علمی آموزشی

علمی آموزشی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز27 دقیقه قبل
سمیرا و معصومه دو دختر ۲۴ ساله هستند که از خانه‌های شان فرار کرده و برای تامین هزینه‌های زندگی شان دست به سرقت از خودروها می‌زنند. از چه چیزی می‌ترسیدی؟ این که خانواده‌ام با من رفتار درستی نکنند و تا آخر عمر در زندان خانه بمانم. موتور سواری را از کجا یاد گرفتی؟ عاشق موتور سواری بودم و از برادر یکی از دوستانم موتور سواری را یاد گرفتم. از نظر اختلالات روحی و روانی و به دنبال آن اعتیاد، دختران درجات شدیدتری از نابه سامانی‌های روانی و اجتماعی را تجربه می‌کنند. دختران معتاد در مقایسه با پسران با احتمال بیشتری دچار بیماری‌های روانی و روحی هستند و به ویژه اگر از کانون خانواده فرار کرده باشند از سوی خانواده و اجتماع زودتر طرد می‌شوند.

تکذیب شایعه بازسازی مدارس سوری توسط ایران

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

روایت سفر ۲ روز آقای وزیر به سوریه/ تکذیب خبر بازسازی مدارس سوری توسط ایران

6+
فارسفارس16 ساعت قبل
ایسناایسنا17 ساعت قبل
این درحالیست که نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی است و مختص زمان خاصی نیست. در همین راستا هم از مردم خواست برای اهدای خون به مراکز سازمان انتقال خون مراجعه کنند. از سه هفته گذشته که اعلام شد همه‌گیری بیماری کنترل شده است، همچان موارد تک‌گیر در حال وقوع است. شورای شهر تهران در هفته‌ای که گذشت با مصوبه‌ای شهرداری تهران را ملزم کرد تا کتابفروشی و انتشارات محلی را با نصب تابلوهایی در معابر شناسایی و آنها را به مردم معرفی کند. «بازدیدهای دردسرساز» تیتر گزارشی است که به نقد «صف بازدید مسئولان از محل وقوع حوادث» پرداخته است.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
انجمن جامعه‌شناسی ایران فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود را در قالب گروه‌های علمی، تخصصی مختلف انجام می‌دهد. گروه‌های مطالعات انسان‌شناسی فرهنگی، جامعه‌شناسی پزشکی و سلامت، جامعه‌شناسی کاربردی، جامعه‌شناسی انقلاب و جنبش‌های اجتماعی، جامعه‌شناسی تاریخی، جامعه‌شناسی خانواده، جامعه‌شناسی دین، جامعه‌شناسی روستایی و جامعه‌شناسی شهر به صورت علمی تخصصی در انجمن جامعه شناسی ایران فعالیت می‌کنند. همچنین گروه‌های جامعه‌شناسی صنعت، جامعه‌شناسی علم و معرفت، جامعه‌شناسی هنر و ادبیات، جامعه‌شناسی ورزش، روش‌شناسی و روش‌های تحقیق، سیاست اجتماعی، مسائل و آسیب‌های اجتماعی، مطالعات زنان و مطالعات فرهنگی از دیگر ارکان اصلی انجمن جامعه‌شناسی ایران شناخته می‌شوند. این برنامه دوشنبه هفتم بهمن ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود. این برنامه ۵ بهمن ماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی امروز پنجشنبه در دومین روز از سفر خود به جمهوری سوریه با بسام ابراهیم وزیر آموزش عالی سوریه، دیدار و گفتگو کرد. بسام ابراهیم با ارائه گزارشی از وضعیت آموزش عالی در کشور سوریه گفت: سوریه دارای هشت دانشگاه دولتی، ۲۳ دانشگاه خصوصی و هشت بیمارستان آموزشی تحت پوشش وزارت آموزش عالی و چندین مدرسه عالی است. امیدواریم این دانشجویان بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در ایران ادامه تحصیل دهند. حاجی میرزایی با تبریک پیروزی‌های کسب شده در ادلب به ملت و دولت سوریه گفت: امیدوارم این پیروزی‌ها به خروج تروریست‌ها از کشور سوریه منجر شود. وی با اشاره به موفقیت‌های علمی ایران در حوزه‌های مختلف گفت: با تاکید مقام معظم رهبری پیشرفت‌های علمی بسیار خوبی به دست آمده است و ایران بالاترین رشد علمی را در بین کشورهای منطقه کسب کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دیدار وزرای آموزش و پرورش ایران و سوریه اظهار کرد: وزیر آموزش و پرورش سوریه، پیشرفت‌های علمی ایران را موجب نگرانی قدرتهای غربی دانست و گفت که «ایران موفقیت‌های چشمگیری در زمینه المپیادها در سطح جهانی داشته و ما علاقه‌مند هستیم از این تجارب استفاده کنیم». غلامرضا کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، به ارائه گزارشی از سفر وزیر آموزش و پرورش ایران به سوریه پرداخت و اظهار کرد: روز چهارشنبه اولین دور ملاقات وزرای آموزش و پرورش ایران و سوریه برگزار شد و «موفق الزعب»، وزیر آموزش و پرورش سوریه ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی به ملت ایران و تکریم شخصیت ایشان گفت که «وی با شجاعت، رشادت و نه مخفیانه کار مبارزه با گروه‌های تروریستی را در کل منطقه خاورمیانه و به ویژه سوریه انجام داد و ملت و دولت سوریه از تلاشهای سردار سلیمانی در جهت مبارزه با داعش تشکر می‌کنند». رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش ایران پیوند بین دو ملت ایران و سوریه را عمیق دانست عنوان کرد: در این ملاقات، وزیر سوریه نیز با اشاره به تلاش‌های دولت سوریه برای تحت تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان استعدادهای درخشان، از تجربیات موفق ایران استقبال کرد و گفت که «ایران موفقیتهای چشمگیری در زمینه المپیادها در سطح جهانی داشته و ما علاقه‌مند هستیم از این تجارب استفاده کنیم». وی افزود: وزیر آموزش و پرورش سوریه همچنین پیشرفت‌های علمی ایران را موجب نگرانی قدرتهای غربی دانست و گفت که «ایران توانسته با بهره گیری از ظرفیتهای علمی آموزشی و صنعتی جایگاه ویژهای در منطقه و خاورمیانه پیدا کند». همچنین حاجی میرزایی طرح شهاب را نیز طرح موفقی در ایران دانست که دانش آموزان دارای استعدادهای برتر را در سطح کشور شناسایی می‌کند.
مهرمهر2 روز قبل
به موجب این تفاهم‌نامه، تمامی آزمایشگاه‌های دانشگاه پیام نور با مجوز استاندارد که به واسطه شاخص‌های موجود کسب شده است، به عنوان آزمایشگاه استاندارد معرفی و در اختیار متقاضیان در سراسر کشور قرار می‌گیرند. به موجب این تفاهم نامه، ۳۴۰۰ آزمایشگاه دانشگاه پیام نور که در ۳۷۰ مرکز و واحد سراسر کشور این دانشگاه موجود است همکاری‌های فنی و تخصصی را با سازمان ملی استاندارد ایران خواهد داشت و به عنوان آزمایشگاه مجری سازمان استاندارد، درآمدزا می‌شوند. گستردگی و تجهیزات غنی آزمایشگاه‌های دانشگاه پیام نور در سراسر کشور این فرصت را برای پژوهشگران، محققان و دانشجویان فراهم می‌کند تا بتوانند به عنوان آزمایشگاه مرجع از ظرفیت‌های موجود در این دانشگاه استفاده کنند. همچنین، کمیته اجرایی همکاری‌ها ظرف مدت یک ماه پس از امضاء تفاهم نامه و معرفی نمایندگان طرفین، بلافاصله برنامه عملیاتی تفاهم نامه را که مورد تایید طرفین باشد پیشنهاد می‌کند. در دو سال گذشته دانشگاه پیام نور توانسته ضمن پرداخت بدهی ۱۵۸۰ میلیارد ریالی دوره‌های گذشته، شاهد افزایش ۵۰ درصدی درآمدهای غیرشهریه‌ای باشد.
ایسناایسنا3 روز قبل
پنجمین فراخوان مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی منتشر شد. به گزارش ایسنا، در این فراخوان ۱۴ اولویت گرنت پژوهشی در قالب کمیته‌های مدیریت و رهبری، روانشناختی شناختی و ارزشیابی تدوین شده است و پژوهشگران و علاقه‌مندان تا ۱۵ اسفند ماه ۹۸ فرصت دارند طرح‌های پژوهشی خود را به مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی ارسال و در صورت برتر شدن، گرنت دریافت کنند. واکاوی و طراحی الگوی انگیزش اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بررسی و آسیب شناسی وفاداری سازمانی و ماندگاری اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی اولویت‌های کمیته روانشناسی شناختی و ارزشیابی اجرای بسته‌های طرح تحول در ارتقای کیفیت آموزش از دیدگاه ذی‌نفعان و ارزشیابی اجرای بسته‌های طرح تحول در ارتقای کیفیت آموزش از دیدگاه کارشناسان و خبرگان حوزه آموزش از اولویت‌های کمیته روانشناسی شناختی است. به سبب اهمیت موضوعات پژوهشی، علاوه بر دریافت پروپوزال طرح‌های پژوهشی، از نتایج مطالعات اتمام یافته در موضوعات گفته شده، مشروط به آنکه قبلا از محل دیگری منابع مالی دریافت نکرده باشند، حمایت می‌شود. طبق اعلام وبدا، داوطلبان می‌توانند جهت نام نویسی و ارسال طرح‌های پژوهشی، به سامانه پژوهشی نصر به نشانی rms. nasrme. ac. ir مراجعه کنند.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان گفت: امسال و در راستای تقویت طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی کاربردی، ۱۶ طرح پژوهشی و تحقیقاتی مشترک دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی استان، تصویب شده است. خسرو عزیزی دوشنبه، سی‌ام دی در نشست با شورای کانون صنفی اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان، بیان کرد: باید همکاری‌های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه با دستگاه‌های اجرایی استان در راستای کمک به رفع مشکلات و چالش‌ها را گسترش داد. وی افزود: خوشبختانه انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی کاربردی از جمله مباحث مهمی است که در سیاست‌های تشویقی و ارتقایی علمی آموزشی، لحاظ شده است و البته از پیشنهادات در راستای هرچه کیفی‌تر شدن تصمیمات، استقبال می‌کنیم. عزیزی اضافه کرد: دانشگاه لرستان دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مختلف پژوهشی و تحقیقاتی بالایی است و خوشبختانه، قراردادهای خوبی با سایر دستگاه‌های اجرایی استان منعقد شده که جهت بسط هرچه بیشتر نقش دانشگاهیان در رفع مشکلات استانی است. عزیزی بیان کرد: امسال و در راستای تقویت طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی کاربردی، ۱۶ طرح پژوهشی و تحقیقاتی مشترک دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی استان، تصویب شده است.
فارسفارس4 روز قبل
وزیر علوم در یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری، بر لزوم نهادینه‌سازی نظام شایسته‌گزینی در نهادهای علمی تأکید کرد. منصور غلامی، در این جلسه ضمن تشکر از تدوین الگوی ارائه شده اظهار داشت: برخی از شاخص‌ها مانند تجربه، حسن شهرت و تخصص در زمان انتخاب رؤسای نهادهای علمی مورد توجه قرار می‌گیرد ولی این الگو می‌تواند سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی را به صورت علمی اجرایی کند. وی علاوه بر سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی در هنگام انتصاب، بر پیاده‌سازی فرایند شایسته‌گزینی در مدیریت‌های سطوح پایین‌تر نهادهای علمی تأکید کرد و گفت: رؤسای نهادهای علمی پیش از تصدی ریاست نهاد، لازم است چندین مرحله از مدیریت‌های درون نهاد را طی کرده باشند. در پایان نشست، اصول سنجش شایستگی‌های مدیران نهادهای علمی به تصویب «شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری» رسید که به شرح زیر است:۱. در سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی پنج مؤلفه «شخصیت فردی و ویژگی‌های حرفه‌ای»، «توانایی‌های مدیریتی»، «شایستگی رهبری»، «مهارت‌های ارتباطی» و «دانش مدیریتی» مورد سنجش قرار می‌گیرند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف با موضوع «بررسی الگوی سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی کشور» با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اعضای شورا تشکیل شد. منصور غلامی، در این جلسه ضمن تشکر از تدوین الگوی ارائه شده اظهار داشت: برخی از شاخص‌ها مانند تجربه، حسن شهرت و تخصص در زمان انتخاب رؤسای نهادهای علمی مورد توجه قرار می‌گیرد ولی این الگو می‌تواند سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی را به صورت علمی اجرایی کند. وزیر علوم علاوه بر سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی در هنگام انتصاب، بر پیاده‌سازی فرایند شایسته‌گزینی در مدیریت‌های سطوح پایین‌تر نهادهای علمی تأکید کرد و گفت: رؤسای نهادهای علمی پیش از تصدی ریاست نهاد، لازم است چندین مرحله از مدیریت‌های درون نهاد را طی کرده باشند. در پایان نشست، اصول سنجش شایستگی‌های مدیران نهادهای علمی به تصویب «شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری» رسید که به شرح زیر می‌باشد:۱. در سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی پنج مؤلفه «شخصیت فردی و ویژگی‌های حرفه‌ای»، «توانایی‌های مدیریتی»، «شایستگی رهبری»، «مهارت‌های ارتباطی» و «دانش مدیریتی» مورد سنجش قرار می‌گیرند.
ایرناایرنا4 روز قبل
به گزارش روز دوشنبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف با موضوع بررسی الگوی سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل وزارتخانه برگزار شد. بر اساس مصوبه شورای نظارت و ارزیابی وزارت علوم، در سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی پنج مؤلفه «شخصیت فردی و ویژگی‌های حرفه‌ای»، «توانایی‌های مدیریتی»، «شایستگی رهبری»، «مهارت‌های ارتباطی» و «دانش مدیریتی» مورد سنجش قرار می‌گیرد. برای سنجش شایستگی از روش‌های علمی و عملیاتی شامل پرسشنامه، مصاحبه، مشاهده، بررسی اسناد و سایر روش‌های مناسب استفاده می‌شود و حاصل این سنجش، علاوه برکمک در نخبه‌گزینی، راهنمایی لازم را برای تدوین دوره‌های آموزش فردی و حرفه‌ای مستعدان مدیریت فراهم می‌آورد. در بخش دیگری از این نشست، منصور غلامی، وزیر علوم، ‌تحقیقات و فناوری گفت: برخی از شاخص‌ها مانند تجربه، حسن شهرت و تخصص در زمان انتخاب رؤسای نهادهای علمی مورد توجه قرار می‌گیرد؛ ولی این الگو می‌تواند سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی را به صورت علمی اجرایی کند. وی علاوه بر سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی در هنگام انتصاب، بر پیاده‌سازی فرایند شایسته‌گزینی در مدیریت‌های سطوح پایین‌تر نهادهای علمی تأکید کرد و اظهار داشت: رؤسای نهادهای علمی پیش از تصدی ریاست نهاد، لازم است چندین مرحله از مدیریت‌های درون نهاد را طی کرده باشند.
ایسناایسنا4 روز قبل
وزیر علوم در یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری، بر لزوم نهادینه‌سازی نظام شایسته‌گزینی در نهادهای علمی تأکید کرد. به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در یازدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف با موضوع «بررسی الگوی سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی کشور» ضمن تشکر از تدوین الگوی ارائه شده اظهار داشت: برخی از شاخص‌ها مانند تجربه، حسن شهرت و تخصص در زمان انتخاب رؤسای نهادهای علمی مورد توجه قرار می‌گیرد ولی این الگو می‌تواند سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی را به صورت علمی اجرایی کند. وی علاوه بر سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی در هنگام انتصاب، بر پیاده‌سازی فرایند شایسته‌گزینی در مدیریت‌های سطوح پایین‌تر نهادهای علمی تأکید کرد و گفت: رؤسای نهادهای علمی پیش از تصدی ریاست نهاد، لازم است چندین مرحله از مدیریت‌های درون نهاد را طی کرده باشند. در سنجش شایستگی مدیران نهادهای علمی پنج مؤلفه «شخصیت فردی و ویژگی‌های حرفه‌ای»، «توانایی‌های مدیریتی»، «شایستگی رهبری»، «مهارت‌های ارتباطی» و «دانش مدیریتی» مورد سنجش قرار می‌گیرند. با توجه به هدف شایسته‌سالاری و نخبه‌گماری در نظام مدیریت علمی، حاصل سنجش شایستگی‌ها با رعایت «شرایط اولیه تصدی سمت‌های مدیریتی»، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ ۱۰/‏۱۲/‏۸۹‬ در انتخاب از میان نامزدهای مناسب در نهادهای علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ایرناایرنا4 روز قبل
به گزارش روز دوشنبه معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرصت جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۳۰ دی‌ماه پایان می‌پذیرد و این مهلت تمدید نمی‌شود؛ از این رو علاقه‌مندان برای ثبت نام باید از فرصت باقی مانده استفاده کرده و پس از ثبت‌نام، کد رهگیری خود را دریافت کنند. فرایند جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی امسال الکترونیکی شده و تمامی مستندات متقاضیان اعم از رزومه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و … باید در سامانه بارگذاری شوند. همچنین افرادی که در رشته‌های علوم بالینی ثبت نام می‌کنند باید دوره‌های آموزشی و امتحانات تحصیلات این دوره را طی کنند. آزمون MHLE در سال ١٣٩٨ در شش نوبت برگزار می‌شود که داوطلبان برای دریافت جزئیات بیشتر این آزمون می‌توانند به وبسایت معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه کنند. بر اساس اطلاعیه این آزمون، تاریخ‌های درنظرگرفته شده برای پایان نامه نویسی قطعی نیست.
فارسفارس4 روز قبل
فرصت ثبت نام در فرآیند جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور امروز، دوشنبه ۳۰ دی‌ به پایان می‌رسد. به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، فرصت جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور امروز، دوشنبه ۳۰ دی‌ به پایان می‌رسد و این مهلت تمدید نخواهد شد؛ علاقه‌مندان برای ثبت نام باید از این فرصت باقی مانده استفاده کرده و پس از ثبت‌نام، کد رهگیری خود را دریافت کنند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت، فرایند جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی سال جاری کاملا الکترونیکی شده و کلیه مستندات متقاضیان اعم از رزومه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و … باید در سامانه بارگذاری شوند. حداکثر شرایط سنی برای اعضای هیئت علمی استادیار ۴۵ سال و برای مربیان ۳۵ سال تعیین شده است. افرادی که در رشته‌های علوم بالینی ثبت نام می‌کنند باید دوره‌های آموزشی و امتحانات تحصیلات این دوره را طی کنند.
همشهریهمشهری5 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، فرصت جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور امروز دوشنبه ۳۰ دی‌ ماه پایان خواهد پذیرفت و این مهلت بر اساس اعلام وزارت بهداشت، به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد، بنابراین علاقه‌مندان برای ثبت‌نام باید از این فرصت باقی مانده استفاده کرده و پس از ثبت‌نام، کد رهگیری خود را دریافت کنند. فرایند جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی امسال به طور کامل الکترونیکی شده است و کلیه مستندات متقاضیان اعم از رزومه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و … باید در سامانه بارگذاری شوند. حداکثر شرایط سنی برای اعضای هیئت علمی استادیار ۴۵ سال و برای مربیان ۳۵ سال تعیین شده است. افرادی که در این فراخوان شرکت می‌کنند باید دارای دانشنامه پایان تحصیلات باشند، یعنی الزاما کسانی ثبت‌نام کنند که زمان فارغ‌التحصیلی آنها قبل از ثبت‌نام در فراخوان اتفاق افتاده باشد. همچنین افرادی که در رشته‌های علوم بالینی ثبت‌نام می‌کنند باید دوره‌های آموزشی و امتحانات تحصیلات این دوره را طی کنند.
ایسناایسنا5 روز قبل
مهلت ثبت نام جذب هیات علمی وزارت بهداشت امروز دوشنبه ۳۰ دی ماه جاری به پایان می‌رسد. به گزارش ایسنا، فرصت جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور امروز دوشنبه ۳۰ دی‌ماه پایان خواهد پذیرفت و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد، لذا علاقه‌مندان برای ثبت نام باید از این فرصت باقی مانده استفاده کرده و پس از ثبت‌نام، کد رهگیری خود را دریافت کنند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت، فرایند جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی امسال کاملا الکترونیکی شده و کلیه مستندات متقاضیان اعم از رزومه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و … باید در سامانه بارگذاری شوند. در این راستا برخی دانشگاه‌ها تقاضا کردند به دلیل اینکه نیاز دارند برخی مستندات خود را برای جذب در برخی رشته‌ها بارگذاری کنند و این مساله زمان‌بر است، بنابراین به فرصت بیشتری نیاز دارند در نتیجه فرصت ثبت‌نام برای جذب تمدید شد. همچنین افرادی که در رشته‌های علوم بالینی ثبت نام می‌کنند باید دوره‌های آموزشی و امتحانات تحصیلات این دوره را طی کنند.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/مازندران کتابخانه عمومی قلم‌چی روستای زاغمرز شهرستان بهشهر با حضور مدیرکل اداره کل کتابخانه‌های مازندران، خیر دکتر کاظم قلم‌چی، جمع کثیری از اهالی این روستا، مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد. جمال ابوطالبی عبدالملکی دبیر شورای اسلامی زاغمرز در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به دنبال پیگیری‌های چندین ساله شورای اسلامی زاغمرز سرانجام تلاش‌ها به بار نشست و کتابخانه عمومی زاغمرز مزین به نام قلم‌چی (خیر بزرگ کشور و مدیر عامل بنیاد موقوفه علمی آموزشی قلم ‌چی) در زمینی که با کمک و هدایای اهالی فرهنگ دوست و شورای اسلامی و دهیاری این روستا خریداری شده بود، احداث شد. دبیر شورای اسلامی زاغمرز عنوان کرد: مجموعا حدود ۶۰۰ میلیون تومان توسط دکتر قلم‌چی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور جهت ساخت این مرکز فرهنگی هزینه شد. وی تصریح کرد: پیشینه فرهنگی و فرهنگ دوستی روستای زاغمرز و استقبال خوبی که امروز از طرف مردم این روستا شاهد هستیم، نشان می‌دهد که انتخاب این نقطه از کشور برای احداث کتابخانه عمومی و هزینه کردن برای این منظور اقدامی بجا و سزاوار بوده است. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران بیان کرد: پیگیری‌های بسیاری توسط اعضاء محترم شورای اسلامی زاغمرز و مسئولین محلی و شهرستانی جهت انجام این اتفاق مبارک صورت گرفت که همه شایسته تقدیر و تشکر است.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/لرستان معاون آموزش و پرورش لرستان از توزیع ۳۸۳ بسته آموزشی بین دانش‌آموزان مناطق کمتر توسعه یافته استان خبر داد. نصرالله بازگیران امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای توسعه عدالت آموزشی و ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان مناطق کمتر توسعه‌یافته مرحله اول کتب کمک آموزشی بنیاد علمی آموزشی علوی، ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم مناطق کمتر توسعه یافته استان لرستان توزیع شد. وی افزود: این تعداد بسته‌های آموزشی با اعتباری بالغ‌بر هفت و نیم میلیارد ریال توسط بنیاد علمی آموزشی علوی تهیه و در اختیار اداره‌کل آموزش و پرورش استان لرستان قرار گرفته است. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: این بسته‌های آموزشی در بین ادارات آموزش و پرورش ۱۴ منطقه و شهرستان توزیع شد که با اجرای این طرح تعداد ۲۵۸۶ نفر از دانش‌آموزان پایه دوازدهم استان، تحت پوشش این بنیاد قرار گرفتند. بازگیران بیان کرد: مؤسسه علمی آموزشی علوی، علاوه‌بر اهداء کتب آموزشی، آزمون‌های آمادگی کنکور برای دانش‌آموزان نیازمند را برگزار خواهد کرد که در سی‌ام دی‌ماه سال‌جاری آزمون پایه دوازدهم رشته‌های نظری به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله بازگیران امروز شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها، گفت: مرحله اول کتب کمک آموزشی بنیاد علمی آموزشی علوی، ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم مناطق کمتر توسعه یافته استان توزیع شد. وی با اشاره به توزیع ۳۸۳ بسته آموزشی ویژه دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته لرستان، افزود: در راستای توسعه عدالت آموزشی و ارتقا سطح علمی دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته و لازم التوجه، این تعداد بسته‌های آموزشی با اعتباری بالغ بر ۷ و نیم میلیارد ریال توسط بنیاد علمی آموزشی علوی تهیه و در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان قرار گرفته است. معاون آموزش و پرورش لرستان، عنوان کرد: این بسته‌های آموزشی در بین ادارات آموزش و پرورش ۱۴ منطقه و شهرستان توزیع شد که با اجرای این طرح تعداد دو هزار و ۵۸۶ نفر از دانش آموزان پایه دوازدهم استان، تحت پوشش این بنیاد قرار گرفتند. بازگیران، اظهار داشت: مؤسسه علمی آموزشی علوی، علاوه بر اهدا کتب آموزشی، آزمون‌های آمادگی کنکور برای دانش آموزان نیازمند را برگزار خواهد کرد که در ۳۰ دی ماه سال جاری آزمون پایه دوازدهم رشته‌های نظری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با رایزن علمی ایران در مسکو و سرپرست دانشجویان در کشورهای روسیه، بلاروس، اوکراین و آسیای میانه دیدار کرد. در ابتدای این نشست دکتر علیرضا زالی با اشاره به جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به بیان دستاوردهای مهم دانشگاه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی پرداخت. در ادامه دکتر محسن نجفی رایزن علمی ایران در مسکو ضمن معرفی پتانسیل‌های همکاری دانشگاه‌های منطقه آسیای میانه خواستار آشنایی بیشتر با توانمندی‌های دانشگاه به منظور معرفی در نشست‌های بین المللی و رایزنی با دانشگاه‌های کشورهای آسیای میانه شد. سپس دکتر بابک شریف کاشانی معاون بین الملل دانشگاه با اشاره به سابقه همکاری دانشگاه با دانشگاه‌های روسیه، به ارائه گزارشی اجمالی درخصوص وضعیت، جایگاه، عملکرد و دستاوردهای دانشگاه در حوزه‌های مختلف پرداخت. دکتر محسن نجفی رایزن علمی ایران در مسکو با ابراز خرسندی از آشنایی با توانمندی‌ها و امکانات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد که در راستای فراهم کردن زمینه‌های همکاری در عرصه بین المللی با دانشگاه‌های کشورهای آسیای میانه تلاش خواهد کرد.
ایسناایسنا6 روز قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دیدار با رایزن علمی ایران در مسکو و سرپرست دانشجویان در کشورهای روسیه، بلاروس، اوکراین و آسیای میانه، بر گسترش همکاری‌های علمی این دانشگاه با کشورهای آسیای میانه تاکید کرد. سپس دکتر بابک شریف کاشانی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به سابقه همکاری این دانشگاه با دانشگاه‌های روسیه، به ارائه گزارشی اجمالی در خصوص وضعیت، جایگاه، عملکرد و دستاوردهای دانشگاه در حوزه‌های علمی پرداخت. در ادامه دکتر محسن نجفی، رایزن علمی ایران در مسکو ضمن معرفی پتانسیل‌های همکاری دانشگاه‌های منطقه آسیای میانه خواستار آشنایی بیشتر با توانمندی‌های دانشگاه به منظور معرفی در نشست‌های بین‌المللی و رایزنی با دانشگاه‌های کشورهای آسیای میانه شد. رایزن علمی ایران در مسکو ضمن ابراز خرسندی از آشنایی با توانمندی‌ها و امکانات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در راستای فراهم کردن زمینه‌های همکاری در عرصه بین‌المللی با دانشگاه‌های کشورهای آسیای میانه تلاش خواهد کرد. در این نشست که دکتر بابک شریف کاشانی معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علی حائری مشاور رییس دانشگاه، دکتر محمد رستمی‌نژاد معاون اجرایی و فرهنگی معاونت بین‌الملل و دکتر علیرضا مرتضوی مدیر توسعه روابط بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز حضور داشتند، زمینه‌های گسترش همکاری‌های مشترک علمی این دانشگاه با کشورهای آسیای میانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور6 روز قبل
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، بنیاد علمی- آموزشی قلم چی در ایام برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در استان، یک هزار و ۸۰۰ جلد کتاب کمک درسی به کتابخانه عمومی استان همدان اهدا کرد. عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه محور تمامی اقدامات در کتابخانه‌های عمومی کتاب است، اظهار کرد: وجود منابع به روز و مورد نیاز اعضا یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های جلب اعتماد و اطمینان مردم به کتابخانه‌های عمومی است. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ تصریح کرد: خیرین از هفته کتاب سال گذشته تا کنون بیش از یک صد هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان همدان اهدا کردند. در حال حاضر یک میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۰ نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان همدان در اختیار علاقمندان قرار دارد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ خاطرنشان کرد: با اقدام پسندیده بنیاد قلم چی نیازهای بسیاری از مراجعه کنندگان به کتابخانه‌های عمومی در سراسر استان برطرف می‌شود.
ایرناایرنا6 روز قبل
به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی در دیدار با رایزن علمی ایران در مسکو و سرپرست دانشجویان ایرانی در کشورهای روسیه، بلاروس، اوکراین و آسیای میانه با اشاره به جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به بیان دستاوردهای مهم دانشگاه در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی پرداخت. به گفته زالی، دیگر زمینه‌های همکاری‌های مشترک پذیرش دانشجو، تبادل استاد، همکاری با دانشگاه‌های روسیه در حوزه علوم پایه، اعزام پزشک متخصص به کشورهای آسیای میانه برای انجام امور درمانی، راه اندازی کارخانه‌های داروسازی، ترویج طب سنتی و کاشت گیاهان دارویی است. معرفی ظرفیت‌های همکاری دانشگاهمحسن نجفی رایزن علمی ایران در مسکو ضمن معرفی پتانسیل‌های همکاری دانشگاه‌های منطقه آسیای میانه خواستار آشنایی بیشتر با توانمندی‌های دانشگاه به منظور معرفی در نشست‌های بین المللی و رایزنی با دانشگاه‌های کشورهای آسیای میانه شد. بابک شریف کاشانی معاون بین الملل دانشگاه نیز با اشاره به سابقه همکاری دانشگاه با دانشگاه‌های روسیه، گزارشی اجمالی درخصوص وضعیت، جایگاه، عملکرد و دستاوردهای دانشگاه در حوزه‌های مختلف ارائه کرد. در این نشست که بابک شریف کاشانی معاون بین الملل دانشگاه، علی حائری مشاور رییس دانشگاه، محمد رستمی نژاد معاون اجرایی و فرهنگی معاونت بین الملل و علیرضا مرتضوی مدیر توسعه روابط بین الملل نیز حضور داشتند، زمینه‌های گسترش همکاری‌های مشترک علمی دانشگاه با کشورهای آسیای میانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت از اعلام نیاز مجدد دانشگاه‌های علوم پزشکی به ویژه دانشگاه‌های مناطق کم‌برخوردار برای جذب هیات علمی در فراخوان جذب خبر داد. دکترسید علی حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به ظرفیت جذب اعلام شده در فراخوان فعلی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اشاره و اظهار کرد: برنامه ما این است که حداقل ۱۵۰۰ نفر با فراخوان فعلی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی شوند، اگر چه این تعداد حتما از آمار اعلامی بیشتر خواهد شد. بنابراین انتظار ما این است که متقاضیان هر چه سریع‌تر به سامانه جذب وزارت بهداشت مراجعه کنند. دکتر حسینی خاطر نشان کرد: فرصت جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۳۰ دی‌ماه پایان خواهد پذیرفت و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و همه علاقه‌مندان برای ثبت نام از این فرصت باقی مانده استفاده کرده و کد رهگیری خود را دریافت کنند. وی در پاسخ به اینکه تقاضا برای جذب در چه رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی کمتر است، گفت: ما در جذب اعضای هیأت علمی در رشته‌های علوم پایه هیچ مشکلی نداریم چرا که فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف علوم پایه به اندازه کافی تربیت شده‌اند.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هفته آینده در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۹ و ۳۰ دی‌ماه) نشست تخصصی برگزار می‌کنند. بررسی طرح تحقیق و تفحص از پارک‌های علم و فناوری کشور با حضور نمایندگان متقاضی، بررسی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد مالی و اداری جهاد دانشگاهی کشور و دستاوردهای این سازمان حسب وظایف مجموعه و نیازهای کشور با حضور نمایندگان متقاضی دو دستور کار دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در روز یکشنبه است. در روز دوشنبه نیز بررسی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در حوزه‌های آموزشی، تربیتی، مدیریتی، انتصابات و مالی با حضور نمایندگان متقاضی و بررسی طرح تحقیق و تفحص از سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با حضور نمایندگان متقاضی بررسی می‌شود. دعوت از وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به سوالات خدیجه ربیعی، حبیب اله دهمرده، سید احسن علوی، حسینعلی حاجی (۲فقره) و محمد خدابخشی نیز دستور کار پایانی این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در روز دوشنبه است. /پایان پیام
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
استاندار مازندران به عنوان رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان از کاظم قلم چی به دلیل مشارکت در تکمیل ۸ پروژه کتابخانه‌ای در روستاهای مازندران قدردانی کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، عصر امروز روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه پس از برگزاری دو آئین افتتاح کتابخانه عمومی در روستاهای زاغمرز بهشهر و دارابکلای میاندورود که هفتمین و هشتمین کتابخانه هایی بودند که با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی در مازندران به بهره برداری رسیدند، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با کاظم قلم چی در استانداری دیدار و از وی تقدیر کرد. قلم چی در این دیدار با بیان اینکه از ابتدای فعالیت بنیاد قلم چی، یکی از اهداف خود را گسترش کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌ها قرار دادیم، اظهار داشت: این دو کتابخانه، شصت و نهمین و هفتادمین کتابخانه هایی بودند که در کشور در تکمیل آن مشارکت داشتیم و اعتقاد داریم آثار مثبت کتابخانه سازی، تمدن ساز و تاریخ ساز است و اطمینان داریم دانشمندان و نخبگان هر شهر و منطقه در کتابخانه‌ها حاضر می‌شوند و به شکوفایی علمی کمک می‌کنند. استاندار مازندران همچنین ضمن تشکر از آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان که در این مدت برای اتمام پروژه‌های کتابخانه‌ای تلاش‌های فراوانی انجام داده است، با اهدای لوح سپاس، از کاظم قلم چی قدردانی کرد. در این دیدار همچنین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران هدیه‌ای به رسم یادبود به بنیانگذار و مدیرعامل بنیاد علمی آموزشی قلم چی اهدا کرد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 هفته قبل
دو کتابخانه عمومی که با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث گردید، با حضور مدیرعامل این بنیاد و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به بهره برداری رسید. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، چهارشنبه، ۲۵ دی ماه دو کتابخانه عمومی که با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی احداث شده است، با حضور کاظم قلم چی، بنیانگذار و مدیرعامل این بنیاد و آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران، حسین منفردی، فرماندار سورک و حجت الاسلام محمدی نسب، امام جمعه سورک در روستای زاغمرز شهرستان بهشهر و روستای دارابکلای شهرستان میاندورود به بهره برداری رسید. وی افزود: چگونگی انتخاب شهر و یا روستایی که برای ساخت کتابخانه در آن مشارکت می‌کنیم به میزان علاقه و پیگیری مردم آن منطقه بستگی دارد و این شور و اشتیاقی که امروز در افتتاح این کتابخانه‌ها شاهد بودیم، حسن انتخاب این پروژه‌ها را اثبات کرده است. وی افزود: با افتتاح این دو پروژه، هشت باب کتابخانه عمومی با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی طی سه سال گذشته در روستاهای مازندران به بهره برداری رسیده است که با اراده مصممی که در ایشان دیده‌ایم حتما این روند ادامه خواهد داشت. گفتنی است کتابخانه عمومی قلم چی زاغمرز در دو طبقه و با زیربنای ۳۹۰ مترمربع و کتابخانه عمومی قلم چی دارابکلا در دو طبقه و با زیربنای ۲۶۰ مترمربع احداث شده‌اند که از این پس در یک شیفت به ارائه خدمات مطالعاتی و فرهنگی به مردم شریف این دو روستا می‌پردازند.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون هاکی، بهرام قدیمی رئیس فدراسیون هاکی، حسین بابوئی رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی، نرگس تقی زاده مقدم نایب رئیس بانوان فدراسیون دانش آموزی و سایر مسئولان فدراسیون هاکی امروز نشستی در این فدراسیون برگزار کردند. این نشست در راستای سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تحقق بخشیدن به اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در سند چشم انداز ۱۴۰۴ برگزار شد. دیگر اهداف نشست مشترک به این شرح بود: پاسداشت ورزش‌های ملی، همگانی سازی ورزش و توسعه عمومی ورزش مفرح هاکی، گسترش سبک زندگی فعال در آحاد مردم و بویژه جامعه دانش آموزی و انجام همکاری‌های علمی، آموزشی و ورزشی، طراحی برنامه عملیاتی و راهبردی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر توسعه همکاری با سازمان‌های ورزشی و ایجاد زمینه هماهنگی و همکاری در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های دو جانبه. در پایان نشست، تفاهم نامه توسعه همکاری‌های مشترک بین فدراسیون ورزش دانش آموزی به نمایندگی دکتر حسین بابوئی با سمت رئیس فدراسیون و فدراسیون هاکی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی دکتر بهرام قدیمی با سمت رئیس فدراسیون به امضا رسید. >> مهترین مفاد این تفاهم نامه مشترک به این شرح است:۱ ترویج فرهنگ دینی، اخلاقی و ورزشی در میان نسل جوان۲ توسعه کمی و کیفی رشته ورزشی هاکی در سطوح پایه کشور۳ بهره مندی بهینه از منابع انسانی، مالی، علمی و امکانات ورزشی متقابل۴ هماهنگی و هم‌راستایی برنامه‌های توسعه‌ای و ارتقای ورزش تعلیم، تربیتی و قهرمانی کشور و اجتناب از فعالیت‌های موازی۵ پشتوانه سازی و تقویت بنیه تیم‌های ملی ایران اسلامی از طریق استعدادیابی و هدایت نخبه‌های ورزشی۶ توانمند سازی منابع انسانی به ویژه کارشناسان و معلمان تربیت بدنی۷ کمک به غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با فعالیت‌های مفید و سازنده ورزشی۸ برگزاری مشترک مسابقات رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان، در سطوح مختلف دانش آموزی

به انتهای لیست رسیدید