علوم پزشکی

علوم پزشکی

ایلناایلنا41 دقیقه قبل
او معتقد بود نظام سلامت مدرن تولید بیمار می‌کند و اگر مدیریت نشود ناقض امری خواهد بود که برایش خلق شده است. عوارض ناشی از پزشکی و بیماری‌هایی که بدلیل تقاضای القایی شبکه سلامت ایجاد می‌شوند به مدیران و سیاست‌گذاران سلامت هشدار می‌دهند تا این تیغ دو دم خود باعث القایی نشود که رسالت ایجاد شبکه سلامت رفع آنها بوده است. فیاض بخش افزود: مسیله این است که ما باید در ابتدای ارزیابی سیاست‌های سلامت از میان رویکردهایی که پیش روی ما است یکی را انتخاب کنیم. این نازل‌ترین سطح توجه به سلامت است نه آنکه مهم نباشد بلکه آخرین دغدغه برای شبکه سلامت کشور است. جزو اول آن این است که در حد ممکن تمام لوازم مورد نیاز سلامت تولید داخل باشد.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد گوهردهی عصر پنجشنبه در اولین نشست هم اندیشی روسای هیئت پزشکی ورزشی شهرستان‌های استان مازندران ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های روسا و کارکنان هیئت‌های پزشکی ورزشی شهرستان‌های استان در سال گذشته به تشریح اهم برنامه‌های هیئت در سالجاری پرداخت و خواستار حمایت و ابلاغ برنامه عملیاتی هیئت پزشکی ورزشی استان از سوی ورزش و جوانان استان به ادارات و واحدهای تابعه شد. گوهردهی با اشاره به اهمیت نظارت بر اماکن ورزشی به کیفی شدن این نظارت‌ها و عقد تفاهم با اداره ورزش و جوانان استان و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و اعلام آمادگی آنان برای تشکیل تیم‌های بازرسی مشترک اشاره کرد. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران با قدردانی از تلاش‌های نایب رئیس امور بانوان این هیئت، وی را از جمله پتانسیل‌های بالقوه ارائه خدمات فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی برای جامعه ورزش استان دانسته و افزود در حوزه ورزشی امور بانوان در سه ماهه اول سالجاری در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل، شاهد رشد بیش از ۱۵ درصدی در ساماندهی ورزشکاران خانم هستیم. دکتر گوهردهی همچنین ضمن تاکید بر برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی ویژه جامعه ورزشی در شهرستان‌های استان، از زحمات کمیته آموزش این هیئت در طول سال گذشته قدردانی کرد. وی با اعلام رشد حدود ۶/۵ درصدی آمار ورزشکاران ساماندهی شده در طول سه ماهه اول سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه بر تعامل بیش از پیش با سایر هیئت‌های استانی و شهرستانی و همچنین اداره کل ورزش و جوانان و ادارات شهرستانی تاکید کرد.
مهرمهر2 ساعت قبل
وزیر بهداشت به توجه ویژه دولت دهم و یازدهم به حوزه سلامت یادآور شد: خوشبختانه با ایجاد منابع کافی برای اجرای طرح تحول نظام سلامت، توانستیم زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی را در نقاط کمتر برخوردار به حداکثر برسانیم. نمکی با بیان اینکه امروز فاز دوم طرح تحول نظام سلامت را با اهداف تعیین شده، اجرا می‌کنیم، گفت: ما ابتدا از بسته‌های ارزشمند طرح تحول نظام سلامت مانند توسعه زیرساخت‌ها در مناطق کمتر برخوردار، کاهش پرداختی از جیب بیماران، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و ماندگاری تیم پزشکی در مناطق محروم حمایت می‌کنیم و در کنار آن به استفاده مطلوب از ظرفیت بخش خصوصی و ایجاد مشوق و انگیزه برای ماندگاری اختیاری و نه اجباری بخش خصوصی در مناطق محروم نیز توجه داریم. وی افزود: یکی از کارهایی که در فاز دوم طرح تحول نظام سلامت در دستور کار قرار دادیم، تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر درمان بستری است. به گفته نمکی مشکلات و کاستی‌های دانشکده علوم پزشکی ساوه در حوزه زیرساخت‌ها، تامین تجهیزات و همچنین کاهش زمان تعویق پرداختی حقوق و مزایای پرسنل برطرف خواهد شد. وزیر بهداشت یادآور شد: از ابتدای سال ۹۸ و با وجود کسری بودجه سال گذشته اما تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، راه‌اندازی ۴۰۰ خانه بهداشت سیار عشایری، مدارس عاری از پوسیدگی دندان و اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه پرونده الکترونیک سلامت با تلاش همکاران ما در وزارت بهداشت و ارتباطات به سرانجام رسید و هفته آینده با حضور رییس‌جمهور، رونمایی می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
نمکی اظهار کرد: قبل از انقلاب پوشش واکسیناسیون در کشور ۲۵ درصد و میزان مراکز بهداشت و درمان روستایی حداکثر ۱۰۵۰ دستگاه بود. در مرحله بعد به دیابت و بهداشت روان می‌پردازیم تا آمار افسردگی کاهش یابد. برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر چون چاقی، دیابت، فشار خون و امثال آن همه باید کمک کنند. همانگونه که امروز بسیج ملی فشار خون را با کمک نیروهای مسلح، بسیج جامعه پزشکی، بخش خصوصی و … اجرایی می‌کنیم؛ چرا که امکان ندارد وزارت بهداشت بتواند به تنهایی این مهم را به انجام برساند. وی گفت: تخصیص ردیف استخدامی برای پرسنل و پرستاران بومی ساوه دستور مقام عالی وزارت بهداشت را نیاز دارد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر سراج الدین عارف نیا اظهار کرد: طرح ملی کنترل فشار خون در گلستان همزمان با سایر استان‌ها شروع شده و تاکنون دانشگاه علوم پزشکی گلستان موفق به پوشش ۴۶ درصدی شده است. وی با بیان اینکه در این طرح ۵۰ درصد افراد بالای ۳۰ سال تحت پوشش قرار می‌گیرند، افزود: این پوشش در شرایطی است که برخی از شهرستان‌ها در فاز پاسخ و یا بازتوانی از سیل گلستان هستند و از طرف دیگر دسترسی چندان آسان به گروه‌های هدف در استان به لحاظ قرار گرفتن در فصل کشاورزی وجود نداشت. عارف نیا گفت: تا تاریخ ۲۸ خردادماه ۴۳۱ هزار و ۶۱۴ نفر مورد غربالگری قرار گرفتند که ۴٫۸ درصد این افراد از فشارخون خود بی اطلاع بودند و برای اولین بار شناسایی و جهت درمان و مراقبت توسط تیم سلامت مشاوره شدند. وی بیان کرد: نتایج این غربالگری تاکنون نشان داد شیوع فشار خون بالا در شهرستان بندرگز نسبت به سایر شهرستان‌ها بیشتر است. عارف نیا گفت: همچنین نتایج دیگر حاکی از آن ست، شیوع پرفشاری خون در استان حدود ۱۹ و ۳ درصد جمعیت است که لزوم مراقبت و کنترل و اصلاح شیوه زندگی با تغذیه صحیح، ورزش، پرهیز از مصرف دخانیات و کاهش استرس را در بیماران بیش از پیش می‌طلبد.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
وزیر بهداشت گفت: پرونده الکترونیک سلامت هفته آینده با حضور رییس‌جمهور رونمایی می‌شود. وزیر بهداشت به توجه ویژه دولت دهم و یازدهم به حوزه سلامت یادآور شد: خوشبختانه با ایجاد منابع کافی برای اجرای طرح تحول نظام سلامت، توانستیم زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی را در نقاط کمتر برخوردار به حداکثر برسانیم. وی افزود: یکی از کارهایی که در فاز دوم طرح تحول نظام سلامت در دستور کار قرار دادیم، تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر درمان بستری است. به گفته دکتر نمکی مشکلات و کاستی‌های دانشکده علوم پزشکی ساوه در حوزه زیرساخت‌ها، تامین تجهیزات و همچنین کاهش زمان تعویق پرداختی حقوق و مزایای پرسنل برطرف خواهد شد. وزیر بهداشت یادآور شد: از ابتدای سال ۹۸ و با وجود کسری بودجه سال گذشته اما تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، راه‌اندازی ۴۰۰ خانه بهداشت سیار عشایری، مدارس عاری از پوسیدگی دندان و اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه پرونده الکترونیک سلامت با تلاش همکاران ما در وزارت بهداشت و ارتباطات به سرانجام رسید و هفته آینده با حضور رییس‌جمهور، رونمایی می‌شود.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
مدیر عامل بانک ملی ایران گفت: این بانک با تمام توان برای رونق تولید و کسب و کار و کاهش بیکاری در استان لرستان حرکت می‌کندبه گزارش انتخاب به نقل از بانک ملی ایران، دکتر محمد رضا حسین زاده در جمع مسوولان و روسای شعب اداره امور شعب استان لرستان بانک افزود: استان لرستان امکانات و پتانسیل‌های مناسبی دارد که با برنامه ریزی خوب و منسجم می‌توان از توسعه استان به خوبی حمایت کرد. مدیر عامل بانک ملی ایران ضمن تقدیر از عملکرد اداره امور شعب استان لرستان بانک ابراز داشت: با تکریم مشتریان و همدلی و همت کارکنان می‌توان همچون چند سال اخیر که رتبه برتر استان متعلق به بانک ملی ایران بوده است، همین روند را ادامه داد. وی عملکرد بانک ملی ایران را در کشور مطلوب ارزیابی کرد و بیان داشت: طی چند سال اخیر بانک ملی ایران بدهی به بانک مرکزی نداشته و منابع مازاد خود را در بازار بین بانکی تسهیلات داده است. مقدم بیرانوند رییس اداره امور شعب استان لرستان بانک نیز در ابتدای این همایش گزارشی از عملکرد این اداره امور شعب ارائه کرد. استاندار لرستان نیز در این نشست از خدمات گسترده بانک ملی استان لرستان و همکاری‌های لازم با سازمان‌ها و حمایت از صنایع استان تقدیر کرد.
رکنارکنا3 ساعت قبل
امروزه پیشرفت‌های ایجادشده در درمان بیماران مبتلابه تالاسمی ماژور، این بیماری را به یک مشکل مزمن تبدیل کرده است که نیازمند مراقبت مادام‌العمر است. اما سوال آن است که میزان مطلوبیت درمان این بیماری در مقابل هزینه انجام‌شده، یا به‌اصطلاح وضعیت «هزینه-مطلوبیت» درمان چگونه است. درمان بیماران در گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال و گروه سنی ۳۱ تا ۴۰ سال نیز به ترتیب کمترین و بیشترین هزینه را در مقابل درمان ارائه‌شده ایجاد کرده‌اند». مجریان این پژوهش معتقدند: «بررسی‌های انجام‌شده در پژوهش ما نشان از آن دارد که باوجود هزینه - اثربخش بودن درمان بیماران مبتلابه تالاسمی ماژور، درمان این بیماران هزینه‌های زیادی را به بیمار، خانواده بیمار و جامعه تحمیل می‌کند، به‌طوری‌که حتی درمان بیماران در دهه چهارم عمرشان به حد آستانه هزینه – اثربخشی نزدیک می‌شود. بر این اساس به نظر می‌رسد افزایش هزینه کرد در حوزه غربالگری بیماران و پیشگیری از به دنیا آمدن بیماران مبتلابه تالاسمی ماژور می‌تواند در حل مشکل، مفید باشد».
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
وزیر بهداشت به توجه ویژه دولت دهم و یازدهم به حوزه سلامت یادآور شد: خوشبختانه با ایجاد منابع کافی برای اجرای طرح تحول نظام سلامت، توانستیم زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی را در نقاط کمتر برخوردار به حداکثر برسانیم. وی افزود: یکی از کارهایی که در فاز دوم طرح تحول نظام سلامت در دستور کار قرار دادیم، تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی بر درمان بستری است. به گفته دکتر نمکی مشکلات و کاستی‌های دانشکده علوم پزشکی ساوه در حوزه زیرساخت‌ها، تامین تجهیزات و همچنین کاهش زمان تعویق پرداختی حقوق و مزایای پرسنل برطرف خواهد شد. وزیر بهداشت یادآور شد: از ابتدای سال ۹۸ و با وجود کسری بودجه سال گذشته اما تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، راه‌اندازی ۴۰۰ خانه بهداشت سیار عشایری، مدارس عاری از پوسیدگی دندان و اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه پرونده الکترونیک سلامت با تلاش همکاران ما در وزارت بهداشت و ارتباطات به سرانجام رسید و هفته آینده با حضور رییس‌جمهور، رونمایی می‌شود. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
نمکی اظهار کرد: قبل از انقلاب پوشش واکسیناسیون در کشور ۲۵ درصد و میزان مراکز بهداشت و درمان روستایی حداکثر ۱۰۵۰ دستگاه بود. در مرحله بعد به دیابت و بهداشت روان می‌پردازیم تا آمار افسردگی کاهش یابد. برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر چون چاقی، دیابت، فشار خون و امثال آن همه باید کمک کنند. همانگونه که امروز بسیج ملی فشار خون را با کمک نیروهای مسلح، بسیج جامعه پزشکی، بخش خصوصی و … اجرایی می‌کنیم؛ چرا که امکان ندارد وزارت بهداشت بتواند به تنهایی این مهم را به انجام برساند. وی گفت: تخصیص ردیف استخدامی برای پرسنل و پرستاران بومی ساوه دستور مقام عالی وزارت بهداشت را نیاز دارد.
مهرمهر4 ساعت قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: پوشش واکسیناسیون در کشور هم اکنون به ۱۰۰ درصد رسیده و ۱۸ هزار خانه بهداشت در نقاط روستایی راه اندازی شده که از این نظر توانسته‌ایم در ۲۶ کشور شرق مدیترانه، رتبه اول را داشته باشیم. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: در فاز دوم طرح تحول نظام سلامت نیز کاهش هزینه‌های درمانی مردم، توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان در نقاط محروم و حمایت از فعالیت بخش خصوصی در این حوزه را در دستور کار داریم. یک مثال در این زمینه اجرای طرح ملی پایش فشار خون می‌باشدو مجمع هزینه‌های اجرای این طرح کمتر از هزینه تامین چند تخت بیمارستانی است. نمکی افزود: هم اکنون احداث ۴۰۰ خانه بهداشت برای جمعیت عشایری در سطح کشور در دست اقدام است و گسترش خدمات بهداشت و درمان در مناطق محروم و کم برخوردار در دستور کار وزارتخانه قرار دارد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به وضعیت هم کنون کشور اظهار داشت: در شرایط کنونی که دشمن فشارهای مختلفی را بر کشور وارد کرده، وحدت و انسجام جامعه ما از اهمیت بسیار برخوردار است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح ملی بسیج کنترل فشار خون بالا، گفت: در مرحله بعد به دیابت و بهداشت روان می‌پردازیم تا آمار افسردگی کاهش یابد. نمکی اظهار کرد: قبل از انقلاب پوشش واکسیناسیون در کشور ۲۵ درصد و میزان مراکز بهداشت و درمان روستایی حداکثر ۱۰۵۰ دستگاه بود. نمکی با بیان اینکه برای برون رفت از این وضعیت چاره‌ای جز اجرای برنامه‌های پیشگیرانه نداریم، گفت: متاسفانه حداقل ۴۰ درصد مردم مبتلا به فشار خون از این مشکل خود بی‌خبرند و وقتی دچار انواع سکته و بیماری کلیه شدند تازه متوجه مشکل فشار خون می‌شوند. برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر چون چاقی، دیابت، فشار خون و امثال آن همه باید کمک کنند. طرح ملی کنترل فشار خون نیز در قالب بسیج همگانی شروع شده و امروز از اهداف این طرح که انتظار داریم ۱۵ تیرماه به اتمام برسد، جلوتریم.
مهرمهر4 ساعت قبل
رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: کارهای اطلاعاتی دارد انجام می‌شود و پلیس فتا در این رابطه دارد کار می‌کند تا از طریق اعضای کانال‌ها این فضای مخرب را کنترل کنیم. ورود ۱۶۰ هزار پرونده به دادگستری لرستان طی سال ۹۷وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ورود ۱۶۰ هزار پرونده به دادگستری لرستان طی سال ۹۷ گفت: این میزان نسبت به سال ۹۶، حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است. رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه این خسارت‌ها باید جبران شود، افزود: کسی که مسئول ضرر است باید تعقیب شود. رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: به ویژه در آستانه انتخابات باید سوء استفاده‌ها را کنترل کنیم، وعده استخدام و تغییر سمت داده می‌شود باید اینها را کنترل کرد. بدری خطاب به مدیرکل بازرسی لرستان با تاکید بر اینکه تغییر سمت‌ها در ادارات را باید کنترل کنیم، یک وقتی به بهانه اینکه کسی را می‌خواهند مهره خودشان باشد منصوب نکنند، افزود: باید نظارت شود جلوی این تغییرات در آستانه انتخابات گرفته شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران مطرح کرد: پیام مازند - ساری - رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران گفت: شمار ورزشکاارن ساماندهی شدن زن در استان نسبت به سال قبل ۱۵ درصد افزوده شده است. به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد گوهردهی عصر پنجشنبه در اولین نشست هم اندیشی روسای هیئت پزشکی ورزشی شهرستان‌های استان مازندران ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های روسا و کارکنان هیئت‌های پزشکی ورزشی شهرستان‌های استان در سال گذشته به تشریح اهم برنامه‌های هیئت در سالجاری پرداخت و خواستار حمایت و ابلاغ برنامه عملیاتی هیئت پزشکی ورزشی استان از سوی ورزش و جوانان استان به ادارات و واحدهای تابعه شد. رئیس هیئت پزشکی ورزشی مازندران با قدردانی از تلاش‌های نایب رئیس امور بانوان این هیئت، وی را از جمله پتانسیل‌های بالقوه ارائه خدمات فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی برای جامعه ورزش استان دانسته و افزود در حوزه ورزشی امور بانوان در سه ماهه اول سالجاری در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل، شاهد رشد بیش از ۱۵ درصدی در ساماندهی ورزشکاران خانم هستیم. دکتر گوهردهی همچنین ضمن تاکید بر برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی ویژه جامعه ورزشی در شهرستان‌های استان، از زحمات کمیته آموزش این هیئت در طول سال گذشته قدردانی کرد. وی با اعلام رشد حدود ۶/۵ درصدی آمار ورزشکاران ساماندهی شده در طول سه ماهه اول سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه بر تعامل بیش از پیش با سایر هیئت‌های استانی و شهرستانی و همچنین اداره کل ورزش و جوانان و ادارات شهرستانی تاکید کرد.
رکنارکنا5 ساعت قبل
طب سنتی و اسلامی، پیشینه‌ای درخشان در تاریخ پزشکی ایران دارد و ظرفیت‌های بسیاری را برای به‌کارگیری در کنار طب نوین از خود نشان داده است. محققان کشور در مطالعه‌ای پژوهشی، استفاده از یکی از تکنیک‌های این طب را برای درمان درد سیاتیک مورد تأیید قرار داده‌اند. در این زمینه، گروهی از محققان کشور از دانشگاه شاهد، مطالعه‌ای پژوهشی را طراحی و هدایت کرده‌اند که در آن تأثیر یکی از مهم‌ترین روش‌های درمان سنتی یعنی «فصد» بر درمان درد سیاتیک مورد ارزیابی قرار گرفته است. طبق بررسی‌های مجریان تحقیق فوق، پژوهش‌های جدید نیز تأثیر فصد بر درمان بسیاری از بیماری‌ها به‌ویژه درمان دردهای مفصلی را تأیید می‌کنند. یافته‌های این تحقیق جالب که بار دیگر، ظرفیت‌های کمتر شناخته‌شده طب سنتی را برای رفع مشکلات سلامت نشان می‌دهد، در نشریه «تاریخ پزشکی» به چاپ رسیده‌اند.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد: مرحله دوم برنامه تحول سلامت با محوریت توسعه زیرساخت‌های درمانی آغاز شده است. وی ادامه داد: ۹۷ هزار نفر در کشور دارای فشار خون بالا هستند و ۱۶۱ هزار نفر نیز با فشار خون بالا درگیر بیماری‌های غیرواگیر شده‌اند. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: به منظور تسهیل در ارایه خدمات به مناطق عشایری به خصوص عشایر کوچرو، ۴۰۰ خانه بهداشت با تأمین نیروی بهورز از میان مردمان عشایر در حال فعالیت هستند. «بهروز اکرمی» افزود: فضای خوابگاهی و رفاهی در اراک با کمبود مواجه است و درخواست می‌شود که به این مهم در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه شود. وی افزود: الگویی غذایی نامناسب معضل جدی در حفظ و ارتقای سلامت کشور است و آموزش شهروندان در این راستا تکلیف مدیران متولی است.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد: مرحله دوم برنامه تحول سلامت با محوریت توسعه زیرساخت‌های درمانی آغاز شده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: به منظور تسهیل در ارایه خدمات به مناطق عشایری به خصوص عشایر کوچرو، ۴۰۰ خانه بهداشت با تأمین نیروی بهورز از میان مردمان عشایر در حال فعالیت هستند. «بهروز اکرمی» افزود: فضای خوابگاهی و رفاهی در اراک با کمبود مواجه است و درخواست می‌شود که به این مهم در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی توجه ویژه شود. اکرمی از کمبود شدید نیروی پرستاری در استان مرکزی به عنوان یکی از مشکلات مهم در بخش بهداشت و درمان نام برد و خواستار راهکار در این زمینه شد. وی افزود: الگویی غذایی نامناسب معضل جدی در حفظ و ارتقای سلامت کشور است و آموزش شهروندان در این راستا تکلیف مدیران متولی است.
رکنارکنا6 ساعت قبل
دکتر مریم امینی گفت: به طور کلی سبزیجات به دلیل این که منابع بسیار خوبی از پتاسیم هستند، در کاهش فشار خون نقش موثری دارند، برای مثال سیب زمینی، قارچ و گوجه فرنگی نقش بسیار با اهمیتی در کنترل و کاهش فشار خون دارند. وی ادامه داد: لازم است بدانید که فشار خون بالا بدون علامت است و شاید تا زمانی که منجر به بروز عوارض نشود، تشخیص داده نشود. بنابراین برای پی بردن به فشار خون بالا باید به طور مستمرفشار خون را اندازه‌گیری کرد. وی ورزش، ترک سیگار، برطرف کردن استرس و داشتن آرامش خاطر را راه حل موثری برای کنترل فشار خون دانست و به افرادی که مبتلا به فشار خون بالا هستند توصیه کرد: افرادی که فشار خون بالا دارند در کنار مصرف دارو باید به تغذیه سالم و رژیم غذایی سالم اهمیت دهند. در بسیاری از افراد مصرف نمک زمینه افزایش فشار خون را فراهم می‌کند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پرویز یزدانپناه بعدازظهر پنجشنبه در بازدید از پایگاه اورژانس جاده‌ای دیشموک افزود: ارتقای کیفی خدمات به عنوان یک اولویت باید در دستور کار تمامی بخشهای حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باشد. وی بیان داشت: در این راستا باید نحوه ارائه خدمات درمانی و آمادگی علمی و عملی تکنسینهای اورژانس به صورت مستمر ارزیابی شود. یزدانپناه افزود: هدف ما این است که بتوانیم در ارائه خدمات سلامت به مردم استان به جایی برسیم که هیچ فردی حتی در محروم‌ترین منطقه استان نیز از خدمات بهداشتی و درمانی محروم نباشند. وی تصریح کرد: تلاش همه افراد در دانشگاه علوم پزشکی باید بر این باشد که برای اعتلا و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی شبانه روزی تلاش کنند و همواره خود را مسئول بدانند. یزدانپناه افزود: در این راستا ارزیابی‌های مختلفی از دستگاه‌ها، تجهیزات آمبولانس‌ها و خدمات بهداشتی و درمانی انجام شده و شناسایی مشکلات و کمبودهای پایگاه‌های اورژانس استان در دستور کار قرار دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
مسئول روابط عمومی مرکز فوریت‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: این حادثه ساعت ۹/۳۰ صبح امروز در تونل شماره ۷ معدن ذغال سنگ سوادکوه به وقوع پیوست. زکریا اشکپور افزود: این حادثه زمانی اتفاق افتاد که کارگران مشغول تخریب بودند که دو نفر از کارگران بر اثر گازگرفتگی فوت کردند. در این حادثه دو مرد ۴۲ و ۵۰ ساله در اثر استنشاق گازهای داخل معدن، دچار مسمومیت شدید شده بودند که تیم‌های اورژانس پس از ورود به صحنه و بررسی وضعیت مصدومین دریافتند هر دو معدن کار، فاقد هرگونه علائم حیاتی هستند.
رکنارکنا7 ساعت قبل
محققان پژوهشگاه رویان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دانشگاه گیلان پژوهشی را انجام دادند که نشان می‌دهد اضطراب، استرس و افسردگی زنان نابارور هیچ ارتباطی با میزان موفقیت در روش‌های کمک باروری ندارد. زنانی که از روش‌های کمک باروری استفاده می‌کنند به علت مشکلات باروری و عدم اطمینان از موفقیت روش‌های درمانی، معمولا مضطرب و دچار استرس هستند. اضطراب، استرس و افسردگی خصوصیاتی هستند که ممکن است سلامت افراد را تحت تأثیر قرار دهند. زنان با سن بالا و زنان دارای بیش از یک مشکل باروری، میزان باروری کمتری نسبت به درصد کلی داشتند که منشأ فیزیولوژیک داشته و ارتباطی با عوامل اضطرابی نداشت. بر اساس اعلام پژوهشگاه رویان، در مجموع نتایج این پژوهش نشان داد، اضطراب، استرس و افسردگی زنان اثر معنی‌داری بر میزان موفقیت روش‌های کمک باروری ندارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا حسینی ظهر پنج شنبه در نشستی با خبرنگاران با اشاره به سلامت تابستانه بیان کرد: این طرح از یکم تیر ماه در خراسان جنوبی آغاز می‌شود و تا ۳۱ شهریور ماه ادامه دارد. وی با بیان اینکه در این طرح ۷۲ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی فعالیت دارند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۸ پایگاه شهری و ۵۴ پایگاه جاده‌ای بوده که به صورت شبانه روزی در آماده باش هستند. مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: همچنین دو پایگاه اورژانس هوایی استان در شهرستان‌های طبس و بیرجند طرح سلامت تابستانی فعالیت خواهند داشت. وی با بیان اینکه با این دو فروند بالگرد آماده امدادرسانی در حوادث پرترافیک و مناطق صعب العبور خواهند خواهیم بود، افزود: در این طرح ۴۵۰ نیروی تخصصی فوریت‌های پزشکی، ۷۲ دستگاه آمبولانس، ۵۰ دستگاه پشتیبان و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس فعالیت خواهند داشت. وی بیان کرد: با هماهنگی مرکز هدایت عملیات بحران مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و مرکز پایش مراقبت‌های درمانی نیز تمامی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آماده پذیرش و مداوای بیماران و مصدومین احتمالی خواهند بود.
ایرناایرنا8 ساعت قبل
وی اظهار داشت: احساس شعف از این جهت به انسان دست می‌دهد که جوانان کشور چنین کارهای بزرگی انجام می‌دهند و کاش شرایط بهتری فراهم شود تا این استعدادها در داخل کشور به فعلیت برسند و شاهد نتیجه دادن و فعلیت آنها در خارج از کشور نباشیم. در این مراسم از ۵ نفر از پژوهشگران برتر حوزه علوم پایه در رشته‌های ریاضی، زمین شناسی، زیست شناسی، شیمی و فیزیک تقدیر شد. تقدیر از پژوهشگران جوان بر جسته شاخه شیمی «مسعود میرزایی شهرابی» عضو هیأت علمی دانشکده علوم گروه شیمی دانشگاه فردوسی مشهد دارای دکتری تخصصی شیمی معدنی دانشگاه فردوسی مشهد است. تقدیر از پژوهشگران جوان برجسته شاخه‌ای زمین شناسی «علی کدخدایی ایلخچی» عضو هیئت علمی گروه زمین شناسی دانشگاه تبریز دارای دکترای زمین شناسی نفت از دانشگاه تهران و پس از دکترای زمین شناسی نفت از دانشگاه استرالیا است. همچنین به ۱۰ نفر از برگزیدگان رشته‌های ریاضی، زمین شناسی، شیمی و فیزیک نیزلوح تقدیر داده شد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
در این مراسم نایب رئیس انجمن بین‌المللی گردشگری سلامت ایران نیز در سخنانی اظهار کرد: به دلیل برخی خلاءها در تعامل و ارتباطات کشورهای عضو اکو ما نوعی گسست را در مراجعه بیماران به کشورهای عضو اکو شاهد هستیم به طوری که برخی از گردشگران حوزه سلامت، اروپا و آسیای جنوب شرقی را برای درمان خود انتخاب می‌کنند. وی، ضرورت لغو روادید را بین کشورهای عضو اکو خواستار شد و بیان کرد: کشورهای عضو اکو می‌توانند در بخش گردشگری سلامت و در قالب پروتکل‌های همکاری چند جانبه زمینه سهولت در ترددها و رفت و آمدها را فراهم آورند. در این نشست عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی ترکیه نیز به آمادگی ترکیه برای تقویت روابط با ایران و سایر کشورهای عضو اکو تاکید کرد و گفت: این همکاری‌های مشترک در مسیر توسعه گردشگری سلامت بسیار مفید و ثمربخش خواهد بود. رئیس شورای شهر اردبیل نیز گفت: شرکت کنندگان در کنفرانس گردشگری سلامت باید به عنوان سفیر توانمندی‌های گردشگری و حوزه سلامت اردبیل در سطح جهانی و بین‌المللی باشند. دبیر اجرایی دومین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای اکو گفت: در این بیانیه بر گسترش دیپلماسی اقتصادی و گردشگری، تدوین قوانین و مقررات تسهیلگر در ورود و خروج گردشگران به کشورهای عضو اکو، توسعه همکاری‌های فی‌مابین بر اساس زنجیره‌های توسعه گردشگری سلامت و تهیه نقشه راه در به سامان رساندن این بخش تاکید شده است.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
نشست ستاد مدیریت بحران با موضوع مبارزه با ملخ‌های صحرایی که به نقاط مرزی استان ایلام در منطقه دهلران وارد شده‌اند، برگزار و در آن تاکید شد زمان طلایی برای مبارزه با این پدیده ۲ هفته است. به گزارش ایسنا، سید محمد تراب میری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام در این نشست اظهار کرد: در گام اول ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تهیه تجهیزاتی چون نیروی انسانی، سم و دستگاه سم پاش مورد نیاز است. اختصاص ۳ میلیارد ریال اعتبار اولیه برای مقابله با ملخ‌ها از محل اعتبار سیلقاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام نیز گفت: سه میلیارد ریال از محل اعتبارات تخصیصی سیل، در گام اول برای مبارزه و مهار ملخ‌های صحرایی وارد شده به نوار مرزی استان ایلام در شهرستان دهلران تا فردا یا شنبه به حساب سازمان جهاد کشاورزی استان واریز می‌شود. سلیمانی همه دستگاه‌های استان ایلام را به همکاری با سازمان جهاد کشاورزی در زمینه‌های مختلف چون تأمین نیروی انسانی و ماشین‌های کمک فنردار مکلف کرد و به همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع نیز دستور آماده باش و پایش لحظه‌ای مرز تا زمان مهار کامل ملخ‌ها داد. در روز ۲۶ خرداد، ورود اولین گروه از ملخ‌های صحرایی به مناطق مرزی ایلام ثبت شد.
دیجیاتودیجیاتو8 ساعت قبل
در شرایط تحریم سنگین صنعت خودروسازی کشور و مسدود بودن مسیرهای داد و ستد و تبادلات مالی، انتشار خبر تولید خودروهای فیات در منطقه آزاد سلفچگان بسیار عجیب به نظر می‌رسد اما ظاهرا رئیس انجمن واردکنندگان خودرو به این امر تاکید دارد و تولید این خودروهای ایتالیایی را در مرحله تحقق می‌داند. شرکت ایتالیایی فیات (FIAT) با ارائه چند محصول مختلف و برنامه تولید مشترک خودرو، فعالیت خود در ایران را از سر می‌گیرد. باید طرح‌های اقتصادی برای جلب سرمایه گذار طراحی شود تا شاهد افزایش سرمایه گذاری در این منطقه اقتصادی و درآمدزایی آن باشیم. اتصال به راه آهن سراسری و راه اندازی فرودگاه قم نیز می‌تواند در افزایش تمایل سرمایه گذاران برای ورود به این منطقه نقشی اساسی ایفا کند.» منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲ هزار هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیأت وزیران رسیده است. اما انتشار خبر فعالیت فیات در ایران نه تنها با شرایط تحریم‌های یکجانبه آمریکا عجیب به نظر می‌رسد، بلکه مشکل دیگر این است که فیات هم اکنون بخشی از گروه بزرگ FCA (فیات کرایلسر) محسوب می‌شود و در واقع دارای سهامی آمریکایی است.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، کتاب «Computational Continuum Mechanics of Nanoscopic Structures» که از سوی سه محقق ایرانی در حوزه نانو تالیف شده، امروز رونمایی شد. به گزارش ایسنا، کتاب «مکانیک محاسباتی سیستم‌های پیوسته برای بررسی ساختارهای مقیاس نانو» در پنجمین دوره تجلیل از پژوهشگران جوان برجسته علوم پایه که به مناسبت گرامی‌داشت ابوریحان بیرونی در فرهنگستان علوم برگزار شد با حضور نویسندگان کتاب هاشم رفیعی تبار، اسماعیل غبارلو و سید احمد فاضل‌زاده رونمایی شد. وی از جمله شاخصه‌های این کتاب را محقق شدن یک کار تیمی بین دو دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست و خاطر نشان کرد: نوآوری این کتاب این است که از نظریات پیشرفته مکانیز م سیستم‌های پیوسته برای بررسی سیستم‌های گسسته، بخصوص در حوزه‌ی نانو استفاده می‌کند. روش‌های این کتاب در مرزهای دانش قرار دارند و کمک می‌کنند سیستم‌های زیستی را بررسی کنیم. نویسنده این کتاب افزود: تعداد دانلودها و بازخوردی که از مؤسسات اشپرینگر دریافت کرده‌ایم بسیار عالی بوده و به پژوهشگران جوان توصیه می‌کنم اگر می‌خواهند در حوزه علمی مطرح و مرجع باشند افکار خود را در مؤسسات معروف دنیا به چاپ برسانند.
ایرناایرنا8 ساعت قبل
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: این درمانگاه صحرایی به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه امام صادق (ع)، دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با همکاری شورای روستا و شبکه بهداشت در مرکز سلامت روستای شول برای مدت ۲ روز برپا شده است. محمد بازیاری در گفت وگو با ایرنا افزود: در این درمانگاه خدمات پزشکی و دندانپزشکی، اطفال، ارتوپدی، قلب، مشاوره و درمان کارشناس تغذیه و سلامت روان، پرستاری و مامایی به صورت رایگان به ساکنان این روستا و روستاهای همجوار ارائه می‌کنند. وی گفت: در مدت برپایی این درمانگاه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون اجرا می‌شود. روستای شول گناوه از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد. ۶۱۶۴/‏۶۰۴۷/‏۶۰۴۵
ایسناایسنا9 ساعت قبل
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حال حاضر هیچ گونه طرح واکسیناسیون همگانی که نیاز به مراجعه به درب منازل داشته باشد، در حال اجرا ندارد. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، کامبیز مهدی‌زاده به دنبال مشاهده مواردی از مراجعه افراد ناشناس به بهانه انجام واکسیناسیون به درب منازل مردم، هشدار لازم را به مردم استان داده است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حال حاضر هیچ گونه طرح واکسیناسیون همگانی که نیاز به مراجعه به درب منازل داشته باشد، در حال اجرا ندارد. مهدی‌زاده یادآور شد: چنانچه فرد یا افرادی به بهانه واکسیناسیون به درب منازل مردم مراجعه کنند، ضمن خودداری از هرگونه همکاری با مراجعین، مراتب را سریعا به شماره تلفن ۳۲۴۴۹۰۰۸ اطلاع دهند. انتهای پیام
مهرمهر9 ساعت قبل
سیدعلیرضا مروجی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه با راه اندازی پویش کنترل فشار خون تاکنون ۶۰ هزار نفر غربال شده‌اند، اظهار داشت: این جامعه آماری، تنها ۳۰ درصد از افرادی هستند که باید فشار خون آنها تحت کنترل باشد و بر این اساس ۷۰ درصد از افرادی که باید نسبت به ثبت اطلاعات لازم اقدام کنند، اطلاعات خود را ثبت نکرده‌اند. وی با بیان اینکه این پویش تا ۱۵ تیر ادامه دارد، افزود: آنالیز این اطلاعات تا مهرماه ادامه داشته و در آن زمان نتایج آنالیز اطلاعات توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود چراکه اطلاعات این پویش در سامانه‌های آماری این وزارت خانه و به صورت کشوری ثبت و ضبط می‌شود. عمده فعالیت این دانشگاه در حوزه دخانیات به آموزش و پیشگیری اختصاص داردمعاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه عمده فعالیت این دانشگاه در حوزه دخانیات به آموزش و پیشگیری اختصاص دارد، ابراز داشت: در راستای پیشگیری از شیوع دخانیات سمیناری در دانشکده دندانپزشکی برگزار می‌شود و با نهادهای مختلف نیز در راستای پیشگیری از شیوع دخانیات همکاری‌هایی در حال انجام است. وی ضمن ابراز تأسف از ریختن قبح استعمال قلیان در محافل عمومی گفت: متأسفانه برخی افراد با استعمال قلیان موجب رنجش دیگران در فضاهای عمومی می‌شوند و این موضوع در نوع خود حق‌الناس محسوب می‌شود که باید برای رفع این مشکل تمهیدات لازم پیش بینی شود.

به انتهای لیست رسیدید