اخبار دانشگاه صدا و سیما - آخرین و مهم ترین اخبار دانشگاه صدا و سیما از خبرگزاری‌های ایران | خبری

صداوسیما

مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آیین نکوداشت احمدرضا معتمدی کارگردان سینما به همراه اکران، تحلیل و نقد «سوءتفاهم» جدیدترین ساخته سینمایی وی ساعت ۱۴ روز دوشنبه، نهم اردیبهشت ماه در محل آمفی تئاتر دانشگاه صدا و سیما برگزار می‌شود. در این مراسم پس از پخش و تحلیل این اثر سینمایی، آیین قدردانی و پاسداشت مقام علمی و سابقه حرفه‌ای احمدرضا معتمدی با حضور استادان علوم اجتماعی و صاحبنظران عرصه سینما با همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود. سخنران ویژه این مراسم غلامحسین ابراهیمی دینانی است. همچنین شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صدا وسیما، سیدمهدی ناظمی قره باغ، پژوهشگر حوزه فلسفه و سینما و احسان محمدحسنی رییس سازمان هنری رسانه‌ای اوج به نقد و تحلیل فیلم سینمایی «سوءتفاهم» می‌پردازند.
تابناکتابناک4 ماه قبل
ثبت نام شرکت در اردو جهادی دانشگاه صدا و سیما آغاز و تا ۱۶ بهمن ادامه دارد. به گزارش دانشجو، اردوی جهادی و تشکیلاتی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما ۳ الی ۱۲ فروردین در استان فارس مناطق محروم شیراز برگزار می‌شود. دانشجویانی که می‌خواهند در این اردو شرکت کنند، نام و نام خانوادگی خود را به شماره ۱۰۰۰۰۱۰۰۰۰۷۴۷۷ارسال نمایند. دانشجویانی که تمایل دارند به طور خاص، در اجرای برنامه‌های جهادی و برنامه ریزی‌های گروه جهادی امام حسن مجتبی (ع) سهیم باشند در این اردو شرکت کنند. اردوی جهادی اصلی دانشگاه صداوسیما ایام تابستان بعد از پایان امتحانات ترم، برنامه ریزی شده است و این اردو یک رویداد جهادی تشکیلاتی و آماده سازی برای دانشجویانی است که مایل هستند به طور ویژه در اجرای برنامه‌های جهادی سهیم باشند.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما در توییتی نوشت: برخی آیین‌نامه‌های دولتی که دقت می‌کنید، بندهایی هست که با عقل جور در نمی‌آید. به گزارش سینماپرس، شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما در توییتی نوشت: برخی آیین‌نامه‌های دولتی که دقت می‌کنید، بندهایی هست که با عقل جور در نمی‌آید. وقتی فکر می‌کنید چرا چنین بندی در آیین‌نامه وجود دارد، به نظر می‌رسد برخی تنظیم‌کنندگان و تصویب کنندگان با نگاهی به منافع خودشان آن بند را اضافه کرده‌اند. در حالی که رسیدن به مرتبه «استاد تمام» برای یک عضو هیات علمی گاهی ۲۰ - ۳۰ سال زحمت دارد، تصور کنید یک مربی با مدرک فوق لیسانس دو سال معاون وزیر شود و به دلیل این مجاهدت عظیم (!) تا پایان عمر حقوق او معادل یک «استاد تمام» پرداخت شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
علی عسکری رئیس رسانه ملی در نشست هیأت امنای دانشگاه صداوسیما با تأکید بر اینکه در دور جدید ریاست سازمان جذب نیرو با نخبه‌گرایی همراه است، عنوان کرد: جایگاه و معبر اصلی که می‌تواند سازمان را برای انجام مأموریت‌هایش توانمند کند، دانشگاه صداوسیما است. اعتمادآنلاین| رئیس رسانه ملی در نشست هیأت امنای دانشگاه صداوسیما با تأکید بر اینکه در دور جدید ریاست سازمان جذب نیرو با نخبه گرایی همراه است، گفت: جایگاه و معبر اصلی که می‌تواند سازمان را برای انجام مأموریت‌هایش توانا کند، دانشگاه صداوسیما است. وی افزود: دانشگاه صداوسیما باید در جایگاهی قرار گیرد که نیروهای تراز بالا و سرداران رسانه‌ای برای رسانه ملی جمهوری اسلامی تربیت کند. رئیس رسانه ملی دعوت از ریاست دانشگاه صداوسیما برای حضور در شورای معاونان رسانه ملی راهبردی برای تعامل با معاونت‌های سازمان و بالا بردن جایگاه دانشگاه دانست. اعضای هیئت امنا همچنین خواستار برنامه‌ریزی دقیق و بلند مدت برای تربیت نیروهای متخصص در دانشگاه صداوسیما شدند.
ایلناایلنا3 ماه قبل
با حضور رؤسای دانشگاه صدا و سیما و مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی، تفاهم نامه همکاری‌های پژوهشی و دانشگاهی میان این دو بخش امضا شد. به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه صدا و سیما، شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما پس از امضای این تفاهم‌نامه گفت: امیدوارم این همکاری منشأ نتایج علمی و پژوهشی فراوانی برای کشور شود. رئیس دانشگاه صدا و سیما افزود: هدف اصلی این تفاهم نامه گسترش مناسبات مشترک دانشگاهی میان این دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی و ایجاد رشته‌های جدید دانشگاهی مانند رشته علوم شناختی و رسانه و جذب دانشجو در این رشته‌ها است. همچنین علیرضا مرادی، رئیس مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی پس از انعقاد این تفاهم نامه گفت: مهمترین هدف این تفاهم نامه، گسترش فعالیت‌های بین دانشگاهی است چرا که معتقد هستیم تعامل دانشگاه‌ها باعث سهل‌الوصول‌تر شدن اهداف علمی و پژوهشی در کشور می‌شود. وی ادامه داد: لذا تصویب رشته علوم شناختی – رسانه در وزارت علوم، جذب دانشجو و برگزاری مشترک این دوره‌ها با دانشگاه تخصصی صدا و سیما در همین راستا است.
فارسفارس1 ماه قبل
مراسم نکوداشت «احمدرضا معتمدی» به همراه اکران، تحلیل و نقد فیلم سینمایی «سوءتفاهم» در دانشگاه صداوسیما برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، محمدحسین ساعی رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما ضمن اعلام این خبر افزود: مراسم نکوداشت «احمدرضا معتمدی» ساعت ۱۴ روز دوشنبه نهم اردیبهشت ماه در آمفی تئاتر دانشگاه برگزار می‌شود. وی افزود: سخنران ویژه این مراسم استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی است. همچنین شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا وسیما، سیدمهدی ناظمی قره‌باغ، پژوهشگر حوزه فلسفه و سینما و احسان محمدحسنی، رئیس سازمان هنری رسانه‌ای اوج به نقد و تحلیل فیلم سینمایی سوءتفاهم می‌پردازند. دانشگاه صداوسیما از اساتید و دانشجویان علاقه مند جهت حضور در این مراسم دعوت می‌کند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
آیین نکوداشت احمدرضا معتمدی با سخنرانی غلامحسین ابراهیمی دینانی به همراه اکران، تحلیل و نقد فلسفی فیلم «سوءتفاهم» در دانشگاه صداوسیما برگزار می‌شود. آئین نکوداشت احمدرضا معتمدی کارگردان سینما به همراه اکران، تحلیل و نقد فیلم «سوءتفاهم» جدیدترین ساخته سینمایی وی ساعت ۱۴ روز دوشنبه، نهم اردیبهشت ماه در محل آمفی تئاتر دانشگاه صدا و سیما برگزار می‌شود. در این مراسم پس از پخش و تحلیل این اثر سینمایی، آئین قدردانی و پاسداشت مقام علمی و سابقه حرفه‌ای احمدرضا معتمدی با حضور استادان علوم اجتماعی و صاحبنظران عرصه سینما با همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود. سخنران ویژه این مراسم غلامحسین ابراهیمی دینانی است. همچنین شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا وسیما، سیدمهدی ناظمی قره باغ، پژوهشگر حوزه فلسفه و سینما و احسان محمدحسنی رئیس سازمان هنری رسانه‌ای اوج به نقد و تحلیل فیلم سینمایی «سوءتفاهم» می‌پردازند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: آیین نکوداشت احمدرضا معتمدی به همراه اکران، تحلیل و نقد «سوءتفاهم» جدیدترین ساخته سینمایی وی در دانشگاه صداوسیما برگزار می‌شود. به گزارش سینماپرس، آیین نکوداشت احمدرضا معتمدی کارگردان سینما به همراه اکران، تحلیل و نقد «سوءتفاهم» جدیدترین ساخته سینمایی وی ساعت ۱۴ روز دوشنبه، نهم اردیبهشت ماه در محل آمفی تئاتر دانشگاه صدا و سیما برگزار می‌شود. در این مراسم پس از پخش و تحلیل این اثر سینمایی، آیین قدردانی و پاسداشت مقام علمی و سابقه حرفه‌ای احمدرضا معتمدی با حضور استادان علوم اجتماعی و صاحبنظران عرصه سینما با همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود. سخنران ویژه این مراسم غلامحسین ابراهیمی دینانی است. همچنین شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صدا وسیما، سیدمهدی ناظمی قره باغ، پژوهشگر حوزه فلسفه و سینما و احسان محمدحسنی رییس سازمان هنری رسانه‌ای اوج به نقد و تحلیل فیلم سینمایی «سوءتفاهم» می‌پردازند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدحسین ساعی رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما ضمن اعلام این خبر افزود: مراسم نکوداشت «احمدرضا معتمدی» ساعت ۱۴ روز دوشنبه نهم اردیبهشتماه در آمفی تئاتر دانشگاه برگزار می‌شود. رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه صداوسیما ادامه داد: هر اثر سینمایی وی، مبتنی بر یک کار نظری ویژه و نگرشی فلسفی چه به لحاظ محتوایی و چه فرم کار است که حاصل سال‌ها تجربه، کار، تدریس و تحصیل او در حوزه حکمت، فلسفه و سینماست. وی افزود: سخنران ویژه این مراسم استاد غلامحسین ابراهیمی دینانی است. همچنین شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا وسیما، سیدمهدی ناظمی قره‌باغ، پژوهشگر حوزه فلسفه و سینما و احسان محمدحسنی، رئیس سازمان هنری رسانه‌ای اوج به نقد و تحلیل فیلم سینمایی سوءتفاهم می‌پردازند. دانشگاه صداوسیما از اساتید و دانشجویان علاقه مند جهت حضور در این مراسم دعوت می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
صداوسیما قدرتمندترین رسانه هر کشور به حساب می‌آید، از این رو هرگونه کاستی و یا بی‌توجهی در آن می‌تواند تبعات منفی بسیاری را به‌دنبال داشته باشد. گفتنی است رسانه ملی تنها پل ارتباطی مردم و دولت می‌باشد به‌گونه‌ای که بسیاری از افراد اخبار رسمی را تنها از رسانه ملی پیگیری می‌کنند با این اوصاف می‌توان به اهمیت بالای صدا و سیما پی برد، بنابراین شاید انتظار نظارت و دقت بیشتر در تولید برنامه‌های صدا و سیما امری بدیهی به‌نظر برسد. به عبارت ساده‌تر هرگاه رقابت وجود نداشته باشد کیفیت نیز افزایش نخواهد یافت. به‌طور کلی باید در نظر داشت که صدا و سیمای ایران از بسیاری جنبه‌ها، قدرتمندترین رسانه و نهاد آموزشی– فرهنگی کشور به‌شمار می‌رود. در پایان باید خاطرنشان کرد که ساماندهی و نظارت هرچه بیشتر در صداوسیما امروزه به یک اصل انکارناپذیر تبدیل شده است، چراکه ادامه داشتن این روند خود می‌تواند عاملی برای کاهش چشمگیر مخاطبان محسوب شود.
رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، گفتنی است هزینه برق فعالیتهای ارز مجازی به ارقامی نجومی و غیرقابل تصور می‌رسد و بسیار تاسف آور است برق رایگانی که قرار بود در اختیار یک ارگان فرهنگی قرار بگیرد، حالا تبدیل به ابزاری برای کسب درآمدهای غیرقانونی و نامشروع شده است. حالا باید دید در حالی که هنوز حواشی فعالیت ستاره مربع‌ها و برنامه‌های تلویزیونی آغشته به قمار گریبان مسئولان صداوسیما را رها نکرده، پشت این رسوایی جدید در صداوسیما چه کسی است؟ و آیا پای یک ژن خوب در میان است؟ / یاشار سلطانیپ. ن: این مزرعه در مجموعه تکتا احداث شده است که سالن‌های فیلمبرداری مجموعه هایی چون حالا خورشید و خاله شادونه در آنجا قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو3 ماه قبل
علی لاریجانی در جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر احمد همتی که در خصوص انتشار اخبار بودجه مجلس توسط صدا و سیما بود گفت: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. به گزارش ایسنا، احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس در تذکری خطاب به صدا وسیما بیان کرد: ما برای صدا و سیما بودجه تصویب می‌کنیم، صدا و سیما از دولت و از بیت المال بودجه دریافت می‌کند، ولی اخباری که در خصوص مجلس منعکس می‌کند گاه گاهی خلاف واقع است. وی افزود: شب گذشته صدا وسیما خبری منتشر کرد و چند دقیقه هم بر آن در بخش خبری مانور داد؛ خبر این بود که «مجلس فقط قیمت سیگار را افزایش نداد»، آیا واقعا فقط همین است؟ تذکر لازم را به صدا و سیما بدهید که اخبار را درست منتشر کند. علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر همتی بیان کرد: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. مجلس در خیلی مواقع با تصمیمات خود موجب آرام شدن شرایط اقتصادی کشور شد، مجلس هم در خصوص آن موضوع مطابق قانون برنامه تصمیم گرفت، صدا و سیما باید تشویق کند که قانون برنامه حاکم است نباید اینگونه حرف بزند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
بهرام پارسایی نماینده شیراز و عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با انتقاد از عملکرد صداوسیما، گفت: صدا وسیما جایگاه ملی خود را از دست داده و سیاسی و جناحی شده است. اعتماد آنلاین: بهرام پارسایی نماینده شیراز و عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با انتقاد از عملکرد صداوسیما، گفت: صدا وسیما جایگاه ملی خود را از دست داده و سیاسی و جناحی شده است. این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر یک نظر سنجی از عموم مردم شود خواهید دید که آنها هم به عملکرد صدا و سیما انتقاد دارند. پارسایی گفت: صدا و سیما حتی در پخش فیلم و مستند و برنامه هایی که بتواند به جامعه نشاط دهد موفق عمل نکرده است و نمی‌بینم که برنامه خاصی برای بهبود این روند داشته باشند. او در خصو راهکار بهبود عملکرد صدا و سیما، تاکید کرد: صدا و سیما باید واقع بین و واقع گرا باشد و واقعیات جامعه را مطرح کند و در راستای خواست و مطالبه عموم حرکت کند نه برای رضایت یک جناح وگروه خاص.
فارسفارس4 ماه قبل
رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: دفتر گسترش آموزش عالی در آخرین جلسه خود با تداوم فعالیت قانونی دانشگاه صدا و سیما و پذیرش دانشجو در کلیه رشته‌ها در سال آینده موافقت کرد. «شهاب اسفندیاری» رئیس دانشگاه صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت: طی دیداری که با آقای دکتر شریعتی معاون محترم آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشتم، ایشان اعلام کردند که در جلسه اخیر شورای گسترش آموزش عالی، تداوم فعالیت دانشگاه صدا و سیما و پذیرش دانشجو در کلیه رشته‌ها برای سال ۹۹ – ۱۳۹۸ مورد تصویب قرار گرفته است. وی ادامه داد: این موضوع رسما طی نامه‌ای از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه صدا و سیما به زودی اعلام خواهد شد. شهاب اسفندیاری ضمن تشکر از همه اعضای هیأت علمی، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه که در این مدت در جهت تحقق این امر تلاش و پیگیری کردند، ابراز امیدواری کرد که این خبرخوش فصل نوینی را در توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه رقم بزند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در نشست مشترک شورای معاونین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اظهار داشت: هرآنچه صدا و سیما با حوزه‌های علمی و دانشگاهی ارتباط تنگاتنگ داشته باشد پیام‌های تولیده شده در رسانه نیز از عمق بیشتری برخوردار بوده و مخاطبان نیز بیشتر جذب می‌شود. مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس خاطرنشان کرد: در ویژه برنامه‌های صدا و سیمای مرکز فارس از جمله کاشانه مهر، موج دانش و سایر برنامه‌های علمی و آموزشی در رادیو و تلویزیون ظرفیت حضور دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس برای تولید برنامه‌هایی با موضوع کارآفرینی و مهارت افزایی وجود دارد. ۶۰ تا ۷۵ درصد آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای عملی استرئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از حضور مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس و معاونان در این دانشگاه اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳ دانشکده فنی و حرفه‌ای در استان فارس مشغول به فعالیت بوده که یکی از آنها، دانشکده شهید باهنر است. جامعی با بیان اینکه ۶۰ تا ۷۵ درصد آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای عملی است، خاطرنشان کرد: این یک نقطه قوت برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای به شمار می‌رود که باید از این ظرفیت بیشترین بهره را برد. جامعی برای تولید برنامه‌های مختلف و مشترک بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس و صدا و سیما اعلام آمادگی کرد و افزود: این برنامه‌ها می‌تواند در راستای ترویج مهارت آموزی و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه باشد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
حاجیانی ادامه داد: این مهم نشان از وجود سطح علمی بالا و تجهیزات فنی بروز و مناسب برای آموزش در دانشگاه خلیج فارس است. وی اظهار داشت: به واسطه اهمیت دانشگاه خلیج فارس برای جهانی کردن این نام اقدام‌های مناسبی برای تعامل با مراکز دانشگاهی و علمی سایر کشورها در دست اجراست. حاجیانی ادامه داد: قرار گرفتن سه نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه خلیج فارس در جمع یک درصد دانشمندان برتر جهان از دیگر نشانه‌های وجود ظرفیت بالای علمی در دانشگاه خلیج فارس است. ایرانی افزود: در این ارتباط استفاده از ظرفیت بالای علمی دانشگاه خلیج فارس برای آموزش کارکنان منطقه جنوب کشور در قالب یک تفاهم نامه آموزشی در دستور کار قرار گرفته است. در پایان این نشست دوطرف خواستار همکاری آموزشی و پژوهشی در قالب یک تفاهم نامه همکاری مشترک شدند.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
به گزارش فارس، شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون در این دانشگاه برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ می‌توانند این رشته تحصیلی را در دفترچه انتخاب رشته، برای نخستین بار انتخاب کنند. به گفته وی، حدود ۷ سال قبل دانشگاه صدا و سیما سرفصل‌ها و شرح‌ درس‌های این رشته تحصیلی را در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسانده بود اما متاسفانه در این سال‌ها به دلایلی مجوز اجرا از سوی این وزارتخانه به دانشگاه داده نشد. رئیس دانشگاه صدا و سیما خاطرنشان کرد: عدم ارایه مجوز اجرای رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون باعث شده بود که این دانشگاه به ناچار رشته روزنامه‌نگاری را برای تربیت خبرنگاران رادیو و تلویزیون اجرا کند و برای جبران کمبود آموزش‌های حرفه‌ای و تخصصی آنها دوره‌های ویژه و مهارت‌افزایی داشته باشد، چرا که آموزش‌ خبرنگاران رادیو تلویزیون با خبرنگاران مطبوعاتی متفاوت است. وی گفت: با توجه به اینکه سازمان صدا و سیما تنها از طریق دانشگاه صدا و سیما نیروی جدید استخدام می‌کند، پذیرش دانشجوی رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون می‌تواند سبب جذب استعدادهای جدید در حوزه خبر سازمان صدا و سیما شود.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
یک نماینده اهل سنت مجلس به عسگری رییس سازمان صدا و سیما تذکر داد. به گزارش ایسنا، شهاب نادری در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس خطاب به رییس سازمان صدا و سیما متذکر شد: قرار بود صدا و سیما دانشگاه باشد نه مروج ادبیاتی که باعث افتراق و اختلاف می‌شود. این نماینده اهل سنت مجلس یادآور شد: اهانت به هر کدام از زوجات پیامبر (ص) اهانت به خود پیامبر بوده و زوجات پیامبر محترم هستند و نباید به ایشان توهین شود. کشور از اقوام و مذاهب مختلفی تشکیل شده و قدرت ما در وحدت ماست و اختلافات خلاف حقوق مذهبی است و هر کس دانسته یا نادانسته به برخی تفاوت‌ها اهانت کند باید با او برخورد شود. نماینده مردم پاوه در مجلس از رییس صدا و سیما خواست با فرد خاطی برخورد شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آئین نکوداشت احمدرضا معتمدی کارگردان سینما به همراه اکران، تحلیل و نقد فیلم «سوءتفاهم» جدیدترین ساخته سینمایی وی ساعت ۱۴ روز دوشنبه، نهم اردیبهشت ماه در محل آمفی تئاتر دانشگاه صدا و سیما برگزار می‌شود. در این مراسم پس از پخش و تحلیل این اثر سینمایی، آئین قدردانی و پاسداشت مقام علمی و سابقه حرفه‌ای احمدرضا معتمدی با حضور استادان علوم اجتماعی و صاحبنظران عرصه سینما با همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار می‌شود. سخنران ویژه این مراسم غلامحسین ابراهیمی دینانی است. همچنین شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا وسیما، سیدمهدی ناظمی قره باغ، پژوهشگر حوزه فلسفه و سینما و احسان محمدحسنی رئیس سازمان هنری رسانه‌ای اوج به نقد و تحلیل فیلم سینمایی «سوءتفاهم» می‌پردازند.
فارسفارس3 هفته قبل
شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون در این دانشگاه برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ می‌توانند این رشته تحصیلی را در دفترچه انتخاب رشته، برای نخستین بار انتخاب کنند. به گفته وی، حدود ۷ سال قبل دانشگاه صدا و سیما سرفصل‌ها و شرح‌ درس‌های این رشته تحصیلی را در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسانده بود اما متاسفانه در این سال‌ها به دلایلی مجوز اجرا از سوی این وزارتخانه به دانشگاه داده نشد. رئیس دانشگاه صدا و سیما خاطرنشان کرد: عدم ارایه مجوز اجرای رشته روزنامه نگاری رادیو و تلویزیون باعث شده بود که این دانشگاه به ناچار رشته روزنامه نگاری را برای تربیت خبرنگاران رادیو و تلویزیون اجرا کند و برای جبران کمبود آموزش‌های حرفه ‌ای و تخصصی آنها دوره‌های ویژه و مهارت‌افزایی داشته باشد، چرا که آموزش‌ خبرنگاران رادیو تلویزیون با خبرنگاران مطبوعاتی متفاوت است. وی ضمن تشکر از حمایت مسئولان عالی وزارت علوم برای صدور مجوز اجرای رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون به این دانشگاه، گفت: با توجه به اینکه سازمان صدا و سیما تنها از طریق دانشگاه صدا و سیما نیروی جدید استخدام می‌کند، پذیرش دانشجوی رشته روزنامه نگاری رادیو و تلویزیون می‌تواند سبب جذب استعدادهای جدید در حوزه خبر سازمان صدا و سیما شود. انتهای پیام/
فارسفارس4 ماه قبل
دفتر گسترش آموزش عالی در آخرین جلسه خود در هفته گذشته و در پاسخ به نامه رئیس دانشگاه صدا و سیما خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تداوم فعالیت قانونی این دانشگاه و پذیرش دانشجو در تمام رشته‌ها در سال آینده موافقت کرد. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: طی دیداری که با شریعتی معاون آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشتم، وی اعلام کرد که در جلسه اخیر شورای گسترش آموزش عالی، تداوم فعالیت دانشگاه صدا و سیما و پذیرش دانشجو در تمام رشته‌ها برای سال ۹۹ – ۱۳۹۸ مورد تصویب قرار گرفته و این موضوع رسما طی نامه‌ای از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه صدا و سیما به زودی اعلام خواهد شد. وی ضمن تشکر از همه اعضای هیأت علمی، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه که در این مدت در جهت تحقق این امر تلاش و پیگیری کردند، ابراز امیدواری کرد که این خبرخوش فصل نوینی را در توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه رقم بزند. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادعاهای مطرح شده درباره اینکه جابجایی آرای نظرسنجی محبوبترین برنامه صداوسیما را شرکتی انجام داده است که از این وزارتخانه مجوز دارد را رد کرد. روز گذشته پیامک‌هایی به برخی مشترکان تلفن همراه می‌رسید که نشان می‌داد آن‌ها در نظرسنجی برنامه تلویزیونی «برنده باش» شرکت کرده‌اند، در حالی‌که این‌ واقعیت نداشت. رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات به این موضوع واکنش نشان داد. پس از این حواشی، دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم مدعی شده است «جابجایی آرای نظرسنجی محبوب‌ترین برنامه صداوسیما را شرکتی که از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است». «سید جمال هادیان طبائی زواره» افزود: دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم مدعی شده است جابجایی آرای نظرسنجی محبوبترین برنامه صداوسیما را شرکتی که از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
پژمانفر در ماه‌های اخیر اظهارنظرهایی انتقادی نسبت به عملکرد رسانه ملی در مصادیقی همچون بهره‌گیری از سلبریتی‌ها در حوزه اجرا، داشته است. نسبت به این موارد، طرح «ساماندهی صداوسیما» در مجلس نهم آماده شد و در مجلس دهم هم پیگیری شد که به سه ابهام در صداوسیما می‌پرداخت. مساله سوم هم به حوزه نظارت بر صداوسیما مربوط می‌شود. * مثلا در همین حوزه آگهی‌های بازرگانی ورود کرده‌اید و نشده است کاری انجام دهید؟ آگهی‌های بازرگانی هم بخشی از همان مساله اصلی‌تر است. من به عنوان کارشناس نکته‌ای را بیان می‌کنم، شاید در مجلس کسی به اندازه من در حوزه صداوسیما کار نکرده باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در جلسه شورای معاونین و مدیران سیما، عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما به مدیران دو شبکه تلویزیونی تذکر جدی داده است. این خبر را سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگویی کوتاه تایید کرده است. این عضو شورای نظارت بر صداوسیما تأکید دارد: «بنابر پیگیری‌هایی که انجام شد رئیس سازمان صداوسیما در جلسه شورای معاونین و مدیران سیما نسبت به این موارد تذکر جدی داده است. از طرفی افرادی روی آنتن بیایند که به ارزش‌های ایرانی اسلامی به معنای واقعی پایبند هستند. در مجموع این اتفاقات، آن معنویت به خوبی القا خواهد شد.» ۵۷۵۷
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری برنا: اخیرا شاهد موج دیگری از انتقادات تند صداوسیما نسبت به دولت هستیم. صحبت‌هایی با ترکیبی از تحقیر و تمسخر که با هدف ناامید کردن جامعه همراه است. تقابل این رسانه با دولت و بعضا انتقادات تند به کابینه، پایان ناپذیراست و گویا حمله به دولت از این تریبون، محبوبیت به همراه دارد. اخیرا پیمان طالبی، مجری، با ادبیاتی تند از کم‌کاری برخی مسئولین در کمک به مناطق سیل‌زده انتقاد کرد. او ادامه داد: طبق گفته‌های آقای علی عسگری در جلسات هیات دولت، خودشان هم از این اتفاقات در صداوسیما رضایت ندارند ولی تلاش‌شان اصلاح این برنامه‌ها و روند است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل
در مقابل حسن روحانی نیز از همان ابتدا با نگاه انتقادی به صدا وسیما وارد کارزار انتخابات ریاست‌ جمهوری شد. ** در صدا وسیما حمله به دولت محبوبیت ایجاد می‌کندمهدی آیتی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درباره رویکرد صدا وسیما نسبت به دولت حسن روحانی به «ابتکار» گفت: متاسفانه صدا وسیما شرایط را به‌ گونه‌ای پیش برده است که امروز هرکسی به دولت حمله کند محبوبیت عمومی پیدا می‌کند. اما ما می‌بینیم واقعیت همین را می‌گوید که حمله به دولت محبوبیت می‌آورد. اما متاسفانه آن چیزی که اکنون در جامعه باعث محبوبیت شده است حمله به دولت است. وقتی دولت به این حملات واکنشی نشان نمی‌دهد و در کنار آن نظارتی بر رفتار صدا وسیما وجود ندارد نتیجه آن چیزی نیست جز کم شدن محبوبیت دولت در نزد افکار عمومی.
ایمناایمنا2 هفته قبل
علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه توییتر خود آورده است: «نحوه انعکاس گزارش‌های مربوط به آقای نجفی و آزردگی مردم از برخورد سخیف صدا و سیما و عواملش، نشان داد مدیریت ارشد حاکم بر صداوسیما توانایی لازم را برای مدیریت و نظارت بر تلویزیون ندارد. انحرافات آشکار از معیارهای اخلاقی علاوه بر ضوابط قانونی، نشان از فضای مدیریت در سایه برسیما است.» به گزارش ایمنا، نحوه پوشش رسانه‌ای خبر قتل همسر شهردار پیشین تهران از سوی صدا و سیما موضوعی بود که مورد توجه محافل رسانه‌ای، سیاسی و اجتماعی قرار گرفته و با واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی و کارشناسان حوزه جامعه‌شناسی و علوم ارتباطات روبرو شده است. رفتار صدا و سیما در پوشش این خبر بسیار خاص و متفاوت بود، نمایش صحنه گفت و گوی نجفی با رییس آگاهی و نوشیدن چای یا در دست گرفتن سلاح و شمارش تعداد فشنگ‌های موجود درخشاب کلت و نتیجه گیری از این شمارش که چند گلوله شلیک شده است، و موارد دیگر در این موضوع خاص را ببیندگان تلویزیون ایران در تاریخ پس از تاسیس این رسانه، یا ندیده یا کمتر دیده بودند. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، در شرایطی که هنوز مرحله تحقیقات قضائی آغاز نشده بود، چنان شتاب‌زده به سراغ این موضوع رفت که عرف و سنت خود را که حتی اسم اختلاس گران میلیاردی را با حروف اختصاری معرفی می‌کرد، فراموش کرد و این بار تمام جزئیات زندگی شخصی و خانوادگی فرد متهم به قتل که هنوز جرم‌اش نیز ثابت نشده است را بر همگان عیان کرد تا این ذهنیت را برای مخاطب ایجاد کند که این دستگاه عریض و طویل که نام «ملی» را بر خود یدک می‌کشد و قرار است به فرموده امام خمینی یک دانشگاه عمومی باشد، با یک هیجان خاص و کنترل نشده مشغول غرض ورزی‌های سیاسی‌ است. لازم به ذکر است معاونت خبر در سازان صدا وسیما، در زمان مدیریت عزت الله ضرغامی به معاونت سیاسی تغییر عنوان پیدا کرده بود که پس از پایان دوران مدیرت ضرغامی و با آمدن محمد سرافراز، رییس مستعفی این سازمان، به معاونت خبر تغییر عنوان داد، معاونتی که همواره از سوی جریان‌های سیاسی کشور به یک جانبه گرایی و عدم نگاه بی طرف به مسائل جامعه متهم می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: رییس سازمان صدا و سیما در دستوری به اداره‎‌کل بازرگانی سازمان خواستار تجدیدنظر در ظهور و بروز رسانه‌ای اسپانسرهایی شد که مانع ترویج فرهنگ کار و تلاش هستند. به گزارش سینماپرس، علی عسکری رییس سازمان صدا وسیما در پی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جلوگیری از ترویج روش‌هایی که فرهنگ کار و تلاش را تضعیف می‌کنند، در دستوری به اداره کل بازرگانی سازمان صدا و سیما خواستار تجدید نظر در ظهور و بروز رسانه‌ای اسپانسرهایی شد که مانع ترویج فرهنگ کار و تلاش هستند. متن دستور رییس سازمان صدا و سیما به شرح ذیل است: «جناب آقای مهدوی مهر مدیرکل بازرگانی سازمانسلام علیکمبا توجه به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد فرهنگ کار به مناسبت روز کارگر، نسبت به بروز و ظهور رسانه‌ای اسپانسرهایی که مانع این فضیلت هستند تجدید نظر کنید. علی عسکری رییس سازمان صدا و سیما»
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان؛ سید سعید شاهرخی که در دیدار با دکتر دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا وسیما سخن می‌گفت با اعلام مطلب فوق افزود: باید از ظرفیت‌های صدا و سیمای ملی برای معرفی بیشتر استان همدان، استفاده شود. استاندار همدان با اعلام اینکه، همدان آمادگی میزبانی همایش‌های ملی صدا و سیما در حوزه‌های گردشگری، فرهنگی و هنری را دارد، خاطرنشان کرد: فاصله نزدیک این شهر با پایتخت، وجود آزاد راه و راه اندازی قطار تندرو که روزانه دوبار در این مسیر با سرعت بیش از ۱۴۰ کیلومتر در ساعت رفت و آمد خواهد کرد، همچنین افزایش ظرفیتهای ویژه اسکان و پذیرایی، در میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی، خاطرات به یادماندنی را به یادگار خواهد گذاشت. به گزارش خبرآنلاین، شاهرخی پس از این دیدار به همراه دهقان نیری، مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان، از دانشگاه صدا و سیما بازدید کرد.
فارسفارس1 ماه قبل
مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران به مناسبت سومین سال ریاست علی عسگری در سازمان صدا و سیما از وی برای حضور در دانشگاه تهران پاسخگویی در قبال عملکردش دعوت کرد. به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران به مناسبت سومین سال ریاست علی عسگری در سازمان صدا و سیما از وی برای حضور در دانشگاه تهران پاسخگویی در قبال عملکردش دعوت کرد. در متن دعوت نامه از علی‌عسگری آمده است: احتراما باستحضار می‌رساند با توجه به سالگرد سه سالگی حکم جنابعالی و همچنین لزوم پاسخگویی مسئولین به دانشجویان در حیطه عملکرد خود بدینوسیله از حضرتعالی جهت حضور در جمع دانشجویان دانشگاه تهران و پاسخ به پرسش‌های ایشان در بازه ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ماه دعوت به عمل می‌آید. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید