صهیونیست‌ها

صهیونیست‌ها

فیلم/ حمله موشکی صهیونیست‌ها به دمشق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز24 دقیقه قبل
ساعت ۱:۲۰ دقیقه بامداد چهارشنبه، ارتش اشغالگر با تعدادی موشک که از فراز مرجعیون لبنان و جولان اشغالی شلیک شد، به دمشق حمله کرد. پدافند سوریه تعدادی از این موشکها را ساقط کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| خبرگزاری سانا بامداد امروز «چهارشنبه» گزارش داد پدافند هوایی ارتش سوریه موفق شد تعدادی از اهداف متخاصم را در آسمان حومه جنوبی دمشق ساقط کند. بر اساس این گزارش، یک منبع نظامی سوری تاکید کرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از خاک فلسطین و لبنان اطراف شهر دمشق را با موشک هدف قرار دادند. خبرگزاری سانا نوشت این حمله گسترده از سمت بلندی‌های اشغالی جولان و منطقه مرج عیون لبنان صورت گرفت. پدافند هوایی ارتش سوریه موفق شد این موشک‌های متخاصم را رهگیری کرده و اکثر آنها را قبل از اصابت به هدف، ساقط کند.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، اقدامات خصمانه نظامیان صهیونیست علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت وحشیانه به مناطق مختلف کرانه باختری یورش بردند. به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان درگرفت. شاهدان عینی اعلام کردند که به دنبال این حمله شماری از شهروندان فلسطینی بازداشت شدند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
مایک پمپئو در حالی این تصمیم آمریکا را اعلام کرده است که براساس قوانین بین‌المللی هرگونه اقدام رژیم صهیونیستی در ساخت شهرک‌ها غیرمجاز بوده و اشغالگری محسوب می‌شود. بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از تصمیم این کشور درباره شهرک‌سازی‌ها استقبال کرد و مدعی شد این اقدام آمریکا یک اشتباه تاریخی را اصلاح می‌کند. محکومیت جهانی اقدام آمریکا» نبیل ابوردینه» سخنگوی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در واکنش به تغییر سیاست دولت آمریکا در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اعلام کرد: اقدام دولت آمریکا کاملا با قوانین بین‌المللی در تضاد است. وی دولت آمریکا را مسئول هرگونه پیامدی درباره این موضع دانست و تأکید کرد واشنگتن درباره لغو قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی اختیاری ندارد. این از موضع جامعه بین‌الملل بسیار بااهمیت‌تر است، هرچند موضع بین‌المللی هم مهم است.

حمله نظامیان اسرائیلی به خبرنگاران

6+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشنظامیان رژیم صهیونیستی، بامداد امروز سه‌شنبه، سی فلسطینی را پس از یورش به منازلشان و تفتیش آن در مناطق متعددی از قدس و کرانه باختری بازداشت کردند. اخبار بین الملل - ارتش رژیم صهیونیستی گزارش کرد که نیروهایش پانزده شهروند فلسطینی را از کرانه باختری بازداشت کرده‌اند و آنان را «تحت پیگرد» توصیف کرد. همچنین مهند عبدالحلیم شبراوی از شرق رام الله، سلیمان ابو صالحه و مجد عبدالکریم عازم از شهر نابلس (شمال کرانه باختری) که همه از آزادگان فلسطینی هستند، نیز در شمار بازداشت شدگان قرار دارند. این منبع فلسطینی همچنین خبر داد که در قدس اشغالی نیز پانزده نفر از فلسطینی‌ها در شهرک العیسویه بازداشت شدند و برای هفت جوان دیگر احضاریه صادر شده است. طبق آمار رسمی هیئت امور اسرای فلسطینی، تعداد بازداشت شدگان و اسرای فلسطینی نزد رژیم صهیونیستی به بیش از ۵۷۰۰ نفر رسیده که ۲۳۰ نفرشان کودک، ۴۸ نفر زن و ۵۰۰ نفرشان بدون توجیه و اتهام بازداشت شده‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ساعت قبل
اما ترامپ اصرار بر تغییر سیاست آمریکا در مورد اسرائیل و سرزمین‌های فلسطینی دارد. هدف ترامپ عملا حمایت سیاسی از نتانیاهو است که هنوز از شانس تشکیل کابینه برخوردار نیست. رونالد ریگان هم اندکی پس از کسب قدرت در سال ۱۹۸۱ اعلام کرده بود که شهرک‌سازی‌ها غیرقانونی است اما اجتماعات جدید اسرائیلی در سرزمین‌های فلسطینی را «به شکل غیرضروری تحریک‌کننده» خواند. در این میان، نتانیاهو به تمجید از مواضع پمپئو پرداخت. نتانیاهو گفت دادگاه‌های اسرائیل در جایگاه بهتری برای تصمیم‌گیری در مورد قانونی بودن این شهرک‌ها هستند «نه نهادهای بین‌المللی که هیچ توجهی به تاریخ یا حقایق ندارند».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «برنی سندرز» یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه در پیامی در توئیتر به شدت از اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قانونی دانستن شهرک‌ها در کرانه باختری انتقاد کرد. وی در پیامی توئیتری نوشت: «شهرک‌سازی‌های اسرائیل در مناطق اشغالی غیر قانونی است. (جزئیات بیشتر) در پی اظهارات روز گذشته وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص حمایت از شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، شورای امنیت سازمان ملل در صدد است تا فردا (چهارشنبه)، طی یک جلسه اضطراری، تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را بررسی کند. سازمان ملل و بیشتر کشورهای جهان شهرک‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانند زیرا این رژیم در جنگ سال ۱۹۶۷ میلادی این سرزمین‌ها را اشغال کرده و بر مبنای کنوانسیون ژنو هر گونه ساخت و ساز از سوی اشغالگر در سرزمین‌های اشغالی ممنوع است. پیش از این، اتحادیه اروپا و شورای حقوق بشر سازمان ملل و کشورهایی دیگری از جمله روسیه نیز تصمیم اخیر آمریکا درباره شهرک‌سازی صهیونیست‌ها را غیرقانونی خواندند.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
البطش تصریح کرد رهبران سیاسی قدرت خود رااز قدرت و وحدت میدان دریافت می‌کنند، وحدت موضع جهاد اسلامی، راز قدرت آن در این نبرد است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی ادامه داد پس از جنایت ترور ابوالعطا، به میانجیگران گفتیم هیچ میانجیگری بدون گرفتن انتقام خون بهاء ابوالعطاء ممکن است و هرگونه سخن گفتن از هرگونه میانجی‌گری زود است. عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی افزود گردان‌های قدس از طریق نبرد صیحه الفجر، سبب سربلندی امت اسلام شد و کشمکش‌های منطقه‌ای مانع پاسخ ما نشد، هنگامی که مسئله مربوط به خون شهدا و فرماندهان ما باشد، هیچ محاسباتی نداریم. وی همچنین از مقام شهید بهاء ابوالعطا فرمانده بزرگ و تمام رزمندگان گردان‌های قدس و فرماندهان میدانی و تمام مدافعان فلسطین تجلیل کرد. رژیم صهیونیستی رو به زوال استمحمد الهندی عضو اداره سیاسی جنبش جهاد اسلامی هم تاکید کرد رژیم صهیونیستی رو به زوال و نابودی است و اشغالگران باید این نکته را درک کند که هر عملیات تروری که انجام دهد، باید بهایش را پرداخت کند.
فارسفارس14 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا با تصمیم اخیر خود در زمینه به رسمیت شناختن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، قصد دارد نتانیاهو را از بن‌بست سیاسی پیش رویش نجات دهد. چراغ سبز ترامپ برای شهرک‌سازی، تلاشی برای نجات نتانیاهو از بن‌بست سیاسیبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سیاست‌ خارجی آمریکا در غرب آسیا همواره با منافع رژیم صهیونیستی هم‌جهت بوده است. او در تازه‌ترین اقدام خود در زمینه حمایت از رژیم صهیونیستی، شهرک‌سازی‌های غیرقانونی این رژیم را به رسمیت شناخت. این تصمیم اخیر آمریکا با استقبال «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و واکنش‌هایی از سوی سازمان ملل، اتحادیه اروپا و برخی کشورهای دیگر مواجه شد. از طرفی شورای امنیت سازمان ملل در صدد است تا طی یک جلسه اضطراری، تصمیم آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری را بررسی کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حملات تلافی‌جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین در منطقه محاصره شده نوار غزه به عملیات‌های ترور و تجاوزهای نظامی رژیم صهیونیستی، منجر به ایجاد اختلالات روانی در بین ساکنان شهرک‌های صهیونیستی‌نشین اطراف این منطقه شده است. مرکز «ایمنی روانشناختی» دانشگاه بن‌گوریون رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین پژوهشی درباره تأثیر این حملات بر روی صهیونیست‌های ساکن این شهرک‌ها اعلام کرد که شرایط روحی و روانی این ساکنان به دنبال تحولات اخیر غزه را «نگران‌کننده» خواند. بر اساس این پژوهش، ۳۳ درصد از صهیونیست‌های ساکن شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه نیز از حالت عصبی سریع رنج می‌برند و ۳۱ درصد نیز اشتهای خود را از دست داده‌اند و در این بین، ۴۸ درصد ساکنان شهرک‌های مذکور نیز از مشکلات روانی حادی رنج می‌برند. رژیم صهیونیستی بعد از دو روز مجبور شد به شرایط این جنبش برای حصول آتش‌بس تن دهد. گروه‌های مقاومت بیش از ۴۰۰ راکت و موشک به شهرک‌های اطراف غزه در فلسطین اشغالی شلیک کردند که در برخی شهرک‌های ادارات و مدارس برای دو روز متوالی کاملا تعطیل شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
دولت آلمان در واکنش به اعلام سیاست جدید آمریکا در خصوص شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی، آن را مغایر با قوانین بین‌المللی خواند. اعتمادآنلاین| دولت آلمان روز سه‌شنبه با سیاست جدید آمریکا در زمینه شهرک‌ سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری رود اردن مخالفت کرد و یادآور شد که این شهرک‌سازی‌ها خلاف قوانین بین‌المللی است. «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا دوشنبه گفت که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند. این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل است. این تصمیم آمریکا که ادامه تصمیمات دولت کنونی این کشور در حمایت هرچه بیشتر از رژیم صهیونیستی است، با محکومیت جهانی روبرو شده است.
فارسفارس15 ساعت قبل
دولت آلمان در واکنش به اعلام سیاست جدید آمریکا در خصوص شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی، آن را مغایر با قوانین بین‌المللی خواند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت آلمان روز سه‌شنبه با سیاست جدید آمریکا در زمینه شهرک‌ سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری رود اردن مخالفت کرد و یادآور شد که این شهرک‌سازی‌ها خلاف قوانین بین‌المللی است. «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا دوشنبه گفت که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند. این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل است. (جزئیات بیشتر) این تصمیم آمریکا که ادامه تصمیمات دولت کنونی این کشور در حمایت هرچه بیشتر از رژیم صهیونیستی است، با محکومیت جهانی روبرو شده است.
فارسفارس15 ساعت قبل
پژوهشی که دانشگاه «بن‌گورین» رژیم صهیونیستی اخیرا انجام داده نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ درصد ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه به دنبال درگیری اخیر در غزه، مبتلا به اختلالات روانی بوده و اشتهای خود را از دست داده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حملات تلافی‌جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین در منطقه محاصره شده نوار غزه به عملیات‌های ترور و تجاوز‌های نظامی رژیم صهیونیستی، منجر به ایجاد اختلالات روانی در بین ساکنان شهرک‌های صهیونیستی‌نشین اطراف این منطقه شده است. مرکز «ایمنی روانشناختی» دانشگاه بن‌گوریون رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین پژوهشی درباره تأثیر این حملات بر روی صهیونیست‌های ساکن این شهرک‌ها اعلام کرد که شرایط روحی و روانی این ساکنان به دنبال تحولات اخیر غزه را «نگران‌کننده» خواند. رژیم صهیونیستی بعد از دو روز مجبور شد به شرایط این جنبش برای حصول آتش‌بس تن دهد. گروه‌های مقاومت بیش از ۴۰۰ راکت و موشک به شهرک‌های اطراف غزه در فلسطین اشغالی شلیک کردند که در برخی شهرک‌های ادارات و مدارس برای دو روز متوالی کاملا تعطیل شد.
سینماپرسسینماپرس16 ساعت قبل
سینماپرس: مستند «مخیم، مدافع حرم» به کارگردانی روح الله رفیعی، روایتی از فلسطینیان مدافع حرم است که پنج شنبه این هفته به روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت. به گزارش سینماپرس، مستند «مخیم، مدافع حرم» به کارگردانی روح الله رفیعی کاری از گروه مستند روایت فتح است که این هفته پنج شنبه ساعت ۱۸ از شبکه یک پخش خواهد شد. مستند «مخیم» به موضوع دفاع مجاهدین فلسطینی مقیم سوریه از حرم حضرت زینب سلام الله علیها می‌پردازد و گوشه‌ای از محبت مردم فلسطین به خاندان اهل بیت علیهم السلام را به تصویر می‌کشد. مستند «مخیم مدافع حرم» اثری از روح‌الله رفیعی است که پیش از این آثاری چون «پرواز ۳۲۰»، «فرمانده جواد» و «خالد و مجتبی» را ساخته بود. برای ساخت مستند «مخیم مدافع حرم» تحقیقات بسیاری انجام دادم.
رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از العهد، اقدامات خصمانه صهیونیست‌ها علیه شهروندان فلسطینی در اراضی اشغالی ادامه دارد. بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت گسترده به جنوب قدس اشغالی یورش بردند. حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به شهرک «جبل المکبر» انجام شد. این درحالی است که صهیونیست‌ها بامداد امروز نیز ۱۵ فلسطینی را در کرانه باختری بازداشت کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس18 ساعت قبل
در همین خصوص «سید رضا صدرالحسینی» تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به تشریح چرایی این اقدام آمریکا پرداخت. از طرفی به دلیل عدم شفافیت ابعاد مختلف در موضوع معامله قرن، هیچ اقدامی به جز اقدامات تبلیغی صورت نگرفت. این کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: این اقدام برای این است که وضعیت داخلی دولت رژیم صهیونیستی کمی تغییر کند و نابسامانی دولت کنونی نتانیاهو تا حدودی ترمیم شود. البته باید بدانید که دولت خودگردان نیز با مسئله معامله قرن مخالف است. اگر این تصمیم ترامپ قسمتی از پازل تشکیل معامله قرن باشد حتما دولت خودگردان نیز مخالف این کار خواهد بود.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
این اقدام با ذوق زدگی مقامات صهیونیست مواجه شده است به طوری که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تلفنی گفتگو کرد. وی در ادامه افزود: این موضع گیری در راستای خصومت ورزی آمریکا علیه امت عربی و حمایت نامحدود از رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد. پارلمان عربیپارلمان عربی امروز در بیانیه‌ای حمایت آمریکا از شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کرد. بنا بر اعلام پارلمان عربی، حمایت آمریکا به هیچ وجه به شهرک سازی رژیم صهیونیستی اعتبار قانونی نمی‌بخشد. اتحادیه اروپااتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه همچنان شهرک سازی رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را طبق حقوق بین الملل غیرقانونی می‌داند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
دبیرکل اتحادیه عرب بیانیه وزیر امور خارجه آمریکا درباره عدم مغایرت شهرک‌سازی اسرائیل با قوانین بین‌المللی را به شدت محکوم کرد. اعتمادآنلاین| «احمد أبوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب طی سخنانی شدیداللحن، بیانیه «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا را که گفته بود کشورش شهرک‌سازی اسرائیل را مغایر قانون بین‌المللی نمی‌داند، به شدت محکوم کرد. أبوالغیط تأکید کرد قانون بین‌المللی توسط کل اعضای جامعه جهانی وضع می‌شود نه فقط یک دولت، حال به هر اندازه هم که اهمیت داشته باشد. او تأکید کرد اشغال فلسطین توسط اسرائیل همچنان توسط جهانیان محکوم می‌شود و شهرک‌سازی نیز غیر قانونی و مایه ننگ اخلاقی برای عاملان آن باقی خواهد ماند؛ حال هر که می‌خواهد تلاش کند تا آن را امری خوب جلوه دهد». أبوالغیط از عدم توجه به یک اصل ثابت در قانون بین‌الملل و قانون حقوق بشر و به طور دقیق توافق ژنو که انتقال صهیونیست‌ها به سرزمین‌های اشغالی را ممنوع می‌کند، به شدت ابراز نگرانی کرد.
فارسفارس18 ساعت قبل
دفتر حقوق بشر سازمان ملل تأکید کرد علیرغم اقدام اخیر واشنگتن در به رسمیت‌ شناختن شهرک‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی، این نهاد بین‌المللی همچنان این اقدام صهیونیست‌ها را غیرقانونی می‌داند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دفتر حقوق بشر سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) بار دیگر بر موضع قدیمی خود در خصوص شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی فلسطینیان تأکید کرد و آن را نقض قوانین بین‌المللی خواند. وی ادامه داد: «تغییر موضع سیاسی یک دولت (آمریکا)، نه تغییری در قوانین فعلی بین‌المللی و نه تغییری در برداشت دیوان بین‌المللی و شورای امنیت سازمان ملل ایجاد نخواهد کرد». «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه گفت که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند. بسیاری از کشورها از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و روسیه نیز شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطینیان را غیرقانونی اعلام کرده‌اند.
فارسفارس19 ساعت قبل
وزارت خارجه روسیه ضمن غیرقانونی خواندن اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینیان تأکید کرد که شهرک‌سازی، مانعی در مسیر فرایند صلح است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا در به‌رسمیت شناختن شهرک‌های صهیونیست‌نشین در قلمرو فلسطینیان، شهرک‌سازی را غیرقانونی خواند. بنا به گزارش خبرگزاری اینترفکس، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد: «تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن شهرک‌های اسرائیلی در قلمرو فلسطینیان تنش‌ها را تشدید می‌کند». وزارت خارجه روسیه ضمن غیرقانونی اعلام کردن اقدام صهیونیست‌ها در توسعه شهرک‌سازی در اراضی اشغالی فلسطینیان گفت: «شهرک‌سازی اسرائیل در سرزمین فلسطینیان، نقض قوانین بین‌المللی است و مانعی برای فرایند صلح است». «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه گفت که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند.
الفالف19 ساعت قبل
حمله صهیونیست‌ها به خبرنگاران‎گروه عکس الف، ۲۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۴۰ ۳۹۸۰۸۲۸۱۱۴۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشاریک خبرنگار فلسطینی هنگام پوشش تظاهرات فلسطینیان در کرانه باختری هدف حمله صهیونیست‌ها قرار گرفت و چشم چپ خود را از دست داد.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سیاست‌های جانبدارانه خود از تل آویو اعلام کرد که واشنگتن حامی شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری است. سوریهیک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه به شدت به موضع گیری اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در قبال حمایت از شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد. پارلمان عربیپارلمان عربی امروز در بیانیه‌ای حمایت آمریکا از شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کرد. بنا بر اعلام پارلمان عربی، حمایت آمریکا به هیچ وجه به شهرک سازی رژیم صهیونیستی اعتبار قانونی نمی‌بخشد. اتحادیه اروپااتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه همچنان شهرک سازی رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را طبق حقوق بین الملل غیرقانونی می‌داند.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدفتر حقوق بشر سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) بار دیگر بر موضع قدیمی خود در خصوص شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی فلسطینیان تأکید کرد و آن را نقض قوانین بین‌المللی خواند. اخبار بین الملل - بنا به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «روپرت کالویل» سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در «ژنو» در واکنش به اقدام اخیر واشنگتن در به رسمیت شناختن شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطینیان گفت: «آمریکا روز دوشنبه (دیروز) با نادیده گرفتن موضع چهاردهه‌ای خود، به طور مؤثری، از حق اسرائیل برای ساخت شهرک‌های یهودی در کرانه باختری اشغالی حمایت کرد که این با قوانین بین‌المللی ناسازگاری دارد». وی ادامه داد: «تغییر موضع سیاسی یک دولت (آمریکا)، نه تغییری در قوانین فعلی بین‌المللی و نه تغییری در برداشت دیوان بین‌المللی و شورای امنیت سازمان ملل ایجاد نخواهد کرد». «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه گفت که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند. بسیاری از کشورها از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و روسیه نیز شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطینیان را غیرقانونی اعلام کرده‌اند.
فارسفارس21 ساعت قبل
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: عده‌ای در تلاش بودند روی اعتراضات مردمی موج‌سواری کنند اما مردم با هوشیاری صف خود را از اشرار جدا کردند و اجازه نمی‌دهند دشمن در میدان مطالبات آن‌ها بازی کند. مسؤولان مردم را محرم خود بدانند/ مردم را غافلگیر نکنیمنکونام اضافه کرد: باید با شعارهای منطقی و منطبق با انقلاب اسلامی، مطالبات مردم در تجمعات قانونی مطرح و از مسؤولان مطالبه شود، انتظار مردم از دولتمردان این است که با آن‌ها صادقانه رفتار شود و آن‌ها را محرم خود بدانند. نکونام تصریح کرد: برای تقویت ساختار نظام جمهوری اسلامی باید این طرح ادامه پیدا کند؛ اما برای کاهش فشار معیشتی بر روی مردم نظارت بر جلوگیری از افزایش قیمت‌ها به‌صورت مستمر صورت بگیرد. مطالبات مردم به حق است/ مردم اجازه نمی‌دهند دشمن در میدان مطالبات آن‌ها بازی کندنماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مطالبات مردم به حق است، عنوان کرد: عده‌ای در تلاش بودند بر روی اعتراضات مردمی موج‌سواری کنند؛ اما مردم با هوشیاری صف خود را از اشرار جدا کردند و اجازه نمی‌دهند دشمن در میدان مطالبات آن‌ها بازی کند. وی در پایان ادامه داد: عده‌ای در این تجمعات اعتراضی هیجانی شدند، اما صف این افراد از فتنه‌گران جداست، و عملکرد مسؤولان، دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی قابل تقدیر است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
به گزارش ایرنا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه‌شب بلافاصله بعد از اعلام سیاست جدید آمریکا درباره شهرک‌سازی‌های این رژیم در کرانه باختری، از این تصمیم استقبال و آن را «تصحیح یک اشتباه تاریخی» توصیف کرد. نتانیاهو مدعی شد که غیرقانونی دانستن شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری نه تنها انکار حقیقت، تاریخ و واقعیت روی زمین است، بلکه مانع صلح نیز هست. وی تصریح کرد: بیانیه‌های دولتی ایالات متحده درباره فعالیت‌های شهرک‌سازی در کرانه باختری در دهه‌های گذشته ناهماهنگ بوده است. پمپئو تاکید کرد که دولت ترامپ «پس از مطالعه دقیق مباحث حقوقی همه طرف‌ها» اعلام می‌کند که شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری با قوانین بین‌المللی ناسازگار نیست. اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی در نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد مصوبه ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (سوم دی ۹۵) است.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تلفنی گفتگو کرد. وی در این گفتگو از مواضع ترامپ درخصوص شهرک سازی صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی فلسطین مبنی بر اینکه توسعه شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری برخلاف قوانین بین الملل نیست، قدردانی کرد. نتانیاهو مدعی شد که مواضع ترامپ نه تنها مانع از مذاکرات با فلسطینی‌ها نمی‌شود بلکه بالعکس طرفین اسرائیلی و فلسطینی را به سوی سازش سوق می‌دهد! «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا دوشنبه شب اعلام کرده بود واشنگتن شهرک سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را نقض قوانین بین الملل نمی‌داند و وضعیت نهایی این منطقه باید از طریق مذاکرات سازش میان اسرائیل و فلسطین حل و فصل شود.

به انتهای لیست رسیدید