طبقه متوسط

طبقه متوسط

ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 ساعت قبل
اندی سرکیس با تأکید بر لزوم رعایت حقوق بازیگران برای استفاده دیجیتال از نقش‌آفرینی‌هایشان در دیگر فیلم‌ها، خواستار درخواست غرامت و دستمزد در این موارد شد. به گزارش اسکرین دیلی، اندی سرکیس فیلمساز و بازیگر بریتانیایی خواستار حمایت بیشتر از حقوق نقش‌آفرینان دیجیتال شده و این مسئله را به چالش کشیده که مرزهای ثبت تصویر دیجیتال یک بازیگر چطور توصیف می‌شوند. سرکیس گفت: اگر نقش‌آفرینی یک بازیگر از یک فیلم در فیلمی دیگر بازاستفاده شده، باید آن بازیگر غرامت دریافت کند و هیچ سوالی در این مورد وجود ندارد. بازیگر نقش گالوم گفت: این قابلیت به معنی پایان انتخاب کلیشه‌ای بازیگران خواهد بود. همراه آن باید فرصت‌های بسیاری برای بازیگران از کار افتاده پیش بیاید تا بتوانند نقش شخصیت‌های با قابلیت‌های کامل بدنی را ایفا کنند.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش فارس، شیخ مازن مالکی، مدیر مؤسسه رسانه‌ای امل عراق و مدیر شبکه النعیم این کشور، همچنین ابونور، مدیر حزب فضیلت عراق در ایران با حضور در خبرگزاری فارس به سؤالات خبرنگار فارس پاسخ دادند. مالکی با بر شمردن نتایج دیدار باشکوه موکب‌داران عراقی با رهبر معظم انقلاب گفت: دیدن اینگونه اقدامات از جمهوری اسلامی ایران، در تحکیم روابط دو ملت ایران و عراق دور از انتظار نیست. این افراد در محافل عراقی شناخته شده و محبوب هستند. به خصوص آنجا که گفتند: ملت عراق، ملتی بزرگ، با اراده و با عزت است و گفت که جوانان عراقی ثابت کرده‌اند که می‌توانند از کشورشان دفاع کنند. این تکریم مادی و معنوی از جانب رهبر انقلاب اسلامی، ارزشمند بود.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تولیت حوزه علمیه امام حسین (ع) به انتشار سخنانی منتسب به وی واکنش نشان داد. به تازگی بی‌بی‌سی فارسی مطلبی را به نقل از حضرت آیت الله رضا حسینی مازندرانی کارشناس مذهبی و تولیت حوزه علمیه امام حسین (ع) منتشر کرده است. بنده عرض کردم که نباید درس و بحث را کنار بگذارید و سراغ کار کردن بروید. «کلما حکم به العقل حکم به الشرع»؛ هر آنچه عقل حکم کند، شرع نیز به همان حکم می‌کند. حضرت امام خمینی (ره) فرمودند هر موقع ضد انقلاب از شما تعریف کرد، در رفتارتان تجدید نظر کنید.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح بیان کرد: شهید به حدی از رشد و بلوغ رسیده است که به تمام خواسته‌های دنیایی پشت پا زده و جاودانگی و حیات جاودانه را انتخاب کرده که مورد رضایت خداوند است. مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام دعوتش دعوت عام بوده و فطرت‌های انسانی را مورد خطابه قرار داده است؛ جامعه ما در سایه انقلاب و رهبری امام، مردم و ملت را معنی‌دار کرده است. مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح گفت: ما امروز می‌گوییم تنها راه برون‌رفت از مشکلات این است که مردم به صحنه برگردند و امور را در دست بگیرند و مسؤولان از آنها حمایت کنند. مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح اظهار کرد: آمریکا در چند سال اخیر سلاح و سیستم‌های پدافندی، راداری، شنود و دستگاه عظیم جاسوسی در عربستان فعال کرد که در منطقه اشراف اطلاعاتی داشته باشد اما آنها نتوانستند موشک‌های یمنی را شناسایی کنند. دهقان بیان کرد: آمریکا اگر دنبال مذاکره است ابتدا باید تحریم‌ها را بردارد، به تعهدات خود در برجام برگردد و نیروهای خود را از منطقه خارج کند تا ما در قالب گروه ۱+۵ با آنها مذاکره کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
اندی سرکیس با تأکید بر لزوم رعایت حقوق بازیگران برای استفاده دیجیتال از نقش‌آفرینی‌هایشان در دیگر فیلم‌ها، خواستار درخواست غرامت و دستمزد در این موارد شد. خبرگزاری مهر: به نقل از اسکرین دیلی، اندی سرکیس فیلمساز و بازیگر بریتانیایی خواستار حمایت بیشتر از حقوق نقش‌آفرینان دیجیتال شده و این مسئله را به چالش کشیده که مرزهای ثبت تصویر دیجیتال یک بازیگر چطور توصیف می‌شوند. سرکیس گفت: اگر نقش‌آفرینی یک بازیگر از یک فیلم در فیلمی دیگر بازاستفاده شده، باید آن بازیگر غرامت دریافت کند و هیچ سوالی در این مورد وجود ندارد. بازیگر نقش گالوم گفت: این قابلیت به معنی پایان انتخاب کلیشه‌ای بازیگران خواهد بود. همراه آن باید فرصت‌های بسیاری برای بازیگران از کار افتاده پیش بیاید تا بتوانند نقش شخصیت‌های با قابلیت‌های کامل بدنی را ایفا کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
همچنین مقایسه رشد نقدینگی ایران با سایر کشورها موید اشتباه سیاستگذاران اقتصادی در این حوزه است. به دنبال جایگزینی‌ها در صنعت خودرووزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص حضور شرکت‌های خارجی در صنعت خودرو کشور می‌گوید: بازار خودرو دستوری نیست. * جام جم- فشارها برای واردات خودرو به شکل‌های مختلف ادامه داردجام جم درباره واردات خودرو گزارش داده است: تلاش برخی ذی‌نفعان برای آزادسازی واردات خودرو همچنان ادامه دارد. در هفته‌های اخیر شاهد بودیم که مسؤولان مناطق آزاد از تلاش برای رفع ممنوعیت واردات خودرو به این مناطق خبر دادند. این فعال صنفی افزود: آزادسازی واردات خودرو با شماره‌گذاری برای حمل و نقل عمومی راهکار آخر برای واردات خودرو بدون خروج ارز است.

رابطه‌ی «پول خون» مردم ایران و فهرست‌های «تکراری» انتخاباتی/ چرا اصلاح‌طلبان در برابر پرونده دختر نعمت‌زاده سکوت کرده‌اند؟

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
تب تورم که از اواخر سال ۹۶و در سایه تنش‌های ارزی در بدنه اقتصاد ایران ظهور کرد، حالا نتایج خود را بر درآمد و هزینه خانوارها نیز نشان داده است. در خانوارهای روستایی هم، میانگین درآمد خانوارها ۲۳میلیون و ۳۱۱هزار تومان و هزینه سالانه آنها ۲۱میلیون و ۲۷۷هزار تومان بوده است. البته این رقم، میانگین درآمد و هزینه همه خانوارها در کل ۱۰دهک درآمدی و هزینه‌ای است که باعث می‌شود بخش درآمدی از بخش هزینه‌ای کمتر باشد؛ درحالی‌که اگر درآمد و هزینه خانوارها به تفکیک هر دهک محاسبه شود، هزینه سالانه بسیاری از خانوارها از میزان درآمد سالانه بالاتر خواهد بود. البته اما این رده‌بندی در مورد خانوارهای روستایی بسیار شدیدتر است. در این وضعیت کسری درآمدی در خانوارهای روستایی نیز تشدید شده و ۵دهک پایینی را با چالش مواجه کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- چند روز پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی و مختل شدن نیمی از تولیدات نفتی این کشور، روز چهارشنبه قیمت سوخت در هند افزایش یافت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، روزنامه «تایمز او ایندیا» روز چهارشنبه گزارش داد: این بیشترین افزایش قیمت سوخت در هند از ماه جولای تاکنون است. دولت هند در ماه جولای در بودجه پیشنهادی خود به پارلمان مالیات بر سوخت را افزایش داده بود که این امر سبب شد تا هر لیتر سوخت در هند حدود ۲٫۵ روپیه گران‌تر شود. در پی هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی آرامکو، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافت. روز دوشنبه قیمت نفت خام برنت با افزایش ۲۰ درصدی (۱۲ دلار) و نفت تگزاس غرب با افزایش ۱۵ درصدی (۸ دلار) روبرو شد.
ایلناایلنا2 روز قبل
سازندگان فیلم ایده اصلی معتقدند که امروز جامعه ما آنقدر حساس شده است که یک اتفاق کوچک می‌تواند حادثه بزرگی را به دنبال داشته باشد. به گزارش خبرنگار ایلنا، آزیتا موگویی بعد از ۵ سال دومین فیلم سینمایی خود را به نام ایده اصلی ساخته است. به اعتقاد او صداقت و روراستی در جامعه بسیار کمرنگ شده و جامعه با سرعت بیشتری به سمت فروپاشی در حرکت است. ایده اصلی هیچ قهرمان اصلی ندارد و تقریبا تمام شخصیت‌های فیلم اگر نگوییم منفی هستند اما در بهترین حالت فقط به فکر منافع خودشان هستند. آیا می‌توان نتیجه گرفت که امروز تقریبا همه ما به نوعی مانند شخصیت‌های فیلم ایده اصلی رفتار کنیم؟ موگویی: برای پاسخ به این سوال، به نظر من بهتر است به جای آنکه فیلم ایده اصلی را بررسی کنیم، نگاه به جامعه و اطراف خودمان داشته باشیم.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: من هم موافقم که اصلاح‌طلبی نیاز به بازتعریف دارد و لازمه این بازتعریف اندیشمندی است. باشگاه خبرنگاران نوشت: فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: من هم موافقم که اصلاح‌طلبی نیاز به بازتعریف دارد و لازمه این بازتعریف اندیشمندی است. محمد عطریانفر با اشاره به انتقاد اصلاح‌طلبان از ارائه لیست در انتخابات گذشته اظهار کرد: منتظریم شرایط کشور انتخاباتی شود، به طور طبیعی حول محور رئیس دولت اصلاحات که مسئولیت کلان جریان اصلاحات را دارد به جمع‌بندی برای ارائه لیست می‌رسیم. فعال سیاسی اصلاح طلب درباره کاهش سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان به دلیل عملکرد فراکسیون امید گفت: هر فعالیت سیاسی نقاط قوت و ضعفی دارد، فراکسیون امید هم از این مسئله مستثنی نیست. فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه بازتعریف اصلاحات نیاز به اندیشمندی دارد، گفت: معتقدم کلیات فرمایشات آقای کرباسچی درست است.
ایمناایمنا3 روز قبل
او ادامه داد: مردم شاید نمایندگان خود برای انجام وظایفشان را تغییر دهند، از این سو نمی‌توانیم به دلیل عملکردها تصور کنیم جریان اصلاحات تضعیف شده است، بلکه جریان اصلاحات یک جریان پایدار است که صاحب آن مردم طبقه متوسط شهری هستند. این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه بازتعریف اصلاحات نیاز به اندیشمندی دارد، گفت: معتقدم کلیات فرمایشات آقای کرباسچی درست است. وی ادامه داد: از وقتی دستگاه دیپلماسی وارد مذاکرات هسته‌ای شد بخصوص بعد از خروج آمریکا از برجام آنچه که از دستگاه دیپلماسی خودمان دیدم عقلانیت و فعالیت قابل قبول در سطح بین‌الملل بوده است. حسن نژاد در این گفت و گو تصریح کرد: بی تردید مسعود رجوی به عربستان فرار کرد و در آن جا مرد. شایان ذکر است که از سال ۲۰۰۳ هیچ گونه اطلاعاتی درباره مکان اقامت مسعود رجوی منتشر نشده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «ایلهان عمر» نماینده مسلمان کنگره ضمن انتقاد از توئیت‌های تند و تهاجمی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران در روزهای اخیر در پی عملیات حمله پهپادی انصارالله یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی تأکید کرد که دولت ترامپ مقصر تنش‌ها در غرب آسیا است. بنا به گزارش شبکه آمریکایی «فاکس‌نیوز»، عمر ضمن انتقاد از نوع برخورد رئیس‌جمهور آمریکا با ایران تصریح کرد که دولت ترامپ مقصر افزایش تنش‌ها میان واشنگتن و تهران است. وی در پیام توییتری روز یکشنبه خود نوشت: «عربستان مورد حمله قرار گرفته است. عمر در پاسخ به سؤالی درباره ضرورت گزینه حمله نظامی به ایران، به رئیس‌جمهور آمریکا یادآور شد که تنها کنگره است که حق قانونی برای اعلام جنگ دارد و خواستار به کارگیری دیپلماسی بیشتر قبل از ورود به یک «جنگ ناتمام» دیگر شد. این نماینده ایالت «مینه‌سوتا» در کنگره آمریکا در خصوص اعتبار اطلاعات عربستان سعودی ابراز تردید کرد و گفت که ریاض «به طور فعال در جنگ» با یمن درگیر است و در ادامه به روابط تجاری عربستان سعودی با ترامپ قبل از انتصاب به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا استناد کرد.
عصر ایرانعصر ایران3 روز قبل
عصر ایران؛ مهرداد خدیر- «‌بررسی تمامی دستگاه‌ها نشان می‌دهد که کمتر از ۱۰ درصد بانوان بد‌حجاب هستند». اگر حداقل ۲ تا ۴ ساعت در هفته کار کند و بابت آن مزد بگیرد نیز در آمار بیکاران تعریف نمی‌شود. سخن وزیر کشور را می‌توان به منزلۀ نوعی نگاه عرفی و بر پایۀ سبک زندگی هم دانست. وزیر کشور از جنبۀ شرعی سخن نگفته و از حداقلی گفته که ۹۰ درصد رعایت می‌کنند. منتها حداقل دهۀ ۶۰ یک موضوع بود و حداقل دهۀ ۹۰ موضوعی دیگر و آقای رحمانی فضلی احتمالا همین را مد نظر داشته است.
ایسناایسنا3 روز قبل
نماینده مسلمان و سرشناس کنگره آمریکا با انتقاد از سیاست‌های رئیس جمهور کشورش درقبال ایران گفت که بعید است ترامپ بتواند تنش‌ها با ایران را کاهش دهد. رئیس جمهور چنین اختیاری ندارد. ایلهان عمر در پاسخ به سوالی درباره توئیت‌های اخیر دونالد ترامپ نیز گفت: من فکر نمی‌کنم که ایران اهمیتی به آن بدهد. من معتقدم که این رئیس جمهور و دولتش حرف‌های زیادی می‌زندد و به درستی نمی‌دانند که پیامد این کارشان در سطح جهانی چیست. این نماینده مسلمان کنگره آمریکا همچنین درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان و عامل این حادثه گفت که ریاض به دلیل جنگی که اکنون با یمنی‌ها دارد نمی‌تواند برای اطلاعاتی که درباره این حمله می‌دهد، قابل اعتماد باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
محمد عطریانفر با اشاره به انتقاد اصلاح‌طلبان از ارائه لیست در انتخابات گذشته اظهار کرد: منتظریم شرایط کشور انتخاباتی شود، به طور طبیعی حول محور رئیس دولت اصلاحات که مسئولیت کلان جریان اصلاحات را دارد به جمع‌بندی برای ارائه لیست می‌رسیم. فعال سیاسی اصلاح طلب درباره کاهش سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان به دلیل عملکرد فراکسیون امید گفت: هر فعالیت سیاسی نقاط قوت و ضعفی دارد، فراکسیون امید هم از این مسئله مستثنی نیست. او ادامه داد: مردم شاید نمایندگان خود برای انجام وظایفشان را تغییر دهند، از این سو نمی‌توانیم به دلیل عملکردها تصور کنیم جریان اصلاحات تضعیف شده است، بلکه جریان اصلاحات یک جریان پایدار است که صاحب آن مردم طبقه متوسط شهری هستند. عطریانفر با اشاره به اظهارات کرباسچی مبنی بر بازتعریف اصلاحات اظهار کرد: کرباسچی حرف درستی زده است چراکه باید متناسب با اقتضائات زمان ببینیم رویکردهای اصلاح‌طلبانه ما چگونه است، معتقدم نباید ذهن خود را فقط معطوف به تعاریف پیشین کنیم، تغییر شرایط و صحنه رقابت در تعریف روزآمد اصلاحات موثر خواهد بود. فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه بازتعریف اصلاحات نیاز به اندیشمندی دارد، گفت: معتقدم کلیات فرمایشات آقای کرباسچی درست است.
الفالف3 روز قبل
بازار ملک همواره به عنوان یکی از بازارهای رقیب بازار سرمایه تلقی می‌شد که طرفداران آن که اغلب از نسل سنتی سرمایه‌گذاران محسوب می‌شدند، این بازار را به عنوان یک بازار دائما امن دسته‌بندی می‌کردند. اما رکود طولانی مدت بازار ملک در خلال سال‌های ۹۱ تا ۹۶ تا حد زیادی این باورها را تغییر داد و جهش ناهمسان قیمتی در سال ۹۷ و عقب‌ماندگی بازدهی بازار مسکن از بازارهای ارز، طلا و همچنین بورس از جذابیت‌های این بازار کاست. بر اساس آمارهای موجود، میزان معاملات مسکن در شهر تهران در مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است. در مرداد ماه امسال، متقاضیان تسهیلات مسکن ۵۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته‌اند. مسأله دیگر کاهش وزن تسهیلات به کل بهای مسکن است که این امر خود به دامن زدن رکود کمک می‌کند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مینو پدرام فعال حوزه مد و لباس، طراح و داور جشنواره بین‌المللی مدولباس فجر است او سالیان سال در این حوزه فعالیت داشته و در دانشگاه‌ها به تدریس مشغول است. او فرآیند مد و لباس را به‌عنوان زنجیره جداناشدنی به یکدیگر وابسته می‌داند و طراحی، تولید، عرضه، فروش و حتی رشته‌های دانشگاهی را در این حوزه مهم و ضروری تلقی می‌کند. با توجه به گسست مطرح شده شما، اگر بخواهم نظر تخصصی بدهم در حوزه طراحی باید بگویم در دانشگاه طرح درس‌ها باید تجدید نظر شود، تنوع و تعدد رشته‌هایی ارائه شده را باید بیشتر کنند. زیرا درحال حاضر ما یک رشته در این حوزه بیشتر نداریم با یک رشته دانشجویان نمی‌توانند نیاز بازار را برطرف کنند و خروجی ما صددرصد منطبق با نیاز بازار نخواهد بود. در نتیجه یکی از خلاء‌ها عدم وجود نیروی متخصص به اندازه کافی است.» درحال حاضر ما یک رشته در این حوزه بیشتر نداریم با یک رشته دانشجویان نمی‌توانند نیاز بازار را برطرف کنند و خروجی ما صددرصد منطبق با نیاز بازار نخواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی پس از راه‌اندازی دفاتر مرکزی در استان‌ها در محلات شهر تهران فعالیتش را آغاز خواهد کرد. محسن پیرهادی، دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت گفت: پس از راه‌اندازی دفاتر جمعیت در استان‌های سراسر کشور، این جمعیت فعالیتش را در محلات شهر تهران آغاز خواهد کرد.» گفتنی است که جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی سال گذشته اقدام به رونمایی از «مانیفست نواصولگرایی» کرد که در واقع منشور اصلی حرکت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این حزب سیاسی است. محسن پیرهادی، دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت در رابطه با مانیفست نواصولگرایی که در کمیته سیاسی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی تهیه شده بوده گفته بود که «در این مانیفست مسائلی همچون نسبت جریان نواصولگرا با عدالت، نهادهای حاکمیتی، سبک زندگی جدید مردم به خصوص طبقه متوسط شهری، جوانان و پیشکسوتان و همچنین لزوم مردمی‌کردن امور اقتصادی، سیاسی و فرهنگی»، طرح شده است. علاقمندان می‌توانند جهت آشنایی بیشتر و یا عضویت در این تشکل سیاسی، از طریق پایگاه pishraftoedalat. com اقدام نمایند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
اپورتونیسم (opportunism) از واژه لاتینی opportunus به معنای مناسب فصل، به هنگام و به موقع است و در ترجمه فارسی معادل فرصت‌طلبی به کار گرفته می‌شود. اعتمادآنلاین| اپورتونیسم (opportunism) از واژه لاتینی opportunus به معنای مناسب فصل، به هنگام و به موقع است و در ترجمه فارسی معادل فرصت‌طلبی به کار گرفته می‌شود. اپورتونیست‌ها همیشه طرفدار نظام حاکم یا حزب و گروهی هستند که در موضع نیرومندتری قرار دارند. مبنای این گرایش عقلانیت ابزاری و انگاره «هدف وسیله را توجیه می‌کند» است. چنین روشی با توجه به اینکه ارزش‌های انسانی را قربانی خواسته‌ها و اهداف زودگذر مادی می‌کند، خطرات و زیان‌های بزرگی در پی دارد.
مهرمهر4 روز قبل
تا تا زمانی که این فرآیند و ذائقه‌سازی تثبیت نشود این گسستی مردم و مسئولان و متولیان روزبه‌روز بیشتر خواهد شد. چرا در کشور ما مقاومت وجود دارد؟ به این خاطر که برای آن به خوبی ذائقه‌سازی نکردیم. باید بگویم که در حوزه مد و لباس فرآینده ذائقه‌سازی در دولت وجود ندارد و ذائقه مخاطب توسط عوامل بیگانه شکل می‌گیرد. می‌توانم به جرئت بگویم که فروشی که در ایام عاشورا در حوزه پوشاک است اگر بیشتر از فروش شب عید نباشد کمتر هم نیست. دولت باید ناظر باشد که این چرخه دچار انحراف نشود و در جهت خاستگاه عفاف و حجاب و قوانین مرتبط با آن پیش رود.
رجانیوزرجانیوز4 روز قبل
منصور تیرگر، رئیس مرکز پژوهش‌های اتحادیه پوشاک تهران، می‌گوید: دولت در حوزه مد و لباس سازوکار درستی با نظارت همه‌جانبه ایجاد نکرده است. چرا در کشور ما مقاومت وجود دارد؟ به این خاطر که برای آن به خوبی ذائقه‌سازی نکردیم. باید بگویم که در حوزه مد و لباس فرآینده ذائقه‌سازی در دولت وجود ندارد و ذائقه مخاطب توسط عوامل بیگانه شکل می‌گیرد. می‌توانم به جرئت بگویم که فروشی که در ایام عاشورا در حوزه پوشاک است اگر بیشتر از فروش شب عید نباشد کمتر هم نیست. دولت باید ناظر باشد که این چرخه دچار انحراف نشود و در جهت خاستگاه عفاف و حجاب و قوانین مرتبط با آن پیش رود.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی4 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
اسدالله عسگراولادی از کجا سرمایه‌دار شد؟ او درخانواده‏ای طبقه متوسط رو به پایین متولد شد. رابطه اسدالله عسگراولادی و برادرش چطور بود؟ حبیب‏الله متدین و سیاسی بود و اسدالله متدین و غیرسیاسی. اسدالله عسگراولادی تا آخرین روزهای حیاتش همچنان از کسانی که برادرش را سرزنش می‏کردند، ناراحت بود و گاهی آنها را می‏نواخت. البته مرحوم عسگراولادی هم با نوع اظهارنظرهایش پرهیزی از دامن زدن به این شایعات نداشت. اسدالله عسگراولادی اسفند سال گذشته در انتخابات اتاق بازرگانی برای اولین بار طی ۴ دهه گذشته رای نیاورد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
اعتمادآنلاین| فاطمه سادات موسوی حکیمی- بی‌تردید برای آمریکایی‌ها غافلگیرکننده است ولی شرایط امروز ایران از سال گذشته پایدارتر است. در واقع به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها بر اساس اطلاعات نادرستی که از طرف بعضی از گروه‌های مخالف حکومت ایران به دست آورده‌اند، دچار تصوری اشتباه از نارضایتی شهروندان از حاکمان شده باشند. شهروندان ایران می‌توانند نسبت به دولتمردان خود ناراضی باشند ولی در این مورد مشخص می‌دانند که حق با آمریکایی‌ها نیست. از طرفی مسئولین ایران نیز به دقت از تحریک آمریکا و کشورهای منطقه که دشمن ایران هستند همچون اسرائیل و عربستان خوداری می‌کنند. در حال حاضر، رهبران ایران بر اساس پیش‌آمدها و اتفاقات اقدام وبرای حل سریع‌تر مشکلات تلاش می‌کنند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ابوالفضل که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد است درخصوص ملاک خود در انتخاب محصولات مورد نیاز، گفت: از کودکی شاهد تب حاصل از اینگونه قرعه‌کشی‌ها که می‌تواند زندگی افراد را دگرگون کند بوده‌ام و بین دو محصول که فقط یکی شانس قرعه‌کشی دارد، محصولی را انتخاب می‌کنم که شانس شرکت در قرعه‌کشی را داشته باشد، هر چند تا کنون شانس نداشته‌ام و وقتی در قرعه‌کشی‌ها برنده نمی‌شوم، دچار حس بی‌اعتمادی و سرخوردگی می‌شوم. مرجان انصاری، جامعه‌شناس و پژوهشگر علوم اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، بیان کرد: ارائه جایزه از طریق قرعه کشی همیشه یکی از صدها روش جذب مشتری بوده است و از نظر دانش مدیریت فروش مشکلی ندارد، اما از نظر اجتماعی، تاثیری که بر ذائقه‌ی مالی و اقتصادی جامعه دارد باید مورد بررسی قرار گیرد، زیاده‌روی در ارائه این تکنیک و استفاده از قرعه‌کشی‌های متعدد، موجب حرکت جامعه به سوی تنبلی و خوش‌باوری بی‌مورد و ساده‌لوحانه برود. وی ادامه داد: در چنین وضعی، رسانه‌ها با زیرکی تمام، برنامه‌سازی‌هایی معطوف با این نیازجمعی انسان‌ها انجام داده‌اند و با برگزاری قرعه‌کشی‌های متنوع و متعددبه طبقه‌ی کم‌برخوردار جامعه، وعده به ثروت رسیدن در یک شب را می‌دهند، اما واقعیت این است که این برنامه‌ها و قرعه‌کشی‌ها کمکی به گردش مالی و اقتصادی حقیقی جامعه و رفع بنیادین مشکلات طبقه ضعیف جامعه نمی‌کند. سرخوردگی و خشم، نتیجه باور به شانسانصاری پیرامون اثرات نهادینه‌شدن باور به شانس عنوان کرد: ایجاد حس تنبلی، سرخوردگی، امید کاذب، خشم ناشی از حس ناکامی از اثرات نهادینه شدن باور به شانس است که در نتیجه موجب ایجاد حس نفرت جمعی در جامعه نسبت به یکدیگر و عدم تمایل افراد به مشاهده موفقیت سایر افراد است. گزارش از: زینب شوندی، خبرنگار ایسنا، منطقه قمانتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 روز قبل
آمارها نشان می‌دهد که میانگین قیمت هر متر خانه در تهران به بیش از ۱۳ میلیون تومان رسیده که البته بسته به مناطق مختلف شهر، قیمت‌ها در طیف بسیار گسترده‌ای قرار می‌گیرند. از این رو هر چند عملا خرید خانه در برخی مناطق تهران برای طبقه متوسط و پایین ممکن نیست ولی هنوز در مناطقی از تهران می‌توان با حدود ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه یک واحد مسکونی کوچک خرید. یکی از مناطق تهران که هنوز می‌توان با بودجه‌ای محدود در آن خانه خرید، بریانک است. با عبور از این مناطق برای خرید خانه باید بودجه متقاضیان به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. تنها با یک جابه‌جایی کوچک در دو منطقه تهران، بودجه‌ای که برای خرید خانه مورد نیاز است باید بیش از ۱۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
مثل همه کسانی که منطق و معیار زمان خود را به چالش می‌کشند، مری ولستون‌کرافت هم بهای سنگینی پرداخت. برای مری ولستون‌کرافت آموزش بسیار مهم بود: من باور عمیقی دارم که غلفت از آموزش هم‌جنسان من، منشا اصلی فلاکتی است که آن را تقبیح می‌کنم. مری ولستون‌کرافت در خانواده‌ای از طبقه متوسط به دنیا آمده بود که به مرور زمان فقیرتر شدند. این ناکامی انقلاب فرانسه در احقاق حقوق زنان باعث شد که مری ولستون‌کرافت کتاب احقاق را در فقط شش هفته بنویسد. مری شلی دختر ولستون کرافت؛ نویسنده کتاب معروف فرانکنشتاینپیام مری ولستون‌کرافت در قرن بیستم بود که انعکاسی بسیار فراتر از قرن هجدهم یافت: حقوق زنان و مردان یکسان است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
این گزاره در روزهای اخیر و با خودسوزی تاسف‌بار یک دختر جوان مجددا طرح شد و مطالبه این شخص که هنوز جزئیات آن روشن نیست، به عنوان مساله اصلی جامعه نمایانده شده است. در واقع می‌توان گفت که این مثال؛ به مانند مسائلی مانند موسیقی، سگ‌گردانی، زیست شبانه و … کلیشه‌هایی هستند که جریان مذکور به‌عنوان مطالبات اصلی جامعه تبلیغ می‌کند. ملت‌ها در بلندمدت اراده خود را تحمیل کرده و نظام‌هایحکومتی پدید می‌آورندکه مطالبات اصلی آنها را دنبال کند و فلسفه شکل‌گیری انقلاب‌ها (مانند انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ در ایران) هم همین است. کریستین ماریا هایده امانپور و سایر نمایندگان رسانه‌های غربی بر آنند تا هیجانات جوانی و نوجوانی بخشی از جامعه را به‌عنوان مطالبات اصلی تمام یا بخش قریب به تمام جامعه معرفی کنند. درحالیکه مردم ایران مانند سایر انسان‌ها؛ در بخشی از مطالبات فطری عمل کرده و مبتنی بر خصائل انسانی رفتار می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

ابراهیم اصغرزاده