علم الهدی

علم الهدی

فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اربعین حسینی تکمیل کننده قیام سیدالشهدا (ع) به شمار می‌رود، لذا مومن شیعه‌ای که در روز اربعین قبر حضرت سیدالشهدا (ع) را زیارت یا متن زیارت تنامه را در روز اربعین از راه دور قرائت کند، یقینا واقعه عاشورا را مرور کرده است. آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه اگر زیارت اربعین را با تدبر و تامل قرائت کنیم یقینا در خط سید الشهدا (ع) قرار خواهیم گرفت، گفت: عبارت بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهالة در زیارت اربعین بیانگر این است که سیدالشهدا (ع) برای بصیرت افزایی بشریت قیام کردند. او تصریح کرد: سید الشهدا (ع) در روز عاشورا آخرین قطرات خون خود را در راه خدا بذل کرد، این مسیر امام حسین (ع) همان مسیر بصیرت افزایی است. آیت الله علم الهدی افزود: مردم به خاطر جهالت و بی‌بصیرتی خودشان در مقابل امام حسین (ع) ایستادند، لذا در روایات آمده است کسانی با حسین بن علی (ع) جنگیدند که دنیا آن­ها را فریب داده بود، آن‌ها برای ثمن کم دنیا در برابر سیدالشهدا (ع) ایستادند. آیت الله سید علم الهدی افزود: انسانی که غرق در بصیرت الهی شود یقینا، چون سیدالشهدا (ع) تا آخرین قطره خونش برای خداوند و دین الهی مایه خواهد گذاشت و آخرت را به بهای قلیل دنیا نخواهد فروخت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: در هر خطبه‌ایی امر به تقوا تکرار می‌شود تا مصادیق تقوا در زندگی مشخص شود و اینکه ما چه کنیم تا امر به تقوا در زندگانی ما تحقق پیدا کند. خدا در قرآن می‌فرماید که «خدا در وجود یک انسان دو تا دل نیافرید، یک دل آفرید این دل هم برای خودش و خانه اوست». علم‌الهدی اضافه کرد: یعنی دل وقتی خانه خدا شد، اگر در این دل اجرای فرامین الهی مورد خواسته این دل قرار گرفت، این دل آباد است. اما اگر در این دل غضب خدا را خواستم و رضای خدا را نخواستیم، این خانه خراب می‌شود، از این جهت آبادی دل در خواست پروردگار است. وی اضافه کرد: خدا اراده کرده است اسلام توسعه پیدا کند و دین جهانی نمی‌شود مگر اینکه امام زمان (عج) بیاید.
فارسفارس1 روز قبل
امام جمعه مشهد گفت: اربعین امسال جهان را زیر و رو کرد و همانطور که مقام معظم رهبری هم اشاره کردند، این اربعین امسال نشانه اراده الهی بر نصرت اسلامی است یعنی این مردم را خدا برد، خودشان نرفتند. امام جمعه مشهد با بیان اینکه برحسب دستور مقام معظم رهبری، سخن ما در خطبه اول درباره تقوا و مصادیق تقوا در زندگی است، یکی از مصادیق تقوا در زندگی انسان را آبادی دل دانست. امام جمعه مشهد در آغاز خطبه دوم با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی گفت: راهپیمایی اربعین در سنوات اخیر یک جریان شگفت جهانی است که دنیا را متحیر کرده است. امام جمعه مشهد یادآور شد: خدا اراده کرده است که دین توسعه یابد، ظاهرا اراده خدا بر نزدیک شدن فرج امام زمان (عج) قرار گرفته است. امام جمعه مشهد تصریح کرد: سنت خدا بر این است که دشمنانش را به دست و تصمیم خودشان هلاک می‌کند و اینها از نتیجه اربعین امام حسین (ع) است.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
وی با بیان اینکه چنین فعالیتی یک همکاری منطقه‌ای را می‌طلبد افزود: ما سعی کردیم کشور‌های حاشیه اقیانوس هند و دریای عمان بتوانند از ظرفیت کامل برای شیرین کردن آب استفاده کنند. علم الهدی با بیان اینکه ۴۸ و نیم درصد از آب شیرین کن‌های دنیا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است، گفت: ۲۵ درصد از این آب شیرین کن‌ها مربوط به سه کشور امارات، قطر و عربستان است و باید در این زمینه فعالیتی موثر شکل گیرد. وی گفت: شرکت کنندگانی از کشور‌های ایتالیا، آفریقای جنوبی، تایلند و هند در این کارگاه دو روزه حضور دارند و تجربیات خود را از فعالیت‌هایی که در این راستا تاکنون شکل گرفته ارائه می‌دهند. علم الهدی تاکید کرد: امیدواریم پس از اتمام این کارگاه دو روزه بین المللی قطعنامه‌ای در خصوص تعیین مسیر برای فعالیت در این عرصه شکل گیرد تا بتوانیم از ظرفیت‌های موجود به طور کامل استفاده کنیم. کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آب‌های شور برای کشور‌های حاشیه اقیانوس هند از امروز به مدت دو روز در پژوهشگاه علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
مهرمهر4 روز قبل
رئیس هیئت مدیره مجتمع فرهنگی و زائرسرای میقات الرضا (ع) ادامه داد: ۲۵ هزار نفر در سال جاری در دهه کرامت از این مسیر عبور کرده و در میقات الرضا (ع) پذیرایی شدند. همچنین از ماه صفر سال گذشته نیز حدود ۲۰۰ کاروان پیاده از شهرهای شیراز، یزد، قم و بیرجند در میقات الرضا (ع) پذیرایی شدند. وی با تأکید بر اینکه اسکان، پذیرایی، شام، نهار، صبحانه و سایر خدماتی که در این مجتمع به زائران ارائه می‌شود صلواتی است، اظهار کرد: سال گذشته در دهه پایانی ماه صفر بیش از ۱۲۰ هزار نفر در میقات الرضا (ع) پذیرایی شد. تشکری اضافه کرد: از ۱۰ روز قبل فعالیت‌ها در شعبه اراک برای خدمت رسانی به زائران اربعین آغاز شده است. رئیس هیئت مدیره مجتمع فرهنگی و زائرسرای میقات الرضا (ع) افزود: ما برای تکمیل این مجتمع نیاز به مصالح ساختمانی داریم و خیران می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۳۵۷۳۹۰۱۱۶۹۱۹_۶۰۳۷ به نام میقات الرضا (ع) بانک صادرات واریز کنند.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
وی فعالیت‌های پژوهشی را از مسائل حیاتی، زیربنایی و کلیدی کشور دانست که نتایج آنها باعث خواهد شد کشور در روشنایی و با بینایی حرکت کند. محسنی اژه‌ای با انتقاد از بی‌توجهی به برخی مفاهیم اسلامی در برخی قوانین ادامه داد: لازم است به مفاهیم مورد توجه اسلام‌خواهان بیشتر توجه کنیم. معاون اول دستگاه قضایی با ضروری دانستن وجود دیدگاه اسلامی در پژوهشگران از ریاست پژوهشگاه قوه قضاییه خواست مبنای برنامه‌ها را به گونه‌ای تنظیم کند که با تغییر مدیریت‌ها، به مبانی و ساختار اصلی موجود خدشه‌ای وارد نشود. حامد نیکونهاد معاون پژوهشی پژوهشگاه قوه قضاییه نیز در این دیدار اظهار کرد: پژوهشگاه به دنبال آن است که کارهای تخصصی در معاونت‌های قوه قضاییه با تمرکز بیشتر انجام شود. امروز تمام معاونت‌ها و بخش‌های مختلف قوه قضاییه معتقد هستند اگر فعالیت‌های حقوقی-قضایی پیوست پژوهشی به همراه داشته‌باشند می‌توانند موثرتر واقع شوند.
ایسناایسنا5 روز قبل
سید حجت‌اله علم‌الهدی رییس پژوهشگاه قوه قضاییه صبح امروز با حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پژوهشگاه قوه قضاییه، غلامحسین محسنی اژه‌ای ضمن ابراز خرسندی از فعالیت یک گروه جوان در پژوهشگاه قوه قضاییه، اظهار کرد: نیروی جوان، پر انرژی است و تعلقات دنیوی حداقلی دارد، به همین علت می‌تواند از نعمت جوانی خود به نحو احسن استفاده کند. وی فعالیت‌های پژوهشی را از مسائل حیاتی، زیربنایی و کلیدی کشور دانست که نتایج آنها باعث خواهد شد کشور در روشنایی و با بینایی حرکت کند. ما نباید از محکمات اسلام کوتاه بیاییم لذا در نظر گرفتن دیدگاه فکری و اعتقادی افراد در امر پژوهش بسیار مهم است. حامد نیکو نهاد معاون پژوهشی پژوهشگاه قوه قضاییه نیز در این دیدار اظهار کرد: پژوهشگاه به دنبال آن است که کارهای تخصصی در معاونت‌های قوه قضاییه با تمرکز بیشتر انجام شود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی در پاسخ به این سوال که شبکه‌های برون مرزی ایران بیشتر کدام جنبه از حادثه کربلا را باید به تصویر بکشند و برای مخاطب برون‌مرزی ارائه دهند، عنوان کرد: شبکه‌های برون‌مرزی ما می‌توانند با به نمایش گذاشتن مدل زندگانی امام حسین (ع) در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی آن عمق و گسترده مهرورزی امام‌حسین (ع) را در خانواده و در جامعه به تصویر بکشاند، این‌ها آن ابعادی است که مردم در دنیا به دنبال راهکارهای رسیدن به رفتارهای فضیلت‌مدار هستند، چگونه مهربانی کنند؟ عرصه و قلمرو ایثارگری تا کجاست؟ اینها اگر مسائل ارتباط جمعی روزنامه‌ها، مجلات، صداوسیما و شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی قرار بگیرد، بزرگترین خدمت را به بشریت کرده‌اند. این مدرس حوزه درباره ابعاد جهانی این قیام در فضای کنونی که در آن قرار داریم، گفت: قیام حضرت اباعبدلله الحسین (ع) در هر تاریخی مخاطبان و درد آشنایان خاص خودش را مثل یک مغناطیس جمع کرده است. حتی هندوها رمز و راز آزادی را از امام حسین و در اردوگاه ایشان طلب می‌کنند، گاندی رهبر فقید هند می‌گوید رهبر آزادگان عالم امام سوم شیعیان حضرت اباعبداله الحسین است، حتی مسیحیان و بوداییان در قضیه اربعین امام حسین (ع) توجه دارند، همه اقوام و ملت‌ها به ماندگاری آزادگی، مهرورزی، عدالت، جاودانگی، ایثارگری و شجاعت امام‌حسین (ع) پا به صحنه می‌گذارند و این اوصاف پسندیده را ارج می‌نهند و دوشادوش برادران شیعه خودشان هفتاد هشتاد کیلومتر را پیاده می‌آیند تا سر تعظیم در مقابل عظمت روحی و ملکوتی حضرت فرو بیاورند. وی با اشاره بر اینکه شبکه‌های برون مرزی قابی زیبا را از پیاده‌روی اربعین به تصویر کشیده‌اند و بسیاری از مردم دنیا را با این حرکت باشکوه آشنا ساخته‌اند، عنوان کرد: در دنیای امروز که دنیای انفجار اطلاعات است، قطعا این شبکه‌ها به حمایت‌های مالی هم نیاز دارد که ما هر چقدر در این زمینه‌ها کار کنیم، کم است. انتهای پیام/
مهرمهر1 هفته قبل
حجت الاسلام سیدمحمدباقر علم الهدی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه حوزه‌های علمیه باید در راستای ترویج و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب تلاش کنند، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه با الگوبرداری از الگوهای ارزشمند اساتید مطرح و روشنفکر که دارای ذهن سیاسی و انقلابی هستند می‌توانند در تحقق محورهای بیانیه گام دوم انقلاب بسیار نقش آفرین باشند. وی با اشاره به اینکه بیاینه گام دوم انقلاب تنها مختص حوزه و روحانیت نیست بلکه تمام اقشار و سطوح باید از رهنمودهای رهبری استفاده کنند، ادامه داد: طلاب و روحانیون باید پرچمدار تحقق منویات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب باشند. حجت الاسلام علم الهدی با اشاره به مسئولان و برنامه ریزان حوزه‌های علمیه، اظهار داشت: مسئولان و برنامه ریزان حوزه‌های علمیه و همچنین شورای عالی حوزه‌ها باید اسناد بالادستی حوزه‌های علمیه را براساس توصیه‌ها و دستورالعمل هایی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره داشتند طراحی، تنظیم و تدوین کنند. تولیت موسسه آموزش عالی حوزوی قاسم ابن الحسن (ع)، ادامه داد: حوزه‌های علمیه با توجه به بیانیه گام دوم باید بتوانند در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، تربیتی و غیره برنامه‌های هدفمند و مستند به رهبری و مردم ارائه دهند. وی با تاکید بر اینکه خروجی حوزه‌های علمیه باید تفکر و اندیشه انقلابی باشد، تاکید کرد: در گام دوم انقلاب مدارس علمیه به خروجی طلاب انقلابی، مهذب و عالم اهتمام ویژه داشته باشند.
الفالف1 هفته قبل
ضلع پنجم جنگ دیپلماتیک برای شکستن مقاومت هستند تا جریان مقاومت را بهم بزنند و می‌خواهند میان ایران و عراق مشکل ایجاد کنند. از ۶ طرف در این اضلاع شش‌گانه جنگ، انقلاب و مردم را هدف قرار دادند اما باطل‌السحر همه اینها یک چیز و خصوصیت است و آن هم امام حسین (ع) و کربلا است. عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: همه این تهاجم دشمن به دیوار کربلا اصابت می‌کند و این پیاده‌روی اربعین در تاریخ اسلام بی‌نظیر است و همه جنگ‌های دشمن را نابود کرده است. اکنون هم رسانه‌هایشان علیه اربعین تبلیغ می‌کنند اما نتیجه معکوس است زیرا مسئله فقط مسئله ایران و ایرانی نیست زیرا حضور ایرانی از مرز ۴ میلیون در حال گذر است. موانع خدمت رسانی باید برداشته شود و مانع تراشی صورت نگیرد و تا می‌توانند کمک کنند تا موانع برداشته شود.
فارسفارس1 هفته قبل
امام جمعه مشهد گفت: در حالی که اضلاع ۶ گانه دشمن، انقلاب را محاصره کرده که در گذشته هر کدام از این‌ها در کشورهای دیگر زمینه‌ساز انقلاب‌های رنگی و از هم پاشیدن ملت‌ها بوده اما باطل‌السحر همه این توطئه‌ها امام حسین (ع) و کربلا است. آیت‌الله علم الهدی در خطبه دوم گفت: نکته قابل‌تأمل و توجه همه مردم، به‌خصوص جوانان، وضعیت خاص انقلاب اسلامی است. امام‌جمعه مشهد خاطرنشان کرد: سهمگین‌ترین جنگ دیپلماتیک برای شکستن جریان ائتلاف مقاومت و تفرقه‌افکنی بین کشورهای دوست و همسایه با جمهوری اسلامی ایران، پنجمین ضلع این جنگ است. امام‌جمعه مشهد با ذکر این مطلب که ما امام حسین (ع) داریم و در تمام جنگ‌های دشمن مقاومت می‌کنیم، پیاده‌روی اربعین را در تاریخ اسلام بی‌نظیر و پاسخ به تمام این جنگ‌ها و توطئه‌ها بیان کرد. امام‌جمعه مشهد یادآور شد: از همان اول کسی نتوانست پیش‌بینی کند که آخر جریان امام حسین (ع) چه می‌شود، حرکت اربعین هم روزی تمام دنیا را شیفته امام حسین (ع) و اربعین می‌کند و این چیزی است که دشمن از آن واهمه دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: پیش بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وام به دانشجویان دانشگاه‌های کشور، اختصاص داده شود. وی افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی نمی‌توان تمامی تقاضا‌های مرتبط با وام دانشجویی را پاسخ داد؛ بر این اساس برای هر دانشگاه به نسبت جمعیت دانشجوی شهریه پرداز نسبت به‌کل جمعیت شهریه پرداز کشور سهمیه‌ای تعیین و به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود و دانشگاه‌ها بر اساس آن سهمیه، درخواست‌ها را مدیریت می‌کنند. رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: در بخش خوابگاه‌های دانشجویی تابستان امسال ۹۵ سرای دانشجویی بازسازی و آماده اسکان دانشجویان شده است. مطیعی گفت: در حوزه تغذیه نیز علاوه بر توزیع ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار کمکی بین دانشگاه‌ها، با کمک سازمان برنامه و بودجه حدود ۳۱ درصد از آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها مشمول طرح ارتقاء، نوسازی و صنعتی سازی شد. براساس این گزارش، در سفر یک‌روزه مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویی به استان خوزستان از خوابگاه شهید مجدزاده دانشگاه شهید چمران اهواز بازدید شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - یک باب سالن ورزشی در دانشکده هنر شوشتر با حضور دکتر مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بعدازظهر روز چهارشنبه به بهره‌برداری رسید. رییس دانشکده هنر شوشتر روز چهارشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از این سالن ورزشی به خبرنگار ایرنا گفت: برای احداث این سالن بیش از ۲۰ میلیارد ریال توسط دانشگاه شهید چمران اهواز هزینه شده است. منصور کلاه کج افزود: این سالن در زیربنایی حدود یک هزار و ۵۰ متر و با هدف ارتقای خدمات رفاهی به دانشجویان احداث شده است. بازدید از دانشکده هنر شوشتر و بررسی مشکلات آن از برنامه‌های سفر رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شوشتر بود. رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه رییس صندوق رفاه دانشجویی این وزارت روز چهارشنبه به منظور افتتاح زمین چمن مصنوعی خوابگاه پسرانه شهید علم الهدی، سلف سرویس خوابگاه دخترانه حضرت معصومه (س) به مساحت ۳۲۰ متر مربع و بازدید از خوابگاه شهید مجد زاده و دانشکده هنر شوشتر به خوزستان سفر کرده است.

سندرم شفافیت و راه دشوار سازمان سینمایی

6+
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل
برنابرنا1 هفته قبل
رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: پیش بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وام به دانشجویان دانشگاه‌های کشور، اختصاص داده شود. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ ناصر مطیعی، بیان کرد: از روز گذشته ثبت نام دریافت وام در سامانه آغاز شده و پس از کنترل‌های لازم وام به صورت مستقیم به حساب دانشجویان واریز می‌شود؛ همچنین وام شهریه نیز به حساب دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود. وی افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی نمی‌توان تمامی تقاضا‌های مرتبط با وام دانشجویی را پاسخ داد؛ بر این اساس برای هر دانشگاه به نسبت جمعیت دانشجوی شهریه پرداز نسبت به‌کل جمعیت شهریه پرداز کشور سهمیه‌ای تعیین و به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود و دانشگاه‌ها بر اساس آن سهمیه، درخواست‌ها را مدیریت می‌کنند. رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: در بخش خوابگاه‌های دانشجویی تابستان امسال ۹۵ سرای دانشجویی بازسازی و آماده اسکان دانشجویان شده است. براساس این گزارش، در سفر یک‌روزه مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویی به استان خوزستان از خوابگاه شهید مجدزاده دانشگاه شهید چمران اهواز بازدید شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، ناصر مطیعی صبح امروز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در بازدید از خوابگاه‌های دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: از روز گذشته ثبت نام دریافت وام در سامانه آغاز شده و پس از کنترل‌های لازم وام به صورت مستقیم به حساب دانشجویان واریز می‌شود؛ همچنین وام شهریه نیز به حساب دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود. رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: در بخش خوابگاه‌های دانشجویی تابستان امسال ۹۵ سرای دانشجویی بازسازی و آماده اسکان دانشجویان شده است. مطیعی گفت: در حوزه تغذیه نیز علاوه بر توزیع ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار کمکی بین دانشگاه‌ها، با کمک سازمان برنامه و بودجه حدود ۳۱ درصد از آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها مشمول طرح ارتقاء، نوسازی و صنعتی سازی شد. براساس این گزارش، در سفر یک‌روزه مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویی به استان خوزستان از خوابگاه شهید مجدزاده دانشگاه شهید چمران اهواز بازدید شد. همچنین دو طرح سلف‌سرویس خوابگاه دخترانه حضرت معصومه (س) با مساحت ۳۲۰ مترمربع، بااعتبار ۹۰۰ میلیون تومان و همچنین زمین چمن خوابگاه پسرانه شهید علم الهدی با مساحت ۱۰۸۰ مترمربع و اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز – ایرنا – رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۶۰ خوابگاه جدید با ظرفیت ۱۲ هزار نفر در سال تحصیلی جدید به مجموعه خوابگاههای زیر مجموعه این وزارت خانه اضافه شد. رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: ساخت خوابگاههای جدید در دستور کار قرار دارد که در این زمینه به کمک‌های دولت، بخش خصوصی و خیرین نیاز داریم. صدیقی در خصوص جذب دانشجویان خارجی گفت: جذب این دانشجویان درردیف برنامه‌های اصلی وزارت علوم قرار دارد و توسعه خوبی در جذب دانشجویان شهریه پرداز صورت گرفته است. صدیقی ادامه داد: فضای دانشگاه شهید چمران اهواز نیز مطلوب‌تر شده اما با شرایط ایده آل فاصله دارد. رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه رییس صندوق رفاه دانشجویی این وزارت روز چهارشنبه به منظور افتتاح زمین چمن مصنوعی خوابگاه پسرانه شهید علم الهدی، سلف سرویس خوابگاه دخترانه حضرت معصومه (س) به مساحت ۳۲۰ متر مربع و بازدید از خوابگاه شهید مجد زاده و دانشکده هنر شوشتر به خوزستان سفر کردند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
رییس صندوق رفاه دانشجویی: پیام خوزستان - اهواز – رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه یکی از ماموریت‌های اصلی صندوق، اعطای وام و تسهیلات به دانشجویان است گفت: حدود پنج هزار میلیارد ریال پرداخت وام در سال تحصیلی جدید برای دانشجویان پیش بینی شده است. ناصر مطیعی چهارشنبه در حاشیه افتتاح سلف سرویس خوابگاه دانشجویی حضرت معصومه (س) دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از اواسط هفته سامانه‌ها برای ثبت نام وام‌ها آغاز شده و امید است ثبت نام‌ها به موقع انجام شود. وی افزود: بعد از کنترل‌های لازم، وام مستقیم به حساب دانشجویان واریزمی شود به جز وام شهریه که به حساب دانشگاههای محل تحصیل واریز خواهد شد. رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در تابستان حدود ۹۵ سرای دانشجویی بازسازی و برای اسکان دانشجویان آماده و حدود ۱۲ هزار نفر ظرفیت جدید به سراها اضافه شد. رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به همراه رییس صندوق رفاه دانشجویی این وزارت روز چهارشنبه به منظور افتتاح زمین چمن مصنوعی خوابگاه پسرانه شهید علم الهدی به مساحت یک هزار و ۸۰ متر مربع و ۲میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال، سلف سرویس خوابگاه دخترانه حضرت معصومه (س) به مساحت ۳۲۰ متر مربع و اعتبار هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و بازدید از خوابگاه شهید مجد زاده و دانشکده هنر شوشتر به خوزستان سفر کردند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
همایش «آسیب شناسی حقوقی اقتصادی نظام پولی و بانکی در ایران» برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، سید حجت الله علم الهدی روز گذشته با اعضای هیئت مدیره انجمن علمی حقوق اقتصادی دیدار و گفت‌وگو کرد. قاسمی حامد از اعضای هیئت مدیره انجمن علمی حقوق اقتصادی، در این دیدار با اشاره به برگزاری همایش ملی «آسیب شناسی حقوقی اقتصادی نظام پولی و بانکی در ایران» در ۲۱ آبان ماه سال جاری از رییس پژوهشگاه قوه قضاییه برای همکاری در برگزاری این همایش دعوت کرد. رییس پژوهشگاه قوه قضاییه در ادامه اظهار کرد: بنا است برای تامین نیازهای قوه قضاییه در موضوعات اقتصادی گروه حقوق و اقتصاد در پژوهشگاه راه‌اندازی شود. همایش ملی «آسیب شناسی حقوقی اقتصادی نظام پولی و بانکی در ایران» ۲۱ آبان ماه سال جاری برای اولین بار با همکاری مشترک انجمن علمی حقوق اقتصادی و پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به همت انجمن علمی حقوق اقتصادی ایران و پژوهشگاه قوه قضاییهخبرگزاری میزان- همایش ملی «آسیب شناسی حقوقی اقتصادی نظام پولی و بانکی در ایران» به همت انجمن علمی حقوق اقتصادی ایران و پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار می‌شود. به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به همت انجمن علمی حقوق اقتصادی ایران و پژوهشگاه قوه قضاییه همایش ملی «آسیب شناسی حقوقی اقتصادی نظام پولی و بانکی در ایران» برگزار می‌شود. سید حجت اله علم الهدی رییس پژوهشگاه قوه قضاییه روز گذشته با اعضای هیئت مدیره انجمن علمی حقوق اقتصادی دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه بیان کرد: بنا است برای تامین نیاز‌های قوه قضاییه در موضوعات اقتصادی گروه حقوق و اقتصاد در پژوهشگاه راه‌اندازی شود. همچنین، همایش ملی «آسیب شناسی حقوقی اقتصادی نظام پولی و بانکی در ایران» ۲۱ آبان ماه سال جاری برای اولین بار با همکاری مشترک انجمن علمی حقوق اقتصادی و پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی ظهر سه شنبه در همایش شجره طیبه سادات کردستان که با موضوع اهل بیت محور وحدت در دهگلان برگزار شد، اظهار داشت: سادات اگر از جایگاهی برخوردار و مورد احترام هستند به واسطه انتصابشان به وجود پیامبر است و آنان در جامعه جایگاه ویژه‌ای دارند و این بحث افتخار و واقعیت است. وی تعداد سادات در ایران را براساس آمار ثبت احوال شش میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بعد از انقلاب اسلامی کلمه سید در شناسنامه سادات ثبت شد که کار بزرگی بود، چرا که در دوره طاغوت این کار انجام نمی‌شد. معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از وجود پژوهشکده سادات در قم خبر داد و ادامه داد: کسانی که شجره شان گم شده و قادر به تشخیص نسل قبلی خود نیستند می‌توانند با مراجعه به این پژوهشکده از سادات یا غیرسادات بودن خود مطلع شوند. وی بیان کرد: شیعه و سنی در اصول با هم مشترک هستند و اگر اختلافی وجود دارد در فروع فقهی است که آن هم گاهی در یک مذهب بین مجتهدان آن وجود دارد. معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه کانون‌های دانشجویی تحقیق و تقریب مذاهب در دانشگاه‌های کشور ایحاد شده است، یادآور شد: تقریب کار یک نهاد نیست بلکه همه نهادها باید برای حفط وحدت و نزدیکی مداهب اسلامی در کشور تلاش کنند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: عصر کرد - سنندج - معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یکی از نمادهای تقریب مذاهب را احترام به سادات دانست و گفت: جایگاه سادات به احترام و واسطه انتصابشان به وجود پیامبر (ص) است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی ظهر سه شنبه در همایش شجره طیبه سادات کردستان که با موضوع اهل بیت محور وحدت در دهگلان برگزار شد، اظهار داشت: سادات اگر از جایگاهی برخوردار و مورد احترام هستند به واسطه انتصابشان به وجود پیامبر است و آنان در جامعه جایگاه ویژه‌ای دارند و این بحث افتخار و واقعیت است. وی تعداد سادات در ایران را براساس آمار ثبت احوال شش میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بعد از انقلاب اسلامی کلمه سید در شناسنامه سادات ثبت شد که کار بزرگی بود، چرا که در دوره طاغوت این کار انجام نمی‌شد. معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از وجود پژوهشکده سادات در قم خبر داد و ادامه داد: کسانی که شجره شان گم شده و قادر به تشخیص نسل قبلی خود نیستند می‌توانند با مراجعه به این پژوهشکده از سادات یا غیرسادات بودن خود مطلع شوند. معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه کانون‌های دانشجویی تحقیق و تقریب مذاهب در دانشگاه‌های کشور ایحاد شده است، یادآور شد: تقریب کار یک نهاد نیست بلکه همه نهادها باید برای حفط وحدت و نزدیکی مداهب اسلامی در کشور تلاش کنند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - امام جمعه دهگلان گفت: الگو برداری از سادات و معرفی آنان در عصری که در آن با تهاجم فرهنگی دشمن مواجه هستیم، جوانان را از لغزش باز داشته و مانع از گسترش بی هویتی در جامعه می‌شود. وی با بیان اینکه سادات باید به عنوان الگوی عملی آموزه‌های رپدینی معرفی شوند، افزود: معرفی این الگوها دفاع از شرع و تحکیم سنگرهای دیانت است ضمن اینکه فضای معنویت در جامعه افزایش می‌یابد. امام جمعه دهگلان یادآور شد: سادات واجب شرایطترین قشری هستند که دین پیامبر اسلام (ص) را بدون هیچ کوتاهی حفظ کرده و از هیچ تلاشی برای گسترش آموزه‌های عرفانی و دینی کوتاهی نکرده‌اند. فرماندار دهگلان نیز در این همایش اظهار داشت: در کردستان بسیاری از مردم و مدیران از عاشقان خاندان بزرگ و سادات هستند و این گواهی بر مودت و ارادت کردستانی‌ها به سادات است. دهگلان در ۴۵ کیلومتری شرق سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - سنندج - معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه مسلمانان در اصول دینی هیچ اختلافی با هم ندارند، گفت: دشمن همواره به دنبال ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی بوده بنابراین تببین دائم مشترکات دینی توسط رسانه‌ها ضروری است. معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: ما باید مشترکات را تکرار کنیم و این مشترکات همواره ر رسانه‌ها و در بین مردم علنی شود تا اگر تصور اختلاف وجود دارد با شفاف سازی رسانه‌ای، این تصورات از بین برود. معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تعداد سادات در ایران را براساس آمار ثبت احوال ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: بعد از انقلاب اسلامی کلمه سید در شناسنامه سادات ثبت شد که کار بزرگی بود، چراکه در دوره طاغوت این کار انجام نمی‌شد. وی با بیان اینکه کانون‌های دانشجویی تحقیق و تقریب مذاهب در دانشگاه‌های کشور ایحاد شده است، افزود: تقریب کار یک نهاد نیست بلکه همه نهادها باید برای حفط وحدت و نزدیکی مداهب اسلامی در کشور تلاش کنند. در پایان این همایش از چهار فعال حوزخ تقریب مداهب در استان کردستان با اهدای لوح تقدیر شد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رییس پژوهشگاه قوه قضاییه با معاون فرهنگی قوه قضاییه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه قوه قضاییه، حجت الاسلام‌والمسلمین صادقی در این دیدار با اشاره به لزوم تقویت سرمایه اجتماعی قوه قضاییه بر ضرورت وجود مرکز اختصاصی افکار سنجی در بدنه قوه قضاییه تاکید کرد. وی ضمن تاکید بر لزوم همکاری پژوهشگاه برای جریان‌سازی در قوه قضاییه در خصوص حبس‌زدایی گفت: لازم است برای گفتمان‌سازی پیرامون حبس زدایی و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس بین قضات، دانشگاهیان و قانونگذاران کار جدی شود. علم الهدی رییس پژوهشگاه قوه قضاییه در ادامه این دیدار ضمن اعلام آمادگی حداکثری برای تامین نیازمندی‌های پژوهشی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: برای این منظور می‌توان کارگروه مشترکی میان پژوهشگاه و معاونت فرهنگی تشکیل داد. رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه با اشاره به ظرفیت‌های پژوهشگاه اظهار کرد: استفاده از نخبگان علمی و دانشگاهی به عنوان هیئت علمی برای تامین نیازهای قوه قضاییه از برنامه‌های پژوهشگاه است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
سیدحجت اله علم الهدی، رئیس پژوهشگاه قوه قضائیه، از تشکیل گروه فقه قضا در این پژوهشگاه خبرداد. اعتمادآنلاین| سید حجت اله علم الهدی، رییس پژوهشگاه قوه قضاییه با هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضاییه دیدار و گفتگو کرد. صادقی در این دیدار با اشاره به لزوم تقویت سرمایه اجتماعی قوه قضاییه بر ضرورت وجود مرکز اختصاصی افکار سنجی در بدنه قوه قضاییه تاکید کرد. رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های پژوهشگاه اظهار کرد: استفاده از نخبگان علمی و دانشگاهی به عنوان هیئت علمی برای تامین نیازهای قوه قضاییه از برنامه‌های پژوهشگاه است. علم الهدی با اشاره به تشکیل گروه فقه قضا در پژوهشگاه از پیشنهاد معاون فرهنگی قوه قضاییه مبنی بر گردآوری اسناد تاریخی مربوط به قوه قضاییه و راه‌اندازی موزه و مرکز اسناد استقبال کرد و برای راه‌اندازی این مرکز اعلام آمادگی کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
سیداحمد علم الهدی، نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد، گفت: راهپیمایی اربعین راهپیمایی ساده‌ای نیست، بلکه تمرینی در جهت حرکت به طرف ظهور است. وی افزود: این حرکت شما به طرف سیدالشهدا (ع)، تفسیر سخن رهبری در مورد این امر است که می‌فرمایند: «راهپیمایی اربعین سرآغاز انقلاب نوین اسلامی است». امام جمعه مشهد با بیان اینکه اولین ویژگی تمدن نوین اسلامی که در راهپیمایی اربعین، نمود می‌یابد، تصریح کرد: انسجام و تجمع تمام مؤمنین را در این راهپیمایی شاهد هستیم. راهپیمایی اربعین راهپیمایی ساده‌ای نیست، بلکه تمرینی در جهت حرکت به طرف ظهور است. وی ادامه داد: دشمنان ما با ایجاد وحشت و بازتاب نکردن حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین، سعی دارند تا این حضور را تضعیف کنند، اما موفق نمی‌شوند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه قوه قضاییه، سید حجت اله علم الهدی، رییس پژوهشگاه قوه قضاییه با حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضاییه دیدار و گفتگو کرد. حجت الاسلام‌والمسلمین صادقی در این دیدار با اشاره به لزوم تقویت سرمایه اجتماعی قوه قضاییه بر ضرورت وجود مرکز اختصاصی افکار سنجی در بدنه قوه قضاییه تاکید کرد. علم الهدی در ادامه این دیدار ضمن اعلام آمادگی حداکثری برای تامین نیازمندی‌های پژوهشی معاونت فرهنگی قوه قضاییه گفت: برای این منظور می‌توان کارگروه مشترکی میان پژوهشگاه و معاونت فرهنگی تشکیل داد. رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های پژوهشگاه اظهار کرد: استفاده از نخبگان علمی و دانشگاهی به عنوان هیئت علمی برای تامین نیازهای قوه قضاییه از برنامه‌های پژوهشگاه است. علم الهدی با اشاره به تشکیل گروه فقه قضا در پژوهشگاه از پیشنهاد معاون فرهنگی قوه قضاییه مبنی بر گردآوری اسناد تاریخی مربوط به قوه قضاییه و راه‌اندازی موزه و مرکز اسناد استقبال کرد و برای راه‌اندازی این مرکز اعلام آمادگی کرد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بابیان اینکه دانشگاهیان عهده‌دار غنا بخشیدن به این حرکت عظیم اربعین هستند، گفت: خوشبختانه تاکنون جلسات متعددی برای اجرای هرچه بهتر این مأموریت‌ها در ایام اربعین حسینی، برگزار شده است. به گزارش ایلنا، غلامرضا غفاری در سومین نشست ستاد اربعین دانشگاهیان کشور که به میزبانی دانشگاه شهیدچمران اهواز برگزار شد، اظهار داشت: درحرکت بزرگ اربعین سهم دانشگاهیان نسبت به سایر مراکز آموزش عالی بیشتر و مسئولیت‌های آن‌ها نیز سنگین‌تر است. معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با تقدیر از فعالیت‌های دانشگاه شهید چمران اهواز درزمینهٔ برگزاری برنامه‌های فرهنگی بخصوص با موضوع اربعین اظهار امیدواری کرد این فعالیت‌های فرهنگی توسعه بیشتری یافته تا بتوان شاهد تأثیرگذاری بهتر آن باشیم. غفاری خاطرنشان کرد: جای خرسندی است که مجموعه دانشگاهی به‌رغم تمامی مشکلات مالی، تلاش‌های گسترده‌ای برای برگزاری هر چه‌بهتر برنامه‌های خود در ایام اربعین دارد. همچنین مقرر شد دانشگاه‌های شهرهای مرزی در چذابه و شلمچه در صورت امکان موکب‌هایی برای خدمت‌رسانی به دانشجویان راه‌اندازی کنند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بابیان اینکه دانشگاهیان عهده‌دار غنا بخشیدن به این حرکت عظیم اربعین هستند، گفت: خوشبختانه تاکنون جلسات متعددی برای اجرای هرچه بهتر این مأموریت‌ها در ایام اربعین حسینی، برگزار شده است. به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا غفاری در سومین نشست ستاد اربعین دانشگاهیان کشور که به میزبانی دانشگاه شهیدچمران اهواز برگزار شد، اظهار داشت: درحرکت بزرگ اربعین سهم دانشگاهیان نسبت به سایر مراکز آموزش عالی بیشتر و مسئولیت‌های آن‌ها نیز سنگین‌تر است. معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با تقدیر از فعالیت‌های دانشگاه شهید چمران اهواز درزمینهٔ برگزاری برنامه‌های فرهنگی بخصوص با موضوع اربعین اظهار امیدواری کرد این فعالیت‌های فرهنگی توسعه بیشتری یافته تا بتوان شاهد تأثیرگذاری بهتر آن بود. دکتر غفاری خاطرنشان کرد: جای خرسندی است که مجموعه دانشگاهی به‌رغم تمامی مشکلات مالی، تلاش‌های گسترده‌ای برای برگزاری هر چه‌ بهتر برنامه‌های خود در ایام اربعین دارد. همچنین مقرر شد دانشگاه‌های شهرهای مرزی در چذابه و شلمچه در صورت امکان موکب‌هایی برای خدمت‌رسانی به دانشجویان راه‌اندازی کنند.

به انتهای لیست رسیدید