اخبار عربستان - آخرین و مهم ترین اخبار عربستان از خبرگزاری‌های ایران | خبری

عربستان سعودی

صدا و سیماصدا و سیما19 دقیقه قبل
ما امیدواریم که به تلاش‌ها و همکاری‌ها خود در چارچوب دوجانبه و چندجانبه با ایران ادامه دهیم. سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: سوال دیگر من به تحولات در شمال سوریه مربوط می‌شود. سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده‌اند که سیاست خارجی ایران، روسیه و چین بچه گانه است. سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: روابط روسیه و ایران را با توجه به همه تحولات منطقه و فراتر از آن چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: من از سطح کنونی روابط روسیه و ایران بسیار راضی هستم. یکبار دیگر می‌خواهم تاکید کنم که در شرایط کنونی و با وجود فشار‌های شدید آمریکا، روسیه در کنار ایران است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
رسوایی نفوذ رژیم‌های متحد آمریکا در شرکت‌های بزرگ خدمات اینترنتی آمریکا و بهره برداری از خدمات آنها برای جاسوسی و سرکوب، پای شرکت مایکروسافت را هم به میان کشید. به گزارش ایرنا شرکت مایکروسافت که مقر آن در ایالت سیاتل آمریکا قرار دارد اعلام کرده است که درباره بهره برداری رژیم صهیونیستی از یک برنامه چهره‌نگاری این شرکت برای جاسوسی از فلسطینی‌ها تحقیق خواهد کرد. مایکروسافت گفته است که می‌خواهد دریابد آیا شرکت صهیونیستی «AnyVision» که طراح یک نرم افزار مایکروسافت بوده، قوانین آن را زیر پا گذاشته است یا خیر؟ «انی ویژن» متهم است که با نصب برنامه چهره‌نگاری مایکروسافت در مرزهای رژیم اشغالگر، در شناسایی و سرکوب فلسطینی‌ها نقش داشته است. به گزارش نیویورک تایمز، پلیس دو نفر از کارکنان توئیتر را به جرم جاسوسی علیه مخالفان رژیم عربستان دستگیر کرده است. یوتیوب، تلویزیون المنار وابسته به حزب الله لبنان و همچنین توئیتر هم صفحه این گروه را تعلیق و بسته است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
منابع یاد شده افزودند که بازداشت این سیاستمدار عراقی از سوی محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی، یادآور اقدام عربستان در بازداشت سعد حریری نخست وزیر لبنان است. این منابع به المیادین گفتند که امارات با دادن پول و صرف هزینه در تلاش برای جدایی استان الانبار عراق با هدف اسکان پناهندگان فلسطینی در این استان است. الشابندر در ادامه افشاگری‌های خود همچنین از نفش تخریبی امارات در اعتراض‌های مطالبه گرایانه در عراق پرده برداشت است. دستگاه اطلاعاتی امارات وی را در ابوظبی بازداشت و به هتلی در امیرنشین دبی منتقل کرده است. با این حال در پی فشار مقام هایی اماراتی الشابندر مجبور به انتشار متنی در توئیتر خود شده و در آن خبر دستگیری خود را تکذیب کرده است.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
شبکه خبری المیادین به نقل از منابع امنیتی عراق گزارش داد: امارات متحده عربی یک سیاستمدار مستقل عراقی به نام «عزت الشابندر» را که از فعالیت‌های تخریبی ابوظبی در کشورش پرده برداشته بود، دستگیر کرده است. منابع یاد شده افزودند که بازداشت این سیاستمدار عراقی از سوی محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی، یادآور اقدام عربستان در بازداشت سعد حریری نخست وزیر لبنان است. الشابندر در ادامه افشاگری‌های خود همچنین از نفش تخریبی امارات در اعتراض‌های مطالبه گرایانه در عراق پرده برداشت است. دستگاه اطلاعاتی امارات وی را در ابوظبی بازداشت و به هتلی در امیرنشین دبی منتقل کرده است. با این حال در پی فشار مقام هایی اماراتی الشابندر مجبور به انتشار متنی در توئیتر خود شده و در آن خبر دستگیری خود را تکذیب کرده است.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، نیروهای یمنی روز پنج شنبه از ساقط کردن یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی در مقابل نجران خبر دادند. بر اساس این گزارش، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در همین خصوص گفت که پدافند هوایی نیروهای یمنی پهپاد مذکور را حین اقدامات تجاوزگرانه در مناطق مرزی جنوب عربستان با استفاده از سلاح مناسب سرنگون کرد. سریع روز چهارشنبه هم اعلام کرده بود که پدافند هوایی این کشور یک فروند جنگنده اف ۱۵ وابسته به ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود را بر فراز استان صعده رهگیری کرده است. وی افزود: این جنگنده اف ۱۵ با موشک زمین به هوا از نوع ثاقب رهگیری شده و جنگنده مذکور مجبور به فرار شده است. سخنگوی نیروهای مسلح یمن بیان کرد: نیروهای مسلح به فعالیت خود برای حفاظت از حریم هوایی یمن ادامه خواهند داد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
رسوایی نفوذ رژیم‌های متحد آمریکا در شرکت‌های بزرگ خدمات اینترنتی آمریکا و بهره برداری از خدمات آنها برای جاسوسی و سرکوب، پای شرکت مایکروسافت را هم به میان کشید. ایرنا: رسوایی نفوذ رژیم‌های متحد آمریکا در شرکت‌های بزرگ خدمات اینترنتی آمریکا و بهره برداری از خدمات آنها برای جاسوسی و سرکوب، پای شرکت مایکروسافت را هم به میان کشید. شرکت مایکروسافت که مقر آن در ایالت سیاتل آمریکا قرار دارد اعلام کرده است که درباره بهره برداری رژیم صهیونیستی از یک برنامه چهره‌نگاری این شرکت برای جاسوسی از فلسطینی‌ها تحقیق خواهد کرد. شرکت آمریکایی «توئیتر» هم به تازگی با رسوایی نفوذ عوامل رژیم سعودی در این شرکت و تلاش آنها برای جمع آوری اطلاعات درباره فعالان سیاسی به نفع آل سعود روبرو شده است. به گزارش نیویورک تایمز، پلیس دو نفر از کارکنان توئیتر را به جرم جاسوسی علیه مخالفان رژیم عربستان دستگیر کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
همزمان با اظهارات سلمان، شاه سعودی درباره «نجات یمن»، سازمان ملل روز چهارشنبه مصادف با روز جهانی کودک اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد کشته‌های جنگ یمن، زنان و کودکان هستند. اظهارات تکراری با پافشاری بر اشتباهات گذشته و انداختن توپ اشتباهات در زمین دیگران، رویه معمول حاکمان سعودی است اما چند نکته درباره سخنان شاه سعودی نباید از نظر دور بماند:۱- تناقض گویی و فراموشی شاه سعودی هرچند عادی شده باشد اما تبعات خاص خود را دارد. از این گذشته هذیان گویی ناشی از آلزایمر و نسیان شاه سعودی امری پوشیده و پنهان نیست. به این مشکل شاه سعودی باید گم کردن سطرها یا حتی جا انداختن بعضی صفحات را هم اضافه کرد که گاهی منشی نشسته در پشت سر ملک سلمان را مجبور به مداخله و تصحیح می‌کند. یکی از مشکلات شاه عربستان، خواندن اعداد است.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری آلمان به نقل از یک منبع آگاه بدون ذکر نام نوشت: دبیرخانه شورای همکاری توضیح داد که اجلاس آینده سران این شورا در ریاض برگزار خواهد شد. این منبع بدون ذکر علل این امر افزود: انتقال محل سی و نهمین اجلاس سران بنا به درخواست امارات بود. اجلاس سران عرب به احتمال زیاد در نیمه ماه دسامبر آینده برگزار شود. عربستان در چنین زمانی در سال گذشته نیز بعد از صرف نظر کردن سلطان نشین عمان، میزبان اجلاس سران شورای همکاری بود. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
زمانی که دستاوردهای نظامی ارتش و سپاه حال حاضر را با زمانی که به تازگی انقلاب شده بود، مقایسه می‌کنیم به عمق پیشرفت‌های نظامی کشور پی می‌بریم. اما جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌ها، به پیشرفت‌های عظیمی در تهیه و ساخت موشک و دیگر سلاح‌های دفاعی و نظامی رسیده است. اکنون زمانی است که دشمنان به درستی درک کرده‌اند که اگر خطایی علیه ایران مرتکب شوند، ما ابزار مقابله و پاسخ به آنان را در اختیار داریم. قطعا زمانی که جمهوری اسلامی در عمل توانایی‌های نظامی خود را نشان می‌دهد، دشمنان را مجبور به تجدیدنظر در تصمیمات و روی گردانی از تهدیدات گذشته خود می‌کند. قدرت و اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی، امروز غیرقابل انکار است.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
وی افزود: تا آخرین ساعاتی که درگیر فتنه بودیم ائتلاف شیاطین به معنای واقعی شکل گرفته بود و از صهیونیست‌ها تا آمریکا و عربستان معجون درهمی شکل گرفته و با هماهنگی‌ها و بازجویی‌ها اطلاعات زیادی به دست آوردیم. فرمانده عملیات سازمان بسیج کشور با بیان اینکه دفع فتنه چیزی غیر از توجهات خدا و عنایات امام زمان (عج) نبود، اضافه کرد: هماهنگی‌های عجیب و غریبی در فتنه جاری شکل گرفته و فقط منتظر یک جرقه بودند تا کشور را نابود کنند که اطلاعات تکمیلی پس از اعترافات اعلام خواهد شد. آبنوش با بیان اینکه معجزه‌ها را در فتنه و انقلاب دیده بودم اما این فتنه، فتنه دیگری بود، تاکید کرد: به عنوان کسی که در صحنه بودم معتقدم فقط خدا ما را نجات داد و در اتاق مانیتورینگ سپاه افتخار کردم که همدانی هستم و در شهر ولایتمدار همدان اغتشاشی وجود نداشت. فتنه‌های مختلف وجنگ‌های نیابتی بر ماتحمیل شد، ۸۶ کشور پشت داعش در مقابل ما قرار داشت و ما با یک شعار «یاحسین» در برابر دشمن ایستادگی کردیم. وی در پایان ابرازامیدواری کرد که در همه زمینه‌ها پیروز شدیم امیدواریم در حوزه اقتصادی نیز با تاسی از شهدا و پیروی از ولایت موفق شویم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
کاربری به نام «عبدالعزیز بن عبدالله السعد» با هشتگ ایران_تشتعل (ایران در حال سوختن است)، تصویری از بن سلمان منتشر کرد و همراه آن نوشت: جنگ با موفقیت [به داخل ایران] منتقل شد. جنگ با موفقیت [به داخل ایران] منتقل شد. کاربری به نام «القوة الضاربة» پا را فراتر از هموطنان سعودی خود گذاشت و خواستار تجزیه ایران نیز شد و نوشت: ایران از درون می‌سوزد. رسما جنگ به داخل ایران منتقل شد و داخل کشورهایی که دولت‌هایشان تابع ایران هستند. سعودی‌ها درحالی این‌چنین با صراحت از کشیدن جنگ به داخل ایران سخن می‌گویند که آشوب‌ها در سراسر ایران به شکل گسترده‌ای فروکش کرده و امنیت به مناطق دستخوش اغتشاش بازگشته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، گردان چهارم حفاظت از تأسیسات نفتی کویت وابسته به گارد ملی این کشور، از اجرای تمرین نظامی با هدف افزایش آمادگی در برابر هرگونه حملات به تأسیسات نفتی خبر داد. روزنامه الکویتیه پنجشنبه (۳۰ آبان) نوشت که در این تمرین نظامی عملیات تخلیه فرضی با شرکت ملی نفت کویت و مشارکت وزارت کشور و اداره کل آتش‌نشانی اجرا شد که طی آن پالایشگاه و نیروهای کادر و تجهیزات شرکت ملی در منطقه مخازن «صبحان» تخلیه شدند. این تمرین نظامی درست یک روز بعد از وقوع آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت «بندر عبدالله» کویت صورت می‌گیرد. دولت کویت از زمان حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به پالایشگاه‌های نفتی عربستان در شرق این کشور نگران حفاظت از تأسیسات نفتی خود است. در این حمله تلافی‌جویانه که ۲۳ شهریور صورت گرفت، ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت سعودی متوقف شد.
فارسفارس8 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گزارش‌های ضد و نقیض منتشر شده از رسانه‌های عراقی حکایت از آن دارد که دولت امارات یکی از شخصیت‌های مهم سیاسی عراق را ربوده است. به گفته این منبع امنیتی عراقی، این شخصیت سیاسی عراق به دلیل مواضع سیاسی اخیرش بازداشت شده و بازداشت او بخشی از دخالت کشورهای عربی خلیج فارس در پرونده عراق است (جزئیات بیشتر). به رغم تکذیب اخبار ربوده شدن عزب شابندر، شبکه تلویزیونی العهد عراق به نقل از منابعی، گزارش داد که این شخصیت سیاسی عراقی در امارات ربوده شده است. بر اساس این گزارش، عزت شابندر اخیرا از اقدام دولت امارات در تسلیح برخی از عشایر عراق در غرب این کشور پرده برداشته بود. شیخ خزعلی در توییتی نوشت: «اقدام محمد بن زاید [ولی‌عهد ابوظبی] در بودن شخصیت سیاسی عراق عزت شابندر به ربودن حریری توسط محمد بن سلمان [ولی‌عهد سعودی] شباهت دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
این مقاله با عنوان «صدای اردوغان را بشنویم!» به این مساله پرداخته است که ما به عنوان مهمترین همسایه ترکیه باید واکنش‌ها و مواضعمان را در قبال این کشور متعادل و مثل سابق حفظ کنیم. در نهایت اینکه حفظ ترکیه برای ایران حیاتی است، زیرا که ترکیه یکی از مهمترین بازیگران منطقه و همسایه مهم ما به حساب می‌آید. ترکیه کجای مقاومته؟ کاربر دیگری عنوان کرد: اردوغان اتفاقا زیرکانه طرف ایران را در کشاکش درگیریهای ایران- عربستان گرفته است. ما اون موقع که اردوغان به سیب زمینی میگفت دیب دمینی، مشکلمون رو با کردها حل کردیم.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که سالانه ۱۰۰ هزار کودک به دلیل جنگ، محاصره، سوء تغذیه و نبود داروهای مورد نیاز در کشور جان خود را از دست می‌دهند. به گزارش ایرنا، «طه المتوکل» روز پنجشنبه اظهار داشت که جنگ، ادامه محاصره و حمله به زیرساخت‌ها، کودک یمنی را از حق بهداشت و زندگی محروم کرده است. در حمله متجاوزان به اتوبوس حامل دانش آموزان در ضحیان واقع در استان صعده نیز، ۶۰ کودک جان باختند. همچنین در پی جنایت متجاوزان در حجور واقع در استان حجه ۱۴ زن و ۶ کودک و در جنایت حمله به مدرسه‌ای در سعوان نیز ۱۲ کودک کشته شدند. براثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، گردان چهارم حفاظت از تأسیسات نفتی کویت وابسته به گارد ملی این کشور، از اجرای تمرین نظامی با هدف افزایش آمادگی در برابر هرگونه حملات به تأسیسات نفتی خبر داد. روزنامه الکویتیه پنجشنبه (۳۰ آبان) نوشت که در این تمرین نظامی عملیات تخلیه فرضی با شرکت ملی نفت کویت و مشارکت وزارت کشور و اداره کل آتش‌نشانی اجرا شد که طی آن پالایشگاه و نیروهای کادر و تجهیزات شرکت ملی در منطقه مخازن «صبحان» تخلیه شدند. این تمرین نظامی درست یک روز بعد از وقوع آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت «بندر عبدالله» کویت صورت می‌گیرد. دولت کویت از زمان حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به پالایشگاه‌های نفتی عربستان در شرق این کشور نگران حفاظت از تأسیسات نفتی خود است. در این حمله تلافی‌جویانه که ۲۳ شهریور صورت گرفت، ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت سعودی متوقف شد.
فارسفارس10 ساعت قبل
گارد ملی کویت برای آمادگی بیشتر با حوادث آتش‌سوزی و حمله به تأسیسات نفتی در این کشور تمرین نظامی برگزار کرد. گارد ملی کویت مقابله با حملات به تأسیسات نفتی را شبیه‌سازی کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گردان چهارم حفاظت از تأسیسات نفتی کویت وابسته به گارد ملی این کشور، از اجرای تمرین نظامی با هدف افزایش آمادگی در برابر هرگونه حملات به تأسیسات نفتی خبر داد. روزنامه الکویتیه پنجشنبه (۳۰ آبان) نوشت که در این تمرین نظامی عملیات تخلیه فرضی با شرکت ملی نفت کویت و مشارکت وزارت کشور و اداره کل آتش‌نشانی اجرا شد که طی آن پالایشگاه و نیروهای کادر و تجهیزات شرکت ملی در منطقه مخازن «صبحان» تخلیه شدند. این تمرین نظامی درست یک روز بعد از وقوع آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت «بندر عبدالله» کویت صورت می‌گیرد. دولت کویت از زمان حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به پالایشگاه‌های نفتی عربستان در شرق این کشور نگران حفاظت از تأسیسات نفتی خود است.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
اگر بخواهیم ایده آل نگاه کنیم، این به معنی راستی آزمایی تعهدات ایران، در برابر راستی آزمایی تعهدات دیگر طرف‌ها می‌باشد. در این وضعیت جدید، واضح است که اجرای مفاد پیوست دوم و بخشی از پیوست سوم توافق هسته‌ای، اعتبار خود را از دست داده است. تمامی این رفتارهای بدخواهانه، منتج به جلوگیری کامل ایران از مزایایی شد که به حق، تحت برجام باید از آن منتفع می‌شد و پایه اصلی رضایت ایران جهت محدود شدن ذیل برجام بود. دلیل مهم دیگر برای اتخاذ این رویکرد تدریجی و گام به گام، آمادگی واقعی ایران برای حفظ برجام و جلوگیری از شکست آن بود. ایران، عضو ان. پی تی و آژانس است و در حال اجرای تعهداتش در یک چارچوب شفاف می‌باشد.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل

بررسی صعود به جام جهانی به عنوان تیم دوم

11+
روزنوروزنو10 ساعت قبل
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الحدث، «عبدالله بن خالد» سفیر عربستان سعودی در آژانس بین‌المللی اتمی در وین، در اظهاراتی مداخله جویانه اتهاماتی را علیه ایران مطرح کرد. سفیر عربستان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهارات خود مدعی شده است که غنی‌سازی اورانیوم در «فردو» برای جامعه جهانی یک تهدید به شمار می‌رود. بن خالد همچنین مدعی شده است که گزارش‌های آژانس نشان دهنده سرپیچی ایران از توافق هسته‌ای در زمینه درصد غنی‌سازی اورانیوم، میزان غنی‌سازی و راه‌اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته است. سفیر عربستان با ادعای این که اقدامات ایران نشان دهنده کاستی‌های توافق هسته‌ای است، همچنین ایران را به ایجاد ناامنی در منطقه متهم کرد. ادعاهای سفیر عربستان در حالی مطرح شده که روز گذشته نیز پادشاه سعودی ادعاها و اتهاماتی را علیه ایران در جریان حادثه آرامکو مطرح کرد، هرچند ایران تا کنون این اتهامات را رد کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
همچنین دو میلیون ۲۰۰ هزار نفر به بیماری وبا دچار شده‌اند که از بین آنها ۳۷۵۰ نفر فوت کرده‌اند و کودکان در این میان سهم ۳۲ درصدی دارند. ۴۵۰۰ نفر نیز به بیماری دیفتری دچار شده‌اند که از میان آنها ۲۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش وزارت بهداشت یمن، ۲٫۹ میلیون کودک به سوءتغذیه دچار شده‌اند که این تعداد ۵۵ درصد کل کودکان یمنی است و ۴۰۰ هزار نفر از آنها به سوءتغذیه شدید مبتلا هستند. بنابراین گزارش ۸۶ درصد کودکان یمنی دچار کم خونی هستند و ۴۶ درصد نیز از رشد نیافتگی جسمانی رنج می‌برند. ۸۰ درصد کودکان نیز به علت صداهای مهیب جنگنده‌ها و انفجارها به بیماری‌های روحی مبتلا شده‌اند.
فارسفارس11 ساعت قبل
وزارت بهداشت یمن از فوت سالانه ۱۰۰ هزار کودک بر اثر حملات و محاصره ائتلاف سعودی در این کشور خبر داد. ۳۴۵۲۰ نفر نیز به بیماری حصبه مبتلا شده‌اند که ۲۷۳ مورد منجر به فوت شده و ۶۵ درصد آنها از کودکان بودند. ۴۵۰۰ نفر نیز به بیماری دیفتری دچار شده‌اند که از میان آنها ۲۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند. بنابراین گزارش ۸۶ درصد کودکان یمنی دچار کم خونی هستند و ۴۶ درصد نیز از رشد نیافتگی جسمانی رنج می‌برند. ۸۰ درصد کودکان نیز به علت صداهای مهیب جنگنده‌ها و انفجارها به بیماری‌های روحی مبتلا شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در مرز یمن به عربستان سعودی هدف قرار دادند. سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر پنجشنبه (۳۰ آبان) در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «پدافند هوایی [یمن] به لطف خداوند توانست یک فروند هواپیمای شناسایی متعلق به کشورهای متجاوز به یمن را عصر امروز [پنجشنبه] در منطقه «الصوح» نزدیک «نجران» ساقط کند». سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که این پرنده مهاجم در حال انجام عملیات خصمانه در مناطق مرزی بود که پدافند هوایی با «سلاح مناسب» آن را رهگیری و سرنگون کرد. پدافند موشکی یمن دیروز چهارشنبه (۲۹ آبان) با شلیک یک فروند موشک زمین به هوای «ثاقب» به جنگنده اف ۱۵ ائتلاف سعودی در شمال استان صعده یمن، این پرنده را مجبور به ترک آسمان این کشور کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «عبدالله بن خالد» سفیر دولت سعودی در آژانس بین‌المللی اتمی در وین، با بیان اتهامات گذشته علیه ایران، مدعی شد که غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات «فردو» تهدیدی برای جامعه جهانی است. به نوشته وبگاه شبکه الحدث، او در سخنانی مدعی شد که گزارش‌های آژانس نشان دهنده سرپیچی ایران از توافق هسته‌ای در زمینه درصد غنی‌سازی اورانیوم، میزان غنی‌سازی و راه‌اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته و توقف تمامی تعهدات خود در زمینه پژوهش و توسعه است و غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات فردو تحریک‌آمیز و تهدیدی برای جامعه جهانی است. نماینده دولت سعودی در ادامه ادعا کرد که اقدامات ایران (که در پاسخ به بدعهدی طرف‌های امضاء کننده صورت گرفته و در چارچوب برجام تعریف می‌شود) نشان دهنده کاستی‌های توافق هسته‌ای است. او با اشاره به آشوب‌های روزهای اخیر در برخی شهرهای ایران، مدعی شد که مردم ایران به دلیل سیاست‌های حکومت در رنج و سختی به سر می‌برند. پیش از این هیأت وزیران دولت سعودی نیز مدعی شده بود که ایران اطلاعات لازم در خصوص برنامه هسته‌ای خویش را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نمی‌دهد.
فارسفارس12 ساعت قبل
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در مرز عربستان سعودی با این کشور خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در مرز یمن به عربستان سعودی هدف قرار دادند. در حال تکمیل …
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
«عبدالله بن خالد» سفیر دولت سعودی در آژانس بین‌المللی اتمی در وین، با بیان اتهامات گذشته علیه ایران، مدعی شد که غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات «فردو» تهدیدی برای جامعه جهانی است. به نوشته وبگاه شبکه الحدث، او در سخنانی مدعی شد که گزارش‌های آژانس نشان دهنده سرپیچی ایران از توافق هسته‌ای در زمینه درصد غنی‌سازی اورانیوم، میزان غنی‌سازی و راه‌اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته و توقف تمامی تعهدات خود در زمینه پژوهش و توسعه است و غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات فردو تحریک‌آمیز و تهدیدی برای جامعه جهانی است. نماینده دولت سعودی در ادامه ادعا کرد که اقدامات ایران (که در پاسخ به بدعهدی طرف‌های امضاء کننده صورت گرفته و در چارچوب برجام تعریف می‌شود) نشان دهنده کاستی‌های توافق هسته‌ای است. او با اشاره به آشوب‌های روزهای اخیر در برخی شهرهای ایران، مدعی شد که مردم ایران به دلیل سیاست‌های حکومت در رنج و سختی به سر می‌برند. پیش از این هیأت وزیران دولت سعودی نیز مدعی شده بود که ایران اطلاعات لازم در خصوص برنامه هسته‌ای خویش را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نمی‌دهد.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشگردان چهارم حفاظت از تأسیسات نفتی کویت وابسته به گارد ملی این کشور، از اجرای تمرین نظامی با هدف افزایش آمادگی در برابر هرگونه حملات به تأسیسات نفتی خبر داد. اخبار بین الملل- روزنامه الکویتیه پنجشنبه (۳۰ آبان) نوشت که در این تمرین نظامی عملیات تخلیه فرضی با شرکت ملی نفت کویت و مشارکت وزارت کشور و اداره کل آتش‌نشانی اجرا شد که طی آن پالایشگاه و نیروهای کادر و تجهیزات شرکت ملی در منطقه مخازن «صبحان» تخلیه شدند. این تمرین نظامی درست یک روز بعد از وقوع آتش‌سوزی در پالایشگاه نفت «بندر عبدالله» کویت صورت می‌گیرد. دولت کویت از زمان حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به پالایشگاه‌های نفتی عربستان در شرق این کشور نگران حفاظت از تأسیسات نفتی خود است. در این حمله تلافی‌جویانه که ۲۳ شهریور صورت گرفت، ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت سعودی متوقف شد.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حزب کارگر انگلیس در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور برنامه‌ها و وعده‌های انتخاباتی خود را با انتشار جزوه‌ای اعلام کرد. در بخش مسائل منطقه‌ای، حزب کارگر اعتقاد خود را بر راه حل دو دولتی درباره موضوع فلسطین عنوان کرده است. در همین ارتباط حزب کارگر وعده داده در صورت به دست گیری دولت در لندن، فروش سلاح به عربستان سعودی به دلیل جنگ در یمن و به اسرائیل به دلیل نقض حقوق فلسطینی‌ها را تعلیق خواهد کرد. در ادامه سیاست‌های منطقه‌ای، حزب کارگر اعلام کرده پس از پیروزی احتمالی در انتخابات پیش رو، خیلی فوری دولت فلسطین را به عنوان یک دولت مستقل به رسمیت خواهد شناخت. انتخابات زودهنگام در انگلیس قرار است در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) برگزار شود.

به انتهای لیست رسیدید