اخبار دانشگاه صدا و سیما - آخرین و مهم ترین اخبار دانشگاه صدا و سیما از خبرگزاری‌های ایران | خبری

صدا و سیما

تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی ادامه داد: تشکیل سازمان اوج را می‌توان محصول تغییر نگاه فرهنگی در ۱۰ سال اخیر دانست که رویکرد پروژه‌ای و غیر حرفه‌ای در عرصه هنر جریان انقلاب به رویکرد فرآیندی و حرفه‌ای تغییر کرد. این استاد دانشگاه افزود: با تشکیل سازمان اوج شاهدیم که نگاه زنجیره ارزش در محصولات هنری جریان انقلاب شکل گرفت و تفکر اقتصادی و بازگشت سرمایه در محصولات هنری بروز و ظهور یافت. شاید برای اولین بار در جریان انقلاب توجه به برند سازی در تولید اثر هنری در محصولات این سازمان به صورت جدی مطرح شد. وی اظهار داشت: در طول ۱۰ سال گذشته شاید شاهد تشکیل و شروع به فعالیت موسسات زیادی در حوزه فرهنگ بوده‌ایم ولی به طور قطعی می‌توان گفت یکی از موفق‌ترین و بهترین آنها سازمان اوج است. ساعی در پایان به خلأیی که در عملکرد سازمان اوج احساس می‌شود اشاره کرد و اظهار داشت: من به عنوان معلم حوزه ارتباطات و رسانه خلأ تجربه نگاری در فعالیت‌های حرفه‌ای سازمان اوج را مشاهده می‌کنم و به نظرم اگر این خلأ بر طرف شود می‌تواند فعالیت حرفه‌ای این سازمان را تکمیل کند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: یک کارشناس رسانه نرخ رشد رسانه‌های اجتماعی در ایران در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال‌های پیشین را ۱۳۵ درصد دانست و گفت: این موضوع اگر به درستی مدیریت نشود، به تهدیدی جدی برای کشور تبدیل خواهد شد. به گزارش سینماپرس، نشست آموزشی تخصصی «بررسی راه‌کارهای مقابله با خبر جعلی برای معاونت سیاسی صداوسیما» در اداره پژوهش‌های خبری معاونت سیاسی برگزار شد. ساعی شناخت خبر جعلی را ضروری دانست و اظهارداشت: مفاهیم متعددی قبل از فیک نیوز داشتیم، مفاهیمی مانند شایعه اما سئوال این است آیا خبر جعلی که الان درباره آن صحبت می‌کنیم همان شایعه‌ای است که در گذشته هم داشتیم. وی نرخ رشد رسانه‌های اجتماعی در ایران در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال‌های پیشین را ۱۳۵ درصد دانست و گفت این موضوع اگر به درستی مدیریت نشود به تهدیدی جدی برای کشور تبدیل خواهد شد. وی با بیان دلایل مصرف و باورپذیری خبرهای جعلی توسط کاربران گفت کاربران در مواجهه با خبرهای جعلی به دو دسته عادی و مخرب تقسیم می‌شوند.
فارسفارس1 روز قبل
یک کارشناس رسانه نرخ رشد رسانه‌های اجتماعی در ایران در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال‌های پیشین را ۱۳۵ درصد دانست و گفت: این موضوع اگر به درستی مدیریت نشود، به تهدیدی جدی برای کشور تبدیل خواهد شد. ساعی شناخت خبر جعلی را ضروری دانست و اظهارداشت: مفاهیم متعددی قبل از فیک نیوز داشتیم، مفاهیمی مانند شایعه اما سئوال این است آیا خبر جعلی که الان درباره آن صحبت می‌کنیم همان شایعه‌ای است که در گذشته هم داشتیم. یکی از زاییده‌های عصر پساحقیقت، خبرهای جعلی و گسترش اطلاعات مضر و غلط در این فضاست. وی نرخ رشد رسانه‌های اجتماعی در ایران در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال‌های پیشین را ۱۳۵ درصد دانست و گفت این موضوع اگر به درستی مدیریت نشود به تهدیدی جدی برای کشور تبدیل خواهد شد. وی با بیان دلایل مصرف و باورپذیری خبرهای جعلی توسط کاربران گفت کاربران در مواجهه با خبرهای جعلی به دو دسته عادی و مخرب تقسیم می‌شوند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، «خیلی دور، خیلی نزدیک» در ۱۳ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است. «خیلی دور، خیلی نزدیک» میزبان میهمانان غیرایرانی جشنواره‌ها خواهد بود و شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صداوسیما با آنان به زبان انگلیسی گفتگو می‌کند و همزمان گفتگوها به زبان فارسی برای مخاطبان زیرنویس می‌شود. این برنامه مخاطب را با خود به دورها خواهد برد و از میزان نزدیکی فرهنگ‌ها و نسبت‌ها خواهد گفت. مخاطبان به زودی شاهد گفتگوهای فرهنگی جذاب در فصل تابستان خواهند بود. «خیلی دور خیلی نزدیک» محصول گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است و در خبرهای تکمیلی‌تر زمان و ساعت پخش برنامه اعلام می‌شود.
رجانیوزرجانیوز2 روز قبل
شهاب اسفندیاری برنامه دو زبانه شبکه چهار سیما را اجرا می‌کند. به گزارش رجانیوز؛ «خیلی دور، خیلی نزدیک» در ۱۳ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است. «خیلی دور، خیلی نزدیک» میزبان میهمانان غیرایرانی جشنواره‌ها خواهد بود و شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صداوسیما با آنان به زبان انگلیسی گفتگو می‌کند و همزمان گفتگوها به زبان فارسی برای مخاطبان زیرنویس می‌شود. این برنامه مخاطب را با خود به دورها خواهد برد و از میزان نزدیکی فرهنگ‌ها و نسبت‌ها خواهد گفت. «خیلی دور خیلی نزدیک» محصول گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما است و در خبرهای تکمیلی‌تر زمان و ساعت پخش برنامه اعلام می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت۲۴ -شبکه سه با دو تغییر همزمان، تقریبا تمام ترکیب مدیریتی شبکه سه را از مدیران عصر اصغر پورمحمدی خالی کرد. روابط عمومی شبکه سه شب گذشته خبر تغییر ناصر کریمان معاون اجتماعی این شبکه را رسما اعلام کرد. فروغی که بنا بر توئیت کوروش کمره‌ای مسئول روابط عمومی شبکه سه، شایعه برکناری‌اش را ناشی از فشاری دانسته بود که احتمالا دوباره به لیبرال‌ها وارد کرده است، حالا دو همفکر جدید به خود را به ترکیب مدیران عالی شبکه سه می‌افزاید. فروغی در یک سال گذشته نشان داده در افکارش دو شکل کار اهمیت فراوانی دارد. روند سلبریتی‌گرایی برای جذب مخاطب و همزمان در دل این سلبریتی‌گرایی تزریق ایدئولوژی فکری سیاسی و گاه جناحی.
ایسناایسنا3 روز قبل
فیلم کوتاه «دشنه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سامان تفرشی که اقتباسی از داستان زخم شمشیر نوشته خورخه لوییس بورخس است به مرحله تدوین رسید. به گزارش ایسنا به نقل از مشاور رسانه‌ای، فیلمبرداری فیلم کوتاه «دشنه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سامان تفرشی و نویسندگی مشترک سمیه میری و سامان تفرشی که بخشی از آن در اسفند ماه سال گذشته در لوکیشن رینه انجام شده بود، در خردادماه از سر گرفته شد و طی روزهای اخیر در تهران به پایان رسید. با پایان فیلمبرداری، مهدی حسینی‌وند تدوین این اثر را آغاز کرده است. فیلم کوتاه «دشنه» اقتباسی از داستان زخم شمشیر نوشته خورخه لوییس بورخس است و پیام احمدی‌نیا، کاوه خداشناس و فرید سجادی حسینی بازیگران آن هستند. از دیگر فعالیت‌های او در عرصه فیلمسازی می‌توان به تدوین و نویسندگی چند فیلم کوتاه و مستند اشاره کرد.
پارس نیوزپارس نیوز3 روز قبل
پارس نیوز، به گزارشناظمی در توئیت کوتاهی انتصاب شهاب اسفندیاری را به سمت مدیر شبکه ۳ تبریک گفت؛ اما خیلی زود مشخص شد خبر وی درست نبوده است. ابتدا کورش کمره‌ای مدیر روابط عمومی شبکه ۳ در توئیتی نوشت: «امروز بعد از خبرسازی جدید علیه شبکه ۳ با مدیر شبکه تماس گرفتم. آقا شهاب اسفندیاری هم داره با تمام تلاشش در دانشگاه صداوسیما کار می‌کنه.» خبرگزاری صداوسیما گاف داد؟ نکته جالب توجه این ماجرا، آن بود که گفته می‌شد منتشرکننده اصلی خبر، خبرگزاری صداوسیما بوده است. به گزارش خبرآنلاین، خود مازیار ناظمی هم در این باره گفت: «ما گروهی داریم که بیشتر بچه‌های رسانه ملی هم هستند. نکته جالب آن که متن حکم جعلی انتصاب نیز، متنی بود که یک سال پیش با آن، علی فروغی به سمت مدیر شبکه ۳ منصوب شده بود و تنها اسامی در آن تغییر داده شده بود!
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
آیا داوری خودکشی کرده است؟ صبح امروز خبری در رسانه‌ها منتشر شد که حکاتی از خودکشی عبدلارضا داوری و حتی درگذشت آن داشت. بهارنیوز در این رابطه نوشت: «شایعه‌ای در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که گویا عبدالرضا داوری، مشاور احمدی نژاد خودکشی کرده و جان خود را از دست داده است. عبدالرضا داوری طی روزهای اخیر تحت افشاگری بی‌سابقه رسانه‌ای همسرش قرار داشت». اصولگرایان هم به جایگاه واقعی خود بازمی‌گردند؛ جریانی معتقد به باورهای سنتی که ملاک درستی یا نادرستی کارهایشان مردم نیستند. این خبر با توجه به برخی حاشیه‌‌سازی‌های قبلی و خط مجعول دوگانه‌سازی در صدا و سیما خیلی زود خبرساز شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مازیار ناظمی سخنگوی وزارت ورزش و کارمند رسمی رسانه ملی توئیتی داشت درباره اینکه علی فروغی برکنار شده و شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما جایش را گرفته است. این خبر با توجه به اتفاقات خیر معاونت سیما و نوع رابطه و تعامل میان میرباقری و فروغی و ماجراهای قبلی مربوط به فروغی خیلی سریع خبرساز شد. خبری که اولین نفر خود شهاب اسفندیاری تکذیبش کرد و گفت جایش خوب است. اما این خبر چطور و از کجا ساخته شد؟ مازیار ناظمی می‌گوید: «ما گروهی داریم که اکثر بچه‌های رسانه ملی هم هستند. این خبر و حکم تغییرات در شبکه ۳ آنجا توسط خیلی از بچه‌ها منتشر شد و من هم گفتم حتما صحت دارد این خبر که همه بازنشر می‌دهند و برای همین توئیت کردم که بعد متوجه شدم اصل خبر مشکل داشته است.» حالا با این اشتباه ناظمی احتمالا به فهرست سیاه بخشهای ورزشی رسانه ملی بخصوص شبکه ۳ خواهد رفت!
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدحسین رنجبران مدیر روابط عمومی صداوسیما در واکنش به انتشار خبر عزل علی فروغی از مدیریت شبکه سه سیما، در رشته توییتی نوشت: «‏نمی دونم این آقا مازیار ناظمی عزیز ما تازگی‌ها خبرهاش رو از کجا میاره دیگه نزدیک سیزده بدر هم نیست که بگیم دروغ سیزده است؟! علی آقای فروغی الحمدالله داره با موفقیت پیش میره و سرجاش هست آقا شهاب اسفندیاری هم داره با تمام تلاشش در دانشگاه صدا و سیما کار می‌کنه. کره جنوبی با پررویی گفته بود چون ایران تحریم هست تصاویر رو مستقیم نمیده. توییتی که خیلی زود با تکذیب شهاب اسفندیاری همراه شد. البته پیش از اینها خبرگزاری صداوسیما با انتشار پیامی از سوی مرتضی میرباقری معاونت سینما خبر حذف علی فروغی را منتشر کرده بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق؛ مازیار ناظمی مجری سابق خبر ورزشی و روابط عمومی وزارت ورزش در توییتی، انتصاب شهاب اسفندیاری به مدیریت شبکه سوم سیما را تبریک گفت. اما محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما در پاسخ به این شایعه، اعلام کرد علی فروغی در شبکه سه با موفقیت به کار خود ادامه می‌دهد و شهاب اسفندیاری نیز همچنان در دانشگاه صداوسیما مشغول کار است.
فارسفارس1 هفته قبل
سجاد فخرایی جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره طرح معامله قرن و مسئله فلسطین گفت: مسلما ملت مقاوم فلسطین زیر بار ذلت معامله ننگین قرن نخواهند رفت و نقشه شیطان بزرگ را نقش بر آب می‌کنند. وی ادامه داد: ملت مقاوم فلسطین هفتاد سال است که در برابر ظلم اسرائیل غاصب، آمریکا و هم‌پیمانهایشان با دستان خالی مقاومت کرده‌اند. فخرایی گفت: امت مسلمان در سراسر جهان پشتیبان مردم مظلوم فلسطین خواهند بود و نخواهند گذاشت که این معامله ذلت بار بر مردم مظلوم فلسطین تحمیل شود. وی اضافه کرد: در صحنه رویارویی رژیم صهیونیستی با ملت فلسطین، با وجود استفاده اسرائیل غاصب از ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، همواره مردم فلسطین پیروز بوده‌اند و خواهند بود. این فعال دانشجویی با بیان اینکه طرح موسوم به «معامله قرن خیانت قرن است اظهار داشت: ارائه طرح‌ها و ایده‌های شیطانی به مانند طرح معامله قرن، عزم فلسطینی‌ها برای مقاومت و مقابله با توطئه‌های دشمنان قدس شریف را مستحکم‌تر و انگیزه مردم جهان در حمایت از فلسطین مظلوم را مضاعف ساخته است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
برای برون رفت از مشکلات پیشنهاد کرد، دارای اهمیت بسیار ۹۲ موضوع برجام به عنوان راه حلی که دولت منتخب سال بالایی است. اما تجربه روشن پیش روی ملت، دروغ بودن وعده‌های پرطمطراق این گفتمان انحرافی را روشن میکند. البته کارشناسان پرکار و دانشجویان انقلابی با ایجاد حرکت عمومی جلویشان را گرفتند و از بلای مضاعفی که میخواستند به سر ملت بیاورند جلوگیری نمودند. شما سی سال در رده‌های عالی نظام حضور داشتید و قانون اساسی، اختیارات رئیس جمهور و روال امور را میدانستید. بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطباییبسیج دانشجویی دانشگاه سورهبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمالبسیج دانشجویی دانشگاه هنر و معماری پارسبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهرانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرببسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید شمسی پوربسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای انقلاب اسلامیبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه اللهبسیج دانشجویی دانشکده فنی شریعتیبسیج دانشجویی آموزشکده سازمان نقشه برداری کشوربسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران (برادر) بسیج دانشجویی دانشگاه شاهدبسیج دانشجویی دانشگاه الزهراءبسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجاییبسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیمابسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامیبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهرانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزبسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتربسیج دانشجویی دانشگاه هنربسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضاییبسیج دانشجویی دانشگاه صدرابسیج دانشجویی مدرسه عالی شهید مطهری (خواهران) بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفتبسیج دانشجویی مدرسه عالی شهید مطهری (برادران) بسیج دانشجویی دانشکده صنعت هواپیماییبسیج دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگبسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتیبسیج دانشجویی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیکبسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسیانتهای پیام/
فارسفارس2 هفته قبل
بسیج دانشجویی ۳۲ دانشگاه تهران در نامه‌‌ای تحلیلی درباره برجام و مسائل مهم کشور نوشتند: دانشجوی انقلابی طبق فرمان رهبرش و به خاطر مردمش، در عرصه مطالبه‌گری با کسانی که بخواهند نقش دنباله دشمن را بازی کنند، مسامحه نمی‌کند. موضوع برجام به عنوان راه حلی که دولت منتخب سال ۹۲ برای برون رفت از مشکلات پیشنهاد کرد، دارای اهمیت بسیار بالایی است. اما تجربه روشن پیش روی ملت، دروغ بودن وعده‌های پرطمطراق این گفتمان انحرافی را روشن می‌کند. البته نیروی امید حقیقی که ناشی از روحیه جهادی و انقلابی ملت است همیشه و بر کلان حرکت انقلاب حاکم است و نشیب‌های راه هم دلیلی بزرگ برای انگیزش و جهش به سمت آرمانها میگردد. بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطباییبسیج دانشجویی دانشگاه سورهبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتیبسیح دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمالبسیج دانشجویی دانشگاه هنر و معماری پارسبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهرانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرببسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید شمسی پوربسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای انقلاب اسلامیبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه اللهبسیج دانشجویی دانشکده فنی شریعتیبسیح دانشجویی آموزشکده سازمان نقشه برداری کشوربسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران (برادر) بسیج دانشجویی دانشگاه شاهدبسیج دانشجویی دانشگاه الزهراءبسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجاییبسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیمابسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامیبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهرانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزبسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتربسیج دانشجویی دانشگاه هنربسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضاییبسیج دانشجویی دانشگاه صدرابسیج دانشجویی مدرسه عالی شهید مطهری (خواهران) بسیح دانشجویی دانشگاه صنعت نفتبسیج دانشجویی مدرسه عالی شهید مطهری (برادران) بسیج دانشجویی دانشکده صنعت هواپیماییبسیح دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگبسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتیبسیج دانشجویی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیکبسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
طاهرزاده با محوریت تبیین شخصیت امام (ره) در مطبوعات منطقه و جهان در سالروز رحلت امام راحل (ره) پخش می‌شود. کانال بالکان نیز برنامه زنده «بالکان پلاس» را به مناسبت رحلت امام خمینی، روز ۱۳ خرداد پخش خواهد کرد. رادیو چینی نیز برنامه‌ای ویژه رحلت امام (ره) به مدت ۱۲ دقیقه روی آنتن می‌برد. اداره کل اروپا و آمریکارادیو ایتالیایی نیز در ویژه برنامه «رحلت امام خمینی» به تبیین شخصیت و اندیشه‌های امام خمینی (ره) می‌پردازد. «مصاحبه» عنوان دیگری از برنامه‌های رادیو ایتالیایی است که با محوریت «آشنایی با شخصیت امام خمینی (ره)» پخش می‌شود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن، حجت الاسلام والمسلمین محسن عرفاتی، طی حکمی مصطفی آجرلو را به عنوان مشاور شبکه قرآن و معارف سیما منصوب کرد. در بخشی از این حکم آمده است: «نظر به مراتب دانش، تعهد تخصص و تجارب موثر شما در رسانه، جنابعالی را به عنوان مشاور اینجانب در شبکه قرآن و معارف سیما منصوب می‌نمایم. افزایش توان ارتباطی شبکه با سایر نهادها و سازمان‌ها، بهره مندی از ظرفیت‌های رسانه‌ای و فضای مجازی، شکوفایی هرچه بیشتر ظرفیت‌های محتوایی در امور تولید برنامه‌ها از جمله وظایفی است که انتظار می‌رود با اهتمام ویژه جنابعالی محقق گردد. از مدیران محترم بخش‌های مختلف شبکه انتظار می‌رود در راستای اجرای ماموریت‌های محوله به جنابعالی همکاری لازم را داشته باشند.» مصطفی آجرلو، فارغ التحصیل دانشگاه صدا و سیما، دانش آموخته دکترای فرهنگ و ارتباطات و مدرس حوزه ارتباطات و روابط عمومی در دانشگاه است که سردبیری و مدیریت در رسانه‌های مختلف را در کارنامه خود دارد، قائم مقام مدیرعامل خبرگزاری بین المللی قرآن، ایکنا و مدیرکل ارتباطات و تبلیغات آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) از جمله سوابق وی بشمار می‌رود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
صداوسیما قدرتمندترین رسانه هر کشور به حساب می‌آید، از این رو هرگونه کاستی و یا بی‌توجهی در آن می‌تواند تبعات منفی بسیاری را به‌دنبال داشته باشد. گفتنی است رسانه ملی تنها پل ارتباطی مردم و دولت می‌باشد به‌گونه‌ای که بسیاری از افراد اخبار رسمی را تنها از رسانه ملی پیگیری می‌کنند با این اوصاف می‌توان به اهمیت بالای صدا و سیما پی برد، بنابراین شاید انتظار نظارت و دقت بیشتر در تولید برنامه‌های صدا و سیما امری بدیهی به‌نظر برسد. به عبارت ساده‌تر هرگاه رقابت وجود نداشته باشد کیفیت نیز افزایش نخواهد یافت. به‌طور کلی باید در نظر داشت که صدا و سیمای ایران از بسیاری جنبه‌ها، قدرتمندترین رسانه و نهاد آموزشی– فرهنگی کشور به‌شمار می‌رود. در پایان باید خاطرنشان کرد که ساماندهی و نظارت هرچه بیشتر در صداوسیما امروزه به یک اصل انکارناپذیر تبدیل شده است، چراکه ادامه داشتن این روند خود می‌تواند عاملی برای کاهش چشمگیر مخاطبان محسوب شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- حسن عابدینی گفت: امپراتوری رسانه‌ای غرب افزون بر ۲۶۰ شبکه تلویزیونی، صد‌ها پایگاه اطلاع رسانی و هزاران شبکه اجتماعی به زبان فارسی تدارک دیده است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حسن عابدینی، تحلیل‌گر مسائل بین الملل در فضای مجازی پستی را منتشر کرد که به این شرح است: «ایرانیان روزانه با انبوهی از خبر‌های جعلی که در بیرون مرز‌ها ساخته و پرداخته می‌شود، مواجهند. امپراتوری رسانه‌ای غرب افزون بر ۲۶۰ شبکه تلویزیونی، صد‌ها پایگاه اطلاع رسانی و هزاران شبکه اجتماعی به زبان فارسی تدارک دیده است. خاستگاه خبر‌های جعلی اغلب در فضای مجازی است که بصورت ربات، انسانی یا تلفیقی، تولید و بازنشر می‌شود. انگیزه‌ام برای نوشتن این مطلب پایان نامه آقای محمدحسین آزادی دانشجوی ارشد دانشگاه صدا و سیما در زمینه اخبار جعلی بود.
همشهریهمشهری3 هفته قبل
به گزارش فارس، شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون در این دانشگاه برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ می‌توانند این رشته تحصیلی را در دفترچه انتخاب رشته، برای نخستین بار انتخاب کنند. به گفته وی، حدود ۷ سال قبل دانشگاه صدا و سیما سرفصل‌ها و شرح‌ درس‌های این رشته تحصیلی را در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسانده بود اما متاسفانه در این سال‌ها به دلایلی مجوز اجرا از سوی این وزارتخانه به دانشگاه داده نشد. رئیس دانشگاه صدا و سیما خاطرنشان کرد: عدم ارایه مجوز اجرای رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون باعث شده بود که این دانشگاه به ناچار رشته روزنامه‌نگاری را برای تربیت خبرنگاران رادیو و تلویزیون اجرا کند و برای جبران کمبود آموزش‌های حرفه‌ای و تخصصی آنها دوره‌های ویژه و مهارت‌افزایی داشته باشد، چرا که آموزش‌ خبرنگاران رادیو تلویزیون با خبرنگاران مطبوعاتی متفاوت است. وی گفت: با توجه به اینکه سازمان صدا و سیما تنها از طریق دانشگاه صدا و سیما نیروی جدید استخدام می‌کند، پذیرش دانشجوی رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون می‌تواند سبب جذب استعدادهای جدید در حوزه خبر سازمان صدا و سیما شود.
فارسفارس3 هفته قبل
شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون در این دانشگاه برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ می‌توانند این رشته تحصیلی را در دفترچه انتخاب رشته، برای نخستین بار انتخاب کنند. به گفته وی، حدود ۷ سال قبل دانشگاه صدا و سیما سرفصل‌ها و شرح‌ درس‌های این رشته تحصیلی را در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسانده بود اما متاسفانه در این سال‌ها به دلایلی مجوز اجرا از سوی این وزارتخانه به دانشگاه داده نشد. رئیس دانشگاه صدا و سیما خاطرنشان کرد: عدم ارایه مجوز اجرای رشته روزنامه نگاری رادیو و تلویزیون باعث شده بود که این دانشگاه به ناچار رشته روزنامه نگاری را برای تربیت خبرنگاران رادیو و تلویزیون اجرا کند و برای جبران کمبود آموزش‌های حرفه ‌ای و تخصصی آنها دوره‌های ویژه و مهارت‌افزایی داشته باشد، چرا که آموزش‌ خبرنگاران رادیو تلویزیون با خبرنگاران مطبوعاتی متفاوت است. وی ضمن تشکر از حمایت مسئولان عالی وزارت علوم برای صدور مجوز اجرای رشته روزنامه‌نگاری رادیو و تلویزیون به این دانشگاه، گفت: با توجه به اینکه سازمان صدا و سیما تنها از طریق دانشگاه صدا و سیما نیروی جدید استخدام می‌کند، پذیرش دانشجوی رشته روزنامه نگاری رادیو و تلویزیون می‌تواند سبب جذب استعدادهای جدید در حوزه خبر سازمان صدا و سیما شود. انتهای پیام/
پارس نیوزپارس نیوز3 هفته قبل
حضور بشیر حسینی در عصر جدید حماقت‌ بار است؟ اما حضور بشیر حسینی در عصر جدید این‌قدر هم که بنظر میرسد ناگهانی نبود. اما در عمل نه تنها این اتفاق نیافتاد بلکه حضور بشیر حسینی به شکلی جدی فلسفه برنامه عصر جدید که یک برنامه استعداد یابی است را زیر سوال برد. ماجرای مشاجره در پشت صحنه عصر جدیدانتشار ویدئویی از پشت صحنه برنامه عصر جدید و صحبت‌های تند مربی یکی از شرکت کننده‌ها با آریا عظیمی نژاد داور این برنامه با واکنش احسان علیخانی مواجه شد. ماجرای مشاجره در پشت صحنه عصر جدیدانتشار ویدئویی از پشت صحنه برنامه عصر جدید و صحبت‌های تند مربی یکی از شرکت کننده‌ها با آریا عظیمی نژاد داور این برنامه با واکنش احسان علیخانی مواجه شد. احسان علیخانی با انتشار این ویدئو در اینستاگرامش نوشت: احتمالا گوشه‌ای از این اختلاف نظر را در پشت صحنه برنامه دیده‌اید.
فارسفارس3 هفته قبل
یک فعال دانشجویی گفت: تأکید رهبر انقلاب به استفاده از واژگان صحیح در متون مورد استفاده در صداوسیما صرفا مربوط به دیدار اخیر ایشان با شعرا نیست و متأسفانه آن قدر سهل‌انگاری می‌شود که معظم‌له مجبور به تاکید چندین باره موضوع می‌شوند. این فعال دانشجویی با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در پاسداشت زبان فارسی. وی گفت: تأکید رهبر معظم انقلاب به استفاده از واژگان صحیح در متون مختلف مورد استفاده در صداوسیما از خبر تا فیلم نامه صرفا مربوط به دیدار اخیر ایشان با شعرا نیست. وی افزود: آنچه از صداوسیما انتظار می‌رود تأمین راقی‌ترین سطح زبان فارسی است. وی گفت: ما بارها از متصدیان رسانه ملی و دانشگاه صداوسیما خواسته‌ایم که نسبت به تربیت نویسنده، گوینده و مجری‌های تلویزیونی اقدام کنند.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
سینماپرس: بهروز افخمی، کارگردان سینمای ایران معتقد است: فیلم جدی کم در سینمای ایران ساخته می‌شود. برای ساخت فیلم جدی باید دلایل جدی داشته باشید. فیلم‌هایی که ژست جدی دارند ولی بی‌جهت تماشاچی را آزار می‌دهند، از فیلم‌های کمدی هم نازل‌تر هستند. برای ساخت فیلم جدی باید دلایل جدی داشته باشید. فیلم‌هایی که ژست جدی دارند ولی بی‌جهت تماشاچی را آزار می‌دهند، از فیلم‌های کمدی هم نازل‌تر هستند.
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
سینماپرس: فیلم جدی کم در سینمای ایران ساخته می‌شود. برای ساخت فیلم جدی باید دلایل جدی داشته باشید. این کارگردان سینما با تاکید بر اینکه سینما وقتی موثر می‌شود که با خودش صادق باشد، اظهار کرد: فیلم جدی کم در سینمای ایران ساخته می‌شود. برای ساخت فیلم جدی باید دلایل جدی داشته باشید. وی ادامه داد: مثلا فیلم فروشنده اصغر فرهادی، فیلم جدی نیست، می‌خواهد بگوید اخلاق پیچیده است؛ لذا شرایطی مصنوع را طراحی می‌کند که اگر در گوش کسی بزنی نامردی کردی، اگر نزنی بی‌غیرتی!
سینماپرسسینماپرس4 هفته قبل
سینماپرس: شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما در توییتی نوشت: برخی آیین‌نامه‌های دولتی که دقت می‌کنید، بندهایی هست که با عقل جور در نمی‌آید. به گزارش سینماپرس، شهاب اسفندیاری، رئیس دانشگاه صدا و سیما در توییتی نوشت: برخی آیین‌نامه‌های دولتی که دقت می‌کنید، بندهایی هست که با عقل جور در نمی‌آید. وقتی فکر می‌کنید چرا چنین بندی در آیین‌نامه وجود دارد، به نظر می‌رسد برخی تنظیم‌کنندگان و تصویب کنندگان با نگاهی به منافع خودشان آن بند را اضافه کرده‌اند. در حالی که رسیدن به مرتبه «استاد تمام» برای یک عضو هیات علمی گاهی ۲۰ - ۳۰ سال زحمت دارد، تصور کنید یک مربی با مدرک فوق لیسانس دو سال معاون وزیر شود و به دلیل این مجاهدت عظیم (!) تا پایان عمر حقوق او معادل یک «استاد تمام» پرداخت شود.
فارسفارس4 هفته قبل
این کارگردان سینما با تاکید بر اینکه سینما وقتی موثر می‌شود که با خودش صادق باشد، اظهار کرد: فیلم جدی کم در سینمای ایران ساخته می‌شود. برای ساخت فیلم جدی باید دلایل جدی داشته باشید. فیلم‌هایی که ژست جدی دارند ولی بی‌جهت تماشاچی را آزار می‌دهند، از فیلم‌های کمدی هم نازل‌تر هستند. وی ادامه داد: مثلا فیلم فروشنده اصغر فرهادی، فیلم جدی نیست، می‌خواهد بگوید اخلاق پیچیده است؛ لذا شرایطی مصنوع را طراحی می‌کند که اگر در گوش کسی بزنی نامردی کردی، اگر نزنی بی‌غیرتی! مجری «نقد سینما» در پایان گفت: البته فراموش نکنیم که تمام سینمای ایران باعث سرگرمی مردم در طول سال به اندازه کمتر از ۶ ساعت می‌شود.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
بهروز افخمی با بیان اینکه سینما وقتی مؤثر می‌شود که با خودش صادق باشد، گفت: فیلم جدی، کم در سینمای ایران ساخته می‌شود. برای ساخت فیلم جدی باید دلایل جدی داشته باشید. این کارگردان سینما با تاکید بر اینکه سینما وقتی مؤثر می‌شود که با خودش صادق باشد، اظهار کرد: فیلم جدی کم در سینمای ایران ساخته می‌شود. برای ساخت فیلم جدی باید دلایل جدی داشته باشید. البته فراموش نکنیم که تمام سینمای ایران باعث سرگرمی مردم در طول سال به اندازه کمتر از شش ساعت می‌شود.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست علمی و تخصصی «رسانه‌های جریان اصلی، شبکه‌های اجتماعی و مخاطب» روز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی ارتباطات در دانشگاه سوره برگزار شد. وی یادآورشد: افراد به دلایلی از جمله؛ تفریح و سرگرمی، رفع نیازهای اطلاعاتی، شناختی و اجتماعی به محتوای رسانه‌ها توجه می‌کنند. وی افزود: شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزارهای ارتباطی نوین که از طریق اینترنت قابلیت دسترسی به آنها وجود دارد، این امکان را فراهم می‌سازد که افراد با عضویت در آنها امکان دستیابی به اطلاعات، به اشتراک گذاری تولیدات متنی، صوتی و تصویری و نیز تشکیل گروه‌هایی بر اساس علایق مشترک را امکان پذیر می‌کند. چنین سیاستی عامل توجه مخاطبان به رسانه‌های جریان اصلی خواهد شد. وی در پایان تاکید کرد که فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بعضا دچار آنومی فرهنگی شده‌اند، یعنی با خیل کثیری از افراد موجه است که در تمام زمینه‌ها صاحبنظر هستند.
ایسناایسنا4 هفته قبل
عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما می‌گوید: اگر در گذشته انحصار جریان رسانه‌ای در اختیار رسانه‌های جریان اصلی بوده، اما اکنون می‌توان پایان دوران انحصار این رسانه‌ها را با صدای بلند اعلام کرد. وی یادآور شد: افراد به دلایلی از جمله تفریح و سرگرمی، رفع نیازهای اطلاعاتی، شناختی و اجتماعی به محتوای رسانه‌ها توجه می‌کنند. بر این اساس اگر در گذشته انحصار جریان رسانه‌ای در اختیار رسانه‌های جریان اصلی بوده، اما اکنون می‌توان پایان دوران انحصار این رسانه‌ها را با صدای بلند اعلام کرد. چنین سیاستی عامل توجه مخاطبان به رسانه‌های جریان اصلی خواهد شد. نعمتی در پایان تاکید کرد که فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بعضا دچار آنومی فرهنگی شده‌اند، یعنی با خیل کثیری از افراد مواجه است که در تمام زمینه‌ها صاحب‌نظر هستند.

به انتهای لیست رسیدید