علمی آموزشی

علمی آموزشی

انتخابانتخاب1 ساعت قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌ آملی اعلام کرد که در حال خدمت در دانشگاه هستم و اخبار منتشرشده در رسانه‌ها و فضای مجازی درباره بنده کذب است. فاضل لاریجانی در گفتگو با آنا در آمل درباره شایعات اخیر برخی رسانه‌ها و فضای مجازی علیه وی عنوان کرد: مطالب مطرح‌شده درباره بنده بی‌اساس و کذب است و اکنون در حال خدمت در دانشگاه هستم. در تمام عمرم بیشتر در فعالیت‌های علمی و فرهنگی حضور داشته‌ام و تا هر وقت دانشگاه به بنده نیاز داشته باشد، انجام وظیفه می‌کنم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌آملی افزود: از جمله اقدامات ویژه دراین‌باره‌ راه‌اندازی مرکز تحقیقات مدیریت و نوآوری، مرکز رشد واحدهای فناور در حوزه‌های شیمی، صنایع غذایی و داروسازی، ایجاد قطب گیاهان دارویی و راه‌اندازی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله‌ آملی است. این واحد آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاران در حیطه دانش‌بنیان در این حوزه‌ها را هم اعلام می‌کند.
مهرمهر1 روز قبل
شهردار یزد افزود: عدم آگاهی شهروندان از قوانین ساخت و ساز منشأ بسیاری از مشکلات شهروندی در حوزه خدمات عمومی است. عزیزی اطلاع رسانی قوانین و مقررات شهرداری را از جمله اقدامات حائز اهمیت و ضروری دانست و گفت: الکترونیکی شدن خدمات شهرداری یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های در دستور کار شهرداری یزد در دوره جدید است. وی در ادامه با بیان این‌که مراحل صدور پروانه ساختمانی در حال الکترونیکی شدن است، تصریح کرد: آشنایی مردم با قوانین شهرسازی و آموزش شهروندی از جمله ضرورت‌های اجرایی در راستای مدیریت شهری است که نیاز به مشارکت عمومی دارد. مهدی باصولی رئیس سازمان جهان دانشگاهی استان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت همکاری متقابل به منظور ارتقای خدمات مختلف شهرداری یزد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به واسطه برخورداری از ظرفیت‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تجاری‌سازی می‌تواند نقش مهمی برای ارتقای خدمات شهرداری و دیگر نهادهای اجرایی استان ایفا کند. وی به بیان یک سری راهکارهای همکاری متقابل با شهرداری اشاره کرد و بخشی از ظرفیت‌های پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی را معرفی کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
این گروه برنامه‌های متعددی در شهرهای مختلف جهان برگزار کرده است. در توضیح برنامه پیش‌رو آمده است: کومیتاس (سوقومون سوقومونیان) در شانزدهم سپتامبر سال ۱۸۶۹ به دنیا آمد. وی در تفلیس تحت رهبری موسیقیدان ارمنی ماگار یگمالیان تئوری موسیقی را آموخت و از دانشکده فلسفه دانشگاه هومبولت و کنسرواتوار خصوصی ریچارد اشمیت فارغ‌التحصیل شد. در سال ۱۹۰۷ اولین مجموعه این موسیقیدان، چنگ ارمنی، حاوی تنظیمات برای اجراهای انفرادی و جمعی ترانه‌های روستایی ارمنی منتشر شد. او با ارائه مقالات و گزارش‌ها به فعالیت خود در زمینه علمی، آموزشی و تربیتی ادامه داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
اعتمادآنلاین| گروه کر دولتی ارمنستان به رهبری روبرت ملکیان و با همت سفارت ارمنستان طی ۲ شب، به مناسبت بزرگداشت ۲ هنرمند شهیر ارمنستان کومیتاس و تیگران منصوریان در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. گروه کر دولتی ارمنستان در اکتبر سال ۲۰۰۰ میلادی به رهبری روبرت ملکیان تاسیس شد. وی در تفلیس تحت رهبری موسیقیدان ارمنی ماگار یگمالیان تئوری موسیقیایی را آموخت و از دانشکده فلسفه دانشگاه هومبولت و کنسرواتوار خصوصی ریچارد اشمیت فارغ‌التحصیل شد. در سال ۱۹۰۷ اولین مجموعه این موسیقیدان، چنگ ارمنی، حاوی تنظیمات برای اجراهای انفرادی و جمعی ترانه‌های روستایی ارمنی منتشر شد. در توضیح این برنامه آمده است: «تیگران منصوریان، خالق آثاری برای گروه نوازندگان، گروه کنسرت و آثار وکال که در سراسر دنیا اجرا شده‌اند، است.
ایلناایلنا2 روز قبل
گروه کر دولتی ارمنستان به مناسبت بزرگداشت ۲ هنرمند ارمنی روز یکشنبه ۳۰ تیر ماه کنسرتی را در تالار وحدت تهران برگزار می‌کند. به گزارش ایلنا، گروه کر دولتی ارمنستان به رهبری روبرت ملکیان و با همت سفارت ارمنستان طی ۲ شب، به مناسبت بزرگداشت ۲ هنرمند شهیر ارمنستان کومیتاس و تیگران منصوریان در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. گروه کر دولتی ارمنستان در اکتبر سال ۲۰۰۰ میلادی به رهبری روبرت ملکیان تاسیس شد. وی در تفلیس تحت رهبری موسیقیدان ارمنی ماگار یگمالیان تئوری موسیقیایی را آموخت و از دانشکده فلسفه دانشگاه هومبولت و کنسرواتوار خصوصی ریچارد اشمیت فارغ‌التحصیل شد. در توضیح این برنامه آمده است: «تیگران منصوریان، خالق آثاری برای گروه نوازندگان، گروه کنسرت و آثار وکال که در سراسر دنیا اجرا شده‌اند، است.
مهرمهر2 روز قبل
سالار آملی در این نشست، بر توجه به سیاست‌های کلان استراتژی و برنامه اجرایی برای همکاری بهتر با کشور کره جنوبی تأکید کرد. در ادامه، هوجانگ هیان سفیر کره جنوبی در تهران بر علاقه‌مندی به همکاری عمیق علمی و فناوری با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد. وی اعلام کرد: همچون دانشگاه اصفهان که از طرف ایران مسئول پیگیری‌های علمی دوجانبه است، دانشگاهی را از کشور کره جنوبی برای توسعه همکاری‌ها تعیین خواهد کرد. سفیر کره جنوبی در تهران از علاقه‌مندی کشور خود به گسترش هر چه بیشتر روابط علمی و فناوری دو کشور خبر داد و با اشاره به سابقه روابط هزار و پانصد ساله میان دو کشور خاطرنشان کرد که همکاری دیپلماتیک و اقتصادی ایران و کره جنوبی از سال ۱۹۶۲ آغاز شده است. وی با اشاره به سابقه درازمدت و سرمایه‌گذاری ایران در رشته‌های پزشکی و علوم پایه و با تأکید بر علاقه‌مندی دانشگاه‌های کشور کره بر دروس علوم پایه از امکان برگزاری جلسات میان رؤسای دانشگاه‌های دو کشور خبر داد.
ایسناایسنا3 روز قبل
رئیس مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان گفت: زبان «راجی» در بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه کاشان با چالش‌های جدی برای بقا روبرو و در حال نابودی است. محمد مشهدی نوش‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: منطقه فرهنگی کاشان از جمله مناطق ایران است که در بسیاری از شهرها و آبادی‌های آن به زبان یا گویش پهلوی که همزاد زبان اوستایی مشهور به زبان «راجی» است، تکلم می‌کنند. رئیس مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان، تصریح کرد: در برخی از مناطق کاشان مانند برزک همچنان این زبان کاربرد دارد، ولی جوانان و حتی برخی میان‌سالان و کودکان به کلی از این زبان بی‌اطلاع هستند. مشهدی نوش‌آبادی تأکید کرد: هر روز تعداد زیادی زبان در جهان نابود می‌شود و زبان راجی منطقه کاشان نیز با این خطر روبرو است، بنابراین باید با برنامه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی مانند آموزش مستمر، برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی در حفظ این زبان تلاش کرد. وی افزود: توجه نهادهای آموزشی و فرهنگی به آموزش و تدریس این زبان به کودکان و نوجوانان و برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی در شهرها و روستاهایی که خاستگاه این زبان است، از راهکارهای ادامه حیات زبان راجی تلقی می‌شود.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: فضای مجازی برای کاهش هزینه‌ها در کشور، تسریع در خدمت‌دهی به مردم، ارزان کردن ارائه خدمات علمی، فرهنگی و بهینه کردن فضا برای امور و مسائل اجتماعی یک فرصت است و نباید آن را تهدید دانست. وی تاکید کرد: مسئولان نباید بر اساس آنچه خود در فضای مجازی مشاهده می‌کنند اظهار نظر و قضاوت کنند زیرا چنین صحبت‌هایی نشان می‌دهد آنها با فضای مجازی غریبه هستند. صداوسیما مردم را با خدمات فضای مجازی آشنا کندوی با تاکید بر لزوم تولید محتوا در فضای مجازی ادامه داد: چرا صداوسیما برنامه‌هایی نمی‌سازد که مردم را با خدمات فضای مجازی آشنا کند، بسترسازی داشته باشد و فواید این فضا را تببین کند. وی گفت: فضای مجازی در اختیار ماست و می‌توان در آن اثربخشی علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی داشت؛ ضمن آنکه از ترددهای شهری، هزینه‌های عمومی می‌کاهد و ارتباطات سالم را رقم می‌زند. جعفرزاده افزود: باید به افراد جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان آموزش داد چگونه از این تکنولوژی و فضای مجازی استفاده سالم داشته باشند.
برنابرنا4 روز قبل
وی افزود: این موضوعات فراتر از ظرفیت‌های سازمان فرهنگی هنری است، به همین دلیل سازمان ظرفیت دیگری را به نام «مرکز مشارکت‌های مردمی» تقویت کرد. رییس سازمان فرهنگی هنری اضافه کرد: در اساسنامه جدید مراکز مشارکتی اجرای چهار برنامه در هر فصل پیش‌بینی شده است. اوحدی درباره حوزه کتاب گفت: نیمی از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در فصل تابستان به موضوع «کتاب» اختصاص یافته است. چهارمین جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی نیز به دبیری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار خواهد شد. در مجموع ۲۳ سالن به سینماهای سازمان فرهنگی هنری شامل پردیس رازی، راگا، ملت و تماشا اضافه خواهد شد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
اوحدی درباره ظرفیت‌های آموزشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: مراکز آموزشی سازمان یکی دیگر از ظرفیت‌های ماست. رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره جشنواره فیلم شهر تاکید کرد: چهارشنبه افتتاحیه جشنواره فیلم شهر برگزار می‌شود. امسال شعار «شهر سالم شهروند مسئول» را برای جشنواره فیلم شهر در نظر گرفته‌ایم. اوحدی درباره برنامه‌های تابستانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: در دهه کرامت سازمان ۱۳ عنوان برنامه با حدود ۶۵ اجرا داشت. مشکلات بودجه حل شدرئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره مشکلات بودجه این سازمان گفت: مشکلاتی در تعیین بودجه سازمان وجود داشت.
ایران‌جیبایران‌جیب4 روز قبل
علاوه بر تجربیات تمرکززدایی، موضوع انتقال پایتخت در دولت نهم با تدوین طرح۲۱ ماده‌ای انتقال کارمندان از پایتخت پیگیری شد که به دلیل فقدان عزم جدی و نیز عدم انتقال نهادها و افراد موثر به شکست انجامید. موافقان انتقال پایتخت قرارگیری تهران روی گسل و خطر وقوع زلزله را به‌عنوان یکی از ضرورت‌های مهم انتقال پایتخت مطرح می‌کنند. تجربیات انتقال پایتخت در سایر کشورها نشان می‌دهد ساخت پایتخت جدید تاثیر قابل ملاحظه‌ای بر زندگی و حیات پایتخت قدیم نگذاشته و صرفا آهنگ رشد را تا حدودی کاهش داده است. به‌عنوان مثال جمعیت شهر کراچی در پاکستان به‌رغم انتقال پایتخت به اسلام‌آباد از ۲۳ میلیون نفر جمعیت کاهش نیافت. این مثال موید این نکته است که انتقال پایتخت لزوما منجر به کاهش تراکم جمعیتی در پایتخت نمی‌شود و با توجه به اینکه نظام برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در ایران متمرکز و وابسته به مرکز است، انتقال پایتخت منجر به سرایت مسائل و مشکلات پایتخت قدیم به پایتخت جدید می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
گروه کر دولتی ارمنستان در اکتبر سال ۲۰۰۰ میلادی به رهبری روبرت ملکیان تاسیس شد. این گروه برنامه‌های متعددی در شهرهای مختلف جهان برگزار کرده است. وی در تفلیس تحت رهبری موسیقیدان ارمنی ماگار یگمالیان تئوری موسیقیایی را آموخت و از دانشکده فلسفه دانشگاه هومبولت و کنسرواتوار خصوصی ریچارد اشمیت فارغ التحصیل شد. در سال ۱۹۰۷ اولین مجموعه این موسیقیدان، چنگ ارمنی، حاوی تنظیمات برای اجراهای انفرادی و جمعی ترانه‌های روستایی ارمنی منتشر شد. در توضیح این برنامه آمده است: «تیگران منصوریان، خالق آثاری برای گروه نوازندگان، گروه کنسرت و آثار وکال که در سراسر دنیا اجرا شده‌اند، است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
مصاحبه ۳۳ رشته دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار می‌شود. نتایج تمام رشته‌های دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با نتایج سایر دانشگاه‌ها تا هفته اول شهریور ماه اعلام خواهد شد. همچنین امکان اقامت در هتل فرهیختگان برای دعوت شدگان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است و داوطلبانی که از اقصی نقاط کشور به منظور شرکت در مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی به تهران سفر می‌کنند، می‌توانند در هتل فرهیختگان دانشگاه واقع در واحد علوم و تحقیقات اقامت کنند. داوطلبان دعوت شده به مصاحبه دوره دکتری تخصصی که نسبت به ثبت نام برای شرکت در مصاحبه علمی اقدام کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به آدرس azmoon. net نسبت به ثبت نام جهت استفاده از این امکانات اقدام کنند. مصاحبه دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی تا پنجشنبه ۱۰ مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
نقاط مثبت و منفی طرح تحول نظام سلامتوی یادآور شد: طرح تحول نظام سلامت البته نقاط مثبت و نقاط منفی داشت و افرادی که بر نظام سلامت، تاختند دو گروه بودند؛ گروهی که بر هر کار مثبت این دولت می‌تازند و انگار جز این، نگاهی ندارند که امیدواریم خدا به آنها انصاف دهد و آنهایی که دچار کج اندیشی هستند را شفا دهد و گروهی دیگر نیز نقدهای کارشناسانه و منصفانه‌ای به طرح تحول نظام سلامت داشتند که باید شنید و برخی از اشکالات آنها وارد بود. وزیر بهداشت همه مردم ایران هستموزیر بهداشت با بیان اینکه بارها عرض کرده‌ام قطار وزارت بهداشت و سلامت این مردم را به لوکوموتیو سیاست نمی‌بندم، افزود: بنده وزیر بهداشت همه مردم ایران اعم از شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشتی، اصلاح طلب، اصولگرا، بدون خط سیاسی و حتی زندانیان محکوم به اعدام هستم. سالمندان افسرده، پر هزینه هستند؛ چون سلامت خود را کنترل نمی‌کنند و در آینده با جمعیت سالمند روان نژندی و افسرده روبرو هستیم. وزیر کشور یکی از حرف‌هایی که به استانداران می‌زد این بود که اگر دکتر نمکی وعده داده، اطمینان داشته باشید محقق می‌شود. اعتقادم بر این است که اگر بیمارستان کاشان درخور مادر بنده نیست، در شأن مردم هم نیست و اگر هم هست، برای مادر بنده نیز هست.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از AKIpress، وزارت امور خارجه ازبکستان اعلام کرد هیئتی ازبکستانی به ریاست عبدالله آریپوف نخست وزیر این کشور به مسکو سفر کرد. نخست وزیر ازبکستان و معاون نخست وزیر روسیه قرار است غرفه ازبکستان در نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد ملی مسکو را نیز افتتاح کنند. اخیرا دیمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه سفری به ازبکستان داشت. نخست وزیر روسیه هم چنین در نشست کمیسیون بین دولتی روسیه و ازبکستان نیز شرکت کرد. در حال حاضر در ازبکستان بیش از ۹۶۱ واحد شرکت مشترک از جمله ۸۱۰ شرکت مشترک و ۱۵۱ شرکت با صددرصد سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاران روسیه فعالیت می‌کنند.
موجموج6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج مازندران سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در جلسه بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستانهای چالوس و نوشهر اظهار داشت: مرگ و میز زنان بر اثر زایمان به کمتر از ده درصد نسبت به قبل انقلاب رسیده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های دولت طرح تحول نظام سلامت بود اظهارداشت: کارهای بزرگی در همین راستا صورت گرفت. پزشک باید با انگیزه در نقاط کم برخوردار مستقر شود و به بیماران خدمات ارائه دهد. نمکی با بیان اینکه مرحله دوم طرح نظام سلامت با اولویت بهداشت و پیشگیری بر درمان با اولویت درمان سرپایی است تصریح کرد: امروز عوامل اصلی مرگ بیماری قلبی عروقی، سرطان، دیابت و ده‌ها موارد دیگر است. اگر کشوری از چالش بیماری واگیر درآمد به بیماری‌های غیرواگیر دچار می‌شود و امروز بیماری غیر واگیر چالش بررگی در حوزه سلامت است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
در ادامه دبیر جایزه جهانی گوهرشاد در این مراسم با تشریح اقدامات دبیرخانه این جایزه اظهار کرد: این جایزه با هدف تجلیل از بانوان فرهیخته و نیکوکار سراسر جهان در ذیل نام حضرت رضا (ع) و به نام یکی از خادمان این حضرت، به منظور استفاده از ظرفیت‌های عظیم آستان قدس رضوی در ترویج معارف قرآنی و مکتب اهل بیت (ع) و جریان سازی فرهنگی در زمینه نیکوکاری و مطالبه‌گری، هر سال از ۸ بانوی فرهیخته و نیکوکار داخلی و خارجی تجلیل می‌کند. علی سروری افزود: بانو گوهرشاد شخصیتی خیر، نیکوکار، علم دوست، متدین، واقف، مدیر و مدبر بودند که علاوه بر موقوفات قابل توجهی که در کنار مضجع منور حضرت رضا (ع) بنا نهادند، اقدامات ارزشمندی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و تمدن‌ساز از خود به یادگار گذاشتند. وی بیان کرد: مسجد گوهرشاد به عنوان اثری تاریخی و تمدنی که در جوار بارگاه این امام همام پس از ۶۰۰ سال به جا مانده، مکانی است که شاهد تحولات تاریخی بسیاری بوده و همواره شخصیت‌های بزرگ دینی در این مکان مقدس به تدریس و ترویج معارف الهی پرداختند که همه این اقدامات مرهون اخلاص و فداکاری این بانوی نیکوکار و محب اهل بیت (ع) است. سروری در ادامه با اشاره به اینکه گستره مورد نظر در جایزه جهانی گوهرشاد تنها به موضوع وقف خلاصه نمی‌شود، بلکه تمامی عرصه‌های‌ نیکوکاری را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: ملاک‌های ۸ گانه این جشنواره ایثار و شهادت، مقاومت و بیداری اسلامی، جریان‌سازی فرهنگی و هنری، وقف و امور خیریه، خدمات عمرانی و پزشکی، امور علمی، آموزشی و پژوهشی و حوزه مدیریت و کارآفرینی است. انتهای پیام/ح
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون خبر داد این تفاهم‌نامه‌ را محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و فاضل نظری مدیرعامل کانون به منظور توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، اجرایی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو طرف امضا کردند. موضوع بند یک این تفاهم‌نامه که در ۸ بخش تبیین شده، به ترتیب با عنوان‌های همکاری و مشارکت برای ارائه راه‌کارهای مناسب به منظور تحقق حقوق کودک از طریق تولید و عرضه آثار مکتوب و نمایشی، استفاده از ظرفیت رویدادها و جشنواره‌های سینمایی معتبر و ایجاد بخش‌ها و جایزه‌های ابتکاری برای ارتقای حقوق کودک و احترام به شخصیت کودکان تبیین شده است. هم‌چنین بهره‌مندی دو طرف از امکاناتی مانند ظرفیت‌های علمی، تجربی، پژوهشی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی، فضاهای فیزیکی و تحقیقاتی، همکاری در برگزاری همایش، سمینار، میزگرد، کارگاه آموزشی و اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه مدت برای آشنایی بیشتر با مفاهیم حقوق کودک برای گروه‌های مختلف از جمله مولفان، سینماگران و هنرجویان از دیگر مفاد تفاهم‌نامه کانون و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک است. مدت این تفاهم‌نامه از تاریخ امضا پنج سال تعیین شده است و تمدید و اصلاح یا تغییر مفاد آن با توافق طرفین انجام می‌شود. این تفاهم‌نامه روز ۱۷ تیر ۱۳۹۸ به امضای محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رسید.
رکنارکنا1 هفته قبل
وی با تأکید بر این که بین‌المللی‌شدن، مدنظر دانشگاه‌های نوظهور دنیا است، ادامه داد: این موضوع کیفیت، آینده دانشگاه و حضور دانشجویان در دانشگاه را تضمین می‌نماید. قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل، با تأکید بر پشتیبانی این وزارتخانه از بین‌المللی شدن دانشگاه صنعتی اصفهان، تصریح کرد: رفع مشکلات جامعه و صنعت، توانمندسازی دانشجویان و بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها از جمله سیاست‌های کلان آموزش عالی کشور است. سالار آملی بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها در سطح استادان را از مهمترین ملزومات حال حاضر عنوان کرد و گفت: این موضوع پایدارترین سطح دانشگاه است که می‌تواند آن دانشگاه را برای همیشه بین‌المللی نماید. وی با اشاره به لزوم طراحی و دنبال کردن نقشه راه بین المللی سازی دانشگاه، افزود: شفاف نمودن کشورهای هدف برای بین المللی شدن موجب جلوگیری از هدر رفت انرژی و سرمایه‌های مالی می‌شود. در ادامه این نشست نیز اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر لزوم حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مسیر بین المللی شدن، به ارایه پیشنهادات خود در راستای تسهیل روند فعالیت‌های علمی و پژوهشی این دانشگاه پرداختند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در مراسم اختتامیه چهارمین دوره این رویداد فرهنگی که چهارشنبه ظهر در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد؛ خانم‌ها رباب زیدی مدیر جامعه الزهرا (س) لکنهو کشور هندوستان، یاسمین حسنات بانوی مبارز از کشور افغانستان، زینب عیسی همسر و مادر ۶ شهید از نیجریه، هلا (رخسار) کی تی بانوی تازه مسلمان و مترجم صحیفه سجادیه از میانمار به عنوان برگزیدگان خارجی معرفی شدند. همچنین شهناز عبادانی واقف و مدیر عامل مؤسسه خیریه محدث، سیده اعظم حسینی نویسنده و پژوهشگر، بی بی فاطمه حقیر السادات تولیدکننده دو محصول دانش بنیان و فعال در زمینه نانو و دکتر نفیسه ثقفی متخصص زنان و زایمان و فعال در حوزه عمرانی و پزشکی نیز به عنوان برگزیدگان داخلی این جایزه معرفی شدند. همچنین دبیر جایزه جهانی گوهرشاد در این مراسم اظهار کرد: ملاک‌های ۸ گانه این جشنواره ایثار و شهادت، مقاومت و بیداری اسلامی، جریان سازی فرهنگی و هنری، وقف و امور خیریه، خدمات عمرانی و پزشکی، امور علمی، آموزشی و پژوهشی و حوزه مدیریت و کارآفرینی است. علی سروری افزود: یکی از برنامه‌های آتی جایزه جهانی گوهرشاد، تشکیل شبکه جهانی بانوان نیکوکار و انجام فعالیت‌های تبلیغی و رسانه‌ای است که در این مسیر نیازمند توسعه و تکمیل بانک اطلاعاتی هستیم.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی زاهدی صبح چهارشنبه در بدو ورود به خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سفرهای دوره‌ای اعضای کمیسیون آموزش در راستای بررسی مسائل و مشکلات واحدهای آموزشی به همراه مسئولان دستگاه‌ها برگزار می‌شود. وی بیان کرد: در این سفرها مسائل و مشکلات بخش آموزش از نزدیک و به صورت میدانی بررسی و نسبت به رفع مشکلات آن در حد توان تلاش می‌شود. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر دو روزه اعضای این کمیسیون به خراسان جنوبی، بیان کرد: در این سفر اعضای کمیسیون با تقسیم و سفر به شهرستان‌های مختلف مشکلات و مسائل آموزش عالی، آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای را بررسی خواهند کرد. زاهدی اضافه کرد: موضوعات مطرح شده در این بازدید‌ها در جلسات بعد از سفرها در تهران، مشکلات و موضوعات مطرح شده از وزرا و مسئولان مربوطه پیگیری خواهد شد. گفتنی است؛ بررسی وضعیت مراکز آموزش عالی و حوزه فناوری استان، سرکشی از مراکز علمی و آموزشی خراسان جنوبی، نشست با رؤسای دانشگاه‌ها و مسئولان آموزش و پرورش، بررسی مشکلات و کمبودهای مراکز آموزشی، رصد توانمندی‌های مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی خراسان جنوبی از جمله برنامه‌های سفر دو روزه اعضای کمیسیون آموزش در استان خواهد بود.
مهرمهر1 هفته قبل
وی در ادامه به معرفی رشته‌های فعال دانشگاه شیراز پرداخت و گفت: ۱۲۰ رشته کارشناسی، ۳۲۱ رشته کارشناسی ارشد، یک دکترای حرفه‌ای دامپزشکی و ۲۲۰ دکتری تخصصی داریم. وی با تصریح اینکه دانشگاه شیراز امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری در اغلب رشته‌ها دارد، اضافه کرد: امکان فرصت مطالعاتی از افتخارات دانشگاه شیراز است. به گفته مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز، بورس اتحادیه اروپا (اراسموس پلاس) بین موسسه و دانشگاه شیراز منعقد شد که برنامه‌ای آموزشی پژوهشی است که توسط اتحادیه اروپا میزبانی می‌شود. وی افزود: هزینه میزبانی این بورس به دانشگاه شیراز پرداخت می‌شود تا این هزینه در اختیار مهمانان این برنامه قرار گیرد. مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز عنوان کرد: برج نوآوری از امکانات و کتابخانه‌های و آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مجهز و مدرن از ویژگی‌های دانشگاه شیراز برای استعدادهای درخشان است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
مصاحبه داوطلبان ۳۳ رشته دوره‌های باآزمون و بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۲۲ تیر ماه آغاز می‌شود. به گزارش ایلنا، داوطلبان دعوت شده به مصاحبه ۳۳ رشته اعلام شده که نسبت به ثبت‌نام در سامانه به منظور اعلام آمادگی جهت شرکت در مصاحبه اقدام کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به نشانی http: //azmoon. net/ از تاریخ و زمان مصاحبه خود مطلع شوند. مصاحبه تمام رشته‌های دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۲۲ تیرماه در واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار می‌شود. داوطلبان لازم است در زمان حضور جهت مصاحبه و ارزیابی تخصصی، مدارک شناسایی (اصل شناسنامه و کارت ملی)، تمام سوابق علمی، آموزشی، تحقیقاتی شامل مقاله، پروژه، ترجمه، تالیف، گواهی ثبت اختراع و یا کسب مقام در جشنواره‌های علمی در زمینه‌های مرتبط با رشته به انضمام نسخه‌ای از ریز نمرات و پایان‌نامه کارشناسی ارشد و مدرک زبان خارجی معتبر را همراه خود داشته باشند. نتایج تمام رشته‌های دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با نتایج سایر دانشگاه‌ها تا هفته اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
مصاحبه داوطلبان ۳۳ رشته دوره‌های باآزمون و بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۲۲ تیر ماه آغاز می‌شود. به گزارش ایسنا، داوطلبان دعوت شده به مصاحبه ۳۳ رشته اعلام شده که نسبت به ثبت‌نام در سامانه به منظور اعلام آمادگی جهت شرکت در مصاحبه اقدام کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش به نشانی http: //azmoon. net/ از تاریخ و زمان مصاحبه خود مطلع شوند. مصاحبه تمام رشته‌های دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه ۲۲ تیرماه در واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نتایج تمام رشته‌های دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با نتایج سایر دانشگاه‌ها تا هفته اول شهریور ماه اعلام خواهد شد. انتهای پیام
برنابرنا1 هفته قبل
مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای به‌کارگیری ظرفیت‌هایشان درزمینه ارتقاء حقوق و احترام به شخصیت کودک با یکدیگر تفاهم‌نامه امضاء کردند. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ این تفاهم‌نامه‌ را محمود عباسی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به‌منظور توسعه همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، اجرایی و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو طرف امضا کردند. موضوع‌بند یک این تفاهم‌نامه که در ۸بخش تبیین شده، به ترتیب با عنوان‌های همکاری و مشارکت برای ارائه راه‌کارهای مناسب به‌منظور تحقق حقوق کودک از طریق تولید و عرضه آثار مکتوب و نمایشی، استفاده از ظرفیت رویدادها و جشنواره‌های سینمایی معتبر و ایجاد بخش‌ها و جایزه‌های ابتکاری برای ارتقای حقوق کودک و احترام به شخصیت کودکان تبیین شده است. هم‌چنین بهره‌مندی دو طرف از امکاناتی مانند ظرفیت‌های علمی، تجربی، پژوهشی، کارگاهی، کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی، فضاهای فیزیکی و تحقیقاتی، همکاری در برگزاری همایش، سمینار، میزگرد، کارگاه آموزشی و اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت برای آشنایی بیشتر با مفاهیم حقوق کودک برای گروه‌های مختلف ازجمله مؤلفان، سینماگران و هنرجویان از دیگر مفاد تفاهم‌نامه کانون و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک است. مدت این تفاهم‌نامه از تاریخ امضا پنج سال تعیین‌شده است و تمدید و اصلاح یا تغییر مفاد آن با توافق طرفین انجام می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
با هدف گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و تبادل تجارب و اطلاعات و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های تخصصی و امکانات دو طرف در حوزه‌های مختلف، نشست مشترکی بین سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی و سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار شد. در این نشست که با حضور رئیس، معاونین، مشاورین، مدیران و کارشناسان دو سازمان، برگزار شد دکتر اصغری، رئیس سازمان خواجه نصیر و دکتر آخوندی رئیس سازمان شریف بر ضرورت اهتمام جدی بر انجام همکاری مشترک اهتمام ورزیدند. از جمله محورهای موضوعی این نشست می‌توان به استفاده از ظرفیت‌های دانشی و مهارتی موجود، تعامل، توسعه و بهره مندی از ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی‌، طرفین در زمینه دوره‌های آموزشی مشترک، بهره گیری از منابع تخصصی و تجارب و دانش موجود در حوزه‌های مختلف اشاره کرد. طبق اعلام روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر، سازمان جهاد دانشگاهی خواجه نصیر با هدف شناسایی نیازهای صنعت کشور در زمینه طراحی و تولید پروژه‌های کاربردی تا کنون با به ثمر رساندن بیش از ۱۵۰ پروژه کاربردی در قالب قرارداد با مراکز مختلف صنعتی، ضمن بی نیاز کردن کشور از بسیاری اقلام وارداتی، گام‌های محکم و قابل قبولی را در جهت خودکفایی و صرفه جویی ارزی برداشته است. همچنین این واحد موفق به دریافت گواهینامه بین المللی ISO ۹۰۰۱- ۲۰۰۸ در مدیریت کیفیت شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی حسام افروز در دیدار ظهر سه شنبه خود با استاندار سمنان در دفتر وی ضمن اشاره به توسعه زیرساخت‌های علمی، آموزشی و تفریحی حوزه علمیه بیان کرد: ساخت مجتمع‌های فرهنگی در ۲۶ استان از جمله خراسان رضوی، مازندران و… آغاز شده و تا کنون مرحله ساخت اسکلت به پایان رسیده است لذا امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اتمام آنها باشیم. وی افزود: با وجود ظرفیت‌های عظیم در استان سمنان تاکنون ساخت این مجتمع‌ها محقق نشده که نیازمند توجه جدی‌تری است. پشتیبانی از طلابمعاون منابع انسانی و مالی مرکز خدمات حوزه علمیه کشور، تاکید کرد: امیدواریم تلاش ویژه‌ای برای جذب اعتبارات حداقلی، برای احداث مجتمع فرهنگی حوزه علمیه در استان سمنان، انجام شود. ایجاد هماهنگی برای احداث مجتمع فرهنگی در سمنانحجت الاسلام قدرتی، رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه استان سمنان نیز در این نشست ضمن بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در خصوص امورات مرتبط با حوزه علمیه و مرکز خدمات صورت گرفته است، گفت: هرچند که در حوزه اعتبارات، دولت با مشکلاتی مواجه است، اما امیدواریم با توجه بیشتر به امورات حوزه علمیه، شاهد برطرف شدن مشکلات و کمبودها در این بخش باشیم. علی رضا آشناگر استاندار سمنان نیز در این دیدار با بیان اینکه تلاش داریم تا بتوانیم مشکلات و کمبودهای حوزه علمیه را برطرف و به تقویت امورات مرتبط به این حوزه در استان کمک کنیم، گفت: هماهنگی‌های لازم برای تخصیص اعتبار مورد نیاز برای آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع فرهنگی حوزه علمیه استان انجام خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به ‌همین منظور به صورت داوطلبانه سعی کردم در مدارس حاضر شوم و شکاف میان روحانیت و ‌دانش‌آموزان را ترمیم کنم. با دانش‌آموزان ورزش و بازی می‌کنیم و همچنین در مورد علایق هم صحبت ‌می‌کنیم. من در مدارس نه به عنوان یک کارمند بلکه به صورت داوطلبانه و به قولی آتش به اختیار‎ ‎حاضر می‌شوم. ‌چه‌ ورزش‌هایی؟ شنا. فوتبال و سوارکاری حرفه‌ایدر فضای‌مجازی هم فعال هستید؛ بازخوردهای مثبتی ازاین حضور داشته‌اید؟ بله. ‌الان دقیقا مشغول چه کاری هستید؟ تبلیغ، در یک مسجد فعالیت‌های تبلیغی را بر عهده دارم. ‌در مورد این چندکلمه چند واژه معادل بگویید.
فراروفرارو1 هفته قبل
دانش‌آموزان شهرستان لنجان صدایش می‌کنند: «حاجی کریسیتین». روحانی که سعی دارد با ‏حضور در مدارس و فعالیت در میان دانش‌آموزان به تبلیغ معارف دینی بپردازد. علی هاشمی چمگردانی ‏روحانی اهل لنجان است که با بهره‌گیری از معارف دینی به آموزش کودکان و نوجوانان می‌پردازد. به ‏همین منظور به صورت داوطلبانه سعی کردم در مدارس حاضر شوم و شکاف میان روحانیت و ‏دانش‌آموزان را ترمیم کنم. ‏الان دقیقا مشغول چه کاری هستید؟ تبلیغ، در یک مسجد فعالیت‌های تبلیغی را بر عهده دارم. ‏در مورد این چندکلمه چند واژه معادل بگویید.
ایسناایسنا1 هفته قبل
در پاسخ به این ادعا باید گفت: شاید آقای آبراهام‌اف در دنیای سیاست و اقتصاد پای ثابت تمام معادلات، معاملات و معاهدات آذربایجان و اسرائیل باشد اما حقیقت امر چیز دیگری را نشان می‌دهد. در حالی که از نظر امنیت ملی اسرائیل دلایل منطقی وجود داشت که این طرح تصویب نشود. جای سوال است که چرا آبراهام‌اف که حتی در کنست اسرائیل نفوذ دارد نتوانسته از سال ۲۰۰۸ تاکنون طرح خود مبنی بر کشتار آذریها توسط ارامنه را در مرکز مطالعات هولوکاست اسرائیل بگنجاند؟! ۲) نسل کشی باید در انحصار یهودیان بماندبرخی دیگر از نمایندگان معتقدند به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه می‌تواند جایگاه جهانی هولوکاست را تضعیف کند و یک رقیبی بر آن تراشیده شود. در نتیجه رژیم صهیونیستی برای حفظ منافع خود در قفقاز جنوبی مجبور است با نفوذ آمریکا و گسترش لابی ارامنه در سرزمینهای اشغالی مواجه شود.» انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید