اخبار عربستان - آخرین و مهم ترین اخبار عربستان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

عربستان

ایسناایسنا39 دقیقه قبل
وزیر خارجه عربستان با همتای آمریکایی خود درخصوص تحولات مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از الیوم السابع، ابن فرحان، وزیر خارجه عربستان طی سفر خود به آمریکا، با مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن دیدار کرد. دو طرف در این دیدار درخصوص «روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه و جهان و شراکت در زمینه مبارزه با تروریسم و رادیکالیسم» گفتگو کردند. پامپئو نیز گفت که «دیدار ثمربخشی» با وزیر خارجه عربستان داشته است. وی همچنین تصریح کرد که به عربستان به خاطر ««توافق ریاض» که با هدف دست‌یابی به راه حل سیاسی درخصوص نزاع در یمن است»، تبریک گفته است.
تسنیمتسنیم45 دقیقه قبل
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از ای. آر. وای نیوز، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: اسلام آباد تلاش خود را برای حل مسائل و مشکلات بین تهران و ریاض انجام خواهد داد. وی تصریح کرد: ما ایران را کشوری می‌دانیم که از ابتدا دوست و همسایه ما بوده و در حال حاضر نیز این روند ادامه دارد. عمران خان گفت: ما هرگز اجازه نمی‌دهیم که تنش بین ایران و عربستان به این دو کشور که از دوستان ما هستند ضربه بزند. رهبر حزب تحریک انصاف گفت: مردم جهان باید بدانند که تنها حل مساله کشمیر است که می‌تواند صلح و ثبات را به منطقه بازگرداند. عمران خان تاکید کرد: ما دیگر هرگز وارد جنگ با یک کشور دیگر نخواهیم شد زیرا اطمینان داریم این کار جز ضرر آورده‌ای برای کشور نخواهد داشت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین51 دقیقه قبل
منابع در کشورهای خلیج‌فارس تاکید می‌کنند میانجی‌گری پادشاهی عمان بین ایران و دولت‌های شورای همکاری‌های خلیج فارس، که در رأس آنها عربستان و امارات قرار دارند، به دلیل نبود شروط لازم، محکوم به شکست است. اعتمادآنلاین| العرب نزدیک به عربستان سعودی نوشت: منابع در کشورهای خلیج فارس تاکید می‌کنند که میانجی‌گری پادشاهی عمان بین ایران و دولت‌های شورای همکاری‌های خلیج فارس، که در رأس آن‌ها عربستان و امارات قرار دارند، به دلیل نبود شروط لازم، محکوم به شکست است. به نظر می‌رسد زمینه‌های متعددی است که ایران می‌تواند در آنها، جدیت خود برای انتقال از کلام زیبا به اقدامات ملموس را ثابت کند و یکی از آنها، میدان یمن است که ایران می‌تواند از طریق آن و به کمک هم‌پیمانان حوثی خود، حسن نیت و تمایلش برای گشودن صفحه تازه‌ای با دولت‌های عربی خلیج فارس را نشان دهد. پادشاهی عمان، پیش از این نیز پیام‌های سیاسی را در مورد میانجی‌گری بین دولت‌های خلیج فارس و ایران، ارسال کرده بود. منبع: انتخاب
صدا و سیماصدا و سیما51 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین المللی خبرگزاری صدا و سیما؛ «سعید بن ناصر الغامدی»، پژوهشگر، استاد دانشگاه و مخالف رژیم سعودی روز جمعه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ریاض بیش از ۳۰ شاهزاده از خاندان آل‌سعود از جمله «محمد بن نایف» ولی‌عهد سابق را با پابندهای الکترونیکی اسرائیلی کنترل می‌کند. سعید بن ناصر الغامدی افزود، یک شرکت اسرائیلی رصد مکالمات خاندان آل‌سعود را بر عهده دارد. این مخالف رژیم سعودی در توئیتر خود نوشت، شخصی از خاندان آل‌سعود که با وی آشنایی قدیمی دارد، به او زنگ زده، از فضای رعب و وحشت سخن گفته و خبر داده که تعداد افرادی که در خاندان آل‌سعود پابند الکترونیکی دارند، از ۳۰ نفر گذشته است و در رأس آنها، محمد بن نایف، «متعب بن عبدالله» (پسر شاه پیشین) و «بندر بن سلمان» رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان هستند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در اکتبر سال ۲۰۱۹ به ۲٫۱۴۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران دو دلار و ۳۸ سنت در هر بشکه ارزان شد. به گزارش ایسنا، گزارش اوپک بر مبنای آمار منابع ثانویه نشان می‌دهد که تولید نفت ایران در ماه میلادی گذشته به ۲٫۱۴۶ میلیون بشکه در روز رسید که ۱۸هزار بشکه در روز در مقایسه با تولید ۲٫۱۶۴ میلیون بشکه در روز در سپتامبر، کمتر بوده است. افزایش تولید نفت خام عمدتا در عربستان سعودی، ونزوئلا و امارات متحده عربی بود. قیمت نفت سنگین ایران در ماه اکتبر ۵۷ دلار و ۹۴ سنت در هر بشکه بود که در مقایسه با ۶۰ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه در سپتامبر، دو دلار و ۳۸ سنت (۳٫۹ درصد) کاهش نشان داد. میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون ۶۱ دلار و ۷۷ سنت در مقایسه با ۶۹ دلار و ۵۹ سنت در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ بوده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
کاهش رشد اقتصادی، باقی ماندن نرخ تورم در سطوح پایین و افزایش ریسک‌های موجود بر سر راه نظام مالی باعث شده که بسیاری از بانک‌های مرکزی در سراسر جهان نرخ بهره خود را کاهش دهند. بانک مرکزی آمریکا چهارشنبه هفته گذشته با کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره و قرار گرفتن این نرخ در سطح ۱٫۵ تا ۱٫۷۵ درصدی موافقت کرد تا بدین ترتیب سومین کاهش متوالی نرخ بهره در سال جاری به ثبت برسد. بانک مرکزی اروپا نیز نرخ بهره را به منفی ۰٫۵ درصد رسانده است که پایین‌ترین نرخ بهره ثبت شده در طول تاریخ این منطقه قرار گیرد. در ادامه نرخ بهره در کشورهای مختلف آمده است: زیمباوهنرخ بهره در حال حاضر: ۷۰٫۱۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵۰ درصدآرژانتیننرخ بهره در حال حاضر: ۶۷٫۰۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۶۸ درصدونزوئلانرخ بهره در حال حاضر: ۳۱٫۸۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۲۷٫۸۷ درصدمصرنرخ بهره در حال حاضر: ۱۳٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۱۴٫۲۵ درصدگرجستاننرخ بهره در حال حاضر: ۸٫۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۷٫۵ درصدآذربایجاننرخ بهره در حال حاضر: ۸ درصدنرخ بهره قبلی: ۷٫۷۵ درصدروسیهنرخ بهره در حال حاضر: ۷درصدنرخ بهره قبلی: ۶٫۵ درصدارمنستاننرخ بهره در حال حاضر: ۵٫۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵٫۵ درصدهندنرخ بهره در حال حاضر: ۵٫۱۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۵٫۴ درصدعراقنرخ بهره در حال حاضر: ۴ درصدنرخ بهره قبلی: ۴ درصدکویتنرخ بهره در حال حاضر: ۳ درصدنرخ بهره قبلی: ۲٫۷۵ درصدعربستاننرخ بهره در حال حاضر: ۲٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲٫۵ درصداماراتنرخ بهره در حال حاضر: ۲٫۲۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲ درصدکانادانرخ بهره در حال حاضر: ۱٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۱٫۷۵ درصدآمریکانرخ بهره در حال حاضر: ۱٫۵ تا ۱٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۲ تا ۱٫۷۵ درصداسترالیانرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۰٫۷۵ درصدانگلیسنرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: ۰٫۷۵ درصدژاپننرخ بهره در حال حاضر: منفی ۰٫۱ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۱ درصدمنطقه یورو (منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند.) نرخ بهره در حال حاضر: ۰٫۱ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۵ درصدسوئیسنرخ بهره در حال حاضر: منفی ۰٫۷۵ درصدنرخ بهره قبلی: منفی ۰٫۷۵ درصد
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) گزارش داد که «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه در جریان سفرش به واشنگتن، روز پنجشنبه با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در مقر وزارت خارجه دیدار کرد. وزیر خارجه آمریکا نیز به نوبه خود در توییتر نوشت که «دیداری نتیجه‌بخش با وزیر خارجه سعودی انجام داده است». پامپئو خاطرنشان کرد که به سعودی «توافق ریاض» برای ایحاد راه‌حلی سیاسی برای بحران یمن را تبریک گفته است. این وزیر آمریکایی همچنین گفته است که کشورش با عربستان سعودی برای مقابله با آنچه «رفتار بی‌ثبات کننده ایران» ادعا کرده، همکاری می‌کند. به دنبال این درگیری‌ها ریاض میانجیگری برای حل بحران میان دو طرف را برعهده گرفت و این میانجیگری به امضای «توافق ریاض» در ۵ نوامبر جاری در پایتخت عربستان سعودی منجر شد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
این در حالی است که میزان کل تولید نفت اوپک در ماه اکتبر با ۹۴۳ هزار بشکه در روز کاهش به رقم ۲۹ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است. عربستان در این ماه تولید نفت خود را ۱٫۰۹۴ میلیون بشکه در روز افزایش داده و به ۹٫۸۹ میلیون بشکه در روز رسانده است. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام سنگین ایران در ماه اکتبر با ۲٫۳۸ دلار کاهش نسبت به ماه قبل از آن به ۵۷ دلار و ۹۴ سنت رسیده است. قیمت متوسط سبد نفتی اوپک نیز در ماه اکتبر با کاهش ۲٫۴۵ دلاری نسبت به ماه قبل از آن به ۵۹ دلار و ۹۱ سنت رسیده است. متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ۱۰ ماهه منتهی به اکتبر ۶۱٫۷۷ دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۷٫۸۲ دلاری داشته است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
کاهش تقاضا ممکن است اوپک و متحدانش را تشویق کند در دیدار وین با حفظ محدودیت عرضه خود موافقت کنند. قیمتهای نفت پس از انتشار گزارش اوپک ثابت بود و نزدیک ۶۳ دلار در هر بشکه معامله شد که پایینتر از سطح مطلوب برخی از اعضای این گروه است. در گزارش اوپک آمده که ذخایر نفت اقتصادهای توسعه یافته در سپتامبر کاهش یافت و این روند ممکن است نگرانی اوپک نسبت به اشباع عرضه را برطرف کند. اما ذخایر همچنان به میزان ۲۸ میلیون بشکه بالاتر از میانگین پنج ساله که معیار مورد نظر اوپک است، قرار دارند. کندی رشد عرضه غیراوپک به تلاشهای اوپک برای مدیریت بازار کمک خواهد کرد اما همچنان انتظار می‌رود تولید غیراوپک دو برابر نرخ تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ رشد کند و همچنان تلاشهای اوپک و متحدانش برای متعادل کردن بازار را به چالش بکشد.
روزنوروزنو1 ساعت قبل
تیم الهلال در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا موفق شد تا با تک گل کاریلو روی پاس محمد البریک بازی را از نماینده ژاپن ببرد و قدم مهمی برای قهرمانی بردارد. بازی برگشت دو تیم در ژاپن برگزار می‌شود و دولت عربستان برای این دیدار ۴ هواپیما را مقرر کرده تا هواداران پرشور الهلال را به این کشور ببرد تا الهلالی‌ها در بازی برگشت تنها نباشند و بتوانند سومین جام قهرمانی آسیایی خود را به ویترین افتخارات خود اضافه کنند. هواداران الهلال در بازی رفت نقش فوق العاده‌ای در موفقیت تیمشان داشتند و ۹۰دقیقه نماینده ژاپن را تحت فشار قرار دادند تا شاگردان لوچسکو به سلامتی از بازی بیرون بیایند.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
یک نگاه اجمالی به زندگی پیامبر اکرم در دوران کودکی بیندازیم. آن وقت خودش کنار می‌نشست و این کودک عزیز و شریف و گرامی را در آن محل نگاه می‌داشت. نبی‌اکرم در چنین شرایطی دوران کودکی و نوجوانی خود را گذارند. در همان دوران کودکی، به اختیار و انتخاب خود، شبانی گوسفندان ابوطالب را به عهده گرفت و مشغول شبانی شد. به انتخاب خود او، در همان دوران کودکی با جناب ابی‌طالب به سفر تجارت رفت.
رکنارکنا1 ساعت قبل
ساخت حساب کاربری جعلی یکی از آفت‌های دنیای مجازی است، بسیاری از مردم در دنیای مجازی به دنبال ساخت هویتی مجازی هستند تا با آن کار‌های مختلفی را انجام دهند. اصلی‌ترین دلیل ساخت حساب کاربری شناخته نشدن و تمایل به انجام کار‌هایی است که با هویت واقعی خود از انجام آن شرم داریم. تعداد اکانت‌های جعلی حذف شده در ۶ ماهه اخیر بیش از ۳٫۲ میلیارد بوده که رقم قابل توجهی است. البته تمام این اکانت‌های جعلی در مرحله اول ساخت و قبل از تبدیل شدن به حساب کاربری فعال شناسایی و حذف شدند. مدیران این شبکه اجتماعی پیشتر نیز اعلام کرده بودند که در قبل از ۶ ماه اخیر، حدود ۳ میلیارد حساب کاربری جعلی را حذف کرده بودند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، جایزه مرد سال آسیا از سال ۱۹۹۴ در قاره کهن به بهترین بازیکن سال این قاره اهدا می‌شود. * اولین برنده عنوان مرد سال چه کسی بود؟ در اولین دوره یعنی سال ۱۹۹۴ سعد العویران عربستانی به پاس درخشش در جام جهانی ۹۴ عنوان بهترین بازیکن سال را به دست آورد. * کدام ایرانی‌ها برنده جایزه مرد سال شدند؟ تاکنون چهار بازیکن از ایران توانستند ارزشمندترین جایزه انفرادی در قاره کهن را به دست بیاورند. هادی عقیلی در سال ۲۰۱۱ بعد از سرور جپاروف دومین بازیکن سال شد. مراسم انتخاب برترین‌های سال آسیا دوم دسامبر ۲۰۱۹ در هنگ کنگ برگزار می‌شود تا بهترین بازیکن قاره مشخص شود.
روزنوروزنو2 ساعت قبل
ایندرا سافر سرمربی تیم امید اندونزی پس از تساوی ۱-۱ تیمش مقابل امیدهای فوتبال ایران با تعریف از تیم امید ایران گفت: ایران تیم بسیار قدرتمندی است و بازیکنان فیزیکی در اختیار دارد. ما به خوبی این تیم را آنالیز کرده بودیم و می‌دانستیم از عرض زمین برای بازیسازی استفاده می‌کنند. البته تیم ایران موقعیت‌های خوبی به دست آورد، اما تیم ما هم در نیمه دوم صاحب فرصت‌های مناسبی شد. امیدوارم دومین بازی هم برای هر دو تیم مفید باشد. در این مسابقه دوستانه محمدرضا آزادی تک گل شاگردان حمید استیلی را وارد دروازه حریف کرد.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
پوتین در گفتگو با خبرنگاران در برزیل در اجلاسی برای کشورهای بریکس_برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی - گفت مسکو به همکاری با اوپک ادامه می‌دهد و این همکاری تنها در زمینه تولید نفت نخواهد بود. اوپک، روسیه و سایر تولیدکنندگان نفت از ژانویه ۲۰۱۹ طی قراردادی ۱٫۲ میلیون بشکه در روز از تولید نفت را کاهش داده‌اند. پوتین گفت: «ما مذاکرات بسیار سازنده‌ای با اوپک داشته‌ایم. ما متوجه هستیم موضع سخت دوستانمان در عربستان سعودی مربوط به عرضه اولیه سهام آرامکو در بورس مربوط می‌شود. آرامکو، شرکت بزرگ نفت عربستان عرضه سهام خود در بورس را در همین ماه آغاز کرد و قرار است در هفدهم نوامبر اولین سهم خود را بفروشد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
پوتین در گفتگو با خبرنگاران در برزیل در اجلاسی برای کشورهای بریکس - برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی - گفت مسکو به همکاری با اوپک ادامه می‌دهد و این همکاری تنها در زمینه تولید نفت نخواهد بود. اوپک، روسیه و سایر تولیدکنندگان نفت از ژانویه ۲۰۱۹ طی قراردادی ۱٫۲ میلیون بشکه در روز از تولید نفت را کاهش داده‌اند. پوتین گفت: «ما مذاکرات بسیار سازنده‌ای با اوپک داشته‌ایم. ما متوجه هستیم موضع سخت دوستانمان در عربستان سعودی مربوط به عرضه اولیه سهام آرامکو در بورس مربوط می‌شود. آرامکو، شرکت بزرگ نفت عربستان عرضه سهام خود در بورس را در همین ماه آغاز کرد و قرار است در هفدهم نوامبر اولین سهم خود را بفروشد.

ورزشکاران جهان در شبکه‌های اجتماعی ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹

9+
طرفداریطرفداری3 ساعت قبل
فوتبالیفوتبالی3 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی – سرخیو راموس پیش از بازی اسپانیا با مالت با خبرنگاران گفتگو کرده است. او درباره خداحافظی داوید ویا از فوتبال گفت: «ویا یکی از بازیکنان بزرگ بود و او را در آغوش می‌کشم. راموس می‌گوید: «در نهایت، این رئال مادرید است که از این امتیاز محروم است. ما باید در همان روزی که بارسا بازی می‌کند به میدان برویم و به اندازه آنها استراحت کنیم. بازیکنان تصمیم نمی‌گیرند که کجا بازی کنند.» ۸۴۴۴
ایلناایلنا4 ساعت قبل
حد نگرانی آمریکایی‌ها از فردو برابر است با چند برابر همه سایت‌های ما، اعم از نطنز و اراک و اصفهان و تهران و کرج. حد نگرانی آمریکایی‌ها از فردو برابر است با چند برابر همه سایت‌های ما، اعم از نطنز و اراک و اصفهان و تهران و کرج. آن‌ها هم عضو NPT نیستند و ما هرزمان می‌‌توانیم از NPT خارج شویم و آن‌ها بعد از اینکه از NPT خارج شدیم دیگر راهی برای اینکه بخواهند با ایران مقابله کنند را ندارند. شورای حکام یک وظیفه‌ای را انجام می‌دهد طبیعی است که هر موضوعی که در دنیا مطرح می‌شود شورای حکام جلسه می‌گذارد اما شورای حکام هرگز نمی‌تواند جمهوری اسلامی را محکوم کند زیرا جمهوری اسلامی بر اساس قوانینی حرکت می‌کند که شورای حکام هم عضو آن مجمع یا سازمان ملل است. یقینا این‌ها وارد چنین ریسکی نخواهند شد چون به ضررشان است و این را فقط به عنوان یک ابزار فشار علیه جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند که جمهوری اسلامی از آن‌ها زرنگ‌تر است و می‌فهمد که این‌ها ارزش اجرایی ندارند.
الفالف6 ساعت قبل
حال می‌خواهیم با نقل مطالبی از رسانه‌های سعودی، به کسانی که این رسانه‌ها را اداره می‌کنند، واقف شویم. همچنین در رسانه‌های سعودی می‌خوانیم که «به عنوان مثال سازمان جهاد اسلامی فلسطین یک گروه ایرانی است و حماس که یک گروه اخوانی است هم پیمان و متحد نظام ایران است». پیش از آنکه الذایدی را برای مخاطبان خود معرفی کنیم، باید آنچه را که درباره معاون رییس جمهور ونزوئلا گفته است، تصحیح کنیم. الذایدی در عمل به دستورات امریکا و رژیم صهیونیستی، نسبت به رییس جمهور ونزوئلا و نظام ونزوئلا کینه شدیدی دارد. اما سخن گفتن این افراد در تریبون‌های عربستان سبب می‌شود تا همگان واقعیت و ماهیت این نظام سعودی را بیش از پیش درک کنند.
فارسفارس8 ساعت قبل
گروه‌هایی از معترضان لبنان به دنبال اعلام خبر تایید نشده از توافق گروه‌های لبنانی بر سر نامزدی محمد الصفدی وزیر سابق برای تشکیل کابینه این کشور در برابر منزل و یکی از موسسه‌های او تحصن کردند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری المیادین گزارش داد در پی اعلام خبر تایید نشده رسانه‌ها درباره توافق گروه‌های لبنانی بر سر نامزدی «محمد الصفدی» برای نخست وزیری لبنان تجمعات اعتراضی برگزار شده است. گروه‌هایی از معترضان در پاسخ به چندین فراخوان برای اعلام مخالفت با نامزدی الصفدی در برابر یکی از موسسه‌های متعلق به وی تجمع کردند. در سال ۱۹۶۸، کار تجاری خود را در طرابلس آغاز کرد و سپس در سال ۱۹۶۹ به بیروت نقل مکان کرد. از ۱۱ ژوئیه سال ۲۰۰۸ تا ۹ نوامبر ۲۰۰۹ وی توسط دولت فواد سنیوره به ریاست جمهوری میشل سلیمان وزیر امور اقتصاد و تجارت ملی منصوب شد.
الفالف8 ساعت قبل
ایرنا: منابع خبری یک هفته پیش گزارش دادند که ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است. ائتلاف دریایی آمریکا با مشارکت عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، انگلیس، استرالیا و آلبانی تشکیل شده است. این ائتلاف دریایی به ادعای خود قصد دارد امنیت دریانوردی را در تنگه هرمز، باب المندب، دریای عمان و خلیج فارس تامین کند. پیش بینی می‌شد که ائتلاف دریایی از ۶۰ کشور تشکیل شود، اما در پایان تنها ۶ کشور به آن پیوستند. آمریکا با تشکیل ائتلاف دریایی می‌خواهد اینگونه وانمود کند که در حمایت از همپیمانان خود و تضمین امنیت دریانوردی بین‌المللی جدی است.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد علی خطیبی نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به کشف میدان نفتی در منطقه نام آوران، گفت: کشف میادین نفتی جدید منجر به افزایش ذخایر نفتی آن کشور می‌شود، کشف میدان نفتی «نام آوران» رتبه ایران در ذخایر نفتی جهان ارتقا می‌بخشد. اخبار اقتصادی- او با بیان اینکه میزان برداشت میدان نفتی «نام آوران» اهمیت دارد، ادامه داد: برنامه توسعه‌ای و تولیدی در این میدان بسیار مهم است. خطیبی بیان کرد: زمان تولید نفت از میدان نفتی «نام آوران» توان تولیدی در سطوح کلان کشوری نیز افزایش پیدا خواهد کرد. نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به اینکه کشف میدان نفتی «نام آوران» تاثیری در منابع نفتی عربستان نخواهد گذاشت، افزود: کشف منبع نفتی در یک منطقه‌ برابر با کاهش منابع دیگر نیست. نماینده سابق ایران در اوپک گفت: میدان نفتی کشف شده «نام آوران» قطعا موقعیت ایران را تغییر خواهد داد و با فرارسیدن زمان تولید از این میدان، نگاه جهان نسبت به ایران و قدرت انرژی آن تغییر جدی خواهد کرد.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
فرانسهفرانسه یکی دیگر از کشور‌هایی است که تسلیحات عربستان را تامین می‌کند و به ویژه خودرو‌های نظامی به ریاض می‌فروشد. «پیتر ویزمن»، محقق موسسه بین‌المللی صلح استکهلم در این باره می‌گوید: این‌ها تجهیزاتی هستند که شما می‌توانید آن‌ها را در مرز یمن، یمن و یا در دست گروه‌های درگیر در جنگ یمن مشاهده کنید. بر اساس گزارشی که به پارلمان فرانسه ارائه شده، عربستان سعودی با خرید بیش از یک میلیارد دلار سلاح، دومین مشتری تسلیحاتی فرانسه شده است. «امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه، به فروش سلاح به عربستان سعودی اذعان کرده، اما مدعی تضمین این مطلب است که سلاح‌های فروخته شده به عربستان علیه غیرنظامیان استفاده نخواهند شد. در این بازه زمانی انگلیس ۲۳ درصد، فرانسه ۳٫۶ درصد، اسپانیا ۲٫۴ درصد، سوئیس ۱٫۸، آلمان ۱٫۸ و ایتالیا ۱٫۵ درصد از تسلیحات عربستان را تامین کرده‌اند.
طرفداریطرفداری11 ساعت قبل
طرفداری- رقاب‌های مقدمای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آسیا امروز پیگیری شد که در مهمترین بازی‌ها، عراق موفق به شکست ایران شد. عربستان در دیداری حساس با کامبک دقایق آخر، ازبکستان را شکست داد و کویت به برتری پر گل مقابل چین تایپه دست یافت. نتایج کامل مسابقات:
فارسفارس11 ساعت قبل
بخشی از آلودگی‌های شهرری ناشی از خاک‌هایی است که از عربستان و عراق بلند می‌شود و حتی تا چین هم می‌رود که به همان دلایلی که بیان شد این خاک‌ها در ایران به دلیل ورود از جنوب در شهرری مهمان می‌شوند. آلودگی در شهرری برخی سوغات جاهای دوردست است که به مهمانی منطقه ما می‌آیند و یک سری را هم خودمان با بی‌توجهی و ندانم کاری ایجاد می‌کنیم. شهرری امروز به دلیل موقعیتی که دارد و گسترش شهرهای اطراف آن روزانه شاهد ترددهای فراوانی برای ارتباط مردم با شهر تهران بوده که همین امر سبب افزایش بار ترافیکی و به تبع آن آلودگی هوا است. تردد خودروهای سنگینتردد و تعدد خودروهای سنگین در شهرری که علت آن وجود شهرک‌های صنعتی، مجتمع‌ها صنفی، کارخانه‌ها، صنایع و معادن و واحدهای صنعتی بزرگ و شاخص که ناگزیر برای خدمات رسانی به این مراکز شبانه روز در حال تردد هستند و با توجه به سوخت آلاینده خودروهای سنگین خود عامل مهمی برای آلودگی شهرری است. جالب‌تر اینکه منطقه ما همواره در وضعیت ناسالم قرار دارد ولی هر وقت شهر تهران به وضعیت ناسالم برسند بچه‌های ما هم حق تنفس و در خانه ماندن پیدا می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - -گزارش ناراحت کننده اوپک از سقوط تولید نفت ایران در روز پنجشنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸ باردیگر این فرضیه را که یکی از دلایل اصلی تحریم ایران از سوی آمریکا اخراج کامل ایران از بازار جهانی نفت و جایگزین کردن نفت خود به جای نفت ایران و حتی ونزوئلا است. سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، روز پنج‌شنبه ۲۳ آبان ماه در گزارشی اعلام کرد، در ۱۰ ماه اول سال جاری نه تنها تولید نفت ایران به شدت سقوط کرده، بلکه ارزش نفت ایران نیز کاهش یافته است. اما دنیای امروز با دنیایی که در آن ویلیام ناکس دارسی به ایران آمد و با رنج و مرارت نفت ایران را به بازار عرضه کرد تفاوت‌های قابل اعتنایی دارد. عربستان سعودی غول بزرگ نفت جهان، امریکای دارای نفت و گاز شیل و … رقبای سرسختی برای ایران شده‌اند. ایران تنها کشوری نیست که نفت و گاز دارد و تنها سرزمینی نیست که نیاز به سرمایه دارد. یادمان باشد که نفت و گاز ایران در زیر زمین و در آب‌های بی‌انتهای دریاها تا روزی که به روی زمین نیاید فایده‌ای نخواهد داشت. "
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «عمران خان» طی سخنرانی در نشست پایانی سمینار «صلح و توسعه در جنوب آسیا، خاورمیانه و آسیای مرکزی» که از سوی اندیشکده پژوهش‌های سیاسی اسلام آباد به مدت دو روز برگزار شده بود، افزود: ما هرگز خصومت و درگیری در منطقه نمی‌خواهیم بلکه مصرانه به دنبال جلوگیری از هرگونه رویارویی در همسایگی خود می‌باشیم. وی تاکید کرد: در صورت لغو تحریم‌های ضدایرانی و بهبود روابط تهران و واشنگتن، پاکستان می‌تواند از ظرفیت‌های اقتصادی ایران بهره ببرد. نخست وزیر پاکستان با تاکید بر جلوگیری از تشدید تنش‌ها در منطقه خاورمیانه، افزود: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از وی خواسته بود تا با هدف کمک به هموارسازی مسیر گفت وگوها میان تهران و واشنگتن، با مقام‌های ایران صحبت کند. وی همچنین با اشاره ابتکار میانجیگری اخیر خود برای کمک به بهبود روابط ایران و عربستان، تاکید کرد: عربستان دوست ما است و جمهوری اسلامی ایران نیز علاوه بر کشور دوست، همسایه پاکستان است که همواره در زمان دشوار در کنار ما قرار داشته است. عمران خان افزود: پاکستان به تلاش‌های خود برای بهبود روابط میان دو کشور دوست ادامه می‌دهد تا اطمینان پیدا کند که هیچ درگیری در منطقه و همسایگی خود رخ ندهد.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
حالا ایران با ۶ امتیاز از ۴ مسابقه، شرایط خطرناکی را تجربه می‌کند. ۶ تیم اول هر گروه به علاوه چهار تیم برتر دوم از این مرحله صعود می‌کنند. ضمن اینکه عراق و بحرین سه‌شنبه هفته جاری در زمین عراق یک مسابقه رو در رو هم با یکدیگر دارند که نتیجه آن مسابقه در صعود ایران تاثیر ویژه‌ای دارد. در صورتی که عراق، بحرین را ببرد هم فاصله‌ای ۷ امتیازی با ایران پیدا می‌کند و شاگردان ویلموتس باید برای دومی بجنگند. کره‌جنوبی ۸ امتیازی، لبنان و کره‌شمالی ۷ امتیازی هم برای اول و دوم شدن در گروه H رقابت می‌کنند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از وین، دبیرخانه اوپک اعلام کرد ۱۴ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت در ماه اکتبر روزانه ۲۹ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه نفت تولید کردند. دبیرخانه اوپک در گزارشی نوشت: تولید نفت اوپک در ماه اکتبر در مقایسه با ماه سپتامبر روزانه ۹۴۳ هزار بشکه افزایش داشته است. عربستان با افزایش تولید روزانه یک میلیون و ۹۴ هزار بشکه‌، بیشترین افزایش تولید نفت را به خود اختصاص داده است. عراق در ماه اکتبر ۴ میلیون ۶۹۰ هزار بشکه نفت در روز تولید کرده است. تولید نفت ونزوئلا پس از مدت‌ها کاهش با ۴۲ هزار بشکه افزایش نسبت به ماه پیش به ۶۸۷ هزار بشکه در روز رسید.

به انتهای لیست رسیدید