صلیب سرخ

صلیب سرخ

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- جلسه آینده شورای عالی جمعیت راس ساعت ۱۸ روز شنبه مورخ ۹۸/۹/۲۳ در محل ساختمان صلح برگزار و مدارک تحویلی داوطلبان در همان جلسه با حضور متقاضیان، بازگشایی و مورد بحث و بررسی واقع و نهایتا شورای عالی در همان جلسه دو نفر از افراد واجد شرایط و حائز اکثریت آراء را انتخاب و برابر ضوابط و مقررات مربوطه به ریاست محترم جمهوری معرفی خواهد کرد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، شب گذشته در جلسه فوق‌العاده شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، استعفاء مورخ ۹۸/۹/۱۱ رئیس جمعیت قرائت شد، شورای عالی به منظور ساماندهی هرچه سریعتر وضعیت این نهاد خیریه و امدادی در اجرای جزء ۵ بند ماده ۱۰ قانون اساسنامه جمعیت (معرفی دو نفر مدیر و مدبر شایسته از افراد واجد شرایط به رئیس جمهور جهت انتخاب یکی از آن‌ها به عنوان رئیس جمعیت) فرآیند اعلام نامزدی و نحوه بررسی سوابق و برنامه‌های افراد واحد شرایط را به اتفاق آراء تصویب کرد. ۲- جلسه آینده شورای عالی جمعیت راس ساعت ۱۸ روز شنبه مورخ ۹۸/۹/۲۳ در محل ساختمان صلح برگزار و مدارک تحویلی داوطلبان در همان جلسه با حضور متقاضیان، بازگشایی و مورد بحث و بررسی واقع و نهایتا شورای عالی در همان جلسه دو نفر از افراد واجد شرایط و حائز اکثریت آراء را انتخاب و برابر ضوابط و مقررات مربوطه به ریاست محترم جمهوری معرفی خواهد کرد. ۳- دبیرکل محترم جمعیت هلال احمر نسبت به انجام امور جاری جمعیت برابر شرح وظایف و اختیارات مصرح خود در اساسنامه اقدام می‌کنند و در خصوص انجام امور مربوط به شرح وظایف و اختیارات رئیس جمعیت مندرج در ماده ۹ اساسنامه در هر مورد از شورای عالی کسب تکلیف کند. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
نام «والت دیزنی» با انیمیشن گره خورده است، او کسی است که راهکار‌هایی برای یادگیری هنر انیمیشن به دیگران نشان داد. وب‌سایت یک‌پزشک - علیرضا مجیدی: نام «والت دیزنی» با انیمیشن گره خورده است، او کسی است که راهکار‌هایی برای یادگیری هنر انیمیشن به دیگران نشان داد. والت دیزنی در ۵ دسامبر ۱۹۰۱ در شیکاگوی ایلینویز به دنیا آمد. والت دیزنی زمین بکر و بسیار بزرگی به وسعت ۴۰ مایل مربع-تقریبا دوبرابر جزیرهٔ منهتن-را در مرکز فلوریدا خرید و اقدام به ساخت دو پارک بزرگ تفریحی بانام‌های «دیزنی لند» و «والت دیزنی ورلد» در آن کرد. دانستنی‌هایی در مورد والت دیزنیشاید کم‌تر کسی در جهان نام والت دیزنی را تا کنون نشنیده باشد، اما تعداد افرادی که بدانند والت دیزنی تنها نام یک استودیو نبوده و واقعا شخصی به این نام وجود داشته چندان زیاد نیست.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد19 ساعت قبل
فراستی پس از تماشای این فیلم گفت: «به نظر من ۲۳ نفر بهترین فیلم‌جنگی بعد از جنگ است و بهترین اسارت سینمای ایران است. هیچ ایرانی نمی‌تواند از این فیلم لذت نبرد. لذت این فیلم لذت بردن از هنر است و این لذت را می‌توان لمس کرد. همچنین در همین روز قرار است فیلم «تیغ و ترمه» ساخته کیومرث پوراحمد هم روی پرده برود که در جشنواره مورد انتقاد فراوانی قرار گرفت. افزون بر این فیلم «جان‌دار» اولین تجربه کارگردانی دو کارگردان جوان به نام‌های پدرام پورامیری و حسین امیری دوماری هم اثر قابل توجهی است که روی پرده خواهد رفت.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، ائتلاف متجاوز سعودی در ماه اکتوبر گذشته ۷ هزار و ۶۲۸ عملیات خصمانه شامل حملات هوایی و موشکی و توپخانه‌ای علیه یمن انجام داده است. «مازن الصوفی»، مدیرکل حمل و نقل هوایی یمن گفت که سازمان ملل متحد در فشار به ائتلاف متجاوز سعودی برای پایان محاصره فرودگاه صنعاء کوتاهی می‌کند. وی افزود: فعالان یمنی و عرب در خارج مواضع درخشانی برای پایان دادن به محاصره فرودگاه صنعاء اتخاذ کرده‌اند و این در حالی است که شورای امنیت و سایر مجامع بین‌المللی در این زمینه عجز و ناتوانی نشان می‌دهند. الصوفی اظهار داشت: ۱۲ نهاد بین المللی و حقوقی و سازمان بشردوستانه محاصره فرودگاه اصلی یمن را جنایتی نابخشودنی می‌دانند و پارلمان نروژ خواهان بازگشایی این فرودگاه شده است. وی گفت که گزارش‌ها و بیانیه‌های سازمان دیده‌بان حقوق بشر و پزشکان بدون مرز و صلیب سرخ خواستار بازگشایی فوری فرودگاه صنعاء شده است.
فارسفارس1 روز قبل
بنا به گزارش گروه ملی ارتباطات خارجی یمن، ائتلاف سعودی در ماه اکتبر هفت هزار و ۶۲۸ حمله هوایی، موشکی و توپخانه‌ای علیه یمن انجام داده است. ۷ هزار و ۶۲۸ بار حمله به یمن در ماه اکتبربه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد العماد» رئیس گروه ملی ارتباطات خارجی یمن امروز (دوشنبه) اعلام کرد، فعالان یمنی در خارج طی سال ۲۰۱۹، ۱۱۵ فعالیت از جمله برگزاری تجمع، تظاهرات، تشکیل انجمن و نمایشگاه عکس در کشورهای آمریکا، کانادا و اروپا انجام داده‌اند. گزارش گروه ارتباطات خارجی در ماه اکتبربر اساس گزارش گروه ارتباطات خارجی مربوط به ماه اکتبر ۲۰۱۹، ائتلاف سعودی در این ماه هفت هزار و ۶۲۸ حمله هوایی، موشکی و توپخانه‌ای علیه یمن انجام داده است. الرویشان: گروه ارتباطات خارجی حلقه شکست محاصره است «جمال الرویشان» معاون نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن در امور دفاعی و امنیت هم اعلام کرد: «گروه ملی ارتباطات خارجی امروز یکی از مهم‌ترین حلقه‌های شکست محاصره سیاسی و دیپلماتیک است». وی افزود، ۱۲ سازمان انسانی و حقوقی محاصره فرودگاه اصلی در یمن را جنایتی نابخشودنی می‌دانند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
گزارش گروه ارتباطات خارجی در ماه اکتبربر اساس گزارش گروه ارتباطات خارجی مربوط به ماه اکتبر ۲۰۱۹، ائتلاف سعودی در این ماه هفت هزار و ۶۲۸ حمله هوایی، موشکی و توپخانه‌ای علیه یمن انجام داده است. الرویشان: گروه ارتباطات خارجی حلقه شکست محاصره است «جمال الرویشان» معاون نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن در امور دفاعی و امنیت هم اعلام کرد: «گروه ملی ارتباطات خارجی امروز یکی از مهم‌ترین حلقه‌های شکست محاصره سیاسی و دیپلماتیک است». وی در پایان خواستار اعمال فشار جامعه بین‌المللی و شورای امنیت بر توافق حملات به یمن، رفع محاصره و بازگشایی فرودگاه صنعا شد. الصوفی: محاصره فرودگاه صنعا جنایت است «مازن الصوفی» مدیرکل حمل و نقل هوایی یمن اعلام کرد، سازمان ملل تحرکی برای فشار بر ائتلاف متجاوز جهت بازگشایی فرودگاه صنعا نشان نمی‌دهد. وی افزود، ۱۲ سازمان انسانی و حقوقی محاصره فرودگاه اصلی در یمن را جنایتی نابخشودنی می‌دانند.
ایسناایسنا1 روز قبل
وقوع سیلاب در اوگاندا به کشته شدن دست‌کم ۱۶ تن در این کشور منجر شد. به گزارش ایسنا، طبق اعلام صلیب سرخ، بارندگی شدید و مداوم که موجب وقوع سیلاب در غرب اوگاندا شد تاکنون به مرگ دست‌کم ۱۶ تن منجر شده است. بارش باران‌های سیل‌آسا و جاری شدن سیلاب در مناطقی از اوگاندا موجب به زیر آب رفتن تعدادی خانه یا تخریب آن‌ها در روز شنبه شد. به گزارش روزنامه ایندیپندنت، امدادگران و نیروهای داوطلب از زمان وقوع حادثه در تلاش برای بیرون کشیدن اجساد قربانیان هستند و تعداد قابل توجهی همچنان مفقود مانده‌اند. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
الزوقری افزود: به هر حال این مردم هستند که در اثرات ناشی از جنگ زندگی می‌کنند و باید درباره حقوقشان در آنچه برایشان اتفاق می‌افتد بدانند. سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در خاورمیانه تأکید کرد: البته ما بیشترین تلاشمان را می‌کنیم که مخاطب عمومی مطلع درباره این موضوع داشته باشیم اما می‌دانید که این خیلی موضوع سنگینی برای آموزش به همگان است. برای آنکه به مخاطب عادی ارائه شده و آموزش داده شود باید در شرایطی سهل‌الوصول‌تر و به زبانی ساده‌تر و همه‌فهم‌تر ارائه شود. از سوی دیگر اثبات ضرورت آگاهی از این حقوق به عموم مردم هم بسیار دشوار است. الزوقری همچنین درباره وضعیت هشدار آمیز محیط زیست در منطقه خاورمیانه به عنوان یک چالش جدی این منطقه گفت: گفته می‌شود با مشکلات محیط زیستی و تغییر اقلیم، جهان به نقطه بی‌بازگشت رسیده است اما علیرغم فهم اهمیت این موضوع هنوز یک سازمان مردم‌نهاد تخصصی درباره تغییر اقلیم شکل نگرفته است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
بر اثر سیل و رانش زمین ناشی از بارش شدید باران در شرق اوگاندا ۱۶ نفر جان باختند. به گزارش آناتولی؛ ایرنه ناکاسیتا، سخنگوی سازمان صلیب سرخ اوگاندا امروز یکشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اثر سیل و رانش زمین ناشی از بارش شدید باران در منطقه بوندیبوگیو واقع در شرق این کشور ۱۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. موسی اکوه‌گو، وزیر امور مدیریت حوادث غیرمترقبه اوگاندا نیز گفت که بیش از ۱۰ هزار نفر در شرق این کشور به دلیل سیل و رانش زمین مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌ و به کلیسا‌ها و مدارس این منطقه پناه برده‌اند. وی همچنین گفت: دولت و سازمان صلیب سرخ اوگاندا به ارسال کمک‌های بشردوستانه به سیل‌زدگان به طور هماهنگ عمل می‌کنند. دولت اوگاندا برای حمایت از این افراد ۵٫۴ میلیون دلار ارسال کرده است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
همچنین روزنامه‌نگاران می‌توانند بوسیله خط داغ جمعیت صلیب سرخ گمشدن و مفقودی خود را اعلام کنند. سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در منطقه خاور نزدیک و میانه گفت: هر چه بر اجرای حقوق بین‌الملل بشردوستانه اصرار کنیم درد و رنج‌ها کاهش پیدا می‌کند. شاید کار چندانی پیش نرود اما هر وقت به منطقه‌ای که غیرقابل دسترسی است، دسترسی پیدا کنیم موفقیت و کارهای مثبت بیش‌تری اتفاق می‌افتد. وی ادامه داد: در منطقه خاورمیانه افراد بسیاری به اطلاعات دسترسی ندارند و روزنامه‌نگاران آموزش‌دهندگانی هستند که آنان را مطلع می‌کنند. الزوفری درباره آخرین اخبار وضعیت بشردوستانه در خاورمیانه توضیح داد: در حال حاضر هشتاد درصد مخاصمات جهان در خاورمیانه اتفاق می‌افتد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فرزانه قلعه قوند معاون پژوهشی موسسه پیام آزادگان با اعلام خبر آماده‌سازی دانشنامه جامع آزادگان گفت: این‌کتاب در مراحل پایانی تدوین و بازنگری قرار دارد. وی افزود: این دانشنامه که تدوین آن از سال ۱۳۹۲ آغاز شده، در سطح دنیا بی‌نظیر است و تاکنون چنین دانشنامه‌ای در مورد اسرای جنگی یک کشور منتشر نشده‌است. برای این‌کتاب که با همکاری موسسه پیام آزادگان و بنیاد دانشنامه نگاری ایران تدوین شده، ابتدا مدخل هایی تعیین شد و افراد مرتبط شناسایی و معرفی شدند. معاون پژوهشی موسسه پیام آزادگان، با اشاره به پایان تدوین نگاره‌نگاشت آزادگان گفت: این کتاب که مراحل تدوین آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شده، شامل تصاویر و اطلاعات اسرای جنگی و آزادگان است که بر اساس اولین اردوگاهی که اسرا در آن نگهداری می‌شدند طبقه‌بندی شده و به تفکیک هر استان آمده است. این‌کار در حال حاضر در مراحل پایانی تدوین به سر می‌برد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المیادین، میشل‌ عون رئیس‌ جمهور لبنان از سرویس‌های امنیتی خواست تا همه تدابیر امنیتی لازم را برای رسیدن نمایندگان به جلسه رایزنی‌های پارلمانی در روز دوشنبه اتخاذ کنند؛ چرا که تعدادی از معترضان خواستار بسته شدن راه‌های منتهی به کاخ بعبدا هستند. در حالی که همه چشم به رایزنی‌های پارلمانی روز دوشنبه برای تعیین مامور تشکیل دولت دوخته‌اند، تعدادی از معترضان فراخوان‌هایی در خصوص بستن راه‌های منتهی به کاخ ریاست جمهوری در صبح دوشنبه صادر کرده‌اند. روز گذشته در حالی که تنها دوروز به زمان آغاز رایزنی‌های پارلمانی باقی مانده بود٬ ده‌ها نفر در مناطق مختلف بیروت و طرابلس و نبطیه شروع به تظاهرات کرده و تاکید می‌کردند که دولت باید متشکل از افراد غیرسیاسی باشد. در این رابطه صلیب سرخ لبنان گزارش داد که شنبه شب شخصی در خلال تظاهرات‌های مرکز بیروت اقدام به خودسوزی کرده بود. خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که این فرد حدودا ۵۰ سال سن داشته و روی خودش بنزین ریخته بود.
فارسفارس2 روز قبل
وی با اشاره به ویژگی‌های رئیس آینده جمعیت هلال احمر، خاطرنشان کرد: کسی که می‌خواهد رئیس جمعیت هلال احمر باشد باید جمعیت هلال احمر را بشناسد. عضو شورای عالی هلال‌احمر اضافه کرد: ساختار هلال احمر، ساختار خاصی است؛ ساختار هلال احمر در ماده ۳ قانون اساسنامه تعریف شده است؛ ضمن اینکه این موضوع در ماده یک اساسنامه نیز تعریف شده است. جمعیت هلال احمر موسسه خیریه غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است. نوری افزود: کسی که به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر انتخاب می‌شود، باید کارش امدادی باشد. وی بیان داشت: جمعیت هلال احمر سازمان‌هایی مانند امداد و نجات، جوانان و داوطلبان دارد که ماموریت‌های آنها مشخص شده است؛ در نتیجه هر کس می‌خواهد رئیس جمعیت هلال احمر باشد باید تفکر امدادی، جمعیتی و متکی به ساختار امدادی، کمک‌رسان و خیریه هلال احمر داشته باشد. بعضی اتفاقاتی که به وقوع پیوسته، یک ارثیه بدی است که از گذشته در هلال احمر بوده است.
فراروفرارو2 روز قبل
منابع آگاه شامگاه شنبه از خودسوزی یک معترض لبنانی در میان تحصن‌کنندگان در میدان ریاض الصلح بیروت خبر دادند. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که یک معترض لبنانی خودش را در میدان ریاض الصلح در مرکز بیروت به آتش کشیده است. طبق این گزارش، تظاهرات‌کنندگان اقدام به خاموش کردن این شهروند لبنانی کردند و سپس خودروی صلیب سرخ در محل این حادثه حاضر شد و وی را به یکی از بیمارستان‌های بیروت انتقال داد. در ادامه این گزارش آمده است که این فرد از صبح امروز تهدید به خودسوزی می‌کرد و در نهایت شامگاه تهدیدش را عملی کرد. لبنان از ۱۷ اکتبر تا کنون شاهد اعتراضات مردمی علیه طرح افزایش مالیات شهروندان و مجازات فاسدان است و با ادامه تظاهرات و خواسته آنها برای سرنگونی دولت این کشور، دولت سعد حریری ناگزیر به استعفا شد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
منابع آگاه شامگاه شنبه از خودسوزی یک معترض لبنانی در میان تحصن‌کنندگان در میدان ریاض الصلح بیروت خبر دادند. خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که یک معترض لبنانی خودش را در میدان ریاض الصلح در مرکز بیروت به آتش کشیده است. طبق این گزارش، تظاهرات‌کنندگان اقدام به خاموش کردن این شهروند لبنانی کردند و سپس خودروی صلیب سرخ در محل این حادثه حاضر شد و وی را به یکی از بیمارستان‌های بیروت انتقال داد. در ادامه این گزارش آمده است که این فرد از صبح امروز تهدید به خودسوزی می‌کرد و در نهایت شامگاه تهدیدش را عملی کرد. لبنان از ۱۷ اکتبر تا کنون شاهد اعتراضات مردمی علیه طرح افزایش مالیات شهروندان و مجازات فاسدان است و با ادامه تظاهرات و خواسته آنها برای سرنگونی دولت این کشور، دولت سعد حریری ناگزیر به استعفا شد.
ایسناایسنا2 روز قبل
منابع آگاه شامگاه شنبه از خودسوزی یک معترض لبنانی در میان تحصن‌کنندگان در میدان ریاض الصلح بیروت خبر دادند. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که یک معترض لبنانی خودش را در میدان ریاض الصلح در مرکز بیروت به آتش کشیده است. طبق این گزارش، تظاهرات‌کنندگان اقدام به خاموش کردن این شهروند لبنانی کردند و سپس خودروی صلیب سرخ در محل این حادثه حاضر شد و وی را به یکی از بیمارستان‌های بیروت انتقال داد. در ادامه این گزارش آمده است که این فرد از صبح امروز تهدید به خودسوزی می‌کرد و در نهایت شامگاه تهدیدش را عملی کرد. لبنان از ۱۷ اکتبر تا کنون شاهد اعتراضات مردمی علیه طرح افزایش مالیات شهروندان و مجازات فاسدان است و با ادامه تظاهرات و خواسته آنها برای سرنگونی دولت این کشور، دولت سعد حریری ناگزیر به استعفا شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یکی از تظاهرات کنندگان خودش را در میدان ریاض الصلح بیروت آتش زد. منابع لبنانی اعلام کردند که تظاهرات کنندگان وی را خاموش کردند و خودرو صلیب سرخ به محل رسید و وی را به بیمارستان انتقال داد. این منابع بیان کردند: فرد مذکور از صبح تهدید به سوزاندن خود کرده بود و شامگاه به وقت لبنان آنرا عملی کرد. از سوی دیگر شبکه‌ام تی وی از تیراندازی هوایی مقابل منزل فیصل کرامی نماینده مجلس لبنان در طرابلس و به دنبال آن حضور گسترده ارتش لبنان به محل خبر دادند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، یکی از تظاهرات کنندگان خودش را در میدان ریاض الصلح بیروت آتش زد. منابع لبنانی اعلام کردند که تظاهرات کنندگان وی را خاموش کردند و خودرو صلیب سرخ به محل رسید و وی را به بیمارستان انتقال داد. این منابع بیان کردند: فرد مذکور از صبح تهدید به سوزاندن خود کرده بود و شامگاه به وقت لبنان آنرا عملی کرد. از سوی دیگر شبکه‌ام تی وی از تیراندازی هوایی مقابل منزل فیصل کرامی نماینده مجلس لبنان در طرابلس و به دنبال آن حضور گسترده ارتش لبنان به محل خبر دادند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
منابع لبنانی از خودسوزی یک تظاهرات کننده در میدان ریاض الصلح بیروت و نیز تیراندازی هوایی مقابل منزل یک نماینده در طرابلس خبر دادند. خبرگزاری مهر: به نقل از النشره، یکی از تظاهرات کنندگان خودش را در میدان ریاض الصلح بیروت آتش زد. منابع لبنانی اعلام کردند که تظاهرات کنندگان وی را خاموش کردند و خودرو صلیب سرخ به محل رسید و وی را به بیمارستان انتقال داد. این منابع بیان کردند: فرد مذکور از صبح تهدید به سوزاندن خود کرده بود و شامگاه به وقت لبنان آنرا عملی کرد. از سوی دیگر شبکه‌ام تی وی از تیراندازی هوایی مقابل منزل فیصل کرامی نماینده مجلس لبنان در طرابلس و به دنبال آن حضور گسترده ارتش لبنان به محل خبر دادند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، دکتر مسعود سلیمانی استاد و پژوهشگر ایرانی پس از حدود یکسال بازداشت غیرقانونی در آمریکا لحظاتی پیش آزاد و در سوئیس تحویل مقامات ایرانی شد. ضمن اعلام خبر آزادی دکتر مسعود سلیمانی گفت: بسیار خوشحالم که استاد دکتر مسعود سلیمانی و آقای وانگ بزودی به خانواده هایشان ملحق می‌شوند. از همه کسانی که در این امر دخیل بودند بویژه دولت سوئیس قدردانی می‌کنم. ممانعت آمریکایی‌ها از رساندن دارو به دانشمند ایرانیرسول سلیمانی بیان داشت: از طریق سازمان‌ها و مجامع مختلف جهانی جهت ارسال دارو برای دکتر مسعود سلیمانی پیگیری‌های مستمری را انجام دادیم، اما حتی سازمان صلیب سرخ آمریکا هم اعلام کرد به سبب محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت فدرال آمریکا، نمی‌تواند دارویی را به این دانشمند برجسته ایرانی دربند دولت آمریکا برساند. وی گفت: زندانبانان آمریکایی برای برادرم دارو‌هایی بدون جعبه می‌برند، اما او از پذیرش و خوردن این دارو‌ها به سبب مشکوک بودن آن‌ها خودداری می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
بنیه علمی کشور امروز در سایه انقلاب اسلامی با یک انقلاب عظیم روبرو است در برخی حوزه‌ها جزو هفت کشور دنیا هستیم. این در حالی است که واردات ایران در ۷ ماهه حداکث ۲۲ میلیارد دلار بوده است و این تراز افتخار آفرین است. ضمن توصیه خود و نمازگزاران به آراستگی تقوای الهی به پاسخ اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به گزارش ارائه شده از سوی مسئولان درخصوص نحوه مدیریت وضعیت جانباختگان و مصدومین حوادث اخیر تاکید کرد. ابوترابی فرد ادامه داد: این اندیشه الهی و تمدن ساز است و دنیا باید بداند انقلاب اینگونه به جامعه و ملت می‌نگرد. ابوترابی فرد با تاکید بر پیگیری این موضوع از سوی دبیرخانه ائمه جمعه کشور افزود: تا ملت بداند که این پایگاه مدافع حقوق ملت ایران است.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی نیجریه روز پنجشنبه اعلام کردند ۱۴ نفر از جمله دو فعال سازمان صلیب سرخ در شمال شرق نیجریه ربوده شدند. تروریست‌ها در طول محور مایدوگوری-داماتوروی مرکز کنترلی ایجاد کردند و ۱۴ نفر را که تکفیری‌ها را با گشت‌های نظامی اشتباه گرفته بودند، با خود بردند. دو نفر از کارکنان صلیب سرخ و همچنین شش نفر از ساکنان محلی در میان ربوده شدگان بودند". این گروه تکفیری همچنین اعلام کرد شش نظامی نیجریه‌ای و هشت غیرنظامی مسیحی از جمله دو کارمند صلیب سرخ را اسیر کرده است. یک نماینده کمیته بین المللی صلیب سرخ نیجریه در تماسی تلفنی اعلام کرد صلیب سرخ در موقعیتی نیست که تایید کند این دو نفر کارمندان صلیب سرخ ملی بوده‌اند یا کارکنان کمیته بین المللی صلیب سرخ.
ایسناایسنا1 هفته قبل
یک مقام ارشد صلیب سرخ از فقدان تامین اعتبار بین‌المللی برای ارائه کمک بشردوستانه در ونزوئلا انتقاد کرده و هشدار داد این امدادرسانی سیاسی شده و غیرنظامیان بهای آن را می‌پردازند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانچسکو روکا، رئیس فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ دوشنبه گفت درخواست اضطراری این سازمان در ماه سپتامبر برای تخصیص حدود ۵۰ میلیون فرانک سوئیس (۵۰٫۱ میلیون دلار) به منظور کمک‌رسانی به ونزوئلا، کمتر از ۱۰ درصد تامین اعتبار شده است. او گفت: «این ارتباطی به منابع ندارد، این درباره اراده سیاسی است. او تاکید کرد: «بسیاری از شهروندان ونزوئلایی نیازمند دریافت فوری کمک‌ها هستند و انتقادی به بی‌تمایلی حامیان مالی بین‌المللی وارد است. درخواست برای تخصیص اعتبار در سایر وضعیت‌های بحرانی، با مشکلاتی از این دست روبرو نشده‌اند.» انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارششماری از شهروندان اردنی در اعتراض به بازداشت فرزندان و اعضای خانواده خود مقابل مقر پارلمان این کشور تجمع کردند. اخبار بین‌الملل- طبق گزارش وبگاه اردنی «عمون»، معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند. چهارشنبه گذشته تعدادی از نمایندگان پارلمان اردن با انتقاد از آزادی‌های عمومی در اردن خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند. فراکسیون پارلمان الاصلاح وابسته به اخوان‌المسلمین اردن از دولت این کشور خواست تا سریعا تمامی زندانیان سیاسی را أزاد کند. فراکسیون مذکور دولت اردن را مسئول جان این بازداشت‌شدگان دانست و اشاره کرد که خانواده‌های بازداشت‌شدگان و صلیب سرخ از ماه‌ها پیش از ملاقات با برخی بازداشت‌شدگان ممنوع هستند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فائزه موهبتی صبح دوشنبه در حاشیه برگزاری کلاس‌های آموزش‌های امدادی بیان کرد: باتوجه به لزوم آشنایی مربیان کانون‌های غنچه‌های هلال احمر با اصول و اهداف جمعیت و به کارگیری درست مهارت‌های امدادی و بشردوستانه در سطح کانون‌ها، طرح «پای درس ماه» برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است. وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای آبان تا امروز در شعب هلال احمر خراسان جنوبی اجرایی شد، افزود: در راستای اجرای این طرح ۴۰۰ نفر از مربیان مدارس و مهد‌های کودک، آموزش‌های امدادی را فرا گرفته‌اند. موهبتی ادامه داد: شرکت کنندگان این طرح از ۲۲۰ کانون دانش آموزی و غنچه‌های هلال مباحث ارائه شده را فرا گرفتند. وی اظهار کرد: آشنایی با تاریخچه صلیب سرخ و هلال احمر، آشنایی با اصول و ساختار جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان و طرح‌های شاخص به ویژه طرح دادرس از جمله محورهای ارائه شده در این طرح بود. وی با بیان اینکه این آموزش‌ها توسط مربیان داوطلب برجسته هلال احمر ارائه شده است، گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با آموزش و پرورش استان، این آموزش‌ها تحت آموزش‌های ضمن خدمت به مدت شش ساعت برای مربیان لحاظ می‌شود.

بازگشت ۱۲۸ اسیر ارتش یمن به «صنعاء»

10+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
فارسفارس1 هفته قبل
شماری از شهروندان اردنی امروز مقابل مقر مجلس نمایندگان (پارلمان) تجمع کرده و آزادی زندانیان سیاسی را خواستار شدند. تجمع اردنی‌ها مقابل مقر پارلمان و درخواست آزادی زندانیان سیاسیبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شماری از شهروندان اردنی امروز یکشنبه در اعتراض به بازداشت فرزندان و اعضای خانواده خود مقابل مقر پارلمان این کشور تجمع کردند. طبق گزارش وبگاه اردنی «عمون»، معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند. چهارشنبه گذشته تعدادی از نمایندگان پارلمان اردن با انتقاد از آزادی‌های عمومی در اردن خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند. فراکسیون پارلمان الاصلاح وابسته به اخوان‌المسلمین اردن از دولت این کشور خواست تا سریعا تمامی زندانیان سیاسی را أزاد کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از سیاست انگلیس درباره سلب تابعیت داعشی‌های تحت بازداشت در سوریه انتقاد کرد و گفت: این اقدام به روند صلح در منطقه کمکی نمی‌کند. اعتمادآنلاین| پیتر مورر، رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تاکید کرد: انگلیس و کشورهای غربی باید درباره بازگرداندن کودکان تحت بازداشت به همراه مادرانشان از سوریه به کشورهای خود فکر کنند. این در حالی است که وزارت کشور انگلیس اعلام کرد: در حال حاضر مقدمات چنین عملیاتی انجام نمی‌شود. بیگم که اصالتا اهل بنگلادش است، در ۱۵ سالگی لندن را با هدف پیوستن به گروه تروریستی داعش ترک کرد. او با یک هلندی که عضو داعش است ازدواج کرد و در حال حاضر همسرش در مرکز بازداشت کردها در شمال سوریه به سر می‌برد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
در سال ۲۰۱۹ این بودجه حدود ۲ میلیارد فرانک سوئیس بود. دامنه این مناطق از چاد و شاخ آفریقا، سوریه، عراق، یمن و افغانستان تا اوکراین ونزوئلا را شامل می‌شود. اما هم زمان باید گفت که سوریه همچنان سوریه است و یمن هم همچنان همان یمن سابق است. میانگین درگیری ما در ۱۰ مورد از عملیات‌های بزرگ صلیب سرخ حدود ۳۳ سال است. ما باید فورا درباره چگونگی مقابله با بحران‌های موجود فکر کنیم و این به فرم‌های جدید کمک نیاز داریم.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیر عامل فرودگاه بین المللی صنعا، پایتخت یمن گفت که ائتلاف سعودی هنوز به وعده خود درباره تسهیل پروازها به سمت این فرودگاه برای انتقال بیماران نیازمند به خارج از یمن عمل نکرده است. ائتلاف سعودی به وعده تسهیل پروازها به صنعا با مقاصد انسانی عمل نکردبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مدیر عامل فرودگاه بین المللی صنعا تاکید کرد که هنوز اظهارات سخنگوی ائتلاف سعودی درباره تسهیل پروازها به سمت فرودگاه صنعاء جهت انتقال بیماران نیازمند به اعزام به خارج از یمن عملی نشده است. مدیر عامل فرودگاه صنعا گفت: فرودگاه صنعا یک سالی است که آماده استقبال از پروازهای عادی است و معلوم است چه کسانی برای استقبال فرودگاه از پروازهای با مقاصد انسانی و تجاری سنگ اندازی می‌کنند. سرهنگ «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی روز سه‌شنبه هفته گذشته گفت که این ائتلاف تصمیم گرفته است تا در راستای اجرای توافق استکهلم سوئد ۲۰۰ اسیر یمنی را آزاد کند. ترکی المالکی همچنین گفت که این اقدامات ائتلاف سعودی در راستای «تلاش‌های رهبری ائتلاف برای حل بحران یمن» صورت گرفته است.

به انتهای لیست رسیدید