صدا و سیما

صدا و سیما

تسنیمتسنیم43 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد که ادعای «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت از مردم ایران باعث تعجب مقامات روسیه شده است. وزیر امور خارجه اعلام حمایت مقامات آمریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم آور خواند و افزود: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد. موسوی ادامه داد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسائل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. انتهای پیام/.
صدا و سیماصدا و سیما46 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، سه چهارم کودکان و نوجوانان کشته شده در تیراندازی‌های مرگبار یک دهه گذشته آمریکا قربانیان خشونت خانگی بوده‌اند. مدیر تحقیقات اوری تاون می‌گوید این گروه امیدوار است با ارائه چنین گزارش‌هایی به افزایش آگاهی مردم درباره واقعیت‌های آماری این حوادث کمک کند. به زعم این گروه، کنترل پیشینه افراد برای فروش انواع اسلحه از طرف قانون فدرال در کاهش تلفات ناشی از این تیراندازی‌ها نقشی غیرقابل انکار دارد. رابطه بین خشونت خانگی و تیراندازی‌های جمعی قابل چشم پوشی نیست و نمونه آن هم در اتفاق این هفته «سن دیگو» مشاهده شد. مدیر تحقیقات گروه اوری تاون افزود اگر این علائم هشدار از طرف خانواده‌ها جدی گرفته می‌شد، با حذف حتی موقت سلاح از خانه‌ها، چه بسا بسیاری از این کودکان هنوز زنده بودند.
صدا و سیماصدا و سیما49 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین، آمریکا با مستقر کردن خودرو‌های زرهی خود نزدیک میدان‌های نفتی سوریه، راهبرد جدیدی برای اعمال فشار اقتصادی به دمشق ایجاد کرده است. خودرو‌های زرهی آمریکا بار دیگر در هفت پایگاه اطراف حوزه‌های نفتی شمال سوریه مستقر شدند. فقط واشنگتن نیست که برای دستیابی به نفت سوریه حضور دارد. پس از آنکه الهام احمد رئیس مشترک شورای سوریه دموکراتیک به یک شرکت اسرائیلی ضمانت کتبی برای تصرف در نفت سوریه ارائه کرد، این شرکت در ماه ژوئن گذشته عملیات حفاری نفت را آغاز کرد. درگیری بر سر نفت، هزینه نظامی دمشق را برای باز پس گیری همه جغرافیای سوریه و درآمد‌های آن افزایش خواهد داد.

تحقیقات درباره تولید کنندگان گوشت‌های آلوده

صدا و سیماصدا و سیما58 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از برلین، دادستانی شهر کاسل آلمان تحقیقات خود را درباره تولید کنندگان گوشت‌های آلوده آغاز کرد. بازرسان ایالت هسن در بازدید از این کارخانه با مواردی از جمله بوی تعفن، کپک زدگی وماندگی در فرآورده‌های غذایی مواجه شدند. برخی رسانه‌های آلمان از این اتفاق به رسوایی یاد کردند و دلیل آن را ضعف نظارت می‌دانند. در بررسی‌های حقوقی موسسه روبرت کخ میانگین سنی افراد مسموم بر اثر استفاده از گوشت‌های آلوده ۷۴ سال عنوان شده است. تحقیقات درباره این پرونده همچنان ادامه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
تارنمای روزنامه گاردین نوشت: با این میزان کسری بودجه، بعید است در انتخابات عمومی آینده کشور، حزب برنده بتواند بحران مالی انگلیس را سامان دهد. به نوشته گاردین، وعده‌های انتخاباتی احزاب سیاسی مبنی بر سرمایه گذاری در زیرساخت‌های انگلیس نیز نشان می‌دهد که میزان بدهی‌های دولت و کسری بودجه در دو سال آینده نیز افزایش خواهد یافت. به نوشته گاردین، اکتبر پارسال دولت انگلیس، ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون پوند قرض کرده بود، اما به علت افزایش هزینه‌های دولتی و کاهش فعالیت شرکت‌های انگلیسی و در نتیجه، کم‌تر شدن مالیات‌های دریافتی، اکتبر امسال، قرض دولت انگلیس بیش‌تر شد. درآمد دولت از مالیات شرکت‌ها در ماه اکتبر امسال، در مقایسه با ماه اکتبر پارسال، ۶٫۲ درصد کم‌تر شد. گاردین نوشت: پیشتر برآورد شده بود که کسری بودجه انگلیس امسال به ۴۱ میلیارد پوند برسد، اما اکنون انتظار می‌رود این کسری به ۴۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون پوند برسد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
آیین اختتامیه «سومین جشنواره ملی فیلم فانوس» برگزار می‌شودآیین اختتامیه «سومین جشنواره ملی فیلم فانوس» عصر روز شنبه دوم آذر ساعت ۱۹ تا ۲۲ در موزه انقلاب دفاع مقدس برگزار می‌شود. ۳۴۰۰ اثر به سومین جشنواره ملی فانوس ارسال شده است. جشنواره ملی فانوس عصاره یک سال تلاش و مجاهدت فرهنگی برای انتقال مفاهیم و ارزش‌های متعالی دفاع مقدس به نسل جوان با زبان ظریف هنر است. ارتقای کمی و کیفی آثار رسیده به جشنواره نسبت به دوره‌های قبل نشان دهنده علاقه هنرمندان سراسر کشور به موضوع دفاع مقدس است. آیین پایانی این دوره، دوم آذر از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در موزه انقلاب دفاع مقدس برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
در پایان ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز اظهار داشت: با آغاز اجرای طرح ساماندهی قیمت بنزین در کشور بازرسی‌ها از صبح روز جمعه در استان اصفهان افزایش یافت تا کنترل قیمت‌ها به صورت میدانی انجام گرفته و برای مردم ایجاد مشکل نشود. وی تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار استان اصفهان از طریق ویدئو کنفرانس به جلسه ستاد تنظیم بازار کشور پیوست و با توجه به احصاء مشکلات استان گزارش‌های مورد نیاز در خصوص مدیریت طرح ارائه و مصوبات لازم اخذ شد. وی با اشاره به نتایج افزایش نظارت‌ها در استان اصفهان، عنوان کرد: دادستان استان اصفهان اعلام کردند در کنار تیم تنظیم بازار استان قرار دارند تا بتوانیم بر مشکلات احتمالی فائق آمده و برای مردم نگرانی ایجاد نشود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان افزود: باید به خوبی به مردم اطلاع رسانی شود تا آنان برای خرید کالاهای اساسی هیچگونه عجله‌های نداشته باشند چراکه این مسئله باعث افزایش در تقاضا خواهد شد. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان با هرگونه افزایش قیمت برخورد خواهد شد و در مرحله نخست تذکر لازم ارائه خواهد شد در صورت تخلف مجدد اقدام به پلمب و در نهایت اگر به این اقدامات توجه صورت نگرفت احتمال بازداشت افراد خاطی وجود خواهد داشت.

لوازم یدکی قلابی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
قطعات و لوازم یدکی قلابی صدمات فراوانی به خودروها وارد کرده که براساس آن، پرونده‌های سنگینی نیز در تعزیرات تشکیل شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس اعلام مسئولان اتحادیه‌های لوازم یدکی خودرو، انبارهای زیرزمینی در داخل شهر بسیار زیاد است و اگر مجازات‌ها بازدارنده باشد نمی‌توان لوازم یدکی‌های قلابی را به شهرهای مختلف ارسال کرد.

افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نظر می‌رسد اکنون که مردم تمایل بیشتری به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به خودروی شخصی دارند؛ مسئولان دولتی هم بخشی از درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص دهند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
تبیین مظلومیت و اقتدار انقلاب اسلامی در طرح «شمیم نور» سیاست‌های طرح «شمیم نور» در نشست شورای سیاست‌گذاری راهیان نور کشور تشریح شد. وی با اشاره به اینکه از همه حاضران به‌دلیل بیان نظرشان تشکر می‌کنم، گفت: خواهش می‌کنم امکانات دستگاه مورد نظرتان را در اختیار طرح «شمیم نور» قرار دهید. تقویت محتوای دینی و دفاع مقدس در طرح «شمیم نور» رئیس ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه کشور گفت: اردو‌های طرح «شمیم نور» باید در سه مرحله مقدماتی، متوسطه و تکمیلی برگزار شود. وی افزود: تجربه نشان داده است اگر برای دانش‌آموز، فضای شب‌مانی فراهم شود، امکان کار جمعی نیز فراهم و همانند راهیان نور می‌شود. آشنا تاکید کرد: حضور در محیط‌های نظامی برای دانش‌آموزان تجربه فوق‌العاده است و باید در اردو‌های شمیم نور، حس تربیت نظامی را به دانش‌آموزان منتقل کنیم.

:: معصومی نژاد- کتاب «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» در رم

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از رم، کتاب «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» نوشته احمد دهقان به زبان ایتالیایی ترجمه شد. ترجمه این داستان بلند که به روایت جنگ و دفاع مقدس از نگاهی جدید می‌پردازد، در دانشگاه لاساپینتسا رم با حضور جمعی از استادان دانشگاه و دانشجویان و علاقمندان ایتالیایی به فرهنگ ایران معرفی شد. در این نشست که با مشارکت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ایتالیا برگزار شد، احمد دهقان نویسنده کتاب، اکبر قولی، رایزن فرهنگی کشورمان در رم و میکله مارلی مترجم ایتالیایی، از جمله سخنرانان در این نشست بودند. افشین شحنه تبار، مدیر انتشارات شمع و مه که در این نشست حضور داشت گفت: پیش از رم نیز احمد دهقان همراه با مترجم ایتالیایی کتاب، در دانشگاه‌های پادوا و بولونیا در شمال این کشور، در خصوص ترجمه کتاب سفر به گرای ۲۷۰ درجه نشست‌هایی را برگزار کرده و متعاقبا این تور ادبی در دانشگاه‌های شهر‌های میلان و تورینو ایتالیا ادامه خواهد داشت. مصاحبه شوندگان:۱- اکبر قولی، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا۲- احمد دهقان نویسنده کتاب۳- میکله مارلی، مترجم کتاب

:: ابراهیمی-همکاری الکترونیکی ایران و ارمنستان

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در اجرای راهکار ۴ ۲ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تحقق مأموریت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با هدف ترویج و نهادینه‌سازی معارف دفاع مقدس، مصوب مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تفاهم‌نامه همکاری بین «محسن حاجی میرزایی» وزیر آموزش و پرورش و سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منعقد شد. این تفاهم‌نامه با سه هدف صیانت از دستاورد‌های بزرگ انقلاب اسلامی و نکوداشت هشت سال دفاع مقدس، جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی ارزش‌های دفاع مقدس در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان و نهایتا حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ انقلابی، مقاومت و ایثار، جهاد، شهادت و خودباوری دینی و ملی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان به امضا رسیده است. بر اساس این تفاهم‌نامه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس متعهد شد تا همکاری لازم جهت حمایت از تجهیز کتاب‌خانه‌های مدارس به کتاب‌های دفاع مقدس و ارزش‌های آن، صورت گیرد. همچنین تهیه گزارش و مستندسازی نقش دانش‌آموزان و فرهنگیان در هشت سال دفاع مقدس؛ مشارکت مؤثر و حمایت در طرح نهضت اکران مردمی به‌منظور نمایش گسترده و هدفمند آثار سینمایی و هنر‌های نمایشی از طریق جشنواره فیلم رشد؛ ارائه راهبرد‌ها و سیاست‌های کلان فرهنگی و تبلیغی، ارائه محتوا با رویکرد تبلیغات هوشمندانه برای دانش‌آموزان؛ تأمین بخشی از هزینه‌های تبلیغی، جوایز، مسابقات و جشنواره‌های آموزش و پرورش، ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت؛ حمایت مادی و معنوی از ایجاد یادمان‌های شهدای دانش‌آموز در مدارس و مراکز وابسته به آموزش و پرورش مدنظر است. ایجاد ساز و کار مناسب در جهت ترغیب و تشویق فرهنگیان برای تدریس درس آمادگی دفاعی؛ همکاری و مشارکت در زمینه آموزش نیروی انسانی متخصص به‌منظور حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ برنامه‌ریزی و ایجاد بستر مناسب برای حضور دانش‌آموزان، کارکنان و معلمان در قالب اردو‌ها و بازدید‌های دانش‌آموزی از مراکز فرهنگی و موزه‌های دفاع مقدس استان‌ها؛ حمایت از تحقیقات و تألیفات مرتبط با ارزش‌های دفاع مقدس از دیگر تعهد‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این تفاهم‌نامه است. همچنین وزارت آموزش و پرورش متعهد به این موارد است: مشارکت در برگزاری همایش‌های ملی و منطقه‌ای مشترک با موضوع دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در آموزش و پرورش؛ حمایت از ورود آموزه‌های دفاع مقدس در کتاب‌های درسی، بسته‌های پشتیبان از قبیل کتاب معلم، فیلم‌های آموزشی، مجلات رشد، شبکه ملی رشد و …؛ همکاری در عضویت نمایندگان معرفی شده از سوی بنیاد در شورای برنامه‎ریزی و دوره‌های تحصیلی و حوزه‌های تربیتی و یادگیری؛ ایجاد یادمان‌های شهدای دانش‌آموز در مدارس و مراکز وابسته به آموزش و پرورش؛ برگزاری مراسم ایثار و مقاومت همزمان با زنگ آغاز سال تحصیلی در مدارس؛ استفاده از ظرفیت شورا‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی در حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ مشارکت در برگزاری بزرگداشت مقام شهدا، ایثارگران و جانبازان در وزارت آموزش و پرورش و ادارات تابعه؛ دعوت از پیشکسوتان و ایثارگران دوران دفاع مقدس در مناسبت‌های خاص به‌منظور انتقال خاطرات و تجربیات دفاع مقدس به نسل جوان؛ زمینه‌سازی برای مشارکت بنیاد در اصلاح و بازنگری کتاب‌های درسی آمادگی دفاعی در دوره‌های اول و دوم متوسطه و تولید بسته پشتیبان با همکاری بنیاد (تابع برنامه درسی)؛ لحاظ نمودن درس آشنایی با دفاع مقدس در دوره‌های آموزش عمومی کارکنان بر اساس بخش‌نامه معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور؛ همکاری با ستاد راهیان نور کشور به‌منظور حضور معلمان و دانش آموزان در سرزمین نور؛ برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی از کتاب‌های برگزیده دفاع مقدس در سطح مدارس و نهایتا همکاری در جمع‌آوری و ایجاد آرشیو از اسناد و مدارک به‌جا مانده از نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس. این تفاهم نامه همکاری به مدت پنج سال معتبر بوده و قابل اجراست.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ این دبیرخانه همچنین از پژوهشگران و اندیشمندان و علاقه مندان می‌خواهد مقاله‌های خود را در سه محور «شهدای مدافع حرم؛ مبانی فکر و سبک زندگی»، «شهدای مدافع حرم؛ انقلاب اسلامی، نظام سلطه» و «شهدای مدافع حرم؛ جبهه مقاومت اسلامی، تحولات منطقه و جهان اسلام» ارائه دهند. بر اساس اعلام دبیرخانه کنگره، مهلت ارسال آثار تا ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ است. متقاضیان و پژوهشگران می‌توانند مقاله‌های خود را به sh. modafee@gmail. com ارسال کنند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، به همت سازمان ورزش سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) عصر پنجشنبه مراسم تجلیل از ۱۱ خانواده شهید ورزشکار بسیجی با حضور رئیس سازمان بسیج ورزشکاران، رئیس سازمان ورزش سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) و جمعی از پیشکسوتان ورزشی بسیج انجام شد. همچنین در این مراسم از محمود خسروی وفا دبیر کل کمیته بین المللی پارالمپیک نیز که از جانبازان جنگ تحمیلی است با اهدا لوحی تجلیل شد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
آقای سیدکامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه برپایی آزمون استخدام کشوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: به منظور تأمین نیروی انسانی برای بیمارستان‌های جدید و مراکز در حال توسعه، ​از سازمان امور استخدامی کشور درخواست ۴۰ هزار نیروی جدید کرده بودیم که با به کارگیری ۱۰ هزار نفر موافقت شده بود. وی افزود: امروز آزمون در سراسر کشور برگزار شد و پذیرفته شدگان آن در نقاط مختلف مشغول به کار خواهند شد، ۲۶ درصد از پذیرفته شدگان در مناطق محروم جذب می‌شوند. آقای تقوی نژاد گفت: حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نفر از شرکت کنندگان ایثارگر هستند که طبق قانون جدید آن‌ها هم باید در آزمون شرکت می‌کردند و از مجموع ۱۰ هزار نیرویی که بناست به کار گرفته شوند ۲۵ درصد از ایثارگران خواهند بود. وی افزود: از این ۱۰ هزار نفر حدود ۴ هزار نفر پرستار هستند و مابقی در سایر رشته‌ها استخدام می‌شوند که در مجموع برای بیش از ۵۰ رشته فعالیت استخدام خواهیم کرد. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: نتیجه آزمون در ماه دی اعلام می‌شود و امیدواریم پذیرفته شدگان تا پایان امسال مشغول به کار شوند، همچنین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مجوز جذب ۲ هزار نفر عضو هیأت علمی را گرفته است که فرآیند استخدام آن‌ها طی می‌شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ابوالقاسم الماسی ظهر پنج شنبه در کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان افزود: انتخابات سالم و امن و با مشارکت حداکثری وظیفه همگانی است و ارتباط رسانه‌ها با کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات بصورت دوسویه و متقابل به سود جامعه و تاثیر گذار در روند انتخابات است. الماسی در ادامه افزود: میزان مشارکت مردم مهمترین پشتوانه نظام و انقلاب است که در ادوار مختلف انتخابات مردم ثابت کرده‌اند که دل درگرو نظام و انقلاب دارند. دبیر ستاد انتخابات استان همدان تاکید کرد: صدا و سیما با رعایت اعتدال و بی طرفی و مطابق با سیاست‌های نظام به انجام امور محوله می‌پردازد. مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری همدان گفت: فرمانداران مجری اصلی انتخابات هستند و همانطور که ما از مردم مشارکت حداکثری را خواهانیم جامعه هم انتظار دارد اطلاعات جامع و صحیحی در اختیارشان قرار بگیرد. وی در پایان افزود: مشارکت بالا، اطلاع رسانی و شفاف سازی از مهمترین وظایف و هدف مشخص ماست.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 ساعت قبل
در سومین دور از ثبت نام استانی مسکن ملی قرار است، سامانه نام‌نویسی برای متقاضیان سه استان چهار محال و بختیاری، یزد و همدان آغاز شود؛ اما همچنان خبری از زمان ثبت نام نیست. به گزارش تجارت‌نیوز، طرح مسکن ملی که از چند ماه پیش مطرح شد، از ابتدای هفته سوم آبان ماه وارد فاز جدی شد. در ابتدا قرار بود ثبت نام استان‌ها از شنبه ۱۸ آبان ماه آغاز شود اما به تعویق افتاد، زمان بعدی ثبت نام سه‌شنبه ۲۱ آبان ماه اعلام شد. طبق اعلام سامانه اقدام ملی تولید مسکن، در دور سوم ثبت نام برای متقاضیان سه استان چهارمحال و بختیاری، یزد و همدان در دستور کار بود اما زمان شروع نام‌نویسی آن هنوز اعلام نشده است. ثبت‌نام برای مسکن ملی در برخی از شهرهای جدید از هفته اول آذر ماه آغاز می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، آقای سعید سلیمانیان با اشاره به تأسیس موزه شهرستان سمیرم (حمام تاریخی خانعلی) در اردیبهشت سال ۱۳۹۴ خورشیدی گفت: پس از تأسیس این موزه آثار و اشیای ارزشمندی را از مناطق مختلف شهرستان که در ادوار مختلف به فراموشی سپرده شده بود شناسایی و در این موزه گردآوری کردیم. وی به تعدادی کتیبه و سنگ قبر از دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی شهر سمیرم که در سال‌های اخیر کشف شده اشاره کرد و افزود: گروهی از باستان‌شناسان گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران و گروه باستان‌شناسی دانشگاه هنر اصفهان در بازدید از آثار تاریخی این موزه از کتیبه‌ای متعلق به سده اول هجری قمری که دو هفته گذشته کشف شده بود بازدید کردند که در بررسی‌های این گروه مشخص شد که در گوشه‌ای از این کتیبه نام «ایران» به زبان پارسی در سده اول هجری قمری درج شده است. آقای سلیمانیان گفت: بررسی‌های اولیه بر روی این کتیبه حاکی از آن است که این کتیبه یکی از کهن‌ترین کتیبه‌های کشف شده متعلق به سده اول هجری قمری است که برای نخستین بار نام ایران (حداقل در منطقه فلات مرکزی ایران) به زبان پارسی بر روی آن درج شده است.

بررسی موضوع امنیت در جامعه اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
گفتگوی ویژه اخبار قرآنی، فردا (جمعه) به موضوع «امنیت درجامعه اسلامی از منظر قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع)» اختصاص دارد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر محمدحسین رجبی دوانی استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام فردا در برنامه گفتگوی ویژه اخبار قرآنی درباره موضوع «امنیت درجامعه اسلامی از منظر قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع)» سخنرانی می‌کند.

:: کاملی- سیانور مهمترین ابزار خودکشی در ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به‌ گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ این تفاهم‌نامه امروز پنجشنبه ۳۰ آبان ۹۸ در حاشیه افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری و با حضور آقای محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و خانم پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به امضا رسید. تفاهم‌نامه چندجانبه همکاری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری، با امضای خانم پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، آقای عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آقای عباس نوروزی رئیس هیأت‌مدیره بنیاد ملی توسعه فناوری، رسمیت یافت. این تفاهم‌نامه در راستای همکاری در ارتقای زیست‌بوم توسعه کارآفرینی بر بستر فناوری‌های هوشمند مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک‌چین از طریق ایجاد توکن و رمز ارز میراث به امضای مسؤولانی از دستگاه‌های ذی‌نفع رسید. بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری در ایجاد زیرساخت‌های قانونی و دریافت مجوز‌های لازم در خصوص موضوع موردتوافق، اطلاع‌رسانی در مورد استفاده از رمز ارز میراث به اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط، معرفی جامع رشته‌های صنایع‌دستی به تفکیک محدوده جغرافیایی، همکاری و اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان صنایع‌دستی در استفاده از رمز ارز میراث برای تمام کسب‌وکارها، تولیدکنندگان و هنرمندان برجسته و موفق صنایع‌دستی و همکاری در توسعه بازار فروش صنایع‌دستی از طریق رمز ارز میراث در داخل و خارج از کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت. این تفاهم‌نامه در ۶ بند و ۳ نسخه بین وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری به امضا رسید.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ظاهرا وصل شدن اینترنت در برخی استان‌ها از جمله در مناطقی از تهران فقط در خطوط ثابت بوده و قرار است به تدریج گسترش یابد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/گیلان استاندار گیلان نجات جامعه و جوانان از دام اعتیاد را یک وظیفه ملی عنوان کرد و گفت: همه دستگاه‌های متولی باید با تلاش مجدانه نسبت به مبارزه با موادمخدر اهتمام ورزند. ارسلان زارع امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان افزود: یکی از موضوعات مهم و آسیب بزرگ جامعه جهانی و بشریت مواد مخدر و سوء مصرف آن است. زارع ادامه داد: براساس بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به جوانان و نوجوانان برای شکل‌گیری نسل آینده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید این موضوع یکی از اولویت‌های کاری شورای مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد. زارع نجات جامعه و جوانان از دام اعتیاد را یک وظیفه ملی عنوان و اضافه کرد: همه دستگاه‌های متولی باید با تلاش مجدانه نسبت به مبارزه با موادمخدر اهتمام ورزند و جلسه‌های متناظر شهرستانی توسط فرمانداران برگزار شود. انتهای پیام

:: رضوی - استقبال از غرفه ایران در جشنواره هنری اسلام آباد

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از اسلام آباد، غرفه ایران در بزرگترین نمایشگاه‌های این جشنواره در ساختمان شورای هنر ملی پاکستان در اسلام آباد با آثار خوشنویسی، تذهیب و قلم زنی روی مس دایر شده است. اظهارات:۱- دکتر مرتضی جعفری - رئیس دانشکده هنر لاهور۲- لی - دیپلمات چینی در پاکستان۵، ۴، ۳ - هنردوستان پاکستانی۶ - محمدرضا کاکا - رایزن فرهنگی ج. ا در پاکستان۷- زهرا جان قربان لاریچه - هنرمند ایرانی
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه استکبار جهانی بر نمی‌تابد که یک کشور آزاد، مستقل، دارای پیشرفت و با نگاه استکبار ستیزی باشد گفت: جهان استکبار به همین سبب همیشه دنبال این است که یکسری ضربات بر پیکر انقلاب اسلامی وارد شود و این موضوع از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون وجود داشته است. آیت‌الله صفایی بوشهری، تحریم اقتصادی را علیه ملت ایران دانست و تاکید کرد: در این راستا تحریم دارویی، غذایی، بانکی، ارزی، تجهیزاتی و دیگر موارد علیه ملت ایران است. وی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته فتنه‌های مختلف از سوی دشمنان دیده و دفع کرده است افزود: انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال فتنه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی، جنگ‌های نیابتی همه را شکست داده و اکنون جنگ امنیتی در بستر تهاجم نرم اقتصادی ایجاد کرده است. امام جمعه بوشهر، تاکید کرد: اگر دولت و تمامی اصحاب اقتصاد، مطالبی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست با تولیدکنندگان بیان کردند، اجرایی شود ایران از بن بست اقتصادی خارج می‌شود. انتهای پیام/۱۹۰/ش
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، شمار مقتولان با چاقو در پایتخت انگلیس پس از کشته شدن یک جوان ۱۹ ساله از آغاز امسال تاکنون به ۱۲۲ نفر رسیده که در ۱۰ سال اخیر بی سابقه است. محمد عثمان میرزا در محله ایل فورد در شرق لندن با چندین ضربه چاقو به قتل رسید و گفته می‌شود خودروی آئودی وی نیز به آتش کشیده شد. شاهدان عینی گفته‌اند، سه مرد به مقتول حمله و با چاقو وی را به قتل رساندند. پلیس از مردم خواسته است اگر از قاتل یا قاتلان اطلاعی دارند به پلیس اعلام کنند. افزایش جرم و جنایت به مشکل حاد پایتخت انگلیس و در آستانه انتخابات به یکی از موضوعات اصلی در سخنرانی‌های انتخاباتی نامزد‌ها و رهبران احزاب مبدل شده است. جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بار‌ها با ابراز نگرانی از افزایش جرم و جنایت در انگلیس و انتقاد از دولت و حزب حاکم محافظه کار، سیاست‌های ریاضت اقتصادی این حزب، کاهش شمار نیرو‌ها و بودجه پلیس را از جمله علل افزایش قتل و جرم و جنایت در انگلیس دانست. بوریس جانسون هم در نخستین برنامه‌های تبلیغات انتخاباتی خود در جمع نیرو‌های پلیس حاضر شد و از افزایش شمار نیرو‌های پلیس و بودجه آنان خبر داد تا با توجه به یکی از ذغدغه‌های اصلی مردم از جمله در پایتخت این کشور در آستانه انتخابات با جلب آرای مردمی برای حزبش از حجم انتقاد‌ها بکاهد.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
اگر امکان قطع و پارازیت فرستادن بوده و این کار انجام نشده باشد می‌توان چند احتمال را مطرح کرد:۱. تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای بخشی از حس کنجکاوی در دست یابی به خبر را فرو می‌نشانند. تصور کنید تلویزیون ماهواره‌ای اوضاع محله سکونت بیننده را ناآرام نشان دهد و مشاهدات شخص از موضوع دیگری حکایت کند. شبکه ماهواره‌ای اما از اجتماعی خبر می‌دهد که هنوز تشکیل نشده یا شاید هرگز تشکیل نشود. استفاده غالب از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان در جنبه‌های سرگرمی و تماشای سریال است.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ نتایج یک نظر سنجی نشان می‌دهد صدر اعظم آلمان با کاهش محبوبیت مواجه شده است. بر اساس نظر سنجی موسسه اینسا (INSA) آنگلا مرکل در فهرست ۲۲ نفره سیاستمداران آلمانی با قرار گرفتن در رتبه دوم با افت محبوبیت مواجه شد. در این فهرست خانم سارا واگن کنشت رییس سابق حزب چپ‌ها با کسب ۱۱۴ امتیاز مرکل را کنار زد. واگن کنشت یک ایرانی تبار و فرزند یک پدر ایرانی و مادر آلمانی و نماینده مجلس فدرال آلمان است که یک سال قبل در ویدئویی که از او منتشر شد با حمایت از معترضان فرانسوی به نظام سرمایه داری، معترضان آلمانی را هم به اعتراضاتی مشابه دعوت کرد.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رقابت‌های جام جهانی شمشیربازی کلاس آ، اسلحه سابر جوانان دوم و سوم آذر با حضور ۱۳ کشور به میزبانی تهران برگزار می‌شود. این رقابت‌ها همه ساله به میزبانی ایران برگزار می‌شود که برای آن امسال فدراسیون جهانی شمشیربازی «ریگو روبرتو» از کوبا را به عنوان ناظر مسابقات معرفی کرده است. همچنین «اسکارسیو جئورجیویس» نایب رئیس فدراسیون جهانی و رئیس فدراسیون شمشیربازی ایتالیا به عنوان مهمان ویژه در مسابقات جام جهانی جوانان تهران حضور دارد.

به انتهای لیست رسیدید