صدور ویزای اربعین

صدور ویزای اربعین

انتخابانتخاب1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی بسیاری از زائران حسینی در حال برنامه‌ریزی به منظور حضور در حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین هستند. سازمان حج و زیارت نیز با توجه به مأموریت خود و حفظ آرامش بیشتر زائران و خانواده‌های آن‌ها نام‌نویسی در سامانه سماح را برای زائران اربعین حسینی الزامی دانسته است. اما عدم لزوم صدور ویزا برای زائران اربعین به معنای ثبت‌نام نکردن در سامانه سماح نیست، بلکه تمام زائران اربعین باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. حجت‌الاسلام رحمانی درباره دلایل لزوم نام‌نویسی زائران اربعین حسینی افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت نام‌نویسی زائران در سامانه سماح، موضوع بیمه و ارائه خدمات پزشکی برای زائران است. دلیل تأکید ما نیز برای ثبت‌نام در سامانه سماح ارائه خدمات بهتر به زائران است که امیدواریم امسال نیز این مراسم باشکوه‌تر از گذشته برپا شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی بسیاری از زائران حسینی در حال برنامه‌ریزی به منظور حضور در حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین هستند. سازمان حج و زیارت نیز با توجه به مأموریت خود و حفظ آرامش بیشتر زائران و خانواده‌های آن‌ها نام‌نویسی در سامانه سماح را برای زائران اربعین حسینی الزامی دانسته است. اما عدم لزوم صدور ویزا برای زائران اربعین به معنای ثبت‌نام نکردن در سامانه سماح نیست، بلکه تمام زائران اربعین باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. حجت‌الاسلام رحمانی درباره دلایل لزوم نام‌نویسی زائران اربعین حسینی افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت نام‌نویسی زائران در سامانه سماح، موضوع بیمه و ارائه خدمات پزشکی برای زائران است. دلیل تأکید ما نیز برای ثبت‌نام در سامانه سماح ارائه خدمات بهتر به زائران است که امیدواریم امسال نیز این مراسم باشکوه‌تر از گذشته برپا شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی بسیاری از زائران حسینی در حال برنامه‌ریزی به منظور حضور در حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین هستند. سازمان حج و زیارت نیز با توجه به مأموریت خود و حفظ آرامش بیشتر زائران و خانواده‌های آن‌ها نام‌نویسی در سامانه سماح را برای زائران اربعین حسینی الزامی دانسته است. اما عدم لزوم صدور ویزا برای زائران اربعین به معنای ثبت‌نام نکردن در سامانه سماح نیست، بلکه تمام زائران اربعین باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. حجت‌الاسلام رحمانی درباره دلایل لزوم نام‌نویسی زائران اربعین حسینی افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت نام‌نویسی زائران در سامانه سماح، موضوع بیمه و ارائه خدمات پزشکی برای زائران است. دلیل تأکید ما نیز برای ثبت‌نام در سامانه سماح ارائه خدمات بهتر به زائران است که امیدواریم امسال نیز این مراسم باشکوه‌تر از گذشته برپا شود.
فارسفارس1 ماه قبل
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند ثبت‌نام در سامانه سماح پرداخت هزینه اضافه است، به دلایل لزوم نام‌نویسی زائران اربعین حسینی در این سامانه اشاره کرد. سازمان حج و زیارت نیز با توجه به مأموریت خود و حفظ آرامش بیشتر زائران و خانواده‌های آن‌ها نام‌نویسی در سامانه سماح را برای زائران اربعین حسینی الزامی دانسته است. اما عدم لزوم صدور ویزا برای زائران اربعین به معنای ثبت‌نام نکردن در سامانه سماح نیست، بلکه تمام زائران اربعین باید در این سامانه ثبت‌نام کنند. حجت‌الاسلام رحمانی درباره دلایل لزوم نام‌نویسی زائران اربعین حسینی افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت نام‌نویسی زائران در سامانه سماح، موضوع بیمه و ارائه خدمات پزشکی برای زائران است. دلیل تأکید ما نیز برای ثبت‌نام در سامانه سماح ارائه خدمات بهتر به زائران است که امیدواریم امسال نیز این مراسم باشکوه‌تر از گذشته برپا شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، محمد نوذری در تشریح این خبر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: درخواست زائران و کارگزاران زیارتی استان ایلام در زمینه استقرار کنسولگری موقت عراق در ایلام برای صدور ویزای اربعین مورد موافقت سفارت کشور عراق در ایران قرار گرفت. معاون امنیتی انتطامی استانداری ایلام گفت: قرار است در چند روز آینده این کنسولگری به صورت موقت در ایلام استقرار یابد. وی بیان کرد: زائران اربعین توجه داشته باشند که صدور ویزای اربعین فقط با ثبت نام در سامانه سماح مقدور است. معاون امنیتی انتطامی استانداری ایلام گفت: ثبت‌نام در سامانه سماح مزایای زیادی برای زائران دارد که دریافت ارز برای ویزا از بازار ثانویه و همچنین خدمات بیمه‌ای و پزشکی از جمله این مزایا است. انتهای پیام/ ع
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
حامد دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: بازگشت حجاج استان‌های کرمانشاه، کردستان و ایلام از ایستگاه پروازی کرمانشاه در قالب پنج پرواز در روز‌های دوم و سوم شهریورماه انجام می‌شود. مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تعداد کل حجاج این ایستگاه پروازی ۱۱۵۰ نفر است گفت: ۶۸۹ نفر از این تعداد امروز دوم شهریور ماه و مابقی حجاج فردا سوم شهریورماه از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی به کرمانشاه باز می‌گردند. وی با بیان اینکه تمامی پرواز‌ها از فرودگاه جده به کرمانشاه انجام می‌شود بیان کرد: نخستین کاروان حجاج ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح امروز از جده وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد و کاروان ۸۵ نفری حجاج ایلامی سوم شهریورماه وارد فرودگاه کرمانشاه می‌شوند. دارابی اظهار کرد: تمامی حجاج کرمانشاهی در سلامت و صحت هستند و در طول این سفر معنوی مشکل خاصی نداشتند. دارابی گفت: هفت کاروان از استان کرمانشاه در قالب ۸۹۰ زائر، یک کاروان ۱۳۵ نفره از استان ایلام و یک کاروان ۸۵ نفره از استان همدان از فرودگاه کرمانشاه اعزام سرزمین وحی شدند.
مهرمهر4 ماه قبل
مسعود مرسلپور در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص تمهیدات و اقدامات دستگاه‌ها و فرمانداری اسلامشهر جهت برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسم پیاده روی شهروندان اسلامشهری در روز اربعین اظهار داشت: امسال در نظر داریم اسلامشهر به عنوان شهرستان نمونه در ستاد اربعین قرار بگیرد و فارغ از کمک‌های مردمی و تبلیغات نکته مهم این است که مردم باید در صحنه حضور داشته باشند. وی در ادامه گفت: در اسلامشهر در نظر داریم با راه اندازی کانال خبری به نام اربعین ۹۸ به فضائل اربعین و شرکت در این مراسم پرداخته شود همچنین در این خصوص مخابرات هم باید یاری کند و در مناسبت‌های مختلف مخصوصا اعیاد یک یادآوری کوتاه در خصوص اربعین و کربلا صورت بگیرد. مرسلپور بیان داشت: از بانک‌های شهرستان نیزمی خواهیم وامی بدون کارمزد به مردم ارائه دهند تا مردم بتوانند در این مراسم شرکت کنند و در ادارات نیز مدیران از کارکنان بخواهند هر کسی می‌خواهد حقوق یک روز کاری خود را به ستاد اربعین هدیه کند. وی در خصوص شرکت دانش اموزان در مراسم باشکوه پیاده روی اربعین نیز اظهار داشت: آموزش و پرورش باید توجه و دقت کافی را در این زمینه داشته باشد و متقاضی باید لحاظ جسمی و مسائل مختلف بررسی شود چرا که در این زمینه هر گونه مشکلی بازتاب منفی خواهد داشت. فرماندار اسلامشهر همچنین به اسکان زائران اسلامشهری در یک جای مشخص تاکید کرد و عنوان داشت: امسال در نظر داریم استقرار زائران اسلامشهر در یک جای از قبل تعیین شده و در نجف و کربلا باشد و موکب‌های سر راهی نباشد لذا کسانی که در اسلامشهرموکب دارند طی جلسه‌ای با ستاد اربعین مرتبط شوند تا با مشکل خاصی مواجه نشویم.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش چهارشنبه تارنمای بانک توسعه صادرات ایران، حاصل سفر رییس کل بانک مرکزی به عراق در هفته گذشته توافق نامه بانکی میان ۲ کشور است که براساس آن جزییات شیوه پرداخت مالی بین ۲ کشور در مورد بدهی‌های ناشی از صادرات گاز و برق ایران به عراق مشخص شده است. برای این منظور برپایه دستور پرداخت بانک مرکزی ایران بدهی پرداخت یا منتقل می‌شود و درآمدهای صادراتی نیز در همین چارچوب قرار می‌گیرد. ** راهکارهای مناسب مالی برای مبادلات با روسیه، ‏ترکیه، هند، چین و عراقرییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پس از امضای این توافق نامه اعلام کرد با روسیه، ‏ترکیه، هند و چین به راهکارهای مناسب مالی برای مبادلات دست یافته‌ است. مشکل انتقال ارز نیز با این سازوکار در مورد عراق که به عنوان یکی از شرکای تجاری مهم کشور و از مقاصد جذاب صادراتی کالاهای ایرانی است مرتفع می‌شود. ** صادرات هشت میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار کالا به عراقدر همین زمینه دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق به تارنمای بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: در سال ۲۰۱۸ ارزش صادرات ایران به عراق از مرز هشت میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار گذشت و توانست جایگاه بالاتر صادراتی را نسبت به رقیب خود یعنی ترکیه به دست آورد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ماه قبل
در جلسه‌ای که همتی با علی العلاق، رئیس‌کل بانک مرکزی عراق داشت، مکانیزم پرداخت مالی بین ایران و عراق تعیین شد و جزییات آن به امضای دو طرف رسید. براساس توافقات انجام گرفته، بدهی‌های ناشی از صادرات گاز و برق به عراق براساس دستور پرداخت بانک مرکزی ایران پرداخت یا منتقل می‌شود. نفع صادرکنندگان ایرانی: اما جلسه ۴ ساعته رئیس‌کل بانک مرکزی ایران و عراق، یک ماحصل دیگر نیز داشت که در مورد نحوه انتقال ارز صادرکنندگان خصوصی ایران بود. پیشنهاد تاسیس بانک عراقی در ایران: از نکات دیگر سفر همتی به عراق، پیشنهاد تاسیس یک شعبه عراقی در ایران بود. عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق در این جلسه حمایت خود از توافق بانکی دو طرف را اعلام و از رئیس بانک مرکزی عراق، درخواست پیگیری و اجرای سریع این توافق را کرد.

به انتهای لیست رسیدید