صدور بیانیه‌

صدور بیانیه‌

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه امروز یکشنبه با صدور بیانیه‌ ای اعلام کرد: آمریکا با استفاده از اهرم‌های مالی در کار سازمان ملل کارشکنی می‌کند. در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: لازم است اعلام شود که آمریکا به مدت نسبتا طولانی یک بدهکار بزرگ بوده است. بدهی آمریکا به بودجه متداول سازمان ملل بیش از یک میلیارد دلار است. بیانیه مذکور در ادامه می‌افزاید: واشنگتن به نحو آشکاری در تلاش است تا همراه با سیاست‌ متعصبانه و غیرقابل پیش‌بینی خود در مسأله صدور روادید نمایندگان کشورها و استفاده از اهرم‌های اقتصادی، در کار سازمان ملل خلل ایجاد کند. گفتنی است، آمریکا بر خلاف تعهدات خود به عنوان کشور میزبان سازمان ملل تا کنون در امور مربوط به صدور روادید برای نمایندگان سیاسی و دیپلماتیک برخی از کشورهای جهان از جمله ایران، چین و روسیه کارشکنی هائی کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
به گفته دیپلمات‌ها، روسیه با صدور بیانیه مشترک شورای امنیت سازمان ملل که خواستار توقف عملیات «چشمه صلح» ترکیه در شمال سوریه شده بود، مخالفت کرد. اعتمادآنلاین| مسکو جمعه پیش‌ نویس بیانیه‌ای از سوی شورای امنیت که ترکیه را به توقف عملیات نظامی فرامی‌خواند متوقف کرد و مانع از صدور آن شد. آمریکا خواستار صدور بیانیه‌ای توسط شورای امنیت سازمان ملل برای توقف عملیات نظامی ترکیه در سوریه و حل نگرانی‌های امنیتی آنکارا از طریق مجرای دیپلماتیک شد. با این حال متن پیشنهادی آمریکا برای صدور بیانیه مشترک با متن ارائه شده روز پنج‌شنبه متفاوت است. در متن پیشنهادی پنج‌شنبه آمریکا فراخوان برای توقف عملیات چشمه صلح ترکیه ذکر نشده اما این موضوع در متن پیشنهادی روز جمعه اضافه شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در پی آماده شدن ترکیه برای عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه تأکید کرد که تمامیت ارضی سوریه باید تحت هر شرایطی حفظ شود. «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) در یک کنفرانس خبری در آنکارا تأکید کرد عملیات ارتش این کشور علیه کردهای سوریه ممکن است هر لحظه آغاز شود. خبرگزاری روسی «اینترفکس» در این خصوص گزارش کرد، پسکوف با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: «بسیار حائز اهمیت است که از اقداماتی که مانع توافقات در سوریه می‌شود، خودداری شود». رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه گفت با هدف پاکسازی مرز سوریه از حضور کردها، ارتش ترکیه به زودی عملیاتی در این منطقه آغاز می‌کند. آنکارا برای این کار، «لزوم ایجاد یک منطقه امن» با هدف اسکان آوارگان سوری» را بهانه کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
امروز مسأله‌ اساسی کشور، چالش انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است با دشمنانی که از نحوه‌ برخورد آنها می‌شود فهمید که سراسیمه‌اند. الان تقریبا یک و نیم میلیارد نفر جمعیت مسلمانان است و ده‌ها کشور اسلامی وجود دارد؛ همه‌ اینها در اصول و مبانی با جمهوری اسلامی مشترکند. آنها فکر می‌کنند که نظام جمهوری اسلامی هم بالاخره در همان خط توسعه‌ متعارف و معمول مطرح و طراحی شده‌ از سوی خود آنها وارد شده. در مسجد آن‌جا مردم اجتماع متراکمی کرده بودند و برای خوش‌آمدگویی به رئیس جمهوری اسلامی ایران، به زبان فارسی سرود میخواندند! امروز در سرتاسر دنیای اسلام، جمهوری اسلامی مطرح است؛ علت هم این است که بر سر حرف و شعار اصلی خود - که اسلام است - ایستاده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
این گام دوم، انقلاب را «به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ (ارواحنا فداه) هست» نزدیک خواهد کرد. مصطفی محدثی خراسانی و کامران شرفشاهی میهمانان این نشست بودند و رضا اسماعیلی نیز مدیریت این جلسه را که با محوریت «بیانیه گام دوم؛ جوانان و فرهنگ» برعهده داشت. رضا اسماعیلی در ابتدای این نشست با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به جوانان گفت: جوان‌محوری شاه‌کلید بیانیه گام دوم است. جای دریغ دارد که بگوییم بعضی از این اشخاص، فعال و جریان‌سازی هم نیستند اما کماکان تلاش می‌کنند تا در صحنه باقی بمانند. اینکه به فعالیت‌های ادبی در دهه ۶۰ اشاره شد، باید بگویم که جامعه در آن زمان به شدت زلال‌تر از الان بود، به همین دلیل حساسیت‌ها بیشتر بود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
اگر اندک توجهی به وضعیت کنونی کشورهای عضو جی ۷ شود، مشخص خواهد شد که این کشورها که داعیه تصمیم‌گیری برای جهان را دارند، در چه وضعیت نامناسبی به سر می‌برند. اوضاع دیگر اعضا نیز چندان تعریفی ندارد و آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور جی ۷ با پدیده‌ای به نام ترامپ، یکی از بی‌اعتبارترین دوران‌های عمر سیاسی خود را پشت سر می‌گذارد. این مسائل و مسائل دیگری که مجال پرداختن به آن نیست در کنار تفرق راهبردها و نگرش‌های این کشورها به موضوعات بین‌الملل و از سوی دیگر، تولد ائتلاف‌های اقتصادی، سیاسی و حتی نظامی هم‌تراز و بلکه برتر از اجلاس جی ۷ باعث شده که گروه جی ۷ نتواند همانند گذشته به نقش‌آفرینی در مسائل جهانی بپردازد. بی‌جهت نیست که ترامپ از ایده پیوستن مجدد روسیه به این گروه و تبدیل جی ۷ به جی ۸ سخن می‌گوید. ترامپ آگاه است که بدون جذب و به‌کارگیری عنصری مؤثر از جناح مقابل، امکان اتخاذ و عملیاتی‌سازی تصمیمات راهبردی در گروه جی ۷ وجود ندارد.

سیاست جدید حزب الله و خواب آشفته اسرائیل/ شوخی صادرات غیر نفتی در اقتصاد

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
اگر اندک توجهی به وضعیت کنونی کشورهای عضو جی ۷ شود، مشخص خواهد شد که این کشورها که داعیه تصمیم‌گیری برای جهان را دارند، در چه وضعیت نامناسبی به سر می‌برند. اوضاع دیگر اعضا نیز چندان تعریفی ندارد و آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور جی ۷ با پدیده‌ای به نام ترامپ، یکی از بی‌اعتبارترین دوران‌های عمر سیاسی خود را پشت سر می‌گذارد. این مسائل و مسائل دیگری که مجال پرداختن به آن نیست در کنار تفرق راهبردها و نگرش‌های این کشورها به موضوعات بین‌الملل و از سوی دیگر، تولد ائتلاف‌های اقتصادی، سیاسی و حتی نظامی هم‌تراز و بلکه برتر از اجلاس جی ۷ باعث شده که گروه جی ۷ نتواند همانند گذشته به نقش‌آفرینی در مسائل جهانی بپردازد. بی‌جهت نیست که ترامپ از ایده پیوستن مجدد روسیه به این گروه و تبدیل جی ۷ به جی ۸ سخن می‌گوید. ترامپ آگاه است که بدون جذب و به‌کارگیری عنصری مؤثر از جناح مقابل، امکان اتخاذ و عملیاتی‌سازی تصمیمات راهبردی در گروه جی ۷ وجود ندارد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
دانشگاه‌ها در تولید و تبیین مکتب، رسانه‌ها، جریان‌های نقد و … نیز باید در کنار دولت به حمایت از ادبیات آرمان‌خواه انقلاب برآیند. بیانیه گام دوم نیز به همین نکته اشاره دارد که انقلاب ما تغییر نکرده است؛ انقلاب ما از انقلابی که در بهمن ۵۷ رخ داد، عوض نشده است، همان آرمان‌ها را دارد. آرمان‌خواهان دیروز، سکولارهای امروز؛ چالش جدید ادبیات انقلابمسئله خطرناکی که آرمان‌خواهی را با چالش روبرو می‌کند، ‌ نه چالش گفتمان سکولار که چالش گفتمانی است که ظاهرا قرائتی از انقلاب در آن موجود است اما به هیچ وجه آرمان‌خواه نیست و از آن عدول کرده است. *تسنیم: آقای پاک‌آیین فکر می‌کنید براساس بیانیه گام دوم انقلاب، برای هنر آرمان‌گرا چه ویژگی‌هایی می‌توان برشمرد؟ *پاک‌آیین: بیانیه گام دوم انقلاب سه منظر دارد؛ نخست تبیین دوباره آرمان‌های انقلاب اسلامی است. از سوی دیگر، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر جوان‌سازی تأکید دارد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
اروپایی‌ها در گذشته برای ترساندن ایران در زمینه کاهش تعهدات در برجام، در خصوص استفاده از مکانیزم ماشه هشدار می‌دادند. با گذشت زمان، تحرکات اروپایی‌ها کاهش یافت و اولویت آنها خرید زمان با مواضع سمبلیک شد. در کنار فشار حداکثری آمریکا، اروپا کشاندن ایران به انفعال حداکثری را در پیش گرفت. غربی که به دنبال مهار ایران بود، این بار خود مهار شده است، نه ریسک یک جنگ با ایران را بر می‌تابد که به اقدامات تنش‌زا بیفزاید، و نه می‌تواند تحقیر انفعال و فشار افکار عمومی را تحمل کند. سیاست مهار غرب علیه ایران تبدیل به بومرنگی شد که به خود آنها برگشت و بالعکس تهران را در مسیر مهار آنها قرار داد.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به تلقی روشنفکران، ادبیات آرمانی ما ادبیات واقع‌گرایانه لزوما نیست، بلکه ادبیات ایدئالیستی است، بنابراین وقتی از جنگ یاد می‌کنید همه مطلوب و خوبند و روحیه حماسی دارند. در چنین شرایطی لازمه تداوم فرهنگی انقلاب، آرمان‌گرایی از طریق احیای فرهنگ‌های اصیل اسلامی است. در این دهه، ادبیات به سراغ آرمان‌ها رفت و تحقق این آرمان‌ها را در شخصیت‌های انقلابی و رزمندگان پیگیری کرد. روایت آرمانی در داستان، مدیر فرهنگی آرمانی می‌خواهددر روایت‌های آرمانی مقصد خود را تولید اثر قرار دادیم. باید جریان نقد و مدیریت فرهنگی آرمانی داشته باشیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به تلقی روشنفکران، ادبیات آرمانی ما ادبیات واقع‌گرایانه لزوما نیست، بلکه ادبیات ایدئالیستی است، بنابراین وقتی از جنگ یاد می‌کنید همه مطلوب و خوبند و روحیه حماسی دارند. یعنی اگر ما صورت آرمانی انقلاب را نبینیم و روایت ما هم آرمانی نباشد، همه چیز را از دست نداده‌ایم. در چنین شرایطی لازمه تداوم فرهنگی انقلاب، آرمان‌گرایی از طریق احیای فرهنگ‌های اصیل اسلامی است. در این دهه، ادبیات به سراغ آرمان‌ها رفت و تحقق این آرمان‌ها را در شخصیت‌های انقلابی و رزمندگان پیگیری کرد. روایت آرمانی در داستان، مدیر فرهنگی آرمانی می‌خواهددر روایت‌های آرمانی مقصد خود را تولید اثر قرار دادیم.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
رهبر انقلاب در برخی از حوزه‌های فرهنگ مانند ادبیات داستانی، مستندنگاری، فیلم و … فارغ از بیان کلیات، وارد جزئیات هم شده‌اند. بخشی از این اختلاف قرائت‌ها که می‌تواند مانع هم‌دلی و یکپارچگی میان نیروهای جبهه فرهنگی انقلاب می‌شود، این است که موضع و افق دید رهبر انقلاب به درستی درک نشده است. این نوع مواجهه، عالمانه و اندیشه‌ورزانه نیست؛ در حالی که ایشان مؤلفه‌های کلی را در حوزه ادبیات و فرهنگ فرموده‌اند. ایشان بارها ویژگی‌های ادبیات طراز انقلاب اسلامی را به روش‌های مختلف مثل تقریظ و … بیان کرده‌اند. اما در حوزه ادبیات داستانی ما هنوز به نقطه آرمانی نرسیده‌ایم و این موضوع را رهبر معظم انقلاب بارها اعلام کرده‌اند.
همشهریهمشهری3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در هفته‌های اخیر دو مسجد در شهر مونیخ، یک مسجد در شهر ایزلون و مسجد مرکزی شهر کلن، تهدید به بمب‌گذاری شدند. نمایندگان جوامع اسلامی در گفت‌وگو با سایت اسلامیک تاکید کردند که نگران افزایش اسلام‌هراسی و گسترش حملات علیه مسلمانان هستند. اما تهدید مسجد مرکزی کلن به بمب‌گذاری، بیش از گذشته، جامعه مسلمانان را نگران کرده است. در حال حاضر همه ما از سیاست‌مداران آلمان می‌خواهیم که رویکرد جدیدی برای حفظ امنیت نهادهای اسلامی به کار گیرند تا دوباره احساس امنیت به جامعه مسلمانان بازگردد.» شورای مرکزی مسلمانان آلمان نیز با صدور بیانیه‌، نسبت یه تهدید مساجد آلمان، واکنش نشان داد. شورای هماهنگی مسلمانان در آلمان برای همبستگی بیشتر میان مسلمانان، از همه اعضای جوامع اسلامی این کشور خواست تا نماز جمعه را در مسجد مرکزی کلن برگزار کنند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در هفته‌های اخیر دو مسجد در شهر مونیخ، یک مسجد در شهر ایزلون و مسجد مرکزی شهر کلن، تهدید به بمب‌گذاری شدند. نمایندگان جوامع اسلامی در گفت‌وگو با سایت اسلامیک تاکید کردند که نگران افزایش اسلام‌هراسی و گسترش حملات علیه مسلمانان هستند. اما تهدید مسجد مرکزی کلن به بمب‌گذاری، بیش از گذشته، جامعه مسلمانان را نگران کرده است. در حال حاضر همه ما از سیاست‌مداران آلمان می‌خواهیم که رویکرد جدیدی برای حفظ امنیت نهادهای اسلامی به کار گیرند تا دوباره احساس امنیت به جامعه مسلمانان بازگردد.» شورای مرکزی مسلمانان آلمان نیز با صدور بیانیه‌، نسبت یه تهدید مساجد آلمان، واکنش نشان داد. شورای هماهنگی مسلمانان در آلمان برای همبستگی بیشتر میان مسلمانان، از همه اعضای جوامع اسلامی این کشور خواست تا نماز جمعه را در مسجد مرکزی کلن برگزار کنند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
شورای امنیت شب گذشته جلسه‌ای را پشت درهای بسته درباره لیبی برگزار کرد که بدون توافق بر سر محکومیت حمله به کمپ مهاجران و پناهجویان در تاجوراء واقع در شرق لیبی به کار خود پایان داد. رئیس کنونی شورای امنیت نامی از کشوری که مانع صدور این بیانیه شد، نبرد و تنها گفت: همه این حمله را محکوم کردند و اعضای شورای امنیت به تلاش برای صدور این بیانیه ادامه می‌دهند. محمد طاهر سیاله، وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی در پیامی به رئیس شورای امنیت خواستار برگزاری جلسه فوق‌العاده بعد از حمله در تاجوراء شده بود. به نوشته روزنامه مستقل رأی‌الیوم، فراخوان‌های متعددی برای آغاز تحقیقی مستقل درباره حمله هوایی اخیر علیه کمپ آوارگان تاجوراء واقع در شرق طرابلس ارائه شده‌اند. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل ضمن محکومیت این حمله هوایی «وحشتناک»، آغاز تحقیقاتی مستقل در این زمینه را خواستار شد.
جام نیوزجام نیوز3 ماه قبل
در بیان ساده لوحی شرکت کنندگان و برگزار کنندگان نشست منامه می‌توان به سخنرانی رئیس فیفا در این نشست اشاره کرد. دو مسئله عمده به طور مشخص باعث شکست نشست منامه شد. مسئولان بحرین همزمان با برگزاری نشست جنجالی منامه، هرگونه فعالیت‌ها و برنامه‌های داخلی در مخالفت با این نشست و «معامله قرن» را ممنوع کردند. «خالد قدومی» نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، با بیان اینکه طرح معامله قرن نفعی برای فلسطینیان ندارد تاکید کرد: این طرح شکست می‌خورد. او گفت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درغگوست و با طرح معامله قرن به دنبال از بین بردن حقوق فلسطینیان است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
پژوهش خبری صدا وسیما: رهبر معظم انقلاب اسلامی، بهمن ۹۷ با صدور «بیانیه‌ گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ گذشته پرداختند و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» مطرح کردند. نکته شایان توجه در این بیانیه خطاب قرارگرفتن جوانان به طور ویژه است؛ جوانانی که مخاطبان اصلی رهبر معظم انقلاب در این بیانیه‌اند و هرجا مشکل و معضلی در مسیر انقلاب تبیین شده، حل آن مشکل به جوانان سپرده شده است. نکته دیگری که در این بیانیه بر آن تاکید شده است توانایی‌ها و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی و عمرانی مناسب کشور برای پیشرفت است. با توجه به ادامه داشتن تاکیدات رهبر معظم انقلاب درخصوص بیانیه گام دوم و تکرار مفاد این بیانیه در بیانات معظم له، بر آن شدیم با بررسی بیانات ایشان در برهه زمانی اسفند ۱۳۹۷ تا خرداد ۹۸، نکته‌ها و تاکیداتشان را در این باره بررسی و محوربندی کنیم. در این بررسی مشخص شد که «قابلیت‌های ویژه جوانان» و «ظرفیت­‌ها و توانایی‌های ویژه کشور برای حرکت عظیم و پیشرفت» از مهم‌ترین نکاتی است که رهبر انقلاب در بیاناتشان پس از صدور بیانیه گام دوم، در این زمینه به آنها اشاره و تاکید کرده‌اند.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به منظور ادامه‌ این راه روشن جوانان محور اصلی هستند که باید از ظرفیت آنها نهایت استفاده را داشت و در واقع بیانیه «گام دوم انقلاب» تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان که به‌مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» است. بیانیه گام دوم فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را تا رسیدن به آرمان بزرگ آن یعنی ایجاد تمدن نوین اسلامی و مهیا شدن برای ظهور منجی عالم بشریت و ولایت عظمی هدایت می‌کند. خبرنگاران خبرگزاری تسنیم استان مرکزی در مصاحبه‌ای تفصیلی ابعاد و زوایای مختلف این بیانیه را برای تبیین آن و روشن ساختن محورهای اصلی حرکت در این مسیر با «آیت‌الله دری نجف‌آبادی» نماینده ولی فقیه در استان مرکزی به گفت‌و‌گو نشستند. نماینده ولی‌ فقیه در استان مرکزی افزود: صدا و سیما وظیفه فرهنگ‌سازی را دارد، دیگر دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی هم باید در این راستا گام بردارند. وی ادامه داد: همه باید برای تحقق شعارهای انقلاب، پیشرفت علمی، معنوی و تحولات بزرگ فناوری تلاش کنند، هنرمندان و کارگردانان هم باید در این میدان نقش بیشتری ایفا کنند و پیشتاز این جریان عظیم انقلاب اسلامی باشند.
افکارنیوزافکارنیوز5 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت خارجه ترکیه امروز پنجشنبه در واکنش به درخواست واشنگتن در خصوص موضوع ابطال نتیجه انتخابات شهرداریها در استانبول با صدور بیانیه‌ ای اعلام کرد: همه باید به تصمیمات و احکام شورای عالی انتخابات ترکیه احترام بگذارند. این درحالی است که وزارت خارجه آمریکا دیروز در واکنش به ابطال نتیجه انتخابات شهرداری استانبول از مقامات ترکیه خواسته بود تا روند انتخابات را متناسب با قوانین دنبال کنند. گفتنی است، شورای عالی انتخابات ترکیه دوشنبه هفته جاری در بیانیه‌ای اعلام کرد: نتایج انتخابات استانبول باطل است. در بیانیه صادره از سوی شورای عالی انتخابات ترکیه در این خصوص آمده بود: نتایج انتخابات در این شهر باطل اعلام می‌شود و باید انتخابات مجدد شهرداری‌ها در استانبول ۲۳ ژوئن (۲ تیر ماه) برگزار شود. به دنبال این رویداد، رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه پیشتر شکایت حزب متبوعش را در خصوص انتخابات استانبول به شورای عالی انتخابات ارائه کرده بود.
برترین‌هابرترین‌ها5 ماه قبل
روز جمعه هم آمریکا محدودیت‌های جدیدی بر برنامه هسته‌ای ایران اعمال کرده بود که بر اساس آن ایران یا مجبور به توقف کامل غنی‌سازی است یا وادار به نقض برجام می‌شود. علاوه بر اقدامات آمریکا علیه ایران، عملی نشدن وعده‌های اروپا نیز یکی از عوامل دیگر اصلی در چرایی لزوم پاسخ از سوی ایران قلمداد می‌شود. دولت ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، صبر راهبردی را در دستور کار خود قرار داد. بسیاری از ناظران با اشاره به همه اقدامات آمریکا علیه ایران و عدم تحقق وعده‌های اروپا، معتقدند که ایران باید پاسخ مناسب را در نظر بگیرد. اقداماتی که قطعا جدیت ایران را به آمریکا، اروپا، چین و روسیه نشان خواهد داد.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
کارشناسان می‌گویند، برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در چارچوب توافق هسته‌ای است و فعلا موضوع خروج ایران از این توافق مطرح نیست. جهان در سال‌های پس از برجام و به‌ویژه بعد از خروج ترامپ از این معاهده بیش از پیش فهمید که عنصر مشکل‌ساز و بهانه‌جو و متخاصم آمریکاست و نه ایران. لذا ایران بیش از این صلاح نمی‌بیند که در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا واکنشی در چارچوب برجام نشان ندهد. واشنگتن مردادماه سال گذشته تحریم‌های بخش خودروسازی و تجارت طلا و در آبان‌ماه تحریم نفت، انرژی و تراکنش‌های بانکی را کلید زد. بی‌عملی اروپایی‌ها در قبال تعهدات برجامیدولت ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، صبر راهبردی را در دستور کار خود قرار داد.
مهرمهر5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اظهارات وقیحانه وزیر خارجه آل خلیفه درباره مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق را مورد انزجار قرار داد. در این بیانیه آمده است: این موضع گیری (وزیر خارجه آل خلیفه)، محکوم، مورد انزجار، مردود و غیراخلاقی است. این موضع گیری فقط بیانگر شخصیت نادان این وزیر است که به فحاشی و کلام ناشایست روی آورده است. در این بیانیه آمده است: این وزیر با چنین اظهاراتی خوی بیمار و صفات ناپسند خود را به دنیا نشان داده است. شایان ذکر است که خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه آل خلیفه سخنان تندی علیه مقتدی صدر رهبر جریان صدر به زبان آورد که موجبات خشم عراقی‌ها شده است.
ایرناایرنا5 ماه قبل
وی در این پیام تبریک بیان کرد: مردم با انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به نوعی در حاکمیت جامعه مشارکت کرده و حاصل این خرد جمعی؛ ارائه خدمات، رفاه عمومی و برقراری عدالت و توسعه متوازن و کاهش فاصله طبقاتی در ارائه خدمات در شهرها و روستاهاست. **شوراها نمودی از خرد جمعی هستندوی در این پیام تصریح کرد: بی شک، حرکت سیال و جوشان کشور به سمت الگویی جهانی و فراگیر در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی ایرانی، در دایره یک خرد جمعی و گسترده، ممکن می‌شود که یکی از مهمترین نمودهای این خرد جمعی، شوراها می‌باشند. جمالی نژاد در این پیام خاطر نشان کرد: با ارزیابی عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها طی سال گذشته از شوراهای اسلامی شهر و روستا انتظار دارم به منظور تلاش برای بهبود ارتقای شاخص‌های مدیریت شهری و روستایی به مواردی توجه لازم داشته باشند. وی در خصوص دیگر انتظارات وزارت کشور از شوراها عنوان کرد: لازم است در مصوبات شوراها درخصوص پروژه‌های عمرانی به طرح‌های توسعه شهری و روستایی، ضوابط زیست محیطی و شاخص‌های توسعه پایدار و سبک زندگی ایرانی اسلامی، توجه لازم صورت گیرد. سیام*۳۰۶۱*انتهای پیام /*
رجانیوزرجانیوز5 ماه قبل
پیگیری همزمان دعاوی حقوقی علیه این گروهک تروریستی و کشورهای حامی آن و همچنین احضار و اخطار و حتی اخراج سفرای کشورهای حامی منافقین، حداقل کاری است که وزارت خارجه برای صیانت از استقلال کشور و عزت بین‌المللی می‌تواند انجام دهد. این تقارن البته فرصت خوبی است برای سنجش ادعای مبارزه با تروریسم در اروپا و آمریکا، کشورهایی که امن‌ترین محل برای پرورش تروریست‌های ایرانی یعنی گروهک منافقین بوده‌اند. شاید یادآوری این نکته جالب باشد که در ۲۰ سال گذشته گروهک منافقین به بیش از ۱۰ سفارتخانه ایران در کشورهای اروپایی حمله کرده‌اند، بدون اینکه هیچ تبعاتی برای آنها داشته باشد! انگلستان نیز همواره در گروه کشورهایی بوده که از منافقین حمایت کرده است. پیگیری همزمان دعاوی حقوقی علیه این گروهک تروریستی و کشورهای حامی آن و همچنین احضار و اخطار و حتی اخراج سفرای کشورهای حامی منافقین، حداقل کاری است که وزارت خارجه برای صیانت از استقلال کشور و عزت بین‌المللی می‌تواند انجام دهد.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
عقیل محمدی کارشناس حقوق بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرنگار تسنیم، درباره اعدام ۳۷ تن از شیعیان عربستان به دست رژیم سعودی گفت: ‌ با توجه به نفوذ بالای معدود کشورهای جهان در مجامع‌ بین‌المللی مرتبط با حقوق بشر، بعید به نظر می‌رسد که این سازمان‌ها نسبت به جنایات حقوق بشری رژیم‌هایی چون عربستان سعودی واکنش عملی نشان دهند. محمدیگفت: ‌ امروز شاهد هستیم همان کسانی که روزی نشستند و اسناد و اعلامیه‌های حقوق بشری را تدوین کردند، تبدیل به بزرگترین ناقضان همین اسناد حقوق بشری شده‌اند و در کمال تعجب کشورهایی را که بخش عمده این اسناد را رعایت می‌کنند را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند. بنابراین نباید انتظار داشت که رژیم عربستان از سوی هم‌پیمانانش همچون آمریکا، اسرائیل و فرانسه محکوم شود. این کارشناس حقوق بین‌الملل خاطرنشان کرد: شورای حقوق بشر سازمان ملل که مهمترین متولی مسائل حقوق بشری بشمار می‌آید، در برخورد با مسائلی چون جنایات رژیم‌ سعودی، هیچگونه ضمانت‌ اجرایی نداشته و برخورد این شورا تنها محدود به صدور بیانیه‌ و اعلامیه‌های بی‌اثر می‌شود. هرچند همانطور که اشاره شد با توجه به روابط سیاسی رژیم سعودی با کشورهایی چون آمریکا بعید به نظر می‌رسد که مصوبه‌ای علیه این رژیم به تصویب برسد.
همشهریهمشهری6 ماه قبل
به گزارش ایسنا، اسکای نیوز به نقل از منابع خود گزارش داد که «ارتش ملی لیبی» به رهبری خلیفه حفتر از فرودگاه طرابلس عقب نشینی کرد. منابع اعلام کردند که نیروهای وابسته به دولت وفاق لیبی این فرودگاه را تحت کنترل خود درآورده‌اند. پیشتر هیئت سازمان ملل در لیبی اعلام کرد که به رغم درخواست این سازمان برای آتش‌بس انسانی دو ساعته در طرابلس، درگیری‌ها در جنوب این استان همچنان ادامه دارد. آمریکا نیز خواستار توقف عملیات نظامی تحت رهبری خلیفه حفتر، ‌ فرمانده «ارتش ملی لیبی» علیه طرابلس شده بود. اما روسیه از صدور بیانیه‌ شورای امنیت درباره توقف این عملیات ممانعت کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ماه قبل
آمریکا خواستار توقف عملیات نظامی «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای ارتش مستقر در شرق لیبی علیه طرابلس شد؛ این در حالی است که روسیه از صدور بیانیه‌ شورای امنیت درباره توقف این عملیات ممانعت کرد. در مقابل روسیه روز گذشته از صدور بیانیه‌ شورای امنیت درباره اوضاع لیبی میان تداوم عملیات نیروهای تحت امر سرتیپ بازنشسته علیه طرابلس، پایتخت، ممانعت به عمل آورد. عملیات حفتر موسوم به» طوفان کرامت» با عملیات دولت وفاق مستقر در غرب لیبی که جامعه جهانی آن را به رسمیت می‌شناسد با آغاز عملیات «آتشفشان خشم» روبه‌رو شده است. یک منبع دیپلمات تاکید کرد: روسیه با ذکر نام نیروهای حفتر در این بیانیه مخالفت کرد و اصرار داشت این بیانیه خطاب به همه طرف‌ها باشد. بنا به اظهارات این دیپلمات، آمریکا نیز در مقابل با هر بیانیه‌ای که شامل نامی از نیروهای حفتر نباشد، مخالفت کرد.
فارسفارس7 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، متن پیام مهدی جمالی‌‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم۲۵ اسفند سالروز شهادت یکی از الگوهای بی نظیر در خدمت بی منت به مردم؛ شهید سرافراز مهدی باکری از فرماندهان دفاع مقدس و شهردار ارومیه در سالهای ابتدایی انقلاب و روز شهردار را به تمامی شهرداران کشور تبریک عرض می‌نمایم و از خدمات شبانه روزی، خالصانه و بی منت آنها به مردم، تلاش برای ارتقای سطح شاخص‌های شهرنشینی و توسعه زیرساخت‌های شهر قدردانی می‌نمایم. اداره شهرهای آینده نسبت به آن چیزی که در تفکرات ماست و آن چیزی که در آن زندگی می‌کنیم، از ابعاد مختلف بسیار متفاوت خواهد بود و تمامی چارچوب‌های کاری، ساختارهای حرفه‌ای، قوانین و مقررات، روش‌های اعمال مدیریت و … با امروز تفاوت خواهد داشت و شهرداری‌ها با انتظارات گسترده و متنوع شهروندان، اصناف و سازمان‌ها مواجهند و برخی الزامات جدید در عرصه مدیریت شهری بصورت جدی مطرح است که تحقق آنها نیازمند تغییر گفتمان و برنامه ریزی‌های همه جانبه شهرداری و توجه مضاعف به آنها می‌باشد. همچنین در روزهای اخیر و در پی صدور بیانیه‌ مهم و راهبردی گام دوم انقلاب از سوی حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی، ‌ وظایف شهرداران برای فراهم ساختن بسترها و زیرساخت‌های لازم در جهت تحقق توصیه‌های هفت گانه معظم له در سطح شهرداری‌ها بسیار خطیر و با اهمیت می‌باشد. ایمان دارم که با تلاش و کوشش شهرداران در سایه لطف خداوند متعال و در افق نگاه رهبر معظم انقلاب و دلسوزان حوزه‌های تخصصی و اجرائی کشور، شهرداری‌های ما آینده‌ای روشن و امیدبخش خواهند داشت و الگو گرفتن از نمونه‌های بی نظیر خدمت بی منت به مردم نظیر شهید باکری، ضامن ایجاد حرکتهای جهشی و موفقیت آنها در این مسیر است. " انتهای پیام/
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
حجت‌الاسلام علیرضا زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به برگزاری اعتکاف صالحین در بیش از ۱۰ نقطه از مساجد شرق شیراز اظهار داشت: برگزاری اعتکاف صالحین به عنوان نمونه عملی تحقق اصل نخست از منشور بیانیه گام دوم انقلاب یعنی خودسازی است که در روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم رجب‌المرجب در بیش از ۱۰ نقطه از مساجد شرق شیراز برگزار می‌شود. زمانی اعتکاف دانش‌آموزی در مسجد جامع سعدی و حضور حداکثری نوجوانان و جوانان دانش‌آموز را در این مراسم عبادی شایسته تقدیر دانست و افزود: برگزاری اعتکاف دانش‌آموزی صالحین حاصل تلاش‌ها و از ثمرات موفق حوزه دانش‌آموزی سپاه ناحیه احمدبن موسی (ع) است. معاون تعلیم و تربیت سپاه شرق شیراز از تمامی حوزه‌ها، پایگاه‌ها و مسئولان ستادهای برگزارکننده اعتکاف صالحین از عموم مردم و به ویژه جوانان به عنوان قشر موثر و تمدن‌ساز جامعه اسلامی برای شرکت در این مراسم معنوی دعوت کرد. زمانی خاطرنشان کرد: بیانیه‌ گام دوم انقلاب تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان و مانند منشوری برای دومین مرحله‌ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی است. وی تصریح کرد: این بیانیه فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را رقم می‌زند و تشکیلات وسیع و پر رونق صالحین گام به گام و قدم به قدم تا تحقق این سه اصل اساسی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

فرهنگی