صنعت ایران

صنعت ایران

فارسفارس17 ساعت قبل
کارگاه علوم شناختی و جذب مخاطب ۲۷ شهریور ماه در مرکز تحقیقات صدا و سیما برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کارگاه علوم شناختی و جذب مخاطب ۲۷ شهریور ماه در مرکز تحقیقات صدا و سیما برگزار می‌شود. در این کارگاه علی بنیادی‌نائینی، عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و امین هاشمی به تشریح سرفصل‌های این کارگاه می‌پردازند. کارگاه علوم شناختی و جذب مخاطب ساعت ۹ تا ۱۲ در سالن جلسات مرکز تحقیقات صدا و سیما برگزار می‌شود و این کارگاه یکی از کارگاه‌های علمی و تخصصی نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه است. لازم به ذکر است، نخستین کنفرانس ملی علوم شناختی و رسانه مهر ماه امسال برگزار می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، میر رضا مجیدی امروز در این باره در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه رتبه‌بندی جهانی تایمز برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده که ۴۰ دانشگاه ایرانی و در راس آنها دانشگاه تبریز در جمع هزار و ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است، اظهار داشت: در این رتبه‌بندی در بین ۴۰ دانشگاه برتر ایرانی جهان، دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های ایران رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داده و رتبه این دانشگاه در دامنه‌ای بین ۶۰۱ الی ۸۰۰ قرار دارد. به گفته وی، در همین راستا و رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۲۰، دانشگاه صنعتی نوشیروان بابل، با قرار گرفتن در بازه رتبه‌ای ۴۰۰- ۳۵۱ و دانشگاه یاسوج در بازه رتبه‌ای ۴۰۱-۵۰۰ به عنوان دانشگاه‌های اول و دوم ایران در این رتبه‌بندی معرفی شده‌اند. رئیس دانشگاه تبریز تصریح کرد: بر اساس این رتبه‌بندی در بین دانشگاه‌های ایران دانشگاه‌های «صنعتی نوشیروانی بابل»، «یاسوج»، «صنعتی امیرکبیر»، «کاشان»، «علوم پزشکی مشهد»، «صنعتی شریف»، «علوم پزشکی تهران»، «بین‌المللی امام خمینی (ره)»، «علوم پزشکی ایران»، «علم و صنعت ایران»، «صنعتی اصفهان»، «علوم پزشکی شهید بهشتی»، «صنعتی شیراز»، «تبریز»، «علوم پزشکی تبریز»، «تهران»، «فردوسی مشهد»، «اصفهان»، «علوم پزشکی اصفهان»، «صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی»، «کردستان»، «مازندران»، «شهید بهشتی»، «شیراز»، «الزهرا (س)»، «شهید مدنی آذربایجان»، «بیرجند»، «بوعلی سینا»، «گیلان»، «خوارزمی»، «سمنان»، «شاهد»، «شهید باهنر کرمان»، «شهید چمران اهواز»، «شهرکرد»، «صنعتی شاهرود»، «علوم پزشکی شیراز»، «ارومیه»، «یزد»، و «زنجان» در سیاهه مؤسسه‌های برتر جهان هستند. مجیدی گفت: در جدول رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ تایمز، ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور به عنوان دانشگاه‌های برتر جهان معرفی شده که در این میان دانشگاه آکسفورد از کشور انگلستان رتبه اول دنیا را کسب کرده است. رئیس دانشگاه تبریز یادآور شد: این رتبه‌بندی در ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین‌المللی با وزن ۷٫۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲٫۵ درصد بهره گرفته شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، رئیس دانشگاه یاسوج روز شنبه در این زمینه گفت: بر اساس رتبه‌بندی این موسسه معتبر بین المللی، دانشگاه یاسوج پس از دانشگاه صنعتی نوشیروانی در رتبه دوم دانشگاه‌های کشور و بالاتر از بقیه دانشگاه‌ها قرار گرفت. رتبه بندی تایمز (timeshighereducation) یک نظام رتبه بندی بین المللی است که به رتبه بندی دانشگاه‌های دنیا می‌پردازد. این نظام رتبه بندی حدود یک هزار و ۴۰۰ موسسه آموزش عالی در سراسر دنیا را بررسی و ارزیابی کرده است. وی ادامه داد: ۲۴ دانشگاه ایران جزو ۱۰۰۰ دانشگاه برتر و دو دانشگاه نوشیروانی بابل و دانشگاه یاسوج نیز جزء ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند. رئیس دانشگاه یاسوج گفت: این دانشگاه دارای رشته‌های جامع در همه زمینه هاست و توانایی حل مشکلات استان و دیگر استانهای همجوار را دارد.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی بلال اظهار داشت: تا اواخر امسال تمامی سکوهای ۲۷ فاز استاندارد پارس جنوبی نصب می‌شود و در بخش پالایشگاهی نیز به‌جز پالایشگاه فاز ۱۱ همه پالایشگاه‌ها به بهره‌برداری خواهند رسید و می‌توان گفت تقریبا ظرفیت تولید از دریا در ۲۷ فاز نزدیک به نهایی خواهد رسید. زنگنه تصریح کرد: در این سال‌ها اگر کمک‌های صندوق توسعه ملی نبود نمی‌توانستیم عملکرد مؤثری در غرب کارون و پارس جنوبی داشته باشیم و در قرارداد امروز نیز تمامی تأمین مالی به‌میزان ۴۴۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی صورت می‌گیرد. وی افزود: این‌که در بخش گاز به‌جز روزهای تعطیل در هر روز به ۱۰ روستا گازرسانی می‌شود یعنی اینکه در سال جاری نزدیک به ۳ هزار روستا گازرسانی خواهند شد مسئله‌ای است که در هیچ جای دنیا مشابه آن را نمی‌بینید و کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که مثل شرایط امروز ایران نزدیک ۹۵ درصد کل جمعیت آن تحت پوشش شبکه گاز باشد. زنگنه با اشاره به برگزاری نمایشگاه سیزدهم ایران پلاست در آینده‌ای نزدیک گفت: اکنون در شرف به نتیجه رسیدن جهش دوم پتروشیمی کشور هستیم که ظرفیت تولید در صنعت پتروشیمی ایران به بالای یکصد میلیون تن خواهد رسید و پس از آن جهش سوم پتروشیمی را برای رسیدن ظرفیت تولید به بیش از یکصد و پنجاه میلیون تن در دستور کار داریم. وی توسعه ظرفیت پالایشگاهی کشور را با استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی طرحی بی‌نظیر خواند و اظهار کرد: توسعه بخش پایین‌دستی صنعت نفت با استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی می‌تواند علاوه بر رونق تولید، موجب ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بیشتر نیز شود.

سقف نداشتن دریافت سوخت با کارت شخصی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با بیان اینکه تا یکی دو روز دیگر کارت سوخت در ۹ کلان شهر برای همه خودرو‌ها صادر خواهد شد، تاکید کرد: تعداد کمی هنوز کارت سوخت ندارند، زیرا روزانه ۴۰ تا ۵۰ هزار کارت سوخت در کشور تولید می‌شود با این حال تا قبل از پایان مهرماه همه کارت‌های سوخت صادر خواهد شد. وزیر نفت ادامه داد: البته نزدیک یک میلیون کارت سوخت نیز همچنان در باجه‌های پست معطل است که انتظارداریم مردم برای دریافت کارت سوخت خود اقدام کنند. به این ترتیب، ما توانسته‌ایم با هزینه‌ای کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار، عملا ظرفیت فاز ۴ را در سه فاز تقسیم کنیم. وزیرنفت درباره آخرین وضعیت میدان گازی «فرزاد B» نیز گفت: قصد داریم اکتشاف توصیفی در این میدان را آغاز کنیم. اگر هندی‌ها طی فرصت چند ماهه مایل به حضور بودند، حاضریم با آن‌ها کار کنیم؛ در غیر این صورت خودمان به شکل مستقل ورود می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی بلال اظهار داشت: تا اواخر امسال تمامی سکوهای ۲۷ فاز استاندارد پارس جنوبی نصب می‌شود و در بخش پالایشگاهی نیز به‌جز پالایشگاه فاز ۱۱ همه پالایشگاه‌ها به بهره‌برداری خواهند رسید و می‌توان گفت تقریبا ظرفیت تولید از دریا در ۲۷ فاز نزدیک به نهایی خواهد رسید. وی افزود: قراردادی که امروز با شرکت ایرانی پتروپارس امضا شد در واقع بخش شرقی میدان پارس جنوبی است که قرار است در مدت ۳۴ ماه و با رقم سرمایه‌گذاری ۴۴۰ میلیون دلار اجرایی شود. زنگنه تصریح کرد: در این سال‌ها اگر کمک‌های صندوق توسعه ملی نبود نمی‌توانستیم عملکرد مؤثری در غرب کارون و پارس جنوبی داشته باشیم و در قرارداد امروز نیز تمامی تأمین مالی به‌میزان ۴۴۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی صورت می‌گیرد. وزیر نفت افزود: همچنین در این دولت به‌جز فاز ۱۱، تمامی فازهای پارس جنوبی نیز به نتیجه خواهند رسید و تلاش می‌کنیم که مرحله اول فاز ۱۱ نیز تا میانه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد. زنگنه تصریح کرد: از این پس هر دو هفته یک بار یک افتتاح جدید یا امضا قرارداد جدید خواهیم داشت و این نشان می‌دهد تحریم نه‌تنها نتوانسته توسعه صنعت ایران را متوقف کند بلکه سرعت ما در توسعه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بیشتر شده است.
شاناشانا1 روز قبل
وزیر نفت در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا شاخه بین‌المللی شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی‌آی) به‌طور رسمی اعلام کرده است که در طرح توسعه فاز ۱۱ میدان گازی مشترک پارس جنوبی حضور نخواهد اشت، گفت: به‌طور رسمی اعلام نکرده است، اما در عمل نیستند. زنگنه درباره اینکه مهلت این شرکت (سی‌ان‌پی‌سی‌آی) تا چه زمانی است، اظهار کرد: ما در حال مذاکره با این شرکت هستیم تا به‌صورت مسالمت آمیز این موضوع را حل و فصل کنیم. وی درباره اینکه در صورت بهبود شرایط، سیاست وزارت نفت در زمینه تولید چگونه است، گفت: حداکثر تولید. وی درباره فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم توضیح داد: فاز چهارم به صورت مجازی در حال اجراست و مراحل پایانی را طی می‌کند. وی درباره طرح فراگیر پالایشی سیراف هم گفت: تامین مالی این طرح با دستور رئیس جمهوری و پیگیری ایشان در مراحل آخر هماهنگی است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
وزیر نفت گفت: از این پس هر دو هفته یک بار یک افتتاح جدید یا امضا قرارداد جدید خواهیم داشت و این نشان می‌دهد تحریم نه تنها نتوانسته توسعه صنعت ایران را متوقف کند بلکه سرعت ما در توسعه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بیشتر شده است. وی افزود: قراردادی که امروز با شرکت ایرانی پتروپارس امضا شد در واقع بخش شرقی میدان پارس جنوبی است که قرار است در مدت ۳۴ ماه و با رقم سرمایه‌گذاری ۴۴۰ میلیون دلار اجرایی شود. زنگنه تصریح کرد: در این سال‌ها اگر کمک‌های صندوق توسعه ملی نبود نمی‌توانستیم عملکرد موثری در غرب کارون و پارس جنوبی داشته باشیم و در قرارداد امروز نیز تمامی تامین مالی به میزان ۴۴۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی صورت می‌گیرد. وزیر نفت افزود: همچنین در این دولت بجز فاز ۱۱، تمامی فازهای پارس جنوبی نیز به نتیجه خواهند رسید و تلاش می‌کنیم که مرحله اول فاز ۱۱ نیز تا میانه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد. زنگنه تصریح کرد: از این پس هر دو هفته یک بار یک افتتاح جدید یا امضا قرارداد جدید خواهیم داشت و این نشان می‌دهد تحریم نه تنها نتوانسته توسعه صنعت ایران را متوقف کند بلکه سرعت ما در توسعه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بیشتر شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: قراردادی که امروز با شرکت ایرانی پتروپارس امضا شد در واقع بخش شرقی میدان پارس جنوبی است که قرار است در مدت ۳۴ ماه و با رقم سرمایه‌گذاری ۴۴۰ میلیون دلار اجرایی شود. زنگنه تصریح کرد: در این سال‌ها اگر کمک‌های صندوق توسعه ملی نبود نمی‌توانستیم عملکرد موثری در غرب کارون و پارس جنوبی داشته باشیم و در قرارداد امروز نیز تمامی تامین مالی به میزان ۴۴۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی صورت می‌گیرد. وزیر نفت افزود: همچنین در این دولت بجز فاز ۱۱، تمامی فازهای پارس جنوبی نیز به نتیجه خواهند رسید و تلاش می‌کنیم که مرحله اول فاز ۱۱ نیز تا میانه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد. زنگنه تصریح کرد: از این پس هر دو هفته یک بار یک افتتاح جدید یا امضا قرارداد جدید خواهیم داشت و این نشان می‌دهد تحریم نه تنها نتوانسته توسعه صنعت ایران را متوقف کند بلکه سرعت ما در توسعه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بیشتر شده است. انتهای پیام/
فارسفارس1 روز قبل
میر رضا مجیدی امروز در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با تاکید بر اینکه رتبه‌بندی جهانی تایمز برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده که ۴۰ دانشگاه ایرانی و در راس آنها دانشگاه تبریز در جمع هزار و ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است، اظهار داشت: در این رتبه‌بندی در بین ۴۰ دانشگاه برتر ایرانی جهان، دانشگاه تبریز در بین دانشگاه‌های ایران رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داده و رتبه این دانشگاه در دامنه‌ای بین ۶۰۱ الی ۸۰۰ قرار دارد. به گفته وی، در همین راستا و رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۲۰، دانشگاه صنعتی نوشیروان بابل، با قرار گرفتن در بازه رتبه‌ای ۴۰۰- ۳۵۱ و دانشگاه یاسوج در بازه رتبه‌ای ۴۰۱-۵۰۰ به عنوان دانشگاه‌های اول و دوم ایران در این رتبه‌بندی معرفی شده‌اند. مجیدی، در جدول رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ تایمز، ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور به عنوان دانشگاه‌های برتر جهان معرفی شده که در این میان دانشگاه آکسفورد از کشور انگلستان رتبه اول دنیا را کسب کرده است. مجید بیان داشت: بر اساس انتشار تازه‌ترین نتیجه رتبه‌بندی جهانی شانگ‌های ۲۰۱۹، دانشگاه تبریز در جمع هزار دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته بود. انتهای پیام/ ۶۰۰۲۳ /س/ر
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان گازی بلال اظهار داشت: تا اواخر امسال تمامی سکوهای ۲۷ فاز استاندارد پارس جنوبی نصب می‌شود و در بخش پالایشگاهی نیز بجز پالایشگاه فاز ۱۱ همه پالایشگاه‌ها به بهره‌برداری خواهند رسید و می‌توان گفت تقریبا ظرفیت تولید از دریا در ۲۷ فاز نزدیک به نهایی خواهد رسید. اخبار اقتصادی-وی افزود: قراردادی که امروز با شرکت ایرانی پتروپارس امضا شد در واقع بخش شرقی میدان پارس جنوبی است که قرار است در مدت ۳۴ ماه و با رقم سرمایه‌گذاری ۴۴۰ میلیون دلار اجرایی شود. زنگنه تصریح کرد: در این سال‌ها اگر کمک‌های صندوق توسعه ملی نبود نمی‌توانستیم عملکرد موثری در غرب کارون و پارس جنوبی داشته باشیم و در قرارداد امروز نیز تمامی تامین مالی به میزان ۴۴۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی صورت می‌گیرد. وزیر نفت افزود: همچنین در این دولت بجز فاز ۱۱، تمامی فازهای پارس جنوبی نیز به نتیجه خواهند رسید و تلاش می‌کنیم که مرحله اول فاز ۱۱ نیز تا میانه سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد. زنگنه تصریح کرد: از این پس هر دو هفته یک بار یک افتتاح جدید یا امضا قرارداد جدید خواهیم داشت و این نشان می‌دهد تحریم نه تنها نتوانسته توسعه صنعت ایران را متوقف کند بلکه سرعت ما در توسعه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بیشتر شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - مؤسسه آموزش عالی تایمز در ویرایش ۲۰۲۰ خود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است، نام ۴۰ دانشگاه ایرانی، از جمله دانشگاه شهید چمران اهواز را در فهرست مؤسسه‌های برتر جهان منتشر کرده است. به گزارش ایسنا - خوزستان، در ویرایش ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی «تایمز» در مجموع ۱۳۹۶ مؤسسه از کشورهای گوناگون ارزیابی و رتبه‌بندی شده‌اند. در میان ۴۰ دانشگاه ایرانی که در این رتبه بندی قرار دارند، دانشگاه شهید چمران اهواز در رتبه ۲۵ قرار گرفته است. بر پایه ویرایش ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی مؤسسه آموزش عالی تایمز، دانشگاه آکسفورد پیشگام مؤسسه‌های جهان است. دانشگاه‌های «صنعتی نوشیروانی بابل»، «یاسوج»، «صنعتی امیرکبیر»، «کاشان»، «علوم پزشکی مشهد»، «صنعتی شریف»، «علوم پزشکی تهران»، «بین‌المللی امام خمینی (ره)»، «علوم پزشکی ایران»، «علم و صنعت ایران»، «صنعتی اصفهان»، «علوم پزشکی شهید بهشتی»، «صنعتی شیراز»، «تبریز»، «علوم پزشکی تبریز»، «تهران»، «فردوسی مشهد»، «اصفهان»، «علوم پزشکی اصفهان»، «صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی»، «کردستان»، «مازندران»، «شهید بهشتی»، «شیراز»، «الزهرا (س)»، «شهید مدنی آذربایجان»، «بیرجند»، «بوعلی سینا»، «گیلان»، «خوارزمی»، «سمنان»، «شاهد»، «شهید باهنر کرمان»، «شهید چمران اهواز»، «شهرکرد»، «صنعتی شاهرود»، «علوم پزشکی شیراز»، «ارومیه»، «یزد»، و «زنجان» در ردیف مؤسسه‌های برتر جهان هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، بر پایه این گزارش، دانشگاه‌های «صنعتی نوشیروانی بابل»، «یاسوج»، «صنعتی امیرکبیر»، «کاشان»، «علوم پزشکی مشهد»، «صنعتی شریف»، «علوم پزشکی تهران»، «بین‌المللی امام خمینی (ره)»، «علوم پزشکی ایران»، «علم و صنعت ایران»، «صنعتی اصفهان»، «علوم پزشکی شهید بهشتی»، «صنعتی شیراز»، «تبریز»، «علوم پزشکی تبریز»، «تهران»، «فردوسی مشهد»، «اصفهان»، «علوم پزشکی اصفهان»، «صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی»، «کردستان»، «مازندران»، «شهید بهشتی»، «شیراز»، «الزهرا (س)»، «شهید مدنی آذربایجان»، «بیرجند»، «بوعلی سینا»، «گیلان»، «خوارزمی»، «سمنان»، «شاهد»، «شهید باهنر کرمان»، «شهید چمران اهواز»، «شهرکرد»، «صنعتی شاهرود»، «علوم پزشکی شیراز»، «ارومیه»، «یزد»، و «زنجان» در سیاهه مؤسسه‌های برتر جهان هستند. در ویرایش ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی «تایمز» در مجموع ۱۳۹۶ مؤسسه از کشور‌های گوناگون ارزیابی و رتبه‌بندی شده‌اند. رتبه‌بندی جهانی آموزش عالی «تایمز» مؤسسه‌های پیشرو جهان را در پنج حوزه آموزش، چشم‌انداز جهانی، پژوهش، استنادها، و درآمد‌های صنعتی، بر پایه ۱۳ سنجه کمی ارزیابی می‌کند. بر پایه ویرایش ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی «مؤسسه آموزش عالی تایمز»، «University of Oxford» پیشگام مؤسسه‌های جهان است و «California Institute of Technology»، «University of Cambridge»، «Stanford University»، «MIT»، «Princeton University»، «Harvard University»، «Yale University»، «University of Chicago»، و «Imperial College London-ICL» در جایگاه دوم تا دهم هستند. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، آزمون MSRT (آزمون زبان وزارت علوم) آبان ماه جاری به طور همزمان در ۲۸ دانشگاه کشور برگزار می‌شود. بر این اساس دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت ایران، شهید چمران، امام رضا (ع)، فردوسی، تبریز، مازندران، سیستان و بلوچستان، علوم پزشکی شیراز، بوعلی سینا، باقر العلوم، گیلان، اصفهان، رازی، موسسه آموزش عالی کرمان، صنعتی اراک، محقق اردبیلی، موسسه آموزش عالی امام جواد، صنعتی شریف پردیس بین المللی کیش، بیرجند، لرستان، کردستان، بین المللی امام خمینی، ایلام، علوم کشاورزی و منابع طبیعی، کاشان و سمنان برگزار کننده آزمون MSRT خواهند بود. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| بر این اساس دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت ایران، شهید چمران، امام رضا (ع)، فردوسی، تبریز، مازندران، سیستان و بلوچستان، علوم پزشکی شیراز، بوعلی سینا، باقر العلوم، گیلان، اصفهان، رازی، موسسه آموزش عالی کرمان، صنعتی اراک، محقق اردبیلی، موسسه آموزش عالی امام جواد، صنعتی شریف پردیس بین المللی کیش، بیرجند، لرستان، کردستان، بین المللی امام خمینی، ایلام، علوم کشاورزی و منابع طبیعی، کاشان و سمنان برگزار کننده آزمون MSRT خواهند بود. منبع: ایلنا
ایلناایلنا2 روز قبل
مؤسسه آموزش عالی تایمز در ویرایش ۲۰۲۰ خود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است، نام ۴۰ دانشگاه ایرانی را در سیاهه مؤسسه‌های برتر جهان منتشر کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، بر پایه این گزارش، دانشگاه‌های «صنعتی نوشیروانی بابل»، «یاسوج»، «صنعتی امیرکبیر»، «کاشان»، «علوم پزشکی مشهد»، «صنعتی شریف»، «علوم پزشکی تهران»، «بین‌المللی امام خمینی (ره)»، «علوم پزشکی ایران»، «علم و صنعت ایران»، «صنعتی اصفهان»، «علوم پزشکی شهید بهشتی»، «صنعتی شیراز»، «تبریز»، «علوم پزشکی تبریز»، «تهران»، «فردوسی مشهد»، «اصفهان»، «علوم پزشکی اصفهان»، «صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی»، «کردستان»، «مازندران»، «شهید بهشتی»، «شیراز»، «الزهرا (س)»، «شهید مدنی آذربایجان»، «بیرجند»، «بوعلی سینا»، «گیلان»، «خوارزمی»، «سمنان»، «شاهد»، «شهید باهنر کرمان»، «شهید چمران اهواز»، «شهرکرد»، «صنعتی شاهرود»، «علوم پزشکی شیراز»، «ارومیه»، «یزد»، و «زنجان» در سیاهه مؤسسه‌های برتر جهان هستند. در ویرایش ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی «تایمز» در مجموع ۱۳۹۶ مؤسسه از کشورهای گوناگون ارزیابی و رتبه‌بندی شده‌اند. رتبه‌بندی جهانی آموزش عالی «تایمز» مؤسسه‌های پیشرو جهان را در پنج حوزه آموزش، چشم‌انداز جهانی، پژوهش، استنادها، و درآمدهای صنعتی، بر پایه ۱۳ سنجه کمی ارزیابی می‌کند. بر پایه ویرایش ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی «مؤسسه آموزش عالی تایمز»، «University of Oxford» پیشگام مؤسسه‌های جهان است و «California Institute of Technology»، «University of Cambridge»، «Stanford University»، «MIT»، «Princeton University»، «Harvard University»، «Yale University»، «University of Chicago»، و «Imperial College London-ICL» در جایگاه دوم تا دهم هستند.
ایلناایلنا2 روز قبل
آزمون MSRT (آزمون زبان وزارت علوم) آبان ماه جاری به طور همزمان در ۲۸ دانشگاه کشور برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا، بر این اساس دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت ایران، شهید چمران، امام رضا (ع)، فردوسی، تبریز، مازندران، سیستان و بلوچستان، علوم پزشکی شیراز، بوعلی سینا، باقر العلوم، گیلان، اصفهان، رازی، موسسه آموزش عالی کرمان، صنعتی اراک، محقق اردبیلی، موسسه آموزش عالی امام جواد، صنعتی شریف پردیس بین المللی کیش، بیرجند، لرستان، کردستان، بین المللی امام خمینی، ایلام، علوم کشاورزی و منابع طبیعی، کاشان و سمنان برگزار کننده آزمون MSRT خواهند بود.
ایسناایسنا2 روز قبل
آزمون MSRT (آزمون زبان وزارت علوم) آبان ماه جاری به طور همزمان در ۲۸ دانشگاه کشور برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، بر این اساس دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت ایران، شهید چمران، امام رضا (ع)، فردوسی، تبریز، مازندران، سیستان و بلوچستان، علوم پزشکی شیراز، بوعلی سینا، باقر العلوم، گیلان، اصفهان، رازی، موسسه آموزش عالی کرمان، صنعتی اراک، محقق اردبیلی، موسسه آموزش عالی امام جواد، صنعتی شریف پردیس بین المللی کیش، بیرجند، لرستان، کردستان، بین المللی امام خمینی، ایلام، علوم کشاورزی و منابع طبیعی، کاشان و سمنان برگزار کننده آزمون MSRT خواهند بود. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
۴۰ دانشگاه ایرانی در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر دنیامؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری عنوان کرد: تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی در بین هزار و ۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. وی ادامه داد: رتبه اول در بین ۴۰ دانشگاه برتر ایرانی جهان به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اختصاص دارد، رتبه این دانشگاه در دامنه‌ای بین ۳۵۱ تا ۴۰۰ قرار دارد. بر رویهم، از ۲۸ دانشگاه انگلستان در این رتبه بندی که در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، رتبه ۱۸ دانشگاه تنزل پیدا کرده است. تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی ایران در بین هزار و ۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. تعداد دانشگاه‌های ایران در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۹ دانشگاه و تعداد کل دانشگاه‌های رتبه بندی شده در این نظام رتبه بندی هزار و ۲۵۸ دانشگاه بود.
فراروفرارو3 روز قبل
مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ توسط تایمز اعلام شد که بر این اساس ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند. موسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری عنوان کرد: تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. به گفته وی، رتبه اول در بین ۴۰ دانشگاه برتر ایرانی جهان به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اختصاص دارد، رتبه این دانشگاه در دامنه‌ای بین ۳۵۱ تا ۴۰۰ قرار دارد. تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. تعداد دانشگاه‌های ایران در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۹ دانشگاه و تعداد کل دانشگاه‌های رتبه بندی شده در این نظام رتبه بندی ۱۲۵۸ دانشگاه بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
بر اساس رتبه‌بندی تایمز؛ موسسه آموزش عالی تایمز در ویرایش ۲۰۲۰ خود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است، نام ۴۰ دانشگاه ایرانی را در فهرست موسسه‌های برتر جهان منتشر کرد. به گزارش پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، دانشگاه‌های صنعتی نوشیروانی بابل، یاسوج، صنعتی امیرکبیر، کاشان، علوم پزشکی مشهد، صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران، بین‌المللی امام خمینی، علوم پزشکی ایران، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، علوم پزشکی شهید بهشتی، صنعتی شیراز، تبریز، علوم پزشکی تبریز، تهران، فردوسی مشهد، اصفهان، علوم پزشکی اصفهان، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، کردستان، مازندران، شهید بهشتی، شیراز، الزهرا، شهید مدنی آذربایجان، بیرجند، بوعلی سینا، گیلان، خوارزمی، سمنان، شاهد، شهید باهنر کرمان، شهید چمران اهواز، شهرکرد، صنعتی شاهرود، علوم پزشکی شیراز، ارومیه، یزد و زنجان در این فهرست قرار گرفته‌اند. به طور کلی در ویرایش ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی تایمز هزار و ۳۹۶ مؤسسه از کشورهای گوناگون ارزیابی و رتبه‌بندی شده‌اند. رتبه‌بندی جهانی آموزش عالی تایمز مؤسسه‌های پیشرو جهان را در پنج حوزه آموزش، چشم‌انداز جهانی، پژوهش، استنادها و درآمدهای صنعتی بر پایه ۱۳ سنجه کمی ارزیابی می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
وی افزود: این رتبه بندی شامل ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور جهان است، در رتبه بندی سال گذشته ۱۲۵۸ دانشگاه از ۸۶ کشور جهان حضور داشت و تعداد کل دانشگاه‌های شرکت کننده در رتبه بندی سال ۲۰۳۰ میلادی ۱۸۲۰ دانشگاه/ موسسه بود. * ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر دنیاموسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری عنوان کرد: تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. بر رویهم، از ۲۸ دانشگاه انگلستان در این رتبه بندی که در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، رتبه ۱۸ دانشگاه تنزل پیدا کرده است. تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. تعداد دانشگاه‌های ایران در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۹ دانشگاه و تعداد کل دانشگاه‌های رتبه بندی شده در این نظام رتبه بندی ۱۲۵۸ دانشگاه بود.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رتبه بندی تایمز (timeshighereducation) یک نظام رتبه بندی بین المللی است که به رتبه بندی دانشگاه‌های دنیا می‌پردازد. این نظام رتبه بندی حدود یک هزار و ۴۰۰ موسسه آموزش عالی در سراسر دنیا را بررسی و ارزیابی کرده است. در رتبه بندی ۲۰۲۰ تعداد ۲۴ دانشگاه ایرانی در جمع هزار دانشگاه برتر و ۱۶ دانشگاه در رتبه ۱۰۰۱+ قرار گرفتند. جدول رتبه بندی سال ۲۰۱۹ دانشگاه‌های ایرانی در رتبه بندی جهانی تایمزردیف نام دانشگاه رتبه ۲۰۱۹ ۱ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل ۳۵۱–۴۰۰ ۲ دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۵۰۱–۶۰۰ ۳ دانشگاه کاشان ۵۰۱–۶۰۰ ۴ دانشگاه علم و صنعت ایران ۶۰۱–۸۰۰ ۵ دانشگاه صنعتی اصفهان ۶۰۱–۸۰۰ ۶ دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۶۰۱–۸۰۰ ۷ دانشگاه صنعتی شریف ۶۰۱–۸۰۰ ۸ دانشگاه صنعتی شیراز ۶۰۱–۸۰۰ ۹ دانشگاه تبریز ۶۰۱–۸۰۰ ۱۰ دانشگاه تهران ۶۰۱–۸۰۰ ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی تهران ۶۰۱–۸۰۰ ۱۲ دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ۸۰۱–۱۰۰۰ ۱۳ دانشگاه فردوسی مشهد ۸۰۱–۱۰۰۰ ۱۴ دانشگاه گیلان ۸۰۱–۱۰۰۰ ۱۵ دانشگاه علوم پزشکی ایران ۸۰۱–۱۰۰۰ ۱۶ دانشگاه اصفهان ۸۰۱–۱۰۰۰ ۱۷ دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی ۸۰۱–۱۰۰۰ ۱۸ دانشگاه مازندران ۸۰۱–۱۰۰۰ ۱۹ دانشگاه شهید بهشتی ۸۰۱–۱۰۰۰ ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۸۰۱–۱۰۰۰ ۲۱ دانشگاه شیراز ۸۰۱–۱۰۰۰ ۲۲ دانشگاه الزهرا (س) ۱۰۰۱+ ۲۳ دانشگاه بیرجند ۱۰۰۱+ ۲۴ دانشگاه خوارزمی ۱۰۰۱+ ۲۵ دانشگاه شهید باهنر کرمان ۱۰۰۱+ ۲۶ دانشگاه صنعتی شاهرود ۱۰۰۱+ ۲۷ دانشگاه ارومیه ۱۰۰۱+ ۲۸ دانشگاه یزد ۱۰۰۱+ ۲۹ دانشگاه زنجان ۱۰۰۱+سال گذشته در رتبه بندی ۲۰۱۹ تعداد ۲۱ دانشگاه ایرانی در جمع هزار دانشگاه برتر و ۸ دانشگاه در رتبه ۱۰۰۱+ قرار گرفتند. در مجموع ۲۹ دانشگاه در رتبه بندی معرفی شده بودند.
فارسفارس3 روز قبل
وی افزود: این رتبه بندی شامل ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور جهان است، در رتبه بندی سال گذشته ۱۲۵۸ دانشگاه از ۸۶ کشور جهان حضور داشت و تعداد کل دانشگاه‌های شرکت کننده در رتبه بندی سال ۲۰۳۰ میلادی ۱۸۲۰ دانشگاه/ موسسه بود. * ۴۰ دانشگاه ایرانی در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر دنیاموسس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری عنوان کرد: تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. بر رویهم، از ۲۸ دانشگاه انگلستان در این رتبه بندی که در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، رتبه ۱۸ دانشگاه تنزل پیدا کرده است. تعداد دانشگاه‌های برتر جمهوری اسلامی ایران در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است. تعداد دانشگاه‌های ایران در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۹ دانشگاه و تعداد کل دانشگاه‌های رتبه بندی شده در این نظام رتبه بندی ۱۲۵۸ دانشگاه بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
امیرحسن کاکایی، اظهار کرد: شرکت مرسدس بنز از شرکای قدیمی و استراتژیک صنعت خودروی ایران در طول نیم قرن گذشته بوده است. نقض برجام توسط آمریکا، خودرو را گران کردهمه چیز از نقض برجام توسط آمریکایی‌ها شروع شد، آنجاکه دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا خبر از خروج این کشور از توافق هسته‌ای و برجام داد. اقدام متقابل ایران در مقابل خلف وعده پژو و رنوبعد از خروج شرکت هایی که برای فتح بازار ایران با یکدیگر رقابت می‌کردند به دلیل تحریم‌های ترامپ علیه آنان، خط تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور شرکت پژو در ایران‌خودرو رونمایی شد. پس از امضای برجام شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا به سمت بازار ۳۰ میلیارد دلاری خودرو در ایران روانه شدند. با بازگشت پژو به ایران قرارداد ازسرگیری همکاری ایران‌خودرو با پژو فرانسه پس از مذاکراتی طولانی به امضا رسید.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تولید کتاب تولید کتاب صوتی «زنی از تبار الوند» نوشته مونا اسکندری با موضوع زندگینامه و خاطرات بانوی انقلابی خانم مرضیه حدیدچی (خواهر دباغ) منتشر می‌شود. مرضیه حدیدچی در سال ۱۳۱۸ در شهر همدان متولد شد و در خانواده‌ای مذهبی و فرهنگی رشد و نمو کرد. همچنین در این دوره با دانشجویان مبارز دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، صنعتی شریف و علم و صنعت همکاری و تعامل داشته است. مرضیه حدیدچی در خارج از کشور با عناوین خواهر دباغ، خواهر زینت احمدی نیلی و خواهر طاهره شناخته می‌شد. یادآور می‌شود کتاب صوتی زندگی وی از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهر زادگاه حدیدچی (همدان) در حال آماده سازی است.
برنابرنا4 روز قبل
خاطرات مرضیه حدیدچی (خواهر دباغ) تبدیل به کتاب صوتی می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ تولید کتاب تولید کتاب صوتی «زنی از تبار الوند» نوشته مونا اسکندری با موضوع زندگینامه و خاطرات بانوی انقلابی خانم مرضیه حدیدچی (خواهر دباغ) منتشر می‌شود. همچنین در این دوره با دانشجویان مبارز دانشگاه‌های تهران، شهید بهشتی، صنعتی شریف و علم و صنعت همکاری و تعامل داشته است. مرضیه حدیدچی در خارج از کشور با عناوین خواهر دباغ، خواهر زینت احمدی نیلی و خواهر طاهره شناخته می‌شد. یادآور می‌شود کتاب صوتی زندگی وی از سوی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهر زادگاه حدیدچی (همدان) در حال آماده سازی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
جلال الدین محمودی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صنعت ایران در خصوص چگونگی تدوین لایحه تجارت گفت: به عنوان خانه صنعت ایران یک سال است از رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس برای گفتگو در خصوص لایحه تجارت تقاضای وقت کرده‌ایم اما به ما وقتی ندادند. وی ادامه داد: ما با رئیس کمیسون حقوقی، رئیس مجلس، معاون اول رئیس جمهوری و رئیس جمهور نیز مکاتبه داشتیم اما به هیچ یک از این درخواست‌ها پاسخ داده نشد، متن این مکاتبات موجود است. محمودی با انتقاد از نحوه برخورد مسئولین در زمینه پاسخگویی، گفت: این یعنی ۸۶ هزار واحد تولیدی ذیل خانه صنعت ایران نتوانسته‌اند با یک نماینده و یا کمیسیون مربوطه درباره لایحه تجارت ارتباط برقرار کند، در حالی که قانون تجارت ترکیبی از حقوق و اقتصاد است. وی با اشاره به تهیه پیش‌نویس درباره لایحه تجارت توسط خانه صنعت ایران، ادامه داد: سوال اینجاست که آیا نباید برای تغییر در این قانون در سال رونق تولید از بدنه تولید کشور مشورتی گرفته می‌شد؟ رئیس خانه صنعت ایران از یک سال و نیم قبل مکاتبه کرده و حتی پیش نویسی نه تنها در مورد قانون تجارت بلکه در موضوعاتی مانند قانون مالیات بر ارزش افزوده تهیه کردیم اما نتیجه‌ای حاصل نشد. *نمایندگان باید نظر حوزه‌های اقتصادی را می‌گرفتندرئیس کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صنعت ایران با اشاره به پیشنهادات خانه صنعت برای بند بند لایحه جدید تجارت گفت: نمایندگان باید برای هر کدام از مفاد لایحه نظر حوزه‌های اقتصادی را می‌گرفتند؛ در حال حاضر هر روز یک کارخانه تعطیل می‌شود اما از آن طرف قوانینی تصویب می‌کنند که چوب لای چرخ فعالیت مردم می‌گذارد.
فارسفارس5 روز قبل
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صنعت ایران با بیان این که در حال حاضر هر روز یک کارخانه تعطیل می‌شود اما از آن طرف قوانینی تصویب می‌کنند که چوب لای چرخ فعالیت مردم می‌گذارد، گفت: در تدوین لایحه تجارت ما نتوانستیم با نمایندگان کمیسیون مربوطه ارتباط برقرار کنیم و نظراتمان را بگوییم. جلال الدین محمودی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صنعت ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس در خصوص چگونگی تدوین لایحه تجارت گفت: به عنوان خانه صنعت ایران یک سال است از رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس برای گفتگو در خصوص لایحه تجارت تقاضای وقت کرده‌ایم اما به ما وقتی ندادند. وی ادامه داد: ما با رئیس کمیسون حقوقی، رئیس مجلس، معاون اول رئیس جمهوری و رئیس جمهور نیز مکاتبه داشتیم اما به هیچ یک از این درخواست‌ها پاسخ داده نشد، متن این مکاتبات موجود است. محمودی با انتقاد از نحوه برخورد مسئولین در زمینه پاسخگویی، گفت: این یعنی ۸۶ هزار واحد تولیدی ذیل خانه صنعت ایران نتوانسته‌اند با یک نماینده و یا کمیسیون مربوطه درباره لایحه تجارت ارتباط برقرار کند، در حالی که قانون تجارت ترکیبی از حقوق و اقتصاد است. *نمایندگان باید نظر حوزه‌های اقتصادی را می‌گرفتندرئیس کمیسیون حقوقی و قضایی خانه صنعت ایران با اشاره به پیشنهادات خانه صنعت برای بند بند لایحه جدید تجارت گفت: نمایندگان باید برای هر کدام از مفاد لایحه نظر حوزه‌های اقتصادی را می‌گرفتند؛ در حال حاضر هر روز یک کارخانه تعطیل می‌شود اما از آن طرف قوانینی تصویب می‌کنند که چوب لای چرخ فعالیت مردم می‌گذارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
جعفرزاده توضیح داده: «به شرکت‌های هواپیمایی اعلام شده است به دلیل کاهش نرخ ارز در راستای ارزیابی و کاهش قیمت بلیت هواپیما اقدام کنند. روند افزایشی قیمت‌ بلیت هواپیما سبب شده مردم سفرهای جاده‌ای و ریلی را بیش از گذشته جایگزین سفرهای هوایی کنند. در این شرایط، انتظارات در این راستا بوده که قیمت بلیت هواپیما کاهش یابد. طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر کاهش قیمت بلیت هواپیما تا پایان شهریورماه منتشر شده است. آن‌طور که سازمان هواپیمایی کشوری وعده داده، ایرلاین‌ها باید در قیمت بلیت هواپیما بازنگری کنند.

به انتهای لیست رسیدید