طلبه

طلبه

مازن آنلاینمازن آنلاین6 ساعت قبل
پیام مازند - مهناز افشار در مطلب اخیرش در توییتر مدعی شده محسن تنابنده باعث واکنش‌های تند و احساسی اخیر او بود و حالا خودش را کنار کشیدهافشاگری باورنکردنی ‌مهناز افشار علیه محسن تنابنده «بعد کیمیا، امروز دومین نفری هستی که دلم برایش سوخت و تاسف خوردم. مهناز افشار در مطلب اخیرش در توییتر مدعی شده محسن تنابنده باعث واکنش‌های تند و احساسی اخیر او بود و حالا خودش را کنار کشیده. بیشتر بدانید: اتهام سنگین مهناز افشار به محسن تنابنده! بیشتر بدانید: مهناز افشار: هنوز نفس می‌کشم و خودم را سانسور نمی‌کنم! طبق ادعای افشار، محسن تنابنده بوده که اسکرین‌شات‌های بعضی اخبار نادرست را برای افشار فرستاده و باعث شد او بر مبنای خبر‌های دروغ، واکنش نشان بدهد؛ واکنش‌هایی که برای او کم‌هزینه هم نبوده.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
حجت‌الاسلام‌والمسلمین نادر حقیقی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از زمان که این مسئولیت را بر عهده گرفته‌ام بیشتر وقت خود را برای جبران و ساماندهی مشکلات و امورات حوزه‌های علمیه صرف کرده‌ام که خوشبختانه تاکنون مدارس علمیه استان به ساماندهی خوبی رسیده‌اند. مدیر حوزه علمیه استان هرمزگان تصریح کرد: درزمینهٔ جذب اساتید مجرب و پذیرش طلبه نیز فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و امیدواریم با کمک سایر نهادهای مرتبط با حوزه علمیه مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، کانون مساجد، اداره تبلیغات اسلامی و … در استان هرمزگان بتوانیم پذیرش خوبی را در حوزه‌های علمیه داشته باشیم. مدیر حوزه علمیه استان هرمزگان با تأکید بر اینکه یکی از دغدغه‌های جدی ما اخلاق عمومی است، افزود: امیدواریم بتوانیم حداقل ماهی یک جلسه اخلاق عمومی را در شهرستان‌های استان برگزار کنیم تا طلبه‌ها و آحاد جامعه از آن استفاده کنند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین حقیقی ادامه داد: همچنین به دنبال رواج مشاوره در حوزه‌های علمیه و دایر کردن مراکز مشاوره در سطح شهرستان‌های استان برای استفاده طلبه‌ها و عموم مردم هستیم. حجت‌الاسلام‌والمسلمین حقیقی در خصوص نقش حوزه‌های علمیه در ترویج زندگی اسلامی گفت: ازآنجاکه اسلام از طرف حوزه‌های علمیه ترویج می‌شود شاید بتوان گفت بالاترین نهاد راهبر در این زمینه حوزه‌های علمیه هستند و نقش بسیار مهمی را می‌توانند ایفا کنند.
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
مهناز افشار در مطلب اخیرش در توییتر مدعی شده محسن تنابنده باعث واکنش‌های تند و احساسی اخیر او بود و حالا خودش را کنار کشیده. افشار مدعی شده واکنشی که منجر به شکایت طلبه مازندرانی از او شده به دلیل اسکرین‌شات خبر دروغی بوده که محسن تنابنده برایش فرستاده. طبق ادعای افشار، محسن تنابنده بوده که اسکرین‌شات‌های بعضی اخبار نادرست را برای افشار فرستاده و باعث شد او بر مبنای خبر‌های دروغ، واکنش نشان بدهد؛ واکنش‌هایی که برای او کم‌هزینه هم نبوده. در یک قلم فقط طلبه‌ای که افشار خبر دروغ توصیه به زنان ایرانی برای صیغه شدن مردان عراقی را به نقل از او منتشر کرده بود، راهی دادگاه شده و از مهناز افشار شکایت کرده. همین باعث شد طلبه مازندرانی بعد از مدتی در گفتگو با رسانه‌ها از شکایت از مهناز افشار خبر دهد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
ساعت ۲۴-گروهی از افراد عصر امروز دوشنبه با اجتماع مقابل وزارت امور خارجه، به مصاحبه اخیر «محمدجواد ظریف» با یک نشریه آلمانی در باره روابط ایران و امریکا اعتراض کردند. آنها همچنین خواستار استعفای ظریف از مسئولیت وزارت امور خارجه شدند. مرگ بر سازشکار، مرگ بر منافق، مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر انگلیس، «ظریف حیا کن وزارت خارجه را رها کن» و «مذاکره با دشمن، خنجر زدن به میهن» از جمله شعارهای تجمع کنندگان بود. نیروی انتظامی بطور گسترده در محل حاضر شده بود و اجازه ورود اجتماع کنندگان را به داخل مجموعه وزارت امور خارجه نداد. این تجمع در واکنش به مصاحبه روز شنبه وزیر امور خارجه با نشریه آلمانی اشپیگل درباره روابط ایران و آمریکا و پاسخ توییتری رییس‌جمهوری آمریکا به اظهارات ظریف برگزار شد.
رکنارکنا20 ساعت قبل
مهناز افشار در مطلب اخیرش در توییتر مدعی شده محسن تنابنده باعث واکنش‌های تند و احساسی اخیر او بود و حالا خودش را کنار کشیده. افشار مدعی شده واکنشی که منجر به شکایت طلبه مازندرانی از او شده به دلیل اسکرین‌شات خبر دروغی بوده که محسن تنابنده برایش فرستاده. طبق ادعای افشار، محسن تنابنده بوده که اسکرین‌شات‌های بعضی اخبار نادرست را برای افشار فرستاده و باعث شد او بر مبنای خبر‌های دروغ، واکنش نشان بدهد؛ واکنش‌هایی که برای او کم‌هزینه هم نبوده. در یک قلم فقط طلبه‌ای که افشار خبر دروغ توصیه به زنان ایرانی برای صیغه شدن مردان عراقی را به نقل از او منتشر کرده بود، راهی دادگاه شده و از مهناز افشار شکایت کرده. همین باعث شد طلبه مازندرانی بعد از مدتی در گفتگو با رسانه‌ها از شکایت از مهناز افشار خبر دهد.
ایرناایرنا21 ساعت قبل
آنها همچنین خواستار استعفای ظریف از مسئولیت وزارت امور خارجه شدند. یک روحانی که خود را نماینده شرکت کنندگان در این تجمع خواند، در سخنانی، اظهارات ظریف و پاسخ ترامپ به وی را حقارت آمیز خواند. نیروی انتظامی بطور گسترده در محل حاضر شده بود و اجازه ورود اجتماع کنندگان را به داخل مجموعه وزارت امور خارجه نداد. این تجمع در واکنش به مصاحبه روز شنبه وزیر امور خارجه با نشریه آلمانی اشپیگل درباره روابط ایران و آمریکا و پاسخ توییتری رییس‌جمهوری آمریکا به اظهارات ظریف برگزار شد. برای آگاهی بهتر، وی می‌تواند متن کامل مصاحبه من با اشپیگل به زبان انگلیسی را بخواند.»
رکنارکنا22 ساعت قبل
در پی آغاز نمایش خانگی سریال «قسم» به نویسندگی و کارگردانی «محسن تنابنده»، حذف تصویر «مهناز افشار» که خشم او را در پی داشت، منجر به افشاگری وی علیه تنابنده شد. افشار در رشته توییتی با حمله به تنابنده نوشت: «قسم بزودی در شبکه خانگی! بیا توضیح بده که چطور گودال من رو خالی‌تر کردی. بگو چطور خودتون منو حذف کردید.» طبق این اظهار نظر محسن تنابنده عامل موضع گیری‌های تند و سیاسی مهناز افشار بوده و حالا با حذف تصاویر افشار از تبلیغات فیلم، ظاهرا صبر این خانم بازیگر هم تمام شده است. مهناز افشار در آخرین پیام این رشته توئیت، از قوه قضائیه پرسیده است که آیا پیگرد او شامل شریک جرمش [تنابنده] نیز خواهد شد؟ برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه تلویزیونی «مصیر» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، یک‌شنبه شب با موضوع «ابعاد فکری و عملی شهید سید مرتضی آوینی» روی آنتن رفت. برنامه تلویزیونی مصیر با هدف بازخوانی و نقد اندیشه متفکران اسلامی، یکشنبه‌ها ساعت ۲۱ به میزبانی محمدمهدی ابراهیمی‌نصر پخش می‌شود و به بررسی ابعاد فکری اندیشمندان بزرگی چون؛ شهید صدر، علامه طباطبایی، آیت الله طالقانی، شهید آوینی، امام خمینی، آیت الله مصباح یزدی و… می‌پردازد. مهمان این قسمت برنامه عباس محسنی، مسئول سابق دفتر نشر آثار سید مرتضی آوینی، در معرفی شهید آوینی گفت: «سیر ایشان با بقیه اطرافیان خودش متفاوت بوده است. یکی از دوستان ما که با آقای آوینی آشنایی داشت برای موضوع سینما کتاب آئینه جادو را معرفی کرد. که آقای آوینی چنین نگاهی داشتند.» در بخش‌های دیگر برنامه به معرفی کتاب آئینه جادو، بخش‌هایی از صحبت‌های مقام معظم رهبری در مورد ایشان و بخش‌های صدای شهید آوینی پخش شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رییس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت که به‌عنوان یک طلبه از جامعه پزشکی کشور به دلیل واقعه تلخ کتاب‌سوزی اخیر عذرخواهی می‌کند. حجت‌الاسلام‌ سید ابوالحسن نواب رییس دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به این‌که این اقدام ناپسند بوده، افزود: این اقدام اهانت به علم پزشکی و ساحت دانش بوده است و کار منطقی و عالمانه نمی‌باشد. نواب با بیان این‌که علمی به نام طب اسلامی وجود ندارد، گفت: علم طب سنتی از گذشته وجود داشته که امروز نیز وزارت بهداشت با این علم درگیری و دعوا ندارد و علاوه بر راه‌اندازی دانشکده طب سنتی، دکترای تخصصی نیز در این رشته دانشجو می‌پذیرد. رییس دانشگاه ادیان و مذاهب خاطرنشان کرد: علما و مراجع نیز از علم نوین برای درمان استفاده می‌کنند و نظر تمام علما این است که غیرمتخصص‌ها نباید در علم پزشکی دخالت نمایند. وی گفت: با توجه به این‌که این فرد جایگاه محکمی ندارد، این اقدام نابخردانه نمی‌تواند شبهه تضاد علم و دین را القا نماید.
مهرمهر1 روز قبل
وی با تأکید بر تمرکز برنامه‌های حوزه علمیه خواهران در امر نماز، گفت: ما برای سرمایه گذاری در امر نماز با کمترین انتظار آمادگی کامل داریم و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم. حجت الاسلام بهجت پور ضمن انتقاد از تعدد مدیریت در مساجد گفت: این امر امکان حضور و مدیریت در مساجد را سلب می‌کند. وی گفت: حال که حوزه علمیه خواهران و ستاد اقامه نماز همسو در این راستا گام برداشته است، تکلیف میدان عمل را مشخص کنیم. مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: در صورتی که زمینه کار در مساجد و حسینیه‌ها آماده شد، ما تعهد انجام کار را خواهیم داد. وی افزود: حوزه علمیه و ستاد اقامه نماز می‌توانند با هم پوشانی هم در توسعه نماز تلاش کنند.
ایرناایرنا1 روز قبل
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابوالحسن نواب روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این‌که این اقدام ناپسند بوده، افزود: این اقدام اهانت به علم پزشکی و ساحت دانش بوده است و کار منطقی و عالمانه نمی‌باشد. وی در طول تاریخ تشیع و حوزه‌های علمیه آتش زدن کتاب سابقه ندارد، اضافه کرد: خرسندیم که مدیریت حوزه‌های علمیه، علما و مراجع این اقدام ناپسند را محکوم کردند و با این موضوع برخورد شد. نواب با بیان این‌که علمی به نام طب اسلامی وجود ندارد، گفت: علم طب سنتی از گذشته وجود داشته که امروز نیز وزارت بهداشت با این علم درگیری و دعوا ندارد و علاوه بر راه‌اندازی دانشکده طب سنتی، دکترای تخصصی نیز در این رشته دانشجو می‌پذیرد. رییس دانشگاه ادیان و مذاهب خاطرنشان کرد: علما و مراجع نیز از علم نوین برای درمان استفاده می‌کنند و نظر تمام علما این است که غیرمتخصص‌ها نباید در علم پزشکی دخالت نمایند. وی گفت: با توجه به این‌که این فرد جایگاه محکمی ندارد، این اقدام نابخردانه نمی‌تواند شبهه تضاد علم و دین را القا نماید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
چون بعضی این رفتار و این افراد را به عنوان و به حساب تولید علم دینی و عالمان دینی به معنای دانشمند دینی می‌گذارند! و بعد ما را متهم می‌کنند شما که دم از تولید علم دینی و علوم انسانی اسلامی می‌زنید می‌خواهید این چنین کنید و این می‌شود علم دینی! همه نقدها و تخطئه روایات طب راجع به جهات دلالی این روایات است. البته طب سنتی غیر از طب اسلامی است. این طب در واقع همان طب علمی ولی با رویکردی متفاوت است.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: سرنوشت تلخ مهناز افشار بار دیگر ثابت می‌کند غلتیدن چهره‌های مشهور در دامن سوءاستفاده‌چی‌های سیاسی موضوعی سیستماتیک و فکر شده است و دانش و درک سیاسی می‌تواند از به دام افتادن در چنین دام‌هایی پیشگیری کند. اشاره مهناز افشار در توئیت‌های اخیر مربوط به ویدئویی است که تنابنده و حسن پورشیرازی از خودشان در فضای اینستاگرام منتشر کردند. قصه اظهارات و افعال ساختارشکنانه برخی سلبریتی‌ها در کشور و دروغ‌های گوبلزی مثنوی هفتاد من کاغذ است. سرنوشت مهناز افشار می‌تواند عبرت‌آموز باشد؛ سلبریتی‌ای که در اوج دوران حرفه‌ای و هنری‌اش بازی جریان‌ها و افراد سیاسی را می‌خورد و خود را برای همیشه از ادامه فعالیت در فضای هنری ایران محروم می‌کند. احمد باطبی با درخواست تحریم ایران در قالب نامه‌نگاری به ترامپ و اوباما درون تندروترین طیف سیاسی ضدایرانی قرار می‌گیرد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، جلسه صد و هفتم مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر دیروز یکشنبه ششم بهمن ماه به ریاست حجت‌الاسلام حمید محمدی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. پیشنهاد افزودن بخش قرآنی به جشنواره‌های هنری فجر از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود. در همین حال به مناسبت آغاز جشنواره قرآن و حدیث جامعه المصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین رفیعی، مدیرکل قرآن و حدیث جامعه المصطفی به ارائه گزارشی از بیست و پنجمین دوره این جشنواره پرداخت. وی افزود: جشنواره قرآن و حدیث جامعه المصطفی تا حدودی بین اهل قرآن مهجور واقع شد که بخشی از این مهجوریت به علت کم کاری رسانه‌ها است و بخش دیگر هم به علت عملکرد ما برای معرفی جشنواره ارتباط دارد. در بخش دیگری از این جلسه سه ساعته شورای توسعه فرهنگ قرآنی، گزارش راهبردی مؤسسات مردمی قرآنی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
ایسناایسنا1 روز قبل
این رفتار، رفتار بسیار قبیح و زشتی بود و یادآور دانش ستیزی و دانشمندسوزی قرون وسطایی بود. و بعد ما را متهم می‌کنند شما که دم از تولید علم دینی و علوم انسانی اسلامی می‌زنید می‌خواهید این چنین کنید و این می‌شود علم دینی! همه نقدها و تخطئه روایات طب راجع به جهات دلالی این روایات است. البته طب سنتی غیر از طب اسلامی است. این طب در واقع همان طب علمی ولی با رویکردی متفاوت است.
مهرمهر1 روز قبل
چون بعضی این رفتار و این افراد را به عنوان و به حساب تولید علم دینی و عالمان دینی به معنای دانشمند دینی می‌گذارند! و بعد ما را متهم می‌کنند شما که دم از تولید علم دینی و علوم انسانی اسلامی می‌زنید می‌خواهید این چنین کنید و این می‌شود علم دینی! همه نقدها و تخطئه روایات طب راجع به جهات دلالی این روایات است. البته طب سنتی غیر از طب اسلامی است. این طب در واقع همان طب علمی ولی با رویکردی متفاوت است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی دبیر کارگروه قرآنی، هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های مردمی ستاد دهه فجر خراسان جنوبی گفت: همزمان با دهه فجر، ۱۳۰ گفتمان دینی در سطح استان برگزار خواهد شد. معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: تقارن دهه فجر امسال با دهه فاطمیه فرصت مناسبی برای بیان خدمات است که باید از ان بهره برد. وی افزود: در ایام دهه فجر، تجمع بزرگ فاطمی در تمام شهرهای استان برگزار می‌شود که تا ۲۲ بهمن ادامه خواهد داشت. دبیر کارگروه قرآنی، هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های مردمی ستاد دهه فجر خراسان جنوبی بیان کرد: تبیین دستاوردهای انقلاب، فضاسازی محیطی، تبیین دهه فجر، تأسیس دارالقرآن شهید سلیمانی در شهرستان فردوس، افتتاح خانه عالم، برگزاری سبک زندگی اسلامی، برگزاری محافل قرآنی و یادمان شهدای انقلاب و شهدای حرم از برنامه‌هاست. سلم‌آبادی خاطرنشان کرد: برگزاری گفتمان دینی در خوابگاه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی، برگزاری همایش بانوان انقلابی، یک میلیون ختم قرآن برای هدیه به شهدا و برپایی نمایشگاه انقلاب در مدارس از دیگر برنامه‌های دهه فجر است.
مهرمهر1 روز قبل
وی با اشاره به سرعت بالای انقلاب، بیان کرد: بنزین این ماشین انقلاب خون پاک‌ترین جوانان این سرزمین و سکاندار آن امام خمینی (ره) بوده است. سلم‌آبادی با تأکید بر اینکه باید خبرهای خوب انقلاب را به گوش مردم رساند، بیان داشت: تقارن دهه فجر امسال با دهه فاطمیه فرصت مناسبی است که باید به نحو مطلوب از آن استفاده کرد. دبیر کارگروه قرآنی، هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های مردی ستاد دهه فجر خراسان جنوبی از نواختن زنگ فاطمی در ۱۰۰ مدرسه دخترانه استان خبر داد و افزود: این مراسم در هشتم بهمن ماه برگزار می‌شود. سلم‌آبادی اضافه کرد: همچنین در این دهه ۶۰۰ طلبه از قم، مشهد و داخل استان با رویکرد فجر فاطمی به نقاط مختلف به ویژه مناطق مرزی اعزام می‌شوند. وی با اشاره به برگزاری ۱۳۰ گفتمان دینی در سراسر استان با موضوع دهه فجر، دستاوردهای انقلاب و فجر فاطمی در این دهه، بیان داشت: همچنین در این ایام یک میلیون ختم قرآن برای هدیه به شهدا توسط فعالان قرآنی استان انجام خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
همسر شهید محمد صفری پس از سال‌ها بی‌خبری از وضعیت همسرش، توانست بر سر مزار شهیدش در بهشت زهرا (س) حاضر شود و پایانی بر دلتنگی‌ها و چشم‌انتظاری‌هایش باشد. صادقی از حضور شهید صفری در جبهه و ماجرای بی‌خبری ۳۹ ساله خانواده شهید می‌گوید که در ادامه می‌خوانید. پیکر شهید محمد صفری را به تهران فرستادیم و در بهشت زهرا دفن شدند. پس از هماهنگی‌های لازم با بنیاد شهید، همسر شهید را پس از ۳۹ سال بالای سر مزار شهید محمد صفری بردم. شهید صفری را چطور انسانی دیدید و چه ویژگی‌هایی از ایشان در خاطرتان مانده است؟ این‌ها آدم‌های دل و جرئت داری بودند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
به گزارش سینماپرس، مهناز افشار بازیگر پرحاشیه سینما که مدتی‌ است به خارج از کشور مهاجرت کرده (و البته در داخل نیز احضاریه او به دادسرا نیز صادر شده است) در توییت‌هایی، پشت پرده برخی حاشیه‌سازی‌های خود در ماههای گذشته را افشا کرده است. بگو چطور خودتون منو حذف کردید …» البته سیاهه اقدامات سیاسی و سیاه مهناز افشار محدود به همین چند موردی که در این توییت‌ها اشاره کرده نیست. او حمایت از محکومان امنیتی تا آشوب‌های خیابانی و اخیرا هم متهم کردن سپاه به هدف قراردادن عمدی هواپیمای اوکراینی را در کارنامه دارد. اما ماجرای محسن تنابنده هر روز پیچیده‌تر می‌شود. حالا با افشاگری مهناز افشار، این گمانه تقویت می‌شود که سلبریتی‌های سیاسی و پرحاشیه توسط گروه دیگری از سلبریتی‌های در ظاهر کم حاشیه مدیریت می‌شوند.
ایرناایرنا1 روز قبل
جلسه صد و هفتم مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام حمید محمدی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. پیشنهاد اصلاحی آیین‌نامه کمک هزینه شهریه دانشجویی به حافظان و قاریان قرآن کریم در دستور کار این جلسه بود. در ادامه جلسه امروز شورای توسعه فرهنگ قرآنی، گزارشی با عنوان کارنمای اجرای تصمیمات و مصوبات جلسات گذشته ارائه شد و ‌پیگیری‌های مصوبات جلسات گذشته به اطلاع اعضای جلسه رسید. بررسی و ارزیابی وضعیت استقرار ساختار دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور که در ۲ جلسه گذشته مطرح شده بود همچنان توسط شورای توسعه فرهنگ قرآنی در حال پیگیری است. در بخش دیگری از این جلسه سه ساعته شورای توسعه فرهنگ قرآنی، گزارش راهبردی موسسات مردمی قرآنی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حجت الاسلام علی خیرخواه عصر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در شرایطی که با تحریم‌های دشمنان انقلاب اسلامی دست و پنجه نرم می‌کنیم، باید دستاورهای انقلاب را برای نسل سوم و نسل چهارم تببین کرد. وی با بیان اینکه قرن ۲۱ بازگشت به معنویت است، افزود: انقلاب اسلامی به تمام ادیان خدمت کرده و جوانان هم ازاین موضوع استقبال خوبی می‌کنند. خیرخواه خاطرنشان کرد: انتقام سخت سپاه از آمریکا و شلیک موشک به پایگاه‌های آنها در عین الاسد نشان داد ابهت آمریکا پوشالی است. وی با بیان اینکه دشمن در حال ورود به عرصه فرهنگی رسانه‌ای است، گفت: بمباران فرهنگی از بمباران نظامی خطرناک‌تر است و دشمنان می‌خواهند امید نسل جوان را از ما بگیرند. به گفته وی، هزار و ۸۰۰ طلبه در ۱۰۳ مدرسه علوم دینی گلستان و چهار مدرسه علوم دینی گیلان تحصیل می‌کنند.
ایرناایرنا2 روز قبل
این دانش آموز علاقه مند به کتاب گفت: البته اگر بخواهیم نمایشگاه کتاب اهواز را با نمایشگاه کتاب تهران مقایسه کنیم واقعا در یک سطح نیستند. نمایشگاه کتاب خوزستان مهمترین نمایشگاه کتاب کشور پس از تهرانمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در خصوص برگزاری نمایشگاه کتاب خوزستان می‌گوید: به جرات می‌توان گفت نمایشگاه کتاب خوزستان بعد از نمایشگاه کتاب تهران مهمترین نمایشگاه کتاب کشور است و ناشران حاضر هم در صحبتی که با آنها داشتم از نحوه فروش راضی بودند. جوروند با تاکید بر اینکه سرانه مطالعه در خوزستان پایین نیست، تصریح کرد: سرانه مطالعه در خوزستان ۶ دقیقه بیشتر از متوسط سرانه مطالعه کشور است. وی با اشاره به اینکه سرانه مطالعه کتاب در کشور ۱۲ دقیقه و در خوزستان هشت دقیقه است، گفت: سرانه مطالعه مجلات، روزنامه فیزیکی و اینترنتی در کشور ۲۸ دقیقه و در خوزستان ۳۸ دقیقه است. چهاردهمین نمایشگاه کتاب خوزستان با حضور ۴۰۰ ناشر استانی و کشوری با بیش از ۹۰ هزار عنوان کتاب در ۳۵۰ غرفه کتاب‌های خود را عرضه کرد، بانک عامل مستقر در نمایشگاه کتاب امسال خوزستان مبلغ هشت میلیارد ریال بن کارت یارانه‌ای الکترونیکی توزیع کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
سرویس فرهنگ و هنر مشرق -مهناز افشار بازیگر پرحاشیه سینما که مدتی‌ است به خارج از کشور مهاجرت کرده (و البته در داخل نیز احضاریه او به دادسرا نیز صادر شده است) در توییت‌هایی، پشت پرده برخی حاشیه‌سازی‌های خود در ماههای گذشته را افشا کرده است. بگو چطور خودتون منو حذف کردید …» البته سیاهه اقدامات سیاسی و سیاه مهناز افشار محدود به همین چند موردی که در این توییت‌ها اشاره کرده نیست. او حمایت از محکومان امنیتی تا آشوب‌های خیابانی و اخیرا هم متهم کردن سپاه به هدف قراردادن عمدی هواپیمای اوکراینی را در کارنامه دارد. اما ماجرای محسن تنابنده هر روز پیچیده‌تر می‌شود. تنابنده که در سال‌های اخیر با بودجه نهادهای انقلابی به کار فیلم و سریال‌سازی خود ادامه داده است، در فرصت‌هایی که به دست آورده، ‌صراحتا در مقابل انقلاب و نظام ایستاده است.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
تبریزیان که در سایت اش از او به عنوان «پدر طب اسلامی جهان» یاد می‌شود، چند روز پیش با سوزاندن کتاب مرجع پزشکی «هاریسون» سرتیتر خبرها شد. *تبریزیان در فیضیه درس خارج داشت با بیش از ۲۰۰ شاگرد، پنج سال پیش من هم تفننی چند هفته‌ای درس‌اش شرکت کردم. ایشان ابن‌سینا را کافر می‌دانست، طب ابن‌سینا را یونانی و طب مشرکان تلقی می‌کرد، اصول فقه را باطل و آبشخورش را از اهل‌ سنت می‌دانست! معتقد بود من اصول فقه خودم را دارم، قائل بود طلبه در دو سال می‌تواند مجتهد شود. *چند داروی ترکیبی که به زعم خودش برگرفته از روایات است ساخته بود و معتقد بود روایت داریم این داروها درمان همه‌ی بیماری‌ها ست، و در درمان هر بیماری جدید و قدیمی همین مرکب‌های دارویی را توصیه می‌کرد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خیرخواه پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری و کارگروه تقریب مذاهب اسلامی ستاد دهه فجر اظهارکرد: انقلاب اسلامی تنها مختص به مردم ایران نیست بلکه به مردم مظلوم جهان اختصاص دارد. وی با اشاره به تحریم دشمنان، افزود: در این شرایط باید دستاوردهای انقلاب را برای نسل سه و چهار تبیین و تشریح کرد. خیرخواه ادامه داد: دشمن در عرصه فرهنگی رسانه‌ای به شدت وارد میدان شده و بمباران فرهنگی را شروع کرده است و باید دانست که بمباران فرهنگی خطرناک‌تر از بمباران نظامی است. وی با بیان این که دشمن با این کار می‌خواهند باور و امید را از نسل جوان بگیرد، به برنامه‌های دهه فجر اشاره کرد و گفت: در ایام دهه فجر ۵۰ برنامه در سه استان مازندران، گیلان و گلستان برگزار می‌شود. وی تصریح کرد: ۱۰۳ مدرسه علوم دینی در گلستان و چهار مدرسه در گیلان فعال هستند و هزار و ۸۰۰ طلبه در این مدارس تحصیل می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
برای نمونه در دوران پهلوی اول، بسیاری از مسائل توسط سفارت انگلیس به شاه ابلاغ می‌شد. سفارت انگلیس در دوران پهلوی اول تسلط کامل را بر اداره امور ایران داشت ولی در دوران پهلوی دوم امریکایی‌ها قدرت کامل را به دست گرفتند و سفارت امریکا در ایران بسیار تعیین‌کننده شد. سفارت انگلیس در بخش فرهنگی چه کارهایی را در دوران پهلوی در ایران انجام داد؟ قبل از کودتای ۲۸ مرداد سفارت انگلیس بسیار در ایران فعال بود. البته بعدها خانم لمپتون توسط دکتر مصدق از ایران اخراج و سفارت انگلیس هم بسته شد. از این جهت در این دوران سفارت انگلیس را خیلی فعال و تعیین‌کننده می‌یابیم.
ایرناایرنا2 روز قبل
اما حقیقت این بود که او می‌خواست تا به واسطه انقلاب سفید، خود را به عنوان رهبری مقتدر، نیک‌خواه، مترقی و روشنفکر به جهانیان معرفی کند. جبهه ملی و انقلاب سفیدبنا بر ادعای بازرگان، واکنش جبهه ملی در برابر برنامه همه پرسی، صدور اعلامیه­ هایی به منظور آگاه ساختن مردم از محتوای انقلاب سفید محمدرضا پهلوی بود. روز بعد از دستگیر شدن اعضای جبهه ملی اعلام شد که رفراندوم محمدرضا پهلوی و برنامه انقلاب سفید با اکثریت قاطع به تأیید ملت ایران رسیده است. رادیو مسکو هم در همان روز برنامه اصلاحی محمدرضا پهلوی را ستود و مخالفان آن را عوامل غرب و ارتجاع نامید. در واقع از لحاظ ماهوی امام (ره) به اهداف سیاسی رژیم پهلوی مشکوک بودند و آن را مغایر با احکام شریعت اسلامی تلقی می‌کردند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| معصومه ظهیری، با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در تحکیم بنیان خانواده و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: تحکیم بنیان خانواده و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی موضوعی فراگیر و جهانی است و تنها در مرزهای جغرافیایی ایران مطرح نیست. معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران تحکیم خانواده و راه‌های تقویت آن را بسیار مهم خواند و ابراز کرد: این مسئله تنها به ایران اختصاص ندارد بلکه دنیای امروز درگیر سیاست‌های تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده و پیشگیری از آسیب‌هایی است که علت فروپاشی این نهاد با ارزش محسوب می‌شود. ظهیری ادامه داد: پیشرفت و سلامت جامعه حوزویان در مسائل مربوط به خانواده سبب می‌شود این امر به جامعه تسری پیدا کند، حوزویان هم از جهت تبلیغی و هم از لحاظ الگوسازی می‌توانند در جامعه اثرگذار باشند. او با استناد به آمارهای ارائه شده پایین‌ترین آمار طلاق در کشور را مربوط به خانواده حوزویان دانست و عنوان کرد: مشکل بالا رفتن سن ازدواج، افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج متأسفانه در ۲۸ استانی که ما در آن اداره مدارس را بر عهده داریم فراگیر شده است، اما در عین حال همین آمارها در رابطه با مدارس علمیه به صورت حداقلی است. آموزش مهارت‌های زندگی سدی در برابر سونامی طلاقمعاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران میزان طلاق حوزویان را نسبت به دیگر افراد جامعه کمتر دانست و گفت: دلیل این آمار حداقلی بیانگر تأثیر مطلوب آموزش‌های حوزه علمیه در ترویج فرهنگ خوب زیستن، سازگاری، ارتباط مؤثر و آموزش مهارتهای ارتباطی اثرگذار بوده و نتیجه مثبتی به همراه داشته است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

طلبه همدانی
طلبه