علوم پزشکی

علوم پزشکی

ایرناایرنا1 روز قبل
ظرف مدت سه روز اخیر با توجه موارد مشکوک به کرونا در بابل و مراجعه زیاد شهروندان بابلی برای دریافت ماسک، بعضی از داروخانه‌های این شهرستان اقدام به گران فروشی اقلام بهداشتی و یا احتکار آن کردند. بر اساس این گزارش، بازدید از داورخانه‌های استان به همراه رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بابل و کارشناسان مربوطه صورت گرفت و پلمپ و جریمه متخلفان هم به دستور دادستان این شهرستان صورت گرفت. معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بابل در این باره به خبرنگار ایرنا گفت که در مجموع از ۹ داروخانه در سطح شهر بابل بازرسی شد که در خصوص توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، تخلف سه داروخانه محرز و با هماهنگی دستگاه قضایی یک داروخانه پلمپ و ۲ داروخانه دیگر به تعزیرات معرفی شدند. دکتر محسن رضا زاده افزود: کشور در تولید و توزیع ماسک هیچ گونه محدودیتی ندارد و ظرف چند روز آینده به صورت گسترده‌تر این اقلام توزیع خواهد شد تا سودجویان از این شرایط سوء استفاده نکنند. این مسئول گفت: بازدیدها هر روزه و به طور مستمر در داروخانه‌های سطح شهرستان بابل در حال انجام است و با هرگونه تخلف و عدم ارائه ماسک و مواد ضد عفونی کننده برخورد می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
ماجرای قرنطینه خودخواستهبراساس گزارش‌ها ظاهرا برخی اعضای شورای شهر هفته پیش با شهردار منطقه ۱۳ که مشکوک به ویروس کروناست جلسه داشتند. به همین دلیل روز گذشته به بیمارستان مسیح دانشورى منتقل شد و همه علائم نشان می‌دهد که ایشان مبتلا به ویروس کرونا هستند. برای قرنطینه به جمع بندی نرسیده‌ایمدرهمین حال رئیس پدافند غیرعامل کشور اعلام کرد که فعلا به جمع‌بندی برای قرنطینه نرسیده‌ایم. تصمیم‌‌ برای قرنطینه قمدکتر مینو محرزعضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت نیز در گفت‌وگو با «ایلنا» گفت: تصمیم‌گیری درباره قرنطینه قم با وزارت بهداشت نیست و ارگان‌های دیگر باید این کار انجام دهند. وی گفت: پروازهای مسافری به چین متوقف بود و تنها پروازهای باری با تایید وزارت بهداشت انجام می‌شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
مدارس استان مرکزی یک هفته تعطیل شدبا تصمیم اعضای کمیته پدافند زیستی مدارس استان مرکزی به منظور پیشگیری از بیماری کرونا یک هفته تعطیل شد. مدارس و دانشگاه‌های قم ۲ روز تعطیل شددر پی شیوع بیماری کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه برای کنترل این بیماری، روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم تعطیل است. مدارس استان مرکزی یک هفته تعطیل شدبا تصمیم اعضای کمیته پدافند زیستی مدارس استان مرکزی به منظور پیشگیری از بیماری کرونا یک هفته تعطیل شد. تعطیلی دو روزه مدارس استان اردبیلبراساس اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل، کلیه مدارس استان در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه هفته جاری تعطیل است. گفتنی است امروز شنبه نیز به دلیل انتخابات تمام مدارس استان قزوین تعطیل بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بنا به دستو وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان همه مقاطع تحصیلی اعم از مدارس و دانشگاه‌های استان تا آخر هفته جاری تعطیل اعلام شد. روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن تأیید این خبر گفت که این عمل به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بوده و پیش از این هم مدارس استان یکشنبه و دوشنبه تعطیل اعلام شده بودند.
ایرناایرنا1 روز قبل
تعداد زیادی از دانشجویان استان روز شنبه با ارسال پیام هایی به خبرگزاری ایرنا سمنان عنوان کردند که در مورد تعطیلی دانشگاه‌های این استان هنوز تصمیمی گرفته نشده است. برخی دانشجویان نیز عنوان کردند که در دانشگاه شایعه شده است که حضور دانشجویان در کلاس‌های درس اختیاری است. خبرنگار ایرنا برای موضوع را از مدیران روابط عمومی چند دانشگاه استان پیگیری کرد و آنان عنوان کرد در روزهای یکشنبه یا دوشنبه هفته جاری در مورد تعطیلی دانشگاه‌ها تصمیم گیری می‌شود. چند مورد مشکوک به کرونا در سمنان وجود داردرییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: چند مورد مشکوک به کرونا ویروس در استان وجود دارد که آمار قطعی آن بعد از تایید آزمایش به اطلاع مردم رسانده می‌شود. تعطیلی مهدهای کودک و بلاتکلیفی کارمندان زندر حالی که مهدهای کودک و مدارس استان سمنان برای فردا یکشنبه و روز دوشنبه هفته جاری تعطیل شده است هنوز استانداری سمنان تصمیمی در قبال کارمندان زن دارای فرزند اتخاذ نکرده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، برخی از بندهای بخشنامه وزیر علوم خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به شرح زیر است: 🔸شورای سلامت دانشگاه «ستاد آگاه‌سازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا» را با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی در دانشگاه‌های مادر استان تشکیل دهد. 🔸مراکز بهداشتی و درمانی موسسه تا حد امکان مجهز و از نظر تجهیزات پزشکی و درمانی به روز رسانی شود. 🔸به اطلاع دانشجویان عزیز رسانده شود تا به محض مشاهده هرگونه علائم ناشی از سرما خوردگی، آنفولانزا و مانند آن بدون هیچ گونه نگرانی به مراکز بهداشتی دانشگاه مراجعه نمایند و مراکز بهداشتی دانشگاه‌ها اقدامات لازم را برای درمان آنها به عمل آورند. چنانچه مورد تایید شده‌ای از آلودگی به ویروس کرونا در خوابگاه مشاهده شد، ضروری است اقدامات فنی لازم با نظر و هماهنگی گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی انجام شود. 🔸اتخاذ هرگونه تصمیم در مورد تعطیلی فعالیت موسسه براساس شرایط روز، نظرات فنی دانشگاه علوم پزشکی و نیز تایید شورای تامین خواهد بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
تفاوت آنفلوآنزا با کرونا این است که ویروس کرونا در این بازه زمانی ممکن است خفیف بوده و سپس شدید شود. وی ادامه داد: تقریبا ۹۸ درصد مبتلایان به این ویروس درمان می‌شوند. حدود ۸۰ درصد مبتلایان فرم خفیف هستند و بقیه افراد اگر به خوبی مراقبت شوند، درمان می‌شوند. وی ادامه داد: امروز کمیته کشوری درمان بیماری ناشی از ویروس کرونا تشکیل و در مورد مدرن‌ترین روش‌های درمان بحث شد. آزمایش‌های کرونا در تهران انجام می‌شود و آزمایش ویروس کرونا هنوز در قم آغاز نشده و قرار است به زودی انجام شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/قزوین در پی تعطیلی مدارس استان قزوین در روزهای چهارم و پنجم اسفند ماه برای جلوگیری از شیوع کرونا، مخاطبان ایسنا طی تماس با این رسانه درخصوص تعطیلی دانشگاه‌های استان مواردی را مطرح کردند، ایسنا موضوع تعطیلی دانشگاه‌های استان قزوین را پی‌گیری کرده است. مدیر روابط عمومی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در پایان افزود: اقدامات استریل‌سازی در خوابگاه‌ها نیز انجام شده و داخل خوابگاه‌ها نیز مایع ضدعفونی در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. محمدحسن ارداقیان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: هیچ کدام از مراکز دانشگاه علوم پزشکی در استان قزوین تعطیل نیست. محسن حیدری مدیر روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان قزوین نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام اینکه فردا هیچ کدام از دانشگاه‌های پیام نور استان قزوین تعطیل نیست تصریح کرد: فردا یکشنبه جلسه هئیت رئیسه دانشگاه تشکیل خواهد شد و در این جلسه تصمیمات نهایی اتخاذ و نتیجه در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت. وی افزود: مراکز علمی کاربردی در سطح استان نیز از مرکز جامع تبعیت می‌کنند و نمی‌توانند مرکز خود را تعطیل کند لذا هیچ کدام از مراکز علمی کاربردی استان تعطیل نیست.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نوید دانایی شامگاه شنبه در یک برنامه تلویزیونی از صدا و سیمای سمنان بیان کرد: موارد محدودی از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در استان سمنان وجود دارد اما تاکنون آزمایش هیچیک از افراد مشکوک به کرونا در سمنان مثبت نبوده است. وی با اشاره به اخذ تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری، افزود: آمادگی کارکنان، بیمارستان‌ها، تخصیص بخش‌هایی از بیمارستان‌های برای پذیرش بیماران به ویژه بیماران مشکوک به دارا بودن ویروس و ذخیره ملزومات و تجهیزات مورد نیاز به اندازه کافی از تمهیداتی است که دانشگاه اخذ کرده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان همچنین تاکید کرد: شهروندان از حضور غیر ضروری در مراکز عمومی بپرهیزند. دانایی گفت: چند مورد مشکوک به کرونا ویروس در استان سمنان وجود دارد که آمار قطعی آن بعد از تأیید آزمایش به اطلاع مردم رسانده می‌شود.
فراروفرارو1 روز قبل
مدارس و آموزشگاه‌های استان مرکزی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان هفته تعطیل شدند. یوسفی مدیر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: به منظور پیشگیری از بیماری‌های تنفسی و واگیردار و همین طور مراقبت در برابر ویروس کرونا تمامی مدارس استان مرکزی تا پایان هفته تعطیل اعلام می‌شود. یوسفی افزود: آموزشگاه‌های زبان و آموزشگاه‌های علمی آزاد استان مرکزی هم تا پایان هفته تعطیل اعلام می‌گردد. و نیز مدارس استان‌های مازندران، زنجان و اردبیل هم به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل اعلام شد. مدارس تهران فردا و پس فردا به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل استسخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد که کلیه مدارس شهر تهران در تمام مقاطع تحصیلی فردا و پس فردا تعطیل هستند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اردبیل مدارس استان اردبیل روزهای یکشنبه و دوشنبه (چهارم و پنجم اسفند) تعطیل است. روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه (چهارم و پنجم) اسفند ماه ۹۸ بر اساس مصوبات کارگروه ویژه شورای سلامت استان و به منظور حفظ سلامت دانش آموزان عزیز و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کلیه مدارس و آموزشگاههای علمی آزاد و زبان انگلیسی تحت پوشش آموزش و پرورش استان اردبیل در نوبت قبل از ظهر و بعد از ظهر تعطیل است. به گزارش ایسنا، همچنین کلیه کلاس‌های آموزشی دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه آزاد و فرهنگیان در شهرستان‌های اردبیل، نمین، مشگین‌شهر و پارس‌آباد، از روز یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ لغایت پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ تعطیل می‌باشد. همچنین روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز اعلام کرد، به اطلاع دانشجویان عزیز می‌رساند در پی تصمیمات اتخاذ شده و موافقت ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، کلیه کلاسهای دانشجویی به جز کلاسهای رزیدنتها، انترنها و پرستاری ترم ۷ و ۸ در روز یکشنبه مورخه چهارم اسفند ماه تعطیل می‌باشند. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
محمد صلبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: کمبود ماسک مساله کشوری بوده و فقط مختص گلستان نیست. صلبی با بیان اینکه اکنون هیچ شرکت توزیع کننده‌ای در استان ماسک ندارد، ادامه داد: امروز اعلام شده شرکت هایی که بالاتر از قیمت مصوب مواد ضدعفونی کننده و ماسک می‌فروشند به معاونت غذا و دارو معرفی تا با آنها برخورد شود. وی در خصوص کمیاب بودن ضدعفونی کننده دست، گفت: دستورالعمل و فرمولی را برای داروخانه‌ها ارسال کرده‌ایم تا به وسیله الکل ضدعفونی کننده بسازند و تحویل مردم دهند. صلبی ادامه داد: همچنین به یکی از شرکت‌های دارویی در سطح استان مجوز تولید ضدعفونی کننده دست داده شد و بزودی تولیدات این شرکت در سطح استان توزیع خواهد شد. وی با اشاره به افزایش قیمت ماسک و مواد ضدعفونی کننده دست، گفت: هم در بخش خصوصی و هم در بخش دولتی زمانی که تولید به اندازه کافی نباشد، توزیع کننده‌ها از فرصت پیش آمده سوء استفاده می‌کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/البرز معاون امور عمرانی استانداری البرز از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های البرز در روز یکشبنه و دوشنبه چهارم و پنجم اسفند ماه خبر داد. به گزارش ایسنا، علی درویش‌پور گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و توجه به سلامتی دانش آموزان و دانشجویان، فرهنگیان و خانواده‌های محترم و نظر به هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی استان، تمامی مدارس دوره‌های تحصیلی و دانشگاهی، مراکز آموزشی علمی آزاد و زبان سراسر استان در روز یکشنبه چهارم اسفندماه ۹۸ در نوبت صبح و عصر تعطیل است. گفتنی است در خبر تکمیلی درویش‌پور دقایقی بعد از اعلام این خبر به ایسنا گفت: این تعطیلی در روز دوشنبه پنجم اسفند ماه هم در استان اعمال خواهد شد. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد که کلیه مدارس شهر تهران در تمام مقاطع تحصیلی فردا و پس فردا تعطیل هستند. به گزارش ایسنا، مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش تهران در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه خبر سیما، با اعلام این خبر گفت: علت این تعطیلی آماده شدن مدارس است تا دانش آموزان در روزهای آتی با امنیت وارد مدارس شوند. وی افزود: اقداماتی چون ضدعفونی و مسائل مرتبط با بهداشت مدرسه انجام می‌شود تا از روزهای بعد اگر شرایط فراهم بود بچه‌ها به مدرسه بروند. مدارس و دانشگاههای البرز یکشنبه و دوشنبه تعطیل شدمعاون استاندار البرز اعلام کرد که تمامی مدارس، مراکز آموزشی دولتی و آزاد و دانشگاههای این استان فردا یکشنبه و پس فردا دوشنبه تعطیل است. معاون استاندار البرز در پاسخ به احتمال تداوم تعطیلی‌ها در روزهای آتی نیز گفت خوشبختانه تا این لحظه موردی از ابتلای هم استانیها به ویروس کرونا ثبت نشده و برای تعطیلی روزهای آتی در صورت ضرورت تصمیم گیری خواهد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گلستان جلسه مشترک ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و کارگروه سلامت با حضور استاندار گلستان برگزار و در این جلسه مصوب شد مدارس استان در روزهای یکشنبه و دوشنبه در تمامی مقاطع تحصیلی برای پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا تعطیل خواهند بود. هادی حق شناس در این جلسه که عصر امروز شنبه (۳ اسفند) برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین مسئله در زمینه ابتلا به ویروس کرونا، پیشگیری است که باید همه با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند. استاندار گلستان بیان کرد: ظرف یک هفته آینده هیچ گونه تجمع و همایشی را توصیه نمی‌کنیم و از تمامی مردم تقاضا داریم نسبت به مسائل پیشگیرانه نظیر شستشوی دست‌ها، دست ندادن و روبوسی نکردن اقدام کنند. به گزارش ایسنا به نقل از استانداردی گلستان، حق شناس خاطرنشان کرد: تمامی مردم در راستای پیشگیری از سفرها، ترددها، تجمعات غیرضروری پرهیز کنند تا احتمال ابتلا را کاهش دهند. انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند عصر شنبه در نشست پدافند غیرعامل و بحران و شورای اطلاع‌رسانی استان بوشهر اظهار داشت: فعلا تصمیمی برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها گرفته نشده است. وی تصریح کرد: برابر اعلام نظر دانشگاه علوم پزشکی هیچ مورد مثبتی از بیماری کرونا در استان وجود ندارد اما باید رعایت نکات بهداشتی مطرح از سوی مسئولان بهداشتی رعایت شود. گراوند اضافه کرد: در این شرایط رعایت بهداشت عمومی و ارائه نکات آموزشی از سوی دانشگاه علوم پزشکی از طریق رسانه‌ها و برپایی کارگاه‌های آموزشی ضروری است. وی بیان کرد: بر اساس پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی و تصمیم ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و برگزاری نمایشگاه‌ها، جشنواره‌های ملی و استانی و اردوهای مختلف ازجمله اردوهای راهیان نور تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که دانشگاه علوم پزشکی وضعیت جدیدی را اعلام کند در استان لغو است. استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: عرضه قلیان در اماکن عمومی در راستای پیشگیری از انتقال بیماری کرونا ممنوع است و پلیس موظف به انجام این مهم است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: چند مورد مشکوک به کرونا ویروس در استان وجود دارد که آمار قطعی آن بعد از تایید آزمایش به اطلاع مردم رسانده می‌شود. به گزارش ایرنا نوید دانایی شامگاه شنبه در گفت و گوی زنده تلویزیونی بدون اشاره به تعداد افراد مشکوک مبتلا به این بیماری، اظهار داشت: موارد محدودی از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در استان سمنان وجود دارد و اقدامات لازم برای بررسی دقیق به آزمایشگاه‌های ویژه ارسال شده است. وی ادامه داد: تاکنون آزمایش هیچ یک از افراد مشکوک به کرونا در سمنان مثبت نبوده است و نتایج موارد مشکوک فعلی نیز به محض مشخص شدن به اطلاع عموم می‌رسد. رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: شهروندان از حضور غیر ضروری در مراکز عمومی بپرهیزند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین اظهاراتش از وجود تعداد لازم کیت تشخیص بیماری کرونا در کشور خبر داد و نتایج ۱۸ بیمار از ۲۸۵ مورد مشکوک تست گرفته شده را مثبت اعلام کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
کشمیری با اشاره به تمهیدات حوزه سلامت استان بوشهر افزود: تمامی مراکز دولتی و غیردولتی استان بوشهر برای پذیرش افرادی که علائم سرفه، عطسه و تب دارند از آمادگی لازم برخوردارند. وی با تأکید بر اینکه اگر فردی علائم تب، عطسه و سرفه را داشته باشد الزاما به کرونا مبتلا نیست گفت: تا ظهر روز شنبه سه اسفندماه گزارشی مبنی بر ابتلاء به کرونا در استان بوشهر دریافت نشده است اما این دلیل نمی‌شود که بگوییم کرونا به استان وارد نمی‌شود. ارائه آمار با شفافیت و بدون تعارفکشمیری ادامه داد: اگر موردی از ابتلاء به کرونا در استان بوشهر مشاهده شود حتما و بدون هیچ تعارفی به اطلاع عموم مردم خواهد رسید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر تصریح کرد: بیماری کرونا با رعایت بهداشت فردی و مراجعه به‌موقع به پزشک و بیمارستان قابل‌کنترل است. دانشگاه علوم پزشکی استان تنها مرجع رسمی ارائه آمار کرونارئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: از عموم مردم خواهشمندیم به شایعات فضای مجازی توجه نکرده و اخبار و اطلاعات کرونا را از دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کنند.
رکنارکنا1 روز قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام این خبر گفت: به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مدارس استان مازندران در روز‌های یکشنبه ۹۸/۱۲/۴ و دوشنبه ۹۸/۱۲/۵ تعطیل است. دکتر موسوی افزود: فعلا" تصمیمی برای تعطیلی دانشگاه‌ها و ادارات و نهاد‌ها گرفته نشده است. وی از همه مردم خواست ضمن رعایت نکات بهداشتی، در حفظ سلامتی خود و اعضاء خانواده خود کوشا باشند و در صورت مشاهده علائم بیماری به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
سید ناصر عتباتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: به دنبال شکایات مردم مبنی بر گران‌فروشی داروخانه‌ها در اردبیل داروخانه‌ای در مرکز شهر اردبیل به دلیل گران‌فروشی ماسک بهداشتی پلمب شد. وی افزود: بعد از شکایات مردمی بلافاصله مراتب به دادستانی مرکز استان، اداره کل تعزیرات حکومتی و همچنین به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اعلام و بر پیگیری سریع آن تاکید شد. عتباتی تصریح کرد: سپس بازرسان جهت بررسی شکایات مردمی و رسیدن به صحت آن گران‌فروشی در این داروخانه محرز شد و بازرسان ضمن پلمب این داروخانه پرونده‌ای قضایی در این خصوص تشکیل شد. رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: با تاکید بر برخورد قانونی وجدی با هرگونه تخلف وگرانفروشی تصریح کرد: در موضوع حقوق عامه وسلامت مردم بسیار حساسیم واز هیچ تخلفی عبور نخواهیم کرد بنابراین اهالی شریف استان هرگونه تخلف وگرانفروشی در حوزه سلامت را سریعا به مراجع نظارتی گزارش کنند. انتهای‌پیام/۱۴۶/ ع
مهرمهر1 روز قبل
وی بیان داشت: معمولا این افراد قرنطینه شده و مرخص می‌شوند اما برای احتیاط، چند روزی ارتباط خود را با جامعه کم می‌کنند. یزدانپناه با بیان اینکه همه تمهیدات در راستای مقابله با این بیماری اندیشیده شده است، گفت: در این راستا هیچ نگرانی وجود ندارد. وی با اشاره به توزیع ماسک در داروخانه‌های استان، گفت: فردا ماسک به تعداد کافی در داروخانه‌ها توزیع می‌شود. یزدانپناه افزود: بهترین روش برای مقابله با این بیماری همکاری مردم در رعایت بهداشت است و عامل اصلی ابتلاء به این بیماری ابتدا، تماس مستقیم یا تماس تنفسی است. وی تاکید کرد: تاکنون موردی از ابتلاء در این استان نداشتیم و چنانچه این بیماری وارد استان شود نیز بیمارستان شهید جلیل با ظرفیت ۲۷۰ تخت برای بستری و ارائه خدمات درمانی به بیماران پیش بینی شده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
این اداره کل شنبه شب با انتشار اطلاعیه‌ای همچنین تمامی مراکز آموزشی (آموزشگاهها) ی استان را برای این ۲ روز تعطیل اعلام کرد. به نوشته این اطلاعیه برگزاری هرگونه جلسه، گردهمایی و همایش هم در سطح ادارات آموزش و پرورش طی این روزها ممنوع شده است. مدارس مازندران بر اساس تصمیم اداره کل آموزش و پرورش امروز شنبه هم تعطیل بود. ابتلای این افراد که در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل در قرنطینه قرار دارند، به بیماری کرونا تاکنون تایید نشده است. رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم امروز شنبه اعلام کرد که این دانشگاه تمام تجهیزات و نیروی انسانی را برای مقابله با ویروس کرونا در این خطه شمال کشور فراهم کرد.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، آقازاده استاندار مرکزی خبر داد: یک نفر در استان مرکزی براثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست داد. تا این لحظه ۲۸ مورد ابتلاء به کرونا تأیید شده که ۵ نفر آنها جان باختند. وی در ادامه افزود: از سه نفر دیگر هم که مشکوک به کرونا ویروس بودند آزمایش گرفته شده است که منتظر جواب آزمایش می‌باشیم. دکتر سید محمد جمالیان در رابطه با حال پزشک مبتلا به کرونا ویروش گفت: حال پزشک مبتلا به کرونا ویروس که در بیمارستان بستری می‌باشد رو به بهبود می‌باشد. ابتلای زن و مرد ایرانی در دوبی به کرونا۲ ایرانی مبتلا به ویروس کرونا در امارات شناسایی شدند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت، دکتر علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت در تشریح وضعیت ارائه خدمت رسانی در بیمارستانهای آموزشی سراسر کشور، گفت: با اطلاع‌رسانی به‌موقع، آموزش مناسب و هماهنگی لازم می‌توان مخاطرات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را به حداقل رساند تا منجر به بحران نشود و یا در صورت وقوع، تبعات منفی آن به حداقل کاهش یابد. وی در ادامه با اشاره به اینکه، دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تمامی تلاش‌شان را برای مدیریت این موضوع به کار خواهند بست، افزود: جای نگرانی نیست به خصوص اینکه شدت کشندگی ویروس کرونا از آنفلوانزای H۱N۱ که پاییز امسال مهار شد، کمتر است. وی در عین حال یادآور شد ویروس کرونا برای بیماران مزمن از جمله دیابتی‌‌ها، بیماران قلبی، افراد دارای عفونت مزمن و نقص ایمنی می‌تواند خطرناک باشد اما مهم این است که مردم اصول بهداشتی را رعایت کنند. معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت در تمامی بیمارستانهای آموزشی بر اوضاع مسلط است و توصیه‌های لازم جهت به کارگیری کادر درمانی در هنگام ارائه خدمات در سایت دانشگاه‌ها قرار گرفته و به دانشجویان حوزه پزشکی جهت حفاظت شخصی خود در مواجهه با بیماران توضیحات لازم ارائه شده است. دکتر حقدوست گفت: از مردم می‌خواهیم نگران نباشند و نسبت به رعایت بهداشت فردی توجه کرده و ترجیحا از حضور در مراکز شلوغ پرهیز کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قدرت اخوان اکبری عصر شنبه در نشست کمیته دانشگاهی ویروس کرونا در اردبیل، اظهار کرد: تمهیدات لازم در خصوص تجهیز و تأمین امکانات و لوازم درمانی برای بیمارستان‌های استان و تجهیزات حفاظتی برای پیشگیری از ابتلاء کارکنان بیمارستان اردبیل در نظر گرفته شده است. وی افزود: کادر درمانی در جبهه مقدم ابتلای این ویروس قرار دارند و برای اینکه کارکنان مراکز درمانی به این بیماری مبتلا نشوند، امکانات لازم در اختیار آنها قرار داده می‌شود تا بتوانند در صحت و سلامت مراقبت‌های لازم را بیماران احتمالی به عمل بیاورند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: اقدامات لازم برای گندزدایی سطوح با مواد ضدعفونی کننده در مراکز درمانی در حال انجام هست و مردم شریف استان نیز باید به این مورد دقت لازم را داشته باشد. اخوان اکبری ادامه داد: دست دادن و روبوسی کردن مهمترین علل سرایت این بیماری است که باید مردم شریف استان به خودداری از آن توجه ویژه‌ای داشته و موارد پیشگیری را رعایت کنند. وی ادامه داد: اخیرا موارد مشکوکی از این ویروس در استان مشاهده شده و نتایج آزمایشات از طریق آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت در دست بررسی است و در صورت مثبت بودن آن، اطلاع رسانی لازم از طریق وزارت بهداشت و دانشگاه انجام خواهد گرفت.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از علوم پزشکی اراک، سید محمد جمالیان اظهار داشت: در صورت تأیید تست قطعی بیماری این افراد به کرونا ویروس به مردم اطلاع رسانی می‌شود. وی ادامه داد: بیمارانی که در شهرستان اراک تحت درمان می‌باشند رو به بهبود هستند و نگرانی در این زمینه وجود ندارد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از مردم خواست ضمن رعایت آرامش و نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس، اطلاعات رسمی در خصوص این بیماری را از مراجع ذیصلاح پیگیری و دریافت کنند. وی با یادآوری برگزاری نشست قرارگاه پدافند زیستی در استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: در راستای کنترل سرعت انتشار کرونا ویروس تمامی مدارس و دانشگاه‌های این استان تعطیل اعلام شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نیاز است برای کنترل انتشار ویروس کرونا ویروس در این شهرستان، مردم از حضور در مکان‌های شلوغ خودداری کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در این اطلاعیه که شامگاه شنبه منتشر شده آمده است: با توجه به تصمیم آموزش وپرورش استان به منظور حفظ سلامت دانش آموزان عزیز و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی مدارس استان قزوین در روزهای یکشنبه و دوشنبه چهارم و پنجم اسفندماه تعطیل است. استان قزوین ۲ هزار و ۲۰۹ مدرسه، ۹ هزار و ۴۸۲ کلاس درس و ۲۲۷ هزار و ۱۳۴ دانش آموز دارد. طبق آخرین گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی قزوین هنوز هیچ مورد مشکوک یا قطعی از بیماری کرونا در قزوین ثبت نشده است. تمامی مدارس استان در روز شنبه سوم اسفندماه نیز به دلیل درگیر بودن تعداد قابل توجهی از مدارس و فرهنگیان استان در شعبات اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تعطیل اعلام شده بود.
ایمناایمنا1 روز قبل
تأثیر زعفران از افسردگی تا آلزایمر و اختلالات روانیرئیس مرکز تحقیقات دارو رسانی هدفمند دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: بر اساس تحقیقات، زعفران در درمان افسردگی و کنترل آلزایمر و اختلالات روانی به اندازه داروهای رایج شیمیایی مؤثر است و یکی از اثرات برجسته این دارو کاهش التهاب و ضخامت شبکیه چشم در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی است. از جمله این خواص می‌توان به اثر درمانی آن در آلزایمر و بهبود حافظه، افزایش قوای بینایی در سالمندان، پیشگیری و درمان اختلالات شبکیه چشم در بیماران دیابتی، پیشگیری و کنترل سرطان، درمان اختلالات جنسی، کنترل و تنظیم قند خون اشاره کرد. وی تهیه فرمولاسیون سامانه‌های دارورسانی کارآمد در درمان بیماری‌های مختلف مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان، دیابترا الویت‌های پژوهشی این مرکز برشمرد و خاطر نشان کرد: تهیه فرمولاسیون سامانه‌های دارورسانی کارآمد، با رهش اصلاح شده و هدفمند در درمان بیماری‌های مختلف بالاخص بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان، بیماری‌های دستگاه تنفسی و تهیه فرمولاسیون سامانه‌های دارورسانی کارآمد، با رهش اصلاح شده و هدفمند در درمان بیماری‌های سیستم اعصاب مرکزی، دیابت و انواع بیماری‌های التهابی از جمله اولویت‌های پژوهشی این مرکز به شمار می‌رود. در مجموع سالمندان، خانم‌های باردار، نوزادان و کودکان باید در خصوص مصرف مواد غذایی توجه بیشتری کنند. این مواد غذایی خطر عفونت‌ها، مشکلات معده و مسمومیت غذایی را افزایش می‌دهند.
رکنارکنا1 روز قبل
مهرداد غضنفری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم عصر شنبه در پایان بیست و هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار قم در سالن جلسه‌های معاونت اقتصادی استانداری قم اظهار کرد: در ارتباط با تامین تجهیزات مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کرونا در این استان، گفت: خوشبختانه درقم واحدهای تولیدی در این زمینه فعال شدند و در حد یک میلیون ماسک را تولید و به دانشگاه علوم پزشکی نیز تحویل داده شده تا توزیع کنند. او ادامه داد: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار قم ۳۰ داروخانه شبانه روزی استان به عنوان عمده‌ترین مراکز توزیع ماسک بهداشتی تعیین شدند، و برای این واحد‌ها بیشترین سهمیه درنظر گرفته شده‌است. غضنفری با بیان اینکه با فعال شدن این واحد‌ها مشکلی را در رابطه با تولید ماسک نمی‌بینیم، گفت: از امروز عصر بازرسی‌ها انجام، و فهرست مراکز توزیع نیز در اختیار گروه بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قرار خواهد گرفت. معاون استاندار قم تاکید کرد: روزانه موضوع را رصد خواهیم کرد تا کاهش تجهیزات فوق را نداشته باشیم. او تصریح کرد: برخی از واحد‌های تولیدی استان قرار است که به صورت سه شیفت کاری فعالیت نموده و نیازمندی‌ها را تامین کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا قدیر گفت: در بیمارستان‌های کامکار و فرقانی با کنترل دقیق ورود و خروج قرنطینه نسبی ایجاد شده و در حال حاضر نیروهای آموزش دیده با امکانات لازم بیماری را مدیریت می‌کنند. وی بهترین راه کنترل این بیماری را ایزوله خانگی و ماندن افراد در خانه دانست و گفت: تعطیلی موقت و روزانه مراکز آموزشی در روز‌های آینده به منظور ارزیابی درست وضعیت پیشنهاد شده، اما بهترین حالت کنترل بیماری، ماندن افراد در خانه است چرا که بسیاری از افراد ناقل این بیماری اند و در تماس با گروه‌های حساس بیماری را به این افراد منتقل می‌کنند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم حفظ آرامش، اطلاع رسانی و ماندن در خانه را از جمله راه‌های اصلی کنترل این بیماری دانست و گفت: مرگ و میر بر اثر کرونا ۲ درصد است و افرادی که در قم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند در سنین بالا و پر خطر بودند. وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از گسترش این بیماری در سطح کشور شهروندان باید از هرگونه سفر غیرضروری جلوگیری کنند افزود: عدم حضور مردم در اجتماعات از جمله حرم، جمکران و همایش‌ها کمک شایانی به جلوگیری از گسترش این بیماری می‌کند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به محدودیت زمان و لزوم کنترل هرچه سریعتر این بیماری گفت: محموله‌های مناسبی از جمله ماسک، گان تهیه و به استان وارد شده است.

به انتهای لیست رسیدید