عبدالعزیز بوتفلیقه

فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های محلی الجزایر از آمادگی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور این کشور برای استعفا خبر داد. براساس این گزارش، بوتفلیقه قرار است براساس ماده ۱۰۲ قانون اساسی الجزایر از سمت خود کناره گیری کند. تحت ماده ۱۰۲، شورای قانون اساسی می‌تواند عدم صلاحیت بوتفلیقه برای اداره امور را اعلام کند و بوتفلیقه می‌تواند براساس آن از سمت خود کناره گیری کند. طی هفته‌های اخیر موج مخالفتها با نامزد شدن بوتفلیقه در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری الجزایر باعث ایجاد بحران سیاسی در این کشور شده است. بوتفلیقه ۸۲ ساله در بیست سال گذشته ریاست جمهوری الجزایر را بر عهده داشته، اما بعد از آن که در سال ۲۰۱۳ سکته کرد به ندرت در انظار عمومی ظاهر شده است.

تصاویر: تظاهرات گسترده وکلا علیه عبدالعزیز بوتفلیقه

15+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «آناتولی»، «عبدالعزیز بوتفلیقه» برای پنجمین بار متوالی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در کشور الجزایر معرفی شد. بر اساس این گزارش، حزب «جبهة التحریر الوطنی» که حزب حاکم در الجزایر محسوب می‌شود، این خبر را اعلام کرده است. «معاذ بوشارب» مسئول هماهنگی حزب جبهه «التحریر الوطنی» با اشاره به نامزدی بوتفلیقه برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری، گفت: وی تاکنون دستاوردهای زیادی برای کشور به ارمغان آورده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، معترضان الجزایری با حضور در خیابان‌ها در نخستین جمعه بعد از تعیین تاریخ انتخابات ریاست جمهوری این کشور مخالفت خود را با جانشین عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزایر اعلام کردند. آنها تاکید کردند که کسانی که به جای بوتفلیقه قدرت را به دست گرفته‌اند بخشی از نظام وی به شمار می‌روند. نیروهای امنیتی الجزایر از زمان تعیین «عبدالقادر بن صالح» رئیس مجلس الامه این کشور به عنوان رئیس جمهور موقت الجزایر در حالت آماده باش به سر می‌برند چرا که این اقدام با مخالفت شدید مردمی رو به رو شده است.

تصاویر: اعتصاب سراسری در الجزایر

11+
انتخابانتخاب1 ماه قبل
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش فارس، عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر دوشنبه شب اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری نامزد نمی‌شود. پیش از این گفته می‌شد بوتفلیقه برای پنجمین بار متوالی نامزد انتخابات خواهد شد. عبدالعزیز بوتفلیقه همچنین از تاخیر در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد. عبدالعزیز بوتفلیقه در حکمی رئیس و اعضای هیئت نظارت بر انتخابات کشور را برکنار کرد. رئیس جمهور الجزایر همچنین «نور الدین بدوی» را به عنوان نخست وزیر این کشور و «رمطان لعمامره» را به عنوان معاون نخست وزیر جدید این کشور تعیین کرد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
رسانه‌های رسمی الجزایر از کناره‌گیری رئیس‌جمهوری این کشور خبر دادند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهوری الجزایر که برای ماه‌ها هدف اعتراض‌های مردمی بود، از قدرت کناره‌گیری کرد. عبدالعزیز بوتفلیقه در هفته‌های گذشته با اعتراض مخالفان خود روبه‌رو شده بود. رئیس جمهوری الجزایر در روزهای گذشته از سوی فرمانده کل ارتش این کشور برای کناره‌گیری از قدرت تحت فشار قرار گرفته بود. مخالفان عبدالعزیز بوتفلیقه که از سال ۱۹۹۹ تاکنون قدرت را در الجزایر در دست دارد خواستار کناره‌گیری او از قدرت شده بودند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین|وزارت دفاع الجزایر با صدور بیانیه‌ای اخبار مربوط به برکناری احمد قاید صالح رئیس ستاد ارتش این کشور از سوی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر را رد کرد. به گزارش النشره،؛ وزارت دفاع الجزایر اخبار مربوط به برکناری احمد قاید صالح و انتخاب فرد دیگری به جای وی از سوی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر را تکذیب کرد. این در حالی است که روز گذشته منابع وابسته به ریاست جمهوری الجزایر اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر پیش از ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) از مقام خود کناره گیری می‌کند. شایان ذکر است که اخیرا «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری الجزایر به دنبال تداوم تظاهرات‌های ضد دولتی، دولت جدید این کشور را تعیین کرد. بر اساس این گزارش، بوتفلیقه «نور الدین بدوی» وزیر کشور سابق الجزایر را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، هواپیمای حامل عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر در فرودگاه نظامی بوفاریک در حومه پایتخت الجزایر بر زمین نشست. این در حالی است که ساعاتی قبل شبکه العربیه گزارش داده بود: هواپیمای حامل عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر فرودگاه ژنو را به سوی الجزایر ترک کرده است. گفتنی است قبلا منابع خبری اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر امشب به الجزایر بازمی گردد. هواپیمای بوتفلیقه آماده پرواز از فرودگاه ژنو به سوی الجزایر است. نیروهای امنیتی الجزایر در طول مسیر فرودگاه الجزایر تا مقر ریاست جمهوری در زرالده مستقر شده‌اند.
ایلناایلنا3 هفته قبل
رسانه‌های دولتی الجزایر گزارش دادند که رئیس‌جمهوری این کشور قبل از روز ۲۸ آوریل (هشتم اردیبهشت) از سمت خود استعفاء خواهد داد. هر چند در این بیانیه تاکید شده است که عبدالعزیز بوتفلیقه پیش از روز ۲۸ آوریل از سمت خود استعفاء خواهد داد اما جزئیات بیشتری در این مورد ارائه نشده است. عبدالعزیز بوتفلیقه در هفته‌های گذشته با اعتراض مخالفان خود روبه‌رو شده بود. رئیس جمهوری الجزایر در روزهای گذشته از سوی فرمانده کل ارتش این کشور برای کناره‌گیری از قدرت تحت فشار قرار گرفته بود. مخالفان عبدالعزیز بوتفلیقه که از سال ۱۹۹۹ تاکنون قدرت را در الجزایر در دست دارد خواستار کناره‌گیری او از قدرت شده بودند.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت الجزایر روز شنبه رسما مواضع خود را درباره پنجمین نامزدی «عبدالعزیز بوتفلیقه» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد. «احمد اویحیی» نخست‌وزیر الجزایر در گفت‌وگو با روزنامه الجزایری «الخبر» گفت که کاندیداتوری بوتفلیقه «بهترین گزینه» برای قطب سیاسی است که حزبش به آن وابسته است. مخالفان عبدالعزیز بوتفلیقه می‌گویند که او بیمار است و به همین دلیل باید نباید در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر برای بار پنجم نامزد شود. «عبدالعزیز بوتفلیقه» ۸۲ ساله نهمین رئیس جمهوری این کشور از زمان استقلال از فرانسه است و قصد دارد تا برای پنجمین بار با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۹، رئیس جمهور الجزایر شود. عبدالعزیز بوتفلیقه که چهار دوره متوالی پنج ساله رئیس‌جمهور این کشور است اخیرا با امضای فرمانی، تاریخ ۱۸ آوریل آینده را موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده است.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، وزارت دفاع الجزایر با صدور بیانیه‌ای اخبار مربوط به برکناری احمد قاید صالح رئیس ستاد ارتش این کشور از سوی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر را رد کرد. بر اساس این گزارش؛ وزارت دفاع الجزایر اخبار مربوط به برکناری احمد قاید صالح و انتخاب فرد دیگری به جای وی از سوی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر را تکذیب کرد. این در حالی است که روز گذشته منابع وابسته به ریاست جمهوری الجزایر اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر پیش از ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) از مقام خود کناره گیری می‌کند. شایان ذکر است که اخیرا «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری الجزایر به دنبال تداوم تظاهرات‌های ضد دولتی، دولت جدید این کشور را تعیین کرد. بر اساس این گزارش، بوتفلیقه «نور الدین بدوی» وزیر کشور سابق الجزایر را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور معرفی کرد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فرانسه از الجزیره، مقامات امنیتی الجزایر روز یکشنبه تدابیر شدید امنیتی در حدفاصل فرودگاه الجزیره، پایتخت، و محل اقامت عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری این کشور برقرار کردند. رسانه‌های خارجی خبر دادند که دقایقی پیش هواپیمای رییس جمهوری الجزایر در فرودگاه الجزیره به زمین نشست. همزمان با نزدیک شدن به زمان ورود بوتفلیقه به الجزایر، دانشجویان این کشور در تظاهراتی اعتراضی به خیابان آمده‌اند و اعتصاب عمومی با استقبال از سوی مردم مواجه شده است. بوتفلیقه در حالی به الجزایر باز می‌گردد که این کشور در روزهای اخیر صحنه ناآرامی و اعتراض به تصمیم «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری این کشور برای نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری است. عبدالعزیز بوتفلیقه از سال ۱۹۹۹ تاکنون قدرت را در الجزایر در دست دارد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهوری الجزایر، امروز- جمعه- با صدور فرمانی ریاستی، زمان انتخابات ریاست‌جمهوری آتی در این کشور را اعلام کرد. به نوشته رسانه‌های الجزایری، در متن این فرمان ریاستی آمده است: طبق ماده ۱۳۶ قانون متعلق به نظام انتخابات، عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهوری امروز فرمانی ریاستی را صادر کرد که کمیسیون انتخابات را به برگزاری انتخابات در روز پنجشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین ۹۸) فرا می‌خواند. همچنین این فرمان، بازبینی فوق‌العاده فهرست‌های انتخاباتی از ۲۳ ژانویه تا ۶ فوریه ۲۰۱۹ را مورد تأکید قرار داده است. عبدالعزیز بوتفلیقه از سال ۱۹۹۹ میلادی به صورت چهار دوره متوالی رئیس جمهوری الجزایر بوده است. جریان‌های سیاسی در کشور با نامزدی مجدد وی برای انتخابات ریاست‌جمهوری آتی مخالفت می‌کنند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
حزب حاکم «جبهه ملی آزادی» در الجزایر رسما عبدالعزیز بوتفلیقه را به عنوان نامزد خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۸ آوریل معرفی کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه روسیا الیوم، معاذ بوشارب، هماهنگ کننده کمپین انتخاباتی عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهور الجزایر در سخنرانی در مقابل هزاران تن از رهبران و اعضای این حزب گفت: جبهه ملی آزادی رسما عبدالعزیز بوتفلیقه را به خاطر تقدیر از تلاش‌های او و دستاوردهای بزرگی که طی دوره ریاست‌جمهوری او حاصل شده است به عنوان نامزد خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۸ آوریل اعلام می‌کند. وی افزود: ما از الآن از شما می‌خواهیم برای شرکت در انتخابات به نفع نامزدمان آماده باشید. هفته گذشته احزاب موسوم به «ائتلاف ریاست‌جمهوری» تأکید کردند که رسما بوتفلیقه را به عنوان نامزد خود در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۸ آوریل اعلام خواهند کرد. انتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهور الجزایر تا چند ساعت دیگر پارلمان این کشور را منحل کرده و گام دوم اقدامات خود را بعد از پس گرفتن نامزدی‌اش برای شرکت در دور بعدی انتخابات بر خواهد داشت. اعتمادآنلاین| عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهور الجزایر تا چند ساعت دیگر پارلمان این کشور را منحل کرده و گام دوم اقدامات خود را بعد از پس گرفتن نامزدی‌اش برای شرکت در دور بعدی انتخابات بر خواهد داشت. به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌ها به نقل از شماری از اعضای پارلمان الجزایر خبر دادند بوتفلیقه تصمیم خود را برای انحلال پارلمان این کشور گرفته است. پایگاه اطلاع‌رسانی الجزایر الان هم که جزو سایت‌های نزدیک به دولت است در خبری اختصاصی اعلام کرد عبدالعزیز بوتفلیقه در چند ساعت آینده پارلمان را منحل می‌کند. گفتنی است پارلمان الجزایر متشکل از دو تالار است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- علیرغم استعفای عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر اعتراضات مردمی در این کشور به دلیل بی اعتمادی سیاسی به انتقال درست قدرت همچنان ادامه دارد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، علیرغم استعفای «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر از سمت خود، تظاهرات‌های مردمی در این کشور همچنان ادامه دارد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، علیرغم استعفای «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر از سمت خود، تظاهرات‌های مردمی در این کشور همچنان ادامه دارد. به گزارش فرانس ۲۴، معترضان الجزایری در تلاش هستند تا با برنامه ریزی یک تظاهرات گسترده در روز جمعه (امروز) فشار‌ها را برای تغییرات عمده سیاسی پس از استعفای رئیس جمنهور این کشور حفظ کنند. منتقدان و معترضان الجزایری خواهان برکناری کلیه اعضای دولت سابق و عدم مشارکت و حضور آنان در انتخابات آتی کشور هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- هواپیمای دولتی الجزایر که برای برگرداندن رئیس جمهور این کشور به سمت سوئیس پرواز کرده بود، پس از خروج از حریم هوایی الجزایر از رادار خارج شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، هواپیمای دولتی که برای بازگرداندن «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر از سوئیس از فرودگاهی در الجزیره برخاست، از رادار خارج شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، هواپیمای دولتی که برای بازگرداندن «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر از سوئیس از فرودگاهی در الجزیره برخاست، از رادار خارج شد. به گزارش رویترز، هواپیمای دولتی الجزایر که قصد داشت بوتفلیقه را پس از درمان یک ماهه از ژنو به کشور بازگرداند، پس از خروج از حریم هوایی الجزایر از رادار خارج شد. از سوی دیگر رویترز به نقل از منابع آگاه می‎گوید که انتظار می‎رود عبدالعزیز بوتفلیقه امروز یکشنبه به الجزایر بازگردد.
یورونیوزیورونیوز1 ماه قبل
عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایز بعد از گذراندن دو هفته در بیمارستانی در سوئیس روز یکشنبه در میان اعتراضات وسیع مردم وارد الجزایر وارد کشور شد. بوتفلیقه روز یکشنبه وارد فرودگاه نظامی بوفاریک در جنوب غربی پایتخت شد، فرودگاهی که مقامات بلندپایه الجزایر اغلب از آن استفاده می‌کنند. معترضان به تصمیم بوتفلیقه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ماه آوریل این کشور اعتراض دارند. او برای پنجمین بار می‌خواهد ریاست جمهوری الجزایر را در دست بگیرد. مقامات امنیتی الجزایر روز یکشنبه تدابیر شدید امنیتی در حدفاصل فرودگاه الجزیره، پایتخت، و محل اقامت عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری این کشور برقرار کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عبدالعزیز بوتفلیقه ضمن اعلام به تعویق افتادن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که برای پنجمین دوره انتخابات ریاست جمهوری الجزایر کاندیدا نخواهد شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، عبدالعزیز بوتفلیقه ضمن اعلام به تعویق افتادن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد که برای پنجمین دوره انتخابات ریاست جمهوری الجزایر کاندیدا نخواهد شد. قرار بود که انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ برگزار شود. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، برخی منابع رسانه‌ای از ابهام زیادی که درباره وضعیت جسمانی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر که از ۲۴ فوریه گذشته در بیمارستانی در ژنو به سر می‌برد، خبر دادند. از سوی دیگر روسیاالیوم به نقل از سخنگوی بیمارستان ژنو اخبار مربوط به وخامت وضعیت جسمانی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر را تکذیب کرد. این در حالی است که ساعاتی قبل منابع پزشکی در ژنو اعلام کردند: وضعیت جسمانی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر بسیار وخیم است. این منابع بیان کردند: قرار بود که عمل جراحی ضروری بر روی رئیس جمهور الجزایر انجام شود اما وضع جسمانی وی اجازه این عمل را نمی‌دهد. خبرنگار روسیاالیوم گزارش داد؛ رئیس جمهور الجزایر در حال حاضر در طبقه نهم در بیمارستانی در ژنو قرار دارد و در بخشی است که امکان دسترسی به آن جز از طریق راهروهای ویژه داخل بیمارستان میسر نیست.
یورونیوزیورونیوز3 هفته قبل
عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزایر از سمت خود کناره گیری کرد. به گزارش خبرگزاری دولتی الجزایر رئیس جمهوری این کشور استعفای خود را اعلام کرده است. عبدالعزیز بوتفلیقه در هفته‌های اخیر و به دنبال اعتراض مخالفان خود برای کناره گیری از قدرت تحت فشار قرار داشت. بنا به گزارشها رئیس جمهوری الجزایر نامه استعفای خود را به شورای قانون اساسی این کشور فرستاده است. وزارت دفاع ملی الجزایر عصر روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای خواستار کناره‌گیری فوری عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزایر از قدرت شده بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع خبری اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر انتخابات در الجزایر را به تعویق انداخته است. قرار بود که انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ برگزار شود. شبکه تلویزیونی النهار الجزایر ضمن اعلام این خبر همچنین گزارش داد: عبدالعزیز بوتفلیقه اعلام کرده است که برای پنجمین بار برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد نخواهد شد. انتخابات ریاست جمهوری پس از گفتگوی فراگیر ملی برگزار خواهد شد. عدم نامزدی وی برای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر از خواسته‌های معترضان بود.
تابناکتابناک1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه العربیه گزارش داد: هواپیمای حامل عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر فرودگاه ژنو را به سوی الجزایر ترک کرده است. گفتنی است قبلا منابع خبری اعلام کردند که عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر امشب به الجزایر بازمی گردد. این منابع گفته بودند: خودروهایی به فرودگاه ژنو وارد شده است که احتمال داده می‌شود که رئیس جمهور الجزایر را از بیمارستان ژنو آورده باشند. هواپیمای بوتفلیقه آماده پرواز از فرودگاه ژنو به سوی الجزایر است. این منابع بیان کرده بودند: هواپیمای بوتفلیقه ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت محلی ژنو را ترک خواهد کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اپوزیسیون الجزایر ارتش این کشور را به حمایت از خواسته‌های مردم دعوت کرده و دولت را مسؤول پیامدهای عدم رسیدگی به خواسته‌های مردم دانست. این در حالی است که شبکه العربیه از بازگشت عبدالعزیز بوتفلیقه به کشور بعد از سفر درمانی‌اش به سوئیس خبر داد. اپوزیسیون الجزایر در ادامه از مخالفت مردم با سیاست‌های دولت فعلی تقدیر کرد. عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهوری الجزایر با وجود مخالفت‌های مردمی با کاندیداتوری دوباره‌اش، در راستای عمل به قانون انتخابات لیست اموال خود را ارائه کرد. شبکه العربیه اعلام کرد، بوتفلیقه روز شنبه بعد از سفر درمانی به ژنو سوئیس به کشور بازگشت.
فراروفرارو3 هفته قبل
در پی هفته‌ها تظاهرات ضددولتی در الجزایر، عبدالعزیز بوتفلیقه، رییس جمهوری این کشور تغییرات گسترده‌ای را در دولت اعلام کرده است. به گزارش بی بی سی به نقل از تلویزیون الجزایر، ۲۱ وزیر از کابینه ۲۷ نفری این کشور تغییر کرده‌اند. عبدالعزیز بوتفلیقه که در بیست سال گذشته ریاست جمهوری الجزایر را برعهده داشته، ۸۲ سال سن دارد. همزمان با اعلام تغییرات گسترده در دولت الجزایر، رسانه‌های این کشور از دستگیری یکی از نزدیکان آقای بوتفلیقه که ''قصد فرار از این کشور را داشته، خبر داده‌اند. '' بر اساس گزارش‌ها، آقای حداد یک گذرنامه بریتانیایی و مقادیر زیادی پول نقد به همراه داشته است.

ویدیو / عبدالعزیز بوتفلیقه کیست؟ / مردی که از قدرت دل نمی‌کند +زیرنویس فارسی

انتخابانتخاب2 هفته قبل
عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور الجزایر سرانجام پس از هفته‌ها اعتراض مردم در این کشور، از قدرت کناره گیری کرد. او ۲۰ سال رئیس جمهور الجزایر بود و با اینکه از ۲۰۱۳ توان راه رفتن نداشت، از قدرت دل نکنده بود. تی آر تی در گزارشی سوابق او را که از مبارزان استقلال الجزایر از فرانسه بوده و در میانه یک جنگ داخلی خونین، رئیس جمهور الجزایر شده بود، بررسی کرده است.

به انتهای لیست رسیدید