علمی آموزشی

علمی آموزشی

ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، حمزه امیری شامگاه سه شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات استانداری بیان کرد: لرستان علاوه بر بهره گیری از ظرفیت‌های طبیعی و گردشگری و گیاهان دارویی در حوزه ظرفیت‌های علمی و فناوری دارای توانمندی‌های قابل توجهی است. وی اظهار داشت: یکهزارو۵۰۰ دانشجوی دکتری تخصصی در ۸۰ کدرشته محل و یکهزارو۵۰۰ دانشجوی دکتری حرفه‌ای در لرستان تحصیل می‌کنند. رئیس بنیاد نخبگان لرستان گفت: ۲۱ شرکت دانش بنیان با ۱۰ مرکز رشد در دانشگاه‌های استان فعالیت می‌کنند. وی افزود: در حوزه پژوهش افراد توانمند با مقالات معتبر در سطح بین المللی فعالیت دارند و یکی از ظرفیت‌های استان افراد فرهیخته خارج از استان هستند. امیری با اشاره به اینکه اکنون حدود ۳۳۰ هزار دانش آموز در لرستان تحصیل می‌کنند ادامه داد: اگر در مقاطع دانشگاهی مشکلاتی وجود دارد باید در آموزش و پرورش برنامه ریزی شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
صفحه آرامسلط به صفحه آرایی در نرم افزار Indesign و word جهت انجام پروژه‌های دورکاریتوانایی صفحه آرایی کتاب، حداقل ۴۰۰ صفحه در هر روزآشنا به ویرایش فنی و صفحه آراییبا دقت و تمرکز، نظم و تعهد کاریاز متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را با عنوان شغلی صفحه آرا به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند. لازم به ذکر است رزومه‌های فاقد عنوان شغلی بررسی نخواهند شد. آدرس ایمیل: estekhdam@mokha. irوب سایت: mokha. ir
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سامانه رادیو تلسکوپ بومی توسط متخصصان مرکز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران اسفندماه سال ۹۷ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد. از این رو پژوهشگاه فضایی ایران کارگاه علمی آموزشی نجوم و تلسکوپ رادیویی را برای دانشجویانی از دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و برخی اعضای انجمن نجوم ایران و سایر علاقه‌مندان به حوزه نجوم و کیهان‌شناسی برگزار کرد. در این کارگاه علمی آموزشی که با حضور متخصصان و دانشجویان و علاقه‌مندان علم نجوم برگزار شد، صابر کرمی، کیهان‌شناس و مدیر پروژه سامانه رادیو تلسکوپ پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص علم نجوم و کیهان‌شناسی، به‌ویژه درباره مهبانگ و عصر تاریک و تابش زمینه کیهانی مطالبی ارائه کرد. وی به ساختار و تحول ستارگان و کهکشان‌ها، نجوم رصدی و پارامترهای مهم مکان‌یابی برای ایجاد رصدخانه‌ها پرداخت. این کیهان‌شناس بر کاربرد رادیو تلسکوپ‌ها به‌عنوان تنها ابزار رصدی قابل استفاده برای مطالعه کیهان اولیه و ساختار و تحول عالم تاکید کرد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در این همایش علمی آموزشی ریاضی که در سالن همایش‌های مرکز استعدادهای درخشان خرم آباد برگزار شد، گفت: علم، دانش و فناوری یکی از مهمترین مولفه‌های مهم قدرت، ثروت، توسعه و پیشرفت جوامع بشری است. وی افزود: امروز ملاک سیطره قدرت‌های بزرگ، قدرت نظامی و لجستیکی نیست بلکه قدرت آنها علم، فناوری و تکنولوژی است. رسول ریاحی رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش لرستان نیز گفت: هدف از برگزاری این همایش تبادل اطلاعات آموزشی در خصوص مسائل ریاضی و معرفی کاربردهای آن در زندگی افراد و محیط پیرامونی است. ریاحی ادامه داد: به منظور تقویت و ایجاد حس مشارکت تیمی و شرکت در کارهای گروهی مسابقات علمی گروهی برگزار شده است. نمایشگاه دست سازه‌های علمی و یافته‌های پژوهشی دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان در قالب ۱۲۰ اثر با حضور مدیر کل آموزش و پرورش لرستان افتتاح شد.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، تفاهم‌ نامه جهاد دانشگاهی و هلال احمر امروز (سه شنبه) با حضور مسئولان و مدیران دو سازمان به امضا رسید. در ادامه‌ نشست، رییس جمعیت هلال ‌احمر عنوان کرد: جهاد دانشگاهی و هلال ‌احمر پتانسیل ‌های خوبی در زمینه فعالیت ‌های مشترک دارند. محمدرضا پورعابدی افزود: جهاد دانشگاهی بیش از ۷۰۰ عضو هیأت علمی و ۳۰۰ پژوهشگر دارد. به طور حتم جهادد نیز می‌تواند از ظرفیت‌‌های هلال‌ احمر به نحو موثری استفاده کند. هم‌چنین در این نشست، مسوولان جهاد دانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر به تشریح زمینه‌‌های مشترک همکاری پرداختند.
فارسفارس3 ماه قبل
در این مراسم که با حضور جمع کثیری از دانشجویان و ایرانیان مقیم هلند و همچنین علاقمندان به انقلاب اسلامی از دیگر ملیت‌های مقیم هلند در شهر لاهه برگزار شد، دکتر صدیقی اظهار داشت: در دهه پنجم انقلاب اسلامی بایستی با استفاده از تجربیات چهار دهه گذشته، به نکات و ضرورت‌هایی مهمی پرداخته شود. وی گفت: در این دهه باید نسبت به نهادسازی نقاط برجسته عملکرد و تبدیل توفیق‌های نقطه‌ای به جریان و نهاد اهتمام ورزیده شود. در همه نظرسنجی‌‌ها، چه عمومی و چه دانشجویی به عرق ملی و علاقه به کشور اعتقادی عمیق نشان داده شده است. در دهه پیش رو، روح تازه در اداره کشور ضروری است. استقبال از شفافیت در عملکرد‌ها و پاسخگویی همه به کمک ابزار‌ها و فناوریهای نو از جمله بهره گیری از فضای مجازی لازم است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
محمد امجدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نمایش ۳۲ حلقه فیلم از فیلم‌های منتخب چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در قالب علمی، آموزشی، تربیتی و اخلاقی تا دوم اسفندماه در گیلان ادامه دارد. وی اظهار داشت: فیلم‌های منتخب چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در استان در مناطق و نواحی آموزش و پرورش، کانون‌های فرهنگی و تربیتی، سالن‌های همایش مدارس، نمازخانه واحدهای آموزشی و در مناطق روستایی اکران می‌شود. وی بیان داشت: همایش استانی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد چهارم اسفندماه در سالن اجتماعات بانک صادرات رشت برگزار می‌شود. استان گیلان دارای ۳۹۱ هزار دانش آموز است که در بیش از پنج هزار واحد آموزشی تحصیل می‌کنند. چهل و هشتمین جشنواره بین‌ المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد ۲۵ آبان تا دوم آذرماه امسال در سینما فلسطین برگزار شد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، محمدرضا ترابی عصر سه شنبه در همایش علمی، آموزشی سلامت در سالن ولایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردیس افزود: این پایگاه‌ها به صورت تمام وقت به شهروندان خدمات رسانی می‌کنند. وی بیان داشت: مردم می‌توانند برای تشکیل پرونده الکترونیکی به این پایگاه‌ها مراجعه کنند. ترابی با اشاره به اینکه شهرستان فردیس با جمعیت ۶۰۰ هزار نفری با کمبود سرانه‌های بهداشتی و درمانی مواجه است، اضافه کرد: این شهرستان در زمینه امکانات بهداشتی درمانی عقب ماندگی زیادی دارد. رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس از خانوارهای این شهرستان خواست شمار تلفن‌های خود را برای اطلاع رسانی در پایگاه‌های سلامت منطقه ثبت کنند. همایش علمی، آموزشی با همکاری شبکه بهداشت و درمان، آزمایشگاه مرکزی، انجمن دیابت شهرستان و شهرداری فردیس برگزار شد.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 هفته قبل
اقتصادنیوز: شرکت «ایرن» تولیدکننده کیت‌های علمی آموزشی سرگرمی و تامین‌کننده‌ی تجهیزات آزمایشگاهی، عضو پارک علم و فناوری دانشگاه چمران، جهت تکمیل کادر خود در استان خوزستان، شهر اهواز از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید. / آی استخدام
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
استفاده از ظرفیت اجرای هدفمند‌سازی یارانه‌ها در جهت افزایش تولید، اشتغال و بهره‌‌وری، کاهش شدت انرژی و ارتقاء شاخص‌های عدالت اجتماعی. - افزایش صادرات گاز. - افزایش صادرات برق. - افزایش صادرات پتروشیمی. تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن بویژه در محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی.
ایسناایسنا2 هفته قبل
در راستای ایجاد و گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و فناوری، ترویج فرهنگ کارآفرینی و خودباوری، تفاهم‌نامه همکاری بین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان به امضا رسید. به گزارش ایسنا، در راستای ایجاد و گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و فناوری، ترویج فرهنگ کارآفرینی و خودباوری، توجه به فعالیت‌های دانش‌بنیان، کشف و پرورش ایده‌های خلاقانه، تفاهم‌نامه همکاری بین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان منعقد شد و به امضای مدیران دو مجموعه رسید. بر اساس این گزارش، همکاری در زمینه برگزاری سمینارها، همایش‌ها، دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، همکاری در برگزاری همایش‌ها و جلسات ایده‌شو و کشف ایده‌های نو، هدایت و حمایت از ایده‌های خلاقانه منجر به تولید محصول، همکاری در بازدید استادان و دانشجویان از مجموعه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، برگزاری دوره‌های مشترک آموزش کارآفرینی و آشنایی با فرهنگ کسب وکار ویژه استادان و دانشجویان از جمله موارد همکاری در این تفاهم‌نامه عنوان شده است. انتهای پیام
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
استفاده از ظرفیت اجرای هدفمند‌سازی یارانه‌ها در جهت افزایش تولید، اشتغال و بهره‌‌وری، کاهش شدت انرژی و ارتقاء شاخص‌های عدالت اجتماعی. - افزایش صادرات گاز. - افزایش صادرات برق. - افزایش صادرات پتروشیمی. تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن بویژه در محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز شنبه در حاشیه آیین آغاز این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ۸۰ هزار دانش آموز معادل ۶۰ درصد جمعیت دانش آموزی استان با توجه به وقت محدود از این فیلم‌ها منتفع خواهند شد. سکینه طیبی افزود: جشنواره فیلم رشد یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم در ایران است که به بررسی علمی آموزشی با نگاه به امور درسی می‌پردازد. وی شناسایی، انتخاب و معرفی فیلم‌های علمی و آموزشی جهان، بهره گیری از توانایی‌های سینما در آموزش و پرورش، ارتقا جایگاه فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی، آگاهی از تحولات و نوآوری‌ها و توسعه فرهنگ به کارگیری فیلم آموزشی در فرایند تحصیل را از مهمترین اهداف این جشنواره بیان کرد. طیبی با بیان اینکه امروزه کتاب به تنهایی پاسخگوی نیازهای آموزشی دانش آموزان نیست، تصریح کرد: استفاده از بسته‌های آموزشی نظیر فیلم می‌تواند نقش تاثیرگذاری در روند یادگیری داشته باشد. چهل و هشتمین جشنواره فیلم رشد از چهارم تا نهم اسفندماه جاری در ۱۲ منطقه آموزشی خراسان جنوبی اکران می‌شود.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از کمیته ملی المپیک، صبح امروز و با حضور شاهرخ شهنازی، دبیرکل کمیته ملی المپیک، قراخانلو، رئیس آکادمی ملی المپیک و علی شریف‌زاده، سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، به منظور توسعه و تحکیم همکاری و فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی، تفاهمنامه همکاری بین کمیته ملی المپیک و پژوهشگاه تربیت بدنی امضاء شد. طبق این تفاهمنامه که با حضور شریعت‌زاده، معاون فن آوری و محمدی، سرپرست فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی امضاء شد، مقرر گردید طرفین در راستای توسعه و تحکیم همکاری و فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی مشترک، پیشبرد و استمرار آن، توسعه و بهبود شرایط کمی و کیفی فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی مشترک در زمینه‌های علوم ورزشی مرتبط با وظایف و فعالیت‌های پژوهشگاه و کمیته، همکاری تنگاتنگی داشته باشند. ایجاد شرایط لازم به منظور انجام پژوهش‌های مشترک تحقیقاتی بر اساس نیازهای کمیته، تلاش مشترک به منظور تامین نیازهای پژوهشی بخش‌های ورزش قهرمانی بر اساس نیازهای کمیته، برگزاری همایش، سمینار و کنفرانس‌های مشترک علمی - پژوهشی و آموزشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی مورد نیاز کمیته با استفاده از اساتید داخلی و خارجی، برگزاری نشست‌ها، دوره‌های آموزشی، علمی و تخصصی مشترک، همکاری در خصوص تالیف، ترجمه و انتشار کتب و نشریات علمی و کاربردی، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی و تبادل تجربه بین پژوهشگاه و کمیته، در اختیار گذاشتن اماکن و تاسیسات ورزشی و خدماتی، کتابخانه، آزمایشگاه‌ها و وسایل تخصصی از سوی طرفین، همکاری در استعدادیابی و استعدادپروری ورزشکاران، مشارکت پژوهشگاه در سمت دهی طرح‌های پژوهشی و پایان نامه‌های تحصیلاتی بسوی عناوین پژوهشی مورد نیاز کمیته از مهمترین موضوعات و فعالیت‌های مشترک کمیته ملی المپیک و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در این تفاهمنامه است. انتهای پیام/س
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت عمومی کمیته ملی المپیک، صبح امروز و با حضور شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک و علی شریف‌زاده سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به منظور توسعه و تحکیم همکاری و فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی، تفاهمنامه همکاری بین کمیته ملی المپیک و پژوهشگاه تربیت بدنی امضاء شد. طبق این تفاهمنامه که با حضور شریعت زاده معاون فن آوری و محمدی سرپرست فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی امضاء شد مقرر شد طرفین در راستای توسعه و تحکیم همکاری و فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی مشترک، پیشبرد و استمرار آن، توسعه و بهبود شرایط کمی و کیفی فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی مشترک در زمینه‌های علوم ورزشی مرتبط با وظایف و فعالیت‌های پژوهشگاه و کمیته، همکاری تنگاتنگی داشته باشند. ایجاد شرایط لازم به منظور انجام پژوهش‌های مشترک تحقیقاتی بر اساس نیازهای کمیته، تلاش مشترک به منظور تامین نیازهای پژوهشی بخش‌های ورزش قهرمانی بر اساس نیازهای کمیته، برگزاری همایش، سمینار و کنفرانس‌های مشترک علمی - پژوهشی و آموزشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی مورد نیاز کمیته با استفاده از اساتید داخلی و خارجی، برگزاری نشست‌ها، دوره‌های آموزشی، علمی و تخصصی مشترک، همکاری در خصوص تالیف، ترجمه و انتشار کتب و نشریات علمی و کاربردی، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی و تبادل تجربه بین پژوهشگاه و کمیته، در اختیار گذاشتن اماکن و تاسیسات ورزشی و خدماتی، کتابخانه، آزمایشگاه‌ها و وسایل تخصصی از سوی طرفین، همکاری در استعدادیابی و استعدادپروری ورزشکاران، مشارکت پژوهشگاه در سمت دهی طرح‌های پژوهشی و پایان نامه‌های تحصیلاتی به سوی عناوین پژوهشی مورد نیاز کمیته از مهم‌ترین موضوعات و فعالیت‌های مشترک کمیته ملی المپیک وپژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در این تفاهمنامه است. انتهای پیام/
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش روز جمعه ایرنا رضا زینی وند مقدم افزود: اکثر مدارس آسیب‌دیده از سیل در شهرستان‌ها از ۲۴ فروردین دایر شده و روند عادی آموزش در این مدارس برقرار است. وی اظهار داشت: همچنین کلاس‌های جبرانی و تقویتی کنکور برای پایه دوازدهم با حضور یک‌صد نفر از اساتید برجسته استان تهران برگزار شده و با ارزیابی‌های انجام شده، دانش‌آموزان حاضر در این کلاس‌ها و اردوی علمی- آموزشی شهرستان پلدختر، اعلام رضایت کردند. زینی‌وندمقدم با تاکید بر اینکه این دوره به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده اجرا خواهد شد ادامه داد: ‌ آزمون نهایی پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده در سه مرحله خرداد، تیر و شهریور است که نمره قبولی دانش‌آموزان در هر مرحله از این آزمون‌ها به‌عنوان نمره خرداد تلقی خواهد شد. وی افزود: ‌ با هماهنگی‌های انجام شده و پیگیری‌های مقام عالی وزارت آموزش و پرورش با وزارت علوم، به‌دنبال اختصاص سهمیه مناطق سیل‌زده برای کنکور ۹۸ هستیم. وی اظهار داشت: زمینه حضور دانش آموزان پایه دوازدهم که محل سکونت انها بر اثر سیل تخریب شده در مدارس شبانه‌روزی فراهم شده و اردوی علمی- آموزشی آنان با حضور اساتید مجرب، نخبه و علمی شهر تهران در حال برگزاری است.
فارسفارس3 ماه قبل
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: اکنون زمان آن است که همگان با هم‌اندیشی و همفکری به سمت ارتقای کیفیت در همه حوزه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی حرکت کنیم. باید با هم‌اندیشی و هم‌فکری به سمت ارتقای کیفیت در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی حرکت کنیمبه گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از وزارت علوم، مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در «نشست تخصصی مدیران ارتباط با صنعت و ارائه تجارب و الگوهای موفق دانشگاه‌ها در راستای توسعه کمی و کیفی دوره‌های کارآموزی» گفت: در حال حاضر در شرایطی هستیم که توسعه‌ کمی‌ باعث شده تا در خیلی از جاها کیفیت از دست برود لذا اکنون زمان آن است که همگان با هم‌اندیشی و همفکری به سمت ارتقای کیفیت در همه حوزه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی حرکت کنیم. وی با تبریک ایام دهه فجر و درود بر مقام شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: کارآموزی از مباحثی است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در گذشته با کیفیت خیلی بهتری انجام می‌شد اما در طول سال‌های اخیر به خاطر ارتقای سطح فعالیت‌ها آرام آرام توجه ما به بحث کارآموزی کمتر شده است. این مهن یک فضایی را ایجاد می‌کرد که دانشجو با فضای بیرون و حوزه‌های اجتماعی و محیط‌های صنعتی آشنا شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هادی زارع پور بعدازظهر یکشنبه در نشست هماهنگی اجرای طرح حامی در استان افزود: در این طرح معیار انتخاب مدارس وضعیت فرهنگی، تربیتی، علمی، آموزشی، اقتصادی و اجتماعی است. وی بیان کرد: هدف از اجرای این طرح، مشارکت بین دانش آموزان و فرهنگیان و تقویت فرهنگ تعاون و نیکوکاری است. زارع پور تصریح کرد: مدارسی در این طرح قرار می‌گیرند که دارای مشکلاتی همچون کمبود تجهیزات آموزشی و ورزشی و کمبود فضا هستند.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، ششمین جشنواره آموزش و مراسم تجلیل از اعضای هیات‌علمی برگزیده، پیشکسوتان، مدیران و کارشناسان برتر حوزه آموزش امروز در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، برگزار خواهد شد. بر اساس این گزارش، این مراسم از ساعت ۱۰ تا ۱۳ با حضور دانشجویان، فرهیختگان و اساتید برتر حوزه علم و پژوهش برگزار می‌شود. لازم به ذکر است، در این جشنواره محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران درباره فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه سخنرانی می‌کند. انتهای پیام/
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، بنیاد ایرانشناسی با هدف دانش‌‌افزایی در حوزه ایرانشناسی، کارگاه علمی، آموزشی «آشنایی با سیر تفکر در ایران از آغاز تاکنون» را، در اسفند‌ماه جاری برگزار می‌کند. این کارگاه با تدریس غلامرضا اعوانی چهره ماندگار فلسفه و عضو هیأت امنای بنیاد ایرانشناسی از یازدهم اسفند‌ماه به مدت ۱۴ ساعت (در هفت جلسه دو ساعته) روزهای شنبه برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان شرکت در این کارگاه با توجه به ظرفیت محدود پذیرش می‌توانند برای اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۲۱۲۰۰۴-۰۲۱ تماس بگیرند. انتهای پیام/
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، ونوس عامری امروز در همایش علمی آموزشی به‌یافت هنرمندانه دور ریختنی‌ها اظهار داشت: سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد در تلاش است تا بار دیگر فرهنگ به‌یافت که یکی از مهمترین میراث معنوی مردمان این دیار است را زنده کند. وی با بیان اینکه شهرداری‌ها موظف به ارائه آموزش‌های شهروندی هستند، عنوان کرد: خوشبختانه با آغاز به کار شورای پنجم، این مهم در شهرداری یزد نیز حاصل و واحد آموزش شهروندی در سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد راه اندازی شد. عضو شورای شهر یزد خاطرنشان کرد: این واحد تلاشگر توانسته در طول دوران فعالیت خود اقدامات ارزشمندی را در سطح شهر یزد از خود به یادگار بگذارد و اینک با ورود جدی به معضل تولید زباله‌ها، اهداف ارزشمندی را در این حوزه دنبال می‌کند. عامری با بیان اینکه فرهنگ به‌یافت ریشه در تاریخ یزد دارد، افزود: همکاران ما در مجموعه سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد به ویژه کارشناسان واحد آموزش شهروندی این سازمان در تلاش هستند با کمک شهروندان یزدی، دیگر بار فرهنگ به‌یافت که یکی از مهمترین میراث معنوی مردمان این دیار و در راستای زندگی همخوان با شرایط زیست محیطی است را زنده کند. عامری از مشارکت اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان یزد و کتابخانه وزیری در برگزاری همایش علمی آموزشی به‌یافت هنرمندانه دور ریختنی‌ها قدردانی کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، طبق این تفاهم‌نامه که با حضور شریعت‌زاده، معاون فن‌آوری و محمدی سرپرست فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی امضاء شد مقرر گردید، طرفین در راستای توسعه و تحکیم همکاری و فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی مشترک، پیشبرد و استمرار آن، توسعه و بهبود شرایط کمی و کیفی فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی مشترک در زمینه‌های علوم ورزشی مرتبط با وظایف و فعالیت‌های پژوهشگاه و کمیته، همکاری تنگاتنگی داشته باشند. ایجاد شرایط لازم به منظور انجام پژوهش‌های مشترک تحقیقاتی بر اساس نیاز‌های کمیته، تلاش مشترک به منظور تامین نیاز‌های پژوهشی بخش‌های ورزش قهرمانی بر اساس نیاز‌های کمیته، برگزاری همایش، سمینار و کنفرانس‌های مشترک علمی - پژوهشی و آموزشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی مورد نیاز کمیته با استفاده از اساتید داخلی و خارجی، برگزاری نشست‌ها، دوره‌های آموزشی، علمی و تخصصی مشترک، همکاری در خصوص تالیف، ترجمه و انتشار کتب و نشریات علمی و کاربردی، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی و تبادل تجربه بین پژوهشگاه و کمیته، در اختیار گذاشتن اماکن و تاسیسات ورزشی و خدماتی، کتابخانه، آزمایشگاه‌ها و وسایل تخصصی از سوی طرفین، همکاری در استعدادیابی و استعدادپروری ورزشکاران، مشارکت پژوهشگاه در سمت‌دهی طرح‌های پژوهشی و پایان نامه‌های تحصیلاتی بسوی عناوین پژوهشی مورد نیاز کمیته از مهمترین موضوعات و فعالیت‌های مشترک کمیته ملی المپیک و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در این تفاهمنامه است. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین گیلان؛ در این نمایشگاه که به مناسبت هفته پژوهش از ۲۴ تا ۲۷ آذر سال۱۳۹۷ در مجموعه ورزشی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت شرکت داشته ۲۵ دستگاه اجرایی، علمی، آموزشی و پژوهشی استان شرکت داشته و در قالب ۳۰ غرفه به ارایه پروژه‌ها، دستاورد‌ها و فناوری‌های علمی و پژوهشی خود پرداختند. متین عاشوری، مدیر نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت گفت: برنامه‌های نمایشگاه فوق از روز نخست (شنبه ۹۷/۹/۲۴) شامل: میزگرد شهر و ادبیات بومی، کارگاه‌های شهر و پژوهش هنر، شهر و معماری (طراحی المان شهری) و همچنین شهر و معماری (اوریگامی)، روز دوم (یکشنبه ۹۷/۹/۲۵) کارگاه محیط زیست و میزگرد شهر و موسیقی پژوهی، روز سوم (دوشنبه ۹۷/۹/۲۶) کتابشناسی‌های شهر دوستدار کودک، فضاهای شهری و میز گرد‌های شهر و مردم شناسی، شهر و اقتصاد و همچنین کارگاه شهر و گردشگری، روز چهارم (سه شنبه ۹۷/۹/۲۷) میزگرد شهر و آفرینش مکان، نشست شهر و نشر و همچنین نشست تخصصی حیات اجتماعی شهر بود و در نهایت از کلیه برگزیدگان جشنواره پژوهشگر برتر و پروپزال برتر (کارکنان شهرداری رشت) با اهدا جوایز قدردانی شد. وی افزود: غرفه شهرداری رشت مورد اقبال و استقبال گروه‌های مختلف بازدید کننده شامل پژوهشگران، دانشجویان، اساتید، مدیران دستگاه‌های علمی، آموزشی و اجرایی و گروه‌های مختلف مردم قرار گرفت. در همین راستا با توجه کیفیت و نوع حضور و بر اساس ارزیابی داوران نمایشگاه، شهرداری رشت موفق به کسب عنوان برتر و برگزیده نمایشگاه و دریافت لوح تقدیر گردید.
مهرمهر1 ماه قبل
میررضا مجیدی، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به ظرفیت دانشگاه‌های کشور ایران و ترکیه در تولید علم و فناوری، ابراز داشت: برگزاری این اجلاس و در کنار آن برگزاری نمایشگاه برای معرفی این پتانسیل‌ها و فراهم آوردن فرصتی جهت مذاکرات دوطرفه جهت گسترش همکاری‌های علمی ضروری و سودمند است. رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به زمان برگزاری این اجلاس خاطرنشان کرد: این اجلاس روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین امسال برگزار خواهد شد و بیش از ۱۵ تن از رؤسای دانشگاه‌های ترکیه به همراه معاونان خود و رئیس اتحادیه، پروفسور رمضان کورکماز در جلسه بررسی نحوه همکاری‌ها حضور خواهند داشت. وی درخصوص اهداف و برنامه‌های برگزاری این نمایشگاه تصریح کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، شناساندن توانمندی‌های دانشگاه‌های فعال عضو اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز در کشور ترکیه جهت گسترش همکاری‌های علمی آموزشی و برنامه تبادلات استاد و دانشجو است. مجیدی در ادامه با تشریح سیاست راهبردی دانشگاه تبریز جهت حضور در عرصه‌های علمی بین المللی اظهار داشت: دانشگاه تبریز به عنوان یکی از اعضای اصلی این اتحادیه به عنوان رئیس کارگروه همکاری‌های علمی ایران و ترکیه با تمام توان و امکانات برای معرفی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های علمی، آموزشی و فرهنگی کشور و ایجاد فرصت به منظور گفتگوها در راستای گسترش تعاملات علمی و فرهنگی در برپایی نمایشگاه و حضور رؤسای دانشگاه‌های ترکیه به ایفای نقش خواهد پرداخت. رئیس دانشگاه تبریز در پایان خاطرنشان کرد: اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز ۱۶۴ عضو از سراسر منطقه قفقاز دارد و دانشگاه تبریز یکی از اعضای اصلی آن است.
فارسفارس1 ماه قبل
سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یک برنامه راهبردی چند ساله در تمام حوزه‌ها نظیر فرهنگی، علمی، آموزشی فناوری دارد که در سال جدید نیز اجرای همین برنامه را ادامه می‌دهیم. وی افزود: در سال جدید برنامه‌ها را با قوت بیشتری دنبال می‌کنیم و طبق برنامه پیش می‌رویم. معتمدی در رابطه با اینکه برنامه راهبردی دانشگاه تا چه حدی اجرا شده است، اظهار داشت: در بعضی بخش‌ها جلوتریم و در بعضی بخش‌ها کمتر پیش رفتیم اما در مجموع راضی هستیم، البته مشکلات بودجه و مالی اثرگذار است اما سعی می‌کنیم اثرش کمتر باشد. انتهای پیام/
ایسناایسنا3 ماه قبل
این مدرس راهنمای گردشگری گفت: وقتی در کشور همه متفق القول تمایل دارند تعداد گردشگران را افزایش دهند، باید به ارکان گردشگری هم توجه نشان دهند. ما در قالب جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی سعی کردیم این خلاء را با برگزاری دورههای علمی آموزشی پر کنیم. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید از آژانسها و راهنماها بیشتر حمایت کند و با آن‌ها تعامل داشته باشد. صدرنیا همچنین گفت: ایران همیشه جزو فهرست گردشگران خارجی بوده است، به محض این که شرایط بهتر شده رشد چند درصدی هم حاصل شده است. دوازدهمین جشن راهنمایان گردشگری از سوی جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی پنجشنبه دوم اسفندماه در موزه دفاع مقدس تهران برگزار می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
ادامه اشتغال اعضای هیأت علمی فاقد شرایط فوق نیز صرفا در فعالیت‌های علمی، آموزشی و تحقیقی مجاز می‌باشد. تعداد زیادی از مدیران هستند که هنوز بازنشسته نشده‌اند اما بیش از ۳۵ سال خدمت دارند و در صورت اجرایی شدن این بند از لایحه، این افراد شرایط ادامه فعالیت را نخواهند داشت. یکی از مدیرانی که احتمالا شامل این ماده می‌شود محمدرضا داورزنی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش است که بیش از ۳۵ سال سابقه کاری دارد و سن او ۵۹ سال است. بنابراین با این ماده جدید که اشاره شده برای مقاطع بالای کارشناسی ارشد ۳۵ سال یا ۶۵ سال، داورزنی باید به زودی از ورزش خداحافظی کند. فعالیت گل‌محمدی تا اوایل سال آینده به ۳۵ سال می‌رسد.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
محمد حسین فرهنگی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحولات همه جانبه‌ای در فرایندهای مختلف بودیم گفت: در حوزه فناوری، هسته‌ای، نظامی، توسعه صنعتی، توسعه کشاورزی، توزیع عادلانه خدمات در سطح کشور به ویژه مناطق محروم، روستایی و کمتر توسعه یافته پیشرفت‌های بسیاری داشتیم. فضای مطبوعاتی دوران قبل از انقلاب با بعد از انقلاب قابل قیاس نیست و شرایط علمی آموزشی کاملا تغییر کرده استبعد از انقلاب در هیچ حوزه‌ای توقف نداشتیمنماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: بعد از انقلاب در هیچ حوزه‌ای توقف نداشتیم بلکه همیشه در حال توسعه هستیم و این در حالی بوده که تهدیدات بسیاری در این ۴۰ سال، انقلاب را تحت فشار قرار می‌داد. این تهدیدات شامل ۸ سال جنگ و مسائل مربوط به فشارهای سیاسی و محاصره‌های اقتصادی بوده است. شرایط آموزشی کشور بعد از انقلاب کاملا تغییر کرده استعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی اتفاقات بسیاری رخ داده است تصریح کرد: فضای مطبوعاتی دوران قبل از انقلاب با بعد از انقلاب قابل قیاس نیست و شرایط علمی آموزشی کاملا تغییر کرده است و از طرف دیگر فضاهایی که در رسانه‌های ایران وجود دارد و توسعه‌هایی که در آن ایجاد شده هرگز قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست. قبل از انقلاب تنها ۲ شبکه تلویزیونی و در ساعات محدود فعال بودعضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قبل از انقلاب تنها ۲ شبکه تلویزیونی داشتیم و آن هم در ساعات محدودی فعال بود اما اکنون در صدا و سیما ده‌ها شبکه ملی و استانی وجود دارد که فعال هستند و بسیاری از آنها نیز شبانه روزی است. /پایان پیام
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، علاوه بر دیدار رؤسای ستاد مشترک دو کشور، فرماندهان و مقامات نیروهای دریایی و زمینی و هوایی ایرانی نیز با همتایان عمانی خود ملاقات و در فضایی دوستانه و صمیمی پیرامون دورنمای همکاری‌های مشترک مذاکره کردند. هیات‌های عالی رتبه نظامی دو کشور با تشکیل پانزدهمین اجلاس مشترک در شهر مسقط و انجام مذاکرات، برنامه‌های همکاری نظامی فی مابین را برای سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در حوزه‌های علمی، آموزشی، دریایی، هوایی، پلیسی و همکاری در حوزه پزشکی نظامی را مشخص و مورد توافق قرار دادند. این اجلاس شش روزه که به میزبانی ستاد کل نیروهای مسلح سلطنت عمان در مسقط برگزار شد، تا ۲۹ فروردین ماه ادامه خواهد یافت.
ایرناایرنا4 روز قبل
کوپالیانی همچنین بر اجرای مفاد تفاهمنامه‌های مشترک و همچنین تعامل و همکاری بیشتر در عرصه‌های علمی، آموزشی و فرهنگی بین دو کشور گرجستان و ایران تاکید کرد. رئیس دانشگاه آکاکی تسرتلی کوتایسی ابراز امیدواری کرد که سفر این هیات بتواند زمینه توسعه همکاری‌های علمی و فرهنگی را با طرف ایرانی ازجمله دانشگاه اصفهان فراهم کند. کوپالیانی با ابراز قدردانی از همکاری‌های رایزنی فرهنگی ایران با این دانشگاه، آمادگی خود برای گسترش فعالیت‌های علمی و فرهنگی و تقویت مطالعات ایرانشناسی را اعلام کرد. مصطفوی از آمادگی خود برای تسهیل و همکاری دانشگاه آکاکی تسرتلی کوتایسی با دانشگاه‌های ایران و تقویت مطالعات ایرانشناسی در گرجستان و گرجی شناسی در ایران خبر داد. کوتایسی دومین شهر بزرگ گرجستان و در ۲۳۰ کیلومتری شمالغرب تفلیس پایتخت این کشور واقع است.

به انتهای لیست رسیدید