صهیونیسم

صهیونیسم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
شرایط نماز جمعه نوپای پایتخت طوری شده بود که حتما باید خطیبی توانمند در این جایگاه قرار می‌گرفت تا این گردهمایی عبادی - سیاسی تداوم یافته و کم‌کم در بین مردم جا بیفتد. والسلام علیکم و رحمة الله. ‏‏‏۲۵ صفر ۱۴۰۰ / ۲۴ دی ماه ۵۸‏‏‏روح الله الموسوی الخمینی++ ۲۸ دی ۵۸، اولین خطبهآیت‌الله خامنه‌ای چند روز بعد در اولین جمعه پیش رو یعنی ۲۸ دی ماه سال ۵۸ به عنوان امام جمعه، در نماز جمعه تهران حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداختند. ++ ۲۴ اسفند ۶۳ و انفجار در نماز جمعه تهرانماجرای انفجار بمب در خطبه‌های نماز جمعه تهران در سال ۶۳، یکی از ممهمترین خبرهای سال‌های میانی جنگ بود. چند روز بعد از این واقعه، امام راحل پیامی به مناسبت عید نوروز منتشر و در پیام‌شان به ماجرای انفجار در نماز جمعه اینگونه اشاره می‌کنند: «قصه‌ی روز جمعه را که آن‌طور باشکوه، با نورانیت، با استقامت گذشت. ملتی که این‌طور است؛ آن روزی که اعلام می‌کنند که می‌خواهیم بمباران کنیم نماز جمعه را، بیایند و بیشتر بیایند، حتی آن‌هایی که نمی‌آمدند برای نماز، (از) قراری که برای من نقل کرده‌اند، آن‌هایی که برای نماز جمعه هم نمی‌آمدند، هفته‌های دیگر، این هفته آمده‌اند.» ++ مشهورترین خطبه‌های نماز جمعه آیت‌الله خامنه‌ای ++۱ - موضوع: بنی‌صدر (۲۹ خرداد سال ۱۳۶۰) «برادران!
فارسفارس2 روز قبل
ملت قدرشناس ایران اسلامی حماسه بی نظیری را در پیمان با سرداران مقاومت به نمایش گذاشتند. سردار آسمانی قاسم سلیمانی حق بزرگی بر گردن ملت ایران، مردم مظلوم منطقه و فرامنطقه داشت. کابوس ناشی از ترور و به شهادت رساندن سردار سلیمانی و دیگر مجاهدان هرگز ترامپ و دیگر جانیان را رها نخواهد کرد. ۳دی‌ماه ۹۸، آغاز تاریخ برای ایران اسلامی و منطقه در حوزهی استکبارستیزی و صهیونیسم ستیزی خواهد بود. ترور و به شهادت رساندن فرماندهان مقاومت که بهدنبال تفرقه بین ملت ایران و عراق بودند تبدیل به وحدت بیشتر شد.
ایرناایرنا3 روز قبل
نگاهی به کارنامه درخشان سینمای مقاومت و ژانر برجسته آن یعنی سینمای دفاع مقدس گویای این نکته است که همواره باید برای سینما، اهمیت و کارکرد آن اولویتی درخور قائل شد. سینماگرانی که سینما برایشان تداعی جنگ، مقاومت، عدالت‌طلبی و ایستادگی در برابر تجاوز و جنگیدن برای مام وطن بود. سینمای مقاومتسینمای مقاومت مفهومی عام‌تر از سینمای دفاع مقدس دارد چراکه اگر سینمای دفاع مقدس را سینمایی در تقدیس دلاوری‌ها و رشادت طلبی‌های ایرانیان در جنگ تحمیلی قلمداد کنیم، سینمای مقاومت شامل همه انواع مبارزه با ظلم در همه جای جهان و در همه زمان‌ها است. جرقه‌های نخستین سینمای مقاومت هم در همین زمان برجسته شد و سینماگران ایرانی به تولید آثاری در حوزه مشغول شدند. منابعدفاع مقدس درگذر از سینمای ایران؛ فاطمه مرتضوی قهی، مرتضی منادی، فصلنامه انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
خبرگزاری تسنیم، احمد ربیعی‌فر: سیطره رسانه‌ای و تبلیغاتی ایالات متحده آمریکا و ساختار اختاپوسی صهیونیستی در جهان، مدیریت افکار عمومی ملت‌ها را به صورت هدفمند و در راستای منافع سلطه‌جویانه خویش در دست گرفته است. گشت ارشاد در آمریکابرخی از دست‌اندر کاران آمریکایی که به خوبی از وضعیت فرهنگی این کشور آگاه هستند، در خصوص وضعیت فرهنگی آمریکا می‌گویند که فرهنگی که ما در آن زندگی می‌کنیم، به عریض‌ترین فاضلابی که تاکنون وجود داشته، تبدیل شده است. سید هاشم میرلوحی در این کتاب، وضعیت فرهنگی آمریکا و صدور فساد از این کشور به سایر کشورها را مورد واکاوی قرار داده است. این نکته در خصوص وضعیت فرهنگی ایالات متحده، پیش از سیطره یافتن صهیونیست‌ها بر امور این کشور و اشاعه فساد در میان مردم است. مطالعه آثار فوق می‌تواند آگاهی آحاد جامعه را نسبت به ساختار شیطانی، مادی‌گرایانه و ضد مردمی ایالات متحده افزایش یابد.
مهرمهر4 روز قبل
امروز ما به عنوان اقلیت امیدواریم با شروع گام دوم انقلاب که توسط رهبر انقلاب اسلامی مطرح شده، آرمان‌ها را به تحقق برسانیم. به واسطه سال نو ارمنی برای کشور ایران، روزهای پربرکت و نعمت روزافزون آرزومند هستم. وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک حکومت دینی و حق باور، اقلیت‌های دینی را به رسمیت می‌شناسد. مشکلاتی که در اجرای قوانین در مورد حقوق اقلیت‌ها وجود دارد در حال حل شده است. امیدواریم ثمره خون شهدای انقلاب و حاج قاسم سلیمانی این باشد که مقاومت در سطح جهان به پیروزی برسد و شاهد این باشیم که حکومت‌های ظلم و جور پایان بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ مدیر اداره سیاسی ارتش عربی سوریه تاکید کرد کسانی که گمان می‌کنند شهادت قاسم سلیمانی عزم و اراده مردم منطقه را برای ریشه کن کردن تروریسم تغییرمی دهد، در توهم به سر می‌برند. پایگاه خبری اینترنتی العهد لبنان در گزارشی به قلم محمد عید نوشت: سرتیپ حسن حسن مدیر اداره سیاسی ارتش عربی سوریه گفت: «خون پاک شهید قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همراهان شهید آن دو، خاک عراق، سوریه و فلسطین را آب یاری کرد. آنان قصد داشتند تروریسم را در سراسر منطقه گسترش دهند. آنان برای تجزیه منطقه فعالیت کردند. ما امروزه در همه کشور‌های محور مقاومت، برای مقابله با تروریسم و ریشه کن کردن آن، از هر زمان دیگر قدرتمندتریم. در این مراسم وزیر دفاع سوریه و افسران بلند پایه ارتش عربی سوریه از جمله کسانی که شهید سردار قاسم سلیمانی را در نبرد‌های مختلف در خاک سوریه همراهی کرده بودند، حضور داشتند.
همشهریهمشهری4 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، اعتماد نوشت: «معنا ندارد که ناگهان چیزی دیدید و آن را بزنید؟ مگر کفتربازی است یا کلاغ و مرغابی است؟ به نظر من بعید به نظر می‌رسد که خطای عادی انسانی اتفاق افتاده باشد! این اظهارات که درقالب یک گفت‌وگوی ویدیویی با خبرگزاری اصولگرای نسیم بیان شده، در رسانه‌های خارج کشور بازخورد بسیاری داشت و بر حجم ابهامات این غائله پرابهام افزود. اظهارات نقوی‌حسینی که این روزها در شبکه‌های اجتماعی از یک‌سو با انتقادهایی بی‌شمار مواجه است و ازسوی دیگر حمایت در نوع خود کم‌سابقه اصولگرایان و رسانه‌های‌شان را به چشم می‌بیند، روز گذشته از سوی بسیاری از اصولگرایان پارلمان مطرح شد. جواد کریمی‌قدوسی، نماینده اصولگرای مشهد نیز از جمله این نمایندگان بود. بدین‌ترتیب آنچه در این میان قابل توجه است، نوع ادبیات نمایندگان اصولگرای مجلس و واژگانی است که توسط آنها مطرح می‌شود؛ واژگانی که به‌عقیده بسیاری از ناظران و تحلیلگران عرصه سیاست به هیچ عنوان با ادبیات صحیح نقد سیاسی همخوانی ندارد.
سینماپرسسینماپرس4 روز قبل
در این مراسم که همراه با پاسداشت حاج قاسم سلیمانی همراه بود، نمایندگان گروه‌های فلسطینی بر نقش آن شهید و نقش ایران در حمایت از مقاومت اسلامی تاکید کردند. وی افزود: قاسم سلیمانی بدون مرز و بدون شرط از مقاومت حمایت می‌کرد و هیچ وقت چیزی دربرابر حمایت ایران از مقاومت نمی‌خواست. دختر شیخ زکزاکی: امروز بیش از هر روز دیگری درد اسرای فلسطینی را درک می‌کنمهمچنین در انتهای این مراسم پیام افتتاحیه جشنواره عمار در غزه توسط سهیلا زکزاکی دختر شیخ ابراهیم زکزاکی در قالب پیام ویدئویی قرائت شد. دختر شیخ با اشاره به شهادت سه تن از برادرانش در راهپیمایی روز قدس در نیجریه از مردم غزه خواست تا برای سلامتی و آزادی پدر و مادرش دعا کنند. این نخستین بار است که پس از چهار سال از زندانی شدن شیخ زکزاکی، وی در فلسطین که آرمان شیخ بود معرفی می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، فعالیت‌های پنجمین دوره اکران‌های مردمی جشنواره فیلم عمار در غزه با عنوان «روزهای سینمای مقاومت» با حضور گسترده نمایندگان جنبش‌های جهادی فلسطین، نمایندگان سازمان‌های فرهنگی و رسانه‌ای روز گذشته در غزه آغاز به کار کرد. در این مراسم که همراه با پاسداشت حاج قاسم سلیمانی همراه بود، نمایندگان گروه‌های فلسطینی بر نقش آن شهید و نقش ایران در حمایت از مقاومت اسلامی تأکید کردند. وی افزود: قاسم سلیمانی بدون مرز و بدون شرط از مقاومت حمایت می‌کرد و هیچ وقت چیزی در برابر حمایت ایران از مقاومت نمی‌خواست. دختر شیخ با اشاره به شهادت سه تن از برادرانش در راهپیمایی روز قدس در نیجریه از مردم غزه خواست تا برای سلامتی و آزادی پدر و مادرش دعا کنند. این نخستین بار است که پس از چهار سال از زندانی شدن شیخ زکزاکی وی در فلسطین که آرمان شیخ بود معرفی می‌شود.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، فعالیت‌های پنجمین دوره اکران‌های مردمی جشنواره فیلم عمار در غزه با عنوان «روزهای سینمای مقاومت» با حضور گسترده نمایندگان جنبش‌های جهادی فلسطین، نمایندگان سازمان‌های فرهنگی و رسانه‌ای روز گذشته در غزه آغاز به کار کرد. در این مراسم که همراه با پاسداشت حاج قاسم سلیمانی همراه بود، نمایندگان گروه‌های فلسطینی بر نقش آن شهید و نقش ایران در حمایت از مقاومت اسلامی تأکید کردند. وی افزود: قاسم سلیمانی بدون مرز و بدون شرط از مقاومت حمایت می‌کرد و هیچ وقت چیزی در برابر حمایت ایران از مقاومت نمی‌خواست. دختر شیخ با اشاره به شهادت سه تن از برادرانش در راهپیمایی روز قدس در نیجریه از مردم غزه خواست تا برای سلامتی و آزادی پدر و مادرش دعا کنند. این نخستین بار است که پس از چهار سال از زندانی شدن شیخ زکزاکی وی در فلسطین که آرمان شیخ بود معرفی می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز4 روز قبل
نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: سفیر دولت خبیث انگلستان در ایران گفته است در حال حاضر نه مسائل هسته‌ای و نه فردو برای ما مهم نیست، بلکه مهم این است که انقلابیون رادیکال بار دیگر به قدرت بازنگردند. نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: یک شهروند این‌گونه نوشت «چقدر حاجی‌زاده شبیه حاج قاسم شده است؛ محال است اجازه دهیم دشمنانی که حاج قاسم را ترور شخص کردند حاجی‌زاده را ترور شخصیت کنند». پهپاد‌های آمریکا بدن حاج قاسم اربا اربا کردند، نمی‌گذاریم پهپاد‌های آمریکایی آبروی حاجی‌زاده و سپاه را هدف گیرند. ‌کریمی‌قدوسی با اشاره به حضور سفیر انگلستان در ناآرامی‌ها مقابل دانشگاه امیر‌کبیر، ادامه داد: سفیر دولت خبیث انگلستان در ایران در تاریخ ۱۷ شهریور‌ماه در جمع سفرای کشور‌های اروپایی در مکانی در شمال تهران با محوریت سفارت انگلیس که به صورت مستمر برگزار می‌شد، گفته است در حال حاضر نه مسائل هسته‌ای، نه فردو، نه نطنز و نه کاهش تعهدات ایران در برجام برای ما مهم نیست، بلکه مهم این است که انقلابیون رادیکال بار دیگر به قدرت بازنگردند و این مهم‌ترین دغدغه ماست. وی با بیان اینکه یکی از سیئات دولت یازدهم و دوازدهم این بود که به خاطر علاقه خاص رئیس‌جمهور سطح روابط با دولت انگلیس که به علت حضور در فتنه‌ها، دشمنی‌ها و تحریم‌ها به صفر رسیده بود، ارتقا یابد، گفت: باید ورق بازگردد و طی روز‌های آینده به علت حضور آشکار فرزند روباه سفیر دولت انگلیس در آشوب‌ها، این فرد از ایران اخراج شود.

ایران در رأس جبهه مقاومت قرار دارد

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
بن حبتور تاکید کرد ایران در رأس جبهه مقاومت قرار دارد و تلاش متجاوزان برای شکاف در جبهه ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی محکوم به شکست استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از تلویزیون المسیره، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن در صنعا با اعلام اینکه ایران در رأس جبهه مقاومت قرار دارد، تأکید کرد تلاش نیرو‌های متجاوز برای ایجاد شکاف در جبهه ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی محکوم به شکست خواهد بود. برداشت ما این است که تجاوز به کشور، تجاوز به کل کشور است و به همین شیوه نیز به پایان خواهد رسید. اینکه بخواهند تجاوز به کشور را به صورت منطقه‌ای تقسیم کنند تاکتیکی برای خدمت به کشور‌های متجاوز است. وی تاکید کرد: ما طرحی با عنوان طرح مقاومت داریم که به وضوح مشخص است آن را ایران آغاز کرده است و همین کشور در صدر آن قرار دارد. در این محور روابط بر اساس مذهب، دین و … نیست، بلکه هر آزادمردی در جهان با مقاومت همراه خواهد بود همانگونه که هر مزدوری در کنار کشور‌های متجاوز قرار می‌گیرد و با طرح سلطه طلبانه آمریکا و صهیونیسم همراه خواهد بود.»
ایرناایرنا4 روز قبل
وی افزود: انجمن اسلامی در سال ۵۸ با حضور موسسین انجمن اسلامی، به شکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی حرکت کرد. دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی درباره محورهای تربیت ۶ عرصه سند تحول بنیادین عنوان کرد: متاسفانه غول کنکور تنها به یکی از این عرصه‌ها که عرصه علمی است، ‌ توجه دارد. دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: عضویت دانش‌آموزان در تشکل‌ها به طور محسوس در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است. دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یادآور شد: اول بهمن ماه همایش نسل آفتاب به پاسداشت ۴۰ سال فعالیت انجمن اسلامی برگزار می‌شود. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در آستانه چهلمین سال تاسیس این اتحادیه، یاران انجمنی را به شرکت در همایش نسل آفتاب دعوت کرد.
ایرناایرنا4 روز قبل
وی افزود: انجمن اسلامی در سال ۵۸ با حضور موسسین انجمن اسلامی، به شکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی حرکت کرد. دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ادامه داد: عضویت دانش‌آموزان در تشکل‌ها به طور محسوس در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است. دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یکی از مهم‌ترین اقدامات این انجمن را تربیت منظومه فکری و تربیتی دانست و اظهار کرد: این اتحادیه همواره انقلابی بودن را مد نظر قرار می‌دهد. دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یادآور شد: اول بهمن ماه همایش نسل آفتاب به پاسداشت ۴۰ سال فعالیت انجمن اسلامی برگزار می‌شود. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در آستانه چهلمین سال تاسیس این اتحادیه، یاران انجمنی را به شرکت در همایش نسل آفتاب دعوت کرد.
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت الله سید مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان درخصوص اعلام بیعت مجدد حوزه علمیه خراسان با مقام معظم رهبری و درباره حوادث اخیر، به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب نامه‌ای نوشت. متن نامه به این شرح است: «بسم الله الرحمن الرحیمقال علی (علیه السلام): کنا إذا احمر البأس اتقینا برسول الله (صلی الله علیه وآله) محضر نورانی رهبر حکیم و خردمند انقلاب اسلامیحضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله الوارف) سلام علیکم و رحمه‌الله و برکاتهاندیشه و زبان و قلم را یارای آن نیست که عمق مصائب عظیمه‌ای را که در این ایام بر قلب نازنین‌تان وارد آمد، به توصیف در آورد. حرکت‌های حرمت‌شکن عده‌ای ناآگاه در آبان ماه سال جاری، جنایت هولناک آمریکای جهانخوار در ترور یار صدیق انقلاب اسلامی، سردار سرافراز شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که وجودش یادآور راه و منش مالک اشتر و عمار یاسر علی (علیه السلام) بود و نیز سانحه غمبار سقوط هواپیما که در آن جمعی از فرزندان برومندتان به دیار باقی شتافتند. در ضمن این تجدید بیعت با آرمان‌ها و اندیشه‌های والای شما در طی مسیر نورانی انقلاب اسلامی، از خدای منان دوام سلامت و توفیقات متزاید آن رهبر عزیز را خواستاریم و برای همیشه انزجار قلبی خود را از دخالت‌های متکبرانه دولت‌های پلید آمریکا و انگلیس و صهیونیسم غاصب در امور داخلی کشور عزیزمان ابراز داشته و همواره آماده فدا نمودن جان و هستی خود در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های پرشکوه و عزت آفرین شما تا برپایی تمدن نوین اسلامی خواهیم بود. مدیر حوزه علمیه خراسانسید مصباح عاملی۹۸/۱۰/۲۳» انتهای پیام/ ۷۰۰۶۱/ح
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان در نامه‌ای، به بیعت مجدد حوزه انقلابی خراسان درباره حوادث اخیر به رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد. متن نامه به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمقال علی (ع): کنا إذا احمر البأس اتقینا برسول الله (ص) محضر نورانی رهبر حکیم و خردمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله الوارف) سلام علیکم و رحمه الله و برکاتهاندیشه و زبان و قلم را یارای آن نیست که عمق مصائب عظیمه‌ای را که در این ایام بر قلب نازنین تان وارد آمد، به توصیف در آورد. حرکت‌های حرمت شکن عده‌ای ناآگاه در آبان ماه سال جاری، جنایت هولناک آمریکای جهانخوار در ترور یارصدیق انقلاب اسلامی، سردار سرافراز، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که وجودش یادآور راه و منش مالک اشتر و عمار یاسر علی (ع) بود و نیز سانحه غمبار سقوط هواپیما که در آن جمعی از فرزندان برومندتان به دیار باقی شتافتند. در ضمن این تجدید بیعت با آرمان‌ها و اندیشه‌های والای شما در طی مسیر نورانی انقلاب اسلامی از خدای منان، دوام سلامت و توفیقات متزاید آن رهبر عزیز را خواستاریم و برای همیشه انزجار قلبی خود را از دخالت‌های متکبرانه دولت‌های پلید آمریکا و انگلیس و صهیونیسم غاصب در امور داخلی کشور عزیزمان ابراز داشته و همواره آماده فدا نمودن جان و هستی خود در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های پرشکوه و عزت آفرین شما تا برپایی تمدن نوین اسلامی خواهیم بود. سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با تسلیت شهادت و جان باختن جمعی از هموطنان عزیز مسافر هواپیمایی اوکراین، توطئه آمریکا و جبهه معاندان داخلی و خارجی در هجمه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی و انقلابی را محکوم کرد. به گزارش روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بخشی از این بیانیه آمده است: پس از انتقام غرورانگیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به مطالبه مردم شریف، مومن، انقلابی و قدرشناس ایران اسلامی از جنایت تروریستی رژیم متجاوز و اشغالگر آمریکا در به شهادت رساندن سردار سرافراز و پر افتخار سپهبدشهید قاسم سلیمانی و همرزمانش، حمله شجاعانه موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکایی «عین الاسد»، در شرایطی حساس، بحرانی و تهدیدآلود بر اثر بروز خطای انسانی غیر عمدی، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفت و در کمال تاسف جمعی از هموطنان عزیز، شهید و تعدادی از اتباع خارجی نیز جان باختند. این بیانیه می‌افزاید: هرچند ماجرای هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی به سرعت توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح و مراجع مسئول دیگر مورد بررسی و تحقیقات قرار گرفت و فرمانده نیروی هوافضای سپاه با شجاعت، صداقت و صراحت کم نظیر با تشریح جزئیات ماجرا، مسئولیت آن را به دلیل بروز خطای انسانی در شرایط بسیارسخت و پیچیده حاکم بر فرایند‌های مأموریتی سامانه‌های پدافندی برای مقابله با تهدیدات و اقدامات دشمن برعهده گرفت، اما دستاویز قرار گرفتن آن از جانب رسانه‌های معاند و مزدوران داخلی دشمن، که به عنوان ستون پنجم دشمن عمل می‌کنند، در هجمه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارزش‌های دینی و انقلابی ملت ایران، پدیده‌ای نامبارک آن هم پس از عظمت، اقتدار و وحدت خیره‌کننده و نمایش عزم و اراده مستحکم ده‌ها میلیون ایرانی در سراسر کشور برای تکریم سردار حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت به شمار می‌رود. این بیانیه ضمن تجلیل و قدردانی از تلاش‌ها و مجاهدت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با برشماری خدمات و نقش آفرینی‌های سترگ این نهاد مقدس طی ۴۱ سال گذشته که درخشش آن در دوران دفاع مقدس و سپس در عرصه‌های دفاعی، امنیتی، سازندگی، محرومیت زدایی، خدمات اجتماعی و صیانت از آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و ارزش‌های دینی، ملی و انقلابی به ویژه در صحنه مقابله قاطع و غفلت ناپذیر با توطئه‌های منطقه‌ای استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی در منطقه و تجاوزات تروریست‌های آمریکایی به میهن اسلامی، چشم حیرت جهانیان را به خود معطوف ساخته است، تصریح کرده است: هرچند مصیبت ناشی از غم و اندوه از دست دادن تعدادی از هموطنان عزیز در این ماجرا، بسیار سخت و جانکاه است، اما سرمایه گذاری و تلاش همه جانبه و ناجوانمردانه بدخواهان و پیاده نظام‌های داخلی استکبار و سلطه در کینه توزی علیه پاسداران حریم امنیت و موجودیت انقلاب اسلامی و پیشتازان خط مقاومت و دفاع از مردم، آن هم در شرایطی که نام سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی به عنوان یکی از فرماندهان و شخصیت‌های تربیت شده در این نهاد انقلابی و مردمی، محور وحدت و افتخار ملت ایران شده، بسیار معنادار، مشکوک و درس آموز است. این بیانیه در پایان با پاسداشت یاد، خاطره و آرمان سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت و نیز اظهار تاسف و ابراز همدردی با خانواده‌های معظم شهدا و قربانیان حادثه هوایی اخیر و محکومیت شدید توطئه جدید دشمن علیه انقلاب اسلامی و امنیت و آرامش ملت ایران، تاکید کرده است: بی تردید شیطان اکبر (آمریکا) و جبهه ضدانقلاب داخلی و خارج نشین و اقمار منطقه‌ای آن، در ادامه سیلی سخت سپاه پاسداران انقلاب طی عملیات هوشمندانه حمله موشکی به پایگاه تروریست‌های آمریکایی در عراق، با هوشیاری و بصیرت انقلابی و بی نظیر مردم قهرمان و تاریخ ساز ایران اسلامی سیلی محکم‌تر و فراموش ناپذیر دیگری را دریافت خواهند کرد و نقشه‌های شوم و پلید این روز‌های آن‌ها برای وحدت شکنی و ایجاد ناامنی و آشوب در کشور با شکست زودهنگام، مواجه و جسارت‌های اخیر آن‌ها به پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر ارزش‌ها، با هوشیاری، بصیرت و اتحاد و همدلی قابل تحسین مردم، نتیجه معکوس خواهد داشت و استحکام بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیش روندگی ایران و ایرانی در دنیای پرتلاطم ناشی از فتنه‌های شیطان بزرگ، با قطب نمای ولایت فقیه و هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) و هوشیاری و آمادگی‌های همه جانبه نیرو‌های مسلح کشور در پی خواهد داشت.
فارسفارس5 روز قبل
وی افزود: زمانی که دولت وحدت اسلامی (دولت عثمانی در سال ۱۹۲۴) سقوط کرد، آمریکا و صهیونیسم هم‌پیمان شدند تا دو هدف تشکیل دولت برای یهودیان اروپا و تشکیل دولت اسرائیل بزرگ را محقق کنند. از طرفی در تصمیماتی که اخیرا ترامپ این دیوانه زنجیری بر علیه فلسطین گرفته اصلا چیزی به نام اسلو و دولت فلسطین وجود ندارد. سفیر فلسطین در تهران ادامه داد: ما به جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم. اگر شما از وحدت جهان اسلام دست بکشید غربی‌ها حاضرند هزار بمب اتمی به شما بدهند. زواوی خطاب به کشورهای منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران تهدیدی برای شما نیست، جمهوری اسلامی حاضر است از شما حمایت کند بنابراین نباید با این کشور مشکلی داشته باشید.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
ترامپ مولود صهیونیسم و استکبار جهانی است. به نظر من این مسئله قابل قیاس است که در این زمان شر و باطل را ترامپ بدانیم و خیر و حق را سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بدانیم. وی افزود: حتما به خاطر دارید سردار سلیمانی در زمان حیاتشان به ترامپ به طور مستقیم گفت که «ترامپ طرف حساب تو منم، نه مسئولان بالاتر از من، من به عنوان یک سرباز و پاسدار ولایت، طرف حساب توام، نه مسئولان بالاتر از من.» مشاهده کردید که قاتل سردار سلیمانی شخص آقای ترامپ شد. رئیس جمهور آمریکا به عنوان کسی که جنایات بزرگ مرتکب شده است خودش شخصا اعلام کرد که من دستور قتل او را صادر کردم. رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی الگوی ماندگار اخلاص و عمل بود، گفت: ترامپ مولود صهیونیسم و استکبار جهانی است و مسئله پرداختن به صهیونیسم و استکبار جهانی به ویژه آمریکا در جشنواره‌های آینده بسیار مهم است.
فارسفارس5 روز قبل
اسدالهی افزود: این حادثه ملت عزادار ایران را مجددا داغدار کرد. وی افزود: ‌ جبهه استکبار که از اتحاد به وجود آمده به برکت خون شهید سلیمانی عزیز عصبانی است قطعا به دنبال تفرقه و رخنه بین صفوف ملت عزیز ایران است. وقتی شاهد این هستیم، دیوانه کاخ سفید که پیش‌تر ملت ایران را تروریست خوانده بود پیام تسلیت و حمایت ارسال می‌کند یا ملکه انگلیس سفیرش را به میدان می‌فرستد. واضح است که دشمن به دنبال استفاده تمام و کمال از این حادثه تلخ است و جای عبرت دارد برای کسانی که به حمایت شیطانبزرگ دلخوش کرده‌اند. این فعال دانشجویی تصریح کرد: اینکه سفیر انگلیس شخصا به میدان آمده و بازداشت شده مساله کوچکی نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
شعبان ترور سردار سلیمانی را اقدامی تکان‌دهنده از سوی آمریکا خواند و گفت: تاثیر از شهادت تنها محدود به روز و چند ماه نیست بلکه اثر آن برای چند سال باقی می‌ماند. آمریکا مرتکب اقدامی شد که در همه زمینه‌ها برایش تأثیر منفی خواهد داشت. تصمیم پارلمان عراق برای اخرج نیروهای آمریکایی و پاسخ ایران به واشنگتن دو پاسخ بسیار مهم بود و پاسخ‌های بعدی نیز ادامه پیدا خواهد کرد. سردار سلیمانی و همرزمانش در سیزدهم دی ماه در فرودگاه بغداد ترور شدند. ایران در پاسخ پایگاه «عین الاسد» آمریکا با با موشک هدف گرفت.
رکنارکنا5 روز قبل
تقریبا تمامی اعضای این کلیسا به نوعی فعال هستند و به کلیسایشان خدمت می‌کنند. ترامپ در هنگام انتخابات ریاست جمهوری طوری تبلیغ می‌کرد که عموم اوانجلیکال‌ها یعنی بیش از هشتاد درصد به او رأی دادند. البته مشکلات اخلاقی ترامپ که در همان ابتدا مشخص شده، هم خیلی در هواداری آنها از ترامپ تاثیر نداشت. بخش مهمی از کاهش محبوبیت ترامپ در میان اوانجلیکال‌ها به خاطر حرف‌هایی است که او می‌گوید و به ویژه توئیت می‌کند. وقتی ترامپ سر کار آمد این گروه همه طرفداران او بودند و حتی اقلیتی که به او رأی نداده بودند.
فارسفارس5 روز قبل
مشاور رئیس‌جمهور سوریه ضمن اعلام اینکه منطقه در آستانه یک دوره جدید به نفع مقاومت قرار گرفته، تصریح کرد، تأثیرات منفی ترور فرمانده نیروی قدس سپاه برای آمریکا طولانی‌مدت خواهد بود. شعبان ترور سردار سلیمانی را اقدامی تکان‌دهنده از سوی آمریکا خواند و گفت: تاثیر از شهادت تنها محدود به روز و چند ماه نیست بلکه اثر آن برای چند سال باقی می‌ماند. تصمیم پارلمان عراق برای اخرج نیروهای آمریکایی و پاسخ ایران به واشنگتن دو پاسخ بسیار مهم بود و پاسخ‌های بعدی نیز ادامه پیدا خواهد کرد. سردار سلیمانی و همرزمانش در سیزدهم دی ماه در فرودگاه بغداد ترور شدند. ایران در پاسخ پایگاه «عین الاسد» آمریکا با با موشک هدف گرفت.
ایرناایرنا5 روز قبل
بابت حادثه دردناک هواپیمای اوکراین به خانواده‌های داغدار و سفارت اوکراین در تهران و دولت این کشور تسلیت می‌گویم. سفیر فلسطین در تهران اظهار داشت: شهادت برادر مجاهد ابومهدی را به سفارت، ملت و دولت عراق تسلیت عرض می‌کنم. همان زمان من گفتم اگر اسلو دولتی به ما بدهد جلو در سفارت در خیابان خواهم رقصید. زواوی خاطرنشان کرد: رییس جمهوری آمریکا این دیوانه زنجیری در تصمیم‌هایی که گرفته چیزی به نام دولت فلسطین وجود ندارد. بعد از پیروزی انقلاب فرمودند امروز ایران فردا فلسطین؛ استقلال ایران ناقص است مگر اینکه با استقلال فلسطین کامل شود.
ایرناایرنا5 روز قبل
بابت حادثه دردناک هواپیمای اوکراین به خانواده‌های داغدار و سفارت اوکراین در تهران و دولت این کشور تسلیت می‌گویم. سفیر فلسطین در تهران اظهار داشت: شهادت برادر مجاهد ابومهدی را به سفارت، ملت و دولت عراق تسلیت عرض می‌کنم. همان زمان من گفتم اگر اسلو دولتی به ما بدهد جلو در سفارت در خیابان خواهم رقصید. زواوی خاطرنشان کرد: رییس جمهوری آمریکا این دیوانه زنجیری در تصمیم‌هایی که گرفته چیزی به نام دولت فلسطین وجود ندارد. بعد از پیروزی انقلاب فرمودند امروز ایران فردا فلسطین؛ استقلال ایران ناقص است مگر اینکه با استقلال فلسطین کامل شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور گفت: نظام ایران اسلامی درخط مقدم مبارزه با صهیونیسم و امریکا است و به واسطه تضاد ایدئولوژیکی با استکبار جهانی و پرچمداری حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب، این مبارزه همچنان ادامه دارد. وی اظهارداشت: شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باعث تقویت جبهه مقاومت و ایجاد وحدت بین مسلمانان و ملت بزرگ ایران اسلامی شد. وی اظهارداشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیروهای مسلح ما در اوج آمادگی معنوی و نظامی هستند و بر قله‌های افتخار قرار دارند. امام جمعه سرپل ذهاب گفت: قدرت ایمان، تقوا، اقتدار، امنیت و صلابت از شاخصه‌های اصلی نیروهای مسلح ما است و همین شاخصه باعث شده نیروهای مسلح ما از سایر نیروهای مسلح متمایز شوند. فاطمی نسب ادامه داد: به برکت جمهوری اسلامی، نیروهای مسلح ما از نظر قدرت نظامی در بالاترین سطح قرار دارند.
همشهریهمشهری6 روز قبل
مقایسه اقدام امریکایی‌ها برای پنهانکاری ابعاد تلفات پایگاه عین‌الاسد که مانع شدید دسترسی‌های اشخاص و گروه‌هایی غیر از نظامیان امریکایی شده بودند با اجازه دسترسی عمومی هر خبرنگار و یا تیم کارشناسی گویای واقعیت امر است که هیچ قصد پنهانکاری نبوده است. البته نباید فراموش کرد که زمینه‌ساز هر دو حادثه تلخ امریکای جنایتکار بوده است. اقدامی که نوعی موازی‌سازی رسانه‌ای و ایجاد حاشیه رسانه‌ای و تبلیغی برای تحقیر ناشی از حمله موشکی و پنهانکاری نتایج و تلفات آن به حساب می‌آید. ۵- تأخیر در اعلام چگونگی بروز این حادثه، نه برای پنهانکاری که برای انجام بررسی‌های دقیق کارشناسی و کشف حقیقت ماجرا بوده که به‌صورت طبیعی مستلزم جمع‌آوری اطلاعات و اسناد و صرف زمان است. کمااینکه بلافاصله پس از کشف موضوع، به‌صورت صادقانه و رسمی، اطلاع‌رسانی عمومی انجام شده است.
مهرمهر6 روز قبل
در این دوره بود که شهید سلیمانی به مصاف با تروریست‌های تکفیری رفت و در صف مقدم جریان مقاومت قرار گرفت. بی‌شک سردار سربلند این سپاه حق و عدالت شهید حاج قاسم سلیمانی شاخص‌ترین رزمنده و فرمانده در این میدان نبرد بود. حاج قاسم شهید زنده بود. ابومهدی خود را سرباز شهید سلیمانی می‌دانست و جالب اینجاست که شهید سلیمانی نیز گفت: ما سرباز ابومهدی هستیم. قاسم سلیمانی گنده نبود؛ او بزرگ بود و دارای قلبی به وسعت دریا و روحی به عظمت آسمان.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، این روزها سیاست خارجی آمریکا جهان را تا حدودی مبهوت خود کرده است. بخشی از آنان همان «فاندامنتالیست» ‌هایی هستند که در اوایل قرن بیستم شکل گرفتند و جامعه آمریکا را تحت تأثیر قرار دادند. تقریبا تمامی اعضای این کلیسا به نوعی فعال هستند و به کلیسایشان خدمت می‌کنند. البته مشکلات اخلاقی ترامپ که در همان ابتدا مشخص شده، هم خیلی در هواداری آنها از ترامپ تاثیر نداشت. در همین راستای توضیحات شما در مورد اوانجلیکال‌هاست که ما با پدیده‌ای به نام جنبش ترامپیسم مواجه هستیم؟ حضور ترامپ در جامعه آمریکا فقط اهمیتش به دلیل اوانجلیکال‌ها و بحث‌های دینی نیست.

برکات شهادت حاج قاسم/ «اخراج آمریکا»؛ فصل نخست تاریخ جدید منطقه غرب آسیا

6+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

صهیونیسم