عباس جعفری دولت‌آبادی

عباس جعفری دولت‌آبادی

فراروفرارو1 روز قبل
در پرونده ریخته‌گران مجموعا ۴۱ متهم وجود داشت که دو نفر تبرئه و بالغ بر ۳۰ نفر محکوم شدند و برای چند نفر نیز پرونده همچنان باز است و این جدا از پرونده بانک سرمایه است.». اما این برادران چه کرده‌اند؟ برادران ریخته‌گران نیز ازجمله اسامی مطرحی هستند که ردپای فعالیت آنان در اختلاس‌ها و سوءاستفاده از بیت‌المال به‌خصوص در پرونده پتروشیمی اصفهان و خصوصی‌سازی بیستون و فساد در بانک سرمایه دیده می‌شود. در پرونده بانک سرمایه نام بهروز ریخته‌گران بیش از دیگران مطرح است. لابد می‌پرسید نام ریخته‌گران کی بر سر زبان‌ها افتاد؟ ابتدای شهریور سال ١٣٩٢ بود که خبر بازداشت عناصر یک شبکه فساد اقتصادی به اتهام اخلال در نظام اقتصادی در رسانه‌ها منتشر شد؛ پرونده‌ای که بعد‌ها به پرونده «برادران ریخته‌گران» معروف شد. در آن مقطع گفته شد دو نفر از برادران ریخته‌گران بازداشت شده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
‌خدمت دیپلماتیک در کنار مهره‌های سوخته‌بهار سال ۹۴ اخباری مبنی بر تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده جیسون رضائیان در تهران منتشر شد. جلسه دوم رسیدگی به پرونده رضائیان در ۱۸ خرداد و جلسه سوم هم در تیرماه برگزار می‌شود. انتشار جزئیات دادگاه غیرعلنیدر روز برگزاری جلسه دوم دادگاه رضائیان، جزییات جلسه غیرعلنی این دادگاه از سوی خبرگزاری مهر منتشر می‌شود. جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه هم در گفت‌وگوی ویژه خبری ۲۳ مهرماه ۹۴، در پاسخ به سؤالی درباره پرونده جیسون رضائیان می‌گوید: پرونده این فرد قضایی است، به‌طوری که پرونده جیسون دارای چند بعد است که یکی از آن‌ها مربوط به ارتباطش با مراکز تصمیم‌گیری می‌شود. در همین حال، برخی منابع خبری از جمله خبرگزاری فارس گزارش دادند که جیسون رضائیان خبرنگار واشینگتن پست و سعید عابدینی در میان آزادشدگان هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
(البته امروز این رقم چیزی معادل ۳۸۰ میلیارد تومان است). این روزها باز هم نامه بهروز ریخته‌گران سر زبان‌ها افتاده؛ آن هم در پرونده رسیدگی به اتهامات مدیران بانک سرمایه و آن هم به عنوان یکی از عناصر اصلی. حالا امروز رسول قهرمانی نماینده دادستان تهران از تشکیل پرونده برای ریخته‌گران و صدور حکم جلب برای آنان در آینده نزدیک خبر داده است. اکنون سوالی که وجود دارد این است که چرا ریخته‌گران که قبلا حکم محکومیت‌شان صادر شده، در زندان نیستند؟ پاسخ به این سوال این است که حکم صادر شده برای ریخته‌گران در پرونده قبلی بدوی است و آن‌طور که از شواهد پدیاست، هنوز قطعی نشده است و در مرجع تجدیدنظر به سر می‌برد. حال باید دید آیا ریخته‌گران که قبلا به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور محاکمه شدند، این بار اتهام‌شان سنگین‌تر می‌شود؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
ورود عادلانه و موفق قوه قضاییه به این پرونده‌ها می‌تواند باعث ارتقای اعتماد عمومی نسبت به دستگاه‌های حاکمیتی شود. در مرحله دوم رسیدگی به این پرونده؛ حسین هدایتی و ده متهم دیگر در شش جلسه و در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران ارزی و اقتصادی محاکمه شدند. پرونده‌ای برای سیف و عراقچیبا شروع تلاطم ارزی در کشور در سال ۹۷، مسببان این وضعیت از سوی قوه قضاییه مورد برخورد قرار گرفتند. در ۱۴ مرداد ۹۷ بود که محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه از بازداشت احمد عراقچی، معاون ارزی بانک مرکزی خبر داد. رسیدگی به پرونده جهانگیری همچنان ادامه دارد و این فرد اکنون با قرار وثیقه آزاد است.
سینماپرسسینماپرس3 هفته قبل
جیسون رضاییان، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست که سال‌ها درباره روابط ایران و آمریکا نوشته بود، خود حالا به بخشی از داستان تبدیل شده است. قرار است ۱٫۷ میلیارد دلار پول به صورت نقد، بار هواپیمایی در فرودگاه سوئیس شده و به ایران انتقال داده شود. رصد اتفاقات فرودگاه سوئیس و البته مذاکرات برای انتقال زندانیان از فرودگاه مهرآباد همزمان از کانال شورای امنیت جریان دارد. اوباما سخنرانی خود را درباره برجام انجام داده و از آزادی جیسون رضاییان به عنوان یک پیروزی یاد کرده است. اجازه نمی‌دهد، تضمین می‌خواهد؛ دستور یک کلام است: مبادله وقتی انجام می‌شود که خبر پرواز هواپیمای حامل پول‌ها از فرودگاه سوئیس مخابره شود.
پارس نیوزپارس نیوز4 هفته قبل
قرار است ۱٫۷ میلیارد دلار پول به صورت نقد، بار هواپیمایی در فرودگاه سوئیس شده و به ایران انتقال داده شود. رصد اتفاقات فرودگاه سوئیس و البته مذاکرات برای انتقال زندانیان از فرودگاه مهرآباد همزمان از کانال شورای امنیت جریان دارد. اوباما سخنرانی خود را درباره برجام انجام داده و از آزادی جیسون رضاییان به عنوان یک پیروزی یاد کرده است. اجازه نمی‌دهد، تضمین می‌خواهد؛ دستور یک کلام است: مبادله وقتی انجام می‌شود که خبر پرواز هواپیمای حامل پول‌ها از فرودگاه سوئیس مخابره شود. هواپیمای حامل پول‌ها در باند فرودگاه سوئیس به حرکت درآمده؛ جت سوئیسی در مهرآباد اجازه حرکت دریافت می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
جیسون رضائیان، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست که سال‌ها درباره روابط ایران و آمریکا نوشته بود، خود حالا به بخشی از داستان تبدیل شده است. قرار است ۱٫۷ میلیارد دلار پول به صورت نقد، بار هواپیمایی در فرودگاه سوئیس شده و به ایران انتقال داده شود. رصد اتفاقات فرودگاه سوئیس و البته مذاکرات برای انتقال زندانیان از فرودگاه مهرآباد همزمان از کانال شورای امنیت جریان دارد. اوباما سخنرانی خود را درباره برجام انجام داده و از آزادی جیسون رضائیان به عنوان یک پیروزی یاد کرده است. هواپیمای حامل پول‌ها در باند فرودگاه سوئیس به حرکت درآمده؛ جت سوئیسی در مهرآباد اجازه حرکت دریافت می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
جیسون رضاییان، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست که سال‌ها درباره روابط ایران و آمریکا نوشته بود، خود حالا به بخشی از داستان تبدیل شده است. قرار است ۱٫۷ میلیارد دلار پول به صورت نقد، بار هواپیمایی در فرودگاه سوئیس شده و به ایران انتقال داده شود. رصد اتفاقات فرودگاه سوئیس و البته مذاکرات برای انتقال زندانیان از فرودگاه مهرآباد همزمان از کانال شورای امنیت جریان دارد. اوباما سخنرانی خود را درباره برجام انجام داده و از آزادی جیسون رضاییان به عنوان یک پیروزی یاد کرده است. اجازه نمی‌دهد، تضمین می‌خواهد؛ دستور یک کلام است: مبادله وقتی انجام می‌شود که خبر پرواز هواپیمای حامل پول‌ها از فرودگاه سوئیس مخابره شود.
تابناکتابناک4 هفته قبل
به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی سی امین روز خرداد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۳۰ خرداد ۱۳۰۱، مجلس شورای ملی تغییراتی در قانون واگذاری امتیاز نفت به شرکت آمریکایی استاندارد اویل داد. در این تغییر، کلمه استاندارد اویل تبدیل به عبارت هر یک از کمپانی‌های آمریکایی که مورد قبول واقع شود، شده بود. ۳۰ خرداد ۱۳۳۳، ۲۲ نفر از اعضای هیأت نمایندگی کنسرسیوم نفتی غرب از لندن وارد تهران شدند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
این نشست غایبان بزرگی همچون آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضاییه، داشت. سیدحسین موسوی تبریزی، دادستان کل انقلاب در دوران حیات امام خمینی (ره)، نیز در نشست هم‌اندیشی ابراهیم رئیسی با مسئولان چهار دهه دستگاه قضایی حضور نداشت. اعتمادآنلاین: نشست هم‌اندیشی همه گرایش‌های قضایی با حضور مسئولان عالی ادوار دستگاه قضایی به میزبانی سیدابراهیم رئیسی در حالی برگزار شد که آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه‌ قضاییه، غایب بزرگ این نشست بود. با این حال این نشست غایبان بزرگی همچون آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضاییه داشت. پورمحمدی از سال ۵۷ وارد قوه‌ قضاییه شد و از سال ۵۸ تا ۶۵ در استان‌های خوزستان، هرمزگان و خراسان دادستان انقلاب بود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، در پرونده شرکت رشد وابسته به جمعیت هلال احمر که یاسین رامین متهم آن است، شعبه ۱۰۵۸ مجتمع قضایی ویژه کارکنان دولت، در سه فقره اتهامی، رامین را جمعا به ۱۷ سال حبس و رد مال محکوم کرده است. بر اساس این گزارش، رامین به ۳ سال حبس بابت خیانت در امانت و دو فقره ۷ سال حبس به اتهام دو فقره اتهام انتقال مال غیر محکوم شده است که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در صورت قطعیت یافتن، مجازات اشد یعنی هفت سال اجرا می‌شود. بر اساس آنچه مدیرکل حقوقی سازمان تدارکات پزشکی قبلا اعلام کرده، پرونده‌ای مشابه پرونده کیفری، شعبه چهارم مستشاری دیوان محاسبات کشور مطرح است که یک جلسه رسیدگی نیز برگزار شده اما هنوز رأی صادر نشده است. اواخر مرداد سال ۹۵ بود که رسانه‌ها از بازداشت یاسر رامین پسر محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی دولت محمود احمدی‌نژاد و همسر مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون خبر دادند. ۱۲ اسفند ۹۵ و پس از ۷ ماه بازداشت که علت آن عجز از تودیع وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی عنوان شده بود، یاسین رامین از زندان آزاد شد و هم اکنون با وثیقه در آزادی به سر می‌برد و ممنوع‌الخروج است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، میرحامد خانی با اعلام این خبر اظهار کرد: این پرونده در شعبه چهارم مستشاری دیوان محاسبات کشور مطرح رسیدگی است. وی با بیان اینکه موضوع این پرونده هم مانند دیگر پرونده رامین، به اختلاف مالی با هلال‌احمر مربوط می‌شود، گفت: بعد از صدور دادخواست (کیفرخواست) از سوی دادسرای دیوان محاسبات، پرونده رامین به شعبه چهارم مستشاری ارجاع شد که یک جلسه رسیدگی نیز برگزار شده و اکنون منتظر صدور رأی هستیم. بیشتر بخوانید: اختلاف در دادسرای تهران و بابل بر سر مهناز افشارخانی همچنین درباره صدور حکم رامین در پرونده مطرح در مجتمع قضایی ویژه کارکنان دولت، توضیح داد: شعبه دادگاه پس از چندین جلسه رسیدگی، در این پرونده مبادرت به صدور رأی کرده اما چون رأی صادره بدوی و قابل تجدیدنظرخواهی است، از بیان جزئیات آن معذور هستم. اواخر مرداد سال ۹۵ بود که رسانه‌ها از بازداشت یاسر رامین پسر محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی دولت محمود احمدی‌نژاد و همسر مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون خبر دادند. ۱۲ اسفند ۹۵ و پس از ۷ ماه بازداشت که علت آن عجز از تودیع وثیقه ۲۹ میلیارد تومانی عنوان شده بود، یاسین رامین از زندان آزاد شد و هم اکنون با وثیقه در آزادی به سر می‌برد و ممنوع‌الخروج است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، مصطفی ترک همدانی، گفت: در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم حبس برای هنگامه شهیدی صادر شده است. وی ادامه داد: همچنین حکم بدوی دادگاه انقلاب در مورد محکومیت ایشان نیز تأیید شده و حکم حبس ۱۲ سال و ۹ ماه طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی تعیین و مجازات وی به مدت ۷ سال و نیم حبس قابل اجرا خواهد بود. همدانی گفت: همچنین ممنوعیت دو ساله خروج از کشور و عدم فعالیت در فضای مجازی و همچنین عدم ورود به تشکل و دسته‌جات سیاسی نیز برای وی صادر شده است. هنگامه شهیدی در سال ۹۵ به اتهام ارتباط با کانال خبری آمدنیوز دستگیر و پس از آن با قرار وثیقه آزاد شد. عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران ۱۰ تیر از صدور کیفرخواست با عناوین اتهامی افترا، نشر اکاذیب، توهین، فعالیت تبلیغی علیه نظام و امنیت ملی یاد کرد.
تابناکتابناک2 ماه قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی هفدهمین روز اردیبهشت ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه‌ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه‌های تاریخی بسیاری از واقعیت‌های امروز ایران و جهان است. موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی هفدهمین روز اردیبهشت ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳، دادستان تهران، پرونده قضایی مربوط به بابک زنجانی را از نظر حجم مالی، «بزرگ ‌ترین پرونده قضایی در تاریخ پس از انقلاب» توصیف کرد. به گفته عباس جعفری دولت‌آبادی، «حجم موارد مطرح شده در پرونده بابک زنجانی سه برابر حجم اتهاماتی است که در پرونده مه‌آفرید خسروی است.» منابع: روزنامه دنیای اقتصاد و ویکی پدیا
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
روایت جعفری دولت‌آبادی از روزهای دادستانیهمچنین در ادامه این مراسم عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان سابق تهران اقدامات انجام شده در دادستانی تهران طی دوران مسوولیتش در این سمت را تشریح کرد و گفت: وقتی من به دادستانی تهران آمدم، تهران در دود و آتش می‌سوخت و هر روز اعتراضات خیابانی و دستگیری داشتیم. علاوه‌بر این به‌دلیل قضیه مرتضوی دید خوبی به دادستان نبود. ۱۸ ماه سختی بود که پشت سر گذاشتیم. جعفری دولت‌آبادی افزود: پس از روی کار آمدن دولت جدید، با پرونده بابک زنجانی مواجه شدیم. پرونده‌ای که ۶ سال است در حال بررسی است و هنوز زلزله بابک زنجانی پابرجاست. متهم در این مدت ۳۰ هزار نامه نوشته است، اینها را می‌گویم که در تاریخ بماند و آنها که می‌گفتند آقای دادستان چه می‌کنید، بدانند که تمامی این نامه‌ها خوانده شد.
رکنارکنا2 ماه قبل
وی گفت: حوادثی در کشور رخ داد که اگر به موقع مطالبه‌گری می‌شد می‌توانستیم از آن پیشگیری کنیم. این نشان می‌دهد دادستانی ظرفیت مطالبه‌گری دارد و به دلیل نظارت بر مسئولان و قدرت قانونی می‌تواند حقوق مردم را مطالبه کند. دادستان سابق تهران گفت: دادستانی در بحث آسیب‌های اجتماعی ورود کرد و اولین‌باری بود که در این موضوع اقدامات لازم را انجام داد. وی افزود: در سالهای ۹۰ و ۹۱ موج اول تحریم‌ها بود که پرونده امیرمنصور آریا شکل گرفت و بسیاری از مدیران دولت نهم دستگیر شدند. وی افزود: بارها گفته‌ام که سکه، ارز، بورس و … قدرت پنهانی جامعه هستند و پشت آن پرونده‌های فساد وجود دارد، به همین دلیل در این زمینه مناسب دیدیم که آسیب‌شناسی کنیم.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ماه قبل
دادستان سابق تهران با اشاره به اینکه دوران فعالیتم زمانی آغاز شد که تهران در دود آتش فتنه می‌سوخت و زمانی به پایان می‌رسد که گرانی …دادستان سابق تهران با اشاره به اینکه دوران فعالیتم زمانی آغاز شد که تهران در دود آتش فتنه می‌سوخت و زمانی به پایان می‌رسد که گرانی تحریم‌ها را داریم، گفت: پرونده منصور آریا با ۲ هزار میلیارد تومان رد مال شده که چند ماه پیش به اتمام رسیده است. به گزارش ایران جیب به نقل از فارس، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تهران در مراسم تودیع خود گفت: دادستانی تهران ظرفیت‌های زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به تعقیب امر جزایی و پاسخ به جرایم، اجرای حکم، پیشگیری از جرم، نظارت بر بازپرس‌ها و محاکم، زندانها و حمایت از تصمیمات پلیس و همچنین ورود به آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد، همانطوری که دادستانی تهران به مسئله اعتیاد و آسیب‌ها در این دوره ورود کرده است. وی گفت: حوادثی در کشور رخ داد که اگر به موقع مطالبه‌گری می‌شد می‌توانستیم از آن پیشگیری کنیم. این نشان می‌دهد دادستانی ظرفیت مطالبه‌گری دارد و به دلیل نظارت بر مسئولان و قدرت قانونی می‌تواند حقوق مردم را مطالبه کند. دادستان سابق تهران گفت: دادستانی در بحث آسیب‌های اجتماعی ورود کرد و اولین‌باری بود که در این موضوع اقدامات لازم را انجام داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
وی گفت: حوادثی در کشور رخ داد که اگر به موقع مطالبه‌گری می‌شد می‌توانستیم از آن پیشگیری کنیم. این نشان می‌دهد دادستانی ظرفیت مطالبه‌گری دارد و به دلیل نظارت بر مسئولان و قدرت قانونی می‌تواند حقوق مردم را مطالبه کند. دادستان سابق تهران گفت: دادستانی در بحث آسیب‌های اجتماعی ورود کرد و اولین‌باری بود که در این موضوع اقدامات لازم را انجام داد. وی افزود: در سالهای ۹۰ و ۹۱ موج اول تحریم‌ها بود که پرونده امیرمنصور آریا شکل گرفت و بسیاری از مدیران دولت نهم دستگیر شدند. وی افزود: بارها گفته‌ام که سکه، ارز، بورس و … قدرت پنهانی جامعه هستند و پشت آن پرونده‌های فساد وجود دارد، به همین دلیل در این زمینه مناسب دیدیم که آسیب‌شناسی کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
یبه گزارش مشرق، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تهران در مراسم تودیع خود گفت: دادستانی تهران ظرفیت‌های زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به تعقیب امر جزایی و پاسخ به جرایم، اجرای حکم، پیشگیری از جرم، نظارت بر بازپرس‌ها و محاکم، زندانها و حمایت از تصمیمات پلیس و همچنین ورود به آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد، همانطوری که دادستانی تهران به مسئله اعتیاد و آسیب‌ها در این دوره ورود کرده است. وی گفت: حوادثی در کشور رخ داد که اگر به موقع مطالبه‌گری می‌شد می‌توانستیم از آن پیشگیری کنیم. این نشان می‌دهد دادستانی ظرفیت مطالبه‌گری دارد و به دلیل نظارت بر مسئولان و قدرت قانونی می‌تواند حقوق مردم را مطالبه کند. دادستان سابق تهران گفت: دادستانی در بحث آسیب‌های اجتماعی ورود کرد و اولین‌باری بود که در این موضوع اقدامات لازم را انجام داد. وی افزود: بارها گفته‌ام که سکه، ارز، بورس و… قدرت پنهانی جامعه هستند و پشت آن پرونده‌های فساد وجود دارد، به همین دلیل در این زمینه مناسب دیدیم که آسیب‌شناسی کنیم.
فارسفارس2 ماه قبل
وی گفت: حوادثی در کشور رخ داد که اگر به موقع مطالبه‌گری می‌شد می‌توانستیم از آن پیشگیری کنیم. این نشان می‌دهد دادستانی ظرفیت مطالبه‌گری دارد و به دلیل نظارت بر مسئولان و قدرت قانونی می‌تواند حقوق مردم را مطالبه کند. دادستان سابق تهران گفت: دادستانی در بحث آسیب‌های اجتماعی ورود کرد و اولین‌باری بود که در این موضوع اقدامات لازم را انجام داد. وی افزود: در سالهای ۹۰ و ۹۱ موج اول تحریم‌ها بود که پرونده امیرمنصور آریا شکل گرفت و بسیاری از مدیران دولت نهم دستگیر شدند. وی افزود: بارها گفته‌ام که سکه، ارز، بورس و … قدرت پنهانی جامعه هستند و پشت آن پرونده‌های فساد وجود دارد، به همین دلیل در این زمینه مناسب دیدیم که آسیب‌شناسی کنیم.
الفالف2 ماه قبل
علی مطهری که هر از گاهی اظهارنظری عجیب می‌کند امروز یادداشتی درباره وقایع بازی پرسپولیس و سپاهان و قتل طلبه همدانی منتشر کرد. ***مخالفت لاریجانی و سردار سلیمانی با مذاکره با آمریکاامروز دو تن از مسئولا عالی کشور با مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی مخالفت کردند. با سفر محمدجواد ظریف به آمریکا و پیشنها تبادل زندانیان، برخی از فعالان سیاسی که همیشه طرفدار مذاکره با آمریکا هستند بیش از گذشته بر طبل مذاکره کوبیدند. اما موضع دو تن از مسئولین عالی کشور نشان‌دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران مذاکره با ترامپ را در شرایط کنونی نمی‌پذیرد. وی ادامه داد: عدم توفیق شورای عالی انقلاب فرهنگی را باید بررسی کنیم که به کدام بخش مربوط می‌شود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار قضایی ایرنا، جعفری دولت‌آبادی سال ۸۸ با حکم آیت الله صادق آملی لاریجانی به عنوان دادستان تهران منصوب شد. هنوز دادستان جدید تهران معرفی نشده اما گفته می‌شود علی القاصی‌مهر ربیس دادگستری استان فارس، به عنوان دادستان جدید تهران انتخاب خواهد شد. ماموریت بعدی جعفری دولت‌آبادی و اینکه در قوه‌قضاییه می‌‌ماند یا خیر مشخص نیست. اجتمام*۹۱۰۴*۹۱۰۵انتهای پیام /*
آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
جعبه سیاه فساد نفتی بابک زنجانیمشرق/ پرونده «علیرضا زیباحالت منفرد» که از او به عنوان جعبه سیاه فساد نفتی و اقدامات بابک زنجانی یاد می‌شود، برای رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شد. به گزارش مشرق، ۲۶ دی سال ۹۵ بود که اداره کل امور بین الملل قوه قضائیه از دستگیری و استرداد یکی از متهمان اصلی پرونده فساد بزرگ نفتی است خبر داد؛ متهمی که تا آن زمان نامش زیاد به گوش نخورده بود و حتی در جلسات رسیدگی به پرونده فساد نفتی، کمتر نامش به میان می‌آمد. جعفری دولت‌آبادی ۲۸ دی ۹۶ در این باره اظهار کرد: متهم دستگیر شده که جعبه سیاه فعالیت‌های مجرمانه بابک زنجانی در خصوص اخذ مجوز فعالیت و خرید بانک «FIIB» توسط متهم اصلی پرونده محسوب می‌شود. دادستان تهران اضافه کرد: تحقیقات نشان می‌دهد این فرد در خرید و فروش محموله‌های نفتی بابک زنجانی نقش داشته و پس از تاسیس بانک FIIB در واقع پروژه بابک زنجانی تکمیل شد؛ چرا که این پروژه یک بانک کم داشت که با کمک همدست او خریداری شد تا در بستر آن، بابک زنجانی اقدامات مجرمانه‌اش را انجام دهد. به گزارش تسنیم، با توجه به اینکه قبلا قاضی صلواتی به پرونده بابک زنجانی متهم اصلی فساد نفتی و حمید فلاح هروی و مهدی شمس دو تن از همدستان زنجانی رسیدگی کرده و اشراف کاملی نسبت به این پرونده دارد، پرونده زیباحالت منفرد نیز به عنوان جعبه سیاه فعالیت‌های مجرمانه زنجانی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارسال شده اما هنوز تعیین وقت نشده است.
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل
خبرگزاری تسنیم: سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده ارزی شرکت بازرگانی پتروشیمی از دقایقی پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد. پس از قرائت کیفرخواست در جلسه اول، دومین جلسه محاکمه این متهمان با شروع دفاعیات متهمان برگزار شد. رضا حمزه‌لو مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی، عباس صمیمی، عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری ایران، مصطفی طهرانی صفا و علیرضا علائی رحمانی از اعضای هیأت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی، محسن احمدیان بازنشسته پتروشیمی، مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا، مدیرعامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت، سید امین قرشی سروستانی، سام حامد ساعدیان، سید علیرضا حسینی مدیرعامل شرکت پتروشیمی شانگهای، علی اشرف ریاحی، معصومه دری مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی دفتر دبی، ابوالفضل ملکی شمس‌آبادی تولیدکننده نایلون و نایلکس، سعید خیری‌زاده مدیر مالی سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و محمدحسین شیرعلی متهمان این پرونده هستند که به اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور و معاونت در آن متهم شدند. متهمان این پرونده با قید وثیقه آزاد بودند که بنابر اعلام قاضی مسعودی‌مقام، محسن احمدیان یکی از متهمان پرونده با تبدیل قرار وثیقه، بازداشت شد. شرکت‌های پتروشیمی خصوصی حالت حق‌العمل‌کاری برای سایر شرکت‌های پتروشیمی و فروش محصولات آن‌ها در خارج از کشور دارند.
الفالف3 ماه قبل
بیشتر بخوانید: چند نکته درباره قرار دادن سپاه در فهرست تروریستیچنانکه پیش‌بینی می‌شد این اتفاق بیش از همه چیز باعث همبستگی ملی در حمایت از سپاه شد. ترامپ با قرار دادن نام سپاه در گروه‌های تروریستی باعث همبستگی ملی در حمایت از سپاه شد. شخص نامبرده دادخواستی در دیوان مطرح کرده است و این دادخواست در شعبه‌ای از دیوان عدالت اداری در حال رسیدگی است و دیوان عدالت اداری دستور توقف تخریب نداده است. امیدواریم دیوان عدالت اداری در این زمینه به عدالت رفتار کند و از اجرای حکم تخریب جلوگیری نکند. ***پرونده دکل گمشده و لزوم اطلاع‌رسانی قوه‌قضائیهچند روز پیش خبر حکم صادرشده برای متهمین پرونده دکل گمشده نفتی رسانه‌ای شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
سرخط مهم‌ترین خبرهای سیاسی/ ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۸لباس نظامی بر تن نمایندگان مجلس و حمایت توییتری از سپاهبیشتر خبرهای سیاسی امروز رسانه‌های کشور معطوف به بیانیه اخیر کاخ سفید و تروریست خواندن سپاه از جانب دولت آمریکا بود. نمایندگان مجلس در جلسه امروز لباس سپاه پوشیدند و طرح اقدام متقابل را کلید زدند. همزمان با این اتفاق نیز سازمان انرژی اتمی از آغاز نصب زنجیره سانتریفیوژهای IR۶ خبر داد و حسن روحانی بر ضرورت جایگاه نظامی سپاه در کشور تاکید کرد.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
جعفری دولت آبادی خاطرنشان کرد: در دستگاه قضایی ۲ مورد پرونده اقتصادی داشتیم که باید تلاش می‌شد که همزمان با رسیدگکی به آن پرونده از توقف فعالیت آن جلوگیری نشود. وی ادامه داد: نامه کتبی برای ما نوشتند که قیمت مرغ ۱۱٫۵۰۰ تومان است و ما نیرو‌های خود را در میدان بهمن مستقر کردیم. به ما گلایه کردند که چرا قیمت می‌گذارید؟ ما گفتیم دولت قیمت داده و ما از حقوق عمومی حمایت می‌کنیم. وی ادامه داد: آن‌ها می‌خواستند با قیمت بالای مرغ بگویند که دادستان برای خودش گفته، دولت هم همکاری کرد. جعفری دولت آبادی افزود: در استان تهران هم ۱۰ هزار نفر عفو شدند و ۹ هزار نفر مشمول تخفیف مجازات شدند و ۲ هزار نفر نیز مرخصی رفتند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، پیش از این دو جلسه دادگاه با حضور متهمان پرونده در ۱۵ و ۱۸ اسفند برگزار شده که در جلسه نخست، نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد و در جلسه دوم، رضا حمزه‌لو متهم ردیف اول به ارائه دفاعیات پرداخت. متهمان این پرونده با قید وثیقه آزاد بودند که بنابر اعلام قاضی مسعودی مقام، محسن احمدیان یکی از متهمان پرونده با تبدیل قرار وثیقه، بازداشت شد. سال ۸۸ که این شرکت واگذار شد، خریداران این شرکت به لحاظ اقداماتشان پرونده تشکیل شد. اولا اختلاسی در این پرونده مطرح نیست و اینکه رسانه‌ها رقم ۶ میلیارد دلاری اختلاس را مطرح کردند، کاملا کذب محض است. شرکت‌های پتروشیمی خصوصی حالت حق‌العمل‌کاری برای سایر شرکت‌های پتروشیمی و فروش محصولات آنها در خارج از کشور دارند.
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
حواشی این پرونده، ساده نیست، بنابراین باید وقت کافی برای بررسی داشته باشیم. سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان می‎گوید این هیئت همچنان در حال بررسی پرونده سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان و اتهامات اخلاقی وارده به او است. محمدجواد جمالی نوبندگانی، نماینده مردم فسا و سخنگوی هیئت نظارت مجلس شورای اسلامی درباره پرونده سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان به ایرناپلاس می‎گوید: ما فعلا در حال بررسی هستیم. نماینده مردم فسا تأکید می‎کند: در مورد این پرونده بر اساس پیگیری‎های بنده تا روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه، حکمی را قوه قضاییه به هیئت نظارت و هیئت رئیسه مجلس نفرستاده ‎است. دیروز نیز عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران در یک گفت‎وگوی رادیویی اعلام کرد که ما گزارش مبسوطی برای هیئت نظارت مجلس ارسال کردیم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس4 ماه قبل
به گزارش اصلاحات پرس، متهم ردیف اول این پرونده - که ۱۴ متهم دارد - «رضا حمزه‌لو» است و شیخ‌الاسلامی طبق آنچه در دادگاه مطرح شده، در ردیف ششم متهمان ایستاده است. عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران می‌گوید «در پرونده بازرگانی پتروشیمی اختلاسی در کار نیست. اتهامی که در ردیف ششم پرونده پتروشیمی به عنوان مدیرعامل این دو شرکت به من وارد شده مبنایی ندارد. نماینده دادستان همچنین گفته مرجان شیخ‌الاسلامی که «هم‌اکنون متواری و خارج از کشور است»، شریک اصلی متهم ردیف اول یعنی حمزه‌لو بوده است. انتشار بیانیه مرجان شیخ‌الاسلامی از سوی ایسنا، به معنای تأیید یا رد محتوای آن نیست و باید منتظر ماند و دید که قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده چه رأیی در این خصوص صادر می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید