عصر ایران

عصر ایران

عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره ویروس کرونا داریم و از طرفی اطلاعات زیادی هم درباره آن نداریم. وی ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت از کمک‌های فنی تا زنجیره تامین را انجام می‌دهد. سازمان جهانی بهداشت نیز همکاری کامل با وزارت بهداشت انجام می‌دهد. البته سازمان جهانی بهداشت نهایت تلاش خود را برای تامین این اقلام انجام می‌دهد. آقای هاملمان بیان کرد: من هم در تهران زندگی می‌کنم و ۱۰ همکار ما از خارج از کشور آمدند و وزارت بهداشت ایران همکاری مناسبی با هیات اعزامی سازمان جهانی بهداشت داشته است. __________________بیشتر بخوانیدتوصیه‌های سازمان بهداشت جهانی در خصوص مقابله با ویروس کروناکمک‌های سازمان بهداشت جهانی به ایران رسیدسازمان بهداشت جهانی: افزایش صعودی کرونا در ایران، ایتالیا، کره جنوبی و ژاپن نگران کننده است_______________________________
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از عصر ایران، الجزیره گزارش داد که ملابرادر (معاون دفتر سیاسی طالبان) در تماس تلفنی، به ترامپ گفت که اگر امریکا به توافق صلح احترام بگذارد رابطه با امریکا مثبت خواهد بود. ترامپ هم در این تماس تلفنی گفت که از مکالمه با ملابرادر خرسند است و درک می‌کند که ملابرادر برای سرزمینش می‌جنگد. ترامپ همچنین به ملابرادر گفت که عقب نشینی نیروهای خارجی از افغانستان به نفع همه است. یورونیوز هم نوشت: ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان روز سه‌شنبه ۳ مارس (۱۳ اسفند/حوت) گفت که ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی طالبان با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا تلفنی ۳۵ دقیقه گفت‌وگو کرده است. رئیس جمهوری آمریکا هنگام خروج از کاخ سفید در پاسخ به خبرنگاران درباره این گفت‌وگو، آن را «بسیار خوب» توصیف کرد و افزود که آن‌ها برای کاهش خشونت در افغانستان توافق کرده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
درخواست کمک ایران از روسیهدر پی شیوع کرونا ویروس در ایران، تهران خواهان کمک روسیه شده است. بر پایه اعلام مسئولان عراقی، تاکنون ۲۵ مورد آلودگی به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و ثبت شده است. این در حالی است که ویروس کرونا در ابتدا از چین شیوع و گسترش یافته است. درگذشت یک استاد ادبیات بر اثر کروناحجت (نورالدین) صیحانی، استاد ادبیات در ۵۷ سالگی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته است. دکتر جهانگیری پس از دکتر کرمانپور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دومین نفر از مدیران سازمان نظام پزشکی است که به بیماری کرونا مبتلا شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از «کلیولند کلینیک»، مصرف ناکافی از برخی مواد مغذی می‌تواند به اختلال در عملکرد سیستم ایمنی منجر شود. در ادامه با هشت ماده مغذی ضروری برای تقویت سیستم ایمنی بیشتر آشنا می‌شویم. به نظر می‌رسد روی به کند کردن واکنش بیش از حد سیستم ایمنی و کنترل التهاب در بدن کمک می‌کند. میوه‌ها و سبزی‌های منجمد می‌توانند از محتوای مواد مغذی مشابه با نمونه‌های تازه برخوردار باشند. ---------------------------بیشتر بخوانید: سیستم ایمنی بدن و توصیه‌های برای تقویت آنچگونه سیستم ایمنی قوی‌تری داشته باشیم؟ تاثیر ویتامین D در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
شستشوی منظم دست‌ها با آب و صابونگسترش هر نوع ویروس می‌تواند با شستشوی دست‌ها در ارتباط باشد. این اقدامی آشکار برای محافظت از سلامت انسان در برابر ویروس‌ها محسوب شده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آیا قانون شستشوی دست‌ها برای ویروس سنسیشیال تنفسی و کودکان نیز اعمال می‌شود؟ زمانی که موضوع سلامت نوزادان و کودکان مطرح است، رعایت بهداشت دست همچنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به ویژه زمانی که موضوع پیشگیری از گسترش ویروس سنسیشیال تنفسی مطرح باشد. همچنین، باید به اثر شستشوی دست‌ها برای حفظ سلامت اطرافیان کودک نیز توجه داشت. ------------------------------بیشتر بخوانید: ویروس کرونا چیست؟ / راه‌های پیشگیری از آننقش تغذیه در پیشگیری از بیماری‌های مختلف
ایران‌جیبایران‌جیب1 ماه قبل
در صورت استفاده از ماسک‌های N۹۵ استاندارد می‌توان تیغه فلزی بالای ماسک را بیشتر روی صورت فشار داد یا در زمان استفاده از ماسک‌های جراحی عادی می‌توان یک دستمال کاغذی را در قسمت بالا آن قرار داد. تنگی نفسبرای افراد عادی استفاده از ماسک‌های جراحی یکبار مصرف نسبت به ماسک‌های N۹۵ توصیه می‌شود. باقی ماندن جای ماسک روی صورتاگر خراشی روی پوست وجود ندارد، نگران باقی ماندن جای ماسک روی صورت خود نباشید. کرم ضد آفتاب حتی در زمان استفاده از ماسک برای افرادی که در فضای باز کار می‌کنند، ضروری است. پیش و پس از استفاده از ماسک یا در زمانی که بدون ماسک تنفس می‌کنید در صورت نیاز از یک بالم لب برای مرطوب کردن آنها استفاده کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
در صورت استفاده از ماسک‌های N۹۵ استاندارد می‌توان تیغه فلزی بالای ماسک را بیشتر روی صورت فشار داد یا در زمان استفاده از ماسک‌های جراحی عادی می‌توان یک دستمال کاغذی را در قسمت بالا آن قرار داد. تنگی نفسبرای افراد عادی استفاده از ماسک‌های جراحی یکبار مصرف نسبت به ماسک‌های N۹۵ توصیه می‌شود. باقی ماندن جای ماسک روی صورتاگر خراشی روی پوست وجود ندارد، نگران باقی ماندن جای ماسک روی صورت خود نباشید. کرم ضد آفتاب حتی در زمان استفاده از ماسک برای افرادی که در فضای باز کار می‌کنند، ضروری است. پیش و پس از استفاده از ماسک یا در زمانی که بدون ماسک تنفس می‌کنید در صورت نیاز از یک بالم لب برای مرطوب کردن آنها استفاده کنید.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از عصر ایران، این نمایشگاه شامل ۱۰ تصویر از کودکان بیمار ایرانی مبتلا به بیماری‌های قلبی، تالاسمی، اوتیسم، معلولیت، سرطان، ای بی، هموفیلی، ام اس و … است که به محدودیت‌های دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی در دوران تحریم پرداخته تا آگاهی بین المللی در مورد اثرات تحریم بر حقوق بشر را ارتقا دهد. این نمایشگاه به همت و تلاش سازمان دفاع از قربانیان خشونت و با همراهی انجمن تالاسمی ایران، انجمن اوتیسم ایران، انجمن پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، انجمن هموفیلی ایران، انجمن سلامت خانواده، موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی و کانون معلولین توانا از دوم تا سیزدهم ماه مارس سال جاری میلادی در حال برگزاری است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
احمد توکلی رئیس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه خواستار رسیدگی به پرونده احتکار ماسک شد. حفظ امنیت و جان مردم در رأس وظایف حکومت است که قوه قضائیه در این امر رکن رکین است. دویست میلیون ماسک عددی نیست که دو سه دلال معمولی بتوانند بی پشتیبانی صاحبان قدرت کارش را سامان دهند. دیده بان شفافیت و عدالت در کمک به این مجاهدت هم در کنار همه مجاهدان مبارزه با فساد در همه قوای کشور است. با احتراماحمد توکلیرئیس هیات مدیره سازمان مردم نهاددیده بان شفافیت و عدالت۱۱ اسفند ۱۳۹۸
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
مصرف برخی مواد غذایی می‌تواند به حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کرده یا در صورت ابتلا به بیماری، روند بهبودی را تسریع کند. در ادامه با برخی از بهترین خوراکی‌ها برای تقویت سیستم ایمنی بیشتر آشنا می‌شویم. جدا از تقویت سیستم ایمنی، ویتامین C ممکن است به حفظ سلامت پوست نیز کمک کند. خواص تقویت کننده سیستم ایمنی سیر به نظر می‌رسد از ترکیبات گوگردی موجود در آن مانند آلیسین ناشی می‌شود. ویتامین D به تنظیم سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و به نظر می‌رسد سیستم‌های دفاعی طبیعی بدن در برابر بیماری‌ها را تقویت می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
۱۲ میلیون دانش‌آموز از دوشنبه به مدرسه نمی‌روند. والدین، معلمان و مشاغل دیگر به دنبال راه‌کار‌های جدید برای زندگی هستند. عصرایران: «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن در حال آماده کردن مقدمات لازم برای کاهش فشار ناشی از تعطیلی سراسری مدارس در این کشور است. مدارس ژاپن به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در ژاپن تعطیل شده‌اند. در این طرح دولت ژاپن بسته حمایتی را از طریق شرکت‌ها در اختیار کارگرانی قرار می‌دهد که در طول تعطیلی مدارس برای مراقبت از فرزندان خود نیاز به اخذ مرخصی ساعتی دارند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
اما چه کنیم که کرونا وارد خانه هایمان نشود؟ اصل کلی این است: مثل وسواسی‌ها عمل کنید. حتی المقدور آنها را بشویید یا ضد عفونی کنید. ۵- حتی المقدور بعد از ورود به خانه یک دوش کوتاه بگیرید و خود را با آب و صابون بشویید. * وسایل درون کیسه‌ها را همان ابتدای ورود به خانه، تا حد امکان ضد عفونی کنید. مثلا اگر یک بسته شکلات خریده‌اید، یا بدنه بسته را ضد عفونی کنید یا شکلات را درون ظرفی خالی کرده و بسته‌اش را دور بیندازید.

جنجال تصاویر زیارت نامتعارف بقاع متبرکه و لیسیدن ضریح | واکنش صریح نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس

خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره برخی رفتارهای نامتعارف در زیارت بقاع متبرکه گفت: پیگرد قضایی این موضوع منعی ندارد؛ هرچه که موجب تشویش اذهان عمومی و یا عبور از خط قرمزها باشد قطعا قابل پیگرد قضایی خواهد بود. یحیی کمالی‌پور در واکنش به برخی رفتارهای نامتعارف در زیارت بقاع متبرکه با توجه شرایط فعلی کشور در زمینه ویروس کرونا گفت: در کشور ستادی برای مبارزه با این ویروس کرونا تشکیل شده است، دستگاه‌ها موظف هستند برای جلوگیری از هرگونه تشتت آراء و تشتت افکار در این باره صرفا از دستورالعمل‌های این ستاد تمکین کنند. نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: هرگونه اقدامی که به سوء استفاده و عدم توجه به دستورات این ستاد منجر شود منع قانونی دارد و می‌تواند قابل پیگرد قضایی قرار گیرد، در چنین شرایطی که کشور با بحران رو به رو است همه باید برای برون رفت از بحران به ستادها و مراجع قانونی کمک کنند؛ هرگونه تخطی از قوانین پیگرد قانونی خاص خود را داشته و دستگاه قضایی نیز وظیفه پیگیرد دارد. کمالی پور در پاسخ به این سؤال که انتشار تصاویر زیارت نامتعارف ضریح حرم‌های متبرکه می‌تواند به دلیل تشویش اذهان عمومی، اشاعه خرافات و ترویج طرق انتقال ویروس مورد پیگرد دستگاه قضا باشد یا خیر؟ اظهار کرد: منعی ندارد هرچه که موجب تشویش اذهان عمومی و یا عبور از خط قرمزها باشد قطعا قابل پیگرد قضایی خواهد بود. در این میان باید به نیکی از تولیت حرم حضرت امام رضا (ع) - آیت الله احمد مروی - یاد کنیم که صراحتا اعلام کرده‌اند: در پی ورود ویروس کرونا به کشور و امور بهداشتی پیرامون آن، در حوزه حرم مطهر امام رضا (ع) تابع نظر وزارت بهداشت هستیم.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، یحیی کمالی‌پور در واکنش به برخی رفتارهای نامتعارف در زیارت بقاع متبرکه با توجه شرایط فعلی کشور در زمینه ویروس کرونا گفت: در کشور ستادی برای مبارزه با این ویروس کرونا تشکیل شده است، دستگاه‌ها موظف هستند برای جلوگیری از هرگونه تشتت آراء و تشتت افکار در این باره صرفا از دستورالعمل‌های این ستاد تمکین کنند. وی افزود: هر گونه اقدام و حرکتی که در فضای مجازی بخواهد مصوبات این ستاد را زیر سوال ببرد حکم عمل به عکس این مصوبات را دارد، همه مردم در کشور باید از این مصوبات تمکین کنند، قطعا نگاه مراجع محترم تقلید و علما محترم نیز بر این است که از قانون تبعیت شود و شخصی هم مواضع غیرقانونی را قبول نمی‌کند. نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: هرگونه اقدامی که به سوء استفاده و عدم توجه به دستورات این ستاد منجر شود منع قانونی دارد و می‌تواند قابل پیگرد قضایی قرار گیرد، در چنین شرایطی که کشور با بحران رو به رو است همه باید برای برون رفت از بحران به ستادها و مراجع قانونی کمک کنند؛ هرگونه تخطی از قوانین پیگرد قانونی خاص خود را داشته و دستگاه قضایی نیز وظیفه پیگیرد دارد. کمالی پور در پاسخ به این سوال که انتشار تصاویر زیارت نامتعارف ضریح حرم‌های متبرکه می‌تواند به دلیل تشویش اذهان عمومی، اشاعه خرافات و ترویج طرق انتقال ویروس مورد پیگرد دستگاه قضا باشد یا خیر؟ اظهار کرد: منعی ندارد هرچه که موجب تشویش اذهان عمومی و یا عبور از خط قرمزها باشد قطعا قابل پیگرد قضایی خواهد بود. در این میان باید به نیکی از تولیت حرم حضرت امام رضا (ع) - آیت الله احمد مروی - یاد کنیم که صراحتا اعلام کرده‌اند: در پی ورود ویروس کرونا به کشور و امور بهداشتی پیرامون آن، در حوزه حرم مطهر امام رضا (ع) تابع نظر وزارت بهداشت هستیم.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
سردرگمی که نه‌تنها باعث نارضایتی بیماران شده بلکه زانوهای کادر درمان بیمارستان را هم سست کرده است. ترس کشنده‌تر از کروناپای صحبت چند بیمار از نقاط مختلف گیلان هم که می‌نشینی از ترس و واهمه‌ای کشنده‌تر از ویروس کرونا می‌گویند. عزیز قبل از این‌که در بیمارستان رازی حضور پیدا کند ۳ بار به پزشک عمومی مراجعه کرده و یک‌بار به متخصص داخلی. فریاد بیماران، کادر بیمارستانی درماندهاین تنها صدای بیماران در بیمارستان رازی طی چند روز گذشته نیست. یکی از دلایل کمبود، سرانه پایین تعداد تخت، پزشک و پرستار نسبت به بیمار در بیمارستان رازی است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
این قدر «وهن دین» نکنیدعصر ایران - وقتی تولیت حرم حضرت معصومه (س) - آیت الله سید محمد سعیدی - در پاسخ به درخواست‌های مکرر متخصصان و مردم برای تعطیلی موقت حرم می‌گوید که مردم در اینجا شفا می‌گیرند و باید بیایند و با قوت هم بیایند. جالب این که تولیت مذکور از شورای تامین قم نیز انتقاد می‌کند که چرا گفته‌اید نماز جماعت در حرم تعطیل و ضریح ضد عفونی شود؟! حال بماند آن بخش ادعایی شگفت انگیز و باعث سرافکندگی که نوشته‌اند سازه‌های حرم خاصیت آنتی باکتریایی دارند. این همان چیزی است که از روحانیت شیعه انتظار می‌رود: احترام به نظر متخصصان و نگرانی برای جان مردم. ای کاش آیت الله مروی، تماسی با آیت الله سعیدی بگیرند و ایشان را در این باره توجیه کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
«عصر آقای کنگرلو آمد و گزارش مذاکره با آمریکایی‌ها را داد [آمریکایی‌ها] اطلاعات چندان مهمی نداده‌اند و خواستار آمدن به ایران به‌طور سری برای بررسی نیازهای جنگی ما بودند …» «محسن کنگرلو، مشاور امنیتی میرحسین موسوی و یکی از چهره‌های کلیدی ماجرای مک‌فارلین (ایران کنترا)، بعد از یک دوره بیماری درگذشت. او مبتلا به سرطان ریه بود.» به گزارش عصر ایران روزنامه شرق در گزارشی به بهانه درگذشت محسن کنگرلو نوشت: شروع ماجرای مک‌فارلین در واقع با محسن کنگرلو آغاز می‌شود. کنگرلو پنج سال پیش برای نخستین بار در دو گفت‌وگو برخی از ناگفته‌هایش از ماجرای مک‌فارلین را شرح داد. چند موضوع باعث شد کار خراب شود؛ یکی خود شخصیت «مک‌فارلین» بود که فرد عجول، عصبانی و کم‌صبری بود. محسن کنگرلو هنگامی که درگذشت بازنشسته وزارت کشور بود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 ماه قبل
سلامت نیوز: یک لایه نازک مخاطی درون ریه‌ها وجود دارد و زمانی که طی روز به میزان کافی آب می‌نوشید، این لایه نازک باقی مانده و به ریه‌ها در انجام بهتر کار خود کمک می‌کند. بیشتر افرادی که قصد دارند سلامت خود را تقویت کنند، به ندرت درباره محافظت و حفظ سلامت ریه‌ها فکر می‌کنند. اما با دنبال کردن برخی اقدامات و عادات سالم می‌توان به حفظ سلامت ریه‌ها و تقویت عملکرد آنها کمک کرد. فعالیت بدنیشاید بدانید که ورزش به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند اما این کار برای ریه‌های شما نیز مفید است. پژوهشگران نتیجه گیری کردند که تمرینات تنفس عمیق حتی برای چند دقیقه نیز برای عملکرد ریه‌ها مفید بوده است. شستشوی دست هایک عفونت هوایی مانند یک سرماخوردگی می‌تواند وارد ریه‌ها شده و موجب مشکلات سلامت جدی شود.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
بیشتر افرادی که قصد دارند سلامت خود را تقویت کنند، به ندرت درباره محافظت و حفظ سلامت ریه‌ها فکر می‌کنند. اما با دنبال کردن برخی اقدامات و عادات سالم می‌توان به حفظ سلامت ریه‌ها و تقویت عملکرد آنها کمک کرد. فعالیت بدنیشاید بدانید که ورزش به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند اما این کار برای ریه‌های شما نیز مفید است. پژوهشگران نتیجه گیری کردند که تمرینات تنفس عمیق حتی برای چند دقیقه نیز برای عملکرد ریه‌ها مفید بوده است. شستشوی دست هایک عفونت هوایی مانند یک سرماخوردگی می‌تواند وارد ریه‌ها شده و موجب مشکلات سلامت جدی شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
به دلیل بیماری کرونا، از صبح امروز، دوشنبه پنجم اسفند ماه، تعدادی از رسانه‌ها اعلام کردند حضور خبرنگاران آنها در تحریریه غیرالزامی است و فعالیت آنها می‌تواند به صورت دورکاری باشد. به گزارش تجارت‌نیوز، به دلیل شیوع ویروس کرونا، از صبح امروز، دوشنبه پنجم اسفند ماه، تعدادی از رسانه‌ها اعلام کردند حضور خبرنگاران آنها در تحریریه غیرالزامی است و فعالیت آنها می‌تواند به صورت دورکاری باشد. ابراهیم علیزاده سردبیر «تجارت‌نیوز» امروز خبر داده است: فعالیت اعضای تحریریه این رسانه اقتصادی تا روز شنبه به صورت دورکاری انجام می‌شود. روزنامه شرق نیز خبر داده که حضور خبرنگاران خود در محل روزنامه را غیرالزام کرده است. علاوه بر این، طبق اعلام خبرنگاران ایسنا و روزنامه همشهری، این دو رسانه نیز تصمیم تقریبا مشابهی گرفته‌اند اما یکی از خبرنگاران درباره روزنامه همشهری در توییتر نوشته است: «روزنامه همشهری هم این امکان رو از روز شنبه برای خبرنگاران و کارکنان اعلام کرده.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
بهره برداری از سجام به وسیله اپلیکیشن‌های آیگپ و تاپ زمینه تسهیل احراز هویت مشتریان و استفاده همیشگی از خدمات بازار سرمایه را برای کاربران مهیا کرده است. به گزارش عصر ایران در حال حاضر آنچه که از اهمیت بالایی برخوردار است توسعه قوانین و استانداردهای بین المللی در اجرای عملیات بانکی است آنهم در شرایطی که حس اعتماد در بین مشتریان و بانک افزایش یابد. از طرف دیگر این بستر به وجود آید که پس از رفع محدودیت‌های بین المللی نهادهای مالی ایران قابلیت تطبیق با تمام استانداردهای بین المللی را داشته باشند تا بتوانند فعالیت خود را به همه بازارهای بین المللی گسترش دهند. در همین راستا سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از سوی تامین سرمایه لوتوس و کارگزاری پارسیان کلید خورده است. حال با توجه به اینکه سجام یک گام زیرساختی برای ورود به پروژه‌های راهبردی‌تر در بازار سرمایه کشور است و با تسهیل در احراز هویت مشتریان این خدمات را در اختیار مردم قرار داده تا بتوانند همیشه از خدمات بازار سرمایه بهره‌مند شوند دورنمای روشنی برای آن وجود دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
براساس مشاهدات نام نامناسب یک بیماری می‌تواند باعث برانگیختگی جوامع مذهبی، قومی، کشتار غیرضروری حیوانات یا منابع غذایی آنها شود. پس از شیوع ویروس کرونا در دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین، این ویروس اینک با نام علمی جدید خود یا Covid۱۹ شناخته می‌شود. به گزارش عصر ایران به نقل از «اکسپرس»، Covid۱۹ نام چندان شکیلی نیست و از مخفف کلمات لاتین «کرونا ویروس»، «بیماری» و «۲۰۱۹» گرفته شده است. ویروس کرونا نام خود را از کلمه «کرون» به معنای تاج در لاتین گرفته است. پیش از آن بیماری با نام «اید» (AID) یا (acquired immunodeficiency disease) به معنای «بیماری نقص ایمنی» معروف بود.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
عصر ایران؛ با تعطیلی مدارس در تهران، سفر به شمال ایران افزایش پیدا کرده‌است. با توجه به این‌که پس از قم تهران بزرگترین کانون ابتلا به کروناست، هیچ شهروند تهرانی نباید به سفر غیرضروری برود. در میان شهروندان تهرانی هنوز کسانی هستند که یا فکر می‌کند سرماخورده‌اند و یا هنوز علائم کرونا به طور کامل در آن‌ها نمایان نشده‌است. در غیر اینصورت با توجه به بی دقتی برخی شهروندان تهرانی و سواستفاده از وضعیت تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، شاهده هجوم بیماری به دیگر شهرهای ایران خواهیم بود. افزایش سفر به شمال باعث افزایش جمیعت در نقطه‌ای می‌شود که قادر به کنترل این حد از جمعیت نیست.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
به نظر می‌رسد قم کم‌کم در حال خلوت شدن است و احتمالا مردم شهر به بیانیه‌های وزارت بهداشت پاسخ مثبت داده‌اند. ترافیک زیادی در اطراف حرم حضرت معصومه (س) دیده نمی‌شود و تقریبا تردد در شهر بسیار کم شده‌ است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
ماجرای قرنطینه خودخواستهبراساس گزارش‌ها ظاهرا برخی اعضای شورای شهر هفته پیش با شهردار منطقه ۱۳ که مشکوک به ویروس کروناست جلسه داشتند. به همین دلیل روز گذشته به بیمارستان مسیح دانشورى منتقل شد و همه علائم نشان می‌دهد که ایشان مبتلا به ویروس کرونا هستند. برای قرنطینه به جمع بندی نرسیده‌ایمدرهمین حال رئیس پدافند غیرعامل کشور اعلام کرد که فعلا به جمع‌بندی برای قرنطینه نرسیده‌ایم. تصمیم‌‌ برای قرنطینه قمدکتر مینو محرزعضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت نیز در گفت‌وگو با «ایلنا» گفت: تصمیم‌گیری درباره قرنطینه قم با وزارت بهداشت نیست و ارگان‌های دیگر باید این کار انجام دهند. وی گفت: پروازهای مسافری به چین متوقف بود و تنها پروازهای باری با تایید وزارت بهداشت انجام می‌شد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
۶ - خبر خوب برای کسانی که فرزند کوچک دارند این که ویروس کرونا، افراد زیر ۱۴ سال را به ندرت درگیر می‌کند و افراد زیر ۱۰ سال نیز بسیار کمتر احتمال ابتلا دارند و نزدیک به صفر است. با این حال چون ویروس کرونا (کووید۱۹) تغییر شکل می‌دهد معلوم نیست در آینده نیز این گونه باشد. ۷ - خبر خوب دیگر این که ویروس کرونا از طریق تنفس منتقل نمی‌شود. ممکن است علائم عادی سرما خوردگی داشته باشید ولی ویروس کرونا در بدن تان باشد. شست و شوی منظم دست‌ها با آب و صابون، بهترین روش برای از بین بردن ویروس کرونا (کووید ۱۹) است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو امروز در بازار آزاد افزایش یافت. به گزارش عصر ایران به نقل از تسنیم در بازار امروز خرید و فروش خودرو، سمند ال‌ایکس با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۱۰۸میلیون تومان، دنا با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۱۵۲میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ باافزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان و پژو پارس با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۱۲۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. علاوه بر این رانا با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۱۱۱میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۱۰۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸ با افزایش ۱۰ میلیون تومانی با قیمت ۴۶۵ میلیون تومان و سمند EF۷ با قیمت ۱۲۳ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. در بازار امروز خرید و فروش خودرو، پراید ۱۱۱ با افزایش ۱ میلیون تومانی با قیمت ۶۸میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با افزایش ۱ میلیون تومانی با قیمت ۶۴میلیون تومان، چانگان با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۲۶۳میلیون تومان، و استپ‌وی با افزایش ۱۰ میلیون تومانی با قیمت ۲۷۵ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت. همچنین کوئیک اتوماتیک با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۱۳۱ میلیون تومان، سراتو با افزایش ۲۰ میلیون تومانی با قیمت ۴۵۰میلیون تومان و تیبا۲ با افزایش ۳ میلیون تومانی با قیمت۸۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، دکتر پدرام سلطانی نوشت: با توجه به اینکه موثرترین راه برای مقابله با ویروس کرونا، پیشگیری از ابتلا به این بیماری است و درمان قطعی و موثری تاکنون برای آن کشف نشده است، «گروه پزشکان ۶۶ دانشگاه تهران» با هدف کنترل همه‌گیری ویروس کرونا در سطح کشور و کاهش خطرات احتمالی، خواسته‌های زیر را از دولت جمهوری اسلامی مطالبه می‌کند. چند پیشنهاد برای مقابله با کرونا• ۱- پیشنهاد می‌شود، تمام مقاطع تحصیلی از مهد کودک، مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان تعطیلات عید با هدف پیشگیری از انتشار ویروس تعطیل شوند. • ۲- تمام اعمال پزشکی غیراورژانس با هدف پیشگیری از انتشار ویروس و اختصاص امکانات به کنترل بیماری، در صورت امکان با تاخیر انجام شوند. • ۳- فعالیت تمام اماکن عمومی از قبیل: سینماها، تئاترها، باشگاه‌های ورزشی، استادیوم‌ها تا پس از تعطیلات عید به تاخیر بیفتد. • ۱۱- دانشجویان و کارآموزان گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی با هدف کاهش احتمال مخاطرات کادر پزشکی غیرموثر بر درمان تا پایان تعطیلات عید تعطیل شوند.

به انتهای لیست رسیدید