صدا و سیما

تابناکتابناک2 ماه قبل
ثبت نام شرکت در اردو جهادی دانشگاه صدا و سیما آغاز و تا ۱۶ بهمن ادامه دارد. به گزارش دانشجو، اردوی جهادی و تشکیلاتی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما ۳ الی ۱۲ فروردین در استان فارس مناطق محروم شیراز برگزار می‌شود. دانشجویانی که می‌خواهند در این اردو شرکت کنند، نام و نام خانوادگی خود را به شماره ۱۰۰۰۰۱۰۰۰۰۷۴۷۷ارسال نمایند. دانشجویانی که تمایل دارند به طور خاص، در اجرای برنامه‌های جهادی و برنامه ریزی‌های گروه جهادی امام حسن مجتبی (ع) سهیم باشند در این اردو شرکت کنند. اردوی جهادی اصلی دانشگاه صداوسیما ایام تابستان بعد از پایان امتحانات ترم، برنامه ریزی شده است و این اردو یک رویداد جهادی تشکیلاتی و آماده سازی برای دانشجویانی است که مایل هستند به طور ویژه در اجرای برنامه‌های جهادی سهیم باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
علی عسکری رئیس رسانه ملی در نشست هیأت امنای دانشگاه صداوسیما با تأکید بر اینکه در دور جدید ریاست سازمان جذب نیرو با نخبه‌گرایی همراه است، عنوان کرد: جایگاه و معبر اصلی که می‌تواند سازمان را برای انجام مأموریت‌هایش توانمند کند، دانشگاه صداوسیما است. اعتمادآنلاین| رئیس رسانه ملی در نشست هیأت امنای دانشگاه صداوسیما با تأکید بر اینکه در دور جدید ریاست سازمان جذب نیرو با نخبه گرایی همراه است، گفت: جایگاه و معبر اصلی که می‌تواند سازمان را برای انجام مأموریت‌هایش توانا کند، دانشگاه صداوسیما است. وی افزود: دانشگاه صداوسیما باید در جایگاهی قرار گیرد که نیروهای تراز بالا و سرداران رسانه‌ای برای رسانه ملی جمهوری اسلامی تربیت کند. رئیس رسانه ملی دعوت از ریاست دانشگاه صداوسیما برای حضور در شورای معاونان رسانه ملی راهبردی برای تعامل با معاونت‌های سازمان و بالا بردن جایگاه دانشگاه دانست. اعضای هیئت امنا همچنین خواستار برنامه‌ریزی دقیق و بلند مدت برای تربیت نیروهای متخصص در دانشگاه صداوسیما شدند.
فراروفرارو1 ماه قبل
علی لاریجانی در جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر احمد همتی که در خصوص انتشار اخبار بودجه مجلس توسط صدا و سیما بود گفت: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. به گزارش ایسنا، احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس در تذکری خطاب به صدا وسیما بیان کرد: ما برای صدا و سیما بودجه تصویب می‌کنیم، صدا و سیما از دولت و از بیت المال بودجه دریافت می‌کند، ولی اخباری که در خصوص مجلس منعکس می‌کند گاه گاهی خلاف واقع است. وی افزود: شب گذشته صدا وسیما خبری منتشر کرد و چند دقیقه هم بر آن در بخش خبری مانور داد؛ خبر این بود که «مجلس فقط قیمت سیگار را افزایش نداد»، آیا واقعا فقط همین است؟ تذکر لازم را به صدا و سیما بدهید که اخبار را درست منتشر کند. علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر همتی بیان کرد: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. مجلس در خیلی مواقع با تصمیمات خود موجب آرام شدن شرایط اقتصادی کشور شد، مجلس هم در خصوص آن موضوع مطابق قانون برنامه تصمیم گرفت، صدا و سیما باید تشویق کند که قانون برنامه حاکم است نباید اینگونه حرف بزند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
با حضور رؤسای دانشگاه صدا و سیما و مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی، تفاهم نامه همکاری‌های پژوهشی و دانشگاهی میان این دو بخش امضا شد. به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه صدا و سیما، شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما پس از امضای این تفاهم‌نامه گفت: امیدوارم این همکاری منشأ نتایج علمی و پژوهشی فراوانی برای کشور شود. رئیس دانشگاه صدا و سیما افزود: هدف اصلی این تفاهم نامه گسترش مناسبات مشترک دانشگاهی میان این دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی و ایجاد رشته‌های جدید دانشگاهی مانند رشته علوم شناختی و رسانه و جذب دانشجو در این رشته‌ها است. همچنین علیرضا مرادی، رئیس مؤسسه آموزش عالی علوم شناختی پس از انعقاد این تفاهم نامه گفت: مهمترین هدف این تفاهم نامه، گسترش فعالیت‌های بین دانشگاهی است چرا که معتقد هستیم تعامل دانشگاه‌ها باعث سهل‌الوصول‌تر شدن اهداف علمی و پژوهشی در کشور می‌شود. وی ادامه داد: لذا تصویب رشته علوم شناختی – رسانه در وزارت علوم، جذب دانشجو و برگزاری مشترک این دوره‌ها با دانشگاه تخصصی صدا و سیما در همین راستا است.
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
بهرام پارسایی نماینده شیراز و عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با انتقاد از عملکرد صداوسیما، گفت: صدا وسیما جایگاه ملی خود را از دست داده و سیاسی و جناحی شده است. اعتماد آنلاین: بهرام پارسایی نماینده شیراز و عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با انتقاد از عملکرد صداوسیما، گفت: صدا وسیما جایگاه ملی خود را از دست داده و سیاسی و جناحی شده است. این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر یک نظر سنجی از عموم مردم شود خواهید دید که آنها هم به عملکرد صدا و سیما انتقاد دارند. پارسایی گفت: صدا و سیما حتی در پخش فیلم و مستند و برنامه هایی که بتواند به جامعه نشاط دهد موفق عمل نکرده است و نمی‌بینم که برنامه خاصی برای بهبود این روند داشته باشند. او در خصو راهکار بهبود عملکرد صدا و سیما، تاکید کرد: صدا و سیما باید واقع بین و واقع گرا باشد و واقعیات جامعه را مطرح کند و در راستای خواست و مطالبه عموم حرکت کند نه برای رضایت یک جناح وگروه خاص.
فارسفارس2 ماه قبل
رئیس دانشگاه صدا و سیما گفت: دفتر گسترش آموزش عالی در آخرین جلسه خود با تداوم فعالیت قانونی دانشگاه صدا و سیما و پذیرش دانشجو در کلیه رشته‌ها در سال آینده موافقت کرد. «شهاب اسفندیاری» رئیس دانشگاه صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خبرگزاری فارس با اعلام این خبر گفت: طی دیداری که با آقای دکتر شریعتی معاون محترم آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشتم، ایشان اعلام کردند که در جلسه اخیر شورای گسترش آموزش عالی، تداوم فعالیت دانشگاه صدا و سیما و پذیرش دانشجو در کلیه رشته‌ها برای سال ۹۹ – ۱۳۹۸ مورد تصویب قرار گرفته است. وی ادامه داد: این موضوع رسما طی نامه‌ای از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه صدا و سیما به زودی اعلام خواهد شد. شهاب اسفندیاری ضمن تشکر از همه اعضای هیأت علمی، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه که در این مدت در جهت تحقق این امر تلاش و پیگیری کردند، ابراز امیدواری کرد که این خبرخوش فصل نوینی را در توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه رقم بزند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در نشست مشترک شورای معاونین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اظهار داشت: هرآنچه صدا و سیما با حوزه‌های علمی و دانشگاهی ارتباط تنگاتنگ داشته باشد پیام‌های تولیده شده در رسانه نیز از عمق بیشتری برخوردار بوده و مخاطبان نیز بیشتر جذب می‌شود. مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس خاطرنشان کرد: در ویژه برنامه‌های صدا و سیمای مرکز فارس از جمله کاشانه مهر، موج دانش و سایر برنامه‌های علمی و آموزشی در رادیو و تلویزیون ظرفیت حضور دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس برای تولید برنامه‌هایی با موضوع کارآفرینی و مهارت افزایی وجود دارد. ۶۰ تا ۷۵ درصد آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای عملی استرئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از حضور مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس و معاونان در این دانشگاه اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳ دانشکده فنی و حرفه‌ای در استان فارس مشغول به فعالیت بوده که یکی از آنها، دانشکده شهید باهنر است. جامعی با بیان اینکه ۶۰ تا ۷۵ درصد آموزش‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای عملی است، خاطرنشان کرد: این یک نقطه قوت برای دانشگاه فنی و حرفه‌ای به شمار می‌رود که باید از این ظرفیت بیشترین بهره را برد. جامعی برای تولید برنامه‌های مختلف و مشترک بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس و صدا و سیما اعلام آمادگی کرد و افزود: این برنامه‌ها می‌تواند در راستای ترویج مهارت آموزی و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه باشد.
فارسفارس2 ماه قبل
دفتر گسترش آموزش عالی در آخرین جلسه خود در هفته گذشته و در پاسخ به نامه رئیس دانشگاه صدا و سیما خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تداوم فعالیت قانونی این دانشگاه و پذیرش دانشجو در تمام رشته‌ها در سال آینده موافقت کرد. به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما با اعلام این خبر گفت: طی دیداری که با شریعتی معاون آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشتم، وی اعلام کرد که در جلسه اخیر شورای گسترش آموزش عالی، تداوم فعالیت دانشگاه صدا و سیما و پذیرش دانشجو در تمام رشته‌ها برای سال ۹۹ – ۱۳۹۸ مورد تصویب قرار گرفته و این موضوع رسما طی نامه‌ای از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه صدا و سیما به زودی اعلام خواهد شد. وی ضمن تشکر از همه اعضای هیأت علمی، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه که در این مدت در جهت تحقق این امر تلاش و پیگیری کردند، ابراز امیدواری کرد که این خبرخوش فصل نوینی را در توسعه فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه رقم بزند. انتهای پیام/
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
در مقابل حسن روحانی نیز از همان ابتدا با نگاه انتقادی به صدا وسیما وارد کارزار انتخابات ریاست‌ جمهوری شد. ** در صدا وسیما حمله به دولت محبوبیت ایجاد می‌کندمهدی آیتی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درباره رویکرد صدا وسیما نسبت به دولت حسن روحانی به «ابتکار» گفت: متاسفانه صدا وسیما شرایط را به‌ گونه‌ای پیش برده است که امروز هرکسی به دولت حمله کند محبوبیت عمومی پیدا می‌کند. اما ما می‌بینیم واقعیت همین را می‌گوید که حمله به دولت محبوبیت می‌آورد. اما متاسفانه آن چیزی که اکنون در جامعه باعث محبوبیت شده است حمله به دولت است. وقتی دولت به این حملات واکنشی نشان نمی‌دهد و در کنار آن نظارتی بر رفتار صدا وسیما وجود ندارد نتیجه آن چیزی نیست جز کم شدن محبوبیت دولت در نزد افکار عمومی.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان؛ سید سعید شاهرخی که در دیدار با دکتر دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا وسیما سخن می‌گفت با اعلام مطلب فوق افزود: باید از ظرفیت‌های صدا و سیمای ملی برای معرفی بیشتر استان همدان، استفاده شود. استاندار همدان با اعلام اینکه، همدان آمادگی میزبانی همایش‌های ملی صدا و سیما در حوزه‌های گردشگری، فرهنگی و هنری را دارد، خاطرنشان کرد: فاصله نزدیک این شهر با پایتخت، وجود آزاد راه و راه اندازی قطار تندرو که روزانه دوبار در این مسیر با سرعت بیش از ۱۴۰ کیلومتر در ساعت رفت و آمد خواهد کرد، همچنین افزایش ظرفیتهای ویژه اسکان و پذیرایی، در میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی، خاطرات به یادماندنی را به یادگار خواهد گذاشت. به گزارش خبرآنلاین، شاهرخی پس از این دیدار به همراه دهقان نیری، مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان، از دانشگاه صدا و سیما بازدید کرد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
اعظم راودراد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: در دانشکده‌های هنر بیشتر فن و تکنیک به دانشجویان آموزش داده می‌شود. راودراد ادامه داد: ریزش مخاطب بیشتر برنامه‌های تلویزیونی از نگاهی سطحی به وقایع و رویدادها بوده است، بیشتر رخدادها صدا و سیما شعار گونه نمایش داده می‌شود. به گفته وی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید پژوهش‌های بسیاری در خصوص نقاط ضعف و قدرت برنامه‌های تلویزیونی انجام دهد. راودراد در ادامه با اشاره به لزوم تغییر رویه صدا وسیما اظهار کرد: واقعیت‌های جامعه باید همان طور که هستند نمایش داده شوند اما این سازمان مدام افراد غیرهمفکر خود را حذف می‌کند. **۹۴۹۱**۱۶۰۱**انتهای پیام /*
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادعاهای مطرح شده درباره اینکه جابجایی آرای نظرسنجی محبوبترین برنامه صداوسیما را شرکتی انجام داده است که از این وزارتخانه مجوز دارد را رد کرد. روز گذشته پیامک‌هایی به برخی مشترکان تلفن همراه می‌رسید که نشان می‌داد آن‌ها در نظرسنجی برنامه تلویزیونی «برنده باش» شرکت کرده‌اند، در حالی‌که این‌ واقعیت نداشت. رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات به این موضوع واکنش نشان داد. پس از این حواشی، دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم مدعی شده است «جابجایی آرای نظرسنجی محبوب‌ترین برنامه صداوسیما را شرکتی که از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است». «سید جمال هادیان طبائی زواره» افزود: دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم مدعی شده است جابجایی آرای نظرسنجی محبوبترین برنامه صداوسیما را شرکتی که از وزارت ارتباطات مجوز دارد، انجام داده است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
ما برای صدا و سیما بودجه تصویب می‌کنیم، صدا و سیما از دولت و از بیت المال بودجه دریافت می‌کند، ولی اخباری که در خصوص مجلس منعکس می‌کند گاه گاهی خلاف واقع است. علی لاریجانی در جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر احمد همتی که در خصوص انتشار اخبار بودجه مجلس توسط صدا و سیما بود گفت: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. به گزارش ایسنا، احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس در تذکری خطاب به صدا وسیما بیان کرد: ما برای صدا و سیما بودجه تصویب می‌کنیم، صدا و سیما از دولت و از بیت المال بودجه دریافت می‌کند، ولی اخباری که در خصوص مجلس منعکس می‌کند گاه گاهی خلاف واقع است. وی افزود: شب گذشته صدا وسیما خبری منتشر کرد و چند دقیقه هم بر آن در بخش خبری مانور داد؛ خبر این بود که «مجلس فقط قیمت سیگار را افزایش نداد»، آیا واقعا فقط همین است؟ تذکر لازم را به صدا و سیما بدهید که اخبار را درست منتشر کند. علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر همتی بیان کرد: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری برنا: اخیرا شاهد موج دیگری از انتقادات تند صداوسیما نسبت به دولت هستیم. صحبت‌هایی با ترکیبی از تحقیر و تمسخر که با هدف ناامید کردن جامعه همراه است. تقابل این رسانه با دولت و بعضا انتقادات تند به کابینه، پایان ناپذیراست و گویا حمله به دولت از این تریبون، محبوبیت به همراه دارد. اخیرا پیمان طالبی، مجری، با ادبیاتی تند از کم‌کاری برخی مسئولین در کمک به مناطق سیل‌زده انتقاد کرد. او ادامه داد: طبق گفته‌های آقای علی عسگری در جلسات هیات دولت، خودشان هم از این اتفاقات در صداوسیما رضایت ندارند ولی تلاش‌شان اصلاح این برنامه‌ها و روند است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
علی لاریجانی در جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر احمد همتی که در خصوص انتشار اخبار بودجه مجلس توسط صدا و سیما بود گفت: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. به گزارش ایسنا، احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس در تذکری خطاب به صدا وسیما بیان کرد: ما برای صدا و سیما بودجه تصویب می‌کنیم، صدا و سیما از دولت و از بیت المال بودجه دریافت می‌کند، ولی اخباری که در خصوص مجلس منعکس می‌کند گاه گاهی خلاف واقع است. وی افزود: شب گذشته صدا وسیما خبری منتشر کرد و چند دقیقه هم بر آن در بخش خبری مانور داد؛ خبر این بود که «مجلس فقط قیمت سیگار را افزایش نداد»، آیا واقعا فقط همین است؟ تذکر لازم را به صدا و سیما بدهید که اخبار را درست منتشر کند. علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر همتی بیان کرد: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. مجلس در خیلی مواقع با تصمیمات خود موجب آرام شدن شرایط اقتصادی کشور شد، مجلس هم در خصوص آن موضوع مطابق قانون برنامه تصمیم گرفت، صدا و سیما باید تشویق کند که قانون برنامه حاکم است نباید اینگونه حرف بزند.
فراروفرارو2 ماه قبل
تصویر نامه‌ای به امضای ابراهیم شکوری منتشر شده است که نشان می‌دهد فدراسیون فوتبال بیانیه‌ای را علیه برنامه‌های ورزشی صدا و سیما صادر کرده است. به گزارش خبر آنلاین، فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای که منتشر کرده آورده است: «بازیکنان و خانواده‌ها هوشیار باشند هر برنامه‌ای که از صدا و سیما پخش می‌شود به معنای درستی آن نیست، مانند موسسات مالی که خود صدا وسیما تبلیغ می‌کرد، اما بعد از یک مدت مشخص شد کلاهبرداری هدف آن‌ها بوده است.»
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
علی لاریجانی در جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر احمد همتی که در خصوص انتشار اخبار بودجه مجلس توسط صدا و سیما بود گفت: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس در تذکری خطاب به صدا وسیما بیان کرد: ما برای صدا و سیما بودجه تصویب می‌کنیم، صدا و سیما از دولت و از بیت المال بودجه دریافت می‌کند، ولی اخباری که در خصوص مجلس منعکس می‌کند گاه گاهی خلاف واقع است. وی افزود: شب گذشته صدا وسیما خبری منتشر کرد و چند دقیقه هم بر آن در بخش خبری مانور داد؛ خبر این بود که «مجلس فقط قیمت سیگار را افزایش نداد»، آیا واقعا فقط همین است؟ تذکر لازم را به صدا و سیما بدهید که اخبار را درست منتشر کند. علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر همتی بیان کرد: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. مجلس در خیلی مواقع با تصمیمات خود موجب آرام شدن شرایط اقتصادی کشور شد، مجلس هم در خصوص آن موضوع مطابق قانون برنامه تصمیم گرفت، صدا و سیما باید تشویق کند که قانون برنامه حاکم است نباید اینگونه حرف بزند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
فدراسیون فوتبال بیانیه‌ای را در خصوص برنامه‌های ورزشی تلویزیون صادر کرد. تصویر نامه‌ای به امضای ابراهیم شکوری منتشر شده است که نشان می‌دهد فدراسیون فوتبال بیانیه‌ای را علیه برنامه‌های ورزشی صدا و سیما صادر کرده است. فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای که منتشر کرده آورده است: «بازیکنان و خانواده‌ها هوشیار باشند هر برنامه‌ای که از صدا و سیما پخش می‌شود به معنای درستی آن نیست، مانند موسسات مالی که خود صدا وسیما تبلیغ می‌کرد اما بعد از یک مدت مشخص شد کلاهبرداری هدف آنها بوده است.»
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
برنامه‌ای که بنابر اعتراف مسئولان قبل و فعلی صداوسیما پربیننده‌ترین در سالهای اخیر بوده است. در ماجرای حذف آقای فردوسی پور تمامی شواهد حکایت از این دارند که رئیس صداوسیما هیچ دخل و تصرفی در موضوع ندارد. در ماجرای حذف آقای فردوسی پور تمامی شواهد حکایت از این دارند که رئیس صداوسیما هیچ دخل و تصرفی در موضوع ندارد و این بدترین نوع مدیریتی است که می‌تواند در سازمان صداوسیما وجود داشته باشد. حذف فردوسی پور نشانه بدی در نحوه اداره صداوسیما بوداین فعال سیاسی اصولگرا در ادامه گفت: در مسأله حذف برنامه نود و عادل فردوسی پور حتی مدیر شبکه ۳ نیز هیچ دخل و تصرفی نداشت و این تصمیم از بیرون گرفته شده بود. ولی الان متاسفانه سطح مدیریت‌ها در سازمان صداوسیما به شدت تنزل پیدا کرده و همین امر باعث شده تا عده‌ای به خود اجازه دهند تا نظری را از بیرون سازمان به مدیران آن تحمیل کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
اقتصادنیوز: علی لاریجانی در جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر احمد همتی که در خصوص انتشار اخبار بودجه مجلس توسط صدا و سیما بود گفت: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس در تذکری خطاب به صدا وسیما بیان کرد: ما برای صدا و سیما بودجه تصویب می‌کنیم، صدا و سیما از دولت و از بیت المال بودجه دریافت می‌کند، ولی اخباری که در خصوص مجلس منعکس می‌کند گاه گاهی خلاف واقع است. وی افزود: شب گذشته صدا وسیما خبری منتشر کرد و چند دقیقه هم بر آن در بخش خبری مانور داد؛ خبر این بود که «مجلس فقط قیمت سیگار را افزایش نداد»، آیا واقعا فقط همین است؟ تذکر لازم را به صدا و سیما بدهید که اخبار را درست منتشر کند. علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر همتی بیان کرد: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. مجلس در خیلی مواقع با تصمیمات خود موجب آرام شدن شرایط اقتصادی کشور شد، مجلس هم در خصوص آن موضوع مطابق قانون برنامه تصمیم گرفت، صدا و سیما باید تشویق کند که قانون برنامه حاکم است نباید اینگونه حرف بزند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
فکر می‌کنم که مدیریت کلان صداوسیما یا سازمان صداوسیما هم در این مسئله خودش شاکی است. فارغ از این قضیه، چه اختلاف‌نظری میان شما و صداوسیما وجود دارد؟ در دوره‌ای شما در شبکه‌های اجتماعی از گزارش‌هایی که علیه وزارت ارتباطات پخش می‌شد، انتقاد می‌کردید. شما در مصاحبه قبلی‌تان تأکید داشتید که وزارت ارتباطات نقشی در تصمیم‌گیری برای فیلترینگ ندارد. در این کشور و نظام اینگونه نیست که اگر مسئولی به مردم گزارش بدهد تحت فشار قرار گیرد. من ترجیح خودم این بوده که رزومه‌ام را در مقابل برآوردن انتظاراتی که مردم از وزارت ارتباطات دولت جمهوری اسلامی دارند با ملاحظات سیاسی که ناصحیح است، خراب نکنم.
فراروفرارو2 ماه قبل
سری به خیابان بهشت بزنید، تظاهرات مکرر طلبکاران شهرداری دروغگو را مشخص می‌کند. امیدواریم صداوسیما به شهرداری و شورای شهر فرصت بدهد تا پاسخ‌های خود را در این خصوص ارایه دهد. از دفتر حقوقی شهرداری تهران می‌خواهم درخصوص صحبت‌های مطرح‌شده اقدام حقوقی و قضائی انجام دهد. از آقای حناچی می‌خواهم اقدامات قانونی لازم را انجام داده و گزارش بدهی‌ها را منتشر کند و صداوسیما نیز زمان لازم را برای ارایه پاسخ به این ادعا‌ها فراهم کند. به نظر می‌رسد صداوسیما همچنان آقای قالیباف را شهردار تهران می‌داند و از تلاش‌های شورای شهر و افتتاح ۵۳۰ پروژه که در پنجشنبه گذشته در راستای نشاط‌آفرینی برای مردم ارایه شد، سخنی به میان نمی‌آورد.»
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران؛ جشنواره مشترک بین‌الملل دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، به‌طور همزمان از طریق وب‌سایت پخش مستقیم رویدادهای دانشگاه به نشانی live. ut. ac. ir/fa امروز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵ تا ۱۷ قابل مشاهده است و پس از پایان مراسم نیز فیلم مذکور از طریق همین وب‌سایت در دسترس خواهد بود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مجلس صداوسیما را مکلف کرد در فرآیند انتخابات، تبلیغات و جرائم و تخلفات انتخاباتی را به نحو مناسب اطلاع‌رسانی کند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان ماده ۹ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را تصویب کردند. این مصوبه با ۱۸۱ رای موافق، ۳۲ رای مخالف و بدون رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید. طبق این مصوبه ماده ۱۴ قانون به شرح ذیل اصلاح می‌شود: سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مکلف است به منظور ترویج هنجارهای انتخاباتی و نهادینه کردن آنها در فرهنگ عمومی علاوه بر تبیین جایگاه مجلس شورای اسلامی و وظایف نمایندگان قواعد و ضوابط حاکم بر فرآیند انتخابات، تبلیغات توسط نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها و همچنین جرائم و تخلفات انتخاباتی را به نحو مناسب اطلاع‌رسانی کند. طبق تبصره این ماده، صداوسیما موظف است برنامه‌های آموزش انتخاباتی که توسط وزارت کشور، هیات مرکزی نظارت و یا کمیسیون بررسی تبلیغات مرکزی ضروری تشخیص داده می‌شود و همچنین کلیه اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌های مربوط به انتخابات را از شبکه سراسری یا محلی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال کشمکش‌های میان صدا و سیما و وزارت ارتباطات مبنی بر تخلف شرکتهای ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده و پیامکی، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: شرکتهای ارزش افزوده و USSD مجوزی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ندارند و فعالیت آنها مطابق قانون تجارت است. وی افزود: اگر آنگونه که در بخش‌های خبری دیشب سیما مطرح شد، فعالیت آنها باید با اخذ مجوز از وزارت ارتباطات باشد، مطابق مصوبه ۱۹۲ کمیسیون تنظیم مقررات، تبلیغ یا فعالیت آنها باید سریعا در صدا و سیما متوقف شود. به گزارش مهر، پس از اعلام اخبار مربوط به تخلف و دستکاری در نظرسنجی انتخاب محبوبترین برنامه سال صداوسیما، موضوع مجوز فعالیت شرکتهای ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده و مسابقه‌ای مطرح شده که در این زمینه وزارت ارتباطات اعلام کرده که شرکت ارائه دهنده این خدمات از این وزارتخانه مجوز ندارد و معتقد است که تغییر آرا در شرکت طرف قرارداد انحصاری تبلیغات صداوسیما صورت پذیرفته است. این درحالی است که صدا وسیما این موضوع را رد کرده و توپ را در زمین وزارت ارتباطات می‌اندازد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
این رسانه با عملکرد خود درباره فیلترینگ فضای مجازی نشان داده است که قصد دارد مسئولان و مخاطبان را با فیلترینگ موافق کرده و اینگونه به حیات رقبای خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پایان دهد. سالهاست که صدا وسیما عنوان «رسانه ملی» را یدک می‌کشد و از امکاناتی چون نیروی انسانی پرشماری (به روایتی ۴۸‌ هزار نیرو در سال ۹۵) بهره‌مند است. در واقع صدا و سیما اصرار به حذف رقیب دارد تا اینکه وارد یک رقابت شود و سخت برای برنده شدن بجنگد. درستکار با تاکید بر اینکه صدا وسیما می‌خواهد به شکل انحصاری به فعالیت خود ادامه دهد، بیان کرد: اینترنت این انحصار را شکست و خیلی زمان برد که مسئولان صدا و سیما باور کنند که مخاطبانشان کوچ کرده و طرفدار فضای مجازی شدند. حذف رقیب به جای رقابت سالمدرستکارگفت: بعد از اینکه صدا و سیما متوجه شده است که فضای مجازی می‌تواند برای او دردسرساز باشد به فکر راه حلی برای این موضوع افتاده است.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی برای ممنوعیت تبلیغات موسسات کنکور و کمک آموزشی در سازمان صدا و سیما خبر داد. میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعدادی از نمایندگان در حال‌ تهیه طرحی هستند که به موجب آن دیگر سازمان صدا و سیما حق تبلیغ موسسات کنکور و کمک آموزشی را ندارند. وی افزود: این قابل توجیه نیست که سازمان صدا و سیما چند میلیارد تومان دریافت کند تا صرفا موسسات کنکور را تبلیغ کند. در هیچ کجای دنیا دیده نمی‌شود که برای ترغیب فرزندان کشور، علم را به این شیوه تبلیغ کرده تا دانش‌آموزان به فلان دانشگاه بروند آن هم با این توجیه که باید در فلان درس کنکور استفاده کرده و یا از کتاب خاص کمک آموزشی بهره گیرند. اینها برای گرفتن پول است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 ماه قبل
این رسانه با عملکرد خود درباره فیلترینگ فضای مجازی نشان داده است که قصد دارد مسئولان و مخاطبان را با فیلترینگ موافق کرده و اینگونه به حیات رقبای خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پایان دهد. سالهاست که صدا وسیما عنوان «رسانه ملی» را یدک می‌کشد و از امکاناتی چون نیروی انسانی پرشماری (به روایتی ۴۸‌ هزار نیرو در سال ۹۵) بهره‌مند است. در واقع صدا و سیما اصرار به حذف رقیب دارد تا اینکه وارد یک رقابت شود و سخت برای برنده شدن بجنگد. درستکار با تاکید بر اینکه صدا وسیما می‌خواهد به شکل انحصاری به فعالیت خود ادامه دهد، بیان کرد: اینترنت این انحصار را شکست و خیلی زمان برد که مسئولان صدا و سیما باور کنند که مخاطبانشان کوچ کرده و طرفدار فضای مجازی شدند. حذف رقیب به جای رقابت سالمدرستکارگفت: بعد از اینکه صدا و سیما متوجه شده است که فضای مجازی می‌تواند برای او دردسرساز باشد به فکر راه حلی برای این موضوع افتاده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
علی لاریجانی در جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر احمد همتی که در خصوص انتشار اخبار بودجه مجلس توسط صدا و سیما بود گفت: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. خبرگزاری ایسنا: علی لاریجانی در جلسه علنی مجلس در پاسخ به تذکر احمد همتی که در خصوص انتشار اخبار بودجه مجلس توسط صدا و سیما بود گفت: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند. احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز مجلس در تذکری خطاب به صدا وسیما بیان کرد: ما برای صدا و سیما بودجه تصویب می‌کنیم، صدا و سیما از دولت و از بیت المال بودجه دریافت می‌کند، ولی اخباری که در خصوص مجلس منعکس می‌کند گاه گاهی خلاف واقع است. وی افزود: شب گذشته صدا وسیما خبری منتشر کرد و چند دقیقه هم بر آن در بخش خبری مانور داد؛ خبر این بود که «مجلس فقط قیمت سیگار را افزایش نداد»، آیا واقعا فقط همین است؟ تذکر لازم را به صدا و سیما بدهید که اخبار را درست منتشر کند. علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر همتی بیان کرد: صدا و سیما باید توجه کند که اخبار را درست منتشر کند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
اخیرا برخی مسئولان دولتی مدعی شده‌اند که این آرشیوها در زمان سکان‌داری عزت‌الله ضرغامی در سازمان صداوسیما به فروش رسیده است. چندی پیش سلیم غفوری مدیر فعلی شبکه مستند سیما در پاسخ به مهر درباره این گمانه‌زنی‌ها گفته بود: همه این مستندها مربوط به آرشیو صداوسیما نیست و این تصور درست نیست که بگوییم همه این تصاویر مستند، از آرشیو تلویزیون ایران گرفته شده است. بخش عمده‌ای از این تصاویر از طرف بنگاه‌های خبری دنیا و حتی توسط خبرنگارهای غیرایرانی ثبت و ضبط شده است. وی ادامه داد: درخواست من این بود که نقش بنده و حتی مدیر وقت آرشیو صداوسیما را که این اتهامات را نسبت به او مطرح می‌کنند، روشن کرده و توضیح دهند که درباره چه حرف می‌زنند. اصلا معلوم نیست چنین چیزی اتفاق افتاده باشد که آن وقت قرار باشد در دوره من باشد یا دوره دیگری.

به انتهای لیست رسیدید