عزل

عزل

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 ساعت قبل
در اواخر مجلس گذشته نیز تلاش مشابهی صورت گرفت و برخی نمایندگان به دنبال بازتعریف قانون بانکداری بدون ربا بودند. به‌عنوان مثال تعریف هیات عامل بانک مرکزی مشخص است که در طرح تغییر نام داده و به نام هیات عالی نام‌گذاری شده است. از دیگر نقد‌های او به یکی از بندهای این طرح است که به شرایط افزایش سرمایه بانک مرکزی اشاره دارد. او به‌طور مشخص روی عملیات بازار باز تاکید کرد و اعتقاد داشت عملیات بازار باز با تثبیت نرخ ارز اجرایی نمی‌شود و برای عملیات بازار باز نیاز به بانک مرکزی مستقل داریم. به عقیده او با این بند عزل مستقیم رئیس کل بانک مرکزی از رئیس‌جمهور گرفته می‌شود و با این کار رئیس بانک مرکزی با قدرت بیشتری ادامه کار خواهد داد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس13 ساعت قبل
و شاه می‌گوید: پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟ ازهاری می‌گوید: بسته به نظر اعلیحضرت است. کارتر با شاه میانه‌ای نداشت، البته مخالف شاه هم نبود چون ایران از لحاظ استراتژیک برای آمریکا جایگاه مهمی داشت. به این دلیل، کالاهان به شاه علاقه‌ای نداشت ولی عدم علاقه کارتر و کالاهان به شاه بدان معنا نبود که از وقوع انقلاب ایران خشنود بودند. زمانی که در مقابل موج بزرگ انقلاب قرار گرفتند، ترجیح دادند از تشویق شاه به ماندن در ایران خودداری کنند. اگر این شناخت وجود داشت قطعا این کار را با انقلاب ایران نیز می‌کردند و پیروزی انقلاب سخت‌تر و خونین‌تر می‌شد».
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: متأسفانه کشورهایی همچون انگلیس از سالیان دور کشور‌های منطقه را تکه تکه کرده و به جان هم انداخته‌اند تا بتوانند منطقه را غارت کنند. اخلاص برکت دارد. هر جا اخلاص بود، خدای متعال به اخلاص بندگان مخلصش برکت میدهد، کار برکت پیدا میکند، رشد و نمو پیدا میکند، کار به نحوی میشود که اثر آن به همه میرسد، برکات آن در میان مردم باقی میماند. اما اینکه ما بیاییم این حوادث را تقویم کنیم، قیمت‌گذاری کنیم، قدر آن‌ها را بدانیم و ببینیم که اندازه و قیمت این حوادث چقدر است؛ در صورتی تحقق پیدا میکند که ما به حاج‌ قاسم سلیمانی شهید عزیز و به ابومهدی شهید عزیز به چشم یک فرد نگاه نکنیم؛ به آن‌ها به چشم یک مکتب نگاه کنیم. سردار شهید عزیز ما را با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه‌ی درس‌آموز، با این چشم نگاه کنیم آن وقت اهمیت این قضیه روشن خواهد شد.
انتخابانتخاب14 ساعت قبل
محمدرضا باهنر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیرکل جبهه پایداری در گفتگویی تفصیلی به نکاتی پیرامون جایگاه مجلس، انتخابات مجلس یازدهم، احتمال حضور لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری آینده و رسیدن جناح اصولگرایان به لیست واحد اشاره کرده است. وقتی شش ماه قبل از انتخابات به سراغ آقای خاتمی رفتند قبول نکرد، ولی دو ماه قبل از انتخابات ناگهانی تصمیم به حضور در انتخابات گرفتند. در سال ۹۲ هم همین اتفاق افتاد، مردم هر کسی را به جز آقای روحانی برای ریاست جمهوری پیش بینی می‌کردند. نتایج انتخابات ریاست جمهوری به جای اینکه بر مبنای فکر باشد، بر مبنای هیجانات است؛ پس با وجود این شرایط تحت هیچ شرایطی نمی‌توان انتخابات ۱۴۰۰ را از امروز پیش بینی کرد. * {درباره تفاوت لاریجانی مجلس هشتم با لاریجانی مجلس دهم} این سوال همیشه وجود داشت و از ما هم می‌پرسیدند که چرا آقای لاریجانی با اصلاح طلبان سازش می‌کنند، با اصولگرایان هم سازش می‌کنند.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه گذشته، در جریان سخنرانی خود برای شرکت کنندگان در مجمع فدرال، یک بسته ابتکارعمل‌های اجتماعی را مطرح کرد که اصلی‌ترین آن اصلاح قانون اساسی فدراسیون روسیه است. رئیس جمهوری روسیه روز، پنجشنبه نخسین نشست خود با گروه کاری اصلاح قانون اساسی را برگزار کرد. فصل اول قانون اساسی فدراسیون روسیه با عنوان «اصول نظم قانون اساسی»، و فصل دوم - «حقوق و آزادی‌های انسان و شهروندی» نامیده می‌شوند. احزاب سیاسی مخالف در روسیه نتوانستند به پیشنهاد اصلاح قانون اساسی از سوی رئیس جمهور پوتین پاسخ مشخصی بدهند. برخی از آنها قانون اساسی فعلی را «منزجر کننده» خواندند که نمی‌توان از آن دفاع کرد و برخی دیگر پیشنهاد تشکیل دادگاه قانون اساسی را دادند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، محمدرضا باهنر به عنوان کسی که سال‌ها سابقه سیاسی در کشور دارد و با گروه‌های سیاسی مختلف همکاری و در مجلس حضور داشته است درباره بهترین دوره مجلس از ابتدا تا به امروز گفت: مجلس اولی که در جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد، تمام افراد کاریزما را در خود جای داده بود، یعنی افرادی مثل رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، شهید چمران، شهید بهشتی و افراد دیگری مثل مهندس بازرگان و مهندس سحابی و سایر افراد دیگر، شخصیت‌های برجسته‌ای بودند که کاریزمای بسیار بالایی داشتند. مجلس اول به جهت پایه گذاری قوانین زیربنایی کشور یا مسائلی که درباره بنی صدر و عزل او پیش آمد واقعا مجلس خوب و قوی‌ای بود. در زمان مجلس سوم اتفاقات بسیار مهمی رخ داد، رحلت حضرت امام (ره) یکی از اتفاقات بزرگی بود که زلزله بزرگی در کشور به پا کرد؛ اصلاح قانون اساسی و حذف نخست وزیری و اصلاح برخی ساختارها یکی دیگر از این اتفاقات بود. عزل آقای منتظری بحث بسیار مهمی بود که اتفاقات مهمی در کشور به وجود آورد. مجلس در دوره سوم، درگیر برخی جریانات بود؛ مثلا آقای هاشمی که رئیس آن دوره مجلس بود، به ریاست جمهوری رسید.
ایرناایرنا17 ساعت قبل
بایدن در می‌۲۰۱۵ میلادی پسر بزرگش، بایو بایدن را به دلیل ابتلا به بیماری سرطان مغز از دست داد. جو بایدن نزدیکترین رقیب به دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰جو بایدن یکی از مهم‌ترین و نزدیک‌ترین رقبای دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی محسوب می‌شود، بر اساس نظرسنجی شبکه تلویزیونی «سی. بنابراین برپایه نظرسنجی‌های صورت گرفته در آمریکا بایدن تنها سیاستمداری است که توانایی پیروز شدن بر دونالد ترامپ در مبارزات انتخاباتی را دارد. جو بایدن در واکنش به استیضاح ترامپ نوشت: «ترامپ از قدرتش سوءاستفاده کرد، سوگند مربوط به سمتش را نقض کرد و به کشورمان خیانت کرد. موضع گیری بایدن در عراقجو بایدن به عنوان سناتور به قطعنامه جنگ عراق در ۲۰۰۲ میلادی رأی موافق داد اما بعدا قطعنامه‌هایی را برای تغییر استراتژی آمریکا در آنجا مطرح کرد.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
اولیایی عقیده دارد این تصمیم نه فقط فوتبال ایران بلکه فوتبال آسیا را متضرر می‌کند و سران کنفدراسیون این قاره باید در تصمیم اشتباه خود تجدید نظر کنند. اگر ما برای جنسی که می‌فروشیم مشتری نداشته باشیم، تولید آن به چه دردی می‌خورد؟ امیدوارم آقایان عضو AFC از تصمیم غلط خودشان صرف‌نظر کنند و به حقانیت ما رأی بدهند. نگاه به مسابقات در ایران، نگاه امنیتی نیست؛ همان‌طور که کشتی‌گیران آمریکایی‌ به کرمانشاه آمدند و هیچ اتفاقی هم نیفتاد. الان کمیته اجرایی کنفدراسیون آسیا ۲۴ عضو دارد و آقای تاج یک عضو مقابل ۲۳ عضو دیگر است. * گفته می‌شود حتی ممکن است میزبانی ایران در مقدماتی جام‌جهانی هم گرفته شود.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
حسین کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: تمام انرژی خود را برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و بدون حاشیه گذاشته‌ایم اما کار عده‌ای ایجاد التهاب بوده و مثل اینکه موفقیت خود را در التهاب آفرینی می‌بینند. وی تمام هم و غم مسئولان و دستگاه‌های مسئول را برگزاری انتخابات در یک فضای آرام و بسیار با اطمینان و اعتماد عنوان کرد و افزود: ما در این استان هیج منافعی جز منافع جمهوری اسلامی نداریم و منافع جمهوری اسلامی نیز برگزاری انتخابات باشکوه و در آرامش بوده و هر فردی را مردم انتخاب کنند مبارک است. نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد حساسیت‌های خبرگزاری تسنیم استان برای انتخابات سالم و باشکوه و همچنین افزایش اعتماد مردم را قابل احترام دانست و گفت: دغدغه‌های این رسانه را به جد پیگیری و دستور بررسی می‌دهم. کلانتری هر گونه عزل و نصب در ادارات تا بعد از انتخابات ممنوع اعلام کرد و گفت: این موضوع را به معاونت سیاسی و امنیتی استاندار ماموریت داده‌ام تا به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کنند. وی بیان کرد: هرگونه عزل و نصب در دستگاه‌های اجرایی در سطوح مختلف جز در موارد خاص از جمله استعفاء یا خروج مدیری از استان ممنوع بوده و هیچ گونه کم کاری در این زمینه پذیرفتنی نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
وی افزود: معاون ارزی و معاون اقتصادی یا انفورماتیک باید به طور روزانه و هفتگی درگیر کار‌های بانک مرکزی باشد و نمی‌توان که این‌ها را از هیأت عامل بانک مرکزی حذف کرد و به جای آن اقتصاددانان را قرار داد؛ این در حالی است که تغییراتی که منجر به خیر نمی‌شود و کار را به صورت سعی و خطا پیش می‌برد، چابکی را از بانک مرکزی خواهد گرفت. وی اظهار کرد: این مطالب روی کاغذ زیبا است و کسی حاضر نیست که خود را محدود کند تا عضو غیراجرایی هیأت عامل بانک مرکزی شود. رئیس اسبق بانک مرکزی گفت: افزایش سرمایه بانک مرکزی سابقا در مجمع عمومی بانک مرکزی انجام می‌شد، اما اکنون وزارت اقتصاد که عضو شورایی نیست باید رأی دهد، این در حالی است که نظر وزارت اقتصاد باید دیده شود؛ در حالیکه در جمعی که تصمیم گیری می‌شود، وزیر اقتصاد حضور ندارد. وی اظهار کرد: مهمترین وظیفه بانک مرکزی، کنترل تورم و کمک به رشد اقتصادی است، این در حالی است در مورد کنترل نقدینگی و حفظ ارزش پول، واضح است که کنترل نقدینگی، کنترل پایه پولی است و بدهی‌های دولت به بانک مرکزی و بدهی بانک‌ها را نیز شامل می‌شود؛ وظیفه بانک مرکزی است که باید این سه اهرم را کنترل کند؛ اگر این گونه شود، می‌توان تقاضای کل را مدیریت کرد؛ ولی در بخش عرضه، بحث دیگری مطرح است که در آنجا، دولت و بخش خصوصی دخیل هستند. وی افزود: امیدواریم این طرح با اصلاحاتی که انجام می‌شود، اجرایی گردد و زمینه‌ای برای رشد بخش خصوصی فراهم گردد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| این روزها بحث مجلس , انتخابات پیش رو و انتقادات به مجلس دهم در صدر محافل سیاسی و حزبی کشور قرار گرفته است. مدعی هستم که درصد بالایی از نامزد‌ها و مردمی که می‌خواهند رای بدهند، نمی‌دانند نماینده مجلس چه اختیارات و وظایفی دارد. برخی فکر می‌کنند، چون بیکار هستند می‌توانند در مجلس موفق شونداما امروز ماشالله ۱۶ هزار نفر ثبت نام می‌کنند و می‌خواهند نماینده مجلس بشوند، وقتی از آن‌ها پرسیده می‌شود برنامه شما برای انتخابات مجلس چیست، می‌گویند دکترا داریم و بیکاریم، چون فکر می‌کنند یک شغلی است که شبیه بقیه مشاغل است و یک کار معمولی دارد. آدم‌هایی که در بیرون از مجلس موفق بودند، وقتی به مجلس آمدند بعد از چند ماه پشیمان شدند، اما برخی فکر می‌کنند، چون بیکار هستند می‌توانند در مجلس موفق شوند. یک زمانی مرحوم پرورش که نماینده مجلس بود به شوخی می‌گفت که این نماینده‌هایی که تازه وارد مجلس می‌شوند، تا بخواهند اسم خیابان‌های مجلس را یاد بگیرند دوره مجلس تمام می‌شود.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر اقدام به برکناری رضا بامداد از سرپرستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کرد. همچنین پیروی در حکمی علی حیدری نجات را به عنوان سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر منصوب کرد. در حکم حیدری‌نجات آمده است: نظر به تعهد و سوابق ارزشمند جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست سازمان جوان جمعیت هلال احمر منصوب می‌شوید. مأموریت‌های خداپسندانه، بشردوستانه در سطح ملی و فراملی جمعیت هلال احمر از یک‌سو و توانمندی سرشار در میان جوانان ایران اسلامی از سوی دیگر اهمیت خدمات آن سازمان را دوچندان کرده است. انتهای پیام/
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اعتماد، هاشم صباغیان از ابتدای بنیانگذاری نهضت آزادی به عضویت آن درآمد. او علاوه بر عضویت در شورای مرکزی این حزب، رییس هیات اجرایی و عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی هم بوده است. این کنشگر سیاسی در این رابطه گفته است: «نهضت‌ آزادی ۵ نماینده در حوزه تهران داشت و به همین دلیل اقلیت بودیم اما فعالیت پررنگی داشتیم. اعضای مجلسی نهضت‌ آزادی، مهندس بازرگان بود، من بودم و همچنین آقایان سحابی و چمران و دکتر یزدی هم از لیست نهضت به مجلس رسیدند. به همین دلیل وقتی مرحوم بازرگان از بنی‌صدر پرسید که مگر زندانی شدن چه اشکالی دارد، او در پاسخ گفت از اعدام شدن می‌ترسد.» صباغیان ادامه داد: «جالب این است که آقای بازرگان گفت اگر به کار خودت اعتقاد داری‌، نباید از اعدام بترسی.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشقانونگذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا بامداد یکشنبه گزارشی ۱۱۱ صفحه‌ای درباره ادله خود جهت استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور را برای مجلس سنا شرح دادند. به نوشته آسوشیتدپرس، هدایت‌کنندگان طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا در این گزارش آورده‌اند که مدارک محکمی از «سوءاستفاده از قدرت» و «ممانعت در تحقیقات کنگره» توسط ترامپ وجود دارد. «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بامداد بیست‌وششم دی ماه، قطعنامه حاوی بندهای استیضاح ترامپ را امضا و آن را تحویل مجلس سنا کرد. پلوسی هنگام امضای بندهای استیضاح ترامپ گفت: «امروز ما تاریخ‌ساز می‌شویم. قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا دیگر بند این قطعنامه که به اتهام «ممانعت در تحقیقات کنگره» مربوط می‌شد را نیز به تصویب رساندند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
اداره نظام اجباری در ۱۵ خرداد ۱۳۰۷ به «اداره نظام وظیفه عمومی» تغییر نام یافت و از این پس هر چند زمان گاهی، تغییراتی در سازمان اداره و افزایش نواحی و حوزه‌ها روی می‌داد به نحوی که در سال ۱۳۱۳ تعداد نواحی و حوزه‌های مستقل آن مطابق سازمان لشگر‌های ۱۷ گانه به ۱۷ منطقه سربازگیری تبدیل شد. مناطق و نواحی نظام‌وظیفه تا سال ۱۳۱۴ از نظر تشکیلات و امور فنی تابع اداره مرکزی (اداره نظام وظیفه عمومی) بودند ولی از آن تاریخ به بعد از نظر کادر سازمان جزء پادگان‌ها و از لحاظ کار‌های فنی تابع اداره مرکزی باقی ماندند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اداره نظام وظیفه زیر نظر ژاندارمری به فعالیت خود ادامه داد. نیروی انتظامی که به اختصار، ناجا نامیده می‏شود و اداره وظیفه عمومی زیر نظر نیروی انتظامی به فعالیت خود ادامه داد. لازم به ذکر است اداره کل وظیفه عمومی در دهه ۷۰ به معاونت تبدیل شد و در دهه ۸۰ از معاونت وظیفه عمومی به سازمان وظیفه عمومی ارتقاء یافت.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سرپرست سازمان جوانان هلال احمر از سوی دبیر کل این جمعیت برکنار شد. به گزارش خبرنگار مهر، رضا بامداد اصل سرپرست سازمان جوانان هلال احمر دقایقی پیش از سوی محمودرضا پیروی دبیرکل هلال احمر، برکنار شد. بامداد در گفتگو با مهر ضمن تأیید این خبر، تصمیم دبیرکل در وضعیت فعلی را مغایر با مصوبه شورای عالی هلال احمر اعلام کرد. این تصمیم در حالی رخ داده که قریب دو ماه است وضعیت رئیس جمعیت هلال احمر در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد و از طرفی استان‌های جنوب شرقی کشور نیز به دلیل رویارویی با سیل، نیاز به امدادرسانی فوری دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
برآوردهای سرمایه‌گذاری عموما محاسبه اقتصادی درستی ندارند و همیشه پای تأمین اجتماعی گران‌تر ‌می‌افتند.» آنها به بخشی از سیاست‌ها اشاره کرده‌اند که منابع مالی‌شان مشخص نبوده و سازمان تأمین اجتماعی را گیر انداخته است. در نتیجه سازمان به گفته کارگران حیاط‌خلوت دولت‌ها می‌شود و صندوق بازنشستگی، صندوق ذخیره دولت. ‌دلیل دیگری که از نگاه نمایندگان تشکل‌ها باعث بحران صندوق شده این است که حق بیمه‌ها به موقع وصول نمی‌شود. ‌یکی از نمایندگان تشکل‌های کارگری می‌گوید: «سازمان تأمین اجتماعی خواسته یا ناخواسته اشراف و نظارت خودش را کم کرده است. ‌در نتیجه این دیدگاه است که پژوهش یکی از نخستین اقدام‌ها را احیای مجدد شورای‌عالی تأمین اجتماعی می‌داند.
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر خارجه کره‌شمالی و معاون کمیته مرکزی حزب حاکم بر این کشور، به هماره چهار نفر دیگر طی نشست عمومی اخیر این حزب از سمت‌های خود عزل شده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه کره هرالد، وزیر خارجه کره‌شمالی و معاون کمیته مرکزی حزب حاکم بر این کشور، به همراه چهار نفر دیگر طی نشست عمومی اخیر این حزب از سمت‌های خود عزل شده‌اند. در تاریخ اول ژانویه، کره شمالی اعلام کرد که طی نشستی چهار روزه میان اعضای کمیته مرکزی حزب کمونیست به این نتیجه رسیده که شماری از اعضای مهم حزب را از سمت‌هایشان برکنار می‌کند. روز گذشته -‌شنبه- پس از برگزاری جلسه کمیته مرکزی به مناسبت مراسم خاک‌سپاری یکی از قهرمانان ملی این کشور، نام افرادی که از این حزب کنار گذاشته شده‌اند مشخص شد. بنا بر این فهرست، پنج از اعضای کمیته مرکزی از جمله وزیر خارجه در این مراسم شرکت نکردند، امری که نشان از آن دارد که این افراد دیگر در عضویت این کمیته قرار ندارند.
فارسفارس1 روز قبل
شکست و از دست رفتن ۳ امتیاز دیگر مقابل فیورنتینا باعث شد تا رئیس باشگاه ناپولی اعتراف کند در عزل کارلو آنچلوتی مرتکب اشتباه شد. به گزارش خبرگزاری فارس، «آئورلیو دلورانتیس» پس از چند هفته از برکناری «کارلتو» حالا قدر سرمربی سابقش را می‌داند. در اواخر سال گذشته میلادی عالی‌ترین مقام ناپولی اقدام به برکناری مربی ۶۰ ساله و معروف فوتبال ایتالیا کرد. همان مربی که سابقه هدایت تیم‌های بزرگی همچون رئال مادرید، بایرن مونیخ، چلسی، پاری سن ژرمن ژرمن را داشت. طبق گزارش روزنامه گازتادلواسپورت، لورانتیس شب گذشته بعد از باخت ۲ بر صفر تیمش، در جمع همکاران خود اقرار به اشتباه کرد و اظهار داشت در اخراج کارلتو بسیار عجله کرده است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
در این میان سازمان تأمین اجتماعی که بزرگ‌ترین صندوق بازنشستگی کشور است، درصورت ‏ورشکستگی جمعیت بیشتری را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. برآوردهای سرمایه‌گذاری عموما محاسبه اقتصادی درستی ندارند و همیشه پای تأمین اجتماعی گران‌تر ‏می‌افتند.» آنها به بخشی از سیاست‌ها اشاره کرده‌اند که منابع مالی‌شان مشخص نبوده و سازمان تأمین اجتماعی را گیر انداخته است. در نتیجه سازمان به گفته کارگران حیاط‌خلوت دولت‌ها می‌شود و صندوق بازنشستگی، صندوق ذخیره دولت. ‏یکی از نمایندگان تشکل‌های کارگری می‌گوید: «سازمان تأمین اجتماعی خواسته یا ناخواسته اشراف و نظارت خودش را کم کرده است. ‏در نتیجه این دیدگاه است که پژوهش یکی از نخستین اقدام‌ها را احیای مجدد شورای‌عالی تأمین اجتماعی می‌داند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس1 روز قبل
اعضای مجلسی نهضت‌ آزادی مهندس بازرگان بود، من بودم، همچنین آقایان سحابی و چمران و دکتر یزدی هم از لیست نهضت به مجلس رسیدند. همچنین قبل از اینکه مجلس کارش را شروع کند ما قرار گذاشتیم در انتخابات هیات‌رئیسه از آقای بازرگان حمایت کنیم. یادم می‌آید مهندس بازرگان به او گفت بهتر است از وقت ۲ساعته برای دفاع خود استفاده کند که بنی‌صدر در جواب گفت از این می‌ترسد که زندانی شود. بنی‌صدرجنم‌ نداشت و از ترس اعدام شدن از خودش دفاع نکرد. صباغیان افزود: جالب این است که آقای بازرگان گفت اگر به کار خودت اعتقاد داری‌، نباید از اعدام بترسی.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
هاشم صباغیان گفت‌: بنی‌صدر جنم‌ نداشت و از ترس اعدام شدن از خودش دفاع نکرد. به همین خاطر وقتی مرحوم بازرگان از بنی‌صدر پرسید که مگر زندانی شدن چه اشکالی دارد، او در جواب گفت از اعدام شدن می‌ترسد. اعضای مجلسی نهضت‌ آزادی مهندس بازرگان بود، من بودم، همچنین آقایان سحابی و چمران و دکتر یزدی هم از لیست نهضت به مجلس رسیدند. همچنین قبل از اینکه مجلس کارش را شروع کند ما قرار گذاشتیم در انتخابات هیات‌رئیسه از آقای بازرگان حمایت کنیم. صباغیان افزود: جالب این است که آقای بازرگان گفت اگر به کار خودت اعتقاد داری‌، نباید از اعدام بترسی.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: جنگ لیبی به شکل فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به شرایطی مانند سوریه است. مکزیکنخستین کاروان مهاجران آمریکای مرکزی در سال ۲۰۲۰، در تلاشند برای رسیدن به شمال این قاره به طور غیر قانونی از مرز مکزیک عبور کنند. به گفته مسئولان محلی میزان خسارات بسیار بالاست تا حدی که در برخی محلات ۱۰۰ درصد مغازه‌ها تخریب شده‌اند. مغربکاخ سلطنتی مغرب اعلام کرد امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در تماسی تلفنی با پادشاه مغرب درباره بحران لیبی گفتگو کرد. دو طرف در این گفتگوی تلفنی بر نقش مغرب در حل بحران لیبی تاکید کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
برخی می‌‌گویند حضور این دو به شدت به تقویت تیم دفاع ترامپ منجر شده است. او وزن قابل توجهی به تیم داده است.» در تیم حقوقی ترامپ حضور جین راسکین و اریک هرشمن محرز شده است. باورتان می‌شود؟» چه کسی پول وکلای ترامپ را می‌دهد؟ یکی از سوال‌های اساسی در این استیضاح، هزینه وکلای ترامپ است. البته تاکنون درخصوص هزینه‌های وکلای ترامپ که گفته می‌شوند ۱۷ نفر هستند، جزئیاتی منتشر نشده است اما درخصوص یک پرونده حقوقی که فرزند ترامپ یعنی ترامپ جونیور داشت، در سال ۲۰۱۷ فاش شد که هزینه وکلای پسر ترامپ از درآمد کارزار انتخاباتی ترامپ برای سال ۲۰۲۰ تامین شده است که رقمی بالغ بر ۵۰ هزار دلار بوده است. در تیم ترامپ که به تیم ستاره‌ها معروف است احتمالا هزینه بیشتری درنظر گرفته می‌شود. دو ستاره معروف تیم ترامپ یعنی کن استارز و درشویتز جزو وکلای گران‌قیمت در ایالات‌متحده هستند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان ایران با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مقایسه با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های دیگر رتبه پایین‌تری دارد گفت: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه‌های مختلف مانند پژوهش، درمان و ارائه خدمات به مردم و پرسنل این سازمان مطلوب نیست. وی تصریح کرد: تعویق ۱۶ ماهه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پرداخت کارانه پرسنل بهداشتی این سازمان که شامل پزشکان، کارشناسان و بهورزان روستایی است موجب شده که پرسنل آن انگیزه کافی برای انجام وظایف محوله را نداشته باشند. دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان با اشاره به وضعیت بد بیمارستان‌های رشت ابراز داشت: بیمارستان‌های رازی، حشمت و پورسینا با کمبود تجهیزات و امکانات مواجه هستند و این موضوع موحب شده تا مردم به بخش‌های خصوصی مراجعه کنند. وی کمبود امکاناتی نظیر دستگاه MRI، تخت و پزشک متخصص در بیمارستان پورسینای رشت را مورد اشاره قرار داد و افزود: بدهکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان ناشی از ضعف مدیریتی و حمایت نمایندگان مجلس از افراد ضعیف است و ارائه خدمات محدود در بیمارستان‌های دولتی مردم را ناچارا به‌سمت مراکز درمانی خصوصی سوق می‌دهد. عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان ایران با بیان اینکه راه‌حل ارائه خدمات مطلوب به مردم و اتمام صف‌های طولانی برای جراحی رجوع به متخصصان متعهد است گفت: روسای دانشگاه علوم پزشکی گیلان باید متخصصان تمام وقتی باشند که اجازه فعالیت در مراکز درمانی خصوصی را ندارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
یک هفته از حادثه سقوط هواپیمای مسافربری ۷۳۷ تهران-کی‌یف و چهار روز از صدور بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر هدف قرار دادن آن توسط ضد هوایی‌ سپاه پاسداران می‌گذرد. ازآنجایی‌که طی روزهای نخست بعد از بروز این حادثه، مسئولان امر، سکوت را بر شفاف‌سازی ترجیح دادند، افکار عمومی در روزهای اخیر اقدام به مطالبه‌گری کرده و به مسئولان نهادهای مختلف، ازجمله شورای عالی امنیت ملی اعتراض می‌کنند. صبح دیروز نیز رئیس‌جمهوری اعلام کرد «پس‌ازآنکه مشخص شد هواپیما بر اثر خطای نابخشودنی هدف قرار گرفته، دستور دادم سریعا مردم در جریان قرار بگیرند. ازاین‌رو، نگاهی قانونی به تکالیف مسئولان ضروری است. شورای امنیت ملی، مسئول سیاست‌های دفاعیبنا بر اصل ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی «اعلام جنگ و صلح و بسیج نیروها» از وظایف رهبری است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
مروری بر راهبردهای مبارزاتی شهید نواب صفویشهید نواب صفوی تفاوت آشکاری با سایر کنشگران و متفکران عرصه سیاست دارد، آن هم عملگرا بودن اوست. شاید اگر در جامعه آن روز مردم و مسئولین دستورات اسلامی را اجرا می‌کردند، نواب صفوی هم مسیری دیگر را انتخاب می‌کرد. نواب بیشتر از اینکه مردم را به اجرای دستورات اسلام ترغیب کند، مسئولین و شاه را بر عمل به دستورات اسلام فرا می‌خواند. امر به معروف و نهی از منکرمحور تمام مطالبات آرمان‌خواهانه نواب صفوی اسلام است. ایجاد رعب در دل دشمنان اسلامیکی دیگر از روش‌های مبارزاتی نواب صفوی ایجاد رعب و ترس در دل دشمنان و معاندین بود.
ایرناایرنا2 روز قبل
پیش از این انتخابات، مجلس چهارم با رد صلاحیت ۵۸ نفر از نمایندگان ادوار که ۴۰ نفرشان نماینده مجلس سوم بودند و انتخابات مجلس هفتم با رد صلاحیت ۸۰ نماینده مجلس ششم رکورد دار بودند. اتهامی که حتی بخشی از داوطلبان رد صلاحیت شده هم تأکید دارند در صورت وجود مستندات باید به اعلام جرم در قوه قضائیه منتهی شود و نه فقط رد صلاحیت. این راهبرد مصوب ماست و بنده به‌عنوان رئیس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان به‌طور طبیعی پیگیر اجرای این راهبرد خواهم بود. حدود هزار و پانصد نفر یا انصراف داده‌اند و یا پس از رد صلاحیت توسط هیات‌های اجرایی، اعتراض قانونی نکرده‌اند. اکنون این نظام مانع از حضور هزاران نفر از نامزدها در انتخابات مجلس شده، انتخاباتی که علنا پر از تقلب است.
مهرمهر2 روز قبل
دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان به نقش رسانه در حوزه‌های مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: رسانه نقش غیرقابل انکاری در تمام بخش‌های جامعه و حتی عزل و نصب‌ها دارد. وی با اشاره به قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مقایسه با سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در رتبه‌های پایین، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال‌های اخیر در حوزه آموزش، پژوهش، بهداشت، درمان و پرداخت مطالبات پرسنل خود دچار ضعف بوده است. دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان تصریح کرد: کمبود دستگاه mri، سی تی اسکن، رادیولوژی، تخت کافی در اورژانس پور سینا و نبود دکتر متخصص و سایر موارد سبب اتلاف وقت، انرژی، هزینه و نیز به خطر افتادن جان بیماران می‌شود. دل آور با بیان اینکه بدهکاری دانشگاه علوم پزشکی ناشی از ضعف مدیریتی و حمایت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی از افراد ضعیف است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی با ارائه خدمات محدود در برخی بیمارستان‌ها مردم را مجبور به رجوع به بیمارستان و بخش‌های خصوصی می‌کند. دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان جذب پزشکان جوان، متعهد و متخصص تمام وقت در بیمارستان‌های دولتی بدون اجازه فعالیت در بخش خصوصی را عامل حل بسیاری از مشکلات در حوزه بهداشت و درمان نام برد و افزود: رؤسای بسیاری از بخش‌های بیمارستان دولتی از فعالان بخش خصوصی هستند.

به انتهای لیست رسیدید