صرافی‌های مجاز

صرافی‌های مجاز

انتخابانتخاب6 ساعت قبل
صمد کریمی، مدیر اداره صادرات بانک‌ مرکزی می‌گوید: بازار ارز کشور با نوجه به تأمین بموقع نیازهای ارزی کالاهای اساسی و دارو و مواد اولیه، کالاهای واسطه‌ای، سرمایه‌ای و مصرفی نهایی از یک سو و بهبود شاخص‌های عملکرد بازگشت ارز حاصل از صادرات از سوی دیگر از ثبات نسبی پایدار ناشی از تعادل عرضه و تقاضای ارز برخوردار است. کریمی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: فقط طی دو هفته اخیر حدود یک میلیارد دلار در سامانه نیما به فروش رسیده و معادل ۸۰۰ میلیون دلار حواله ارزی توسط واردکنندگان جهت واردات کالا خریداری شده است. او تاکید کرد: صرافی‌های مجاز کشور در کنار بانک‌های عامل، نقش پررنگی در ایجاد تعادل در بازار ارز کشور با انجام و تسهیل نقل و انتقالات و تبدیلات ارزی، خرید بموقع ارز صادرکنندگان و متعاقبا تامین نیاز‌های ارزی واردکنندگان و همچنین پوشش تقاضای ارز بصورت اسکناس، بویژه تقاضای ارزخدماتی شامل ارز مسافرتی داشته‌اند. کریمی با اشاره به نقش صرافی‌های مجاز و بانک‌های عامل در تعادل بازار ارز گفت: این موارد حاکی از آنست که مدیریت و تنظیم بازار ارز کشور علی رغم تحریم‌های بین المللی عمدتا به پشتوانه منابع ارزی صادرکنندگان غیرنفتی با هدف ایجاد ثبات در بخش‌های واقعی و مالی اقتصاد توسط این بانک در حال انجام است و تکانه‌های غیرمتعارف مقطعی بازار غیررسمی ارز، از پایداری لازم با عنایت به عوامل بنیادین موثر بر نرخ ارز، عمق بالای بازار ارز رسمی و افزایش فروش ارز توسط صادرکنندگان در ماه‌های پایانی سال، برخوردار نخواهد بود.
ایران‌جیبایران‌جیب9 ساعت قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۱۴ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۱۴ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
تابناکتابناک12 ساعت قبل
همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۹۹۰ واحد افزایش معادل ۰٫۷۹ درصد را رقم زد و به سطح ۳۸۰ هزار و ۴۳۲ واحد رسید. هر سکه یک گرمی نیز به رقم ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافت. این وضعیت در مورد سایر خودروهای گازسوز نیز وجود دارد به‌طوری‌که پژو ۴۰۵ گازسوز نیز از ۸۰ میلیون تومان به ۹۵ یا حتی ۱۰۰ میلیون تومان هم رسیده است. پژو پارس دوگانه سوز نیز در همین دوره زمانی افزایش قیمتی برابر با ۱۴ میلیون تومان را تجربه کرده است و از قیمت ۱۰۴ میلیون تومان به قیمت ۱۱۸ میلیون تومان رسیده است. بنابراین به نظر می‌رسد که قیمت خودرو در بازار افزایش یافته، حال آنکه گازسوزها بی‌پروا اوج گرفته‌اند.
ایسناایسنا1 روز قبل
قیمت دلار با افزایش ۲۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. به گزارش ایسنا، بازار ارز امروز (‌چهارشنبه) به روند افزایشی خود ادامه داد؛ به‌ گونه‌ای که قیمت خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانکی نسبت به روز گذشته با افزایش ۲۰۰ تومانی همراه شد و قیمت خرید آن ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان و قیمت فروش آن نیز ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان است. همچنین هر یورو در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری و ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان فروخته می‌شود که قیمت این ارز نیز ۱۵۰ تومان افزایش یافته است. ارز مسافرتی هم نسبت به روز گذشته با افزایش قیمت روبرو شد؛ به طوریکه که قیمت هر یوروی مسافرتی با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان می‌رسد. اما در بانک‌ها نیز قیمت خرید دلار و یورو افزایش داشت و هر دلار ۱۲ هزار و ۴۵۸ تومان و هر یورو ۱۳ هزار و ۷۱۱ تومان از مشتریان خریداری شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در صرافی‌های مجاز، امروز (۱۳ آذر ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۲ هزار و ۸۶۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت۱۳ هزار و ۹۴۰ تومان معامله شد. بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۱۳ آذر ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۲ هزار و ۸۶۰ تومان و هر اسکناس یورو به قیمت ۱۳ هزار و ۹۴۰ تومان معامله شد. قیمت ارز در روز گذشتهدیروز دلار به قیمت ۱۲ هزار و ۴۹۰ تومان و یورو با مبلغ یورو ۱۳ هزار و و۶۹۰ تومان در بازار آزاد خرید و فروش شد. شما می‌توانید جدیدترین قیمت ارزهای پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید: قیمت روز ارز در صرافی‌های مجاز
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۱۳ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۱۳ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
تابناکتابناک1 روز قبل
بازار ارز در پنجمین روز هفته شاهد ادامه نوسان شاخص ارزی در میانه کانال ۱۲ هزار تومانی می‌باشد. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز چهارشنبه سیزدهم آذرماه ۹۸، شاهد ثبات نسبی در نرخ گذاری ارز هستیم. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها، به نرخ ۱۳۶۰۰ تومان از مردم خریداری شده و به قیمت ۱۳۷۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود. واکنش رئیس کل بانک مرکزی به نوسانات بازار ارزعبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی اظهار داشت: طی دو هفته اخیر به دلایلی که همگان برآن واقف هستند، انتظارات غیرواقعی در بازار ارز ایجاد شد و عمدتا در برخی فضاهای دلالی و سفته‌بازی به آن دامن زده شد. نرخ رسمی ۴۷ ارز در ایستگاه بانک مرکزی
تابناکتابناک1 روز قبل
وی تاکید کرد: نرخ ارز در بودجه پیش‌بینی نمی‌شود بلکه نرخ محاسباتی ارز عنوان می‌شود که در برآوردها این رقم ۴۲۰۰ تومان عنوان شده است. ولی الله سیف: مداخله بانک مرکزی در بازار ارز از سال ۱۳۸۲مدیرعامل سابق بانک مرکزی در نوشتاری با تاکید بر اینکه الزاما پایین بودن نرخ ارز، مطلوب نیست، مداخله بانک مرکزی در بازار ارز از سال ۱۳۸۲ را تایید کرد. به باور مقامات ارشد سیاسی کشور یکی از مولفه‌های اصلی در نرخ ارز مناسب، ملاحظات سیاسی و بین‌المللی است. ۲) بانک مرکزی مجبور می‌شود نسبت به افزایش سهم مداخله برای تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش نرخ ارز اقدام کند. همان اتفاقاتی که در طول سال‌های دهه ۸۰، بعد از یکسان سازی موفق نرخ ارز در سال ۱۳۸۱ رخ داد.
ایسناایسنا2 روز قبل
قیمت فروش دلار امروز با کاهش نسبت به روز گذشته همراه بود اما قیمت خرید این ارز ثابت ماند. به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار امروز سه‌شنبه، چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید هم چهار میلیون و ۴۲۰ هزار تومان بود. بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، همچنین قیمت نیم سکه دو میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و قیمت ربع سکه هم یک میلیون و ۵۱۰ هزار تومان بود. بر همین اساس، قیمت خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانکی نسبت به روز گذشته با کاهش ۵۰ تومانی همراه شد؛ به طوریکه قیمت خرید هر دلار ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت فروش آن نیز ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است. ارز مسافرتی نیز نسبت به روز گذشته با کاهش قیمت روبرو شد؛ به طوری‌که قیمت هر یوروی مسافرتی با احتساب کارمزد به حدود ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان می‌رسد.
ایران‌جیبایران‌جیب2 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ سه شنبه ۱۲ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ سه شنبه ۱۲ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.

بهترین گزینه برای حفظ ارزش پول کدام است؟

3+
تابناکتابناک3 روز قبل
ایسناایسنا3 روز قبل
قیمت دلار و یورو در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۱۵۰ تومان افزایش یافت و قیمت هر یوروی مسافرتی با احتساب کارمزد حدود ۱۴ هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین هر یورو در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری و ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان فروخته می‌شود که قیمت این ارز نیز ۱۵۰ تومان افزایش یافته است. این در حالی است که معمولا فاصله بین قیمت خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های مجاز بانکی ۱۰۰ تومان است. ارز مسافرتی نیز نسبت به روز گذشته با افزایش قیمت روبرو شد؛ به طوریکه که قیمت هر یوروی مسافرتی با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار تومان می‌رسد. اما در بانک‌ها نیز قیمت خرید دلار و یورو افزایش داشت و هر دلار ۱۲ هزار و ۳۴۲ تومان و هر یورو ۱۳ هزار و ۵۸۱ تومان از مشتریان خریداری شده است.
ایران‌جیبایران‌جیب3 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ دوشنبه ۱۱ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ دوشنبه ۱۱ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
در حالیکه امروز بازار ارز کاهش قیمت را تجربه کرد و همچنین در بازار جهانی طلا قیمت‌ ثابت و بازار نیز تعطیل بود، در بازار داخلی سکه و طلا شاهد افزایش قیمت بودیم. اما سکه تمام طرح قدیم ۳۰ هزار تومان ارزان شد و چهار میلیون و ۳۴۰ هزار تومان قیمت خورد. اما ربع سکه یک میلیون و ۵۲۰ هزار تومان فروخته شد که قیمتش ۲۰ هزار تومان بیشتر از دیروز شده است. در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا ۱۴۶۵ دلار اعلام شده که نسبت به روز قبل ثابت مانده است. ارز مسافرتی هم که دیروز با احتساب کارمزد حدود ۱۴ هزار تومان فروخته می‌شد امروز ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شد.
تابناکتابناک4 روز قبل
بازار ارز در حالی دومین روز هفته را آغاز کرده است که روند بازار حکایت از عقب نشینی نوسان گیران از نرخ گذاری در محدوده ۱۲۷۰۰ تومان دارد. هرچند به نظر می‌رسد که کاهش نرخ، موقتی بوده و بازار همچنان تحت تاثیر تقاضای فصلی قرار دارد. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (یکشنبه دهم آذرماه ۹۸) بازار ارز، شاهد افت نرخ دلار و یورو هستیم. این در حالی است که در بازار آزاد نیز شاهد کاهش نرخ از محدوده ۱۲۷۰۰ تومانی روز پنج شنبه هستیم. هرچند یورو در بازار آزاد، ۱۳۸۰۰ تومان قیمت گذاری شده است. در شرایط فعلی برخی باور دارند کاهش از نرخ ۱۲۷۰۰ تومانی، یک اصلاح قیمت موقت است و بازار طی روز‌های آتی به روند افزایشی آرام و ملایم خود ادامه خواهد داد. در مقابل گروه دیگری باور دارند، بازارساز نسبت به این سطح حساس است و اجازه نخواهد دلار به‌راحتی از آن عبور کند.
ایران‌جیبایران‌جیب4 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ یکشنبه ۱۰ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ یکشنبه ۱۰ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
تابناکتابناک4 روز قبل
بر این اساس، قیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان شد. همچنین در این دوره «پرتقال محصول داخل»، «سیب درختی زرد» و «رب گوجه فرنگی» به ترتیب ۲۴٫۷ درصد، ۶٫۱ درصد و ۵٫۶ درصد کاهش قیمت داشته‌اند. همچنین گوشت گوسفندی و شیر پاستوریزه به ترتیب با ۵۹٫۷ و ۴۶٫۳ درصد در رتبه‌های بعد افزایش قیمت قرار داشتند. میانگین قیمت اوراق وام مسکنشنبه قیمت «تسه۹۶۱۰» ‌تغییر چندانی نداشت و در کانال ۳۹ هزار تومان باقی ماند. قیمت لوازم خانگی افزایش نیافته، اما رونق هم نیست!
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۳۶ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۸۸۰ هزار تومان است. قیمت ارز در آغاز هفتهبازار ارز نخستین روز هفته جاری را با افزایش قیمت‌ نسبت به هفته قبل آغاز کرد. به گزارش ایسنا، بازار ارز که در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت ارزهای مختلف بود، از امروز (شنبه) نیز روند صعودی خود را حفظ کرد. این در حالی است که معمولا فاصله بین قیمت خرید و فروش یورو در صرافی‌های مجاز بانکی ۱۰۰ تومان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس بازار ارز معتقد است بخش عمده‌ای از نوسانات اخیر بازار ارز به دلایل فنی رخ داده به طوریکه در نیمه دوم سال هستیم و تقاضا برای ارز وارداتی افزایش یافته است. میثم رادپور کارشناس بازار ارز در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در خصوص نوسانات اخیر بازار ارز اظهار کرد: عوامل کوتاه مدت و بلند مدت در نوسانات اخیر بازار ارز تاثیر گذار بوده است. این کارشناس بازار ارز معتقد است بخش عمده‌ای از نوسانات اخیر بازار ارز به دلایل فنی رخ داده به طوریکه در نیمه دوم سال هستیم و تقاضا برای ارز وارداتی افزایش یافته است. گفتنی است نرخ انواع ارز از جمله دلار و یورو طی دو هفته اخیر با روند صعودی همراه شده به طوریکه نرخ فروش دلار امروز ۹ آذر ۹۸ به ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان و نرخ فروش یورو در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان رسیده است. بیشتر بخوانید: نرخ خرید و فروش دلار در ۹ آذر ۹۸انتهای پیام/
تابناکتابناک5 روز قبل
بازار ارز در حالی اولین روز هفته را آغاز کرده است که در هفته گذشته بیشترین رشد هفتگی دلار را در ماه‌های اخیر به ثبت رساند. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز شنبه نهم آذرماه ۹۸؛ بازار ارز شاهد رشد نرخ دلار توسط بازارساز می‌باشد. بازار ارز در حالی اولین روز هفته را آغاز کرده است که در هفته گذشته بیشترین رشد هفتگی دلار را در ماه‌های اخیر به ثبت رساند. هرچند در این میان، بانک مرکزی با رصد نوسانات بازار، سعی در مدیریت نرخ‌ها خواهد داشت. به گزارش؛ در معاملات امروز شنبه نهم آذرماه ۹۸؛ بازار ارز شاهد رشد نرخ دلار توسط بازارساز می‌باشد. هرچند یورو در بازار آزاد توسط دلالان ارزی، به رقم ۱۴۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ شنبه ۹ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ شنبه ۹ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
تابناکتابناک6 روز قبل
قیمت طلا و سکه پنجشنبه ۷ آذردر معاملات روز پنج شنبه، بازار طلا و سکه تهران با افزایش قیمت انواع سکه همراه شده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، به رقم ۴۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. به گفته جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا، امضای این قانون از سوی ترامپ تردیدهایی را نسبت به امضای توافق تجاری میان آمریکا و چین برانگیخت و عامل تاثیرگذار بر رشد قیمت طلا شد. نفت همچنان در محدوده ۶۴ دلار معامله می‌شودروز گذشته در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت ۲۳ سنت کاهش یافت و بشکه‌ای ۶۳ دلار و ۸۳ سنت معامله شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۷ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ پنجشنبه ۷ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
تابناکتابناک1 هفته قبل
شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۳۹ واحدی معادل ۰٫۵۵ درصد به رقم ۶۲ هزار و ۹۲ واحد رسید. هر نیم سکه بهار آزادی نیز ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شد که نسبت به روز سه شنبه ۲۰ هزار تومان گران‌تر بود. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت، به رقم ۴۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. وی افزود: اگر مصداق افزایش قیمت شیر وجود دارد اعلام شود تا با آن برخورد کنیم. به گفته فعالان بازار مسکن این وضعیت درخصوص سامانه‌های مجازی جست وجوی املاک نیز قابل مشاهده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
جدیدترین نرخ طلا، سکه و ارز در بازار امروز چهارشنبه ۶ آذرماه را در این خبر بخوانید. همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۲۶۰ هزار تومان (۲۰ هزار تومان افزایش نسبت به دیروز)، ربع سکه یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان (۱۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز) و سکه یک گرمی به قیمت ۸۶۰ هزار تومان (۱۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز) به فروش می‌رسد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۰ هزار و ۹۹۷ تومان (۴۹۹۷ تومان افزایش نسبت به دیروز) و ارزش هر اونس طلای جهانی نیز ۱۴۵۵٫۱۵ دلار است. نوسان قیمت در معاملات ارزیاما خرید ارز در بانک‌ها امروز با افزایش قیمت همراه بود. در این میان ارز مسافرتی کاهش قیمت نداشته و حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خورد که در هر صورت نسبت به یورو در بازار قیمت بالاتری دارد.
تابناکتابناک1 هفته قبل
بازار ارز در پنجمین روز هفته، با کاهش نرخ ارز توسط صرافی بانک ملی آغاز شده است. این در حالی است که روز گذشته، سیاست گذار ارزی با افزایش نرخ ارز در صرافی‌های بانکی، توانست از ورود تقاضای کاذب به بازار جلوگیری کند. به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز چهارشنبه ششم آذرماه ۹۸، بازار ارز با افت شاخص ارزی توسط بازارساز همراه شده است. بازار ارز در پنجمین روز هفته، با کاهش نرخ ارز توسط صرافی بانک ملی آغاز شده است. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی‌ها، به نرخ ۱۳۳۵۰ تومان از مردم خریداری و به قیمت ۱۳۴۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود که نسبت به روز سه شنبه، ۱۰۰ تومان کاهش داشته است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 هفته قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۶ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۶ آذرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.
تابناکتابناک1 هفته قبل
تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و … تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند. شاخص کل بورس در آستانه کانال ۳۱۰ هزار واحدیسقوط سهام یک خودروساز با معرفی محصول جدید! در گزارش برنامه ریاست جمهوری ترکیه که به صورت سالانه منتشر می‌شود آمده است که دولت آنکارا می‌خواهد یک ارز دیجیتال منتشر کند. خود من حساسیتم نسبت به گازوئیل بیشتر است چون در حمل و نقل و کشاورزی و تولید تاثیرگذار است. مصرف گازوئیل بیشتر از بنزین بوده و به همین دلیل متناسب با آن درباره نرخ گازوئیل با حساسیت بیشتری تصمیم‌گیری خواهد شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴-امروز قیمت سکه در بازار کاهش جزئی داشته اما قیمت دلار نسبت به روز گذشته ۳۰۰ تومان افزایش یافت. نیم سکه هم بدون تغییر قیمت دو میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و ربع سکه هم یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان مانند روز گذشته به فروش رسید. همچنین هر یورو در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری و ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان فروخته می‌شود که قیمت این ارز نیز ۲۵۰ تومان افزایش یافته است. اما در بانک‌ها نیز قیمت خرید دلار و یورو افزایش داشت و هر دلار ۱۲ هزار و ۲۳ تومان و هر یورو ۱۳ هزار و ۲۷۸ تومان از مشتریان خریداری شده است. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز گذشته ۳۰۰ تومان افزایش یافت و هر یورو مسافرتی حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای مسافران قیمت‌گذاری شده که بالاتر از نرخ صرافی‌هاست.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
حالا با وجود این واقعیات و بدیهیات جالب است که خبرگزاری فارس مدعی شده که خبرنگار اشتباه کرده و منظور او مصوبه سال گذشته مورخ ۹۷٫۱٫۲۱ هیأت دولت مبنی بر ارز ۴۲۰۰ تومان نبوده، بلکه منظورش مداخله ارزی ۱۸ میلیارد دلار سال ۹۶ (دو سال پیش) بوده است. حجم کل ارز مداخله‌ای در بازار طی سال‌های ۹۲ تا ۹۶، در مجموع ۳۵٫۳ میلیارد دلار بوده است در حالی که در دولت دهم سالانه به طور متوسط ۳۲ میلیارد دلار و سرجمع بالغ بر ۱۶۰ میلیارد دلار صرف مداخله ارزی شده و فقط در سال ۸۹ بالغ بر ۵۵ میلیارد دلار مداخله‌ای ارزی انجام شده است. بنابر این، همانگونه که آمار گواهی می‌دهند، اولا ۱۸ میلیارد دلار مورد اشاره برخلاف ادعای «فارس»، نه فقط «منحصر به فرد» نیست بلکه از یک سوم ارز مداخله شده در سال ۸۹ نیز کمتر بوده است. میزان فروش ارز بانک مرکزی در بازار از طریق بانک‌ها، صرافی‌ها منتخب بانکی و سایر روش‌ها در مجموع، معادل ۱۸٫۵ میلیارد دلار بوده که عمده آن در قالب حواله‌های ارزی و نه ارز به صورت اسکناس صورت گرفته و عموما فروش ارز بر اساس رویه‌های متعارف به نرخ بازار انجام شده است. به عبارت دیگر سهم تأمین ارز واردات کالا و خدمات طی سال‌های مورد بررسی به طور متوسط ۴۰٫۴ درصد بوده است.

به انتهای لیست رسیدید