عراق

تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسله، گروه رسانه‌ای MBC عربستان امروز شنبه از طرح راه اندازی شبکه تفریحی و سرگرمی با «MBC العراق» برای مخاطبان عراقی پرده برداشت. گروه رسانه‌ای MBC در بیانیه خود در توییتر نوشت: «در راستای پیشبرد روابط مستحکم بین مردم عراق و گروه MBC از زمان راه اندازی آن، شبکه» MBC العراق «شبکه‌ای جدید با محتوای رسانه‌ای برتر است که ارتباط با خانواده‌های عراقی را سرلوحه خود قرار می‌دهد» گروه رسانه‌ای MBC یکشنبه شب ۱۷ فوریه آینده را زمان آغاز به کار شبکه «MBC العراق» اعلام کرد. انتهای پیام/
انتخابانتخاب1 ماه قبل
ولیعهد سعودی امروز (پنجشنبه) در گفتگوی تلفنی با نخست وزیر عراق بر حمایت ریاض از امنیت این کشور تاکید کرد. به گزارش ایسنا، دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای گفت: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در تماس تلفنی با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق بر حمایت کامل عربستان از امنیت و رونق همیشگی عراق تاکید کرد. بنا بر اعلام سایت اخبار العراق، عبد المهدی ضمن قدردانی از بن سلمان گفت: عراق از گسترش روابط میان دو کشور و دو ملت برادر استقبال می‌کند. روابط میان عراق و عرابستان طی چند سال گذشته و بعد از تیرگی آن در سال ۲۰۰۳، با رفت و آمد مقامات ارشد دو کشور گسترش یافت.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق در جریان دیدار با نماینده سازمان ملل در امور عراق توصیه‌های مرجعیت عالی این کشور را نقشه راه مهار بحران کنونی قلمداد کرد. به گزارش ایسنا، عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق توصیه‌های آیت‌الله سیستانی، مرجعیت عالی عراق را به عنوان نقشه راه مهار بحران کنونی عراق دانست و از تمامی گروه‌های سیاسی این کشور خواست که بر سر یک میز بنشینند. بنا بر اعلام سایت خبری اخبار العراق، عمار حکیم در ادامه افزود: توصیه‌هایی که هینیس پلاسخایرت، نماینده سازمان ملل در عراق از آیت الله سیستانی شنید، به مثابه نقشه راهی برای مهار بحران‌های کنونی است تا همگان خود را در برابر ماموریت شرعی، ملی و اخلاقی بیابند. عمار حکیم ادامه داد: ما از تمامی شرکای سیاسی برای نشستن بر سر یک میز جهت حل مشکلات دعوت به عمل می‌آوریم. انتهای پیام
فارسفارس3 روز قبل
نماینده ائتلاف الفتح در پارلمان عراق اعلام کرد که پیش‌نویس قانون اخراج نیروهای خارجی تدوین شده است و این قانون از جمله مهمترین قوانینی است که در دور کنونی مجلس بررسی و به رأی گذاشته خواهد شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ائتلاف «الفتح» عراق اعلام کرد که ۱۳ پیش‌نویس قانون از جمله قانون اخراج نیروهای خارجی برای تصویب در پارلمان این کشور تدوین شده است. «حنین القدو» نماینده ائتلاف الفتح در پارلمان عراق اعلام کرد که «پیش‌نویس قانون اخراج نیروهای خارجی [از عراق] از جمله مهمترین قوانینی است که در دور کنونی مجلس بررسی و به رأی گذاشته خواهد شد». «شبکه اخبار العراق» به نقل از این نماینده الفتح گزارش داد که اولویت پارلمان عراق بررسی قانون اخراج نیروهای خارجی از این کشور است. «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق اخیرا اعلام کرد که به طرف آمریکایی اولویتهای کشور خود را در خصوص حضور نیروهای نظامی خارجی ابلاغ کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
چند منبع اطلاعاتی عراقی مدعی شدند که سرکرده گروه تروریستی داعش در غرب این کشور حضور دارد و به دنبال احیای داعش در صحرای الأنبار است. این در حالی است که یک منبع دیگر اطلاعاتی عراق اخبار مبنی بر ورود ابوبکر بغدادی به خاک عراق را رد کرد و گفت او داخل مرزهای عراق نیست. همچنین روزنامه بغداد الیوم به نقل از هشام الهاشمی، کارشناس مسائل استراتژیک عراق ورود بغدادی به عراق را تأیید و اعلام کرد که سرکرده داعش در یکی از مناطق جزیره راوه یا غرب ثرثار است. این درحالی است که یک منبع اطلاعاتی دیگر عراق در گفت‌وگو با روسیا الیوم ضمن تکذیب این خبر تاکید کرد، اطلاعاتی که حکایت از ورود بغدادی به خاک عراق دارد دقیق نبوده و صحت ندارند. وی افزود: سرکرده داعش وارد خاک عراق نشده و به هیچ یک از عناصر خود نپیوسته است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق در جریان دیدار با نماینده سازمان ملل در امور عراق توصیه‌های مرجعیت عالی این کشور را نقشه راه مهار بحران کنونی قلمداد کرد. عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی عراق توصیه‌های آیت‌الله سیستانی، مرجعیت عالی عراق را به عنوان نقشه راه مهار بحران کنونی عراق دانست و از تمامی گروه‌های سیاسی این کشور خواست که بر سر یک میز بنشینند. بنا بر اعلام سایت خبری اخبار العراق، عمار حکیم در ادامه افزود: توصیه‌هایی که هینیس پلاسخایرت، نماینده سازمان ملل در عراق از آیت الله سیستانی شنید، به مثابه نقشه راهی برای مهار بحران‌های کنونی است تا همگان خود را در برابر ماموریت شرعی، ملی و اخلاقی بیابند. وی همچنین تصریح کرد: ما پایبندی کامل خود را به توصیه‌های مرجعیت دینی اعلام می‌کنیم و بر ضرورت توجه به این رهنمون‌ها درمورد خدمات‌رسانی به شهروندان، مبارزه با فساد و بازسازی شهرها به ویژه شهر بصره و همچنین انحصار سلاح در دست دولت، حفظ امنیت شهروندان صرف‌نظر از وابستگی‌هایشان، برقراری روابط متوازن با تمامی کشورهای جهان بر اساس منافع مشترک، احترام به حاکمیت عراق، مخالفت با استفاده از خاک عراق جهت تجاوز به ایران تاکید می‌کنیم. عمار حکیم ادامه داد: ما از تمامی شرکای سیاسی برای نشستن بر سر یک میز جهت حل مشکلات دعوت به عمل می‌آوریم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
الحشد الشعبی عراق با اشاره به اینکه داعش یک حمله تروریستی علیه زئران انجام داده است اعلام کرد که در این حادثه ۶ ایرانی و یک عراقی زخمی شدند. به گزارش ایسنا به نقل از اخبار العراق، الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که حمله تروریستی به زائران در منطقه بلد منجر به زخمی شدن ۷ نفر شد که ۶ نفر از آن‌ها ایرانی و یک نفر تابعیت عراقی دارد. الحشد الشعبی اعلام کرد که این حمله از سوی عناصر تروریستی داعش انجام شد. در این بیانیه آمده است که تیپ ۴۳ الحشد الشعبی وارد مناطق نزدیک به حادثه شده است اما عناصر تروریستی به مکان نامعلومی فرار کرده‌اند. بر اساس این گزارش، برخی رسانه‌ها پیش از این اعلام کرده بودند که نیروهای تروریستی یک اتوبوس زائران ایرانی را هدف قرار داده است که این حادثه منجر به زخمی شدن چند نفر شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق؛ تیم ملی ایران و عراق در سومین دیدار خود در جام ملت‌ها آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف یکدیگر خواهند رفت. ملی پوشان ایران در دو بازی قبلی خود موفق شدند با نتایج ۵-۰ و ۲-۰ از سد یمن و ویتنام بگذرند و عراقی‌ها هم با دو پیروزی برابر یمن و ویتنام شش امتیازی هستند و به دلیل تفاضل کمتر نسبت به ایران در رده دوم قرار دارند. بازی امروز ایران و عراق از لحاظ صدرنشینی برای دو تیم حائز اهمیت است و همچنین شاگردان کی روش در تلاش هستند تا انتقام جام ملت‌های قبلی را از عراقی‌ها بگیرند. حساسیت این بازی باعث شده تا رسانه اسپانیایی AS هم به این دیدار بپردازد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، فرماندهی عملیات مشترک عراق اخبار منتشرشده درباره افزایش شمار نیروهای ائتلاف بین المللی تحت سرکردگی آمریکا در این کشور را تکذیب کرد. این فرماندهی طی بیانیه‌ای اعلام کردکه صفحات شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها اخبار و شایعات زیادی را درباره تحرکات ائتلاف بین المللی در عراق منتشر کرده‌اند. این بیانیه می‌افزاید: هیچ افزایشی در خصوص شمار نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق که به منظور اهداف آموزشی، مستشاری و لجستیکی حضور دارند روی نداده و تمام اخبار و شایعات در این زمینه دروغ است. فرماندهی عملیات مشترک عراق همچنین در بیانیه خود گفت: نیروهای ائتلاف بین المللی بدون موافقت مقامات ذیربط عراقی دست به انجام هیچ ماموریتی در داخل عراق نمی‌زنند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
چند منبع اطلاعاتی عراقی مدعی شدند که سرکرده گروه تروریستی داعش در غرب این کشور حضور دارد و به دنبال احیای داعش در صحرای الأنبار است. این در حالی است که یک منبع دیگر اطلاعاتی عراق اخبار مبنی بر ورود سرکرده داعش به خاک عراق را رد کرد و گفت، او داخل مرزهای عراق نیست. همچنین روزنامه بغداد الیوم به نقل از هشام الهاشمی، کارشناس مسائل استراتژیک عراق ورود بغدادی به عراق را تأیید و اعلام کرد که سرکرده داعش در یکی از مناطق جزیره «راوة» و یا غرب «ثرثار» است. این درحالی است که یک منبع اطلاعاتی دیگر عراق در گفت‌وگو با روسیا الیوم ضمن تکذیب این خبر تاکید کرد، اطلاعاتی که حکایت از ورود بغدادی به خاک عراق دارد دقیق نبوده و صحت ندارند. وی افزود: سرکرده داعش وارد خاک عراق نشده و به هیچ یک از عناصر خود نپیوسته است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربی الجدید، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق در کنفرانس خبری هفتگی خود اخبار منتشر شده در خصوص درخواست «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا از بغداد مبنی بر انحلال ۶۷ گروه از نیروهای حشد شعبی را تکذیب کرد. وی در ادامه افزود: مسأله نیروهای حشد شعبی یک مسأله داخلی صرف به شمار می‌آید و اخبار منتشر شده در خصوص اعطای ضرب الاجل به عراق برای انحلال این نیروها نادرست است. عبدالمهدی همچنین اخبار منتشر شده در خصوص افزایش تعداد نظامیان خارجی در عراق را تکذیب کرد. پیشتر شبکه العربیه مدعی شده بود که پمپئو در جریان سفر اخیر خود به عراق خواهان انحلال ۶۷ گروه وابسته به حشد شعبی شده است.
ایلناایلنا3 هفته قبل
کارشناس استراتژیک عراق اخبار منتشر شده مبنی بر ورود سرکرده گروه تروریستی داعش به عراق طی روزهای گذشته را تأیید کرد. به گزارش ایلنا به نقل از بغداد الیوم، «هشام الهاشمی» کارشناس استراتژیک عراق ضمن تایید اخبار وجود مبنی بر حضور «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش در عراق گفت: «البغدادی در عراق و در الانبار و یکی از دو منطقه جزیره راوه یا غرب الثرثار مخفی شده است». وی افزود: «البغدادی برای احیای صفوف گروه تروریستی داعش و استفاده از الانبار به عنوان اردوگاه جدیدی برای این گروه تلاش می‌­کند». الهاشمی در ادامه گفت: «اطلاعات اخیر حاکی از نفوذ البغدادی به داخل عراق است». این مقام عراقی که خواست نامش فاش نشود، افزود: «البغدادی یکی از اهداف نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عراق است نه تنها هدف.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، یک منبع اطلاعاتی عراقی در گفتگو با روسیا الیوم تاکید کرد: «ابوبکر البغدادی» سرکرده تشکیلات تروریستی داعش وارد خاک عراق نشده است. وی در ادامه افزود: اخبار منتشر شده در خصوص حضور البغدادی در صحرای استان الانبار نادرست است و وی وارد خاک این کشور نشده است. این منبع تاکید کرد: سازمان اطلاعات عراق البغدادی را زیر نظر دارد. پیشتر اخباری به نقل از منابع عراقی و آمریکایی در خصوص اینکه البغدادی از چند روز قبل وارد صحرای استان الانبار واقع در غرب عراق شده است منتشر شده بود. در این اخبار آمده است که البغدادی تلاش دارد از این منطقه به عنوان پایگاهی برای بازسازی داعش استفاده کند.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
خبرگزاری مهر: یک منبع اطلاعاتی عراقی در گفتگو با روسیا الیوم تاکید کرد: «ابوبکر البغدادی» سرکرده تشکیلات تروریستی داعش وارد خاک عراق نشده است. وی در ادامه افزود: اخبار منتشر شده در خصوص حضور البغدادی در صحرای استان الانبار نادرست است و وی وارد خاک این کشور نشده است. این منبع تاکید کرد: سازمان اطلاعات عراق البغدادی را زیر نظر دارد. پیشتر اخباری به نقل از منابع عراقی و آمریکایی در خصوص اینکه البغدادی از چند روز قبل وارد صحرای استان الانبار واقع در غرب عراق شده است منتشر شده بود. در این اخبار آمده است که البغدادی تلاش دارد از این منطقه به عنوان پایگاهی برای بازسازی داعش استفاده کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
یکی از منابع امنیتی عراقی مدعی شد که مخفیگاه ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در عراق است نه در سوریه. این منبع عراقی گفت: اطلاعات اولیه حکایت از آن دارد که ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه‌های تروریستی داعش در منطقه «الحسینیات» شهرستان «هیت» واقع در غرب استان الانبار حضور دارد. این منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود، مدعی شد که البغدادی بعد از درگیری‌ها در داخل خاک سوریه مجبور شده است خود را از طریق جاده ناهموار و به دور از دید نیروهای امنیتی عراق به منطقه مذکور برساند. وی گفت که عناصر تروریستی داعش، با کمک گله‌داران و چوپانان، بعد از درگیرهای «الربانه» در شرق رود فرات و پس از آن درگیری‌های «الباغوز» موفق شده‌اند از مناطق بیابانی غرب استان الانبار به عراق فرار کنند. منبع عراقی مذکور می‌گوید نیروهای امنیتی عراق عملیات جستجو برای پیدا کردن مخفیگاه البغدادی در عمق صحرای الانبار را شروع کرده‌اند.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت عراق استقرار نیروهای آمریکایی در شهر موصل را تکذیب کرد. شبکه سومریه عراق به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی این کشور شنبه (۱۳ بهمن) در واکنش به اخبار منتشر شده در خصوص استقرار نیروهای آمریکایی، این گونه اخبار را جعلی خواند. در بیانیه این مرکز آمده است: «هر از گاهی از سوی برخی سایت‌های به ظاهر رسانه‌‌ای مواضع و اخباری منتشر می‌شود. امروز برخی رسانه‌های عراقی اخباری مبنی بر استقرار نیروهای آمریکایی در شهر موصل، مرکز استان نینوی منتشر کردند و در شبکه‌های اجتماعی نیز این اخبار بازتاب داشت. حضور نیروهای آمریکایی حتی در زمان اشغال بخش‌هایی از خاک عراق از سوی گروه تروریستی داعش منتقدانی داشت و با پایان خلافت خودخوانده این گروه تروریستی در شهر موصل، احزاب و جریان‌های سیاسی عراق مخالف این حضور بوده و خواهان خروج این نیروها هستند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
نخست‌وزیر عراق، اخبار منتشر شده مبنی بر درخواست واشنگتن از بغداد برای انحلال دهها گروه عضو سازمان الحشد الشعبی را تکذیب کرد. به گزارش فارس، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق، طی کنفرانس خبری روز سه‌شنبه (۱۵ ژانویه)، اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه واشنگتن از بغداد خواسته تا سازمان الحشد الشعبی را منحل کند و به او مهلت داده تا این درخواست را عملی کند، صحت ندارد. به نوشته پایگاه خبری «المعلومه»، وی تاکید کرد: این سخن که به او برای انحلال الحشد الشعبی مهلت داده شده، صحیح نیست و این مسئله کاملا عراقی است. وی درباره افزایش شمار نیروهای آمریکایی در عراق نیز گفت: تلاش‌های زیادی در عراق برای تغییر بستر نحوه تعامل با کشورهای دور و نزدیک در جریان است. شبکه خبری العربیه روز گذشته فهرست ۶۷ گروه عراقی را منتشر کرده بود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، نیروهای امنیتی عراق به عملیات خود علیه تروریستها در مناطق مختلف این کشور ادامه می‌دهند. نیروهای امنیتی عراق موفق شدند ۲ تن از عناصر تروریستی را در سامراء واقع در استان صلاح الدین بازداشت کنند. بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی عراق موفق شدند در جریان یک عملیات اطلاعاتی و امنیتی این تروریستها را در منطقه العباسیه بازداشت کنند. همچنین مرکز اطلاع رسانی اخبار امنیتی عراق از انفجار هدایت شده ۶۸ بمب برجای مانده از تشکیلات تروریستی داعش در استان الانبار خبر دادند.
ایلناایلنا1 ماه قبل
سفارت آمریکا در عراق از حذف صدها صفحه شبکه‌های اجتماعی که ادعا می‌شود در ایران ایجاد شده‌اند، خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، سفارت آمریکا در عراق از حذف صدها صفحه شبکه‌های اجتماعی که ادعا می‌شود در ایران ایجاد شده‌اند، خبر داد. سفارت آمریکا در عراق اعلام کرد که شرکت‌های امنیتی الکترونیکی متعلق به آمریکا در اقدامی صدها صفحه در شبکه‌های اجتماعی که مدعی هستند از سوی ایران ایجاد شده‌ را حذف کردند. این سفارت هم چنین مدعی شد: صفحات حذف شده متعلق به شبکه‌ای تحت حمایت ایران بوده و هدف از ایجاد این شبکه انتشار اخبار جعلی برای بیش از نیم میلیون نفر بوده است و این شبکه به بیش از ۱۲ زبان دنیا به انتشار اخبار می‌پرداخت.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، اخبار و گزارش‌های متعددی در ۲۴ ساعت گذشته توسط گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم منتشر شده که تعدادی از این اخبار، بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و جزو پربازدیدترین اخبار سیاسی تسنیم شناخته شده است. پربازدیدترین اخبار سیاسی را در ادامه می‌خوانید: آخرین اخبار از وضعیت مرزبانان ربوده شده از زبان یک مقام نظامیروحانی در مهرآباد: کنار مردم عراق هستیم/ مبادلات اقتصادی دو کشور به ۲۰میلیارد دلار برسروحانی حرمین کاظمین را زیارت کرد+فیلمحاشیه مجلس از دیدار جنجالی نمایندگان اصلاح‌طلبسهم هر ایرانی از یارانه‌های پنهان چقدر است؟ استقبال رسمی از روحانی در کاخ «قصر السلام» «بند به بند با گام دوم» ‌۴| منظور امام خامنه‌ای از خطاهای انقلاب چیست؟ بررسی اصلاح قانون انتخابات مجلس در دستورکار نمایندگانعکس جالب از رؤسای جمهور و وزرای خارجه ایران و عراقروحانی: عراق می‌تواند نقش مهمی در روابط بین کشورهای منطقه ایفا کندانتهای پیام/
ورزش۳ورزش۳2 ماه قبل
تیم ملی ایران برای پیروزی مقابل عراق جدی‌ترین حریفش در مرحله گروهی و رسیدن به صدر بیش از هرچیزی نیاز به آرامش دارد. به گزارش «ورزش سه» تیم ملی ایران امروز در حالی به مصاف تیم ملی عراق می‌رود که اخبار زیادی درباره این بازی وجود دارد. میلاد زنیدپور بازیکن سابق تیم ملی ایران که سابقه بازی در فوتبال عراق را هم دارد درباره این بازی گفت: «به نظر من دربی آسیا برای ایران بازی با تیم ملی عراق است. ضمن این که آن‌ها اصولا بازیکنانی متعصب هستند که در بازی‌های سرنوشت ساز با تمام وجود می‌جنگند. اما من فکر می‌کنم بچه‌های ما اگر خودشان باشند می‌توانند از پس عراق بربیایند.
فارسفارس2 هفته قبل
مشاور امنیت ملی عراق در سفر به روسیه با مقامات این کشور درباره حوادث سوریه، پیامدهای آن بر امنیت در عراق و همکاری در مبارزه با تروریسم گفت‌وگو کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق روز چهارشنبه وارد مسکو شد و با تعدادی از مقامات روسیه برای بحث در مورد حوادث سوریه و پیامدهای آن بر امنیت در عراق دیدار کرد. دفتر اطلاع‌رسانی الفیاض در بیانیه‌ای اعلام کرد، مشاور امنیت ملی عراق روز چهارشنبه در سفر رسمی وارد روسیه شد. به گزارش خبرگزاری «عین العراق»، این بیانیه افزود: الفیاض با نیکولای پاتروشیف، دبیر کل شورای امنیت روسیه و میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه و فرستاد ویژه رئیس جمهور این کشور به خاورمیانه و همچنین با الکساندر فومین، معاون وزیر دفاع روسیه دیدار کرد. بنا بر این بیانیه در دیدار الفیاض با مقامات روسیه روابط دو جانبه بین دو کشور و افق‌های همکاری مشترک و همچنین تلاش‌های بین المللی در زمینه مبارزه با تروریسم و پیامدهای حوادث در سوریه و تاثیر آن بر امنیت و ثبات در عراق و منطقه مورد بررسی قرار گرفت.
ایلناایلنا5 روز قبل
سفر رییس جمهور کشورمان به عراق و دیدار وی با آیت‌الله سیستانی مورد توجه گسترده رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت. سفر روحانی به عراق و دیدار وی با آیت الله سیستانی مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت. آناتولی خبرگزاری دیگری بود که در اخبار خود درباره این سفر را به دیدار روحانی و آیت‌الله سیستانی اختصاص داد. در گزارش بلومبرگ سفر روحانی به عراق با سفر ترامپ به عراق مقایسه شده‌ است. خبرگزاری فرانسه هم با انتشار خبری به دیدار دیدار حسن روحانی با آیت‌الله سیستانی پرداخت و این دیدار را به عنوان نخستین دیدار آیت‌الله سیستانی با روسای‌جمهور ایران مورد توجه قرار داد.
الفالف1 ماه قبل
رئیس سابق سرویس اطلاعات نظامی عراق با اشاره به تنش افروزی‌های رژیم صهیونیستی و اخبار مربوط به احتمال حمله تل آویو به الحشد الشعبی در عراق تاکید کرد که ایران هیچ پایگاه نظامی در عراق ندارد. گروه جهان الف، ۲ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۴۹ ۳۹۷۱۱۰۲۱۰۳به گزارش فارس، «وفیق السامرائی»، کارشناس نظامی و رئیس پیشین سرویس اطلاعات نظامی عراق در مقاله‌ای که وبگاه خبری «بغداد الیوم» منتشر کرد، به خبرها درباره قصد رژیم صهیونیستی برای حمله به اهداف الحشد الشعبی در عراق واکنش نشان داد. وی افزود: این حوادث طبق هماهنگی آمریکا و اسرائیل و فراتر از مفهوم چراغ سبز آمریکا به تل آویو صورت گرفته است بخصوص به دنبال اینکه آمریکا در سوریه و در عراق در دستیابی به اهداف نظامی و سیاسی خود بازمانده است. مشاور امنیت ملی رئیس جمهور اسبق عراق گفت: وضعیت سوریه مختصات جغرافیایی خود را دارد که در دسترسی مستقیم اسرائیل است و کاملا با وضعیت عراق فرق می‌کند. این نویسنده تاکید کرد: اما همه شایعات درباره حملات هوایی اسرائیل به نیروهای الحشد الشعبی در عراق یا آنچه درباره حضور پایگاه‌های نیروهای سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در عراق گفته می‌شود فقط حرف و در حد توهم است چون هیچ پایگاه یا انبار یا پادگان نظامی متعلق به ایران اصلا در عراق وجود ندارد.
فارسفارس1 ماه قبل
دعوت شهردار تاشکند از سرمایه‌گذاران خارجی برای همکاری، محکومیت ۵ زن داعشی تاجیک در عراق به حبس ابد و گسترش تعاملات پارلمانی محور دیدار رئیس سنای قزاقستان با سفیر اتریش، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، دعوت شهردار تاشکند از سرمایه‌گذاران خارجی برای همکاری، محکومیت ۵ زن داعشی تاجیک در عراق به حبس ابد و گسترش تعاملات پارلمانی محور دیدار رئیس سنای قزاقستان با سفیر اتریش، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته می‌باشد. «لاوروف» به آسیای مرکزی سفر می‌کندوزیر امور خارجه روسیه روزهای ۳ الی ۶ فوریه به قرقیزستان، تاجیکستان و ترکمنستان سفر می‌کند. گسترش تعاملات پارلمانی محور دیدار رئیس سنای قزاقستان با سفیر اتریش «نورلان نیگماتولین» رئیس سنای قزاقستان و «گرهارد سایلر» سفیر اتریش در آستانه با یکدیگر دیدار و گفت‌و گو کردند. محکومیت ۵ زن داعشی تاجیک در عراق به حبس ابددادگاه عراق ۵ زن شهروند تاجیکستان را به اتهام عضویت در سازمان تروریستی داعش به حبس ابد محکوم کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
این دیپلمات همچنین خبر داد مسکو تلاش‌هایی را برای تشنج‌زدایی بین ایران وعربستان انجام داده و به دنبال ایجاد زمینه کاهش تنش بین این دو کشور است. روزنامه الصباح الجدید عراق در اخبار اقتصادی خود از افتتاح نمایشگاه فرش ۱۰ شرکت ایرانی در بغداد خبر داد. این نمایشگاه کار خود را از دیروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی بغداد با حضور معاون وزیر بازرگانی عراق وسفیر جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد. روزنامه الشرق الاوسط هم از عراق خبر داد سخنان ترامپ در مورد ادامه حضور نظامی‌اش در عراق ائتلاف‌های صدر وعامری را به یکدیگر نزدیک کرده است. این روزنامه فرامنطقه‌ای همچنین به هشدار تهران به اسرائیل در رابطه با ادامه تجاوزاتش به سوریه نیز پرداخته است.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس اخبار منتشر شده قرار است اواسط هفته آینده حسن روحانی رئیس جمهور به عراق سفر کند. با این وجود، غیر از توافقاتی که در سفر رئیس کل بانک مرکزی به عراق صورت گرفت، سفر سایر مقامات ایرانی به عراق نتایج مشخصی به همراه نداشت. یکی از مهمترین موانع گسترش روابط اقتصادی ایران و عراق که تاکنون لاینحل مانده، لغو روادید است. در مقابل فرآیند صدور روادید تجاری ایران برای متقاضیان عراقی نیز مشکلاتی را پیش‌روی روابط اقتصادی میان دو کشور بوجود آورده است. ضرورت دارد در گام نخست تلاش برای لغو روادید برای تجار دو کشور باید مدنظر باشد و در گام دوم می‌توان لغو روادید کامل را مورد توافق قرار داد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
توصیه عضو ائتلاف دولت قانون به گروه‌های سیاسیبهاء الدین النوری سخنگوی ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی امروز جمعه از گروه‌های سیاسی خواست قوانینی که به نفع عموم مردم است، را از کشمکش‌های سیاسی دور نگه دارند. وی افزود قانون زیرساخت‌ها از قوانین مهمی است که نوری المالکی رهبر ائتلاف دولت قانون برای تصویب آن از دوره‌های گذشته تلاش کرده است. اظهارات رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق درباره داعشهمام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق تاکید کرد گروه تروریستی داعش دیگر جایی و پناهگاهی در عراق ندارد. نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون هم خواستار گسترش عملیات نیروهای امنیتی و حشد شعبی برای پیگرد تروریست‌های باقی مانده داعشی و حامیان آنها شد. تظاهرات در بصره و بازداشت سه معترضشبکه السومریه از برگزاری تظاهرات در نزدیکی ساختمان استانداری بصره در جنوب عراق خبر داد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «یحیی رسول» سخنگوی مرکز اطلاع رسانی اخبار امنیتی عراق تاکید کرد که جنگنده‌های ارتش این کشور تحت فرماندهی عملیات نینوا موفق شدند در جریان حملات هوایی خود مواضع تروریست‌های داعشی را در این استان هدف قرار دهند. وی افزود: جنگنده‌های عراقی سنگرها و مواضعی که عناصر تروریستی داعش در جنوب منطقه «الحضر» واقع در جنوب موصل از آنها برای پنهان شدن استفاده می‌کردند منهدم کردند. نیروهای ارتش عراق به عملیات امنیتی خود در مناطق مختلف این کشور برای پاکسازی عراق از عناصر باقی مانده از گروه تروریستی داعش ادامه می‌دهد.

دولت در هفته گذشته|از گفت‌وگو با «عمران خان» درباره تروریست‌ها تا سفر راهبردی روحانی به عراق

12+
تسنیمتسنیم3 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید