عشق

عشق

رکنارکنا1 ماه قبل
اما عشق مرا کور و کر کرده بود تا جایی که به او توهین کردم و خود را به نشنیدن زدم. تا چشم روی هم گذاشتم دیدم سه ماه از زندگی من با آن دختر گذشته است و من نیز گرفتار اعتیاد شده‌ام! به دلیل طرد شدن از طرف خانواده و این که کسی همسرم را در فامیل نمی‌خواست سخت افسرده شده بودم. بعد از گذشت چند ماه همسرم اولین فرزندم را که دختر بود باردار شد. کیوان ادامه می‌دهد: به خانه پدرم با روی سیاه و سرافکندگی اسباب کشی کردم و اولین فرزندم در خانه آن‌ها به دنیا آمد.

مرثیه عشق

21+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 هفته قبل

شهیدان عشق

مهرمهر1 روز قبل
۴ سال پیش، روزها و ماه‌ها اخبار ۱۷۵ شهید غواص و خط شکن کربلای ۴ با دستان بسته دستمایه نویسندگان، سیاستمداران، تحلیلگران، خبرنگاران و به‌طور کلی عموم مردم شد تا وقایع ۳۰ سال پیش را مرور کنندو
رکنارکنا6 روز قبل
چرا که راحله حجابش را رعایت نمی‌کرد و رفتاری آزادگونه داشت. اما من که دلباخته او شده بودم به مادرم می‌گفتم زن که نباید خودش را اسیر چادر و چارقد کند! خلاصه با وساطت همکارم رفت و آمد من با راحله و خانواده‌اش آغاز شد. راحله هر روز صبح به باشگاه ورزشی می‌رفت و عصرها را نیز در کلاس موسیقی یا با دوستانش می‌گذراند. راحله در صندلی جلوی یک خودروی گران قیمت نشسته بود و با پسر جوانی که رانندگی خودرو را به عهده داشت وارد ویلایی در شاندیز شد.
رکنارکنا3 ماه قبل
او در مقطع راهنمایی ترک تحصیل و بعد از مدتی شاگردی خودروهای سنگین، رانندگی در جاده‌های برون شهری را به عنوان شغل خودش انتخاب کرده بود. «فرزاد» درآمد خوبی داشت و همواره سوار بر تریلر به کار و تلاش ادامه می‌داد این بود که در یک لحظه عاشق او شدم و رابطه دوستی بین من و او شکل گرفت. به همین دلیل مقابل خانواده‌ام ایستادم و تصمیم گرفتم با فرزاد ازدواج کنم با خودم می‌اندیشیدم اگرچه فرزاد اهل یکی از شهرستان‌های خراسان رضوی است اما من بعد از ازدواج او را به سمت خانواده خودم می‌کشانم تا در مشهد زندگی کند ولی من فقط با احساسات خودم تصمیم می‌گرفتم و از آرزوهای همسرم غافل بودم. وقتی در این باره به تفاهم نرسیدیم همسرم راهی شهرستان شد و من و فرزند خردسالم در مشهد ماندیم. اکنون درحالی آرام آرام آن عشق و محبت از زندگی ما رفته است که من به تنهایی عادت کرده‌ام و همسرم نیز با سپردن تریلر به شاگردش، مشغول دامداری و کشاورزی است.

اپرای عروسکی عشق

31+
مهرمهر2 ماه قبل
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
او در مقطع راهنمایی ترک تحصیل و بعد از مدتی شاگردی خودروهای سنگین، رانندگی در جاده‌های برون شهری را به عنوان شغل خودش انتخاب کرده بود. «فرزاد» درآمد خوبی داشت و همواره سوار بر تریلر به کار و تلاش ادامه می‌داد این بود که در یک لحظه عاشق او شدم و رابطه دوستی بین من و او شکل گرفت. به همین دلیل مقابل خانواده‌ام ایستادم و تصمیم گرفتم با فرزاد ازدواج کنم با خودم می‌اندیشیدم اگرچه فرزاد اهل یکی از شهرستان‌های خراسان رضوی است اما من بعد از ازدواج او را به سمت خانواده خودم می‌کشانم تا در مشهد زندگی کند ولی من فقط با احساسات خودم تصمیم می‌گرفتم و از آرزوهای همسرم غافل بودم. وقتی در این باره به تفاهم نرسیدیم همسرم راهی شهرستان شد و من و فرزند خردسالم در مشهد ماندیم. اکنون درحالی آرام آرام آن عشق و محبت از زندگی ما رفته است که من به تنهایی عادت کرده‌ام و همسرم نیز با سپردن تریلر به شاگردش، مشغول دامداری و کشاورزی است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
این فیلم که یکی از غایبان جشنواره ملی فجر بود، این روزها در بخش بازار جشنواره جهانی فجر حضور دارد. چند نفر از کسانی که فیلم را دیدند به من گفتند این فیلم حتما در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان دیده می‌شود. امیدوارم دیده شدن این فیلم در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان برای اکران آن به ما کمک کند. در همین رهگذر میزان توجهات به جشنواره فیلم فجر را با جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان مقایسه کنید، می‌بینید که چقدر روی جشنواره فجر، هزینه می‌شود و تبلیغات برایش وجود دارد. گاهی به بازیگری زنگ می‌زنید و می‌گوید که من فیلم جنگی یا فیلم کودک و نوجوان بازی نمی‌کنم.

پل عشق فرانسه

11+
الفالف1 ماه قبل
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «معنای زندگی» در پانزدهمین برنامه سری جدید خود، سه شنبه ۳۱ اردیبهشت، با اجرا و کارشناسی سید محمد تقی موحد ابطحی میزبان خسرو باقری، استاد دانشگاه تهران بود تا به موضوع «عشق و معنای زندگی» بپردازند. پس عشق به نحوی بسط حیات و حیات برتر است. باقری درباره‌ی رابطه‌ی عشق و معنای زندگی گفت: وقتی می‌گوئیم عشق انسان را بسط می‌دهد، این بسط دادن با معنای زندگی ارتباط پیدا می‌کند. ما برای یافتن معنای زندگی نیازمند بسط خویشتنیم و عشق سبب بسط انسان می‌شود. عشق برای اعطلای زندگی ضروری است، منتها موضوع عشق گسترده است و ممکن است انسان، عاشق یک آرمان باشد.

عشق یعنی؛ فریدون آسرایی

تابناکتابناک4 هفته قبل
عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرممطمئن باشم که از خوشی میمیرمعشق یعنی وقتی که بی‌قرارت میشممطمئن باشم که تو میمونی پیشمعشق یعنی وقتی که دستتو میگیرممطمئن باشم که از خوشی میمیرمعشق یعنی وقتی که بی قرارت میشممطمئن باشم که تو میمونی پیشماز صمیم قلبم با همه احساسمپای موندم تا خودمو بشناسموقت دیدار تو زیر نور ماههما دوتا خوشبختیم راه ما کوتاههعشق یعنی وقتی که دستتو میگیرممطمئن باشم که از خوشی میمیرمعشق یعنی وقتی که بی قرارت میشممطمئن باشم که تو میمونی پیشمتو ماه منی بتاب و بموندلم روشنه به آیندمونبه آرامشی تو رفتارتهدلم تا ابد گرفتارتهعشق یعنی وقتی که دستتو میگیرممطمئن باشم که از خوشی میمیرمعشق یعنی وقتی که بی قرارت میشممطمئن باشم که تو میمونی پیشم «عشق یعنی» نام آلبوم موسیقی و همچنین قطعه‌ای از فریدون آسرایی است. موزیک ویدیو این قطعه که برگرفته یک اجرای زنده این خواننده است را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «عشق یعنی» نام آلبوم موسیقی و همچنین قطعه‌ای از فریدون آسرایی است. موزیک ویدیو این قطعه که برگرفته یک اجرای زنده این خواننده است را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رمان «منطق عشق» نوشته تامارا وبر با ترجمه علی شاهمرادی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این رمان در ۳۵۲ صفحه و با قیمت ۴۷ هزار تومان در نشر خزه راهی بازار شده است. «منطق عشق» با کسب اجازه از نویسنده و پیام او برای مخاطبان فارسی‌‏زبان، منتشر شده است. علی شاهمرادی پیش از این «وقتی که او رفت» نوشته لیزا جوئل را در نشر یاد شده منتشر کرده بود. او همچنین رمان «می‌خواستم فرشته باشم» از ملینا مارچتا را در دست انتشار دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
این وجه تمایز را خیلی‌ها متوجه نمی‌شوند و به علاقه‌های دیگر، نام عشق می‌نهند و وارد رابطه می‌شوند. او در کتاب «هنر عشق ورزیدن»، می‌کوشد معنایی ناب از عشق ارائه دهد و در نهایت، آن را یک «هنر» بنامد. در هنر عشق ورزیدن، تنها عشق بین دو جنس مخالف بررسی نمی‌شود بلکه عشق به پدر و مادر، فرزندان، انسان‌های دیگر و عشق به خود نیز مطرح می‌شود. اگر عشق فقط یک احساس می‌بود، دیگر پایداری در این قول، که همدیگر را تا ابد دوست خواهیم داشت، مفهوم پیدا نمی‌کرد. وقتی که عمل من با داوری و تصمیم ارتباطی نداشته باشد چگونه می‌توانم در مورد پایداری آن قضاوت کنم؟ کتاب «هنر عشق ورزیدن» را «پوری سلطانی» ترجمه و «انتشارات مروارید» آن را منتشر کرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام ریحانه منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به معرفی کتاب «دلتنگ نباش» پرداخت. برش‌هایی از کتاب دلتنگ نباش! به انتخاب سرکار خانم زینب عبدفروتن، همسر شهید روح‌الله قربانی «زینب عادت داشت، گل‌هایی را که روح‌الله برایش می‌خرید، پرپر می‌کرد و لای کتاب خشک می‌کرد. اما جریان گلبرگ دوم را نمی‌دانست. وقتی آن را برگرداند، دستخط روح‌الله را شناخت که روی گلبرگ نوشته بود: «عشق من دلتنگ نباش!»

کاروان عشق؛ ایتین دلاوو

تابناکتابناک7 ساعت قبل
انتخابانتخاب4 ماه قبل
مرد‌ها نه دوست دارند خیلی‌خیلی رمانتیک و احساساتی باشند و نه این‌که احساسات‌شان را کاملا پنهان و سرکوب کنند. همسرتان دوست داشتن را از روی رفتارش به شما نشان می‌دهدمرد‌ها ترجیح می‌دهند، احساسات‌شان را از طریق حرکات و رفتار‌های‌شان به شما نشان بدهند. عشق از نظر یک مرد یعنی تلاش بیشتر برای ساختن یک زندگی آرام‌تر؛ زندگی‌ای که در آن همسرش بتواند بدون دغدغه و با آرامش در کنارش بماند. مرد‌ها فکر می‌کنند اگر بعضی مشکلات را با همسرشان در میان نگذارند و یک‌تنه آن‌ را حل کنند، مردانگی‌شان بیشتر می‌شود. آن‌ها فکر می‌کنند، یک حرف ساده می‌تواند روز‌ها در ذهن شما پرورش پیدا کند و زندگی را از این‌که هست سخت‌تر کند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، اکران مستند بلند زندگی زاون قوکاسیان در پردیس سینمایی ساحل اصفهان آغاز شد؛ در این مراسم نویسندگان و هنرمندان اصفهانی نظیر علی خدایی، میثم کیان، محمد رحیم اخوت و جمعی از دانشجویان مرحوم قوکاسیان حضور داشتند. ساخت این مستند بیش از چهارسال زمان برده است و برای تهیه آن از تصاویر آرشیوهای شخصی استفاده شده است که برای اولین بار در این فیلم به نمایش درآمدند. او ادامه داد: همه ما معتقدیم که زاون، عشق بود. اوخودش را برای سینما و دانشجویانش وقف کرد. مراسم رونمایی این فیلم در سینما ساحل یک اتفاق بزرگ برای من است؛ این سینما محلی است که همه سینما دوستان اصفهانی با آن خاطرات خوشی دارند؛ از برگزاری جشنواره فیلم کودک به سردبیری خود زاون تا پاتوق فیلم اکران فیلم‌های آزاد و خود من نیز تعلق خاطر خاصی به این سینما دارم. همچنین یکی از دانشجویان زاون قوکاسیان نیز در حاشیه این مراسم اظهار کرد: وضعیت اصفهان برای فیلمسازی اسف بار است، اما من از زاون یاد گرفتم که در این شرایط دوام بیاورم و برای شهرم کاری کنم.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزار، مهر فرهنگسرای ابن سینا کتاب «سامان عشق» را با حضور رئیس سازمان فرهنگی هنری تهران، سردار کوثری جانشین قرارگاه ثارالله، خانواده شهید و علاقمندان به فرهنگ ایثار و شهادت رونمایی می‌کند. این مراسم ساعت ۱۷ دوم اردیبشهت ماه در مجموعه معراج شهدای تهران برگزار می‌شود. کتاب داستانی «سامان عشق» روایتی شیرین از زندگی شهید مدافع حرم «سعید سامانلو» از زبان همسر شهید است. سامان عشق به نویسندگی زهرا سلگی کتابی است که به تازگی توسط نشر کتابستان معرفت منتشر شده است. علاقمندان می‌توانند برای شرکت در این برنامه د تاریخ مذکور به خیابان بهشت مجموعه معراج شهدای تهران مراجعه کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
پیرمرد با صدای زنگ ساعت رومیزی بیدار شد. یخچال را باز کرد. تنها چیزی که در یخچال بود را بیرون آورد: یک کیسه کوچک نان لواش. دستش را گرفت زیر شیر آب و با دست آب خورد. سر سجاده که بود سرش را بالا گرفت و گفت: «اوس کریم، امروز هم روزه می‌گیرم به عشق خودت» ۱۷۱۷
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه فرهنگی میزان، کتاب «بفرمائید عشق» سروده‌های مجید احمدی همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب رونمائی می‌شود. «بفرمائید عشق» دومین کتاب مجید احمدی شاعر و ترانه سرای جوان با موضوع عشق است. به گزارش گروه فرهنگی میزان، کتاب «بفرمائید عشق» سروده‌های مجید احمدی همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب رونمائی می‌شود. «بفرمائید عشق» دومین کتاب مجید احمدی شاعر و ترانه سرای جوان با موضوع عشق است. بفرمایید عشق شامل ۲۵ قطعه شعری است و در انتهای آن اشعار کوتاهی نیز در قالب دوبیتی و رباعی می‌خوانید. انتشارات ایهام مجموعه «بفرمائید عشق» را در ۷۰ صفحه، با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۱۵ هزار تومان برای هر جلد منتشر کرده است. قرار است آئین رونمائی از این کتاب در روز‌های ابتدایی نمایشگاه کتاب برگزار شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، «بفرمائید عشق» دومین کتاب مجید احمدی شاعر و ترانه سرای جوان با موضوع عشق است. در اشعار این کتاب به جز چند غزل که با موضوعات خاص سروده شده‌اند باقی اشعار اغلب فضای عاشقانه دارند. بفرمائید عشق شامل ۲۵ قطعه شعری است و در انتهای آن اشعار کوتاهی نیز در قالب دوبیتی و رباعی می‌خوانید. انتشارات ایهام مجموعه «بفرمائید عشق» را در ۷۰ صفحه، با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۱۵ هزار تومان برای هر جلد منتشر کرده است. قرار است آئین رونمایی از این کتاب در روزهای ابتدایی نمایشگاه کتاب برگزار شود.
فراروفرارو3 هفته قبل
مگر می‌شود مخاطبان سکانس‌های ماندگار همچون نبرد صفین، صحنه‌ای که امام علی (ع) به شهادت می‌رسد و … را فراموش کنند. از خجالت امام علی (ع) جان داد! در یکی از صحنه‌ها قرار شد علی آزاد در نقش ابن عباس داخل چادر امام علی (ع) بشود و بیرون آید. ستاره بی‌بدیل سریال امام علی (ع) مهدی فتحی، بازیگر فقید سینما، تئاتر و تلویزیون شامگاه ۲۹ اسفندماه ۱۳۸۲ در ۶۴ سالگی چشم از جهان فروبست. او یکی از به یادماندنی‌ترین نقش‌های تلویزیون ایران را در سریال امام علی (ع) از خود به یادگار گذاشت.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، آنها که سال‌ها درگیر اعتیاد و کارتن خواب بودند، معتقدند: «من همان ناممکنم که با عشق ممکن شدم». از کمدی که در اتاق عقد است کادوها بیرون می‌آید و به دست عروس و داماد داده می‌شود. *من با عشق ممکن شدمسمانه و سعید با وجود این که ترک کرده‌اند اما قرار است ارتباط خود را با طلوع حفظ کنند. در این لحظه عروس به بیت آخر شعری که خودش سروده اشاره می‌کند و می‌گوید: من همان ناممکنم که با عشق ممکن شدم. در این میان حضور مردم، مسئولان و خیران در مراسم می‌تواند به ادامه این روند و تشویق بقیه برای ترک اعتیاد کمک کند.
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، یک زوج جوان کلاله‌ای در شرق استان گلستان در حالی به خانه بخت می‌روند که هزینه آغاز زندگی مشترک‌شان را به سیل‌زدگان غرب استان اهدا می‌کنند و این سیل مهربانی از غرب تا شرق استان به حرکت درآمده است و ناخودگاه این ضرب‌المثل در ذهنمان تداعی می‌شود «بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار» و اینها تنها گوشه‌ای از مهربانی مردم برای همدلی مشترک است. عشق به همنوع نه تنها در این استان بلکه از گوشه گوشه میهن عزیزمان به این خطه سرسبز سرازیر شده و صحنه زیبایی از اقدام انسان‌دوستانه را به تصویر کشیده است. این زوج جوان الگویی برای سایر زوج‌های جوان شدند و چون نگینی در خطه سرسبز گلستان تمثیل شدند که می‌شود زندگی را آسان گرفت و در نقطه شروع خوش درخشید این زوج خوشبخت مدال‌آوران سبک زندگی اسلامی شدند و ان‌شاءالله در تمام لحظات زندگی توفیق پیدا کنند و دعای خیر مردم پشت‌سرشان باشد. این اتفاقات قشنگ فقط در سبک زندگی اسلامی پیدا می‌شود نه در سبک زندگی غربی و اشرافی‌گری که امیدواریم جوانان دیگر هم از این اتفاق الگو بگیرند که نه تنها خودشان شاد شوند بلکه شادی زندگی‌شان را با دیگران تقسیم کنند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
اپرای عروسکی «عشق» دهمین اثر از گروه اپرای عروسکی آران به سرپرستی، نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور از یکشنبه ۲۵ فروردین الی ۶ اردیبهشت در سالن فردوسی ساعت ۱۹:۳۰ اجراهای عموم خود را مجدد در قالب برنامه رپرتوارآغاز می‌کند. به گزارش ایلنا، اپرای عروسکی «عشق» براساس داستان شیخ صنعان عطار نیشابوری، از یکشنبه شب مورخ ۲۵ فروردین در تالار فردوسی اجراهای عموم خود را مجددا در قالب رپرتوار آغاز و به‌مدت ۱۲ اجرا روی صحنه می‌رود. همچنین پیش فروش اینترنتی این اپرا از امروز دوشنبه مورخ ۱۹ فروردین ساعت ۱۴ روی سایت تیوال آغاز می‌شود و علاقه‌مندان برای تماشای اپرای عروسکی عشق می‌توانند از ۲۵ فروردین هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به تالار فردوسی بنیاد رودکی مراجعه و برای رزرو و تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند. از این‌رو در خرداد ماه و تیرماه پس از اجرای خیام اجرایی نخواهد داشت و پس از بازگشت از سفر برنامه اجراهای تناوبی (رپرتوار) خود را از سر خواهد گرفت. جالب اینکه در میان ۱۰ اپرای عروسکی این گروه دو اثر به‌نام حضرت حافظ وجود دارد و در سال ۱۳۹۸ حافظ به خوانندگی علیرضا قربانی و آهنگسازی امیر پورخلجی را رونمایی خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل

عکس/ معلم؛ عشق بی پایان

15+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

به انتهای لیست رسیدید