صندوق ذخیره فرهنگیان

صندوق ذخیره فرهنگیان

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
بیشترین محرومیت‌ها از عدالت آموزشی سهم استان سیستان‌وبلوچستان است و طبق گفته‌های علیرضا راشکی؛ مدیرکل نوسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان، کلاس‌های درس خشتی و گلی عمدتا در مناطق روستایی و محروم از توابع راوان، راسک، ‌سیب و سوران، قصرقند و جاسک مشاهده می‌شود و مدارس خشتی و گلی بعد از مدارس کپری نابه‌سامان‌ترین فضاهای آموزشی استان سیستان و بلوچستان است. مرتضی رئیسی رئیس وقت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس نیز ازحذف کامل کلاس‌های خشتی وگلی تا پایان دولت یازدهم خبر داده بود! خداحافظی ۸۳ هزار کلاس درس با بخاری نفتی تا اول مهر ماه؟! البته سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش، وعده دیگری نیز داده و گفته است «اعتبار حذف بخاری‌های نفتی مدارس تأمین شده است و در اول مهر نباید شاهد وجود بخاری نفتی در مدارس باشیم!» با این وجود، اخیرا مسئولان آموزش‌وپرورش گفته‌اند اعتبار لازم برای حذف بخاری نفتی از ۲۳ هزار کلاس درس تأمین شده است و مشخص نیست تکلیف باقی‌مانده کلاس‌ها چه خواهد بود چرا که «۸۳ هزار کلاس درس با بخاری نفتی گرم می‌شوند.»
ایسناایسنا2 روز قبل
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از مدیران استان‌ها خواست تا روی املاک تمرکز کنند تا درآمدهای پایدار برای آموزش و پرورش ایجاد کنند. معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: تلاش‌ها برای به صفر رساندن معوقات ادامه دارد، آنچه برای ما مهم است، ابتدا سند تحول و سپس رتبه بندی معلمان است. وی افزود: با تلاش نمایندگان مجلس ردیف حقوقی برای نظام رتبه بندی مشخص شد و تلاش می‌کنیم تا قبل از مهر۹۸ اقدام موثری در پرداخت معوقات و مطالبات صورت بگیرد اما در دراز مدت نیازمند مجلسی هستیم تا قوانین لازمه را مصوب کنند تا شاهد انباشت مطالبات نباشیم. وی ادامه داد: مجلس هم قانونگذاری و هم کار نظارت را انجام می‌دهد لذا در بعد نظارت باید رسیدگی کنند. معاون حقوقی و امور مجلس اظهارکرد: در بسیاری از زمینه‌ها مجلس همکاری خوبی با آموزش و پرورش دارد لذا هر پیشنهادی به مجلس ارائه شود برای تصویبش تلاش می‌کند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مرتضی رئیسی رئیس وقت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس نیز ازحذف کامل کلاس‌های خشتی وگلی تا پایان دولت یازدهم خبر داده بود! خداحافظی ۸۳ هزار کلاس درس با بخاری نفتی تا اول مهر ماه؟! البته سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش، وعده دیگری نیز داده و گفته است «اعتبار حذف بخاری‌های نفتی مدارس تأمین شده است و در اول مهر نباید شاهد وجود بخاری نفتی در مدارس باشیم!» اما او چگونه و با چه اطمینانی تا به امروز در بیشتر برنامه‌های خود از خداحافظی با مدارس خشت و گلی و بخاری‌های نفتی آن هم تا اول مهر ماه خبر می‌دهد؟! با این وجود، اخیرا مسئولان آموزش‌وپرورش گفته‌اند اعتبار لازم برای حذف بخاری نفتی از ۲۳ هزار کلاس درس تأمین شده است و مشخص نیست تکلیف باقی‌مانده کلاس‌ها چه خواهد بود چرا که «۸۳ هزار کلاس درس با بخاری نفتی گرم می‌شوند.»
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: علاوه بر این معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی برای بررسی نحوه انعقاد قرارداد واگذاری اردوگاه شهید باهنر حضور یافت. خجسته ادامه داد: این اردوگاه جهت پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان به مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان در قالب اوراق صکوک به شرکت ناشر (واسط شهریور سوم) انتقال یافته است. این‌ نماینده مجلس با تاکید بر پرداخت اقساط در مهلت سررسید شده ارودگاه باهنر، افزود: اردوگاه مذکور مجددا در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک به وزارت آموزش و پرورش واگذار شده است که طی ۱۶ قسط به وزارت آموزش و پرورش واگذار شده است. خجسته خاطر نشان کرد: در مستند به قانون چنانچه وزارت مذکور به هر یک از تعهدات درج شده در قرارداد و یا در پرداخت اقساط آن عمل ننماید شرکت ناشر مالک اصلی اردوگاه خواهد شد. در پایان این جلسه نیز مقرر شد مدارک و مستندات مبنی بر پرداخت اقساط به فراکسیون‌مبارزه با مفاسد اقتصادی ارسال کنند.
فارسفارس3 روز قبل
حسینی اذعان کرد: ماده ٩ متعهدین خدمت برای دانشجو معلمان انجام شده است که از حداقل حقوق برخوردار خواهند بود. سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز قرار است که تفاهم نامه‌ای در نمایشگاه الکامپ بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد و امضا گردد که برای هوشمندسازی مدارس است و بستر سازی لازم را انجام می‌دهد. وی با اشاره به همایش دانشگاه فرهنگیان، اظهارکرد: دو نکته بسیار ارزشمند در این همایش وجود داشت؛ یکی اینکه همایش در محیط ساده‌ای برگزار شد و همچنین حضور ارکان و اجزایی بود که می‌توانند به دانشگاه فرهنگیان بسیار کمک کنند. سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان این که آیین نامه اجرایی قانون تأسیس مدارس غیردولتی در هیأت دولت مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد، گفت: آیین نامه اجرایی بسیار مهم است و هرچقدر برای شیوه مدیریت و اجرا در مدرسه وقت بگذاریم بسیار مهم‌تر از برنامه‌های دیگر است. وی با اشاره به درخواست‌ها برای حذف آزمون اصلح، اظهارکرد: فردی باید وارد نظام تعلیم و تربیت شود که صلاحیت‌ها و شایستگی‌های لازم را داشته باشد و آزمون اصلح حذف نشدنی است.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
نماینده دادستان در پرونده بانک سرمایه با بیان اینکه می‌دانستیم زاهدی حرفهای زیادی برای گفتند دارد افزود: زاهدی قبل از آمدن به بانک سرمایه عضو و رئیس هیئت مدیره شرکت پارساتجارت قشم بود و عضو دیگر و مدیرعامل این شرکت حمیدرضا شیرخان بوده است. وی ادامه داد: متوجه شدیم که شیرخان و زاهدی قبل از آمدن به بانک سرمایه در یک شرکت حضور داشتند و از طرف دیگر متوجه شدیم زاهدی قبل از آمدن به بانک سرمایه به عنوان نماینده شرکتهای امامی به بانک سرمایه می‌آمده تا درباره بدهی‌ها چانه‌زنی کند. قهرمانی گفت: بعد از این درخشنده مدیرعامل اسبق بانک سرمایه توسط تیم صندوق ذخیره فرهنگیان با محوریت غندالی و امامی برکنار می‌شود، غندالی به مدت ۴ ماه به صورت غیرقانونی سرپرست بانک سرمایه می‌شود و نهایتا نیز بانک مرکزی با اخطار و دستورالعمل غندالی را از بانک سرمایه بیرون می‌کند. وی به مزاح گفت: بعد از انتصاب بیرانوند به عنوان مدیرعامل بانک سرمایه با او شرط ثمن عقد می‌کنند که زاهدی، کلهر، پویانمهر، نانچیان و تاروقی در بانک حضور داشته باشند. این متهم افزود: ‌ با آمدن آقای بیرانوند به بانک سرمایه به عنوان معاون اعتباری فعالیت خود را آغاز کردم و در این زمان بانک سرمایه نمی‌توانست تسهیلاتی را پرداخت کند و معاونت اعتباری بیشتر برای وصول مطالبات قبلی بود.
فارسفارس3 روز قبل
سرپرست وزارت آموزش و پرورش معتقد است که حراست چشم بینای سازمان و نظام است اما معلوم نیست که چرا این کلیدی‌ترین بخش‌ آموزش و پرورش را بی سر و صدا تغییر داد و مراسم تکریم بدون حضور مدیر قبلی حراست برگزار شد! اما در هرحال وزارتخانه‌ای که با سرپرست اداره می‌شود دارای شرایط بسیار متفاوت است و به نوعی می‌توان گفت ثباتی ندارد در چنین شرایطی تغییر و تحول در وزارتخانه توسط سرپرست ابهام‌برانگیز است آن هم اگر کلیدی‌ترین بخش آموزش و پرورش تغییر کند. ۲۵ تیرماه امسال، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش طی حکمی «جلال دلقندی» را به عنوان سرپرست مرکز حراست آموزش و پرورش منصوب کرد و همان روز مراسم تکریم و معارفه را برگزار کرد؛ نکته جالب توجه این است که مظفر مظاهری در این مراسم حضور نداشت به عبارت دیگر، مراسم تکریم بدون حضور مدیرقبلی حراست برگزار شد. ظاهر این اتفاق در یک تغییر رئیس مرکز حراست است؛ اما نکته جالب توجه این است که بعد از تغییر رئیس مرکز حراست آموزش و پرورش، عده‌ای به جشن و پایکوبی پرداختند و برخی در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری و غیرخبری به تمجید از حسینی در تغییر رئیس مرکز حراست پرداختند. مظاهری با تأکید بر اینکه مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش تا پایان سال هیچ همایشی برگزار نخواهد کرد، اعلام کرد: «برنامه‌ریزی برای برگزاری هم‌اندیشی تخصصی روسای مراکز حراست آموزش و پرورش در سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس به عنوان جایگزین همایش لغو شده در دستورکار قرار گرفته است که در زمان مناسب برگزار می‌شود».
برنابرنا3 روز قبل
سید جواد حسینی تصریح کرد: پیشنهاد دادیم تا ارزش افزوده املاک صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب معلمان عضو صندوق محاسبه گردد. ‌وی با اشاره به اینکه مدیران موفق را مدیران اقتصادی جلوه دهیم، اظهار کرد: پیشنهاد دادیم تا ارزش افزوده املاک صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب معلمان عضو صندوق محاسبه گردد و پیگیر این موضوع خواهیم بود. حسینی اذعان کرد: ماده ٩متعهدین خدمت برای دانشجو معلمان انجام شده است که از حداقل حقوق برخوردار خواهند بود. سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه خبرداد: امروز قرار است که تفاهم نامه‌ای در نمایشگاه الکامپ بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد و امضا گردد که برای هوشمندسازی مدارس است و بستر سازی لازم را انجام می‌دهد. وی با اشاره به درخواست‌ها برای حذف آزمون اصلح، اظهارکرد: فردی باید وارد نظام تعلیم و تربیت شود که صلاحیت‌ها و شایستگی‌های لازم را داشته باشد و آزمون اصلح حذف نشدنی است.
مهرمهر3 روز قبل
امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار مهر، از جلسه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری با مدیران بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: در این جلسه مدیران بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان توضیحاتی در مورد عمل کرد بانک سرمایه و صندوق ذخیره ارائه دادند و مقرر شد کارشناسان فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی برای بررسی صورت‌های مالی صندوق ذخیره و بانک سرمایه در نهادهای مذکور حضور یابند. وی اظهار داشت: علاوه بر این معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی برای بررسی نحوه انعقاد قرارداد واگذاری اردوگاه شهید باهنر حضور یافت. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس ادامه داد: این اردوگاه در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک واگذار شده است، ارزش واقعی این اردوگاه طبق گزارش دیوان محاسبات حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام شده است اما با رقم چهار هزار میلیارد تومان این اردوگاه واگذار شده است. خجسته با تاکید بر اینکه این ملک از دارایی‌های با ارزش وزارت آموزش و پرورش به شمار می‌آید، گفت: فرهنگیان و دانش آموزان از امکانات خاصی برخوردار نیستند از این رو سازمان برنامه و بودجه باید طبق توضیحات ارائه شده نسبت که پرداخت کامل قرارداد اقدام نماید و ضمن شفاف سازی مبالغ پرداخت شده و میزان بدهی نسبت به بازپس‌گیری این اردوگاه تا پایان سال ۹۹ اقدام نماید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز جمعه ۲۸ تیر ماه مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: مسیر توزیع و مصرف دارو در کشور ردیابی می‌شودرئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، گفت: با رونمایی از اپلیکشین پرونده الکترونیک سلامت، امکان ردیابی مسیر توزیع دارو فراهم می‌شود. بیشتر بخوانید: ترافیک سنگین در محور کرج-چالوس/ انسداد شش محور مواصلاتی کشوررئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین در محور چالوس و انسداد شش محور مواصلاتی کشور خبر داد. بیشتر بخوانید: آغاز عملیات بازگشت زائران حج به ایران از ۲۶ مردادرئیس سازمان حج و زیارت از ورود بیش از ۲۷ هزار و ۱۹۹ زائر ایرانی از شروع عملیات اعزام در تاریخ ۱۷ تیرماه تا کنون به سرزمین وحی خبر داد. بیشتر بخوانید: توضیحات رییس کمیته ایمنی شورای شهر درباره حریق میدان حسن آبادرییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران توضیحاتی درباره حریق شب پنج‌شنبه میدان حسن‌آباد ارائه کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
حسینی همچنین تأکید کرد: باید توسعه رشته‌های تحصیلی و هدایت شغلی دانش آموزان را عالمانه و کارشناسانه باهدف جلوگیری از عدم تعادل در گرایش به رشته‌ها اصلاح کرد. وی گفت: امروز ۳۴ و نیم درصد دانش آموزان ما در رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند و در برنامه ششم توسعه، اشتغال ۵۰ درصدی دانش آموزان در این رشته‌ها را مورد هدف قرار داده است چراکه دانش آموزان در پایان تحصیلات خود باید حداقل یک مهارت را متناسب با نیاز جامعه فرابگیرند. سرپرست وزارت آموزش و پرورش همچنین با اشاره به فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان، از ایجاد آرامش در این صندوق خبرداد و گفت: این صندوق توانسته از میانگین پرداختی ۲ میلیون تومان به فرهنگیان عضو، به میانگین نزدیک به ۲۰ میلیون تومان در سال جاری برسد. وی افزود: هم‌اکنون صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ‌بر ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک دارد که باید سهم فرهنگیان از ارزش‌افزوده این املاک نیز پرداخت شود؛ همچنین فرهنگیان نیز در سهام کارخانه‌ها در دست تأسیس این صندوق که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند نیز شریک باشند. گفتنی است سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سفر به خرم بید، ابتدا با حضور بر مزار شهدای گمنام این شهر، نسبت به شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.
ایسناایسنا4 روز قبل
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم لحاظ کردن شرایط بوم در تهیه کتب درسی، توجه به هویت دینی و ملی و جهانی را در کتاب‌های درسی امری لازم و ضروری برشمرد. وی گفت: آموزش‌وپرورش باید معلمین را پژوهش محور تربیت کند و دانش آموزان نیز با فرایندهای تعلیم و تربیت پژوهنده تربیت شوند و درنهایت در نگهداشت نیروی انسانی نیز همه تلاش خود را بکار گیرد. حسینی تأکید کرد: برنامه درس ملی و کتب درسی ما باید دانش آموزان را به سمت تعلیم و تربیت تمام ساحتی و رشد متعادل و هویت تعادلی، مهارتی، نگرشی و بینشی سوق دهد و هم‌اکنون این جهت‌گیری آغازشده است. وی با تأکید بر اینکه «باید هویت دینی، ملی و جهانی ما در کتب درسی گنجانده شود» افزود: توجه به شرایط بوم در تهیه کتب درسی نیز بسیار مهم است، چراکه عدم توجه به این مهم موجب می‌شود تا نابرابری‌های اجتماعی بیرون از مدرسه در داخل مدرسه تشدید شود. سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش یادآور شد: هم‌اکنون پوشش دوره ابتدایی در کشور ما بیش از ۹۸٫۵ درصد است.
ایلناایلنا4 روز قبل
حسینی همچنین تأکید کرد: باید توسعه رشته‌های تحصیلی و هدایت شغلی دانش آموزان را عالمانه و کارشناسانه باهدف جلوگیری از عدم تعادل در گرایش به رشته‌ها اصلاح کرد. وی گفت: امروز ۳۴ و نیم درصد دانش آموزان ما در رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند و در برنامه ششم توسعه، اشتغال ۵۰ درصدی دانش آموزان در این رشته‌ها را مورد هدف قرار داده است چراکه دانش آموزان در پایان تحصیلات خود باید حداقل یک مهارت را متناسب با نیاز جامعه فرابگیرند. سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش همچنین با اشاره به فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان، از ایجاد آرامش در این صندوق خبرداد و گفت: این صندوق توانسته از میانگین پرداختی ۲ میلیون تومان به فرهنگیان عضو، به میانگین نزدیک به ۲۰ میلیون تومان در سال جاری برسد. وی افزود: هم‌اکنون صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ‌بر ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک دارد که باید سهم فرهنگیان از ارزش‌افزوده این املاک نیز پرداخت شود؛ همچنین فرهنگیان نیز در سهام کارخانه‌ها در دست تأسیس این صندوق که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند نیز شریک باشند. گفتنی است سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش در سفر به خرم بید، ابتدا با حضور بر مزار شهدای گمنام این شهر، نسبت به شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
سرپرست وزارت آموزش‌و پرورش در مراسم گرامیداشت صدمین سال تاسیس آموزش و پرورش در آباده استان فارس گفت: عنصر اساسی نظام تعلیم و تربیت، معلمان فکور هستند. وی نتیجه نبود مدیریت تربیتی را تک‌سو نگری به تعلیم و تربیت و تربیت تک ساحتی عنوان کرد و گفت: با اعتراف به این کاستی‌هاست که می‌توان برای تحول در نظام تعلیم و تربیت گام برداشت. حسینی عنصر اساسی نظام تعلیم و تربیت را معلمان فکور دانست و گفت: باور من این است که توان و اندازه هیچ جامعه‌ای بالاتر از اندازه معلم نیست. او اضافه کرد: در کنار آن توسعه مشارکت‌ها نیز مهم است که در این راستا لایحه نظام‌نامه تعامل کلیه وزارتخانه‌ها و بخش عمومی با وزارت آموزش‌وپرورش تهیه می‌شود. حسینی از برنامه خود برای ساخت ۳۱ مرکز فرهنگی رفاهی ویژه فرهنگیان استان‌های مختلف در محدوده تجاری ثامن مشهد مقدس خبر داد و گفت: با توجه به تغییر کاربری بافت مسکونی محدوده ثامن مشهد به تجاری و نداشتن دانش‌آموز در این فضاها، از این ظرفیت برای تقویت برنامه‌های رفاهی فرهنگیان بهره خواهیم گرفت.
ایسناایسنا4 روز قبل
سرپرست وزارت آموزش‌و پرورش در مراسم گرامیداشت صدمین سال تاسیس آموزش و پرورش در آباده استان فارس گفت: عنصر اساسی نظام تعلیم و تربیت، معلمان فکور هستند. وی نتیجه نبود مدیریت تربیتی را تک‌سو نگری به تعلیم و تربیت و تربیت تک ساحتی عنوان کرد و گفت: با اعتراف به این کاستی‌هاست که می‌توان برای تحول در نظام تعلیم و تربیت گام برداشت. حسینی عنصر اساسی نظام تعلیم و تربیت را معلمان فکور دانست و گفت: باور من این است که توان و اندازه هیچ جامعه‌ای بالاتر از اندازه معلم نیست. او اضافه کرد: در کنار آن توسعه مشارکت‌ها نیز مهم است که در این راستا لایحه نظام‌نامه تعامل کلیه وزارتخانه‌ها و بخش عمومی با وزارت آموزش‌وپرورش تهیه می‌شود. آغاز عملیات اجرایی ۵ آموزشگاه در شهرستان اقلیدسرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در ادامه سفر خود به شمال استان فارس، در مراسم آغاز عملیات اجرایی پنج آموزشگاه شهرستان اقلید شرکت کرد.
برنابرنا4 روز قبل
حسینی همچنین تأکید کرد: باید توسعه رشته‌های تحصیلی و هدایت شغلی دانش آموزان را عالمانه و کارشناسانه باهدف جلوگیری از عدم تعادل در گرایش به رشته‌ها اصلاح کرد. وی گفت: امروز ۳۴ و نیم درصد دانش آموزان ما در رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند و در برنامه ششم توسعه، اشتغال ۵۰ درصدی دانش آموزان در این رشته‌ها را مورد هدف قرار داده است چراکه دانش آموزان در پایان تحصیلات خود باید حداقل یک مهارت را متناسب با نیاز جامعه فرابگیرند. سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش همچنین با اشاره به فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان، از ایجاد آرامش در این صندوق خبرداد و گفت: این صندوق توانسته از میانگین پرداختی ۲ میلیون تومان به فرهنگیان عضو، به میانگین نزدیک به ۲۰ میلیون تومان در سال جاری برسد. وی افزود: هم‌اکنون صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ‌بر ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک دارد که باید سهم فرهنگیان از ارزش‌افزوده این املاک نیز پرداخت شود؛ همچنین فرهنگیان نیز در سهام کارخانه‌ها در دست تأسیس این صندوق که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند نیز شریک باشند. گفتنی است سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش در سفر به خرم بید، ابتدا با حضور بر مزار شهدای گمنام این شهر، نسبت به شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.
مهرمهر4 روز قبل
حسینی همچنین تأکید کرد: باید توسعه رشته‌های تحصیلی و هدایت شغلی دانش آموزان را عالمانه و کارشناسانه باهدف جلوگیری از عدم تعادل در گرایش به رشته‌ها اصلاح کرد. وی گفت: امروز ۳۴ و نیم درصد دانش آموزان ما در رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند در برنامه ششم توسعه، گرایش ۵۰ درصدی دانش آموزان را به این رشته‌ها مورد هدف قرار داده است چراکه دانش آموزان ما در پایان تحصیلات خود باید حداقل مهارت را متناسب با نیاز جامعه فرابگیرند. سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش همچنین با اشاره به فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان، از ایجاد آرامش در این صندوق خبر داد و گفت: این صندوق توانسته از میانگین پرداختی ۲ میلیون تومان به فرهنگیان عضو، به میانگین نزدیک به ۲۰ میلیون تومان در سال جاری برسد. وی افزود: هم‌اکنون صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ‌بر ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک دارد که باید سهم فرهنگیان از ارزش‌افزوده این املاک نیز پرداخت شود؛ همچنین فرهنگیان نیز در سهام کارخانه‌ها در دست تأسیس این صندوق که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند نیز شریک باشند. به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در سفر به خرم بید، ابتدا با حضور بر مزار شهدای گمنام این شهر، نسبت به شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
سرپرست وزارت آموزش‌و پرورش افزود: بر اساس این نام، بخشی از نیروهای ما به کار آموزش و بخشی نیز به کار پرورش مشغولند و برای اصلاح نظام تعلیم و تربیت باید ابتدا از نام آن شروع کرد. وی نتیجه عدم مدیریت تربیتی را تک‌سو نگری به تعلیم و تربیت و تربیت تک ساحتی عنوان کرد و گفت: با اعتراف به این کاستی‌های است که می‌توان برای تحول در نظام تعلیم و تربیت گام برداشت. حسینی عنصر اساسی نظام تعلیم و تربیت را معلمان فکور دانست و گفت: باور من این است که توان و اندازه هیچ جامعه‌ای بالاتر از اندازه معلم نیست. وی اجرای متوازن سند تحول بنیادین را به‌عنوان مهم‌ترین برنامه خود در وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد و گفت: بر اساس سند تحول بنیادین باید بزرگ‌ترین جایگاه‌ها را به معلم داد که هم‌اکنون نیز این‌گونه است. سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش همچنین با اشاره به فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان‌، از ایجاد آرامش در این صندوق خبر داد و گفت: این صندوق توانسته از میانگین پرداختی ۲ میلیون تومان به فرهنگیان عضو، به میانگین نزدیک به ۲۰ میلیون تومان در سال جاری برسد‌.
ایلناایلنا5 روز قبل
سرپرست وزارت آموزش‌و پرورش تاکید کرد که فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در آرامش پیگیری می‌شود. هم‌اکنون صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک دارد که باید سهم فرهنگیان از ارزش افزوده این املاک نیز پرداخت شود. همچنین فرهنگیان در سهام کارخانه‌های در دست تأسیس این صندوق که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند شریک باشند. سرپرست وزارت آموزش‌و پرورش گفت: عنصر اساسی نظام تعلیم و تربیت معلمان فکور است و باور من این است که توان هیچ قشری بالاتر از معلم نیست. وی اجرای متوازن سند تحول بنیادین را به‌عنوان مهم‌ترین برنامه خود در وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد و گفت: براساس سند تحول بنیادین باید بزرگ‌ترین جایگاه‌ها را به معلم داد که هم‌اکنون نیز این‌گونه است.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از آباده، سید جواد حسینی پیش از ظهر امروز در آیین گرامی‌داشت یکصدمین سال تأسیس آموزش‌وپرورش آباده با اشاره به پیشینه آموزش‌وپرورش کشور، اظهار داشت: در انتخاب نام برای این وزارت‌خانه اشتباه راهبردی صورت گرفته چراکه در این عنوان آموزش‌وپرورش از هم تفکیک‌شده است. وی نتیجه عدم مدیریت تربیتی را تک‌سو نگری به تعلیم و تربیت و تربیت تک ساحتی عنوان کرد و گفت: با اعتراف به این کاستی‌ها است که می‌توان برای تحول در نظام تعلیم و تربیت گام برداشت. حسینی عنصر اساسی نظام تعلیم و تربیت را معلمان فکور دانست و گفت: باور من این است که توان و اندازه هیچ جامعه‌ای بالاتر از اندازه معلم نیست. وی اجرای متوازن سند تحول بنیادین را به‌عنوان مهم‌ترین برنامه خود در وزارت آموزش‌وپرورش عنوان کرد و گفت: بر اساس سند تحول بنیادین باید بزرگ‌ترین جایگاه‌ها را به معلم داد که هم‌اکنون نیز این‌گونه است. در پایان این مراسم سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش از تمبر یادبود یکصدمین سال تأسیس آموزش‌وپرورش آباده رونمایی کرد و لوح یادبود این مراسم نیز به مدعوین اهدا شد.
ایسناایسنا5 روز قبل
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس خبر داد که با تلاش این فراکسیون هزاران میلیارد تومان بازگشت سرمایه به بیت المال داشته‌ایم که مستندات آن در اختیار مجلس و دستگاه‌های نظارتی قرارگرفته است. به گزارش ایسنا، امیر خجسته به صدا و سیما درباره عملکرد فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: از ابتدای کار فراکسیون تا به امروز، دستاورد‌های خوب و اثرگذاری در زمینه‌هایی از جمله بحث گمرک، قاچاق کالا و ثبت سفارش غیرقانونی خودرو داشته‌ایم. وی افزود: در خصوص قرارداد‌های نفتی نیز گزارش‌هایی به ما رسیده و من با آقای زنگنه به صورت مبسوط صحبت کردم و مکاتبات لازم نیز انجام گرفته تا از هرگونه سوء استفاده جلوگیری شود. فراکسیون بدون ملاحظه افراد به پرونده‌ها ورود پیدا کرده، محکم ایستاده و به صورت شفاف با پرونده‌ها برخورد می‌کند. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس ادامه داد: هزاران میلیارد تومان برگشت سرمایه به بیت‌المال داشته‌ایم که مستندات این اقدامات در اختیار مجلس، دستگاه‌های نظارتی و قوه قضاییه قرار گرفته و تلاش می‌کنیم با سران مفاسد اقتصادی برخورد و دست مفسدین را از بیت المال قطع کنیم.
ایران‌جیبایران‌جیب5 روز قبل
قاضی محمد کشکولی از وکلای اولیای دم خواست تا در صورت ارائه مطلب، در جایگاه حاضر شوند. دفاعیات متهمنجفی در ادامه جلسه با اجازه قاضی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گرفت. آن روز نیز به قم رفتم تا حلالیت طلبیده و سپس تصمیم بگیرم. متهم پرونده قتل میترا استاد افزود: سپس از قم به تهران آمدم در ترمینال با یک خودرو راهی آگاهی شاهپور شدم. کارشناس اسلحه می‌گوید ۴ گلوله از ۵ گلوله به خانم استاد اصابت نکرده و یک گلوله به وی خورده. پس از پایان جلسه محاکمه، قاضی کشکولی گفت: سومین جلسه محاکمه دوشنبه هفته آینده ۳۱ تیرماه در دادگاه کیفری یک تهران برگزار خواهد شد.
الفالف5 روز قبل
بودجه کشور، ملک شخصی و دارایی خصوصی دولت نیست که به هرکس و هرجا میلشان بود بدهند و از هرکس و هرجا که باب میلشان نبود دریغ بورزند! سریالی که روایتی مستند- و البته با تلویحی نزدیک به تصریح- از نفوذ جاسوس آمریکا به دفتر رئیس‌جمهور داشته است. تصمیم غیر‌منتظره آقای روحانی بلافاصله با اعتراض فراوان و گسترده‌ای در فضای مجازی و محافل سیاسی و اجتماعی روبرو شد. ۲- وظیفه دولت توزیع بودجه است آنهم نه به میل و اراده خود، بلکه براساس لایحه بودجه که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده باشد. ۵- و بالاخره خدای مهربان، حکیم ابوالقاسم فردوسی را رحمت کند و روح آن شاعر بلند آوازه را از بعضی‌ها نرنجاند که نیم بیت عالمانه «توانا بود هر که دانا بود» آن حکیم را به «توانا بود هرکه با ما بود»!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
سریالی که روایتی مستند- و البته با تلویحی نزدیک به تصریح- از نفوذ جاسوس آمریکا به دفتر رئیس‌جمهور داشته است. تصمیم غیرمنتظره آقای روحانی بلافاصله با اعتراض فراوان و گسترده‌ای در فضای مجازی و محافل سیاسی و اجتماعی روبرو شد. روزنامه ایران در یادداشت شتاب‌زده خود توضیح نداد که چرا «پیچ گزارش عملکرد بودجه عملیاتی»! آنهم بعد از آنهمه اعتراض به سریال گاندو؟! ۵- و بالاخره خدای مهربان، حکیم ابوالقاسم فردوسی را رحمت کند و روح آن شاعر بلند آوازه را از بعضی‌ها نرنجاند که نیم بیت عالمانه «توانا بود هر که دانا بود» آن حکیم را به «توانا بود هرکه با ما بود»!
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آرش فرزام صفت عصر امروز در همایش استانی روز صنعت و معدن و تجلیل از برگزیدگان این حوزه در رشت اظهار داشت: ارزش افزوده بخش صنعت در گیلان ۴ هزار ۷۰۰ میلیارد تومان است و ۲۶ درصد از سهم اشتغال این استان به بخش صنعت مربوط می‌شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان تولید ناخالص داخلی استان در بخش صنعت را ۱۷ درصد اعلام کرد و گفت: بیش‌ترین نرخ بهره‌دهی در گیلان متعلق به بخش صنعت است و صنایع قطعه‌سازی خودرو، سلولزی، فولاد و دارویی از قطب‌های تولید کشور محسوب می‌شوند. وی با بیان اینکه در سال گذشته به بیش از هزار مورد از مشکلات صنعتگران گیلانی در حوزه‌های مالیاتی و بیمه‌ای و سایر موارد رسیدگی شد خاطرنشان کرد: تلاش ما این بود که در حد اختیارات قانونی خود به موانع بخش صنعت گیلان رسیدگی کنیم. فرزام صفت بازدید از تمام شهرک‌های صنعتی استان گیلان را یکی از برنامه‌های مهم استانداری دانست و تاکید کرد: در سال‌های اخیر هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بین واحدهای تولیدی گیلان توزیع شده است و امیدواریم بتوانیم با تلاش و همدلی مشکلات را از سر راه برداریم. وی با بیان اینکه مهم‌ترین انتظار از دولت برداشتن موانع بر سر راه صنعتگران و تولیدکنندگان است بیان کرد: تاخیر بانک‌ها در پرداخت وام به تولیدکنندگان و صنعتگران مشکلات زیادی را برای آنها به‌وجود آورده است و بایستی در این زمینه تحولی اتفاق افتد.
عصر ایرانعصر ایران6 روز قبل
شهردار اسبق تهران گفت: ‌ من ماشینم را فروختم و پول آن را از حساب برداشتم تا خانواده استاد نتوانند از آن استفاده کنند در حالی که اصلا چنین چیزی صحت ندارد زیرا من از ۷ خرداد در بازداشت هستم و بیرون نرفتم تا بتوانم پولی را خارج کنم. به گزارش تسنیم، محمدعلی نجفی در ادامه ارائه دفاعیات خود در دومین جلسه محاکمه به نوشتن پاسخ استعلام سازمان بازرسی در خصوص تاسیس صندوق ذخیره اشاره کرد و گفت: من عصر روز قبل از حادثه از دو ساعت و نیم وقت گذاشتم و پاسخ سازمان بازرسی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان را تهیه کردم که اکنون نزد نماینده دادستان است و وقتی مأموران روز حادثه به منزل ما آمده بودند آن را پیدا کردند. بنابر این اگر قصدی برای قتل داشتم نمی‌نشستم پاسخ سازمان بازرسی را بنویسم. وی ادامه داد: حتی چند روز قبل برای خریدن منزل جدید به جمع کردن پولها و گرفتن وام با دو تن از دوستان صحبت کردیم و چند روز قبل از آن نیز به اخوی خود زنگ زدم و گفتم زندگی ما خوب است و نگران نباشید بنابر این قصد قتل نداشتم اما اختلافات ما به جایی رسیده بود که به این نتیجه رسیدم که باید جدا شویم.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
بنابر این کارت حمل سلاح را از روی قصور تمدید نکردم و فکر می‌کردم که تمدید آن ۱۰ ساله است. نجفی افزود: دو شب قبل از حادثه که به تدریج داشتیم وسایل را می‌چیدیم نوبت دیدن لباسهایی که اسلحه داخل آن بود رسید. در ادامه قاضی کشکولی به وجود یک دستنوشته بر روی میز ناهارخوری نجفی اشاره کرد که شهردار اسبق تهران گفت: بله، این دستنوشته که حدود ۲ برگه است من نوشتم. در ادامه قاضی کشکولی گفت: آن نامه‌ای که می‌گویید روی میز نهارخوری بود درست است و اکنون در پرونده موجود است. در ادامه جلسه فیلم دوربین‌های مداربسته از زمان خروج نجفی از منزل نشان داده شد و قاضی ۲ دقیقه تنفس اعلام کرد.
فراروفرارو6 روز قبل
اسلحه مجاز بودنجفی افزود: در مورد نگهداری و غیرمجاز بودن اسلحه بعدا توضیح می‌دهم زیرا مجاز بوده و آنرا تمدید کرده بودم. من قصد شلیک نداشتم. نجفی با بیان اینکه قصد کردم خودم را با آن اسلحه تنبیه کنم و بکشم، افزود: دوبار کنار ایشان رفتم و در وان نشستم. اینکه ۵ گلوله شلیک شده و ۴ تا به سقف خورده نشان دهنده این است که من با قصد شلیک نکردم بلکه غیرارادی بوده. اگر قصد قتل داشتم اصلا این مباحث پیش نمی‌آمد.
فراروفرارو6 روز قبل
خبر قتل همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران در تاریخ ۷ خردادماه امسال به تیتر اول رسانه‌های کشور تبدیل شد. گزارش لحظه به لحظه از جلسه دوم دادگاه قتل میترا استاد را در ادامه می‌خوانیم: دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح امروز چهارشنبه ۲۶ تیرماه به صورت علنی و به ریاست قاضی محمدی کشکولی رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران برگزار شد. دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در حالی آغاز شد که پسر میترا استاد در دادگاه حضور دارد. وی افزود: آقای نجفی شما وزیر سابق آموزش و پرورش بودید، نوک مداد را نشکسته‌اید که می‌گویید اشتباه کردم؛ شما آدم کشتید. این کارشناس اسلحه افزود: ۵ پوکه شلیک شده از این اسلحه نیز در صحنه جرم پیدا شده است.
فارسفارس6 روز قبل
دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به واگذاری اردوگاه شهید باهنر آموزش و پرورش گفت: قرار است به صورت فوری کمیته‌ای ویژه تشکیل شده تا نحوه واگذاری این ملک و بررسی خسارات احتمالی مشخص شود. تشکیل کمیته ویژه تعیین تکلیف واگذاری اردوگاه شهید باهنر آموزش و پرورش و خسارات احتمالیحجت‌الاسلام علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات عصر امروز این کمیسیون گفت: در نشست امروز وزارت آموزش و پرورش گزارشی را در خصوص اردوگاه شهید باهنر ارائه کرد. وی افزود: ‌اردوگاه شهید باهنر آموزش و پرورش یک میلیون ۸۰۰ هزار متر وسعت دارد که به یک شرکت واگذار شده است. دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ‌روزگاری اموال معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان به تاراج رفت و روزگاری ما شاهد خسارات احتمالی و فراوان واگذاری ملک اردوگاه شهید باهنر بوده‌ایم که شاید از خسارات صندوق ذخیره فرهنگیان بیشتر بود. سلیمی در پایان گفت: سال گذشته موضوع واگذاری اردوگاه شهید باهنر در مجلس از سوی بنده مطرح شد و امروز با تشکیل این کمیته ویژه باید هر چه سریع‌تر تکلیف این ملک مشخص شود.

به انتهای لیست رسیدید