عزاداران حسینی

عزاداران حسینی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، به دنبال انتشار مطلبی در فضای مجازی با عنوان «امشب، بارش سنگین برف، باعث فروریختن سقف مسجد تاریخی شجاع الدوله مربوط به دوره قاجار در مراغه شد!» یعقوب طالبی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مراغه در این ارتباط در تبریز گفت: هیچ گونه آسیبی به مسجد شجاع الدوله وارد نیامده است. وی با اشاره به اینکه در پی بارش برف در مراغه، مطالبی با عنوان «فرو ریختن مسجد شجاع الدوله بر اثر بارش برف» مطرح شده است گفت: سازه فرو ریخته، فضای الحاقی ضلع شرقی محوطه مسجد بود که به عنوان حسینیه مورد استفاده عزاداران حسینی قرار می‌گرفته است. طالبی با اشاره به اینکه با توجه به بارش سنگین برف، وضعیت بناهای تاریخی به صورت مداوم مورد پایش قرار می‌گیرد، افزود: این سازه از مسجد تاریخی شجاع الدوله به واسطه یک ساختمان الحاقی دیگر جدا شده است و هیچگونه آسیبی به اثر ثبتی و ارزشمند مسجد شجاع الدوله وارد نیامده است. گزارش‌ها حاکی است مسجد شجاع الدوله مراغه‌ای از یادگارهای دوره قاجار به خاطر ویژگی‌های منحصر به فردی که در آن وجود دارد با شماره ۲۳۰۴۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این مسجد در اوایل دوران قاجار توسط شجاع الدوله مراغه‌ای که نامی مشهور و مشخص در تاریخ مشروطه است ساخته شده و همچنان به عنوان مسجد و مکان مذهبی مورد استفاده است. این مسجد دارای شش پایه و گنبد و نیم گنبدهای زیبا و طاق‌های متعدد است و حدود ۱۶ متر طول، ۱۳ متر عرض و ۶ متر ارتفاع دارد و مساحت تقریبی آن ۲۴۰ مترمربع است. مسجد شجاع الدوله مراغه ۲۰ مرداد ماه ۹۵ پس از پایان عملیات مرمت توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی طی مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان مراغه و فرماندار مراغه به بهره برداری رسید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا1 روز قبل
یعقوب طالبی روز یک‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: سازه فرو ریخته، فضای الحاقی ضلع شرقی محوطه مسجد است که به عنوان حسینیه مورد استفاده عزاداران حسینی قرا می‌گیرد و انتشار مطالبی با عنوان تخریب مسجد تاریخی شجاع الدوله مراغه در فضای مجازی شایعه بوده و واقعیت ندارد. وی گفت: پایش اماکن تاریخی و ثبتی در روزهای برفی از جمله مهمترین برنامه‌های این اداره بوده و همواره در اولویت برنامه‌های قرار دارد. به گزارش ایرنا، مسجد شجاع الدوله مراغه‌ای از یادگارهای دوره قاجار به خاطر ویژگی‌های منحصر به فردی که در آن وجود دارد با شماره ۲۳۰۴۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این مسجد در اوایل دوران قاجار توسط شجاع الدوله مراغه‌ای که نامی مشهور و مشخص در تاریخ مشروطه است ساخته شده و همچنان به عنوان مسجد و مکان مذهبی مورد استفاده است. مسجد شجاع الدوله مراغه ۲۰ مرداد ماه ۹۵ پس از پایان عملیات مرمت توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی طی مراسمی با حضور مسوولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مراغه گفت: هیچگونه آسیبی به اثر ثبتی و ارزشمند مسجد شجاع الدوله وارد نشده است. یعقوب طالبی با اشاره به بارش برف در مراغه و مطرح شدن مطالبی تحت عنوان «فرو ریختن مسجد شجاع الدوله بر اثر بارش برف»، اظهار کرد: سازه فرو ریخته، فضای الحاقی ضلع شرقی محوطه مسجد بود که به عنوان حسینیه مورد استفاده عزاداران حسینی قرار می‌گرفته است. وی افزود: این سازه از مسجد تاریخی شجاع الدوله به واسطه یک ساختمان الحاقی دیگر جدا شده است و هیچگونه آسیبی به اثر ثبتی و ارزشمند مسجد شجاع الدوله وارد نشده است. به گزارش روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، وی گفت: با توجه به بارش سنگین برف، وضعیت بناهای تاریخی به صورت مداوم مورد پایش قرار می‌گیرد. انتهای پیام
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، به دنبال انتشار مطلبی در فضای مجازی با عنوان «امشب، بارش سنگین برف، باعث فروریختن سقف مسجد تاریخی شجاع الدوله مربوط به دوره قاجار در مراغه شد!» یعقوب طالبی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مراغه در این ارتباط به خبرنگار فارس در تبریز گفت: هیچگونه آسیبی به مسجد شجاع الدوله وارد نیامده است. وی، یعقوب طالبی با اشاره به اینکه در پی بارش برف در مراغه، مطالبی با عنوان «فرو ریختن مسجد شجاع الدوله بر اثر بارش برف» مطرح شده است گفت: سازه فرو ریخته، فضای الحاقی ضلع شرقی محوطه مسجد بود که به عنوان حسینیه مورد استفاده عزاداران حسینی قرار می‌گرفته است. طالبی با اشاره به اینکه با توجه به بارش سنگین برف، وضعیت بناهای تاریخی به صورت مداوم مورد پایش قرار می‌گیرد، افزود: این سازه از مسجد تاریخی شجاع الدوله به واسطه یک ساختمان الحاقی دیگر جدا شده است و هیچگونه آسیبی به اثر ثبتی و ارزشمند مسجد شجاع الدوله وارد نیامده است. مسجد شجاع الدوله مراغه‌ای از یادگارهای دوره قاجار به خاطر ویژگی‌های منحصر به فردی که در آن وجود دارد با شماره ۲۳۰۴۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این مسجد در اوایل دوران قاجار توسط شجاع الدوله مراغه‌ای که نامی مشهور و مشخص در تاریخ مشروطه است ساخته شده و همچنان به عنوان مسجد و مکان مذهبی مورد استفاده است. این مسجد دارای شش پایه و گنبد و نیم گنبدهای زیبا و طاق‌های متعدد است و حدود ۱۶ متر طول، ۱۳ متر عرض و ۶ متر ارتفاع دارد و مساحت تقریبی آن ۲۴۰ مترمربع است. مسجد شجاع الدوله مراغه ۲۰ مرداد ماه ۹۵ پس از پایان عملیات مرمت توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی طی مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان مراغه و فرماندار مراغه به بهره برداری رسید.
فارسفارس2 روز قبل
در حالی که در فضای مجازی از فروریختن سقف مسجد تاریخی شجاع‌الدوله مربوط به دوره قاجار در مراغه به‌دنبال بارش سنگین برف خبر می‌دادند ولی مسوول میراث فرهنگی و گردشگری مراغه ضمن تکذیب این مطلب می‌گوید که مشکلی در این زمینه وجود ندارد. وی با اشاره به اینکه در پی بارش برف در مراغه، مطالبی با عنوان «فرو ریختن مسجد شجاع‌الدوله بر اثر بارش برف» مطرح شده است، گفت: سازه فرو ریخته، فضای الحاقی ضلع شرقی محوطه مسجد بود که به‌عنوان حسینیه مورد استفاده عزاداران حسینی قرار می‌گرفته است. طالبی با اشاره به اینکه با توجه به بارش سنگین برف، وضعیت بناهای تاریخی به صورت مداوم مورد پایش قرار می‌گیرد، افزود: این سازه از مسجد تاریخی شجاع‌الدوله به واسطه یک ساختمان الحاقی دیگر جدا شده است و هیچ‌گونه آسیبی به اثر ثبتی و ارزشمند مسجد شجاع‌الدوله وارد نیامده است. گزارش فارس حاکی است، مسجد شجاع‌الدوله مراغه‌ای از یادگارهای دوره قاجار به‌خاطر ویژگی‌های منحصر به‌فردی که در آن وجود دارد با شماره ۲۳۰۴۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. مسجد شجاع‌الدوله، دارای ۶ پایه و گنبد و نیم گنبدهای زیبا و طاق‌های متعدد است و حدود ۱۶ متر طول، ۱۳ متر عرض و ۶ متر ارتفاع دارد و مساحت تقریبی آن ۲۴۰ متر مربع است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر علامه شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه دقایقی پیش در پیامی توئیتری اعلام کرد: حامیان علامه زکزاکی علیه بازداشت غیرقانونی وی علیرغم وخامت حال شیخ در ابوجا تظاهرات کردند. این درحالیست که از زمان فاجعه زاریا در سال ۲۰۱۵ میلادی، طرفداران علامه زکزاکی در مقاطع زمانی گوناگونی تجمعات آرامی را برگزار کرده و خواستار آزادی شیخ و همسر ایشان شده‌اند. لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۵، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد. متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
صبح روز جمعه ۱۳ دی ماه سال ۹۸ در پی حمله هوایی نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چند تن از همراهان وی از جمله فرماندهان و رزمندگان حشد الشعبی، به شهادت رسیدند. سلیمانی در سال از سوی فرماندهی کل قوا به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد. سپهبد سلیمانی در عراق «حشد الشعبی» و در سوریه «بسیج مردمی» (قوات دفاع وطنی) را شکل داد. رسانه‌های خارجی و داخلی به دلیل نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی در مدیریت منطقه و مقابله با دشمنان، از القابی نظیر «فرمانده سایه»، «ژنرال بین‌المللی»، «شبح فرمانده»، «فرمانده مرموز»، «کابوس دشمن»، «مالک اشتر زمان»، «ژنرال حاج قاسم» برای توصیف شخصیت این فرمانده عالیرتبه استفاده می‌کردند. ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البته نه حالا.
ایسناایسنا2 هفته قبل
در پی شهادت سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای فرمانده کل قوا در پیام تسلیتی که به این مناسبت صادر کردند، درجه‌ی «سپهبد» را به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعطا کردند. به گزارش ایسنا، صبح روز جمعه ۱۳ دی ماه سال ۹۸ در پی حمله هوایی نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چند تن از همراهان وی از جمله فرماندهان و رزمندگان حشد الشعبی، به شهادت رسیدند. سلیمانی در سال از سوی فرماندهی کل قوا به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد. سپهبد سلیمانی در عراق «حشد الشعبی» و در سوریه «بسیج مردمی» (قوات دفاع وطنی) را شکل داد. ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البته نه حالا.
مهرمهر2 هفته قبل
مردم کرمان شهید سردار سلیمانی را با نام حاج قاسم می‌شناسند، حاج قاسم در کرمان مانند مدال افتخاری است که بر سینه کویر زده شد. شهید سردار سلیمانی تا سن ۱۲ سالگی تحصیلات ابتدایی را در روستای محل تولدش گذراند در نهایت راهی شهر کرمان شد. هم اکنون مردم شهر کرمان به یاد مردی که در روزهای محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا دست به سینه مقابل عزاداران حسینی می‌نشست و اشک می‌ریخت به ماتم فرو رفته‌اند. امروز سردار شهید کرمان به آروزی دیرینه‌اش رسیده است و این مردم کرمان هستند که در رثای او شک می‌ریزند و شهر را سیاه پوش می‌کنند. اما دشمن بداند در دیار حاج قاسم سلیمانی همه جوانان راه سردار شهید را ادامه خواهند داد.
مهرمهر3 هفته قبل
وی بابیان اینکه مردم در این روز طومار فتنه ۸۸ را پیچیدند، افزود: بصیرت انقلابی ملت ایران حماسه ۹ دی را پدید آورد. این کارشناس مسائل سیاسی دومین بخش سخنان خود را به ویژگی‌های مردم انقلابی ایران اسلامی اختصاص داد و بیان داشت: ملت ایران ملتی بصیر، آگاه و پشتیبان ولایت‌فقیه هستند. اهوازیان بابیان اینکه ملت ایران اسلامی با ویژگی‌های بارزشان توانسته‌اند تا کنون از گردنه‌های سخت تاریخ معاصر ایران بالا بروند، بیان داشت: ملت ما نشان داده‌اند که با ولایتمداری، از انواع فتنه‌گری‌های دشمنان علیه این انقلاب و نظام با اقتدار عبور کنند. وی با بیان اینکه ملت ایران اسلامی بصیر هستند چرا که با آموزه‌های دین مبین اسلام رشد یافته‌اند، افزود: اعتقاد مردم ما بر مبنای فرهنگ عاشورایی، علوی و فاطمی استحکام یافته و هرگز تخریب نمی‌شود. این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: اغتشاشگران بی‌شرمانه به اعتقادات مردم مانند عاشورا و عزاداران حسینی بی‌حرمتی کردند و مردم پاسخشان را در حماسه ۹ دی دادند.

«۹ دی» چگونه تمهیدات آمریکا برای براندازی را شکست داد؟

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل

«۹ دی» چگونه تمهیدات سیاسی-رسانه‌ای آمریکا را برای براندازی در ایران شکست داد؟

4+
فارسفارس3 هفته قبل
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سرخه، سردار عبدالفتاح اهوازیان در مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی شهرستان سرخه اظهار داشت: یوم الله ۹ دی ماه روز میثاق امت با ولایت و تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب و نظام است و مردم در این روز طومار فتنه ۸۸ را پیچیدند. وی افزود: در فتنه ۸۸ نیز همگان دیدند؛ آنگاه که اغتشاشگران در آن سال بی‌شرمی خود را به جایی رساندند که به عاشورا و عزاداران حسینی بی‌حرمتی کردند؛ این مردم تاب نیاورده و به میدان آمدند و طومار فتنه و فتنه‌گران را در هم پیچیدند. سردار اهوازیان بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران امروز در اوج عزت و اقتدار است و ملت ایران علی‌رغم تمام کینه‌توزی‌ها و فتنه‌گری‌ها پایبند به انقلاب و‌ نظام بوده و هستند. ولایتمداریوتبعیتازرهبریراهکارشکستتوطئه‌هایدشمناناست/حماسه۹دیدرتاریخایرانثبتشدسرهنگ مرتضی عبداللهی فرمانده سپاه ناحیه سرخه نیز در این مراسم بیان داشت: حماسه مردم در ۹ دی سال ۸۸ در تاریخ پرفراز و نشیب ایران ثبت و ضبط شد. فرمانده سپاه ناحیه سرخه تصریح کرد: بصیرت، ولایتمداری و اطاعت بی چون‌و‌چرا از هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب راه شکست توطئه‌ها و‌ فتنه‌های دشمنان است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
این رویش‌ها فتنه ۸ ماهه دشمن داخلی و خارجی را دریوم‌الله ۹ دی ماه ۸۸ زودند. مسئول بسیج رسانه خوزستان اظهار داشت: توده‌های مردم در تمام حوادث انقلاب حضور داشتند و این حضور به عنوان پشتوانه اصلی انقلاب بوده است. مهدی طرفی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در این باره اظهار داشت: حماسه ۹ دی، نه به زیاده خواهی و بی عدالتی بود. ‌حماسه ۹ دی از دل مردم جوشید و متعلق به مردم استطرفی درباره رمز ماندگاری حماسه ۹ دی گفت: این حماسه مردمی چون از دل مردم جوشید در تاریخ ماندگار شد. منصور امین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباره عظمت ۹ دی گفت: حضور مردم در ۹ دی همه تصورات دشمن را تغییر داد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
حجت‌الاسلام غلامرضا قندهاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سمنان، با بیان اینکه نهم دی به حقیقت روز بصیرت و روز میثاق امت با رهبری است اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه سال ۸۸ باشکوه و حضور گسترده و بی‌نظیر ملت ایران برگزار شد. وی افزود: این حضور بی‌نظیر مردم درصحنه انتخابات اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان به‌ویژه مستکبران عالم کشاند و همین امر مایه خشم و عصبانیت دشمنانی که چشم دیدن عزت ایران را ندارند؛ شد. حجت‌الاسلام قندهاری گفت: حماسه ۹ دی حماسه‌ای خودجوش و مردمی بود و در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بی‌نظیر بود. وی گفت: ملت ایران همه‌ساله به یاد حماسه بی‌نظیر ۹ دی برای تجدید بیعت با رهبری و ولایت و بیان اینکه پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند، به صحنه می‌آیند و این روز را گرامی می‌دارند. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان اظهار داشت: ۴۰ ویژه‌برنامه به مناسبت گرامیداشت ایام‌الله ۹ دی تهیه و تدارک دیده‌شده است.
فردا نیوزفردا نیوز3 هفته قبل
رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با اشاره به اینکه جریان فتنه همواره انقلاب و نظام اسلامی را تهدید می‌کند گفت: تدبیر مقام معظم رهبری و بصیرت مردم فتنه ۸۸ و ۹۸ را پایان داد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در انتخابات سال ۸۸ تعداد ۴۰ میلیون نفر رأی دادند و بیش از ۸۰ درصد مردم پای صندوق رأی آمدند که بی نظیر بود و این میزان مشارکت در انتخابات هیچ کشوری سراغ نداریم. وی گفت: مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ و ۹۸ یک‌تنه از انقلاب و دین دفاع کردند و مانع اجرای نقشه دشمنان شدند. وحیدی بیان داشت: سال ۸۸ نقشه دشمنان به واسطه فتنه گران این بود که نظام را از بین ببرند و اوباما رسما از موسوی دفاع می‌کرد و رسما تمام جریانات ضد انقلاب از فتنه گران حمایت می‌کردند. وی گفت: بصیرت مردم ایران اسلامی، تدبیر مقام معظم رهبری و حضور در صحنه مردم موجب شد تا اغتشاشات سال ۸۸ تمام شود و مردم بار دیگر نشان دادند که انقلاب و نظام را دوست دارند.

اعلام پیروزی موسوی در ساعات اولیه رای گیری! / از عظیم‌ترین نماز جمعه جمهوری اسلامی به امامت رهبر انقلاب تا نماز جمعه مختلط فتنه گران با حضور هاشمی / وقتی کروبی حرمت‌شکنان روز عاشورا را شهید خواند/ حماسه نهم دی‌ماه، خروش غیرت دینی مردم بر فتنه‌گران

21+
رجانیوزرجانیوز3 هفته قبل
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر علامه شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در پیامی توئیتری فاش کرد: نیروهای پلیس نیجریه به معترضانی که در کمال آرامش خواستار آزادی زکزاکی بودند در سوکوتو حمله کردند. در این پیامی توئیتری در این خصوص آمده است: در این حمله، شماری نیز زخمی شدند و یک نفر هم به شهادت رسید. این درحالیست که از زمان فاجعه زاریا در سال ۲۰۱۵ میلادی، طرفداران علامه زکزاکی در مقاطع زمانی گوناگونی تجمعات آرامی را برگزار کرده و خواستار آزادی شیخ و همسر ایشان شده‌اند. لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۵، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد. متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 ماه قبل
پیام مازند - معاون اجتماعی فر ماندهی انتظامی لرستان خبر تیر اندازی به عزاداران حسینی در خرم اباد را تکذیب کردتیراندازی به یک هیئت عزاداری تکذیب شدسرهنگ شیر اوژون معاون اجتماعی فر ماندهی انتظامی لرستان در خصوص تیراندازی به هیئت عزادارن حسینی در خرم آباد گفت: نتیجه بررسی‌های کارشناسان این فرملاندهی از منطقه نشان می‌دهی تیراندازی به هیات عزاداران صورت نگرفته و این خبر تکذیب می‌شود. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان گفت انتشار دهندگان اولیه این خبر تحت پیگرد قرار خواهند گرفت و با انان برخورد خواهد شد. چندی پیش در فضای مجازی خبری مبنی برحمله افراد مسلح ناشناس به هیات لثارات الحسین محله چال میرحسین خرم آباد منتشر شد که تعدادی از عزاداران حسینی مجروح شده‌اند. بنا بر این گزارش این حادثه شب گذشته رخ داد و حال عمومی مجروحین رضایت بخش است. کارشناسان پلیس خرم آباد در حال بررسی صحنه جرم هستند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
از آن روزی که روناک سه ساله را برای پرکردن دندان‌هایش به یک مطب دندانپزشکی در اراک بردند. _ پرونده مرگ روناک به کجا رسیده است؟ در پرونده او قصور پزشکی صددرصد مشخص شده است. بعد از مرگ روناک، او همچنان به کارش ادامه می‌داد. در پرونده روناک قصور پزشکی صددرصد مشخص شده است. خانواده من و همسرم در اراک زندگی می‌کنند؛ ولی ما خودمان در تهران زندگی می‌کردیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - معاون اجتماعی فر ماندهی انتظامی لرستان خبر تیر اندازی به عزاداران حسینی در خرم اباد را تکذیب کردتیراندازی به یک هیئت عزاداری تکذیب شدسرهنگ شیر اوژون معاون اجتماعی فر ماندهی انتظامی لرستان در خصوص تیراندازی به هیئت عزادارن حسینی در خرم آباد گفت: نتیجه بررسی‌های کارشناسان این فرملاندهی از منطقه نشان می‌دهی تیراندازی به هیات عزاداران صورت نگرفته و این خبر تکذیب می‌شود. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان گفت انتشار دهندگان اولیه این خبر تحت پیگرد قرار خواهند گرفت و با انان برخورد خواهد شد. چندی پیش در فضای مجازی خبری مبنی برحمله افراد مسلح ناشناس به هیات لثارات الحسین محله چال میرحسین خرم آباد منتشر شد که تعدادی از عزاداران حسینی مجروح شده‌اند. بنا بر این گزارش این حادثه شب گذشته رخ داد و حال عمومی مجروحین رضایت بخش است. کارشناسان پلیس خرم آباد در حال بررسی صحنه جرم هستند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصر کرد - رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اهر از فوت یک کودک و مصدوم شدن پنج نفر در اثر برخورد خودرو نیسان با هیأت عزاداری در این شهرستان خبر دادبرخورد مرگبار نیسان با هیات عزاداری در اهرمرتضی حسین‌زاده با اعلام این خبر افزود: در اثر حادثه برخورد خودروی نیسان با جمعی از عزاداران حسینی در محله عادل آباد شهرستان اهر متأسفانه یک کودک ۹ ساله در دم فوت و پنج نفر دیگر نیز به شدت مصدوم شدند که با حضور عوامل اورژانس در محل حادثه و انجام اقدامات اولیه درمانی مصدومان به بیمارستان باقرالعلوم اهر اعزام شدند. وی افزود: متأسفانه شدت حادثه به حدی بود که مصدومان برای درمان بیشتر بلافاصله به تبریز اعزام شدند. منبع: isna. ir
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر علامه شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری فاش کرد: پلیس نیجریه به سمت یک دختر نوجوان شلیک کرده است. بر اساس پیامی توئیتری دفتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه، پلیس نیجریه با گشودن آتش بر روی معترضان به بازداشت شیخ زکزاکی در «ویوس مارکت» (Wuse Market) دختر نوجوانی را در مسیر بازگشت از مدرسه هدف گلوله قرار داده است! لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۵، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد. متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر علامه شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه امروز یکشنبه خطاب به دولت مستبد این کشور در پیامی توئیتری اعلام کرد: هرگز نمی‌توان ما را با تهدید ساکت کرد. پیام مذکور در ادامه می‌افزاید: آنها تصور می‌کنند می‌توانند هر کاری (ظلم و جور) بکنند و انتظار دارند همه سکوت کنند. هرگز نمی‌توان ما را با تهدید ساکت کرد. لازم به ذکر است در سال ۲۰۱۵، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد. متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله (عج)، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت‌های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت.
کانون پرورش فکریکانون پرورش فکری2 ماه قبل
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، شاپور محمدزاده طی نامه‌ای از «قاسم تنها» به خاطر خلاقیت‌های بسیج کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اجرای برنامه‌های فرهنگی و جهادی قدردانی و تشکر کرد. فرمانده مرکز مقاومت بسیج کشور در این نامه ضمن آرزوی موفقیت برای «قاسم تنها» و همکاران‌شان نوشته است: از تلاش‌های اعضا، بسیجیان و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج فرهنگیان حمزه سیدالشهداء به خاطر برگزاری برنامه‌های فرهنگی همچون اعزام کاروان امداد فرهنگی «پیک امید» به روستای کم‌برخوردار سراسر کشور، پویش جهادی «مهرباران» به منظور محرومیت‌زدایی تحصیلی‌ و فرهنگی دانش‌آموزان مناطق محروم در استان البرز، برنامه‌های «شهیده نسترن خسروی» کوچک‌ترین شهیده حادثه انفجار انتحاری جمعیت عزاداران حسینی در خراسان جنوبی، برگزاری هفته ملی و روز جهانی کودک و … قدردانی می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
در همین راستا خبرگان قانون اساسی در ۲۸ مردادماه ۱۳۵۸ فعالیت خود را برای تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند. سرمقاله‌هایی که او گاهی در روزنامه انقلاب اسلامی می‌نوشت به کلی علیه جریان انقلابی با اسم رمز «چماق‌داران» بود. به نحوی که فردای آن روز غالب رسانه‌های خارجی سخنان بنی‌صدر را انقلاب و علیه دستاوردهای انقلاب تلقی کردند. آیت‌الله بهشتی اگرچه تصریح داشت نظر بنی صدر مخالف قانون و نظر شورای نگهبان و خبرگان قانون اساسی است. پس از رسیدگی مفصل قضایی و گروهک‌های طرفدار رئیس‌جمهور (بنی صدر) به جهت اعمال تحریک‌آمیز و حمل اسلحه به‌عنوان متهم اعلام شدند.
مهرمهر2 ماه قبل
حمیدرضا حاجتی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: روزهای اخیر دو وقف جدید در شهرستان فردوس با اولویت نیازهای روز جامعه به ثبت رسیده است. وی گفت: در یک عمل خداپسندانه دو واقف تعداد دو قطعه زمین کشاورزی به مساحت ۳ هزار و ۴۴۰ مترمربع به ارزش ۸۰ میلیون ریال در شهرستان فردوس وقف کردند. حاجتی بر لزوم وقف بر اساس نیازهای روز جامعه تاکید کرد و افزود: این مسئله یکی از اولویت‌های مورد نظر به منظور تبلیغ و ترویج فرهنگ غنی وقف برای محرومیت زدایی در جامعه است. وی ادامه داد: وقف در حوزه‌های ازدواج جوانان، تحصیل، اشتغال و درمان بیماران نیاز امروز جامعه است و باید واقفان خیراندیش می‌توانند وقف‌های خود را به این موضوعات سوق دهند تا از مشکلات جامعه کاسته شود. رئیس اداره اوقاف وامور خیریه فردوس خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال نیز تاکنون پنج وقف با نیات مختلف در شهرستان به ثبت رسیده است و این نشان می‌دهد که فرهنگ با ارزش وقف به خوبی در بین مردم شهرستان نهادینه شده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مادر شهید محمد معماریان از شهدای شهر مقدس قم صبح یکشنبه در این آیین اظهار داشت: دشمنان ما بر روی جوانان سرمایه گذاری کرده‌اند و تا حدودی نیز در این زمینه موفق شدند که ضرورت دارد خانواده‌ها بیش از گذشته هوشیار باشند. وی با بیان اینکه زندگی ما باید اهل بیتی باشد، افزود: در زمینه تربیت خانواده‌ها و به ویژه مادران در پیش خدا مسئول هستند. مادر شهید معماریان با اشاره به وضعیت کنونی حجاب در جامعه ادامه داد: اگر ما دین می‌خواهیم باید امر به معروف و نهی از منکر کنیم و باید گوش به فرمان رهبر باشیم. وی اظهار کرد: با خود گفتم، سیدمحمد که شهید شده بود! یک مرتبه متوجه شدم، فرزند شهیدم محمد معماریان نیز در جلوی هیأت حرکت می‌کنند و بقیه هم از دوستانش هستند.
برنابرنا2 ماه قبل
سی و سومین جلسه کمیسیون فرهنگی ورزش کشور صبح امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف و به ریاست معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در این وزارتخانه برگزار شد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عبدالحمید احمدی در ابتدای این جلسه به اشاره به حضور گسترده مردم و جامعه ورزش در راهپیمایی روز اربعین گفت: علاوه بر حضور چشمگیر جامعه ورزش در مسیر راه پیمایی، ادارات کل ورزش و جوانان در تسهیل مسیر راهپیمایی برای عزاداران حسینی تلاش بسیاری کردند. معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: راهپیمایی روز ۱۳ آبان هم با برنامه ریزی ویژه و با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها و مشارکت جامعه ورزش کشور به خواست خدا با قدرت کامل برگزار خواهد شد. با توجه به حساسیت‌های خاصی که در حوزه ورزش وحود دارد روز این مورد تمرکز ویژه داریم. باید بعضی از هنجارشکنی‌ها که از خارج از محیط ورزش وارد این فضا می‌شود بررسی دقیق شود و تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شود لدا ما تاکید بر فعالیت جدی و بیشتر این کمیته داریم.

به انتهای لیست رسیدید