صندوق ذخیره فرهنگیان

مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بطحایی صبح امروز شنبه در بدو ورود به ایلام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در یک سفر دو روزه در استان ایلام برنامه‌های مختلفی را دنبال خواهیم کرد. وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: دیداری با همکاران عزیزم در این استان، و تشکل‌های معلمان خواهیم داشت. وی در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان نیز گفت: خوشبختانه صندوق ذخیره فرهنگیان ارزش افزوده مناسبی داشته است. بطحایی تصریح کرد: گزارش‌های حسابرسی و صورت‌های مالی و ترازی که ارائه شده حاکی از موفقیت نسبتا خوبی است که ما در سال مالی جاری نسبت به سال مالی گذشته داشته‌ایم. وی افزود: به رغم مشکلات اقتصادی کشور، بهره‌وری صندوق ذخیره و شرکت‌های تابعه‌اش خوشبختانه خیلی خوب بوده و امیدواریم که این روند رو به رشد همواره در سال‌های آینده ادامه داشته باشد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بطحایی صبح امروز شنبه در بدو ورود به ایلام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در یک سفر دو روزه در استان ایلام برنامه‌های مختلفی را دنبال خواهیم کرد. وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: دیداری با همکاران عزیزم در این استان، و تشکل‌های معلمان خواهیم داشت. وی در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان نیز گفت: خوشبختانه صندوق ذخیره فرهنگیان ارزش افزوده مناسبی داشته است. بطحایی تصریح کرد: گزارش‌های حسابرسی و صورت‌های مالی و ترازی که ارائه شده حاکی از موفقیت نسبتا خوبی است که ما در سال مالی جاری نسبت به سال مالی گذشته داشته‌ایم. وی افزود: به رغم مشکلات اقتصادی کشور، بهره‌وری صندوق ذخیره و شرکت‌های تابعه‌اش خوشبختانه خیلی خوب بوده و امیدواریم که این روند رو به رشد همواره در سال‌های آینده ادامه داشته باشد.
فارسفارس3 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از رأی دیوان عدالت اداری به نفع صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: طلب ۶۳۴ میلیارد تومانی صندوق ذخیره از دولت محقق می‌شود. به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در جلسه مشترک مدیران عامل و هیأت مدیره، شرکت‌های تابعه و مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار کرد: در صندوق ذخیره فرهنگیان مقرر شده بود به ازای تا ۵ درصد کسر از حقوق آنها و واریز در صندوق ذخیره فرهنگیان مبلغی معادل از سوی دولت واریز شود که بر اساس تبصره ۶۳ قانون برنامه دوم، سوم و چهارم توسعه زیر ۱٫۲ درصد از حقوق معلمان کم شد. وی ادامه داد: عدم پیش‌بینی سهم دولت در صندوق ذخیره فرهنگیان موجب شد در سال ۹۴ شکایت به دیوان شود اما چون عنوان می‌شد که دولت از دولت نمی‌تواند شکایت کند، این شکایت رد می‌شد. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در دوم اردیبهشت ۹۶ باز هم در تجدیدنظر به خاطر دولتی بودن، شکایت رد شد و ما شانزدهم خرداد ۹۶ درخواست اعمال ماده ۷۹ و ورود دادستان کردیم و کارشناسان اعلام کردند صندوق ذخیره فرهنگیان دولتی نیست. نیکدل اضافه کرد: ۳۰۵ میلیارد تومان بابت سال‌های ۹۰ تا ۹۵ به حساب فرهنگیان عضو واریز شد و الان بر اساس رأی دیوان عدالت اداری، ۶۳۴ میلیارد تومان از دولت طلب داریم.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به بدهی ۶۳۴ میلیاردتومان دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: برای ۳ سال اخیر نیز حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به این صندوق پرداخت کند که در مجموع ۱۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود. مهدی نیکدل در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ۶۳۴ میلیارد تومان است که برای آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ است، اظهار کرد: بدهی ۶۳۴ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که برای دریافت آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ایم، مربوط به برنامه پنجم توسعه است. وی افزود: هم‌اکنون برنامه پنجم توسعه به اتمام رسیده و ما در برنامه ششم قرار داریم بنابراین برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد که در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز باید بابت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار مد‌نظر لحاظ شود و در مجموع برای سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸» علاوه بر ۶۳۴ میلیارد تومانی که بابت برنامه پنجم توسعه از دیوان عدالت رای گرفته‌ایم، از دولت طلب داریم. نیکدل ادامه داد: برای ۳ سال اخیر حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کند که با مجموع ۶۳۴ میلیارد تومان اخیر حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان باید از دولت دریافت کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ۶۳۴ میلیارد تومان است که برای آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته است، اظهار کرد: بدهی ۶۳۴ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که برای دریافت آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ایم، مربوط به برنامه پنجم توسعه است. وی افزود: هم‌اکنون برنامه پنجم توسعه به اتمام رسیده و ما در برنامه ششم قرار داریم بنابراین برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد که در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز باید بابت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار مدنظر لحاظ شود و در مجموع برای سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸» علاوه بر ۶۳۴ میلیارد تومانی که بابت برنامه پنجم توسعه از دیوان عدالت رای گرفته‌ایم، از دولت طلب داریم. نیکدل ادامه داد: برای ۳ سال اخیر حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کند که با مجموع ۶۳۴ میلیارد تومان اخیر حدود ۱,۵۰۰ میلیارد تومان باید از دولت دریافت کنیم. وی تصریح کرد: رای دیوان عدالت اداری برای واریز ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که مربوط به برنامه پنجم توسعه است، از طریق وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهد شد که معادل ریالی آن را دریافت کرده یا با سایر موارد تهاتر شود.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: با استفاده از ظرفیت‌های موجود، صندوق ذخیره فرهنگیان در شرایط اقتصادی فعلی، باید گام‌های مؤثرتری برای افزایش درآمد فرهنگیان بردارد. وی گفت: ۶۰ درصد اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان را بانوان تشکیل می‌دهند که این، دومین ویژگی صندوق ذخیره است. وی افزود: بزرگ‌ترین سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان اعتماد فرهنگیان است که در سال‌های اخیر اگرچه مورد هجمه واقع شد اما خوشبختانه این اعتماد همچنان وجود دارد. وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: هر روشی که به شفاف‌سازی عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان کمک می‌کند باید تقویت و توسعه یابد. وی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی از عملکرد صندوق، اعتماد فرهنگیان را به صندوق تقویت و ارتقا می‌دهد، اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌های موجود، صندوق ذخیره فرهنگیان در شرایط اقتصادی فعلی، گام‌های مؤثرتری در افزایش درآمد فرهنگیان بردارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مهدی نیکدل در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ۶۳۴ میلیارد تومان است که برای آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ است، اظهار کرد: بدهی ۶۳۴ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که برای دریافت آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ایم، مربوط به برنامه پنجم توسعه است. وی افزود: هم‌اکنون برنامه پنجم توسعه به اتمام رسیده و ما در برنامه ششم قرار داریم بنابراین برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد که در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز باید بابت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار مد‌نظر لحاظ شود و در مجموع برای سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸» علاوه بر ۶۳۴ میلیارد تومانی که بابت برنامه پنجم توسعه از دیوان عدالت رای گرفته‌ایم، از دولت طلب داریم. نیکدل ادامه داد: برای ۳ سال اخیر حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کند که با مجموع ۶۳۴ میلیارد تومان اخیر حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان باید از دولت دریافت کنیم. وی تصریح کرد: رای دیوان عدالت اداری برای واریز ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که مربوط به برنامه پنجم توسعه است، از طریق وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهد شد که معادل ریالی آن را دریافت کرده یا با سایر موارد تهاتر شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی از عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان، اعتماد فرهنگیان را تقویت و ارتقا می‌دهد، اظهارکرد: با استفاده از ظرفیت‌های موجود، صندوق ذخیره فرهنگیان در شرایط اقتصادی فعلی، گام‌های مؤثرتری برای افزایش درآمد فرهنگیان بردارد. وی گفت: ۶۰درصد اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان را بانوان تشکیل می‌دهند که این، دومین ویژگی صندوق ذخیره است. وی افزود: بزرگ‌ترین سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان اعتماد فرهنگیان است که در سال‌های اخیر اگرچه مورد هجمه واقع شد اما خوشبختانه این اعتماد همچنان وجود دارد. عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: هر روشی که به شفاف‌سازی عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان کمک می‌کند باید تقویت و توسعه یابد. وی خاطرنشان کرد: تغییر در سبد سرمایه‌گذاری صندوق بسیار ضروری است بنابراین باید هر چه می‌توانیم هزینه‌های عملکردی را کاهش دهیم و به سودآوری کمک می‌کنیم.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: معوقات بازنشستگان تا سال ۹۵ بعد از دریافت اعتبارات داده می‌شود و برای کارکنان هم در حسابشان می‌نشیند. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از احقاق حق اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان و صدور رای دیوان عدالت اداری برای پرداخت معوقات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و افزود: برخی سرمایه گذاری‌ها در دوران گذشته که بدون توجه به کار کارشناسی صورت گرفته با مشکلاتی روبه رو شده‌اند. تا پایان برنامه چهارم توسعه دولت سهم خود را واریز کرده، ولی علیرغم آنکه تا ۵ درصد اجازه کسر از حقوق وجود داشته به اندازه ۱٫۲ درصد کسر شده است. از مدیران استان‌ها می‌خواهیم حداقل اطلاع رسانی کنند که همه فرهنگیان عضو صندوق شوند که به ضررشان تمام نشود. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: معوقات بازنشستگان تا سال ۹۵ بعد از دریافت اعتبارات داده می‌شود و برای کارکنان هم در حسابشان می‌نشیند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف ارتقاء معیشتی و رفاه فرهنگیان در ۲۳ سال پیش تصویب و کار خود را آغاز کرد. البته فرهنگیانی که عضو صندوق هستند، از عملکرد آن رضایت ندارند و معتقدند ماهانه مبالغی از فیش حقوقی آنها کسر و به حساب صندوق ذخیره فرهنگیان واریز می‌شود و اینکه قرار است چه اتفاقی برای معیشت آنها رخ دهد مشخص نیست؛ اتفاقات اخیر در پرونده بانک سرمایه نیز تردیدهایی برای آنها نسبت به عملکرد موفق صندوق ذخیره رقم زد. اما عملکرد و تصمیمات مرداد و دی ماه ۱۳۹۷ وزیر آموزش و پرورش و دولت در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان، حکایت از اتفاقات دیگری در صندوق ذخیره دارد! عملکرد قابل تقدیر صندوق ذخیره فرهنگیان! مطابق نگرش او، هنر قابل تقدیر صندوق ذخیره فرهنگیان با سرمایه عظیمی که از سال ۱۳۷۳ تا کنون دراختیار دارد، سرپا نگه‌داشتن خود در این دو یا سه سال بوده است!
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
مهدی نیکدل در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این پرسش که آیا بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان فقط ۶۳۴ میلیارد تومان است که برای آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ است، اظهار کرد: بدهی ۶۳۴ میلیارد تومانی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که برای دریافت آن از دیوان عدالت اداری رای گرفته‌ایم، مربوط به برنامه پنجم توسعه است. وی افزود: هم‌اکنون برنامه پنجم توسعه به اتمام رسیده و ما در برنامه ششم قرار داریم بنابراین برای سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان بدهی دارد که در مجموع حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ نیز باید بابت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان اعتبار مد‌نظر لحاظ شود و در مجموع برای سال‌های ۹۶، ۹۷ و ۹۸» علاوه بر ۶۳۴ میلیارد تومانی که بابت برنامه پنجم توسعه از دیوان عدالت رای گرفته‌ایم، از دولت طلب داریم. نیکدل ادامه داد: برای ۳ سال اخیر حدود ۹۰۰ میلیارد تومان دولت باید به صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت کند که با مجموع ۶۳۴ میلیارد تومان اخیر حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان باید از دولت دریافت کنیم. وی تصریح کرد: رای دیوان عدالت اداری برای واریز ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان که مربوط به برنامه پنجم توسعه است، از طریق وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهد شد که معادل ریالی آن را دریافت کرده یا با سایر موارد تهاتر شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از احقاق حق اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان و صدور رای دیوان عدالت اداری برای پرداخت معوقات دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد. به گزارش ایسنا، مهدی نیکدل در جلسه مشترک مدیران عامل و هیئت مدیره شرکت‌های تابعه و مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه مهمترین ذینفعان صندوق همکاران ما در صندوق و شرکت‌های تابعه هستند گفت: هرچقدر بیشتر آنها را وارد سازوکارهای تصمیم گیری کنیم در ارتقای عملکرد و شفاف سازی امور موثر است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه مدیران صندوق باید با فلسفه تصمیمات اتخاذ شده در صندوق آشنا باشند گفت: بر اساس تبصره ۶۳ قانون برنامه دوم توسعه، دولت مکلف بوده معادل مبلغی که از حقوق اعضاء کسر می‌شود، واریزی به صندوق داشته باشد. از مدیران استان‌ها می‌خواهیم حداقل اطلاع رسانی کنند که همه فرهنگیان عضو صندوق شوند که به ضررشان تمام نشود. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه فانی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، اعضای هیئت مدیره را مکلف به شکایت برای احقاق حق صندوق بابت عدم واریز سهم دولت در برنامه پنجم توسعه می‌کند و به دیوان عدالت اداری نامه می‌دهند که رد می‌شود گفت: علت این بود که می‌گفتند شکایت دولت علیه دولت قبول نیست.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اطلاعیه پرداخت سهم دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان در قبال سال‌های برنامه چهارم توسعه کشور گفت: دولت مبالغ موظفی خود به صندوق را پرداخت نمی‌کند و این امر باعث می‌شود صندوق ورشکست شود یا ضرر کند. ۶۰ میلیارد تومان؛ سهم دولت برای صندوق ذخیره فرهنگیان در لایحه بودجه سال ۹۸رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: ۶۰ میلیارد تومان به عنوان سهم دولت برای سال ۹۷ پیش‌بینی شده بود که تا کنون حتی یک ریال هم پرداخت نشده؛ ضمن آنکه در لایحه بودجه سال ۹۸ هم همین مقدار پیش‌بینی شده است. وی درباره ضرر صندوق ذخیره فرهنگیان از تاخیر در پرداخت‌ها، عنوان کرد: این سهم، تعهد دولت است تا به همان نسبت که فرهنگیان سهم ۵ درصدی خود را پرداخت می‌کنند، دولت نیز به همان میزان پرداختی داشته باشد ولی امسال ۶۰ میلیارد تومان منظور کردند و سال گذشته هم ۶۰ میلیارد تومان مصوب شد ولی یک ریال واریزی هم نداشتند. نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: دولت باید بر اساس قانون به حساب فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان سپرده بگذارد ولی وقتی این کار را نمی‌کند، یعنی عملا فرهنگیان سودی نمی‌برند. به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ طبق اعلام صندوق ذخیره فرهنگیان مبلغ ۱۲۳۰ میلیارد ریال مجموع مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت معادل سهم عضو، تا پایان برنامه چهارم توسعه (پایان سال ۱۳۹۰) در قالب اوراق اجاره، وصول و پس از طی مراحل اداری به حساب اعضاء منظور شده است. /پایان پیام
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بانک سرمایه، قهرمانی، نماینده دادستان تهران در رابطه با دفاعیات متهم ردیف سوم گفت: بانک مرکزی اشتباه کرده اما شما چرا ادامه دادید. شما می‌گویید گزارشات حسابرسی می‌آمد اما در آن چیزی از معوقات بانکی نبود. وی ادامه داد: گزارش اعتباری اعلام کرده بود که فلان شرکت مشکل دارد اما شما امضای تخصیص اعتبارات را زده آید. شما حرفهای آقای غندالی را امضا کردید اما حالا می‌گویید ایشان مشکل دارد. این چه خدمت به انقلابی است؟ این انقلابی بودن است؟ قهرمانی تصریح کرد: تخلف آقای غندالی محرز است و ایشان تحت تاثیر آقای امامی بوده است البته این پرونده در آستانه صدور کیفرخواست است که به وقتش به آن رسیدگی می‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
این در حالی است که همانطور که گفتم دولت سهم خود را به معلم‌ها به صندوق واریز نکرد و از این گذشته دولت معلم هایی که عضو صندوق نیستند را نادیده گرفت. نیکدل ادامه داد: برای همین اصرار داریم خصوصا از مدیران استانی که معلم هایی که عضو صندوق نیستند را مجاب کنند تا عضو صندوق شوند تا حقی از آنها ضایع نشود. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: در سال ۹۴ از سازمان برنامه و بودجه از سوی صندوق ذخیره فرهنگیان شکایت می‌شود برای معوقات دولت. در خرداد سال ۹۶ درخواست ورود رئیس دیوان عدالت اداری را دادیم و در نهایت اعلام شد صندوق ذخیره فرهنگیان دولتی نیست. در نهایت شکایت ما به شعبه هم عرض ارجاع شد و ۱۵ دی ۹۷، دولت محکوم شد به پرداخت وجوه معوقه برنامه ۵ ساله توسعه فرهنگیان به صندوق ذخیره فرهنگیان که معادل ۶۳۴ میلیارد تومان است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت آموزش‌ و پرورش، «سید محمد بطحایی» در نشست اعضای هیئت ‌امنا، هیئت ‌مدیره و مدیران موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: هر روشی که به شفاف‌سازی عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان کمک می‌کند، باید تقویت شود. وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی از عملکرد صندوق ذخیره، اعتماد فرهنگیان را بیشتر می‌کند، بیان داشت: با استفاده از ظرفیت‌های موجود، این صندوق باید در شرایط اقتصادی فعلی، گام‌های موثرتری برای افزایش درآمد فرهنگیان بردارد. وزیر آموزش و پرورش، سهم ۶۰ درصدی بانوان در عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را از ویژگی‌های این مجموعه عنوان کرد و بیان داشت: معمولا بانوان شاغل شرایط بهتری برای سرمایه‌گذاری بخشی از حقوق خود را دارند اما صندوق ذخیره فرهنگیان از این فرصت استفاده نکرده است به همین خاطر بانوان برای سرمایه‌گذاری دارایی خود، به سایر بخش‌ها رفته‌اند. بطحایی با تاکید بر اینکه می‌توان شرایط مناسب سرمایه‌گذاری را برای آنان در صندوق ذخیره فرهنگیان فراهم کرد، ویژگی دیگر این صندوق را، موثر بودن جامعه مخاطبان دانست و افزود: وجود فرهنگیان در این صندوق یک برند و اعتبار است که می‌توان از آن در عرصه اقتصادی به‌ خوبی بهره‌برداری کرد. وی یادآور شد: تغییر در سبد سرمایه‌گذاری صندوق بسیار ضروری است بنابراین باید هر چه می‌توانیم هزینه‌های عملکردی را کاهش دهیم و به سودآوری کمک کنیم.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با تأکید بر اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان همچنان در حال طی کردن مسیر انحرافی خود است اظهار داشت: دفاتر این صندوق در استان‌ها به پاتوق فعالیت‌های حزبی و سیاسی تبدیل شده ‌و هیچ دردی را از قشر فرهنگیان جامعه دوا نمی‌کنند. رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه هم‌اینک در دفاتر استانی این صندوق بسیاری از کارها و امورات سیاسی انجام می‌شود عنوان کرد: به اعتقاد بنده این عمل یک تخلف آشکار است که به هیچ عنوان با ذات و اهداف عالیه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور همخوانی ندارد. کوچکی‌نژاد با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان در استان گیلان نیز هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری انجام نداده است گفت: با این وجود دفتر صندوق در گیلان نیز همانند سایر استان‌های دیگر دایر شده در حالی‌که تمام امورات مربوط به فرهنگیان به‌صورت سیستمی انجام می‌شود و نیازی به دایر کردن دفتر نیست. کوچکی‌نژاد فرهنگیان را قشر زحمتکش جامعه خواند و با بیان اینکه باید از آنان بیشتر از این‌ها حمایت شود عنوان کرد: غندالی مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان برای توسعه حزب بنیاد باران در تمام استان‌ها اقدام به تأسیس دفتر کرد به طوری‌که هم‌اکنون این دفاتر به پاتوق فعالیت‌های سیاسی تبدیل شده‌اند. رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه با تغییر روند اداره کردن این صندوق مسیر ورود و نفوذ بسیاری از افراد رانتی به آن مسدود می‌شود افزود: از طرفی دیگر از وزارت آموزش و پرورش نیز انتظار داریم در مسیر انتخاب مدیرعامل صندوق نیز دقت بیشتری به خرج دهد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
مهدی نیکدل در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه سود صندوق ذخیره فرهنگیان در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داشته است، اظهار کرد: سال گذشته میزان سود این صندوق ۲۸۰ میلیارد تومان بود که امسال به ۶۲۲ میلیارد تومان رسیده است و این همان سود قابل تقسیم میان فرهنگیان است. از سال ۹۹ تا ۱۴۰۱ هر سال یک پتروشیمی افتتاح می‌شودوی افزود: از سال آینده هر سال یک پتروشیمی جدید به مدار می‌آید به گونه‌ای که تا پایان سال ۹۸ پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه، سال ۹۹ پتروشیمی سبلان، ۱۴۰۰ پتروشیمی دنا و سال ۱۴۰۱ پتروشیمی سیراف افتتاح می‌شود؛ عمده سرمایه‌گذاری‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه پتروشیمی خواهد بود چراکه پرسود است. سودآوری چشمگیر از سال ۹۹مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ممکن است سال آینده به دلیل اینکه پتروشیمی کیمیای پارس نیمه دوم سال به بهره‌برداری می‌رسد میزان سوددهی صندوق همانند امسال باشد اما از سال ۹۹ سودآوری صندوق چشمگیر خواهد بود. تجربه بانک سرمایه و بازهم افتتاح بانک فرهنگیان؟ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: شرکت هواپیمایی از صندوق ذخیره فرهنگیان هنوز افتتاح نشده است و جزو برنامه‌های آینده است همچنین اگر مجلس شورای اسلامی موافقت کند بانک فرهنگیان را افتتاح خواهیم کرد البته دو کمیسیون مجلس با این موضوع موافقت کرده‌اند. انتهای پیام

چگونه پولی که قرار بود به جیب معلمان برود، سر از عابربانک فوتبال و سریال شهرزاد درآورد (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
ماجرایی که از لو رفتن فساد اقتصادی در صندوق ذخیره فرهنگیان آغاز شد و حالا به حسین هدایتی و برادران ریخته گران رسیده است.. فساد در بانک سرمایه. معلمان سالهاست پنج درصد از حقوق نه چندان چشمگیر خود را راهی صندوق ذخیره فرهنگیان می‌کردند که جمع آن مبلغی البته چشمگیر می‌شد. اما این تازه آغاز یک دومینویی بود که یک سر آن به بانک سرمایه می‌رسید. ۴۵ درصد از سهام بانک سرمایه متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است که هر روز اخبار جدیدی از فساد آن رو می‌شود. تا این لحظه نزدیک به ۱۰۰ نفر در ماجرای این دومینوی فساد متهم یا بازداشت یا متهم شده‌اند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم در ایلام، سیدمحمد بطحایی صبح امروز برای حضور در نشست شورای سیاست‌گذاری مناطق مرزی از طریق فرودگاه ایلام وارد ایلام شد و مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت. وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم در ارتباط با آخرین وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان ارزش افزوده مناسبی برخوردار است. وزیر آموزش و پرورش، حسابرسی و صورت‌های مالی و ترازی صندوق ذخیره فرهنگیان را مورد اشاره قرار داد و افزود: موفقیت نسبتا خوبی در سال مالی جاری نسبت به سال مالی گذشته داشته‌ایم. تسنیم، وزیر آموزش و پرورش امروز شنبه و فردا یکشنبه میهمان استان ایلام است. انتهای پیام/ش
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، بهرام پارسایی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش انتخاب فرهنگیان برای عضویت در هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان را تشریفاتی خوانده بود. امین‌الله سالاری، لیلی نظرپور و محسن مسعودی، نمایندگان فرهنگیان در هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان به این ادعا پاسخ داده‌اند. در این نام پاسخ خطاب به بهرام پارسایی نماینده مردم شریف شیراز در مجلس شورای اسلامی آمده است: با احترام، عطف به تذکر شفاهی حضرتعالی در جلسه علنی مورخ ۲۶ اسفند ۹۷ به وزیر آموزش و پرورش در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان مطالب ذیل جهت استحضار و تنویر افکار عمومی خصوصا فرهنگیان بیان می‌شود. با توجه به تشریفاتی خواندن انتخاب فرهنگیان در هیأت امنای صندوق ذخیره، ضمن رد اظهارات مذکور اعلام می‌نماییم انتخاب منتخبان فرهنگی طی یک روند و فرآیند کاملا شفاف صورت گرفته است. اعضای منتخب برابر اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان از اختیارات کامل همانند سایر اعضای محترم برخوردار هستند و همچون دیگر اعضا در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های موسسه و نظارت بر صندوق برابر مقررات مربوطه، حضوری موثر و فعال دارند، لذا انتظار می‌رود جنابعالی به‌عنوان فردی فرهیخته و منتقد در اعلام‌نظرهایتان منزلت و شأن منتخبان فرهنگیان را در نظر گرفته و در صورت نیاز به توضیح بیشتر نشست مشترکی با آنها برگزار کنید.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به افتتاح سالانه یک پتروشیمی از سال ۹۸ تا ۱۴۰۱ و سودآوری چشمگیر از سال ۹۹ درباره افتتاح بانک ویژه فرهنگیان توضیحاتی داد. مهدی نیکدل با اشاره به اینکه سود صندوق ذخیره فرهنگیان در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داشته است، اظهار کرد: سال گذشته میزان سود این صندوق ۲۸۰ میلیارد تومان بود که امسال به ۶۲۲ میلیارد تومان رسیده است و این همان سود قابل تقسیم میان فرهنگیان است. سودآوری چشمگیر از سال ۹۹مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ممکن است سال آینده به دلیل اینکه پتروشیمی کیمیای پارس نیمه دوم سال به بهره‌برداری می‌رسد میزان سوددهی صندوق همانند امسال باشد اما از سال ۹۹ سودآوری صندوق چشمگیر خواهد بود. تجربه بانک سرمایه و بازهم افتتاح بانک فرهنگیان؟ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: شرکت هواپیمایی از صندوق ذخیره فرهنگیان هنوز افتتاح نشده است و جزو برنامه‌های آینده است همچنین اگر مجلس شورای اسلامی موافقت کند بانک فرهنگیان را افتتاح خواهیم کرد البته دو کمیسیون مجلس با این موضوع موافقت کرده‌اند. وی در پاسخ به این پرسش که «فرهنگیان یک بار تجربه بانک سرمایه را داشتند که نتوانست به ذینفعان اصلی خود یعنی فرهنگیان خدمات قابل قبولی ارائه دهد بر چه اساس مجدد به دنبال افتتاح بانک دیگری هستید؟» عنوان کرد: بانک سرمایه چون سهامدار غیر وارد آن شد تا حدودی از دست آموزش و پرورش خارج شد اما در بانک فرهنگیان باید وجوه فرهنگیان گردش داشته باشد و به آنها سرویس دهد به عنوان مثال به دنبال کارهای ویژه نباشد بلکه با کارهای کوچک به دنبال ارائه خدمات و اعطای وام به فرهنگیان باشد تا برای دریافت وام گرفتار بانک‌های دیگر نشوند نه اینکه وام‌های میلیاردی به دیگران بدهد که بخورند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
جبار کوچکی‌نژاد، رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گوید در جریان تحقیقات خود به اسنادی درخصوص زد و بند حسین هدایتی با مدیران بانک سرمایه رسیده بودند. وی درباره اخذ وام ۶۰ میلیارد تومانی حسین هدایتی از بانک سرمایه، توضیح داد: رقم وام دریافتی هدایتی خیلی بیشتر از اینها است؛ در اسنادی که کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضاییه تحویل داده، با سند مشخص است که چقدر وام گرفته‌اند. نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: یقینا بدون زد و بند و رشوه نمی‌توانسته از بانک سرمایه این میزان وام بگیرد. کوچکی‌نژاد با بیان اینکه وام گرفتن ایرادی ندارد، تصریح کرد: وام گرفتن به صورت غیرمتعارف، با سند سازی و از طریق تشکیل شرکت‌های کاغذی و غیرواقعی نشان می‌دهد که زد و بند و رشوه در کار است. رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره تضمین‌های اخذ شده از حسین هدایتی در قبال این وام‌ها گفت: هدایتی اصلا توان بازپرداخت نداشت.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، کشف فساد مالی ۸ هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه، منجر به تشکیل پرونده برای شهاب‌الدین غندالی مدیرعامل صندوق و علی بخشایش مدیرعامل سابق بانک سرمایه، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره، محمدرضا توسلی عضو هیأت مدیره بانک و ۲۹ متهم دیگر شد. برای شهاب‌الدین غندالی در سال ۹۵ پرونده‌ای تشکیل شد که هنوز مفتوح است و او در پاسخ به سوالات خبرنگار تسنیم درباره سرنوشت این پرونده و پاسخش به ادعاهای متهمان پرونده بانک سرمایه علیه او، کلیاتی را مطرح کرد اما خواست تا همین‌ها هم منتشر نشود. به گفته خودش در رابطه با پرونده بانک سرمایه احضار نشده است و قصد پاسخگویی به ادعاهای متهمان پرونده بانک سرمایه علیه خودش در جلسات محاکمه را هم ندارد. نماینده دادستان در این بخش از جلسه دادگاه می‌گوید: آقای بخشایش هفته گذشته در دفتر من حاضر شدند و گفتند از آبدارچی تا هیئت مدیره مهره‌چینی شده بودند، من از او می‌خواهم که در این خصوص در دادگاه توضیح دهد. بخشایش نیز در توضیح می‌گوید: آقای امامی و چند نفر دیگر مشاور من در امور بازاریابی بودند اما زمانی که مرکز قدرت به سمت آقای غندالی رفت، همه مسائل عوض شد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به عملکرد روبه رشد این موسسه، سودآوری خالص سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ این صندوق را بیش از دو برابر سال گذشته عنوان کرد و گفت: این اولین گام برای دستیابی به سودآوری سالانه بیشتر برای فرهنگیان عضو صندوق در سال‌های آتی است. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌ها‌ی انجام شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، روند رو به رشد سودسازی موسسه در هر سال طی سنوات آتی نیز ادامه خواهد داشت. زیرا سیاست اصلی موسسه در دوره جدید مدیریت از سال ۱۳۹۵، سودسازی برای اعضای محترم صندوق تدوین و ترسیم شده است. نیکدل همچنین به صدور رای بدوی دیوان عدالت اداری در خصوص زنده شدن ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت در طی برنامه پنجم اشاره کرد و گفت: سهم دولت صرفا به فرهنگیانی تعلق می‌گیرد که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند بنابراین توصیه می‌کنیم همه فرهنگیان به عضویت صندوق اقدام کنند. وی گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از فرهنگیان عضو نسبت به افزایش میزان واریزی خود تا ۵ درصد اقدام کرده‌اند و به همان نسبت سهم دولت به آنها تعلق می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
«بانک سرمایه» بانکی است که بخش عمده‌ای از سهام آن متعلق به آموزش و پرورش بود و این تعلق، به دلیل سهامداری صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک سرمایه است. عموم تخلفات صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان به اتفاقات رخ داده در بانک سرمایه ارتباط دارد. یکی از چهره‌های مطرح در بانک سرمایه حسین هدایتی است که ۲۵ تیرماه سال ۹۷ بدلیل بدهی اش به این بانک بازداشت شد. رسیدگی به پرونده «دومان توکان» در رسیدگی به پرونده‌های مهم و متعدد اقتصادی در سال ۹۷، به پرونده شرکت کلاهبرداری دومان توکان نیز رسیدگی شد. قاضی صلواتی نیز در پایان دومین جلسه دادگاه گفت که جلسه بعدی متعاقبا اعلام می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
نیکدل همچنین به صدور رای بدوی دیوان عدالت اداری در خصوص زنده شدن ۶۳۴ میلیارد تومان سهم دولت در طی برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: سهم دولت صرفا به فرهنگیانی تعلق می‌گیرد که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند بنابراین توصیه می‌کنیم همه فرهنگیان برای عضویت در صندوق اقدام کنند. فرهنگیان سهم خود را به ۵ درصد افزایش دهندمدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از اقدامات موسسه را تصویب سهم ۵ درصدی دولت در برنامه ششم توسعه (ماده ۸۵) و همچنین اقدام برای دائمی کردن آن عنوان کرد و گفت: فرهنگیان عضو موسسه صرفا در صورتی از حداکثر سهم ۵ درصدی دولت برخوردار می‌شوند که سهم خود را تا ۵ درصد افزایش دهند زیرا در غیر این صورت از مابقی سهم دولت برخوردار نمی‌شوند. وی گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از فرهنگیان عضو نسبت به افزایش میزان واریزی خود تا ۵ درصد اقدام کرده‌اند و به همان نسبت سهم دولت به آنها تعلق می‌گیرد. تأسیس بانک فرهنگیانمدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: تلاش برای تأسیس بانک فرهنگیان از دیگر برنامه‌های موسسه برای ارائه تسهیلات و سایر خدمات مالی به فرهنگیان است که قبلا دو بار در صحن علنی مجلس مطرح شده و برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارجاع شده تا پس از بررسی، مجددا در صحن علنی مطرح و تصمیم‌گیری شود. مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان به سرمایه‌گذاری‌های جدید موسسه اشاره کرد و گفت: تاسیس شرکت هواپیمایی با هدف راه‌اندازی خطوط هوایی کم‌هزینه، ایجاد شرکت مدیریت فرآیندهای نیروگاهی در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و همچنین خرید بیش از نیمی از هلدینگ پتروشیمی انرژی سپهر از جمله سرمایه‌گذاری‌های جدید با چشم‌انداز سودآوری و ارائه خدمات رفاهی مناسب به فرهنگیان است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
اتهام این سه نفر اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق خیانت در امانت است که با دادن وام‌های بانکی خارج از مقررات به افراد مشهوری همچون حسین هدایتی و سامان مدلل و … صورت گرفته است. این پرونده ۳۲ متهم دارد که به گفته نماینده دادستان، پرونده آنها در حال تکمیل و ارسال به دادگاه است. صندوق ذخیره فرهنگیان و گروه ریخته‌گران دو سهامدار عمده بانک سرمایه هستند. متهمان این پرونده مدعی اند که غندالی مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور غیرقانونی و اعمال نفوذ در هیئت مدیره بانک سرمایه، عامل اصلی مشکلات پدیدآمده برای بانک است. نماینده دادستان نیز در جلسه اخیر دادگاه ضمن تاکید بر تخلف متهمان پرونده، تخلفات غندالی را نیز محرز دانسته بود.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
دو سال بعد از دستگیری محمد امامی با پیش کشیده شدن نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، بار دیگر پای این سرمایه‌گذار جنجالی و حاشیه‌دار سینما به رسانه‌ها باز شد.

به انتهای لیست رسیدید