علیرضا آشناگر

علیرضا آشناگر

تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر ظهر امروز در دیدار با مدیرکل گمرک استان سمنان که در دفتر خود برگزار شد اظهار داشت: باید بسترهای لازم و امکانات موردنیاز برای تحقق رونق تولید و اشتغال در استان سمنان فراهم شود. وی تسهیل‌گری در تمام امور ازجمله در گمرک را از عوامل تحقق رونق تولید در کشور و استان سمنان عنوان کرد. علی سعدالدین مدیرکل گمرک استان سمنان نیز در این دیدار گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا پایان آبان ماه ۱۸۲ هزار تن کالا از استان سمنان به ۴۶ کشور جهان صادرشده است. وی ارزش کالاهای صادراتی از استان سمنان را ۱۶۹ میلیون دلار عنوان کرد. مدیرکل گمرک استان سمنان اظهار داشت: بازرگانی خارجی پاشنه آشیل تجارت خارجی استان سمنان است؛ بنابراین باید به تمامی ابعاد و جوانب آن به‌دقت توجه شود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
وی با تأکید بر توجه به ۲ حوزه آبخیزداری و درختکاری گفت: استان سمنان مشکل کمبود بارندگی دارد و بیش از ۷۰ درصد بارندگی‌های آن نیز تبخیر می‌شود. استاندار سمنان با اشاره به کسری ۱۵۰ میلیون مترمکعبی مخازن ذخیره آب در استان سمنان گفت: متأسفانه در این استان به‌صورت بی‌رحمانه ذخایر زیرزمینی آب مصرف‌شده است. آشناگر با تأکید بر اینکه نباید از موضوع مهم منابع طبیعی، جنگل و طبیعت پیرامونمان غفلت کنیم اظهار داشت: برخورد متعهدانه با طبیعت نیاز به همت و تلاشی مضاعف دارد. وی با اشاره به اقدامات بسیار خوب انجام‌شده در حوزه حفظ منابع طبیعی در استان سمنان و افزایش اعتبارات در حوزه آبخیزداری بیان داشت: امسال ۸۰ میلیارد تومان جهت انجام امور آبخیزداری اختصاص‌یافته است. استاندار سمنان گفت: آبخیزداری اقدام و تلاشی بسیار مهم در جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش منابع آبی است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر استاندار سمنان شامگاه گذشته در نشست هماهنگی برگزاری آئین نکوداشت «سید علاءالدین میر محمد صادقی» بنیان‌گذار مدارس رفاه، خیر مدرسه‌ساز و مدرسه دار اظهار داشت: برنامه‌های نکوداشت و آئین‌های تجلیل از خیران سبب انگیزه برای دیگران می‌شود. وی با اشاره به‌ضرورت برگزاری آئین نکوداشتی از این دست گفت: افراد خیر و کارآفرین تمایلی به برگزاری آئین نکوداشت ندارند گفت: اما قدردانی و تجلیل از این افراد ممتاز و برجسته بی‌شک از سوی کسانی که از خدمات این افراد بهره می‌گیرند ضروری است. استاندار سمنان با اشاره به‌ضرورت برگزاری آئین‌های نکوداشت و تجلیل گفت: برگزاری این‌گونه مراسم سبب می‌شود تا سایر افراد به کار و امور خیر ترغیب شوند. وی با اشاره به زمان برگزاری این آئین نکوداشت نیز گفت: این آئین پنج‌شنبه چهاردهم آذرماه در سالن اجتماعات مجتمع رفاه سمنان برگزار می‌شود. به گزارش تسنیم «سید علاءالدین میر محمد صادقی» از مبارزان قبل از انقلاب و خیران بزرگ کشور بوده و در بخش صنعت نیز چهره‌ای شناخته‌شده است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی تأمین آب را یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم استان سمنان عنوان کرد و افزود: مساحت زیادی از استان سمنان کویری بوده و همچنین میزان بارندگی و آب‌های سطحی نیز در این استان محدود است. آشناگر با بیان اینکه استان سمنان از نظر صنعتی و معدنی دارای ظرفیت‌های بسیاری است تصریح کرد: در صورت تأمین آب این صنایع نیز رشد کرده و این استان می‌تواند سهم عمده‌ای در ایجاد اشتغال در کشور ایفا کند. وی با اشاره به طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و همچنین استان سمنان نیز گفت: مدل منابع مالی طرح انتقال آب به استان سمنان تأمین‌شده است. استاندار سمنان ابراز امیدواری کرد تا پروژه انتقال آب دریای خزر اجرایی شده تا مشکل کمبود منابع آبی این استان در بخش شرب و همچنین صنعت رفع شود. آشناگر درباره طرح تولید اتوبوس برقی که انعقاد همکاری این پروژه از سوی گروه مپنا و گروه صنعتی عقاب افشان استان سمنان انجام شد گفت: باید طرح‌هایی که زمینه توسعه صنایع پاک در استان سمنان را فراهم می‌کنند حمایت شوند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر شامگاه سه‌شنبه در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه‌ای در راستای پروژه تولید اتوبوس برقی برای اولین بار در ایران به میزبانی سمنان بابیان اینکه با تصویب طرح انتقال آب دریای خزر ۵۰ میلیون متر مکعب آب شرب و ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب در بخش صنایع تامین خواهد شد، ابراز داشت: با تامین آب استان سمنان در بخش شرب و صنایع، گام مهمی در راستای ایجاد اشتغال برداشته‌شده و این استان می‌تواند جمعیت سرریز ‌پایتخت را جذب کند. وی بابیان اینکه مدل منابع مالی طرح انتقال آب به استان سمنان تامین شده است، افزود: حساسیت در چگونگی اجرای پروژه بسیار مهم است که انتظار می‌رود پروژه مهم انتقال آب به استان سمنان هر چه زودتر محقق و عملیاتی شود. استاندار سمنان بابیان اینکه ۸۰ درصد مساحت استان سمنان کویری است، ابراز داشت: میزان آب‌های سطحی استان کم گزارش می‌شود که علی رغم مدیریت بهینه منابع آب این استان با مشکل کم‌آبی مواجه است و یکی از جدی. ترین‌ مطالبات مردم تامین آب به شمار می‌رود. آشناگر در ادامه تصریح کرد: استان سمنان باوجود ظرفیت‌های صنعتی و معادن غنی می‌تواند بخش عمده‌ای از اشتغال کشور را فراهم کند که در این میان تنها محدودیت این سرزمین پهناور آب است که انتقال آب دریای خزر می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات را برطرف کند. وی افزود: اجرای طرح‌هایی که در استان سمنان منجر به توسعه صنایع پاک‌شده و توجیه اقتصادی داشته باشد نیازمند توجه و حمایت است که این شرکت‌ها می‌توانند با شرکت در فراخوان اجرای طرح انتقال آب دریای خزر و شیرین‌سازی آب دریا، گام موثری را در این رابطه بردارند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر ظهر امروز در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات سمنان در فرمانداری این شهرستان در گفت‌وگو با خبرنگاران از استقبال خوب کاندیداها نسبت به ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار داشت: نسبت به سال‌های گذشته استقبال و اقبال خوبی در این زمینه تا کنون مشاهده می‌شود. استاندار سمنان با اشاره به ادامه روند ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی تا روز شنبه شانزدهم آذرماه گفت: آمادگی لازم برای ثبت نان از تمامی کاندیداها در همه حوزه‌های انتخابیه استان سمنان وجود دارد. وی عنوان کرد: ثبت نام افراد مفید برای اداره کشور می‌تواند در جلب اعتماد عمومی و جذب افراد بیشتر برای حضور در پای صندوق‌های رای نقش موثری داشته باشد. استاندار سمنان اظهار داشت: تبیین برنامه‌ها از سوی افراد کاندیدا اختیار عمل مردم را در انتخاب بهترین و موثرترین افراد افزایش می‌دهد. آشناگر به رفتار انتخاباتی مردم استان سمنان اشاره کرد و گفت: امیدواریم مردم استان سمنان همچون ادوار گذشته حضوری چشمگیر و‌ پرشور در این دوره از انتخابات داشته باشند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان استاندار سمنان از واجدین شرایطی که دارای ایده و برنامه برای توسعه حوزه‌های انتخابیه چهارگانه این استان هستند خواست با ثبت‌نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس خود را در معرض رای مردم قرار دهند. علیرضا آشناگر در حاشیه بازدید صبح امروز خود از ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استقبال واجدین شرایط نمایندگی مردم در انتخابات امسال تا این لحظه بیشتر از مدت مشابه دوره‌های قبل بوده است. عالی‌ترین مقام اجرایی استان با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس به واجدین شرایط نامزدی توصیه کرد: همه آنها که دارای ایده و برنامه‌ای برای توسعه بهتر و بیشتر حوزه‌های انتخابیه خود هستند با نام‌نویسی در انتخابات این دوره به شور انتخاباتی انتخابات اسفندماه کمک کنند. آشناگر با بیان اینکه فرآیند ثبت‌نام نامزدها در استان تا پایان مهلت قانونی ادامه خواهد داشت خاطرنشان کرد: ستاد انتخابات استان بسترهای لازم برای مشارکت بیشتر واجدین نمایندگی را در ستادهای انتخاباتی استان فراهم کرده است. استاندار سمنان با اشاره به پیشینه انتخابات در استان گفت: با توجه به رفتار انتخاباتی مردم استان در انتخابات گذشته، که همواره میزان مشارکت آنها بیشتر از نرم کشوری بوده امسال نیز پیش‌بینی می‌شود که مردم این استان درصد مشارکت بالایی در انتخابات اسفندماه داشته باشند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر ظهر امروز در دیدار با هیئت‌امنای بنیاد خیریه نیکوکاران راه آسمان اظهار داشت: ورود و مشارکت خیران در حوزه سلامت باری از دوش دولت برمی‌دارد. وی با اشاره به خدمات این بنیاد گفت: خدماتی که از سوی چنین مراکزی ارائه می‌شود؛ جبران‌کننده هزینه‌های بعدی دولت در حوزه درمان و پیشگیری از بیماری‌ها است. استاندار سمنان اظهار داشت: پیشبرد اهداف و برنامه‌های چنین مراکز خدماتی باید موردحمایت دستگاه‌های اجرایی مختلف قرار گیرد. آشناگر با بیان اینکه پیگیری امور عام‌المنفعه این بنیاد در دستور کار قرار می‌گیرد افزود: مکاتبه‌ای نیز با رئیس‌جمهور در این زمینه انجام می‌شود تا هر چه سریع‌تر پیگیری‌ها به نتیجه موردنظر برسد. استاندار سمنان گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا اعتماد عمومی جلب و زمینه حضور خیران و صنعتگران در انجام امور فراهم شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان مدیر عامل بنیاد خیریه نیکوکاران راه آسمان از تلاش برای ثبت این موسسه در امریکا و جذب کمک‌های خیرین ایرانی مقیم خارج خبر داد و گفت: مرکز درمانی مبارزه با سرطان در اردیبهشت‌ماه کلنگ‌زنی می‌شود. اشاره: دست‌های مهربان در این کشور کم نیست تنها باید بستری فراهم کرد که این دست‌ها را یکی کرد. به گزارش ایسنا، راه آسمان موسسه‌ای است خیریه که در زمینه درمان سرطان به ارائه کیفی‌ترین خدمات به بیماران سرطانی می‌پردازد. این خیر سمنانی اضافه کرد: با توجه به حضور هم وطنان ایرانی خارج از کشور و بویژه سمنانیان خیر مقیم خارج، به‌زودی بنیاد راه آسمان در آمریکا نیز به ثبت خواهد رسید. رئیس ابق دانشگاه سمنان با اشاره به وعده واگذاری زمین به این خیریه یادآوری کرد: یکی از انتظارات خیرین این بنیاد، واگذاری زمین به‌صورت رایگان و یا همراه با تخفیف ویژه است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
حسن می‌گوید یک‌بار به مجلس هم رفته‌ و در آنجا با دکتر کاتب از نمایندگان استان ملاقات کردم. یک زن که خود را سرپرست خانوار معرفی می‌کند می‌گوید یک فرزند ۲۳ ساله و دم بخت دارد. به هرحال برای اولین‌بار به ملاقات مردمی یک مسوول آمده‌ام تا این راه را هم امتحان کرده‌ باشم. دکتر غنیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: تمامی درخواست‌های مردمی با دقت بررسی و به همه آنها پاسخ داده می‌شود. همه درخواست‌های مردمی پیگیری می‌شودعلیرضا آشناگر استاندار سمنان در خاتمه این دیدار چند ساعته در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح مشکلات درخواست‌کنندگان در این جلسات وعده داد: همه درخواست‌های مردمی پیگری شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر بعدازظهر پنج‌شنبه در دیدار با هیئت‌امنای بنیاد خیریه نیکوکاران راه آسمان به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه بی‌شک اگر خیران در حوزه سلامت ورود کنند، باری از دوش دولت برداشته می‌شود، ابراز داشت: خدمات بنیاد راه آسمان و خیریه‌هایی نظیر این موارد هزینه‌های بعدی دولت را در حوزه درمان و پیشگیری از بیماری‌ها جبران می‌کند. وی بابیان اینکه معتقدیم برای پیشبرد برنامه‌های خیران نباید پولی در قبال تأمین زمین و غیره اخذ شود، افزود: اما برخی ضوابط و مقررات اجازه این کار را نمی‌دهد و چاره‌ای جز این نیست اما باید کوشید تا راهکاری برای این مسائل تدبیر شود. استاندار سمنان بابیان اینکه به‌منظور پیگیری امور عام‌المنفعه این بنیاد در سطح استان مکاتبه‌ای با رئیس‌جمهور خواهم داشت، ابراز داشت: باید کوشید تا با پیگیری‌های لازم کارها زودتر به نتیجه مطلوب برسد و از سویی در مقابل نیز می‌بایست برای جلب اعتماد عمومی، حضور خیران و صنعتگران در انجام امور خیر تلاش شود. آشناگر بابیان اینکه ایجاد چنین مراکزی، موجب کاهش هزینه‌های بیماران سرطانی می‌شود، تصریح کرد: امروز باید کوشید تا بیماران غیر از رنج و درد بیماری با مشکلات دیگر مواجه نباشند که حضور بنیاد راه آسمان و خیران در این راه پشتوانه گرمی برای بیماران خواهد بود. وی افزود: دست‌اندرکاران این مجموعه اگر می‌خواهند اهداف و برنامه‌هایشان در مدت‌زمان کمتری تحقق یابد، باید به تبعیت از استان‌های دیگر و تجربیات موفق مراکز خیریه دیگر، برنامه‌های خود را بر اساس توانمندی خیران و مردم و نه مساعدت‌ها و حمایت‌های دولتی پایه‌ریزی کنند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر عصر امروز در جلسه ستاد اقامه نماز استان سمنان که در سالن جلسات استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید موضوع برپایی نماز در ادارات را به‌صورت منظم و مستمر مورد توجه قرار دهند. استاندار سمنان بر توسعه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه به‌ویژه از سنین نوجوانی تأکید کرد و گفت: بر این اساس آموزش‌ و پرورش و مدیران مدارس نقش بسیار مهمی دارند. آشناگر افزود: آموزش‌ و پرورش باید نسبت به فراهم کردن شرایط و بستر حضور امامان جماعت و برپایی نماز در مدارس استان سمنان اقدام کند. وی عنوان کرد: اوقاف و امور خیریه از دیگر ارگان‌هایی است که در توسعه و ترویج فرهنگ نماز نقشی اثرگذار دارد و باید به امر نماز و قرآن توجهی جدی داشته باشد. استاندار سمنان گفت: برگزاری اجلاسیه استانی نماز باید در دستور کار قرار گیرد و اقدامات لازم در این زمینه به نحو مطلوبی انجام شود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر بعدازظهر چهارشنبه در جلسه ستاد اقامه نماز استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه ساماندهی برپایی نماز در ادارات توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی باید موردتوجه مستمر قرار گیرد، ابراز داشت: با عنایت بر اینکه توجه به معنویات می‌تواند در اخلاق و راه و مسلک انسان اثرگذار باشد لذا می‌بایست مدیران در برپایی نماز جدیدت بیشتری نشان دهند. وی افزود: نماز در مدارس می‌بایست به‌صورت جدی موردتوجه قرار گیرد لذا این مهم می‌طلبد تا آموزش‌وپرورش نسبت به فراهم ‌کردن زمینه برای حضور ائمه جماعات و برپایی نماز در مدارس استان سمنان اقدام‌ کند. استاندار سمنان بابیان اینکه اقدامات لازم برای برگزاری اجلاسیه استانی نماز در دستور کار باید واقع شود، ابراز داشت: توجه به نماز و قرآن از برنامه‌ها و پایه و اساس کار مجموعه اوقاف و امور خیریه است که باید به این مهم توجه جدی داشته باشند. آشناگر بابیان اینکه فناوری می‌بایست به توسعه و ترویج معنویات در جامعه کمک کند، در ادامه تصریح کرد: انتظار می‌رود ستاد اقامه نماز ضمن برقراری تعامل با مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، نسبت به راه‌اندازی، توسعه و تقویت استارت آپ‌های مذهبی در استان اقدامات لازم را انجام دهد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی به کلام نورانی امام خمینی (ره) در باب بسیج اشاره کرد که فرمودند «بسیج لشکر مخلص خداست» و افزود: بسیج در عرصه‌ها و دوره‌های مختلف سازندگی، علمی، فرهنگی، اجتماعی فعال بوده و هست. استاندار سمنان تفکر بسیجی را مختص و‌ منحصر در مقطعی خاص ندانست و گفت: باید تلاش‌ها برای توسعه تفکر بسیجی در جامعه دوچندان شود و نباید هرگز این تفکر در جامعه خاموش شود. آشناگر با بیان اینکه بسیج متعلق به همه است و به جریانی خاص تعلق ندارد گفت: باید از ظرفیت و‌ توانمندی بسیج به نحو مطلوبی استفاده شود. وی با اشاره به تأثیرگذاری تفکر بسیجی در منطقه و نفوذ این نوع تفکر به حزب‌الله لبنان، حشدالشعبی عراق، انصار الله یمن گفت: یکی از عوامل مهم پیروزی و مقاومت مردم این کشورها مقابل گروه‌های تکفیری همین تفکر بسیجی است. وی با بیان اینکه سمنان استانی تولیدی و صنعتی است گفت: ۶۵ درصد مردم این استان در فضاهای صنعتی مشغول به کار هستند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به اهمیت صنعت در این استان گفت: حدود ۶۵ درصد مردم استان از محل صنعت ارتزاق می‌کنند. آشناگر از سمنان به عنوان یک استان صنعتی یاد کرد و گفت: باتوجه به اینکه درصد بالایی از بیمه‌شدگان استان تحت‌پوشش بیمه تامین اجتماعی بوده و طیف گسترده‌ای از مردم استان در فضاهای صنعتی مشغول به فعالیت‌اند حمایت و پشتیبانی از این بخش از اهمیت مضاعفی در استان برخوردار است. بن‌بست‌ها با حضور مردم شکسته می‌شودوی با بیان اینکه ثبت نام از کاندیداها انتخابات مجلس شورای اسلام از دهم تا ۱۶ آذرماه جاری آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: یکی از گام‌های اصلی حضور و مشارکت مردم در انتخابات، تعدد کاندیداها است. وی با بیان اینکه نرخ مشارکت مردم نشان دهنده میزان تعلق خاطر مردم به نظام است افزود: همه باید تلاش کنیم که این نرخ را در انتخابات اسفندماه افزایش دهیم. استاندار سمنان با اشاره به بهره‌گیری برخی کشورها از تفکر بسیج خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم کشورهای منطقه نیز وقتی دچار بحران می‌شوند، این تفکر بسیجی است که کمک حال آنها می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
وی بابیان اینکه بیش از یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان از محل رونق تولید به کارخانه‌های استان سمنان تزریق شد، افزود: این مبلغ از محل اشتغال‌زایی روستایی و مشاغل خانگی برای جلوگیری از ضربه وارد آمدن به تولید تسهیلات پرداخت‌شده است و همچنین بالغ‌بر ۶۵ درصد مردم استان در فضاهای صنعتی و تحت‌ پوشش تأمین اجتماعی مشغول به فعالیت هستند. ترغیب به حضور در انتخاباتاستاندار سمنان بابیان اینکه از دهم تا شانزدهم آذر ثبت‌نام از کاندیداها برای انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود، ابراز داشت: بسیج می‌بایست بکوشد تا هرکسی که می‌تواند و توانایی ارائه برنامه دارد و اقبال عموم را همراه داشته باشد بدون توجه به تفکر سیاسی ترغیب کند در امر انتخابات حضور یابد. وی بابیان اینکه حضور مردم در حمایت و پشتیبانی از نظام همواره مطلوب بوده و این ‌مهم روحیه‌بخش برای دلدادگان نظام و مأیوس‌کننده دشمنان است، افزود: نرخ مشارکت مردم نشان‌دهنده میزان تعلق‌خاطر مردم به‌نظام است که باید کوشید این نرخ افزایش یابد. آشناگر بابیان اینکه بسیجیان باید مسائل موجود را ارائه و برای آن برنامه‌ریزی لازم داشته باشند، تصریح کرد: بسیجیان می‌توانند در این زمینه با ارائه راه‌حل‌ها، یاری‌گر استانداری باشند که خوشبختانه سمنان استان کم مسئله‌ای است اما همان اندک مسئله نیز می‌بایست با همفکری همدیگر حل شود. وی بابیان اینکه در بحث آسیب‌های اجتماعی نیز یکی از جاهایی که بسیج می‌تواند در رصد و حل معضلات و این آسیب‌ها کمک‌حال دولت باشد، افزود: آمادگی لازم در استانداری وجود دارد تا در این زمینه از ظرفیت بسیج استفاده کند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/سمنان رئیس ستاد اقامه ‌نماز استان سمنان از برنامه‌ریزی ستاد نماز برای راه‌اندازی استارت‌تاپ‌های نماز خبر داد و گفت: در دنیای امروز دیگر نمی‌توان تنها از منبر به تبلیغ دین پرداخت. حجت الاسلام شمس‌الدین در جلسه ستاد اقامه ‌نماز استان که با حضور آشناگر، استاندار سمنان برگزار شد اظهار کرد: راه‌اندازی، ‌توسعه و تقویت استارت آپ‌های نماز در دستور کار این ستاد قرار دارد. وی از آموزش به عنوان یکی از مهمترین ماموریت‌های ستاد اقامه نماز نام برد و اضافه کرد: در همین راستا، آموزش مبانی دینی و اعتقادی در دستور کار ستاد اقامه ‌نماز استان قرار دارد. رئیس ستاد اقامه ‌نماز استان سمنان از آموزش نماز در مدارس به عنوان یکی از سرفصل‌های کاری این ستاد در استان نام برد و گفت: توجه به نماز و ارزش‌های دینی باید به موازات خانواده از مهدها و مدارس آغاز شود. شمس‌الدین با تقدیر از همراهی‌ها با ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: امروز در کل استان، ‌نماز وقت دوم ‌وجود ندارد و در خصوص ساماندهی نماز در ادارات اقدامات مطلوبی انجام شده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
استاندار سمنان با بیان اینکه تفکر بسیجی در منطقه جاری شده است اظهار داشت: این تفکر عامل نجات مردم منطقه بوده و هست. استاندار سمنان به یکی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رأی مردم حق‌الناس است و هیچ‌کس حق ندارد کوچک‌ترین اراده‌ای بر تغییر رأی مردم داشته باشد؛ اشاره کرد و تأکید کرد: برگزاری سالم انتخابات مهم‌ترین رسالت هیئت‌های نظارت بر انتخابات است. آشناگر اظهار داشت: هر چه تعداد کاندیداها بیشتر باشد؛ مردم نیز در انتخاب فرد صالح، بهتر می‌توانند تصمیم‌گیری کنند. وی به حضور گسترده مردم استان سمنان در ادوار گذشته انتخابات اشاره کرد و تصریح کرد: نرخ مشارکت مردم استان سمنان در امر انتخابات به‌صورت متوسط ۱۰ درصد از نرم کشوری بیشتر بوده است. وی وظیفه اصلی ستاد بازرسی انتخابات را جلوگیری از تخلفات احتمالی و کمک به ستاد انتخابات و هیئت‌های نظارت عنوان کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/سمنان استاندار سمنان با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی ضمن برحذرداشتن نامزدهای احتمالی از تکمیل سبد رای خود با دامن‌زدن به اخلافات خواستار نظارت دقیق هیات‌های نظارت و اجرایی در این بخش شد. وی با اشاره به افتتاح رسمی ستاد انتخابات استان ادامه داد: اگرچه این ستاد امروز به طور رسمی افتتاح می‌شود اما این ستاد از ماه‌ها پیش فعالیت خود را با هدف زمینه‌سازی برای برپایی انتخاباتی باشکوه آغاز کرده است. استاندار سمنان نقش هیت‌های نظارت در به میدان آوردن مردم را تعیین‌کننده دانست و گفت: هیئت‌های نظارت باید نظارت‌های خود را برای برگزاری سالم انتخابات افزایش دهند و باور مردم را تقویت کنند. ضمن اینکه تعدد نامزدها جدا از افزایش گزینه‌های انتخاب رای‌دهندگان، موجب حضور افراد و سلایق و برنامه های‌ مختلف خواهد شد. این تفکر عامل رهایی و نجات مردم منطقه است و به تداوم ارزش‌های انقلاب اسلامی کمک می‌کند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
حجت‌الله یحیایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به برخی از برنامه‌های رئیس‌جمهور در شهرستان سرخه اظهار داشت: مراسم تشییع و تدفین خواهر حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی چهارم آذرماه ساعت سه و نیم از منزل پدری ایشان آغاز می‌شود. وی خاطرنشان کرد: بعد از نماز مغرب و عشا نیز مجلس بزرگداشت و یادبود مرحومه مغفوره خانم «صدیقه فریدون (نجار)» در حسینیه شهدا شهرستان سرخه برگزار می‌شود. به گزارش تسنیم مجلس ترحیم خواهر رئیس‌جمهور روز شنبه نهم آذرماه ساعت ۱۴ در مسجد بلال سازمان صداوسیما واقع در خیابان حضرت ولیعصر (عج) تهران برگزار می‌شود. علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز در پیامی درگذشت خواهر حجت‌الاسلام حسن روحانی را تسلیت گفت. انتهای پیام/۳۶۳/ش

راهپیمایی ملت علیه آشوبگران؛ از ارومیه تا سنندج و اهواز + تصاویر

24+
الفالف2 هفته قبل
الفالف2 هفته قبل
راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر و همچنین همراهی با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و ولایت‌فقیه، با حضور خیل گسترده اقشار مختلف مردم سمنان برگزار شد. مردم مرکز استان سمنان پس از شاهرود، دامغان و مهدی‌شهر یک‌بار دیگر به میدان آمدند تا به دشمنان و فتنه انگیزان اعلام کنند که از آرمان‌های انقلاب اسلامی پا پس نمی‌گذارند. حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف استان سمنان درباره راهپیمایی اعلام انزجار از اغتشاش‌گران، گفت: مردم ما مردمی ولایتمدار و مطیع امر رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند و هرگز پشتیبانی از نظام را فراموش نخواهند کرد. پیر و جوان، زن و مرد و کوچک و بزرگ؛ امروز سمنان نقطه ثقل ولایتمداری و کانون وحدت تحت بیرق انقلاب اسلامی بود. سمنانی که صدها شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و مردمش همواره در پشتیبانی از نظام اسلامی پیشگام هستند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
سرهنگ حمید دامغانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: طرح محله اسلامی با هدف برقراری امنیت اجتماعی و همچنین مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در برخی از محلات استان سمنان اجرا شده است. فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به برنامه‌های هفته بسیج در این استان گفت: ۸۸۸ عنوان برنامه شاخص محوری برای این هفته برنامه‌ریزی‌ شده است. دامغانی با بیان اینکه برنامه‌های هفته بسیج تا ۹ دی‌ماه و به مدت ۴۰ روز ادامه دارد گفت: در روز یک‌شنبه سوم آذرماه همایش فعالان خدمت‌رسانی در محله اسلامی برگزار می‌شود. به گزارش تسنیم در حاشیه این همایش نمایشگاه فعالیت‌های محلات اسلامی بر پا شده و از نرم‌افزار خدمات رسانه محله رونمایی می‌شود. در همایش فعالان خدمت‌رسانی در محله اسلامی علیرضا آشناگر استاندار سمنان و سرهنگ پاسدار حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان سخنرانی کرده و مدیران سازمان‌های خدمت‌رسان و مدیران محلات اسلامی نیز حضور دارند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان سمنان که در استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: متوسط نرخ تورم استان سمنان پایین‌تر از نرم کشوری است. وی با اشاره به اقدامات مؤثر انجام‌شده در حوزه نظارت و بازرسی کالاها در استان سمنان گواه این مدعا را کاهش نرخ تورم در استان سمنان به میزان ۲ درصد عنوان کرد. استاندار سمنان با اشاره به اصلاح قیمت بنزین گفت: این مسئله سالانه باید حدود سه درصد در نرخ تورم تأثیرگذار باشد. وی به موضوع تأمین سوخت عشایر و تأمین و‌ توزیع مرغ اشاره کرد و گفت: در استان سمنان به لحاظ ذخیره کالاهای اساسی هیچ‌گونه مشکل و نگرانی وجود ندارد. استاندار سمنان بیان داشت: با توجه به اصلاح قیمت بنزین و افزایش استفاده از ظرفیت سی.
مهرمهر2 هفته قبل
وی بابیان اینکه مدارس دولتی با مشکل کسری سرانه مواجه هستند و به‌سختی گذران امور می‌کنند، افزود: معتقدیم که می‌بایست به مدارس استان سمنان کمک شود تا با مراکز غیرانتفاعی رقابت کنند و همه نسبت به ورود به سیستم آموزشی دولتی رقابت داشته باشند. آشناگر در ادامه تصریح کرد: گزارش ارائه‌شده فصلی توسط کارشناسان و اعلام نرخ غیرقابل‌قبول افزایش قیمت‌ها در برخی مراکز آموزشی و مراکز درمانی استان موضوعی که باید موردتوجه قرار گیرد تا اقدامات موردنیاز به‌منظور کاهش قیمت‌ها و جلوگیری از فشار مضاعف به مردم صورت گیرد. وی بابیان اینکه سمنان استان صنعتی به شمار می‌رود و به همین دلیل معادن و کشاورزی در آن فعال است، افزود: دراین‌بین ۵۶درصد سهم کارگری استان محاسبه‌شده است و باید تلاش کرد تا اصلاح قیمت‌ها موجب بروز فشار اقتصادی به این قشر زحمتکش نشود. ‌افزایش نرخ بنزین موجب گرانی نشوداستاندار سمنان بابیان اینکه باید دقت کرد تا هیچ‌گونه افزایش قیمتی متوجه اقلام اساسی مورد نیاز مردم نشود، ابراز داشت: مشکلات و نقایص سهمیه‌بندی‌ها با نظر کارشناسی و با ارائه راهکارها باید ارائه شود تا ایرادات به مرکز منعکس و مشکلات برطرف شود. آشناگر اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین و تأثیر آن در اقلام دیگر ازجمله مواردی است که باید مدنظر مسئولان مربوطه قرار گیرد، از سویی حداکثر نرخ تأثیر افزایش قیمت سوخت بین دو تا چهار درصد در سال است، بنابراین نباید ناگهان موجب گرانی اقلام شود.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر ظهر پنج‌شنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان سمنان به میزبانی استانداری در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه این ستاد با توجه به قیمت نرخ بنزین و برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، تشکیل‌ جلسه داده است، ابراز داشت: معتقدیم افزایش نرخ بنزین نباید قاعدتا دو تا سه درصد در تورم سالانه تغییری ایجاد کند. وی بابیان اینکه پیرامون نرخ گوشت و اقلام کشاورزی در پیرو نشست قبلی تصمیماتی گرفته شد، افزود: در برخی از اقلام آموزش و بهداشت مباحثی مطرح و قرار شد پیگیری‌های لازم صورت گیرد تا اگر تخلفاتی وجود دارد برای رفع آن تلاش شود. استاندار سمنان بابیان اینکه متوسط نرخ تورم استان سمنان به نسبت نرم کشوری پایین‌تر است، ابراز داشت: دو درصد کاهش نرخ تورم در استان نسبت به کشور گزارش می‌شود که نشان می‌دهد در حوزه نظارت و بازرسی کالاها اقدامات مؤثر بوده است. وی بابیان اینکه ۲۵ درصد از ظرفیتی سی ان جی استان سمنان استفاده می‌شود، افزود: این مسائل پیش‌آمده فرصت خوبی برای بهره‌مندی از این نوع سوخت است لذا ۷۵ درصد غیرفعال فعال شد تا مردم بتوانند از این ظرفیت استفاده کرده و فشاری به دارندگان وسایل نقلیه گازسوز وارد نشود. استاندار سمنان بابیان اینکه تأمین سوخت عشایر و بحث تأمین و توزیع مرغ موارد دیگر بحث شده در جلسه بودند که برای آن‌ها نیز تصمیماتی گرفته شد، اضافه کرد: وضعیت ذخیره اقلام و کالاهای اساسی در استان خوب است و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/سمنان فرماندار جدید شاهرود در آیینی با حضور علیرضا آشناگر استاندار سمنان، حسینی نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی، حبیب‌الله خجسته‌پورمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان و معارفه شد. در این آیین با تقدیر از کرم محمدی فرماندار پیشین شاهرود که به عنوان مدیرکل امنیتی استانداری تهران منصوب شد، نادر فخری به عنوان فرماندار ویژه شهرستان شاهرود معرفی شد. پیش از این احمد خرم سرپرستی معاونت استانداری سمنان و فرمانداری ویژه شاهرود را عهده دار بود.
ایسناایسنا2 هفته قبل
علیرضا آشناگر در معارفه فرماندار جدید شاهرود اظهار کرد: وزارت کشور پس از بررسی‌ سوابق گزینه‌های معرفی شده، سوابق آنها را برای فرمانداری ویژه شاهرود ناکافی دانست. وی با بیان اینکه محمدی فرماندار پیشین شاهرود از مجرب‌ترین فرمانداران کشور بود خاطرنشان کرد: فرمانداری شاهرود دهمین سابقه کاری فرمانداری پیشین شاهرود بود و از همین رو حضور ایشان یک ظرفیت خوب در شهرستان شاهرود بود. وی با اشاره به اهمیت شهرستان شاهرود از فرماندار جدید خواست که با دوری جستن از حواشی، به توسعه و پیشرفت این شهرستان بی‌اندیشد. به گزارش ایسنا- کرم محمدی فرماندار پیشین شاهرود چندی پیش با استعفا از فرمانداری شاهرود به عنوان مدیرکل امنیتی استانداری تهران منصوب شد. چند روز پیش با حکم وزیر کشور نادر فخری به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود منصوب شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان اظهار داشت: توجه به‌سلامت اجتماعی یکی از ضروریات و مسائل مهمی است که باید در برنامه‌ریزی‌های اجتماعی بدان توجه شود. آشناگر اظهار داشت: مبارزه با سرطان نیازمند همکاری و مساعدت همه دستگاه‌های اجرایی استان سمنان است؛ چراکه اعتبارات در این حوزه محدود است. وی با تأکید بر آگاه‌سازی مردم از بیماری‌هایی که ممکن است جامعه را دچار مخاطره کند گفت: اقدامات انجام‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در این حوزه مطلوب است. آشناگر از مهم‌ترین علل افزایش برخی سرطان‌ها در جامعه را کم‌تحرکی و افزایش وزن در گروه‌های مختلف سنی عنوان کرد و اظهار داشت: باید ورزش همگانی در راستای توسعه نشاط و سلامت اجتماعی در استان سمنان فراگیر شود. استاندار سمنان خطاب به شهرداری‌ها تأکید کرد: در ایجاد فضاهای ورزشی در شهر اقدام ویژه انجام دهد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه افزایش صعودی سرطان‌ها در استان سمنان نگران‌کننده است، ابراز داشت: این مهم می‌طلبد تا برای پیشگیری از سرطان برنامه‌هایی نظیر تغییر سبک زندگی که در سلامت جامعه مؤثر هستند، بیشتر مدنظر قرار گیرند. وی ضمن بیان اینکه برنامه‌های اعلام‌شده در حوزه مبارزه با سرطان به اعتبارات نیاز دارد، افزود: کمبود اعتبارات استانی و ملی بودن اعتبارات حوزه بهداشت و درمان از عواملی که اجرای برنامه‌ها را با چالش مواجه می‌کند لذا در ادامه روند کار این مهم می‌طلبد تا دستگاه‌های اجرایی نیز پای‌کار حضور مؤثرتری را داشته باشند. استاندار سمنان آمار ارائه‌شده دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را در حوزه پیشگیری از سرطان امیدوارکننده خواند و ابراز داشت: برای پیشگیری از سرطان می‌بایست برگزاری برنامه‌های اجتماعی در اولویت قرار گیرد لذا تدوین برنامه جامع توسعه نشاط اجتماعی سلامت با همکاری دانشگاه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی امری اجتناب‌ناپذیر و ضروری است. آشناگر بابیان اینکه کم تحریک و افزایش وزن از دلیل عمده ایجاد برخی سرطان‌ها محسوب می‌شوند، تصریح کرد: طبق فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب باید جوان‌گرایی رأس امور قرار گیرد لذا در این خصوص شهرداری‌ها باید به ایجاد فضاهای ورزشی اقدام و با بهره‌گیری از فضاها و دستگاه‌ها زمینه بیشتر تحرک و نشاط را در جامعه ایجاد کرد. وی بابیان اینکه باید حداقل شرایط استاندارد یک زندگی سالم در شهرهای استان سمنان فراهم شود، افزود: توسعه ورزش همگانی در راستای توسعه نشاط و سلامت برای گروه‌های هدف دانش آموزان، جوانان و سالمندان باید موردتوجه قرار گیرد و از سویی دستگاه‌های اجتماعی و فرهنگی در این خصوص برنامه‌های مؤثری را ارائه دهند.

به انتهای لیست رسیدید