اروپایی است و مسلم زمان امام حسین (ع)، رهبر عزیز است و ان شاء الله امام عصر (عج) پرچم را از دست ایشان تحویل می‌گیرد.
فارسفارس1 ماه قبل
فارس: اقدامات شما در کشور عراق شامل چه چیزهایی است؟ ابتدا بیمارستان صحرایی دایر می‌شود و بعد با مراجعه بیماران کار ویزیت، تزریق دارو، پانسمان، تجویز دارو و … انجام می‌شود. این نهاد در استان ایام اربعین بیمارستان صحرایی در میدان فرودگاه برپا می‌کند و مشغول خدمات‌رسانی به زائران بیمار است. فارس: خدمات درمانی چقدر در کشور عراق ضرورت دارد؟ خیل عظیم زائران ایام اربعین در کشور عراق حضور می‌یابند و چون بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور عراق پاسخگوی نیاز نیست خدمات ما می‌تواند موثر باشد. فارس: اعضای تیم درمانی هم به دلیل فشار کار نیاز به خدمات درمانی پیدا می‌کنند؟ بله، تغییرات آب‌وهوایی و فشار کار باعث می‌شود دچار سرماخوردگی بشوند و نیاز به دارو و درمان داشته باشند. با وقوع زلزله در استان کرمانشاه نیز تیم درمانی به قصر شیرین اعزام و به ارزش ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان هفت ماموریت انجام شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی در پاسخ به این سوال که شبکه‌های برون مرزی ایران بیشتر کدام جنبه از حادثه کربلا را باید به تصویر بکشند و برای مخاطب برون‌مرزی ارائه دهند، عنوان کرد: شبکه‌های برون‌مرزی ما می‌توانند با به نمایش گذاشتن مدل زندگانی امام حسین (ع) در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی آن عمق و گسترده مهرورزی امام‌حسین (ع) را در خانواده و در جامعه به تصویر بکشاند، این‌ها آن ابعادی است که مردم در دنیا به دنبال راهکارهای رسیدن به رفتارهای فضیلت‌مدار هستند، چگونه مهربانی کنند؟ عرصه و قلمرو ایثارگری تا کجاست؟ اینها اگر مسائل ارتباط جمعی روزنامه‌ها، مجلات، صداوسیما و شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی قرار بگیرد، بزرگترین خدمت را به بشریت کرده‌اند. این مدرس حوزه درباره ابعاد جهانی این قیام در فضای کنونی که در آن قرار داریم، گفت: قیام حضرت اباعبدلله الحسین (ع) در هر تاریخی مخاطبان و درد آشنایان خاص خودش را مثل یک مغناطیس جمع کرده است. حتی هندوها رمز و راز آزادی را از امام حسین و در اردوگاه ایشان طلب می‌کنند، گاندی رهبر فقید هند می‌گوید رهبر آزادگان عالم امام سوم شیعیان حضرت اباعبداله الحسین است، حتی مسیحیان و بوداییان در قضیه اربعین امام حسین (ع) توجه دارند، همه اقوام و ملت‌ها به ماندگاری آزادگی، مهرورزی، عدالت، جاودانگی، ایثارگری و شجاعت امام‌حسین (ع) پا به صحنه می‌گذارند و این اوصاف پسندیده را ارج می‌نهند و دوشادوش برادران شیعه خودشان هفتاد هشتاد کیلومتر را پیاده می‌آیند تا سر تعظیم در مقابل عظمت روحی و ملکوتی حضرت فرو بیاورند. وی با اشاره بر اینکه شبکه‌های برون مرزی قابی زیبا را از پیاده‌روی اربعین به تصویر کشیده‌اند و بسیاری از مردم دنیا را با این حرکت باشکوه آشنا ساخته‌اند، عنوان کرد: در دنیای امروز که دنیای انفجار اطلاعات است، قطعا این شبکه‌ها به حمایت‌های مالی هم نیاز دارد که ما هر چقدر در این زمینه‌ها کار کنیم، کم است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به التماس می‌خواهند به موکبشان به روی و آبی از دستانشان بگیری و بنوشی، آنان آمده‌اند تا هر چه دارند تقدیم مولایشان کنند اگرچه دیرآمدند. مهرداد خوش منظر مسئول موکب مساکین الزهرا (س) در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به برپایی موکب مساکین الزهرا (س)، اظهار داشت: موکب مساکین الزهر (س) خرم‌آباد به کمک خیرین، مردم و و اعضای هیئت مساکین الزهر (س) برای دومین سال در شهر کربلا آماده ارائه خدمات به زائرین اربعین است. مسئول موکب مساکین الزهرا (س) با بیان اینکه خادمی زائران اربعین توفیق بزرگی است که باید آن را قدر دانست، عنوان کرد: پس از اینکه تصمیم به برپایی موکب مساکین الزهرا (س) گرفته شد تعداد زیادی از بچه‌های هیئت درخواست خادمی داشتند که سال گذشته به دلیل محدودیت امکانات تنها ۲۰ نفر از آنها توفیق خدمت به بیش از پنج هزار زائر را داشتند که امسال این تعداد به ۲۵نفر رسیده است. وی هدف پیاده‌روی اربعین را ایجاد وحدت میان شیعیان دانست و بیان کرد: موکب مساکین‌الزهرا (س) که در کربلا برپا می‌شود علاوه بر خدمت رسانی به زائران ایرانی و هم استانی در خدمت زائران سایر کشورها هم هست چرا که همه زائران اباعبدالله الحسین (ع) برای ما محترم هستند و قدم بر دیدگان ما می‌گذارند. موکب مساکین الزهرا (س) خرم‌آباد در کربلا و در جاده قدیم نجف به کربلا و در مدرسه خالدات واقع شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، علی عباسی با بیان این مطلب افزود: این پذیرش زائران بیمار برای ارائه خدمات درمانی علاوه بر درمانگاه جنت فردوس کاظمین و درمانگاه صاحب‌الزمان (عج) در ابتدای خیابان صاحب‌الزمان کاظمین در درمانگاه امام علی (ع) نیز از روز پنجشنبه در محل ورودی باب امام علی (ع) حرم امامین کاظمین انجام می‌شود. وی افزود: درمانگاه‌های جنت فردوس، امام علی (ع) و نیز صاحب‌الزمان (عج) در روز‌های اخیر روزانه بیش از یکهزار پذیرش داشتند که پیش‌بینی ما افزایش این آمار مراجعان تا اربعین حسینی است. مدیر درمانگاه‌های کاظمین افزود: در روز‌های اخیر یک مورد اعزام بیمار به ایران داشتیم که فرد مشکل شریانی گرفتگی عروق با عارضه قبلی داشت. اربعین مصادف با ۲۰ صفر چهلمین روز شهادت امام سوم شیعیان جهان در سال ۶۱ هجری قمری در صحرای کربلا است. میلیون‌ها عاشق و شیدا از روز‌ها قبل در تدارک سفر به کربلا و زیارت مزار سرور و سالار شهیدان هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
جوشش خون سیدالشهدا (ع) و دستاورد آن و زیارت اربعین امام حسین (ع) و تاکیدی که امامان معصوم علیهم السلام در حضور و زیارت اربعین داشته‌اند، همه در جهت نخست، جهانگیر شدن حماسه حسینی و سپس ظهور حضرت حجت (ع) است. اکنون امام حسین (ع) و عاشورا و اربعین حسینی، سه شناسه شناخته شده برای اکثریت انسان‌ها در جهان از هر دین وایین و مذهبی گردیده است. تا انجا که امام صادق (ع) یکی از علامات مؤمن بودن شخص را زیارت اربعین حضرت و حضور در کربلا بشمار آورده است. بدین معنا که حضور خاضعانه و خالصانه، ازخودگذشتگی‌ها و بخشش‌ها دقیقا در زمان ظهور حضرت حجة (عج) نیز محقق می‌گردد. همچنانکه درباره شرایط آستانه ظهور در روایات داریم که دل‌ها باید به سوی امام زمان (عج) کشیده شود و امام مهدی (ع) به جهانیان معرفی شوند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
در گفت‌وگو با اصغر حیدری، پژوهشگر و نویسنده کتاب تاریخ و جلوه‌های عزاداری امام حسین (ع) در ایران به سیر تاریخی عزاداری و آسیب‌های آن پرداختیم. مردم همان گونه که در سوگ عزیزان، فامیل و دوستان خود عزاداری می‌کردند در عزاداری سیدالشهدا (ع) هم سوگواری می‌کردند. اما در روز عاشورا و در کربلا نخستین عزاداری‌ها را در تاریخ و از اهل بیت امام حسین (ع) داریم. حیدری یادآور می‌شود: در نقل‌های تاریخی و حدیثی پس از امام حسین (ع)، ائمه بر این ماتم عزاداری می‌کردند. امام حسین (ع) فرمود: من کشته شده اشک‌ها هستم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
از طرفی هم پلیس از کاهش ۶۰درصدی کشف حجاب در ماشین‌ها و همچنین انهدام کمپین‌ها و شبکه‌های کشف حجاب در سراسر کشور خبر داد و به نظر می‌رسد این خبرها به هم بی‌ارتباط نیستند. این خبر را فرمانده انتظامی تهران بزرگ در همایش آمران به معروف داده است. کاهش ۶۰درصدی کشف حجاب در خودروهارئیس پلیس امنیت تهران بزرگ گفت: با اجرای طرح ناظر یک شاهد کاهش ۶۰درصدی کشف حجاب داخل خودرو بودیم. رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ادامه داد: بحث طرح ناظر یک از ابتدای سال جاری توسط پلیس امنیت عمومی ناجا طراحی و اجرائی شد. در روزهای گذشته نیز فرمانده انتظامی استان البرز اعلام کرد: مقابله با کشف حجاب در مجتمع‌های آپارتمانی این استان در دستور کار است.
فراروفرارو1 ماه قبل
روزنامه شرق نوشت: پس از بازداشت یکی از ایفلوئنسر‌های معروف به سحر تبر که به عروس مردگان اینستاگرام نیز مشهور است، حالا خبر بازداشت سه رقصنده اینستاگرامی در رسانه‌ها به صورت رسمی منتشر شده است. این اولین بار نیست که خبر بازداشت اینفلوئنسر‌ها و رقصنده‌ها در فضای مجازی منتشر می‌شود. کاهش ۶۰درصدی کشف حجاب در خودرو‌هارئیس پلیس امنیت تهران بزرگ گفت: با اجرای طرح ناظر یک شاهد کاهش ۶۰درصدی کشف حجاب داخل خودرو بودیم. رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ادامه داد: بحث طرح ناظر یک از ابتدای سال جاری توسط پلیس امنیت عمومی ناجا طراحی و اجرائی شد. در روز‌های گذشته نیز فرمانده انتظامی استان البرز اعلام کرد: مقابله با کشف حجاب در مجتمع‌های آپارتمانی این استان در دستور کار است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

امام حسین (ع)