عبدالکریم گراوند

عبدالکریم گراوند

ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر گفت: تامین قرص ید یکی از ضرورت‌های استان است و باید بودجه موردنیاز برای تامین قرص ید با همکاری سازمان پدافند غیرعامل در بودجه کشور لحاظ شود. به گزارش ایسنا، گراوند با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل باید برای تامین و تقویت تجهیزات موردنیاز رزمایش، حمایت مالی لازم انجام دهد، افزود: تجهیزاتی که از سوی سازمان پدافند غیرعامل استان برای برگزاری رزمایش پرتوی وارد استان شد باید در اختیار استان بوشهر قرار می‌گرفت و انتظار داریم سازمان پدافند غیرعامل این موضوع را محقق کند. گراوند بیان کرد: کارگروه‌های ۹ گانه باید نقاط ضعف و قوت خود را مورد بررسی قرار دهند ضمن اینکه شورای پدافند غیرعامل استان ارزیابی مجددی هم از این رزمایش انجام دهد. استاندار بوشهر تاکید کرد: به منظور آمادگی بیشتر استان برای برگزاری رزمایش پرتوی در آینده، رزمایش‌های موضوعی با هماهنگی شورای پدافند غیرعامل برنامه‌ریزی شود. وی اظهار کرد: تامین قرص ید یکی از ضرورت‌های استان بوشهر است و باید بودجه مورد نیاز برای تامین قرص ید با همکاری سازمان پدافند غیرعامل در بودجه کشور لحاظ شود.
مهرمهر3 روز قبل
وی با اشاره به ارزیابی صورت گرفته از عملکرد کارگروه‌های ۹ گانه پدافند غیرعامل گفت: در برگزاری هر مانوری نقاط ضعف و قوت وجود دارد و باید نقاط ضعف را برطرق و نقاط قوت را تقویت کنیم. گراوند با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل باید برای تامین و تقویت تجهیزات مورد نیاز رزمایش، حمایت مالی لازم انجام دهد، افزود: تجهیزاتی که از سوی سازمان پدافند غیرعامل استان برای برگزاری رزمایش پرتوی وارد استان شد باید در اختیار استان قرار می‌گرفت و انتظار داریم سازمان پدافند غیرعامل این موضوع را محقق کند. گراوند بیان کرد: کارگروه‌های ۹ گانه باید نقاط ضعف و قوت خود را مورد بررسی قرار دهند ضمن اینکه شورای پدافند غیرعامل استان ارزیابی مجددی هم از این رزمایش انجام دهد. استاندار بوشهر گفت: به منظور آمادگی بیشتر استان برای برگزاری رزمایش پرتوی در آینده، رزمایش‌های موضوعی با هماهنگی شورای پدافند غیرعامل برنامه ریزی شود. وی اظهار داشت: تامین قرص ید یکی از ضرورت‌های استان است و باید بودجه مورد نیاز برای تامین قرص ید با همکاری سازمان پدافند غیرعامل در بودجه کشور لحاظ شود.
فارسفارس4 روز قبل
بررسی میدانی خبرنگار فارس در بازار بوشهر حکایت از افزایش دو برابری قیمت گوجه طی روزهای اخیر دارد. در بازار بوشهر گوجه با قیمت ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رود و در برخی شهرستان‌های این استان قیمت فروش هر کیلو گوجه به ۱۲ هزار تومان نیز رسیده است. گوجه استان بوشهر به دیگر نقاط کشور نیز صادر می‌شود یکی از دلایل گرانی گوجه در بازارهای کشور عدم صادرات بوده است. وی با بیان اینکه طی روزهای آینده شاهد کاهش قیمت گوجه فرنگی خواهیم بود، ابراز کرد: پیش‌بینی می‌شود قیمت گوجه فرنگی در بازار استان بوشهر تا ۲۰ روز آینده در اوج برداشت محصول به شدت افت کند. افت دما و بارندگی اخیر در استان بوشهر در قیمت گوجه فرنگی اثرگذار بود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه با دستور وزیر کشور فرایند اجرای انتخابات آغاز شد اظهار داشت: در راستای دستور وزیر کشور و آغاز فرایند انتخابات ستاد انتخابات در استان‌ها شکل گرفت و این ستاد وظیفه راهبری انتخابات است و مسئول اجرای انتخابات نیز بر عهده فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه است. وی، با بیان اینکه کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات تشکیل شده است افزود: در ذیل ستاد انتخابات کمیته‌های مختلفی تشکیل شده که به برگزاری مطلوب و هر چه بهتر انتخابات کمک می‌کند. استاندار بوشهر با اشاره به کمیته‌های تخصصی تشکیل شده در ستاد انتخابات گفت: کمیته‌های ذیل ستاد انتخابات در حوزه امنیت برای برنامه‌ریزی در امنیت شعب اخذ رای و برپایی انتخاباتی مطلوب، کمیته اطلاع رسانی هم نقش مهمی در فرایند انتخابات ۲ اسفند دارد، و در این راستاکمیته‌‌های حقوقی، پشتیبانی برای برگزاری مطلوب و هرچه بهتر انتخابات تشکیل شده‌ که به برگزار کنندگان انتخابات کمک می‌کند. استاندار بوشهر بیان کرد: قطعا مجریان و ناظران وظیفه خودشان می‌دانند انتخاباتی قانونمند، سالم و پاکی برگزار کنند و در خواست می‌شود برای دفاع از آرمان‌های انقلاب و دستاوردهای نظام اسلامی ایران که جمهوری اسلامی است با حضور مردم همیشه در صحنه استان بوشهر در ۲ اسفند ماه شاهد انتخاباتی پرشور باشیم و این انتخابات با حضور حداکثری مردم آن فشار حداکثری دشمنان تنزل دهد. انتهای پیام/۱۹۰/ ت

افتتاح ستاد انتخابات استان بوشهر به روایت تصویر

4+
تسنیمتسنیم6 روز قبل
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر چهارشنبه در آیین افتتاح ستاد انتخابات استان بوشهر اظهار داشت: شاهد تلاش‌های بسیار خوبی از سوی هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات در سطح استان هستیم. وی تعامل و همکاری در برگزاری انتخابات را یک ضرورت دانست و اضافه کرد: در استان بوشهر شاهد فضای مطلوب همدلی و همکاری در برگزاری انتخابات مجلس هستیم و مجریان و ناظران با قانون‌مداری در حال فعالیت هستند. استاندار بوشهر بر لزوم رعایت قانون از سوی همه کاندیداها و پرهیز از تبلیغات زودهنگام تاکید کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین اهداف ستاد انتخابات استان بوشهر برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و پاک است. وی تبلیغات زودهنگام را تخلف دانست و با تاکید بر پیگیری تخلفات انتخاباتی بیان کرد: ستاد انتخابات، پلیس فتا و فرمانداری‌ها باید تخلفات در این عرصه را پیگیری کنند. وی با تقدیر از همدلی، تعامل و همکاری دست‌اندرکاران انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر گفت: با تلاش‌های صورت گرفته دوم اسفندماه امسال شاهد برگزاری یک انتخابات پرشور و باشکوه با همکاری همه مردم خواهیم بود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در آیین افتتاح ستاد انتخابات استان بوشهر باقدردانی از دست اندرکاران انتخابات در استان بوشهر اظهار داشت: از اعضای هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات استان بوشهر که با تعامل و همکاری فرایند انتخابات را دنبال می‌کنند قدردانی می‌شود. وی، برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و پاک را از اهداف ستاد انتخابات استان بوشهر دانست و تصریح کرد: از داوطلبان نمایندگی مجلس انتظار می‌رود در قدم نخست رعایت قانون را مورد توجه قرار دهند چراکه تبلیغات زود هنگام براساس قانون تخلف است. گراوندبا تاکید بر پیگیری تخلفات انتخاباتی گفت: ستاد انتخابات، پلیس فتا و فرمانداری‌ها باید تخلفات در این عرصه را پیگیری کنند. گراوند، فضای انتخاباتی استان بوشهر را مطلوب و در خور تقدیر و سپاسگذاری دانست و افزود: همدلی، تعامل و همکاری دست‌اندرکاران انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان قابل ستایش است که با ایجاد بسترهای مطلوب و فضای همدلی زمینه برپایی انتخاباتی سالم و قانونمند در استان بوشهر فراهم شده است. وی، عمل به قانون را برنامه اصلی ستاد انتخابات دانست و خاطر نشان کرد: با تعامل و همدلی که در استان بوشهر فراهم است انتظار می‌رود در ۲ اسفند انتخاباتی باشکوه و پرشوری با حضور حداکثری مردم برگزار شود.
مهرمهر1 هفته قبل
مهم‌ترین راهکار در تأمین آب شرب موردنیاز در استان بوشهر را می‌توان توسعه آب‌شیرین‌کن‌ها دانست؛ تأسیساتی که با نمک‌زدایی آب دریا و شیرین‌سازی آب می‌توانند آب شرب موردنیاز مردم را تأمین کنند. هرچند طرح‌هایی برای تأمین آب استان بوشهر از طریق آب‌شیرین‌کن‌ها اجرایی شده است ولی سهم کمی در میزان مصرف استان بوشهر دارد و می‌طلبد که چنین طرح‌هایی بیشتر و سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد. توسعه آب‌شیرین‌کن‌هامدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تأمین ۹۰ درصد آب استان بوشهر از استان‌های هم‌جوار اظهار داشت: در راستای تأمین آب پایدار در استان بوشهر تلاش گسترده‌ای صورت گرفته و طرح‌های مهمی مصوب شده است. قاسم تقی‌زاده خامسی یکی دیگر از مسائل مهم در استان بوشهر را تکمیل و توسعه سدها عنوان کرد و افزود: با تکمیل پنج سد در دست ساخت استان بوشهر، ۵۵۰ میلیون مترمکعب آب به ظرفیت تأمین آب استان بوشهر سالانه افزوده می‌شود. وی میزان هدر رفت آب در شبکه‌های آب‌رسانی استان بوشهر را بسیار بالا خواند و اضافه کرد: یکی از مشکلات اساسی در حوزه آب استان بوشهر هدر رفت ۴۰ درصدی آب است که مشکلاتی را در حوزه تأمین آب ایجاد کرده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند عصر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر یکی از سیاست‌های مدیریتی استان بوشهر را تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دانست و اظهار داشت: بر این اساس پروژه‌های زیادی در حوزه‌های گوناگون تکمیل شد و بر رضایت‌مندی مردم بسیار تاثیرگذار بود و نقش مهمی در توسعه استان داشته است. وی برداشتن گام‌های اساسی در بخش تامین آب پایدار استان بوشهر را از دیگر موفقیت‌های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: در گذشته تنها ۱۰ درصد آب مورد نیاز استان بوشهر از درون استان تامین می‌شد که اجرای آب‌شیرین‌کن‌ها به ظرفیت ۹۰ هزار مترمکعب در دستور کار قرار گرفته است. گراوند استان بوشهر را از جمله فقیرترین استان‌ها در بخش تامین تجهیزات در بخش آب آشامیدنی دانست و تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید با تخصیص و هزینه ۲۱ میلیارد تومان اعتبار توانستیم تجهیزات مدرن برای این حوزه خریداری کنیم. وی با بیان اینکه استان بوشهر فاقد یک ژنراتور برق اضطراری بود گفت: با تدبیر استان ژنراتوری به ظرفیت ۱٫۵ مگاوات برق تامین شد. استاندار بوشهر با تاکید بر تامین اعتبارات این پروژه از محل ردیف‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به علاقه مردم استان بوشهر به اجرای پروژه راه‌آهن انتظار می‌رود دولت از سایر ردیف‌ها برای تسریع اجرای این پروژه کمک کند چرا که که شتاب این پروژه می‌تواند امید بیشتری در بین مردم استان ایجاد کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر عنوان کرد: متاسفانه جاده بوشهر-دیر به دلیل ازدیاد تصادفات جاده مرگ لقب گرفته است، که انتظار داریم با نگاه مسئولین در ادامه کار تسریع صورت بگیرد. وی با اشاره به پروژه راه آهن بوشهر افزود: در بحث ریل و راه آهن این اتفاق بسیار بزرگی در کشور و نه تنها بوشهر است، و امروز درخواست داریم که به این پروژه کمک صورت بگیرد. شتاب بخشیدن به این پروژه امیدبخش بوده و بیشترین انتظار مردم‌ بوشهر در این خصوص است. این مسئول اضافه کرد: بحث دیگر نیز فاضلاب بوشهر است، ما ۶ پیمان‌کار در این زمینه داریم‌ و امسال در دهه فجر تمام تعهد دولت در حوزه فاضلاب بوشهر منهای جنوب شهر -در مرحله مطالعات- به اتمام‌ خواهد رسید. عبدالکریم گراوند با بیان اینکه متاسفانه یکی از جاده‌های ما به دلیل ازدیاد تصادفات لقب جاده مرگ گرفته است، افزود: در حال حاضر اعتبار ۸۰ میلیارد تومان از سفر گرفته شده، انتظار داریم پروژه جاده بوشهر-دیر شروع شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر پنج شنبه در آئین واگذاری ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی در بوشهرکه با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشوربرگزار شد، اظهار داشت: با توجه به سفر هئیت دولت به استان بوشهر در سال گذشته تاکنون از محل همین سفر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان بوشهر ابلاغ شده است. وی افزود: این میزان اعتبار، در کنار بودجه جذب شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. گراوند تصریح کرد: استان بوشهر علاوه بر احداث این واحدهای مسکونی، امسال با ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار یک‌هزار فقره جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر اهداءکرده است. وی بیان کرد: انتظار می‌رود بر اساس تفاهم نامه موجود زمینه احداث یک‌هزار واحد مسکونی دیگر ویژه مددجویان کمیته امداد استان بوشهر سال آینده عملیاتی شود. گراوند خاطر نشان کرد: دولت رسیدگی به امور محرومان را در اولویت فعالیت‌هایش قرار داده و سعی ما این بوده که همواره توجه خاصی به خانواده‌های محروم جامعه و به‌خصوص خانواده‌های کمیته امداد داشته باشیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی، با بیان اینکه استفاده از آب شبکه آبرسانی در ایجاد و توسعه فضای سبز شهرداری‌ها و ادارات استان بوشهر ممنوع است افزود: پساب فاضلاب تصفیه‌خانه بوشهرکه وضعیت نازیبا و آلودگی زیست محیطی ایجاد کرده باید در راستای توسعه فضای سبز و تامین آب صنایع و معادن از آن استفاده کرد. استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران در بهره جستن از پساب فاضلاب در اجرای طرح‌های مورد نظر خاطر نشان کرد: استفاده از محصولات و تجهیزات کاهنده مصرف آب در دستگاه‌های اجرایی، ادارات و مدارس و دیگر محافل عمومی ضروری است. گراوند با تاکید بر اجرایی شدن مصوبات نشست‌های تخصصی سازگار با کم‌آبی استان بوشهرتصریح کرد: سند سازگار با کم‌آبی در راستای پیشگیری از هدر رفت و صرفه‌جویی آب آشامیدنی تدوین شده است که مصوبات نشست‌های تخصصی سازگار با کم‌آبی استان بوشهر باید عملیاتی و اجرایی شود. وی، بیان کرد: اگر دستگاه اجرایی در ایجاد فضای سبز از آب شرب استفاده کند پس از تذکرات لازم در صورت تکرار این موضوع، شرکت آب و فاضلاب موظف به قطع شبکه آبرسانی آن است. استاندار بوشهر، استفاده از گونه‌های سازگار با کم آبی برای توسعه فضای سبز در شهرها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌‌ها نباید در ایجاد فضای سبز از شبکه آبرسانی استفاده کنند و بهره جستن از گونه‌های سازگار با کم‌آبی در توسعه فضای سبز شهرها و روستاها امری ضروری است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
استاندار بوشهر حفظ هویت ملی کشور را از مهمترین دستاوردهای این مرکز دانست و تصریح کرد: در استان بوشهردر عرصه مرکز اسناد و کتابخانه ملی موفقیت‌های خوبی کسب کرده است. وی با قدردانی از خدمات غلامحسین نظامی به انتصاب خانم صداقت به عنوان مدیر جدید مرکز اسناد استان بوشهر پرداخت و گفت: از تمام مدیران انتظار می‌رود همکاری لازم را با مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر داشته باشند. رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نیز در این آیین با تقدیر از مسئولان استان بوشهر در راستای تسهیل‌گری در عرصه ماندگاری اسناد ملی اظهار داشت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی نقش مهمی در حفظ هویت ملی دارد. اشرف بروجردی با تاکید بر ایجاد بایگانی راکد اسناد افزود: بعد گذشت ۴۰ سال از عمر این نظام هنوز مرکزی به نام بایگانی راکد اسناد ایجاد نشده که لازم است به این مهم توجه شود. در این آئین، با معرفی نرگس صداقت به عنوان مدیرکل اسناد و کتابخانه‎ ملی استان بوشهر از خدمات غلامحسین نظامی قدردانی شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران جدید و قدیم مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیج نقش مهمی در نظام اسلامی بر عهده دارد و تکریم عزیزان بسیجی امری لازم و ضروری است. وی با اشاره به نقش و جایگاه مرکز اسناد و کتابخانه ملی یادآور شد: حفظ هویت ملی کشور از مهمترین دستاوردهای این مرکز است و در استان بوشهر با تلاش دکتر نظامی که شخصیتی علمی و صاحب‌نظر و مدیری توانمند بود، شاهد موفقیت‌های خوبی در این سازمان بودیم. استاندار بوشهر با اشاره به انتصاب خانم صداقت به عنوان مدیر جدید مرکز اسناد استان بوشهر گفت: بانوان در حوزه مدیریتی در استان عملکرد مطلوبی داشته‌اند و امیدوارم خانم صداقت نیز در این عرصه به توفیق لازم برسد. استاندار بوشهر یادآور شد: از تمام مدیران انتظار داریم همکاری لازم را با مرکز اسناد و کتابخانه ملی داشته باشند تا اسناد و مدارک به خوبی حفظ شود و به آیندگان انتقال یابد. در این آیین با تقدیر از زحمات غلامحسین نظامی مدیر سابق مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان بوشهر، نرگس صداقت به عنوان مدیر جدید این مرکز معرفی شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی، با تاکید بر کمک به اقتصاد و معیشت مرز نشینان اظهار داشت: دغدغه مرزبانی، دریابانی و همه رده‌های نظام این است که به اقتصاد و مرزنشینان و حل مشکلات آنها کمک کنند. استاندار بوشهر ارائه راهکارهای قانونی برای ایجاد یک فضای بهتری برای ساحل نشینان را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که مورد نظر است محصور کردن بنادر است چراکه اگر بنادر محصور و نواقص آنها برطرف شود امنیت آنان ارتقاء می‌یابد. گراوند با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول باید تسریع در خدمات رسانی به مردم فراهم کنند افزود: اکنون خدمات ویژه‌ای به ساحل نشینان از جمله تامین گازوئیل شناورها با نرخ ۸۰ درصدی انجام می‌شود و همه باید کمک کنند تا کالاهایی که وارد استان می‌شود نظارت شود. وی، تضمین سلامت و امنیت مردم در واردات را مورد تاکید قرار داد و افزود: در جلسه کارویژه مرز مصوب شد ضمن تسریع در ارائه خدمات به ساحل نشینان، نواقص بنادر شمال استان بوشهر برطرف شود. استاندار بوشهر با تاکید بر همکاری مشترک مسئولان و صاحبان لنج و فعالان تجاری در حل مشکلات بیان کرد: رفع دغدغه در تسریع کالاها و ساماندهی بنادر در اولویت قرار دارد تا امنیت مطلوبی برای صاحبان بار و بنادر فراهم شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی، موزه دفاع مقدس مقدس را در راستای نشر ارزش‌های دفاع مقدس امری مهم و ضروری دانست و بیان کرد: در این راستا موزه‌های دفاع مقدس به عنوان مجموعه‌های فرهنگی در استان‌ها ساخته و در حال افزایش است. رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از ساخت موزه دفاع مقدس استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: انتظار می‌رود زمین احداث موزه دفاع مقدس استان بوشهر با همکاری فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و استاندار بوشهر تا پایان آذرماه تامین شود. استاندار بوشهر هم با تاکید بر ساخت موزه دفاع مقدس در استان گفت: پیگیری‌های زیادی برای احداث موزه دفاع مقدس در استان بوشهر انجام شده همچنان این تلاش‌ها ادامه دارد. عبدالکریم گراوند یکی از عمده مشکلات ساخت موزه دفاع مقدس را کمبود زمین در شهر بوشهر دانست و افزود: در این زمینه پیگیری لازم با فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه انجام می‌شود تا تکلیف زمین موزه دفاع مقدس بوشهر مشخص شود. وی با اشاره به تامین اعتبار برای ساخت موزه دفاع مقدس استان بوشهر تصریح کرد: با تخصیص زمین برای ساخت موزه دفاع مقدس اعتبار لازم با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس برای احداث موزه دفاع مقدس اختصاص خواهیم داد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند صبح چهارشنبه در حاشیه دیدار با فرمانده مرزبانی ناجا با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیج در عرصه‌های مختلف منشا خیر و برکات بسیار زیادی بوده است. استاندار بوشهر با تقدیر از حضور فرمانده مرزبانی ناجا در بوشهر، خاطرنشان کرد: محصور کردن بنادر یکی از برنامه‌های اساسی است و محصور کردن بنادر و رفع نواقص آنها می‌تواند نقش مهمی در افزایش امنیت کار در بنادر داشته باشد. وی خواستار تلاش دستگاه‌های مربوطه برای توسعه زیرساخت‌ها در بنادر شد و اضافه کرد: ۸۰ درصد گازوئیل مصرفی با نرخ دولتی تامین می‌شود و همه باید کمک کنند تا کالاهایی که وارد استان می‌شود نظارت شود. گراوند با تاکید بر اینکه باید سلامت و امنیت مردم در واردات کالاها مد نظر قرار گرفته شود افزود: امروز تصمیمات خوبی گرفته شد و در رابطه با بنادر شمال استان تلاش می‌شود تا نواقص رفع شود. وی خواستار همکاری مشترک مسئولان و صاحبان لنج و فعالان تجاری شد و بیان کرد: ساماندهی بنادر و تسریع در تخلیه بار از لنج‌ها را به صورت ویژه در دستور کار داریم تا امنیت خاطری برای صاحبان بار و بنادر فراهم شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر صبح چهارشنبه در نشست با استاندار بوشهر با اشاره به ضرورت احداث موزه دفاع مقدس در استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر از استان‌های پیشتاز در هشت سال دفاع مقدس بوده و سابقه درخشانی در دفاع مقدس داشته است. وی با تاکید بر رفع مشکلات مربوط به ساخت موزه دفاع مقدس در استان بوشهر گفت: انتظار داریم مسئله مربوط به زمین احداث موزه دفاع مقدس در استان بوشهر با همکاری فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و استاندار بوشهر تا پایان آذرماه حل شود. وی با اشاره به زمین در نظر گرفته شده برای احداث موزه دفاع مقدس بیان کرد: در این زمینه پیگیری لازم با فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه انجام خواهیم داده تا تکلیف زمین موزه دفاع مقدس بوشهر مشخص شود. استاندار بوشهر از پیگیری ویژه برای تعیین تکلیف زمین احداث موزه دفاع مقدس در استان بوشهر خبر داد و افزود: اگز موضوع زمین حل شود اعتبار لازم را با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس برای احداث موزه دفاع مقدس اختصاص خواهیم داد. گراوند تاکید کرد: شهرداری بوشهر هم امور مربوط به زمین موزه دفاع مقدس را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند صبح چهارشنبه در نشست با مدیرکل امور استان‌ها و امور مجلس کانون‌های فرهنگی مساجد کشور اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی مساجد در استان بوشهر اقدامات بسیار خوبی را داشته‌اند که شایسته تقدیر است. وی بیان کرد: برنامه ریزی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی در کانون‌های فرهنگی مساجد یک راهکار مناسب برای رونق و جذابیت برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد است. گراوند با اشاره به جایگاه و اهمیت مساجد در کشور اظهار داشت: نگاه و توجه ما به مساجد یک نگاه و اعتقاد قلبی است و هر چه مساجد را تقویت و پر رونق کنیم آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد. وی اضافه کرد: مساجد یک ظرفیت مهم در عرصه فرهنگی و مذهبی است که باید از این ظرفیت نهایت بهره را ببریم، کانون‌های فرهنگی مساجد تلاش کنند که مساجد کانونی برای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سایر مسائل باشد. استاندار بوشهر با اشاره به تشکیل شورای نظارت و هماهنگی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور گفت: امیدواریم تشکیل این شورا در راستای ایجاد رونق و جذابیت مساجد و کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیوند نسل جوان با مساجد باشد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند صبح سه‌شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر اظهار داشت: پیگیری‌های لازم برای تامین سوخت قایق‌های صیادی و آژانس‌های تاکسی تلفنی صورت گرفته تا دغدغه‌های این قشر رفع شود. استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت فرمانداران در تامین نیاز سازمان صنعت در گشت‌های نظارتی و بازرسی بازار خاطرنشان کرد: کنترل قیمت محصولات تولیدی استان بوشهر باید در اولویت باشد. وی تصریح کرد: استان بوشهر به عنوان قطب تولید گوجه‌فرنگی کشور شناخته می‌شود و اگر قیمت محصول در برخی نقاط کشور افزایش یافته است، معقول نیست که در استان بوشهر نیز شاهد افزایش بی‌رویه قیمت این محصول باشیم. وی با اشاره به نقش مهم اطلاع‌رسانی در کنترل قیمت کالا و خدمات، بیان کرد: انتظار مردم این است که با تخلف اقتصادی و کسانی که قیمت‌ کالا و خدمات را افزایش می‌دهند بر اساس قانون برخورد و اطلاع رسانی شود. استاندار بوشهر خواستار استفاده از ذخایر مرغ برای تامین نیاز مردم با قیمت مصوب و جلوگیری از افزایش قیمت شد و گفت: دغدغه تامین سوخت تاکسی تلفنی‌ها، قایق‌های صیادی، وانت‌بارها و پیک‌ موتوری‌ها برطرف می‌شود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
گراوند با تاکید بر تامین نیاز سازمان صنعت در گشت‌های نظارتی و بازرسی بازار گفت: باید نیاز سازمان صنعت در استفاده از ظرفیت ادارات برای گشت‌های نظارتی و بازرسی قیمت بازار تامین شود. وی، یکی از ظرفیت‌های مهم کشاورزی استان بوشهر را تولید گوجه فرنگی خارج از فصل دانست و اظهار داشت: اگر قیمت گوجه فرنگی در دیگر استان‌ها قدری افزایش یابد ممکن است معقول باشد ولی در استان بوشهر که تولید کننده گوجه فرنگی خارج از فصل است افزایش قیمت گوجه‌فرنگی غیرمعقول است. استاندار بوشهر، کنترل قیمت محصولات تولیدی استان بوشهر را یک ضرورت دانست و با تاکید بر راه‌اندازی بازارچه‌های میوه و تره‌بار در مناطق مختلف بوشهر افزود: برای دسترسی بهتر مردم به میوه و تره‌بار با قیمت مناسب شهرداری بوشهر موظف است بازارچه‌های میوه و تره‌بار در نقاط مختلف بوشهر ایجاد کند. گراوند با تاکید بر راه‌اندازی بازارچه‌های میوه و تره‌بار در ۵ نقطه بوشهر بیان کرد: اطلاع‌رسانی نقش مهمی در کنترل قیمت کالا و خدمات دارد که خدمات صدا و سیما در این عرصه ستودنی است. گراوند تامین کالاهای اساسی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: برای تامین گوشت مرغ مردم با قیمت مصوب و جلوگیری از افزایش قیمت باید از ذخائر استفاده کرد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند عصر دوشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: مردم استان بوشهر با هوشمندی فتنه جدید را خاموش کردند و خیلی سریع صف خود را از اخلال‌گران در نظم و امنیت جدا کردند. وی با اشاره به حضور پرشور مردم استان بوشهر در راهپیمایی محکوم کردن اقدامات آشوبگران خاطرنشان کرد: همدلی مردم و مسئولان در استان بوشهر ستودنی است و این حضور مردم باعث اتحاد و همدلی در ارتقای وضعیت امنیت شد. وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر در راستای رونق تجارت در بندر بوشهر خاطرنشان کرد: اولین کشتی حامل کالاهای اساسی در اسکله بندر بوشهر پهلو می‌گیرد. گراوند از ایجاد زمینه تردد کشتی‌های پهن پیکر با تناژ ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر خبر داد و اضافه کرد: موانع تجار و بازرگانان در راستای فراهم شدن رونق بنادر استان بوشهر باید مرتفع شود. وی از راه‌اندازی کارخانه تولید جوجه یک‌روزه مرغ در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با این طرح روزانه ۲۰ میلیون قطعه جوجه یک روزه تولید می‌شود و زنجیره تولید گوشت مرغ در استان بوشهر تکمیل خواهد شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
گراوند با اشاره به برقراری امنیت پایدار در استان بوشهر تصریح کرد: هوشمندی مردم استان بوشهر در اغتشاشات اخیر قابل ستایش و قدردانی است که صف خود را از آشوبگران جدا کردند. گراوند بیان کرد: اتحاد و همدلی سبب شد استان بوشهر با کمترین حادثه از این مسیر عبور کند که از مردم و دستگاه‌های مسئول قدردانی می‌شود. وی، از رونق تجارت در بندر بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در راستای رونق بازرگانی و تجارت، با ایجاد زیرساخت‌های بندری روزهای آینده نخستین کشتی حامل کالاهای اساسی در اسکله بندر بوشهر پهلو می‌گیرد. استاندار بوشهر از تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ در استان خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده به‌زودی کارخانه تولید جوجه یک‌روزه مرغ در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود تا زنجیره این پروژه تکمیل شود. گراوند تصریح کرد: در اجرای طرح یاد شده، ۲۰ میلیون قطعه جوجه یک روزه تولیدکه ضمن تامین نیاز مرغداری‌های استان بوشهر، جوجه مورد نیاز مرغداری‌های دیگر استان‌ها هم تامین می‌شود.
مهرمهر2 هفته قبل
خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: به دنبال اصلاح قیمت بنزین در کشور، برخی اعتراض‌ها در سطح کشور انجام شد و تعدادی از مردم در خیابان‌ها تجمع کردند و در استان بوشهر نیز شاهد اعتراض‌هایی در این زمینه بودیم. در برخی از شهرهای استان نیز این اعتراضات ادامه داشت ولی در مجموع استان بوشهر خیلی زود به آرامش رسید و اغتشاش‌گران نیز فضا را برای ایجاد اخلال در نظم و امنیت استان تنگ دیدند. دستگیری تعداد از اغتشاشگران در استان بوشهرفرمانده انتظامی استان بوشهر نیز با اشاره به دستگیری تعدادی از اغتشاشگران در روزهای گذشته اظهار داشت: با همکاری نیروهای امنیتی تعدادی از عوامل اغتشاشگر را در همان لحظات اولیه دستگیر شدند. امنیت در زمان کوتاهی به استان بوشهر بازگشتفرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: صف مردم عزیز از صف معدود افرادی که به دنبال اخلال و بی نظمی هستند، جدا است و با درایت خود اجازه سوء استفاده به اغتشاشگران نخواهند داد. وی اضافه کرد: خوشبختانه با تدبیر و همت نیروهای انتظامی و امنیتی و بصیرت مردم ولایتمدار استان، در مدت زمان کوتاهی آرامش و امنیت به سطح شهرهای استان بازگشته است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند ظهر یکشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع رونق تولید اظهار داشت: در راستای رفع مشکلات و تامین نیازهای واحدهای صنعتی و تولیدی استان بوشهر تلاش ویژه‌ای داریم. وی با تاکید بر لزوم تلاش بانک‌ها برای تقویت تولید و کمک به رقع مشکلات موجود بیان کرد: در حوزه تولید باید با نگاه تسهیل‌گری حمایت‌های لازم انجام شود و دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در حوزه اقتصادی و رونق تولید عزمی جدی داشته باشند. وی با اشاره به پیشتاز بودن استان بوشهر در پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور خاطرنشان کرد: استان بوشهر عملکرد خوبی در این زمینه داشته است و از دیگر منابع نیز باید برای رفع موانع تولید استفاده شود. گراوند ادامه داد: هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در استان بوشهر فعال هستند که باید زمینه رونق این بخش فراهم شود و شاهد تحقق تعهدات شهرستان‌های استان بوشهر در عرصه رونق تولید و طرح‌های اقتصادی بر اساس برنامه زمان‌بندی باشیم. وی احیا و فعال‌سازی واحدهای تولیدی نیمه‌فعال و راکد و تکمیل واحدهای دارای ۶۰ درصد پیشرفت‌ فیزیکی به بالا را از اولویت‌های استان دانست و افزود: رونق تولید تنها راه مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع رونق تولید با تاکید برنقش مهم بانک‌ها در حل مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی اظهار داشت: سیستم بانکی بسیاری از مشکلات جامعه را می‌تواند برطرف کند. وی، با تاکید بر توجه نگاه‌ها به تسهیل‌گری و کمک بانک‌ها به حوزه اقتصاد و تولید افزود: تنها راه مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا، رونق تولید است چراکه اگر تولید، بازار، کسب و کار رونق یابد ضمن جلوگیری از رکود و ایجاد بازارهای فعال، موفقیت بزرگی در حوزه اقتصادی ایجاد می‌شود. استاندار بوشهر با اشاره به موج‌سواری دشمن از مشکلات اقتصادی جامعه بیان کرد: موج‌سواری دشمن در عرصه اقتصادی هر چند مشکلاتی در این عرصه وجود دارد ولی نمی‌تواند به اهداف خود دست یابد. وی، با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌‌های جامعه خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های جامعه باید در راستای کارآفرینی و تولیدی مورد توجه قرار بگیرد تا رونق تولید بیش از پیش محقق شود. گراوند با اشاره به اینکه عملکرد مدیران دستگاه‌ها بر مبنای فعالیت در حوزه اقتصادی ارزیابی می‌شود گفت: باید تعهدات شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر در عرصه رونق تولید و طرح‌های اقتصادی بر اساس برنامه زمان‌بندی محقق شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر گفت: نظام از حرف منطقی واهمه نداشته و همواره از اعتراض‎های منطقی مردم به ویژه نسبت به مشکلات اقتصادی استقبال می‌کند ولی اعتراض هر وقت منجر به تخریب اموال مردم شود، پذیرفتنی نیست. عبدالکریم گراوند در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر افزود: مردم ولایت‌مدار و دارالحماسه بوشهر حضوری خودجوش در راهپیمایی دفاع از آرمان‎های نظام داشتند که قدردان این بزرگواری و آگاهی آنها هستیم. مردم استان بوشهر در جریان ناآرامی‌های اخیر با تعهد و اعتقادی که داشتند در جدا کردن صف خود از اغتشاش‌گران پیشتازی کردند. گراوند در ارتباط با اصلاح ساختار بودجه گفت: رهبری نیز به این مهم تاکید دارند و اصلاح ساختار بودجه یک ضرورت است که باید به آن پرداخته شود. وی گفت: انتظار در حوزه اصلاح ساختار تمرکززدایی و تفویض اختیار به استان‌ها و مناطق است که تاکنون به خوبی محقق نشده‌ است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند شنبه‌شب در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر اظهار داشت: مردم استان بوشهر به خوبی صف خود را با اغتشاش‌گران جدا کردند و اخلال‌گری‌ها را محکوم کردند. وی با اشاره به اینکه مردم استان بوشهر همواره در تامین امنیت نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری داشته‌اند، اضافه کرد: مردم بوشهر با حماسه حضور خود برگ زرین دیگری در کارنامه استان بوشهر ثبت کردند. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه حضور به‌موقع مردم باعث ناکامی دشمنان شده است، تصریح کرد: دشمن برای ناپایداری امنیتی برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده بود که مردم با حضور خود آنها را ناکام گذاشتند. وی با اشاره به تلاش همه مسئولان برای رفع مشکلات مردم، اضافه کرد: حل مشکلات مردم و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها یک ضرورت است و همه مسئولان باید در این راستا برنامه‌ریزی و تلاش کنند. استاندار بوشهر بیان کرد: سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان بوشهر برکات بسیار زیادی داشته و دو هزار و ۵۳ میلیارد تومان پروژه تصویب شد که تاکنون ۵۱۳ میلیارد تومان آن ابلاغ شده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند شامگاه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر با قدردانی از حضور حماسی مردم بوشهر در محکوم کردن اغتشاش آشوبگران اظهار داشت: مردم همیشه در صحنه بوشهر که نقش مهم و تاثیرگذاری در امنیت پایدار استان دارند صف خود را از اغتشاش‎گران جدا کردند. وی با بیان اینکه باید قدردان مردم استان در دفاع از ارکان نظام باشیم افزود: مردم ولایت‌مدار و دارالحماسه بوشهر با حضور حماسی در راهپیمایی دفاع از آرمان‎های نظام، برگ زرین دیگری بر افتخارات خود افزودند. استاندار بوشهر با اشاره به اینکه دشمن برای ناپایداری امنیتی برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده بود گفت: با حضور به‌موقع مردم در صحنه این ترفند و دسیسه خصمانه دشمنان راه به جایی نمی‌برد. گراوند اتحاد و همدلی مردم و مسئولان استان بوشهر را مورد ستایش قرار داد و بیان کرد: با همدلی خوب بین مردم، مسئولان، دستگاه‎های انتظامی، قضایی و امنیتی این مقطع را پشت سر گذاشتیم و اکنون باید قدردان نعمت سلامت و امنیت جامعه باشیم. وی به اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: تاکنون ۵۱۳ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان بوشهر ابلاغ شده است که نقش مهمی در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دارد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 هفته قبل
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر، عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر در پیامی فرارسیدن بیست هفتمین دوره هفته کتاب را، به فرهنگ دوستان و کتابداران تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است: به نام خدادر حالی بیست و هفتمین دوره از هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را با شعار «حال خوش خواندن» آغاز می‌کنیم که جامعه ما بیش از گذشته به کتاب و ترویج فرهنگ کتاب خوانی نیازمند است. این هفته فرصت مغتنمی برای رونق و توسعه کتابخوانی و تقدیر از فعالان این عرصه، به ویژه کتابداران عزیز است. لذا ضمن پاسداشت ارزش‌های فرهنگی کتابخوانی و تشکر از تلاشگران عرصه کتاب و مطالعه، این مناسبت را به جامعه علمی، فرهنگی و ادبی استان تبریک می‌گویم. امید که با همت خیران و مسئولان امر زمینه لازم برای رونق مطالعه و کتابخوانی و در نهایت سعادت جامعه فراهم شود.

به انتهای لیست رسیدید