ضعیف

ضعیف

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز37 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، احد کریم‌خانی معاون سیاسی نیروی قدس سپاه طی یادداشت اختصاصی با عنوان «آنچه رهبری درباره حاج قاسم نگفت!» درباره ولایتمداری شهید حاج قاسم سلیمانی نوشت: مقام معظم رهبری، بهتر از هرکسی به ویژگی ولایتمداری و اعتقاد قلبی و راسخ حاج قاسم به «ولایت فقیه» واقف بودند اما از آنجا که این موضوع به شخص و جایگاه والای ایشان برمی‌گشت از اشاره مستقیم به آن خودداری فرمودند. آن موضوع اعتقاد قلبی و راسخ حاج قاسم به «ولایت فقیه» و مسئله ولایتمداری بالای ایشان بود. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری همین است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری، رابطه قلبی و دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد.
همشهریهمشهری41 دقیقه قبل
متولی‌زاده اضافه کرد: همچنین سالانه ۲۱۰۰ لیتر بنزین به ازای هر دستگاه موتورسیکلت کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت که این بنزین را می‌توان صادر کرد. متولی‌زاده با اشاره به افتخارات صنعت برق کشور اظهار کرد: با بارش‌های شدید امسال که موجب بروز سیل در برخی نقاط کشور شد، همکاران ما در بخش‌های مختلف صنعت برق افتخارآفرینی کردند به طوری که در مناطق سیل‌زده نخستین دستگاهی که برای خدمتگزاری حاضر شد، صنعت برق بود. همچنین در جشنواره شهید رجایی امسال صنعت برق کشور در دو شاخص حائز رتبه شد که یکی شاخص‌های فنی و دیگری شاخص رضایتمندی مردم بود. مدیرعامل توانیر در خصوص صادرات برق کشور خاطرنشان کرد: امسال میزان صادرات برق کشور ۱۲۰ درصد رشد داشت که از این محل ۱۸۰۰ میلیارد تومان به درآمد صادراتی ما اضافه شد. خواهش من این است که مسئولان فرهنگی صنعت برق به این مساله توجه داشته باشند، چون این سیاست‌ها در راستای اجرای سیاست‌های انقلاب و مقام معظم رهبری است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
احد کریم‌خانی معاون سیاسی نیروی قدس سپاه طی یادداشت اختصاصی با عنوان «آنچه رهبری درباره حاج قاسم نگفت!» آن موضوع اعتقاد قلبی و راسخ حاج قاسم به «ولایت فقیه» و مسئله ولایتمداری بالای ایشان بود. دفاع از اسلام با دفاع از ولایت فقیه امکان پذیر است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری همین است. والله والله والله از مهمترین شئون عاقبت به خیری، رابطه قلبی و دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
کاپیتان تیم والیبال شهرداری ورامین پس از باخت برابر سایپا، شدیدا از تصمیمات ایگور کولاکوویچ و فرماندار ورامین انتقاد کرد. او افزود: اما این یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های تاریخ والیبال ورامین بود که البته دلیل داشت. شیرکوند با انتقاد از ایگور کولاکوویچ گفت: این آقا جایگاهی ندارد که والیبال ایران را بهم بریزد. کاپیتان تیم والیبال شهرداری ورامین با انتقاد از فرماندار ورامین، اظهار کرد: متاسفانه فرماندار و برخی سیاسیون کمر به نابودی والیبال بسته‌اند. شیرکوند با بیام اینکه کولاکوویچ هیچ سودی برای والیبال ایران ندارد، توضیح داد: از زمان ورود ایشان هنر والیبالیست‌های ایران است که اتفاقات خوب را رقم می‌زنند، ایگور هیچ بار مثبتی برای ایران ندارد.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
آنها کسانی هستند که برای حفظ منافع‌شان حتی آبرو و حیثیت‌شان را کنار گذاشته و هر اقدامی انجام می‌دهند. نباید در مقابل اقدام AFC احساساتی تصمیم گرفتجلال میزرایی با اشاره به اقدام AFC و ایجاد محدودیت برای ایران بیان کرد: از نظر بنده قدرت گفت‌وگو و لابی‌گری ما با مراجع بین المللی بسیار ضعیف است. باید با افرادی که دست بر روی دست گذاشتند تا AFC به این تصمیم گیری برسد برخورد شود. نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش وظیفه دفاع از منافع کشور را برعهده دارند و اتفاق روی داده یک نمره منفی در عملکرد آنان است. انتقاد حاجی‌دلیگانی از نحوه برخورد با مردم برای پرداخت یارانه‌های معیشتیحسینعلی حاجی‌دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت رفاه برای دادن یارانه‌های معیشتی به حساب‌ها سرک می‌کشد که این درست نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
کاری که آن‌ها دارند انجام می‌دهند، به این خاطر است که شیخ‌سلمان می‌خواهد روی فیفا فشار بگذارد تا بازی ایران و بحرین هم در تهران برگزار نشود و به نوعی برای آن مرحله زمینه‌سازی می‌کنند. بیشتر بخوانید: دلیل تصمیم جنجالی AFC علیه ایرانوی افزود: این تصمیم برخلاف منشور فیفا و یک کار کاملا سیاسی است. متاسفانه از زمانی که شیخ‌سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شده، تصمیمات سیاسی زیادی گرفته و فوتبال آسیا ضعیف شده است. ما باید هرچه زودتر با یک برنامه‌ریزی به مدیریت او پایان دهیم. فتح‌الله‌زاده در مورد شرایط این روزهای تیم فوتبال استقلال هم خاطرنشان کرد: این تصمیم AFC بیشتر از همه روی استقلال تاثیر منفی می‌گذارد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
حزب همبستگی ایران اسلامی با انتقاد از روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، این امر را در برگزاری انتخاباتی با مشارکت حداکثری موثر دانست. نویسندگان این بیانیه یادآور شده‌اند: آن‌چه حزب همبستگی ایران اسلامی در ششمین کنگره سراسری خود در روزهای پایانی آذر ماه و با موضوع «نهادهای انتخابی و جمهوریت نظام» در خصوص ایجاد فضایی مناسب برای شرکت آزادانه همه سلایق در انتخاباتی رقابتی و منصفانه و تشکیل مجلسی در تراز ایران اسلامی تذکر داده بود، اینک خودنمایی می‌کند. صادرکنندگان این بیانیه معتقدند که با توجه به نتیجه بررسی صلاحیت‌ها مجلسی شکل نمی‌گیرد که بتوان امیدی به به تشکیل آن داشت مگر آن‌که در اندک فرصت باقی مانده شاهد تغییر رویکرد و حرکت در مسیر تامین منافع ملی باشیم. این حزب در بند پایانی بیانیه خود با هشدار به تاثیر روند بررسی صلاحیت‌ها، شورای نگهبان را به تجدید نظر و اصلاح عملکرد خود فراخوانده است. انتهای پیام
ایسناایسنا2 ساعت قبل
بعد از آنکه فعالان اقتصادی ۳۰ چالش خود را در مواجهه با گمرک مطرح کردند، معاون گمرک به طور تفصیلی به این موارد پاسخ داد. ۲۵ سازمانی که هریک، وظایف و اختیاراتی داشته و در راستای انجام وظایف خود، اقدامات متعددی را انجام می‌دهند. در خبری که اخیرا تحت عنوان «۳۰ چالش در مواجهه با گمرک» درج شده است، در یک چک لیست ۳۰ موردی، نظرات فعالان اقتصادی به صورت مبسوط در دو جدول آورده شده و به ۳۰ موضوع تحت عنوان چالش‌های موجود در گمرک پرداخته شده که لازم است توضیحاتی درخصوص این چالش‌ها داده شود. بنابراین بهتر این است که جهت تنویر افکار عمومی، عناوین چالش‌های مطرح شده ذکر و توضیحات لازم در این خصوص، متعاقب آن به شرح ذیل ارائه شود:۱. آنچه مشخص است اینکه گمرک در این خصوص فراتر از اختیارات خود، تسهیلات لازم را ارائه نموده و پیگیری‌های لازم را انجام داده است.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
ایسنا/گیلان معاون سیاسی استانداری گیلان گفت: با توجه به تاثیرگذاری آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت سطوح مختلف سنی، باید موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل در مدارس آموزش داده شود. قاسم نژاد گفت: با توجه به تاثیرگذاری آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت سطوح مختلف سنی، عضویت آموزش و پرورش در پدافند غیرعامل به زودی ابلاغ می‌شود تا موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل را در مدارس آموزش دهند. نادر جهان آرای در ادامه جلسه اظهار کرد: بیست ودومین جشنواره خیرین مدرسه ساز با رویکرد «فرهنگ، رسانه و خیرین مدرسه ساز» در ۲۲ خرداد ماه سال آینده برگزار می‌شود. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود: گسترش فرهنگ مشارکت مردم در عرصه مدرسه سازی، شناسایی و تکریم خیرین مدرسه ساز از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است‌. وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های خیرساز در ایام الله دهه فجر، تصریح کرد: در دهه فجر امسال ۲۰۶ پروژه خیرساز با ۱۹۸ کلاس درس افتتاح می‌شود.
فارسفارس2 ساعت قبل
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته انسان، محور توسعه است، افزود: آموزش و پرورش باید حدود ۵۰ درصد از ظرفیت خود را به سمت مهارت افزایی و هنرستان‌های صنعتی و پرورش استعدادها پیش ببرد. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: امروز بر اساس نوع نگاه جامعه به اشتغال و همچنین رفع دغدغه خانواده در این خصوص به دنبال توجه ویژه به مهارت آموزی هستیم. اوسط هاشمی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته انسان محور توسعه است، افزود: امروز آموزش و پرورش باید حدود ۵۰ درصد از ظرفیت خود را به سمت مهارت افزایی و هنرستان‌های صنعتی و پرورش استعدادها پیش ببرد. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: آینده مشخص است، می‌توانیم از اکنون ببینیم ظرف ۱۰ سال آینده با چه پدیده‌هایی مواجهه هستیم و باید طوری تصمیم بگیریم که پاسخگوی مطالبات جدید باشیم. وی اشاره کرد: در کنار شورای مهارت می‌خواهیم نماد ملی مهارت را نیز در استان البرز تولید کنیم تا خود البرزی‌ها نیز بدانند که در این استان بازار مهارتی وجود دارد.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، علی اوسط هاشمیدر اولین جلسه شورای مهارت استان البرز با محوریت اجرای پروژه‌های اشتغالزایی مهارت محور در استان البرز، اظهار داشت: در این استان نیروهای توانمند و دارای مهارت وجود دارد از طرفی نیز به پایتخت نزدیک است و با با استان‌های صنعتی ایران ارتباط دارد. معتادان بهبودیافته مازندران آموزش‌های مهارتی فراگرفتندوی با بیان اینکه در بسیاری از استان‌ها مقوله مهارت ضعیف یا کم است، گفت: این مسئله و نگاه به مهارت آموزی در استان‌های صنعتی باید مورد توجه باشد. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: امروز بر اساس نوع نگاه جامعه به اشتغال و همچنین رفع دغدغه خانواده در این خصوص به دنبال توجه ویژه به مهارت آموزی هستیم. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: آینده مشخص است، می‌توانیم از اکنون ببینیم ظرف ۱۰ سال آینده با چه پدیده‌هایی مواجهه هستیم و باید طوری تصمیم بگیریم که پاسخگوی مطالبات جدید باشیم. وی اشاره کرد: در کنار شورای مهارت می‌خواهیم نماد ملی مهارت را نیز در استان البرز تولید کنیم تا خود البرزی‌ها نیز بدانند که در این استان بازار مهارتی وجود دارد.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
آنژیوگرافی چیست؟ اصطلاح آنژیوگرافی به تعدادی آزمایش‌های تشخیصی که پزشکان می‌توانند برای شناسایی رگ‌های خونی مسدود یا تنگ شده استفاده کنند، ارجاع می‌شود. میزان رنگ کنتراست‌زا استفاده شده در این روش تقریبا برابر با روش آنژیوگرافی است و تنها در سی‌تی آنژیو کاتتری وارد رگ فرد نمی‌شود. اگر احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر در فرد زیاد باشد، بهتر است از همان ابتدا آنژیوگرافی استفاده شود زیرا پس از تایید سی‌تی آنژیو، بیمار باید آنژیوگرافی نیز انجام دهد. پزشک برای چه چیزی از آنژیوگرافی‌‌ها استفاده می‌کند؟ پزشک می‌تواند از یک آنژیوگرافی برای بررسی شرایط رگ‌های خونی در سراسر بدن از جمله نقاط زیر استفاده کند: - پشت- گردن- قلب- سینه- شکم- لگن- دست ها- پاهاطی یک آنژیوگرافی، پزشک در پی نشانه‌های بیماری قلبی‌عروقی و مشکلات در رگ‌های خونی خواهد بود. طی عملپیش از آنژیوگرافی، پزشک از یک داروی آرام بخش که به آرامش فرد کمک خواهد کرد، استفاده می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
او افزود: اما این یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های تاریخ والیبال ورامین بود که البته دلیل داشت. شیرکوند با انتقاد از ایگور کولاکوویچ گفت: این آقا جایگاهی ندارد که والیبال ایران را بهم بریزد. کاپیتان تیم والیبال شهرداری ورامین با انتقاد از فرماندار ورامین، اظهار کرد: متاسفانه فرماندار و برخی سیاسیون کمر به نابودی والیبال بسته‌اند. این آقا ابتدا به دنبال حذف من بود که نتوانست و حالا با تیم فوتسال بلایی سر ما آورده که امروز اینگونه ضعیف ببازیم. شیرکوند با بیام اینکه کولاکوویچ هیچ سودی برای والیبال ایران ندارد، توضیح داد: از زمان ورود ایشان هنر والیبالیست‌های ایران است که اتفاقات خوب را رقم می‌زنند، ایگور هیچ بار مثبتی برای ایران ندارد.
خانه ملتخانه ملت3 ساعت قبل
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چنانچه مواردی از این قبیل به مجلس گزارش داده شود یقینا مجلس به عنوان نهاد نظارتی به این موضوع ورود و رسیدگی خواهد کرد. نظارت ضعیف بانک مرکزی نیز از جمله مواردی است که سبب بروز این نوع تخلفات شده است. چنانچه بانک مرکزی نظارت سختگیرانه‌تری نسبت به اعطای وام‌های کلان داشته باشد ما دیگر شاهد چنین تخلفاتی نخواهیم بود. کبیری اظهار کرد: مجلس با طرح بانکداری جمهوری اسلامی، قدرت نظارت بانک مرکزی را بالا می‌برد. متاسفانه به دلیل عدم استقلال بانک مرکزی، این نهاد دولتی قدرت مستقل برای پیگیری، نظارت و برخورد را ندارد.
ورزش۳ورزش۳4 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، منچسترسیتی دیروز در دیداری دراماتیک مقابل کریستال پالاس با نتیجه ۲-۲ متوقف شد و با از دست دادن دو امتیاز، بهترین فرصت را برای لسترسیتی مهیا کرد تا با برتری مقابل برنلی در رتبه دوم قرار گیرد، اما شاگردان برندان راجرز این موقعیت خوب را از دست دادند. لسترسیتی بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۳۴ نیز توسط هاروی بارنز به گل رسید تا با برتری ۰-۱ راهی رختکن شود. اما در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم بود که کریس وود بازی را به تساوی کشاند. اما جیمی واردی در دقیقه ۶۸ بهترین فرصت را برای به ثمر رساندن هجدهمین گل در لیگ برتر و افزایش فاصله با دیگر رقبا در صدر جدول بهترین گلزنان را با خراب کردن یک ضربه پنالتی از دست داد. در دقیقه ۷۹ بود که لسترسیتی تاوان این موقعیت سوزی را داده و این بار وست وود دروازه این تیم را باز کرد تا در نهایت شاگردان برندان راجرز در هفته نتایج ضعیف مدعیان، دو امتیاز مهم را از دست داده و در همان رتبه سوم جدول لیگ برتر باقی بمانند.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
بنابراین روز ۲۹ دی به عنوان روز ملی هوای پاک می‌تواند عامل مهمی در ایجاد مشارکت مردمی و هماهنگی بین‌بخشی باشد. خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور استمدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور و دارای ۳۵ کانون بحراتی فرسایش بادی است افزود: در حال حاضر این استان و جز ۵ استان درگیر پدیده گرد و غبار بوده است که خوشبختانه اقدامات موثر آبخیزداری و بیابانزدایی از سنوات قبل توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در زمینه مقابله با گرد و غبار در استان در حال اجرا بوده است. وی یادآور شد: طبق آمار ارائه شده از سوی اداره کل هواشناسی استان دربازه زمانی ۱۲ سال گذشته (۱۳۸۷-۱۳۹۸) میانگین تعداد روزهای دارای پدیده گرد و غبار در استان ۲۷ روز در سال برای کل استان است. ایستگاه فعلی بیرجند و نیز ایستگاه‌­های جدید با توجه به دستورالعمل­‌های فنی سازمان حفاظت محیط زیست از بهترین و به روزترین برندهای جهان است. مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی با بیان اینکه اقلیم جز فرایندهای طبیعی کره زمین بوده است افزود: امروزه با فعالیت‌های بشر شدت و سرعت بیشتری به خود گرفته است.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی بعداز ظهر یکشنبه در اولین جلسه شورای مهارت استان البرز با محوریت اجرای پروژه‌های اشتغالزایی مهارت محور، گفت: در این استان نیروهای توانمند و دارای مهارت وجود دارد از طرفی نیز به پایتخت نزدیک است و با با استان‌های صنعتی ایران ارتباط دارد. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: امروز بر اساس نوع نگاه جامعه به اشتغال و همچنین رفع دغدغه خانواده در این خصوص به دنبال توجه ویژه به مهارت آموزی هستیم. رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور افزود: آینده مشخص است، می‌توانیم از اکنون ببینیم ظرف ۱۰ سال آینده با چه پدیده‌هایی مواجهه هستیم و باید طوری تصمیم بگیریم که پاسخگوی مطالبات جدید باشیم. وی با بیان اینکه در استان البرز بالغ بر ۴۵۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای وجود دارد، به نقش مهم مراکز فنی و حرفه‌ای در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: از پنج هزار و ۴۰۰ کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور ۸۸ آموزشگاه در استان البرز مستقر است. وی اشاره کرد: در کنار شورای مهارت می‌خواهیم نماد ملی مهارت را نیز در استان البرز تولید کنیم تا خود البرزی‌ها نیز بدانند که در این استان بازار مهارتی وجود دارد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
خبرورزشی: علی فتح‌الله‌زاده در خصوص تصمیم غیرورزشی AFC برای گرفتن میزبانی از تیم‌های باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: اعتقاد من بر این است که باید با این ماجرا قاطعانه برخورد کنیم. وی افزود: این تصمیم برخلاف منشور فیفا و یک کار کاملا سیاسی است. متاسفانه از زمانی که شیخ‌سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شده، تصمیمات سیاسی زیادی گرفته و فوتبال آسیا ضعیف شده است. ما باید هرچه زودتر با یک برنامه‌ریزی به مدیریت او پایان دهیم. فتح‌الله‌زاده در مورد شرایط این روز‌های تیم فوتبال استقلال هم خاطرنشان کرد: این تصمیم AFC بیشتر از همه روی استقلال تاثیر منفی می‌گذارد.
ایرناایرنا4 ساعت قبل
بر اساس نتایج به دست آمده از این نظرسنجی، ۷۱٫۵ درصد پاسخگویان اعلام کردند محل زندگی‌شان در معرض خطر سیل قرار ندارد. در زمینه آموزش در حوزه مواجهه با سیل۷۶٫۷ درصد پاسخگویان تاکنون آموزشی درباره خطرات سیلاب ندیده‌اند. همچنین ۵۲٫۵ درصد پاسخگویان طی چند سال گذشته برنامه‌ای با محتوای سیل و آموزش درباره آن از تلویزیون تماشا نکرده‌اند و ۸۴٫۷ درصد افراد پاسخگو نیز برنامه‌ای مرتبط با آموزش آمادگی در برابر سیل از رادیو نشنیده‌اند. همچنین مردمی که در سیل امسال کمک کرده‌اند بیشتر از طریق سازمان هلال احمر کمک‌های خود را به سیل‌زدگان اهدا کرده‌اند. در نهایت ۳۴٫۹ درصد پاسخگویان روند بازسازی مناطق سیل‌زده را ضعیف ارزیابی کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: از زمانی که شیخ‌سلمان رئیس AFC شده، تصمیمات سیاسی زیادی گرفته و فوتبال آسیا ضعیف شده و ما باید هرچه زودتر به مدیریت او پایان دهیم. وی افزود: این تصمیم برخلاف منشور فیفا و یک کار کاملا سیاسی است. مدیرعامل سابق باشگاه استقلال تصریح کرد: AFC باید دست از این سیاسی بازی‌ها بردارد. متاسفانه از زمانی که شیخ‌سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شده، تصمیمات سیاسی زیادی گرفته و فوتبال آسیا ضعیف شده است. فتح‌الله‌زاده در مورد شرایط این روز‌های تیم فوتبال استقلال هم خاطرنشان کرد: این تصمیم AFC بیشتر از همه روی استقلال تاثیر منفی می‌گذارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که مخالفان و موافقان فلسفه بر تعدیل و جلوگیری انقلاب اسلامی از افراط و تفریط‌ها در این حوزه اذعان دارند، بیان کرد: انقلاب اسلامی زمینه و بستر ارزشمندی برای پیشرفت و توسعه حکمت اسلامی فراهم کرد. آیت الله مصباح یزدی با تأکید بر این که توجه به تأثیرات حکمت اسلامی بر انقلاب اسلامی، نشانه رشد فرهنگی حوزه است، تصریح کرد: مایه مباهات و خرسندی است که عده‌ای از پژوهشگران به دنبال بررسی نقش حکمت در انقلاب اسلامی هستند؛ انقلاب اسلامی متأثر از تفکر فقهی، حکمی و اخلاقی اسلام است. وی بر لزوم توجه به نیروی‌های جوان، پرانرژی و فعال در عرصه فعال‌سازی زمینه‌های علمی تأکید کرد و اظهار داشت: در مواجهه با عنوان نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی و تنظیم مباحث، باید از تفسیر دقیق تک تک عناوین آغاز نمود و موضوعاتی مانند تعریف حکمت، دایره اسلامی بودن حکمت، انقلاب، بایسته‌ها و ماهیت اسلامی بودن انقلاب و … مورد توجه قرار گیرد. رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) ماهیت اسلامی بودن انقلاب را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان ساخت: اسلامی بودن انقلاب و نقش آن در این پدیده اجتماعی، از مهم‌ترین بایسته‌های بررسی نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی است. بیشتر بخوانید: آیت‌الله مصباح یزدی، در پایان، ضمن تقدیر از تلاش اعضای کمیته اجرایی دبیرخانه همایش ملی «نقش حکمت اسلامی در انقلاب اسلامی» خاطرنشان کرد: برای شناختن نظام اسلامی باید مباحث عقلی را زنده کنیم و این مؤلفه‌ها را ناظر به براهین عقلی بازتعریف و فهم کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
پروین از سال ۱۳۴۹ تا ۱۳۶۶ به مدت ۱۷ سال با پیراهن شماره ۷ پرسپولیس در میادین حاضر شد و بیش از ۳۰۰ بازی رسمی برای پرسپولیس انجام داد. به همین دلیل شماره ۷ پرسپولیس بایگانی شد.» اما یک سال بعد سروش رفیعی با عقد قرارداد رسمی به جمع سرخپوشان پایتخت پیوست، او اعلام کرد در پرسپولیس با پیراهن شماره ۷ حضور پیدا خواهد کرد! شنیدیم افشین پیروانی که شاگرد علی پروین بوده به محمدحسن انصاری‌فرد پیشنهاد داده برای همیشه پیراهن شماره ۷ پرسپولیس بایگانی شود. در ۹۸ مسابقه، ۴۸ گل به ثمر رساند و بعد از ترک این باشگاه، پیراهن شماره ۷ او بایگانی شد. به جز این بازیکنان، بازیکنان بزرگی دیگر بودند که بعد از بازنشستگی، پیراهنشان هم بایگانی شد از جمله پیراهن شماره ۱۴ یوهان کرویف در آژاکس، شماره ۱۷ لارسن در هلسینبورگ، شماره ۶ بابی‌مور در وستهم و …
الفالف5 ساعت قبل
مهم‌ترین شماره ۷ تاریخ پرسپولیس، بدون هیچ حرف و حدیثی علی پروین محسوب می‌شود. شاید آن روز علی پروین هرگز فکرش را نمی‌کرد شماره ۷ جدید و برزیلی پرسپولیس چنان کیفیت نازلی داشته باشد! پروین هم به رغم آنکه به روی خودش نیاورد ولی از سروش رفیعی دلخور بود و در محافل دوستانه گلایه خود را بر زبان می‌آورد و …دیروز خبردار شدیم بار دیگر بحث بایگانی شدن پیراهن شماره ۷ علی پروین مطرح و تأیید شده است. شنیدیم افشین پیروانی که شاگرد علی پروین بوده به محمدحسن انصاری‌فرد پیشنهاد داده برای همیشه پیراهن شماره ۷ پرسپولیس بایگانی شود. از آنجایی که خود انصاری‌فرد نیز شاگرد پروین بوده با این پیشنهاد موافقت کرده و قرار است پیراهن شماره ۷ به بایگانی سپرده شود.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، انتظار گروهی زیادی از دوستداران هنرهای مختلط رزمی (MMA) و UFC شب گذشته (شنبه) برای تماشای مبارزه‌ای دیگر از کانر مک‌گرگور به سر رسید، هر چند نه آنطور که آنها تصور می‌کردند. تمام این اتفاقات در مدت زمان تنها ۴۰ ثانیه رخ داد و به همین دلیل شائبه شکل گرفتن تبانی در این مبارزه به وجود آمده است. این ادعا اما فقط از سوی مردم عادی مطرح نشده است، چون حتی یکی از چهره‌های معروف MMA، ‌ نیت دیاز آمریکایی هم مبارزه مک‌گرگور و سرون را ساختگی توصیف کرده است. او در صفحه شخصی‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته است: این نمایش مسخره کاملا ساختگی بود. مک‌گرگور با پیروزی در این مبارزه، به اولین مبارز UFC‌ تبدیل شد که در سه دسته وزنی مختلف حریفانش را با ضربه فنی شکست می‌دهد.
تابناکتابناک5 ساعت قبل
طبق آخرین آمار ارائه شده، تا مهر ماه سال جاری تنها ۴۰ درصد از پزشکان کارتخوان نصب کردند. طبق آخرین آمار ارائه شده، تا مهر ماه سال جاری تنها ۴۰ درصد از پزشکان کارتخوان نصب کردند و این یعنی گویا ۶۰ درصد پزشکان تمایلی به پرداخت مالیات ندارند. این ماجرا کم کم به رسانه‌ها نیز کشیده شد و سرانجام در قانون بودجه سال ۹۸ پزشکان ملزم به نصب کارتخوان در مطب‌های خود شدند. در دنیا با پزشکان فراری از مالیات چگونه برخورد می‌شود؟ در دنیا با پزشکان فراری از مالیات برخوردهای مختلفی صورت می‌گیرد. تمدید چندین باره مهلت و عدم برخورد جدی باعث شده است که پزشکان تمایلی به نصب کارتخوان و پرداخت مالیات خود نداشته باشند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/لرستان مدیر شرکت توزیع برق پل‌دختر گفت: اجرای بیش از ۱۲۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف در این شهرستان در دست اجراست. محمد طاهر متش‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون ۹ ماه از بحران سیل فروردین پل‌دختر می‌گذرد، سالی که شروع آن برای این شهرستان با بحران همراه بود و به معنای واقعی کلمه به وقوع پیوست. مدیر شرکت توزیع برق پل‌دختر گفت: متأسفانه عمق فاجعه زیاد است، شاید تبعات خسارات وارد به شبکه‌های برق شهرستان پل‌دختر به این زودی‌ها قابل جبران نباشد. این مسئول با تأکید بر اینکه شهرستان پل‌دختر به معنای واقعی به یک کارگاه سازندگی شبکه‌های برق تبدیل شده است، گفت: تمامی تلاش همکاران شرکت برق در پل‌دختر این است که از اعتبارات تخصیص یافته حداکثر جذب را داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات شبکه‌های برق این شهرستان را به‌صورت اصولی و ریشه‌ای حل‌وفصل کنیم. متش پور عنوان کرد: مقدار طرح‌های در دست اقدام که توسط پیمانکاران در دست اجراست شامل بیش از ۹۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۳۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۸۰ پست هوایی، ۱۵۰۰ کنتور تک‌فاز شهری و روستایی و ۲۳۰ کنتور طرح فهام در مناطق مختلف شهرستان است.
رکنارکنا5 ساعت قبل
شنیدیم افشین پیروانی که شاگرد علی پروین بوده به محمدحسن انصاری‌فرد پیشنهاد داده برای همیشه پیراهن شماره ۷ پرسپولیس بایگانی شود. از آنجایی که خود انصاری‌فرد نیز شاگرد پروین بوده با این پیشنهاد موافقت کرده و قرار است پیراهن شماره ۷ به بایگانی سپرده شود. در ۹۸ مسابقه، ۴۸ گل به ثمر رساند و بعد از ترک این باشگاه، پیراهن شماره ۷ او بایگانی شد. به جز این بازیکنان، بازیکنان بزرگی دیگر بودند که بعد از بازنشستگی، پیراهنشان هم بایگانی شد از جمله پیراهن شماره ۱۴ یوهان کرویف در آژاکس، شماره ۱۷ لارسن در هلسینبورگ، شماره ۶ بابی‌مور در وستهم و …حال در فوتبال ما هم پیراهن شماره ۷ پرسپولیس قرار است به حرمت علی پروین اسطوره باشگاه بایگانی شود. شنیدیم خبر بایگانی شدن پیراهن شماره ۷ علی پروین تلفنی و از طریق افشین پیروانی به گوش علی پروین رسیده است.
مهرمهر5 ساعت قبل
ذبیح الله احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ظرفیت پست‌های توزیع برق شهرستان گرمسار افزایش یافت، ابراز داشت: این در شرایطی که ظرفیت پست‌های برق شهرستان گرمسار به ۳۵۴ هزار و ۶۶۵ کیلوولت آمپر رسیده است. وی بابیان اینکه طی ۹ ماهه سال جاری ۵۱ ایستگاه هوایی توزیع برق باقدرت ۱۳ هزار و ۵۷۵ کیلوولت آمپر در گرمسار احداث‌شده است، افزود: توسعه چهار هزار و ۸۳۳ متر شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی و احداث شش هزار و ۷۶۶ متر شبکه ۲۰ کیلوولت از جمله اقدامات شرکت توزیع برق در این شهرستان محسوب می‌شود. رئیس اداره توزیع برق گرمسار بابیان اینکه هشت هزار و ۵۴۶ متر کابل خود نگهدار باهدف کاهش تلفات انرژی الکتریکی از ابتدای سال تاکنون در سطح شهرستان دایر شده است، ابراز داشت: بهینه‌سازی ۱۴ هزار و ۶۸۴ متر شبکه توزیع برق از دیگر فعالیت‌های گروه‌های عملیاتی این مدیریت به شمار می‌رود. احمدی بابیان اینکه یک هزار و ۲۱۸ متر شبکه روشنایی معابر جدید در نقاط مختلف شهرستان برقرارشده است، در ادامه تصریح کرد: ۱۴۷ دستگاه کنتور هوشمند در قالب طرح فرا سامانه اندازه‌گیری و مدیریت انرژی (فهام) نصب‌شده است. وی افزود: از فروردین ماه سال جاری تاکنون، ۷۷۰ پروژه عمرانی برق‌رسانی بااعتباری به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۲ میلیون ریال در گرمسار به اجرا درآمده و به بهره‌برداری رسیده است.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام روح الله باقری ظهر یکشنبه در جلسه دوره آموزشی سبک زندگی بر مبنای آموزه‌های دینی که با حضور رؤسای ادارات، کارکنان فرمانداری و بخشداری‌های تابعه و دهیاران شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: یکی‌از عوامل شکل‌گیری انقلاب، اسلام و مباحث دینی بود و در عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در بسیاری زمینه‌ها از جمله مباحث علمی، پزشکی، نظامی و حتی اقتصادی پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم. باقری گفت: امروز بعد از ۴۰ سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی، آمریکا مبهوت سیلی محکمی است که از جمهوری اسلامی ایران خورده است و هرروز شاهد ارائه آمارهای متغیر و متناقض از آنها هستیم. امام جمعه پیشوا بیان داشت: با تمام دستاوردها و پیشرفت‌های حاصل شده همچنان در بعضی حوزه‌ها از جمله اخلاق، اخلاق مداری اجتماعی، سیاسی، فردی، سبک زندگی و …. ضعیف هستیم. وی افزود: انتخابات مایه افتخار ماست ولی با همه بالندگی در زمینه دموکراسی، شاهد برخی بداخلاقی‌ها و کینه‌ها و گاها دروغ و بدعهدی هستیم که به دلیل نبود اخلاق و عدم رعایت مباحث دینی و اسلامی است.
آناجآناج5 ساعت قبل
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان در گفت‌وگو با آناج؛ ادامه فعالیت سامانه برفی تا دوشنبه/ بستان‌آباد رکورددار بارشاشجعی گفت: تا چهارشنبه جوی پایدار در استان حاکم خواهد شد و بارش‌ها به صورت موج ضعیف و پراکنده خواهد بود. از روی جمعه سامانه جدیدی وارد استان خواهد شد که بارش‌ها در هفته بعدی ادامه دار خواهد بود. از روز جمعه سامانه جدیدی وارد استان خواهد شد که بارش‌ها در هفته بعدی ادامه دار خواهد بود. همچنین دمای تبریز در گرم‌ترین ساعات منفی ۱ و در سردترین میزان خود به منفی ۵ درجه رسیده است. دمای فعلی تبریز هم منهای ۱ درجه است که نسبت به روز گذشته ۱ درجه گرم‌تر شده است.

به انتهای لیست رسیدید