اخبار عراق - آخرین و مهم ترین اخبار عراق از خبرگزاری‌های ایران | خبری

عراق

تسنیمتسنیم12 دقیقه قبل
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: با پیگیری بسیار زیاد استاندار لرستان و اسلامی وزیر راه و شهرسازی قرارداد جاده خرم‌آباد- معمولان- پلدختر منعقد و قطعه یک آن تبدیل به قرار‌داد شد و چند روز پیش به مجموعه قرارگاه ابلاغ شد. وی بازسازی جاده خرم‌آباد- معمولان- پلدختر را یکی از درخواست‌های مردم منطقه دانست و عنوان کرد: این جاده باید تبدیل به یک جاده ایمن و پایدار شود تا در سیلاب‌ها دچار آسیب نشود. محمد با اشاره به اینکه مراسم کلنگ زنی جاده خرم‌آباد- معمولان- پلدختر طی دو هفته آینده انجام می‌شود تصریح کرد: البته از امروز همکاران ما در این پروژه شروع به کار می‌کنند. وی خاطرنشان کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در مجموع در لرستان حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در قالب ۸ قرار داد جاری در دست اجرا دارد البته ۱۹ قرارداد قبلا تکمیل و تحویل دادیم که پروژه‌های بسیار تاثیر گذاری بودند از جمله سد و نیروگاه رودبار لرستان و پروژه‌های متعدد دیگری که اتفاق افتاد. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اظهارداشت: این ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه حدود ۱۵۰۰ نفر نیروی انسانی را در استان مشغول به کار کرده است.
تسنیمتسنیم13 دقیقه قبل
وی افزود: در این راستا همایشی در تهران با حضور ۷ تا ۸ وزیر برگزار می‌‌شود، تفاهمنامه‌ای بین وزارت صمت و وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد می‌شود، بعد این تفاهم‌نامه که همکاری این سه دستگاه بزرگ کشوری است برای کمک به تولید، نخستین نمایشگاه تولیدات ساخت داخل در محل دائمی نمایشگاه‌ها در تهران افتتاح می‌شود. وی ادامه داد: وزارت صمت از سال گذشته تمام کالاهایی را که در داخل کشور امکان تولید دارد شناسایی کرده و واردات مشابه آن را ممنوع کرده که گام بزرگی برای حمایت از تولید داخل است، ممکن است در زمینه کالایی نتوانیم تمام نیاز کشور را تامین کنیم که به اندازه نیاز مجوز واردات داده می‌شود. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعات مبارزه با قاچاق کالا است، اگر بخواهیم که با قاچاق کالا مبارزه نکنیم نه خیانت بلکه جنایت است، بنابراین به شدت مبارزه با قاچاق کالا هم دنبال می‌شود. قبادیان با اشاره به ارائه تسهیلات گفت: تسهیلات کم‌بهره از قبل بوده، الان هم در برنامه وجود دارد و طبیعتا از این لحاظ هم کمک می‌شود که قوانین و مقررات خود را دارد. انتهای پیام/ن
تسنیمتسنیم13 دقیقه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با انتشار توئیتی اعلام کرد که از طرف این گروه مانعی برای ادامه کار مراکز درمانی کمیته سوئد در ولایت وردک وجود ندارد. چند روز پیش ۴ نفر در یورش شبانه نیروهای امنیتی افغان به یکی از مراکز کمیته سوئد در ولایت وردک کشته شدند. «ذبیح‌الله مجاهد» از سخنگویان طالبان در واکنش به این حمله گفت: از کمیته سوئد انتظار داریم تا دفاتر خود را در ولایت وردک مسدود کند زیرا آن‌ها در تضمین امنیت کارمندان افغان خود ناکام مانده‌اند. «رادیو آزادی» نیز به‌نقل از مجاهد گزارش داده بود که طالبان به این دلیل خواستار مسدود شدن این درمانگاه‌ها شدند که کمیته سوئد نسبت به حملات نیروهای خارجی و افغان به درمانگاه شهرستان «دایمیرداد» واکنشی نشان نداد. با این حال، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان قطر در توئیتی تاکید کرد که ادامه کار مراکز درمانی کمیته سوئد از نظر این گروه مشکلی ندارد.
تسنیمتسنیم19 دقیقه قبل
ابوالفضل کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: در سه ماهه اول سال ۹۸ تناژ روزانه خاک و نخاله تولیدی در شهر مشهد ۱۷۸۵۱ تن بوده که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بیان کرد: در سه ماهه اول سال ۹۸ روزانه حدود ۳۴۰۰ تن از خاک و نخاله تولیدی در شهر با استفاده از مخازن ویژه و به روش مکانیزه حمل شده‌اند که حدود ۱۹ درصد از کل خاک و نخاله روزانه تولیدی شهر است. کریمیان عنوان کرد: خوشبختانه شهروندان مشهدی استقبال بسیار خوبی از مخازن ویژه جمع آوری خاک و نخاله به روش مکانیزه داشته‌اند و رشد ۲۴ درصدی استفاده از این مخازن نسبت به سال گذشته گواه بر این مدعاست. وی خاطرنشان کرد: در حمل مکانیزه علاوه بر حفظ بهداشت معبر و محیط، شهروندان متحمل هزینه کمتری نیز می‌شوند زیرا خاک و ضایعات مستقیم وارد مخازن شده و نیاز به بارگیری مجدد ندارد. کریمیان در خاتمه گفت: شهروندان می‌توانند جهت دریافت مخازن با شماره ۳۶۰۶۱۰۰۰ تماس حاصل نمایند.
تسنیمتسنیم19 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، انوشیروان محسنی بندپی امروز در آئین بهره‌برداری از خانه بهداشت روستای هرانده که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد با اشاره به خودکفایی کشور در تأمین داروهای اساسی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز با اتخاذ سیاستگذاری‌های مطلوب در حوزه سلامت توانستیم بیش از ۹۸ درصد داروهای موردنیاز را در داخل کشور تولید کنیم. وی بیان کرد: علاوه بر این در حوزه پیشگیری از بیمارهای واگیردار نیز موفق به مهار آن‌ها شده است، اما در حوزه بیماری‌های غیرواگیردار به دلیل اینکه وزارت بهداشت به تنهایی متولی آن نیست به طور کامل مهار نشده است. استاندار تهران سپس با اشاره به بهره‌برداری از خانه بهداشت روستای هرانده افزود: تکمیل مرکز بهداشت شهرستان فیروزکوه اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان نیاز دارد که در صورت بهره‌برداری از آن یکی از مطالبات مهم مردم این شهرستان تأمین خواهد شد و استانداری تهران این آمادگی را دارد تا نیمی از این اعتبار را برعهده گیرد. محسنی بندپی در پایان تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد تا با هماهنگی وزارت بهداشت اقدامات پیشگیرانه در حوزه ‌سلامت را در استان تهران اجرایی و استان تهران را به عنوان استان پایلوت اقدامات پیشگیرانه در کشور معرفی کنیم. انتهای پیام/ ز
تسنیمتسنیم19 دقیقه قبل
در این بین یک ورزشکار شیلیایی، ایران را به عنوان بهترین محل برای انجام تمرینات آماده‌سازی‌اش انتخاب کرد: رودریگو روخاس. او به نشریه اوی‌پور‌اوی گفت: «واقعیت این است که در حال حاضر، به نظر من، ایران بهترین ورزشکاران دنیا را در رشته کاراته دارد. ملی‌پوش کاراته شیلی در پاسخ به این سؤال که تجربه سفر به ایران برای او چگونه بوده است، اظهار داشت: من برای آماده‌ کردن خودم برای بازی‌های پان‌آمه‌ریکا به ایران سفر کردم. روخاس درباره کاراته‌کاهای ایرانی هم گفت: کاراته ایران در حال حاضر به نظر من بهترین‌های این رشته را در دنیا دارد. تمرین و رقابت کردن با بهترین‌های کاراته دنیا، به من برای ارتقای سطحم کمک کرد.
تسنیمتسنیم20 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله حسین حقانی متولی مدرسه علمیه حقانی قم پس از تحمل یک دوره بیماری دارفانی را وداع گفت. این استاد حوزه علمیه قم از محضر مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزه همچون حضرات آیات بروجردی، امام راحل، علامه طباطبایی، محقق داماد و هاشم آملی بهره‌ برده بود. مراسم تشییع پیکر آیت‌الله حقانی امروز ساعت ۱۰ صبح از مسجد آبشار به سوی حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود. انتهای پیام/ح
زوم‌جیزوم‌جی21 دقیقه قبل
افزون بر آن آذری جهرمی قول ایجاد ۶۸ هزار شغل در حوزه‌ی فعالیت‌های وزارت ارتباطات در آینده‌ی نزدیک را داد. هدفی که به عقیده‌ی او پس از برآورده شدن، افتخار زیادی برای دولت و مخصوصا وزارت ارتباطات به ارمغان خواهد آورد. وزیر البته تاکید زیادی هم روی «الکام‌استارز» و نام انتخاب‌شده برای آن داشت. او این اسم‌گذاری را هوشمندانه خواند و گفت استارتاپ‌ها که امسال حضوری پررنگ‌تر از همیشه در بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری ایران دارند، ستاره‌های رویدادهایی همچون الکامپ و در کل، دنیای فناوری هستند. وزیر ارتباطات ایران اظهار داشت که پس از بازدید از سالن ۳۸ نمایشگاه در همراهی با مسئولان کشورهای خارجی سفرکرده به ایران، به سالن رسانه خواهد رفت و در آن‌جا تمامی سوالات خبرنگاران را پاسخ می‌دهد.
موجموج22 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه الکامپ ۲۵، با اشاره به حضور نمایندگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از کشورهای چین، آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکیه، قطر و افغانستان اظهار کرد: انقلاب صنعتی چهارم معادلات را در جهان ما تغییر داده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره‌ به الکامپ به عنوان نمایشگاه تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بیان کرد: نمایشگاه ۲۵ با ویژگی‌های منحصر به‌ فردی برگزار می‌شود. بازدید شرکت‌های خارجی و هیات‌های عالی‌رتبه با رویکرد تقویت اقتصاد دیجیتال هم از دیگر ویژگی‌های نمایشگاه است. وی با اشاره به ایجاد ۶۸ هزار شغل در قالب برنامه اشتغال و نوآفرین، اظهار کرد: زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران توانمند است. با وجود چنین انگیزه و امیدی در جوانان، آینده از هر زمان روشن‌تر خواهد بود و آن ایران هوشمند است.
تسنیمتسنیم22 دقیقه قبل
علی‌محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره اظهارنظر روزهای گذشته حسین مرعشی که از احتمال تاسیس جبهه‌ای به موازات شورای سیاست‌گذاری در جریان اصلاحات خبر داده بود، گفت: نظر حزب کارگزاران به هیچ وجه این نیست که جبهه‌ای در تقابل با شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ایجاد شود. وی افزود: شاید چنین اظهاراتی با این هدف بیان شده باشد که فشارهایی را به سران شورای سیاست‌گذاری وارد آوردند تا آنها مجاب به اعمال تغییراتی در ساختار این شورا شوند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره دورهمی هفته‌های اخیر گروهی از وزرای ادوار با محوریت و هماهنگی عارف و اینکه برخی‌ها تشکیل چنین جلساتی را به منزله تلاش عارف برای ایجاد تشکلی متفاوت با شورای سیاست‌گذاری قلمداد می‌‌کنند، گفت: اطلاعی از برنامه‌های آقای عارف ندارم. نمازی ادامه داد: آقای عارف از یک اوج محبوبیت به وضعیت کنونی رسیده است. همین مسئله نیز موجب شد که در اوج محبوبیت ریاست شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به او واگذار شود.
تسنیمتسنیم22 دقیقه قبل
وی در ادامه‌ بیان‌ کرد: کلاس توجیهی ناظران داوری فوتبال پیش از شروع فصل را به منظور یکپارچگی، هماهنگ‌سازی و ارتقاء سطح هرچه بیشتر ناظران برگزار کردیم. رئیس کمیته داوران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون در پایان خاطر نشان کرد: هدف اصلی از برگزاری دوره‌های توجیهی این است که ناظران به صورت هماهنگ و یکپارچه عملکرد داوران را زیر نظر داشته باشند. پیشرفت داوری در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی منوط به توجه ناظران است. به هر حال برگزاری چنین دوره‌هایی باعث تعامل هرچه بیشتر بین داوران و ناظران بازیها می‌شود تا به وسیله آن وظایف‌شان را در کنار هم و به درستی انجام دهند. در واقع هدف اصلی این دوره یکپارچگی، یک نواختی و بالا بردن دقت نظر ناظران است.
تسنیمتسنیم23 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، ابراهیم شکوری ضمن خیرمقدم به والنتین ایوانوف مدرس این دوره و کلیه ناظران و پیشکسوتان داوری عنوان کرد: خوشبختانه سال گذشته این افتخار را داشتیم که در رشت در کنار ایوانواف باشیم. در ابتدا باید یک تشکر ویژه از اصفهانیان، سهرابی و رفعتی بابت زحماتی که طی سالیان گذشته در عرصه داوری کشیدند، داشته باشیم. با توجه به مشکلات فراوانی که فوتبال داشتند بسیار تلاش کردند داوری ما روبه جلو حرکت کند. وی در ادامه اظهار داشت: از شما عزیزان می‌خواهم نهایت استفاده را از حضور مدرس برجسته‌ای مانند والنتین ایوانوف از این کلاس داشته باشید تا با کمک یکدیگر بتوانیم مشکلات داوری را به حداقل برسانیم. فدراسیون فوتبال مثل همیشه تمام سعی خود را در این زمینه انجام می‌دهد و از جامعه داوران حمایت می‌کند تا بتوانیم جایگاه واقعی داوری را در سطح فوتبال بدست بیاوریم.
تسنیمتسنیم25 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، جودو و کوراش در خراسان رضوی طرفداران بسیاری داشته و ورزشکاران آن تاکنون توانستند در سطح کشور افتخارآفرینی کنند، افراد بسیاری از خراسان رضوی در مسابقات کشوری، آسیایی و جهانی شرکت کرده و مقام‌های درخوری کسب می‌کنند. جودو و کوراش جایگاه بالایی در خراسان رضوی داشته اما هنوز از توجه کافی برخوردار نیست، باید مسئولان بیش از وضعیت کنونی به این ورزش توجه داشته باشند و از ورزشکاران آن حمایت کنند، جودو کاران تاکنون از حمایت کافی برخوردار نبودند. پهلوانی تصریح کرد: از مسئولان بسیار گلایه‌مندم؛ چرا که آنها هیچ قدمی برای ورزشکاران برنداشتند، متولیان در سایر شهرها از ورزشکاران حمایت می‌کنند و به آنها بها می‌دهند اما در خراسان رضوی از این موارد خبری نیست، زمانی که به استان بازگشتم حتی یک مسئول را در فرودگاه ملاقات نکردم. وی افزود: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از ورزشکاران جودو و کوراش استان حمایت نکرده است، هیئت جودو و کوراش خراسان رضوی نیز هیچ اقدامی برای ورزشکاران انجام نمی‌دهد و ورزشکاران باید امور خود را به تنهایی و با هزینه شخصی انجام دهند. پیستک گفت: ورزشکاران جودو و کوراش خراسان رضوی از جوایز محروم هستند، به عنوان مثال در مسابقات آسیایی قرار بر اهدای سکه به نفرات برتر شد اما ورزشکاران تنها یک کارت هدیه سه میلیون تومانی دریافت کردند.
خبر فوریخبر فوری28 دقیقه قبل
بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۴ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۱۲ واحد پولی کاهش و نرخ دلار و ۱۰ ارز نیز ثابت ماند. بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز (پنج شنبه ۲۷ تیرماه ۹۸) بدون تغییر نسبت به گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۱۲۱ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۵۲ هزار و ۲۴۵ ریال و هر یورو نیز با ۱۱۵ ریال رشد نسبت به روز گذشته ۴۷ هزار و ۲۱۱ ریال ارزش‌گذاری شد. هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۶۲۹ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۴۸۹ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۸۹۵ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۲۳ ریال، روپیه هند ۶۱۱ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۷ هزار و ۹۱۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۶ هزار و ۳۶۰ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۹۹۰ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۷۶ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۲ ریال و دلار کانادا ۳۲ هزار و ۲۰۲ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۸ هزار و ۳۱۲ ریال، راند آفریقای جنوبی سه هزار و یک ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۳۸۸ ریال، روبل روسیه ۶۶۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۰ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۵۳۰ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۹۰۲ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۷۱۲ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۹۱ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۹۹۸ ریال تعیین شد.
تسنیمتسنیم29 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه یوونتوس امروز (پنجشنبه) به طور رسمی اعلام کرد ماتیس دلیخت را با قراردادی پنج ساله به خدمت گرفته است. این مدافع هلندی که روز گذشته تست‌های پزشکی باشگاه یوونتوس را با موفقیت پشت‌سر گذاشت، در ازای ۷۵ میلیون یورو به علاوه ۱۰٫۵ میلیون یورو پاداش‌های در نظر گرفته شده به راه‌راه پوشان تورین پیوست. دستمزد مدافع چند فصل اخیر آژاکس در یوونتوس هم ۷٫۵ میلیون در سال است که با پاداش‌های در نظر گرفته شده تا ۱۲ میلیون یورو می‌رسد. دلیخت ۱۹ ساله که پست تخصصی‌اش بازی در پست دفاع میانی است، مورد توجه باشگاه‌هایی همچون بارسلونا، منچستریونایتد و پاری‌سن‌ژرمن هم قرار داشت اما ترجیح داد برای ادامه دوران بازیگری‌اش راهی سری A ایتالیا شود. انتهای پیام/

تنش دیپلماتیک میان ایران و پرتغال

7+
ایمناایمنا33 دقیقه قبل
تسنیمتسنیم33 دقیقه قبل
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی عنوان کرد: درمجموع یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه بانکی به مجموعه بخش تولید پرداخت شده است. وی افزود: استان مرکزی سال گذشته بالغ بر یک میلیارد دلار صادرات داشت، برای امسال هم یک‌ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار صادرات پیش‌بینی شده است. توسطی افزود: آنچه که بخش تولید را آزار می‌دهد تصمیماتی است که توسط مسئولان و سیاست‌گذاران انجام می‌شود، واقعا دغدغه بخش تولید این است. توسطی ادامه داد: اجازه دهیم در این شرایط اقتصادی و مشکلات تحریم استان‌ها به موقع برای نجات تولید تصمیم بگیرند. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک افزود: مشکل دیگر بخش خصوصی، اعمال قوانین عادی در شرایط بحرانی فعلی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز34 دقیقه قبل
البته الان عراق هم به آن صورت اقتدار گذشته را ندارد و نمی‌تواند خیلی ایران را به دردسر بیاندازد. بحرین نیز اصلا در حدی نیست که بخواهد با تیم ملی ایران به رقابت بپردازد. تیم ملی ایران فقط احتمال دارد در مرحله بعد و در مصاف با تیم‌های ژاپن و کره جنوبی رقابت حساسی داشته باشد و در سطح آسیا دیگر تیم‌های درجه دو نمی‌توانند برای ایران با توجه به پیشرفت و توسعه‌اش رقیب سختی باشند. بازیکن پیشین تیم ملی ایران یادآور شد: بازیکنان تیم ملی با تجربه‌ای که دارند آنقدر اشراف پیدا کرده‌اند که نباید هیچ تیمی را دست‌کم بگیرند. همه‌ی این‌ها باعث شخصیت پیدا کردن تیم ملی ایران شده است و این موضوع را حریفان ایران هم می‌دانند و از آن واهمه دارند.
فارسفارس34 دقیقه قبل
ستاد اربعین شهرداری تهران با سفر به کشور عراق و برگزاری جلسات متعدد، سعی در تسهیل این رویداد عظیم برای مشتاقان حسینی را دارد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیأتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد. هیأت اعزامی ایرانی در دیدار با مکارم سرکنسول ایران در نجف اشرف به تشریح فعالیت‌های پیش‌بینی شده از سوی شهرداری تهران در راهپیمایی اربعین حسینی پرداخت که در این جلسه مقرر شد نماینده‌ای از شهرداری تهران جهت حضور در شهر نجف به سرکنسول معرفی شود. در ادامه این سفر، یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران با موسوی تولیت مسجد کوفه و مزار میثم تمار به بحث و تبادل نظر پرداختند که در این جلسه فعالیت‌های شهرداری تهران در شهر کوفه، در خصوص موارد مربوط به نحوه خدمات‌رسانی به زائران و عاشقان حسینی در مراسم پیاده روی اربعین تشریح شد. گفتنی است اعضای ستاد اربعین شهرداری تهران در ادامه برنامه‌های این ستاد، امروز پنجشنبه در بغداد با ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران و رئیس ستاد اربعین عراق دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.
زوم‌جیزوم‌جی35 دقیقه قبل
حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، بازیگر نقش شاه ترایتن نیز در این فیلم لایو اکشن مشخص شده است. طبق خبری که ورایتی منتشر کرده، دیزنی در حال انجام مذاکره با خاویر باردم برای بازی در نقش شاه ترایتن است. شاه ترایتن در واقع پدر اریل است که هلی بیلی نقش این شخصیت را در فیلم The Little Mermaid بر عهده دارد. راب مارشال، کارگردان فیلم Mary Poppins Returns (مری پاپینز باز می‌گردد)، وظیفه کارگردانی فیلم The Little Mermaid براساس فیلمنامه‌ای از دیوید مگی، را بر عهده دارد. فیلم The Little Mermaid هنوز دارای تاریخ اکرانی نیست و مراحل فیلمبرداری آن نیز از اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.
فارسفارس37 دقیقه قبل
تولیت آستان قدس رضوی گفت: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند. تولیت آستان قدس با اشاره به خدمات این آستان به زائران عرب زبان، بیان کرد: سالانه ده‌ها هزار زائر عرب‌زبان به این حرم شریف مشرف می‌شوند که بخش عمده آن‌ها برادران و خواهران عراقی هستند. حجت‌الاسلام مروی گفت: ما به عنوان خادمان حضرت رضا (ع) شرمنده زائران ایرانی و غیرایرانی این بارگاه شریف هستیم، چون شأن و منزلت زائران حضرت ثامن الحجج (ع) را بسیار بیشتر از میزان خدمات ارائه شده خود می‌دانیم. وی افزود: دشمن از اتحاد، همدلی و هماهنگی دو ملت ایران و عراق خرسند نیست و همان‌گونه که سعی می‌کنند در یک کشور بین اقوام و مذاهب مختلف تفرقه بیاندازند، تلاش می‌کنند بین کشورهای اسلامی نیز اختلاف ایجاد کنند. حجت‌الاسلام مروی با بیان اینکه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند، عنوان کرد: امیدواریم با رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت شیعه عراق به گونه‌ای عمل کنیم که اتحاد و همدلی این دو ملت بزرگ شیعه روز به روز بیشتر شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین37 دقیقه قبل
حالا انگار یک برمودای دیگر هم در خلیج فارس و تنگه هرمز پیدا شده. نفتکشی که آخرین مرتبه و همین چند روز قبل از تنگه هرمز عبور کرده و بعدش هم دیگر کسی خبر ندارد الان کجاست و چه اتفاقی برایش افتاده. بندری که یکی در غرب امارات متحده عربی در این سوی تنگه هرمز (داخل خلیج فارس) و دیگری در آن سوی تنگه هرمز (رو به دریای عمان) قرار دارند. پاتریک وینتور در گزارشش نوشته که نفتکش ناپدید شده هفتم جولای (یکشنبه ۱۶ تیر) از مقابل بندر شارجه به سمت تنگه هرمز حرکت کرده. حالا جالب است که دقیقا در همان روزی که در غرب تنگه هرمز چنین اتفاقی افتاده، در آن سوی تنگه هرمز در دهانه دریای عمان نفتکش ناپدید شده به سمت شمال تنگه هرمز تغییر مسیر داده و بعد هم در تنگه برمودای هرمز خلیج فارس، ناپدید شده!
تسنیمتسنیم37 دقیقه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، قادی‌پاشا مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در پاسخ به ادعای مطرح شده در مورد زمان تشکیل کمیسیون پزشکی اظهار کرد: اظهار نظر پزشکی قانونی بنا بر در خواست مرجع قضایی انجام و در مواردی که لازم باشد شخص معرفی شده به پزشکی قانونی از لحاظ روحی، جسمی، بررسی مواد مخدر، روانگردان و دارو‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. تا مشخص شود فرد تحت تاثیر عوارض دارو و در زمینه اختلال روحی و روانی جرمی را انجام داده است یا خیر؟ وی افزود: این امر نیز کاملا علمی و در فرآیند بررسی پرونده و در جهت احقاق حق انجام میشود. به گزارش میزان، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران در ادامه عنوان کرد: کمیسیون آقای نجفی نیز بنا بر درخواست مرجع قضایی و در ساعت اداری و با استفاده از کارشناسان متخصص روانپزشکی و پزشکی قانونی انجام شده است. انتهای پیام/
رکنارکنا39 دقیقه قبل
به گزارش رکنا، وی در گفت و گویی که با برنامه «لقاء الیوم» شبکه قطری الجزیره داشت و شب گذشته پخش شد، افزود: ایران شاهد انواع محاصره‌ها و تحریم‌ها بوده اما با پیروزی و استواری از آنها خارج شده بنابراین اکنون برای مواجهه با هرگونه بحرانی آمادگی بیشتری دارد. مسجدی با بیان اینکه آمریکا در همه عهدنامه‌ها و توافقاتی که با ایران داشته عهد شکنی کرده، افزود: اگر آمریکا خواهان حل بحران کنونی است باید زبان زورگویی و تهدید را کنار گذاشته و راه بازگشت به توافق هسته‌ای را در پیش گیرد و تحریم و جنگ اقتصادی ضد ایران را کنار بگذارد چرا که راهی جز این برای حل این بحران وجود ندارد. سفیر ایران همچنین درباره برخی کشورهای منطقه که آمریکا را تحریک به جنگ با ایران می‌کنند، تصریح کرد که خطرات جنگ متوجه نه تنها ایران بلکه همه خواهد بود چه آمریکا و چه طرف‌های منطقه‌ای که تمایل به شروع جنگ ضد ایران دارند. وی تاکید کرد که تهران پیش بینی جنگ نظامی نمی‌کند، اما اگر این جنگ رخ دهد آمریکایی‌ها شروع کننده آن هستند ولی طرفی که سرنوشت آن را رقم خواهد زد اراده ایران است که شکست بزرگ و تاریخی را به آمریکا و تحریک کنندگان آن تحمیل خواهند کرد. وی درباره موضع بغداد درباره تنش میان ایران و آمریکا گفت: ایران و عراق دو کشور همسایه هستند و تهران انتظار دارد که بغداد از آن حمایت کند اما دولت ایران نمی‌خواهد که عراق وارد مشکلات آن با آمریکا شود، بنابراین از تلاش‌های عراق برای کاهش تنش‌ها استقبال می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم40 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه از نمونه‌هایی که در پیش‌فروش خودرو رانت ایجاد شده، کم نداریم، اظهار داشت: همواره در حوزه اختصاص سهمیه فروش خودرو به نمایندگی‌ها این پرسش مطرح می‌شود که مجوز فروش به کدام نمایندگی داده شود و به کدام نمایندگی داد نشود. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با طرح این پرسش که براساس کدام قانون نمایندگی فروش خودرو انتخاب می‌شوند؟، گفت: باید بساط این تبعیضات و رابطه‌ها در بین نمایندگی‌های فروش اینترنتی خودرو برچیده و فروش خودرو ضابطه‌مند شود. منصوری با تأکید بر اینکه امکان پیش‌فروش خودرو باید به تمام نمایندگی‌ها اعطاء شود تا سایر نمایند‌گی‌ها دلسرد نشوند، تصریح کرد: سازمان بازرسی کشور باید پیگیر تخلفات پیش‌فروش‌های خودرو شود و دستگاه قضایی نیز به حواشی پیرامون آنها رسیدگی کند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: ‌ مجلس به دلیل نداشتن اهرم فشار نمی‌تواند برخی تخلفات را پیگیری کند و در صورت بروز تخلف احتمالی سازمان بازرسی می‌بایست به موضوع ورود کند. منصوری در پایان با بیان اینکه خودروسازان در حالی اقدام به فروش فوری خودرو می‌کنند که به تعهدات گذشته‌شان عمل نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: معتقدم فروش فوری خودرو، مصداق بی‌عدالتی است که باید جلوی آن گرفته شود.
فارسفارس43 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی به نقل از یک منبع کرد گفت که یک گروه مسلح جدید کرد در کردستان عراق ممکن است پشت حمله اربیل به دیپلمات‌های ترکیه باشد. وزارت امور خارجه ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرد که یکی از کارکنان کنسولگری ترکیه هنگامی که خارج از ساختمان کنسولگری در اربیل بوده است هدف یک حمله مسلحانه قرار گرفته که این حمله منجر به مرگ وی شد. به گفته یکی دیگر از منابع امنیتی کرد به القدس العربی، این گروه ارتباط‌هایی با پ‌ک‌ک، دارد و از کردهای عراق است که در پایان ماه گذشته در پاسخ به کشتار دو فرمانده پ‌ک‌ک توسط ترکیه تشکیل شده است. شاهدان عینی در اربیل گزارش دادند که مهاجمان وارد رستورانی در مجاورت دفتر مرکزی کنسولگری ترکیه شده‌اند که در آن اعضای این کنسولگری مشغول خوردن غذا بودند و با تیراندازی به سمت دیپلمات‌های ترکیه، معاون کنسول را کشتند. به نوشته القدس العربی، به نظر می‌رسد پ‌ک‌ک می‌خواهد با استفاده از این گروه تازه‌تأسیس، از انجام عملیات مستقیم در داخل منطقه کردستان اجتناب کند.
تسنیمتسنیم44 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، امروزه یکی از مهم‌ترین مباحث در آمدی، درآمد پایدار شهرداری‌هاست و شهرداری به‌عنوان سازمانی خود اتکا در درآمد و هزینه، مستقل از دولت بوده که دستیابی به درآمد پایدار یکی از راه‌های تامین نیازهای مالی آن است. اما درآمدهای پایدار چیست و چشم‌انداز آن چگونه است؟ برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی شهروندان، خبرنگار تسنیم پای صحبت‌های «کمال کاظمی»؛ معاون اداری و مالی شهرداری سنندج نشسته تا به بررسی وضعیت درآمدهای پایدار شهری بپردازد. سرمایه‌گذار مناسبی برای راه‌اندازی پروژهای شهرداری سنندج پیدا نشده استوی با اشاره به آفت‌های حوزه سرمایه‌گذاری تصریح کرد: به‌دلیل سرانه درآمدی پایین مردم سنندج و عدم وجود انگیزه تاکنون سرمایه‌گذار مناسبی برای راه‌اندازی پروژهای مختلف شهرداری سنندج یافت نشده است. وی بیان کرد: میانگین سرانه درآمدی سنندج ۲۵۰ هزار تومان بوده در حالیکه کرمانشاه بیش از یک میلیون تومان است. معاون اداری و مالی شهرداری سنندج یادآور شد: با وجود سرانه درآمدی ناچیز شهرداری سنندج و عدم پرداخت عوارض مختلف توسط مردم، نمی‌توان انتظار فعالیت‌های عمرانی گسترده‌ای داشت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز44 دقیقه قبل
هزینه‌های خرید تسلیحات نظامی کشورهای حوزه خلیج فارس در سال‌های اخیر به شکل بی سابقه‌ای افزایش پیدا کرده است. خریدهای چندصد میلیارد دلاری در حاشیه خلیج فارسروزنامه «الشرق» قطر در خصوص رقابت‌های تسلیحاتی در خاورمیانه می‌نویسد: برخی از کشورهای منطقه در خط فعالیت هسته‌ای وارد شده‌اند و مقاصد نظامی خاص خود را دنبال می‌کنند. یکی از این عوامل تهدیدهایی است که امنیت این کشور در نتیجه ناآرامی‌های داخلی و افزایش قدرت نظامی کشورهای منطقه است. آمریکا حضور نیروهای خود را در منطقه خلیج فارس تقویت کرده است. او همواره این موضوع را ذکر می‌کنند که کشورهای عربی خلیج فارس بدون حمایت آمریکا نمی‌توانند دوام بیاورند و باید هزینه آن را پرداخت کنند.
تسنیمتسنیم45 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، عباس تابش صبح امروز در جمع خبرنگاران از تثبیت قیمت خرید مرغ در بازار کشور خبر داد و اظهار داشت: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، نرخ خرید مرغ برای مصرف‌کنندگان ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده است و هرگونه عدول از این قیمت مشمول برخورد سازمان تعزیرات می‌شود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت رعایت مصوبات کارگروه تنظیم بازار کشور را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت در تمام استان‌ها با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی تحولات بازار مصرف را به دقت تحت کنترل داشته و با متخلفانی که از قیمت‌های تعیین شده عبور کنند برخورد خواهند کرد. رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه علاوه بر قیمت مرغ نرخ برخی از کالاهای مصرفی دیگر نیز توسط ستاد تنظیم بازار کشور تثبیت شده است تصریح کرد: تا این لحظه هیچ گونه تغییری در مبنای قیمت نان و گندم برای تهیه نان نداریم بنابراین قیمت آن فعلا بدون تغییر باقی می‌ماند. تابش تصمیم کارگروه تنظیم بازار کشور در مورد اعلام نرخ‌ جدید کارمزد در شالیکوبی‌های استان گیلان را نیز مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: تا این لحظه هیچ‌گونه پیشنهاد و درخواستی مبنی بر تغییر نرخ کارمزد شالیکوبی‌‌ها به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و وزارت صمت نرسیده است. رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مورد نرخ ثبت‌نام در مهدکودک‌ها و تصمیمات کارگروه تنظیم بازار کشور در این باره نیز عنوان کرد: با توجه به اینکه هیچ پیشنهادی در این راستا اعلام نشده است این به منزله این خواهد بود که هیچ تغییر قیمتی در مهدکودک‌ها به نسبت سال گذشته اعمال نمی‌شود.

به انتهای لیست رسیدید