عتبات عالیات

عتبات عالیات

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، اتفاقات و حوادث پس از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، فصل جدیدی در همراهی و هم‌گامی دو ملت ایران و عراق است که این دوره را می‌توان طلایی‌ترین دوره روابط مردم ایران و عراق دانست. مبارزه مردم ایران و عراق با استعمارگران و مستکبران یک قرن سابقه دارد. ** خون‌شریکی مردم ایران و عراقسازمان مجاهدین خلق (منافقین) جمعیت‌های زیادی از دو ملت ایران و عراق را به شهادت رسانده‌اند. پس از پایان جنگ، عراق به کویت حمله کرد و این حمله مورد واکنش آمریکا قرار گرفت. ** جهاد علیه تروریست‌هافصل برجسته خون‌شریکی دو ملت ایران و عراق، مقابله با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه است.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
تشییع باشکوه پیکرهای سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در شهرهای عراق و ایران، نمایش وحدت دو ملت بود. ** خون‌شریکی مردم ایران و عراقسازمان مجاهدین خلق (منافقین) جمعیت‌های زیادی از دو ملت ایران و عراق را به شهادت رسانده‌اند. پس از پایان جنگ، عراق به کویت حمله کرد و این حمله مورد واکنش آمریکا قرار گرفت. ** جهاد علیه تروریست‌هافصل برجسته خون‌شریکی دو ملت ایران و عراق، مقابله با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه است. سردار سلیمانی و دیگر مستشاران نظامی ایران در عراق، نقش مهمی در انتقال تجربیات دوران دفاع مقدس به دولت و نظامیان عراق داشتند.

عراق، یک صدا قیام کرد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
گزارش لحظه به لحظه سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از خروش ضد آمریکایی مردم عراق. این تظاهرات میلیونی، حاوی این درس تاریخی است که شبکه‌های اجتماعی را نمی‌توان نماینده ملت عراق دانست. تظاهرات میلیونی امروز، اعلام حمایت از مصوبه شجاعانه پارلمان عراق است که خواستار بیرون راندن اشغالگران خارجی شد. وی افزود: امروز روز اخراج نیرو‌های آمریکایی از عراق و روز احیای حاکمیت عراق است. گزارش خبرنگار از تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه آمریکاتعداد بازدید: ۱ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیتصاویر اختصاصی از خبرنگار صدا و سیما در بغداد از آغاز راهپیمایی ضد آمریکایی مردم عراق تعداد بازدید: ۲ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیتعداد بازدید: ۱۲ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، امروز سوم بهمن‌ماه سالروز اولین حمله تروریستی به سامرا و تخریب حرم امامین عسکریین (ع) است. دلیل روند کند بازسازی حرم سامراشدت انفجاری در گنبد حرم امامین عسکریین (ع) به قدری بود که بخش اعظم گنبد حرم مطهر تخریب و ظریف‌کاری‌های حرم، به چندین متر دورتر پرتاب شد. پس از آن قرار شد تا حرم امامین عسکریین (ع) بازسازی شود، اما به دلیل ناامن بودن سامرا و عدم توافق افراد غیرشیعی برای این امر، بازسازی حرم سامرا به تعویق افتاد. ثبت حرم امامین عسکریین در فهرست یونسکوبرهمین اساس در سال‌های بسیاری، کاروان‌های زیارتی به زیارت حرم امامین عسکریین (ع) اعزام نمی‌شدند و همچنان در اطراف حرم، جنگ‌هایی با گروه‌های تکفیری صورت می‌گرفت. روند بازسازی سامرا و‌ حرم امامین عسکریین (ع) ادامه دارد و قرار است، این حرم مطهر از هر طرف ۳۰۰ متر توسعه پیدا کند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» با هدف ترویج و همگانی‌کردن امر به معروف و نهی از منکر، به‌زودی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود. کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» نوشته گروهی از مولفان است که انتشارات مهرسا آن را در ۹۶ صفحه و ۵ بخش کلی منتشر کرد. این‌کتاب مهم‌ترین مباحث مطرح در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را شامل می‌شود. علاقه‌مندان برای دریافت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب، کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این مسابقه می‌توانند به سامانه مسابقات فرهنگی نهادکتابخانه‌ها به نشانی پایگاه اینترنتی samakpl. ir مراجعه کنند.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 روز قبل
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» را برگزار می‌کند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با هدف ترویج و همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» برگزار می‌کند. علاقه‌مندان برای دریافت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند. کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» تهیه شده توسط گروهی از مولفان در انتشارات مهرسا، در ۹۶ صفحه و پنج بخش کلی، مهم‌ترین مباحث مطرح در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را ارائه داده است. این بخش‌ها شامل «آیاتی از قرآن کریم»، «چهل حدیث از معصومین»، «امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خمینی»، «امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خامنه‌ای»، «قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از از منکر» هستند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
فرشید جعفری با بیان اینکه پویش سیل مهربانی با شعار «هر مدرسه یک پایگاه همدلی» است بیان کرد: این پویش در تمام مدارس سطح استان اجرا شده است. وی با بیان اینکه پویش سیل مهربانی دانش‌آموزی برای یاری‌رساندن به سیل‌زدگان است ادامه داد: این اقدام یک کار فرهنگی و اجتماعی است که برای تمام دانش‌آموزان درس مهربانی، همدلی و همیاری و نوع‌دوستی را به همراه دارد. جمع آوری ۳۶۷ میلیون تومان کمک برای سیل زدگانهمچنین ۳۶۷ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی مردم خراسان جنوبی در پایگاه‌های جمع‌آوری کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان جمع آوری شده است. معاون توسعه مشارکت‌های کمیته امداد امام خمینی استان خراسان جنوبی در این باره گفت: از این رقم ۲۰۸ میلیون تومان کمک نقدی و ۱۵۹ میلیون تومان غیرنقدی است. وی یادآور شد: ۱۰۵ پایگاه کمک‌های مردم خراسان جنوبی برای مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان را جمع‌آوری می‌کنند.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/یزد پژوهشگر و نویسنده فرهنگ عامه یزد، دکتر «حسین خدیوجم» را یکی از مخافر اصالتا یزدی خواند و گفت: عمده آثار زنده‌یاد خدیوجم که ۳۸ کتاب را تصحیح، ترجمه، تالیف و چاپ کرده، تصحیح و ترجمه آثار امام محمد غزالی بوده است. «حسین مسرت» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا یکی از مفاخر معاصر یزد را دکتر «حسین خدیوجم» معرفی و در مورد زندگی‌ و آثار وی، تصریح کرد: «حسین خدیوجم» اصالتا یزدی است و هرچند پدر و مادر ایشان از مردم اشکذر یزد بودند ولی به مشهد مراجعت کردند. این پژوهشگر یزدی اظهار کرد: «حسین خدیوجم» بعد از آن راهی مدرسه شد اما چون زندگانی سختی داشت و خانواده‌شان در تنگنا بود، ناچار به کار بنایی و کار در کارگاه درودگری استاد محمود نجار که او هم یزدی بود، مشغول شد تا کمک خرج خانواده شود. به گفته وی، خدیوجم، زن و بچه داشت که گواهی دوره‌ی ابتدایی را گرفت و پس از چندی دیپلم عالی متوسطه را به دست آورد. مسرت عنوان کرد: در سال ۱۳۳۰ موفق به اخذ دیپلم ادبی شد و به کار تدریس در دبیرستان‌های مشهد پرداخت.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدجواد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور طی مراسمی از زحمات امیرحسین وجدانی نیا قدردانی و طی حکمی محسن جهانی را به سمت معاون فرهنگ‌سازی این سازمان منصوب کرد. گفتنی است محسن جهانی دانش آموخته‌ دانشگاه علامه طباطبایی است وی در گذشته مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی، معاون فرهنگی و اجتماعی ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ، مسئول ستاد اربعین دانشگاهیان کشور، مسئول شبکه گفتمان سازان انقلاب اسلامی و رئیس هئیت مدیره انجمن دانشگاهی توسعه عتبات عالیات نیز بوده است. وجدانی نیا نیز بیش از ۷ سال در معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی فعالیت داشت و در به ثمر رسیدن جشنواره فرهنگی هنری ققنوس نیز نقش به سزایی ایفا کرد. انتهای پیام/
مهرمهر3 روز قبل
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی افزود: سال ۹۶ موکب داران در حال بازگشت از مراسم اربعین با زلزله غرب کشور (کرمانشاه) مواجه شدند که خود را به مناطق حادثه دیده رساندند و تکلیف خود را در کمک به هموطنان، به خوبی ایفا کردند. نجفی ادامه داد: موکب داران استان مرکزی در سیل ابتدای امسال نیز در کنار مردم سیل زده استان‌های خوزستان و لرستان، به خدمت رسانی به آنها مشغول بودند. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی بیان کرد: با توجه به وقوع سیل در روزهای اخیر در استان سیستان و بلوچستان، موکب داران باز هم خود را به روستاهای حادثه دیده سیستان رساندند و استان مرکزی نیز در این راستا ۴ موکب خود را در بخش جلگه شهرستان دلگان مستقر کرده است و با کمک ۵۰ درصد از نیروهای اجرایی روزانه به حدود ۲۰ هزار نفر وعده غذای گرم ارائه می‌دهد. وی عنوان کرد: همچنین پایگاه‌های مردمی برخواسته از این موکب‌ها در نقاط مختلف استان مرکزی برای جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم اقدام کرده‌اند تا از طریق عتبات عالیات این مبالغ به حادثه دیدگان سیل برسد. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی خاطر نشان کرد: علی رغم فروکش کردن سیل سیستان و بلوچستان، اما تبعات آن همچنان جاری است و هنوز روستاهایی دچار قطع ارتباط و راه ارتباطی هستند که در این راستا موکب داران انجام کارهای عمرانی مانند ساخت سیل بند به منظور مواجهه با سیلاب احتمالی مجدد را انجام می‌دهند.
فارسفارس3 روز قبل
در نخستین ساعات اعلام سیل در استان سیستان و بلوچستان اولین محموله امدادی شامل ۴۰۰ دستگاه چادر تیپ دو برای سیل‌زدگان از استان خراسان‌جنوبی ارسال شد. همچنین کمیته امداد استان نیز در ۱۰۸ پایگاه کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان را جمع‌آوری می‌کنند که از این تعداد ۵۹ مرکز نیکوکاری و ۴۹ اداره کمیته امداد و مساجد خراسان‌جنوبی است. اعزام کاروان «پیک امید» کانون به مناطق سیل‌زدهکارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌جنوبی همراه با سایر مربیان کانون کشور به‌منظور امدادرسانی فرهنگی به مناطق سیل‌زده سیتان و بلوچستان اعزام شدند. سمن‌های ورزشی استان هم شش میلیون و ۲۰۰هزار تومان به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان کمک کردند و همچنین دو موکب عتبات عالیات استان هم روزانه ۹هزار غذای گرم طبخ و بین سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان توزیع می‌کند. اولین محموله کمک‌های اهدایی بهزیستی استان شامل مواد غذایی، موکت، پتو، کفش و البسه نیز برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان ارسال شد.
مهرمهر4 روز قبل
بهمن صحرایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه اولویت ما در ستاد عتبات عالیات توسعه حرم امام حسین (ع) است، اظهار داشت: خیرین و مردم کرمانشاهی باید بدانند که نذورات آنها به عراق تحویل داده نمی‌شود، بلکه به اشتغال و تولید تبدیل می‌شود. این مسئول بیان داشت: با نذورات مردمی امکانات رفاهی زوار اربعین در کربلا فراهم می‌شود و توسعه حرم امام حسین (ع) با الحاق صحن حضرت زینب (س) در حال ساخت و ساز است و هیچ گونه خللی هم تاکنون در آن ایجاد نشده است. وی با اشاره به اینکه از سال گذشته کارهای زیر ساختی توسعه حرم امام حسین (ع) انجام شده است، تصریح کرد: توسعه حرم امام حسین (ع) ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طی برنامه زمانبندی تا دو سال آینده صحن و سرای حضرت زینب (س) که ملحق به حرم امام حسین (ع) است تکمیل می‌شود. صحرایی با اشاره به اینکه طی دو سال آینده حرم امام حسین (ع) چهارده برابر گسترش پیدا می‌کند، بیان کرد: هموطنانی که امسال به اربعین مشرف شدند مشاهده کردند که کار با چه عظمتی از خیمه گاه تا تل زینبیه این فاز در حال احداث و انجام است. وی تاکید کرد: توسعه عتبات عالیات با نذورات مردمی انجام می‌شود و ریالی از بودجه و هزینه دولت نیست و مردم خیر کرمانشاهی همراه با تمام خیران در سراسر کشور در این امر بزرگ مشارکت دارند.
فارسفارس4 روز قبل
موسی جوینده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، در خصوص آخرین کمک‌های انجام‌شده از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان‌جنوبی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: در این راستا یک موکب در قالب موکب اربعین استان از روز چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه در این مناطق مستقر شدند. وی با بیان اینکه امروز آخرین روز فعالیت این موکب در مناطق سیل‌زده است، بیان داشت: این موکب روزانه ۹ هزار پرس غذای گرم (هر وعده سه هزار پرس غذای گرم) را برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان طبخ می‌کند. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی از استقرار موکب دوم طی روزهای آینده در مناطق سیل‌زده خبر داد و عنوان کرد: خدمات ارائه‌ شده در مناطق سیل‌زده شامل توزیع بسته‌های معیشتی (برنج و چای و قند و روغن)، نان و کلوچه محلی و توزیع مصالح ساختمانی از جمله سیمان است. جوینده مهم‌ترین نیازمندی‌های مناطق سیل‌زده را مصالح ساختمانی برای ادامه روند بازسازی منازل و سرویس بهداشتی و حمام ذکر و مطرح کرد: از نظر تغذیه‌ای وضعیت مردم به حالت عادی رسیده و از همه مهم‌تر نیازمند پول نقد هستیم چراکه اگر وجوهات نقدی باشد می‌توان براساس نیاز سیل‌زدگان تصمیم‌گیری و اقدامات را پیش برد. وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم استان می‌توانند جهت کمک به سیل‌زدگان وجوهات نقدی خود را به شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۹۵۶۶۷۹۷۵ واریز نمایند.
ایرناایرنا5 روز قبل
یک مقام امنیتی در عراق اعلام کرد که جاده منتهی به گذرگاه مرزی مهران مسیر دسترسی عراق با جمهوری اسلامی ایران قطع شده است. وی گفت که آشوبگران جاده کوت - بدره منتهی به گذرگاه مرزی مهران را با آتش زدن لاستیک و ایجاد موانع ترافیکی مسدود کردند. گذرگاه مرزی مهران در ۹۰ کیلومتری جنوب غربی استان ایلام مهمترین مسیر رفت و آمد زائران عتبات عالیات و گردشگران ایرانی و عراقی است. روزانه در شرایط عادی بیش از شش هزار نفر از مسیر این گذرگاه مرزی تردد می‌کنند. حوادث اخیر عراق و نبود امنیت کافی در این کشور به دنبال اعتراض‌های اول اکتبر (دهم مهر ۹۸) سبب شد که ورود زوار ایرانی به عراق تا بازگشت اوضاع به شرایط عادی ممنوع اعلام شود.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
گروه‌های خشونت طلب و آشوبگر در صفوف معترضان عراقی روز یکشنبه جاده دسترسی به گذرگاه مرزی مهران را در استان واسط عراق بستند. ایرنا: گروه‌های خشونت طلب و آشوبگر در صفوف معترضان عراقی روز یکشنبه جاده دسترسی به گذرگاه مرزی مهران را در استان واسط عراق بستند. یک مقام امنیتی در عراق اعلام کرد که جاده منتهی به گذرگاه مرزی مهران مسیر دسترسی عراق با جمهوری اسلامی ایران قطع شده است. وی گفت که آشوبگران جاده کوت - بدره منتهی به گذرگاه مرزی مهران را با آتش زدن لاستیک و ایجاد موانع ترافیکی مسدود کردند. گذرگاه مرزی مهران در ۹۰ کیلومتری جنوب غربی استان ایلام مهمترین مسیر رفت و آمد زائران عتبات عالیات و گردشگران ایرانی و عراقی است.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/فارس رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس گفت: با توجه به جاری شدن سیل و بروز مشکلاتی برای هموطنان در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، ۵ موکب از موکب‌های اربعینی استان فارس در این مناطق مستقر شده است. اسکندر قاسمی یکشنبه ۲۹ دی در جمع خبرنگاران گفت: موکب‌های اربعینی استان فارس با استقرار در مناطق سیلزده استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، روزانه بالغ بر ۶ هزار پرس غذای گرم بین هموطنان سیل زده توزیع می‌کنند. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس خاطرنشان کرد که خادمان این موکب‌ها علاوه بر طبخ و توزیع غذا، در کمک رسانی به هموطنان سیلزده نیز با سپاه پاسداران، هلال احمر و دیگر نهادها همکاری می‌کنند. او همچنین گفت: ارسال و توزیع لباس‌های گرم، پتو، کنسروجات، کیک و کلوچه، لوازم بهداشت فردی نیز از دیگر خدمات موکب‌های استان فارس در مناطق سیلزده است. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس یادآور شد که این موکب‌ها تا زمان نیاز جهت خدمت‌رسانی در منطقه حضور خواهند داشت.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه همایش حرم‌سازان زینبی با حضور جمعی از بانوان فعال کرمانشاه در زمینه کمک به بازسازی عتبات عالیات برگزار شد. بهمن صحرایی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه، امروز (۲۹ دی) در حاشیه این مراسم که در تالار شهید بهشتی برگزار شد، در گفت و گو با ایسنا، هدف از برگزاری این همایش را نهادینه کردن فرهنگ کمک به بازسازی عتبات عالیات عنوان کرد. صحرایی با اشاره به حضور پررنگ بانوان در کمک به بازسازی عتبات عالیات گفت: زنان به عنوان نیمی از جامعه که تاثیرگذاری زیادی بر همه جامعه دارند، می‌توانند نقش مهمی در ترغیب جامعه به کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات داشته باشند. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه سپس با اشاره به کمک یک میلیارد تومانی مردم استان به ستاد بازسازی عتبات عالیات برای توسعه حرم امام حسین (ع) از ابتدای امسال تاکنون، گفت: در حال حاضر صحن و شبستانی به نام حضرت زینب (س) در کربلای معلی در دست ساخت است که ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه امسال ساخت ۵۰۰ متر از این صحن و شبستان را تقبل است. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تمامی نذورات مردمی برای کمک به بازسازی عتبات عالیات تبدیل به کالا شده و به عتبات عالیات فرستاده می‌شود، گفت: کمک‌های هموطنان به اشتغال و رونق تولید داخلی نیز کمک می‌کند، ضمن اینکه پیمانکاران و کارگران اجرای پروژه نیز از بین ایرانیان انتخاب و به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.
فارسفارس5 روز قبل
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس، با بیان اینکه تعداد پنج موکب از موکب‌های اربعین استان فارس برای خدمت‌رسانی به مردم سیل زده استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان به منطقه اعزام شده است، گفت: موکب‌های استان فارس روزانه نزدیک به ۶ هزار پرس غذا در میان سیل زدگان توزیع می‌کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس، اسکندر قاسمی با بیان اینکه تعداد ۵ موکب از مواکب اربعین حسینی استان فارس جهت خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان به منطقه اعزام شده است، اظهار داشت: موکب‌های استان فارس روزانه نزدیک به ۶ هزار پرس غذا جهت توزیع در مناطق آسیب‌دیده پخت و توزیع می‌کنند. وی با اشاره به اینکه در کنار بحث پخت غذای گرم، پخت نان گرم و همچنین توزیع نان‌های خشک محلی هم از دیگر برنامه‌های مواکب استان فارس است، ادامه داد: تاکنون مقدار ۱۵ هزار لیتر آب معدنی از طریق موکب‌های استان به منطقه ارسال شده که در صورت نیاز، باز هم آب آشامیدنی و سالم به مناطق آسیب‌دیده ارسال خواهد شد. قاسمی گفت: ارسال و توزیع لباس‌های گرم، پتو، کنسروجات، کیک و کلوچه، لوازم بهداشتی فردی نیز از دیگر خدمات مواکب استان فارس است و این موکب‌ها تا زمان نیاز جهت خدمت رسانی در منطقه حاضر است. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس در پایان با بیان اینکه موکب‌های اربعین حسینی استان فارس در کنار مردم عزیز ایران بوده و خادم آنان هستند، افزود: موکب‌های اربعین اعم مدیران اجرایی، هیئت امناء آنان و همه خادمان بزرگوار آن، خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده و رنج‌دیده را در راه خدمت به مولا اباعبدالحسین (ع) می‌بینند و برای این امر هر اقدامی را انجام می‌دهند.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد ۵ موکب از مواکب اربعین حسینی استان فارس جهت خدمت رسانی به مردم سیل زده استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان به منطقه اعزام شده است، گفت: موکب‌های استان فارس روزانه نزدیک به ۶ هزار پرس غذا برای توزیع در مناطق آسیب دیده پخت و توزیع می‌کنند. اسکندر قاسمی با اشاره به اینکه در کنار بحث پخت غذای گرم، پخت نان گرم و همچنین توزیع نان‌های خشک محلی هم از دیگر برنامه‌های مواکب استان فارس است، ادامه داد: تا کنون مقدار ۱۵ هزار لیتر آب معدنی از طریق موکب‌های استان به منطقه ارسال گردیده که در صورت نیاز بازهم آب آشامیدنی و سالم به مناطق آسیب دیده ارسال خواهد شد. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس افزود: موکب شهید جابر شهرستان مرودشت، موکب اباصالح المهدی (عج) شهرستان اقلید، موکب شهدای شهرستان فسا، موکب سقاخانه حضرت اباالفضل العباس (ع) شیراز و موکب شهدای ارباب شهرستان کوار از مواکب اعزام شده به استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان است که خادمین این مواکب ضمن خدمات پخت غذا، به لایروبی و تمیزکردن منازل آسیب دیده از سیل اخیر در کنار برادران عزیز سپاه و سایر نهادهای خدمت رسان مشغول هستند. قاسمی در ادامه گفت: ارسال و توزیع لباس‌های گرم، پتو، کنسروجات، کیک و کلوچه، لوازم بهداشتی فردی نیز از دیگر خدمات مواکب استان فارس است و این موکب‌ها تا زمان نیاز جهت خدمت رسانی در منطقه حاضر می‌باشد. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس در پایان با بیان اینکه موکب‌های اربعین حسینی استان فارس در کنار مردم عزیز ایران بوده و خادم آنان هستند، افزود: موکب‌های اربعین اعم مدیران اجرایی، هیئت امنا آنان و همه خادمان بزرگوار آن، خدمت رسانی به مردم آسیب دیده و رنج دیده را در راه خدمت به مولا اباعبدالحسین (ع) می‌بینند و برای این امر هر اقدامی را انجام می‌دهند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با بیان اینکه جمهوری اسلامی خدمات بسیاری انجام داده، اما نمی‌دانم چرا این خدمات گفته نمی‌شود، گفت: دهه فجر فرصت خوبی برای تشریح خدمات نظام است. هوشنگ بازوند امروز (۲۹دی) در جلسه ستاد دهه فجر استان با اشاره به خدمات نظام در عرصه‌های مختلف، گفت: نمی‌گویم هم اکنون هیچ کمبود و مشکلی نداریم، اما نظام واقعا خدمات زیادی انجام داده که بسیاری از آنها ناگفته مانده‌ است. وی دهه فجر را فرصت خوبی برای بازگو کردن خدمات نظام عنوان کرد و افزود: وقتی امروز مطالبه روستائیان ما بالا رفتن سرعت اینترنت است، یعنی سطح خدمات نظام خیلی بالا است. وی سپس از رسانه‌های استان خواست تا در دهه فجر ۴۱ دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی را برجسته کنند. بازوند با اشاره به اهمیت تدارک ویژه برنامه‌های شاد در دهه فجر، گفت: باید در دهه فجر، شادی و نشاط را در مردم برای حضور آنها در پای صندوق‌های رای بوجود آوریم.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی به‌عنوان استان هدف و عضو ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) انتخاب شد. محمدصادق براتی با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به این‌که خراسان رضوی همه ساله میزبان جمعیت زیادی از زائران خارجی در مراسم اربعین حسینی است، بنا به دستور استاندار و پیگیری‌های معاونت زیارت و نیز موافقت رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در کشور، این استان به عنوان استان هدف و عضو ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع) انتخاب شد. بر اساس اعلام اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی افزود: هم‌اکنون با این ابلاغ مهم در تصمیم‌گیری‌های کلان ستاد اربعین حسینی (ع) سهیم هستیم و همچنین ضمن بهره‌مندی بیشتر از امکانات کشور در این استان، برنامه‌ریزی‌های مراسم ‌پایانی دهه صفر خراسان رضوی هم در این چهارچوب لحاظ شده است. معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با اشاره به مزیت‌های دیگر این ابلاغ مهم، خاطرنشان کرد: خراسان رضوی به‌واسطه‌ وجود بارگاه مطهر رضوی علاوه‌بر پذیرایی از زائران افغانستانی کربلای معلی، مقصد زائران پاکستانی وارده به کشور در جهت عزیمت به عتبات عالیات بوده که با این تصمیم‌گیری مهم، خدمات‌دهی به این زائران با مدیریت و کیفیت بهتری همراه خواهد شد. انتهای پیام
تسنیمتسنیم5 روز قبل
نزدیک به ۱۰ روز است که سیل این بار استان سیستان و بلوچستان را نشانه گرفته و هموطنان ما در این استان نیاز به کمک دارند. پخت روزانه ۶ هزار پرس غذا در موکب‌های استان فارسدر استان فارس نیز مانند دیگر استان‌ها سیل کمک‌های مردمی از روزهای آغازین این حادثه آغاز شده است. به گفته وی موکب‌های استان فارس روزانه نزدیک به ۶ هزار پرس غذا در مناطق آسیب‌دیده پخت و توزیع می‌کنند و در کنار آن پخت نان گرم و همچنین توزیع نان‌های خشک محلی هم از برنامه‌های مواکب استان فارس است. اعزام گروه‌های جهادی به منطقه پس از جمع شدن سیلسید مجتبی سرورزاده، رئیس بسیج سازندگی استان فارس چندی پیش در گفت‌وگو با تسنیم از ارسال یک تریلی اقلام کمکی از سوی گروه‌های سازندگی نواحی و گروه‌های جهادی استان فارس خبر داد. ارسال ۲۵۰۰ بسته غذایی از سوی هلال احمرهمچنین هلال احمر استان فارس اعلام کرده که ۲۵۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته از جمعیت هلال احمر فارس به مناطق سیل‌زده جنوب کشور ارسال شده است.
مهرمهر6 روز قبل
سیدعلی میرقاسم پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر اعزام به عتبات عالیات به صورت هوایی انجام می‌شود و در صورت برقرار شدن امنیت کامل مرزها، اعزام زمینی هم راه اندازی خواهد شد. وی افزود: سازمان حج و زیارت برای اعزام زمینی زائران آمادگی کامل دارد ولی هنوز شورای عالی امنیت ملی اجازه اعزام زمینی را نداده است. وی همچنین در مورد ثبت نام حج تمتع هم گفت: شرایط ثبت نام زائران فراهم شده و احتمالا ثبت نام در بهمن ماه انجام می‌شود. میرقاسم پور بیان کرد: مقدمه ثبت این است که زائران باید وارد سامانه رزرو حج تمتع شده و اطلاعات خود را به روزرسانی کنند. وی گفت: تاکنون ۱۰ هزار گلستانی در این سامانه اطلاعات خود را به روز کرده و اولویت ثبت نام حج هم با کسانی خواهد بود که در این سامانه ثبت نام کرده باشند.
مهرمهر6 روز قبل
عباسعلی ارجمندی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: با گذشت حدود یک هفته از وقوع سیل در جنوب استان سیستان و بلوچستان اما کمک‌های امدادی همچنان ادامه دارد. وی با اشاره به اینکه بزرگترین محموله امدادی روز گذشته در فرودگاه کنارک تخلیه شد، افزود: تاکنون ۱۴۷ تن کمک‌های امدادی شامل، بطری آب آشامیدنی، پتو، مواد غذایی، وسایل گرمایشی از طریق هوا و زمین به استان وارد شده استمدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به فعالیت ۵۵۰ تیم عملیات راهداری و امدادی در سطح استان تصریح کرد: فعالیت این تیم‌های عملیاتی همچنان در منطقه ادامه دارد. وی با اشاره به اینکه مواد غذایی، پتو، بخاری و آب آشامیدنی از مهمترین نیازهای مردم سیل زده سیستان و بلوچستان است، ادامه داد: تعداد سه موکب هم توسط ستاد عتبات عالیات استان در منطقه فعال شده‌اند و روزانه ۳۰ هزار پرس غذا را طبخ و بین سیل زدگان توزیع می‌کنند همچنین تیم‌های پزشکی این ستاد هم در شهرستان دلگان به ویزیت سیل زدگان مشغول هستند. ارجمندی با اشاره به اینکه تمامی راه‌ها و محورهای اصلی در مناطق سیل زده بازگشایی شده است، افزود: پراکندگی جمعیت روستاها امداد رسانی را در منطقه دشوار کرده است و راه ارتباطی ۳۳ روستا که در محورهای فرعی قرار دارند، همچنان مسدود است. وی تصریح کرد: راه اندازی ۴ بیمارستان صحرایی سپاه، حضور ۱۰ تیم پزشکی سپاه و حضور نیروهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان از جمله دیگر اقدامات انجام شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی به دو ویژگی بارز شخصیتی سپهبد سلیمانی اشاره کرد و افزود: «شجاعت و مردم‌داری» در وجود حاج قاسم نهادینه و ذاتی بود و این فرمانده دلاور و سرافراز در هیچ شرایطی از دشمن نمی‌ترسید. همرزم شهید سپهبد قاسم سلیمانی تصریح کرد: شهید سلیمانی تنها با پشتوانه الله و شجاعت خود به این جایگاه والا رسید. وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم در سال ۷۶ با حکم مقام معظم رهبری به‌عنوان فرمانده نیروی سپاه قدس توسط رهبر معظم انقلاب منصوب شدند و پس از این انتصاب، جبهه دشمنان در چند منطقه خاورمیانه فعال شد. همرزم شهید سپهبد قاسم سلیمانی یادآور شد: شخصیت قدرتمند و شجاع سردار در بین جوانان جهان اسلام تکثیر شد و علاوه بر آن قلبی رئوف داشته و شیعه و سنی برای ایشان تفاوتی نداشته و انسان بسیار مخلصی بود. سردار کرمی با بیان اینکه شیعه و سنی حضور پررنگی در اربعین دارند، ابراز داشت: رفت و آمد ایرانیان به عراق برای عتبات عالیات یکی از خواسته‌های شهید سلیمانی بود که با شجاعت خود این امر را محقق کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: اگر داعش بر اماکن مقدس و حرم‌ها مسلط می‌شد به آنها توهین می‌کرد اما حرم‌ها با وجود سردار سلیمانی در امان ماندند. وی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی شاجاعانه تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و به توسعه عتبات عالیات کمک کردند و با شهادت سردار دل‌ها و برکت خون پاکش، توطئه دشمن برای زشت نشان دادن اسلام باطل شد. آیت‌الله حسینی‌شاهرودی یادآور شد: شهادت سردار سلیمایی ابهت پوشالی آمریکا و اسرائیل را در هم شکست و به برکت خون پاکش، جبهه مقاومت اسلام قدرت بیشتری گرفته است. وی اظهار کرد: تمام ملت و جبهه مقاومت دنیا خونخواه شهید سلیمانی هستند و به‌زودی انتقام سخت و کوبنده‌تری از آمریکای جنایتکار و خونخوار گرفته می‌شود. آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ابراز داشت: امیدوارم خداوند متعال بر درجات سردار سلیمانی و شهدای هواپیمایی بیافزاید و همه ما نیز ادامه‌دهنده راه شهیدان باشیم.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه «محبت، مودت و دوستی با اهل‌بیت (ع)» خواسته خداوند و رسول اکرم (ص) است، تصریح کرد: زندگی در کشوری اسلامی که همه ملت آن عاشق اهل‌بیت و امام حسین (ع) هستند، برایمان افتخار است. ماموستا نوری یادآور شد: مفسرین اهل سنت بر این باورند که قرآن مایه برکت بوده و اگر به گفتار و رهنمود اهل بیت پیامبر (ع) متوسل شوید راه حقیقی ایمان و خداجویی را خواهید یافت. وی اظهار کرد: امروزه تمامی دشمنان خدا اعم از یهودیت و مسیحیت علیه امت اسلامی ید واحدی شده تا با توطئه فراوان امت اسلامی را از بین ببرند. امام جمعه اهل سنت قروه بیان کرد: ایجاد اختلاف بین اهل سنت و تشیع یکی از توطئه‌های خطرناک دشمن بوده و هدف از ایجاد داعش نیز در راستای تحقق این هدف شوم بود. امام جمعه اهل سنت قروه خاطرنشان کرد: سفر روحانیون اهل سنت کردستان به عتبات عالیات نماد بسیار خوبی برای وحدت امت اسلامی بوده و باید این انسجام و همبستگی روز به روز محکم‌تر شود.
مهرمهر1 هفته قبل
بهمن صحرایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سالانه از خیرینی که در زمینه توسعه عتبات مقدسه در عراق با ستاد عتبات عالیات مشارکت می‌کنند دعوت صورت گرفته و تلاش می‌کنیم که فرهنگ نذورات مردمی به سمت و سوی توسعه عتبات عالیات را گسترش دهیم. وی با بیان اینکه بانوان نقش عمده‌ای در جمع آوری نذورات برای توسعه عتبات عالیات دارند، تصریح کرد: همایش «بانوان حرم ساز زینبی» در کرمانشاه همراه با یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز یکشنبه ساعت ۹ صبح در سالن شهید بهشتی واقع در میدان نفت با حضور مسئولان استانی برگزار می‌شود. رئیس بازسازی ستاد عتبات عالیات کرمانشاه با بیان اینکه آموزش و پرورش نیز در این همایش با ستاد عتبات عالیات همکاری می‌کند، عنوان کرد: معاونین مدارس استان در تمام مقاطع به این همایش دعوت شدند تا این افراد نیز در راستای توسعه عتبات عالیات در میان دانش آموزان و خانواده‌های آنها به فرهنگسازی بپردازند. صحرایی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های این ستاد در بانک‌های استان واریز کرده و کمک غیر نقدی را به دفتر این ستاد تحویل دهند.

به انتهای لیست رسیدید