عبری

عبری

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
روزنامه عبری زبان معاریو نوشت که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ۲۰ بار خواهان دیدار با نتانیاهو شد اما او نپذیرفت. روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ۲۰ بار خواهان دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شد اما وی مخالفت کرد. معاریو جزئیات مصاحبه رادیو ارتش رژیم صهیونیستی با عباس را منتشر کرد. به نوشته این روزنامه، عباس از تصمیم آمریکا درباره قانونی خواندن شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری انتقاد کرد و گفت: طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای خاورمیانه از بین رفته است.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/مرکزی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مردم ما به جبهه عبری، عربی، آمریکایی نشان دادند که عظمت ملی این کشور در هم نخواهد شکست و ما امنیت ملی مان را با هیچ چیز معاوضه نخواهیم کرد. صبح امروز اقشار مختلف مردم اراک در راهپیمایی «تجدید میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور» شرکت کردند. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: مصرف بنزین در کشور بسیار زیاد است. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: مصرف بنزین در کشور بسیار زیاد است. هم مردم باید صرفه جویی کنند و هم خودرو سازان کیفیت کار خود را بالا ببرند و هم مسئولین با احداث راه آهن‌های سریع‌السیر استفاده از اتومبیلهای شخصی را کاهش دهند.
الفالف12 ساعت قبل
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: بنزین برای فتنه‌گران تنها یک بهانه بود، دشمنان می‌خواستند با بهانه تورم در کشور مشکل ایجاد کنند، آنها مردم بیگناه را به خاک و خون کشیدند و اموال عمومی مثل بانک‌، پمپ بنزین، مسجد، حتی قرآن و … را به آتش کشیدند. به‌گزارش فارس، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی پیش از ظهر امروز در جمع مردم شرکت کننده اراک در راهیپمایی مردمی با عنوان «میثاق با ولایت، حمایت از اقتدار و امنیت کشور» اراک اظهار کرد: استان مرکزی استان امام راحل، آیت‌الله اراکی، نخبگان و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید سرافراز و عزت‌آفرین است که اجازه سو استفاده به فتنه‌گران را نمی‌دهد. نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: دشمنان و فتنه‌گران خواستند به بهانه کوچکی مثل افزایش قیمت بنزین در کشور ناامنی ایجاد کنند، اما مردم متعصب، غیرتمند، با کرامت، اربعینی، حسینی و آزادخواه ایران با این فتنه‌گران همکاری نکردند. دری نجف‌آبادی بیان کرد: بنزین برای فتنه‌گران تنها یک بهانه بود، دشمنان می‌خواستند با بهانه تورم در کشور مشکل ایجاد کنند، آنها اموال عمومی مثل بانک‌، پمپ بنزین، مسجد، حتی قرآن و.. را به آتش کشیدند. نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: آنها اگر به افزایش قیمت بنزین معترض بودند باید در کمال آرامش و کسب اجازه در محلی تجمع می‌کردند و نارضایتی خود را اعلام می‌کردند نه این که آشوب برپا کنند، این کار فتنه‌گران علاج نبود بلکه ضد علاج بود.
الفالف1 روز قبل
سوره‌های برائت، احزاب، محمد (ص)، ممتحنه، منافقون، معارج، بینه، کافرون و مسد از جمله این سوره‌ها هستند. حوادث چند روز اخیر چند درس برای مردم ما و چند هشدار برای دشمن داشت که در زیر به آن اشاره می‌شود. ۷- آمریکا و رفقای اروپایی او باید بدانند در ایران یک نظام مردم سالارانه مستقر است. این نظام از یک مرکزیت هوشمند رهبری و هدایت می‌شود والحمدلله در چهار دهه گذشته با تأییدات الهی به جلو رفته است. مردم باید از طریق رسانه ملی در جریان این آزمون و فرصت تاریخی برای اصلاح ساختارهای اقتصادی قرار گیرند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
کار تا جایی بالا گرفت که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور مؤدب وقت آمریکا، رسما از سران فتنه نام برد و به آن‌ها دلگرمی داد. روی سخن ما در این وجیزه، ولی با مقامات کاخ سفید است که ادعای حمایت از مردم ایران را سر داده‌اند. مسئولین کاخ سفید ازجمله «مایک پمپئو»، «استیو منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا و «برایان هوک»، رئیس گروه اقدام علیه ایران، تفسیر حیرت‌آوری از تحریم‌ها دارند. ایران اسلامی، اعتبار و وجاهت خود را از اعتماد مردم وام گرفته و هیچ کنش و واکنش خارجی وجود ندارد مگر آنکه منافع و مضار آن مستقیما متوجه مردم می‌شود. منفعت کاخ سفید هیچ‌گاه در جانب‌داری از اعتراضات مسالمت‌آمیز نبوده، چراکه حاکمیت از این دست اعتراضات حمایت می‌کند و آمریکا نمی‌خواهد در این موضوع، هم‌راستای سیاست ایران باشد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «عمیر اورن» کارشناس نظامی صهیونیست در مطلبی نوشت دور اخیر تنش با غزه نشان داد که نزاع ما با چالش راکت‌ها همچنان ادامه دارد و پایان نیافته است. باید پرسید وی در عمل چه کاری انجام داد؟ یدیعوت آحرونوت: ما در متوقف کردن موشکها از غزه عاجزیم چگونه می‌توانیم با جنگ مشترک مقابله کنیم؟ یک رسانه رژیم صهیونیستی از دور اخیر درگیری در نوار غزه سخن گفت و بر ضرورت تشکیل کمیته تحقیق رسمی درباره ناتوانی رژیم اسرائیل درمتوقف کردن این موشک‌ها تاکید کرد. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت دولت باید به کمیته تحقیق رسمی درباره تصمیماتش و اینکه چگونه اسرائیلی‌ها در معرض شلیک موشک‌ها قرار گرفته‌اند و قادر نیستند روند عادی زندگی شان را حفظ کنند، پاسخ دهد. این رسانه افزود پس از ترور ابوالعطا، جنبش جهاد اسلامی توانست اسرائیل را به مدت سه روز مختل کند. این رسانه ادامه داد با وجودی که گروههای مسلح نتوانستند ارتش اسرائیل را شکست بدهند، ولی آنها باید احساس خوشبختی فراوان کنند، چراکه توانستند زندگی روزانه در اسرائیل را متوقف و مختلف کنند.
ایسناایسنا2 روز قبل
رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند یک فیلم سینمایی ساخت عربستان در افتتاحیه جشنواره سینمایی رژیم صهیونیستی در شهر قدس اشغالی به نمایش گذاشته خواهد شد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت i۲۴رژیم صهیونیستی، فیلم عربستانی «کاندیدای ایده‌آل» به کارگردانی «هیفاء المنصور» در افتتاحیه جشنواره سینمای زن که از ۱۶ تا ۱۹ دسامبر در شهر قدس اشغالی برپا خواهد بود، به نمایش گذاشته خواهد شد. بر اساس گزارش این سایت، در کنار فیلم عربستان، فیلم‌هایی ساخت رژیم صهیونیستی نیز به نمایش گذاشته خواهد شد. فیلم «کاندیدای ایده‌آل» که در عربستان فیلم‌برداری شده، درباره موانعی است که یک پزشک زن در مسیر کاندیداتوری برای انتخابات شهرداری در این کشور با آنها مواجه می‌شود. در این فیلم تغییرات به وجود آمده در عربستان برای کاهش قیمومیت مردان بازتاب داده شده و نقش اول فیلم در حال رانندگی دیده می‌شود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
کارشناسان رژیم صهیونیستی اذعان کرده‌اند که این رژیم قدرت بازدارندگی خود را در برابر گروه‌های مقاومت در نوار غزه از دست داده است. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت دولت باید به کمیته تحقیق رسمی درباره تصمیماتش و اینکه چگونه اسرائیلی‌ها در معرض شلیک موشک‌ها قرار گرفته‌اند و قادر نیستند روند عادی زندگی شان را حفظ کنند، پاسخ دهد. این رسانه افزود رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و رئیس شاباک (امنیت کل) عملیات ترور بهاء ابوالعطا (فرمانده منطقه شمالی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) را تایید کردند. این رسانه افزود پس از ترور ابوالعطا، جنبش جهاد اسلامی توانست اسرائیل را به مدت سه روز مختل کند. این رسانه ادامه داد با وجودی که گروههای مسلح نتوانستند ارتش اسرائیل را شکست بدهند، ولی آنها باید احساس خوشبختی فراوان کنند، چراکه توانستند زندگی روزانه در اسرائیل را متوقف و مختلف کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، «عمیر اورن» کارشناس نظامی صهیونیست در مطلبی نوشت دور اخیر تنش با غزه نشان داد که نزاع ما با چالش راکت‌ها همچنان ادامه دارد و پایان نیافته است. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت دولت باید به کمیته تحقیق رسمی درباره تصمیماتش و اینکه چگونه اسرائیلی‌ها در معرض شلیک موشک‌ها قرار گرفته‌اند و قادر نیستند روند عادی زندگی شان را حفظ کنند، پاسخ دهد. این رسانه افزود رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و رئیس شاباک (امنیت کل) عملیات ترور بهاء ابوالعطا (فرمانده منطقه شمالی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) را تایید کردند. این رسانه افزود پس از ترور ابوالعطا، جنبش جهاد اسلامی توانست اسرائیل را به مدت سه روز مختل کند. این رسانه ادامه داد با وجودی که گروههای مسلح نتوانستند ارتش اسرائیل را شکست بدهند، ولی آنها باید احساس خوشبختی فراوان کنند، چراکه توانستند زندگی روزانه در اسرائیل را متوقف و مختلف کنند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
محور عربی-عبری-غربی در حال ماهیگیری از ناآرامی‌های ایران برای ضربه زدن به منافع کشور هستند. همین سخنان اردوغان نشان می‌داد که جبهه استکبار تلاش می‌کند ناکامی‌های خود در میدان سیاست و نظامی را که در مقابل محور مقاومت متحمل شده بود با ایجاد آشوب و بلوا به پیرزی مبدل کند. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در حساب کاربری خود در توئیتر با بازنشر پیام سال گذشته خود، نوشت: پیام من به مردم ایران این است که امریکا صدای شما را می‌شنود و از شما حمایت می‌کند. ساعاتی از اظهارنظر پمپئو در حمایت از آشوب‌گران نگذشته بود که «مورگان اوتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: آمریکا از مردم ایران که علیه نظام دست به اعتراض زده‌اند، حمایت می‌کند. «ریچارد گرینل» سفیر آمریکا در آلمان نیز از غافله حمایت از آشوب‌گران عقب نماند و بلافاصله با اختلال اینترنت در ایران در توئیتر خود نوشت: آمریکا توانایی فنی برای بازگرداندن اینترنت در ایران را دارد.
ایسناایسنا2 روز قبل
پلیس رژیم صهیونیستی تجمع همبستگی با غزه در قدس را سرکوب کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، پلیس رژیم صهیونیستی تجمع همبستگی با نوار غزه را که توسط جمعیت «دانشجویان آکادمیک فلسطین» در ورودی دانشگاه عبری قدس برگزار شد سرکوب کرده و دو جوان را بازداشت کرد. نیروهای امنیتی این تجمع را محاصره کرده و تعداد زیادی از نیروهای ویژه و پلیس در اطراف مستقر شدند و تظاهرکنندگان را مورد ضرب و شتم قرار دادند. از سوی دیگرT تعدادی از دانشجویان یهودی با حمایت پلیس تظاهراتی را در حمایت از حمله به غزه و محاصره آن برگزار کردند. این تظاهرات به دعوت جنبش عربی در دانشگاه عبری قدس برای حمایت از ساکنان غزه بعد از حملات اخیر رژیم صهیونیستی به این منطقه برگزار شد.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «عمیر اورن» کارشناس نظامی صهیونیست در مطلبی نوشت دور اخیر تنش با غزه نشان داد که نزاع ما با چالش راکت‌ها همچنان ادامه دارد و پایان نیافته است. روزنامه یدیعوت آحرونوت نوشت دولت باید به کمیته تحقیق رسمی درباره تصمیماتش و اینکه چگونه اسرائیلی‌ها در معرض شلیک موشک‌ها قرار گرفته‌اند و قادر نیستند روند عادی زندگی شان را حفظ کنند، پاسخ دهد. این رسانه افزود رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل و رئیس شاباک (امنیت کل) عملیات ترور بهاء ابوالعطا (فرمانده منطقه شمالی گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) را تایید کردند. این رسانه افزود پس از ترور ابوالعطا، جنبش جهاد اسلامی توانست اسرائیل را به مدت سه روز مختل کند. این رسانه ادامه داد با وجودی که گروههای مسلح نتوانستند ارتش اسرائیل را شکست بدهند، ولی آنها باید احساس خوشبختی فراوان کنند، چراکه توانستند زندگی روزانه در اسرائیل را متوقف و مختلف کنند.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از العالم، پلیس رژیم اشغالگر صهیونیستی هنگام سرکوب تظاهرات حمایت از نوار غزه مقابل دانشگاه عبری در قدس اشغالی سه تن از تظاهرکنندگان را بازداشت کرد. نیرو‌های امنیتی رژیم اشغالگر شرکت کنندگان در این تظاهرات را به محاصره در آوردند و آن‌ها را هدف ضرب و جرح قرار دادند. این تظاهرات به همت جمعیت دانشجویان فلسطینی برگزار شد.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، محمد السعود که ژوئیه گذشته به دلیل مواضعش در حمایت از رژیم صهیونیستی، در مسجد الاقصی با واکنش فلسطینیان مواجه شده و از این مسجد اخراج شده بود، در ویدئویی برای این رژیم اشغالگر در حمله اخیر به نوار غزه آرزوی پیروزی می‌کند. او در پیامی به زبان عبری ابراز امیدواری کرد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در برابر «تروریسم» در نوار غزه موفق شود. اظهارات این وبلاگ‌نویس خائن سعودی در حالی مطرح می‌شود که هفته پیش رژیم صهیونیستی در چارچوب سیاست‌های ترور خود، دو تن از رهبران مقاومت فلسطین را در غزه به شهادت رساند و مناطقی را در این منطقه مورد حمله‌های هوایی وحشیانه خود قرار داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

دعای وبلاگ نویس سعودی برای پیروزی رژیم صهیونیستی

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المنار؛ محمد السعود که ژوئیه گذشته به دلیل مواضعش در حمایت از رژیم اشغالگر، در مسجد الاقصی با واکنش فلسطینیان مواجه شده و از این مسجد اخراج شده بود، در این ویدیو که از ریاض منتشر شده است، برای رژیم اشغالگر در حمله اخیر به نوار غزه آرزوی پیروزی می‌کند. وی در پیامی به زبان عبری ابراز امیدواری کرد بنیامین نتانیاهو در برابر تروریسم در نوار غزه موفق شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
اسامی عربی برخی از شهرک‌های صهیونیستی بنا به گفته ابوالریش به شرح زیر است: شهرک صهیونیستی «زیکیم»: در سال ۱۹۴۹ بر اراضی روستای «هربیا» در مرزهای شمالی نوار غزه بنا شد، مساحت آن ۲۲ هزار دونم (هر دونم حدود هزار متر) است؛ هربیا در ۱۹۴۸٫۱۱٫۱ اشغال شد. شهرک «دیمونا»: بر اراضی روستای «کرنب» بنا شده و رآکتور هسته‌ای دیمونا در آن است. کیبوتس (دهکده اشتراکی) «حتساریم»: بر اراضی روستای «دیرصوفا» بنا شده است. شهرک‌های «نیریم» و «عین الثالثه»: هر دو بر اراضی روستای «الماعین» در شمال شرق خانیونس بنا شده‌اند. شهرک‌های «کرم ابوسالم»، «اشکول» و «صوفا»: همگی بر اراضی اشغال شده در شرق رفح بنا شده‌اند.
فارسفارس4 روز قبل
یک پژوهشگر فلسطینی به تشریح اسامی عربی فراموش‌شده مناطقی فلسطینی پرداخت که شهرک‌های صهیونیست‌نشینی در آن بنا شده است. اسامی عربی برخی از شهرک‌های صهیونیستی بنا به گفته ابوالریش به شرح زیر است: شهرک صهیونیستی «زیکیم»: در سال ۱۹۴۹ بر اراضی روستای «هربیا» در مرزهای شمالی نوار غزه بنا شد، مساحت آن ۲۲ هزار دونم (هر دونم حدود هزار متر) است؛ هربیا در ۱۹۴۸٫۱۱٫۱ اشغال شد. شهرک «دیمونا»: بر اراضی روستای «کرنب» بنا شده و رآکتور هسته‌ای دیمونا در آن است. شهرک‌های «نیریم» و «عین الثالثه»: هر دو بر اراضی روستای «الماعین» در شمال شرق خانیونس بنا شده‌اند. شهرک‌های «کرم ابوسالم»، «اشکول» و «صوفا»: همگی بر اراضی اشغال شده در شرق رفح بنا شده‌اند.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 روز قبل
امیدوارم زمینه استفاده تلویزیون و رسانه‎‌های جدید از این شیوه گفتمان‌سازی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.» رئیس سازمان سینمایی گفت: «فیلم کوتاه می‌تواند فکورانه‌تر باشد و ما می‌توانیم به مردم کمک کنیم تا از این قاب سینمایی استفاده بیشتری کنند. فیلم کوتاه به عنوان قاب تولید باید بازارسازی و با توجه به اقتصاد سینما برای خود ماندگاری بیشتری ایجاد کند. حق رایت هر کدام از این آثار برگزیده توسط انجمن سینمای جوانان برای تبدیل به فیلم کوتاه خریداری خواهد شد. همچنین به مناسبت هم‌زمانی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با بیست و هفتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، خانه کتاب از «کیوان مهرگان» روزنامه نگار و نویسنده تقدیر کرد. سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۳ آبان در پردیس سینماگالری ملت برگزار شد و شب جمعه در سالن‌همایش‌های برج میلاد به کار خود خاتمه داد.
ایسناایسنا5 روز قبل
این جشنواره به همت شما عزیزان مهم‌ترین جشنواره فیلم کوتاه در خاورمیانه و غرب آسیا است.» او در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: «امسال برای اولین بار بودجه جذب شده حمایت از فیلم‌سازان جوان در شهرستان‌ها به نسبت سال گذشته پنج برابر شده و امیدوارم کمک کند تا مثل گذشته بتوانند چهره‌های بزرگی از این استعدادها به سینما معرفی شود. فیلم کوتاه به عنوان قاب تولید باید بازارسازی و با توجه به اقتصاد سینما برای خود ماندگاری بیشتری ایجاد کند. حق رایت هر کدام از این آثار برگزیده توسط انجمن سینمای جوانان برای تبدیل به فیلم کوتاه خریداری خواهد شد. همچنین به مناسبت هم‌زمانی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با بیست و هفتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، خانه کتاب از «کیوان مهرگان» روزنامه نگار و نویسنده تقدیر کرد. سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۳ آبان در پردیس سینماگالری ملت برگزار شد و شب جمعه در سالن‌همایش‌های برج میلاد به کار خود خاتمه داد.
تکراتوتکراتو5 روز قبل
در کتاب انسان خردمند، یووال نوح هراری به دقت تاریخ انسان را مورد واکاوی قرار داده و حقایق و افسانه‌هایی را از چگونگی تسلط انسان بر زمین وصف می‌کند. عنوان فرعی کتاب «خلاصه تاریخ بشریت» است، حالا ما در تکراتو قصد نگارش خلاصه کتاب انسان خردمند را کرده‌ایم؛ تقریبا کاری غیرممکن! فهرست مطالب کتاب انسان خردمندمحتوای کتاب انسان خردمند بر اساس همین تئوری تقسیم بندی شده است. انسان خردمند تلاش دارد تا اذعان کند زبان و نظم‌های خیالی، نقشی حیاتی در جهش انسان خردمند به بالای زنجیره غذایی دارد. هر انقلابی که در تاریخ انسان رخ داده، انسان خردمند را قوی‌تر و کاراتر کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی المنار اعلام کرد صدای انفجار در منطقه غزه شنیده شده است. شبکه تلویزیونی العالم نیز به نقل از منابع فلسطینی از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین هم مرز با نوار غزه خبر داد. به گزارش العالم، رسانه‌های عبری زبان از اصابت دو موشک به یک منطقه غیرمسکونی در شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف خبر دادند و مدعی شدند سامانه گنبد آهنین این رژیم با موشک سوم مقابله کرده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به شلیک ۵۰۰ راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی، اعلام کرد تقریبا در هر هفت و نیم دقیقه، یک راکت به سمت آن‌ها شلیک شده است. ارتش رژیم صهیونیستی همچنین در این بیانیه مدعی انهدام چند سکوی پرتاب راکت متعلق به جنبش جهاد اسلامی شده است. با وجود سانسور شدید در پوشش رسانه‌ای، منابع عبری زبان تاکنون به زخمی شدن ۲۹ صهیونیست در جریان حملات مقاومت اذعان کرده‌اند. «یووال اشتینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی سخنان تهدید آمیزی را علیه گروه‌های مقاومت فلسطین مطرح کرد. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اذعان کرده است که در پی حملات تلافی‌جویانه نیروهای مقاومت فلسطینی، یک میلیون اسرائیلی در پناهگاه هستند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، شبکه تلویزیونی العالم به نقل از منابع فلسطینی اعلام کرد گردان‌های قدس, شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین, تل آویو و شهرک‌های صهیونیست نشین نزدیک به قدس اشغالی را با مجموعه‌ای از موشک‌های «براق» هدف قرار داد. شبکه تلویزیونی المسیره نیز به نقل از منابع عبری اعلام کرد در حمله موشکی گروه‌های مقاومت فلسطین به منطقه «غان یفنی» در جنوب تل آویو دو صهیونیست زخمی شدند. شبکه تلویزیونی الحدث نیز گزارش داد گردان‌های قدس, شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین, مسئولیت حمله موشکی به شهرهای تل آیو, قدس اشغالی, الخضیره, اسدود, عسقلان و نتیفوت را به عهده گرفت و اعلام کرد این حملات, پاسخ به ترور ابوالعطاء و همسر او است. ارتش رژیم صهیونیستی در صفحه توئیتری خود حملات موشکی گردان‌های قدس به شهرهایی در جنوب و مرکز فلسطین اشغالی را تأیید کرد. حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزهشبکه تلویزیونی المیادین به نقل از خبرنگار خود از حملات جدید جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داد.
مهرمهر1 هفته قبل
رسانه‌های عبری زبان تاکنون به زخمی شدن ۲۹ صهیونیست در جریان حملات مقاومت اذعان کرده‌اند. اتاق مشترک گروههای مقاومت فلسطین بیان کرد: اسرائیلی‌ها در پناهگاهها نتایج حماقت مقامات سیاسی و نظامی خود را ببینند. واقعیت این است که جنایت علیه «بها ابوالعطاء» و «اکرم العجوری» جنایت علیه تمام مقاومت فلسطین محسوب می‌شود. مقاومت فلسطین از همان ساعات اولیه ارتکاب این جنایت، حملات موشکی به مواضع صهیونیستها را در دستور کار خود قرار داد. مقاومت فلسطین هر حمله تل آویو را کوبنده‌تر پاسخ می‌دهد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
با این همه در هوشیاری نیروهای انقلابی و نقش آفرینی مرجعیت، تهدید و بحران آفرینی آنان تبدیل به فرصتی برای نقاب برداشتن از چهره دشمن و توجه به مطالبات بر حق مردم شد. به اعتقاد این جمعیت، فریادهای ناسازگار چپاول گران بیت المال برای کند کردن این اقدامات، به عربده‌های رو به استیصالی می‌ماند که خود را در بن بست پاسخگویی به قانون گرفتار مبینند و در صدد خاکریز زدن مقابل عملیات انقلابی قوه قضاییه هستند. این جمعیت معتقد است انتظار اینکه رئیس جمهور، خود پیشگام معرفی مقصران و باندهای چپاول دست اندازی به بیتالمال باشد، بی‌جا نبوده و باید هر مانع اجرای عدالت در زمینه مبارزه با مفاسد، در جلسات مشترک سه قوه به «تصمیم» منتهی شود. به همین خاطر اکنون نباید حرکت مثبت اجرای گام‌ها را با پیشنهاد شروطی که ما را به قبل از اجرای گام‌ها برمیگرداند، خطای گذشته را تکرار کنیم. این جمعیت تاکید کرد: آمریکا با لغو تحریم‌ها اجازه دارد حداکثر در ۱+۵ پذیرفته شود، هرچند هنوز کلام مقام معظم رهبری در منشور گام دوم پیش روی ماست که فرمودند «در مورد آمریکا حل هیچ مشکلی متصور نیست و مذاکره با آن جز زیان مادی و معنوی محصولی نخواهد داشت» انتهای پیام/
فارسفارس1 هفته قبل
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن تعجب برانگیز خواندن سخنان روحانی در سفر اخیر خود به یزد، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رفت رئیس جمهور، پیشگام معرفی مقصران و باندهای چپاول دست اندازی به بیت‌المال باشد. با این همه در هوشیاری نیروهای انقلابی و نقش آفرینی مرجعیت، تهدید و بحران آفرینی آنان تبدیل به فرصتی برای نقاب برداشتن از چهره دشمن و توجه به مطالبات بر حق مردم شد. این جمعیت معتقد است انتظار اینکه رئیس جمهور، خود پیشگام معرفی مقصران و باندهای چپاول دست اندازی به بیت المال باشد، بی‌جا نبوده و باید هر مانع اجرای عدالت در زمینه مبارزه با مفاسد، در جلسات مشترک سه قوه به «تصمیم» منتهی شود. به همین خاطر اکنون نباید حرکت مثبت اجرای گام‌ها را با پیشنهاد شروطی که ما را به قبل از اجرای گام‌ها برمی‌گرداند، خطای گذشته را تکرار کنیم. انتهای پیام/
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
به گزارش جام نیوز، سربازان ارتش اسرائیل سال هاست به دلیل ترس از درگیری نظامی با محور مقاومت به بیماری‌های روانی مبتلا شده‌اند و روز به روز بر تعداد این سربازان بیمار افزوده می‌شود. اما روزنامه عبری زبان معاریو در روزهای گذشته با انتشار گزارشی از بحران بیماری‌های روانی در میان نظامیان صهیونیستی پرده برداشت. فرماندهان ارتش اسرائیل که پیوسته به توانمندی دفاعی و قهرمانی‌های نیروهای مسلح کشور افتخار می‌کردند، پس از نشر گزارش‌های در مورد وضعیت روانی رقت انگیز سربازان اسرائیلی، به شدت دچار نا امیدی و سرخوردگی شدند. سپس ارتش اسرائیل برای رهایی از این بحران، اقدام به ساخت یک مرکز درمانی ویژه کرد تا سربازان آسیب دیده از جنگ به صورت محرمانه در این مرکز درمان شوند و اعتبار ارتش اسرائیل بیشتر از این، زیر سوال نرود. طبق برخی گزارش‌ها، ده‌ها تن از سربازانی که برای درمان به این مرکز انتقال داده شده بودند، دست به خودکشی زدند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «میرون رابویورت» تحلیلگر و فعال سیاسی صهیونیستی با انتقاد شدید از بنیامین نتانیاهو و جنگ افروز توصیف کردن اقدام اخیر نتانیاهو در ترور یکی از رهبران جهاد اسلامی نوشت: تفاوتی ندارد که بنیامین نتانیاهو اقدام به تحت فشار قرار دادن یکی از شاهدان پرونده‌های فساد مطرح شده‌اش کرده باشد یا به آپارتمان رهبر جهاد اسلامی در غزه و یا منزل مسکونی یکی دیگر از رهبران جهاد در دمشق حمله کرده باشد همه در یک راستا و برای تحقق یک هدف واحد قرار دارند. به اعتقاد این روزنامه نگار عضو تحریریه هاآرتص، همه این نوع رفتارهای نتانیاهو با یک هدف واحد انجام می‌شون، او نمی‌خواهد از خیابان بالفور (مقر نخست وزیری رژیم صهیونیستی) برود و در این راستا تصور می‌کند هر کاری هم در این راستا انجام بدهد توجیه پذیر است. در بخش دیگری از این تحلیل آمده است تقریبا تمام کارشناسان سیاسی و حتی قاطبه جامعه (صهیونیستی) از جمله راستگرایان به این نتیجه رسیدند که ترور ابوالعطا که به معنای از سرگیری سیاست ترور بعد از پنج سال توقف است پیش از هر چیز اقدامی سیاسی است تا نزدیک شدن ائتلاف عربی در کنست به گانتس را برای تشکیل کابینه مختل کند و اجازه تشکیل کابینه‌ای با حمایت آن‌ها را ندهد. وی در بخش دیگری از این یادداشت آورده است: نتانیاهو نه تنها ارزشی برای جان همسر ابو العطا یا فرزند العجوری قائل نیست بلکه چندان اهمیتی به اکثریت یهودیان هم نشان نمی‌دهد، او اصلا توجهی به زیان‌های وارد شده به زندگی روزمره مردم ندارد اسرائیلی‌ها مجبورند با تعطیلی کار و کسب خویش کنار بیایند. انتهای پیام/
ایلناایلنا1 هفته قبل
اسرائیل امروز -چهارشنبه- جنبش جهاد اسلامی را به ترور دبیر کل و دیگر فرماندهان این جنبش در صورت عدم توقف شلیک موشک تهدید کرد. به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، رسانه‌های عبری به نقل از منابع رسمی اعلام کردند که در صورت عدم توقف شلیک موشک از نوار غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی، «زیاد نخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی و دیگر فرماندهان این جنبش را ترور خواهد خواهد کرد. «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که فقط یک گزینه پیش روی جهاد اسلامی قرار دارد و آن توقف حملات موشکی است، در غیر این صورت اسرائیل به حملات بی‌رحمانه خود ادامه خواهد داد. ارتش اسرائیل از ارسال تجهیزات نظامی و اعزام نیروهای بیشتر به اطراف نوار غزه و استقرار سامانه‌های دیگری از گنبد آهنین برای مقابله با ادامه شلیک موشک از نوار غزه خبر داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
آنچه که مشخص است این است که رژیم صهیونیستی سابقه زیادی از انجام این گونه از مأموریت‌ها دارد. مانند ضایحه جنوبی بیروت و هم در اطراف دمشق به مقاومت اسلامی لبنان حمله کرد. چرا اسرائیل از جهاد اسلامی واهمه دارد؟ همچنین جنبش جهاد اسلامی در جنگ هشت روزه در خلال سال ۲۰۱۴ که خالد مشعل رئیس وقت دفتر سیاسی جنبش حماس بود، حرف اخر را برای شکست اسرائیل جهاد اسلامی زد و اینگونه بود که پس از ۸ روز این جنگ پایان یافت. اسرائیلی‌ها باور دارند که جهاد اسلامی از نظر موشکی و تسلیحاتی بسیار پیشرفته‌تر از جنبش حماس هستند. این شکست و حوادث پس از آن ضربه بسیار سختی به سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی وارد کرد.

به انتهای لیست رسیدید