عشق

عشق

تسنیمتسنیم53 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه تا پایان روز شنبه، ۳۰ آذر داوطلبان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره شهر و رسانه ارائه کنند، یادآور شد: بازه زمانی انتشار آثار از ۱۳ آذر ۹۶ تا ۳۰ آبان ۹۸ بود که با تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره، اهالی محترم رسانه می‌توانند آثار خود را که تا پایان آذرماه سال ۹۸ منتشر می‌شود، برای شرکت در جشنواره ارائه کنند. مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز با اشاره به تماس‌های خبرنگاران شهرهای مختلف کشور درباره شرایط شرکت در جشنواره شهر و رسانه، گفت: خبرنگاران سراسر کشور در صورتی که مطالبی مرتبط با تبریز تولید و منتشر کنند، می‌توانند آثار خود را با رعایت شرایط، به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند. مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز ویژگی مهم این جشنواره را اختصاص ویژه‌ترین جایزه برای موضوع نقد برتر (جایزه ویژه شهید مهدی باکری) دانسته و گفت: دیگر بخش‌های ویژه این جشنواره شامل آتش سوزی بازار تبریز (سرای ایکی قاپیلی)، پیاده روی اربعین (روایت سفر عشق) و نقش نظام بانکی در تحقق شهر هوشمند است. دبیر جشنواره شهر و رسانه در پایان گفت: داوطلبان می‌توانند آثار خود را همه روزه به غیر از روزهای تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۱۸عصر به دبیرخانه این جشنواره واقع در خیابان آزادی، چهارراه ابوریحان، شهرداری مرکز، طبقه اول، اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز به صورت حضوری ارائه کنند. انتهای پیام/۱۱۵/ش
الفالف1 ساعت قبل
یک شهروند زنجانی گفت: پرندگان در فصل زمستان که هوا برفی بوده و زمین سفیدپوش می‌شود نیازمند یاری هستند و با علم به این موضوع، ته مانده سفره را در محلی پاک و ایمن می‌ریزم تا این حیوانات برای یافتن دانه، مشکلی نداشته باشند. مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: ریختن غذا به پرندگان به ویژه در فصول سرد و برفی، عمل پسندیده و خداپسندانه است. وی اظهار داشت: یاریگران پرندگان، دقت داشته باشند که ته مانده غذاها و خرده‌های نان کپک زده نباشد که در غیر این صورت موجب بیماری و مرگ پرنده‌های تغذیه کننده از این گونه مواد غذایی خواهد شد. مرشدی افزود: در زمستان‌های برفی، کرم و حشره‌ای برای تغذیه پرندگان وجود ندارد بنابرین آنها به امید یافتن آب و دانه به حریم انسان‌ها روی می‌آورند است و بهتر است این پرندگان را ناامید نکنیم. وی تصریح کرد: مردم از ریختن ته مانده غذاها و خرده نان‌هایی که احتمال می‌دهند فاسد است به پرندگان و سایر حیوانات به جد پرهیز کنند چراکه ممکن است آنها را مریض و تلف کند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی ترویج و زنده نگهداشتن مفاهیمی مانند بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت را ضروری دانست و تصریح کرد: جشنواره ره آورد سرزمین نور تا بحال ۱۶ دوره برگزار شده است و امسال ۱۷مین دوره آن برگزار می‌شود. فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه، با بیان این که سال قبل حدود هفت میلیون نفر از مناطق عملیاتی راهیان نور بازدید کرده‌اند، ادامه داد: سالیانه ده‌ها و صد‌ها هزار از جوانان و نوجوانان در هفت منطقه عملیاتی که پنج منطقه آن در خشکی و دو منطقه آن نیز در روی آب است، بازدید می‌کنند. وی برگزاری جشنواره را برای انتقال هر چه بهتر احساس و رهاوردهای زائران این مناطق مناسب دانست و گفت: جمع‌آوری آثار این جشنواره می‌تواند مورد بهره‌برداری نسل‌های آینده قرار بگیرد. سلیمانی به ۴۰ سالگی عمر انقلاب اسلامی با تمام توطئه‌ها، مکرها و حیله‌های دشمنان اشاره کرد و اذعان داشت: این‌ها همه از برکات حماسه، ایثار و ازخودگذشتگی رزمندگان است. فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه، ادامه داد: نقش بسیج در کشورهای سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن محسوس است و می‌توان دید که چگونه نقشه راهی برای لشکرهای بزرگی مانند؛ فاطمیون، نجباء، حیدریون و حشدالشعبی ترسیم شده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران از اعضای شورای شهر تهران درخواست کرد تا بر کتاب‌فروشی‌هایی که در مترو هستند نظارت شود. به گفته رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، کتاب‌فروشی‌های محله اهمیت زیادی در فروش کتاب‌ها دارند و این کتاب‌فروشی‌های بزرگ بیشتر صنعتی‌شده هستند. هومان حسن‌پور همچنین اظهار کرد: دست‌فروشان مترو واقعا ما را اذیت می‌کنند و اعتماد عمومی به کتاب‌فروشی‌ها را از بین برده‌اند. او سپس به مسئله قاچاق کتاب و کاربری‌های فرهنگی اشاره کرد و از شورای شهر خواست در این زمینه تسهیلاتی را برای آن‌ها فراهم کند. او در ادامه بیان کرد: بعضی از مسائل در دست شورای شهر نیست و شورای شهر این قدرت را ندارد، اما برخی از کارها مانند کافه‌کتاب‌ها دارد قاعده‌مند می‌شود.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/گیلان پژوهشگر و روزنامه نگار گیلانی با بیان اینکه ادبیات یکی از شاخصه‌های زندگی علمی و فرهنگی پرفسور رضا است، گفت: پرفسور رضا عاشق ایران و فرهنگ ایرانی بود. پرفسور فضل الله رضا از سلسله مشاهیر و مفاخر ایران در زمینه علم، ریاضیات، تکنولوژی و ادبیات فارسی است که در سال ۱۲۹۳ هجری شمسی در رشت به دنیا آمد. پرفسور رضا در سال ۱۳۵۱ نخستین کتابش را با عنوان «دوره هندسی علمی و عملی» تالیف کرد. تحلیل شبکه‌های برق، تئوری اطلاعات، راز آفرینش، رادیو به زبان ساده، پژوهشی در اندیشه‌های فردوسی و نگاهی به شاهنامه بخشی از آثار پرفسور رضا است. وی با بیان اینکه ادبیات یکی از شاخصه‌های زندگی علمی و فرهنگی پرفسور رضا است، گفت: همگان بیشتر پرفسور رضا را به عنوان کاشف تئوری‌های ریاضی می‌شناسند، اما ایشان در عرصه ادبیات ایران زمین به ویژه شاهنامه شناسی خبرگی داشت.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
سینمای داستانی ایران از همان اوایل انقلاب تلاش کرد تا درباره رژیم پهلوی و جنایاتش فیلم‌های زیادی را تولید کند. فیلم‌هایی که بعضی ازآنها در زمره بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران ماندگار شدند. اما در این بین سینمای ایران برای اینکه بتواند ارتباط بهتری با مخاطب خود بگیرد، دست به تولید یک فیلم کمدی با موضوع سلطنت طلب‌ها، ساواکی‌ها و منافقین زد. علاوه بر موضوعات فوق الذکر تنها فیلم کمدی که بصورت جدی به موضوع نفوذی‌ها و فساد اقتصادی آنان (همچون خاوری) می‌پردازد. در انتها یک پیشنهاد به مدیران تلویزیون: همین شب‌ها این فیلم را از یکی از شبکه‌های تلویزیون پخش کنند که حداقل روشنگری در این زمینه برای مخاطبان رخ داده باشد.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران +عکس

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
ایمناایمنا6 ساعت قبل
این نمایشنامه در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۴ هزار تومان منتشر شده است. این نمایشنامه در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۳ هزار تومان به چاپ رسیده است. نمایشنامه «سردار» براساس گوشه‌هایی از زندگی و مبارزات قهرمانانه شهید حسین املاکی یکی از فرماندهان گیلانی نوشته شده است. این اثر در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۷هزار تومان نشر یافته است. این سه نمایشنامه کوتاه که در قطع پالتویی منتشر شده نوشته علیرضا پارسی است و توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس (نشر صریر) روانه بازار کتاب شده.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
وی افزود: این پویش یک کار ملی، مذهبی و بزرگ بود که اقتدار، نظم، برنامه‌ریزی و امنیت را به همه جهان در راستای خدمت به سید و سالار همه جهانیان نشان داد. آقازاده ادامه داد: سال گذشته ۱ میلیون و ۹۰۰ نفر از طریق مرزهای زمینی و هوایی به عراق رفتند اما امسال بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر زائر به صورت رسمی به این سفر زیارتی رفتند. وی عنوان کرد: وضعیت امنیت، غذا، خدمات‌رسانی و سایر موارد بسیار عالی بود، این بزرگترین اجتماع جهانی که هر سال برگزار می‌شود ادامه معجزه عاشورا است. استاندار مرکزی اضافه کرد: شهرداری شهر اراک در مرز مهران و شهرداری ساوه نیز در نجف مستقر بود، از ساوه حدود ۵۰ نفر نیرو مرکب از آتش‌نشان، خدمات، آمبولانس و سایر موارد در نجف حضور پیدا کردند. آقازاده خاطر نشان کرد: اداراتی مثل اداره کل راهداری، غله، گمرک، عتبات عالیات، اوقاف، راه‌آهن، دانشگاه علوم‌پزشکی، کادر پزشکان، بنیاد شهید، سازمان تبلیغات اسلامی و صمت استان بسیار شاخص عمل کردند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در پی درگذشت سردار سرافراز اسلام مرحوم مغفور حاج ابراهیم حاجی محمدزاده، اولین مسئول دفتر سیاسی سپاه، حجت الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پیام تسلیتی صادر کرد. ضایعه درگذشت سردار سرافراز اسلام مرحوم مغفور حاج ابراهیم حاجی محمدزاده «ره» اولین مسئول دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب تأثر و تألم فراوان گردید. آن مرحوم فرهیخته حیات کوتاه اما پربرکت خویش را وقف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نمود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در شکل گیری دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در ترویج فرهنگ غنی اسلام ناب محمدی «ص» و اندیشه‌های حضرت امام خمینی «ره» نقش به سزایی را ایفا کرد. آن بزرگوار، انسانی وارسته، خوش خلق و پاسدار راستین حریم ولایت بود و با دلی آکنده از عشق به اهل بیت عصمت و طهارت «علیهم السلام» وجلب مغفرت خداوند، جان به جان آفرین تسلیم و در جوار رحمت حق آرمید. عبدالله حاجی صادقینماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
یک دهکده کوچک، با شخصیت‌های جذاب که خیلی ساده طراحی شده بودند و ریش سفیدی به نام «وی» که با لهجه و بیانی شیرین به اهالی «دیرین دیرین» و البته به مخاطبانش پند می‌دهد. محمدرضا علیمردانی، صداپیشه تمام شخصیت‌های این انیمیشن جذاب که به بهانه اجرای برنامه «چهل تیکه» مهمان کافه خبر بود، در بخشی از صحبت‌هایش به سوالات ما درباره «دیرین دیرین» هم پاسخ داد که در ادامه می‌خوانید. در این کار «دیرین دیرین» هر چه در ذهنتان است می‌خوانید و می‌زنید و …بله. خیلی جاها نوشتند علیمردانی خالق دیرین دیرین ولی این اشتباه است. علی خالق دیرین دیرین است.

«نه» محکم شیراز به آشوبگران/مسئولان به فکر معیشت مردم باشند

7+
فارسفارس7 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور7 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، پریسا فرنودیان روانشناس و مشاور درباره تأثیرات فاصله سنی زیاد در ازدواج اظهار کرد: ازدواج با تفاوت سنی فاحش می‌تواند دلایل و آسیب‌های متفاوتی داشته باشد و در مشاوره‌های ازدواج اولین معیار سن است که یک عامل تخریب ساز مهمی محسوب می‌شود. فرنودیان بیان کرد: گاهی فرد در ازدواج با تفاوت سنی زیاد به دنبال گرفتن امنیت و همانندسازی با والد غیر هم جنس است که در دوران کودکی آسیب دیده است. این روانشناس با اشاره به مسائل مطرح شده، ادامه داد: زیرساخت‌های چنین روابطی وضعیت متزلزل پیدا می‌کند و رابطه را در دراز مدت مخدوش می‌کند. او گفت: از مسائل دیگر ازدواج با تفاوت سنی زیاد «فرزندآوری» است که با بزرگ شدن کودکان، مسائل مربوط به آنان و شکایت‌های فرزندان مشکل جدی ایجاد خواهد شد. فرنودیان خاطرنشان کرد: فرسودگی جسم و جذابیت جسمی از موضوعات بسیار مهم در رابطه زناشویی است که نباید نادیده گرفته شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
استاندار مازندران: پیام مازند - ساری - استاندار مازندران به مناسبت هفته بسیج با انتشار پیامی نقش آفرینی بسیج در عرصه‌های مختلف را نقطه قوت آن دانست و تاکید کرد: نمی‌توان برای نقش پذیری این نهاد انقلابی و مردمی محدودیت خاصی قائل شد. احمد حسین زادگان در این پیام نوشت: بسیج مدرسه عشق و مکتبخانه عاشقی، جانبازی و راه و رسم وفاداری و پایداری در مسیر ارزش‌های الهی، انقلابی و انسانی است و هر جا که نیاز به این نیروی مستحکم، تلاشگر و جهادی در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی احساس شود، بسیج حضوری اطمینان بخشی دارد. حسین زادگان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام بویژه شهدای گرانقدر بسیجی، نوشت: از خداوند سبحان، توفیق روزافزون همه بسیجیان عزیز را در خدمت به آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام راحل و عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی در سایه سار منویات داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مسالت دارم. ۲۹ آبان تا پنج آذر؛ هفته بسیج نامگذاری شده است. برچسب‌هااستانداری مازندران احمد حسین زادگان مازندران سازمان بسیج مستضعفین
فارسفارس8 ساعت قبل
رئیس سازمان اردویی گردشگری و راهیان نور بسیج مستضعفین گفت: هنوز هم دشمن از پنجره دفاع مقدس به ما نگاه می‌کند زیرا دفاع مقدس یک شخصیت و هویتی جدید برای ملت ایران به وجود آورد. رئیس سازمان اردویی گردشگری و راهیان نور بسیج مستضعفین ادامه داد: امروز روز بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت است. دفاع مقدس امتداد عاشورا استسلیمانی گفت: راهیان نور و گروه جهادی، بسیج در هم تپیده است زیرا دفاع مقدس امتداد عاشورا بوده و باید بسیج و بسیجیان را نیز در امتداد عاشورا دید. سلیمانی با تاکید بر اینکه بسیج در دفاع مقدس آزموده شده است، گفت: شکل‌گیری و تفکر بسیج در دفاع مقدس بود و این احساس نیست و اگر به عمق پی ببریم و بگوییم دفاع مقدس سیمای زمینی آیات الهی و جلوه‌گاه نصرت الهی و قطعه درخشان تاریخ و تجلی‌گاه حقانیت نظام است، گزافه نگفته‌ایم. دفاع مقدس یک شخصیت جدید برای ملت ایران به وجود آوردوی متدکر شد: هنوز هم دشمن از پنجره دفاع مقدس به ما نگاه می‌کند زیرا دفاع مقدس یک شخصیت جدید برای ملت ایران به وجود آورد.

‌‌حضور حماسی مردم شهرستان رباط‌کریم در راهپیمایی علیه اغتشاشگران / مردم هنجارشکنی‌ها را محکوم کردند + تصاویر

4+
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، راهپیمایی گسترده مردم همیشه در صحنه و انقلابی قم در برائت و انزجار از اقدامات عده‌ای فریب خورده و تخریب اموال عمومی طی روزهای گذشته، قبل از ظهر پنج‌شنبه با حضور گسترده طلاب، بسیجیان، دانشجویان و دانش‌آموزان، اصناف، اساتید حوزه و اقشار مختلف مردم قم از مصلی قدس به سمت حرم کریمه اهل بیت (ع) برگزار شد. راهپیمایی کنندگان همچنین با شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آشوبگر»، «فتنه آمریکایی محکوم به شکست است»، «هیهات منا الذله» و «فتنه‌گر حیا کن، توطئه را رها کن» بر برائت خود از آشوبگران و برهم زنندگان امنیت کشور طی روزهای گذشته تأکید کردند. مردم انقلابی قم در این راهپیمایی با شعارهای خود ضمن تأکید بر حفظ اقتدار کشور در برابر جنایتکاران و فتنه‌انگیزان، از مسئولان امنیتی و دستگاه قضایی درخواست کردند تا افرادی را که به اموال عمومی و بیت المال آسیب رساندند و باعث رعب و وحشت عده‌ای از مردم شدند را سریعا شناسایی و مجازات کنند. سخنران پایانی این مراسم آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصمه (س) است. لازم به ذکر است مراسم گرامیداشت سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم که قرار بود امروز صبح برگزار شود به دلیل تقارن با راهپیمایی برائت از اغتشاش‌گران به صبح فردا جمعه موکول شد.

شباهت زیاد سلبریتی‌های مادر به دخترانشان را ببینید/ تصاویر

6+
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مردم دیار انقلاب بار دیگر با حضور حماسی خود در راهپیمایی خودجوش حمایت از اقتدار و امنیت کشور در برابر شرارت‌های آشوبگران در فتنه گذشته، به خیابان‌ها آمده و هم‌نوا با بسیاری از شهرهای کشور بار دیگر پای انقلاب بودن خود را ثابت کردند. مردم همیشه در صحنه، انقلابی و بصیر قم از ساعت‌های ابتدایی امروز با حضور در میدان جانبازان و مصلی قدس، خود را برای خلق حماسه‌ای دیگر آماده کردند و به نظر گرمای حمایت از انقلاب بر سردی هوا غالب شده بود. مردم با شعارهایی مانند «این‌همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «فتنه‌گر اعدام باید گردد»، «فتنه آمریکایی محکوم به شکست است»، «هیهات مناالذله»، «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» و غیره در این راهپیمایی حماسی و پرشور شرکت داشتند. مردم همیشه صحنه قم در این راهپیمایی ضمن محکوم کردن خیانت اغتشاشگران و آسیب رساندن آنان به اموال عمومی از دستگاه‌های امنیتی و قضایی خواستار شناسایی و محکومیت آنان شدند. آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) نیز در این مراسم به سخنرانی پرداختانتهای پیام/۴۵۱/ش
مهرمهر8 ساعت قبل
با کتاب می‌توان نسبت به احوالات و حوادث گذشتگان و نیاکان و هر آنچه که به وقوع پیوسته اطلاع پیدا کرد. با روی گشاده و در کمال احترام به بنده خوش آمد گفت و به این ترتیب باب گفت و گو با خانم مهدیه احمدی، دختر ۲۳ ساله صاحب این کتابفروشی سیار و دانشجوی مقطع کارشناسی رشته ریاضیات باز شد. فردی که در حوزه کتاب فعالیت می‌کند به اطلاعات حوزه کتاب باید مسلط باشد، پس کتاب‌های مختلفی را باید بخوانم. خواندن کتاب چه تاثیری در زندگی شخصی شما داشته است؟ اگر امروز کتاب نخریم و نخوانیم، بعدها در زندگی بسیار ضرر می‌کنیم. چرا که این کتاب حاصل تجربه و زندگی نویسنده است و هر کدام از کتاب‌ها روایت‌گر یک زندگی است.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
سینمای داستانی ایران از همان اوایل انقلاب تلاش کرد تا درباره رژیم پهلوی و جنایاتش فیلم‌های زیادی را تولید کند. فیلم‌هایی که بعضی ازآنها در زمره بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران ماندگار شدند. اما در این بین سینمای ایران برای اینکه بتواند ارتباط بهتری با مخاطب خود بگیرد، دست به تولید یک فیلم کمدی با موضوع سلطنت طلب‌ها، ساواکی‌ها و منافقین زد. «مصادره» در واقع تا به امروز تنها کمدی سینمای ایران است که در آن به موضوع سلطنت طلب‌ها و منافقین پرداخته و در عین حال توانسته با فروش بالا مخاطبان زیادی را هم با خود همراه کند. علاوه بر موضوعات فوق الذکر تنها فیلم کمدی که بصورت جدی به موضوع نفوذی‌ها و فساد اقتصادی آنان (همچون خاوری) می‌پردازد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، قاچاق کتاب در بازار ابعاد پیچیده‌ای دارد و اغلب کتاب‌هایی را در برمی‌گیرد که پرفروش شده‌اند. شکل دیگر قاچاق کتاب بعد از تمام‌شدن نوبت چاپ کتاب اتفاق می‌افتد؛ یعنی مثلا کتابی که دیگر تجدید چاپ نشده اما نمونه آن در بازار موجود است. کارگروهی که کارساز نشدتا به حال اما پیگیری‌ها درباره قاچاقچیان کتاب نتیجه نداده است. به دنبال آن هم انبار کتاب‌های قاچاق کشف‌شده به نمایش عمومی گذاشته شد و حتی اتحادیه ناشران هم از قاچاقچیان کتاب به منظور صیانت از حقوق ناشران شکایت کرد. گویا متهمان قاچاق کتاب با سوءاستفاده از نبود قانون بروز یا به چند ماه حبس محکوم شده‌ و یا بخشیده شده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
سینمای داستانی ایران از همان اوایل انقلاب تلاش کرد تا درباره رژیم پهلوی و جنایاتش فیلم‌های زیادی را تولید کند. فیلم‌هایی که بعضی ازآنها در زمره بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران ماندگار شدند. اما در این بین سینمای ایران برای اینکه بتواند ارتباط بهتری با مخاطب خود بگیرد، دست به تولید یک فیلم کمدی با موضوع سلطنت طلب‌ها، ساواکی‌ها و منافقین زد. «مصادره» در واقع تا به امروز تنها کمدی سینمای ایران است که در آن به موضوع سلطنت طلب‌ها و منافقین پرداخته و در عین حال توانسته با فروش بالا مخاطبان زیادی را هم با خود همراه کند. علاوه بر موضوعات فوق الذکر تنها فیلم کمدی که بصورت جدی به موضوع نفوذی‌ها و فساد اقتصادی آنان (همچون خاوری) می‌پردازد.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج اظهار داشت: هفته بسیج گرامیداشت شور آفرینان عرصه عشق و دلدادگی به پیر و مرادشان امام روح الله (ره) و سرمایه‌های ایمانی نظام اسلامی است که دل در حریم ولایت و رهبری و اعتلای اسلام ناب محمدی (ص) دارند. وی افزود: بسیج میقات شکوهمند و غرور آفرین عاشقان پاکباخته مکتب حیات بخش اسلام و ولایت مداران راستین است که برای همیشه تاریخ، راست قامت و استوار خواهند بود. حجت الاسلام لائینی تصریح کرد: دریادلان بسیجی با حفظ وحدت و انسجام، شور و شعور، شجاعت وصف ناپذیر و صلابت و اقتدار بی بدیل حول عمود اصلی خیمه انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه از آغاز تشکیل این نهاد سرافراز تاکنون به ویژه در دوران طلایی ایستادگی و مقاومت دفاع مقدس، حماسه‌های جاودان خلق کرده و عزت و سربلندی ابدی را برای کشورمان به ارمغان آورده‌اند. نماینده ولی فقیه در مازندران ضمن گرامیداشت هفته بسیج و رشادت‌های بی نظیر رزمندگان غیور و شجاع ایران اسلامی و بویژه سلحشوران نام آور لشکر ظفرمند ۲۵ کربلا و بسیجیان بی ادعا و پیشتازی که قهرمانانه در عرصه دفاع از کیان انقلاب و اسلام عزیز درخشیدند و نیز ادای احترام به ساحت تمامی سرو قامتان عرشی دفاع مقدس و شهیدان عالی مقام جنگ تحمیلی عنوان کرد: با گسترش تفکر بسیجی و فرهنگ ایثار و شهادت که رمز مانای کشور در عبور از گردنه‌های سخت و دشوار است و در پرتو رهبری‌های خلف شایسته و امین معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) قله‌های سعادت، پیشرفت و بالندگی کشور عزیزمان علی رغم دشمنی‌ها و دسائس استکبار جهانی و اذناب آن فتح خواهد شد.
زومیتزومیت11 ساعت قبل
گوگل سال‌ها شهرت و سابقه در دنیای فناوری دارد و همین اعتبار، شاید روزی به بزرگ‌ترین مشکل مدیران غول موتور جست‌وجو تبدیل شود. پروژه‌ی مذکور، دسترسی به اطلاعات پزشکی بیش از ۵۰ میلیون آمریکایی را به غول موتور جست‌وجو می‌داد. برنامه‌ی مذکور، طرحی از سمت غول موتور جست‌وجو برای ارائه‌ی خدمات بانکی همچون چک بود که با همکاری بانک‌ها و اتحادیه‌های خدمات اعتبار انجام می‌شود. با ورود به هر حوزه‌ی جدید، تصور مردم از حضور همه‌جانبه و فعالیت گسترده‌ی غول موتور جست‌وجو، بیشتر می‌شود. درواقع، آماده نبودن نهایی و چالش‌های فنی سرویس‌های متعدد گوگل در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی، مرگ بسیاری از آن‌ها را به‌همراه داشت.
مهرمهر11 ساعت قبل
آیت الله عابدینی در این مراسم اظهارداشت: اربعین یک مشارکت همگانی توام با عشق و ارادت به معصومین بود که توانست حماسه‌ای بی نظیر خلق کند. آیت الله عابدینی تصریح کرد: خدا می‌گوید اگر اخلاص و تقوا و ایمان ندارید وارد کارها نشوید زیرا اگر نیت خالصانه نباشد به سرانجام نمی‌رسد. عابدینی افزود: در بخش خدمات پزشکی و اتوبوسرانی هم خدماتی در سطح ملی توسط استان قزوین داده شد که جای تقدیر و تشکر دارد. وی اظهارداشت: این موفقیت نشان می‌دهد استان قزوین از ظرفیت خوبی در حوزه مدیران برجسته و توانمند، حوزه علمیه، جوانان، رسانه‌ها برخوردار است که می‌تواند کارهای بزرگی را انجام دهد. خبرگزاری مهر استان قزوین نیز به دلیل انعکاس خوب و مطلوب خبرهای مرتبط با اربعین و تهیه خبر، گزارش و گفتگو و فیلم از این مراسم مورد تجلیل قرار گرفت.

شباهت زیاد سلبریتی‌های مادر به دخترانشان را ببینید!

6+
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
ایسناایسنا12 ساعت قبل
مولف کتاب «نگاهی بر زندگی و آثار پروفسور فضل‌الله رضا» با تاکید بر این‌که پروفسور رضا در پاسخ به این سوال که چرا علی‌رغم علاقه به ایران و فرهنگ ایرانی غرب را برای زندگی انتخاب کرد، گفت: من هر روز با سعدی، حافظ و فردوسی از طریق آثارشان همنشین بودم و روزی نبود که ارتباطی با ایرانیان فرهیخته نداشته باشم اما غرب را به دلیل امکانات علمی برای زندگی برگزیدم. هادی قلی‌زاده مولف کتاب «نگاهی بر زندگی و آثار پروفسور فضل‌الله رضا» در تشریح شخصیت علمی و اخلاقی این پروفسور به ایسنا گفت: من این کتاب را حدود ۹ سال پیش در خصوص زندگی علمی، اخلاقی و همچنین آثاری که پروفسور رضا داشتند تالیف کردم و به جهت تالیف این کتاب نیز ارتباط تنگاتنگی با ایشان داشتم و این کتاب حاصل بیش از ۳۰ ملاقات حضوری و گپ و گفت چندین ساعته با ایشان می‌باشد. وی در ادامه تاکید کرد: پروفسور رضا بعد از انتشار این کتاب بسیار از آن راضی بودند و از این‌که در خصوص وی کتابی تالیف شده است قدردانی نمودند و حتی محتویات این کتاب توسط این پروفسور تایید شده است. این دیدار همچنین موجب شد که من به فکر تالیف کتاب در مورد ایشان بیفتم. رییس بنیاد خیرین دانشگاه گیلان در پایان از اهدای هدایای نقدی نمادین پروفسور رضا به بنیاد خیرین دانشگاه گیلان خبر داد و گفت: وقتی این بنیاد تاسیس شد از ایشان خواستیم به عنوان نمادین کمکی را به این بنیاد داشته باشند که البته مبلغ قابل توجهی از سوی پروفسور رضا به این بنیاد واریز شد که این مبلغ به عنوان اولین مبلغ واریزی به بنیاد محسوب شد.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
یک روانشناس درباره تأثیر فاصله سنی غیرمتعارف در ازدواج توضیحاتی داد. پریسا فرنودیان روانشناس و مشاور درباره تأثیرات فاصله سنی زیاد در ازدواج اظهار کرد: ازدواج با تفاوت سنی فاحش می‌تواند دلایل و آسیب‌های متفاوتی داشته باشد و در مشاوره‌های ازدواج اولین معیار سن است که یک عامل تخریب ساز مهمی محسوب می‌شود. فرنودیان بیان کرد: گاهی فرد در ازدواج با تفاوت سنی زیاد به دنبال گرفتن امنیت و همانندسازی با والد غیر هم جنس است که در دوران کودکی آسیب دیده است. او گفت: از مسائل دیگر ازدواج با تفاوت سنی زیاد «فرزندآوری» است که با بزرگ شدن کودکان، مسائل مربوط به آنان و شکایت‌های فرزندان مشکل جدی ایجاد خواهد شد. فرنودیان خاطرنشان کرد: فرسودگی جسم و جذابیت جسمی از موضوعات بسیار مهم در رابطه زناشویی است که نباید نادیده گرفته شود.

به انتهای لیست رسیدید