طعمه حریق

طعمه حریق

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، ساعت چهار و ۴۵ دقیقه بامداد امروز در خیابان صیاد ۲۱ گرگان یک منزل مسکونی طعمه حریق شد. بلافاصله پس از اطلاع‌رسانی حادثه از طریق تلفن ۱۲۵، تیم اطفاء حریق ایستگاه شماره ۶ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان وارد عمل شد و اقدام به کنترل و اطفاء حریق کرد. در این حادثه متاسفانه دو نفر از ساکنان منطل مسکونی دچار مصدومیت شده که توسط آمبولانس به مرکز امدادی منتقل شدند. بر اساس اظهارات کارشناسان علت آتش‌سوزی در حال بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
برترین‌هابرترین‌ها22 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: بامداد امروز به دلیل حریق منزل مسکونی در گرگان دو نفر دچار مصدومیت شدند. ساعت چهار و ۴۵ دقیقه بامداد امروز در خیابان صیاد ۲۱ گرگان یک منزل مسکونی طعمه حریق شد. بلافاصله پس از اطلاع‌رسانی حادثه از طریق تلفن ۱۲۵، تیم اطفاء حریق ایستگاه شماره ۶ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان وارد عمل شد و اقدام به کنترل و اطفاء حریق کرد. در این حادثه متاسفانه دو نفر از ساکنان منطل مسکونی دچار مصدومیت شده که توسط آمبولانس به مرکز امدادی منتقل شدند. بر اساس اظهارات کارشناسان علت آتش‌سوزی در حال بررسی است.
ایسناایسنا3 روز قبل
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از وقوع یک فقره تصادف زنجیره‌ای در میدان امام (ره) شهر کرمانشاه میان شش دستگاه خودروی سبک و سنگین خبر داد. به گزارش ایسنا، سرهنگ فضل الله شیری اظهارکرد: این حادثه میان یک دستگاه خاور با دو دستگاه پراید، یک خودرو پژو ۴۰۵، یک تندر ال ۹۰ و یک دستگاه آردی رخ داد. وی افزود: این حادثه پس از آن رخ داد که راننده کامیون خاور به علت نقص فنی از کنترل خودروی خود عاجر مانده و از سمت بلوار هوانیروز وارد میدان امام (ره) شده و با خودوروهای سواری برخورد می‌کند. شیری تصریح کرد: بدنبال این تصادف زنجیره‌ای، راننده ۳۶ ساله یکی از دو خودروی پراید مصدوم و دیگر خودروی پراید نیز همراه با بخشی از کامیون خاور دچار حریق می‌شود. رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: هیچکدام از این خودروها متعلق به زائران اربعین نبوده است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ فضل الله شیری از وقوع یک فقره تصادف زنجیره‌ای در میدان حضرت امام (ره) شهر کرمانشاه میان ۶ دستگاه خودروی سبک و سنگین خبر دادوی اظهار داشت: این حادثه حوالی ساعت ۲۰ شب گذشته میان یک دستگاه خاور با ۲ دستگاه پراید، یک خودرو پژو ۴۰۵، یک تندر ال ۹۰ و یک دستگاه آردی رخ داد. وی افزود: این حادثه پس از آن رخ داد که راننده کامیون خاور به علت نقص فنی از کنترل خودروی خود عاجر مانده و از سمت بلوار هوانیروز وارد میدان حضرت امام (ره) شده و با خودوروهای سواری برخورد می‌کند. سرهنگ شیری تصریح کرد: به دنبال این تصادف زنجیره‌ای، راننده ۳۶ ساله یکی از ۲ خودروی پراید مصدوم و خودروی دیگر پراید نیز همراه با بخشی از کامیون خاور دچار حریق شد. رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه در پایان گفت: هیچکدام از این خودروها متعلق به زائران اربعین نبوده است.
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با قاچاقچیان در شهرستان ایرانشهر و کشف ۲ تن و ۷۶۶ کیلوگرم انواع موادمخدر خبر داد. سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در این‌باره اظهار داشت: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند حرفه‌ای قاچاق از مناطق مرزی به یکی از مناطق کوهستانی شهرستان ایرانشهر دست یافتند. وی افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با همکاری تیم‌هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر و نیکشهر پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی، سرانجام شب گذشته محل دپو محموله موادمخدر را در یکی از مناطق سخت‌گذر شناسایی کردند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تکاوران پلیس که در یک عملیات حساب شده محل را محاصره کرده بودند، هنگام جابه جایی محموله توسط قاچاقچیان با یک دستگاه پژو ۴۰۵ با آنها درگیر شدند. وی بیان کرد: در این درگیری مسلحانه که ۴ ساعت طول کشید قاچاقچیان با آتش پر حجم تکاوران پلیس به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، سردار محمد قنبری اظهار داشت: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند حرفه‌ای قاچاق از مناطق مرزی به یکی از مناطق کوهستانی شهرستان ایرانشهر دست یافتند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با همکاری تیم‌هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر و نیکشهر پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی، سرانجام شب گذشته محل دپو محموله موادمخدر را در یکی از مناطق سخت‌گذر شناسایی کردند. وی گفت: تکاوران پلیس که در یک عملیات حساب شده محل را محاصره کرده بودند، هنگام جابه جایی محموله توسط قاچاقچیان با یک دستگاه پژو ۴۰۵ با آنها درگیر شدند. وی بیان کرد: در این درگیری مسلحانه که ۴ ساعت طول کشید قاچاقچیان با آتش پر حجم تکاوران پلیس به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند. وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای متواری این باند مسلحانه گفت: نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
نباید حادثه آتش سوزی به عاملی برای دامن زدن به موضوعات طایفه‌ای شود. گفتنی است که به دنبال افزایش دما، بخشهای وسیعی از این کشور دچار آتش سوزی گسترده شد. در برخی از مناطق این آتش سوزی منازل مسکونی ساکنان را فرا گرفته و بسیاری از مردم در جاده‌ها و میدانهای عمومی سرگردان شدند. صلیب سرخ لبنان نیز اعلام کرده است که آتش سوزی اخیر که این کشور را فرا گرفته بزرگترین و خطرناکترین آتش سوزی در لبنان است. وزارت کشور لبنان ساعت ده صبح امروز (به وقت محلی) برای بررسی آتش سوزی‌ها و راههای مهار آن تشکیل جلسه داد.
مهرمهر4 روز قبل
وی افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری تیم هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر و نیکشهر پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی سرانجام شب گذشته محل دپو محموله مواد مخدر را در یکی از مناطق صعب العبور شناسایی کردند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تکاوران پلیس که در یک عملیات حساب شده محل را محاصره کرده بودند، هنگام جابه جایی محموله مواد مخدر توسط سوداگران مرگ با سرنشینان یک دستگاه پژو ۴۰۵ درگیر شدند. وی بیان داشت: در این درگیری مسلحانه که ۴ ساعت به طول انجامید سوداگران مرگ با آتش پر حجم تکاوران پلیس به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند. سردار قنبری گفت: در ادامه این عملیات در بازرسی از خودرو و پاک سازی محل دپو که در درگیری طعمه حریق شده بود در مجموع ۲ تن و ۷۶۶ کیلو و ۹۵۰ گرم مواد مخدر شامل ۲ تن و ۶۱۰ کیلو و ۲۵۰ گرم تریاک، ۱۵۶ کیلو و ۷۰۰ گرم حشیش، ۳ تیغه خشاب اسلحه کلاش حاوی ۳۰ فشنگ جنگی و یک عدد نارنجک دستی کشف شد. وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای متواری این باند مسلحانه تصریح کرد: نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند و این حضور ایثارگرانه و هوشیارانه عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ کرده است.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با همکاری تیم‌هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر و نیکشهر پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی، سرانجام شب گذشته محل دپو محموله موادمخدر را در یکی از مناطق سخت‌گذر شناسایی کردند. وی گفت: تکاوران پلیس که در یک عملیات حساب شده محل را محاصره کرده بودند، هنگام جابه جایی محموله توسط قاچاقچیان با یک دستگاه پژو ۴۰۵ با آنها درگیر شدند. وی بیان کرد: در این درگیری مسلحانه که ۴ ساعت طول کشید قاچاقچیان با آتش پر حجم تکاوران پلیس به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند. وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای متواری این باند مسلحانه گفت: نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند. انتهای پیام/ش
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، سردار محمد قنبری روز سه‌شنبه در این‌باره اظهار داشت: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند حرفه‌ای قاچاق از مناطق مرزی به یکی از مناطق کوهستانی شهرستان ایرانشهر دست یافتند. وی افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با همکاری تیم‌هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر و نیکشهر پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی، سرانجام شب گذشته محل دپو محموله موادمخدر را در یکی از مناطق سخت‌گذر شناسایی کردند. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: تکاوران پلیس که در یک عملیات حساب شده محل را محاصره کرده بودند، هنگام جابه جایی محموله توسط قاچاقچیان با یک دستگاه پژو ۴۰۵ با آنها درگیر شدند. وی بیان کرد: در این درگیری مسلحانه که ۴ ساعت طول کشید قاچاقچیان با آتش پر حجم تکاوران پلیس به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند. سردار قنبری اظهار داشت: در بازرسی از خودرو و پاک سازی محل دپو که در درگیری طعمه حریق شده بود در مجموع ۲ تن و ۷۶۶ کیلو و ۹۵۰ گرم انواع موادمخدر شامل ۲ تن و ۶۱۰ کیلو و ۲۵۰ گرم تریاک، ۱۵۶ کیلو و ۷۰۰ گرم حشیش، ۳ تیغه خشاب اسلحه کلاش حاوی ۳۰ فشنگ جنگی و یک عدد نارنجک دستی کشف شد.
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش رکنا، سردار محمد قنبری گفت: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر استان با یک سری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند حرفه‌ای قاچاق از مناطق مرزی به یکی از مناطق کوهستانی شهرستان ایرانشهر دست یافتند. فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری تیم هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر و نیکشهر پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی سرانجام شب گذشته محل دپو محموله مواد مخدر را در یکی از مناطق صعب العبور شناسایی کردند. وی تصریح کرد: تکاوران پلیس که در یک عملیات حساب شده محل را محاصره کرده بودند، هنگام جابه جایی محموله توسط سوداگران مرگ با یک دستگاه پژو ۴۰۵ با آنها درگیر شدند. سردار قنبری بیان کرد: در این درگیری مسلحانه که ۴ ساعت به طول انجامید سوداگران مرگ با آتش پر حجم تکاوران پلیس به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند. وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای متواری این باند مسلحانه گفت: نیروی انتظامی در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند و این حضور ایثارگرانه و هوشیارانه عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان «ایرانشهر» و کشف ۲ تن و ۷۶۶ کیلو انواع مواد افیونی خبر داد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان «ایرانشهر» و کشف ۲ تن و ۷۶۶ کیلو انواع مواد افیونی خبر داد. فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری تیم‌هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر و نیکشهر پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی سرانجام شب گذشته محل دپو محموله مواد مخدر را در یکی از مناطق صعب العبور شناسایی کردند. وی تصریح کرد: تکاوران پلیس که در یک عملیات حساب شده محل را محاصره کرده بودند، هنگام جابه جایی محموله توسط سوداگران مرگ با یک دستگاه پژو ۴۰۵ با آن‌ها درگیر شدند. سردار قنبری بیان داشت: در این درگیری مسلحانه که ۴ ساعت به طول انجامید سوداگران مرگ با آتش پر حجم تکاوران پلیس به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.
فارسفارس4 روز قبل
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان ایرانشهر و کشف ۲ تن و ۷۶۶کیلو انواع مواد افیونی خبر داد. فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری تیم هایی از ماموران انتظامی شهرستان ایرانشهر و نیکشهر پس از یک هفته کار فشرده اطلاعاتی سرانجام شب گذشته محل دپو محموله مواد مخدر را در یکی از مناطق صعب العبور شناسایی کردند. وی تصریح کرد: تکاوران پلیس که در یک عملیات حساب شده محل را محاصره کرده بودند، هنگام جابه جایی محموله توسط سوداگران مرگ با یک دستگاه پژو ۴۰۵ با آنها درگیر شدند. سردار قنبری بیان کرد: در این درگیری مسلحانه که ۴ ساعت به طول انجامید سوداگران مرگ با آتش پر حجم تکاوران پلیس به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند. این مقام ارشد انتظامی در استان اظهار داشت: در ادامه این عملیات در بازرسی از خودرو و پاک سازی محل دپو که در درگیری طعمه حریق شده بود در مجموع ۲ تن و ۷۶۶ کیلو و ۹۵۰ گرم مواد مخدر شامل ۲ تن و ۶۱۰ کیلو و ۲۵۰ گرم تریاک، ۱۵۶ کیلو و ۷۰۰ گرم حشیش، ۳ تیغه خشاب اسلحه کلاش حاوی ۳۰ فشنگ جنگی و یک عدد نارنجک دستی کشف شد.

آتش‌سوزی بخش‌های وسیعی از لبنان را فرا گرفت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- بخش‌های وسیعی از لبنان به دنبال افزایش دمای هوا دچار آتش‌سوزی شده و این آتش‌سوزی در برخی از مناطق، زندگی ساکنان را تهدید می‌کند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ به دنبال افزایش دمای هوا در لبنان، بخش‌های وسیعی از این کشور دچار آتش‌سوزی گسترده شده است. وزیر کشور لبنان همچنین از ایجاد یک اتاق عملیات در منطقه «المشرف» برای بررسی تحولات مربوط به این آتش‌سوزی خبر می‌دهد. «مارک وهیبه»، رئیس سازمان هواشناسی لبنان، تاکید کرده که افزایش دمای هوا و وزش باد بر شدت این آتش‌سوزی افزوده است. صلیب سرح لبنان نیز می‌گوید آتش‌سوزی اخیر که این کشور را فرا گرفته بزرگ‌ترین و خطرناک‌ترین آتش‌سوزی در لبنان است.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، سعید اسماعیل پور رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: در پی بروز حادثه آتش سوزی در مرغداری اطراف روستای مومن آباد سمنان و اطلاع رسانی به ستاد آتش نشانی اعلام شد و بلافاصله ۴ دستگاه خودرو و ۱۰ نفر آتش نشان از ایستگاه‌های یک، دو و پنج سازمان آتش نشانی برای امداد رسانی به محل اعزام شدند. او افزود: در مرغداری، سه تانکر سوخت حاوی بیش از ۳۰ هزار لیتر گازوئیل طعمه حریق شده بود که آتش نشانان با آب و کف مخصوص آتش را اطفا و مخزن‌ها را خنک کردند تا آتش به قسمت‌های دیگر سرایت نکند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان بیان کرد: به علت وسعت آتش، یک دستگاه خودرو و دو آتش نشان از سرخه هم فراخوانی شدند و در این عملیات شرکت کردند. این حادثه تلفاتی نداشت و علت حریق در دست بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، سعید اسماعیل‌پور به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: در یک واحد مرغداری واقع در اطراف روستای مومن‌آباد شهرستان سرخه سه تانکر سوخت نزدیک به ۳۰ هزار لیتر گازوئیل بنا به دلایل نامعلومی طعمه حریق شد. وی افزود: پس از اعلام ستاد فرماندهی، چهار دستگاه خودرو و ۱۰ نفر آتش‌نشان از ایستگاه شماره ۲، یک و پنج سازمان آتش نشانی سمنان به محل اعزام شدند. وی گفت: در این عملیات نیروهای آتش‌نشانی شهرستان سرخه نیز با یک دستگاه و ۲ آتش‌نشان حضور داشتند. اسماعیل‌پور خاطر نشان‌کرد: این حادثه تلفات جانی نداشت و علت اصلی آتش‌سوزی نیاز به کارشناسی دارد. سازمان آتش‌نشانی با چهار پایگاه داخل شهر سمنان و یک پایگاه در شهرک صنعتی بزرگ این شهر با فعالیت ۸۰ آتش‌نشان به شهروندان خدمات رسانی می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 روز قبل
روح الله زم که بیشتر به نام کانال تلگرامی اش یعنی آمدنیوز شناخته می‌شود، کیست؟ به گزارش نامه نیوز، از وقایع دی ماه ۱۳۹۶ نام آمدنیوز بر سر زبانها افتاد. روح‌الله زم شهریور ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمده و سازنده سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز می‌باشد. روح‌الله زم فرزند محمد علی زم از روحانیون سرشناس است و به همین دلیل امکان نزدیکی او با فرزندان مسئولان فراهم شد. پدر روح‌الله زم مدتی در کسوت تهیه‌کننده در سینمای ایران فعالیت داشت و سبب ورود فرزندش به آثار سینمایی شد. سال ۱۳۹۶ دو نفر از اعضای خانواده روح‌الله زم به جرم جاسوسی دستگیرشده و تحت بازجویی قرار گرفتند.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
روح الله زم که بیشتر به نام کانال تلگرامی اش یعنی آمدنیوز شناخته می‌شود، کیست؟ از وقایع دی ماه ۱۳۹۶ نام آمدنیوز بر سر زبانها افتاد. روح‌الله زم شهریور ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمده و سازنده سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز می‌باشد. روح‌الله زم فرزند محمد علی زم از روحانیون سرشناس است و به همین دلیل امکان نزدیکی او با فرزندان مسئولان فراهم شد. پدر روح‌الله زم مدتی در کسوت تهیه‌کننده در سینمای ایران فعالیت داشت و سبب ورود فرزندش به آثار سینمایی شد. سال ۱۳۹۶ دو نفر از اعضای خانواده روح‌الله زم به جرم جاسوسی دستگیرشده و تحت بازجویی قرار گرفتند.
همشهریهمشهری6 روز قبل
به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست درگز روز یکشنبه گفت: این اراضی طی سه مورد آتش‌سوزی در پارک ملی تندوره طعمه حریق شده است. حسین اصلاحی افزود: در یک مورد آتش‌سوزی ۳۰۰ هکتار از عرصه‌های این پارک ملی سوخت که با توجه به عمدی بودن حادثه، پیگیری برای شناسایی و دستگیری متخلفان همچنان ادامه دارد. وی گفت: در ۲ آتش‌سوزی دیگر که یکی در سطح ۱۵ هکتار و دیگری در سطح ۲ هکتار انجام شد، بی‌احتیاطی گردشگران علت وقوع حادثه بوده است. گونه‌هایی مانند پلنگ و انواع گربه‌های وحشی و پالاس جنگلی نیز از دیگر گونه‌های شاخص این منطقه هستند. پارک ملی و منطقه حفاظت شده تندوره در شمال استان خراسان رضوی و ۳۰ کیلومتری جنوب شهرستان درگز واقع است.
الفالف1 هفته قبل
گروه حوادث الف، ۲۰ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۴۵ ۳۹۸۰۷۲۰۲۰۴به گزارش فارس، ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه عصر امروز بانک ملت میدان شهداء گرگان طعمه حریق شد. بلافاصله سه تیم اطفاء حریق از ایستگاه‌های شماره یک، سه و چهار به محل حادثه اعزام شدند و اقدام به مهار و اطفاء حریق کردند. در حال حاضر حریق مهار و اطفاء شده و تیم‌های آتش‌نشانی برای لکه‌گیری و ایمن سازی محیط در محل حاضر هستند. هنوز علت اصلی وقوع این حریق مشخص نیست.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون رویترز ,در آتش سوزی در منطقه‌ای مسکونی در منطقه ریور ساید در کالیفرنیا ده‌ها واحد مسکونی طعمه حریق شد. ده‌ها آتش نشان با ده‌ها خودروی آتش نشانی و بالگرد به دنبال اطفای این حریق هستند. تاکنون گزارشی درباره تلفات این حادثه منتشر نشده است. تحقیقات درباره علت حادثه ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
وی با بیان اینکه مرکزی به نام اسناد ملی تولید ایجاد شده که وظیفه‌اش حفظ و حراست از اسناد قدیمی و گرانبهاست، افزود: همه اسناد باید به آرشیو ملی واگذار شود و اگر دقت کنیم کمتر دچار حادثه می‌شویم. وی با تاکید بر نگهداری درست و اصولی اسناد در مرکز اسناد ملی و مجهز بودن این مکان به آخرین استانداردهای نگهداری اسناد گفت: اواخر خرداد سال گذشته اسناد وزارت نیرو طعمه حریق شد و این خطری است که بیخ گوش همه دستگاه‌هاست. رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به کمبود فضای مرکز اسناد ملی شمال غرب کشور در تبریز گفت: این مرکز مسئولیت خطیری در جمع آوری و حفاظت اسناد ملی سه استان دارد و مسئولان استان باید تدبیری بیندیشند تا فضای استاندارد برای نگهداری اسناد ملی در استان ایجاد شود. محمدحسین آل‌هاشم رئیس پیشین مرکز اسناد شمال غرب کشور نیز از تحویل مرکز پیش آرشیو هزار متری ضد زلزله برای این مرکز خبر داد و گفت: با این مرکز مشکل پیش آرشیو برای همیشه حل شد. در این جلسه غلامعلی پاشازاده به عنوان رییس جدید مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال غرب کشور معرفی و از خدمات محمدحسین آل هاشم قدردانی شد.
رکنارکنا1 هفته قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ «علی بابایی» اظهار داشت: در پی اعلام آتش گرفتن مراتع حاشیه جاده فرعی «بوئین و میاندشت» بلافاصله گشت انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شد. وی افزود: متاسفانه در اثر این حادثه ۴ هکتار از مراتع اطراف این جاده طعمه حریق شد و ماموران آتش نشانی آتش را مهار کردند. این مقام انتظامی بیان داشت: علت وقوع این حادثه مشخص نیست و توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است. فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار از شهروندان خواست در صورت مشاهده اینگونه موارد در اسرع وقت با ماموران آتش نشانی، پلیس و اورژانس تماس بگیرند و از انجام اقدامات خودسرانه اکیدا خودداری کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی افزود: در شش ماهه نخست سال گذشته ۳۲۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی شهرستان مریوان طعمه حریق شد که این آمار در مدت مشابه امسال به ۱۵۶ هکتار کاهش یافت. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان با بیان اینکه در شش ماهه نخست امسال آتش‌سوزی در منابع طبیعی این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: در هر حادثه آتش‌سوزی دو اکیپ شامل ۱۱ نفر جهت اطفای حریق به محل حادثه اعزام می‌شوند. وی بیان کرد: ارزش منابع طبیعی، منابع ملی و حفظ و نگهداری از این ظرفیت‌ها به قدری گرانبهاست که نمی‌توان برای آن ارزش ریالی تعیین کرد. محمودی عنوان کرد: در شش ماه نخست امسال همکاری دوستان طبیعت، انجمن‌های مردم نهاد، دهیاران و اهالی روستاها با نیروهای اطفای حریق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان، سهم بسزایی در کاهش آتش‌سوزی‌ها این شهرستان داشته است. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان حفاظت از منابع طبیعی را به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه ملی امری ضروری دانست و از شهروندان خواست گزارش تخریب، آتش‌سوزی و تصرف اراضی ملی را به سامانه رایگان و ۲۴ ساعته ارتباطی ۱۵۰۴ گزارش داده تا نیروهای این اداره با حضور به‌موقع اقدامات لازم را انجام دهند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار ازآتش گرفتن ۴ هکتار از مراتع حاشیه جاده «بوئین و میاندشت» خبر داد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار گفت:۴ هکتار از مراتع حاشیه جاده «بوئین و میاندشت» در آتش سوخت. سرهنگ «علی بابایی» اظهار داشت: در پی اعلام آتش گرفتن مراتع حاشیه جاده فرعی «بوئین و میاندشت» بلافاصله گشت انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شد. وی افزود: متاسفانه در اثر این حادثه ۴ هکتار از مراتع اطراف این جاده طعمه حریق شد و ماموران آتش نشانی آتش را مهار کردند. فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار از شهروندان خواست در صورت مشاهده اینگونه موارد در اسرع وقت با ماموران آتش نشانی، پلیس و اورژانس تماس بگیرند و از انجام اقدامات خودسرانه اکیدا خودداری کنند.
مهرمهر1 هفته قبل
منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وقوع حریق در پنج و نیم هکتار از مراتع بسینان شهرستان بویین میاندشت در روز گذشته اظهار داشت: خطای انسانی و بی احتیاطی گردشگران مهمترین عامل حریق مراتع در استان اصفهان بوده است. وی افزود: در دوروز گذشته ۵ هکتار از مراتع منطقه دره بید شهرستان خوانسار طعمه حریق شد که توسط عوامل یگان حفاظت از مراتع و امدادگران اطفا شد. مدیرکل بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال ۷۹ حریق در استان اصفهان به وقوع پیوسته تصریح کرد: حریق در ۳۲۴ هکتار از اراضی محیط زیست و مراتع استان اصفهان به وقوع پیوست که آموزش به محیط بانان و عوامل یگان حفاظت از منابع طبیعی توسط دهیاری‌ها در کنترل حریق‌ها موثر بوده است. وی بیان داشت: ۷۰ گروه امدادی آموزش دیده در کنترل و نظارت حریق مراتع نقش مهمی داشته‌اند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - دود و آتش دوباره به جان ریه‌های خوزستان افتاده است. تقریبا روزی نیست که خبری از آتش سوزی در یک نقطه از جنگل‌های خوزستان منتشر نشود. اداره کل منابع طبیعی خوزستان، با وجود پیگیری‌های ایرنا حاضر به پاسخگویی در این باره نشد. آنطور که معاون منابع طبیعی خوزستان پیش از این گفته تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های بلوط آلوده به آفات شده است. آیا آتش جنگل‌های خوزستان به سردی می‌گراید؟ گزارش از نادره وائلی زاده۹۷۵۴/۶۰۶۴
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
تازه‌‌ترین آمار سازمان ملل متحد نشان می‌‌دهد ۸۰درصد از جمعیت افرادی که به دلیل تغییرات اقلیمی آواره شده‌‌اند، زنان هستند. گرمایشی که رویشگاه‌ها را تحت‌تاثیر خود قرار داده و در ادامه، زندگی حیات‌وحش و تنوع‌زیستی تغییراتی را به خود می‌بینند. همه این تغییرات زندگی، سلامت، اکوسیستم و کیفیت خود انسان‌ها را تحت‌الشعاع قرار داده است. افزایش آتش‌سوزی جنگل‌ها ‌می‌تواند بر آلودگی هوا و آب و تغییر اکوسیستم تاثیر بگذارد. «بازگیر» هم خشکسالی‌، آب‌شدن قطب‌ها و آتش‌سوزی جنگل‌ها را از تاثیرات تغییرات اقلیمی می‌داند و می‌گوید: «جوامع از خشکسالی‌ و گرمایش جهان گلایه دارند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - سرپرست فرمانداری بانه گفت: در نیمه نخست امسال ۱۵۵ هکتار از مراتع و جنگل‌های این شهرستان مرزی طعمه حریق شد که این میزان در مقایسه مدت مشابه پارسال ۳۴ درصد افزایش داشته است. محمد امین زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت وجود جنگل و مراتع برای انسان اظهار داشت: امسال ۸۳ مورد آتش سوزی جنگلها و مراتع اتفاق افتاده که باعث شد ۱۵۵ هکتار از اراضی مرتعی و جنگلی شهرستان طعمه حریق شود. وی تاکید کرد: برای جلوگیری از آتش سوزی و حمایت از جنگل و منابع طبیعی جلساتی در فرمانداری و بخشداری‌ها برگزار شده تا همگان نسبت به حفاظت منابع طبیعی و ارزش این منابع آگاه شده و برای حمایت از آن مشارکت کنند. شهرستان بانه ۸۴ هزار هکتار منابع طبیعی دارد که بیش از ۵۰ هزار هکتار از منابع طبیعی راجنگل بویژه جنگل‌های بلوط تشکیل می‌دهند. شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
گفته می‌شود تنها در تجاوز آمریکا به عراق چند ده‌هزار دلار خسارت مالی به این کشور وارد شده است. این حقوقدان با اشاره به این وضعیت، برآورد خسارت‌های آمریکا به عراق را حدود ۲۵هزار میلیارد دلار تخمین زده است. خسارت ۴۰۰میلیون دلاری به متجاوزانبا وجود اینکه آمریکا به عراق تجاوز نظامی کرده اما عراق باید به آمریکا خسارت وارد کند. ۴۶ میلیارد دلار خسارت کمپین آمریکاییروند توسعه نفوذ داعش در عراق توسط بسیج مردمی و ارتش عراق با حمایت مستشاری ایران محدود شد. «سلمان الجمیلی»، وزیر برنامه‌ریزی و همکاری توسعه عراق تنها خسارت واردشده به اماکن دولتی را ۴۷ میلیارد دلار خوانده است.

به انتهای لیست رسیدید