آخرین و مهم‌ترین اخبار عبدالرضا رحمانی فضلی
عبدالرضا رحمانی فضلی

اخبار « عبدالرضا رحمانی فضلی »

فارسفارس26 دقیقه قبل
دبیر ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی از بررسی گزارش با موضوع پول الکترونیک بیت کوین در نشست فردای این ستاد خبر داد. سیدرمضان شجاعی کیاسری دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، با اشاره به دستورالعمل سی و امین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، اظهار کرد: این جلسه فردا دوشنبه ۳۱ تیربه ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار می‌شود. فردا در این جلسه گزارشی از سوی مسئولان مربوطه در خصوص تبلیغات پول الکترونیک (بیت کوین) ارائه خواهد شد. همچنین بخشی از این گزارش مربوط به فضای رسانه‌ای بوده که برای این موضوع جریان سازی شده است. دبیر ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی تصریح کرد: در جلسه فردا قرار است درباره آخرین وضعیت بازار کاغذ و تولید آن کشور بحث و بررسی شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری- عملیات اجرایی تخریب سازه‌های واقع درحریم ۶۰ متری دریای خزر روز شنبه با حضور مشاور وزیر کشور در دو کیلومتر از سواحل فرح‌آباد ساری آغاز شد. تعیین ضرب‌الاجل برای آزادسازی حریم ۶۰ متری دریای خزر ابتدا خرداد ماه سال جاری توسط وزیر کشور صورت گرفت. عزم جدی استانداران و فرمانداران شمالی در آزاد سازی سواحل ستودنی استمشاور وزیر کشور در محل آزاد سازی سواحل فرح آباد ساری به خبرنگاران گفت که همه اعضای دولت برای تعیین تکلیف سواحل دریای خزر در استان‌های شمالی با جدیت پیگیر گزارش‌های همکاران در فرمانداریها و استانداری‌ها هستند. وی با بیان اینکه فرمانداران شهرستان‌های دارای ساحل با هماهنگی دستگاه قضایی حکم تخریب سازه‌های داخل حریم ۶۰ متری را یک به یک در حال گرفتن هستند، ادامه داد: امروز با هماهنگی فرمانداری ساری با دستور دستگاه قضایی، تخریب سازه‌ها در طول ۲کیلومتر از ساحل دریای خزر آغاز شده است. خدمتگزار گفت: هدف این است تا آحاد مردم از حریم ۶۰ متری سواحل دریای خزر بدون محدودیت و مشکل استفاده کنند و سازگارهای لازم برای اجرا این طرح دیده شده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری- هشدارها برای آغاز فرایند آزادسازی حریم ۶۰ متری سواحل باقی مانده دریای مازندران سرانجام به مرحله شمارش معکوس رسیده است و بازدیدهای میدانی فشرده مسئولان استان هم نشان می‌دهد که این بار سماجت کنندگان با حمایت دستگاه قضایی باید هزینه سماجت خود را در آزاد نکردن حریم دریا بپردازند. از دستور وزیر کشور تا التیماتوم استاندارتعیین ضرب الاجل برای آزادسازی حریم ۶۰ متری دریای خزر ابتدا خرداد ماه سال جاری توسط وزیر کشور صورت گرفت. حسینی عالمی هشدار داد: دستگاه قضائی استان مازندران مطابق با این دستور رئیس قوه قضائیه با قوت با متخلفان برخورد می‌کند و مهلت یک ماهه پیش بینی شده نیز باید مد نظر دستگاه‌ها باشد. رازجویان گفت: عملیات اجرایی آزادسازی حریم ۶۰ متری ساحل این منطقه همچون دیگر نقاط استان با دستور و تاکید استاندار روند مطلوبی دارد. ‎وی افزود: جلسات آزادسازی سواحل دریای خزر در فرمانداری‌ها به صورت مرتب در حال برگزاری و نتایج آن به شخص استاندار گزارش می‌شود.
برنابرنا2 روز قبل
دستور کار هفته آینده کمیسیون‌های مجلس شامل گزارش فرمانده هوافضای سپاه از پیشرفت‌ها به اعضای کمیسیون آموزش، دیدار اعضای کمیسیون انرژی با علی شمخانی و طرح ۳۸ سوال نمایندگان از وزراست. در کمیسیون امنیت ملی هم در روز سه شنبه آذری جهرمی به سوال حجت الاسلام نصرالله پژمانفر پاسخ می‌دهد. روز یکشنبه در کمیسیون امور داخلی و شورا بحث تغییر کمیسیون ذوالقدر نماینده میناب و کامران نماینده اصفهان به رای گذاشته می‌شود. ضمن اینکه رحمانی‌فضلی هم در روز سه‌شنبه در این کمیسیون به سوالات ۱۰ نماینده پاسخ می‌دهد. در روز سه‌شنبه در کمیسیون عمران رضا اردکانیان وزیر نیرو به ۶ سوال نمایندگان پاسخ می‌دهد.
خانه ملتخانه ملت2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دستور جلسات هفتگی کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی از روز شنبه لغایت چهارشنبه (۲۹ تیر الی ۲ مرداد) اعلام شد. در کمیسیون امنیت ملی هم در روز سه شنبه آذری جهرمی به سوال حجت الاسلام نصرالله پژمانفر پاسخ می‌دهد. روز یکشنبه در کمیسیون امور داخلی و شورا بحث تغییر کمیسیون ذوالقدر نماینده میناب و کامران نماینده اصفهان به رای گذاشته می‌شود. ضمن اینکه رحمانی‌فضلی هم در روز سه‌شنبه در این کمیسیون به سوالات ۱۰ نماینده پاسخ می‌دهد. در روز سه‌شنبه در کمیسیون عمران رضا اردکانیان وزیر نیرو به ۶ سوال نمایندگان پاسخ می‌دهد.
فارسفارس3 روز قبل
دستور کار هفته آینده کمیسیون‌های مجلس شامل گزارش فرمانده هوافضای سپاه از پیشرفت‌ها به اعضای کمیسیون آموزش، دیدار اعضای کمیسیون انرژی با علی شمخانی و طرح ۳۸ سوال نمایندگان از وزراست. یکشنبه هفته آینده هم علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در کمیسیون انرژی حاضر شده و آخرین وضعیت فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان را توضیح می‌دهد. یکشنبه هفته آینده هم سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به کمیسیون بهداشت می‌رود. روز یکشنبه در کمیسیون امور داخلی و شورا بحث تغییر کمیسیون ذوالقدر نماینده میناب و کامران نماینده اصفهان به رای گذاشته می‌شود. ضمن اینکه رحمانی‌فضلی هم در روز سه‌شنبه در این کمیسیون به سوالات ۱۰ نماینده پاسخ می‌دهد.
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست، معاون اقتصادی وزارت کشور از دستور رئیس جمهوری در خصوص گزارش وزیر کشور، با موضوع روند اجرای مصوبات دولت، درباره آیین نامه ساماندهی مبادله در بازارچه‌های غیر رسمی موقت مرزی (موسوم به معابرکولبری) خبر داد گفت: با عنایت به تأکیدات رهبرمعظم انقلاب (مدظله العالی) وسیاست‌ها وبرنامه‌های راهبردی دولت محترم درامرمبارزه همه جانبه با پدیده شوم قاچاق کالا، ضرورت توجه به ارتقای بنیه اقتصادی و معیشتی مرزنشینان، به ویژه ساکنین مناطق مرزی غرب وجنوب شرق کشور و نیز لزوم بررسی آخرین وضعیت معابرموقت مرزی (موسوم به معابرکولبری) درسطح شهرستان‌های منتخب استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه وسیستان وبلوچستان، چگونگی اجرای قانون ساماندهی مبادلات مرزی وآئین نامه مربوطه، بررسی روند اجرایی آیین نامه اجرایی ساماندهی مبادله دربازارچه‌های غیر رسمی موقت مرزی و اصلاحات بعدی، بررسی وضعیت ایجاد زیرساخت‌ها و نحوه فعالیت بازارچه‌های مرزی و نهایتا بررسی آخرین وضعیت میزان تخصیص سهمیه واستفاده از تخفیف سود بازرگانی برای واردات کالا‌های مجاز توسط کولبران، هیاتی با مسئولیت معاون اقتصادی وزارت کشور و بنا به دستور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و رییس شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور به استان‌های مذکور عزیمت و با همراهی وهمکاری صمیمانه مسئولین دستگاه‌ها وارگان‌های اجرایی ذی ربط، ازجمله استانداری‌های موصوف، وزارت صنعت، معدن وتجارت، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی، گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز و …، از بازارچه‌های موصوف و روند اجرای امور بازدید ونسبت به احصاء موانع ومشکلات موجود اقدام گردید. معاون اقتصادی وزیر کشور افزود: متعاقبا نتایج حاصل ازبررسی‌های میدانی، درجلسه مورخ چهارم تیر امسال که با حضور نمایندگان کلیه دستگاه‌های اجرایی مسئول ملی واستانی ذیربط واستانداری‌های مشمول درمحل این وزارت برگزارگردید، مطرح وتصمیمات لازم اتخاذ شد. دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور تصریح کرد: نهایتا گزارش روند بررسی‌ها به همراه (۳۱) مورد پیشنهاد اجرایی، در قالب تکالیف (۱۲) دستگاه اجرایی مرتبط، از سوی وزیر محترم کشور برای استحضار رئیس جمهور محترم ارسال گردید. وی افزود: ریاست محترم جمهوری درهامش نامه وزارت کشور، دستور دادند: «اقدام لازم به عمل آید». دین پرست خاطر نشان کرد: دستور رئیس‌جمهور محترم، به وزرای جهادکشاورزی، صنعت، معدن وتجارت، امور اقتصادی ودارایی، کشور، امورخارجه، ارتباطات وفناوری اطلاعات، معاونین رئیس جمهور و رؤسای سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری واستخدامی کشور، رئیس کل محترم بانک مرکزی، مشاور محترم رئیس جمهور ودبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی، رؤسای محترم سازمان ملی استاندارد ایران وستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز، ابلاغ گردیده است. دین پرست در پایان از استانداران موضوع دستورالعمل خواست، پیشنهادات مورد موافقت قرارگرفته شده، سریعا در دستورکار شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان قرارگیرد و گزارش اقدامات به تفکیک تکالیف اعضای شورا، بطور ماهیانه به وزارت کشور گزارش شود.
ایلناایلنا3 روز قبل
دفتر وزیر کشور بعد از اطلاع از درخواست دختر بچه قوشخانی هماهنگی لازم برای خرید و تحویل دوچرخه به او را انجام داد. یه گزارش ایلنا، دختر بچه قوشخانی در جریان سفر اخیر وزیر کشور به استان خراسان شمالی در نامه‌ای از رحمانی‌فضلی خواست که برای وی دوچرخه‌ای به عنوان هدیه تهیه کند. دفتر وزیر کشور بعد از اطلاع از این موضوع هماهنگی لازم برای خرید و تحویل دوچرخه به این دانش‌آموز را انجام داده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
محمدجواد ظریف هم تاکید کرد که انتخابات امسال ارزش راهبردی برای کشور دارد. مردم باید احساس کنند از همه گروه‌ها، جریان‌ها و اقوام که در چارچوب نظام هستند در انتخابات حضور دارند و آنها می‌توانند به این نامزدها رأی دهند و انتخابات، انتخاباتی قانون مدار، سالم و رقابتی است.» ارزش راهبردی انتخابات از نظر ظریفمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در همایش فرمانداران سراسر کشور اظهار کرد که مدر انتخابات مهم این است که ایران پیروز شود. وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس گفت: «امسال هم مردم با حضورشان ثابت می‌کنند که سیاست آمریکا سیاست شکست‌خورده است. مهم این است که در انتخابات ایران پیروز شود و آمریکا شکست بخورد؛ لذا انتخابات امسال ارزش راهبردی برای کشور دارد.» واکنش وزیر کشور به وعده‌های تقسیمات استانیوزیر کشور نسبت به وعده‌های تقسیمات استانی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد. در شرایطی که ترامپ بدترین خواب‌ها را دیده است و ایران در بدترین شرایط تحریمی قرار دارد، انتخابات آزاد نقش پررنگی در تحریم‌شکنی بازی می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
دفتر وزیر کشور بعد از اطلاع از درخواست دختر بچه قوشخانی هماهنگی لازم برای خرید و تحویل دوچرخه به او را انجام داد. ایلنا: دفتر وزیر کشور بعد از اطلاع از درخواست دختر بچه قوشخانی هماهنگی لازم برای خرید و تحویل دوچرخه به او را انجام داد. یه گزارش ایلنا، دختر بچه قوشخانی در جریان سفر اخیر وزیر کشور به استان خراسان شمالی در نامه‌ای از رحمانی‌فضلی خواست که برای وی دوچرخه‌ای به عنوان هدیه تهیه کند. دفتر وزیر کشور بعد از اطلاع از این موضوع هماهنگی لازم برای خرید و تحویل دوچرخه به این دانش‌آموز را انجام داده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
در روزهای گذشته آیت‌الله جنتی از روسای کمیسیون‌های مجلس خواست تا اصلاح قانون انتخابات را در اولویت قرار دهند. تاجزاده با رد استراتژی عبور از انتخابات، تاکید کرد که اصلاح‌طلبان از انتخابات باز استقبال می‌کنند. محمدجواد ظریف هم تاکید کرد که انتخابات امسال ارزش راهبردی برای کشور دارد. وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس گفت: «امسال هم مردم با حضورشان ثابت می‌کنند که سیاست آمریکا سیاست شکست‌خورده است. مهم این است که در انتخابات ایران پیروز شود و آمریکا شکست بخورد؛ لذا انتخابات امسال ارزش راهبردی برای کشور دارد.» واکنش وزیر کشور به وعده‌های تقسیمات استانیوزیر کشور نسبت به وعده‌های تقسیمات استانی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس اعلام وزارت کشور، در چهارمین جلسه اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با موضوع سامانه‌ها که با حضور وزیر کشور و نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، توافق‌نامه‌هایی بین ستاد و ۱۲ دستگاه اجرائی در خصوص زمان بندی تحقق کامل سامانه‌های مربوط به هر دستگاه به امضا رسید. وزیر کشور در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، چهارمین جلسه اصلی ستاد در خصوص سامانه‌ها است. می‌دانیم که مهم‌ترین محور قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در سال ۹۲ تصویب و ابلاغ شد، برای بازدارندگی و پیشگیری در امر قاچاق، بحث سامانه‌هاست و حدود ۱۲ دستگاه اجرایی می‌بایست این سامانه‌ها را عملیاتی می‌کردند. نماینده ویژه رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطر نشان کرد: در جلسه امروز ستاد، با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف، یک توافق‌نامه را فی‌مابین امضا کردیم و در آن زمان‌بندی مراحل مختلف منتهی به نهایی شدن و تحقق کامل سامانه‌های دستگاه‌های مختلف، مورد توافق ما و هر یک از دستگاه‌ها قرار گرفت. این روند با نظارت و هدایت مستمر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دنبال می‌شود.

۴۰ سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲ تصویب، نهایی و ابلاغ شد و مهم‌ترین محور این قانون بازدارندگی و پیشگیری از قاچاق با توسعه سامانه‌هاست. وی با بیان اینکه حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی کنند، گفت: بخشی از سامانه‌ها فعال شده، اما ارتباط سامانه‌ها و سرویس‌دهی دستگاه‌های مختلف با یکدیگر دچار اشکال بود. وزیر کشور افزود: با نمایندگان دستگاه‌های حاضر در نشست امروز توافق نامه‌ای امضا کردیم و همه مراحل نهایی کردن حدود ۴۰ سامانه مشخص شد. رحمانی فضلی یادآور شد: هر کدام از این سامانه‌ها دارای زیرسامانه‌های مختلفی هستند که تاریخ قطعی اتمام همه آن‌ها بجز چند مورد انتهای سال ۹۸ خواهد شد و البته از ماه مرداد این سامانه‌ها عملیاتی می‌شود، ولی در انتهای سال ۹۸ همه سامانه‌ها باید فعال شوند. وزیر کشور گفت: با راه اندازی این سامانه‌ها در زمینه پیشگیری بازدارندگی، هدایت مؤثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و مالی؛ کنترل‌های خوبی خواهیم داشت. وی بیان کرد: امیدواریم با راه اندازی این سامانه‌ها از میزان تخلفات کاسته و سرعت عمل دستگاه‌ها برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیشتر شود که دستگاه‌های اجرایی، تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ما با اطمینان و اعتماد بیشتری بتوانند از آن استفاده کنند.
ایسناایسنا3 روز قبل
با حکم مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر، سید نجیب حسینی مشاور وزیر و مسئول هماهنگی حوزه وزارتی؛ به عنوان دبیر اجرایی این بنیاد در وزارت کشور منصوب شد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در حکم ظریف منش خطاب به سید حسینی آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، تدین، توانمندی و سوابق ارزشمند جنابعالی در امور فرهنگی، اجتماعی و در راستای ایفای رسالت خدمت به ساحت مقدس امیرالمومنین، علی بن ابی طالب علیه الصلاه و السلام، بنا به نظر و پیشنهاد برادر ارجمند، جناب آقای دکتر رحمانی فضلی (دام توفیقه)؛ وزیر محترم کشور و ریاست بنیاد بین المللی غدیر در وزارت کشور، به موجب این حکم به مدت دو سال به عنوان دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت کشور منصوب می‌گردید. موفقیت شما را در پرتو ادعیه زاکیه صاحب غدیر امیرالمومنین علیه السلام از خداوند متعال خواستارم. گفتنی است سید نجیب حسینی؛ که امروز به عنوان دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت کشور منصوب شد، از ۴ دی ماه ۹۷ به عنوان مشاور وزیر کشور و مسؤول هماهنگی حوزه وزارتی، در وزارت کشور در حال خدمت است. سید نجیب حسینی که از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی است، پیش از حضور در وزارت کشور، معاونت ستاد مبارزه با مواد مخدر را بر عهده داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
اعتمادآنلاین| عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه سامانه‌های مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: امروز چهارمین جلسه‌ای است که در خصوص سامانه‌های مربوط به حوزه قاچاق کالا و ارز داشتیم و طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و‌ارز که در سال ۹۲ تصویب و ابلاغ شد، مهم‌ترین محور این قانون برای بازدارندگی و پیشگیری در امر قاچاق بحث سامانه‌ها است که حدود ۱۲ دستگاه اجرایی باید این سامانه‌ها را عملیاتی می‌کردند و تلاش‌هایی را انجام دادند. وزیر کشور افزود: علیرغم اینکه بخشی از سامانه‌ها فعال شده بود، اما ارتباط سامانه‌ها با هم و‌ سرویس دهی دستگاه‌های مختلف دچار اشکال بود و امروز جلسه‌ای با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف با هم‌توافق نامه‌ای را در این زمینه به امضا رساندیم و‌ در آن تمام مراحل نهایی کردن سامانه‌ها امضا شد. رحمانی فضلی با بیان اینکه تا پایان امسال ۴۰ سامانه برای مبارزه با قاچاق کالا و سوخت بهم متصل می‌شوند، بیان کرد: تاریخ اتمام قطعی این سامانه‌ها به جز چند سامانه در انتهای سال ۹۸ خواهد بود و اگراین اتفاق بیافتد به طور قطعی می‌توان گفت در امر پیشگیری بازدارندگی، هدایت موثر و نظارت بر روند فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و‌مالی کنترل‌های خوبی را شاهد خواهیم بود و امیدوارم از میزان تخلفات کاسته شود و سرعت عمل کار افزایش پیدا کند. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
موجموج3 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر کشور در حاشیه جلسه مبارزه با قاچاق کالا و سوخت گفت: طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و سوخت که در سال ۹۲ منعقد شد سامانه‌های مختلف باید عملیاتی می‌شدند، اما اتصال این سامانه‌ها تاکنون انجام نشده، هرچند بخشی از کار جلو رفته است. رحمانی فضلی با بیان اینکه بحث سامانه‌ها مهمترین بخش در مبارزه با قاچاق کالا و سوخت هستند، افزود: به طور قطع با اتصال ۴۰ سامانه موجود و زیرسامانه‌های آنها میزان قاچاق به شدت کاهش می‌یابد. او با تاکید بر اینکه در پنج ماهه امسال بخشی از اتصال سامانه‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: اتصال تمام سامانه‌ها تا پایان سال ۹۸ انجام خواهد شد. رحمانی فضلی تاکید کرد: اتصال سامانه‌ها پیگیری و نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی و تجاری بیشتر می‌شود و تخلفات به شدت کاهش می‌یابد.
فارسفارس4 روز قبل
امام این‌گونه راه را برای تحقق عدالت در حوزه زنان باز کردند. معاون رئیس جمهور بیان نمود: خوشبختانه در حال حاضر در اسناد بالادستی خودمان غیر از قانون اساسی چشم انداز جمهوری اسلامی ایران، سیاست‌های کلی ابلاغ مقام معظم رهبری را داریم؛ خصوصا در حوزه خانواده وهمچنین در قانون ششم برنامه توسعه کشور در ماده ۱۰۱ که به بحث عدالت جنسیتی اشاره دارد و همچنین سیاست‌های اختصاصی موضوع زنان و خانواده که دکتر روحانی در بحث عدالت جنسیتی ابلاغ کردند. ابتکار گفت: برای اینکه حرکت درستی انجام دهیم باید برای آن حرکت سنجه داشته باشیم و شاخص‌هایی را تعریف کنیم و بگوییم در موضوع عدالت جنسیتی که یکی از مسائل مهم بحث عدالت است. وی ادامه داد: ما باید در شاخص‌ها تلاش کنیم و موضوعاتی مثل مهارت زندگی هم در آموزش عالی و متوسطه از اقتضاعات و شاخص‌های بسیار ضروری چه برای هیئت علمی چه برای دانشجویان است و بحث مهارت زندگی هم پای دروس رسمی اهمیت دارد. هیچکس نافی اهمیت علم و دانش به مفهوم اصلی خودش نیست ولی در کنار آن مهارت زندگی هم باید آموزش داده شود.
برنابرنا4 روز قبل
دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: عدالت جنسیتی سال‌هاست جزء شاخص‌های توسعه انسانی است و علاوه برآن شاخص‌های خاصی هست که آن‌ها شاخص‌های ارزیابی وضعیت جنسیت و زنان در جوامع است. در این راستا شاخص‌های عدالت جنسیتی با همکاری دستگاه‌ها از جمله وزارت علوم تدوین و برای تمام دستگاه‌ها ابلاغ گردید. دکتر ابتکار افزود: امام تاکید می‌کردند زنان باید در مقدرات اساسی کشور دخالت کنند تک تک این کلمات بار معنا و مفهوم خاص خودش را دارد. امام این‌گونه راه را برای تحقق عدالت در حوزه زنان باز کردند. دکتر ابتکار گفت: برای اینکه حرکت درستی انجام دهیم باید برای آن حرکت سنجه داشته باشیم و شاخص‌هایی را تعریف کنیم و بگوییم در موضوع عدالت جنسیتی که یکی از مسائل مهم بحث عدالت است.
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: ۱۰ سال است که وعده ارتقاء بزینه رود در حوزه انتخابیه را به شهرستان داده‌اند لذا باید با وزارت کشور در این خصوص درایت کرده و مطالعه آنها را پاسخ دهد. وی در تذکر دیگری خطاب به حجتی وزیر جهاد کشاورزی افزود: خرید گندم با قیمت تضمینی ۱۷۰۰ تومان از کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد در حالی که این قیمت باید حداقل ۲ هزار تومان باشد. نماینده مردم خدابنده در مجلس تصریح کرد: خرید تضمینی گندم زیر ۲۰۰۰ تومان صرفه ندارد در حالی که دلالان با پول نقد، گندم کشاورزان را در خریداری می‌کند. انتهای پیام/
فارسفارس5 روز قبل
نماینده خوی در مجلس در تذکری خطاب به رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: رانش‌های اخیر در این شهرستان موجب بروز نگرانی شده و باید اقدام عاجل در این باره و بازسازی تخریب‌های صورت گرفته انجام شود. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سید تقی کبیری نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: در چند روز اخیر چندین رانش در شهرستان خوی و روستاهای اطراف آن بوجود آمده است. وی افزود: یک ماه قبل چندین رانش در این حوزه بوجود آمده و موجب تخریب راه‌های روستایی حوزه انتخابیه‌ام شد. نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همان زمان که رانش‌ها بوجود آمد به استاندار آذربایجان غربی متذکر شدم که اگر اقدام فوری و عاجل درباره جان مردم صورت نگیرد مردم به خطر افتاده و تحت فشار و سختی قرار می‌گیرند. انتهای پیام/
فارسفارس5 روز قبل
مشاور وزیر کشور گفت: اکنون برای ۳۱ شهرستان مدل برنامه‌ریزی و توسعه منطقه‌ای در قالب سه مدل مفهومی، اجرایی و نظامنامه ابلاغی توسط وزیر کشور دنبال می‌شود. مروج الشریعه اضافه کرد: بعد از اولین جلسه که همزمان با رونمایی از اسناد توسعه ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته بود، یک مدل مفهومی برای این ۳۱ شهرستان در جلسه استانداران مورد بحث قرار گرفت و پس از آن در اولین سفر استانی شهرستان فریدونکنار، مدل اجرایی آن مدل مفهومی نیز رونمایی شد. مشاور وزیر کشور ادامه داد: در مرحله سوم، نظامنامه ۲۱ ماده‌ای تدوین شد که در راستای آن، وزیر کشور در ابلاغیه‌ای، استانداران را به عنوان رئیس ستاد توسعه شهرستان معرفی کرد و همچنین در پیوست این حکم، این نظامنامه ۲۱ ماده‌ای که منشور نسبتا کاملی است، ارسال شد. مشاور وزیر کشور اضافه کرد: همچنین امروز جلسه‌ای با معاونین منتخب وزارت کشور که به نحوی در این نظام‌نامه ذی مدخل هستند، برگزار کردیم. در نظامنامه‌ای که از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شده است، بندهای مرتبط به حوزه کاری معاونتها، احصا شده و امروز اولین جلسه هماهنگی با این معاونین بود.
فارسفارس5 روز قبل
به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، قاسم ساعدی نماینده دشت آزادگان در مجلس ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شورای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اسلامی در تذکر شفاهی گفت: بخش‌های زیرساختی حوزه انتخابیه‌ام که به دلیل سیلاب‌های نوروزی تخریب شده است، همچنان دست‌نخورده باقی مانده است. وی افزود: مردم دشت آزاگان همانند ۸ سال دفاع مقدس در راستای مبارزه با محرومیت‌ها و خرابی‌های ناشی از سیل در حال زجر کشیده هستند. نماینده دشت آزادگان در مجلس تصریح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به رحمانی فضلی وزیر کشور تذکر می‌دهم که باید در زمینه انتظار مردم دشت آزادگان در احداث زیرساخت‌های شهری اقدامات لازم را انجام دهد، ضمن اینکه وزارت کشور جهت تامین آسفالت و بهسازی شهری حوزه انتخابیه‌ام که در اثر سیل اخیر آسیب‌های زیادی دیده است، اقدامی نکرده و با آنکه مکاتبات متعددی در سطح استان و با مرکز انجام داده‌ام، اما این مهم صورت نگرفته است. ساعدی اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: به اردکانیان وزیر نیرو متذکر می‌شوم که طبق جلسات متعدد با وی و حضور در کارگروه‌های مختلف که دستوراتی درباره تامین آب کشاورزی و لایروبی دشت آزادگان و کرخه رود صادر شده است، اما این دستورات عملیاتی نشده و استان‌های معینی که برای تامین فاضلاب سوسنگرد قول داده بودند، کارهای خود را اجرایی نکرده‌اند. انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
خانه ملتخانه ملت5 روز قبل
سرویس صحنکبیری در تذکر شفاهی: زلزله روستاهای خوی را تهدید می‌کند/ وزارت کشور برای دفع تهدید زلزله ورود کندنماینده مردم خوی در مجلس با اشاره به رانش‌های اخیر در روستاهای حوزه انتخابیه خود گفت: این رانش‌ها باعث تخریب راه‌های ارتباطی و ساختمان‌ها شده و لازم است تا وزارت کشور تمهیدات لازم را برای در امان ماندن مردم از این خطر اتخاذ کند.
برنابرنا5 روز قبل
امسال هم انشالله مردم با حضورشان در انتخابات یکبار دیگر ثابت خواهند کرد که این سیاست، سیاست شکست خورده‌ای است. مهم نیست چه کسی در انتخابات پیروز شود مهم این است که در انتخابات «ایران» پیروز شود و آمریکا شکست بخورد. جمهوری اسلامی ایران «یک واحد» است که در ذیل رهنمودها، ارشادهای مقام معظم رهبری در صحنه‌های مختلف حضور دارد. جمهوری اسلامی ایران، به عنوان نظامی‌که ذیل مقام معظم رهبری فعالیت می‌کند در حوزه سیاسی و بین‌المللی دست بالا را دارد. آمریکا بخاطر فلاکت در حوزه منطقه‌ای و حوزه بین المللی به تروریسم و تروریسم اقتصادی روی آورده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از صدا و سیما، اسدالله عباسی با اشاره به تقدیم تقاضای استیضاح وزرای کشور و جهاد کشاورزی به هیات رییسه مجلس، تصریح کرد: تقاضای استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی پس از تقدیم به هیات رئیسه بر اساس آیین نامه داخلی برای بررسی به کمیسیون‌های شوراها و امور داخلی کشور و همچنین کمیسیون کشاورزی ارجاع داده شد. وی افزود: پس از برگزاری نشست بررسی این دو تقاضا در کمیسیون‌های مذکور با حضور وزرا و متقاضیان، در نهایت گزارش بررسی استیضاح به هیات رییسه ارسال شد. سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: پس از گفتگوهای متقاضیان و وزرا تعدادی از نمایندگان امضا کننده استیضاح از پاسخ‌های وزیر مربوطه قانع شدند و لذا امضای خود را پس گرفتند بنابراین با از حد نصاب افتادن امضاها، استیضاح رحمانی فضلی و محمود حجتی منتفی شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 روز قبل
ساعت۲۴ - حذف جهانگیری از دولت آرزوی ۶ ساله بخشی از اصولگرایان و آنانی است که دل در گرو پیشرفت و آرامش کشور ندارند. آنها هر از چندگاهی با استناد به تحلیل‌های غیرواقعی خود خواستار برکناری معاون اول رئیس‌جمهور می‌شوند که دلایل مختلفی برای این اقدام دارند. در زمانی که مخالفان دولت در بوق اختلاف میان روحانی و جهانگیری دمیدند علی ربیعی سخنگوی دولت در پاسخ به این سؤال که ماجرای قهر جهانگیری از دولت، صحت دارد یا خیر، گفت: «بین اختلاف نظر و قهر، تفاوت وجود دارد. این سؤالی است که هیچ‌کس جز شخص وزیر کشور به‌عنوان رئیس ستاد تبلیغات اقتصادی قادر به رمزگشایی از پاسخ آن نیست.» مشخص است که مشکل مخالفان دولت چیست. این در حالی است که دولت بخش اصلی نظام است.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
‌وزیر کشور با تاکید بر اینکه حمایت مردم در هر عرصه‌ای می‌تواند توطئه دشمنان را خنثی کند، گفت: سفر رئیس‌جمهور به استان‌ها به مانور قدرت مردم تبدیل شده است. رحمانی فضلی یادآوری کرد: سال گذشته بولتن اعلام کرد نظام جمهوری اسلامی سقوط می‌کند و مردم ایران نمی‌توانند چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. وی ادامه داد: جلسه تشکیل شد و همه اعلام کردند ایران خلافی نداشته و متخلف واقعی آمریکاست که از برجام خارج شده است. رحمانی فضلی ابراز امیداوری کرد: با حضور پرشور مردم استقبال خوبی از رئیس جمهور داشته باشیم؛ چرا که امروز حمایت مردم در هر عرصه‌ای می‌تواند توطئه دشمنان را خنثی کنند. وزیر کشور در بخش دیگر از سخنان خود تاکید کرد: امسال انتخابات مجلس را در راستای مقاومت و استقامت مورد نظر مقام معظم رهبری برگزار خواهیم کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین منتخبان ۲۹۰ کرسی، در سراسر کشور برگزار می‌شود. یکی از تغییرات در انتخابات مجلس یازدهم در دوم اسفند ۹۸ نسبت به انتخابات مجالس پیشین، کاهش میزان رأی آوری منتخبین از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد است. بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات در برگزاری انتخابات ۹۸/ آموزش فرمانداران و بخشداران ادامه داردیکی دیگر از تغییرات در انتخابات مجلس پیش‌رو نسبت به انتخابات مجالس پیشین، افزایش حوزه‌های انتخابیه از ۲۰۷ حوزه به ۲۰۸ حوزه انتخاباتی است. در جریان اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس در خردادماه ۹۵، حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب به دو حوزه انتخابیه مستقل تقسیم شد و حوزه انتخاباتی جدیدی به نام حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب ایجاد شد. بدین ترتیب تعداد حزوه‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس از ۲۰۷ حوزه به ۲۰۸ حوزه، افزایش یافت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
وی افزود: هزینه کرد مابقی آن امسال است که از ۱۸۰ هزار میلیارد ریال، ۱۰۰ هزار میلیارد ریال آن هزینه می‌شود که تاثیر بسیار خوبی در حوزه اشتغال خواهد داشت. وی گفت: اخیرا با توجه به مصوبه سران قوا در شورای هماهنگی اقتصادی، یک میلیارد دلار دیگر در بخش اشتغال تصویب شده است. رحمانی فضلی که روز جمعه وارد استان خراسان شمالی شده است از مناطق مختلف این استان بویژه منطقه مرزی شهرستان شیروان بازدید کرد. بر اساس این گزارش، پایین بودن نرخ سود تسهیلات روستایی و عشایری سبب اقبال به آن شده و با استفاده از این اعتبارات طرحهای بزرگ و ارزشمندی در حال اجرا است. رحمانی فضلی که روز جمعه وارد استان خراسان شمالی شده است از مناطق مختلف این استان بویژه منطقه مرزی شهرستان شیروان بازدید کرد.

به انتهای لیست رسیدید

عبدالرضا رحمانی فضلی

عبدالرضا رحمانی فضلی (زاده ۱۳۳۸ شیروان) سیاستمدار و مدرس دانشگاه ایرانی است، در حال حاضر به عنوان وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، جانشین فرمانده کل قوا در نیروی انتظامی، رئیس شورای امنیت کشور، رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، عضو شورای‌عالی جمعیت هلال احمر و نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت می‌نماید. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار عبدالرضا رحمانی فضلی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا