عبدالله

عبدالله

ایرناایرنا1 روز قبل
رسانه‌های اردنی روز پنجشنبه به نقل از محمد علی حکیم وزیر امور خارجه عراق گزارش دادند که ایمن الصفدی وزیر امورخارجه اردن به زودی به بغداد سفر خواهد کرد. بر این اساس وزیر امور خارجه عراق در صفحه توئیتر خود نوشت: در روزهای آینده با ایمن الصفدی وزیر خارجه کشور اردن که حامل پیام عبدالله ثانی پادشاه این کشور است، دیدار می‌کنیم. محمد علی حکیم افزود: وزیر امور خارجه اردن در این سفر با رهبران سیاسی عراق درباره کاهش تنش و برقراری آرامش در کشور و ایستادن در کنار مردم عراق دیدار و گفت و گو خواهد کرد. خاطرنشان می‌شود، عمر الرزاز نخست وزیر اردن بهمن سال گذشته با هدف گسترش همکاری اقتصادی و صنعتی با عراق، در منطقه مرزی دو کشور با «عادل عبدالمهدی» همتای عراقی خود دیدار کرد. روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی الیوم» در آن زمان در گزارشی با اشاره به سفرهای مقامات اردنی به عراق، این سفرها را نشانگر تغییر سیاست‌های منطقه‌ای اردن و عقب‌نشینی از مواضع خود درباره هلال شیعی توصیف کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عراقی به نقل از محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق امروز پنجشنبه از سفر قریب الوقوع به بغداد خبر دادند. الحکیم در توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: طی روزهای آینده، ایمن الصفدی وزیر خارجه پادشاهی اردن به بغداد سفر می‌کند. تصمیم ترکیه برای دایر کردن کنسولگری‌های جدید در عراقرجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از تصمیم کشورش برای دایر کردن کنسولگری‌های جدید در برخی استان‌های عراق و تلاش برای فعال کردن کنسولگری‌های قدیمی خبر داد. وی از تصمیم اردوغان برای سفر به عراق خبر داده بود. اظهارات فرماندار سنجار درباره تصمیم آمریکا برای احداث پایگاه نظامیفهد حامد فرماندار شهرستان سنجار در استان نینوا امروز پنجشنبه به خبرها درباره تصمیم آمریکا برای احداث پایگاه نظامی در این شهر واکنش نشان داد.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر خارجه عراق اعلام کرد، همتای اردنی وی به زودی به بغداد سفر خواهد کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از بغداد الیوم، محمد علی الحکیم، وزیر خارجه عراق در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت، ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن سفر قریب‌الوقوعی به بغداد خواهد داشت. وزیر خارجه عراق همچنین اظهار داشت: الصفدی حامل پیامی از سوی عبدالله دوم، پادشاه اردن خواهد بود و وزیر خارجه اردن این سفر را با هدف انجام مذاکرات با رهبران سیاسی عراق درخصوص کاهش تنش و حمایت از عراق انجام خواهد داد. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یکی از این تناقض‌ها مربوط به تعیین قدمت کاشی‌های گنبد مسجد شیخ لطف‌الله است. حتی نقش کاشی‌های ۱۵۰ سال پیش مسجد امام هم با نقش کاشی‌های فعلی آن فرق دارد و به‌هرحال به‌مرورزمان کاشی‌ها نوسازی می‌شوند. شاید درباره مسجد امام که سه بار کاشی‌های آن برچیده و دوباره ساخته‌شده درست باشد اما گنبد شیخ لطف‌الله همیشه موضعی مرمت‌شده و نمی‌توان گفت که کاشی صفوی نداشته است. و اما فریدون اللهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان، آخرین فردی بود که درباره قدمت کاشی‌های گنبد مسجد شیخ لطف‌الله اظهارنظر کرد. اکنون بخش مهمی از آجرها و کاشی‌های گنبد شیخ لطف‌الله از دوره پهلوی اول است که اوایل دهه شصت نیز مجددا با توجه به آسیب‌دیدگی‌هایی که مشاهده شد، سعی کردند به‌صورت موضعی روی گنبد مرمت‌هایی را انجام بدهند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در بخش شعر نیز، قرآن ناطق -قرآن صامت از عباس شاهزیدی، بهانه‌ی ای شعر ناگهان (چهار شعر) از خدابخش صفادل و امام علی (ع) از حسین صیامی حائز رتبه‌های برتر شدند. همچنین در اختتامیه این کنگره نشان ولایت به خانواده شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اهدا شد. آنان که به تعبیر بلند امام صادق (ع) راسخون در علم هستند: «راسخون فی العلم امیرالمومنینو الائمه من بعده». درباره علی ابن ابی طالب طبق بیان نورانی حضرت رسول، علی با حق است. مرجع عالم تشیع افزود: امیدوارم همه شما بزرگواران مشمول عنایت ولی الله علی ابن ابیطالب (ع) باشید.
ایسناایسنا1 روز قبل
یکی از این تناقض‌ها مربوط به تعیین قدمت کاشی‌های گنبد مسجد شیخ لطف‌الله است. حتی نقش کاشی‌های ۱۵۰ سال پیش مسجد امام هم با نقش کاشی‌های فعلی آن فرق دارد و به‌هرحال به‌مرورزمان کاشی‌ها نوسازی می‌شوند. شاید درباره مسجد امام که سه بار کاشی‌های آن برچیده و دوباره ساخته‌شده درست باشد اما گنبد شیخ لطف‌الله همیشه موضعی مرمت‌شده و نمی‌توان گفت که کاشی صفوی نداشته است. و اما فریدون اللهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان، آخرین فردی بود که درباره قدمت کاشی‌های گنبد مسجد شیخ لطف‌الله اظهارنظر کرد. اکنون بخش مهمی از آجرها و کاشی‌های گنبد شیخ لطف‌الله از دوره پهلوی اول است که اوایل دهه شصت نیز مجددا با توجه به آسیب‌دیدگی‌هایی که مشاهده شد، سعی کردند به‌صورت موضعی روی گنبد مرمت‌هایی را انجام بدهند.

تشییع پیکر مدیر حوزه علمیه گرگان

18+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، رسانه‌های لبنانی اعلام کردند: چهار زن در میان اعضای هیات دولت جدید حضور دارند و ۹ وزیر به مسلمانان و ۹ وزیر به مسیحیان اختصاص یافته است. نام وزرای پیشنهادی در وزارت خانه‌های لبنان بر مبنای طایفه‌ها و ادیان مختلف این کشور بدین ترتیب منتشر شد. مسلمانان (اهل سنت ۴ وزیر، شیعه ۴ وزیر و دروزیان یک وزیر) اهل سنت، وزارت کشور (طلال اللاذقی)، وزارت ارتباطات (طلال حواط)، وزارت آموزش، ورزش و جوانان (ریاضه طارق مجذوب) و وزارت کار (دمیانوس قطار) شیعه، وزارت دارایی (غازی وزنی)، وزارت کشاورزی (علی عبدالله)، وزارت بهداشت (علی حیدر) و وزارت صنعت و تجارت (عبدالحلیم فضل الله) دروزی، وزارت امور اجتماعی، مهاجران و پناهندگان (رمزی مشرفیه) مسیحیان (مارونی‌ها ۴ وزیر، ارتدوکس‌ها ۲ وزیر، ارمنی‌ها ۲ وزیر و کاتولیک‌ها یک وزیر) مارونی‌ها، وزارت خارجه (ناصیف حتی)، وزارت دادگستری (ماری کلود نجم)، وزارت خدمات عمومی (لمیا یمین الدویهی) و وزارت اقتصاد و گردشگری (شادی مسعد) ارتدوکس‌ها، وزارت دفاع و معاون نخست وزیر (میشل منسا)، وزارت نیرو و انرژی (ریمون غجر) ارمنی‌ها، وزارت اطلاع رسانی و فرهنگ (مارتینه اوهانیان) و تربیت و آموزش عالی (امل حداد) کاتولیک‌ها، وزارت محیط زیست و توسعه اداری (منال مسلم) نخست وزیر منتخب لبنان این اسامی را از میان فهرست‌هایی که رهبران مذهبی و سیاسی، احزاب و فراکسیون‌های مجلس ارایه کرده‌اند انتخاب نموده است. پیش بینی می‌شود، حسان دیاب قرار است ظرف روز‌های آینده اعضای هیات دولت فن سالار (تکنوکرات) خود را برای گرفتن امضای رییس جمهوری و رای اعتماد به ریاست جمهوری و مجلس ملی معرفی کند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشرسانه‌های لبنانی اعلام کردند: چهار زن در میان اعضای هیئت دولت جدید حضور دارند و ۹ وزیر به مسلمانان و ۹ وزیر به مسیحیان اختصاص یافته است. در همین حال تعدادی از معترضان لبنانی یکی از شعبه‌های دادگستری، مرکز شماره گذاری خودرو‌های دولتی و مرکز تجاری بندر جونیه در شمال بیروت را با تجمع اعتراضی به تعطیل کشاندند. رسانه‌های لبنانی اعلام کردند: ۲ شرکت مخابراتی و اینترنتی آلفا و ام تی سی در شهر جبیل و شرکت برق امیون در شمال لبنان نیز بسته شدند. ساختمان گمرک المیناء در طرابلس در شمال لبنان هم تعطیل شد. نیرو‌های امنیتی و نظامی لبنان برای باز کردن راه‌های وارد عمل شده و با اخلالگران نظم و مسدود کنندگان مسیر‌ها درگیر شدند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش روز پنجشنبه شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (سوکار)، کارهای حفاری اکتشافی در این میدان انرژی از سوی شرکت حفاری «کاسپین» «Caspian Drilling Company» وابسته به سوکار اجرا می‌شود. بنا به این گزارش، قبل از آغاز حفاری اکتشافی در میدان انرژی «شفق – آسمان»، اکتشافات زمین شناسی شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان در همکاری با بریتیش پترولیوم اجرا شده است. «رونق عبدالله اف» رییس شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان (سوکار) گفت: عمده کارهای خدماتی از جمله نصب سکوهای انرژی و امور حفاری از سوی شرکت‌های خدماتی جمهوری آذربایجان اجرا خواهد شد. «گاری جئونس مسوول دفتر نمایندگی بریتیش پترولیوم در جمهوری آذربایجان گفت که «شفق - آسمان» از ظرفیت‌های انرژی بزرگی برخوردار است و در صورت موفقیت آمیز بودن حفاری اکتشافی، ذخایر قابل توجه گاز طبیعی در این میدان انرژی کشف می‌شود. میدان انرژی «شفق –آسمان» در ۱۲۵ کیلومتری جنوب –شرق باکو در دریای خزر و در ۶۰ کیلومتری بزرگترین میدان گازی «شاهدنیز» واقع و شامل ۱۱۰۰ کیلومتر مربع مساحت و عمق آب دریا در این میدان ۶۵۰ الی ۸۰۰ متر است.
مهرمهر1 روز قبل
وی با تاکید بر ضرورت حمایت دولت از تولید کنندگان داخلی، تصریح کرد: با توجه به قیمت گران برندهای خارجی محصولات آرایشی و بهداشتی، تولیدات داخلی می‌تواند جایگزین محصولات خارجی شود. این متخصص پوست، با اشاره به وجود محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق در کشور، گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی، باید در شرایط خاصی نگهداری شوند. لذا، معلوم نیست که محصولات قاچاق چگونه و در چه شرایطی وارد می‌شود. وی افزود: بعضی از مصرف کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی، فریب تبلیغات اینترنتی را می‌خورند و می‌خواهند این محصولات را ارزان‌تر بخرند. جوادی، نسبت به عوارض جبران ناپذیر مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی هشدار داد و افزود: ایجاد حساسیت‌های پوستی ناشی از مصرف این محصولات، بعضا با خطرات جانی همراه است.

تشییع و تدفین آیت‌الله میبدی در گرگان+تصاویر

10+
تسنیمتسنیم1 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری ایرنا: رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: فردی که به وسیله اسلحه کمری در سنندج مرتکب قتل شده بود حین خروج از کشور در فرودگاه امام‌ (ره) تهران دستگیر شد. وی با بیان اینکه قبل از رسیدن ماموران و عوامل امدادی فرد مقتول جان خود را از دست داد، اضافه کرد: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی تحقیقات در مورد قتل و دستگیری قاتل آغاز شد. سرهنگ فاتحی با اشاره به اینکه در تحقیقات مشخص شد قاتل مردی ۲۴ ساله و داماد مقتول بوده که بر اثر اختلافات خانوادگی برادر زن خود را به قتل رسانده است، افزود: قاتل بلافاصله متواری شده و خود را به فرودگاه امام (ره) رسانده بود و قصد خروج از کشور را داشت که توسط ماموران دستگیر شد. رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه قاتل کمتر از ۱۰ ساعت دستگیر شد، اضافه کرد: این سرعت عمل نشان داد که اجازه نمی‌دهیم هر کسی با اسلحه گرم به جان و مال مردم تعرض کند. وی با بیان اینکه قاتل به جرم خود اعتراف کرده و همراه پرونده تحویل مقامات قضایی شده است، گفت: دستگیری این فرد که با سلاح گرم مرتکب قتل شده بود می‌تواند برای جامعه امید بخش باشد و احساس امنیت آنها را افزایش دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی ادامه داد: ایران همیشه خواستار صلح در منطقه بوده است زیرا دنیا در صلح و آرامش می‌تواند به رشد و بالندگی دست پیدا کند. وی با قدردانی از دولت فیلیپین به خاطر رأی منفی به قطعنامه حقوق بشری علیه ایران افزود: این واقع بینی و استقلال ستودنی است و ما با قاطعیت مداخله آمریکا را در دنیا محکوم می‌کنیم. وی به زمینه‌های اقتصادی گوناگون برای همکاری دو کشور از جمله در حوزه تولید دارو، فعالیت‌های پتروشیمی، فولاد و گردشگری اشاره کرد و افزود: بسیاری از این شرکتها در مجموعه اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال هستند و می‌توانند با فیلیپین همکاری کنند. وی با اشاره به اشتغال هزار فیلیپینی در ایران گفت: فیلیپینی‌های مقیم ایران رفتارهای ایرانیان را توأم با احترام می‌دانند و از زندگی در اینجا بسیار خرسند هستند، من نیز از طرف دولت فیلیپین از شما بسیار سپاسگزارم. وی آمادگی کشورش را برای امضای یادداشت تفاهم همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد و گفت هماهنگی‌های لازم را با وزارت کار و اشتغال فیلیپین انجام خواهم داد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیین اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی (ع) صبح امروز با حضور وزیر ارشاد، آیت‌الله مظاهری، استاندار و امام‌جمعه اصفهان، مسؤولان، پژوهشگران و اقشار مردم در سالن اهل‌بیت اصفهان برگزار شد. سید حسین رضازاده رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی (ع) در ابتدای آیین اختتامیه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی (ع) اظهار داشت: جلسه امروز حاصل یک مجموعه فعالیت‌های عاشقانه در طی یک سال بوده و با هدف مقابله با جنگ نرمی است که با این مکتب آغاز شده و می‌خواهد فاصله بیندازد بین جامعه علمی ما و آثار ارزشمندی همچون نهج‌البلاغه. دبیر علمی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی (ع) تصریح کرد: قرآن کریم، روایات و شواهد تاریخی از دلایل مرجعیت علمی حضرت علی (ع) است که در قرآن کریم در آیه ۴۲ سوره رعد نیز به مرجعیت علمی امام علی (ع) اشاره شده است. در ادامه مراسم پیام آیت‌الله‌ جوادی آملی از مراجع شیعه قرائت شد، در این پیام آمده بود: «از علی (ع) بزرگ‌تر در عالم کسی نیست، غیر از وجود مبارک پیامبر (ص) کسی نمی‌تواند افضل علی (ع) باشد … امیدواریم اعضای این کنگره حامل مقام و منزلت حضرت علی (ع) باشند … طبق بیان نورانی حضرت رسول (ص)، حضرت علی (ع) با حق است و حق مداری حضرت به گونه‌ای است که ضمیر یدور به حق باز می‌گردد». همچنین مراسم اهدا نشان ولایت و هدایا به خادمین حضرت علی (ع) در قید حیات از جمله آیات عظام مکارم شیرازی، جوادی آملی، سید جمال‌الدین دین‌پرور، مرعشی نجفی، احمد بهشتی، سید صادق موسوی و محمد مجتهدی صورت گرفت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در پیامی به همایش بزرگداشت سومین سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی که با حضور مسئولان کشوری و شخصیت‌های سیاسی در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به مقام قرآنی و فقهی آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان داشت: برای رسیدن به محتوای جهانی قرآن کریم یک پژوهش محققانه خستگی‌ناپذیر لازم است و یک کوشش و تلاش همه جانبه. وی در ادامه ابراز داشت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی سالیان متمادی فقه را در مشهد و محضر اساتید نام‌آوری مثل امام (رضوان الله علیه) فرا گرفت. متن کامل پیام آیت الله جوادی آملی به شرح زیر است: أعوذ بالله من الشیطان الرجیمبسم الله الرحمن الرحیم «الحمد لله رب العالمین‏ و صلی الله علی ‏جمیع الأنبیاء و المرسلین ‏و الأئمة الهداة المهدیین سیما خاتم الأنبیاء و خاتم الأوصیاء علیهما آلاف التحیة و الثناء بهم نتولی ‏و من أعدائهم‏ نتبرأ إلی الله». مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی سالیان متمادی فقه را در مشهد و محضر اساتید نام‌آوری مثل امام (رضوان الله علیه) فرا گرفت. «غفر الله لنا و لکم و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته» [۱].
مهرمهر1 روز قبل
وی ادامه داد: ایران همیشه خواستار صلح در منطقه بوده است زیرا دنیا در صلح و آرامش می‌تواند به رشد و بالندگی دست پیدا کند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امروز شهید سردار سلیمانی نه تنها، نماد فرمانده شجاع در منطقه بلکه مایه افتخار همه آزادگان در جهان است. وی با قدردانی از دولت فیلیپین به خاطر رأی منفی به قطعنامه حقوق بشری علیه ایران افزود: این واقع بینی و استقلال ستودنی است و ما با قاطعیت مداخله آمریکا را در دنیا محکوم می‌کنیم. شریعتمداری همچنین تاکید کرد: با امضای یادداشت تفاهم زمینه استفاده و هدایت نیروی کار رسمی فراهم می‌شود. وی آمادگی کشورش را برای امضای یادداشت تفاهم همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد و گفت هماهنگی‌های لازم را با وزارت کار و اشتغال فیلیپین انجام خواهم داد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج‌ - رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان گفت: فردی که به وسیله اسلحه کمری در سنندج مرتکب قتل شده بود حین خروج از کشور در فرودگاه امام‌ (ره) تهران دستگیر شد. وی با بیان اینکه قبل از رسیدن ماموران و عوامل امدادی فرد مقتول جان خود را از دست داد، اضافه کرد: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی تحقیقات در مورد قتل و دستگیری قاتل آغاز شد. رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی کردستان با بیان اینکه قاتل کمتر از ۱۰ ساعت دستگیر شد، اضافه کرد: این سرعت عمل نشان داد که اجازه نمی‌دهیم هر کسی با اسلحه گرم به جان و مال مردم تعرض کند. وی با بیان اینکه قاتل به جرم خود اعتراف کرده و همراه پرونده تحویل مقامات قضایی شده است، گفت: دستگیری این فرد که با سلاح گرم مرتکب قتل شده بود می‌تواند برای جامعه امید بخش باشد و احساس امنیت آنها را افزایش دهد. برچسب‌هاکردستان سلاح گرم سنندج پلیس قتل انتظامی دستگیری عامل تیراندازی
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گلستان پیکر عالم ربانی آیت‌الله محمدرضا طاهایی میبدی صبح امروز در گرگان تشییع و به خاک سپرده شد. مراسم تشییع پیکر آیت‌الله محمدرضا طاهایی میبدی، عالم و عارف وارسته و مدیر حوزه علمیه رضویه گرگان صبح امروز پنجشنبه ۲۶ دی با حضور گسترده مردم از میدان شهرداری گرگان به سمت امام زاده عبدالله برگزار شد. مراسم بزرگداشت این عالم ربانی عصر امروز از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در مسجد جامع گرگان برگزار خواهد شد. مرحوم آیت الله میبدی روز دوشنبه در سن ۹۹ سالگی پس از یک دوره بیماری و کهولت سن دار فانی را وداع گفت. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، پیکر آیت‌الله محمدرضا میبدی پیش از ظهر امروز با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان، علما و روحانیون، فرماندهان نظامی و انتظامی و غیره در گرگان تشییع شد. پیکر این عالم برجسته پس از تشییع بر روی شانه‌های مردم قدرشناس و ولایتمدار گرگان از میدان شهرداری در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) گرگان به خاک سپرده شده است. آیت‌الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان نیز بر پیکر پاک آیت‌الله میبدی اقامه نماز کرد. آیت‌الله طاهایی میبدی متولد سال ۱۲۹۹هجری شمسی در میبد یزد است. ایشان از محضر علمای بزرگ قم و نجف اشرف بهره‌مند شد و ۷۳ سال پیش به گرگان آمد و در مسجد جامع این شهر به اقامه نماز جماعت و ترویج احکام اسلام پرداخت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پیکر عالم بزرگوار، آیت الله محمدرضا طاهایی میبدی از علمای شاخص استان گلستان صبح پنجشنبه در گرگان تشییع شد. پیکر این روحانی فقید، از میدان وحدت (شهرداری) تا امامزاده عبدالله (ع) بر روی دستان مردم تشییع شد. نماز میت مرحوم میبدی به امامت آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان اقامه شد. گفتنی است که آیت الله میبدی، مدیر حوزه علمیه رضویه گرگان و از علمای شاخص استان گلستان ظهر دوشنبه در سن ۹۹ سالگی پس از یک دوره بیماری و کهولت سن دار فانی را وداع گفت. مرحوم آیت الله میبدی در سال ۱۲۹۹ هجری شمسی در میبد یزد به دنیا آمد.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری فرانسه در جریان دیدار با پادشاه اردن در کاخ الیزه به بررسی روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت. رئیس جمهوری فرانسه و پادشاه اردن همچنین به بررسی روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداختند. دو طرف همچنین بر لزوم دستیابی به راهکار سیاسی برای بحران سوریه، حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور و بازگشت امن و داوطلبانه آوارگان سوری تاکید کردند. پادشاه اردن در جریان این دیدار بر ضرورت حفاظت از امنیت و ثبات عراق، حمایت از ملت این کشور، افزایش تلاش‌های برای مهار تنش‌ها و ممانعت از هر گونه تهدید امنیتی منطقه تاکید کردند. عبدالله دوم از رئیس جمهوری فرانسه به خاطر حمایت پاریس از اردن در تعدادی از برنامه‌های رشد و توسعه‌ای تشکر و قدردانی کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به نوشته‌ی این روزنامه‌ها، چهار زن در میان اعضای هیات دولت جدید حضور دارند و ۹ وزیر به مسلمانان و ۹ وزیر به مسیحیان اختصاص یافته است. توزیع وزارت خانه‌ها بر مبنای طایفه‌ها و پیروان ادیان مختلف لبنان و نام وزیران آنان به شرح زیر است: الف – مسلمانان (اهل سنت چهار وزیر، شیعه ۴ وزیر و دروزیان یک وزیر) ا- اهل سنت: وزارت کشور (طلال اللاذقی)، وزارت ارتباطات (طلال حواط)، وزارت آموزش، ورزش و جوانان (ریاضه طارق مجذوب) و وزارت کار (دمیانوس قطار) ۲- شیعه: وزارت دارایی (غازی وزنی)، وزارت کشاورزی (علی عبدالله)، وزارت بهداشت (علی حیدر) و وزارت صنعت و تجارت (عبدالحلیم فضل الله) ۳- دروزی: وزارت امور اجتماعی، مهاجران و پناهندگان (رمزی مشرفیه) ب – مسیحیان: (مارونی‌ها چهار وزیر، ارتدوکس‌ها ۲ وزیر، ارمنی‌ها ۲ وزیر و کاتولیک‌ها یک وزیر) ۱- مارونی‌ها: وزارت خارجه (ناصیف حتی)، وزارت دادگستری (ماری کلود نجم)، وزارت خدمات عمومی (لمیا یمین الدویهی) و وزارت اقتصاد و گردشگری (شادی مسعد) ۲- ارتدوکس‌ها: وزارت دفاع و معاون نخست وزیر (میشل منسا)، وزارت نیرو و انرژی (ریمون غجر) ۳- ارمنی‌ها: وزارت اطلاع رسانی و فرهنگ (مارتینه اوهانیان) و تربیت و آموزش عالی (امل حداد) ۴- کاتولیک‌ها: وزارت محیط زیست و توسعه اداری (منال مسلم) نخست وزیر منتخب لبنان این اسامی را از میان فهرست هایی که رهبران مذهبی و سیاسی، احزاب و فراکسیون‌های مجلس ارایه کرده‌اند انتخاب نموده است. حسان دیاب قرار است ظرف روزهای آینده اعضای هیات دولت خود را برای گرفتن امضای رییس جمهوری و رای اعتماد به ریاست جمهوری و مجلس ملی معرفی کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، یادوراه شهید علی تاجیک تنها شهید کارمند شهرداری ورامین با حضور حسین دهقان شهردار، محمد حسن فرجی رئیس شورای اسلامی شهر، مهدی امینی جانشین فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شهرستان ورامین و سایر اعضای شورا و مسئولین شهری ورامین برگزار شد. بر اساس این گزارش در ابتدای این مراسم مداح اهل بیت محمد شهریاری به ذکر مصیبت و زیارت عاشورای حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام پرداخت، همچنین یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی و هم رزمانش و شهید علی تاجیک تنها شهید کارمند شهرداری ورامین را گرامی داشتند. در ادامه این یادواره حسن فرجی رئیس شورای اسلامی شهر ورامین، ضمن یاد و خاطره شهدای ۸ سال دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهید مقاومت اسلامی سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهید علی تاجیک گفت: شهدا ستارگانی هستند آنجا که انسان راه را گم می‌کند راه را پیدا کنید. پیدا کردن حق از باطل در ترک محرمات و انجام واجبات است و تنها از این راه می‌توان حق را از باطل تشخیص داد. گفتنی است که در پایان مراسم از خانواده شهید علی تاجیک و مرحوم موسی مدبری آزاد از کارمندان شهرداری ورامین که به تازگی به رحمت ایزدی پیوسته‌اند، تقدیر و تشکر به عمل آمد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
این روزها در کابل و در کل افغانستان علاوه بر انفجارهای متعدد طالبان و داعش و نیروهای کوهستانی آن‌ها، سرما نیز پی در پی از مردم تلفات می‌گیرد. محمد حسین جعفریان/این روزها در کابل و در کل افغانستان علاوه بر انفجارهای متعدد طالبان و داعش و نیروهای کوهستانی آن‌ها، سرما نیز پی در پی از مردم تلفات می‌گیرد. آنچه اکنون مهم است رأی نهایی کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخابات است. نظر به نزدیک بودن آرا و پیروزی بسیار شکننده آقای غنی، حتی جابه‌جایی چند هزار رأی می‌تواند کل نتایج را تغییر داده و انتخابات را به دور دوم ببرد. بی‌شک این انتخابات پیامدهای بی‌سابقه و غیرقابل پیش‌بینی را با خود خواهد داشت.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری اردن (پترا)، در این دیدار که روز گذشته (چهارشنبه) در کاخ الیزه پاریس برگزار شد، دو طرف روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه و جهان را مورد بررسی قرار دادند. تلاش برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها در منطقه و گفت و گو درخصوص بحران‌های فلسطین، سوریه و عراق مهم‌ترین موضوعات مورد بحث میان رهبران فرانسه و اردن بود. شاه اردن و رییس جمهوری فرانسه در این دیدار ضمن تاکید بر دستیابی به راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه خواستار حفظ یکپارچگی این کشور و تضمین بازگشت داوطلبانه آوارگان سوری به کشورشان شدند. عبدالله دوم همچنین بر ضرورت حفظ امنیت و ثبات عراق و افزایش تلاش‌ها برای عبور این کشور از بحران پیش آمده تاکید کرد. وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسئله فلسطین نیز گفت: بدون تحقق صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها، صلح دائمی و همیشگی در خاورمیانه محقق نخواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه و «عبدالله دوم» پادشاه اردن، روز گذشته طی دیداری که در کاخ الیزه انجام دادند، به بررسی روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداختند. طرفین در این دیدار بر ضرورت انجام تلاش‌های لازم برای جلوگیری از هرگونه تشدید تنش در منطقه تأکید کردند. ماکرون و عبدالله دوم درباره مسئله منازعه فلسطینی- اسرائیلی نیز سخن گفتند و این دو رهبر خواستار ضرورت پایان دادن به این درگیری از طریق راهکار تشکیل دو کشور، به‌گونه‌ای که تشکیل کشور مستقل فلسطین را در مرزهای سال ۱۹۶۷ تضمین کند، شدند. پادشاه اردن و رئیس‌جمهوری فرانسه همچنین بر ضرورت دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران سوریه، که وحدت اراضی و یکپارچگی ملت آن را حفظ و بازگشت داوطلبانه و ایمن آوارگان را تضمین کند، تأکید کردند. پادشاه اردن همچنین بر ضرورت حفظ امنیت و ثبات عراق و حمایت از تمامی طیف‌های عراقی و همچنین افزایش تلاش‌های برای فائق آمدن به تنش‌ها و دور نگه‌داشتن منطقه از هرگونه تهدید علیه امنیتش تأکید کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی اردن (بترا)، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهوری فرانسه و «عبدالله دوم» پادشاه اردن، روز گذشته طی دیداری که در کاخ الیزه انجام دادند، به بررسی روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداختند. طرفین در این دیدار بر ضرورت انجام تلاش‌های لازم برای جلوگیری از هرگونه تشدید تنش در منطقه تأکید کردند. پادشاه اردن و رئیس‌جمهوری فرانسه همچنین بر ضرورت دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای بحران سوریه، که وحدت اراضی و یکپارچگی ملت آن را حفظ و بازگشت داوطلبانه و ایمن آوارگان را تضمین کند، تأکید کردند. پادشاه اردن همچنین بر ضرورت حفظ امنیت و ثبات عراق و حمایت از تمامی طیف‌های عراقی و همچنین افزایش تلاش‌های برای فائق آمدن به تنش‌ها و دور نگه‌داشتن منطقه از هرگونه تهدید علیه امنیتش تأکید کرد. انتهای پیام/
فارسفارس2 روز قبل
وزیر امور خارجه ترکیه با انتقاد از مواضع ژنرال حفتر و حامیان اماراتی و مصری او، از کارشکنی‌ها برای دست‌یابی به آتش‌بس در لیبی انتقاد کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مولود چاووش‌ اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه می‌گوید کشورش به دنبال آتش بس در لیبی است ولی ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی حاضر به امضای توافق آتش‌بس نیست. وزیر خارجه ترکیه گفت اگر اماراتی‌ها در نشست گفت‌وگوهای آتش‌بس لیبی شرکت کند، قطر هم باید شرکت کند. تهدید ژنرال حفتر از سوی ترکیهبه گزارش شبکه الجزیره، چاووش‌اوغلو نیروهای ژنرال حفتر و حامیان منطقه‌ای آن‌ها را تهدید به پاسخ کرد و گفت که اگر نیروهای ترکیه در لیبی مورد هجوم قرار بگیرند، آنکارا پاسخ خواهد داد. دولت ترکیه هفته گذشته بعد از دریافت درخواست کمک نظامی رسمی از سوی دولت وفاق لیبی، اعلام کرد که نیروهای خود را به این کشور خواهد فرستاد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
او همچنین تاکید کرد که بدون ایجاد صلح میان فلسطین و اسرائیل هیچ ثباتی در منطقه محقق نخواهد شد. تلاش ژاپن برای کاهش تنش میان ایران و آمریکاهمچنین وزیر دفاع ژاپن گفت: توکیو برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا به تلاش‌های دیپلماتیک منسجم خود ادامه خواهد داد. تارو کانو همچنین گفت که در رایزنی‌هایش با وزیر دفاع آمریکا درباره تصمیم ژاپن برای اعزام نیرو به منطقه صحبت کرده است. وزیر امورخارجه عراق گفت که سفر وزیر امورخارجه قطر دیداری مهم و راهبردی در تقویت و گسترش روابط میان دو کشور است. وزیر امورخارجه قطر هم گفت که منطقه درحال گذر از مرحله بسیار پر تنش است و همه کشورها باید به سمت آرامش حرکت کنند.

به انتهای لیست رسیدید