آخرین و مهم‌ترین اخبار صنعت

اخبار « صنعت »

دنیای خودرودنیای خودرو3 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، فرشاد مقیمی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشستی با حضور نمایندگانی از انجمن‌ها و تشکل‌های صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی گفت: «توجه به داخلی‌سازی صنعت قطعه ازجمله نکات کلیدی است که در عبور ایران از شرایط تحریمی بسیار راهگشاست.» معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن‌و‌تجارت به ایجاد نمایشگاه‌های دائمی در ساپکو و سازه‌گستر سایر استان‌ها اشاره و بیان کرد: «از همه افرادی که توانایی ساخت داخل قطعات در صنعت خودرو را دارند، دعوت می‌کنیم و آماده هستیم حمایت‌های دولتی را براین موضوع متمرکز کنیم.»
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
۱-شاید جز سال‌های برنامه سوم توسعه (۸۴-۷۹) در کمتر دوره‌ای پس از انقلاب شاهد وجود سیاست مشخص صنعتی در کشور بوده‌ایم. (دنیای اقتصاد- ۳۰/ ۱۱/ ۹۷) ۲- حدود هفت سال از تاسیس وزارت «صنعت، معدن و تجارت» می‌گذرد و این وزارتخانه اصلی متولی صنعت کشور فاقد نمودار و تشکیلات سازمانی قانونی بوده و بارها عزم تغییر وضعیت و تفکیک آن شده است. تفکیکی که مغایر اهداف توسعه‌ای کشور و الزامات قانونی موجود به خصوص سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و قانون برنامه ششم توسعه در راستای حمایت از نگرش یکپارچه به صنعت و تجارت یا کشاورزی و تجارت است. در مجموع به نظر می‌رسد تدوین سیاست‌های صنعتی با مشارکت ذی‌نفعان در نهادها و تشکل‌های بخش خصوصی و افراد و نهادهای کارشناسی داخلی و بین‌المللی و در ادامه، تعریف ساختار سازمانی صنعت کشور بر اساس این سیاست‌های مدون، دوگانه‌ای گره‌گشا از این معضل دیرین است. اقداماتی که می‌تواند امر توسعه صنعتی را از محاق و بلاتکلیفی رهایی بخشد و افقی نو در سال پیش رو بر اقتصاد و صنعت و کسب‌و‌کار بنگاه‌ها بگشاید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ماه قبل
از منظر اقتصاد سیاسی نیز چه در ابعاد ملی و چه بین‌المللی، قدرت ملی از ناحیه تولید صنعتی درحال کاهش است. من پیشنهاد می‌کنم در تدوین این طرح نیم نگاهی هم به سه برنامه توسعه صنعتی قبل داشته باشید که دوباره‌کاری نشود. چنانچه تولید صنعتی سودآور باشد، سرمایه‌ها هم به سوی آن گرایش پیدا می‌کنند و حجم سرمایه‌گذاری بیشتر می‌شود. در ضمن آیا ما در کشورمان استراتژیست در سطح ملی داریم که استراتژی صنعتی بنویسد؟ نداریم و تربیت هم نکردیم. پتروشیمی ما به گاز وصل است؛ اگر صادرات این صنعت بدون معافیت مالیاتی نتواند سرپا باشد، درهای کل صنعت کشور را باید ببندیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 ماه قبل
«سی و یکمین نشست کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران» به بررسی مسائل و چالش‌های شهرک‌های صنعتی کشور اختصاص یافت. وعده سر خرمنپس از ارائه این گزارش، نوبت به فعالان اقتصادی رسید تا دیدگاه‌های خود را درباره وضعیت شهرک‌های صنعتی بیان کنند. ضمن آنکه به نظر ‌می‌رسد بی‌ثباتی مدیریتی در شرکت شهرک‌های صنعتی ناشی از عدم تمرکز و توجه دولت به این بخش است. او افزود: اکنون در شهرک صنعتی پایتخت، قریب ۲۰۰ واحد صنعتی با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت ‌می‌کنند. غلامحسین ‌هاشمیه، مدیرعامل شهرک صنعتی سالاریه نیز خواستار اولویت‌بندی یا زمان‌بندی مشخص توسط شرکت شهرک‌ها جهت پاسخگویی به تعهدات و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز شهرک‌های صنعتی شد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
وی با بیان اینکه توجه به صادرات غیر نفتی بعنوان یکی از پیشران‌های رونق تولید داخل بسیار کار ساز است، افزود: امروز واحد‌های زیادی در داخل کشور از نظر قیمت و کیفیت به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلبا کالا‌های خارجی هستند. معاون اول رئیس جمهوری یادآور شد: توجه به صادرات غیر نفتی ضمنمی‌تواند باعثآوری و رونق تولید داخل شود. وی در ادامه یکی دیگر از پیشران‌های رونق تولید داخل را صنعت ساختمان عنوان کرد و افزود: ساختمان اگر رونق یابد، ۱۲۰ رشته صنعتی دیگر را نیز از رکود خارج خواهد کرد وباید در خصوص سرعت بخشیدن به رونق بازاربرنامه‌ای مدون و ویژه داشته باشد. جهانگیری توجه به رشته‌های صنعتی از جمله پتروشمی، سازی، واگن سازی ورا یکی دیگر از پیشران‌های رونق تولید داخل عنوان کرد و یادآور شد: رونق هر کدام از این رشته‌های صنعتی که به دنبال خود حداقل ۱۰۰ واحد صنعتی را همراه دارند، نقش بسزایی در سرعت بخشیدن به تولید داخل دارد. وی در ادامه صنعت واگن سازی وعمومی را یکی از اولویت‌های صنعتی کشور دانست و گفت: صنعت واگن سازی از نظر رفاه، سلامت، مسائل زیست محیطی، کاهشانرژی بسیار مهم و مورد توجه است. معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکهدر سال ۹۵ در حدود ۲ میلیاردبرای توسعه و فعال سازی صنعت واگن سازی از فاینانس کشوراختصاص داده است، اضافه کرد: ۲ هزار واگن قطار شهری طی پنج سال گذشته در اختیار حمل و نقل عمومی هشت کلانشهر کشور قرار داده شده است. وی ادامه داد: امروز صنعت واگن سازی کشور از نظر طرحی، مهندسی و تولید به نقطه‌ای رسیده است که تمام نیاز‌های داخل و حتی منطقه را تأمین می‌کند و این صنعت باید با همین سرعت پیش رود. جهانگیری تصریح کرد: نوسانات بازار ارز و تحریم‌های ظالمانه باعث قطع شدن خط فاینانس صنعت واگن سازی شده که همین امر موجب اختلالاتی در این صنعت شده است. وی در پایان یادآور شد: وزارت صنعت، و سیستم بانکی کشور باید ساز و کاری برای کمتر آسیب دیدن صنایع از جمله واگن سازی از نوسانات بازار ارز را ایجاد کنند. اسحاق جهانگیریرئیس جمهوری امروز (دوشنبه) از شرکت واگن سازی تهران در مجموعه بزرگ فتح آباد شهرری بازدید کرد.
ایرناایرنا4 ماه قبل
وی گفت: بازسازی و نوسازی خط تولید واحدهای صنعتی از دیگر اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت است. وی افزود: همچنین برای افزایش میزان صادرات و یا واردات برای حمایت از تولید کنندگان تغییراتی را در تعرفه این بخش ایجاد کرد. معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به دستور رییس جمهوری مقرر شد ۴۰۰ هزار میلیارد ریال در بخش تولید کشور هزینه شود. وی توجه به سرمایه در گردش را از دیگر بخش‌های مورد نظر دولت بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه حفظ سطح تولید قبلی بسیار مورد اهمیت است در برخی موارد تولید کنندگان تا ۲ برابر سرمایه در گردش نیاز دارند به همین منظور رییس جمهوری این مبلغ را برای کمک به نقدینگی تولید کنندگان در نظر گرفته است. معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به خوزستان از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز و شهرک صنعتی شوشتر دیدن و مشکلات این واحدها را بررسی کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به منظور بررسی و رفع مشکلات منطقه سیلزده لرستان امروز وزیر صمت وارد استان شد در ادامه اخبار مرتبط با سیلاب لرستان را می‌خوانیم. بازدید وزیر صنعت از مناطق سیل‎زده پلدختروزیر صنعت از مناطق سیل‎زده پلدختر بازدید کرد. به گزارش ایسنا، رضا رحمانی با هدف بازدید و بررسی طرح‎های صنعتی و معدنی و به خصوص وضعیت واحدهای صنفی و تولیدی خسارت دیده از سیل اخیر استان وارد شهرستان پلدختر شد. وزیر صمت وارد لرستان شدوزیر صنعت، معدن و تجارت وارد لرستان شد. به گزارش ایسنا، رضا رحمانی به منظور بررسی وضعیت صنعت در مناطق سیل‎زده وارد لرستان و شهرستان پلدختر شد.
فارسفارس1 ماه قبل
کارشناس حوزه برنامه‌ریزی صنعت گفت: به جای صحبت از استراتژی توسعه صنعتی باید به فکر تامین نقدینگی بخش صنعت باشیم. وی ادامه داد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای رونق تولید در سال جاری و سال‌های آینده باید توجه داشته باشیم که صنعت یک بنگاه نیست، بلکه نظام صنعتی از چند بخش مهم از جمله واحدهای عملیاتی و واحدهای بخش غیردولتی تشکیل می‌شود. مردوخی با بیان این‌که با وجود برخورداری کشور از منابع طبیعی سرشار و نیروی انسانی، فضای مناسبی برای شکوفایی صنعتی وجود نداشته است. این صاحب‌نظر حوزه برنامه‌ریزی صنعت توضیح داد: فقدان نظام تدوین شایسته ازجمله عوامل اصلی بازدارنده توسعه صنعتی کشور است و باید در قوانین و آیین‌نامه‌ها تجدیدنظر شود. وی اضافه کرد: باید برنامه مدیریت تغییر در کشور اجرایی شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
مامور اجرای این ماموریت‌ها نیز معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند. تصویری که در صورت محقق شدن، رونق مشاغل، توسعه سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت خارجی و کاهش هزینه‌های مبادله را به ارمغان خواهد آورد. مطابق با چارچوب‌بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت در فهرست جدید اولویت‌بندی شده این وزارتخانه، ۱۵ اولویت باید در دستور کار متولیان صنعت کشور قرار گیرد که در ادامه این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌اند. سیاست‌های صنعتی ۹۸معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ستاد اقتصاد مقاومتی، ۱۵ پروژه ویژه وزارتخانه متبوعش در سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد. اما «توسعه تولید و تجارت صنایع نساجی و پوشاک» سومین اولویت صنعتی وزارت صمت برای سال ۹۸ است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
کسب نخستین مدال صنعت سبز در دامداری‌های کشور برای شرکت کشت و صنعت و دامپروری فارس، تنها تندیس زرین برگزیده سبز در حوزه لبنی برای شرکت پگاه فارس، تندیس سیمین برای پگاه خراسان، آذربایجان غربی و پگاه اصفهان از افتخارات کسب شده پگاه در بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز است. به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، در بیست همایش ملی صنعت و خدمات سبز که به منظور تشویق واحدهای صنعتی خدماتی برای فراهم آوری بستر مناسب فعالیت‌های سازگار محیط زیستی هر ساله برگزار می‌شود، از ۱۳ واحد صنعتی و ۳ واحد خدماتی سبز در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان حفاظت محیط زیست تجلیل به عمل آمد. در این مراسم، شرکت‌های زیر مجموعه شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) با کسب پنج عنوان، خود را به عنوان سرآمدان رعایت ضوابط زیست محیطی در تولید و ارائه خدمات معرفی کردند. بر این اساس، شرکت کشت و صنعت و دامپروری فارس موفق به کسب نخستین مدال صنعت سبز در دامپروری‌های کشور، شرکت پگاه فارس موفق به کسب تندیس زرین، شرکت پگاه خراسان، اصفهان و آذربایجان غربی هم موفق به کسب تندییس سیمین شدند. ۲۵۳ واحد صنعتی و خدماتی در این بیستمین همایش ملی صنعت وخدمات به صورت خود اظهاری میزان رعایت ضوابط زیست محیطی در تولید و خدمات را به ارزیابی گذاشتند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
وی با بیان این نکته که بهره‌وری باید از سطوح ابتدایی آموزش مورد توجه قرار گیرد، افزود: ارتقای بهره‌وری در تولید و منابع انسانی نیازمند عزم ملی و اراده همه جانبه است که در این میان، نقش مردم بسیار کلیدی است. قبادیان تاکید کرد: باید به‌صورت علمی و با استفاده از مدل‌های تجربه شده و با کمک سازمان‌های با تجربه درخصوص بهره‌وری نظیر سازمان مدیریت صنعتی، بهره‌وری در حوزه صنعت را ارتقا بخشیم. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری در زمینه اجرای چرخه بهره‌وری در صنعت میان سازمان مدیریت صنعتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: درخصوص این تفاهم‌نامه از تمامی سازمان‌های دولتی و مردم نهاد می‌خواهیم که در اجرایی شدن آن کمک کنند تا قدم‌های مطلوبی برداشته شود. مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی گفت: تمرکز بیش از حد بر بهره برداری، اغلب باعث می‌شود یک سازمان دید بلندمدت خود را از دست بدهد؛ همچنین تاکید بیش از حد بر اکتشاف، به معنی ساخت کسب‌وکار آینده به قیمت از دست دادن آن در امروز است. وی با برشمردن نمونه‌هایی از رویکرد دوسوتوانی در شرکت‌ها که باعث افزایش بهره‌وری می‌شود، گفت: هنر دوسوتوانی، داشتن ظرفیت دستیابی همزمان به بهره برداری و بهره‌وری یا عملکرد عالی در فعالیت‌های روزانه، همچنین اکتشاف به معنای توانایی سازمان برای نوآوری و تغییر در واکنش به تقاضای متغیر محیط است.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، عدم کارایی مدیریت بود یا تحریم؟ هر چه بود؛ تولید خودرو روز به روز روند کاهشی داشت. افت تولید روزانه از ۳ هزار دستگاه به چیزی حدود ۳۰ دستگاه، پیامی جز «نابودی صنعت خودرو» نداشت. فرو چاله کاهش تولید آنچنان عمیق و مهیب است که می‌تواند اثرات مخرب آن از فضای صنعت به مرزهای اقتصادی و اجتماعی هم برسد. آبشخور هزاران شغل و صدها رشته صنعتی منوط به صنعت خودروسازی است. کاهش تولید در صنعت قطعه‌سازی، تولید خودرو را کاهش داد و به طریق اولی مردم را راهی خیابان‌ها کرد.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان از افتتاح نمایشگاه «رونق تولید» در این استان خبر داد و گفت: کردستان جایگاه صنعتی ضعیفی دار، اما به لحاظ صنعتگر، استعدادهای زیاد و صنعتگران قوی در سطح کشور دارد که محصولات خود را با کیفیت بسیار مطلوبی به بازار ارائه می‌کنند. وی تاکید کرد: امسال با توجه به شعار سال، مبنی بر رونق تولید، تولید کننده باید بتواند خود را مطرح کند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان، بیان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی پتانسیل‌های تولید و فناوری استان کردستان است، همچنین تولید کنندگان می‌توانند در این نمایشگاه نیاز بازار را شناسایی کرده و قدرت کیفیت کالای خود را نیز به نمایش بگذارد. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان بیان کرد: نمایشگاه «رونق تولید استان کردستان» با حضور ۱۱۰ تولید کننده داخلی و در ۸۳ غرفه از ۲۷ تا ۳۱ خردادماه در محل نمایشگاه‌های دائمی استان کردستان برپا شده است. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان یکی از مشکلات استان کردستان آماده نکردن و عدم فرهنگ سازی لازم بین مردم برای پذیرش فضای صنعتی دانست و یادآور شد: اگر ما بخواهیم که یک بخش کشاورزی پیشرفته و یا گردشگری موفق و استفاده بیشتر از معادن داشته باشیم باید به بخش صنعت نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

در صنعت خودرو؛ خبرهای خوشی در راه است

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
وی در دور اول تحریم‌های خود که از نیمه مرداد ماه اعمال شد، صنعت خودروی ایران را هدف قرار داد که با خروج شرکای خارجی صنعت خودرو به‌ویژه دو شرکت فرانسوی پژو و رنو همراه بود. این اتفاق صنعت خودرو را تحت تأثیر قرار داد و در چند ماهه اخیر با افت تیراژ تولید خودرو همراه بود، اما جدیدترین اخبار به دست آمده حاکی از آن است که بزرگترین خودروساز داخلی به خوبی از پس تحریم‌ها برآمده و در حال ضدحمله و اجرای برنامه‌های خود برای غلبه بر فشارهای خارجی است. در این بازدید هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرده که «طبق فرمایشات حضرت آقا به این خارجی‌ها نمی‌شود اطمینان کرد و این شرکت یک مشت دشمنان را با دو مشت پاسخ خواهد داد». یکه‌زارع وعده داده که منتظر پاسخ ایران خودرو به تحریم‌ها باشید. در این شرایط جدیدترین اخبار به دست آمده حاکی از آن است که به زودی اخبار خوشی از اقدامات انجام شده از سوی ایران خودرو برای مقابله با تحریم‌ها و اقدامات خصمانه آمریکا منتشر خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
رضا رحمانی در حاشیه بازدید از برخی از واحدهای صنفی و مناطق سیل زده پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه بر اثر سیلاب اخیر خسارت‌های جبران‌ناپذیری به واحدهای صنفی، صنعتی و معدنی و زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی کشور وارد شده است. وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌ها تاکنون سیل نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان به زیر بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت کشور خسارت وارد کرده و البته هنوز هم برآورد کامل نشده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اینکه در جریان سیل اخیر به ۶۹ شهرک صنعتی کشور آسیب وارد شده است، افزود: در حوزه نحوه حمایت از واحدهای صنفی، صنعتی و معدنی آسیب‌دیده در حال جمع‌بندی هستیم و در روزهای آینده در جلسه هیات دولت تصمیم‌گیری نهایی صورت خواهد گرفت. وی عنوان کرد: برآورد کامل میدانی از میزان خسارت‌ها انجام شده است و به تفکیک به صنوف، واحدهای صنعتی و معدنی کمک خواهد شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: به‌عنوان نمونه پیشنهاد دو سال استمهال و بخشودگی مالیاتی برای واحدهایی که بیش از ۵۰ درصد آسیب دیده‌اند به هیات‌دولت ارجاع خواهد شد.
فردا نیوزفردا نیوز2 ماه قبل
با گچ برای خویش مجسمه‌های بسیار زیبای درست میکردن البته امروز صنعت گچ گسترده هم شده. با گچ برای خویش مجسمه‌های بسیار زیبای درست میکردن البته امروز صنعت گچ گسترده هم شده. صنعت گچ ایران با وجود اینکه بیشترین ذخایر سنگ گچ را دارد بسیار مطلوب نیست زیرا صنعت امروزه محصولاتی با کیفیت بالا نیازمند است. گچ قالب سازیگچ قالب سازی که یکی از انواع گچ‌های گچ صنعتی است امروزه کاربردهای فراوانی دارد. گچ قالب سازی روش تولید آن با سایر محصولات گچ متفاوت خواهد بود و این گچ نیازمند ویژگی‌های است که بتوان از آن به عنوان یک قالب استفاده کرد.
ایرناایرنا4 ماه قبل
چرخ صنعت فروسیلیس در استان همدان همیشه گرم بوده و هست و برای گشایش فصلی دیگر در این صنعت، لحظه‌ها به شماره افتاده است تا بار دیگر با افتخار آغاز به کار واحدهایی دیگر از صنعت فروسیلیس در این استان با دستان معاون اول رییس جمهوری رقم بخورد. در شرایطی که سایه تحریم‌ها بر سر بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی سنگینی می‌کند، صنعت فروسیلیس ملایر در استان همدان اما تاکنون از این معرکه در امان مانده و تلاش می‌کند تا تنور صنعتش را گرم نگه دارد و این افتخار که ایران را در واردات این کالا بی نیاز می‌کند، در چهل سالگی انقلاب نصیب خود کند. تولد صنعت فروسیلیس در ملایر در جنوب استان همدان از سال ۸۹ در شهرک صنعتی جوکار با حجم سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیارد ریال آغاز شد و پایه‌های این صنعت با استقرار واحدهای فروسیلیس در ۹۵ هکتار مساحت این شهرک در کنار ۶ شهرک صنعتی این شهرستان بنا شد. این شرکت بزرگ صنعتی در مرحله نخست سرمایه گذاری در حدود ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده است و زمینه اشتغال برای ۱۲۰ تن در این واحد بزرگ صنعتی نیز مهیا شده است. این برگی دیگر از افتخار صنعت فروسیلیس استان همدان در شهرستان ملایر است که در چهل سالگی انقلاب در صنعت فروسیلیس ورق می‌خورد و به خود می‌بالد که مدل صنعت استان شده است و پرشتاب روند توسعه خود را طی می‌کند.
ایرناایرنا4 ماه قبل
چرخ صنعت فروسیلیس در استان همدان همیشه گرم بوده و هست و برای گشایش فصلی دیگر در این صنعت، لحظه‌ها به شماره افتاده است تا بار دیگر با افتخار آغاز به کار واحدهایی دیگر از صنعت فروسیلیس در این استان با دستان معاون اول رییس جمهوری رقم بخورد. در شرایطی که سایه تحریم‌ها بر سر بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی سنگینی می‌کند، صنعت فروسیلیس ملایر در استان همدان اما تاکنون از این معرکه در امان مانده و تلاش می‌کند تا تنور صنعتش را گرم نگه دارد و این افتخار که ایران را در واردات این کالا بی نیاز می‌کند، در چهل سالگی انقلاب نصیب خود کند. تولد صنعت فروسیلیس در ملایر در جنوب استان همدان از سال ۸۹ در شهرک صنعتی جوکار با حجم سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیارد ریال آغاز شد و پایه‌های این صنعت با استقرار واحدهای فروسیلیس در ۹۵ هکتار مساحت این شهرک در کنار ۶ شهرک صنعتی این شهرستان بنا شد. این شرکت بزرگ صنعتی در مرحله نخست سرمایه گذاری در حدود ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده است و زمینه اشتغال برای ۱۲۰ تن در این واحد بزرگ صنعتی نیز مهیا شده است. این برگی دیگر از افتخار صنعت فروسیلیس استان همدان در شهرستان ملایر است که در چهل سالگی انقلاب در صنعت فروسیلیس ورق می‌خورد و به خود می‌بالد که مدل صنعت استان شده است و پرشتاب روند توسعه خود را طی می‌کند.
فارسفارس1 ماه قبل
فارس: در مورد ظرفیت‌های حوزه برق در استان زنجان بفرمایید، استان زنجان درحوزه تامین و توزیع برق چه میزان ظرفیت دارد. اله‌مرادی با اشاره به اینکه برق تولید شده در نیروگاه‌ها به صورت مستقیم امکان تامین انرژی برای مصرف‌کنندگان را ندارند، بیان کرد: این برق باید توسط ترانس‌های افزاینده تبدیل به انرژی مصرفی شوند که شرکت‌های برق منطقه‌ای وظیفه انتقال برق تولید شده را به مراکز نیازمند برق برعهده دارند. وی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار کیلومتر طول شبکه توزیع برق استان زنجان است، افزود: تعداد ۹ هزار و ۸۲۱ دستگاه پست‌های برق در استان زنجان فعال است. مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به اینکه مصرف برق در کشور رشد بیش از ۵ درصدی دارد، اضافه کرد: باید نیروگاه‌های جدیدی برای تولید برق در نظر گرفته شود. فارس: از جایگاه شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان و پروژه‌های در دست اقدام این شرکت بفرمایید.
ایرناایرنا2 ماه قبل
راضیه علیرضایی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: سال گذشته ۴۴۳ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با سرمایه گذاری ۴۲ هزار و ۱۳۶ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان صادر شد. وی اظهار کرد: سهم استان خراسان رضوی در حوزه پروانه‌های بهره برداری صنعتی سال ۱۳۹۷در کل کشور از نظر تعداد ۶ درصد، از نظر سرمایه گذاری هفت درصد و از نظر اشتغالزایی ۹ درصد است. * رشد سرمایه گذاری در جوازهای تاسیس و طرحهای توسعه صنعتیرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: سال گذشته یک هزار و ۶۷۱ فقره جواز تاسیس طرح‌های توسعه صنعتی با سرمایه گذاری ۸۱ هزار و ۷۶۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۵ هزار و ۶۰۴ نفر در این استان صادر شد. علیرضایی اظهار کرد: مقایسه این ارقام نشان دهنده کاهش ۶٫۹ درصدی تعداد جوازهای تاسیس و طرح‌های توسعه صنعتی، افزایش ۴۵٫۸ درصدی سرمایه گذاری و کاهش ۱۴٫۵ درصدی اشتغالزایی آنهاست. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: سهم این استان از جوازهای تاسیس و طرح‌های توسعه سال گذشته در کشور از نظر تعداد ۶٫۹ درصد، از نظر سرمایه گذاری ۳٫۱ درصد و از نظر اشتغالزایی ۶٫۵ درصد است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی اظهار داشت: سهم استان خراسان رضوی در حوزه پروانه‌های بهره برداری صنعتی سال ۱۳۹۷در کل کشور از نظر تعداد ۶ درصد، از نظر سرمایه گذاری هفت درصد و از نظر اشتغالزایی آنها ۹ درصد است. * رشد سرمایه گذاری در جوازهای تاسیس و طرحهای توسعه صنعتیرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در سال گذشته هزار و ۶۷۱ فقره جواز تاسیس واحد و طرحهای توسعه صنعتی با سرمایه گذاری ۸۱ هزار و ۷۶۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۳۵ هزار و ۶۰۴ نفر در این استان صادر شد. وی اظهار داشت: مقایسه این ارقام نشان دهنده کاهش ۶٫۹ درصدی تعداد جوازهای تاسیس و طرحهای توسعه صنعتی، افزایش ۴۵٫۸ درصدی سرمایه گذاری و کاهش ۱۴٫۵ درصدی اشتغالزایی آنهاست. وی افزود: سهم خراسان رضوی از جوازهای تاسیس و طرحهای توسعه سال گذشته در کشور از نظر تعداد ۶٫۹ درصد، از نظر سرمایه گذاری ۳٫۱ درصد و از نظر اشتغالزایی آنها ۶٫۵ درصد است. * وضعیت طرحهای صنعتیرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طرحهای صنعتی با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد در این استان شامل ۳۱۰ طرح با پیش بینی سرمایه گذاری ۵۹ هزار و ۲۴۱ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۱۳ هزار و ۶۴۶ نفر است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز سه شنبه وارد لرستان شد. بازدید و بررسی وضعیت واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی آسیب دیده از سیل پلدختر و شهرستان‌های استان، شرکت در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی از دیگر برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت است. ‌همچنین طی این سفر طرح تولید کاغذ از سنگ در شهرستان الیگودرز با حضور رضا رحمانی کلنگ زنی خواهد شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
مقایسه این ارقام با مدت مشابه سال ۹۶ نشان دهنده افزایش ۸۱٫۱ درصدی در سرمایه گذاری و ۲۱٫۱ درصدی در اشتغال است. بنابر این آمارها از تعداد پروانه بهره برداری صادره، ۲ هزار و ۵۹۱ فقره آن ایجادی و ۲ هزار و ۲۷۲ فقره آن توسعه‌ای بود. پروانه بهره برداری ایجادی برای راه اندازی واحدهای جدید صنعتی صادر می‌شود. برپایه آمارهای وزارت صنعت، متوسط سرمایه گذاری برای ایجاد یک واحد در این دوره ۹۷٫۷ میلیارد ریال بود و علت بالا بودن این رقم سرمایه گذاری انجام شده در واحد نفت «ستاره خلیج فارس» است و با کسر سرمایه گذاری این واحد، متوسط سرمایه گذاری در دوره یاد شده ۵۳٫۲ میلیارد ریال است. بیشترین پروانه بهره برداری صادره با تعداد ۷۴۷ فقره مربوط به محصولات از لاستیک و پلاستیک است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا از خانه ملت، سیدجواد حسینی کیا در تشریح نشست امروز- یکشنبه- کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: دستور کار نخست کمیسیون، بررسی طرح استفساریه بند (ب) ماده (۵۹) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی درباره معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و معدنی بود. نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: در این استفساریه سوال شده بود که آیا این معافیت مالیاتی برای پیش از سال ۹۰ نیز اجرایی است؟ که پس از بحث و بررسی براساس رای اعضای کمیسیون مشخص شد این قانون مشمول سال‌های پیش از سال ۹۰ نمی‌شود. وی با اشاره به دومین دستور کار کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بیان کرد: در این دستور مقرر شد چاپخانه‌ها از وزارت فرهنگ منفک و به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار شوند. حسین کیا ادامه داد: اگرچه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی نظارت بر محتوای محصولات نهایی چاپخانه‌ها است اما موارد فنی به وزارت صمت واگذار شد؛ در واقع چاپخانه‌ها جزو اصناف محسوب می‌شوند. سیام*۳۰۶۱*۱۵۳۵انتهای پیام /*
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح در دست اجرای آهک هیدراته پلدختر، در سخنانی بر لزوم تسریع در روند اجرایی پروژه تاکید کرد و مقرر شد تا هر چه سریع‌تر شرایط برای سرعت گرفتن عملیات اجرایی طرح مهیا شود. وی، ادامه داد: با توجه به خسارت‌های بسیار شدید سیل به شهرستان پلدختر از تمام ظرفیت خود برای تسریع عملیات اجرایی طرح آهک هیدراته پلدختر استفاده خواهیم کرد. بنابر این گزارش، این طرح دارای ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن آهک صنعتی و هیدراته در فاز اول بوده و سرمایه گذاری پیش بینی شده آن بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است که توسط شرکت وابسته ایمیدرو در حال اجرا است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: بارندگی مناسب و اقدامات صنایع در خصوص نصب فیلتراسیون و سیستم تصفیه فاضلاب و اقدامات زیست محیطی از شمار روزهای ناسالم اراک کاسته است. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: ذرات معلق نیز منشا داخلی و خارجی دارد و ریزگردهای خارجی مشمول همه شهرها چه صنعتی و غیر صنعتی می‌شود. وی تاکید کرد: هوای پاک و محیط زیست سالم با رشد اجتماعی مردم به مطالبه زیست محیطی عمومی تبدیل شده است. فرماندار خمین نیز در آیین معارفه رئیس جدید محیط زیست خمین گفت: سلامت و حفاظت محیط زیست ارتباط تنگاتنگ با حیات سالم دارد و همان‌گونه که بهداشت و پیشگیری مقدم بر درمان است، داشتن فضای سالم و محیط زیست مناسب نیز مقدم بر جبران خسارت‌های ناشی از محیط زیست آلوده است. وی ادامه داد: اقدامات موثری در راستای نهادینه کردن فرهنگ حفاظت محیط زیست و کاهش آلودگی زیست محیطی در این شهرستان صورت گرفته است.
فارسفارس1 ماه قبل
مهندس مسعود مختاری، شهردار قدس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرقدس ضمن اشاره به اینکه احساس و فلسفه وجودی هر شهر کارکردها و زیربنای فعالیت‌ها و کاربردهای آن شهر را مشخص می‌سازد، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر قدس یکی از قطب‌های صنعتی استان تهران می‌باشد و اختلاط کاربری‌های صنعتی و مسکونی آن بیش از هر جای دیگری محسوس است نیاز است تا این شهر با برجسته سازی هویت صنعتی خود به یک برند در این زمینه تبدیل شود. وی افزود: این نمایشگاه دائمی تخصصی صنعت که یکی از نیازهای اساسی شهر می‌باشد به این دلیل مورد توجه قرار گرفته است تا صنعتگران بومی شهر قدس بتوانند توانمندی‌ها و دانش خود را در سطح منطقه مطرح نمایند و برای انجام پروژه‌های مهم و طرح‌های تخصصی از توانایی آنها بهره گیری شود. شهردار قدس در ادامه بیان کرد: شورای اسلامی شهر مصوبه‌ای را در خصوص تخصیص ۱۵ هکتار از زمین برای این منظور در سال گذشته داشته است که ما پیگیر اجرای این طرح با همکاری بخش خصوصی هستیم. شهردار قدس در پایان تصریح کرد: شهر قدس دارای فلسفه وجودی صنعتی است و ما این موضوع را یک فرصت برای شهر می‌دانیم که اکنون با عدم رسیدگی صحیح از سوی مدیریت مجموعه صنعتی به یک ضعف نیز تبدیل شده است و علی رغم اینکه شهرداری‌ها نمی‌توانند مطابق قانون به شهرک‌های صنعتی ورود نمایند اما به دلیل اخلاط کالبدی، ما آماده هرگونه توافقی برای خروج از وضعیت کنونی شهر هستیم و از هیات مدیره شهرک صنعتی برای برگزاری جلساتی در این خصوص دعوت می‌نماییم. انتهای پیام/ش/الف۳۰/
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، سفر وزیر صمت از مناطق سیلزده پلدختر آغاز می‌شود و چندین واحد صنعتی و صنفی آسیب دیده توسط وی بازدید خواهد شد. برگزاری جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و ستاد رونق تسهیل در خرم آباد از دیگر برنامه‌های رحمانی به لرستان است. عصر امروز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید کاغذ از کربنات کلسیم با حضور وزیر صمت در شهرک صنعتی الیگودرز نیز آغاز می‌شود. ۱۵۰۰ واحد صنعتی در لرستان وجود دارد. ۷۲۶۹/۶۰۶۰انتهای پیام /*
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی به پیگیری موضوع معافیت‌های مالیاتی در شهرک‌های صنعتی اشاره و گفت: و امیدواریم بتوانیم با به نتیجه رساندن این موضوع خدمت بزرگی به صنعتگران البرز کرده باشیم. وی ادامه داد: در خرداد ۹۸ با حضور بخش خصوصی مرکز لجستیکی شهرک صنعتی اشتهارد برای بارگیری و باراندازی کالاهای صنعتی راه اندازی می‌شود. مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز به راه اندازی تصفیه خانه این شهرک صنعتی اشاره و خاطرنشان کرد: این تصفیه خانه با جدید‌ترین ماشین آلات و بر اساس تکنولوژی‌های روز اروپا به دستان توانمند متخصصان داخلی ساخته شده است. بزازی پور فرشی ادامه داد: با راه اندازی این طرح در اواخر فروردین ماه ۹۸ بسیاری از مشکلات ریست محیطی شهرک صنعتی اشتهارد برطرف می‌شود. بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در البرز فعال هستند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به خبرگزاری صدا و سیما از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ ​ محسن صالحی‌نیا با بیان این مطلب در نشست با اعضای شورای سیاستگذاری صنعت بسته‌بندی کشور در دانشگاه صنعتی شریف افزود: تنوع بسته‌بندی، به‌خصوص در صنایع غذایی و دارویی بسیار بارز است و نقش بسته‌بندی در بسیاری از تولیداتی که امروز در سطح دنیا عرضه می‌شود، بیش از ۷۰ درصد است که این سهم در ساختار قیمت فروش و بازاریابی عمده است. وی با اعلام این‌که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سطح سیاستگذاری، حمایت و پشتیبانی لازم را برای بسترسازی این صنعت انجام می‌دهد، اضافه کرد: نسبت به ضرورت‌های وجود این صنعت و قابلیت آن در ایجاد ارزش افزوده، صادرات و تأمین نیاز بازار اشراف کامل داریم و در این راستا از طراحان و تولید کنندگان آن حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد. رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با یادآوری این‌که در توسعه خوشه‌های صنعتی، صنعت بسته‌بندی را نیز بسیار جدی گرفته‌ایم، گفت: هم از مسیر حمایتی توسعه خوشه‌ای و هم از مسیر حمایت از واحد‌های کوچک و متوسط به‌عنوان دستگاه سیاستگذار از این صنعت پشتیبانی لازم را انجام می‌دهیم. صالحی‌نیا در پایان بر ایجاد سازوکار‌های انگیزشی از طریق برقراری مشوق‌ها و استفاده از جوانان خلاق با تحصیلات عالیه در صنعت بسته‌بندی تأکید کرد.

به انتهای لیست رسیدید