عزاداری حسینی

عزاداری حسینی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، «کتاب حیرت» در انتشارات نیستان به رسید این مجموعه نمایشنامه با عنوان «حیرت‌بازار»، تازه‌ترین اثر منتشر شده این کتاب در حیطه ادبیات نمایشی از عبدالرضا فرید‌زاده بوده که در برگیرنده پنج نمایشنامه کوتاه از اوست. عبالرضا فریدزاده از نمایشنامه‌نویسان و کارگردانان شناخته شده ایران در سال‌های گذشته به شمار می‌رفته است که آثار متعدد بسیاری را تألیف و کارگردانی کرده است. وی سال‌ها در مقام مدرس هنر‌های نمایشی و نیز منتقد در این زمنیه فعالیت داشته است و در کنار آن در تولید آثار رادیویی و تلویزیونی و نیز شعر نیز دستی بر آتش دارد. انتشارات کتاب نیستان پیش از این نیز از فریدزاده آثاری چون «سفر به جنون»، «مادر خیانت»، «سحرگاه با شیطان» و «کارگاه تئاتر» را منتشر کرده است. «حیرت‌بازار» در ۱۶۸ صفحه و با قیمت ۳۵۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است.
فارسفارس1 هفته قبل
مجموعه نمایشنامه «حیرت‌بازار»، تازه‌ترین اثر منتشر شده در حیطه ادبیات نمایشی از عبدالرضا فرید‌زاده است این کتاب در اسفند ماه ۹۷ با عنایت حضرت امام حسین (ع) پس از سال‌ها گذر زمان از تألیفش راه به بازنویسی برد و از سوی نشر نیستان منتشر شد. به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مجموعه نمایشنامه «حیرت‌بازار»، تازه‌ترین اثر منتشر شده در حیطه ادبیات نمایشی از عبدالرضا فرید‌زاده است که در برگیرنده پنج نمایشنامه کوتاه از اوست. در نهایت پس از اتمام این نذر در ایام محرم آن سال این کتاب به خود شکل و شمایل انتشار می‌بیند. کتاب نیستان، پیش از این نیز از فریدزاده آثاری چون «سفر به جنون»، «مادر خیانت»، «سحرگاه با شیطان» و «کارگاه تئاتر» را منتشر کرده است. «حیرت‌بازار» در ۱۶۸ صفحه و با قیمت ۳۵۰۰۰ تومان روانه بازار نشر شده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استثنایی کردستان، خلیل رنجبر در مراسم نمادین افتتاحیه پارالمپیک درون مدرسه‌ای که با حضور جمعی از مسئولان در مدرسه متوسطه پیش حرفه‌ای و حرفه‌ای با نیازهای ویژه نوآوران سنندج برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری مراسم هفته پارالمپیک ایجاد شادابی، نشاط، خودباوری و ارتقای سلامت جسمانی، روانی و ارتقای فرهنگ جامعه نسبت به توانمندی‌های دانش آموزان با نیازهای ویژه است. وی با اشاره به روز ملی پارالمپیک به عنوان روز توانستن، اراده و امیدواری، افزود: این رقابت‌ها به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی در مدارس با نیازهای ویژه با شرکت ۴۵۸ نفر دانش آموز با نیاز ویژه دختر و ۸۹۲ نفر دانش آموز با نیاز ویژه پسر به مدت یک هفته از ۱۶ آبان آغاز و تا ۲۲ این ماه ادامه خواهد داشت. رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان ادامه داد: پارالمپیک درون مدرسه‌ای در سه دوره تحصیلی ابتدایی، متوسطه پیش حرفه‌ای دوره اول و حرفه‌ای دوره دوم با شرکت دانش آموزان با نیاز ویژه ذهنی، دارای آسیب بینایی، آسیب شنوایی، معلول جسمی – حرکتی و چند معلولیتی برگزار خواهد شد. رنجبر یادآور شد: ۲۴ مهر ماه در تقویم رسمی کشور به ‌عنوان روز پارالمپیک به ‌ثبت رسیده ولی امسال با توجه به قرار گرفتن در ایام عزاداری حسینی (ع)، مراسم جشن روز ملی پارالمپیک در تاریخ ۲۲ آبان ماه برگزار خواهد شد و برنامه‌های هفته پارالمپیک نیز از ۱۶ آبان ماه آغاز و تا ۲۲ این ماه در سراسر استان اجرا خواهد شد. رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با اشاره به تصویب روز ملی پارالمپیک در سال ۹۴ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: «پارالمپیک و عصای سفید»، «پارالمپیک و تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب»، «پارالمپیک و مدرسه و دانشگاه»، «پارالمپیک و نشاط با خانواده»، «پارالمپیک و بهزیستی»، «پارالمپیک و رسانه» و «پارالمپیک و شکوه همدلی و همزبانی» عناوین روزهای هفته پارالمپیک هستند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان: عصر کرد - سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: یک هزار و ۳۵۰ دانش آموز با نیاز ویژه در برنامه‌های هفته پارالمپیک در این استان شرکت می‌کنند. وی با اشاره به روز ملی پارالمپیک به عنوان روز توانستن، اراده و امیدواری، افزود: این رقابت‌ها به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای ورزشی در مدارس با نیازهای ویژه با شرکت ۴۵۸ نفر دانش آموز با نیاز ویژه دختر و ۸۹۲ نفر دانش آموز با نیاز ویژه پسر به مدت یک هفته از ۱۶ آبان آغاز و تا ۲۲ این ماه ادامه خواهد داشت. رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان ادامه داد: پارالمپیک درون مدرسه‌ای در سه دوره تحصیلی ابتدایی، متوسطه پیش حرفه‌ای دوره اول و حرفه‌ای دوره دوم با شرکت دانش آموزان با نیاز ویژه ذهنی، دارای آسیب بینایی، آسیب شنوایی، معلول جسمی – حرکتی و چند معلولیتی برگزار خواهد شد. رنجبر یادآور شد: ۲۴ مهر ماه در تقویم رسمی کشور به ‌عنوان روز پارالمپیک به ‌ثبت رسیده ولی امسال با توجه به قرار گرفتن در ایام عزاداری حسینی (ع)، مراسم جشن روز ملی پارالمپیک در تاریخ ۲۲ آبان ماه برگزار خواهد شد و برنامه‌های هفته پارالمپیک نیز از ۱۶ آبان ماه آغاز و تا ۲۲ این ماه در سراسر استان اجرا خواهد شد. رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با اشاره به تصویب روز ملی پارالمپیک در سال ۹۴ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: «پارالمپیک و عصای سفید»، «پارالمپیک و تجدید میثاق با آرمان‌های انقلاب»، «پارالمپیک و مدرسه و دانشگاه»، «پارالمپیک و نشاط با خانواده»، «پارالمپیک و بهزیستی»، «پارالمپیک و رسانه» و «پارالمپیک و شکوه همدلی و همزبانی» عناوین روزهای هفته پارالمپیک هستند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
عصرکرد- رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان در آیین نمادین افتتاحیه پارالمپیک درون مدرسه‌ای متوسطه پیش حرفه‌ای و حرفه‌ای با نیازهای ویژه نوآوران سنندج برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری مسابقات پارالمپیک ایجاد شادابی، نشاط، خودباوری و ارتقای سلامت جسمانی - روانی و ارتقای فرهنگ جامعه نسبت به توانمندی‌های دانش آموزان با نیازهای ویژه است. وی اظهار داشت: پارالمپیک درون مدرسه‌ای در سه دوره تحصیلی ابتدایی، متوسطه پیش حرفه‌ای دوره اول و حرفه‌ای دوره دوم با شرکت دانش آموزان با نیاز ویژه ذهنی، دارای آسیب بینایی، آسیب شنوایی، معلول جسمی - حرکتی و چند معلولیتی برگزار می‌شود. رییس آموزش وپرورش استثنایی کردستان اضافه کرد: رقابت‌های پارالمپیک در رشته‌های دو ومیدانی، طناب کشی، تنیس روی میز، فوتبال دستی، گلبال، دارت در ۶۵ مدرسه با نیاز ویژه استان کردستان برگزار خواهد شد. وی یادآور شد: در تقویم رسمی کشور ۲۴ مهر به‌عنوان روز پارالمپیک به‌ثبت رسیده اما امسال با توجه به قرار گرفتن در ایام عزاداری حسینی (ع)، مراسم جشن روز ملی پارالمپیک در ۲۲ آبان برگزار می‌شود و برنامه‌های هفته پارالمپیک نیز از امروز در سراسر استان کلید خورده است. در سال تحصیلی جاری حدود هشت هزار دانش آموز با نیازهای ویژه (استثنایی) در مدارس عادی و مراکز آموزشی ویژه استان مشغول به تحصیل هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با به پایان رسیدن ایام عزاداری حسینی و محرم و صفر پیش بینی می‌شود که اکران سینماها و گیشه آنها رنگ و بویی تازه بگیرد. گیشه‌ای که در ماههای گذشته نه جذب مخاطب بالایی داشت و نه فروش چندان امیدوار کننده‌ای. اما در ماههای آینده دو فیلم «زیر نظر» نخستین فیلم سینمایی مجید صالحی و «خوب بد جلف ۲» با نام اصلی «خوب بد جلف: ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی در صف اکران قرار دارند. در «زیر نظر» رضا عطاران، امیر جعفری، مهران احمدی، سروش جمشیدی، علی استادی، امیر نوری، سیاوش مفیدی، علی صالحی، سامیه لک، مصطفی راد، عباس جمشیدی و آزاده صمدی بازی می‌کنند. سام درخشانی، پژمان جمشیدی، حامد کمیلی، ستاره پسیانی، ریحانه پارسا، مارال فرجاد، علی اوجی، شکیب شجره و فرهاد آئیش و با هنرمندی گوهر خیراندیش، در «خوب، بد، جلف: ارتش سری» به ایفای نقش پرداخته‌اند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
به امام حسین قسم یک کولر نو در حسینیه که هنوز آن را به برق هم نزده بودیم را نشان کردم که ببرد. گفتم امام حسین حال می‌کند که این خانواده زیر این کولر بخوابند، برو ماشین بیاور و گردن من که مسئول حسینیه هستم. من امام حسین را بیشتر از زن و بچه‌ام دوست دارم، این را از ته دلم می‌گویم. امام حسین را به خانواده‌ام ترجیح می‌دهم و لذت و نشاطی که امام حسین به من می‌دهد را هیچ چیز به من نمی‌دهد. نمی‌توانم بروم چون خیلی برای مراسم امام حسین ارزش قائل هستم.

آیین سنتی عزاداری بوشهر در قلب اروپا به نمایش درآمد+ تصاویر

3+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیرکل اوقاف گیلان از اجرای ۲۰۲ عنوان برنامه در هفته وقف خبرداد و گفت: وقف تلاقی عقل، دین و ثروت است؛ لازم نیست که حتما فردی با درآمد میلیاردی واقف باشد بلکه یک شخص می‌تواند با اهدای یک جلد کتاب به یک مدرسه یا مسجد هم در زمره واقفان خیراندیش قرار گیرد. حجت الاسلام علیزاده تصریح کرد: ۱۰ موقوفه قرآنی در استان داریم که از محل این موقوفات موفق به تاسیس ساختمان جدید مرکز حفظ مجازی قرآن شدیم. وی با بیان اینکه ۳۸ میلیارد تومان در قالب طرح مودت و از محل مشارکت‌های مردمی به بقاع متبرکه کمک شده است، خاطرنشان کرد: امسال همزمان با هفته وقف پروژه‌های عمرانی، توسعه زیرساختی، مرمت و بازسازی در شهرستان‌های لاهیجان، شفت، آستارا و رشت به بهره برداری می‌رسد. مدیرکل اوقاف گیلان گفت: امسال به مناسبت هفته وقف ۲۰۲ عنوان برنامه در سطح استان اجرا می‌شود که شامل تجدید میثاق با شهدای گرانقدر، غبارروبی بقاع متبرکه، دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان، دیدار با نمایندگان مجلس و صاحب نظران، برگزاری نمایشگاه، اجرای محافل انس با قرآن، افتتاح پروژه‌های عمرانی می‌باشد. مدیرکل اوقاف گیلان از تهیه اطلس بقاع متبرکه استان خبرداد و گفت: با توجه به پراکندگی بقاع متبرکه در نقط مختلف و صعب العبور استان، اطلس بقاع متبرکه با هدف دسترسی آسان عموم مردم و گردشگران تهیه شده که تاکنون از ۹۴۱ بقعه استان، موقعیت مکانی و مسیرهای دسترسی ۹۰۰ بقعه تهیه و تنظیم شده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ صفا صبوری دیلمی اظهار کرد: فاز دوم پروژه مرمت و ایمن سازی مسجد ارک که پیش از فرارسیدن ماه محرم و آغاز مراسم عزاداری حسینی به سرانجام رسیده بود، با تکمیل عملیات اجرای زیرزمین و مقاوم سازی فونداسیون ستون‌ها ادامه خواهد یافت. وی کفسازی بخشی از حیاط مسجد، احداث چاه آب باران و فاضلاب، تکمیل و احداث محل بالابر، اجرای راه پله ضلع شمالی و خاکبرداری زیرزمین را از جمله اقدامات انجام شده در قالب فاز دوم پروژه مرمت و ایمن سازی مسجد ارک ذکر و اضافه کرد: به زودی شاهد اتمام اقدامات مربوط به تکمیل زیرزمین و مقاوم سازی فونداسیون ستون‌ها خواهیم بود. گفتنی است که فاز نخست پروژه مرمت و ایمن سازی مسجد ارک، اردیبهشت ماه امسال و پیش از فرارسیدن ماه مبارک رمضان به اتمام رسید و طی آن ایمن سازی سقف حیاط مسجد با هدف رفع خطر از این سازه تاریخی صورت پذیرفت و سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، مجری این پروژه عمرانی است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مردم حسینی و دوستداران ائمه اطهار (ع) در جای‌جای استان سمنان امروز با حضور در آئین‌های عزاداری اربعین حسینی، باری دیگر عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان نشان دادند. این آئین‌ها از پیش از ظهر امروز با برگزاری پیاده‌روی و تجمعات جاماندگان اربعین حسینی در سراسر استان سمنان آغاز شد و در مرکز استان سمنان نیز تجمع بزرگ جاماندگان اربعین با حضور نماینده ولی‌فقیه در این استان و جمع زیادی از مردم در مصلای بزرگ سمنان به مناسبت چهلمین روز شهادت مظلومانه امام حسین (ع) عزاداری کردند. آئین‌های ویژه عزاداری حسینی در سراسر استان سمنان عصر امروز نیز با حضور گسترده مردم در تکایا، حسینیه‌ها و هیئات مذهبی ادامه یافت و این آئین‌ها همچنان در حال برگزاری است. برپایی موکب‌های پذیرایی از عزاداران حسینی در سراسر استان سمنان از نکات قابل ‌ذکر در آئین‌های اربعین امسال بود. انتهای پیام/ز
فارسفارس1 ماه قبل
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد فضای ناامنی در این کشور کاملا برنامه‌ریزی شده بود، این نبود که تنها چند نفر معترض به حکومت عراق در خیابان‌ها آمده باشند. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در اجتماع عزاداران در روز اربعین حسینی در محل امام‌زادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد، گفت: امروز مرد و زن در آیین عزاداری حسینی حضور پیدا کردند تا اعلام کنند ما هم کربلایی هستیم. وی ادامه داد: امروز نام حسین (ع) فراتر از نام عاشورا جهانی شده است و مردم از سراسر جهان راه نجات خود را اباعبدالله الحسین (ع) می‌دانند. نکونام با اشاره به اعتراضات در کشور عراق، عنوان کرد: ایجاد فضای ناامنی در این کشور کاملا برنامه‌ریزی شده بود، این نبود که تنها چند نفر معترض به حکومت عراق در خیابان‌ها آمده باشند. وی اضافه کرد: امسال که می‌خواستند زائران ایرانی اربعین حسینی را از رفتن به کربلا بازدارند اما به فضل خدا بیش از یک میلیون نفر بیشتر از سال‌های گذشته در راهپیمایی شرکت کردند.
مهرمهر1 ماه قبل
استان مرکزی و شهر اراک نیز امروز در اربعین حسینی غرق در عزا و ماتم است. عزاداران و ارادتمندان امام حسین (ع) در جای جای این خطه امروز فریاد «یا حسین» را طنین انداز کردند و سرتاسر استان رنگ و بوی عزای حسینی به خود گرفت. ارادتمندان سیدالشهدا (ع) همه آمدند، پیر و جوان، زن و مرد فرقی نمی‌کند از چه دسته و رسته اجتماعی، آنچه امروز اقشار مردم را با لباس‌های مشکی دور هم جمع کرده عشق و ارادت به امام حسین (ع) است و بس. امروز بوی اسپند و نوای یاحسین در جای جای شهرهای استان حال و هوای این شهرها را حسینی کرد و همه آمدند تا با نوای «لبیک یا حسین» خود، بار دیگر با سیدالشهدا (ع) تجدید میثاق کنند. همزمان با اربعین حسینی، حضور عزاداران سیدالشهدا (ع) در آستان امامزادگان استان نیز چشمگیر و در این بقاع متبرکه هم مراسم سوگواری، سینه زنی و عزاداری حسینی با حضور گسترده مردمی برپا شد.

تصاویری از سلبریتی‌هایی که در مراسم‌های محرم حضور داشتند

رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، جمعی از بازیگران و ورزشکاران در مراسم‌های عزاداری حسینی حضور داشتند که تصاویر برخی از آنها را در کلیپ زیر مشاهده می‌کنید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تصاویری از سلبریتی‌هایی که در مراسم‌های محرم حضور داشتند

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، جمعی از بازیگران و ورزشکاران در مراسم‌های عزاداری حسینی حضور داشتند که تصاویر برخی از آنها را در کلیپ زیر مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: مداحی صداپیشه جناب خان در هیئت خوزستانی‌هاانتهای پیام/حضور هنرپیشه‌ها در مراسمات عزاداری + فیلم
فارسفارس1 ماه قبل
به این رضایتمندی و لبخند رضایت است که آن شور و حال لذت بخش را برای زائر به ارمغان می‌آورد. همیشه آماده و حاضربرای کسب لبخند رضایت امام حسین (ع) که بهترین راه برای انجام بندگی دربرابر خداست، می‌بایست راه او را یافت. اربعینی زندگی کنیمبه درستی زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین برای اربعینی ماندن ماست. زیرا او هر لحظه و در هر مکانی، در مسیر کسب رضایت آقا و مولای خویش قدم برداشته و به دنبال لبخند رضایت اوست. چنین فردی است که حتی اگر در اربعین و کربلا غایب باشد باز اربعینی است، زیرا اربعینی زندگی می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
شکر خدا شاهدیم که موج این اقیانوس سال به سال بیشتر می‌شود. سخنران بعدی این مراسم محسن چینی فروشان بود که گفت آقای حداد عادل یک شخصیت چند وجهی دارند که وجوه مختلفشان در کتاب پیش رو، خود را نشان می‌دهد. ویژگی سوم که اکثر ما با آن اشنا هستیم قلم آقای حداد عادل است که در عین ساده و سالم بودن، شیرین است و ترکیب شعر و واژه‌های فارسی، قرآن و روایت، آن را جذاب کرده است. یعنی آقای حداد مثلا در جایی درباره علت‌های صوری، غایی و دیگر نکات منطق بحث کرده است. اما آخرین ویژگی مربوط به کتاب آقای حداد عادل، بین المللی بودن آن است که محتوایی را درباره این پدیده در اختیار مردمان دیگر کشورها قرار می‌دهد.
مهرمهر2 ماه قبل
این حرف را ۱۴۰۰ سال پیش پیامبر اکرم (ص) فرموده و جا دارد این تذکر را هم بدهیم که از ابتدای تاریخ تا اربعین سال ۶۱ هجری و تا امروز، مفهوم اربعین فقط برای امام حسین بوده است و هیچ پیامبر یا معصومی، اربعین نداشته است؛ فقط امام حسین. آغازگر راه پیاده روی اربعین هم جابرابن عبدالله انصاری از مدینه بود که منتقل کننده سلام رسول خدا به امام محمد باقر است. ائمه اطهار هم در طول تاریخ به دلیل پراکندگی شیعیان در مناطقی مثل کوفه، مدینه و سرزمین کوهها یعنی مازندران ایران اصرار داشته‌اند که مراسم اربعین برگزار شود تا جمعیت و لشگر شیعیان مقابل امویان و عباسیان مشخص شود. یعنی آقای حداد مثلا در جایی درباره علت‌های صوری، غایی و دیگر نکات منطق بحث کرده است. اما آخرین ویژگی مربوط به کتاب آقای حداد عادل، بین المللی بودن آن است که محتوایی را درباره این پدیده در اختیار مردمان دیگر کشورها قرار می‌دهد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
حجت‌الاسلام امیر عطاالله جباری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: به مناسبت ماه محرم و صفر برنامه ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد. وی افزود: این رویدادهای فرهنگی مذهبی باهدف احیاء شعائر حسینی در قالب، نشست‌های مطالعاتی، نمایشگاه و فروشگاه کتاب، مسابقات کتاب‌خوانی و با حضور خانواده‌ها تشکیل شد. جباری با اشاره به برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان قم گفت: در کنار امانت کتاب نیز برنامه‌های جانبی مانند ۴۰ نمایشگاه و فروشگاه کتاب در سه گروه سنی، کودک، نوجوان و بزرگسال در کتابخانه عمومی برپا شد که مورد استقبال مراجعه کنندگان نیز واقع شد. وی ابراز کرد: کارگاه‌های هنری کاردستی و نقاشی و خطاطی با موضوع عاشورا و تشنگی فرزندان رسول خدا بودهمچنین نمایشنامه خوانی و روایتگری با این مضمون بود. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم افزود: طرح نظر سنجی برای اعضای کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور به آدرس poll. iranpl. ir به صورت متمرکز و منسجم راه اندازی شده که به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.
فارسفارس2 ماه قبل
معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از ارائه خدمات به زائران اربعین خبر داد و گفت: برنامه‌های ما در ۱۰ محور طراحی شده که اولین محور در سیستان و بلوچستان با برپایی موکبی با ظرفیت ۱۰ هزار نفر کار خود را آغاز کرده است. به گزارش خبرنگار حج و زیارت و وقف خبرگزاری فارس نشست خبری تشریح برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی با حضور حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد. آماده خدمت‌رسانی به زائران هستیم که در این مرز استان‌های کرمانشاه، اردبیل، کردستان و فارس خدمت‌رسانی می‌کنند. وی از راه‌اندازی کمپین اربعین پرس توسط روابط عمومی سازمان اوقاف خبر داد و گفت: این کمپین برای انتخاب بهترین عکس از راهپیمایی اربعین انتخاب شده که برنده آن به کربلای معلی می‌رود. همچنین چهار همایش تخصصی هم در موضوعات مختلف مربوط به وقف در دهه آخر صفر اجرا می‌شود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی با بیان اینکه آمریکا در پی آن است که به دنیا بگوید فشار حداکثری ما و تحریم‌ها اثر کرد و بعد از چهل سال ایران را پای میز مذاکره آوردیم افزود: ایران اسلامی امروز پرچمدار مقاومت و ایستادگی است و می‌خواهد با مذاکره این پرچم را به زیر بکشد. وی با بیان اینکه امروز در گردنه خطرناکی قرار داریم و راه فقط و فقط امتثال امر رهبری است گفت: دشمن در پی سلطه بر ایران است تا بعد از چهل سال دوباره بر ایران مسلط شود اما ایران اسلامی هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا در هیچ عرصه‌ای ندارد. آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه بخشی از این مشکلات، هزینه ایستادگی در مقابل استکبار جهانی است افزود: ترامپ گفته که در ۱۰۰ سال گذشته تحریم بی‌نظیر علیه ایران ایجاد کردیم. آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی آلوده مدام به ناامیدی می‌دمد که اصلا جایی برای این ناامیدی وجود ندارد گفت: دشمن به‌شدت از راهپیمایی اربعین آسیب دیده است. وی با بیان اینکه صدامی که قرار بود سه روزه ایران را بگیرد مردم ایران هشت سال مقاومت کردند گفت: مقاومت هشت ساله ملت ایران کشور را برای همیشه خود در مقابل جنگ سخت نظامی بیمه کرد.
فارسفارس2 ماه قبل
مقامات امنیتی بحرین به دلایل نامعلوم یک روحانی شیعه را برای بازجویی فراخوانده‌اند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقامات امنیتی بحرین روحانی شیعه شیخ «عبد المحسن ملا عطیة الجمری» را به دلایل نامعلوم برای بازجویی فراخوانده‌اند. بر اساس گزارش وبگاه «اللولوه»، این دومین باری است که شیخ الجمری در ماه جای برای بازجویی فراخوانده می‎شود. با شروع محرم و برگزاری مراسم ویژه این ماه تعداد دیگری از روحانیون شیعه، علما و مداحان بحرینی توسط مقامات بحرینی فراخوانده شده‌اند. در ماه گذشته دولت بحرین در ادامه اعمال محدویت برای شیعیان جهت برگزاری مراسم عزاداری حسینی، چهار روحانی شیعه را به مراکز بازجویی احضار کرد (جزئیات بیشتر).
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
محمود میر بزرگ در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: سومین نمایشگاه عکس عاشورایی با آثاری از عکاسان سراسر کشور و با هدف آشنایی زوار پاکستانی اربعین حسینی با فرهنگ، آداب و رسوم ماه محرم و صفر، در موکب‌های ستاد اربعین در استان سیستان و بلوچستان برپا می‌شود. دبیر سومین نمایشگاه سوگواره عکس عاشورایی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این نمایشگاه جمعی با ۶۰ اثر از ۵۱ عکاس کشوری بنمایش در خواهد آمد. وی با بیان اینکه این آثار نمایش دهنده‌ی فرهنگ عاشورایی، آداب و رسوم عزاداری حسینی در سراسر ایران است عنوان کرد: این نمایشگاه در شهر زاهدان، موکب الغدیر (اردوگاه اتباع بیگانه) و نقطه‌ی صفر مرزی (محل ورود زوار پاکستانی به مرز ایران) از روز شنبه ۱۳ مهرماه افتتاح و تا ۳۰ مهر جهت بازدید علاقه مندان دایر است. وی خاطر نشان کرد: سومین سوگواره عکس عاشورایی توسط کانون عکاسان مستقل سیستان و بلوچستان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان و دفتر امور قرآن و عترت این اداره کل برگزار می‌شود. انتهای پیام/ش
مهرمهر2 ماه قبل
وی افزود: پیامبر اسلام (ص) نیز زمانیکه روضه امام حسین (ع) را می‌خوانند همه به گریه می‌افتند و امروز باید همواره از این امام یاد شود. آیت‌الله حسینی شاهرودی یاداور شد: دوستداران امام حسین (ع) عاشق آزادگی این امام شدند و از ویژگی‌های بارز ایشان درس گرفته‌اند. نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امروز افتخار مسلمانان شرکت در اربعین است و عده‌ای نیز افتخار میزبانی زائران اربعین را دارند که در مسیر راهپیمایی پذیرای زائران هستند. رئیس شورای هئیات مذهبی استان کردستان نیز در این مراسم گزارشی از برنامه‌های هیئات مذهبی استان در ایام محرم امسال را ارائه داد. گفتنی است در پایان این آئین از خادمان عاشورا به ویژه پاکبانان زحمتکش در ایام محرم تجلیل شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان حضور در راهپیمایی اربعین حسینی را فرصتی در راستای نمایش وحدت و اقتدار مسلمانان در جهان عنوان کرد. آیت‌الله حسینی شاهرودی یاداور شد: دوستداران امام حسین (ع) عاشق آزادگی این امام شدند و از ویژگی‌های بارز ایشان درس گرفته‌اند. نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امروز افتخار مسلمانان شرکت در اربعین است و عده‌ای نیز افتخار میزبانی زائران اربعین را دارند که در مسیر راهپیمایی پذیرای زائران هستند. رئیس شورای هئیات مذهبی استان کردستان نیز در این مراسم گزارشی از برنامه‌های هیئات مذهبی استان در ایام محرم امسال را ارائه داد. نورعلی خزاعی تلاش ۶۱۰ هئیت مذهبی کردستان در راستای برنامه‌های ایام محرم به‌ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی را قابل تقدیر خواند و اظهار داشت: تجمیع عزاداری حسینی در قالب ۷۵ هیئت مذهبی از برنامه‌هایی بود که امسال انجام شد.

وزارت آموزش‌وپرورش با مسئول هتاک دانشگاه فرهنگیان باید برخورد کند

مهرمهر2 ماه قبل
زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش با مسئول هتاک دانشگاه فرهنگیان برخورد قاطع کند و خانمی که به عزاداری حسینی جسارت کرده از ملت ایران عذرخواهی کند.

برنامه عزاداری حسینی در فرهنگسرای رسانه (عکس)

9+
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس به همراه رونمایی از مینی‌خودرو تولید شده توسط بسیجیان، با حضور بسیجیان مشهدالرضا، چهارشنبه شب در حسینیه رزمندگان اسلام مشهد، برگزار شد. وی افزود: پس از انقلاب اسلامی، زمینه‌ای برای جهاد که یکی از ارزش‌های اسلام است، فراهم نشده بود؛ اما پس از جنگ، زمینه بروز و ظهور استعداد درونی ملت قهرمان ما برای شرکت در جهاد، فراهم شد. این همان مسئله‌ای است که دفاع مقدس را برای ما ارزشمند می‌کند. قاآنی افزود: هنگامی که آمریکا نتوانست در جنگ علیه ملت ایران موفق شود، به میز مذاکره رضایت داد. اگر جمهوری اسلامی نبود، آمریکا تمام منطقه را به آتش کشیده بود و پایه‌گذاری تمام این امور، از دوران دفاع مقدس صورت گرفت.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد -معاون فرهنگی و اجتماعی نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: دسته اول آسیب‌های عزاداری محتوایی، دسته دوم شکل عزاداری و سومین و مهم‌ترین آسیب انحراف در مسیر اهداف عاشوراست. حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینیی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: عزاداری حسینی هر ساله جامعه اسلامی را واکسینه می‌کند و با از بین بردن معایب موجود در جامعه، زمینه قرب الهی را برای ما فراهم می‌کند. وی با اشاره به اینکه عزاداری حسینی از گذشته تاکنون به صورت خودجوش و مردمی اداره و برگزار شده است، افزود: در زمان رضاخان سعی در تعطیلی مراسم عزاداری حسینی داشتند اما به این نتیجه رسیدند که این آیین کاری دولتی نیست تا بتوان آن را تعطیل کنند. حجت‌الاسلام حسینی عنوان کرد: دشمنان وقتی باور و اعتقادات دینی مردم به عزاداری حسینی را دیدند با ایجاد بدعت‌ها و خرافاتی سعی در به انحراف کشیدن آن و ضربه زدن به دین اسلام را دارند. وی به آسیب‌های عزاداری اشاره و اعلام کرد: دسته اول آسیب‌های عزاداری محتوایی، دسته دوم شکل عزاداری و سومین و مهم‌ترین آسیب انحراف در مسیر اهداف عاشوراست.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 ماه قبل
عصر کرد -مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مردم در ایام خاص همچون محرم و صفر، با حضور در مساجد، هیأت‌ها، روضه‌خوانی و مداحی بار دیگر با خداوند متعال ارتباط پیدا می‌کنند و این همان زنده نگه داشتن اصل اسلام و تعظیم شعائر اسلامی است. حجت‌الاسلام بگی با بیان اینکه تنها حکومتی که به مبحث عزاداری امام حسین (ع) توجه خاصی داشته، انقلاب اسلامی است، ذکر کرد: مردم در این ایام با حضور در مساجد، هیأت‌ها، روضه‌خوانی و مداحی بار دیگر با خداوند متعال ارتباط پیدا می‌کنند و این همان زنده نگه داشتن اصل اسلام و تعظیم شعائر اسلامی است. وی گفت: مطلوبیت خوب برگزار شدن مجالس امام حسین (ع) به شکل برگزاری و محتوای عالی مطابق با معارف قرآن، تعالیم پیامبر و اهل بیت (ع) حاصل می‌شود. اما براساس همین فقه پخش قرآن قبل از اذان با صدای بلند نیازمند اجازه از دیگران است. در موضوع عزاداری هم این دو بحث باید مورد توجه قرار داد لذا برپایی عزاداری، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و … حرکت در راه درست است.

به انتهای لیست رسیدید