علوم پزشکی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
وی با اشاره به تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برجسته کشور و نماد آموزش علوم پزشکی در کشور است. لاریجانی با اشاره به تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: با مصوبه آمایش سرزمینی نقشه روشنی برای توسعه علوم پزشکی کشور داریم و این مصوبه توانسته است از رشد بی رویه جلوگیری کند. مجازی سازی آموزش علوم پزشکی بحث مهمی است و تعداد زیادی از دانشکده‌های پزشکی در دنیا به این سمت پیش می‌روند. ماموریت گرایی هم بحث مهمی است و در واقع دانشگاه‌های علوم پزشکی باید ابزار کشور در توسعه حوزه‌های مختلف باشند. وی ادامه داد: تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های آموزشی اعتباربخشی شده‌اند و دانشگاه‌ها در حوزه تحول و نوآوری ارزیابی‌های مکرری می‌شوند.
تابناکتابناک1 ماه قبل
دانشگاه علوم پزشکی تهران برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان در حوزه داروسازی و بهداشت دوره‌های کوتاه مدت برگزار می‌کند. به گزارش مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، نشست مشترک معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با معاون علمی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان و هیئت همراه به منظور بررسی امکان ارتباطات آموزشی و پژوهشی بین دانشگاهی برگزار شد. معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: در مدل مدرک ترکیبی نیز دانشجویان معرفی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان می‌توانند بخشی از دوره تحصیل خود را بین ۶ ماه تا یکسال در دانشگاه علوم پزشکی تهران بگذرانند. وی همچنین از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای همکاری در قالب مدرک مشترک Joint Degree در دوره‌های مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان با اولویت داروسازی و بهداشت خبر داد. وی گفت: با توجه به زمینه‌های مورد علاقه طرفین و نیاز دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان، تعامل با دانشکده بهداشت و داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در آغاز کار بسیار مفید خواهد بود.
مهرمهر2 ماه قبل
مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه شاید هنوز بحث استارتاپ‌های حوزه سلامت چندان رایج نشده باشد، افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد راه اندازی استارتاپ‌هایی در حوزه پزشکی هستیم. وی تاکید کرد: باید بستر خلاقیت را برای دانشجویان به وجود آوریم تا شاهد رشد آنها در زمینه‌های مختلف به خصوص در عرصه سلامت باشیم. البته در این زمینه به کمک‌های فراوانی نیازمندیم چرا که این نوع فعالیت‌ها در کشور ما نوپا هستند. وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که توجه دانشجویان به حوزه استارتاپ‌ها جلب شود و استارتاپ‌هایی نیز توسط دانشجویان راه اندازی شود. اهمیت مسیری که دانشجویان پزشکی در عرصه فرهنگی طی می‌کنند، از اهمیت نتیجه کمتر نیست.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ متن حکم دکتر سعید نمکی به این شرح است: جناب آقای دکتر حسین فرشیدیدانشیار محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی هرمزگانبا توجه به سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان منصوب می‌شوید تا به یاری خداوند متعال و رعایت جوانب قانونی نسبت به انجام امور محوله اقدام نمایید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.
تابناکتابناک1 روز قبل
مرکز سنجش آموزش پزشکی تقویم جدید آزمون‌های علوم پزشکی برای سال ۹۸ را منتشر کرد. به گزارش دانشجو، مرکز سنجش آموزش پزشکی طی اطلاعیه‌ای تقویم جدید آزمون‌های علوم پزشکی در سال ۱۳۹۸ را منتشر کرد. در این اطلاعیه زمان برگزاری ۳۳ آزمون تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامل صلاحیت بالینی پزشکی عمومی، غربالگری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت (MHLE)، پذیرش دوره‌های تکمیلی فلوشیپ، دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، ارتقای دستیاران دندانپزشکی، پذیرش دستیاری دندانپزشکی و … ذکر شده است. برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون مد نظر خود عکس زیر را مشاهده کنید:
ایلناایلنا3 ماه قبل
یک عضو کمیسیون بهداشت با اشاره به بحث خصوصی‌سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی که در جلسه امروز این کمیسیون مطرح شده بود، گفت: باقر لاریجانی معاون سرپرست وزارت بهداشت در این جلسه گفت که این خصوصی سازی در راستای برنامه ششم توسعه است و شما خودتان تکلیف کرده بودید که وزارت بهداشت این کار را انجام دهد ما هم در پاسخ گفتیم درست است که ما تتکلیف کرده بودیم اما بهتر است مقداری صبورانه‌تر این کار انجام شود. ابوالفضل سروش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امروز در کمیسیون بهداشت و درمان بحث خصوصی‌سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی را داشتیم که این کار انجام بشود یا نشود؛ نظرات متعددی در این باره وجود داشت و موافقان و مخالفان خصوصی‌سازی نظرات خود را بیان کردند. وی تاکید کرد: این خصوصی‌سازی به این معناست که بخشی از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی خصوصی‌سازی شود. نماینده مردم تهران با بیان اینکه این طرح فعلا مسکوت ماند، عنوان کرد: ‌ وزارت بهداشت قصد داشت که این کار انجام شود اما کمیسیون بهداشت جلوی او را گرفت تا در کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی‌تر در مجلس و معاونت‌های وزارت بهداشت بیشتر مورد ارزیابی قرار بگیرد. عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه سرپرست وزارت بهداشت هم در این جلسه حضور داشت، گفت: باقر لاریجانی معاون سرپرست وزارت بهداشت در این جلسه گفت که این خصوصی‌سازی در راستای برنامه ششم توسعه است و شما خودتان تکلیف کرده بودید که وزارت بهداشت این کار را انجام دهد ما هم در پاسخ گفتیم درست است که ما تکلیف کرده بودیم اما بهتر است مقداری صبورانه‌تر این کار انجام شود.
الفالف1 هفته قبل
معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: با توجه به شرایط مناطق سیل زده کشور، آزمون‌های علوم پزشکی کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی و زبان انگلیسی با تاخیر برگزار می‌شود. بر این اساس آزمون دکترای تخصصی (PhD) در تاریخ ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ و آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ ۲۷ و ۲۸ تیر ۹۸ و آزمون زبان MHLE در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۸ برگزار خواهد شد. نشست شورای مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۹۸ در روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ برگزار شد. وی افزود: با هماهنگی دبیرخانه مربوطه و مرکز سنجش آموزش پزشکی آزمون دکترای تخصصی (PhD) در تاریخ ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ و آزمون کارشناسی ارشد در تاریخ ۲۷ و ۲۸ تیر ۹۸ و آزمون زبان MHLE در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۸ برگزار خواهد شد. در ادامه این نشست بررسی گزارش عملکرد سال ۹۷ و برنامه سال ۹۸ حوزه آموزش صورت گرفت و معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد که اسناد مربوطه به زودی منتشر خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
معاون وزیر بهداشت، شرایط امروز کشور را همانند زمان یک جنگ تمام عیار اقتصادی توصیف کرد و افزود: بر اساس آماری که از منابع و بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال ۹۸ به دست آمده و بر اساس سرجمع کل بودجه دانشگاه‌ها، امسال فقط شاهد افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده‌ایم که رقم محدودی است. اما در مجموع این افزایش ۷ درصدی بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی رقم قابل توجهی نیست. وی با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت اقلام خوراکی و مواد غذایی گفت: این افزایش قیمت‌ها، مشکلاتی در حوزه تغذیه برای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد می‌کند که باید با اتخاذ تدابیر ویژه و تبادل نظر، این بحران را پشت سر بگذاریم. وقفه‌ای در دریافت سهمیه‌ها ایجاد شد، اما اکثر دانشگاه‌های علوم پزشکی، سال گذشته و فروردین ماه امسال بر اساس گزارش‌های رسیده، این سهمیه‌ها را دریافت کرده‌اند. بنابراین باید دنبال راه حل‌های دیگری جهت تأمین منابع مالی حوزه تغذیه دانشجویان باشیم.
تابناکتابناک2 ماه قبل
خوابگاه دانشجویی پسرانه شهدای منای دانشکده علوم پزشکی آبادان با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد. به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی پس از افتتاح این خوابگاه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: امیدوارم ثواب این ساختمان به روح شهدا به ویژه شهدای منا برسد. وی افزود: امیدوارم در سفرهای آتی بتوانیم با لطف و عنایت خدا، همت همکاران‌مان در استان خوزستان و دعای خیر خانواده شهدا و ایثارگران، شاهد افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی دیگری باشیم که حاصل آن، افزایش رفاه مردم است. بر اساس اعلام وبدا، این خوابگاه دانشجویی در زمینی با زیربنای ۵ هزار متر مربع با ظرفیت ۴۰ واحد با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد تومان ساخته شده است.
تابناکتابناک2 ماه قبل
ثبت‌نام برای آزمون دکتری تخصصی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی از سه‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه آغاز می‌شود. به گزارش آنا، ثبت نام برای آزمون دکتری تخصصی رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی از سه‌شنبه ۱۶ بهمن‌ماه آغاز می‌شود. ثبت‌نام برای پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تا ۲۷ بهمن‌ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش کشور ادامه دارد. آزمون دکتری تخصصی در روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۹۸ برگزار می‌شود. این آزمون در ۴۵ رشته علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، ۱۳ رشته داروسازی و ۲ رشته دندانپزشکی برپا خواهد شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این جشنواره به‌ منظور تشویق و ترغیب پژوهشگران، اندیشمندان و نخبگان عرصه‌های مختلف علوم پزشکی و با ارزیابی پژوهش ‌های علوم زیستی و پزشکی کشور برگزار خواهد شد. تقدیر شدگان علاوه بر دریافت جوایز نقدی، دیپلم افتخار فرهنگستان علوم پزشکی کشور را نیز دریافت می‌کنند. بر اساس ارزیابی‌های فرهنگستان، بیشترین امتیازات ۱۰ سال گذشته به پروین میرمیران، رئیس مرکز تحقیقات تغذیه و اندوکرین پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و نضال صراف زادگان، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعلق گرفته است. در جشنواره علمی سال گذشته فرهنگستان علوم پزشکی، علی‌اکبر ولایتی و باقر لاریجانی به عنوان چهره‌های برتر علوم پزشکی انتخاب شدند. جشنواره علمی فرهنگستان علوم پزشکی یکم اسفند ماه امسال با حضور رئیس فرهنگستان، معاون علمی، مسئولان و اعضای حوزه پزشکی و سلامت در محل سالن کتابخانه فرهنگستان و برگزار می‌شود.
تابناکتابناک2 ماه قبل
شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت بهداشت آیین نامه‌های قبلی را بازنگری کرد و تغییرات پیشنهادی به تصویب شورا رسید. به گزارش مهر، نوزدهمین جلسه شورای هدایت استعدادهای درخشان با حضور دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر پروین پاسالار مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان و سایر اعضای شورا در وزارت بهداشت برگزار شد. در این جلسه آیین نامه‌های قبلی مورد بازنگری قرار گرفت و تغییرات پیشنهادی به تصویب شورا رسید. آیین نامه‌های جدید استعدادهای درخشان علوم پزشکی پس از توشیح وزیر بهداشت به کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ خواهد شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران به‌منظور تشویق و ترغیب پژوهشگران و تکریم مقام والای اندیشمندان و نخبگان عرصه‌های مختلف علوم پزشکی اول اسفندماه جشنواره علمی برگزار می‌کند. ‌به گزارش ایسنا، جشنواره علمی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران با ارزیابی پژوهش‌های علوم زیستی و پزشکی کشور، پژوهشگران برگزیده در رشته‌های علوم پایه و علوم بالینی، همچنین پژوهشگر جوان، پژوهشگر برتر و دانشمند برگزیده دهه اخیر را با اهدای جوایز نقدی و دیپلم افتخار فرهنگستان مورد تشویق قرار می‌دهد. به‌عبارت‌دیگر مبلغ جایزه‌ای که در سال ۱۳۹۰ به‌عنوان دانشمند برگزیده فرهنگستان توسط ریاست جمهوری اسلامی ایران به دکتر فریدون عزیزی اعطا شد، توسط ایشان به فرهنگستان علوم پزشکی اهدا شد تا به‌صورت سالیانه برای تکریم و تقدیر از دانشمند برتر حوزه علوم پزشکی دهه گذشته کشور در جشنواره علمی فرهنگستان استفاده شود. بر اساس این جستجو بیشترین امتیازات ۱۰ سال گذشته به دکتر پروین میرمیران، رئیس مرکز تحقیقات تغذیه و اندوکرین پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دکتر نضال صراف‌زادگان، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعلق گرفته است. بر اساس اعلام روابط عمومی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی، برای انتخاب دانشمند برتر علوم پزشکی دهه گذشته، ابتدا از طریق پایگاه اطلاعاتی ISI با استفاده از جستجوی واژه Iran مقالات منتشرشده انتخاب و سپس نویسندگان آن‌ها بر اساس شاخص H، تعداد مقالات و تعداد ارجاعات رتبه‌بندی شدند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
وزیر بهداشت در خصوص تأمین داروهای بیماران، گفت: برای تأمین داروهای بیماران خاص و دیگر بیماران مشکلی به نام کمبود دارو وجود ندارد و علیرغم فشار تحریم‌ها با تمهیدات اندیشیده شده تدارک داروی مورد نیاز مردم در طول سال ۹۸ دیده شده است. به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه آئین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی در اهواز و جمع خبرنگاران، در خصوص اخبار مربوط به خصوصی‌سازی بیمارستان‌های تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی بیان کرد: چنین موضوعی صحت ندارد اما قطعا برای کار، به بخش خصوصی میدان خواهیم داد. وی در خصوص تأمین داروهای بیماران نیز گفت: برای تأمین داروهای بیماران خاص و دیگر بیماران مشکلی به نام کمبود دارو وجود ندارد و علیرغم فشار تحریم‌ها با تمهیدات اندیشیده شده، تدارک داروی مورد نیاز مردم در طول سال ۹۸ دیده شده است. نمکی با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: این مراکز می‌توانند گره‌گشای بسیار خوبی برای مردم این منطقه باشند و در صدد هستیم مراکز جدیدی در آینده افتتاح شوند. به گزارش ایسنا، در ادامه همایون یوسفی، نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، نیز در خصوص موضوع خصوصی‌سازی بیمارستان‌های تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی اظهار کرد: خصوصی‌سازی موضوعی است که از قبل مطرح شده بود اما اینکه زیرساخت‌های آن در کشور فراهم شده است، جای بحث دارد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت روز گذشته در نشست شورای مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت به شرایط پیش آمده برای برخی از هموطنان در اثر سیل اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه برخی داوطلبان آزمون‌ها شرایط ویژه‌ای در اثر سیل دارند، طبق تاکید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمون‌های دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد علوم پزشکی با تاخیر برگزار می‌شود. براین اساس آزمون دکترای تخصصی (PhD) در تاریخ ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ و آزمون کارشناسی ارشد، ۲۷ و ۲۸ تیر ۹۸ و آزمون زبان MHLE در روز ۱۲ اردیبهشت ۹۸ برگزار می‌شود. در ادامه این نشست بررسی گزارش عملکرد سال ۹۷ و برنامه سال ۹۸ حوزه آموزش صورت گرفت و معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد که اسناد مربوطه به زودی منتشر می‌شود. لاریجانی با اشاره به اثرات برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی گفت: استراتژی آموزش طی چند سال اخیر چه در ستاد و چه در دانشگاهها مشخص شده و این یکی از اثرات اصلی برنامه‌های تحول است. معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برنامه تحول باید در سطوح مختلف حوزه آموزش نهادینه شود، اظهار داشت: جلب مشارکت اعضای هیات علمی یکی از اهداف مهم حوزه آموزش بوده که در دست بررسی است.
تابناکتابناک4 روز قبل
قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به برنامه ایجاد آزمایشگاه جامع در دانشگاه‌های علوم پزشکی از راه اندازی و تجهیز ۱۴ آزمایشگاه جامع جدید در سال ۹۸ خبر داد. وی گفت: ۱۰ آزمایشگاه جامع در دانشگاه‌های علوم پزشکی تکمیل شده است و برنامه راه اندازی و تجهیز ۱۴ آزمایشگاه جامع دیگر در سال ۹۸ کلید می‌خورد. وی یادآور شد: در اسفند ماه سال ۹۷ از تعداد ۷۰۰ فرهیخته علوم پزشکی تقدیر شد که حمایت مالی از این فرهیختگان در سال ۹۸ صورت می‌گیرد. آخوندزاده با اشاره به حمایت از ایجاد پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: در سال ۹۸ از پارک‌های علم و فناوری حمایت می‌شود. در قدم اول پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۹۸ اجرایی می‌شود.
تابناکتابناک2 ماه قبل
در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از رتبه‌های برتر کنکور و مدال‌آوران المپیادهای علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تجلیل شد. به گزارش مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این مراسم با حضور دکتر محمد آقاجانی رئیس دانشگاه، دکتر سیدامیرمحسن ضیائی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر مهدی کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، از این نخبگان علمی تقدیر به عمل آمد. دکتر محمد آقاجانی - رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم با تشریح دستاوردهای نظام سلامت در طول چهار دهه گذشته، تصریح کرد: توسعه بی‌نظیری در حوزه علوم پزشکی اتفاق افتاده و آهنگ رشد علم پزشکی کشور مثال‌زدنی است و به جرات می‌توان گفت که در حوزه سلامت به خودکفایی دست‌یافته‌ایم. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: در سال‌های اخیر بر اساس مصوبات کمیسیون عالی پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت تعداد اعزام بیماران به خارج از کشور برای دریافت برخی از درمان‌های خاص به کمتر از ۳۰ نفر رسیده است و اغلب بیماری‌ها در داخل کشور درمان می‌شوند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: البته به این معنا نیست که با جهان علم بی‌ارتباط باشیم، زیرا تبادلات علمی بین‌المللی باعث توسعه دانش خواهد شد ولی امروزه با داشتن بیش از ۶۰ دانشگاه و دانشکده پزشکی، اساتید برجسته، آزمایشگاه مدرن توانستیم در حوزه دانش، آموزش پزشکی و رشد تولیدات علمی رشد شتابانی داشته باشیم.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، یکی از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی مجازی تولید محتوای الکترونیکی براساس نیازهای ملی و فراهم سازی امکان استفاده از این محتواها برای مخاطبان مربوطه در سطح کشور است. آموزه، محتوای الکترونیکی است که به تنهایی در آرمان ارائه شده و دارای عنوان، اهداف مشخص، محتوای چندرسانه‌ای و منابع باشد و بدون نیاز به تعامل استاد با یادگیرندگان گویا و قابل فهم باشد. دانشگاه‌های علوم پزشکی و یا شرکت‌های معتبر و فعال حوزه یادگیری الکترونیکی می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند. درخواستها در معاونت زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی بررسی می‌شود. موضوع محتوا باید از برنامه‌های درسی گروه علوم پزشکی، مصوب شورای عالی برنامه ریزی دانشگاههای علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ای، دکتری تخصصی (PhD)، تخصصی، فوق تخصصی یا فلوشیپ و یا مهارت‌های آکادمیک باشد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی در این حکم یادآور شده است: «به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی البرز منصوب می‌شوید تا به یاری خداوند متعال و رعایت جوانب قانونی نسبت به انجام امور محوله اقدام کنید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.» دکتر حسین کریم عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه است. وزیر بهداشت، همچنین در پیامی از خدمات دکتر درفشی در مدت تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز قدردانی کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، از افزایش میزان شهریه و وام دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از سال ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: مبلغ این افزایش هنوز تعیین تکلیف نشده، اما یقینا افزایشی در شهریه و وام‌های دانشجویان خواهیم داشت. دکتر محمدرضا فراهانی ضمن اعلام این مطلب گفت: یقینا شهریه و همچنین میزان وام‌های دانشجویی در سال ۱۳۹۸ افزایش خواهد یافت، اما مقدار این افزایش هنوز قطعی نشده است. نگرانی ما این است که این پروژه نیز نیمه‌تمام بماند، چرا که وضعیت بودجه سال گذشته نگران‌کننده است و امیدوارم شرایط اقتصادی بر روی این برنامه‌ها تأثیرگذار نباشد. معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی از مدیران رده‌های میانی دولت فعالیت‌هایی که در جهت تحقق شعار سال انجام می‌دهند، مورد پشتیبانی قرار نمی‌گیرد و این مدیران مدام تحت فشار هستند. فقط در رأس شعارهایی داده می‌شود و اگر مدیرانی هم در این راستا اقداماتی را انجام دهند مورد حمایت دولت قرار نمی‌گیرند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: در مرحله پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی، هیچ از یک رشته‌های علوم پزشکی در هیچ دانشگاهی پذیرش دانشجو ندارند. دکتر آبتین حیدرزاده افزود: پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی تحت تاثیر استانداردهای تعریف شده از میزان متقاضی و ظرفیت پذیرش است و با توجه به تقاضای بسیار بالا در رشته علوم پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس سوابق تحصیلی دانشجویی پذیرفته نمی‌شود. وی افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی که قرار است که برای مهرماه ۹۸ دانشجو پذیرفته شود، حضور ندارند چرا که تعداد متقاضیان رشته‌های علوم پزشکی در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز بسیار بیشتر از ظرفیت پذیرش است. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: برای پذیرش بدون آزمون باید تعداد داوطلب تناسبی با ظرفیت داشته باشد. وی خاطرنشان کرد: مدل هایی را برای پذیرش بدون آزمون در رشته‌های علوم پزشکی می‌توان بر اساس امتیازات غیر آزمون طراحی کرد که در این زمینه می‌توان از سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و و بومی گزینی بهره گرفت اما در حال حاضر هیچ کدام از این روش‌ها نهایی نشده‌اند بنابراین در گروه علوم پزشکی پذیرش بدون آزمون دانشجو نداریم.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
وزیر بهداشت و درمان گفت: بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاهای علوم پزشکی خصوصی نمی‌شوند و این شایعه را تکذیب می‌کنم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افتتاح طرح‌های درمانی نظام سلامت، یادآور شد: طرح‌های درمانی که امروز افتتاح شد به طور حتم گره گشای مشکلات، کمبودها و نیازهای درمانی مردم منطقه خواهند بود. نمکی گفت: طرح‌های جدیدی نیز در حوزه بهداشت و درمان در سال آینده در خوزستان به بهره برداری خواهد رسید. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب شایعه خصوصی سازی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی تأکید کرد: ما به طور حتم به بخش خصوصی برای خدمات رسانی در نظام سلامت و حوزه بهداشت و درمان میدان کار می‌دهیم و در بخش هایی که مردم برای سرمایه گذاری ورود کنند حمایت خواهیم کرد اما این که نظام سلامت خصوصی سازی شود چنین شایعه‌ای اصلا صحت ندارد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: در زمینه تأمین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج و داروهای سایر بیماری‌های کمبود و مشکلی نداریم و با تمهیداتی که اندیشیدیم نیاز دارویی مردم را علی رغم تحریم‌ها در سال ۹۸ برطرف کرده‌ایم.
فارسفارس1 ماه قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی حسین کریم را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز منصوب کرد. به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، متن این حکم به شرح زیر است: جناب آقای دکتر حسین کریمعضو محترم هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاهبا سلام، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی البرز منصوب می‌شوید تا به یاری خداوند متعال و رعایت جوانب قانونی نسبت به انجام امور محوله اقدام نمائید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید. وزیر بهداشت، همچنین در پیامی از خدمات دکتر درفشی در مدت تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز قدردانی کرد. لذا بدینوسیله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز صمیمانه تشکر و قدردانی مینمایم.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان در پی بارش برف، یخزدگی معابر و برودت هوا فردا شنبه ۲۹ دیماه دانشگاه علوم پزشکی همدان تعطیل است. در این اطلاعیه آمده که کار ورزان پزشکی عمومی و دستیاران تخصصی پزشکی از این تعطیلی مستثنی هستند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
کارگاه ادبی «اتفاق» از سوی مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت برای دانشجویان علوم پزشکی برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، برای اولین بار کارگاه متمرکز ادبی «اتفاق» به همت مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت در دو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ارتش به مدت دو روز در تاریخ دوم و سوم اسفندماه جاری برگزار می‌شود. علی محمودی - دبیر مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: گفت: این برنامه با حضور پنج استاد حوزه ادبیات در بخش‌های نمایش نامه، شعر کلاسیک، شعر طنز، شعر سپید و ترانه برگزار می‌شود و هر کارگاه به مدت هشت تا ۱۰ ساعت زمان خواهد برد. دبیر مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت تاکید کرد: تلاش داریم تا با ایجاد امکان حضور برای کلیه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور عدالت آموزشی در حوزه ادبی را فراهم کنیم بر همین اساس دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور می‌توانند به صورت رایگان در این دوره‌ها شرکت داشته باشند. محمودی با بیان این که فراخوان شرکت در دوره‌های متمرکز ادبی «اتفاق» اعلام شده است و ۱۸ بهمن ماه آخرین مهلت ارسال آثار است، گفت: حضور دبیران کانون‌های ادبی سراسر کشور در این کارگاه‌ها بلامانع است و شرکت کنندگانی که برای اولین بار از امکان برگزاری این دوره استفاده می‌کنند در پایان برگزاری این دوره‌ها گواهی شرکت در دوره را دریافت خواهند کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اولین نشست شورای مدیران حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۹۸ در روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ برگزار شد. در ادامه این نشست بررسی گزارش عملکرد سال ۹۷ و برنامه سال ۹۸ حوزه آموزش صورت گرفت و معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد که اسناد مربوطه به زودی منتشر خواهد شد. وی در ادامه با بیان اینکه گزارش عملکرد و برنامه‌های حوزه آموزش در قالب بسته‌های تحول و برنامه‌های جاری تدوین شده گفت: برنامه‌های حوزه باتوجه به برنامه‌های تحول و اسناد بالادستی کشور تدوین شده و مستندات با طبقه‌بندی مخاطبان حوزه در سطوح مختلف تهیه می‌شود. معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برنامه تحول باید در سطوح مختلف حوزه آموزش نهادینه شود، اظهار داشت: جلب مشارکت اعضای هیئت علمی یکی از اهداف مهم حوزه آموزش بوده که در دست بررسی است. دکتر لاریجانی با بیان اینکه در طراحی برنامه‌های تحول و نوآوری در آموزش به پایش این برنامه‌ها توجه ویژه ایشده، اظهار داشت: در برنامه‌های سال ۹۸ در کنار تدوین برنامه‌ها، پایش آن نیز دیده می‌شود.
تابناکتابناک1 هفته قبل
ثبت نام برای داوطلبان جامانده آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸ ازفردا ۲۶ فروردین ماه آغاز می‌شود و تا ۲۸ فروردین ماه ۹۸ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http: //www. sanjeshp. ir انجام می‌شود. به گزارش ایلنا، و بر اساس اعلام قبلی مرکز سنجش آموزش پزشکی، داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده‌اند یا هزینه ثبت نام را پرداخت کرده ولی ثبت نام نکرده‌اند و همچنین افرادی که نیاز به تصحیح و ویرایش اطلاعات و مدارک خود دارند، می‌توانند در مهلت تعیین شده اقدام به ثبت نام کرده و یا اطلاعات خود را ویرایش کنند. آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ همه رشته‌ها در نوبت‌های صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار می‌شود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر حسین فرشیدی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان منصوب کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از وبدا، متن این حکم به شرح زیر است: جناب آقای دکتر حسین فرشیدیدانشیار محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی هرمزگانبا توجه به سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان منصوب می‌شوید تا به یاری خداوند متعال و رعایت جوانب قانونی نسبت به انجام امور محوله اقدام نمائید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید. انتهای پیام
تابناکتابناک2 ماه قبل
رئیس اداره رفاهی اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان دانشگاه‌ها در مقاطع تخصصی (دستیار و Ph. D) در آذرماه سال جاری گفت: ‌براساس نتایج این انتخابات دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقاطع تخصصی دستیار و ph. d نیز صاحب شورای صنفی شدند. به گزارش ایسنا، علی محمدی فیض آباد با بیان این خبر افزود: پیرو ابلاغ آئین‌نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه / دانشکده‌های علوم پزشکی کشور از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اردیبهشت ماه سال جاری و جداسازی انتخابات و اعضای شورای صنفی دانشجویان مقاطع عمومی و تخصصی به دلیل مسائل و موارد آموزشی، پژوهشی، صنفی و … که در مقاطع مختلف متفاوت است، انتخاب شورای صنفی دستیاری در دانشگاه‌ها، آذرماه برگزار شد. وی افزود: به خاطر همزمانی آزمون و اعلام نتایج مقاطع دستیاری و Ph. D با انتخابات شورای صنفی که در آئین نامه اردیبهشت ماه تعیین شده است، این دوره به صورت استثنا برای دانشجویان مقاطع تخصصی با عنایت به بخشنامه مدیرکل دانشجویی وزارت متبوع باید توسط دانشگاه‌ها تا پایان آذرماه ۹۷ انجام می‌شد و احکام دانشجویان منتخب این دوره نیز تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ معتبر خواهد بود. محمدی، هدف از تشکیل شورای صنفی دانشجویان را ایجاد بستری مناسب برای تقویت همفکری و مشارکت دانشجویان در امور صنفی و پیگیری حقوق دانشجویان دانست و از تمامی دانشجویانی که در این دوره از انتخابات مقاطع عمومی و تخصصی شرکت کرده‌اند، تقدیر کرد. به گزارش مفدا، وی در پایان خاطرنشان کرد: جلسات شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان مستمر در حال برگزاری است و دستاوردهای خوبی را نیز در این مدت کوتاه داشته و امیدوارم مسؤولان دانشگاه‌ها از این ظرفیت ایجاد شده به نحو مطلوب و شایسته استفاده کنند تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر نهال شورای صنفی دانشجویان باشیم.

به انتهای لیست رسیدید